Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
679 postów 13976 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 12.10.2014r

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

AdNovum nie pojawił się do 8:, a więc tworzę po raz drugi nagłówek. Jak widziałem wczoraj, grupka zainteresowanych się utrzymała, chociaż, niektórzy, jak brusek chyba nas pożegnali. Szkoda.

Raport Milicji

Grupa bojowa finansowana przez Olega Lyashko została powstrzymana  pomiędzy wsiami Łysyczańsk i Nowoajdar . 

 
 W wyniku ostrzału z bliskiej odległości batalion poniósł duże straty w sprzęcie i ludziach . Grupa ruszyła dalej drogą między Severodonieckiem , a Novoajdarem aby wezwać pomoc z oddziałów w Kirogradzie , składającą się z głównie nowych , młodych rekrutów - jedna Milicja opuściła już teren bez strat własnych .
 

KOMENTARZE

 • Sytuacja na Wschodzie
  Sytuacja na Wschodzie zmierza ku zimowej stabilizacji
  "Szczucie i plucie na Rosję przygasa. Przez ostatnie cztery tygodnie pojawiło się wiele nowych faktów i wiele nowych źródeł stało się dostępnych dla mediów na Zachodzie, w tym także dla polskich. Nawet tym ostatnim zaczęło nagle coś się zmieniać w głównej linii apologetyki banderyzmu..."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26459
 • @szuwarek14 08:33:04
  Dla tych, którzy szukają nowych wiadomości o sytuacji w Noworosji:
  http://www.thesaker.net/russia/ukraine-sitrep-october-11th-1305-utczulu-no-novorussian-sellout-after-all/

  Moje krótkie tłumaczenie

  1. Mapka z aktualną sytuacją:
  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/28096/28096_original.jpg

  2. Rosja skończyła podpinać rurę do Noworosji, gaz popłynie przed zbliżającą się zimą

  3. Rosyjski wojskowy plan pomocy voetong został zamkniety. Jednak na wypadek ataku Ukrainy na Noworosję zostanie on ponownie przywrócony. Taką gwarancje otrzymali noworosyjscy dowódcy.

  4. Noworosja i Ukraina zgodzili się co do linii demarkacyjnej pod czyjnym okiem rosyjskich wojskowych.

  Konkluzja: Panika pod tytułem: "Rosja sprzedał Noworosję", okazała się nonsensem
 • @próg plancka 09:14:25
  Zdania odnośnie "zdrady" Putina są podzielone,

  Rosja zachowuje "przyczółek", podobnie jak Naddniestrze,
  który będzie tkwił w Ukrainie jak wbity kolec,
  jednocześnie nie tracąc kasy na utrzymanie większego terytorium,

  pomyślcie o Słowiańsku, i o wydobyciu gazu na jego terenie,

  pomyślcie o tych wszystkich poległych cywilach, którzy zgodnie z obietnicą Putina wierzyli, że stanie za nimi Rosyjska Armia.
 • @szczurobronny 09:17:04
  ha ha stary komentarz z sieci ale aktualny do wszystkich kolorowych rewolucji bangsterów
  Sylwester
  26 lutego 2014 o 23:14

  selador przedstawia: „Plany banksterów z USA w akcji pod tytułem: “Wolna Ukraina”…
  1. Zastraszyć oligarchię grożąc zablokowaniem kont (na których u nas trzymają ciężko zaro.. skorumpowane pieniądze) i ustanowić rząd tymczasowy – zrobione
  2. Doprowadzić do.. i wygrać demokratyczne wybory przy pomocy swojego człowieka pompując w jego kampanię kilka mln USD. – W trakcie realizacji.
  3. Uzyskać większość w sejmie, ustawić konstytucję, kupić media mainstream, kupić prawników i sądy… – Niebawem w realizacji.
  4. Wprowadzić w TV swoje “programy” prania mózgów i totalnego ogłupiania narodu celem odwrócenia uwagi i zainteresowania od tego, co będzie robione z Ukrainą: bloki reklamowe po 20min, tolk show, trudne sprawy, jak oni gotują, czarują, śpiewają, podskakują, baranieją… – Do zrobienia „immediately”.
  5. Pokrycie ulic siecią banków pożyczających na chama ile wlezie i komu wlezie, pokrycie kraju budami z hamburgerami i sieciami sklepów wielkopowierzchniowych które doprowadzą do zarżnięcia rodzimego handlu. – Spokojnie – w swoim czasie.
  6. Zadłużenie Ukrainy i jej społeczeństwa w okolice 70% PKB, doprowadzenie państwa na skraj bankructwa – czyli do stanu, w którym za obsługę długu będzie skłonne sprzedawać za bezcen swoje pola, lasy, kopalnie, nieruchomości i zakłady przemysłowe – (proces ten, dla pospólstwa w celu dezorientacji – będzie nazywany prywatyzacją). – Przyjdzie czas – trzeba poczekać..
  7. Przejęcie przez struktury państwowe funkcji wychowawczych nad młodym pokoleniem najlepiej od 5/6 roku życia. Zmiana programów nauczania. Ukierunkowanie młodych na prymitywizm, konsumpcjonizm oraz zawężenie światopoglądu i świadomości do kilku prostych, powszechnie lansowanych w mediach i szkolnictwie wzorców wartości / potrzeb / zachowań: jeść, spać, zarabiać, oglądać, jeść, spać.. – Do zrobienia bez przeszkód.
  8. Przyłączyć Ukrainę do Unii Europejskiej i czerpać w nieskończoność korzyści z jej wielomilionowego, zadłużonego społeczeństwa. – Jeden z celów głównych, ..ale nie ostateczny. Uwaga – czas na realizację może się wydłużyć (w porównaniu do czasu jaki potrzebny był na Polskę) – chyba, że… da się szybko wchłonąć Rosję ..ale to spokojnie – nie wszystko na raz…
 • mapka z wczoraj
  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/30014/30014_original.jpg
 • @szczurobronny 10:53:21
  Tak trochę nie na temat, czy wierzycie, że wybory w Polsce nie były sfałszowane? Chodzi mi o cały tzw okres wolnej Polski po 1989 roku. Ja myślę, że wszystko było na życzenie a nie wolne.
 • @darekklos 11:03:56
  tak to może nawet być, że wybory w Polsce były od 89roku zawsze fałszowane. Lecz jak to sprawdzić, gdy wszystkie organy tego skorumpowanego państwa są pod jego kontrolą ? W USA chyba zawsze rządziła oligarchia i pod nazwą demokracji urządziła się tam w najlepsze. Te same sprawdzone metody wypożycza, daje do dyspozycji klasom politycznym w podległych państwach. Więc tylko jakieś niezależne od tego systemu wydarzenie może zmienić tok tych spraw. Tu widzę tylko albo przejęcie władzy przez wojsko, albo to, co udało się Fidelowi Castro
 • reżim ciszy
  Od wczoraj obowiązuje w Donbasie tzw "reżim ciszy" który zobowiązuje obie strony do całkowitego przerwania ognia
  Tymczasem Ukraińcy mają w żopie wszelkie ustalenia i od rana ostrzeliwali Donieck.A oto skutki tego ostrzału

  Donieck, 11 października - RIA Novosti. Co najmniej trzech cywilów zginęło, a trzy inne osoby zostały poważnie ranne w sobotę - pierwszy dzień "reżimu ciszy" w Doniecku, powiedział dziennikarzom w Doniecku ordynator Szpitala Regionalnego.
  Zniszczony dom w pobliżu lotniska w mieście Donieck.

  http://cdn4.img22.ria.ru/images/102684/19/1026841905.jpg
 • KWESTIA UKRAIŃSKA...
  Jest ważnym elementem mojej kampanii wyborczej. Kandyduję ze Związku Słowiańskiego i wiadomo o co chodzi.
  Jakby ktoś chciał wesprzeć moją kampanię na tym i innych odcinkach - proszę o kontakt pd tel. +48 601 787 407. Mile widziane osoby znające rosyjski i ukraiński, szczególnie - Polacy z tamtych stron.
 • @danekbb 11:20:10
  I o to chodzi nikt nie jest w stanie sprawdzić uczciwości wyborów. Z dużo ludzi uczestniczy w obliczaniu głosów i co z tego, że w lokalach siedzą mężowie zaufania skoro potem można z kartami zrobić co się chce. System jest zbyt zacofany i nie da się go kontrolować w stu procentach. Zawsze byliśmy i będziemy oszukiwani. Już się robi ludziom pranie mózgu podając, że w sondażach prowadzi PO.
 • @darekklos 12:46:52
  Nie trzeba fałszować liczenie głosów.
  Wystarczy fałszować prawdę w mediach (nagonki medialne) oraz przy pomocy służb specjalnych eliminować niewygodnych kandydatów.
  (poprzez prowokacje, fałszywe oskarżenia, pomówienia, opluwanie, nagonkę medialną, niedopuszczanie do mediów, przekupstw, zastraszanie, szantaż...aż do odwiedzin piątkowego samobójcy).
  Do tego odpowiednia ordynacja wyborcza (głosowanie na listy a listy układa szef partii), finansowanie kampanii (tylko bogaci moją środki na wsparcie swoich), dopuszczanie spadochroniarzy startujących w odległych okręgach wyborczych, brak parytetu narodowościowego itd
  A wynik to rządzący Polską niepodzielnie od 89r potomkowie wyrzuconych z Polski w 68r Stalinowców chazarskiej tradycji narodowej.
  Wynik to rządy mniej niż 1 % mniejszości nad 99% większością.
  Czyli kolonializm, dyskryminacja, syjonizm w czystej postaci.
 • @Interesariusz@szczurobronny uwaga techniczna
  Po pierwsze: dobra robota 5* x1000

  Pod rozwage:
  moze podzielic blog na dwa- dzienny(I) +wieczorny(II) ,(stosowal to B.Jeznach) by wieczorami komentowanie bylo mozliwe dla tych ze slabszym sprzetem.

  PZDR
 • @Oscar 13:09:30
  No tak właśnie i to nie jest cała lista repertuału do zdobycia i utrzymania władzy, gdyż oligarchia w USA miała 200 lat na zgromadzenie odpowiednich doświadczeń, wypracowania metod, wreszcie zorganizowanie sprawnych systemów / instytucji do przeprowadzenia tego typu przedsięwzięść. Tym niemniej nie były te metody niezawodne. W przeszłości nie udało im się na Kubie, nie udało najpierw w Chile z Allende, co skorygowali puczem. W Wietnamie im się nie udało. Czy udało im się w Afganistanie oraz Iraku ? Powiedziałbym, że częściowo, chyba że ich celem było przede wszystkim zdestabilizowanie tych regionów.
  Żadna ze skonstrułowanych i kontrolowanych przez oligarchię USA „demokracji” nie zdołała się wyrwać z tego „przymierza”. Więc z tego wynika, że jedyną drogą, którą może do wyzwolenia się prowadzić, jest ta sama, jak na Kubie i w Wietnamie
 • @szczurobronny 11:13:23
  Jesli chodzi o ogniomistrza Kalenia: czytałem książkę Gerharda 1 wydanie z 1952 r, akcja toczy się w większości w miasteczku Baligród i okolicach. Akurat ja tam często jeżdżę i co tam mamy? Ładnie utrzymany czołg t-34 na rynku, ładnie utrzymany cmentarz żołnierzy radzieckich oraz kilka pomników- obelisków ( Baligród, Bystre) poświęconych: ludności pomordowanej przez bandy UPA, milicjantom pomordowanym przez bandy UPA a zatem pomniki coś chyba mówią, prawda?
  Niedaleko, w sąsiednich Jabłonkach stoi pomnik gen. Świerczewskiego i nikomu z mieszkańców ani się śni go usuwać, choć były takie naciski z zewnątrz.
  Natomiast na niedalekiej górze Chryszczata, gdzie mieścił się banderowski szpital, ktos nielegalnie postawił obelisk poświęcony dzielnym żołnierzom UPA, który został rozbity przez nieznanych sprawców...
  Sumując: mieszkańcy Bieszczadów mają inne zdanie co do działalności Ukraińców, niż Gazeta Wyborcza.
 • @szczurobronny 13:19:05
  Ciekawa jest analogia historii Polski i Ukrainy w kontekście chazarskiej emigracji.
  W Polsce Gomułka w 68r otworzył granice zachód dla chazarii, na Ukrainie stało się to w roku 90 tym i wtedy ok 1 miliona chazarów wyjechało na zachód i do Izraela. W celu ochrony tej emigracji stworzono "polski" GROM.
  Obawiano się dywersji ze strony zdesperowanych Palestyńczyków.
  Do Polski chazaria wróciła po obaleniu rządów Gierka i następnych w latach 80tych i wprowadziła nam "demokrację po chazarsku".
  Na Ukrainie teraz wprowadzają to samo tylko tam naród się buntuje.
  W Polsce im poszło gładko za sprawą kłamliwej propagandy, chazarskiej V kolumny, współpracy KK (pod wodzą pół chazarskiego Papieża), lokalnych zdrajców oraz morza lokalnych pożytecznych idiotów.

  Analogie są oczywiste z uwagi tych samych animatorów "spontanicznych" wydarzeń.
 • @interesariusz z PL 10:49:19
  .
  Patrząc na tę mapkę nie podoba mi się to wszystko.

  Wyraźnie widać, że Ukraińska armia się umacnia a siły powstańców straciły impet i determinację. Poza tym nie udało się zamknąć przynajmniej dwóch potencjalnych kotłów. Wydaje się też że wbity klin na wschód od Doniecka minimalnie się powiększa.

  Kto wie czy pogłoski o zdradzie Putina nie są prawdą.
 • @fretka 11:21:54
  .
  Mam taką prośbę do Ciebie. Postaraj się do każdego linku, szczególnie z YouTube dodać jakiś komentarz. Przynajmniej tytuł bo twoje lakoniczność "przeraża" ;-)
 • @danekbb 13:50:59
  W USA osiągnięto szczytowy poziom demokracji po chazarsku.
  Polega to na tym że wyborca ma do wyboru albo chazaską dżumę albo chazarską cholerę (Republikanów lub demokratów).
  Decyzję może podejmować samodzielnie.
  W Polsce tę rolę mają spełniać PIS i PO.
  Reszta to nic nie znaczące dodatki.
  Zmierzamy do ideału.
  Media, służby specjalne, "autorytety" na chazarskiej służbie nad tym pracują nieustannie.
 • Szczurobronny - dzięki za info!
  Dobrze, że się na nowo organizujecie, Panowie. Zamieszania trochę jest, problemów trochę też, ale co to znaczy dla Polaka? Prędzej czy później dopniemy swego. Oby jak najprędzej!
  Pozdrawiam wszystkich, komu moje pozdrowienia miłe!
 • @Oscar 14:07:31
  Jest rozejm, dlaczego te banderowskie s.....ny nadal zabijają cywilów i burzą ich dobytek?
  http://vk.com/antimaydan?z=photo-41232698_341585975%2Falbum-41232698_00%2Frev
  Tłumaczenie poprzez google:
  Ciężki ogień miasto było Kirov (DNR)

  Zawiera podsumowanie siedziby milicji w mieście Kirov. Miasto jest poddawany ciężkim ostrzale Punishers APU.

  .. "Ciężki ogień miasto było Kirov (DNR) Ukraińska armia łuskane miasto mimo trybie cichym Wczoraj wieczorem (21:46), a dziś rano (8:30) były następujące kontakt:
  - Poczta (Ukrtelecom) - 4 Dead.
  - Ul.Ordzhanikidze świeci 2-piętrowy dom - liczba ofiar nie jest znana.
  - St D31 dzień (sektor prywatny). - Liczba ofiar nie jest znana.
  - Do tego momentu cały tydzień zwolniony kopalni "Komsomolec Donbasu" - jest utrata opoltsentsev. Teraz sam wał prowizji.Milicja nie strzelać, obserwując tryb cichy. "

  Zdjęcia z Kirowa.
 • @nana 14:13:27
  Pewno, że miłe:)
 • @Zorran 14:09:42
  Mam nadzieję, że Opołczeńcy przystopowali ze względu na wyscig F1 w Soczi, który właśnie się odbywa, a jutro ruszą?
 • @szczurobronny 14:29:28
  Chiny wyraźnie zaczęły się "wkurzać":
  Chiny wezwały Rosję, aby wspólnie dać odpowiednią odpowiedź na Zachodzie

  Chiny mówi zachodnie sankcje wobec Rosji nie uda i wezwał Moskwę do budowania wzajemnego wsparcia, aby oprzeć się próbom, aby umówić się "kolorowy rewolucji", powiedział wicepremier Wu Yi Wang Yang na 18. posiedzeniu komisji rosyjsko-chińskie na przygotowanie regularnych spotkań szefów rządów.

  "Piękne miasto Soczi w pewnym stopniu odzwierciedla żywotność całej Rosji, więc poszliśmy z myślą, że kraje zachodnie błędnie uznał sankcje wobec Rosji. Jest to błędne działanie, "- powiedział.

  Wang Yang podkreślić, że w krytycznych momentach, jak to jest konieczne Solidarność donosi Tass.
  "Jesteśmy przekonani, że pomimo niestabilnych czynników zewnętrznych, Rosjanie będą mogli pokazać determinację w celu przezwyciężenia obecnych trudności" - powiedział zastępca przewodniczącego rządu chińskiego.

  Przypomniał, że prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Chin Xi Jinping odbył szereg negocjacji, które budują wzajemne wsparcie i rozszerzyć wzajemną otwartość, wspólnie przeciwdziałać zagrożeń zewnętrznych i dostarczają sobie nawzajem pożyczek.

  Chiński wicepremier powiedział, że obecnie kraje zachodnie starają się wspierać opozycję w Hong Kongu.

  "Celem ich jest taka sama - chcą, aby tzw kolorowej rewolucji" - powiedział Wang Yang.

  Dodał, że w takich okolicznościach, a Rosja i Chiny powinny skupić się na promowaniu wzajemnie korzystnej współpracy strategicznej, a tym samym dać odpowiednią odpowiedź na Zachodzie.

  Według Wang Yan, zakres bieżącej sesji komisji rosyjsko-chiński jest nie tylko przygotowanie spotkania premierów obu krajów, ale także studium projektów w różnych dziedzinach.

  To jest wspieranie realizacji projektów strategicznych w imieniu przywódców Rosji i Chinach odbyło trzech warsztatów współprzewodniczących obrad komisji międzyrządowej, powołała grupę roboczą, aby monitorować realizację tych projektów.

  Przypomnijmy, zgodnie z centrum badawczego Pew Research Center, poparcie Chin do Rosji z powodu konfrontacji między Moskwą a Zachodem w kwestii Ukrainy wzrósł do 66% w lipcu, podczas gdy rok temu było to 47%.

  Oryginał:http://vk.com/antimaydan?w=wall-41232698_887068
 • @szczurobronny 14:29:28
  http://vk.com/antimaydan?w=wall-41232698_887068
  Tłumaczenie:
  Chiny wezwały Rosję, aby wspólnie dać odpowiednią odpowiedź na Zachodzie

  Chiny mówi zachodnie sankcje wobec Rosji nie uda i wezwał Moskwę do budowania wzajemnego wsparcia, aby oprzeć się próbom, aby umówić się "kolorowy rewolucji", powiedział wicepremier Wu Yi Wang Yang na 18. posiedzeniu komisji rosyjsko-chińskie na przygotowanie regularnych spotkań szefów rządów.

  "Piękne miasto Soczi w pewnym stopniu odzwierciedla żywotność całej Rosji, więc poszliśmy z myślą, że kraje zachodnie błędnie uznał sankcje wobec Rosji. Jest to błędne działanie, "- powiedział.

  Wang Yang podkreślić, że w krytycznych momentach, jak to jest konieczne Solidarność donosi Tass.
  "Jesteśmy przekonani, że pomimo niestabilnych czynników zewnętrznych, Rosjanie będą mogli pokazać determinację w celu przezwyciężenia obecnych trudności" - powiedział zastępca przewodniczącego rządu chińskiego.

  Przypomniał, że prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Chin Xi Jinping odbył szereg negocjacji, które budują wzajemne wsparcie i rozszerzyć wzajemną otwartość, wspólnie przeciwdziałać zagrożeń zewnętrznych i dostarczają sobie nawzajem pożyczek.

  Chiński wicepremier powiedział, że obecnie kraje zachodnie starają się wspierać opozycję w Hong Kongu.

  "Celem ich jest taka sama - chcą, aby tzw kolorowej rewolucji" - powiedział Wang Yang.

  Dodał, że w takich okolicznościach, a Rosja i Chiny powinny skupić się na promowaniu wzajemnie korzystnej współpracy strategicznej, a tym samym dać odpowiednią odpowiedź na Zachodzie.

  Według Wang Yan, zakres bieżącej sesji komisji rosyjsko-chiński jest nie tylko przygotowanie spotkania premierów obu krajów, ale także studium projektów w różnych dziedzinach.

  To jest wspieranie realizacji projektów strategicznych w imieniu przywódców Rosji i Chinach odbyło trzech warsztatów współprzewodniczących obrad komisji międzyrządowej, powołała grupę roboczą, aby monitorować realizację tych projektów.

  Przypomnijmy, zgodnie z centrum badawczego Pew Research Center, poparcie Chin do Rosji z powodu konfrontacji między Moskwą a Zachodem w kwestii Ukrainy wzrósł do 66% w lipcu, podczas gdy rok temu było to 47%.
 • @lorenco 14:35:23
  Przepraszam za powtórzenie, myslałem, że poprzednie nie przeszło:)
 • @szczurobronny 14:42:16
  Skończył się wyścig F1 w Soczi, wygrał Hamilton i puchar wręczał osobiście prezydent Putin: nie było szyby pancernej na podium jak to twierdził komentator Borowczyk, błazen.
 • @lorenco 14:24:46
  .
  "Mam nadzieję, że Opołczeńcy przystopowali ze względu na wyscig F1 w Soczi, który właśnie się odbywa, a jutro ruszą?"
  ---------------------------

  No nie wiem. Od dłuższego czasu czuję pewnego rodzaju niepokój. Najbardziej zdeprymowało mnie to, że nie udało się zdobyć lotniska w Doniecku a to świadczy jednak o dużej determinacji obrońców. Jeśli to Ukraińcy, to znaczy, że sprawa wygląda dość nieciekawie.
 • @emgie 13:14:29
  ja nie podzielę ze względu na operatywność historyczną,

  z drugiej strony, można podjąć pewne działania przyspieszające polegające na odcięciu się od niektórych dostawców (serwerów), ale nie jestem zorientowany, na ile takie porady godzą w interesy właściciela witryny.
 • @Zorran 14:09:42
  mi też się to nie podoba, bo zaprzepaszczono przewagę, jaką dała panika wśród ukrów podczas marszu na Mariupol.
 • filmik o gospodarczych podstawach wojny
  http://www.youtube.com/watch?v=nRUwCSlOL7A&feature=player_detailpage
 • Do Wszystkich
  Szanowni Panstwo,jako stala czytelniczka-sierota po Adnovum,czuje się zobowiazana do podziekowania Wam za wysilek jaki wkładacie Panstwo ,aby tacy jak ja w jednym miejscu mieli dostep do informacji odbiegających od propagandy " naszych" mediów.To co robicie jest bardzo ważne.Mam nadzieje ze jesteście na tyle zdeterminowani aby bez względu na wszelkiej masci przeszkadzaczy kontynuować to dzielo.Zaufajcie Panstwo inteligencji czytających.Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki.
 • @interesariusz z PL 15:17:06
  "mi też się to nie podoba, bo zaprzepaszczono przewagę, jaką dała panika wśród ukrów podczas marszu na Mariupol."
  ------------------------

  Tak, inicjatywy nie wolno wypuszczać z ręki. Prawdopodobnie to Putin wtedy wstrzymał ofensywę. Poza tym zaproponowanie rozejmu wtedy pozwoliło dużo silniejszej Ukrainie - wspieranej ze wszystkich stron przez Jewropę i USAela - nie tylko na przegrupowanie sił ale na bardzo znaczne wzmocnienie swoich pozycji. W tym również przygotowanie pozycji obronnych na wypadek ataku.

  W każdym bądź razie czas gra na korzyść dużo silniejszej Ukrainy. Teraz, jedyna nadzieja w wynegocjonowaniu korzystnych warunków pokojowych, bo inaczej ten skrawek NowoRosji przegra bez pomocy wystraszonego Putina.
 • @interesariusz z PL 15:17:06
  .
  Pisząc, że Putin wstrzymał ofensywę miałem na myśli, że Putin wymusił taką decyzję na obecnych władzach Donieckiej Republiki
 • Musimy też pamiętac o tym, że Kozacy (zaporoscy, donieccy) to w dawnych czasach nie mieli sobie równych
  .
  Dlatego królowie Polski często korzystali z ich "usług"

  Kiedyś czytałem jakiegoś polskiego kronikarza, chyba z XVII-XVIII wieku który twierdził, że na pokonanie jednego siczowego kozaka potrzeba było 15 naszych. W ogóle nie bali się śmierci. Ponoć gdy wybijano ich na pal, doradzali katu jak ma to zrobić, ironizując.

  Trochę też wiem o kozakach, bo mój dziadek służył w carskiej armii.
 • @szczurobronny 15:51:53
  Po porannej lekturze wywiadu Strielkowa zrobilo mi sie smutno...

  http://xportal.pl/?p=16904

  Postanowilem czasowo zmienic obiektyw na szerokokatny, zorientowac sie co dzieje sie poza "strefa ATO"

  Ustawki, ustawki i jeszcze raz ustawki...

  Pomijajac wstydliwie i z zazenowaniem nasze "zwyciestwo" pilkarskie- ciekawe swoja droga jakim politycznym kosztem odniesione, np. w czym ustapil nasz haratacz galy w Brukseli...a moze Kopacz w Berlinie?

  Zerknalem na ciekawy art. podlinkowany przez Szczura:

  http://www.geopolityka.org/analizy/3041-tomasz-jankowski-polska-scena-polityczna-wobec-ukrainy-po-euromajdanie

  i co czytam?

  ..."Jeżeli za podstawę geopolitycznego sukcesu Europy uznamy wyrugowanie z kontynentu obcych interesów (w tym wypadku USA) i doprowadzenie do zbliżenia między UE i UEa to wówczas ranga Ukrainy jako całości urasta do dużo większej roli niż po prostu państwa. Jako granicząca od zachodu z Polską (a więc największym państwem „nowej UE”) i wschodu z Rosją (awangardą eurazjatyzmu) jest ogromną szansą na zbudowanie pomostu między oboma blokami.

  Alternatywa w postaci emancypacji Noworosji stoi tu w sprzeczności z kontynentalizmem jako przyczyna do powstania nowej Żelaznej Kurtyny, która bez większych problemów rozegrana będzie przez interesy atlantyckie. Dodatkowo, na upadku współpracy gospodarczej stracą głównie kraje przygraniczne, a więc m.in. Polska. Autor zakłada więc, że utrzymanie państwa ukraińskiego w obecnych granicach (może sprzeczać się najwyżej o formę) i brak oddzielenia się republik na wschodzie – pozostają warunkami koniecznymi dla możliwości realizacji idei eurazjatyckiej."...

  No tak, z tej perspektywy...to i row kopany na granicy Upadlej z Rosja sponsorowany przez euroatlantystow ma nie tylko symboliczne znaczenie.

  http://kacap.blox.pl/resource/20140320123712__1.jpg

  Utrwaleniu tego tektonicznego uskoku ma sluzyc ciagle bestialskie bombardowanie miast i wsi w Donbasie.
  Cel jasny: nienawisc na wieki wiekow.

  I jeszcze jedna ustawka.

  Na granicy turecko-syryjskiej stoi w gotowosci najwieksza w regionie armia turecka i przyglada sie rzezi braci Kurdow po drugiej stronie granicy, nie robiac nic, nie przepuszczajac ochotnikow kurdyjskich rwacych sie z pomoca swoim braciom po drugiej stronie ...

  Turcja odmawia z determinacja i zdecydowanie wkroczenia na teren Syrii mimo protestow i naciskow kurdyjskich u siebie, w Niemczech i gdzie tam jeszcze...
  I podpuszczen ze strony zachodu (wejdziemy, ale nie sami- powiedzial Erdogan, turecki premier). Tymczasem islamisci prowokuja coraz bardziej.

  Czy nie przypomina wam to sytuacji Rosji w Donbasie?

  Wejscie zbrojne Turcji(czlonek NATO) do Syrii w obronie ludnosci Kurdyjskiej dalo by mandat a nawet zmusiloby moralnie Rosjan do interwencji w Noworosji i Upadlej.

  Pogrzebaloby to szanse na unie euroazjatycka "od Lizbony do Wladywostoku" a to jest nadal - wierze- celem strategicznym p.Putina.
  Byloby to zwyciestwo euroatlantystow.

  A by bylo jeszcze ciekawiej Rosja i Turcja machaja do siebie ogonami od dluzszego czasu.

  Nadzieja w p.Putinie i jego szachowych umiejetnosciach...Ja wierze.

  To moje autorskie dywagacje, wiec nie trzeba do nich przykladac zbyt wielkiej wagi...
 • @emgie 16:07:01
  "Wejscie zbrojne Turcji(czlonek NATO) do Syrii w obronie ludnosci Kurdyjskiej dalo by mandat a nawet zmusiloby moralnie Rosjan do interwencji w Noworosji i Upadlej."
  -----------------------------

  Tak, bardzo logiczne rozumowanie. A zastanawiałem się dlaczego Turcja nei interweniuje. Podejrzewałem, że chcą czyimiś rękoma rozwiązać problem kurdyjski. A tu prawdopodobnie chodzi by nie dać Putinowi pretekstu do do pomocy NowoRosji.
 • Prawda jest taka, że Żyd zawsze rękoma gojów przelewa naszą, słowianską krew. Tylko 100 mln zamordowanych w XX w.
  .
 • @szczurobronny 16:28:21
  Ale jest nam zyczliwy, madry i wspomaga nas swa wiedza...nie narzekaj :)

  Myslec musimy sami ;) trudno.
  To tez dla naszego dobra, by nas nie wyslizgano w przyszlosci jak w 89.
 • Podziękowania
  Serdeczne dziękuję za zaangażowanie autorom przekazywaniu wiadomości.
  Należę do użytkowników, którzy jednostronnie korzystają z portalu.
  Wielkie, wielkie dzięki Adnovum.
  Myślę, że wszystko się dobrze ułoży....
  Pozdrowienia
 • @szczurobronny 16:45:59
  Pewnie mu tak wygodniej...

  A ja mysle jakby Go zachecic do wizyt na "naszym kolektywnym" blogu.
  _____________________

  Wybacz Interesaiuszu z PL,

  wiem ze sie nie obrazisz za to "nasze kolektywne",

  w koncu czytuje Cie od lat ;)
 • @Zorran 16:16:17
  To nie bardzo jest logiczne.
  Na początku wojny na Ukrainie było widać gołym okiem pożądanie mafii chazarskiej by Rosja czynnie się zaangażowała w tę wojnę.
  Czyli chcieli zaangażowania Rosji. To im się nie udało.
  Z drugiej strony wiadomo że ISIS to chazarska agentura (na wyższych szczeblach dowodzenia, bo na dole to tylko islamskie mięso armatnie).
  (Podobnie jak Polskie podziemie po 45 roku w czasach Stalinowskich).
  Wiadomo też że Turcja w konflikcie w Syrii pomagała chazarskim najemnikom jak mogła (obozy szkoleniowe, dostawy broni i innego wsparcia).
  Teraz Turcja powstrzymuje się od rozbicia ISIS bo chazarskie formacje służące do podboju bliskiego wschodu w interesie chazarów.
  USA (chazarska kolonia) bombarduje ISIS tak by nie skrzywdzić a raczej zniszczyć Syryjską infrastrukturę (zniszczono liczne rafinerie ropy).

  ISIS to chazarski koń trojański a cała propaganda tzw światowych " czyli chazarskich mediów to jak zwykle kłamstwa. Już deklaruje ataki na Rosję a nie na bombardujących ich USA. To znamienne prawda :)

  Moim zdaniem Putin weźmie Ukrainę na prośbę samych Ukraińców a oni poproszą gdy zaczną głodować i zamarzać (bunt, referendum, nowe władze).
  Zachodnia , banderowska Ukraina zostanie "stowarzyszona z Polską w zamian za stowarzyszenie niemieckich niegdyś landów wschodnich z Niemcami.

  Syria wspierana przez Rosję się utrzyma i pogoni ISIS oraz resztę terrorystów wspieranych przez chazarów (rękoma ich wasalów z USA, UE, Arabii Saudyjskiej, Kataru...).
  Syria ma teraz najbardziej doświadczone w walce z bandami terrorystów wojsko. Ma doświadczone bojowo kadry, wypróbowane strategie i jest skuteczna w tej walce. A coraz więcej wojsk się uwalnia bo likwidują kolejne bastiony terrorystów. Za chwilę pójdą na ISIS i będą naprawdę ich likwidowali a nie udawali jak USA. Ale to niestety dla Kurdów dopiero za chwilę.

  Tak postrzegam te geoplityczne gry na Ukrainie i na Bliskim wschodzie.
 • @Oscar 16:59:00
  NIE NIE NIE!!!
  Ja nie chcę zachodniej Ukrainy w granicach Polski!
  Już teraz zaczynają sprawiać kłopot!
 • oscar@
  zachodnia ukraina do polski to jak stryczek na szyję
 • interesariusz -> szczurobronny @16:28:21
  Mógłby, ale nie jest za bardzo zainteresowany,
  ma swoje ulubione źródła, i z nich korzysta,
  źródła te są bardziej oficjalne,

  AdNovum korzystał ze źródeł społecznościowych,

  cała różnica pomiędzy Panem Jeznachem a "nami" polega na tym,
  że on przytacza mniej lub bardziej oficjalne informacje, często powątpiewając i dystansując się od nich,

  a my przytaczamy plotki, informacje niewiarygodne,
  i wielu z nas, bieglejszych od innych, starało się je weryfikować,
  aby je uwiarygodnić.

  Ja notomiast widzę, że sporo czasu poświęcasz na działalność w watku NowoRosyjskim,

  może Ty zostaniesz tutaj autorem i pociądniesz temat dalej ? ;-)
 • @szczurobronny 17:31:22
  Hi hi:)
  http://cs7009.vk.me/c7008/v7008759/13171/IPSIPihBIpI.jpg
 • @lorenco 17:07:35
  Wlasnie NIKT poza usraelem ich nie chce.

  I oni stoja (sa postawieni) na przeszkodzie stworzenia wolnej (od atlantydow) przestrzeni "od Lizbony po Wladywostok".

  Zach Upaina do Polski? No nieeee...Za co????Po co????
 • @interesariusz z PL 17:36:45
  Witaj, między innymi to co napisał pan Jaznach tu było podawane, tylko że pan Jaznach to przetłumaczył porządnie a nie przez translator a wiesz jakie to wkurzające bo nieraz wychodzi google tłumaczenie "abarotno" :)))
 • @emgie 16:07:01
  .........."To moje autorskie dywagacje, wiec nie trzeba do nich przykladac zbyt wielkiej wagi.."

  No nie bądź taki skromny. Przywaliłeś z grubej rury, nie ma co !.
  Jak dla mnie to może być częściej ?. :)
 • @szczurobronny 18:13:24
  Przy takiej determinacji i odwadze cywilnej ludzi nie wykluczam ze regularna armia zabierze sie wkrotce za "sprzatanie" calej Ukrainy z banderowskiego gowna i kryminalistow oplacanych przez oligarchow...zalezy jak przebiegnie czystka w silach zbrojnych.

  W stanie wojennym spokojnie mozna bylo sie z wojskiem dogadac.
  Problemem byli zboczency z ZOMO (na sterydach czy czym ich tam pompowali oprocz indoktrynacji ideologicznej)
 • @promyx 18:41:39
  :) bede czynil w miare nawrotow inteligencji :)
  dzieki
 • @jarema 17:31:38
  Niestety decyzje będą podejmowali chazarzy a nie Polacy czy Ukraińcy.
  A oni będą scalać soje podbite kolonie czyli "wprowadzać do Jewropy którą też mają nadzieje pożreć do końca tak jak USA czy Polskę.
  Polskie "elyty" na chazarskich usługach oraz "polskie" media będą klaskać
  tej idei (jak przyjdzie z centrali polecenie...klaskać).
 • @szczurobronny 19:02:19
  Szczurku, ogladam ten filmik i nie mam polskich napisów!
  Albo nie umiem czegoś włączyć:)
  A Givi wydaje sie byc po kielonku:)
 • @szczurobronny 19:02:19
  mi się Givi nie wydaje po kielichu. Dzielny chłopak i świadomy sytuacji ze wszystkimi aspektami. patriotycznie nastawiony. Kto wie, co od niego będzie zależało. Ma wszystkie szanse. A wtedy on dotrzyma swoich obietnic
 • @trojanka 19:47:07
  W Rosji na meczu piłkarskim reprezentacji kibice zaprezentowali oprawę poświęconą Noworosji, szczególnie dowódcom DNR:

  https://pp.vk.me/c625516/v625516714/55f2/NohVFMq3SpY.jpg

  https://pp.vk.me/c7010/c540100/v540100322/216ce/9Ii4YTIDrDs.jpg
 • TBN Rosija 24
  Przed chwilą na TBN Rosija 24 był reportaż o cudzoziemskich dobrowolcach Noworosji. Są tam Serbowie, Gruzini, Kozacy (Dońscy ..yhm), no jest też i Polak, Dariusz Lemański. Wszyscy oni są normalnymi ludźmi którzy nie mogą patrzeć na to jak mieszkańców wschodniej Ukrainy odziera się z godności i pozbawia ziemi ich ojców. Dariusz Lemański wygląda na szczerego, poczciwego a nawet pociesznego faceta. Zanim wyjechał do Noworosji w Wielkiej Brytanii pracował chyba w restauracji. Dowódca jego oddziału mówi, że gdy przekonali się że Darek to jest „nasz Polak” to dali mu wstępnie przydział do kuchni pododdziału. Darek poczciwie zajęcie przyjął, ale powiedział że on chce na front. Opowiadał o swojej tułaczce na „jugowastok” i o dziwi jechał przez Kijów !. Po drodze Ukraińcy zdarli z niego frycowe czyli wszystko co miał – pieniądze i ekwipunek. Podano również, że przez to że publicznie pokazał swój paszport nigdy już nie zostanie już wpuszczony do Wielkiej Brytanii.

  Generalnie siła bojowa z tego Darka porażająca może nie jest, ale jego wigor i potencjał medialny ociera się niemal o arsenał jądrowy :).
 • @trojanka 19:29:12
  Aj moje Panie:) Co Wy macie z tymi Opołczeńcami...a my Wasze chłopaki też Opołczeńcy przecie:)
  Lecz z drugiej strony jakby nie patrzeć, to oddaliśmy naszą Ojczyznę bez walki.
 • @danekbb 19:41:16
  Nie jest wazne czy był po kielonku czy nie: dobrze gada i wódki mu dać:)
  Tak na poważnie, Givi jest wielką nadzieją Noworosji, i mam nadzieję, że wreszcie ruszą na ukrozombi i wyzwolą cały Donbas.
 • @promyx 20:10:19
  Jak Noworosja zwycięży, pan Darek uwije sobie tam gniazdko. Jest duże prawdopodobieństwo, że będziemy mu zazdrościć w dobrym tego słowa znaczeniu!
 • @promyx 20:10:19
  To właśnie jest siła autentyczności. Nie jest to jakiś bandzior w kominiarce, tylko człowiek gorącą wierzący w sprawę Noworosji. Racja, że nie wzbudza strachu i przerażenia, ale co z tego, skoro jego postawa i czyny dadzą więcej Noworosji. Choćby i była to dobra grochówka, którą będą zajadać się powstańcy...

  Bohaterstwem jego było już dostanie się do Donbasu przez Kijów.
 • @promyx 20:10:19
  "....Generalnie siła bojowa z tego Darka porażająca może nie jest, ale jego wigor i potencjał medialny ociera się niemal o arsenał jądrowy :)."

  _________________________________

  Pieknie to napisane....

  O nim bedziemy kiedys spiewac ballady.

  A moze i film powstanie....
 • @szczurobronny 21:03:22
  Pokazałem mojej Małzonece i Diviego i Darka: skomentowała to tak, że Divi rzeczywiście przestojniak i wojownik a z Darka jest bardzo dumna bo wojownik i Polak!
 • @szczurobronny 21:03:22
  A nie wiesz Szczurku co jest z Bruskiem?
 • @trojanka 21:08:51
  W imię czego ta k...a patroszenko zabija ludzi????
  Co takiego oni mu zrobili?
  Co takiego zrobili tej zasranej "ukrainie"?
  Przepraszam, lecz coraz bardziej mnie to wkurza!
 • @Oscar 14:12:42
  Nie wiedziałem, że tutaj usiedliście. Pozdrawiam
  Oscar masz co napisałeś w obrazkach.
  [url=http://naforum.zapodaj.net/741c1a11fbd4.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/741c1a11fbd4.jpg[/img][/url]
  [url=http://naforum.zapodaj.net/4df1afdb1fd3.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4df1afdb1fd3.jpg[/img][/url]
 • @szczurobronny 21:21:28
  Nie przypuszczała, że szczur może być tak śliczny:))
 • @lorenco 21:31:45
  Nic mu nie zrobili. Śpioch CIA uaktywnił się kiedy było trzeba, robi swoje, konto puchnie a ludzie ? Jacy k...a ludzie ? To prorosyjskie bydło ? Zutylizować! Ktokolwiek doszukuje się jakichkolwiek ludzkich odruchów u tych hien z góry skazany jest na niepowodzenie.
  https://www.youtube.com/watch?v=X0GclpzuHCo&list=UUyCrvF0Roi70hDurjz85vqw
  Pozdrawiam
 • @szczurobronny 21:44:39
  Też pytam!
 • @sławomir słowianin 21:47:24
  Sławomirze, weź konkretnie wytłumacz kto ten spioch CIA, wpisujemy się tu, lecz pomimo podawanej godziny nie wiadomo do którego posta się odnosisz?????
 • @lorenco 21:18:14
  brusek jest na swoim blogu i tam zamieszcza linki:
  http://kodluch.wordpress.com/

  Jest tam również część z komentujących z bloga AdNovum.
 • Mi się podoba :)
  Jak dla mnie piątka! Będę zaglądał co dziennie! No i szczurobronny tu gości :)
 • @@@
  Na dobranoc:

  Nie wiem czy do Was dotarla taka informacja, ktora przedwczoraj obiegla wszystkie glowne niemieckie mendia:

  w USA gosc wygral proces sadowy z RedBullem o to, ze RB-reklama klamie- po wypiciu nie wyrosly mu skrzydla. Nie podano czy stwierdzil to przed lustrem, czy wyskakujac z okna.
  Ale podano wysokosc odszkodowania: 12mln $.(12.000.000,00 $)

  A teraz do rzeczy:

  Bylem wlasnie na spacerze z psem.
  Powiedzial mi (rozmawiam z nim czesto i sie dobrze rozumiemy), a wiec w/g niego niemiecka ulica w zadnym wypadku nie zaakcepzuje euro-transatlantyckiego porozumienia. Chociazby z leku przed takimi absurdami jak ten powyzszy.
  Bedzie to moment na nowe otwarcie w stosunkach ze wschodem (szeroko pojetym).
  W drodze powrotnej powiedzial mi cos rownie ciekawego:
  wkrotce na Ukrainie nastapi ponowny przewrot.
  Jakas grupa uczciwych oficerow armii zbuntuje sie, wprowadzi cos w rodzaju stanu wojennego i pozamiata banderowskie gowno i oligarchiczne smieci, dogadujac sie z Noworosja.

  Pies uparl sie by to przekazac dalej, co wlasnie czynie.

  Pozyjemy- zobaczymy.
 • @szczurobronny 21:59:20
  Dzięki przyjacielu ;) Ja jednak celowo same linki 'bez osadzania' wklejam aby nie obciążać zasobów serwera.
 • @emgie 22:09:30
  Znów trochę żarcików, przepraszam, lecz nie mogę sie powstrzymać:)
  http://cs617630.vk.me/v617630834/1b1db/kMEugWNa5cs.jpg
 • @próg plancka 09:14:25
  Ale muszą sie pilnować!!!
  http://zezorro.blogspot.com/2014/07/kto-zestrzeli-boeinga-5-gaz-sie-ulatnia.html
  cytat z artykułu "Ale, ale - bym zapomiał. Royal Dutch Shell jest szczęśliwym posiadaczem sporego pakietu akcji Schiphol, bowiem kontrolujący udział, zarówno w lotnisku, z którego wyleciał rzekomo zestrzelony przez czekistę boeing we wsi Grabowe, jak i w samym Royal Dutch Shell, szczęśliwym nabywcy koncesji na wiercenie gazu z największego pola gazowego na Ukrainie Grabowe, jest... królewska rodzina Orange, jak sama nazwa firmy naftowej dumnie ogłasza. Ciekawy, wielce wymowny przypadek, idący już w setki miliardów i biliony.

  Rozwiązanie zagadki brzmi zatem: Grabowe, środek pola gazowego Grabowe, Royal Dutch Shell."
  [url=http://naforum.zapodaj.net/19c4a9f96e90.jpg.html][img]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/19c4a9f96e90.jpg[/img][/url]
 • @emgie 22:09:30
  To że na Ukrainie iskrzy nie jest tajemnicą. Między MON-em a MSW wciąż dochodzi do różnego rodzaju przepychanek. Jedni oskarżają drugich o, uwaga... bycie ruskim agentami, co wcale nie jest bezpodstawne, patrząc na historię i strefę wpływu Rosji. Inna sprawą jest żywot tych ochotniczych batalionów - co będzie jak wojna się skończy, nie będzie zwycięstwa, a kraj będzie staczał się? Tam będzie jedna wielka beczka prochu i wiele dziewczynek z zapałkami. Zatem powiedzieć, że nastąpi następny przewrót, to trafne spostrzeżenie.
 • @lorenco 22:05:22
  patroszenko
 • @próg plancka 22:07:43
  Jak widać tworzy się setki blogów rozmywających konkret.
  Kasa misiu kasa a nie dobrego zdrowia i zwycięstwa Noworosji.
  Może Brusek to Adnovum?
  Tak mi wygląda.
  Co za "przewrotne osobniki"!
  Military Maps mi nie działa, przez tylko dosłownie chwilę widziałem dużo pulsujących czerwonych kółeczek a potem się zawiesiło...
 • @emgie 22:09:30
  Masz mądrego psa.
  Oby miał rację!
 • @próg plancka 22:22:34
  Dokladnie taka byla argumentacja mojego psa. Lazilismy dlugo po parku.

  Podobnie zach. Europa raczej chetnie zaakceptuje taki zwrot.

  Pewnie i p.Putin bedzie zadowolony.

  W koncu przesuneli umowe stowarzyszeniowa na koniec 2015...
 • @lorenco 22:34:17
  Nie wiem czy to o to chodzi, czy o coś innego. Mnie interesuję temat Noworosji, powstania, Ukrainy - bo to są ważkie sprawy. Walka pod dywanem może i jest interesująca, lecz nie wtedy, kiedy dzieją się takie rzeczy za naszą wschodnią granicą. Dlatego będę zaglądał tu i tam, żeby być na bieżąco i w zgodzie z prawdą.
 • @szczurobronny 22:44:03
  ba a kto to wie o co ludziom chodzi skoro regularnie sami sobie robią kuku, na dobranoc "Supermodelka po banderowsku"
  https://vk.com/id111228080?w=wall111228080_14360%2Fall
 • @lorenco 22:36:44
  Jezeli okaze sie ze pies ma racje, to co zrobi polski rzad?

  Przyjmie fale baderowskich uchodzcow i da im azyl polityczny, czy wydzieli im Rzeszowskie jako obwod autonomiczny ...

  Pies spi, wiec sam sie zastanawiam.
 • @próg plancka 22:45:12
  Oczywiście, że masz rację! Jak nadal jesteś na kompie to wejdź w Military Maps - czy Tobie działa? I tu pytanie też do wszystkich aktywnych, czy Wam działa?
 • @trojanka 22:47:30
  Tak jak mawia pewna teoria: prawdziwi ludzie to dzieci kosmosu a reszta to małpy.
 • @szuwarek14 22:50:55
  Nie mam słów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @emgie 22:52:18
  "Polski rząd"
  Na początku pewnie miał taki plan: teraz już nie przejdzie, bo "polski rząd" kapnął się, że nie może byc takiej opcji wobec postawy polskiej ludności.
 • @lorenco 22:56:55
  u mnie Military Maps działa ale nie wszędzie już mnie wpuszczają, coś się temu demo-reżimowi nie podobam
 • @szczurobronny 23:06:39
  "demokracja" blokuje informacje z Formuły 1 w Sochi i nawet wiem dlaczego :
  po pierwsze : "Szef mistrzostw świata w wyścigach samochodowych w klasie samochodów Formuła 1 Bernie Ecclestone oznajmił, że został zachwycony trasą wyścigową w Soczi.
  „Wiele się zmieniło, odkąd byłem tu po raz ostatni. Widzę imponujące rezultaty. Grand Prix Rosji będzie sensacją. Nikt wcześniej nie budował takich tras, jak w Soczi."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_09/Szef-Formuly-1-nazwal-trase-w-Soczi-unikatowa-1389/
  po drugie: "Grand Prix Rosji w Soczi odwiedziło 65 000 widzów"
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_12/Grand-Prix-Rosji-w-Soczi-odwiedzilo-65-000-widzow-2599/
  a to bardzo niekoszerna informacja
 • @szuwarek14 23:14:58
  A czy chodzi Ci o tą mapę?
  http://militarymaps.info/
 • @szczurobronny 23:41:26
  Mam wrażenie, że PRL-owska 8- klasowa szkoła podstawowa dawała wieksze możliwości wykształcenia niż teraźniejszy licencjat w wyzszej uczelni prywatnej.
  I piszę to nie jako dowcip.
 • @szczurobronny 22:33:02
  hmmm...
  w sprawie Noworosji brusek był wiarygodny i rzetelnie komentował,
  a teraz, nowy blog ,nowy nick ,przyznaje też,ze pisał w "obserwatorze"

  jednak moje podejrzenia są coraz bardziej wiarygodne
  a tu "papierek lakmusowy" jego poglądów
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=24302
 • @szczurobronny 23:56:04
  z tej informacji :
  cyt :
  "„Zbiory linków” zacząłem publikować na początku czerwca 2014 na łamach http://www.obserwatorpolityczny.pl skąd „przeniosłem się” i zakotwiczyłem we wspaniałym blogu AdNovum, traktującym o wydarzeniach na Ukrainie http://www.adnovum.neon24.pl

  Niestety, Pan Blogger zawiesił chyba swoją działalność i aby nie zaśmiecać na powrót miejsca
  w „obserwatorze”, postanowiłem publikować moje „subiektywne linki” w osobnym miejscu…"

  http://kodluch.wordpress.com/about/
 • @szczurobronny 00:30:20
  szczurze, że ty "komuch" jesteś to ja wiem, w realu prawdopodobnie nie przypadli byśmy sobie do gustu :)

  ale,tu i teraz łączy nas wspólna sprawa -pomyślność Noworosji !

  wracając do tematu powiem krótko :kurwa mać

  Cyt :
  "Eksperci, także holenderscy, przez długi czas pozostawali w gotowości w regionie, ale nie mogli dotrzeć na miejsce katastrofy ani tam pracować, ze względu na ciągły ostrzał tego terenu przez separatystów."

  http://fakty.interia.pl/raport-samolot-zestrzelony-na-ukrainie/informacje/news-ponowne-przeszukanie-miejsca-katastrofy-mh17,nId,1534690#iwa_block=facts_news_small_one&iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=47025
 • @error 00:41:31
  http://www.youtube.com/watch?v=woD44CsR4jg

  Nie wiem czy wcześniej ktoś wklejał, dokument z Vice news. Od początku protestów w Doniecku. Obraz pokazuje jak Donbas powstawał i odrywał się od Ukrainy.
 • @szczurobronny 00:54:04
  starych drzew się nie przesadza :)

  ja komunę pamiętam,ja w komunie żyłem!!
  komuna zamknęła mi dziadka, wg.aktu oskarżenia "za brak obowiązkowych dostaw" a w rzeczywistości za udział w wojnie Polsko-bolszewickiej
  komuna zamknęła mi ojca, wg. aktu za oskarżenia "znieważenie godła państwowego" (dał w pysk milicjantowi aż mu czapka spadła) a w rzeczywistości za działalność partyzancką
 • @szczurobronny 11:28:32
  Chwała wyklętym, obecnie wyklętym.
 • @error 01:09:59
  ja komunę pamiętam,ja w komunie żyłem!!
  komuna zamknęła mi dziadka, wg.aktu oskarżenia "za brak obowiązkowych dostaw" a w rzeczywistości za udział w wojnie Polsko-bolszewickiej
  komuna zamknęła mi ojca, wg. aktu za oskarżenia "znieważenie godła państwowego" (dał w pysk milicjantowi aż mu czapka spadła) a w rzeczywistości za działalność partyzancką

  Po co siejesz IPN owska propagandę? I skąd wziąłeś KOMUNĘ w Polsce?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30