Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
648 postów 12460 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 14.10.2014r

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tym razem nie będzie nic o wojnie za granicą, tylko parę słów do Was.

Ta strona jest codziennie powoływana po to, abyśmy mogli dzielić się aktualnymi wiadomościami w interesującym nas temacie, tj. powstaniu na wschodniej Ukrainie. Dzięki Wam wszystkim, donoszącym nowinki, każdy może w jednym miejscu śledzić aktualną sytuację.

Każda notka o wojnie siłą rzeczy stanowi podsumowanie dania wczorajszego, tymczasem wasze uwagi odzwierciedlają (mogą odzwierciedlać, nie zawsze tak jest, ale nie bądźmy drobiazgowi) sytuację bieżącą. Pisanie notki byłoby więc albo podsumowaniem waszych uwag z dnia poprzedniego, albo co nieco megalomańskim wyszukiwaniem informacji, których Wy nie zauważyliście.

Jak już kiedyś pisałem, nie opieramy się na źródłach rządowych, zresztą też diabła wartych. Wiarygodność informacji pozyskiwanych z sieci jest problematyczna. W dyskusjach pod notkami AdNovum ja najbardziej podziwiałem tych, którzy weryfikowali informacje przedstawione przez innych. Nie chodzi o zjechanie cudzej opinii, tylko o weryfikację informacji, jak w śledztwie. Chyba zgadujecie, że najbardziej cenię informacje zweryfikowane z różnych źródeł. Nikt nie powinien się obrażać, jeśli ktoś poda informację zaprzeczającą tej, którą sam zamieścił.

No właśnie, wczoraj, przebrnąwszy wieczorem przez połowę uwag, pochwaliłem, że jest lepiej, niż było. Czytam dalej, a tam rozpętała się jakaś nawalanka. Dla dobra czytelników, nie pierzcie brudów publicznie. Chcecie sobie ulżyć i komuś ubliżyć, korzystajcie z poczty wewnętrznej. Ja wiem, że to jest trudniejsze, ale wszyscy musimy się godzić z upierdliwością tej witryny, oprogramowanej przez młodych wykształconych z wielkich miast. Ci młodzi tak już mają. Tak ich nie wychowaliśmy.

Również pisałem, ja nie cenzuruję. A ponieważ notki o wojnie to nie są moje notki, tylko WASZE dyskusje, również nie moderuję dyskusji. Rzadko kiedy się wtrącam. W związku z tym, jeśli ktoś ma do innego jakieś pretensje natury cenzorskiej, proszę korzystać z odsyłacza do administracji. Niech ona usuwa. Ja nie będę się o to wpieniał, jak zrobiłbym niewątpliwie, gdyby admin usunął jakąś uwagę pod moją prawdziwą notką.

Do adminów: zawsze, gdy coś usuwacie, proszę o zamieszczenie uwagi o usunięciu. Zauważcie również, że ja na pewno niczego nie usunę, w związku z tym tylko WY pilnujecie tu polityki medium i prawa. Co przepuścicie, zostaje.

Zarzucono mi,  że popularność moich notek jest mała. Czy ja wiem? Zależy z jakiej perspektywy się patrzy, i czego oczekuje. Moją ostatnią notkę, „Roberts o Eboli i kłamstwach”, a właściwie nie moją, bo to tłumaczenie, obejrzało prawie 350 osób. Przy tej ilości opłacało już się ją przetłumaczyć. Inne tłumaczenia Robertsa miały mniej.

Ale było zero komentarzy. Ciekawe, nie ? Człowiek z jakąś światową pozycją, co prawda tylko napomyka, ale o jakże ważkich sprawach! Po pierwsze, istnieje uzasadnione podejrzenie, że wirus przenosi się również drogą kropelkową. Po drugie, oświadcza, że nie mamy żadnych szans dowiedzieć się, czy to naturalna mutacja, czy też może artefakt. Gdyby to powiedział któryś z nas. Ale On. Całkiem inna liga.

Przecież każda z tych wiadomości zasługuje na cały traktacik ostrzegawczy, i filozoficzny. A tu nikt się nie rozpisał o konsekwencjach. Jeśli jedno i drugie to prawda, to wojna na Ukrainie nie ma już żadnego znaczenia.

Pozdrawiam wszystkich, i zachęcam do dzielenia się ważkimi informacjami, z Ukrainy, to temat tej strony. I „proszę wszystkich, aby po pierwsze, w trosce o czytelników powstrzymali się od zamulających paszkwili, jak również od wypowiedzi jawnie sprzecznych z prawem, w szczególności od wypowiedzi pobudzających nienawiść na tle rasowym, narodowościowym lub religijnym”. Możemy przecież, mimo, że język świerzbi, powstrzymać się od takich ekscesów. Za komuny nauczyliśmy się pisać o wszystkim mimo cenzury. Tu też możemy.

interesariusz 

KOMENTARZE

 • Twoja inicjatywa była jak najbardziej słuszna i potrzebna.
  AdNovum nie ma ale wojna trwa.
  Poza tym, patrząc na frekwencję na tym blogu, jest to inicjatywa bardzo trafiona.

  Będziemy przyglądać się baczniej różnym harcom bo w takim tłoku zawsze zdarzy się ktoś kto będzie chciał rozwalić dyskusję.

  Wczoraj został usunięty komentator "pleban14". Zarejestrował się ewidentnie w celu siania zamętu.

  Pozdrawiam wszystkich.
 • Jak zwykle nie moze sie obyc bez politycznych rozgrywek:
  politycy kontra wojskowi

  https://www.youtube.com/watch?v=avHJnFeTBCM
 • @waryat 04:50:19
  Nowa Rosja: nie czas zwlekać!

  http://youtu.be/w6Zs2KUN8Vw
 • @waryat 04:50:19
  Wywiad z Givi:
  http://youtu.be/ctLDaL06yD8

  Graham Phillips robi za swata :))))
 • @waryat 04:53:28
  Pilna wiadomość od Severodonetska. Eksterminacja ludności cywilnej przez sily okupacyjne upadlej wciąż trwa.

  http://youtu.be/B8670t7GtU4
 • Pozdrowienia dla wszystkich, AdNovum też
  Przez 2 tygodnie byłem poza siecią Ze smutkiem zauważyłem odejście AdNovum. Mimo to - najwyższe wyrazy szacunku i uznania.
  Wrzucę swoje 3 grosze na temat, czyli dymisja naczelnego wojaka ukropów widziana przez okulary "elyt". Perełą jest zdjęcie.
  http://natemat.pl/120149,ukraina-bez-ministra-obrony-gen-heletej-podal-sie-do-dymisji-a-prezydent-poroszenko-szybko-ja-podpisal.
  Niestety, jak zwykle jestem pesymistą. Przypomnę tylko rok 1956 - Chruszcow szybko uspokoił Polskę, "ustabilizował" Węgry i mógł działać w sprawie agresji na Egipt.
  Teraz mamy zabagnioną sytuację na Ukrainie (z donieckiego "lotniskowca" można dosięgnąć dowolny punkt w Doniecku), obie republiki są niezdolne do funkcjonowania (milion uchodżców, dzieci zostało może 5%), a do tego useSSmani nie ukrywają już, że na dniach dokonają agresji w Syrii w celu instalacji useSSmańskiej marionetki, a potem celem będzie Iran. Pajacowata ONZ wsadziła mordę w kubeł i nawet nie bulgoce.
  Dobrze chociaż, że ostatecznie skonflikowali sobie Chiny próbą "kolorowej rewolucji" w Hong-Kongu.
 • @Alojzy81 07:53:48
  16 ukraińskich żołnierzy z batalionu OT z miejscowości Sumy przeszło na stronę powstańców, nie wiem czy dobrze tłumaczę że otrzymywali propagandowe SMSy z numerów należących do ich rodzin i znajomych ? dzisiaj wszystko na szybko na 1 nodze robię
  http://novorossia.su/ru/node/8013
 • @szuwarek14 09:17:30
  "Holenderscy eksperci odwiedzili miejsce katastrofy Boeinga na Ukrainie
  Holenderskie władze oświadczyły, że czterech holenderskich ekspertów odwiedziło w poniedziałek miejsce katastrofy samolotu Boeing na wschodzie Ukrainy, gdzie zostały wznowione poszukiwania szczątków ofiar katastrofy i ich rzeczy osobistych .
  Wcześniej wicepremier Donieckiej Republiki Ludowej Andriej Purgin oznajmił, że 13 października na miejscu upadku samolotu po raz pierwszy zorganizowano zbieranie rzeczy pasażerów. Według niego, wcześniej rzeczy zbierano w międzyczasie, w procesie zbioru fragmentów ciał pasażerów. Do zbierania rzeczy przystąpili pracownicy MSN DRL i wolontariusze. Jednocześnie według słów Purgina, wolontariusze znaleźli się pod ostrzałem Gradów ze strony miasta Debalcewo."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_14/Holenderscy-eksperci-odwiedzili-miejsce-katastrofy-Boeinga-na-Ukrainie-9731/
  - chciałoby się rzec "Holendrom już dziękujemy",zdążyli jak dotąd przeszkodzić w ujawnieniu dowodów, zgodnie z zamówieniem królewskiego Dutch/Shell
 • AdNovum REAKTYWACJA!!!!!
  Po kilku dniach zamieszania powrócił do codziennego komentowania wydarzeń na Ukrainie blogger AdNovum!

  Zapraszam!

  http://adnovumteam.wordpress.com/2014/10/14/wojna-domowa-na-ukrainie-14-10-2014r-38-dzien-rozejmu/
 • Popieram pana inicjatywę
  choć w większości zapewne będę jedynie biernym obserwatorem. Uważam że potrzebne jest jakieś alternatywne źródło informacji by móc samodzielnie dojść do subiektywnej opinii o świecie wokół nas.
 • amerycka wojna trwa nie tylko na Ukrainie
  http://interesariusz.neon24.pl/post/113872,maszynka-do-oklamywania-autor-paul-craig-roberts
 • 1. Masz rację. 2. Patrz punkt pierwszy. 3. ?
  .
 • Nie tylko na Ukainie
  Polskie Sieci Elektroenergetyczne zaczęły płacić firmom za to, żeby nie pobierały prądu. Pierwszy raz taka sytuacja miała miejsce we wrześniu. W tzw. szczytach zużycie energii jest tak wielkie, że grozi to zerwaniem dopływu prądu do setek tysięcy domów i firm. Sytuacja jest coraz bardziej krytyczna, bo wyłączane są przestarzałe bloki energetyczne, a budowę nowych zaniedbano.

  http://gpcodziennie.pl/34279-zaczyna-brakowac-pradu.html#.VDzrMxb-um8
 • interesariusz @szczurobronny 11:22:36
  warto zacytować więcej
  ""Dziś rano prowadziłem negocjacje z szefami naszych dwóch wyjątkowo ważnych partnerów. Otrzymałem potwierdzenie dostaw nowego sprzętu służącego do rozpoznania, który znacznie zwiększy efektywność Sił Zbrojnych Ukrainy. Niestety o niektórych rodzajach broni wysoko precyzyjnej nie możemy nawet marzyć. Niektóre zaś rodzaje precyzyjnego uzbrojenia dopiero co zaczęliśmy dostarczać Siłom Zbrojnym" – powiedział Poroszenko w parlamencie."
 • @szczurobronny 12:57:53
  Polska – „jastrzębiem” Europy?
  http://cdn.ruvr.ru/2014/10/13/1494061415/2880214375_8692095569_o.jpg

  Polski politolog, doktor Robert Potocki o polityce Polski w stosunku do Rosji na tle konfliktu ukraińskiego.

  Według niektórych obserwatorów celem polskich polityków do tej pory był zamiar skłócenia Ukrainy z Rosją. I bynajmniej było to robione nie w ramach dbania o interesy Ukrainy, a przede wszystkim na przekór Rosji. Czy ten kurs, którego się trzymał, a może nawet zainicjował, Radosław Sikorski może być obecnie przedmiotem rewizji?
  Należy zauważyć, że z perspektywy stosunków polsko-rosyjskich istnieje wrażenie, że Ukraina jest obiektem rywalizacji między tymi dwoma krajami. Można powiedzieć, że ma to zarówno geopolityczne, jak i historyczne korzenie.
  Zespół Platformy Obywatelskiej, który jest obecnie u władzy, w pewnym momencie wykorzystywał hasło „Russia first” („Na początku – Rosja”). Jednakże z punktu widzenia polskich i rosyjskich polityków, ta linia polityczna zakończyła się fiaskiem. I kiedy wybuchł konflikt na Ukrainie, Polska powróciła do retoryki antyrosyjskiej.
  Czy nie istnieją sprzeczności w wypowiedziach ministra spraw zagranicznych Grzegorza Schetyny, który z jednej strony mówi, że polityka Unii Europejskiej wobec Rosji powinna być pragmatyczna i zapewniać otwarty dialogu z nią, a z drugiej strony słyszymy od ministra, że Warszawa będzie dążyć do wzmocnienia sankcji wobec Rosji?
  Co mogłoby stać się przyczyną wzmocnienia sankcji? W końcu na chwilę obecną obie strony konfliktu na Ukrainie podpisały rozejm. I Rosja w dużej mierze przyczyniła się do tego.
  Co tyczy się pragmatycznej polityki, to rzeczywiście większość polskich polityków podziela ten pogląd w stosunkach z Rosją. Jednak, moim zdaniem, są to jedynie deklaracje. Polska teoretycznie wspiera Ukrainę w konflikcie na południowym wschodzie kraju. Jednak na czym polega ta pomoc? Przede wszystkim na głośnych oskarżeniach wobec Rosji oraz prowadzeniu nieudolnej akcji dyplomatycznej w Unii Europejskiej, która swoją drogą do niczego nie doprowadziła.
  W jednym z polskich magazynów zobaczyłem nagłówek: „Polska – jastrzębiem Europy”. Czy zgadza się Pan z tym określeniem?
  Jeśli brać pod uwagę tylko retoryczną sferę tej opinii, to całkowicie zgadzam się z takim określeniem. Jednak jeśli mamy na myśli potencjał gospodarczy, to absolutnie się z nim nie zgadzam.
  W swojej opinii Polska jest osamotniona. Kraje Europy Środkowej i Wschodniej - Czechy, Słowacja, Węgry - gotowe są do dialogu z Rosją. Niemcy i Francja również szukają wymówki, aby powrócić do współpracy z Federacją Rosyjską. Tak więc uważam, że antyrosyjskie wypowiedzi polskich polityków są na tak zwany „użytek wewnętrzny”. Obecnie trwa u nas kampania wyborcza, a rzekome zagrożenie ze strony wschodniego sąsiada jest przynętą na polskich wyborców. Jednak nie ma to nic wspólnego z polityką międzynarodową.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_10_13/Polska-jastrzebiem-Europy-4004/
 • @szczurobronny 13:04:51
  Szturm Wierchownej Rady. Turczynow zamknął posiedzenie

  http://static.kresy.pl/image/ma/0a272cbbd931837fc82265153f84d0f0.jpg

  Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Ołeksandr Turczynow zarządził wcześniejsze zamknięcie posiedzenia parlamentu.

  "Pod murami Rady trwają prowokacje, próby szturmu.. W związku z tym, że w Radzie jest obecnych dużo mniej niż wymagane 226 posłów i żadna decyzja nie może być podjęta, zamykam posiedzenie" – powiedział Turczynow.

  Milicja poinformowała, ze aktualnie pod budynkiem parlamentu znajduje się około 8 tysięcy demonstrantów. Porządku stara się piplować 4 tys, milicjantów.

  Jak donoszą media, kilka osób odniosło rany.

  http://youtu.be/VYyhIV1SiE4
 • @waryat 13:28:36
  Ławrow: stosunki Rosji i UE zbliżyły się do chwili prawdy
  http://cdn.ruvr.ru/2014/10/14/1494084610/9RIAN_02490837.HR.jpg

  Stosunki Rosji i Unii Europejskiej zbliżyły się do chwili prawdy, kiedy trzeba ustalić dalszy kierunek ich rozwoju - oznajmił szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow na forum w Moskwie.
  „Niestety obecnie spotykamy się w nienajlepszych warunkach. Podczas naszych poprzednich kontaktów mówiliśmy, że relacje między Rosją i UE zbliżyły się do swojego rodzaju chwili prawdy, gdy trzeba podjąć decyzję w sprawie kierunku rozwoju współdziałania i odpowiedzieć na pytanie: czy jesteśmy dla siebie partnerami strategicznymi, czy jednak rywalami geopolitycznymi” - powiedział Ławrow.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_14/Lawrow-stosunki-Rosji-i-UE-zblizyly-sie-do-chwili-prawdy-6362/
 • @waryat 13:28:36
  Odessa. Budynek partii Timoszenko obrzucali granatami.

  https://pbs.twimg.com/media/Bz5kKeDIIAAS8X-.jpg

  http://rcmm.ru/news/12302.html

  p.s. Szczurze masz info na PW
 • interesariusz @waryat 13:28:36
  jakoś nie wspomniałeś, że to demo na urodziny UPA,

  oni po prostu chcą zalegalizowania faszyzmu.
 • @interesariusz z PL 13:40:19
  ale ty wspomniales, nie? dla mnie wazne sa rozruchy destabilizujace prace banderowskiego rzadu, poza tym tam nie tylko sa sympatycy bandery a rowniez niezadowoleni zolnierze....nie spij
 • @nana 13:44:04
  A bo to najpierw sie kopiuje a pozniej gubi teksty...nigdy odwrotnie ;)
  Dziekuje za mile slowa i pozdrwaiam serdecznie, liczac, ze jednak PRAWDA ZWYCIEZY!! :)
 • @nana 13:54:24
  Trening czyni mistrza- w kazdej dziedzinie :) W komputerach rowniez :)
  To co ja ostatnio wyczyniam z moimi wiadomosciami na temat informatyki, to glowa mala. Ale zmuszaja mnie do tego okolicznosci i zycie. Skoro mamy i chcemy zyc i przezyc jako Slowianie, to warto sie poswiecic. Pozdro
 • @szczurobronny 14:06:44
  Putin zarzucił obrońcom praw człowieka przemilczanie łamania praw człowieka na Ukrainie

  Wielu międzynarodowych obrońców praw człowieka obłudnie przemilczają przestępstwa przeciwko ludności cywilnej, które mają miejsce na południowym wschodzie Ukrainy - oświadczył prezydent Władimir Putin.

  Według niego, wydarzenia na Ukrainie obnażyły zakrojony na szeroką skalę kryzys z zakresie prawa międzynarodowego, bazowych norm Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Konwencji w sprawie zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa.
  Prezydent przypomniał, że ludzie na Ukrainie „są torturowani, poddawani brutalnym i poniżającym ich godność karom, dyskryminacji i niesprawiedliwym decyzjom”.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_10_14/Putin-zarzucil-obroncom-praw-czlowieka-przemilczanie-naruszen-praw-czlowieka-na-Ukrainie-7986/
 • @szczurobronny 14:06:44
  Dziennikarze RT zostali ostrzelani w Syrii


  Dziennikarze telewizji Russia Today (RT) zostali ostrzelani w Syrii, nikt nie ucierpiał - poinformowała redaktorka naczelna telewizji Margarita Simonian.
  Podkreśliła, że ekipy zdjęciowe angielskiego i arabskiego RT trafiły pod ostrzał niedaleko syryjskiego miasta Kobani.
  Bojownicy z ugrupowania Państwo Islamskie od ponad 20 dni prowadzą zakrojone na dużą skalę natarcie na Kobani. Prawie 200 tys. cywilów już uciekło do sąsiedniej Turcji.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_14/Dziennikarze-RT-zostali-ostrzelani-w-Syrii-1411/
 • @szczurobronny 14:06:44
  Poroszenko zniósł Dzień Obrońcy Ojczyzny 23 lutego

  http://cdn.ruvr.ru/2014/10/14/1494083385/9RIAN_02494220.HR.ru.jpg

  Prezydent Petro Poroszenko ustanowił w kraju nowe święto państwowe - Dzień Obrońcy Ukrainy, który będzie obchodzony corocznie 14 października.
  Ten dekret Poroszenki unieważnił dekret jego poprzednika, Leonida Kuczmy, zgodnie z którym w kraju 23 lutego - tak jak w Rosji - obchodzony był Dzień Obrońcy Ojczyzny.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_14/Poroszenko-zniosl-Dzien-Obroncy-Ojczyzny-23-lutego-4301/
 • @waryat 14:17:37
  Prezent od Serbów

  http://youtu.be/Lh8GvcSU860
 • @waryat 14:17:37
  Lotnictwo Noworosji, tym razem uruchamiany jest smiglowiec:

  http://youtu.be/1YPMq0yjKP8
 • @waryat 14:17:37
  Przemowa Mozgowoja....

  http://vk.com/video-57424472_170329313
 • @waryat 14:28:31
  wojna, wojna a przeciez walcza ludzie...pamietacie czolgistow z filmu "Zloto dla zuchwalych"? ;)

  http://youtu.be/JhYq8jiAfyQ
 • @waryat 14:43:58
  W Kijowie zamieszki na duza skle... Ale co czekac od bydla banderowskiego? I to sie dzieje po wczorajszym buncie banderowskich nazistow z gwardii nazistowskiej Ukrainy w najwiekszym jej osrodku pod Kijowem. Wczoraj byli niezadowoleni ze nie placa pieniedzy, nie maja odzierzy zimowej i nie zwolniaja po odbyciu okresu mobilizacyjnego. Dzisiaj juz banderowce bntuja ze im sie nikt nie podoba, a czekoladowy Dzo nie chce niby wojny.
  http://kacap.blox.pl/2014/10/W-Kijowie-zamieszki-na-duza-skle-Ale-co-czekac-od.html

  A Pawel Gubarew, jeden z bochaterow wiosny na Donbasse, wybrany narodowym gubernatorem, ktorego dywersanci banderowskie ostrzelali, jak jechal samochodem, znajduje sie w szpitalu w Rostowie nad Donem wciaz w stanie czezkim. Czeszy, ze grupe ta dywersyjsna swin banderowskich zlapali i zlikwidowali. Na Donbasse uwarzaja ze to nie zwykly wypadek w czasie wojny. Bo Gubarew wystepowal bardzo ostro przeciwko oligarcham. A ci, chca sie dogadac z nowa wladza w Doniecku i Lugansku na temat swoich posiadlosci... I Gubarew bardzo tym oligarcham przeszkadzal.

  http://kacap.blox.pl/2014/10/A-Pawel-Gubarew-jeden-z-bochaterow-wiosny-na.html

  ”Wspomnienia przeszłości i nostalgia o przyszłości”?

  http://ic.pics.livejournal.com/varjag_2007/14087589/974579/974579_original.jpg
 • @nana 14:44:42
  100/100
  Po co zabijac? Wyslac wszystkich humanitarnie na Marsa! Tam niech buduja swa wielika ukraine pod okiem wszystkich zaprzedanych syjonistom organizacji

  Premierzy Rosji i Chin omówili wspólne projekty w kosmosie
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_14/Premierzy-Rosji-i-Chin-omowili-wspolne-projekty-w-kosmosie-4450/

  http://cdn.ruvr.ru/2014/10/14/1493830863/9RIAN_02510350.HR.ru.jpg
 • @waryat 14:50:16
  DRL nie jest gotowa na wycofanie artylerii z powodu nieprzestrzegania rozejmu

  http://cdn.ruvr.ru/2014/10/14/1494089325/9RIAN_02490270.HR.jpg

  Władze DRL nie są gotowe na wycofanie artylerii z linii kontaktu z ukraińskimi siłami zbrojnymi z powodu nieprzestrzegania przez nich rozejmu - oznajmił we wtorek premier proklamowanej w trybie jednostronnym republiki Aleksander Zacharczenko.

  W środę wygasa 5-dniowy termin po wprowadzeniu 11 października „okresu ciszy”, po którym strony miały podjąć decyzję w sprawie wyfofania artylerii i ciężkiego sprzętu z linii kontaktu.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_14/DRL-nie-jest-gotowa-na-wycofanie-artylerii-z-powodu-nieprzestrzegania-rozejmu-6409/

  Byliby ostatnimi oslami, gdyby w obliczu napastliwej, agresywnej i zbrodniczej akcji bombardowania cywili przez zolnierzy upadlej wycofali Powstancy bron artyleryjska! Amen
 • @waryat 14:54:48
  Główna tragedia na Ukrainie to wyobcowanie ukraińskiego i rosyjskiego narodu
  http://cdn.ruvr.ru/2014/10/14/1493839738/9RIAN_02510525.HR.ru.jpg

  Prezydent Władimir Putin uważa za główną tragedię sytuacji wokół Ukrainy wyobcowanie ukraińskiego i rosyjskiego narodu.

  Zabierając głos na posiedzeniu Rady ds. człowieka wezwał on do wspólnego poszukiwania drugi do pokonania tego.
  Zapewnił on, że Rosja będzie w dalszym ciągu pomagać uchodźcom z Ukrainy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.
  Putin wspomniał również o konwoju humanitarnym, który Rosja wysyłała na wschód Ukrainy. „Nie można było się porozumieć, aby wysłać tam konwój humanitarny - podkreślił. - Pod różnymi pretekstami de facto na to nie pozwalano”.
  Putin wyraził także oburzenie z powodu prześladowania wierzących na Ukrainie. Według niego, obrońcy praw człowieka nie zwracają uwagi na to, że są oni „wypędzani i kościołów i poniżani”.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_10_14/Glowna-tragedia-na-Ukrainie-to-wyobcowanie-ukrainskiego-i-rosyjskiego-narodu-9166/
 • @waryat 14:54:48
  Putin i Renzi omówią w Mediolanie sytuację na Ukrainie

  http://cdn.ruvr.ru/2014/10/14/1493830984/14435741750_f219e4630f_o.jpg

  Prezydent Rosji Władimir Putin i szef Rady Ministrów Włoch Matteo Renzi podczas rozmów telefonicznych potwierdzili, że w ramach szczytu Azja-Europa w Mediolanie odbędzie się rosyjsko-włoskie spotkanie - poinformowało biuro prasowe Kremla.

  „Zostało między innymi potwierdzone porozumienie w sprawie przeprowadzenia podczas szczytu spotkania rosyjsko-włoskiego w celu konkretnego omówienia perspektyw rozwoju stosunków dwustronnych a także najaktualniejszych tematów porządku międzynarodowego, w tym sytuację na Ukrainie oraz Bliskim Wschodzie” - podkreślono w komunikacie.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_14/Putin-i-Renzi-omowia-w-Mediolanie-sytuacje-na-Ukrainie-2305/
 • @waryat 15:00:43
  Troche o lotnisku w Doenicku, jak swinie banderowskie nieprzestrzegaja wciaz "rezimu ciszy"
  http://youtu.be/g83sn0oz80s

  kogo to bierze sobie rzeznik Poroszenko na ministra obrony:

  http://youtu.be/HmvJy6dIEjQ

  ukrainskie wojska caly czas koncentruja sie pod lotniskiem:

  http://youtu.be/cxdfYvTtw1c

  koniecznie chca ukropy odzyskac lotnisko.....
 • @waryat 15:11:33
  Reportaż ze 112.ua (portal prokijowski) ‚Dlaczego szturmowali Radę Najwyższą’ i jak to widza.

  http://112.ua/statji/pochemu-shturmuyut-verhovnuyu-radu-129416.html


  Kijow, Farion cytuje Hitlera i chce zniszczyć Moskwę

  http://youtu.be/gPPgWr91vjw

  A Farion to:
  Żeńskie wcielenie Goebbelsa na Ukrainie 2012-12-04

  Korespondencja z Kijowa.

  Nie bacząc na triumfalny udział atamanii neobanderowskiej „Swobody” we wszystkich politycznych show na centralnej telewizji Ukrainy, w małonakładowej prasie znad Dniepru można jeszcze spotkać krytyczne wypowiedzi pod adresem współczesnych spadkobierców OUN-UPA.

  Niedawno w ukraińskiej agencji informacyjnej „Wersje” opublikowano artykuł „Iryna Farion: reinkarnacja doktora Goebbelsa albo „new-Tymoszenko”?” autorstwa publicysty ukraińskiego Oleksandra Zubczenki. Podsumowując 2012 rok autor koncentruje uwagę na faszyzacji społeczeństwa i opozycji na Ukrainie. Zamiast uwięzionego lidera opozycji Julii Tymoszenki na arenę polityczną w Kijowie wychodzi neobanderowski filolog języka ukraińskiego ze „Swobody” Iryna Farion.

  Tymoszenko w porównaniu z Farion to biały aniołek. Chociaż i jej nie była obca ideologia banderowska ale w pewnych ramach. Natomiast Farion – to żeńskie wcielenie Josepha Goebbelsa na Ukrainie – zaznacza Zubczenko. Farion utworzyła nowy wizerunek polityka płci żeńskiej w kraju. Nacjonalistka bezpardonowo dba o czystość języka i nacji ukraińskiej. W swoich wypowiedziach używa pod adresem Żydów zamiast przyjętego na Ukrainie zrusyfikowanego wyrazu „jewrieje” wyraz staroukraiński „żydy”, co wywołuje niejednoznaczną reakcję wśród rosyjskojęzycznych polityków w Kijowie. Od Farion promieniuje mentalność galicyjska, która jest obca większości Ukraińców naddnieprzańskich – uważa Zubczenko. Teraz przed politykami w Kijowie powstał problem akceptacji tej nacjonalistycznej „bydło-mentalności” z ukraińskiej Galicji – stwierdza publicysta na stronie „Wersji”.

  Autor opisuje swoją niedawną podróż do Lwowa, gdzie pilot miejski, opowiadając o współczesnym Lwowie, podkreślił z radością, iż w mieście teraz o wiele mniej Żydów niż było za władzy sowieckiej. Zdaniem Zubczenki, galicyjski antysemityzm jest wsysany z mlekiem matki. A pani Farion jest typowym dzieckiem neobanderowskiej Galicji, która tradycyjnie nienawidzi: Żydów, Moskali i Lachów.

  Irynie Farion udało się skoncentrować w swojej chorej na nacjonalizm głowie wielowieczną nienawiść lokai z Galicji do swoich gospodarzy. Odbyła się żeńska reinkarnacja doktora Goebbelsa na Ukrainie – konkluduje publicysta Zubczenko.

  Eugeniusz Tuzow-Lubański, Kijów

  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=7090
 • @trojanka 15:23:21
  wow, super
 • @trojanka 15:51:50
  już za miesiąc!https://www.facebook.com/events/402055423259975/ wielka Polska!
 • @brusek 10:34:44
  zaproszenie do kretowiska!
 • @trojanka 16:03:03
  Wszczęto postępowanie w sprawie pikietujących żołnierzy Gwardii Narodowej


  Prokuratura wojskowa Ukrainy wszczęła postępowanie w sprawie żołnierzy poborowych Gwardii Narodowej, którzy dzień wcześniej wzięli udział w akcji pod budynkiem administracji prezydenta. Poinformował o tym prokurator generalny Ukrainy, Witalij Jarema.
  Wczoraj kilkuset żołnierzy do późnego wieczora pikietowało pod budynkiem administracji prezydenta Ukrainy, domagając się natychmiastowej demobilizacji. Tego samego dnia w Charkowie odbyła się analogiczna akcja.
  Jarema nie wykluczył, że pikietujący mogą ponieść odpowiedzialność karną.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_14/Wszczeto-postepowanie-w-sprawie-pikietujacych-zolnierzy-Gwardii-Narodowej-2287/
 • @szczurobronny 10:39:59
  http://foxx-news.blogspot.com/2014/07/propagandowy-koowrot-ukraina.html
 • @ronin224 16:39:21
  oho, kolejny wielbiciel bandytow spod znaku bandery sie stawil na apel poległych?
  Telewizja Aljazeera America po raz kolejny odwiedziła europejskich ochotników z „Batalionu Azow”, których reprezentował m.in. Oleh Odnorożenko, przywódca Socjal-Nacjonalistycznego Zgromadzenia (SNA), organizacji, która była pomysłodawcą i inicjatorem stworzenia nacjonalistycznej jednostki specjalnej na wschodzie Ukrainy.

  Do batalionu spływają kolejne zgłoszenia. Jak podkreśla ukraiński bojownik pochodzący z Kirowogradu, nom de guerre „Nemec”, to właśnie wojna sprawia, „że ludzie stają się narodem”.

  Bojownicy Batalionu „Azow” wprawdzie często podkreślają swoje przywiązanie do ukraińskiego nacjonalizmu i narodowego socjalizmu, zaznaczają jednak, że ten ostatni nie ma wiele wspólnego z niemieckim nazizmem. Dementują też pogłoski o rzekomej faszystowskiej nienawiści do Rosjan: „2/3 spośród nas mówi po rosyjsku. Ale jesteśmy przeciwko Putinowi” – mówi Odnorożenko.

  W konflikcie ukraińskim nacjonaliści stoją jednoznacznie u boku nowej władzy w Kijowie, która nie podziela przyświecających im ideałów. Stąd pojawiają się głosy zaniepokojenia odnośnie rozrostu zjawiska nacjonalistycznych brygad na wschodzie kraju. „Historia nowoczesna ukazuje, że jakakolwiek oportunistyczna kooperacja władz ze skrajną prawicą ostatecznie przynosi same problemy władzom i społeczeństwu” – stwierdza Anton Szekowcow z University College London, specjalizujący się w tzw. ekstremizmach politycznych.

  Wśród ukraińskich patriotów nie brakuje emigrantów zza oceanu. Jednym z nich jest Łemko, ochotnik z Kanady. Przybył na Ukrainę, ponieważ jak sami twierdzi, chce walczyć nie tylko przeciw separatystom, lecz także o przyszłość kraju swego pochodzenia, a ona nie może być związana z Unią Europejską. Jego zdaniem, wstąpienie Ukrainy w struktury UE doprowadziłoby do zniszczenia jej narodowej tożsamości, dokładnie tak, jak hordami ekonomicznych nomadów Bruksela doprowadziła do wyniszczenia narodów Europy zachodniej.

  „Ukraina powinna być dla Ukraińców. Nie potrzebujemy europejskiej idei multikulturowego ekstremizmu. Ukraina musi bronić własnej integralności kulturowej i etnicznej.” – stwierdza Łemko.

  I dodaje: ”Mamy tak naprawdę dwóch wrogów: Unię Europejską po jednej stronie i Federację Rosyjską po drugiej. Ale najpierw musimy się zająć separatystami.”

  A kiedy zajmiecie sie Polakami???


  http://www.nacjonalista.pl/2014/07/28/batalion-azow-po-separatystach-zniszczymy-unie/
 • @ronin224 16:39:21
  http://miziaforum.wordpress.com/2014/10/11/kijow-jest-juz-polk-ss-azov-teraz-formuja-batalion-rona-z-rosyjskich-ochotnikow/
 • @waryat 17:14:39
  Banderowskie bachanalia w Kijowie

  http://youtu.be/m_1dXMP65qo
 • @waryat 17:14:39
  W Kijowie bojówki UPA ostrzelały budynek Parlamentu

  http://rcmm.ru/news/12311.html

  http://1-ps.googleusercontent.com/h/www.hromadske.tv/images/doc/b/c/600x450xbc260a7-v-radi.jpg.pagespeed.ic.mydw0IK2ZS.jpg
 • @waryat 17:14:39
  Informacja z colonelcassad, Osetia Południowa uznała oficjalnie Republiki Noworosyjskie!!! Jest swiatelko w tunelu!!!

  http://colonelcassad.livejournal.com/1840991.html
 • @waryat 17:14:39
  We wrześniu porwano 2 czołgi ukraińskie w Mariupolu. Wygląda na to, że nie są to odosobnione przypadki i ukropy handlują sprzętem na całego. Pisane tutaj juz bylo o kwitnacym handlu. Tym razem informacja o zakupie BWP za 19000 grywien. Dlaczego taka cena? Bo jest ich 19 więc po 1000 na głowę!

  http://rusvesna.su/recent_opinions/1413021617

  Znamienna jest reakcja powstańczego dowódcy – dołóż im jeszcze po 1500 ale niech przywiozą całą amunicję i swoje automaty. :)) tak trzymac!
 • @waryat 14:17:37
  Poroszenko zniósł Dzień Obrońcy Ojczyzny 23 lutego

  Ustanowienie święta Dnia Obrońców Ojczyzny w dniu rocznicy utworzenia UPA bardzo źle rokuje.
 • @waryat 14:33:38
  czarno żółto biała flaga to barwy rosyjskich nacjonalistów-nie ma się czym podniecać http://www.autonom.pl/?p=9647
 • @ronin224 17:26:59
  Sluchaj banderowski piewco upowskich oprawcow i azowskiego pomiotu....niejednokrotnie juz probowano wplesc polskie insygnia w faszystowskie okowy... mam tobie przypomniec o kolaboranctwie w czasie II wojny, czy sam poszukasz?
  Zreszta, pogadaj sobie z Ksiedzem Isakowiczem trollu.
 • @ronin224 17:25:26
  ciasny to ty masz nie tylko umysl, banderowski piewco upowskich bandytow spod znaku azowa i innych. i wcale nie jest mi szkoda.
 • @ronin224 17:29:15
  to bandytom z azowa najlepiej wychodzi:
  "W mieście nie było zbrojnych oddziałów Donieckiej Republiki Ludowej, więc opór gwardzistom stawili tylko milicjanci i cywilna ludność, która budowała barykady. W momencie ataku na ulicach w centrum miasta było dużo ludzi ze względu na obchody Dnia Zwycięstwa. Operację pacyfikacyjną przeprowadziły jednostki specbatalionu „Azow” i specnazu „Omega”. Wśród napastników byli także uzbrojeni nacjonalistyczni bojówkarze w cywilnych ubraniach z niebiesko-żółtymi opaskami."

  http://youtu.be/nrpCYXkbyDY

  http://xportal.pl/?p=14022

  i tutaj nie ma co sie podniecac, tylko trzeba wiedziec o czym sie pisze....
 • @waryat 17:27:05
  "Po stronie Ukraińców stanęli przede wszystkim aktywiści włoskiego CasaPound Italia, jak również Czesi z Delnicka Strana Socialni Spraviedlivosti, Szwedzi z Nordisk Ungdom, oprócz nich także Autonomiczni Nacjonaliści między innymi z Francji, Chorwacji, Białorusi, Polski i Rosji. Solidarność z Rosją wyraziły natomiast m.in. francuski Front Narodowy, grecki Złoty Świt i węgierski Jobbik. Pojawiają się ponadto doniesienia o serbskich czetnikach pomagających prorosyjskim separatystom w imię tradycyjnej przyjaźni rosyjsko – serbskiej, a także o ochotnikach z Węgier"żródło http://www.autonom.pl/?p=9525 jk widzisz nawet jobbik i złoty świt(to raczej nazi)są za rosją-a ty swoje
 • @waryat 17:32:52
  Prawie 40 osób zostało zatrzymanych po starciach w Kijowie


  http://cdn.ruvr.ru/2014/10/14/1493849207/9RIAN_02510444.HR.ru.jpg

  Milicja zatrzymała ponad 40 osób po starciach w pobliżu budynku Rady Najwyższej w Kijowie, które zaczęły się we wtorek rano. Poinformowano o tym w komunikacie na stronie internetowej MSW kraju.
  Obecnie uczestnicy akcji rozeszli się.
  Wcześniej informowano, że podczas zamieszek ucierpiało 15 milicjantów.
  Dzień wcześniej pod budynkiem Rady zebrało się około 200 osób z flagami Prawego Sektora. Próbowali oni wedrzeć się do budynku parlamentu po tym, jak deputowani odmówili umieszczenia w porządku obrad projektu ustawy o uznaniu członków Ukraińskiej Powstańczej Armii za stronę walczącą o niepodległość Ukrainy w II wojnie światowej.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_10_14/Prawie-40-osob-zostalo-zatrzymanych-po-starciach-w-Kijowie-8104/
 • @waryat 17:03:13
  https://www.youtube.com/watch?v=lcJ04RegSKo tak ty to widzisz
 • @ronin224 17:36:30
  "Po stronie Ukraińców stanęli przede wszystkim aktywiści włoskiego CasaPound Italia, jak również Czesi z Delnicka Strana Socialni Spraviedlivosti, Szwedzi z Nordisk Ungdom, oprócz nich także Autonomiczni Nacjonaliści między innymi z Francji, Chorwacji, Białorusi, Polski i Rosji. Solidarność z Rosją wyraziły natomiast m.in. francuski Front Narodowy, grecki Złoty Świt i węgierski Jobbik. Pojawiają się ponadto doniesienia o serbskich czetnikach pomagających prorosyjskim separatystom w imię tradycyjnej przyjaźni rosyjsko – serbskiej, a także o ochotnikach z Węgier"żródło http://www.autonom.pl/?p=9525 jk widzisz nawet jobbik i złoty świt(to raczej nazi)są za rosją-a ty swoje
  --------------
  zal mi ciebie, ale nie moja rola jest wyklucac sie z banderowskim trollem...ludzie czytaja i osadza...wczoraj tez kultura byla u trolla dopuki nie zaczal tracic gruntu pod stopami, pozniej to juz byly tylko epitety....ja juz nie karmnie banderowskiego parcha.

  Od Redakcji: Po tłumaczeniu rozmów z jednym z polowych dowódców sił DRL, Aleksandrem „Warjagiem” Matjuszynem oraz walczącymi po stronie Noworosji członkami francuskiego ugrupowania Unité Continentale, prezentujemy kolejny wywiad przedstawiający szerokie spektrum ideologii i narodowości biorących udział w noworosyjskiej rewolucji.

  http://youtu.be/n-z9gYU9caY

  Oddział Rusicz jest znany z uczestnictwa w walkach o Ługańsk i pokonania w walce słynnego batalionu Ajdar finansowanego przez Igora Kołomojskiego, gubernatora okręgu Dniepropietrowskiego. Żołnierze oddziału wykonywali także misje dywersyjne na terytorium ukraińskim utrudniając działania armii ukraińskiej. Na rozmowę zgodził się Aleksiej, jeden z żołnierzy batalionu.

  Aleksiej, twój oddział wyróżnia się tym, że większość jego żołnierzy to radykalni nacjonaliści i rodzimowiercy, co kontrastuje z prawosławnym tradycjonalizmem większości sił zbrojnych Noworosji. Co zadecydowało o waszym włączeniu się do walki? Dlaczego ruszyliście na front?

  To prawda, większość członków oddziału to nacjonaliści. O naszej decyzji zadecydował fakt, że nacjonalista rosyjski musi bronić swoich rodaków i ich ziemi, która niestety została oddzielona od Rosji, nie pamiętającej o naszych rodakach. Południowy wschód Ukrainy zawsze był rosyjski. Ci, którzy są tu ze mną myślą podobnie.

  Dlaczego twój oddział i batalion Azow posługują się podobnym symbolem?

  Azow używa czarnego słońca, my kołowratu – starożytnego symbolu Słowian. Podobnie jak my używają go dla podkreślenia elementów ideologicznych i religijnych łączących członków oddziału.

  Dziesiątki nacjonalistów rosyjskich poszło walczyć po stronie ukraińskich faszystów. Dlaczego Ty i twoi towarzysze wybraliście drugą stronę?

  Ponieważ stoimy po stronie naszego narodu, a oni wybrali inny naród. Owszem, siostrzany, lecz odrębny. Tak jak swego czasu Chorwaci i Serbowie, z powodu kryzysu ideologicznego na prawicy i propagandy mówiącej o rzekomej narodowej rewolucji. Teraz do władzy w państwie ukraińskim doszli starzy wrogowie prawicy. Walczący po tamtej stronie Rosjanie nie chcą tego dostrzec. Ostatecznie idą za banalną modą i etykietkami.

  Nacjonalizm rosyjski, niezależnie od orientacji politycznej, to przede wszystkim stawianie interesów narodu rosyjskiego na pierwszym miejscu i działanie dla dobra tego narodu. I nie ma tu miejsca na rozmowy o czystkach etnicznych.

  Oczywiście jest też myślenie imperialne. Nie w znaczeniu cara-batiuszki i monarchii sprzymierzonej z Cerkwią, ale w znaczeniu samopoznania. Musimy pamiętać, że imperium żyje dzięki ekspansji.

  Ukraiński nacjonalizm to czysta rusofobia i banalna próba oddzielenia się od narodu rosyjskiego. W tym wypadku poprzez branie elementów z naszej kultury i łączenie ich z innymi, wziętymi z kultury polskiej i rumuńskiej.

  Co czujesz, gdy zwyciężasz swoich wrogów, którzy przecież też są Słowianami?

  Zwycięstwo to zwycięstwo. Trudno opisać to uczucie euforii. Tak, to Słowianie. Ale gdyby na ich miejscu był kto inny, moje odczucia nie uległyby zmianie.

  Rozumiem, że batalion Rusicz ma charakter międzynarodowy? Czy są wśród was przedstawiciele innych narodów słowiańskich? Czy w waszych szeregach jest miejsce dla ludzi innej wiary lub innej rasy?

  Mówiąc precyzyjnie, nie jesteśmy batalionem. Tworzymy grupę zwiadowczo-dywersyjno-szturmową oddziału Batman. Obecnie mamy siłę plutonu, za jakieś 10 dni (jeśli dożyjemy) rozwiniemy się do dwóch plutonów. Przyjmujemy ludzi innej narodowości, ale nie innej rasy. Oczywiście, są z nami także prawosławni.

  Mamy tu ludzi z Kijowa, Nowosybirska, Ługańska, Moskwy, Sankt Petersburga i kilku innych miast. Są nawet ochotnicy z Norwegii.

  Wśród sił samoobrony powszechne jest odczucie uczestnictwa w walce z faszyzmem. Czy będąc nacjonalistą nazwałbyś się antyfaszystą?

  Nie, jestem antyrusofobem. Nie mam nic przeciwko faszyzmowi jako systemowi politycznemu, ale nie jest on tutaj obecny. To raczej agresywna liberalno-rusofobiczna szajka posługująca się ideą nieistniejącego narodu.
  Ukraińscy nacjonaliści chwycili za broń przeciwko swoim ideologicznym sojusznikom, zamiast stworzyć nowy porządek i nową ukraińską ideę.

  Oczywiście obrońcy Noworosji walczą za rozmaite rzeczy. Jedni bronią swojej ziemi, swoich domów i rodzin. Inni chcą pomścić zabitych Rosjan. Jeszcze inni walczą o pokój na ziemiach Noworosji. A niektórzy chcą walczyć z faszyzmem.

  Nie trzeba dodawać, że faszyzm w XXI wieku jest niebezpieczny, gdyż rozwija się przy milczącej zgodzie większości. Już teraz faszystowskie slogany „Sława Ukrainie, sława bohaterom” w całej Europie traktowane są nie jako analogia „Heil Hitler”, lecz coś pokojowego i demokratycznego.

  Jednocześnie Europa postrzega ludzi, którzy bronią swojej ziemi, domów i narodu rosyjskiego jako terrorystów i okupantów.

  W oczach większości Ukraińców oddziały takie jak nasz to odpowiednik terrorystów bin Ladena, a Bataliony Ajdar czy Donbas – obrońcy demokracji.

  Źródło: set-info.ru
  Tłumaczenie: Redakcja Xportal.pl

  Tytuł pochodzi od Redakcji.

  http://xportal.pl/wp-content/uploads/2014/10/10445987_10204751070517309_7277631778670015471_n.jpg

  http://xportal.pl/?p=16787
 • @ronin224 17:45:19
  http://z4.frix.pl/frix220/e22ecd56000b7d89543bdbcb/WRLYAHE5PWI.jpg
 • @waryat 17:31:01
  sam poszukałem i znalazłem-https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Rosyjskie_formacje_kolaboranckie_w_s%C5%82u%C5%BCbie_Niemiec_hitlerowskich
 • @waryat 17:31:01
  Brygada Szturmowa SS „RONA”

  Pod koniec lipca RONA została przeorganizowana w Brygadę Szturmową SS „RONA” (SS-Sturmbrigade „RONA”). Część brygady wysłano na szkolenie na Węgry, gdzie miała być przekształcona w dywizję.

  Tymczasem 1 sierpnia 1944 wybuchło powstanie warszawskie. Heinrich Himmler postanowił użyć do jego stłumienia m.in. żołnierzy brygady. W tym celu następnego dnia w Częstochowie utworzono pułk szturmowy RONA, składający się z dwóch batalionów, w sile ok. 1700 żołnierzy. Wybrano do niego po 300–400 nieżonatych mężczyzn z każdego pułku brygady. Dowództwo pułku objął oficer operacyjny sztabu brygady Waffen-Sturmbannführer der SS Iwan Frołow. Jednostce przydzielono 4 czołgi T-34, działo samobieżne SU-76 i 2 haubice 122 mm. Od 4 do 14 sierpnia pułk stacjonował na Ochocie, gdzie zajmował się przede wszystkim rabunkami i gwałtami, a także mordowaniem ludności cywilnej (patrz: Rzeź Ochoty). Następnie został przydzielony na pierwszą linię walk, działając na odcinku od gmachu Wojskowego Instytutu Geograficznego przy Al. Jerozolimskich do Szpitala Dzieciątka Jezus przy ul. Nowogrodzkiej. 12 sierpnia ronowcy przebili się do ul. Nowogrodzkiej i pl. Starynkiewicza, gdzie zajęli szpital Dzieciątka Jezus. Następnego dnia dotarli do ul. Chałubińskiego. Części żołnierzy udało przedostać się na północną stronę Alei Jerozolimskich. Teren ich walk ograniczały ulice Towarowa–Krochmalna–Żelazna i Aleje Jerozolimskie. 21 sierpnia, na rogu ulic Srebrnej i Towarowej, została zniszczona przez powstańców cała kompania pułku. 23 sierpnia jednostka została przeniesiona w rejon miasta pomiędzy ul. Stawki a Powązkowską. Już po 3 dniach ciężkich walk została jednak zluzowana przez Niemców[2].

  Ocalałych z walk żołnierzy pułku przerzucono do zewnętrznego pierścienia wojsk w Puszczy Kampinoskiej. Ich zadaniem było niedopuszczenie do połączenia się sił partyzanckich spoza Warszawy z powstańcami. W nocy 2/3 września oddział AK por. Adolfa Pilcha ps. „Dolina” rozbił w Truskawiu batalion pułku, zdobywając wiele broni, amunicji oraz umundurowania i żywności. W ataku tym zginęło ok. 250 ronowców, a ok. 100 zostało rannych[3]. W sumie straty pułku szturmowego RONA podczas działań związanych z powstaniem wyniosły prawie połowę stanu wyjściowego, czyli ok. 800 ludzi. Walka pod Truskawiem była ostatnią akcją zbrojną brygady.JESTEŚ DEBILEM?
 • @waryat 17:49:30
  to juz historia, ale obrazuje dokladnie z kim potrafia jedynie wallczyc bandyci spod znaku Azowa i innych bojowek prywatnych:
  Snajperzy powstańców zatrzymali bataliony karne Azow i Szachtiorsk

  Od 2 do 5 snajperów powstańców pospolitego ruszenia zatrzymało bataliony „Azow” i „Szachtiorsk”, „haniebna porażka” – opowiadanie członka oddziału karnego o walce pod Iłowajskiem (zdjęcie).
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/08/a171.jpg

  „Wróciliśmy po walce. Haniebna klęska.

  Jeżeli w skrócie, to smutno, kiedy patrioci próbują zrekompensować brak wyszkolenia wojskowego zapałem. Haniebna próba szturmu Iłowajska.

  Bataliony Azow, Szachtiorsk i armia wspólnie próbowali zdobyć Iłowajsk. Armia (paradoks !) wypadła znakomicie. Cały bajzel batalionów wybuchnął jasno.

  Artylerii armii podano złe współrzędne. Artylerzyści natychmiast i sumiennie przeorali absolutnie pustą działkę. Rozpoczął się szturm – nietkniętych urządzeń obronnych.

  Genialnie ustawiono ludzi w dwie kolumny (!), kolumny zamknięto pojazdami zaopatrzenia (!!!), i poprowadzono czołowo na bunkry. Separze (skrót o d separatyści, powstańcy – od tłum.) ryczeli z nas.

  Przed naszymi kolumnami jechała BMP (pancerny pojazd piechoty, czyli transporter opancerzony – od tłum.). Jedyny, który wykonał swoje zadanie. Dopóki armatę nie zaklinowało. A potem legliśmy w trawę.

  Dwaj a maksymalnie pięciu snajperów separów (czyli powstańców – od tłum.) utrzymywało bataliony „Azow” i „Szachtiorsk” – trzystu ludzi, na kilometr przed Iłowajskiem. Nikt nie mógł podnieść głowy.

  Ciężkiej broni nie ma, zero. BPM zdechła. Wielkokalibrowy karabin maszynowy „Azowa” również się złamał. Automatem nie można ich dosięgnąć. Niemożliwe. Myśmy ich po prostu nie widzieli!

  Nasi snajperzy – patrioci walili ze swoich karabinów snajperskich jak z karabinów maszynowych. Biją one celnie na 800 metrów. W sprawnych rękach. Ale nie naszych. Utrzymywano nas na co najmniej 1000 metrów.

  Separze zrozumieli, z kim mają do czynienia. Para grup niemal z harmonijkami ustnymi zaszła nas z boku. Teraz zaczęli do nas strzelać ogniem krzyżowym.

  Łączność nasza – 9 radiostacji na batalion. Ani z wojskiem, ani z sąsiadami wspólnych fal nie ma.

  Osobiście trzymałem na celowniku grupę w słonecznikach, i po łańcuszku (!) próbowałem wyjaśnić – swoi czy obcy. Żółte wstążki znacznika w słonecznikach – mądre to.

  Takiego wstydu, jak w tej walce, nigdy nie doświadczyłem. My – z oddziału karnego? Toż my łosie rogate. Machnowszczyzna. Ani broni, ani łączności, ani wyszkolenia.

  A następnie zaczęły do nas walić moździerze. Nie trafili za pierwszym razem. Drugiego już nie było. Nie było do koga strzelać. Takiego biegu reprezentacja Ukrainy by się nie powstydziła.

  Podsumowanie. Naderwane ze śmiechu do rozpuku brzuchy separów (powstańców). 4 trupy w „Donbasie”, 3 – w „Azowie”, 6 – ciężko rannych. To wszystko, co widziałem osobiście. Ani jednego zabitego wroga”.

  Na zdjęciu – poległy w bitwie pod Iłowajskiem w szeregach nazistów – żołnierzy z batalionu karnego „Azow” Nikołaj Bieriezowskij, bardziej znany jako mąż Tatiany Czernowoł.

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/08/a172.jpg

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/snajperzy-powstancow-zatrzymali-bataliony-karne-azow-szachtiorsk-2014-08
 • @ronin224 17:51:08
  znalazlem bardzo ciekawy material....odpowiada skad tyle banderowskich trolli jest na polskich forach, portalach i blogach:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_%E2%80%9EWis%C5%82a%E2%80%9D

  http://youtu.be/w3paScPLHTI
 • @waryat 17:56:24
  prrr stoj!rączy rumaku!wklejasz aby wklejać już ktoś ci tu ostatnio zarzucał i miał rację!robisz burdel z tego miejsca szczurku!tak tak myślisz że mie widać że z dwóch kont nadajesz?jako szczur i jako waryat(faktycznie)rozdwojenie jaźni?głosy słyszysz?bandera do ciebie osobiście nie przemawia????
 • @waryat 18:01:44
  Tylko taka mała prośba - nie posiłkuj się znanym youtubkiem z majowego pogonienia "Dnipro" z Mariupola z ukraińskimi BWP, które jadą szybko i charakterystycznie "skaczą" na małej barykadzie utworzonej z opon. Zrobili to już internetowi "separatyści", którzy w czasie bitwy pod Szikorino wrzucili go ponownie - z wrześniową datą oraz informacją, że w Mariupolu właśnie się zaczęło antyukraińskie powstanie :
 • @ronin224 17:53:02
  troluu banderowski, wykaz mi sily zbrojne ukrainskie ktore zwalczaly faszyzm, ktore zbrojnie przeciwstawily sie eksterminacji Polakow i Rosjan a takze innych mniejszosci na Kresach, znasz takie? bo ja chyba takich sil u Rosjan nie musze wskazywac, co? tak wiec wez swoje zabaweczki i dylaj do swoch zaplutych kamratow...adieu
 • @ronin224 18:07:06
  @ronin224 17:57:07
  płacą w hrywnach czy szeklach?jak grzywny to masz zapas srajtaśmy na lata banderowska świnio!
  --------------
  sam siebie sie pytasz???? nooooo.....to ja juz nie mam co tutaj robic...buahahahahahaaaaaaa
 • @ronin224 18:10:05
  i tu szukaj korzeni rodzinnych faszysto!https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:%C5%BBydowskie_formacje_kolaboranckie_w_s%C5%82u%C5%BCbie_Niemiec_hitlerowskich
 • @ronin224 18:10:05
  kultura azowskich bojowek, tym razem pokaz w Kijowie
  Zdjęcie jakby z „Władcy Pierścieni” :))) Orkowie się leją o mięso…czyli Azow i inne spec bandy...


  https://pbs.twimg.com/media/Bz5xAgPCcAEQSko.jpg
 • @waryat 18:09:54
  A tak to wyglada na firmie:

  http://youtu.be/f5-IH8h7Io4

  azow dwa matry pod ziemie!
 • @waryat 18:09:54
  „Prawy sektor” wystraszył sie ‚rozróby” pod „Werchoną Radą”/ Teraz tłumaczą że to nie „oni’, zapewne okaże sie że to „zielone ludziki”;

  http://www.hromadske.tv/society/-pravii-sektor–ne-prichetnii-do-zavorushen-pid-ra/

  Ps. Coraz „dziwniej’ na UPAinie, ci na ulicy krzyczą że w „Werchownej” siedza „agenci Kremla”, ci z „Rady” że na ulicy „ruscy prowokatorzy”, SZAJBOLANDIA, tylko strach że to wszystko sie dzieje przy naszej granicy…

  I dodatkowa informacja do wątku. LIfenews podaje że jednak „prawy sektor” zbiera swoich „orków” w centrum Kijowa, będzie kolejna rozróba?

  http://lifenews.ru/news/142751

  maniaprzepraszania
  http://adnovumteam.wordpress.com/2014/10/14/wojna-domowa-na-ukrainie-14-10-2014r-38-dzien-rozejmu/comment-page-1/#comment-21
 • @ronin224 18:18:52
  http://z3.frix.pl/frix307/9eb66f4d000aaf64543c0162/a7Nw-lVPgMk.jpg
 • @ronin224 18:18:52
  W obwodzie lwowskim przejęto siłą prawosławną cerkiew pod banderowskimi hasłami i flagami [+VIDEO]
  http://static.kresy.pl/image/ma/45aee30a0d503acf965c851d9f48ff8e.jpg

  Zajęta siłą cerkiew znajduje się w miejscowości Turka w obwodzie lwowskim na dzisiejszej Ukrainie zachodniej.

  Świątynia należąca do Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego (UCPPM) została zajęta siłą na rzecz Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Kijowskiego.

  Jak podaje prawosławny ksiądz służący w UCPPM, który wypowiada się do kamery, świątynia została zbudowana przez prawosławnych wiernych jego Cerkwii, w tym emerytów, i służyła im do dnia, w którym dokonano jej siłowego przejęcia.

  Podczas przejmowania cerkwii obecne były wśród uczestników wydarzenia banderowskie czerwono-czarne flagi, wykrzykiwano też hasła "Sława Ukrainie - herojam sława", "Sława nacji - smert woroham".

  http://youtu.be/BOGc727uQXI
 • @waryat 18:23:31
  https://www.youtube.com/watch?v=lqYpd7pqKAU
 • @waryat 18:27:15
  Znowu V kolumna banderowska dziala:

  Nie będzie pomnika na Krakowskim Przedmieściu?

  rezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zgadza się na to, by pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej stanął na Krakowskim Przedmieściu, czego domaga się część rodzin ofiar tragedii.

  Władze Warszawy przez ostatnie 4,5 roku skutecznie blokowały powstanie takiego monumentu. Tymczasem w tym tygodniu ws. budowy pomnika ma dojść do spotkania części rodzin ofiar tragedii smoleńskiej z prezydentem Bronisławem Komorowskim.

  Rzecznik warszawskiego ratusza Bartosz Milczarczyk nie poinformował do tej pory, kiedy pomnik mógłby być gotowy i czy będzie to możliwe przed piątą rocznicą katastrofy. Wykluczył za to możliwość postawienia monumentu na Krakowskim Przedmieściu, ponieważ - jak tłumaczył – nie zgadza się na to stołeczny konserwator zabytków. Upamiętniania ofiar i postawienia pomnika na Krakowskim Przedmieściu oczekują przede wszystkim rodziny ofiar.

  – Mamy nadzieję, że ta bardzo długa i wyboista droga ku godnemu upamiętnieniu pary prezydenckiej i naszych bliskich doprowadzi w końcu do powstania godnego miejsca pamięci w najbardziej ku temu predestynowanemu miejscu jakim jest pobliże Pałacu Namiestnikowskiego w Warszawie – powiedziała Magdalena Merta.

  Sama premier Ewa Kopacz uważa, że miejsce gdzie stanie pomnik nie jest istotne.

  – To nie miejsce będzie ważne, a sam fakt. Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: czemu ma służyć postawienie tego pomnika? Jeśli ma służyć dobrej pamięci o tych ludziach i okazaniu szacunku dla tych, którzy zginęli to niezależnie od tego gdzie on będzie stał, będzie to pomnik, pod który mogą przychodzić ci, którzy mieszkają w Warszawie. O tym gdzie on stanie muszą zdecydować władze. To jest decyzja zarówno Rady Miasta jak i pani prezydent – mówiła Ewa Kopacz.

  wiecej: http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/nie-bedzie-pomnika-na-krakowskim-przedmiesciu

  to moze postawic pomnik w Wachocku????
 • @ronin224 18:34:13
  http://z2.frix.pl/frix47/5aae299b0026b83c543d0e91/23321-1024x726.jpg
 • @waryat 18:37:16
  A teraz sprawa drugiego pomnika:
  Warszawa, styczeń 2014

  APEL

  O DOFINANSOWANIE POWSTANIA POMNIKA

  Drodzy Rodacy!

  Około 200 tysięcy polskich ofiar najokrutniejszego w naszych dziejach ludobójstwa dokonanego na Kresach Wschodnich II RP przez ukraińskich szowinistów z OUN-UPA już od 70 lat czeka na godny pochówek. Ich szczątki poniewierają się w nieoznaczonych i w większości nieznanych grobach.

  Sprawcy tej zbrodni nie tylko nie zostali ukarani i potępieni lecz postawiono wiele pomników, obelisków i tablic stanowiących ich rzekome „bohaterstwo” polegające w istocie na wyrzynaniu bezbronnych dzieci, kobiet i starców. Prawda o tej tragedii jest wciąż zacierana i fałszowana.

  Naszym narodowym obowiązkiem jest godne uczczenie i upamiętnienie ofiar ludobójstwa poprzez wzniesienie w Warszawie pomnika. Monument zaprojektował wybitny rzeźbiarz, prof. Marian Konieczny, model jest gotowy do odlania w brązie. Niestety w tej ogromnie ważnej sprawie nie możemy liczyć na pomoc władz państwowych. Dlatego nadzieję pokładamy w ludziach dobrej woli miłujących Ojczyznę, szanujących prawdę historyczną oraz ceniących honor i godność narodu.

  Pan Jan Niewiński zlecił wykonanie pomnika Hucie w Gliwicach, uzgadniając cenę wykonania na 250 000 złotych. Na dzień dzisiejszy wpłacono na rzecz Huty 150 000 zł. Niestety nie jesteśmy w stanie, w swoim wąskim gronie zebrać dalszych 100 000 zł na należność dla Huty.

  Szanowni Państwo! Wesprzyjcie działania Komitetu Budowy Pomnika choćby najskromniejszym „wdowim groszem”, ponieważ każda złotówka wpłacona na ten szlachetny cel przybliża jego realizację.

  Realizując swoje cele statutowe, Komitet Budowy Pomnika ustanowił Krzyż Pamięci Ofiar banderowskiego Ludobójstwa dla uhonorowania osób fizycznych i prawnych, które swoją postawą, działaniem oraz ofiarnością przyczyniły się do upamiętnienia ofiar ludobójstwa oraz budowy pomnika.

  Konto bankowe Komitetu Budowy Pomnika: Bank Spółdzielczy, Oddział Raszyn, Al. Krakowska 72, 05-090 Raszyn.

  Numer rachunku: 92 8004 0002 2001 0014 6926 0001

  POLUPLPR

  V-Prezes Komitetu Prezes Komitetu

  Ryszard Parulski Jan Niewiński
 • @waryat 18:41:07
  Odnosnie pomnika ku czci ofiar OUN UPA:
  Lista „intelektualistów” sprzeciwiających się budowie w Warszawie pomnika ofiar ludobójstwa dokonanego przez faszystów ukraińskich z OUN-UPA, SS Gallizien…

  Inicjatorką protestu była Bogumiła Berdychowska, doradca Prezydenta RP:

  Potest Berdychowskiej został pozytywnie przyjęty przez polityków związanych z KUN – Kongres Ukraińskich Nacjonalistów, którzy patronowali tej akcji.

  Przypomnijmy że KUN – to Kongres Ukraińskich Nacjonalistów (KUN) – ukraińska, prawicowa, nacjonalistyczna i antypolska partia polityczna. Kongres został utworzony 18 października 1992, a zarejestrowany 26 stycznia 1993 z inicjatywy Jarosławy Stećko, (żony czołowego faszysty ukraińskiego Jarosława, marionetkowego premiera tzw. rządu banderowskiego) kierującej partią nieprzerwanie do swojej śmierci w 2003. Partia uważa się zaspadkobierczynię Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Program: – oparty jest na założeniach nacjonalizmu ukraińskiego, za swoich ideologów uznaje Mykołę Michnowskiego i Dmytra Doncowa, postuluje utworzenie ukraińskiego państwa narodowego, domaga się m.in. przyznania członkom OUN-UPA statusu uczestników działań wojennych, wypłacenia przez Federację Rosyjską odszkodowań finansowych, korekty granicy z Polską poprzez oderwanie od Polski podkarpacia i lubelszczyzny, gloryfikuje ukraiński faszyzm OUN-UPA, zaciera ślady ludobójstwa Polaków na Wołyniu, Małopolsce Wschodniej i Lwowie połączonego z czystkami etnicznymi dokonanymi przez OUNUPA na Polakach.

  Listę podpisali:

  dr hab. Elżbieta Aranowska – pracuje w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina na Wydziale Reżyserii Dźwięku
  Marek Balicki – członek UW, LiD, SLD, KP Lewica, był doradcą prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
  Edwin Bendyk – związany z tygodnikiem „Polityka”,
  Bogumiła Berdychowska – siostra polityka Zygmunta Berdychowskiego.Była inicjatorką zbierania podpisów pod apelem do Rady miasta Warszawy w sprawie niedopuszczenia do budowy pomnika pamięci ofiar zbrodni ukraińskich nacjonalistów z UPA i OUN w Warszawie, pod patronatem KUN. Sympatyczka ukraińskich nacjonalistów z OUN – UPA i ich wodza Stepana Bandery.
  Michał Bilewicz – redaktor „Słowa Żydowskiego,koordynator Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW oraz wykładowca na Wydziale Psychologii UW.
  Bartłomiej Biskup - adiunkt Zakładzie Socjologii i Psychologii Polityki UW.
  Seweryn Blumsztajn – komsomolec Hufca Walterowskiego, aktywista KOR, redaktor GW.
  Magdalena Bocheńska-Chojecka
  Teresa Bogucka – od 1990 pozostaje publicystką „Gazety Wyborczej”. Przez kilkanaście lat (do 2003) była członkiem zarządu Fundacji im. Stefana Batorego
  prof. Barbara Bokus – Katedra Psychologii Poznawczej UW.
  Wojciech Borowik – założyciel Unii Pracy, od 2007 kieruje zespołem ds. Budowy Muzeum Komunizmu w Warszawie.
  Marek Borowski – komunista PZPR, SLD, SdRP, syn komunisty Wiktora Borowskiego redaktora Trybuny Ludu, jego wujem był Jakub Berman zbrodniarz komunistyczny i zdrajca Polski.
  Halina Bortnowska – od 2007 przewodnicząca Rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
  Anna Borucka
  Jacek Borucki
  Danuta Borucka-Brukwicka
  Stefan Bratkowski – aktywista ZMP,ZSM,PZPR, KO przy L.Wałęsie.
  Jerzy Brukwicki – redaguje strony internetowe http://www.culture.pl
  Artur Buczyński – wiceburmistrz Wilanowa
  Grażyna Cieślak
  Mirosław Chojecki – aktywista KOR, twórca NOWa
  prof. Andrzej Chojnowski – w latach 1972–1980 należał do komunistycznej PZPR,w 2007 z rekomendacji posłów PiS został powołany w skład Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej II kadencji, obejmując następnie stanowisko jego przewodniczącego, które pełnił do kwietnia 2010. W 2011 został wybrany do nowo powołanej Rady IPN.
  dr hab. Teresa Chynczewska-Hennel – UW Instytut Historii i Nauk Politycznych.
  Ewa Dobrowolska – siostra żony Jacka Kuronia – Gai
  Katarzyna Dobrowolska
  Waldemar Dubaniowski – szef gabinetu i sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, od 2009 ambasador RP w Singapurze
  Irena Dierzgowska – aktywistka UD,UW i PD
  Sergiusz Dzierzgowski – Politechnika Warszawska
  prof. Andrzej Friszke - w 1999 z rekomendacji UW został powołany w skład Kolegium IPN. W 2007 z ramienia PO ponownie był kandydatem na to stanowisko, jednak nie został wybrany. W 2011 wszedł w skład nowo powołanej Rady IPN.
  Cezary Gawryś – były naczelny miesięcznika „Więź”,prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ruchu „ATD Czwarty Świat Polska”
  prof. Bronisław Geremek (Benjamin Lewertow) – aktywista ZWM, sekretarz POP PZPR na UW, działacz OKP, UD i UW.
  Jolanta Gołaś
  Agnieszka Grudzińska
  cdn
 • @waryat 18:41:07
  cd spisu ”intelektualistów”, którzy podpisali haniebny protest...:

  Adam Grzegrzółka – zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Południe m.st.Warszawy z PO
  dr hab. Ola Hantiuk – Ukrainka, Instytut Slawistyki PAN
  Agnieszka Holland – aktywistka partii komunistycznej PZPR,córka dygnitarza komunistycznego Henryka Hollanda.
  Michał Jagiełło – od 1966 w partii komunistycznej PZPR, świadek oskarżenia w procesie taterników. Od grudnia 1980 zastępca kierownika Wydziału Kultury Komitetu Centralnego PZPR.
  Andrzej Jagodziński – dziennikarz „Radia Wolna Europa” i „Gazety Wyborczej”
  Zbigniew Janas – działacz KOR, ROAD, UD, UW, PD. Był członkiem władz Fundacji im. Stefana Batorego, pełnił funkcję jej prezesa zarządu.
  Andrzej Janiszewski
  prof. Andrzej Janowski – wiceminister edukacji (1989-92)
  dr Jacek Jarymowicz – Katedra Psychologii UW
  prof. Maria Jarymowicz – Katedra Psychologii UW
  Tomasz Jastrun (Agatsztajn) – Syn poety Mieczysława Jastruna [Mojsze Agatsztajn] piewcy komunizmu i stalinizmu w PRL.
  prof. Jerzy Jedlicki – przewodniczący Stowarzyszenia Przeciwko Antysemityzmowi i Ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita
  dr Grażyna Kmita – Wydział Psychologii UW
  prof. Mirosław Kofta – brat Jonasza Kofty (poety), mąż Krystyny Kofty (pisarki).
  Katarzyna Kołodziejczyk – artystka
  dr Joanna Konieczna – Instytut Socjologii UW
  Piotr Kościński – publicysta,pisarz
  Maciej Kozłowski – aktor
  prof. Marcin Król - przewodniczący rady Fundacji im. Stefana Batorego.
  Stanisław Kryciński – działacz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.
  prof. Ireneusz Krzemiński – w 2010 publicznie podał, że jest gejem. Publikuje w „Przeglądzie Politycznym”,”Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej
  Jan Kułakowski – należał do Rady Fundatorów Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana.
  Andrzej F. Kuroń – brat Jacka Kuronia
  Danuta Kuroń – druga żona Jacka Kuronia
  Maria Lehmanv – członkini założycielka Stowarzyszenia im. Gai i Jacka Kuroniów, aktywna członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP)
  prof. UW Maria Lewicka – Wydział Psychologii UW
  prof. Maria Lis-Turlejska – Wydział Psychologii UW
  Regina Lityńska
  Jan Lityński – aktywista KOR, ROAD, UD, UW, PD i LiD. Jako kilkuletnie dziecko podczas uroczystości Narodowego Święta Odrodzenia Polski (22 lipca 1952) wręczał kwiaty Bolesławowi Bierutowi. Scenę tę zarejestrowała Polska Kronika Filmowa.
  Maciej Łętowski – działacz PZKS, PRON i SP. Jest komentatorem „Tygodnika Solidarność”. Jego teksty ukazują się również w „Gazecie Wyborczej” i „Rzeczpospolitej
  prof. Piotr Madajczyk – syn profesora Czesława Madajczyka.
  Andrzej Mandalian – w okresie stalinowskim był jednym z czołowych poetów socrealizmu. Jego utwory m.in. Pieśń o walce klasowej należały do stałego repertuaru oficjalnych akademii i uroczystości.
  Andrzej Mańkowski – reżyser, scenarzysta, producent filmowy
  Wojciech Mańkowski
  dr Mariusz Maszkiewicz – wykładowca POU,
  Wojciech Maziarski – syn Jacka Maziarskiego, byłego polityka Porozumienia Centrum
  Tadeusz Mazowiecki - ostatni premier PRL i pierwszy premier III Rzeczypospolitej, działacz UD i UW, twórca tzw. ”grubej kreski”,przeciwnik lustracji i dekomunizacji.
  prof. Andrzej Mencwel – profesor w Instytucie Kultury Polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego i na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.
  prof. UW Włodzimierz Mędrzecki – Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW
  Martyna Michalik – studentka filologii polskiej i ukraińskiej na Uniwersytecie Warszawskim.
  dr Alina Molisak – należy do Gesellschaft für europäisch-jüdische Literaturstudien.
  dr Grzegorz Motyka – historyk, specjalizujący się w tematyce ukraińskiej, od 2011 członek Rady Instytutu Pamięci Narodowej. Sympatyk ukraińskiego ruchu nacjonalistycznego OUN-UPA i Stepana Bandery.
  prof. Zdzisław Najder – w latach 1958-1963 był konfidentem Służby Bezpieczeństwa jako Tajny Współpracownik „Zapalniczka”
  Katarzyna Nowak – komentatorka tenisa w Polsacie Sport.
  Zbigniew Nosowski – od marca 2007 do kwietnia 2009 roku był współprzewodniczącym Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, od kwietnia 2009 w roli wiceprzewodniczącego. Członek Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau.
  cdn
 • @waryat 18:41:07
  d spisu ”intelektualistów”, którzy podpisali haniebny protest...:

  Janusz Onyszkiewicz – Minister Obrony III RP, jego stryjem był Mirosław Onyszkewycz ps. Orest – pułkownik UPA dowódca VI Okręgu „Sian”, strukturach OUN członek Krajowego Prowydu i referent do spraw wojskowych, faszysta ukraiński i zbrodniarz. Początkowo dowodził kureniem UPA, który dokonał masowych mordów na polskiej ludności we wsiach m.in. Tamoszyn, Posadów i Podlodów w okolicy Tomaszowa Lubelskiego oraz Ostrów i Chlewiska w rejonie Bełżca.Oddział znany jest też z akcji zlikwidowania oddziału AK oraz wymordowania polskich partyzantów i spadochroniarzy pod Dachnowem. W połowie marca 1945 Mirosław Onyszkiewicz mianowany został dowódcą VI Okręgu UPA Sian (tzw. Zakierzoński Kraj obejmujący Polskę w granicach po 1945r). Podległe mu oddziały dokonały szeregu grabieży i mordów na terenach województw lubelskiego, rzeszowskiego i krakowskiego.To on wydał obwieszczenie by do 6 kwietnia 1944 r. wszyscy Polacy bez wyjątków opuścili opanowane przez UPA części województw: rzeszowskiego i lubelskiego, a w przyszłości miało dotyczyć to również nowosądeczczyzny w myśl haseł „Ukraina – i Zakierzonia – bude no bez Lachiw”.
  ks. Stanisław Opiela - w latach 1992-2000 był przełożonym Niezależnego Regionu Rosyjskiego Towarzystwa Jezusowego oraz sekretarzem Konferencji Bikskupów Federacji Rosyjskiej.
  prof. Jerzy Osiatyński – Minister Finansów w rządzie Hanny Suchockiej.
  prof. Wiktor Osiatyński – pomysłodawca powstania w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Programu Spraw Precedensowych oraz członek jego rady programowej.
  Grzegorz Pac - UW
  Elżbieta Petrajtis-O’Nell – Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita
  Adam Pomorski – tłumacz literatury pięknej z rosyjskiego, niemieckiego, angielskiego, białoruskiego i ukraińskiego
  Sławomir Popowski – w latach 1985-1990 moskiewski korespondent Polskiej Agencji Prasowej, w latach 1991-1995 moskiewski korespondent „Rzeczpospolitej”. Wieloletni publicysta „Rzeczpospolitej”
  Danuta Przywara – prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
  Wacław Radziwinowicz – publicysta GW
  prof. Adam Daniel Rotfeld – minister spraw zagranicznych RP w 2005.
  Anna Monika Rómmel
  K. Rómmel
  Paula Sawicka – przyjaciółka Marka Edelmana, który przez ostatnie dwa lata swojego życia mieszkał u niej w Warszawie. Aktywistka Stowarzyszenia przeciwko antysemityzmowi i ksenofobii Otwarta Rzeczpospolita.
  Mirosław Sawicki
  ks. Aleksander Seniuk – rektor w klasztorze Sióstr Wizytek w Warszawie, zasłynął z tego że jako następca ks.rektora Jana Twardowskiego wyrzucił ukochane zwierzęta ks. poety z klasztoru. Dzika kotka okociła się przy klasztorze Sióstr Wizytek w Warszawie, na terenie którego mieszkał ks. rektor Jan Twardowski. Kapłan, którego poezja pełna jest ukochanej przez niego przyrody, otoczył czułą opieką i przyjaźnią wszystkie siedem czarnych kociąt. Mieszkały razem z nim, niektóre całkiem oswojone, inne ufne tylko w stosunku do niego i osób z jego najbliższego otoczenia. Po śmierci księdza koty straciły bezpieczną oazę. Następca poety, rektor Aleksander Seniuk nie zgadza się, by pozostały one na terenie podlegającego mu teraz klasztoru, choć wśród sióstr są miłośniczki tych zwierząt, jak Maria Teresa, która opiekuje się kotami i od dawna je fotografuje. W 1998 r. ukazał się albumik jej zdjęć z pięknymi, mądrymi wierszami ks. Twardowskiego.
  Witold Sielewicz – aktywista KOR,UD,UW – od 2006 wiceburmistrz Żoliborza.
  Magdalena Smoczyńska
  prof. Elżbieta Smułkowa – językoznawca, slawistka i białorutenistka, UW w latach 1991–1995 ambasador RP na Białorusi.
  dr Danuta Sosnowska – Zakład Slawistyki Zachodniej UW
  prof. Tytus Sosnowski – Wydział Psychologii UW
  dr Wojciech Stanisławski – historyk, Ośrodek Studiów Wschodnich w Warszawie
  Joanna Staręga-Piasek – od 1998 pełni funkcję dyrektora Instytutu Rozwoju Służb Społecznych. W 2011 została doradcą Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
  Tomasz Stryjek – profesor nadzwyczajny KUL, autor publikacji o Ukrainie.
  Piotr Syrowiński – przyjaciel Jacka Kuronia,”Walterowiec” (Petr – Piotr Syrowiński)
  prof. Barbara Szacka – socjolog, zajmuje się problematyką pamięci zbiorowej, biologicznych podstaw życia społecznego i socjologią ogólną.
  Anna Szeptycka – spokrewniona z lwowskim metropolitą Andrzejem Szeptyckim – duchowym przywódcą ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA.
  prof. Maria Szeptycka – fizyk z Instytutu Problemów Jądrowych im. Andrzeja Sołtana w Warszawie, spokrewniona z lwowskim metropolitą Andrzejem Szeptyckim – duchowym przywódcą ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA.
  dr Andrzej Szeptycki – Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN pod Krakowem, spokrewniony z lwowskim metropolitą Andrzejem Szeptyckim – duchowym przywódcą ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA.
  cdn
 • @waryat 18:41:07
  cd spisu ”intelektualistów”, którzy podpisali haniebny protest...:

  dr Andrzej Szeptycki – Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN pod Krakowem, spokrewniony z lwowskim metropolitą Andrzejem Szeptyckim – duchowym przywódcą ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA.
  dr hab. Anna Szuster-Kowalewicz – Wydział Psychologi UW
  Joanna Szwedowska – Kancelaria PAN
  gen. bryg. Zbigniew Ścibor-Rylski – od 1 grudnia 2004 jest członkiem Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari.
  Krzysztof Śliwiński – zaprzyjaźniony z prof. Geremkiem( Benjamin Lewertow) były ambasador RP w Maroku i RPA.
  Marcin Święcicki – komunista PZPR, aktywista ZSMP, UD,UW, LiD i PO, były prezydent Warszawy, zięć komunistycznego dygnitarza PZPR w PRL – Eugeniusza Szyra.
  dr Adam Tarnowski – Wydział Psychologii UW
  dr Zuzanna Toeplitz – Wydział Psychologii UW
  Andrzej Wajda – jego ojciec zginął w Katyniu a on został pierwszym filmowcem reżimu komunistycznego PRL. Był też jednym z trzech (obok Zbigniewa Bujaka i Aleksandra Paszyńskiego) założycieli Agory S.A., m.in. wydawcy „Gazety Wyborczej” – (Obecnie Koncern Agora S.A.).
  dr Katarzyna Walewska – Wydział Psychologii UW
  Piotr Wertenstein-Żuławski – adwokat, przewodniczący koła PO na Żoliborzu.
  Katarzyna Winiarska
  Paweł Winiarski
  Andrzej Wielowieyski – 19 lipca 1989 podczas wyboru Prezydenta PRL przez Zgromadzenie Narodowe celowo oddał głos nieważny, przez co wraz z kilkoma innymi parlamentarzystami OKP umożliwił wybór na to stanowisko Wojciecha Jaruzelskiego.
  Zofia Winawer – żona Seweryna Blumsztajna (walterowca i aktywisty KOR)
  Jolanta Wiszowata – przyjaciółka Jacka Kuronia, działaczka TM.
  Marcin Wojciechowski - dziennikarz Gazety Wyborczej, sympatyk ukraińskiego ruchu nacjonalistycznego i jego wodza Stepana Bandery.
  Piotr Wojciechowski – od 2008 r. członek jury Nagrody Mediów Publicznych w dziedzinie literatury pięknej COGITO.
  Natalia Woroszylska – filolog, tłumaczka literatury rosyjskiej,
  Henryk Wujec - aktywista KOR, UD, UW, PD. Reprezentuje ideologię Gazety Wyborczej, jedynie „słuszną” obecnie w Polsce. Aktywista forum polsko-ukraińskiego, sympatyk OUN-UPA i wielbiciel Bandery.
  Ludwika Wujec – żona Henryka, działaczka komunistycznej PZPR,KOR,ROAD,UD,UW. Córka komunistki Reginy Okrent, 1946-49 pracownika UB w Łódzi, szefa Biura Kadr Radiokomitetu oraz ubeka Zygmunta – Nachamiasza Okrenta.
  Jakub Wygnański – uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu (pełnił m.in. funkcję sekretarza Henryka Wujca).
  Krystyna Zachwatowicz-Wajda – kolejna żona Andrzeja Wajdy. W 2010 wystosowała wraz z Andrzejem Wajdą list otwarty do władz kościelnych, w którym zaapelowali oni o rezygnację z planu pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu.
  prof. Leszek Zasztowt – od 1998 pracownik Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego (od 2006 profesor UW; od 2009 profesor ,,belwederski”).

  Drogą elektroniczną podpisy złożyli:

  Michał Boni – działacz KLD, UW, PO – konfident komunistycznej SB(TW) – do czego sam się przyznał. Od 2009 minister-członek Rady Ministrów i przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
  Jacek Kastelaniec – organizacja Inicjatywa Wolna Białoruś.
  Piotr Kosiewski – historyk sztuki, Współredaktor tomów zbiorowych m.in. Historycy polscy i ukraińscy wobec problemów XX wieku.
  prof. UKSW Piotr Mitzner – pracuje w redakcji „Nowaja Polsza”
  prof. Jerzy Pomianowski (Jerzy Brinbaum) – W latach 1944-1946 redaktor PAP Polpress w Moskwie. Publikował m.in. w Nowych Widnokręgach – organie stalinowskiego Związku Patriotów Polskich. Nowe widnokręgi – początkowo miesięcznik, potem dwutygodnik społeczno-literacki, oficjalny organ komunistycznego, Związku Pisarzy Radzieckich wydawany od 1941 w okupowanym przez ZSRR Lwowie, o charakterze antypolskim. W 1946 jako repatriant wrócił do Polski i wstąpił komunistycznej PPR, PZPR. Współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym, Gazetą Wyborczą i Rzeczpospolitą. Z inspiracji Jerzego Giedroycia założył w 1999 i redaguje miesięcznik Nowaja Polsza.
  Paweł Smoleński – dziennikarz Gazety Wyborczej, sympatyk ukraińskiego ruchu nacjonalistycznego i jej wodza Stepana Bandery. Laureat Nagrody tzw. Pojednania Polsko- Ukraińskiego, którą otrzymał w 2003 za książkę Pochówek dla rezuna.
  Joanna Szczęsna – aktywistka KOR, od 1989 roku związana z Gazetą Wyborczą.
  cdn
 • @waryat 18:41:07
  cd spisu ”intelektualistów”, którzy podpisali haniebny protest...:

  Barbara Toruńczyk – publicystka, eseistka, historyk literatury, wydawca, przyjaciółka Adama Michnika. Córka Henryka Toruńczyka komunisty żydowskiego pochodzenia, dowódcy III Brygady Międzynarodowej im. Jarosława Dąbrowskiego, potocznie: Dąbrowszczacy – grupy polskich komunistów i zdrajców narodowych, uczestników wojny domowej w Hiszpanii w latach 1936−1939, walczących w składzie terrorystycznych Brygad Międzynarodowych po stronie wojsk republikańskich [sowieckich] przeciwko wojskom gen. Francisco Franco. Za to Henryk Toruńczyk został pozbawiony obywatelstwa polskiego przez władze polskie II RP. Obecnie Barbara Toruńczyk jest autorką listu otwartego w obronie przywilejów komunistów tzw. Polaków walczących w Brygadach Międzynarodowych w hiszpańskiej wojnie domowej 1936-1939 po stronie sowieckiej (walczył w nich jej ojciec).
  Ciekawostką jest to że w tym samym czasie na Krymie (Ukraina), 17.09.2007r został odsłonięty taki sam pomnik poświęcony wszystkim ofiarom faszyzmu ukraińskiego (OUNUPA, SS Gallizien, Legion Ukraiński) bez względu na nację zamordowanych.

  Zapamiętajmy te nazwiska na przyszłość !!!
  … a szczególnie p. Bogumiłę Berdychowską za tą antypolską akcję i jej protektorów z KUN !!!

  http://z4.frix.pl/frix78/30e7b4e4001f68655419ed17/Wo%C5%82y%C5%84.jpg
 • @ronin224 18:44:03
  http://z4.frix.pl/frix304/d57e945400240cd254285593/430e4578da3d0e3146316e85fc3632ca.jpg
 • @ronin224 18:47:21
  http://z1.frix.pl/frix247/f2ef607000139b13543bdbc8/2a77df88f447dbf5be22c8104bede244.jpg
 • @ronin224 18:49:55
  http://youtu.be/wHLx1lDVBB0
 • @szczurobronny 18:54:03
  Kolejna wymiana jeńców, tym razem w stosunku 13 na 14

  http://youtu.be/ADagraH8IkM
 • @ronin224 18:55:18
  http://cdn.newadnetwork.com/sites/prod/files/uploads/dose_public/n239bde.gif
 • @szczurobronny 18:54:03
  https://www.youtube.com/watch?v=4bmADfrzrGA#t=10
 • @waryat 18:57:25
  z wrzesnia, ale jare i aktualne o bandytach z ajdara:

  Noworosja: Wpadki batalionu „Ajdar”

  W piątek, na dwie godziny przez rozpoczęciem zawieszenia broni, ukraiński batalion „Ajdar” podjął dwie próby przebicia się z okrążenia na ługańskim lotnisku. Wynikłe potyczki media głównego nurtu próbują przedstawiać jako „zerwanie przez separatystów zawieszenia broni”.

  Do walk doszło gdy grupa członków batalionu „Ajdar” wraz z jego dowódcą Sergiejem Melniczukiem postanowiła wydostać się z okrążenia w jakie wpadli w okolicach ługańskiego lotniska.

  Jako drogę ewakuacji wybrali mało uczęszczaną i słabo bronioną trasę, gdzie przypadkowo trafili na oddział powstańców z batalionu szybkiego reagowania „Batman”, który osłaniał ekipę filmową LifeNews. W wyniku wymiany ognia zginęło 20 członków „Ajdaru” wraz z dowódcą.

  Około godziny później na innej drodze natrafiono na kolejną grupę członków batalionu „Ajdar”, próbujących również ewakuować się z feralnego rejonu lotniska, którą zlikwidowano. Zginęło tam 15 członków „Ajdaru” a 3 wzięto do niewoli. Jeden z powstańców został ranny.

  Na podst. AdNovum, rusvesna.su

  http://youtu.be/azzXvjOI4_o

  a kto dokopal bandytom z ajdara? zwykle chlopaki....:)))

  http://xportal.pl/wp-content/uploads/2014/09/safe_image.jpg

  http://xportal.pl/?p=16365
 • @waryat 19:02:56
  Myslicie, ze dzisiaj bandyci z ukrainskiej armii nie strzelali do cywili? MYLICIE SIE!!

  http://youtu.be/vbNoHpw2cro
 • @waryat 19:02:56
  Od wolnosci do faszyzmu, sporo czesci, ale warto obejrzec.

  Ameryka: Od Wolności do faszyzmu cz. 1

  http://youtu.be/96TvK9HRPhk
 • @waryat 19:06:33
  http://gdb.rferl.org/370D0587-B4BD-40E8-BFCD-61496DFC9B72_w640_s.jpg
 • @ronin224 19:15:00
  http://img.fastshell.pl/images/thegreatdictator1940.jpg
 • @ronin224 19:07:40
  z wrzesnia i jare???ajdara juz niet a ty sie spuszczasz....wez sie chomik w garść

  ---------------
  tak samo bedzie z bandytami z azowa


  -----------------
  TVG-9 PLUK Kult Bandery Na Ukrainie czyli FASZYZM TYLNYMI DRZWIAMI
  Populistycznie gada, ale mozna posluchac...program sprzed kilku lat....

  http://youtu.be/tAUgEzmRtk4
 • @ronin224 19:15:00
  ciekawostka http://www.kompol.org/start/Potepienie_ludob%C3%B3jstwa_i_represji_politycznych_na_Ukrainie%20.html
 • @ronin224 19:21:42
  http://z4.frix.pl/frix231/6988594a000edfdd543d5cc3/02fd847d0693c719a23bd9ca25e4cfba,14,0.jpg
 • @ronin224 19:17:28
  Ręce precz od Ukrainy!

  Bezprecedensową nagonkę medialną i agresywną nawałnicę dyplomatyczną przeprowadza ostatnimi dniami Polska przeciwko Ukrainie. Powodem tej burzy jest odważna, suwerenna decyzja władz Ukrainy o zerwaniu negocjacji akcesyjnych z Unią Europejską. Polska, jak zwykle w takiej sytuacji, staje na cele szowinizmu wyznaczającego kurs neoliberalnego kapitalizmu i fanatyzmu antywschodniego.

  Niedopuszczalny jest sposób w jaki polskie władze, z sobie typową sarmancko-najconalistyczną agresją, wywierają presję na Ukrainę. Tymczasem jaka by nie była decyzja Ukrainy, to należy ją uszanować, gdyż została podjęta w sposób demokratyczny, przez legalnie wybraną i działającą władzę. Polskie „elity” nie mogą jednak przełknąć tej gorzkiej prawdy, że są kraje, które nie tak jak Polska, nie uniżają się do poddańczej roli wasala Brukseli i Waszyngtonu.

  Decyzja Ukrainy natomiast wydaje się być przemyślana i odzwierciedlająca jej rację stanu. Zbliża ona Ukrainę do jej strategicznego partnera Rosji. Ma to dla Ukrainy kolosalne znaczenie jeśli chodzi o gospodarkę, w tym w szczególności o surowce energetyczne. Ukraina zdaje też sobie sprawę, że jest łakomym kąskiem dla zachodniego kapitału. Ma ona olbrzymi potencjał przemysłowy i ogromny rynek wewnętrzny (46 milionów mieszkańców). Jest też istotnym producentem żywności, z jeszcze większym potencjałem rozwoju tej branży, co przy obecnym deficycie produktów spożywczych nabiera niebagatelnego znaczenia geopolitycznego.

  Ukraina ma prawo do podążania własną drogą rozwoju i wierzymy, że nie ulegnie presji unijnym podżegaczom i sługusom zachodniego kapitału.

  F.W. źródło kompol.org
 • @nana 19:19:31
  pracowity masz dziś dzień, chylę czoła
  a to, co Ci się przyczepiło, odpadnie samo. Każdy normalny człowiek tu już to przerabiał i nigdy nie było inaczej. Ważne, że dajesz tyle wiadomości. Człowiek nie musi szukać w internecie - mam tu na myśli siebie, gospodynię domową, która ma na głowie dom, drób i trzy psy. Więc czasu trochę z doskoku.

  No i Szczurobronny wrócił już w pełnym rynsztunku.
  Nie jest źle, Panowie. A wręcz dobrze
  -----------
  wiem, wiem, dziekuje...tylko ja rowniez mam pracei dlatego od jutra bedzie mnie tutaj znacznie mniej, a trolle banderowskie dyzurujace w swoich brygadach sieciowych maja placone na godzine szczekajac gdzie popadnie, ale na pewno damy rade, bo PRAWDA ZAWSZE ZWYCIEZY!!!
  Pozdrawiam cieplo :)

  http://z2.frix.pl/frix183/dfb42163000c9666543d5cc5/8VySZP_IJ0s.jpg
 • @ronin224 19:28:32
  Oto przemyslana decyzja upadlej na temat polskiej racji stanu

  http://youtu.be/ealuJzQmAQw
 • @ronin224 19:33:27
  http://z1.frix.pl/frix492/e10fd5e10002fedb543d5cc4/0003JNGG36OWGNWK-C116.jpg
 • @waryat 19:43:38
  nie wiem czy to juz bylo>>>

  Polska: Niszczenie rodzimej zbrojeniówki

  Stanisław Głowacki, przewodniczący Sekcji Krajowej Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ „Solidarność” w rozmowie z red. Mariuszem Kamienieckim z „Naszego Dziennika” bardzo krytycznie ocenił politykę polskich władz w dziedzinie zbrojeń. Z informacji udzielonych przez Głowackiego wynika, że mamy w tej kwestii do czynienia nie tylko ze skrajną niegospodarnością Warszawy, ale również z działaniem na szkodę rodzimego przemysłu zbrojeniowego, potencjału obronnego Polski i państwa w ogóle. Wszystko z powodu serwilizmu wobec „sojuszników” z Zachodu, którym Polska przydaje się jako całkowicie zależny rynek zbytu. Oto fragment wywiadu:

  M.K.: Jak w środowisku polskich firm zbrojeniowych oceniana jest kwestia zakupu pocisków JASSM, które mają trafić na uzbrojenie polskich F-16?

  S.G.: Przyznam, że z niepokojem, a nawet trwogą obserwujemy wszystkie zapędy i zamiary polskiego rządu odnośnie do zakupu uzbrojenia i sprzętu zbrojeniowego za granicą, a szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Obawiamy się, że niestety spełnią się nasze najczarniejsze sny, to znaczy pieniądze polskiego podatnika zostaną wytransferowane poza nasze granice bez jakiejkolwiek korzyści dla polskiego potencjału obronnego i dla polskiej gospodarki. Brak długofalowej myśli strategicznej co do rozwoju polskiej armii i jej potencjału, czego wynikiem jest takie wprost robienie zakupów, świadczy o naszej rozrzutności, braku gospodarności i zapobiegliwości, bo inaczej tego nazwać nie można. Przyznam, że nie znam drugiego takiego kraju na świecie, gdzie dokonuje się takich istotnych i drogich zakupów, nie żądając od kontrahenta nic w zamian. Oprócz tego, że ma być dokonany transfer 40 pocisków manewrujących dalekiego zasięgu typu powietrze-ziemia AGM-158A (JASSM) wyprodukowanych przez koncern Lockheed Martin, nie słyszymy, żeby w ślad za tym szedł jakikolwiek offset, pozyskanie nowoczesnych technologii czy inne korzystne dla nas rozwiązania. To niedopuszczalne.

  – Jak ocenia Pan przepisy polskiego prawa dotyczące dostaw na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa?  – Zatrważające jest także to, że kolejne nowelizacje tzw. ustawy offsetowej dostosowujące jej przepisy do regulacji europejskich powodują, że offset staje się coraz bardziej niewygodny, coraz bardziej uciążliwy, ale nie dla naszych kontrahentów, ale dla nas i naszych firm. To odwrotnie niż w innych krajach, gdzie dba się przede wszystkich o ochronę rodzimych gospodarek. U nas natomiast z tą ochroną jest co najmniej niewyraźnie. Nieporozumieniem jest np. brak jednoznacznego przepisu dotyczącego odszkodowań za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania i postawienie tylko na kary umowne.

  – Czy sposób wydawania pieniędzy na dozbrojenie polskiej armii jest racjonalny?

  – Jesteśmy krajem na dorobku i tak naprawdę w pojedynkę nie stać nas na wydawanie dużych pieniędzy na programy obronne, np. na programy rakietowe. W związku z tym musimy współpracować z potęgami w branży zbrojeniowej, chociażby w ramach offsetu. Tymczasem przykład zakupu czołgów Leopard, w dodatku używanych, do których nie możemy się doprosić nawet dokumentacji technicznej dotyczącej tego sprzętu na wykonywanie obsługi i remontu, pokazuje, że w ten sposób zmierzamy donikąd. Podobnie sprawa ma się ze wspomnianymi pociskami JASSM, gdzie w ustach polityków – owszem – ładnie to wszystko brzmi, zwłaszcza gdy mowa o podniesieniu naszej sprawności obronnej w obliczu konfliktu na Ukrainie, natomiast jakie z tego wynikną korzyści dla polskiej gospodarki i co z tego będzie miał polski przemysł zbrojeniowy, na dziś można powiedzieć, że niestety nic. Przypomnijmy, że dotychczas Polska zawarła ok. 20 umów offsetowych, których łączna wartość przekroczyła 8 miliardów dolarów. Offset towarzyszył zakupom m.in. myśliwców F-16, samolotów transportowych CASA C295, kołowych transporterów opancerzonych Rosomak czy przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike. Tak naprawdę korzyści, jakie płyną z tych umów offsetowych, mogłyby być większe.

  Źródło: http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/101915,czy-kolejny-raz-damy-sie-ograc-sojusznikowi.html

  http://xportal.pl/?p=16916
 • @waryat 19:48:43
  Putin: Rosja będzie bronić swoich interesów

  http://cdn.ruvr.ru/2014/10/14/1493854252/9RIAN_02510726.HR.ru.jpg

  Rosja zamierza aktywnie budować kontakty z zagranicznymi partnerami i odpowiednio bronić rosyjskich interesów, ideałów, pokoju, dobra i sprawiedliwości. Powiedział o tym prezydent Władimir Putin w swpim przemówieniu z okazji 70-lecia Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGIMO).
  Oświadczył on, że „współczesna Rosja jest otwartym krajem, który prowadzi wielowektorową, pokojową politykę”.
  Przypomniał on, że MGIMO powstał, kiedy „nasz kraj w ciężkiej walce pokonał nazizm i trwale zajął miejsce wśród światowych liderów”.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_10_14/Putin-Rosja-bedzie-bronic-swoich-interesow-4706/
 • @waryat 19:48:43
  W Noworosji w związku z fala przestępstw zaczęły działać „trybunały doraźne” ;

  http://colonelcassad.livejournal.com/1841544.html

  Pobojowisko pod Łutuginem;

  http://colonelcassad.livejournal.com/1841544.html?thread=247336584#t247336584

  Reportaż o tym, czym zajmuje się „niezwyciężona armia kijowska’, oczywiście oprócz „wyzwalania” zniewolonych przez „separatystów” mieszkańców Donbasu;

  http://colonelcassad.livejournal.com/1840452.html

  Paweł Gubariew w nocy odzyskał świadomość i został przewieziony na normalny oddział. Natychmiast zaczął też pisać w sieciach społecznych.

  http://rusvesna.su/news/1413281063

  Żeby Holendrom się nie wydawało, że ich przyjaciele z Ukrainy o nich nie pamiętają , artylerzyści ukropscy spod Debalcewa posłali parę „podarków” holenderskim ekspertom pracującym na miejscu katastrofy Boeinga.

  http://rusvesna.su/news/1413281569

  Po „banderowskich bachanaliach” w Kijowie, czas na Charków;

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/w-charkowie-trwa-marsz-upamietniajacy-oun-upa-video

  Euromajdan ostrzega!
  Bohaterscy żołnierze Ukrainy nie wierzcie tubylcom!
  Podstępni taksówkarze wywożą herojów prosto na posterunki powstańców i oddają ich do niewoli.

  http://rusvesna.su/news/1413287245

  http://adnovumteam.wordpress.com/2014/10/14/wojna-domowa-na-ukrainie-14-10-2014r-38-dzien-rozejmu/comment-page-1/#comment-21
 • @waryat 19:51:22
  http://cdn.ruvr.ru/2014/10/11/1494219611/20bara.png
 • @ronin224 19:57:02
  http://z1.frix.pl/frix113/e5db537a001a2eaf543d5cc8/10355721_1551089588447721_6940699484781069120_n.jpg
 • @ronin224 20:01:22
  http://www.defence24.pl/analiza_barylka-ropy-brent-najtansza-od-4-lat-czekaja-nas-kolejne-spadki
 • @ronin224 20:01:22
  Turczynow podpisał ustawę o specjalnym statusie poszczególnych rejonów Donbasu

  http://cdn.ruvr.ru/2014/10/14/1493858173/9RIAN_02491365.HR.jpg

  Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Ołeksandr Turczynow podpisał ustawę o specjalnym statusie poszczególnych rejonów Donbasu – donosi RIA Novosti.
  Zgodnie z ustawą, listę specjalnych uprawnień lokalnych władz i środków zaradczych w szeregu rejonów Donbasu ustalą ukraińskie służby specjalne. Gwarantowana jest tu również swoboda używania wszelkich języków i wspierana jest współpraca transgraniczna z Rosją.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_10_14/Turczynow-podpisal-ustawe-o-specjalnym-statusie-poszczegolnych-rejonow-Donbasu-9978/

  Ciekawe co na to Powstancy?
 • @ronin224 20:05:32
  Gry cenowe na rynku ropy naftowej

  http://cdn.ruvr.ru/2014/10/10/1494191634/9AP525360113147.jpg

  Spadek cen ropy naftowej zmusza ekspertów do gubienia się w domysłach i sięgania po różne teorie spiskowe w celu wyjaśnienia przyczyn tego zjawiska. Analitycy z niepokojem sugerują, że rynek nie jest już przewidywalny.

  Cena ropy naftowej Brent po raz pierwszy od grudnia 2010 roku spadła poniżej 90 dolarów za baryłkę. Transakcje futures na dostawy ropy WTI w listopadzie zbliżają się do 80 dolarów. Dzieje się tak z powodu całego szeregu wstrząsów, wśród których można wymienić kryzys na Ukrainie, sukcesy odnoszone przez fundamentalistów w Iraku i faktyczną utratę kontroli nad epidemią Eboli. „Jeszcze kilka lat temu tylko jeden z tych konfliktów wystarczyłby, aby cen ropy naftowej zaczęły szybko rosnąć” - pisze niemiecka gazeta „Die Welt”. Jednak tym razem zostały zakłócone empiryczne powiązania przyczyn i skutków.
  Zdaniem niektórych ekspertów nie można wykluczać prawdopodobieństwa tego, że wszystko to jest wynikiem zmowy kilku podstawowych graczy na rynku, w tym Stanów Zjednoczonych i krajów Bliskiego Wschodu. Takiego zdania jest np. były minister finansów Rosji Aleksiej Kudrin. Według niego, istnieją dowody na to, że po podobną prolitykę sięgano już wcześniej. Z opinią byłego ministra zgadza się członek komisji Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej do spraw energetyki Walentyn Romanow:
  Ci, którzy mówią, że tylko obiektywne przyczyny mogą spowodować spadek cen ropy naftowej, powinni przypomnieć sobie historię. Pamiętamy, że około 25 lat temu, gdy Stany Zjednoczone podejmowały aktywne działania w celu likwidacji swego głównego rywala geopolitycznego – Związku Radzieckiego, ceny ropy naftowej nagłe gwałtownie spadły do 9-11 dolarów za baryłkę. Na podstawie wyników 2013 roku cena za baryłkę wynosiła około 113 dolarów, dziś to około 90 dolarów. Moim zdaniem nie ma obiektywnej przyczyny dla katastrofalnego spadku cen ropy naftowej.
  Zwolennicy teorii spiskowej wysuwają dwie sprzeczne ze sobą wersje. Pierwsza dotyczy tego, że Stany Zjednoczone namówiły Arabię Saudyjską do wystawienia Rosji, której połowa dochodów do budżetu pochodzi ze sprzedaży surowców energetycznych. Według drugiej wersji, celem ataku są same Stany Zjednoczone, gdyż ich sukcesy w wydobyciu ropy łupkowej podważają pozycje tradycyjnych dostawców tego surowca.
  Zresztą, podstawowe czynniki powodujące spadek cen mimo wszystko istnieją. Dzięki wspomnianej wyżej rewolucji łupkowej Stany Zjednoczone obecnie wytwarzają samodzielnie olbrzymie ilości ropy naftowej, które wcześniej musiały importować. Do innych podstawowych czynników powodujących spadek cen nawiązuje szef zarządu analitycznego Fundacji na rzecz Narodowego Bezpieczeństwa Energetycznego Aleksander Pasiecznik:
  Chiny w ostatnich miesiącach zaczęły odbierać mniej ropy naftowej. Z kolei w Libii, mimo braku stabilności, notowane jest zwiększenie wydobycia ropy naftowej. Czyli mamy do czynienia z pewnym nadmiarem ropy naftowej na rynku. Zaznaczę, że obecnie czynniki natury geopolitycznej nie zmieniają w zasadzie notowań. Nikt nie zwraca uwagi na wojnę. Lokalne minimum jest możliwe również w wysokości 80 dolarów. Jednak potrwa to bardzo krótko. Na takim poziomie może zakończyć się amerykańska rewolucja łupkowa. Jeśli nawet istnieje zmowa między Stanami Zjednoczonymi a Arabią Saudyjską, jest to kraj bardzo niestabilny z punktu widzenia występowania zagrożeń społecznych. Szejkowie nie potrzebują zamieszek w swoich krajach. W ciągu 5-7 lat ceny ropy naftowej będą rosnąć z jednego powodu: należy wycofywać się z głównych złóż, które wyczerpują się; trzeba wdrażać złożone projekty na szelfie. W konsekwencji rosną koszty własne wydobycia.
  Specjaliści twierdzą, że koszty własne amerykańskiej ropy łupkowej zbliżają się do 30 dolarów za baryłkę, czyli o wiele mniej niż 80 dolarów, na których oparto budżet Arabii Saudyjskiej. Wobec tego ten kraj nie może bardziej obniżyć ceny, jeśli nie chce u siebie „pomarańczowej rewolucji”. Natomiast margines wytrzymałości Rosji jest znacznie większy. Więc jeśli jest to gra przeciwko Moskwie, to przegrają ją inni.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_10_10/Gry-cenowe-na-rynku-ropy-naftowej-0057/


  TAK WIEC JESLI TO GRA PRZECIWKO ROSJI< TO PRZEGRAJA JA INNI!
 • @ronin224 20:01:22
  OBCOKRAJOWCY NA UKRAINIE https://www.bbc.com/news/world-europe-28951324
 • @ronin224 20:11:02
  http://youtu.be/EW7BfYqm-nQ
 • @ronin224 20:11:02
  Moskwa nie pozwoli na przemilczenie zbrodni wojennych na Ukrainie


  Rosja proponuje zwołanie specjalnego Światowego Forum w sprawie sytuacji na Ukrainie. 14 października poinformował o tym Przewodniczący Rady do spraw Praw Człowieka Rosji przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej Michaił Fiedotow.

  Posiedzenie Rady z udziałem prezydenta Władimira Putina odbyło się 14 października w Moskwie i oczywiście znaczna jego część była poświęcona katastrofalnej sytuacji ludności na obszarach dotkniętych operacją pacyfikacyjną Kijowa na południowym wschodzie kraju.
  Moskwa już oświadczyła, że nie pozwoli na „przemilczenie” lub „zapomnienie” o zbrodniach ukraińskiego wojska oraz Gwardii Narodowej w południowo-wschodniej części kraju, oraz będzie domagała się od organizacji międzynarodowych przeprowadzenia pełnego dochodzenia w sprawie zbrodni w Donbasie i Ługańsku.
  „Wydarzenia na Ukrainie ujawniły pełnowymiarowy kryzys prawa międzynarodowego, podstawowych zasad Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Konwencji o zapobieganiu i karaniu zbrodni ludobójstwa” - powiedział Władimir Putin.
  Jesteśmy świadkami podwójnych standardów w ocenie zbrodni przeciwko ludności cywilnej na południowo-wschodniej Ukrainie, łamania podstawowych praw człowieka do życia i bezpieczeństwa osobistego. Ludzie są torturowani, poddawani okrutnym i poniżającym karom, dyskryminacji oraz niesprawiedliwym decyzjom. Niestety wiele międzynarodowych organizacji zajmujących się prawami człowieka po prostu przymka oczy na to co się dzieje, obłudnie od tego się odwraca.
  Dla Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu pod koniec tego roku rozpocznie się napięty okres: sąd czeka kolosalna fala pozwów przeciwko Kijowowi ze strony mieszkańców południowo-wschodniej Ukrainy. Tych, którzy musieli uciekać przed bombardowaniami, którzy stracili bliskich, którzy stracili swoje domy, firmy i majątek. Na chwilę obecną jest około 800 tysięcy takich osób.
  Rosyjscy prawnicy, którzy pomagają ukraińskim uchodźcom w przygotowaniu dokumentów, mówią, że gotowych jest około 200 pozwów. Jednak to tylko kropla w morzu. Władze w Doniecku i Ługańsku twierdzą, że zamiar złożenia pozwu przeciwko Kijowowi wyraziło już około 13 tysięcy osób. Jeśli wziąć pod uwagę, że jedna sprawa toczy się w sądzie około 3 do 5 lat, to Strasburg zostanie zalany nimi na kilka wieków do przodu.
  Ukraińscy wojskowi oraz Gwardia Narodowa nadal w sposób rażący naruszają podstawowe prawo człowieka - prawo do życia. Niezależnie od zawieszenia broni ostrzeliwują miasta Donbasu, oświadczył pełnomocnik MSZ FR ds. praw człowieka, demokracji i nadrzędności prawa Konstantin Dołgow.
  Eksperci w Doniecku, w tym również eksperci Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, wciąż znajdują masowe groby z ludzkimi szczątkami, straszne dowody okrucieństwa katów w obwodzie donieckim. Mowa wyłącznie o cywilach. Znaleziono okaleczone szczątki już co najmniej 400 osób. Są to kobiety i mężczyźni, cywile. Wielu z nich zginęło od strzału w głowę. Tereny pochówków wcześniej znajdowały się pod kontrolą Gwardii Narodowej Ukrainy. Za te zbrodnie przyjdzie odpowiedzieć.
  Jednak nie tylko rosyjskojęzyczna ludność południowego wschodu, na której Kijów dokonał otwartego ludobójstwa, cierpi z powodu nacjonalistycznego ciosu Majdanu. Towarzystwo Kultury Węgierskiej na Zakarpaciu przygotowało pozew przeciwko władzom Ukrainy do Europejskiego Trybunału pod zarzutem pozbawienia zakarpackich Węgrów prawa do posiadania własnego przedstawiciela w Radzie Najwyższej. Na ukraińskim Zakarpaciu mieszka ponad 152 tysięcy Węgrów, co jest wystarczającą liczbą do stworzenia specjalnego okręgu wyborczego. Jednak Kijów odmawia uznania ich prawa do reprezentacji w parlamencie i możliwości wyboru własnych deputowanych w przedterminowych wyborach 26 października.
  Wojna na wschodzie Ukrainy to klasyczny pokaz tego, co się stało, gdy podjęto próbę rozprzestrzenienia trującej psychologii Majdanu na cały kraj. Operacja antyterrorystyczna Kijowa jest w rzeczywistości operacją pacyfikacyjną, mówi dyrektor ukraińskiego oddziału Instytutu Krajów Wspólnoty Niepodległych Państwa Denis Denisow.
  Jest to operacja, której celem jest stłumienie buntu, alternatywnego punktu widzenia na rozwój kraju. Giną cywile. Trwa wojna domowa i cierpią przez nią wszyscy bez wyjątku obywatele Ukrainy. Jednak dla elity politycznej w Kijowie sytuacja ta stała się rodzajem „normalnego stanu”. Wielu uważa, że tylko dzięki wojnie można zaprowadzić porządek w kraju.
  Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało już dwie „białe księgi” w sprawie zbrodni wojennych Kijowa na południowym wschodzie oraz ukraińskich neonazistów w Odessie, Mariupolu i innych miastach kraju. Zgromadzono w nich rzeczywiste materiały, dowody fotograficzne i wideo, zeznania tysięcy świadków. Główne wnioski obu publikacji - łamanie praw człowieka ma charakter powszechny i systematyczny. Ludzie są porywani i wywożeni do nieznanych miejsc bez postawienia im zarzutów, bezkarnie są rabowani i zabijani. Organy powołane do ochrony praworządności, są bezczynne. Samozwańczy rząd nawołuje do międzyetnicznej nienawiści i ludobójstwa wielomilionowej rosyjskojęzycznej części własnego narodu.
  Komitet Śledczy Rosji wszczął również postępowanie karne przeciwko ministrowi spraw wewnętrznych Awakowowi, oligarchowi Kołomojskiemu, dziesiątkom ukraińskich wojskowych, dowódców Gwardii Narodowej oraz prywatnym batalionom.
  Rosyjska delegacja zamierza w styczniu przedstawić przed Zgromadzeniem Parlamentarnym Rady Europy specjalne oświadczenie w sprawie zbrodni wojennych Kijowa.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_10_14/Moskwa-nie-pozwoli-na-przemilczenie-zbrodni-wojennych-na-Ukrainie-8910/
 • @waryat 20:17:12
  Spowiedz ukrainskiego kapitana wzietego do niewoli...

  http://youtu.be/fQjmr7qwvHI
 • @waryat 20:17:12
  Kijow, marsz UPA dzisiaj, wieczorem ulicami tego miasta

  http://youtu.be/X-mkSFLZgl8
 • @szczurobronny 20:14:46
  O CO TAM CHODZI? Tego nikt się na Ukrainie nie spodziewał. Jak to możliwe, że ludzie blisko związani z separatystami trafili na listy wyborcze Bloku Petro Poroszenki? Co więcej – jednego z nich Poroszenko zna od kilkunastu lat i osobiście go wspierał! Jak prezydent Ukrainy wytłumaczy się z wyborczego skandalu?

  W ukraińskich mediach pojawiło się właśnie sensacyjne zdjęcie okładki wydanej w 2012 roku w Gorłowce gazety „Czestnaja Gazieta”, na którym widać jak Petro Poroszenko ściska dłoń Artura Gierasimowa, ówczesnego kandydata do Rady Najwyższej z tamtejszego okręgu nr 51. Pod zdjęciem widnieje wypowiedź Poroszenki: „Znam Artura Gierasimowa od 14 lat i osobiście gwarantuję, że jest to profesjonalista i porządny człowiek”.Pewnie dlatego również w tegorocznych wyborach do parlamentu Gierasimow startuje z listy Bloku Petro Poroszenki w jednym z okręgów jednomandatowych Obwodu Donieckim. Tymczasem okazuje się, że Gierasimow jest blisko związany z Igorem Bezlerem, ps. „Bies”, jednym z głównych dowódców donieckich separatystów! W 2012 roku Bezler był nawet jego osobistym ochroniarzem.Co więcej – do parlamentu kandydują także dwaj inni kumple „Biesa” – Jewgenij Tatarczuk i Aleksandr Matwiejczenko. Oni również byli ochroniarzami Gierasimowa. Tatarczuk startuje w okręgu 52 (Dzierżyńsk, Debalcewo), teoretycznie jako kandydat niezależny, faktycznie – jako kandydat „techniczny” Bloku Poroszenki.Z kolei Matwiejczenko (na zjęciu niżej – po lewej) – też „niezależny” – będzie ubiegać się o mandat poselski w okręgu 41, w rejonie Budionnowskim, wspierając jednocześnie Gierasimowa.Jako „niezależni” kandydują również dwaj dziennikarze, którzy pracowali kiedyś w sztabie wyborczym Gierasimowa w Gorłowce.

  Poroszenko dał Gierasimowowi szansę „żyć po nowemu” („жить по-новому” – to hasło wyborcze z kampanii prezydenckiej), ale najwyraźniej według starych zasad i ze starymi pomagierami – pisze ukraiński portal, który ujawnił wyborczy skandal.
 • @waryat 20:08:24
  70 dolarów ? Wspaniale i tak na tym pułapie, aż do skutku. Opłaca się wszystkim, no prawie wszystkim ;-) Zresztą to było do przewidzenia. Kto nie wziął pod uwagę ten sam sobie winien. ;-) Niech się dyktatury wspólnie znoszą i rywalizują o mniejsze kraje i ludzi podnosząc w nich poziom życia mieszkańców.
 • @szczurobronny 21:08:13
  Kotly sa poo to , aby je zamykac i oikrawac, okrawac az chudzinka banderowiec zrozumie, ze z walecznym ludem Rusi nie warto mu zaczynac...
  Kociol Debalczewski
  http://youtu.be/p9X8Ws-TvBM
 • @waryat 21:14:41
  UE ponosi odpowiedzialność za to, co dzieje się na Ukrainie

  http://cdn.ruvr.ru/2014/10/14/1493859062/18251_I_p-01043423.jpg

  UE ponosi dużą część odpowiedzialności za to, co dzieje się na Ukrainie – oświadczył eurodeputowany z Grecji, członek frakcji lewicy w Parlamencie Europejskim, Georgios Katrougkalos.
  Powiedział on, że UE zignorowała fakt, iż Ukraina była krajem głęboko podzielonym z bardzo słabym społeczeństwem obywatelskim i partiami politycznymi. Według Katrougkalosa zakazanie działalności Komunistycznej Partii Ukrainy zradykalizuje sytuację i będzie sprzyjać aktywizacji neofaszystowskich elementów.
  Eurodeputowany uważa, że w Europie nie można tolerować braku poszanowania dla podstawowych praw politycznych.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_10_14/UE-ponosi-odpowiedzialnosc-za-to-co-dzieje-sie-na-Ukrainie-0600/
 • @waryat 21:14:41
  We Francji zakończyło się spotkanie Ławrowa i Kerry’ego


  http://cdn.ruvr.ru/2014/10/14/1493859536/2023-10-14T162423Z_919403402_GM1EAAE1TQM01_RTRMADP_3_USA-RUSSIA.JPG

  W Paryżu zakończyły się rozmowy między szefem MSZ FR Siergiejem Ławrowem i sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym. Spotkanie trwało ponad trzy godziny.
  Strony poruszyły wiele problemów.
  Jak wcześniej informowano, Ławrow i Kerry planowali wymianę poglądów na temat szeregu kwestii: od rozprzestrzeniania się zagrożenia terrorystycznego na Bliskim Wschodzie w związku z działalnością Państwa Islamskiego do sytuacji na Ukrainie.
  Po spotkaniu z Kerrym Ławrow udał się na spotkanie z francuskim szefem MSZ, Laurentem Fabiusem.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_10_14/We-Francji-zakonczylo-sie-spotkanie-Lawrowa-i-Kerry-ego-0077/
 • @waryat 21:19:03
  Dzisiaj w Kijowie:

  http://www.militaryphotos.net/forums/attachment.php?attachmentid=226064&d=1413289439.jpg
 • @night rat 21:19:35
  http://z3.frix.pl/frix20/18cdc37400267bd3543d5cc6/8ylfrK0iXec.jpg
 • @night rat 21:19:35
  przestaniesz znowu siac propagande? Wszyscy polacy ukrainskiego pochodzenia to musza byc banderowskimi mongolaqmi? nie mozesz byc chociaz ty, rodzymek, normalny???

  http://z3.frix.pl/frix80/5d70618a0003d997543d5cc6/178979.jpg
 • @waryat 20:17:12
  hiszpańscy studenci przeganiają Ukro-faszystów z sali uniwersytetu w Madrycie, bardzo przyjemna sytuacja
  http://www.youtube.com/watch?v=vm6rGJIiv6Q
 • @szuwarek14 21:29:12
  Krotki kadr z donieckiego lotniska

  http://youtu.be/j7UTECRYO58
 • @waryat 21:17:20
  http://belsat.eu/pl/artykuly/bialoruskie-ministerstwo-rolnictwa-nie-zgodzilo-sie-na-wprowadzenie-wspolnej-z-rosjanami-kontroli-na-granicy-z-ue-zamiast-tego-proponuje-zabieranie-samochodow-przewoznikom-naruszajacych-rosyjskie-embargo/
 • @szczurobronny 21:51:15
  Givi mowi o atakach ukropskich na lotnisko

  http://youtu.be/aGDTA1sV02I

  Wojenny trybunal w Noworosji:

  http://youtu.be/gI5FuVikZkc
 • @szczurobronny 22:00:11
  Dobrze, bardzo dobrze! Beda mieli Powstancy na czym latac...jeden remontuja a kilka zdobeda :)
 • @night rat 22:03:41
  Pocieszaj sie banderowski trollu i watp....przeciez tylko wala ukraininie i wala wieprzkom banderowskim....
  posluchaj Giviego ile mnatlukli twoich rotacyjnych opasow...

  http://z4.frix.pl/frix111/eab3ce740005c089543d5cc7/178982.jpg
 • @szczurobronny 22:08:24
  Nie będzie żadnych śmigłowców to kit na wodę fotomontaż.

  Pozdrawiam.
  -----------
  A mnie taki pic nie szkodzi, bo i jak? trolle ino beda mialy mokre sny z tego powodu, nie ja :)) Pozdro
 • @waryat 22:09:50
  Obszerny skrót wypowiedzi Ławrowa. Po rosyjsku
  Tlumacz google:
  Ławrow: Rosja nadal uważa partnerów europejskich, pomimo oświadczenia Brukseli
  Rosja woli rozwijać współpracę z krajami regionu wschodniego równolegle ze współpracy z UE. Ten stwierdził minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow na spotkaniu z członkami Stowarzyszenia Europejskich Przedsiębiorstw (AEB). "Nasza polityka od dawna o stałej współpracy wzrost z krajami Wschodu będą przeprowadzane w każdym przypadku, ale wolelibyśmy, aby nie zrobić to jako alternatywę do współpracy z UE, a równolegle z nią" - powiedział minister.

  Ławrow powiedział, że Rosja nadal uważa europejskich partnerów, choć niektóre wypowiedzi z Brukseli. "Niestety, nie spotykają się w najbardziej korzystnych warunkach" - powiedział. Według Ławrowa, w przeszłości były to kontakty, że stosunki między Rosją i UE przybyli do chwili prawdy ", kiedy jest to konieczne, aby odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy partnerami strategicznymi lub pozostać rywali geopolitycznych." "Nasi europejscy partnerzy - i nadal wierzą, ich partnerów, bez względu na to, co może wydawać się aplikacji z Brukseli - nie na tym rozwidleniu wyboru" - powiedział minister.

  Europa wobec jednostronnych sankcji wobec Rosji może stracić 40 mld euro, to i 50 mld euro w 2015 roku, powiedział minister. "Teraz, jak sądzę, dane te mogą zostać zmienione, prawdopodobnie w górę" - powiedział Ławrow.

  wiecej:
  http://anti-maidan.com/index.php?p=news&cat=2&attempt=2&id=7950
 • @waryat 22:19:57
  dzięki wszystkim za dzisiejszą porcję informacji, komp mi się wiesza ale zdążyłem się obczytać przed snem, dobranoc, dzięki
 • @LordConqueror 22:29:47
  POWSATNCY nadaja, requiem dla pokoju:

  http://youtu.be/aCVZ6O5QZKE

  Wychodzac z tak idiotycznego zalozenia trzeba by bylo zakazac nazywac powstaniami nasze zrywy na Slasku i w Wielkopolsce. Wiadomo wszem i wobec, ze i tu i tam wspomagani bylismy przez Polakow z innych zaborow, a takze ludzi innych narodowosci. patrz Wiosna Ludow i nasze zaangazowanie, jak i obywateli innych panstw w ruchy narodowosciowe.
 • @nana 14:44:42
  Opisała Pani rzeczywistość na innym poziomie rozumowania - dla zdecydowanej większości ludzi - irracjonalną, niewyobrażalną, a jednak istniejącą realnie, co najmniej od kilku tysięcy lat, nie zaś tylko w bajkach i mitach.
 • @LordConqueror 22:29:47
  Wywiad z Mozgowojem, mowi o sprzedawczykach:

  http://youtu.be/JF8OHdddPdk
 • @waryat 22:42:33
  Patruszew: Bez Rosji Ukrainę czeka katastrofa

  http://cdn.ruvr.ru/2014/10/15/1493861512/9RIAN_02277511-1.jpg

  Pełne zerwanie stosunków będzie ciosem dla Rosji i katastrofą dla Ukrainy. Taką opinię wyraził sekretarz Rady Bezpieczeństwa FR, Nikołaj Patruszew.
  Powiedział on, że kijowskie władze powinny trzeźwo ocenić rzeczywistą sytuację i zrozumieć, że "nie ma alternatywy dla rozwoju stosunków z Rosją”.
  Patruszew przypomniał, że stosunki gospodarcze i kulturowe państw tworzyły się przez wieki. „Nieprzypadkowo prezydent Petro Poroszenko zmuszony jest podnieść kwestię odroczenia realizacji gospodarczej części podpisanej już umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE” – oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_10_15/Patruszew-Bez-Rosji-Ukraine-czeka-katastrofa-0733/
 • @LordConqueror 22:45:51
  Jak na Charków jest ich całkiem sporo. Rosja musiałaby zaangażować poważne siły, żeby zająć Noworosję.
  -----------

  juz ustalislismy, ze tam beda powazne sily z Chin.
 • @LordConqueror 22:53:37
  Ale u nas świadomość narodowa była powszechna. A tam jest indyferentyzm. Poza tym, powszechnie to jest bardziej mentalność postsowiecka niż rosyjska.

  Poza tym nasze ziemie zachodnie były przemocą zabrane. A na Ukrainie Rosjanie byli kolonistami, zwłaszcza po Wielkim Głodzie wykorzystano okazję do kolonizowania Ukrainy.

  Jeżeliby stosować analogie np. z powstaniem śląskim, to Rosjanie na wschodzie Ukrainy bardziej przypominają Niemców na Śląsku, niż Polaków

  Poza tym cała Ukraina została przez Rosję podbita i odebrana Rzecypospolitej stosunkowo niedawno. To raczej Ukraina powstaje przeciw rosyjskiej strefie wpływów.
  -----------
  Ja nie odnosze wrazenia, ale jestem pewien, ze nie masz pojecia o czym piszesz.
  Swiadomosc Narodowa Rosjan nie ejst powszechna???
  Wiesz co? ja tego nawet nie skomentuje...niech to czytaja inni...Przynajmniej beda wiedzieli dokladnie kto jest trollem ukrainskim.
  Nawet nie wiesz dokaqd siegaly ziemie Polan i ze Polanie rowniez kolonizowali ziemie. O czym ja mam z toba dyskutowac?
  Nie znasz historii, nawet swojej ukriany nie znasz, skoro twierdzisz, ze ukraine nam wydarli Rosjanie....
  Ukraina jest w tej chwili ladacznica, ktora sprzedaje sie nawet nie za srebrniki a za obietnoice ich dostania! Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze te ladacznice toczy gangrena i jezeli w pore nie dokona sie amputacji zarazonych banderyzmem czlonkow, to zaraza moze dosiegnac nie tylko Polski, czyli kolejnej sprzedajnej, ale i siegnac znacznie dalej.

  http://z1.frix.pl/frix34/8e6afd5b000642f4543d5cc8/10259839_10203161750978239_7543358167071891057_n.jpg
 • @waryat 22:49:23
  http://www.defence24.pl/news_rosja-nie-zdola-sfinansowac-programu-modernizacji-armii
 • @ronin224 17:26:59
  Odznaka polskiego 4 pułku piechoty okres 1925-1939. Wszystkie polskie formacje górskie nosiły w odznakach i na sztandarach góralski krzyżyk mimowiedny z góralskiego haftu na parzenicach.(sfastyka innaczej)
 • @ronin224 23:03:08
  Maksiu mowi jak jest:

  http://youtu.be/gVqqkx_xQYA
 • @ronin224 23:03:08
  Rosja posiada najnowocześniejszą broń na świecie
  Rok 2013 przyniósł Siłom Zbrojnym Federacji Rosyjskiej wiele zmian. Aktywnie realizowany jest zakrojony na szeroką skalę program przezbrojenia armii. Masowe ćwiczenia i niespodziewane kontrole, dostawy nowoczesnej broni, nowe podejście do przygotowania bojowego żołnierzy – armia została wprowadzona w ruch. Pełnienie służby w wojsku znów jest ciekawym i prestiżowym zajęciem – podkreślił w wywiadzie dla „Głosu Rosji” ekspert wojskowy, redaktor naczelny czasopisma „Obrona Narodowa” Igor Korotczenko.

  http://racjapolskiejlewicy.pl/wp-content/uploads/2014/05/%C5%BBo%C5%82nierz-Rosyjski.jpg

  http://youtu.be/uZ2SWWDt8Wg

  http://racjapolskiejlewicy.pl/rosja-posiada-najnowoczesniejsza-bron-na-swiecie/6765
 • @waryat 23:02:10
  Krwawe wybory w Ługańsku

  http://youtu.be/pkM1WgLdyGE
 • @szczurobronny 23:18:55
  Ave.http://www.prisonplanet.pl/polityka/wiodacy_niemiecki,p1271279219
 • @LordConqueror 23:22:33
  Rosyjska racja stanu i Polska racja stanu nie idą w parze .Pozdrawiam Kolego.https://www.youtube.com/watch?v=VW8LgeQvMUg
 • @LordConqueror 23:22:33
  jezeli wiesz jakie ziemie zajmowali Polaniem to powinienes wiedziec, zebylo tego niewiele a Jagillonowie byli juz kolonistami.
  ty sie kierujesz punktem widzenia ukrainca banderowca, wiec niewatpliwie nim jestes. Mozesz miec papiery polskie, bo wielu ukraincow je posiada, w rozny sposob otrzymany lub zdobyty.
  Moj stosunek w twoim odbiorze, chory podziela coraz wiecej Polakow- wszystkich ich nazwiesz Rosjanami? Aaaaa, zapomnialem, taka jest rola "brygad sieciowych"...dlatego nie klam, przyjmij prawde na klate.
 • @ronin224 23:03:08
  Rosyjski czołg modułowy Armata już w przyszłym roku
  OPUBLIKOWANO: DZISIAJ, 14 PAŹDZIERNIKA, 17:33
  http://www.defence24.pl/media/cache/slide/uploads/images/a1d27b4a20797fa21e07adaa6893cedb.jpg

  http://www.defence24.pl/news_rosyjski-czolg-modulowy-armata-juz-w-przyszlym-roku
 • @LordConqueror 23:44:25
  Ty rzeczywiście jesteś waryat:))))))

  I nie masz pojęcia o historii skoro polskich królów nazywasz kolonistami.

  Wmawianie mi banderyzmu jest typowym ''wmawianiem babie dziecka w brzuch''.

  Potrafisz coś poza paplaniem głupot i rajcowaniem się ruskim światem?
  --------
  W dalszym ciagu nie widzisz, ze sie osmieszasz?
  Jeszcze moze bedziesz chcial wmowic ludziom, ze Litwa nas wlasnie dlatego tak kocha, ze tworzylismy "wspolne" panstwo??? Ze pokojowo przylaczano dzielnice, ze pokojowo przylaczono pomorze i kresy?
  To jest wlasnie to....o czym piszesz i co probujesz mi insynuowac a sam jestes tego odzwierciedleniem, banderowski trollu.
  I juz nie karmie cie, ludzie juz wiedza wystarczajaco sporo o tobie...
  wygrales? zgadnij?

  http://z4.frix.pl/frix220/e22ecd56000b7d89543bdbcb/WRLYAHE5PWI.jpg
 • @LordConqueror 23:39:29
  Ale gdzie jest ludobójstwo to nie pozwalam. Ave.https://www.youtube.com/watch?v=m25vBpnibf4
 • @LordConqueror 23:52:11
  http://z2.frix.pl/frix418/4bd138f40004aeb5543d9d71/10421969_713076842078701_1101141404067221670_n.jpg
 • @night rat 23:55:39
  Giwiego o lotnisku?
  Obie strony poniosły ciężkie straty ale atakujący zwykle tracą więcej...
  Mówi się też, że samych ochotników z FR ubito kilkuset ale to jakoś niepotwierdzone
  ------------
  gdybys czytal wiadomosci a nie powtarzal to co kaze ci prowadzacy, to bys wiedzial, kto atakuje, gdy wypisujesz infa o zmianach rotacyjnych. ale to za trudne dla trolla...

  http://z3.frix.pl/frix164/9da97bed000b3c4f543d9d72/10425480_10204906179362512_4222438096425645319_n.jpg
 • @LordConqueror 23:59:42
  http://z1.frix.pl/frix295/53cd3d44001d2891543d9d74/bandera_cel.jpg
 • @LordConqueror 23:57:32
  Zagalopował się .:))) https://www.youtube.com/watch?v=_NmfrQ8xGj4
 • Banderowscy konfidenci w Polsce i ich ciężka praca
  Co prawda nikt nie obiecywal im, ze bedzie lekko, ale gdyby Polacy byli niedouczonymi i tak konsumpcyjnie przewnicowanym spoleczenstwem jakim jest w wiekszosci spoleczenstwo Europy Zachodniej, to kazde klamstwo przechodzilo by im na sucho. Wtedy to tak samo jak zydiojankeskim ppsom wojny nie potrzebne by byly zadne argumenty poza argumentami falszu, pomowien i sily....
  A tak takie raty, lordy i inni musza glowic sie i pocic jak zrobic wode z mozgu swiadomym swej tozsamosci i historii Polakom, czyli Slowianom.
  Wmawianie ciemnoty ma w tym przypadku odwrotny skutek i dlatego jak grzyby po deszczu mnoza sie coraz czescie, wiecej glosy rozsadku.
  Nie potrzebujemy banderowskich kumpli, siepaczy, kanalii, ktorzy chca nas wmanewrowac w wojne z Rosja. Niech po banderowcach jezdza rosyjskie czolgi, skoro chca rezac Rosjan a pozniej nas. Niech sami przelkna te gorzka pigulke!
  No PASARAN!!
  Brygady Sieciowe (ukr.. Веб-бригады) – według niektórych ukraińskich środowisk demokratycznych i intelektualnych, zorganizowane grupy komentatorów, zależne od ukraińskich i polskich służb specjalnych, uczestniczące w dyskusjach na forach i blogach internetowych w celu szerzenia dezinformacji i uniemożliwienia rzeczowej obiektywnej dyskusji i atakowania poglądów niepożądanych z punktu widzenia polityki USA i Izraela. Od osoby zatrudnionej w siedzibie w wiosce Olgino (przedmieścia Kijowa) wymagane jest dokonanie przynajmniej 100 wpisów w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy. Dniówka wynosi 1180 hrywien (ok. 98 zł), pracownikom przysługuje dodatkowo darmowy posiłek. W ogłoszeniu przejściowo poszukiwano ”bloggerów” oraz ”komentatora artykułów, copywritera” znających język polski o co na Ukrainie nietrudno. Dużo jest tez tam zatrudnionych magistrów z POlszy. Po czym poznać ukraińskie Brygady Sieciowe? Poruszana przez przeciwnika tematyka: 1. Rosjanie=terroryści. To dziś najpopularniejszy temat w internecie i jest to główny odcinek, na którym pracują obecnie „brygady sieciowe”. Widać to w każdym artykule na Onet/Interia/WP dotyczącym Ukrainy.
  2. Rosja. Budowany jest negatywny obraz Rosji. Putin przedstawiany jest jako prawdziwy Hitler naszych czasów, który prowadzi Rosję i trzyma tam wszystkich, zwłaszcza opozycje za mordę.
  3. Antyrosyjskość. Mocno krytykowane są Stany Zjednoczone. Przedstawiane są jako agresor, państwo niesprawiedliwe, stanowiące zagrożenie dla reszty świata.
  4. Antysemityzm. Tradycyjnie z poklaskiem dla USA idzie lizanie „żydów”. Żydzi i Izrael przedstawiani są jako największy przyjaciel i zbawca Polski. Napuszczanie Polaków na Rosjan i odwrotnie ma zresztą długą tradycję w Izraelu, gdyż metody te stosowano przez żydów już w zaborze rosyjskim oraz w PRL. Oprócz destabilizacji wewnętrznej(dziś już może mniej, ze względu na mały odsetek mniejszości żydowskiej ??? w Polsce) USA i Izrael uzyskuje też korzyść, pokazując Polskę jako odwiecznych antysemitów, co skutecznie utrudnia nam kontakty z zachodem.
  5. Hiperprounijność. Bruksela jest kolejnym po USA i Izraelu „największym zbawca i przyjacielem” POlszy. Źródło wszelkiego dobra i postępu. Najlepiej jakby Polska była Unią…co oczywiście byłoby korzystne dla Izraela.
  6. Wybielanie historii. Pokazywanie zaborów w złym świetle, minimalizowanie ofiar ukraińskiego terroru i przemocy na terenie Polski, gloryfikowanie banderowców.
  7. Zniechęcanie Polski do wszelkich sojuszy. Czy to z Rosja, czy z Niemcami czy Litwą. Każdy kto myśli o sojuszu jest „agentem” – najlepiej jak Polska „będzie sama”…. dokładnie jak przez wybuchem Powstania Warszawskiego.
  8. Wyzywają przeciwników od studentów i agentów ruskich mieszkających w Polsce.
 • @LordConqueror 00:11:41
  http://z2.frix.pl/frix188/148e2aae00002075543d9d75/bandera-stop.jpg
 • interesariusz do LordConqueror @22:29:47
  Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie, jakie konotacje ma słowo "powstanie" dla Polaków,

  oraz co się dzieje na wschodzie Ukrainy,

  w moim odbiorze, przyznaję, zmanipulowanym przez propagandę obu stron, to co się dzieje na wschodniej Ukrainie jest mieszanką dwóch historycznych zdarzeń

  - powstań Śląskich, w których ludność drugiej kategorii polskiej narodowości powstała, aby stać się ludnością równoprawną,

  - wojny domowej w hiszpani, w której ochotnicy z całego świata walczyli przeciwko ideologi reżimu Franco

  a więc, jaka jest zdaniem Lorda istota konfliktu ?
 • @night rat 00:17:01
  /Jeszcze moze bedziesz chcial wmowic ludziom, ze Litwa nas wlasnie dlatego tak kocha, ze tworzylismy "wspolne" panstwo???/

  zauważ, że dawni Litwini polonizowali się dobrowolnie a potomkowie tych z naszej Uni to bardziej... Białoruś.
  Póżniej zaś budziły się narody, nacjonalizmy i konflikty. Jak już upadliśmy przed obcymi siłami, w tym i dywersjami od środka
  ----------------
  dobrowolnie? CO TY BREDZISZ!!!
  zmusil ich strach przed krzyzakami, wiec daruj sobie takie insynuacje.
  upadlismy na wlasne zyczenie.....tak jak przed II wojna swiatowa wszedzie wszczynajac burdy i nie szukajac wsrod sasiadow stronnikow.

  http://z4.frix.pl/frix130/70002d7e000807d6543d9d77/bcf3fc36ea59.jpg
 • @waryat 00:25:16
  O cudzie jakie mialo miejsce w swiatyni w Doniecku

  http://youtu.be/hVUEu2QwgcU
 • @szczurobronny 00:34:39
  Szczurze, czy ty masz banderowski OUN UPA statut ustanowimy w latach 90? Dotyczy on polityki polskiej, czyli jak postepowac z Polakami, aby nimi manipulowac. Masz to, to zapodaj, prosze...
 • @LordConqueror 00:39:56
  http://z3.frix.pl/frix78/919c9b79001386bc543d9d76/bb01b9cc3bb094bceec10fc8598758b7c717af52.jpg
 • @night rat 00:40:39
  Nie gadam juz z toba, przegiales tymi bzdurami

  http://z1.frix.pl/frix108/aca66a730019cea2543d9d74/axgMDb.jpeg
 • @night rat 00:51:39
  miales dwa dni aby zaczac myslec i piosac z sensem a tak to juz jest po ptakach, jestes skompromitowanym trollem...pa


  http://z1.frix.pl/frix61/7d8fd93f0025a214543da8f0/fcfc44450761.jpeg
 • @waryat 00:54:48
  Wtorkowy, przedpółnocny, subiektywny zbiór linków z niewybrednymi komentarzami. Pisany ukradkiem, na chybcika więc podawane fakty mogą w rzeczywistości przedstawiać się zupełnie inaczej niż przedstawia to kolekcjoner linków i tłumacz-amator…  Tak zwane „PRZERWANIE OGNIA”

  Skrót wydarzeń – faszyści ściągają posiłki na wszystkich kierunkach
  http://rusvesna.su/news/1413304441

  Infografika – cos specjalnie dla „AdNovum”! Czyli graficzne podsumowanie 28 dni „pieriemiria”
  http://rusvesna.su/economy/1413318935

  Pytam i nie znam wciąż odpowiedzi! CO TAM JEST? Co jest wartego takich poświęceń że ukry dalej starają się za wszelką cenę odbić „lotniskowiec Donieck”? O ściąganiu nowych banderowskich posiłków mówi komendant Giwi. („Giwi” to jak doczytałem bardzo popularne imię gruzińskie!). FILM!
  http://donbass.center/news/1639-polevoy-komandir-givi-ukrainskie-voennye-styagivayut-voyska-k-aeroportu-donecka.html

  Film z lotniskowca
  https://www.youtube.com/watch?v=70xU2je9tE0

  Zwiad w Nowoazowsku – film
  http://rusvesna.su/news/1413309740

  Opołczeniec opowiada o kontaktach z ukropami. Twierdzi że oni są jak dzikie plemiona…
  http://rusvesna.su/news/1413305471

  Jak wszystko widzi Kijów – plus mapa „kijowskiej wersji rzeczywistości”
  http://rusvesna.su/news/1413298960  ZBRODNIE WOJENNE  O zbrodniach które były i których nie zapomnimy oraz o zbrodniach obecnych i prawdopodobnie przyszłych – pogrobowców UPA. „Dzień chwały UPA – czyli przejęcie pałeczki w krwawej sztafecie”
  http://donbass.center/ukraina/1640-den-slavy-upa-krovavaya-estafeta-prinyata.html
  Pan Ławrow dziś mocno powiedział że Kijów ma co ukrywać!
  http://rusvesna.su/news/1413316518
  Szczere wyznanie: „nasze bataliony nie podlegają żadnej strukturze Ukrainy”. Film
  http://rusvesna.su/news/1413306294
  Bez komentarza… Szkoda słów…
  http://rusvesna.su/news/1413286368  Tereny okupowane

  Społeczeństwo Mariupola dojrzało już do całkowitego przejścia na stronę powstańców!
  http://donbass.center/news/1641-v-mariupole-lyudi-gotovy-vstupat-v-opolchenie.html  O pijanych „Azowcach” którzy grabią przejeżdżające samochody w Mariolu
  http://politikus.ru/video/32784-pyanye-karateli-iz-batalona-azov-v-mariupole-grabyat-proezzhayuschie-avtomobili.html
  W Debalcewie grabią mieszkańców także. Ale nie piszą czy robią to na trzeźwo!
  http://politikus.ru/video/32785-ukrainskie-karateli-v-debalcevo-grabyat-mirnyh-zhiteley.html
  „Ajdarowcy” okupujący Nowoajdar też nie chca być gorsi!
  http://rusvesna.su/news/1413311398
  A to wszystko co wyżej linkowałem to przez narkotyki!!!!
  http://rusvesna.su/news/1413288844
  Telefoniczni partyzanci „zaminowali” Zaporoże
  http://rusvesna.su/news/1413285322
 • @waryat 00:54:48
  NOWOROSJA

  „ Павел идет на поправку” – tak powidziała uradowana żona Katarzyna o swoim mężu Pawle Gubariewie. Nie wiem co dokładnie to znaczy, ale z tekstu wynika że jest duuuzo lepiej! Trzymaliśmy kciuki!!!!!
  http://donbass.center/news/1637-pavel-gubarev-idet-na-popravku.html


  Partyzantka „Karina” zwraca się do uciekinierów z Donbasu – film
  http://donbass.center/news/1638-devushka-iz-opolcheniya-po-imeni-karina-obraschaetsya-k-bezhencam.html
  Studenci wracają na Uniwersytet Doniecki!
  http://donbass.center/ukraina/1640-den-slavy-upa-krovavaya-estafeta-prinyata.html
  W DNR próg wyborczy przy najbliższym głosowaniu został obniżony do 16 lat!
  http://politikus.ru/events/32804-dnr-razreshila-golosovanie-na-vyborah-s-16-let.html
  Przykra informacja: w walkach pod Lisiczańskiem zginęli krewni Pana Purgina
  http://donbass.center/news/1620-v-boyah-pod-lisichanskom-pogibli-plemyanniki-vice-premera-lnr-purgina.html
  UPA-dła Kraina oceniła straty na Donbasie już na 2 mld USD!
  http://rusvesna.su/economy/1413300665  KIJÓW i okolice

  Zwyczajny faszyzm! Było dziś wielokrotnie linkowane, więc dam tylko jeden link:
  http://politikus.ru/events/32801-pyat-tysyach-radikalov-vnov-sobralis-v-centre-kieva.html
  W Chersoniu zastraszani są sprzedawcy rosyjskich towarów
  http://donbass.center/ukraina/1642-v-hersone-zapugivayut-prodavcov-rossiyskih-tovarov.html
  Pan Putin powiedział że szczepionka przeciw nazizmowi jakim był Trybunał Norymberski przestaje działać w Europie…
  http://politikus.ru/v-rossii/32823-vladimir-putin-vakcina-ot-nacistskogo-virusa-v-evrope-teryaet-silu.html
  W Odessie ktoś wypuścił odświętnie udekorowane kury – podoba mi się ten protest przeciw faszyzmowi! Śmiechem ich! I potem granatami!
  http://politikus.ru/events/32789-v-odesse-raskrashennye-petuhi-vyshli-na-miting-protiv-shestviya-upa.html
  Banderowcy nawołują do zabijania księży – ale tych „niewłaściwych” Watykan wskaże którzy są ci „dobrzy”!
  http://rusvesna.su/news/1413289651
  Mikołaj Pietruszew: „Ukraina będzie trzeźwieć ciężko i boleśnie”.
  http://donbass.center/mir/1636-patrushev-otrezvlenie-ukrainy-budet-zhestkim-i-boleznennym.html
  Dzisiejsze nowe „święto faszyzmu i banderyzmu” rozwiązuje ręce radykałom na UPAINIE a także jest wyzwaniem dla całej Europy!
  http://politikus.ru/articles/32790-den-zaschitnika-upa-iniciativa-poroshenko-razvyazhet-ruki-radikalam-i-vyzovet-otvraschenie-evropy.html
  Info o Pani Nuland która napuszcza Poroszenkę ksywa „Rzeźnik Ukrainy” na wznowienie wojny. Krótki artykuł kończy się fajnym podsumowaniem. „U amerykanów jak wiadomo, kiepskie rozeznanie w geografii. Oni sobie nie umieją zdać sprawy z tego że BTR przejazd z Doniecka do Kijowa trwa 4 godziny”
  http://donbass.center/articles/1623-nuland-prodolzhaet-nauskivat-poroshenko-na-boevye-deystviya.html
  Pan Szarij o „inspekcji” Upadłej Krainy dokonanej przez Pania Nuland
  http://politikus.ru/events/32799-a-shariy-kak-proshla-amerikanskaya-inspekciya-ukrainy.html
  Cokolwiek to jest „шиш” – artykuł mówi o gazie!
  http://politikus.ru/articles/32812-vy-nam-gaz-my-vam-shish.html
  Tu z kolei piszą że UPA-dła Kraina po cichu zaczęła kupować węgiel w Rosji!
  http://politikus.ru/events/32791-ukraina-skrytno-nachala-zakupki-uglya-v-rossii.html
  Na razie mróz nie ścisnął to i zabawy na powietrzu dla gawiedzi zapowiadają władze Połtawy. Będą kolejne „leninopady”
  http://rusvesna.su/news/1413313026
  Tylko zabawa im została! Bo z pracą jest problem! Rosja przestała zamawiać i przemysł na krawędzi bankructwa!
  http://rusvesna.su/news/1413303032  DEDOLARYZACJA ŚWIATA

  Depozyty Południowej Korei gromadzone w Juanach wzrosły w ciagu roku 55 razy!!!!
  http://politikus.ru/events/32821-bum-dedollarizacii-v-azii-depozity-yuzhnoy-korei-v-yuanyah-vyrosli-za-god-v-55-raz.html  ZBROJENIA

  Siły zbrojne FR otrzymają w tym roku ponad 60 Suszek i Jaków! To rekord!
  http://politikus.ru/army/32820-vvs-rf-poluchat-v-2015-godu-bolee-60-boevyh-su-i-yakov-eto-rekord.html
  Rosja coraz szybciej odchodzi od współpracy z Ukrainą. Najnowszego typu silnik do nowego IŁa-112 będzie produkować petersburski zakład Klimowa!
  http://politikus.ru/industry/32817-dvigatel-novogo-pokoleniya-k-voenno-transportnomu-samoletu-il-112-postroyat-v-peterburge.html
  Wschodni Okręg Wojskowy FR otrzyma dziesięć fajnych, przenośnych stacji radiolokacyjnych! Taka elektroniczna zabawka może współpracować z automatycznymi moździerzami oraz z artylerią. Zabawka ma tak mała moc jak telefon komórczany, dzięki temu jest trudna do namierzenia…
  http://politikus.ru/army/32808-vvo-do-konca-goda-poluchit-portativnye-rls.html
 • @waryat 00:54:48
  ISIS

  Turcja olała Pentagon i nie zgadza się udostępnić swoich baz lotniczych dla walki z ISIS!
  http://politikus.ru/events/32809-turciya-oprovergla-zayavlenie-pentagona-ob-ispolzovanii-svoih-aviabaz-dlya-bombardirovok-islamskogo-gosudarstva.html  O Polakach słów parę…
  Ale ja tego chama nie zapraszałem! Ale OBORA!!!!!!!
  http://politikus.ru/articles/32811-polyakam-soydet-i-hamlo.html
  Polska wprowadziła utrudnienia dla starających się o wjazd do Polski obywateli UPA-dłej Krainy
  http://politikus.ru/events/32796-polsha-uslozhnila-poluchenie-viz-dlya-zhiteley-ukrainy.html
  W Rosji społeczeństwo zbiera pieniądze na budowe pomnika Armii Czerwonej w Krakowie. Zbiórka będzie przedłużona
  http://politikus.ru/v-rossii/32794-medinskiy-sbor-sredstv-na-pamyatnik-krasnoarmeycam-v-krakove-budet-prodolzhen.html
  Bajka na dobranoc o cwanym i chytrym Putinie co robi w konia Zachód
  http://politikus.ru/articles/32788-hitryy-plan-putina-kratkoe-rukovodstvo-po-borbe-s-mirovoy-imperiey.html  Dyskusyjny Klub Filmowy „AD NOVUM” przedstawia dwa filmy komediowe. Jeden ma tytuł „Darth Vader i sało”. Drugi film ma bardzo niewyszukany tytuł „Sława Imperatorowi”

  http://politikus.ru/video/32800-predvybornye-roliki-darta-veydera.html

  http://kodluch.wordpress.com/2014/10/14/14-10-2014-polnoc/
 • @LordConqueror 01:07:44
  Powstancy, oswobodziciele Nowoazowska

  http://youtu.be/hDRfAmbkPzE
 • @waryat 23:02:10
  i tak nastepny dzien minal, laptopek sie mi zagrzal goniac za Wami :)

  Dziekuje wszystkim,
  dobranoc i do jutra
 • @LordConqueror 01:17:58
  A jak by ci ''powstańcy'' weszli do Polski, to też uważałbyś ich za oswobodzicieli?

  ---------------------------------
  3. Antyrosyjskość. Mocno krytykowane są Stany Zjednoczone. Przedstawiane są jako agresor, państwo niesprawiedliwe, stanowiące zagrożenie dla reszty świata.

  http://interesariusz.neon24.pl/post/113864,wojna-domowa-na-ukrainie-14-10-2014r#comment_1039842
 • @LordConqueror 01:30:34
  http://z3.frix.pl/frix326/2c8a8d80000f4506543da8f2/krupnaya-strelkov.jpg
 • @waryat 01:23:05
  @ Interesariusz z PL. Trzymaj się .Pzdr.
 • @Repsol 01:34:58
  Na dobranoc bajeczka.....

  http://youtu.be/HCIVHJGOGIc
 • @LordConqueror 01:52:47
  Jeżeli Ty również boisz się ”rusków”, uważasz Putina za krwiożerczą bestię, masz przekonanie, że to Rosja łamie prawo na Ukrainie, a nie zachód, przeczytaj poniższe pytania i sam sobie odpowiedz kto to wszystko robi:

  1. Czy są Rosjanami panowie Soros i Sachs, autorzy ”Planu Balcerowicza”, którzy wyprowadzili z polski kilkaset miliardów dolarów?
  2. Czy to może za prośbą lub pomysłem innych Rosjan, Polska dokonała po 1980 roku tej ”transformacji ustrojowej i gospodarczej”, której efekty widzimy dzisiaj?
  3. Czy to Rosjanie za marne grosze wykupywali perły polskiego przemysłu?
  4. Czy to z winy Rosjan pozbyliśmy się naszego przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i wielu innych?
  5. Czy to Rosjanie wykupili polskie zakłady pracy za kilka procent ich faktycznej wartości, aby je pozamykać, zwolnić ludzi i wywieźć sprzęt za granicę?
  6. Czy to Rosjanie wykupili polskie banki i czy to rosyjskie banki obecnie wysysają z Polaków ich ciężko zarobione pieniądze w tej neo-kolonii zwanej III RP?
  7. Czy to Rosjanie zabronili nam dofinansować stocznie?
  8. Czy to Rosjanie kazali nam zalewać szyby kopalniane, aby nigdy więcej ich już nie użytkować?
  9. Czy to Rosjanie kazali pozbyć się naszych cukrowni?
  10. Czy to Rosjanie zniszczyli nasze rolnictwo i rybołówstwo?
  11. Czy to Rosjanie kazali wprowadzać i podwyższać zbrodnicze podatki, oraz nie pozwalają na ich obniżkę?
  12. Czy to Rosjanie wydają wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki?
  13. Czy to Rosjanie wprowadzili do naszego kraju pięćdziesiąt hipermarketów, które nie odprowadzają ani grosza do Skarbu Państwa?
  14. Czy to Rosjanie mają pretensje terytorialne w stosunku do nas i czy to oni wykupują ogromne połacie polskiej ziemi (szczególnie na Warmii i Mazurach)?
  15. Czy to Rosjanie każą nam odprowadzać rocznie sto miliardów składki członkowskiej?
  16. Czy to Rosjanie zniszczyli, a następnie przymierzają się do wykupienia polskiej kolei?
  17. Czy to Rosjanie chcą prywatyzować nasze lasy?
  18. Czy to Rosjanie wykupili nasze wodociągi i elektrownie?
  19. Czy to Rosjanie i ich koncerny niemalże za darmo mają koncesję na wydobywanie w Polsce wszystkiego, co posiada nasza ziemia?
  20. Czy to Rosjanie zniszczyli Wojsko Polskie doprowadzając je w stanu w którym na sto tysięcy ludzi przypada około dziesięciu tysięcy prawdziwych, potrafiących cokolwiek żołnierzy?
  21. Czy to Rosjanie roszczą sobie prawo do decydowania o naszej przyszłości, często wbrew naszej Konstytucji i prawom uchwalanym w naszym kraju?
  22. Czy to Rosjanie wysyłali naszych żołnierzy na głupie wojny w Iraku i Afganistanie?
  23. Czy to Rosjanie wysyłają naszych żołnierzy do Libii, Czadu czy Mali, by walczyli o ich roszczenia do obecnych tam złóż złota i ropy?
  24. Czy to na potrzeby Rosjan utworzono GROM?
  25. Czy to do Rosjan pielgrzymują wszyscy polscy politycy, by kiwać się pod murami Kremla obiecując strategiczne partnerstwo szefom rosyjskiego wywiadu?
  26. Czy to Rosjanie mają w posiadaniu patenty na GMO i zmuszają nas do wprowadzania tej trucizny?
  27. Czy to Rosjanie zmuszali nas do kupowania szczepień na świńską czy ptasią grypę?
  28. Czy to Rosjanie spryskują chemikalia nad naszymi głowami i wzruszają ramionami na fakt, że wymiera przez to światowa populacja pszczół?
  29. Czy to Rosjanie panoszą się po naszym kraju, roszcząc sobie prawa do wszystkiego co się w nim im spodoba?
  30. Czy to paszporty Rosjan upoważniają do ”odzyskiwania” kamienic lub ziemi ornej?
  31. Czy to GRU kręci się po naszym kraju z żołnierzami uzbrojonymi w broń maszynową, z wycieczkami młodych Rosjan, którym pokazuje się miejsca ”kaźni Rosjan” i ”polskich morderców”?
  32. Czy Rosjaninem jest Jan Tomasz Gross i czy Rosjanie ukuli stwierdzenie o ”mordercach Polakach w Jedwabnem” czy o ”polskich obozach koncentracyjnych”?
  33. Czy to Rosjanie dają nam przykład kraju o bezkarnych służbach bezpieczeństwa, które mają prawo do zastrzelenia, torturowania, oraz inwigilowania każdego obywatela?
  34. Czy to od Rosjan wychodzi przykład ułatwiania aborcji dla rozrywkowych panienek, legalizacji i tłumaczenia zboczeń (w tym pedofilii), oraz beztroskiego życia bez zasad i reguł, co niszczy całą cywilizację łacińską?
  35. Czy to Rosjanie są największymi na świecie producentami i handlarzami narkotyków?
  36. Czy to GRU w interesie swoich wojen narkotykowych doprowadza do degeneracji i wyniszczania całych pokoleń?
 • @waryat 01:57:29
  cd

  37. Czy to Rosjanie bombardują kilkadziesiąt krajów członkowskich ONZ?
  38. Czy to Rosjanie namawiają nas do legalizacji narkotyków bądź eutanazji?
  39. Czy to Rosjanie otaczają inne kraje murami i odcinają im dostęp do wody pitnej?
  40. Czy to Rosjanie wjeżdżają buldożerami w osiedla mieszkalne przedstawicieli innej religii?
  41. Czy to Rosjanie mogą bezkarnie ignorować ponad siedemdziesiąt rezolucji i kar ONZ?
  42. Czy to Rosjanie nie podpisali traktatu o nierozpowszechnianiu broni jądrowej mimo posiadania ogromnych jej ilości?
  43. Czy to Rosjanie nie posiadają własnej konstytucji, ani granic?
  44. Czy to Rosjanie prowadzą politykę eugeniczną sterylizując kobiety innego koloru skóry, zmuszając je do aborcji, czy wyganiając z ich kraju?
  45. Czy to Rosjanie nieustannie od lat prowadzą kosztujące ich podatników biliony dolarów wojny?
  46. Czy to Rosjanie wywołują non stop rewolucje w innych krajach i doprowadzają do obalania demokratycznych rządów?
  47. Czy to Rosjanie każą nam płacić sześćdziesiąt pięć miliardów odszkodowań?
  48. Czy to Rosjanie zrzucają bomby z zubożonymi uranem na tysiące niewinnych cywilów?
  49. Czy to Rosjanie organizują zamachy mające stanowić prowokacje do kolejnych ich wojen, bądź coraz to większej inwigilacji obywateli?
  50. Czy to Rosjanie doprowadzili do biedy i ludobójstw w całej Afryce np. prowokując wojnę domową w Kongo albo rewolucję w RPA, gdzie tylko wyczuli złoża czegoś wartościowego?
 • @waryat 01:59:09
  Skala kłamstwa i hipokryzji, z jaką w Polsce od pewnego czasu podchodzi się do spraw rosyjskich wykracza nawet poza sformułowanie „rusofobia”, to jak bardzo udowadnia się Polakom, że nienawidzą Rosji i rosyjskości wykracza już poza ramy standardowej ksenofobii. Na „froncie” rosyjskim mamy do czynienia z tak niesamowitym splotem wszystkich możliwych do użycia czynników, że dla krytycznych obserwatorów staje się jasne, że w znacznej części się one nawzajem wykluczają lub są tak ekstremalnie przekłamane, że nie można w je po prostu uwierzyć.

  Pomimo niewątpliwego sukcesu wściekłej kampanii rusofobii w Polsce, nie udało się doprowadzić do stanu znienawidzenia ludzi. To znaczy, są Polacy, którzy nienawidzą Rosji, jako państwa i jest to przeważnie wypadkowa ich funkcji strachu i nienawiści. Są Polacy, którzy nienawidzą rosyjskości rozumianej, jako połączenie kultury, polityki i całej siły wyrazu rosyjskiej cywilizacji i jest to najczęściej wypadkowa zaściankowości i braku rozumienia podstawowej złożoności świata. Są niestety także Polacy, na szczęście w promilowej mniejszości, którym udało się wmówić, że mają nienawidzić Rosjan, jako ludzi. To niestety najczęściej sprawy skomplikowane, nie rzadko wynikające z osobistych komplikacji historycznych, gdzie suma doznanych krzywd osobistych jest ciągle żywa. Jednakże jest to na tyle rzadkie, że nie liczy się poza przypadkami środowisk grupujących tego typu jednostki.

  Fenomen naszej rusofobii sprowadza się do wywołania atmosfery, w której Rosja i rosyjskość utożsamiane są z czymś złym, a samo obiektywne i pragmatyczne spojrzenie na Rosję, rosyjskość lub Rosjan – jest oceniane negatywnie, jako wyłamanie się z „narodowej racji stanu”, co oczywiście jest jednoznacznie pojmowane ze zdradą. O tym, jakie to jest żałosne świadczy fakt, że nie ma granicy pomiędzy rusofilią, obiektywizmem wobec Rosji i zwykłą ciekawością. Nawet powiedzenie wśród wyrażających przeciętną intelektualną znajomych z pracy, że marzy się o wycieczce do Rosji, chciałoby się zobaczyć Petersburg, Moskwę, może Władywostok – jest równoznaczne z prawie przyznaniem się do szpiegostwa. Niestety w tym zidoceniu nawet zasłużeni ludzie kultury publicznie twierdzili w mediach, że nie mogą „grać’ dla tej samej publiczności rosyjskiej, z której 81% popiera politykę pana Władimira Putina! Publiczne przyznanie się do regularnych wizyt na stronie Prezydenta Federacji, oglądania rosyjskiej telewizji przez satelitę lub w Internecie, czy też sympatyzowania z rosyjskimi klubami sportowymi (Спартак Москвa, czyli biało-czerwoni!), nie mówiąc już o zamiłowaniu do rosyjskiej kultury – to stygmatyzacja, a na pewno już bycie uznanym za „dziwnego” i „podejrzanego”. Przecież Rosję mamy nienawidzić! Taki jest oficjalny przekaz!

  Co ciekawe, jeżeli przez chwile się z przeciętnymi Polakami porozmawia, próbując wydobyć powody i argumenty, dla których – programują się na Rusofobię, można usłyszeć standardowe zestawienie sformułowań – powstania, Katyń, Smoleńsk, Putin, do tego jeszcze dochodzi rzekoma napaść na Ukrainę i grożenie Polsce. Jeżeli sprowadzi się te argumenty do rzeczywistości prosząc o wskazanie realnych podstaw do nienawiści – ludzie milkną. Skala rusofobii pompowanej z mediów w Polsce jest tak wielka, że zakłócenie zgodności obrazu wyrobionego przez te media z obrazem, jaki jest odwzorowaniem rzeczywistości wywołuje milczenie. Ludzie przeważnie nawet sobie nie uświadamiają jak mało wiedzą o Rosji i rosyjskości, albo jak niesamowicie jest ta wiedza zakłamana!

  Jednakże, czy można się temu dziwić, jeżeli praktycznie w ogóle nie mamy w Polsce obiektywnego przekazu z Rosji? Poza taką niezastąpioną krynicą wiedzy jak „Głos Rosji” i autentycznie fenomenalnym skarbem rosyjskojęzycznej wspólnoty w Polsce, jakim jest „Rosyjski Kurier Warszawski” – nie ma już prawie nic. Żeby oglądać rosyjską telewizję globalną trzeba znać angielski, a jak się już angielski w Polsce zna, to się ogląda inne zachodnie stacje. Nie ma kanałów dotarcia z obiektywnym przekazem informacji z Rosji i o Rosji do Polski i dla Polaków. Wygląda to mniej więcej tak, jakby Rosja odpuściła Polskę, spisując nas na straty, jednakże czy można się temu dziwić w kontekście skali skutków wmawianej Polakom od lat rusofobii?

  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=26279  http://youtu.be/iAYED8LerTg
 • @waryat 01:59:09
  Sądzi Pan, że Polacy mają wypaczony obraz Rosji?

  Polacy w większości pozostają w sferze mentalnej niewolnikami archaicznych, stereotypowych, często surrealistycznych i skrajnie uproszczonych wyobrażeń o Rosji. Zastanawia to, że mało komu w Polsce zależy na odwróceniu tych negatywnych i szkodliwych dla międzynarodowego wizerunku Polski trendów. Niewiele czyni się dla niwelowania owych obsesji, lęków i fobii, które utrudniają spojrzenie na Rosję jak na normalne państwo, mające prawo do definiowania własnych interesów, nawet gdy kolidują one z interesami Polski.

  W obliczu kwitnącej w Polsce rusofobii potrzebny jest nowy impuls w stronę terapii pamięci, uwolnienia jej od szkodliwych obsesji i strachu przed Rosją. Pewną próbą paradyplomatycznego wsparcia dla pojednania polsko-rosyjskiego było powołanie w 2002 roku Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych i jej reaktywowanie w 2008 roku. Artiom Malgin ze strony rosyjskiej za nadrzędną wartość pracy doradczej rosyjskich i polskich historyków uważa poszanowanie oraz wzajemne zrozumienie w interpretacji wydarzeń historycznych, przy jednoczesnym nieuleganiu naciskom politycznym.

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-stanislaw-bielen-rusofobia-jest-zjawiskiem-powszechnym-w-polsce/bwyzh

  Grozny odbudowany, niczym feniks z popiołów!!!

  http://youtu.be/54OPnP2O5Uc
 • Wszyscy!!!
  Pamiętajcie Rodacy kochani, że KAŻDY ukrainiec z UPA przed przysięgą zabijał jedną Polkę lub dziecko - bo to był warunek przyjęcia do UPA, każdy więc kombatant nacjonalista jest po prostu mordercą dziecka lub kobiety - gwałconych i torturowanych, jest to więc kombatant pedofil. Podczas rzezi Woli gwałcili 3 letnie dziewczynki, potem okrutnie zabijając, nawet Niemcy nie mogli pojąć skąd to okrucieństwo u tej swołoczy się bierze. I za to władze Ukrainy tym ludziom dają kombatanckie emerytury i stawiają pomniki - to jest kraj przyjacielski???
 • @ronin224 19:21:42
  Jaka ukraińska partia została podana delegalizacji a jej majątek zostanie zapewne rozkradziony.
 • @waryat 21:24:38
  Brakuje tytułu "Z cyklu: Rowery Pancerne BundesBeBe"; patrz skecz z brodą.
 • @night rat 23:55:39
  tam ubili kilka tysięcy ruskich najemników
  zniszczono 300 rosyjskich czołgów oraz 150 samolotów FR

  jednak dzielni Ukraińcy trzymają się mocno i już niedługo odbiją ten 1% lotniska, który pozostaje w rękach Rosjan
 • @LordConqueror 11:22:58
  hej świniio banderowska wraz z kolesiami. Niestety ten portal został sprzedany. Co powiesz na to szczurobronny, interesariusz, nana, .... ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930