Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
632 posty 11566 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Z pewością nieCzłonek OTK Pana Opary

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

We Wrocku na rondzie imienia bożyszcza Polaków, Regana, tramwaj rozjechał człowieka. Normalka.

 Drogowcy ścigają się w budowie za ciężkie pieniądze coraz bardziej niebezpiecznych dróg, a Polactwo to popiera. Wielu uważa się za Hołowczyca i sądzi, że zawsze dadzą sobie radę, a hołota niech nie jeździ. Będzie luźniej. Rondo Regana wygląda jak kolejowa górka rozrządowa, a po torach pętają się ludzie. Niby są światła, ale i piesi, i tramwajarze, często je ignorują. O wypadek nie trudno, a na usprawiedliwienie pieszych idących na czerwonym należy dodać, że samochody często wpadają na wysepki i chodniki, żeby wspomnieć tu ostatnie wydarzenie w Kamieniu Pomorskim. Nie wiadomo, gdzie jest bezpieczniej.

Jeden z gapiów wykrzykuje z dala do Policji, że to wina motorniczego, i odchodzi. Jakoś mi z nim po drodze, a więc pytam, czemu nie złoży zeznań.

- Nie chcę być ciągany po sądach. Czysty idiotyzm.

+ No tak, ale przecież Pana może też to kiedyś spotkać, jeśli nie powstrzymamy tych świętych krów ulic, motorniczych, co jadą nie zważając na nic.

- No i co z tego. Nie dbam o to.

+ Jak to?

- Mam ojca umierającego w łóżku od 2 lat, nie wstaje, tylko wyje, bez żadnych skutecznych środków przeciwbólowych. Ja już wolę, aby tramwaj mnie rozjechał.

I tu czytelnikom uświadamiam, że to my, nasza medycyna, oszczędza na morfinie. I to my zabroniliśmy ludziom uprawiać konopie, te cudowne pod każdym względem rośliny, abyśmy mogli pomóc sobie sami. Bo nasi posłowie reprezentują NAS.

TO MY JESTEŚMY OPRAWCAMI

Czy jest nam z tym dobrze? Czy jest to dla nas obojętne, że ktoś konając w bólu od dwóch lat każdego dnia nas przeklina? A co myślą o nas jego najbliżsi?

Jak możemy mieć nadzieję na jakąkolwiek wspólnotę Polaków?

Jak może nas do czegokolwiek zachęcić ktoś, kto nie zna najpilniejszych z potrzeb? A jeśli ten ktoś jest lekarzem…..

KOMENTARZE

 • x
  Nie każdy może być w OT, nie każdy chce, a niektórzy mają dobre usprawiedliwienie. Jeśli opiekujesz się członkiem rodziny, trwale chorym, to masz usprawiedliwienie jak najbardziej istotne. Jeśli cały czas zajmuje Ci zdobywanie pożywienia, no to też. Jeśli nie dajesz rady go zdobywać i ledwo powłóczysz nogami, no to w zasadzie też, z przyczyn technicznych. Nie słyszałem aby w zamyśle to miało być formowanie armii na wschodzie, gdzie ludzi, przez przyjęcie, ratuje się od śmierci głodowej. Tzn to nie jest kwestia jakiejś mentalności, czy znieczulicy. Po prostu konserw nie ma.

  Do tego, docelowo, jest broni dla dużo mniejszej ilości żołnierza, niż będzie chętnych, którzy żadnych przeszkód nie posiadają. Natomiast obecna ilość sztuk broni wynosi - zero. I tyle rekruta jest potrzebne. Do sztuk broni - zero i rekruta - zero, liczba koniecznych generałów też wypada - zero. Podobnież admirałów.
 • @Torin 19:54:56
  Praktycznie to do OTK mogą wstąpić jedynie ci, którzy mają czas i pieniądze obstrzeliwać się kulkami z farbą.

  A Pan Opara mógłby się zająć czymś pożyteczniejszym. Jest tyle do zrobienia.
 • @Torin 19:54:56
  Ale w tej notce chodziło o poczucie solidarności, niezbędne, aby czegoś razem bronić.

  I tego poczucia nie ma i być nie może. Z różnych względów nienawidzimy się coraz bardziej. Notka relacjonuje autentyczną rozmowę nad nieszczęśnikiem pod kołami tramwaju. W takim nastroju i nastawieniu do innych są teraz ludzie. I trudno im się dziwić. Skoro lepsi wzięli wszystko, sukno.
 • @interesariusz z PL 20:23:50
  No napisałeś: Z pewością nieCzłonek OTK Pana Opary, grubym drukiem, jako dowód na coś. Opisałeś gościa z ojcem w poważnym stanie, który się gdzieś śpieszył i miał braki w morfinie. No i co z tego wynika? Opara i Opara, a kto to jest Rychu i co może? To ma mu morfinę z Australii przywieść, czy napisać list otwarty w sprawie przebudowy tego ronda, które tak krytycznie oceniasz? Sam napisz. Myślisz, że jego listem przejmą się bardziej?
  Tobie o filantropie chodzi? Że najlepiej by zrobił nasypując w czapkę?
  Bo jakiego tematu by nie poruszył (a zainteresowania ma zaiste imponujące;p) to Ty zawsze skręcisz w te same rewiry.
  Jak o ogrodnictwie napisze, że storczyk fajniejszy od tulipana, to też już w komentarzu napiszesz, że tak ale.. i już dalej to poleci, a na to notka np pod tytułem: "Storczyki Opary" w którym będzie o tym, że pracownicy hurtowni kwiaciarskich dostają 6 stów na czarnucha i komuś taśma do pakowania kulasa obcięła i teraz łazi bez, ani renty, ani odszkodowania i Opara mógłby coś z tym wreszcie zrobić, jak tak kwiatostan lubi.

  Także luz, ja Cię rozumiem, ale to nie na temat.
 • @Torin 21:04:19
  wybaczam Ci, że mnie nie czytasz. Nie, nie notek, bo tych nie piszę. Ograniczam się do uwag.

  Nie raz składałem Panu Oparze propozycje. Bez echa.
 • Coś wiem, że w trawie piszczy.
  Co ma Opara do sprawy?
  Chyba tylko to, że ważny temat nie stoi na promowanych pozycjach. Natomiast tekst obrzezanego fiuta, o najniższym poziomie, który tylko Lipski jest w stanie zaniżyć, czy przeklejony tekst na temat syjonizmu mogą uprzywilejowanie zaśmiecać mózgi internautów.

  W dzisiejszym świecie zwyciężą wartości duchowe, kompetencja i koncentracja, natomiast buce z administracji NE, Opara i inni świadomie tego nie popierają.
  -----
  Z drugiej strony uważam, że tematu nie rozwinąłeś, nie poszedłeś tropem, zatrzymałeś się.

  A taki wywiad i zdarzenie mógłby Ciebie zainspirować, napisać głębiej, z szerszej pespektywy, na temat sytuacji w Polsce pacjentów cierpiących na bóle.

  Tak jak ty to przedstawiasz jest to za proste, nieadekwatne do problemu zwalczania bóli.
  Słyszałeś już o tym, że lekarze nie są szkoleni w zwalczaniu syndromów bólowych? Że bóle się trudno opanowuje, tanio leczy, że leczenie bóli szpitalom się nie opłaca?, Że nie ma dyskusji na temat konopi? - A może jest, tylko ty o tym nie wiesz.

  Co na ten temat powiedzieli jacyś zainteresowani politycy?
  Farmaceuci jak "Dulski" z Gdyni są zainteresowani sprzedażą każdego towaru, więc pewnie by chętnie zaproponowali praktyczne rozwiązanie, co na to NFZ, co na to minister zdrowia, co na to zakony wyspecjalizowane w ziołach, tematykę przeciwbólową trzeba lobbować.
 • @adevo 23:23:18
  po raz kolejny powtórzę,

  notka przedstawia przykład nastroju/nastawienia człowieka, który nie jest w stanie solidaryzować się ze społeczeństwem,

  i na dodatek, owa jego "psychopatia", jest moim zdaniem w pełni uzasadniona. Notka nie dotyczy cierpień chorych ludzi, przymusowej cichej eutanazji, i podobnych problemów. Chodzi o autentyczną wypowiedź, mogę ją przetłumaczyć - "mam tak dalece Was w dupie, że nie tylko mi wszystko jedno, czy Was rozjedzie tramwaj, ale wisi mi też, czy mnie rozjedzie."

  Pan Opara jest związany z tą sprawą o tyle, że chce coś robić dla Polski i błądzi. Zajmuje się "wielkimi sprawami" w których z wielu powodów nie ma żadnych szans, a mógłby się zająć z pożytkiem mniejszymi. Ponadto Pan Opara, ma mniej więcej takie samo pojęcie o życiu sporego odłamu społeczeństwa, jak Tusk i Komorowski.

  Przyznaję, że notka nie jest rozwinięta, mogłaby być opracowana narracyjnie, ale po pierwsze, nie brylowanie było moim celem, po drugie, ze względu na niedostatki tej witryny i obstrukcję Pana Opary, nie pisuję tu notek.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031