Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
648 postów 12460 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 4.11.2014r

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Notka przyrastająca, Aleksiej Mozgowoj po wyborach

    Aleksiej Mozgowoj:

Odpowiadając na pytania, mówił o konieczności wymierzenia sprawiedliwości przestępcom na terytorium młodej Republiki, wyjaśnił, dlaczego uznał wybory za tak ważne (bo "dadzą nam możliwość zaistnienia jako podmiot międzynarodowego prawa, w konsekwencji będziemy w stanie prowadzić rozmowy, powiedzmy, z Ukrainą, na innym poziomie ");

powiedział, że jego opinia na temat poszerzania granic LPR do granic dawnego regionu Ługańska nie miała znaczenia: musiał poznać opinię całego społeczeństwa i nie może podjąć decyzji w oparciu o swoje osobiste przekonania

co do zawieszenia broni: nigdy nie było jakiekolwiek faktycznego zawieszenia broni, wojna trwa

Kwestia niezależności LPR lub przystąpienia do Rosji powinny być rozwiązywane przez wszystkich mieszkańców w drodze referendum; to referendum zaraz po tym, jak zostanie zwrócone całe terytorium LPR tymczasowo okupowane przez Ukrainę.
 

A Poroszenko

zwołuje w odpowiedzi na demokratyczne wybory w Noworosji posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO), 

Poroszenko zapowiedział, że będzie się domagał odwołania zawieszenia broni i unieważnienia umowy z Mińska, jak również stwierdził, że jest gotów zasiąść do stołu obrad pod warunkiem rezygnacji przez Republiki z przeprowadzonych głosowań.

------------------

Ukry próbują zdobyć lotnisko w Doniecku


Całą noc trwał ciężki ostrzał artyleryjski lotniska i przyległych dzielnic. Powstańcy w odpowiedzi ostrzelali stanowiska „ATO“. Ukraińcy użyli bomb zapalających, co wywołało pożary.

Około godziny dziesiątej rano ponowiono ostrzał Doniecka i lotniska. Głównie prowadzony jest ostrzał z Awdiejewki.

Na niebie zauważono samoloty Su-25

-------------------

Aleksander Zacharczeńko objął urząd premiera. Przysięgał na Pismo Święte :„Uroczyście ślubuję szczerze służyć obywatelom Donieckiej Republiki Ludowej i sumiennie wykonywać swoje obowiązki“ W wyborach 2 listopada otrzymał 765 340 głosów.

KOMENTARZE

 • Szef ukraińskiego MSZ: Odbijemy wschodnią Ukrainę z rąk terrorystów
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,16909462,Szef_ukrainskiego_MSZ__Odbijemy_wschodnia_Ukraine.html

  przepraszam za źródło ?
 • @interesariusz
  "Zachód sankcjami izolującymi Rosję udowodnił jej że jest autonomiczną cywilizacją. Zachód sankcjami izolującymi Rosję udowodnił jej, że jest autonomiczną cywilizacją – równoległym ośrodkiem cywilizacji i kultury, w dodatku ośrodkiem konkurencyjnym, którego chce się bać i przed którym chce się izolować – zwłaszcza, gdy brakuje argumentów umożliwiających rzeczowy dialog.

  To wielki triumf Rosji, to wielki triumf Rosyjskiego Świata, jego ostateczne potwierdzenie, a zarazem świadectwo autentyczności i wolności od wpływów zewnętrznych. Rosja izolowana jest dlatego, ponieważ innego sposobu na dialog w oczach zachodu nie było, jak również zachód nie był w stanie podjąć się innego rodzaju dialogu niż poprzez ucieczkę do kwestii siły w postaci presji gospodarczej i wojny.

  Rosja bardzo długo próbowała się rachitycznie westernizować, z roku na rok przybywało w Rosji zachodnich wzorców cywilizacyjnych, percepcja niektórych grup społecznych w zasadzie pozostała podporządkowana pod zachodni styl myślenia i wpasowana w zachodnie normy pojęciowe. Naprawdę bardzo wiele się stało, żeby Rosja zaczęła przypominać Zachód, co miało rzekomo służyć jej na korzyść, bo westernizacja została zrównana pojęciowo z modernizacją. W ten sposób chciano spowodować niejako automatyczne utożsamienie zmian z przemycaniem do Rosyjskiego Świata nowych wartości, które jakkolwiek bardzo typowe dla cywilizacji zachodu, w Rosji były zdolne bardziej do wywołania rozkładu, gnicia i dekadencji niż przyczynienia się do czegokolwiek konstruktywnego.[...] O ile jednak od czasów nieszczęścia pierestrojki i dramatu rozpadu ZSRR – to Zachód narzucał normy i wyznaczał zasady współpracy, w które wpisywać musiała się Rosja, tak jutro nastąpi zmiana. To Rosja w pełni triumfu swojej cywilizacji, od której to przecież Zachód się oddzielił – będzie decydować co, jak, kiedy i z kim i na jakich warunkach dopuści. Gwarantem rosyjskiej przewagi jest niezłomność kierownictwa państwowego – popieranego prawie przez cały zjednoczony rosyjski Naród, którego siły, Zachód pokonać nie jest w stanie! Udowodnili to Kutuzow, Żukow i Gagarin, a teraz pokazał to Zachodowi pan Władimir Putin i każdy porządny Rosjanin Od Kaliningradu po Władywostok, który udziela mu swojego poparcia!"
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27081
 • @
  W krótkim czasie nastąpi rozpad struktur Ukrainy; UE zgodziła się zapłacić za gaz dla Ukrainy i spłacić zadłużenie - to jedyne wyjście, aby tej zimy zapewnić dostawy do UE; na razie nie wypracowano metody dostaw uzupełniających.
  Jednak to raczej cała pomoc na jaką UE stać.
  A Ukraina jest w stadium zapaści i potrzebuje wszystkiego - i wszystko to to jak wrzucanie w bezdenną dziurę.

  Separatyści otrzymują pomoc z Rosji - i jakoś sobie poradzą zwłaszcza, że jest wsparcie społeczeństwa dla tworzenia odrębności państwowej, co zawsze wyzwala pokłady energii.

  W sumie - można się liczyć z atakiem na Separatystów - i to niedługo. Tyle, że nawet gdyby banderowcy zwyciężyli to nie rozwiąże problemów kraju. Im zaś dłużej odwlekają - tym mniejsze szanse na zwycięstwo. Przeciwnie - prawdopodobnie nastąpi kontrofensywa.

  Inna wersja. Po pogłębieniu się kryzysu - kiedy nastaną mrozy i banderowcy "skruszeją" w polu, nastąpi atak separatystów ze skutkiem takim samym - czyli aż do zajęcia terenów całej Noworosji.

  Niezależnie jakim scenariuszem - końcowy efekt będzie taki sam.
 • @Płachtycz 08:28:35
  źródło haniebne co prawda ale to jest wojna ! trzeba wiedzieć maksymalnie wszystko ze wszystkich dostępnych źródeł
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:37:28
  Ukraina podzieli los Jugosławii z tym że w Europie będzie jeszcze gorzej niż jest bo tonące USA wali cepem po rynkach finansowych na zasadzie byle do jutra
 • @szuwarek14 08:41:11
  o ho światowy pasożyt zaczyna się bać o swoją dominację w mediach
  "Sieciowe przestępstwa z nienawiści. Jeśli chodzi o przestępstwa z nienawiści, to w szerszym zakresie należy podejmować czynności z urzędu – mówi przewodnik dla prokuratorów, który dotyczy takich przestępstw, a został wydany przez Prokuratura Generalnego Andrzeja Seremeta.
  Prokurator Generalny Andrzej Seremet skierował do Prokuratorów Apelacyjnych przewodnik na temat prowadzenia spraw dotyczących przestępstw z nienawiści i popełnianych z wykorzystaniem internetu. Jeśli jesteście ciekawi, co w tym dokumencie się znalazło, to znajdziecie go TUTAJ.[...] Prokurator Generalny zachęca też do współpracy z takimi organizacjami jak Europol. Doradza też, aby w czasie zbierania dowodów uwzględniać to, czy treści i obrazy stanowiące przedmiot postępowania wpłynęły na zachowania innych osób, także w aspekcie szerzenia mowy nienawiści i tworzenia poczucia zagrożenia. Zdaniem Prokuratora Generalnego może to zapewnić skuteczność wniosków o pomoc prawną, które są kierowane do USA..."
  http://wolnemedia.net/prawo/sieciowe-przestepstwa-z-nienawisci/
  - Seremet nie męcz się tak, wynieś się do USA a nas tu nie uszczęśliwiaj swoimi pomysłami tępego sługusa
 • @Płachtycz 08:28:35
  " Uwaga sekta !"
  http://cs614731.vk.me/v614731145/901a/25D6IjZjjFg.jpg
 • @szuwarek14 08:47:33
  "Wczoraj wieczorem rozpoczął się silny ostrzał Doniecka. Wczoraj wieczorem rozpoczął się silny ostrzał Doniecka. Poniżej zdjęcia zrobione przez wojennych korenspodentów Novorossia TV, pomiędzy „seriami“.
  Zniszczenia sklepu na ulicy Panfilova, około dwóch kilometrów od centrum"
  http://pl.novorossia.today/novorossia-news/wczoraj-wieczorem-rozpocz-si-silny-ostrz.html
  http://www.youtube.com/watch?v=HjUrr6Str7U
 • @szuwarek14 08:52:46
  "Poroszenko i demokracja. Dzisiaj prezydent Ukrainy Poroszenko zwołuje na posiedzenie Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) , jako odpowiedź na demokratyczne wybory w Noworosji.
  Poroszenko zapowiedział, że będzie się domagał odwołania zawieszenia broni i unieważnienia umowy z Mińska, jak również stwierdził, że jest gotów zasiąść do stołu obrad pod warunkiem rezygnacji przez Republiki z przeprowadzonych głosowań."
  http://pl.novorossia.today/novorossia-news/poroszenko-i-demokracja.html
 • @szuwarek14 08:54:43
  6-ty humanitarny konwój dla Doniecka przekroczył granicę Rosji, a gdzie mi umknął 5-ty ?
  http://novorossia.su/ru/node/9006
 • @szuwarek14 08:59:23
  Krew i łzy na Ukrainie [ film Cassad TV]
  https://www.youtube.com/watch?v=1OkBLV28o8c&feature=youtu.be
 • @szuwarek14 09:04:27
  protest w Neapolu
  http://www.youtube.com/watch?v=MjV_ucUr3h8
 • @szuwarek14 08:41:11
  $ - to teraz tylko narzędzie kradzieży wszystkiego, co się tylko da.
  Im szybciej świat odrzuci $ tym mniejsze straty.

  PS. Podział Ukrainy na przynajmniej 2 części (a może jeszcze Ruś Zakarpacka wrócić do Węgier) - jest, moim zdaniem, przesądzony.

  W dalszej perspektywie - będą ostre walki w części zachodniej - terror banderowców - aż do ich wytępienia.
  Wtedy może być dalszy podział - z opcją przyłączenia do Polski regionu lwowskiego - ale na zasadzie referendum przeprowadzonego w tym regionie.
  Taka możliwość istnieje - ale nie wcześniej.
 • @szuwarek14 08:47:33
  Proszę pana, czy to ma być jakaś aluzja ?
 • @szuwarek14 08:54:43
  Jakoś mnie nie dziwi, że Horoszenko chce wojny w imię pokoju.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:09:47
  Tego Lwowa to bym się obawiał, nie jest do końca prawnie ustalona granica na Odrze i Nysie a jak znamy naszych zarządców to sprzedadzą nas za 5 marek. Zamieszanie z granicami może się skończyć utratą Śląska i Pomorza, zgodnie z pierwotnymi planami "zwycięstwa demokracji" w Polsce.
 • @Płachtycz 09:16:49
  nie, nie aluzja, przynajmniej na razie
 • @trojanka 09:16:29
  wow, niejaki staliniec55 pojechał :"Hej kapitalisci na dorobku! Niewolnicza biedoto! W ciągu 25 lat "transformacji" w Polsce wykształciło się pokolenie ciężko pracujących niewolników, za to, że przeciętnie pracujecie o 50 proc. dłużej niż ludzie na Zachodzie, dostajecie na konto jako wynagrodzenie 4-krotnie mniej pieniędzy. Wasz zarobek przechwytują właściciele środków produkcji i was! To się nazywa nowoczesny kolonializm! A wy się martwicie o Ukrainę!"
 • @szuwarek14 09:19:28
  mieszkańcy Mariupola zmuszeni opuścić swoje domy obiecują Ukrom "Allah Akbar"
  https://www.youtube.com/watch?v=B76aMix8bho
 • @Płachtycz 09:18:13
  Poroszenko nie ma nic do gadania, ma do wykonania zadanie zlecone przez Waszyngton chyba że mu życie niemiłe
 • @szuwarek14 09:24:42
  "Kolumna MSN FR z pomocą humanitarną dla Donbasu przekroczyła rosyjską granicę. Szósta z kolei kolumna samochodowa MSN Rosji z pomocą humanitarną dla Doniecka i Ługańska przeszła kontrolę celną i przekroczyła rosyjską granicę. 20 samochodów wiezie paliwo i leki. Łączna waga ładunku wynosi ponad 100 ton. W ubiegłą niedzielę 100 ciężarówek dostarczyło do tych miast na wschodzie Ukrainy ponad 100 ton pomocy humanitarnej: żywność, leki, agregaty prądotwórcze, ciepłe rzeczy oraz materiały budowlane."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_04/Kolumna-MSN-FR-z-pomoca-humanitarna-dla-Donbasu-przekroczyla-rosyjska-granice-9464/
 • interesariusz -do-> szuwarek14 @09:19:28
  twoje podejrzenia są słuszne,

  ale nic nie powstrzyma pełzającej utraty Ziem Odzyskanych,
  kasa robi swoje, a za kasę Polak zrobi wszystko,
  już tak nas upodlili.
 • @szuwarek14 09:27:31
  "Zima nie przeszkodzi w pracach na miejscu katastrofy Boeinga na Ukrainie. Akcja ratunkowa na miejscu katastrofy malezyjskiego Boeinga na wschodzie Ukrainy jest kontynuowana bez względu na zimę - oznajmił premier Malezji Najib Tun Razak.
  Podkreślił on, że ukraińskim wojskowym i powstańcom DRL i ŁRL udało się porozumieć w sprawie zawieszenia broni, aby grupa śledcza znów mogła przystąpić do pracy. Fragmenty samolotu zostaną wysłane do Holandii, a nie Malezji, a na czele śledztwa staną Holendrzy - podkreślił premier.
  W chwili obecnej ustalono tożsamość wszystkich 43 Malezyjczyków, którzy zginęli w katastrofie Boeinga 17 lipca tego roku. Na pokładzie znajdowało się 298 osób, nikt nie przeżył."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_04/Zima-nie-przeszkodzi-w-pracach-na-miejscu-katastrofy-Boeinga-na-Ukrainie-7968/
  - przemycona istotna informacja że Holandia nadal będzie mataczyła, ktoś Malezję odsunął od śledztwa ale wiemy że Rosja wie i zabezpieczy asy w rękawie
 • @szuwarek14 09:19:28
  Dlatego - nie sięganie po te tereny, a jedynie opcja przyłączenia.

  Jeśli wrócimy do idei Rzeczypospolitej i wypędzimy obcy element - wtedy bedzie to możliwe.

  I na tej samej zasadzie - Ziemie Zachodnie - mogą odbyć się referenda. Wtedy nie ma obawy o wynik.
  Tyle, ze nie z obecnymi władzami PRL - bis.
 • @interesariusz z PL 09:29:28
  W polityce nie ma aż tylu przypadków żeby główne bazy Solidarności były na Śląsku i Pomorzu, jeszcze wyjdzie prawda o stanie wojennym i będziemy przepraszać Jaruzelskiego, miałem trochę kontaktu z ówczesnymi marynarzami, nie rozsiadali się bynajmniej w swoich domach na Pomorzu tylko czekali na walizkach. Niewykluczone że wkrótce w Ruchu Autonomii Śląska będzie więcej banderowców niż Ślązaków. Pomorze to nam NATO oderwie, już się tam rozkładają.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:30:54
  Obecne władze to nie PRL-bis tylko Rzeczpospolita Polska - bis czyli żydokomunistyczny twór który istniał w latach 1945-52 do czasu aż Polacy zaczęli odzyskiwać przewagę we władzy. Po 1989 wróciły rodziny, dzieci i wnuki klasycznej żydokomuny, to samo odbyło się na Ukrainie.
 • @szuwarek14 09:40:56
  kolejna mapa "jednolitości Ukrainy"
  http://cs617225.vk.me/v617225485/72c0/sv21k3-NWpE.jpg
 • @szuwarek14 09:44:32
  ha ha ktoś akurat napisał "Ukraińcy nie przyzwyczajajcie się "
  http://cs622929.vk.me/v622929845/736d/sYXm9wcLjfg.jpg
 • @szuwarek14 09:46:14
  bój o blokpost
  http://www.youtube.com/watch?v=jsQdL4rwtc8
 • @szuwarek14 09:46:14
  " Nasza odpowiedź dla Poroszenki i jego słodyczy"
  http://cs623631.vk.me/v623631661/7e9a/Q4WmGc-mKD0.jpg
 • @szuwarek14 09:50:33
  4.11.14 Donieck cały czas w ogniu walk. Całą noc Ukry z lotniska ostrzeliwały miast w tym z bomb zapalających które spowodowały kilka pożarów. Powstańcy odpowiedzieli ogniem artyleryjskim.
  Rano Ukry wznowiły ostrzał dzielnic. Ostrzelane metro.
  W Awdijewce czołg ostrzeliwuje pozycje powstańców. Widziano także ukraińskiego Su-25.
  http://vk.com/uv_paxrussia
 • @szuwarek14 09:57:42
  "Hudziec: Poroszenko zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego.
  Dzisiaj prezydent Ukrainy Poroszenko zwołuje na posiedzenie Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) , jako odpowiedź na demokratyczne wybory w Noworosji.


  O planowanych wyborach było wiadomo od dawna, nie udało się nikomu zastraszyć Noworosjan, wybory odbyły się przy udziale zagranicznych obserwatorów i przy ogromnej frekwencji, której zachodnie „demokracje“ mogą tylko pozazdrościć o ile są zainteresowane szerokim udziałem obywateli w życiu publicznym.
  Nagonka medialna niskich lotów trwa chociaż bezgraniczne uwielbienie dla kijowskich zamachowców dawno się wypaliło nawet w Polsce.


  Teraz junta może już wykorzystać te kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy i około setki czołgów, mogą znów zrzucać bomby na osiedla mieszkalne, mogą znów kraść samochody i podpalać domy, mogą wysadzać fabryki, mogą strzelać z moździerzy do szkół i w przystanki autobusowe, będą mogli robić wszystko to co faszystowskie tygryski lubią najbardziej-zabijać. W końcu „terroryści“ sami zerwali zawieszenie broni organizując demokratyczne wybory- bezczelni! Tylko Ameryka ma monopol na demokrację!


  Tylko faszyngtońskie tygryski zapomniały o drobnym szczególe, my tutaj w Noworosji też mamy czołgi i duża wprawę w zdobywaniu waszych, my tutaj w Noworosji też mamy kilkadziesiąt żołnierzy-ludzi walczących o swoje domy, swoją ziemię, swoje rodziny, o swoją przyszłość-dla was to terroryzm, a dla nas to nasze życia-nasze, bo wasze zostaną wam zabrane. Wyślecie bombowce, znów je zestrzelimy, wyślecie czołgi-spłoną, wyślecie tych biednych młodych ludzi-niestety-zginą.
  Kiedy już z waszych prywatnych wojsk zostaną tylko popioły zapukamy do waszych drzwi i odpowiecie za rozpętanie wojny, za zniszczony Donbas, za śmierć Rosjan, Ukraińców, Polaków. Osądzimy was sądem ludowym-ludzie, którym zabraliście bliskich zadecydują o waszym losie.
  Dawid Hudziec
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1958:hudziec-poroszenko-zwouje-rad-bezpieczestwa-narodowego
 • @szuwarek14 10:00:43
  "Lubański: Ukraiński poseł chce rozstrzelać opozycje! Nowy parlament Ukrainy dopiero w połowie listopada rozpocznie swe pierwsze posiedzenie, a bojownik i poseł do parlamentu Kaplir w telewizji ukraińskieji "112" oświadczył, iż w razie złego funkcjonowania jednostki specjalne neobanderowców przyjadą z Donbasu do Kijowa i na stadionie obok parlamentu rozstrzelają wszystkich deputowanych ludowych. W taki sposób parlament ukraiński zostanie oczyszczony od agentów rosyjskich.
  Taka pozycja niczym się nie różni od pozycji establishmentu polskiego. Kiedyś to nazywano paranoją, a teraz europejską polityką. Czyli metody chiljskiego dyktatora Pinocheta znowu stają się modne."
  Eugeniusz Lubański (Kijów)
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1957:lubaski-ukraiski-pose-chce-rozstrzela-opozycje
 • @szuwarek14 10:02:43
  "Coraz więcej bezdomnych dzieci. Organizacja charytatywna Shelter alarmuje, że aż 90 tys. brytyjskich dzieci najbliższe święta spędzi w ośrodkach społecznych. Raport wskazuje też, że liczba dzieci żyjących na granicy ubóstwa rośnie z roku na rok.
  Ich rodziny nie mają środków finansowych by pokryć koszty zakwaterowania w najbliższe święta.
  Organizacja Shelter wzywa do publicznej walki z ubóstwem i patologią. W raporcie odnotowano skrajne przypadki ubóstwa i bulwersujących sytuacji, w których dzieci zmuszane są do jedzenia z podłogi z powodu skromnych warunków mieszkaniowych.
  Skandaliczne warunki życia są również źródłem innych problemów społecznych takich jak depresja, akty samookaleczenia, ataki paniki czy moczenie nocne.
  Dane pochodzące ze statystyk rządowych wskazują, że liczba młodocianych mieszkających w hostelach dla bezdomnych podwoiła się w ciągu ostatnich trzech lat.
  Żadne dziecko nie powinno doświadczyć bycia bezdomnym – podsumował raport przewodniczący organizacji Campbell Robb.
  http://wolnemedia.net/spoleczenstwo/coraz-wiecej-bezdomnych-dzieci/
  - w Polsce żadnych problemów nie ma, cały czas ostro gonimy zachód, co prawda rano coś tam radosny Kuźniar zaćwierkał o 7 tysiącach samobójców rocznie ale to tak żeby ludziom rozrywki intelektualnej dostarczyć z rana.
 • @szuwarek14 10:00:43
  a propos czy pan Hudziec wie że już zrobili z niego terrorystę w krajach koloniach USA ?
  "Ukraina: Polacy współpracujący z separatystami poniosą konsekwencje. Ukraińskie władze przypominają o konsekwencjach, grożących obcokrajowcom współpracującym z separatystami. Dotyczy to również kilku Polaków.
  Doradca ministra spraw wewnętrznych Anton Heraszczenko poinformował, że w ukraińskim kodeksie karnym są odpowiednie artykuły przewidujące surowe kary za wzywanie do terytorialnego podziału Ukrainy, czy za współpracę z ugrupowaniami terrorystycznymi i nielegalnymi organizacjami militarnymi.
  Heraszczenko przyznał, że obcokrajowcy współpracujący z samozwańczymi republikami: doniecką i ługańską, które na Ukrainie są uznawane nie za państwa, a za organizacje terrorystyczne, na razie są poza zasięgiem organów ścigania. Jeżeli jednak ich nazwisko pojawi się w konkretnej sprawie karnej, Kijów może wystawić międzynarodowy list gończy i wystąpić do Warszawy z prośbą o wydanie konkretnej osoby.
  Chodzi między innymi o takie osoby, jak Dawid Hudziec pracujący w służbie prasowej Donieckiej Republiki Ludowej, czy Dariusz Lemański, który przyjechał walczyć po stronie bojówkarzy."
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Ukraina-Polacy-wspolpracujacy-z-separatystami-poniosa-konsekwencje,wid,17007538,wiadomosc.html?ticaid=113be3
  - ale spokojnie, najwyżej będzie siedział z sadownikami z Annopola którzy też ośmielili się protestować, jabłek się nawsuwa za wszystkie czasy
 • @szuwarek14 10:14:08
  z nocy - ostrzał Doniecka
  http://www.youtube.com/watch?v=TZwxd6ghrl8
 • @szuwarek14 10:17:03
  kot obronny DNR
  http://cs622525.vk.me/v622525732/652e/PZF7u6aU35M.jpg
 • @szuwarek14 08:54:43
  Oni chcą unieważnienia głosów mieszkańców, proszę zwrócić uwagę na cechę charakterystyczną dla "demokratów made in CIA", mianowicie taką, że oni nigdy nie liczą się z głosem ludzi, uważają, że jak ten głos jest im niewygodny to ktoś może go unieważnić - jak np. w Polsce zmielić głosy o referendum o JOW. Otóż nikt nie może unieważnić mojego czy Twojego głosu, Twój czy mój głos możemy tylko sami zmienić. W Donbasie chcąc zmienić decyzję mieszkańców powinni do mieszkańców zwrócić się o zmianę ich decyzji, np. organizując referendum z jednym żądaniem : "Zmieniam swoje zdanie, nie chcę odłączenia się od Ukrainy. TAK NIE."
 • @Henryk Kreuz 10:20:44
  tak zwana "zachodnia demokracja" to ponury żart historii, Imperium Rzymskie tez się kiedyś zagalopowało
 • @szuwarek14 10:25:52
  Propaganda ukraińska nadaje że do Szachtiorska przybył kompleks S-300, ponadto Rosja ustawiła na granicy 6 Iskanderów. Tubylcy na forum twierdzą że widzieli też jak się z rzeki wyłonił atomowiec Jurij Dołgoruki.
  http://dnr-news.com/dnr/7054-tymchuk-v-shahtersk-pribyli-kompleksy-s-300-a-na-granice-s-rf-6-ustanovok-iskander.html
 • @szuwarek14 10:29:44
  Podobno Ukraina ustanowiła punkt graniczny w miejscowości Kurachowe, ponieważ w tej miejscowości wypełzają z blaszaka i sprawdzają przejeżdżającym dokumenty.
  http://dnr-news.com/dnr/7000-granica-ukrainy-teper-nahoditsya-v-kurahovo.html
 • @szuwarek14 10:35:00
  "Ukraine, good bye!" song
  http://www.realmusic.ru/songs/1224439
 • co dalej z Ukrainą
  dyskusja „co dalej z Ukrainą” ma często tendencję do omijania głównych przyczyn, i stąd poprawnych wniosków moim skromnym zdaniem. A nimi są USA, które wznieciły tą wojnę, zaczynając od puczu. USA musi zniszczyć albo mocno osłabić Rosję, jeśli chce pozostać jedynym supermocarstwem. Zasadniczym punktem jest, że USA już dawno nie jest demokracją, lecz oligarchią. To jest podobno zaledwie kilka grup/ludzi. Oni swoją bezwzględną, rabunkową, pazerną polityką doprowadzili USA i świat do stanu, że USA ma olbrzymie długi i Chiny stały się mocarstwem gospodarczym, lecz nie militarnym (na co trzeba 10-leci). Chyba plany na globalizację zaczęły się w czasach Jelzyna, gdy z silnie militarną Rosją nie trzeba było się liczyć. Przy takiej konstelacji można było wywrzeć odpowiednie naciski na Chiny i krztałtować przepływ kapitału według gustu oligarchii w USA, tzn. ograbiać Chiny z efektów ich pracy, czyli tak, jak to się dotychczas działo ze „sprzymierzeńcami” USA. Militarnie ożywiona i politycznie skonsolidowana Rosja zdolna do międzynarodowych wpływów (BRISC) jest teraz jedyną przeszkodą do prowadzenia przez USA jej w.w. gry. USA w tej sytuacji nie ma szansy na utrzymanie swego statusu supermocarstwa. Z tym oligarchowie, których niezmierzone bogactwa stąd właśnie pochodzą, nigdy się nie pogodzą.
  Na Ukrainie sprawy nie potoczyły się po myśli USA: wypuczowali akurat faszystów do władzy, którzy zaczeli rządy od mordowania rosyjskiej ludności, czym wywołali powstanie – tym samym uniemożliwione zostało przejęcie (i rozgrabienie) Ukrainy, zainstalowanie tam baz wojskowych USA, podejście pod Moskwę bez jednego wystrzału. Do tego Rosja wykorzystuje zręcznie powstałą sytuację wojny dla swoich korzyści, ażeby osłabić, związać USA w jeszcze jednym miejscu, sama trzymając rękę na pulsie i wobec bez porównania mniejszych dla niej kosztach tej wojny – a to jest zawsze roztrzygające: pieniądze i środki. Do tego nie podążyła za intencją USA wdania Rosji w nową spiralę zbrojeń, czym w przeszłości doprowadziła do upadku ZSRR. Oczywistą rolę grają bogactwa w Arktyce, te które leżą w wodach terytorialnych Rosji i te do których prawo mogłaby wyegzekwować, gdyby była silnym państwem: pobieżne oszacowanie jednego ze złóż ropy naftowej dało jej w ilości, która jest w Arabii Saudyjskiej.
  USA musi obecną wojnę na Ukrainie kontynuować. A w końcu musi zacząć wojnę z Rosją, jeśli sama chce przetrwać w swojej obecnej formie.
  Polska teraz robi wszystko, co możliwe, ażeby zostać unicestwiona, gdyż nie jest dla niej możliwe prowadzić politykę według interesów Polski. Polska prowadzi politykę USA. Istnieją powody do przypuszczeń, że USA w Polsce krztałtowała od początku struktury władz, czyli jak to oni robią, kupowała za olbrzymie pieniądze decydentów na górze politycznej. Teraz Polska jest praktycznie kolonią USA, tego oligarchicznego USA, które likwiduje suwerenność swoich sprzymierzeńców. Jest oczywiste, że za tymi rządami stoją świetnie wyposarzone i efektywne systemy, które zapewniają przejęcie i utrzymanie władzy marionetkom USA. Z tego wynika, że Polska z tych szponów ma znikome szanse się wyrwać legalnie, gdyż wszystkie dostępne pola manewru są opanowane przez te systemy. Oczywiście, że jest wyjście z tej sytuacji: odwrócenie sojuszy, czyli sprzymierzenie się z Rosją. Teoretycznie. Nie wiadomo bowiem, czy Rosja pozwoliłaby Polsce się z nią sprzymierzyć, gdyż z USA ma Rosja swoje powiązania, które bez wątpienia są dla niej więcej warte niż Polska. Lecz teraz, w tej sytuacji USA, wobec nieuchronności jej upadku przy zachowaniu status quo, warto byłoby poteoretyzować.
 • @szuwarek14 10:29:44
  A krążowniki imperium nie przyleciały ? Kiepsko, Noworosja może upaść
 • @daanekbb 10:38:53
  jak to nie ma demokracji w USA? nie zawsze rządzi rodzina Kennedych, czasem się wymieniają z Bushami jak u nas PO z Pisem:
  "Globalna elita – wielka rodzinka rządząca zza kurtyny.
  Temat powiązań rodowych globalnej elity poruszany byłe wielokrotnie przez większość trutkseekerów. Jest to kwestia o tyle ważna, że uświadamia ona jak wielką iluzją jest ta cukierkowa wizja „wolności i demokracji” w naszym świecie.
  Jeśli bowiem okazuje się, że większość (jak nie wszyscy) czołowych polityków światowej elity oraz znaczna część elit finansowych, przemysłowych oraz z show bussinesu jest ze sobą spokrewniona? Jaki zatem wybór mamy tak naprawdę? Rządzi nami oligarchia i tyle – jest to tylko ukrywane w różny sposób – poprzez zmiany nazwisk oraz przez udawanie sporów i różnic pomiędzy uczestnikami rządzenia.
  Świetnym przykładem takich zagrywek była kampania prezydencka w USA z 2000 roku, gdy George Bush „ścierał” się o najwyższy urząd z senatorem Johnem Kerry. Och, jaka zażarta walka była, jak oni się nie lubili… A potem wypłynęły fakty (oczywiście głównie w internecie, a nie w mediach głównego nurtu), że obaj kandydaci są… kuzynami! Dalekimi, ale jednak! Szczęśliwa rodzinka… Mało tego, oboje należeli do tajemnego okultystycznego stowarzyszenia „Skull and Bones” (Czaszka i Piszczele) mającego swą siedzibę na Uniwersytecie Yale. Jeden z dziennikarzy miał odwagę nawet ich o to zapytać, ale cóż – oboje powiedzieli, że to tajemnica i tyle. Więc możecie się odp….. lić drogie owieczki – taki płynął przekaz od panów kuzynów.
  Jaką zatem fikcją jest polityka, skoro najbardziej zacietrzewieni rzekomo polityczni wrogowie okazują się rodzinką. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej – powiązania elit są zaskakujące – Bushowie, Kerry, rodzina królewska, gwiazdy Hollywood, magnaci finansjery i przemysłu, nawet Obama okazuje się spokrewniony z nimi (przykładowo jest kuzynem Cheney’a z rządu Busha)!.."
  http://czasprzebudzenia.wordpress.com/2011/01/12/globalna-elita-wielka-rodzinka-rzadzaca-zza-kurtyny/
  - czy ty przypadkiem nie podważasz najwyższej wartości jaką jest rodzina ?
 • @szuwarek14 10:46:24
  to chyba jest patriotka ukraińska, tak na oko
  http://cs623824.vk.me/v623824455/7b53/KvJYyVkaG5o.jpg
 • @szuwarek14 10:47:24
  "Opołczenki" z Noworosji
  http://www.youtube.com/watch?v=BvLzXDDR8cg&feature=youtu.be
 • @szuwarek14 10:46:24
  Nie podważam znaczenia wartości rodziny. Lecz przodkowie Tuska i "ellit", zarówno w Polsce, jak i u innych wasali USA, nie przeszły przez materace protoplastek oligarchów. To że co niektórzy są ze sobą spokrewnieni, oraz że tak swobodnie się z tym obchodzą, jest poszlaką, że za tymi "demokracjami" stoją niewielkie grupy rzeczywistej władzy i wpływów, oligarchia właśnie
 • @daanekbb 10:38:53
  "Z tego wynika, że Polska z tych szponów ma znikome szanse się wyrwać legalnie, gdyż wszystkie dostępne pola manewru są opanowane przez te systemy. Oczywiście, że jest wyjście z tej sytuacji: odwrócenie sojuszy, czyli sprzymierzenie się z Rosją."
  - Dokładnie tak, polską racją stanu jest luzowanie uzależnienia od USA i UE, oprócz naszych okupantów jest jeszcze wolny świat ale tu potrzebna jest wojna i nie musi to być wojna domowa u nas. Wojna jest tylko społeczeństwo polskie jest tak spacyfikowane że nie jest w stanie jej wykorzystać. Bojąc się tupnąć nogą w tej wojnie doczeka się kiedy inni z niej skorzystają Wegrzy, Czesi a sama będzie jej ofiarą. Wojna ma to do siebie że prędzej czy później wyleje się na sąsiada zwłaszcza jak sąsiad goły i wesoły, gdyby był silny to na wojnie ugrałby dla siebie.
 • @daanekbb 11:08:02
  To było z przekąsem, oczywiście że są powiązania rodzinne, najgorsze że za nimi nie idzie kompetencja tych z rodzin a tylko pazerność i kontynuacja zadań zleconych przez klan. To już nie rodziny tylko mafie. A rządy nic nie znaczą, światem zachodnim sterują korporacje i różne psychiatryczne układy kilku zdemoralizowanych rodzin ze skłonnościami to mnożenia organizacji terrorystycznych oficjalnych [ własnych, ładnie nazwanych] i nieoficjalnych [do brudnej roboty].
 • @daanekbb 11:08:02
  "III RP w okresie apogeum globalizmu. Globalizm, jako najwyższa społeczna forma zła różni się zdecydowanie od swych poprzedników, takich jak komunizm czy nazizm.

  Poprzednie formy miały jasno zdefiniowane cele, takie jak „wyzwolenie klasowe” w ideologii komunistycznej, czy dominacja „wyższej” rasy germańskiej w przypadku nazizmu. Koncentrowały się też bardziej na zagładzie fizycznej niepożądanych grup ludności, a mniej na duchowym unicestwianiu ich człowieczeństwa. Z tego też powodu, przyczyniły się one bardziej do przysporzenia rzesz męczenników aniżeli sług szatana, którymi z reguły stawali się funkcjonariusze owych reżimów. Również propaganda i związane z nią kłamstwo były w mniejszym lub większym stopniu „retuszem” rzeczywistości nakierowanym na wsparcie lansowanej ideologii.

  Inaczej ma się sprawa w przypadku globalizmu (NWO). Mgliste deklaracje o szerzeniu „demokracji”, „dobrobytu”, „wolności” i „tolerancji”, w praktyce przynoszą zaprzeczenie tych sztandarowych wartości. Coraz bardziej widać, że prawdziwym, (ale ukrytym) celem jest nieokiełznany chaos nakierowany na ostateczne zniszczenie naszego globu. Przy czym głównym celem jest sfera duchowa człowieka a dopiero drugim jego fizyczna istota. Wszechobecna propaganda medialna nie „retuszuje” rzeczywistości, ale tworzy nową wirtualną, w której zło to dobro, czarne to białe, wojna to pokój, niewola to wolność i tak dalej. Nihilistyczne masy odbiorców tej strawy medialnej są całkowicie wymóżdżone, pozbawione nie tylko zdrowego rozsądku, ale też elementarnego sumienia; a więc wyrażając się lapidarnie-odczłowieczone. ..."
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/114744,iii-rp-w-okresie-apogeum-globalizmu
 • @szuwarek14 11:22:33
  "Biały Dom potępił separatystyczne wybory na Ukrainie. - Rzeczniczka Białego Domu wyraziła zaniepokojenie, że Moskwa próbuje uzyskać dla nich legitymizację.
  "Stany Zjednoczone potępiają bezprawne, tzw. wybory, przeprowadzone w niedzielę przez popieranych przez Rosję separatystów" na wschodzie Ukrainy" - oświadczyła rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu Bernadette Meehan.
  Meehan dodała, że rząd USA "jest zaniepokojony" poniedziałkowym oświadczeniem rosyjskiego MSZ, które "dąży do legitymizacji tych haniebnych wyborów".
  Rzeczniczka Białego Domu wyraziła też zaniepokojenie informacjami, według których Rosja przerzuca po raz kolejny żołnierzy i sprzęt wojskowy w kierunku granicy z Ukrainą.
  "Jak oświadczaliśmy już wielokrotnie Rosja stoi przed wyborem. Jeśli będzie nadal ignorować zobowiązania zaciągnięte w Mińsku i kontynuować niebezpieczne i destabilizujące działania, to koszty (takiego postępowania) dla niej wzrosną" - powiedziała Meehan..."
  http://neon24-wiadomosci.neon24.pl/post/114760,bialy-dom-potepil-separatystyczne-wybory-na-ukrainie
  - a zombie straszą
 • @szuwarek14 11:26:11
  " My - Oni"
  http://cs625628.vk.me/v625628174/a7f8/fDfC4RO6xQQ.jpg
 • @szuwarek14 11:29:25
  "Ukraina. Do Eurokołchozu - Potem"
  http://cs619429.vk.me/v619429175/19b66/eFF2jJCfHkQ.jpg
 • @szuwarek14 11:32:06
  "Lecące pociski i płonąca cerkiew – ostrzeliwanie Święto – Iwerskiego klasztoru pociskami zapalającymi (szokujące wideo).
  Dziennikarzom wojennym pospolitego ruszenia udało się wykonać szokujące nagrania. Wojska ukraińskie ostrzeliwują pociskami zapalającymi Święto – Iwerski klasztor i cmentarz...."
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/lecace-pociski-plonaca-cerkiew-ostrzeliwanie-swieto-iwerskiego-klasztoru-pociskami-zapalajacymi-szokujace-wideo-2014-11
 • @szuwarek14 11:16:28
  oligarchia ma w sobie zalążek do degeneracji i zwyrodnienia, gdyż podłożem, na którym się porusza, są wpływy, władza i zasobność ich rodu. I gdyby na początku przyświecałyby jeszcze jakieś ogólne wartości, w końcu musi się do tych w.w. sprowadzić. Oczywiste jest wtedy, że następcą króla zostaje jego syn, wzlędnie członek rodu, a nie najbardziej odpowiedni do tej funkcji. Tzn. że wszyscy inni są już niewolnikami, można ich zagłodzić, zabić, gdy to wyda się korzystne. Jestem pewien, że decyzje o zabiciu tych z MH17 zostały w kręgach tych oligarchów wydane i jestem dotychczas zdumiony, z jaką lekkością i oczywistością oni to zrobili, gdyż tu chodziło o zabicie ludzi, którzy mieszkają w państwach, które do nich "należą", niby demokracjach, więc teoretycznie z możliwościami postawienia ich przed sądem. To jest jeszcze jednak poszlaka, jak oni wszystko w tych „demokracjach” mają w garści, jakim oszustwem te "demokracje" są.
 • @szuwarek14 11:26:11
  do tego tematu napisałem wczoraj komentarz (niżej) na onecie. Miał ok 450 kliknięć i większość na +: "zgodnie z porozumieniem w Mińsku Rosja stara się o przywrócenie praworządności i ładu. Nie uznanie wyborów jest łamaniem postanowień z Mińska. A tak przy okazji, USA negując ważność demokratycznych wyborów nie przedstawia się sama, jako państwo demokratyczne. I gdy ktoś się tym trochę bardziej zainteresował, wie, że z demokracji w USA pozostała tylko etykietka, a USA jest rządzone przez grupę oligarchów. Rosja jest bardziej demokratyczna niż USA"
 • @daanekbb 11:37:09
  Zgadzam się z tobą z tym że ja nie jestem "zdumiony, z jaką lekkością i oczywistością oni to zrobili" tylko oburzony tym jak odporni na wiedzę są ludzie którzy nie widzą że "cywilizacja zachodnia" się zdegenerowała. Powiem dosadniej to wy tę bestię hodujecie ludzie, wasze przyzwolenie i przekonanie że jak łyknąłem propagandę to mam wiedzę, nie - masz kretynie siano we łbie i zapamiętane dokładnie to czego oni chcieli. Nie mam ochoty ginąć za cudzą głupotę i wygodnictwo.
 • @daanekbb 11:40:45
  Oczywiście że USA z demokracją nie ma nic wspólnego i ile pojmujemy demokrację jak nam wpojono bo historycznie to demokracja była najgorszym, najbardziej kosztownym i niesprawiedliwym systemem. Dlatego syjoniści od razu sobie o niej przypomnieli jak tylko się umocnili finansowo. Odgrzali temat że tak się wyrażę, na naszą zgubę.
 • @
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/114712,pare-slow-o-wyborach-w-doniecku-i-lugansku
 • @daanekbb 11:40:45
  "Stulecie zniewolenia - Cz.III - Koniec Rezerwy Federalnej.
  "http://independenttrader.pl/285,stulecie_zniewolenia_-_cziii_-_koniec_rezerwy_federalnej.html
 • @szuwarek14 11:52:03
  kolekcja patriotyczna cd.
  http://cs622320.vk.me/v622320366/2c17/yOtJQyDorCg.jpg
 • @szuwarek14 12:02:48
  "Wer finanziert den Krieg in der Ostukraine? " Kto finansuje wojnę na Ukrainie pytają Niemcy i odpowiadają - ano my...i jak zwykle City of London"
  https://www.youtube.com/watch?v=PicnGg2JlrI&list=UUuRgUSdmne5RXVGjKuHLBCQ
 • @szuwarek14 12:12:57
  "Do Doniecka przybył kolejny już konwój humanitarny z Rosji.
  Tym razem przywieziono głównie leki, co jest niezwykle ważne- w mieście funkcjonują tylko dwie większe hurtownie i mają ogromne problemy z zaopatrzeniem, co odbija się na aptekach.
  Jednak bardzo wielu ludzi przez kilka miesięcy nie otrzymywało zasiłków i emerytur, a teraz Ukraina całkowicie odmówiła ich wypłat dla ludzi mieszkających „po tej stronie“. Wielu, więc ludzi zwłaszcza starszych nie ma więc środków na zakup lekarstw-a popatrzcie tylko w Polsce ile miesięcznie seniorzy wydają na ten cel? Tutaj wcale nie jest lepiej.
  Przez braki, ceny lekarstw wzrosły często dwukrotnie. Bez pomocy humanitarnej ludzie zwyczajnie nie będą się leczyć... .
  Wojna zabija nie tylko pociskami"
  https://www.facebook.com/NoworosjaWalczaca
 • @szuwarek14 11:22:33
  Demokracja, komunizm, kapitalizm i.in. to nie kończące się próby dojścia do krainy szczęśliwości, sprawiedliwości, dostatku, miłości bliźniego, więc jakby raju. Tylko że ludzie nie zawsze i nie stale są dobrzy, sprawiedliwi, mądrzy. Jeden mały błąd na górze, czy w systemie i raj się kończy dla co niektórych. Tylko taki system może zapewnić stabilne stosunki, możliwość szybkich reakcji, który umożliwi uwględnienie zdania i sytuacji już możliwie małych społeczności. Inaczej musi dojść w danych krajach do deformacji, dużych niesprawiedliwości i wypaczeń. Ten system musiałby przypominać już raczej demokrację, czy komunizm, ażeby dany kraj nie przeszedł ze stanu szczęśliwości do stanu przypominającego piekło.
  Ale już nie przeszkadzam, gdyż jednak ten blog głównie zajmuje się wiadomościami z Noworosji i tak to powinno pozostać. Tam rozstrzygają się sprawy, które dla nas są jak najbardziej ważne.
 • @daanekbb 12:23:34
  ależ nie przeszkadzasz, tematy ogólnopolityczne też należy omawiać w tym miejscu bo problem Ukrainy jest jak najbardziej geopolityką, elementem tej układanki. A co do systemów, nie ma idealnego ale elita finansowa akurat powiązana z jednym narodem co jakiś czas się zagalopowuje, zaprowadza własny reżim a jak go nazywa czy komunizmem czy kapitalizmem - to w zasadzie kosmetyka. znamienne że wszystkie kraje które wyzwoliły się z "demokracji" amerykańskiej biegiem powoływały dyktatora i cieszą się z silnej władzy centralnej której nie kupi już żaden agent CIA oraz z państwowej własności przedsiębiorstw.
 • @szuwarek14 12:32:59
  "Ukraińskie siły zbrojne użyły pocisków zapalających na północy Doniecka.
  Zostały wznowione ostrzały artyleryjskie w rejonie donieckiego lotniska.
  Siły zbrojne użyły pocisków zapalających w rejonie kopalni „Oktiabrskaja” i Mostu Putiłowskiego, łączącego miasto z lotniskiem, został uszkodzony czteropiętrowy budynek mieszkalny - poinformował sztab DRL.
  Ponadto odnotowano tam aktywizację starć na innych odcinkach. Trwała między innymi wymiana ognia wokół tak zwanego „debalcewskiego półkotła”, gdzie w częściowym otoczeniu w pobliżu miasta Debalcewo skupione są znaczne siły ukraińskiej armii i Gwardii Narodowej."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_04/Ukrainskie-sily-zbrojne-uzyly-pociskow-zapalajacych-na-polnocy-Doniecka-1302/
 • @szuwarek14 12:37:18
  "Epidemia kłopotów z pamięcią. [...]Kłopoty z pamięcią w tym przypadku posunęły się tak daleko, że pan minister nie zauważył nawet, iż „złudne poczucie bezpieczeństwa” jest efektem braku starań o polskie interesy państwowe w stosunkach z Amerykanami również z jego strony. Trudno przecież wymagać od prezydenta Obamy, żeby troszczył się o polskie interesy, bo nie jest prezydentem Polski tylko USA, więc skoro ani prezydent Polski, ani polski minister spraw zagranicznych nic od niego nie chcą, no to nie będzie wychodził przed orkiestrę, nieprawdaż?
  Na domiar złego, można odnieść wrażenie, że kłopoty pana marszałka z pamięcią nie są przypadkiem odosobnionym. Nie mówię już o rodzaju epidemii, zwłaszcza w środowisku naukowym, a także w środowisku autorytetów moralnych, gdzie można zauważyć bardzo wiele przypadków utraty pamięci zwłaszcza o wydarzeniach sprzed 1989 roku. Dlatego bardzo wiele oficjalnych życiorysów rozpoczyna się od roku 1990. Ale znacznie groźniejsze z punktu widzenia Polski są objawy kłopotów z pamięcią również w przypadku byłego prezydenta naszego nieszczęśliwego, pana Aleksandra Kwaśniewskiego. Jak pamiętamy, do spółki z innym starym kiejkutem, ówczesnym premierem Leszkiem Millerem, wysłał on polskie wojsko do Iraku. I kiedy po wycofaniu stamtąd żołnierzy naszej niezwyciężonej armii publicznie zapytałem pana ministra Klicha, czy wygraliśmy tę wojnę, czy ją przegraliśmy - bo jeśli wygraliśmy, to gdzie są łupy, gdzie są jeńcy, gdzie są branki - a jeśli przegraliśmy, to kogo należałoby z tego tytułu postawić pod ścianką - głuche milczenie było mi odpowiedzią - być może dlatego, że oficjalnie nie było tam żadnej „wojny”, tylko „operacja pokojowa”, a tej, jak wiadomo, ani wygrać, ani przegrać nie można.
  Można było jednak, w zamian za wyświadczoną prezydentowi Bushowi młodszemu przysługę, załatwić militarną konwersję polskiego długu zagranicznego i uzyskać obietnicę, że USA nie będą na Polskę naciskały w sprawie realizowania bezpodstawnych żydowskich roszczeń majątkowych..."
  - komentarze:
  "ISTNIEJE ,,Umowa indemnizacyjna, zawarta 16 lipca 1960 roku w Waszyngtonie"W świetle postanowień tej umowy, żądania, jakie pod adresem Polski mające siedzibę na terenie USA i kierowane przez obywateli Stanów Zjednoczonych żydowskie organizacje "przemysłu holokaustu", mają wszelkie znamiona usiłowania przestępczego wyłudzenia od Rzeczypospolitej Polskiej 65 miliardów dolarów i jako takie powinny być ścigane przez prokuraturę. wysuwają Platforma Obywatelska, która sprawia wrażenie, jakby chciała jak najszybciej o tym wszystkim zapomnieć. Tymczasem bawiący niedawno w Polsce izraelski prezydent nie zapomniał nawet o złamanym dolarze z tych 65 miliardów, których bezcenny Izrael i organizacje wiadomego przemysłu domagają się od Polski ..."
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/epidemia-klopotow-z-pamiecia
 • @szuwarek14 10:29:44
  Może to te? :) :) :)

  https://pp.vk.me/c622127/v622127982/6f90/6wqPPT5cv6k.jpg
 • @szuwarek14 12:37:18
  Z kolekcji śmiesznych obrazków. :)

  https://pp.vk.me/c625319/v625319330/8254/b2owVloq9C0.jpg
 • @adalbert05 12:52:12
  ha ha a może
 • @adalbert05 12:55:39
  z ostatniego poboru gieroj
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1422/9672/original.jpg
 • @szuwarek14 12:59:26
  W Kijowskim zakładzie zbrojeniowym wykryli niedobory towaru na 7 mln hrywien, to oni nie wiedzą że wojna służy do gubienia miliardów nawet nie milionów ?
  W przyrodzie nic nie ginie, założą za to fundację i będą doić Ukrów jeszcze ćwierć wieku.
  http://dnr-news.com/dnr/7064-na-kievskom-bronetankovom-zavode-vyyavili-nedostachu-detaley-na-7-mln-griven.html
 • @szuwarek14 12:59:26
  w Bułgarii w centrum Sofii gdzieś blisko siedziby prezydenta 38 kobieta dokonała samospalenia 18+
  http://www.youtube.com/watch?v=8kKqpAOhu5E
 • @szuwarek14 13:11:27
  sankcje
  http://cs619822.vk.me/v619822484/23256/UprPK3YLz1I.jpg
 • @szuwarek14 13:12:57
  Ukraińscy żołnierze w rejonie Sławiańska i Kramatorska proszą okoliczną ludność o ciepłą odzież i produkty,ciekawe co dostali ...
  http://pravdoryb.info/ukrainskie-siloviki-prosyat-o-pomoschi-odezhdoy-i-produktami.html
 • @szuwarek14 13:19:21
  "Noworosją być"
  http://cs540109.vk.me/c540102/v540102309/21cad/wmP7E2mqHAg.jpg
 • @szuwarek14 13:22:08
  kacap z Moskwy pisze:
  "Juz szosty konwoj humanitarny przeszedl granice Rosji z Noworossija. Tym razem wieze leki do szpitali, specializowana technike mediczna, niezbedna w szpitalach (bo wiele zniszczyli swinie banderowskie w czasie walk), generatory dla szpitali i budynkow socjalnych (szkoly, przedszkola), sprzet do napraw uszkodzonych gazociagow i generacji elektrycznej.
  Przy tym, ze wlasnie napisano, ze 85% wszystkich pieniedzy co dali Niemcy dla Slawianska i Kramatorska (zrobili to, zeby pokazac jak sie zatroszcza o ludzi, jak beda chodzili pod banderowska flaga) nie dotarlo do tych miast, a pozostalo w Kijowie... Cala pomoc, co wiezli ciezarowki z Niemec zabrali uzbrojone bojowkarze banderowskie dla siebie (w tej chwili rozpoczeli kompanije medialna o pomoc im, bo nie starcza im jedzenia na okupowanych przez nich terenach Noworossii). Ot taka roznica w pomocy. "
  http://kacap.blox.pl/html
 • @szuwarek14 13:26:16
  Chińczycy już wiedzą kto wygrał w Noworosjii, trzeba wiedzieć z kim robić interesy.
  http://europe.chinadaily.com.cn/world/2014-11/03/content_18860161.htm
 • @szuwarek14 13:05:10
  Z tymi zakładami to tak w ogóle ciekawa sprawa.Zginął im chyba we wrześniu jeden T-72,nie wiadomo gdzie.Zakład chciał zarobić na reanimacji "porzuconych" na składowiskach T-72,których Ukraina nie wprowadziła na uzbrojenie,stawiając na rodzinę T-64/80.Więc kilka sztuk(6-7) odbudowali podobno dla nacgwardii,niestety armia nie chce ich odebrać.Mam film na ten temat,jak szef zakładów rozpacza nad tym faktem.
  Poniżej zdjęcie,jak powinno się magazynować sprzęt pancerny. :)

  http://uktrek.dreamhosters.com/blog/wp-content/uploads/2011/03/kiev-city-ukraine-tanks-graveyard-1.jpg
 • @adalbert05 13:44:09
  obawiam się że oni teraz muszą przede wszystkim kupować sprzęt z
  zachodu, po to dostali kredyt z MFW a w ogóle tam jest bałagan i bezprawie jakich Europa nie widziała nawet w czasie wojny w Jugosławii
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:37:28
  Ukraina według prawa międzynarodowego na dziś nie istnieje. Litwa reprezentuje ten sztuczny twór w ONZ. To o czymś świadczy. Jak może rozpaść się coś co prawnie nie istnieje?
 • @adalbert05 13:44:09
  "Ukraiński minister: Odbijemy Donbas!. W wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" minister spraw zagranicznych Ukrainy zapowiedział, że jego kraj odzyska utracone terytoria. "Rzeczywiście niektóre części Ukrainy wschodniej kontrolowane są przez prorosyjskich terrorystów i rosyjskie oddziały. To są jednak ukraińskie terytoria i odbierzemy je" – Powiedział Paweł Klimkin "Bildowi".
  Szef ukraińskiej dyplomacji zaapelował jednocześnie o zaostrzenie sankcji wobec Rosji.
  "Jeżeli świat zachodni chce, aby Rosja przywiązywała wagę do jego stanowiska i aby przestrzegała powszechnie obowiązujących międzynarodowych zasad, to logicznym krokiem byłoby zwiększenie presji na Kreml za pomocą wszystkich dostępnych środków" – powiedział Klimkin. "
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukrainski-minister-odbijemy-donbas
  - z komentarzy: Co j jak Ukraina robie na donbasie, mozna zobaczyc na tym video - Malzenstwo opowiada, jak ukrainska Gwardia Narodowa zabila ich syna. Chlopak byl w odziezy cywilnej, niedaleko od niego - jego stare rodzice. Grob chlopaka tu, obok gruz domku, na ogrodzie"
  http://www.youtube.com/watch?v=v5zorK75S1M
 • @szuwarek14 13:55:34
  "Pozdrowienia dla junty od kijowskiego podziemia "
  http://cs625516.vk.me/v625516659/a0a4/ltPaAVBHNjY.jpg
 • interesariusz --> szuwarek14 @13:55:34
  trzeba pamiętać, że współorganizatorem tej rzezi
  są wybrane przez nas "nasze" władze.
 • @szuwarek14 13:58:53
  " Pozdrowienia dla junty od charkowskiego podziemia- łapy precz od Donbasu"
  http://cs624526.vk.me/v624526659/7a38/UioBp327KtI.jpg
 • @interesariusz z PL 14:03:29
  pamiętamy i będziemy innym przypominać
 • @szuwarek14 14:04:39
  Pozdrowienia dla junty od odesskiego podziemia"
  http://cs624526.vk.me/v624526852/7639/nMyeSvl33Yc.jpg
 • @szuwarek14 14:06:53
  "Pozdrowienia dla junty od chersońskiego podziemia"
  http://cs624526.vk.me/v624526852/7663/IFmRa1VYFnM.jpg
 • @szuwarek14 14:08:29
  "Wstawajcie - Libia, Egipt, Syria, Ukraina !"
  http://cs540109.vk.me/c618120/v618120852/22345/faeammd-RLE.jpg
 • @szuwarek14 13:52:04
  Mam nieodparte wrażenie,że oni nie mają żadnych pieniędzy na zakup broni,ba nie mają na nic pieniędzy.Już raz dostali z MFW kasę,ale gdzieś się "rozeszła".Unia też raczej nic już nie da,patrz nierozwiązany problem z gazem.Jeżeli nawet w jakiś cudowny sposób zdobyli by fundusze,to gdzie kupić broń?Mogą ją kupić tylko w krajach,które używają,bądź używały takiego samego uzbrojenia.I tu krąg dostawców się zawęża.Może Gruzja?Ze Wschodniej Europy raczej nic nie dostaną,wystarczy wspomnieć zamieszanie przy próbie zakupu węgierskich 72-jek.Zresztą stosunek "władz" europejskich do Ukrainy zmienia się jak kalejdoskopie,jakby mieli dostać jakieś uzbrojenie z USA czy Europy,już dawno by je dostali,dla mnie banderowcy są już dawno w ciemniej d..pie.:)
 • @adalbert05 14:13:24
  Icki z USA chętnie by im dały broń na krechę, jest tyle majątku na Ukrainie pod zastaw ale wtedy Rosja mogłaby się wściec nie na żarty.
  I tak dużo broni im NATO podrzuciło pod pretekstem ćwiczeń akurat tuż przy granicy ukraińskiej. Kto się doliczy ile sprzętu nie wróciło. Zachód już wpompował w Ukrainę za dużo i nie bardzo ma gwarancje odzyskania nie ze względu na głupich i sprzedajnych polityków banderowskich tylko ze względu na Rosję. Polska też dzięki Rosji pozostała w starych granicach. Nas załatwili w białych rękawiczkach, wykradając od środka. Odbili sobie w Jugosławii gdzie dostali i udziały i Kosowo. Tak też skończy Ukraina. Lwów i okolice zmienią się w Kosowo a Poroszenko będzie rządził Republiką kijowską.
 • @szuwarek14 14:20:55
  No nie z tym sprzętem co nie wrócił,to nie przesadzaj.Nic im nie dali,bo zachód nie jest taki głupi,by dawać sprzęt,który ma aktualnie na uzbrojeniu banderowcom.Zaraz by go za "sało" przehandlowali! :)
 • @szuwarek14 14:20:55
  ""Zrozumcie Amerykańska gospodarka funkcjonuje tylko na wojnie"- bloggerka Agnieszka Kwiatkowska o międzynarodowej polityce USA.
  Zrozumcie Amerykańska gospodarka funkcjonuje tylko na wojnie , oni to tak sprytnie od wieków robią że z agresorów robią w opinii światowej wiecznie pokrzywdzonych . Ameryka miała swój Donbas u siebie w wojnie Secesyjnej w latach 1861-1865 w Stanach Zjednoczonych Ameryki, pomiędzy stanami wchodzącymi w skład Stanów Zjednoczonych (tzw. Unią lub „Północą”) i Skonfederowanymi Stanami Ameryki (tzw. Konfederacją lub „Południem”), które wystąpiły z Unii . Przecież nie tylko chodziło o spór o niewolnictwo Ameryka chciała się podzielić między Południem i Północą tak samo zrobiła Północ z Południem jak dzisiaj Zachodnia cześć Ukrainy na wschodnią . Teraz przybliżymy kapkę wydarzeń , dziwnych wydarzeń . 1941 7 Grudnia Pearl Harbor atak floty Japońskiej na Flotę Amerykańską . Jak to jest możliwe że tyle statków z Japońskiej floty nikt nie wiedział gdzie płyną i gdzie są te statki , dlaczego 60 minut po ataku w Pearl Harbor dowództwo dostaje depeszę o planowanym ataku . Zamach na Johna F. Kennedy’ego – zamach dokonany 22 listopada 1963 na Dealey Plaza w Dallas .30 lipca 1964 r. Stany Zjednoczone sprowokowały incydent w Zatoce Tonkińskiej (atak północno-wietnamskich kutrów torpedowych na amerykański okręt wojenny), który posłużył jako pretekst do rozpoczęcia działań zbrojnych przeciwko Wietnamowi Północnemu.Taką nazwą określa się wydarzenia, które miały miejsce w Zatoce Tonkińskiej, u wybrzeży ówczesnego Wietnamu Północnego, w sierpniu 1964 roku. Amerykański okręt wojenny miał wtedy rzekomo wdać się w wymianę ognia z wietnamskimi kutrami torpedowymi.

  Incydent został wykorzystany przez amerykański rząd prezydenta Lyndona Johnsona jako pretekst do oficjalnego zaangażowania się w konflikt między dwoma państwami wietnamskimi, co w rezultacie przerodziło w wojnę wietnamską (1965-1975).Współpracownik Pentagonu ujawnił w 1971 r., że przedstawienie incydentu w Zatoce Tonkińskiej przez poprzedni rząd było celową dezinformacją. Ujawnione w listopadzie 2005 roku tajne dokumenty potwierdzają nie wprost, ale oficjalnie, że wojna wietnamska rozpoczęła się na skutek sfałszowanych meldunków prezydenta Johnsona.

  7 sierpnia 1964 r. kongres amerykański uchwalił tzw. Rezolucję Tonkińską. Ta dawała rządowi pełnomocnictwa „podjęcia wszelkich niezbędnych kroków, łącznie z użyciem sił zbrojnych, aby wesprzeć obronę wolności każdego członka wspólnoty południowo-wschodniej Azji”. Rezolucja przeszła w Izbie Reprezentantów głosami 416 do 0, a w Senacie 88 do 2. W ten sposób rząd USA mógł wysłać do Wietnamu żołnierzy, bez formalnego wypowiedzenia wojny. I wiele innych wydarzeń które łatwo powiązać które przeczą normalnemu myśleniu i w większości które doprowadziły do wojen lub konfliktów tak działa Ameryka . Rosja z tego co widzę odpiera już ataki polityczne z zachodu na swój kraj .Okazało się że głównym dowodzącym w tym wszystkim jest Ameryka ona zmusiła Europę do wprowadzenia sankcji na Rosję ona zaangażowała prawie cały świat przeciwko Rosji. Rosja w niektórych przypadkach musi ustąpić jak np. w rozmowach ws. gazu na Ukrainie . Ameryka chce odizolować Rosję jak Korę Północną obniża cenę baryłki ropy wiedząc że gospodarka Rosji opiera się głównie na surowcach takich jak ropa i gaz . Wszystkie te działania i agresywna polityka Ameryki i ślepo idących za jej rozkazem pożytecznych idiotów ma zmusić i doprowadzić Rosję poza punkt krytyczny czyli jak wszystko się w Rosji załamie Rosja będzie zmuszona odpowiedzieć na to wszystko siłą innego wyjścia nie będzie miała bo wszystko i tak będzie miała stracone i o to w tym wszystkich chodzi . Cieszcie się że rządzi Putin i ma głowę na karku i stalowe jaja gdyby rządził Stalin była by już III wś Ukraina jest tylko pionkiem w tej grze a gra już dawno się rozpoczęła z chwilą wejścia Kryzysu spadku dolara coraz bardziej zadłużającej się Ameryki i bankrutujących miast takie jak np. Detroit kiedyś jedno z najbogatszych miast w Ameryce ."
  http://pl.novorossia.today/publications/news-from-ukraine/novorossia-supporters/-zrozumcie-ameryka-ska-gospodarka-funkcj.html
 • @adalbert05 14:28:19
  a kto mówi że za darmo, mógł mieć 19-tetni Jacyniuk bank w Warszawie może córka Tuska mieć w Kijowie, sprywatyzuje się jaki "nierentowny"
 • @szuwarek14 14:34:03
  "Narada sztabu generalnego ATO"
  http://cs540109.vk.me/c620831/v620831558/208ba/9gv9_X4FXgU.jpg
 • uwaga z onetu
  "Ukraina w czasach Związku Radzieckiego nie była niczym więcej niż teraz nasze województwo i nikt mieszkańców noworosji czy Krymu nie pytał czy chcą się w tym nowym "województwie" znaleźć. Mówienie że to "województwo" ulepione przez Lenina, Stalina i Chruszczowa to jeden naród jest albo absurdem albo próbą "podbicia" przez zachodnią Ukrainę wschodniej i zrobienia z niej koloni. Ale to tylko w wersji "łagodnej" bo zakładając, że czerpiemy naukę z doświadczeń przeszłości, to jedyne co Ukraińcom udało się - to "wypędzic" Polaków - mam wrażenie że tak samo jak kiedyś Polaków teraz chcą "wypędzić" Rosjan. Ilu się da to zabić resztę przerazić okrucieństwem. Stąd to strzelanie do cywili. Z Polakami (z pomocą Niemców, potem Rosjan) się udało ale czy z Rosjanami się uda? Tym bardziej że nie ma już elementu zaskoczenia i Rosjanie wiedza do czego ukraińscy nacjonaliści są zdolni ( to odwoływanie się do tradycji SS, celtyckie runy na sztandarach i tatuażach np. brygada "Azow" ma na sztandarach run wilczego pazura, taki sam jak dywizja SS das raich ) "


  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/klimkin-zapowiada-w-bildzie-odbicie-wschodniej-ukrainy/3kmwc
 • @szuwarek14 14:43:47
  " No jak wy tam, już w Europie ?"
  http://cs618223.vk.me/v618223530/19e2f/R9iaSZcGoXM.jpg
 • @interesariusz z PL 14:44:41
  uwaga słuszna ale nie wspomniał o czynniku koszernym we wszystkich tych wojnach, dyplomata, wiedział dobrze, że na Omlecie by nie przeszło
 • @interesariusz z PL 14:44:41
  "Obiad gotowy panie prezydencie"
  http://cs619220.vk.me/v619220123/1c5a2/EPYEam2UN68.jpg
 • @szuwarek14 14:52:36
  " Wspólnie z Amerykanami to się dorobimy !"
  http://cs540109.vk.me/c623927/v623927660/5771/lkNPbcQgToA.jpg
 • @szuwarek14 14:54:58
  "Co?"
  http://cs416625.vk.me/v416625625/3187/XeNEUz_KpZg.jpg
 • @fretka 14:57:25
  haaaaaaa, nic tak człowieka nie powali na kolana jak wolność i demokracja w stylu zachodnim
 • @szuwarek14 14:52:36
  No nie rysunek rozwala!Super! :)
 • @fretka 14:57:25
  " Kijowska fabryka kupiła nieistniejące transportery opancerzone dla gwardii narodowej za 30 mln hrywien." nic nie rozumiem
  http://rusvesna.su/news/1415102005
 • @szuwarek14 15:08:05
  "Graham Phillips i batalion Wostok" - rano trzeba wstać...
  https://www.youtube.com/watch?v=NRBPAbE8m4I
 • @szuwarek14 15:08:05
  Wojna a gwiazdy ekranu!:) :) :)
  https://pp.vk.me/c7005/v7005210/19fd3/HZJcc3673k0.jpg
 • @szuwarek14 15:11:44
  skutki ostrzału Doniecka
  https://www.youtube.com/watch?v=qNWHp59fQFQ
 • @szuwarek14 15:08:05
  Bez komentarza. :)
  https://pp.vk.me/c618829/v618829349/1a9e4/_2WCx_PQqXw.jpg
 • @adalbert05 15:14:58
  na Krymie poparcie dla Noworosji
  http://cs540109.vk.me/c540102/v540102145/1a91f/r9LXdaBwTGo.jpg
  http://cs540109.vk.me/c540102/v540102145/1a934/mQGwDhsjTKM.jpg
 • @adalbert05 15:14:58
  http://www.youtube.com/watch?v=s23OLr0ZNPI
 • Steinmayer oświadczył
  Steinmayer oświadczył, że Putin powinnien dotrzymać postanowień z Mińska, jak i oświadczeń w Mediolanie, opowiadając się za jednością Ukrainy.
  Putin opowiadając się za jednością Ukrainy wcale nie wykracza przeciwko temu wspomagając separatystów – na co nie ma zresztą dowodów. Gdyż jeszcze mniej jest na to dowodów, że ci separatyści są jego marionetkami – właściwie nie tylko nie ma żadnego, lecz i to nie dałoby się wyegzekwować w warunkach wojny. Tym samym za jedność Ukrainy jest odpowiedzialny ukraiński rząd, a nie Putin. Putin nie ma swoich sił porządkowych na Ukrainie i nie może tam doprowadzić do jedności Ukrainy, więc zwrócić się z tym do Putina jest tak samo sensowne, jak się z tym zwrócić do Kopacz, czy Tuska.
  Poza tym od kiedy na Ukrainie istnieją 3 państwa, każde z nich można uważać za odpowiednie do przywrócenia jedności Ukrainy. Więc idąc tą myślą, DRL powinna przywrócić jedność Ukrainy i Putin wykroczy przeciwko swojemu oświadczeniu, jeśli jej w tym nie pomoże.
 • @daanekbb 17:02:45
  po prostu na zachodzie obowiązuje wersja że Rosja wjechała z wojskami do wschodniej Ukrainy i ustanawia tam swoje protektoraty, a politycy trzymają się wersji za jaką mają płacone, zwyczajni najemnicy
 • @szuwarek14 17:22:22
  o rany a w dodatku Rosja coraz bardziej zbliża się do granic NATO jak krawężnik do pijanego Wiplera
  "Jak Ameryka sama siebie zapędza w pułapkę. W ostatnich dniach sekretarz obrony USA Chuck Hagel występując przed Stowarzyszeniem Armii USA nazwał Rosję prawdopodobnym wrogiem Ameryki, powiedział dokładnie: „Wymagania wobec naszych sił zbrojnych z każdym dniem będą tylko rosnąć i stawać się coraz bardziej złożonymi.
  Nam jeszcze długo będą zagrażać terroryści i bojownicy, ale także będziemy mieli do czynienia z nowoczesną i przygotowaną armią rewizjonistycznej Rosji tuż u progu NATO”.
  Zdumiewa stwierdzenie, że Rosja jest na progu NATO. A jak ona się tam znalazła? U niektórych zachodnich ludzi powstało wrażenie, że podstępna totalitarna Rosja podkradła się do granic pokojowego, stojącego na straży demokracji NATO, a teraz można się po niej spodziewać wszystkiego, nawet agresji..."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_04/Jak-Ameryka-sama-siebie-zapedza-w-pulapke-7797/


  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_04/Jak-Ameryka-sama-siebie-zapedza-w-pulapke-7797/
 • @szuwarek14 17:25:16
  http://cs540109.vk.me/c618129/v618129677/13131/KW4ShOglsf0.jpg
 • @szuwarek14 17:29:36
  "Parlament Węgier zatwierdził projekt ustawy, przyspieszającej budowę Gazociągu Południowego.
  Parlament Węgier zatwierdził ustawę, która przyspieszy budowę Gazociągu Południowego. Ustawodawcy przyjęli poprawki, pozwalające na rozpoczęcie budowy gazociągu, omijając zasady UE.
  Gazociąg Południowy to projekt Gazpromu w zakresie budowy gazociągu o mocy przepustowej 63 mld metrów sześciennych po dnie Morza Czarnego do krajów Europy Południowej i Środkowej w celu dywersyfikacji tras eksportu gazu ziemnego i wykluczenia ryzyka tranzytowego.
  Jesienią ubiegłego roku Komisja Europejska rozpoczęła śledztwo antymonopolowe w sprawie projektu, który według jej oceny jest sprzeczny z normami „trzeciego pakietu energetycznego” UE.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_04/Parlament-Wegier-zatwierdzil-projekt-ustawy-przyspieszajacej-budowe-Gazociagu-Poludniowego-2016/
 • @szuwarek14 17:36:44
  "Rządy psychopatów.
  W ciągu ostatniego tygodnia wydarzenia w świecie „wielkiej polityki” były bardzo wymowne – i zabawne. „Specjalne stosunki” na linii USA-Izrael już od jakiegoś czasu wyraźnie kwaśniały.
  Na początku bieżącego roku izraelski minister obrony Mosze Jaalon oskarżył Johna Kerry’ego o to, że w swoim dążeniu do porozumienia pokojowego między Izraelczykami i Palestyńczykami jest „obsesyjny i mesjański”. Kilka miesięcy później Kerry ostrzegł Izrael, że grozi mu stanie się „państwem apartheidu”. Oczywiście Izrael jest już pełnowymiarowym państwem apartheidu. Nawet podżegająca do wojny córka izraelskich terrorystów, a obecnie izraelska minister sprawiedliwości, Cipi Liwni, labiedzi na temat osobnych autobusów dla Palestyńczyków.
  Dwa tygodnie temu administracja Obamy ostrzegła, że Izrael ryzykuje alienację swoich „najbliższych sojuszników”, a w ubiegłym tygodniu ostentacyjnie zlekceważyła Jaalona podczas jego wizyty w Waszyngtonie. Potem, kilka dni temu, izraelsko-amerykański dziennikarz i były izraelski strażnik więzienny, Jeffrey Goldberg, opublikował w The Atlanic artykuł, w którym zacytował anonimowego pracownika rządu Obamy, opisującego Netanjahu jako „tchórza” (chickenshit) w kwestiach konającego „procesu pokojowego” między Izraelem i Palestyną oraz rzekomego „zagrożenia nuklearnego” ze strony Iranu.
  KŁOPOTY W RAJU PSYCHOPATÓW
  „Rzecz w tym, że Bibi jest śmierdzącym tchórzem” – powiedział pewien urzędnik cytowany przez Goldberga. „To dobrze, że Netanjahu przeraża myśl o rozpoczęciu wojny. Źle, że nie zrobi nic, żeby osiągnąć porozumienie z Palestyńczykami czy z sunnickimi państwami arabskimi.”
  Jakiś czas temu okazało się, że miesięcznik „The Atlantic” jest jednym z wydawnictw wybranych [i przekupionych] przez Izrael do promowania w amerykańskich mediach celów izraelskiej polityki zagranicznej i przeszkodzenia inicjatywom USA zmierzającym do ustanowienia pokoju w izraelsko-palestyńskim konflikcie, co każe nam zastanawiać się, czy te “przecieki” ujawnione przez Goldberga nie tyle miały przyczynić się do zniszczenia reputacji Netanjahu, co raczej były próbą pozyskania sympatii dla Izraela ze strony licznych “przede wszystkim Izraelczyków” w Kongresie i Senacie USA, a tym samym zniweczenia wszelkich rządowych prób zmuszenia Izraela do zaprzestania budowania osad na palestyńskiej ziemi oraz torturowania i mordowania Palestyńczyków. Ostatecznie, „drogą oszustwa” jest mottem izraelskiego Mossadu.[...]
  W CZASACH KRYZYSU RZĄDZĄ PSYCHOPACI
  Na koniec, jeszcze jedna dzisiejsza wiadomość, która wiąże się ze wszystkim powyższym. Brytyjski Independent poinformował, że w 1982 roku rząd brytyjski przeprowadził [teoretyczne] ćwiczenia [operacja Regenerate], mające wykazać, jak kraj będzie sobie radził w ciągu pierwszych 16 godzin po ataku jądrowym o sile 300 megaton. Symulacja wykazała, że trudno będzie utrzymać praworządność i porządek, kiedy policja będzie zajęta pomaganiem ofiarom napromieniowania. „Graczami” w tej grze wojennej były służby cywilne, policjanci, strażacy i wojskowi. Dokumenty opublikowane przez Archiwa Państwowe ujawniły, że oficer naukowy w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Jane Hogg, zasugerowała, że policja powinna zatrudnić psychopatów, aby pomogli przywrócić porządek.
  „Powszechnie przyjmuje się, że około jednego procenta populacji stanowią psychopaci. Można się spodziewać, że ci ludzie nie okażą żadnych skutków psychologicznych w społecznościach, które poniosły najpoważniejsze straty.” Pani Hogg zasugerowała, że psychopaci „bardzo dobrze by się sprawdzili w sytuacjach kryzysowych”, ponieważ „nie mają żadnych uczuć dla innych, żadnego kodeksu moralnego i często są bardzo inteligentni i logiczni”.
  Najbardziej interesujące w tej historii jest to, że już w 1982 roku przynajmniej niektórzy w rządzie brytyjskim mieli dość głębokie zrozumienie psychologicznego profilu psychopaty i rozumieli ich „przydatność” do utrzymania „porządku” w czasie narodowego kryzysu lub zagrożenia. Bomby oczywiście nigdy nie spadły, i zakładamy, że żadni psychopaci nigdy nie byli świadomie wprowadzeni do krajowych struktur zarządzania.
  Niemniej jednak, dziś żyjemy pod wszechobecnym zagrożeniem „globalnym terroryzmem” i nieustannie przypominają nam o tym politycy, którzy zdają się nie mieć „żadnych uczuć dla innych, ani kodeksu moralnego” i którzy nie objawiają „żadnych skutków psychologicznych w społecznościach, które doznały najpoważniejszych strat” (jak w Iraku i Syrii, na przykład). Może jest tak, że gdy komuniści nie spieszyli się z dostarczeniem niezbędnego zagrożenia dla rządów psychopatów, psychopaci sami zdecydowali się stworzyć to zagrożenie, zapewniając sobie tym samym doskonały klimat do utrzymania rządów."
  http://wolnemedia.net/polityka/rzady-psychopatow/
 • @szuwarek14 17:29:36
  W Kosowie spalili flagę Ukrainy
  http://youtu.be/yPM61sRpE7A
 • @lorenco 17:44:22
  aj waj Kosowo też już ma dość wolności, demokracji i zasuwania na śmieciówkach w korporacjach kongresmenów USA, gdzieś czytałem artykuł ile rodzin amerykańskich przejęło biznesy w byłej Jugosławii, dzielili tort bez mrugnięcia powieką - dla ciebie dla mnie...
 • @szuwarek14 17:48:59
  "Po wyborach parlamentarnych na Ukrainie. [...]
  EFEKT REPRESJI I…
  Zachodni obserwatorzy i rządy państw UE oczywiście uznały wybory za demokratyczne, jednak taki wynik był w znacznej mierze skutkiem prześladowań zwolenników prorosyjskiej opozycji, trwających od początku sprawowania władzy przez lutowych puczystów. Stanowczo ujęła to Natalia Witrenko, liderka Postępowej Socjalistycznej Partii Ukrainy: „Rezultatów tych wyborów – w warunkach wojny domowej, w obliczu tysięcy więźniów politycznych oraz setek tysięcy politycznych oponentów zastraszonych przez władze i neonazistowskich bojówkarzy, w warunkach totalnej niemożności swobodnego wyrażenia swojej woli – nie może uznać żaden zdrowo myślący człowiek” [1].
  Represje te dotyczyły zwłaszcza obwodów Południowo-Wschodniej Ukrainy, gdzie wciąż silne są nastroje sprzeciwu wobec narzuconej przemocą władzy oraz noworosyjski separatyzm. Po fali aresztowań i zbrodni w Odessie 2 maja, autentyczna opozycja zmuszona została tam przejść do podziemia, znajdującego po części wyraz w walce partyzanckiej, wspomagającej zbrojne powstanie w Donbasie.[...]
  …I FAŁSZERSTW
  Fakt majstrowania przy wynikach wyborów potwierdzają liczne głosy, nie tylko przedstawicieli opozycji. Dokonywanie fałszerstw wyborczych na korzyść… Bloku Opozycyjnego zarzucił ludziom Petra Poroszenki wicegubernator obwodu dniepropietrowskiego Borys Fiłatow, prawa ręka oligarchy Ihora Kołomojskiego. „Stwierdzono wiele przypadków przekupywania wyborców, fałszerstw, fotografowania kart wyborczych za pomocą telefonów komórkowych. Prokuratura nie reaguje” – grzmiał [5]. Tak samo oceniał sytuację Ołeh Tiahnybok, wódz neofaszystowskiej partii Swoboda, której do przekroczenia progu wyborczego zabrakło 0,3% głosów. Twierdzi on, że za sfałszowanie wyników Swobody odpowiada P. Poroszenko, który dokonał tego na żądanie… Władimira Putina. Swobodowcy zdradzają także mechanizmy fałszerskich praktyk. „Według nich, fałszowanie wyborów odbywało się w drodze masowego dorzucania kart wyborczych na wschodzie Ukrainy i zaskarżenia protokołów tam, gdzie Swoboda uzyskiwała dobre rezultaty” – relacjonowała „Ukraińska Prawda” [6].
  O praktyce dorzucania do urn fałszywych kart mówił także lider Bloku Opozycyjnego Jurij Bojko. Zwrócił on również uwagę na fakt „psychologicznej i siłowej presji na członków komisji wyborczych przez radykalne uzbrojone formacje i ingerencję zbrojnych formacji w proces podliczania głosów w punktach wyborczych”. – Zdziwiły nas oświadczenia niektórych obserwatorów o demokratycznym charakterze wyborów, ponieważ trudno mówić o demokracji, gdy uzbrojone grupy wkraczają na teren obwodowych komisji wyborczych – komentował [7].
  NIEREPREZENTATYWNY PARLAMENT ..."
  http://wolnemedia.net/polityka/po-wyborach-parlamentarnych-na-ukrainie/
 • @szuwarek14 17:48:59
  Gwardia Narodowa Ukrainy prosi o pomoc od słowiańskiej i Kramatorsk Rada Miasta poprosił Słowiańsk przedsiębiorców, obywateli i organizacji charytatywnych, słowiańskie i Kramatorsk z prośbą o udzielenie pomocy charytatywnej dla żołnierzy Gwardii Narodowej sektora "C", który służył w obszarach słowiańskich i Kramatorsk. Gwardia Narodowa Ukrainy potrzebuje generator dieslowski, jedzenie i wzmocnienia blokady dróg, według strony internetowej Rady Miejskiej Slavyansk. Rada Miasta poprosił Słowiańsk przedsiębiorców, obywateli i organizacji charytatywnych, słowiańskie i Kramatorsk z prośbą o udzielenie pomocy charytatywnej dla żołnierzy Gwardii Narodowej sektora "C", który służył w obszarach słowiańskich i Kramatorsk. Lista niezbędnych funduszy to: ciepłe ubrania, grzejniki elektryczne, zimowe buty, torby zima spania, jedzenie, mięso mrożone i świeże ryby, generatory wysokoprężne, torby zima spania, latarki, wody, zbiorniki wody, naczynia jednorazowe. "Pamiętaj, dobre oprogramowanie sił ato zaangażowanych w obronę Slavyansk -! Rękojmię bezpieczeństwa i pokoju" - Strona mówi rada miejska miasta.


  JUż to widzę jak mieszkańcy lecą z pomocą:)))
  Niech im Kijów pomoże a jak nie, to do domu!
 • @lorenco 17:53:44
  na pewno kolejki z pomocą dla bandziorów
 • @lorenco 17:53:44
  Ukro-Rzesza !
  "Ukraiński deputowany chce, by Ukraina graniczyła z Gruzją [+VIDEO].
  Jurij Bereza, dowódca pułku specjalnego przeznaczenia Dnipro-1, powiedział na konferencji prasowej, że chce, by Ukraina "ponownie" graniczyła z Gruzją. Bereza został wybrany na deputowanego z list partii "Front Narodowy" premiera Arsenija Jaceniuka."W granicach [19]17 roku Ukraina zawsze sąsiadowała z Gruzją. Chcemy odtworzyć te granice" - mówił Bereza na konferencji prasowej.
  "Na początku weźmiemy Wschód, potem Południe, dalej pójdziemy na Kubań i zaczniemy odbudowywać ukraiński porządek" - zapowiedział nowo wybrany deputowany."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainski-deputowany-chce-by-ukraina-graniczyla-z-gruzja-video
  -ukraiński deputowany to może chcieć tyle samo co poseł "polski", chyba że ma zdanie od Waszyngtonu, wtedy musi wykonać
 • @trojanka 16:28:57
  A tu Wideo od brazylijskiej wolontariusza Lusvarghi. Brygada Kozaków jednostki artylerii Armii Wielki Don, baterii rakietowej BM-21 (wnuk Katusha).
  https://www.youtube.com/watch?v=Xta_NZ0QR54#t=15
 • @szuwarek14 17:36:44
  Węgry mi imponują! Ciekawe co zrobiłaby judoeuropa jakby Węgry uznały Noworosję?
 • @szuwarek14 17:57:14
  A jakie mają wymagania! Świeże ryby!
 • @lorenco 18:05:41
  Węgrzy już mieli sankcje jak pogonili lichwiarzy i państwo oddłużyło prywatnych obywateli. Tak samo Czesi są ostrożni w propagowaniu kart kredytowych bo to pierwszy stopień do złowienia obywatela na kredyt a potem się obniża wynagrodzenie żeby nigdy nie mógł spłacić i delikwent siedzi w sieci jak nieprzymierzając co 2-gi Polak. Polaków pracodawcy wręcz zmusili do kart kredytowych czyli władza zmusiła pracodawców. Czesi tym samym wymusili że wynagrodzenie musi im starczać do końca miesiąca. Polak tego nie czuje, jest szczęśliwy że może zrobić debet a to klasyczna pułapka.
 • @szuwarek14 18:13:14
  mapa Ukrainy według polskiego facebooka, trochę niefajnie się Ukrom zrobiło jak to wylądowało w ich prasie
  http://cs625816.vk.me/v625816484/9dac/KTruR5XP_mM.jpg
 • @szuwarek14 18:15:43
  http://cs538115.vk.me/u9817076/docs/9e2708c76262/Ukraine2.gif?extra=R1Rzw8V2qmGXR9R03Wmioe_IXuupYmLXPmJByPKdlicMRn24LO5SugnY2G8NMPn5_5kGiKPtBDHlQF94xW4Zmi2SjiRxVGAV
 • @szuwarek14 18:18:04
  odpowiedź kozackiej gwardii na ukropski ostrzał Kirowska
  http://www.youtube.com/watch?v=DZdKCWXYzjw
 • @szuwarek14 18:13:14
  Tak właśnie łapali w pajęczynę Greków, Hiszpan, Portugalczyków itd. Kup, weź pozyczkę, kredyt, hipotekę, zasługujesz na najlepsze itp.
  Jak były zamieszki w Grecji i policja pałowała demonstrantów, używała gazów łzawiących i innego swiństwa, Europa przytakiwała, bo Grecy to leniwy naród i pracować się nie chciało!
  A to nieprawda! Wiem co piszę!
  Natomiast Ukraincy to porządny, pracowity naród lecz biedny bo pod rosyjskim butem, nie wolno było ich pałowac na majdanie bo to sprzeczne z poczuciem przyzwoitości demokratycznej!
  Greków można było pacyfikować a Ukraińców nie!
  No cóż, niedługo nadejdzie czas, że Ukrainców będzie można pałować w imię demokracji, tu piszę o tych z zach. Ukrainy, bo jak nam wiadomo tych ze wschodu można nawet zabijać ku chwale demokracji i chwale UPAINY!
 • @szuwarek14 18:18:04
  Dobre)))
 • @szuwarek14 18:15:43
  I ta mapa jak najbardziej sprawiedliwa!
 • @lorenco 18:33:52
  dokładnie,tak samo zrobiono Cypryjczyków, ogołocono im prywatne konta,nie ruszając kont firm bo prawo przewidywało tylko ograbienie ludu nie władzy
 • @lorenco 18:36:55
  tyle że wiesz żeby nas nie przerobiono jak zachodnich Niemców, kamienice i majątki na wschodzie Niemiec odzyskali żydzi z Bonn a oni mieli do zapłacenia zasiłki, fundowanie autostrad i infrastruktury. Biorąc pod uwagę ze rejon Lwowa to albo żydowskie albo naszych z Brukseli , reszta kościołów, pozostanie nam robić ściepę na emerytury i ZUSy Ukraińców i wybudowanie im dróg. A z odzyskiwaniem mienia to będzie jak zwykle, icki poprawią ustawę pod siebie, złapią co ich i zablokują Polakom dostęp do roszczeń. Tak jest z naszym mieniem zabużańskim, luzuje się jak ktoś z władzy potrzebuje odzyskać a potem znów się procedurę utrudnia.
 • @szuwarek14 18:47:05
  przyjechał Jaceniuk było tradycyjnie - rąsia, klapa, buzia, goździk, klucze do samochodów, ubrania i wyposażenie. Odjechał to odebrali. Nacgwardia została na zimę w kaloszach.
  http://www.youtube.com/watch?v=cvvjAed2l-8
 • @szuwarek14 18:50:48
  w DNR powołano wojska wewnętrzne
  http://www.youtube.com/watch?v=k9E3zCtGlyI
  http://cs622320.vk.me/v622320176/8ccf/ehbQTqSKA48.jpg
 • @szuwarek14 18:55:02
  czas na Republikę Podkarpacką
  http://vk.com/public67712004
  http://cs618418.vk.me/v618418719/20f93/p3w1eCH4fsE.jpg
 • @szuwarek14 18:47:05
  Oczywiście nie chodzi mi, żebyśmy wzięli Lwów, po prostu mapa jest sprawiedliwa i nic więcej. Realia są takie, że nikt nie chce tego strupa na czterech literach. Powstała Noworosja, zobaczymy czy się jeszcze powiększy a reszta stowarzyszona z UE jest tylko co najwyżej do wydojenia do reszty przez koncerny i "sprywatyzowana" przez czosnków.
 • @lorenco 19:08:30
  też jestem tego zdania, geograficznie miło popatrzeć ale brać sobie to towarzycho na grzbiet to ja dziękuję
 • @szuwarek14 19:10:50
  grupa słowiański dialog
  - takie plakaty rozwiesić w Polsce i mamy z głowy obecny "polski" parlament, kto nie padnie na zawał od razu ten zwieje najbliższym samolotem do Tel Awiwu
  http://cs618117.vk.me/v618117765/d6b6/4xpuGfKEJLQ.jpg
 • @szuwarek14 19:16:00
  "DRL popiera uchylenie ustawy o szczególnym statusie Donbasu.
  Doniecka Republika Ludowa (DRL) z popiera decyzję Ukrainy o uchyleniu ustawy o szczególnym statusie Donbasu. Poinformował o tym pierwszy wicepremier DRL, Andriej Purgin.
  Powiedział on, że ustawa ta służyła za parawan przykrywający agresywne plany Kijowa, które w istocie sprowadzają się do kontynuowania ostrzałów pokojowych narodów i do blokady gospodarczej Donbasu..."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_04/DRL-popiera-uchylenie-ustawy-o-szczegolnym-statusie-Donbasu-4681/
  - oczywiście że ustawa była tylko parawanem dla zachodu mającym maskować propagandowo jego plany
 • @szuwarek14 19:25:05
  Jak najbardziej popieram to stanowisko; to była farsa w celu powstrzymania Opołczeńców w zajęciu Mariupola przede wszystkim. Mariupol był wtedy w okrążeniu i jeszcze kilka dni i byłby wyzwolony od ukrogadów, potem Słowiańsk i w sumie dawne granice obwodów ługanskiego i donieckiego byłby w Noworosji.
 • @lorenco 19:34:27
  łamanie schematów, noworosyjski Czeczeniec
  http://www.youtube.com/watch?v=39TByEw3ZsQ
 • @szuwarek14 19:36:15
  tu też łamanie schematów
  http://cs618528.vk.me/v618528552/1cd6d/GP12rGtfljs.jpg
 • @szuwarek14 19:38:38
  tegoroczna zima na Ukrainie
  http://cs540109.vk.me/c623624/v623624481/8b8e/Tq48xUUXr88.jpg
 • @szuwarek14 19:42:37
  charkowscy partyzanci
  http://cs540109.vk.me/c618916/v618916455/1c8b7/DiaD1nCI5ik.jpg
 • @szuwarek14 20:16:10
  obrady ukraińskiego parlamentu
  http://cs540109.vk.me/c618916/v618916455/1c882/X9zvXQiz0Ps.jpg
 • @szuwarek14 20:16:10
  zniszczone Sławiańsk i Semenowka
  https://www.youtube.com/watch?v=-Gr0CfL6mXU
 • @szuwarek14 20:19:28
  Poroszenko starszy odznaczył medalem za odwagę Poroszenkę młodszego
  http://www.youtube.com/watch?v=GJi-z9s3DrM
 • @szuwarek14 20:43:40
  " De Welt" wyraził oburzenie że Ukraina się rozpada i tak mu już to oburzenie zostanie
  http://dnr-news.com/inosmi/7086-die-welt-ne-dolzhno-byt-nikakih-illyuziy-ukraina-raskalyvaetsya.html
 • @szuwarek14 20:43:40
  rozbita kolumna nacgwardii pod Nowozariewką
  https://www.youtube.com/watch?v=uNKZ-vOIaoI#t=27
 • @szuwarek14 20:19:28
  Coś okropnego! I ludzie Słowiańska i okolic mają dostarczać zmarznietej i głodnej nacgwardii swieże ryby, wikt i opierunek, ciepełko! Aby w razie czego całkiem zmietli miasta?
  Rosja dostarcza materiały budowlane do naprawy czy odbudowy zniszczonych domostw; dlaczego Ukraina nie daje tego samego i nie remontuje tych domów?
 • @lorenco 20:55:32
  bo to jest cywilizacja dżungli znaczy zachodu
 • @lorenco 20:55:32
  Kliczko mówi ze za dwa tygodnie zabraknie obiadów dla przedszkolaków w Kijowie a wracałem właśnie z całą bandą rozbawionych, pijanych studentów ukraińskich, dofinansowanych z naszych podatków. Żeby się jeszcze uczyli ale najwyraźniej oszołomieni Majdanem przyjechali sobie do Unii poszaleć, wyleją ich po pierwszym semestrze to zostaną tu na ulicach i będą nas okradać, żeby tylko.
 • @szuwarek14 21:04:15
  rosyjski potentat medialny finansuje banderowców w Izraelu, sponsoruje rosyjskojęzyczny kanał.
  Jak się Putin dowie to ... zachód będzie miał kolejną ofiarę niedobrego Putina.
  http://cs540109.vk.me/c618916/v618916455/1c999/mKYGcFM7PKM.jpg
 • @szuwarek14 21:09:44
  noworosyjski komiks z pomysłami na koktajle, jest i Babaj - Jedi zawsze po Jasnej stronie Mocy
  http://cs540109.vk.me/c618916/v618916455/1c982/OyyHVL-V7x8.jpg
 • @szuwarek14 21:13:51
  bez komentarza
  http://cs618322.vk.me/v618322504/e174/BBR_JgmgtXg.jpg
 • @szuwarek14 21:17:57
  od kacapa z Moskwy :
  "Marsz w Kijowie sie nie udal. Banderowce nie puszczili ludzi, straszyli ze beda uznani za separatystow (5 lat wiezenia, jak juz pisalem), a na organizatora, Eduarda Kowalenko, juz napuszczili prokurature...
  Naibardziej goraco bylo nie u kilku ludzi, co zdolal przejsc przez kordon banderowcow, a u dzienikarzy. Tak nacionalistyczne mendy propagandowe okrazyli rosyjska dzienikarke i pozwali milicje zeby ja zatrzymala... Co czekawe, ze inni ukrainskie dzienikarze, ktore nie poparli dzialania swinot banderowskich, bali sie cos powiedziec... No milicjant co mowil po ukrainsku... Nie zostalo w Kijowie zadnych milicjantow miejscowych... Wszystkie sa z zachodu kraju. Boja sie nawet mieszkancow Kijowa. "
  https://www.youtube.com/watch?v=OsZDlos7yBg
 • @szuwarek14 21:29:25
  inauguracja Zacharczenki
  http://www.youtube.com/watch?v=0w6-XbgwJ8o
 • @trojanka 21:41:06
  super, jest nadzieja że się sami pozabijają albo ich AIDS wybije i nie będą polskich chłopaków ciągnęli na swoje dzikie misje
 • @trojanka 21:41:06
  Podobnie jak u nas elektorat Prawdziwych Polaków [ bo czytali Wyborczą albo im ksiądz powiedział] oraz lemingów, uczy 92 letnią babcię że Bandera był biedny i prześladowany a w ogóle oni walczą z rosyjskim faszyzmem. Tym którzy są u nas musimy wbić na siłę prawdziwą wersję historii albo won stąd bo inaczej hodujemy sobie kata.
  http://www.youtube.com/watch?v=65HFDYgYDp8
 • @szuwarek14 21:48:44
  Partyzanci w Charkowie oficjalnie wypowiedzieli wojnę gwardii narodowej.
  Jednostka im. Starinowa oświadczyła że od 3 miesięcy prowadzi aktywne antyfaszystowskie działania na obszarze obwodu charkowskiego.
  http://cs619821.vk.me/v619821014/20a70/4ZCtYn9Y23U.jpg
 • @szuwarek14 21:32:46
  Jeden ręka na Biblii drugi hailuje!!http://cs622118.vk.me/v622118537/8475/Dk7Yi_jyjxw.jpg
 • @trojanka 21:58:22
  Stalin zabijał żydów trockistów bez litości " rozstrzelać w ..."
  http://cs623128.vk.me/v623128887/6b4b/ZPytW0bEApE.jpg
 • @szuwarek14 22:05:15
  http://cs540109.vk.me/c625527/v625527492/6a2c/nTcDXqB10EE.jpg
 • @szuwarek14 22:07:33
  porażające podobieństwo
  http://cs540109.vk.me/c540101/v540101692/175e5/lFqrzU6yCaA.jpg
 • @szuwarek14 22:11:31
  http://cs622323.vk.me/v622323484/7394/FKnZdJZLklY.jpg
 • @trojanka 22:20:40
  to ich ostatnie podrygi, już się zaczęło strzyżenie Ukrainy
 • @trojanka 22:20:40
  "kacap" wyjaśnia :
  "Dzisiaj w Moskwie mialismy az trzy duze manifestacje.
  1. To Russkij marsz. Odbyl sie w Lublino, dalekiej dzielnicy Moskwy. To marsz rosyjskich nacionalistow, albo blizkich idei rosyjskosci (jako narodowosc).
  2. Marsz za Noworossiju. Odbywa sie z drugiej strony Moskwy (a jest raz w 10 wieksza niz Warszawa) w Szczukino.
  3. Manifestacja "Jestesmy wspolnie" w samym centrum na Twerskoj. To najwieksza manifetsacja dzisiejsza, w ktorej uczesniczy wiekszosc partji politycznych demonstrujac jednosc dla Rosji.
  No i nie zapominamy, ze dzisiaj w Kijowie tez obdywa sie Russkij marsz!!! Choc banderowce otoczyli to miejsce i staraja sie nie puszczac tam ludzi i dzienikarzy zagranicznych, znanych z krytyki banderowcow. "
  http://www.youtube.com/watch?v=NKV8CsPX3_o
 • @szuwarek14 22:35:54
  o tym marszu Dnia Jedności:
  "W obchodach Dnia Jedności Narodowej wzięło udział 600 tysięcy ludzi.
  W wydarzeniach poświęconych Dniu Jedności Narodowej wzięło w Rosji udział ponad 600 tysięcy ludzi. Takie dane opublikowano w centrum prasowym MSW FR.
  Tylko w centrum Moskwy w akcji „Jesteśmy jednością” wzięło udział około 75 tysięcy ludzi.
  Dzień Jedności Narodowej obchodzony jest corocznie 4 listopada począwszy od 2005 roku. Święto pojawiło się w Rosji dla uczczenia pamięci o wydarzeniach z 1612 roku, kiedy pospolite ruszenie wyzwoliło Moskwę z rąk polskich najeźdźców."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_04/W-obchodach-Dnia-Jednosci-Narodowej-wzielo-udzial-600-tysiecy-ludzi-0724/
 • @szuwarek14 22:43:53
  maszerowali też nacjonaliści
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=321556318024097&set=p.321556318024097&type=1&theater
 • @szuwarek14 21:48:44
  Ta babcia powinna być prezydentem Ukrainy, reszta spływ!
 • @trojanka 22:20:40
  Mistrzostwo swiata:)))
 • @szuwarek14 22:54:04
  Już się boję na 11 listopada.
  Czy pan Bosak będzie wspólnie z probanderowcami atakował rosyjską ambasadę?
 • @lorenco 23:14:37
  Bosaka to chyba rodzice w przedszkolu do baletu zapisali że do końca życia zamierza się kryć za karczychami i pohukiwać zza ich pleców ale to się leczy
 • @szuwarek14 23:25:15
  na dobranoc coś o kolorowych rewolucjach
  "Scenariusz kolorowych rewolucji
  Wszystkie kolorowe rewolucje zgodne z wzorcem z usunięciem serbskiego prezydenta Slobodana Miloszevicia w październiku 2000 r.: Po wyborach, organizacje międzynarodowe jak: "Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy" (Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy) oraz "Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie "(Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie), teatr lalek w USA i Europie Zachodniej nie uznają wyborów, oświadczył im podrobione, a następnie nowy rząd jest wstępnie wybrany przez organizatorów kolorowych rewolucji. Nazwa "Kolor revlyutsii" mają jeden wspólny kolor identyfikacyjny lub kwiat. Oficjalnie kolorowych rewolucji stoją przez spontaniczną, przepływu bezinteresownej dla wyzwolenia, demokratyzacji i praw człowieka. W rzeczywistości, kolorowe rewolucje są długo planowane interwencje mające na przenikliwym NATO i usunąć obecność Chin i Rosji w Eurazji i Ameryce Łacińskiej. Aby przygotować ludność do kolorowej rewolucji odbywa długą wojny psychologicznej, z typową błędnych informacji i propagandy. Według niezależnych dziennikarzy i politologów, takich jak Ian Traymor, Frederick William Engdahl i Udo Ulfkotte, wszystkich rewolucyjnych ruchów młodzieżowych i kolorowych rewolucji są finansowane i organizowane przez rząd Stanów Zjednoczonych, US Secret Service, a także przez organizacje pozarządowe finansowane przez USA. Według nich, USA skierowany Nowy Porządek Świata (New World Order), w duchu przemówienia George'a H. W. Bush w dniu 11 września 1990 roku. Washington Post publikuje materiał na "inwestycje" w wysokości US $ 77 mln do wyborów z dnia 24 września 2011 r. w Rosji. USA wysyła organizatorów kampanii. Jednym z nich jest Robert Helvey - "dawny" asystent wywiadu wojskowego USA (Defense Intelligence Agency). Amerykańska organizacja pozarządowa "Freedom House", "National Endowment for Democracy" (NED), i prywatny NGO "Open Society Institute" George Soros, zapewniając miliardy dolarów dostępne. Spotkanie w Tiranie w czerwcu 2005 roku jest finansowana przez "Balkan Trust for Democracy", finansowanego przez UE "Balkan Fundacją Dzieci i Młodzieży" i "Friedrich-Naumann-Stiftung" - organizacja niemieckiego centroprawicowej partii FDP. W kwietniu 2011 roku New York Times opublikował dowody systematycznego szkolenia młodzieży poprzez amerykańskich instytucji..."
  http://www.aliceswonderland.eu/Alice-colour_revolution-pl.html
 • @ all
  dobranoc
 • @szuwarek14 23:25:15
  Оперативная сводка от ополченца Прохорова.

  "На 31-м укропы провели полную ротацию. Отвели и привели под плотным артогнем, как всегда - били по жилым кварталам Кировска, Фрунзе и другим. Но по ним плотно из минометов работали. На фото "подарки" от укропов Кировску.
  Сегодня бои переместились под Дебальцево - Чернухино, Никишино, Миус, Редкодуб, Могила Острая.
  Укры признали потерю в Павлополе (под Мариуполем) 1 военного и 5 раненых.
  Под Волновахой укры обстреливают Гранитное-Старогнатовку и Новотроицкое (там комбайн укры зачем-то обстреливают).
  Завтра Безлер должен вернуться в Горловку.
  У нас говорят, что Поросенко поручил Генштабу и Минобороны разработать то ли операцию по наступлению, то ли обороне.
  Ну что - видать, укропы готовы воевать - Трупчинов зарегистрировал постановление об отмене амнистии ополченцам (по минскому соглашению и принятому укропами закону)."  Z tego co zrozumiałem, ukry zaatakują konkretnie?
 • @szuwarek14 23:33:24
  Pchły na noc:)
 • @szuwarek14 23:33:24
  Zachód nie uzna Noworosji a tu niespodzianka! Po raz pierwszy google tłumacz przetłumaczył mi:
  Сводки от ополчения Новороссии na:
  Streszczenia milicji Novorossia
  Wcześniej google nie rozpoznawał nazwy Noworosja! Ani z pol na rus i odwrotnie! A teraz i owszem:)
  Zatem wniosek: Google uznało Noworosję:)
 • @szuwarek14 19:16:00
  Lekkie przegięcie z tą jednością

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930