Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
648 postów 12460 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 5.11.2014r

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Notka przyrastająca

Święto Dnia Jedności Narodowej  pojawiło się w Rosji dla uczczenia pamięci o wydarzeniach z 1612 roku, kiedy pospolite ruszenie wyzwoliło Moskwę z rąk polskich najeźdźców (drużyny pretendenta do tronu). Obchodzone jest corocznie 4 listopada począwszy od 2005 roku. W centrum Moskwy wzięło udział około 75 tysięcy ludzi.

W tym roku „Ruski Marsz“ demonstrował o stanowisko wobec Noworosji, natomiast do Ługańska przyjechał prywatny konwój pomocy humanitarnej zorganizowany przez Natalię Chołmigorową. 15 samochodów załadowanych głównie  żywnością i lekarstwami, oraz pięcioma tonami czystej pitnej wody.

Prezydent Poroszenko otwierając posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy zapowiedział nowe wybory na obszarze Donbasu, oraz że zamierza  uchylić status specjalny Donbasu, przy czym nie oznacza to jego zdaniem rezygnacji z umów mińskich.

Wicepremier Donieckiej Republiki Ludowej Purgin uznał, że to bardzo dobrze, bo ten „specjalny status służył“ tylko za parawan dla bombardowań.

Prezydent Poroszenko grozi ograniczeniem przepływu ludności pomiędzy Donbasem, a Ukrainą. Oficjalnie w celu ograniczenia przepływu terrorystów. Również zagroził odcięciem od finansowego wsparcia Kijowa.

Ta polityka jest komentowana jako zmierzanjąca w stronę uznania niepodległości Noworosji. Wicepremier Donieckiej Republiki Ludowej przyjął z zadowoleniem decyzje Kijowa komentując, że przecież Kijów za nic i tak nie płaci, a nawet nie wypłacą ludziom ich emerytur.

Kijów zasadniczo już pogodził się z gospodarcza niezależnością DRL kupując doniecki węgiel

KOMENTARZE

 • @interesariusz
  Najwyraźniej polecenie od Waszyngtonu jest jednoznaczne- destabilizować Ukrainę jak długo się da, cały czas podpalać pod kotłem. Nieśmiałe głosy z Unii proponujące różne "stoły rozmów" z Rosją i sąsiadami Ukrainy są torpedowane a Poroszenko sypie z rękawa pomysły coraz to głupsze i podsycające bunt społeczny.
 • @szuwarek14 08:11:18
  "Prezydent Poroszenko grozi zaostrzeniem postawy wobec Donbasu.
  Prezydent Poroszenko grozi zaostrzeniem postawy wobec Donbasu.
  Zdaniem ukraińskiego przywódcy należy poważnie ograniczyć przepływ ludności pomiędzy Donbasem, a Ukrainą. Oficjalnie w celu ograniczenia przepływu niebezpiecznych ludzi, aczkolwiek prezydent nie precyzuje o kim mówi.
  "Nie wykluczam, że będziemy zmuszeni do zaostrzenia naszej polityki gospodarczej"-grozi Poroszenko.
  Oznacza to, że Ukraina nie powinna płacić rachunków dla zbuntowanych rejonów.
  Taka polityka jest uznawana przez komentatorów jednak za zmierzanie w stronę uznania niepodległości Noworosji.
  Wicepremier Donieckiej Republiki Ludowej przyjął z zadowoleniem decyzje Kijowa komentując, że przecież Kijów za nic i tak nie płaci, a nawet nie wypłacą ludziom ich emerytur.
  Kijów zasadniczo już pogodził się z gospodarcza niezależnością DRL kupując doniecki węgiel."
  http://pl.novorossia.today/novorossia-news/prezydent-poroszenko-grozi-zaostrzeniem-.html
 • @szuwarek14 08:13:33
  "Ukraina: rosyjski aktor na cenzurowanym
  Ro­syj­ski aktor Mi­cha­ił Po­re­czen­kow na cen­zu­ro­wa­nym na Ukra­inie. Pań­stwo­wa Agen­cja Ki­ne­ma­to­gra­fii anu­lo­wa­ła li­cen­cje po­zwa­la­ją­ce na po­ka­zy­wa­nie 69 fil­mów z jego udzia­łem bądź też przez niego wy­pro­du­ko­wa­nych albo re­ży­se­ro­wa­nych.Znany aktor grający w popularnych na Ukrainie filmach kryminalnych znalazł się w centrum skandalu po tym, jak pod koniec zeszłego miesiąca odwiedził samozwańczą republikę doniecką. Jednym z punktów była wizyta na froncie, gdzie Michaił Poreczenkow skorzystał z zaproszenia bojówkarzy i zaczął strzelać z karabinu maszynowego w kierunku ukraińskich pozycji...."
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-rosyjski-aktor-na-cenzurowanym/k517g
 • @szuwarek14 08:16:26
  "Na terytorium Ukrainy nie będą wpuszczane pojazdy, którym zmieniono tablice rejestracyjne na rosyjskie. Rzecznik Państwowej Straży Granicznej Ukrainy Oleg Slobodyan poinformował, że na terytorium Ukrainy nie będą wpuszczane pojazdy, którym zmieniono tablice rejestracyjne
  Rzecznik PSGU Oleg Slobodyan poinformował, że na terytorium Ukrainy nie będą wpuszczane pojazdy, którym zmieniono tablice rejestracyjne z krymskich na rosyjskie.
  Jest to pokłosie ukraińskiej polityki zgodnie z która każdy dokument wydany przez rosyjskie władze na Krymie uznaje się za dokument okupanta i nie ważny."
  http://pl.novorossia.today/novorossia-news/na-terytorium-ukrainy-nie-b-d-wpuszczane.html
 • @szuwarek14 08:18:03
  Pamiętam jak w Polsce USA pompowało antyrosyjską propagandę a Solidaruchy wyłaziły ze skóry żeby pozrywać wszelkie kontakty z Rosją i Rosjanami. Przecież to ma być wyłącznie ich. A obiektywnie oceniając lata 90-te nowa władza w Polsce zostawiła Polaków na lodzie wcześniej grabiąc ich z praw pracowniczych. Niejedna rodzina żyła wtedy tylko i wyłącznie dzięki Ruskim którzy tu przyjeżdżali handlować ale także przywozili produkty na kieszeń Polaków. Władza łaskawie pozwalała póki była zajęta prywatyzacją miedzy siebie przedsiębiorstw państwowych ale potem stopniowo wprowadzała niekorzystne dla obu stron przepisy. W ten sposób poznikały targowiska i butiki Polaków. Przeszliśmy na jednorazowe podkoszulki ze zgniłej na statkach bawełny i takie same jednorazowe sprzęty AGD. Gdzieś to zachód musiał upchnąć. Kolejną fazą ewolucji jest system kupowania wszystkiego na raty. Nie dla dobra konsumenta, dla dobra władzy żeby się ludzie nie zorientowali że za swoją "pensję" to oprócz opłat nie bardzo ich stać nawet na żelazko. Pensje nie są małe tylko władza zabiera za dużo dla siebie pod postacią podatków , zostawiając ludziom ochłap - i możliwość kupienia u żyda na raty. Spoko w USA nawet tego nie zostawiają, masz tu Murzynie kartki na żywność i wegetuj.
 • @szuwarek14 08:32:56
  hurra w USA Republikanie wygrywają, a właściwie dlaczego hurra przecież to kompletnie nie ma znaczenia a zwycięstwo zwycięstwo kosztuje już ponad 50 mln dolarów.
  Najwyższy czas zmienić nazwę "wybory " na "Licytacja" do władzy. Ktoś tam ma duże pieniądze, jeszcze większe biznesy i kupuje sobie ten cyrk żeby mieć biznesy i władzę.A co, stać go!
  Tylko dlaczego ludzie tak się tym podniecają, zmiany będą kosmetyczne na zasadzie byle udawać że coś się robi a dalej po staremu.
  "Republikanie wygrali też w stanie Kentucky, gdzie mandatu senatora bronił dotychczasowy lider mniejszości republikańskiej, senator Mitch McConnell. Po bardzo zaciętej walce i zaangażowaniu w kampanię 55 mln dolarów McConnell pokonał kandydatką Demokratów na senatorkę Alison Lundergan Grimes. Jak zapowiadano już przed wyborami, to McConnell będzie najpewniej nowym liderem większości w Senacie."
  - rozumiem że rodzina i kumple McConnella mają co świętować ale dlaczego takie podniecenie w jakiejś tam dalekiej Polsce, że inny złom u nas upchną ?
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wybory-w-usa-republikanie-przejmuja-kontrole-nad-senatem/t2pcc
 • @szuwarek14 08:42:15
  sorry za poranny sarkazm ale od kilku dni słyszę tylko - koniec miesiąca, kasy brak,rachunki nie opłacone i jak mam to udzielam pożyczek a jednocześnie słyszę podniecone głosy naganiaczy medialnych na wybory i równie podniecone tym faktem głosy ludzi zadłużonych po uszy.
  - aż się chce powiedzieć - biednyś boś głupi, skup się lepiej na rodzinie bo w tej sytuacji politycznej głową muru nie przebijesz ale przynajmniej nie bądź szkodnikiem który ten układ nakręca
 • @szuwarek14 08:49:24
  wygląda na to że obie strony - Noworosja i Ukraina są zgodne że to jeszcze nie koniec - ogniska konfliktu rozlokowane są wzdłuż Morza Azowskiego- to obszar od Mariupola do Berdyjańska, dalej okręg Dniepropietrowski i Charków. Dodałbym jeszcze ukraińskie Zakarpacie.
  artykuł " Militaryzacja Donbasu nie prowadzi do nowej wojny" fakt militaryzacja wynika z planów politycznych a nie sama z siebie
  http://dnr-news.com/video/7128-militarizaciya-donbassa-ne-privedet-k-novoy-voyne.html
 • @szuwarek14 09:05:47
  siły zbrojne Ukrainy podporządkowane są oligarchom a nie interesom państwa, nie zaprzeczam
  http://cs540109.vk.me/c618916/v618916455/1ca03/2T03YkZXpqs.jpg
 • @szuwarek14 09:08:55
  "Dzieci Doniecka o ukraińskich żołnierzach - Faszysta to Ukrop"
  http://dnr-news.com/video/7130-deti-donecka-ob-ukrainskih-soldatah-fashist-eto-ukrop.html
  https://www.youtube.com/watch?v=4A-xFw-PRGk
 • @szuwarek14 09:11:58
  A Katalonia swoje :
  "Katalonia mimo wszystko będzie przygotowywać sondaż ws. niepodległości.
  Rząd Katalonii poinformował, że przeprowadzi zaplanowany na 9 listopada sondaż konsultacyjny w sprawie niepodległości regionu pomimo zakazu Trybunału Konstytucyjnego Hiszpanii. Informuje o tym RIA Novosti.
  Wcześniej we wtorek za odwołaniem sondażu, mimo jego symbolicznego charakteru, opowiedzieli się jednogłośnie wszyscy członkowie kolegium Trybunału Konstytucyjnego.
  Katalońskie władze zdecydowały się przeprowadzić sondaż w formie konsultacji z ludnością po tym, jak pod koniec września Trybunał Konstytucyjny zakazał organizowania w regionie oficjalnego referendum w sprawie niepodległości.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_05/Katalonia-mimo-wszystko-bedzie-przygotowywac-sondaz-ws-niepodleglosci-5339/
 • @szuwarek14 09:13:43
  Graham Phillips na uniwersytecie donieckim:
  https://www.youtube.com/watch?v=jca1luzF4tU&list=UUbwfUqs5Y6_jblWJwMIfRzA
 • @szuwarek14 09:17:18
  zniszczenia w okolicach lotniska w Doniecku 4 domy zrujnowane
  http://cs622320.vk.me/v622320176/8db8/4R8R8TK8azA.jpg
 • @szuwarek14 09:19:08
  "Dzień Jedności Narodowej w Ługańsku"
  http://cs622320.vk.me/v622320176/8db1/eLPS0OyxX3U.jpg
 • @szuwarek14 09:20:25
  od "Noworosji walczącej "
  "Wczoraj w nocy trwały kolejne ciężkie walki o lotnisko, nawet można było odnieść wrażenie, że serie z automatów są o wiiele bliżej.
  Lotnisko defacto zostało już dawno zdobyte, teraz jego obszar jest każdego dnia ostrzeliwany przez ukropską artylerię i atakowany przez oddziały kijowskie. Obecnie jest dla nich niewzykle ważne, aby odzyskać ten rejon, bo wtedy kolumny pancerne mają drogę wolną do serca Doniecka i na plecy naszych wojsk, które zamknęły w półkotle ukropów koło Debalczewa. Dlatego ruin lotniska oddać nie zamierzamy, nie wolno nam."
  https://www.facebook.com/NoworosjaWalczaca
 • @szuwarek14 09:37:27
  mapa:
  http://ic.pics.livejournal.com/dragon_first_1/72271520/46376/46376_original.jpg
 • @szuwarek14 09:38:49
  " Witamy, ja jestem Mc Cain a to Kerry. Jest z nami jeszcze Obama i 5 mln żołnierzy. Poddajcie się"
  -" A gdzie jak was wszystkich pochowam !?"
  http://cs618231.vk.me/v618231505/1f809/wvHO97AI36k.jpg
 • @szuwarek14 09:42:07
  Dowcip co prawda po rosyjsku,ale "przedni" więc wklejam. :)
  https://pp.vk.me/c624719/v624719454/8c5a/oXqQaRa9qYI.jpg
 • @adalbert05 09:48:31
  dobry !
 • @adalbert05 09:48:31
  ordery Striełkowa i wywiad z nim [stary]
  http://rusvesna.su/news/1415174578
  http://www.youtube.com/watch?v=Px_1aYA8gKY#t=243
 • @szuwarek14 09:51:41
  prześladowania ludzi trwają , w Wołnowachie i Ugledarze zatrzymują krewnych wyborców 2-go listopada
  http://rusvesna.su/news/1415168546
 • @szuwarek14 09:55:52
  "W Bratysławie, stolicy Słowacji powstało nieoficjalne przedstawicielstwo Donieckiej i Ługańskiej Republic Ludowych z inicjatywy miejscowego biznesmena Mariana Farkasa. Jak sam podkreśla nie dostaję on pieniędzy z nowych państw, a celem placówki jest pomoc humanitarna dla Noworosji, jak do tej pory wysłano tam dwa transporty.

  In Bratlislava, capital of Slovakia local biznesmen opened unofficial legation of Donetsk and Lugansk Peoples Republics. As he said he doesn't have money from Novorussian sources and the only aim of this outpost is giving humanitarian help for Novorossiya, to date he sent there two transport of this."
  https://pl-pl.facebook.com/PolskaiNoworosja
 • @szuwarek14 09:59:02
  do poczytania:
  "Czy to już Maccartyzm?
  Dla niezorientowanych w meandrach najwspanialszej demokracji trzeba tytułem wyjaśnienia przypomnieć, że pan J.R. McCarthy to amerykański polityk, który w latach 50-tych ubiegłego wieku przeprowadził w USA z ramienia jednej z senackich komisji śledczych tzw. polowanie na czarownice – Maccartyzm, czyli kampanię przerażających oskarżeń o działalność komunistyczną w USA. Złamał wielu osobom kariery, doprowadził do bezprawnych oskarżeń, zwłaszcza że sam przedmiot oskarżenia był po prostu idiotyczny. Jest to jedna z czarnych kart w historii USA, o której Amerykanie, a na pewno większość z nich wolałaby zapomnieć.
  Niestety jednak powstają pewne podejrzenia, że podobna gra, bo niestety trzeba to wszystko traktować w kategoriach po prostu gry – tworzenia przedstawień zaczyna odbywać się w pewnym kraju, którego służby zaczynają aresztować ludzi pod zarzutem zdaje się działania na rzecz, czy też inspirowania wedle obcej woli – retoryki materiałów prasowych. To jest po prostu niesamowite. [...]
  Najbardziej groźne platformy publicystyczne z nurtu niszowego – zaczęły być „rozpracowywane” przez dzielnych dziennikarzy tzw. śledczych, którzy przeprowadzając swoje „śledztwa” na portalach społecznościowych i opisując w sposób zjadliwie stronniczy, informacje podawane przez te portale np. w stopce redakcyjnej – robiły sensację z np. współpracy międzynarodowej – sugerując szpiegostwo lub zdradę stanu itp., stosując właśnie takie i inne kłamliwe metody brudnej propagandy, w której podstawową zasadą jest publiczne nazwanie kogoś „złodziejem” i rozpropagowanie tego wszem i wobec, bazując na własnej potędze informacyjnej i ze świadomością, że znajdą się ludzie, którzy w to uwierzą, a inni z ostrożności będą się bali „tykać” bo śmierdzi.[...]
  Gdy już się wydawało, że tego wszystkiego mało. W grę weszły służby specjalne tego modelowego państwa (bo cały czas mówimy o modelu wszelkie podobieństwa przypadkowe i niezamierzone), w momencie gdy media niszowe wykazały sztuczność, szkodliwość i wielką mistyfikację fikcyjną polityki naczelnych organów, a nawet całego establishmentu tego modelowego kraju. Okazało się bowiem przy tym wszystkim, że tenże kraj po cichu poprzez działania swojego establishmentu zaangażował się w popieranie zamachu stanu u sąsiada, gdzie popierał tylko jedną opcję polityczną (mającą potężnych zamorskich mocodawców)..."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27132
 • @szuwarek14 10:03:51
  powiało zachodem, są i prawa mniejszości seksualnych, najtańszy elektorat, wystarczy pogłaskać po główce i kilka milionów głosów w kieszeni
  Blok Poroszenki
  http://cs540109.vk.me/c540103/v540103329/2353c/kKXpfLnleh4.jpg
 • @szuwarek14 10:19:02
  w Kijowie około 20 postrzelały do siebie "sotnie Majdanu" i " uczestnicy ATO" , ci pierwsi mieli bronic terenu przed separatystami ci drudzy strzelali żeby przywrócić sprawiedliwość, co by to nie znaczyło
  http://cs540109.vk.me/c540103/v540103329/23535/zhYAQxN-YF0.jpg
 • @szuwarek14 10:24:27
  "Poroszenko podpisał dekret w sprawie umocnienia obronności Ukrainy.
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał dekret w sprawie wdrożenia w życie decyzji Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony „O całokształcie środków umocnienia obronności państwa" i propozycji do projektu ustawy Ukrainy „O budżecie państwowym Ukrainy na rok 2015” w artykułach, związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa narodowego i obrony Ukrainy - podaje biuro prasowe prezydenta.
  Ta decyzja przewiduje rewizję przez rząd kraju trybu kompletowania sił zbrojnych. Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony zaproponowała zawarcie z obywatelami „krótkoterminowych kontraktów na przejście służby wojskowej” i przywrócenie podstawowego przygotowania wojskowego w ukraińskich szkołach.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_05/Poroszenko-podpisal-dekret-w-sprawie-umocnienia-obronnosci-Ukrainy-2942/
  - jasne jest że jedyny program gospodarczo-polityczny jaki ma do wykonania władza Ukrainy to prowadzić wojnę, w razie potrzeby podsycać i tak dopóki USA nie odwoła akcji
 • @szuwarek14 10:28:45
  Putin zakazuje propagowania faszyzmu i symboliki faszystowskiej
  http://cs625722.vk.me/v625722484/7e4e/M83fq2WFmSI.jpg
 • @szuwarek14 10:30:39
  "Mam ..."
  http://cs540109.vk.me/c623621/v623621862/72f5/Q3rfURTfRZA.jpg
 • @szuwarek14 10:32:09
  "DRL i ŁRL poinformowały o gotowości pracować nad nową redakcją mińskiego protokołu. Władze proklamowanych w trybie jednostronnym Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej rozpatrują zniesienie przez kijowskie władze ustawy w sprawie szczególnego statusu Donbasu jako podważanie mińskiego procesu negocjacyjnego - czytamy we wspólnym komunikacie biur prasowych rządów obu republik.
  Donieck i Ługańsk twierdzą, że zatwierdzenie ustawy w sprawie szczególnego statusu Donbasu a także ustawy w sprawie amnestii w uzgodnionych z DRL i ŁRL redakcjach, „stanowiło obowiązek Kijowa”.
  „Jesteśmy gotowi na pracę nad nową redakcją protokołu. Jednocześnie potwierdzamy nasze oficjalne stanowiska w negocjacjach, przedstawione w Mińsku 1 września” - podkreślono w komunikacie.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_05/DRL-i-LRL-poinformowaly-o-gotowosci-pracowac-nad-nowa-redakcja-minskiego-protokolu-3673/
 • @szuwarek14 10:32:09
  "Austria przeciwna wprowadzeniu nowych sankcji przeciw Rosji.
  Kanclerz Austrii WernerFaymann opowiedział się przeciw wprowadzeniu nowych sankcji przeciw Rosji. Informują o tym lokalne media.
  Wyraził on wątpliwości co do efektywności sankcji w kontekście rozwiązania ukraińskiego konfliktu. Jedyną prawidłową drogą są według niego negocjacje z udziałem Rosji."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_05/Austria-przeciwna-wprowadzeniu-nowych-sankcji-przeciw-Rosji-9584/
 • @szuwarek14 10:36:29
  "Iran upamiętnił rocznicę zajęcia ambasady USA.
  Na terenie całego Iranu odbyły się demonstracje, z okazji 35 rocznicy zajęcia ambasady amerykańskiej w Teheranie. Manifestanci skandowali hasła przeciwko imperializmowi Stanów Zjednoczonych, Izraelowi oraz ich sojusznikom.
  Największa demonstracja odbyła się przed budynkiem dawnej amerykańskiej ambasady w stolicy Iranu, gdzie skandowano hasła wymierzone w Stany Zjednoczone, Izrael i Wielką Brytanią. Zgromadzeni spalili także flagi wspomnianych państw. Demonstracje odbyły się na terenie całego Iranu, a były częstokroć organizowane przez przeciwników polityki obecnego prezydenta kraju, Hasana Rouhaniego. Od początku swojej kadencji, dąży on do poprawy relacji z USA.
  4 listopada jest obchodzony w Iranie jako Dzień Studenta. Upamiętnia on atak na ambasadę USA w 1979 roku i uwięzienie 52 pracowników placówki na 444 dni. Irańczycy w zajętym budynku przechwycili dokumenty świadczące, iż Amerykanie przygotowywali się do obalenia ajatollaha Ruhollaha Chomejniego i ustroju wywalczonego w ramach Rewolucji Islamskiej."
  http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/iran-upamietnil-rocznice-zajecia-ambasady-usa/
 • @szuwarek14 10:38:21
  zaprzysiężono wojska ochrony pogranicza ŁNR
  http://cs622320.vk.me/v622320176/8d9c/4Zs4X_tfhTA.jpg
 • @szuwarek14 10:40:44
  jedna z trzech wczorajszych manifestacji w Moskwie - tu nacjonaliści
  http://cs617418.vk.me/v617418176/276bd/7zYSy7Oiv9c.jpg
 • @szuwarek14 10:42:06
  wczoraj już o tym było - nacgwardia okupująca Sławiańsk i Kramatorsk zwróciła się z apelem do mieszkańców o pomoc. Brakuje im wszystkiego od odzieży po papier toaletowy, domyślam się ze mieszkańcy mieli ubaw.Co najwyżej nazbierali im liści toaletowych.
  http://cs617418.vk.me/v617418176/276b6/xWwEyf6L5bQ.jpg
 • @szuwarek14 10:49:07
  zwycięstwo
  http://cs617418.vk.me/v617418176/276af/KYQEDmJQoo4.jpg
 • @szuwarek14 10:50:23
  Dzisiaj rano w artyleria ukropska ostrzelała Sachankę [rejon Nowoazowski]. w tym rejonie nie ma znaczących sił powstańczych. Są zabici i ranni. 17 - letnia dziewczyna straciła nogi. Przebywa w szpitalu w Nowoazowsku.
  http://novorossia.su/ru/node/9064
 • @szuwarek14 10:50:23
  Ładne
 • @szuwarek14 10:57:22
  Tu ciekawy artykuł zwłaszcza dla młodego pokolenia tresowanego wąskoprzestrzennie na użytek aktualnej władzy.
  "Moczar - kto i dlaczego nim straszy?
  "...Co takiego przeskrobał Moczar, że służy teraz za stracha na niepoprawnie myślące wróble?
  Żeby rozszyfrować tę zagadkę należy cofnąć się do zamierzchłych czasów budowy PRL.
  Utworzone z woli Stalina Centralne Biuro Komunistów Polskich, opanowane całkowicie przez Żydów - Bermana, Minca i Wierbłowskiego, przemianowane później na PKWN było pierwszym krokiem na drodze zniewolenia powojennej Polski przez element etnicznie obcy. A nawet więcej - nie tylko etnicznie obcy ale przede wszystkim antypolski. Dla tych bolszewickich internacjonałów najważniejszą sprawą było opanowanie struktur władzy i możliwie jak największe podporządkowanie Polski stalinowskim Sowietom.[...]
  Plan funkcjonował dobrze dopóki żył Stalin, gwarant władzy żydobolszewii w Polsce. Po jego śmierci a zwłaszcza po egzekucji na Berii i referacie Chruszczowa zaczął im się palić grunt pod nogami. Uwolniony z internowania Gomułka mógł i powinien przeprowadzić dogłębną lustrację i rozliczenie organizatorów bolszewickiego terroru w latach 44 - 53.
  Nie uczynił tego i ten niewątpliwy błąd polityczny kładzie się cieniem na polską historię aż do dnia dzisiejszego.
  Żydobolszewia, która cudem uniknęła odpowiedzialności, odetchnęła z ulgą i knuła dalej.

  Dla ogromnej większości Polaków czasy PRL są homogeniczne i jest to niestety zbyt duże uproszczenie.
  Oprócz wyalienowaniej i antypolskiej żydobolszewii przysłanej nam przez Stalina istniał jeszcze odłam nazywany przez nich pogardliwie "odchyleniem prawicowo-nacjonalistycznym". Taki kuriozalny zarzut był wystarczający do usunięcia każdego oponenta politycznego. Rzeczą wyjątkowo zabawną był fakt, że jedni i drudzy byli komunistami, którzy opierali swoją wizję Polski na podporządkowaniu Moskwie. Gomułka i Moczar to byli przede wszystkim bolszewicy a dopiero potem Polacy. Obce im były jakiekolwiek ideały państwa praworządnego i demokratycznego. Dla tej frakcji, nazywanej często "narodowymi komunistami" wszystkie (lub prawie) metody były dobre do utrzymania władzy. Słynne słowa Cyrankiewicza (Szpilmana) - "Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie" to prawdziwe credo tamtych czasów.
  To co jednak zasadniczo różniło frakcję tzw. Puławian (czyli żydobolszewii) od frakcji Partyzantów (skupionej wokół Moczara) to fakt przynależności etnicznej i przede wszystkim pogląd na zakres suwerenności Polski. To nie było nic innego niż kłótnia w rodzinie (bolszewickiej) o wpływy i władzę.
  Na tle tych "rodzinnych" zmagań postać Moczara ma pewne pozytywne aspekty. Moczar dążył do integracji całego środowiska kombatanckiego a zwłaszcza przywrócenia honoru AKowcom prześladowanym, więzionym i mordowanym zaraz po zakończeniu wojny przez opanowanę przez żydobolszewię UBecję.
  Grupa Moczara nie miała żadnego programu politycznego dla Polski, który dawałby jakąkolwiek nadzieję na praworządne, obywatelskie państwo. Chcieli jedynie, by Polską rządzili polscy komuniści a nie wyalienowana mniejszość etniczna.
  Spadkobiercami Puławian byli ich potomkowie czyli Komandosi Michnika i Kuronia. To oni utworzyli KOR i na plecach 10 mln szczerych członków Solidarności wdrapali się na szczyty władzy. .."
 • @szuwarek14 11:05:00
  oops link: http://spiritolibero.neon24.pl/post/114768,moczar-kto-i-dlaczego-nim-straszy
 • @szuwarek14 11:06:32
  też polecam: "Kult UPA to nie margines.
  KULT UPA TO NIE MARGINES
  Od początku trwania kryzysu na Ukrainie, rozpoczętym protestami na kijowskim (Euro-) Majdanie prawie rok temu, zwolennicy bezwarunkowego popierania prounijnej i prozachodniej części Ukrainy, radykalnie wrogiego wobec Rosji stanowiska i czynnego angażowania się po stronie nowych władz w Kijowie starają się wmówić Polakom, że ekstremizm na ukraińskiej scenie politycznej to tylko margines, nic nie znaczący folklor, pozbawiony wpływów i szerszego poparcia.
  Takim ludziom – politykom i dziennikarzom, którzy za polski „interes narodowy” wyznaczyli wciąganie Ukrainy do UE i NATO (choć dopiero co sami byli „eurosceptykami”) oraz podjudzanie do wojny z Rosją – absolutnie nie przeszkadzały: kult UPA i OUN, Bandery i Szuchewycza; negowanie ludobójstwa na Polakach i historyczny rewizjonizm, przedstawiający bandytów i zabójców jako bohaterów walk o niepodległość; budowanie ukraińskiej pamięci historycznej, patriotyzmu i świadomości narodowej na tradycji kolaboracji z Hitlerem, ukraińskiej dywizji SS i innych formacji ochotniczych; wreszcie – nawiązywanie do nazizmu w symbolice, znakach, kolorach – a nawet kompletnych replikach hitlerowskich mundurów, noszonych przez młodych ukraińskich „patriotów” przy różnego rodzaju uroczystościach rocznicowych, cerkiewnych itp.
  Tymczasem coraz bardziej przekonujemy się, że nowe władze, rządzą Ukrainą od majdanowej rewolucji, w najlepsze kontynuują politykę byłego prezydenta Juszczenki w stosunku do kultu UPA, OUN, Bandery. Na podstawie rozporządzenia prezydenta Poroszenki Dzień Obrońcy Ojczyzny od tego roku obchodzony jest nie jak dotychczas – 23. lutego (była to tradycja radziecka, rocznica powstania Armii Czerwonej) – a 14. października, w rocznicę powstania zbrodniczej, kolaboranckiej Ukraińskiej Powstańczej Armii. „W celu uhonorowania męstwa i heroizmu obrońców niepodległości i integralności Ukrainy, wojskowych tradycji i zwycięstw ukraińskiego narodu, a także dalszej budowy mocnego patriotycznego ducha w społeczeństwie, postanawiam ustanowić na Ukrainie święto – Dzień Obrońcy Ojczyzny, który obchodzony będzie corocznie 14. października” – napisał w rozporządzeniu prezydent Poroszenko...."
  http://aleszuma.neon24.pl/post/114782,kult-upa-to-nie-margines
 • @szuwarek14 11:09:21
  Sztab ATO oświadczył że Rosja wprowadziła wojska - "zafiksowali" na ruskie wojsko"
  http://dnr-news.com/stati/7136-shtab-ato-skazat-chto-rossiya-vvela-voyska-nichego-ne-skazat.html
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1425/9266/original.jpg
 • @szuwarek14 11:14:04
  Anton Gieraszenko oświadczył że Donbas powinien być tak samo blokowany jak Krym. Komentatorzy twierdzą ze poczytał Alicję w Krainie Czarów [ na prochach]
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1425/9336/original.jpg
 • @szuwarek14 11:18:41
  Ukrainie zagraża trzeci Majdan. Sytuacja na Ukrainie w żaden sposób nie poprawiła się po Majdanie. Władza celowo podsyca chory nacjonalistyczny entuzjazm nie dając nic w zamian. Sytuacja gospodarcza - wiadomo. Wojna na wschodzi jest na rękę zarówno władzy jak jej mocodawcom, znakomicie odwraca uwagę od stanu państwa. Ale nie wszyscy dają się zwieść, Jarosz obiecuje marsz na Kijów a taki marsz to może być policzek otrzeźwienia ludzi bo na razie popadli w rewolucyjny amok. Kiedy ich ktoś obudzi i zobaczą że król jest nagi będzie znów gorąco.
  http://dnr-news.com/stati/7121-budet-li-tretiy-maydan.html
  - i niezawodni komentatorzy z forum:
  -trzeci Majdan
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1425/8469/original.jpg
  - wkrótce zima ...
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1425/5563/original.jpg
 • @szuwarek14 11:28:45
  Poroszenko polecił rozminowanie donieckiej i ługańskiej republiki [ !!!???]
  -pomysły banderowskiej władzy godne nagrody Darwina
  http://dnr-news.com/dnr/7133-poroshenko-poruchil-minoborony-razrabotat-plan-razminirovaniya-doneckoy-i-luganskoy-oblastey.html
  -a komentarz na forum taki:"saper ekstraklasa"
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1425/9384/original.jpg
 • @szuwarek14 11:28:45
  " Jaceniuk ostrzy zęby na Rosję"
  http://cs619816.vk.me/v619816028/1fcc3/BTuvaKnCEps.jpg
 • @szuwarek14 11:35:52
  Syn Poroszenki nagrodzony medalem za odwagę. Podobno za zasługi w nocnych klubach.
  http://cs540109.vk.me/c624628/v624628985/7748/FxCKYzYlXO8.jpg
 • Jak kto głupi to go bida łupi mówi galicyjskie przysłowie.
  Obama end CIA wymyślili akcję by dokopać Rosji i obniżyć ceny ropy na świecie. Budżet Rosji był liczony na 100 dol baryłka. USA nie importują ropy a jedynie niektóre gatunki ropy lekkiej. Tymczasem w Rosji nic się nie dzieje, a pierwszy zareagował przemysł Petrochemiczny USA, który w wewnętrznym rozrachunku przyjmując ceny przeliczeniowe ponosi znaczne straty i zaczął cięcie kosztów redukcję etatów i liczne zwolnienia. Ponieważ nastąpiły one przed okresem wyborów uzupełniających do Senatu liczni zwolnienie zagłosowali na Republikanów i Obama tym samym stracił samodzielną władzę w USA. Następny kryzys zaczyna dotykać Norwegii która nadmiar środków ze sprzedaży ropy przeznaczała na dofinansowanie Europy środkowo-wschodniej. z powodu spadku cen ropy kwoty te powoli zanikają.
 • @szuwarek14 11:39:27
  jest i nagroda Darwina dla Ukrainy [ za całokształt]
  http://cs540109.vk.me/c618428/v618428673/1e9f3/6DpjoKh0_hg.jpg
 • @wujal 11:40:24
  dokładnie tak, pazerność i nieobliczalność kilku kongresmenów doprowadziła do załamania gospodarki w Europie ale też w USA, w najlepszej sytuacji jest Rosja bo jest jednym wielkim imperium i łatwiej jest zareagować regulacjami na własnym ogromnym rynku niż Europie która musi gimnastykować się z wieloma państwami, ich rządami, interesami politycznymi a jak jeden rząd nakłoni to drugi się wyłamuje.
 • @szuwarek14 11:46:07
  Marsz Jedności w Sewastopolu na Krymie. Ukry dopisują że ludzie dostali po 300 rubli za udział. Patrząc na stan Ukrainy to też bym wiwatował że mi się upiekło i historia nie przerobiła mnie na mięso armatnie.
  http://www.youtube.com/watch?v=mdEEyy_Vqwg
 • @szuwarek14 11:56:06
  inny film z inauguracji Zacharczenki
  http://www.youtube.com/watch?v=NB5vG3yM22c
 • @szuwarek14 12:00:05
  Dobra analiza sytuacji aczkolwiek nie pozbawiona ukłonu w stronę obowiązującej propagandy bo inaczej by nie przeszło. Nic tu się nie dzieje przypadkiem. Nie przeznacza się miliardów dolarów na przypadkowe wydarzenia. Nie ma głupoty politycznej u naszych polityków tylko jest zadanie polityczne do wykonania za pieniądze o jakich piszący te banialuki nie mają pojęcia. Poza tym naiwność czy głupota - jedynym państwem któremu mogło zależeć na Ukrainie w całości jest Rosja bo zostałoby po staremu bez ogromnych kosztów jakie teraz musi ponosić - zostałby duży ukraiński rynek zbytu i to jest w interesie Rosji a nie ćwiartowanie Ukrainy i ponoszenie kosztów odbudowy przez najbliższe 30 lat. Kto jest specjalistą od ćwiartowania zbyt dużych krajów to wiemy. Komu chodzi po głowie polski Śląsk i Pomorze też wiemy, więc bez takich .
  "Dezintegracja Ukrainy jest faktem. "Tym, którzy bezkrytycznie brnęli w omamie euforii w poparcie dla Majdanu i każdego, kto bardziej realnie podchodził do wydarzeń na Ukrainie, oskarżali o rusofilizm, a czasami wprost o rosyjską agenturę, przyjdzie chwilowo zamilknąć. Oczywiście ciągle nikt nie zadaje podstawowego pytania – ile ta awantura Polskę kosztowała politycznie i finansowo? A straty są ogromne".Jeszcze kilka miesięcy temu istniała szansa na stworzenie na Ukrainie państwa federalnego, oczywiście już bez Krymu. Jednakże rozsądek Kijowa został zastąpiony przez omamy nacjonalizmu. To, że Swoboda, Partia Radykalna czy też Prawy Sektor parli do wojny, czy też bardziej do władzy, było oczywiste dla wszystkich obserwatorów ukraińskiej sceny politycznej. Jednakże dla zyskania poparcia społecznego urzędujący prezydent i premier postanowili opowiedzieć się po stronie ukraińskiego szowinizmu i wybrać sobie za wzór Banderę i Szuchewicza. Oczywiście ten skręt w faszyzujący nacjonalizm, wykluczony w Europie i USA, nie wywołał protestów świata międzynarodowej polityki. To walka z nacjonalistami Marie Le Pena we Francji czy też Nigel'a Farage w Wielkiej Brytanii jest nie tylko poprawnością polityczną, a nawet niezbędną potrzebą w UE, a tolerowanie i wspieranie szowinizmu na Ukrainie jest pożądanie i niezbędne! Unia Europejska, w tym Polska krok po kroku odchodzi od realnej polityki na rzecz polityki pragnień i złudzeń, a to stwarza kolejne zagrożenia dla stabilności w Europie.
  Realnością polityczną w stosunku do Kijowa jest przyjęcie faktu, iż Krym jest na obecną chwilę terytorium rosyjskim i to nieformalnie już przyjął świat. Problem jednak polega na tym, iż Zachód przyjął, iż wschód i południe Ukrainy musi pozostać ukraińskie, bez względu na zdanie ludności zamieszkującej te obszary. Jest to poniekąd zobowiązanie Brukseli i Waszyngtonu za namawianie „Majdanu" do konfrontacji ze zwolennikami opcji rosyjskiej w tym państwie. Oczywiście to się ma nijak do zasad samostanowienia ludności obowiązującej w UE. Wspomniane poparcie Zachodu słabnie wprost proporcjonalnie do czasu, który upłynął od przewrotu konstytucyjnego na Ukrainie. Gospodarka nie zna trwałego prymatu celów politycznych nad ekonomicznymi. Dlatego też Kijów coraz bardziej zostaje sam ze swoimi problemami gospodarczymi i społecznymi, a idzie zima, która zaostrzy jeszcze ten element wzajemnych relacji pomiędzy zobowiązaniami Zachodu a oczekiwaniami Ukrainy na rzecz dryfowania tej ostatniej w kierunku szarej strefy bezpieczeństwa międzynarodowego..."
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/dezintegracja-ukrainy-jest-faktem#
 • @szuwarek14 12:11:20
  aktualności od Colonela
  http://colonelcassad.livejournal.com/1881828.html
 • @szuwarek14 12:28:20
  http://set-info.ru/news/karateli_kaznili_ranenogo_opolchenca_privyazav_ego_k_tanku_2014-11-05
  Ukrozombi przywiązali rannego Opołczeńca do czołgu...
 • @szuwarek14 12:28:20
  http://cs7009.vk.me/c624128/v624128946/81c9/KkDJ1rHyj-A.jpg
  Mózgowy bezmózgowy:)
 • @szuwarek14 12:11:20
  http://cs7009.vk.me/c620831/v620831762/1d848/m8RO1MjJ7BM.jpg
 • Mogił polskich żołnierzy zabitych przez banderowców, orzeł depcze tryzuba!!!
  Nie wiem gdzie to jest , trzeba znaleźć!!!https://pp.vk.me/c625224/v625224082/6592/_Daku4icWgA.jpg
 • @trojanka 13:57:55
  W TBN Russija 24 podali, że w USA odbywają się jakieś wybory.

  Hm, zastanawiam się czy je uznać ......................... :)
 • @
  Śledztwo ws. organizacji przez cywilnych urzędników lotów premiera Donalda Tuska i prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska z 7 i 10 kwietnia 2010 roku zostało po raz trzeci umorzone przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga.

  brak znamion przestępstwa

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnosci/news-prokuratura-umarza-sledztwo-ws-organizacji-lotow-do-smolensk,nId,1547932#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 • @trojanka 16:35:43
  przestańmy ich nazywać wojskiem - ukraińscy bandyci i tyle
 • @szuwarek14 16:43:22
  Rosjanie doposażyli doniecka straż pożarną, brawo
  http://www.youtube.com/watch?v=LOlO1cpxrLQ
 • @szuwarek14 16:47:56
  nowym władzom znów się gdzieś pieniądze zapodziały, z powodu długu 400mln hrywien Charków może zostać bez wody
  http://dnr-news.com/dnr/7149-skachite-dalshe-ves-harkov-ugrozhayut-ostavit-bez-vody-iz-za-dolgov.html
 • @szuwarek14 16:52:24
  z cyklu skoczki ukropskie " Kto nie skacze ten Moskal"
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1426/932/original.jpg
 • @trojanka 16:54:06
  a tam błędy, mnie też się ciągle coś przydarza, dziesięć rzeczy na raz robię
 • @szuwarek14 16:56:07
  z cyklu skoczki ukropskie " Kto nie skacze ten Moskal"
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1426/924/original.jpg
 • @szuwarek14 16:57:18
  z cyklu skoczki ukropskie " Kto nie skacze ten Moskal"
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1426/941/original.jpg
 • @trojanka 13:57:55
  Nasi zwyrodniali „bracia i przyjaciele” Ukraińcy https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2014/11/bandyci-z-ukrainy.jpg?w=500&h=449
 • @szuwarek14 16:58:34
  z cyklu skoczki ukropskie " Kto nie skacze ten Moskal"
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1426/928/original.jpg
 • @Kula Lis 62 16:59:58
  bandziory i genetyczni barbarzyńcy
 • @szuwarek14 17:00:47
  z cyklu skoczki ukropskie " Kto nie skacze ten Moskal"
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1426/916/original.jpg
 • @szuwarek14 17:03:30
  Serbowie z Kosowa palą sobie ognisko
  http://cs617418.vk.me/v617418176/278d8/xLUZBRSbk_k.jpg
 • @szuwarek14 17:07:17
  ukropska banda nie mogąc rozbić powstańców ostrzelała Frunze z "Gradów"
  http://www.youtube.com/watch?v=LR7mQ0rrt2E
 • @trojanka 17:13:37
  to zwyczajne najemne bydło oligarchów które wykonuje zlecenie zrównania Ukrainy z ziemią, nic tak nie bogaci jak wojna, im dłużej trwa tym zyskowniejszy szaber i sprawniejsze załatwianie swoich prywatnych interesów,politycy na front nie pójdą
 • @trojanka 17:15:47
  ślicznota !
 • @trojanka 17:13:37
  "W Rosji ustanowiono Dzień Nieznanego Żołnierza. Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę, ustanawiającą w Rosji nową pamiętną datę - Dzień Nieznanego Żołnierza.
  Nowe święto będzie obchodzone 3 grudnia. Odpowiedni dokument został opublikowany na oficjalnym portalu z informacjami prawnymi.
  To właśnie 3 grudnia 1966 roku z okazji 25. rocznicy rozgromienia wojsk nazistowskich pod Moskwą prochy nieznanych żołnierzy zostały przeniesione z grobów zbiorowych na Szosie Leningradzkiej i pochowane w Ogrodzie Aleksandrowskim w centrum Moskwy.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_05/W-Rosji-ustanowiono-Dzien-Nieznanego-Zolnierza-3186/
  - w Polsce też jeszcze obowiązuje ustawa z 1935 roku, jeszcze z czasów Piłsudskiego o poszanowaniu grobów wojennych i wojskowych ale to nadjordańskie bydło które tu rządzi od 1989 z cywilizacją ma niewiele wspólnego
 • @trojanka 17:21:33
  haaaaaaaaaaaaaaa idealne !
 • @trojanka 17:21:33
  "Narodowy Bank Ukrainy zakazał operacji w rublach.
  Narodowy Bank Ukrainy zakazał lokat i kredytów w rublach. Ponadto regulator wprowadził zakaz wwozu rosyjskiej waluty w kwocie przekraczającej równowartość 10 tysięcy hrywien (około 770 dolarów) na terytorium kraju przez granicę Krymu. Zakaz dotyczy wszystkich ukraińskich banków. We wrześniu NBU zakazał wydawania zagranicznej waluty, w tym rosyjskich rubli, na karty płatnicze, wprowadził obowiązkową konwersję przekazów pieniężnych na hrywny, a także spowolnił procedurę zakupu zagranicznej waluty na międzybankowym rynku walutowym.
  Do Rady Najwyższej Ukrainy wpłynął projekt ustawy w sprawie zniesienia szczególnego statusu Donbasu – czytamy na stronie ukraińskiego parlamentu. Zgłosił go lider Partii Radykalnej Ołeh Laszko. Ta decyzja Kijowa stanowi reakcję na przeprowadzenie wyborów w proklamowanych w trybie jednostronnym Donieckiej i Ługańskiej Republice Ludowej. W wyborach w DRL odniósł zwycięstwo premier Aleksander Zacharczenko, a w ŁRL – obecny szef republiki Igor Płotnicki.
  Doniecka Republika Ludowa (DRL) popiera decyzję Ukrainy o uchyleniu ustawy o szczególnym statusie Donbasu. Poinformował o tym pierwszy wicepremier DRL, Andriej Purgin. Powiedział on, że ustawa ta służyła za parawan przykrywający agresywne plany Kijowa, które w istocie sprowadzają się do kontynuowania ostrzałów pokojowych narodów i do blokady gospodarczej Donbasu..."
  http://wolnemedia.net/polityka/narodowy-bank-ukrainy-zakazal-operacji-w-rublach/
  -jeszcze do Ukraińców nie dociera że własnymi rękami kopia grób
  sobie, zarzynają własną gospodarkę i sektor finansowy ?
 • @szuwarek14 17:22:53
  "Lubański: 37 ochotniczych batalionów przeciw Donbasowi .
  Według, oficjalnej statystyki na Ukrainie teraz funkcjonuje 37 ochotniczych batalionów, którzy wojują po stronie rządu kijowskiego. Najbardziej znani i aktywne to bataliony: "Ajdar", "Azow", "Dnipro", "Donbas", które są podporządkowane MSW Ukrainy i Gwardii Narodowej.
  Zamiast ideologii sowieckiej rolę komisarów czerwonych teraz wykonują w tych batalionach ochotniczch kapełani prawosławni i greckokatoliccy. Gros tych księży wzoruje się nie na etyce chrześcijańskiej lecz na nazistowskiej ideologii Doncowa-Bandery. Dzięki tym kapełanom, zwłaszcza greckokatolickim na Ukrainie odradza się OUN-UPA pod różnymi szyłdami. Prym w powstaniu nowoczesnej
  UPA wiodą 17 batalionów "Prawego Sektora", którzy nie są odporządkowani żadnemu resortowi siłowemu na Ukrainie. Faktycznym dowódcą tych czerwono-czarnych batalionów UPA jest zawodowy wojskowy Andrij Stempowśkyj, a nie watażka Dmytro Jarosz.
  Dlatego żydowski sympatyk Bandery i Szuchewycza prezydent Poroszenko nie przypadkowo zmienił Dzień Obrońcy Ojczyzny z 23 lutego na 14 października - dzień powstania UPA. Czy Polacy nareszcie zrozumieją, iż biorą teraz aktywny udział w rozbudowie nowych sił zbrojnych Ukrainy, fundamentem których były upowskie rzezie Polaków Wołynia?
  Pierwsze uzbrojenie nowej UPA trafiło do Donbasu z Polski. Czy to nie jest krwawy chichot historiii i deptanie grobów polskich ofiar UPA? Przepraszam nie gróbów, a wyrytych w polach i lasach jam pogrzebowych do dziś nie poświęconych przez polskich kapłanów.
  Czy to nie hańba narodowa? Eugeniusz Lubański (Kijów)
  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1964%3Alubaski-37-ochotniczych-batalionow-przeciw-donbasowi
  - obawiam się że od ćwierć wieku Polska i Polacy regularnie się hańbią, hańbią swoja historię i poświecenie swoich przodków
 • @trojanka 18:10:58
  polskie wojsko też pałaszowało konserwy z zachodu, 30-letnie, sprawdzali czy się nadajemy do NATO
 • @trojanka 18:10:58
  " Jak prowadzi wojnę ukraińskie wojsko. Ukraińska armia strzela do powstańców a powstańcy strzelają do tyłu w okna domów"
  http://cs623623.vk.me/v623623626/7ef6/tJ_JEx1CC9o.jpg
 • @szuwarek14 18:23:58
  Powstańcy ze Sławiańska walczący pod Pieskami opowiadają ...
  http://www.youtube.com/watch?v=orkVaR-iavY
 • @szuwarek14 18:23:58
  Osetnicy w Donbasie
  http://www.youtube.com/watch?v=JEFDsxpdam8
 • @szuwarek14 18:27:31
  Ukraina niechcący uznała odrębną państwowość Krymu. Bank Ukrainy ma zakaz inwestowania na terenie Krymu.
  http://dnr-lnr.ru/vazhnye-novosti-novorossii/328-ukraina-priznala-krym-drugim-gosudarstvom.html
 • @szuwarek14 18:30:50
  do DNR przyjechało już ponad 35 000 ochotników - antyfaszystów żeby walczyć z bandą ukropską
  http://dnr-lnr.ru/novosti-dnr/339-za-polgoda-v-dnr-vehali-bolee-35-000-inostrannyh-dobrovolcev-antifashistov.html
 • @szuwarek14 18:33:04
  Bachmutka, blokposty ATO od nr 25-30 pod ostrzałem powstańców
  http://dnr-lnr.ru/novosti-lnr/321-bahmutka-blokposty-ato-s-25-go-po-30-y-pod-ognem.html
 • @trojanka 18:34:59
  ale zawsze na czasie
 • @trojanka 18:34:59
  bez komentarza
  http://cs625731.vk.me/v625731986/85da/qKCxSgbz1gs.jpg
 • @trojanka 16:35:43
  I co na to b.demokratyczna UE i jej pozarządowe organizacje ? Fausz, obłuda i podwójna moralność.
 • @szuwarek14 18:37:41
  "Forbes: Putin najbardziej wpływowy na świecie.Prestiżowy amerykański dwutygodnik po raz kolejny ogłosił swój ranking najbardziej wpływowych ludzi na świecie.
  Na pierwszym miejscu po raz kolejny znalazł się rosyjski prezydent Właidmir Putin - "nasz wybór był po prostu do przewidzenia" podkreśliła redakcja "Forbesa". Drugie miejsce zajął amerykański prezydent Barack Obama, który według niej "ma władze, ale jest zbyt ostrożny żeby jej użyć". Na trzecim miejscu amerykańscy dziennikarze umieścili Xi Jinpinga, który przejmując trzy kluczowe stanowiska państwowe i partyjne stał się w ich mniemaniu "najpotężniejszym chińskim przywódcą od czasów Mao Zedonga". Czwarte miejsce w rankingu zajął papież Franciszek "lider duchowy jednej szóstej światowej populacji", zaś piąte kanclerz Niemiec Angela Merkel, która na powrót wprowadziła Niemcy na "scenę światową".
  forbes.com/kresy.pl
  - a Poroszenko nie załapał się chociaż na odźwiernego ?
 • @szuwarek14 17:00:47
  Dobre ! Tylko już nieaktualne.
 • @Playset 18:40:24
  ludzie sami sobie wmówili demokrację a bangsterzy nie zaprzeczają bo co mają ludziskom psuć samopoczucie, Ukraińcy wmówili sobie że mają teraz wolny kraj a mają najbardziej zbrodniczy reżim od II wojny
 • @szuwarek14 18:45:26
  "Pytania ?"
  http://cs623717.vk.me/v623717484/8179/vl7Rm9ysJow.jpg
 • @szuwarek14 18:47:48
  http://cs540109.vk.me/c617220/v617220171/28db6/X4x6Lo5Ob0Q.jpg
 • @szuwarek14 18:48:50
  "Renta neokolonialna, czyli ile jeszcze Polak zapłaci.
  Tylko w zeszłym roku legalny drenaż Polski z kapitału wyniósł blisko 82 mld zł, równowartość 5 proc. PKB. To rekord ćwierćwiecza. Jednak, wszystko na to wskazuje, zostanie on szybko pobity.Żyjemy w ekonomicznym matriksie. Polskie spory o wydatki na służbę zdrowia, edukację czy wojsko są śmiesznie groszowe na tle problemu notorycznie nieanalizowanego i niedyskutowanego, jakim jest drenaż kraju z kapitału przez zagraniczne firmy. Tylko w zeszłym roku wyniósł on blisko 82 mld zł, równowartość 5 proc. PKB. To rekord ćwierćwiecza. Jednak, wszystko na to wskazuje, zostanie on szybko pobity.
  Ta kwota to więcej niż łączny budżet Ministerstwa Zdrowia i NFZ oraz dwa i pół razy tyle, ile budżet MON. Gdyby nie ten gigantyczny wypływ pieniędzy (pozwólmy sobie na odrobinę alternatywnej historii), Polska rozwijałaby się w zeszłym roku w oszałamiającym tempie 6,6 proc. PKB. A każdy z nas miałby w kieszeni średnio o 2 126 zł więcej.[...]
  Skala procederu jest oczywiście niemożliwa do dokładnego policzenia. Pewną, cząstkową jego miarą może być gwałtowny skok wielkości pozycji bilansu płatniczego zwanej „saldem błędów i opuszczeń”. Wraz z wybuchem kryzysu w 2008 r. następuje oto wzrost jego ujemnej wartości w stosunku do roku poprzedniego o, bagatela, ponad 20 mld zł, po czym (z wyjątkiem roku 2012) stabilizuje się on na poziomie co najmniej -26 do -31 mld zł rocznie. Dlaczego „co najmniej”? Bazuję na ostrożniejszych szacunkach. Liczone według innej metody dochodzi to saldo nawet do -45 mld zł.
  Gwałtowny wzrost ilości pieniądza znikającego w niewyjaśnionych okolicznościach prawdopodobnie potwierdza dobrze znany w literaturze przedmiotu mechanizm: w czasach kryzysu drenaż peryferii się wzmaga. Kiedy w metropolii zaczyna brakować kasy, wyciska się ją z parobków, tak jak szlachta polska zwiększała w XVII w. wymiar pańszczyzny wraz ze spadkiem cen zboża. Polsce i innym peryferiom przypada rzecz jasna w międzynarodowym podziale pracy los eksploatowanych chłopów pańszczyźnianych. Skądinąd ten mechanizm wyjaśniałby też poniekąd wzrost legalnego drenażu, o którym była mowa wcześniej..."
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/renta-neokolonialna-czyli-ile-jeszcze-polak-zaplaci
 • @trojanka 18:42:43
  teraz nie ma już takich spektakularnych wydarzeń na Ukrainie jak były, zwyczajna proza polityczna przerywana tu i ówdzie mocniejszym ogniem
 • @szuwarek14 18:52:34
  teraz Polak zapłaci za jankeskie kolorowe rewolucje
  "UE gotowa jest pomagać Ukrainie.
  Unia Europejska gotowa jest przeznaczyć pieniądze na spłatę długów gazowych Ukrainy. Poinformował o tym ambasador UE w Rosji, Vygaudas Ušackas.
  Powiedział on, że Unia Europejska przeznacza bezprecedensowe kwoty na pomoc Ukrainie, sięgające 11 miliardów euro.
  Ušackas wyraził opinię, że Ukraina powinna stać się suwerennym i gospodarczo niezależnym państwem. „Aby ani Gazprom, ani Komisja Europejska, ani też MFW nie musiały stale „opiekować się” Ukrainą” – powiedział. Zdaniem dyplomaty, aby osiągnąć ten cel niezbędne są wewnętrzne reformy gospodarcze, polityczne i społeczne.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_05/UE-gotowa-jest-pomagac-Ukrainie-2649/
 • @szuwarek14 19:00:32
  pozycje armii Noworosji pod Mariupolem
  http://www.youtube.com/watch?v=0daeX62OHVE
 • @szuwarek14 19:07:23
  "Pierwsze kroki w kierunku "ostatniej szansy". "Komisja ostatniej szansy" – tak nazwał swój zespół szef najwyższego organu władzy wykonawczej Unii Europejskiej Jean-Claude Junker mając na myśli rosnącą liczbę wyzwań społecznych i politycznych stojących przed zjednoczoną Europą.[...]To między innymi dotyczy uregulowania rozgorzałego w ostatnich dniach konfliktu pomiędzy Unią Europejską i Wielką Brytanią z powodu odmowy Londynu zapłaty do europejskiego skarbu państwa 2,1 miliarda euro. Przyczyna dopłaty to bardziej dynamiczny, według Brukseli, rozwój brytyjskiej gospodarki. Bez względu na zasadność takiego żądania wystarczy powiedzieć, że chodzi nie o odmowę Davida Camerona "wystawić czek", ale o przesunięcie sporu na grunt polityczny. Kanclerz Niemiec Angela Merkel nie popierająca na dodatek polityki migracyjnej Londynu dodała bez ogródek, że nie będzie upierać się przy dalszym członkostwie Londynu w Unii Europejskiej.

  Na dodatek trzeba powiedzieć, że problemy z Londynem odbywają się na tle ogłoszonej w ostatnich dniach przez Komisję Europejską pesymistycznej prognozy wzrostu ekonomicznego państw strefy euro na obecny i nadchodzący rok. Eksperci komisji obniżyli wstępne dane. Uzdrowienie może nastąpić nie wcześniej niż w 2016 roku. Bardziej pesymistycznie wyglądają perspektywy wzrostu w państwach-lokomotywach Unii Europejskiej – w Niemczech, Francji i Włoszech. Przyczyny sceptycyzmu ekonomistów, jak zauważają komentatorzy, kryją się w ryzyku geopolitycznym, takim jak kryzys na Ukrainie i konflikt a Bliskim Wschodzie.[...]
  A co teraz? Jak sarkastycznie zauważył austriacki portal internetowy «EU-Infothek», jedyną oznaką życia nowego składu komisji na tle wielu globalnych wyzwań dla Europy są przyjęte dyrektywy o tym, że w menu wszystkich organizacji żywnościowych – od restauracji po fast foody – mają być podane alergeny. W razie niezastosowania się właścicieli czekają ogromne kary, a w rezultacie dojdzie do masowego zamykania punktów restauracyjnych. "Brawo, Unia Europejska! – podsumowuje portal. – Iluzje dobroczyńców znów wniosły godny wkład we wzrost bezrobocia". Jakim będzie kolejny krok na drodze do "ostatniej szansy"?
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_05/Pierwsze-kroki-w-kierunku-ostatniej-szansy-4134/
  - myślałem z w związku z kryzysem wyprostują teraz śliwki albo inne porzeczki
 • @trojanka 19:11:33
  to się nazywa dyktatura a czy za nią stoi 1 człowiek czy 560 posłów to sprawy trzeciorzędne
 • @szuwarek14 19:13:27
  Zniszczenia w Doniecku
  http://www.youtube.com/watch?v=yw87-WCdd88
 • @szuwarek14 19:15:52
  niewinne ofiary z Odessy
  http://cs623928.vk.me/v623928852/8ac0/9Qr-SXJf05E.jpg
 • @szuwarek14 19:22:30
  w Charkowie się spalił magazyn odzieży Ukropów
  http://cs623928.vk.me/v623928852/8a33/639IV22nzWc.jpg
  http://cs624718.vk.me/v624718667/984f/6_f3EE-vNDQ.jpg
 • @szuwarek14 19:27:06
  dwa systemy umundurowania
  http://cs623725.vk.me/v623725511/81e0/I6U8vzE9MNM.jpg
 • @szuwarek14 19:30:21
  "Cyborgi" chwalą się zdjęciami jeńców
  http://www.facenews.ua/news/2014/254156/
 • @szuwarek14 19:33:06
  ukraińska dziennikarka twierdzi że 90% społeczeństwa czeka kiedy ich powstańcy oswobodzą od rządów kijowskiej junty
  http://ruposters.ru/archives/9823
  - a zasługujecie ?
 • @szuwarek14 19:36:28
  "Mieszkańcy zachodniej Ukrainy. Wiedzcie że gdybyście to wy chcieli się oddzielić my za żadne pieniądze nie poszlibyśmy WAS ZABIJAĆ !
  mieszkańcy Donbasu"
  http://cs620922.vk.me/v620922309/c3fc/9vVTnmMQmSI.jpg
 • @szuwarek14 19:45:39
  11 бто Украины хвалится в убийстве гражданского http://instagram.com/p/pvyzSix5ic/
  http://cs540109.vk.me/c540103/v540103203/15033/Gsw3AHP14qE.jpg
  http://cs540109.vk.me/c540103/v540103203/1503a/ahhNN3UhPa4.jpg
 • @szuwarek14 19:49:54
  patriota
  http://cs540109.vk.me/c7008/v7008231/128da/TRh1y_NRC1U.jpg
 • @szuwarek14 20:00:40
  "Krótki reportaż o przemyśle wojennym w Noworosji.
  Kilka donieckich fabryk zostało zamkniętych i opuszczonych przez ich byłych, zwykle oligarchicznych właścicieli na skutek rozpoczęcia konfliktu militarnego w Donbasie. Noworosjanie skorzystali z tego i przejęli niektóre z nich, po czym przystosowali je do naprawy i i procesu budowy nowej techniki wojskowej. Aktualnie czyści się tam czołgi, naprawia je, wzmacnia pancerz, po czym są gotowe do wykorzystania na wojnie."
  https://pl-pl.facebook.com/PolskaiNoworosja
  https://www.youtube.com/watch?v=pBC1Ubt1LFY
 • @szuwarek14 20:09:04
  a to jest Unia Europejska
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152382220578045&set=p.10152382220578045&type=1&theater
 • @szuwarek14 20:13:17
  a to jest zad
  http://cs623928.vk.me/v623928659/7c80/Vt0QFn4CDvY.jpg
 • @szuwarek14 20:24:34
  "Ługańsk - Donieck, zbieraj się, wiejemy "
  http://cs540109.vk.me/c625516/v625516985/8b79/MbFF4-GvihA.jpg
 • @szuwarek14 20:28:56
  "Noworosja: Pierwsza placówka zagraniczna.
  W Bratysławie zaczęło działać nieoficjalne przedstawicielstwo Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Zorganizował je słowacki biznesmen Marian Farkaš, który jako cel powołania placówki wskazał „udzielenie pomocy humanitarnej Nowej Rosji”.
  Słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych próbuje zdezawuować inicjatywę Farkaša. W oświadczeniu wydanym na tę okoliczność przez MSZ napisano o donbaskich republikach ludowych, że w „rozumieniu prawa międzynarodowego nie można traktować ich jako samodzielnych podmiotów i dlatego nie ma sensu traktować poważnie ich przedstawicielstwa na Słowacji”.
  http://xportal.pl/?p=17252
 • @szuwarek14 20:33:16
  jeszcze o wczorajszych manifestacjach:
  "Rosja: Za i przeciw Noworosji. Podczas obchodzonego wczoraj w Rosji Dnia Jedności Narodowej w Moskwie odbyły się liczne manifestacje których uczestnicy odnieśli się do problemu relacji z Ukrainą i separatyzmu noworosyjskiego.
  „Rosyjski Marsz” organizowany przez Etnopolityczne Stowarzyszenie „Rosjanie” przyciągnął ok. 1000 osób. Jego uczestnicy wznosili hasła „Sława Ukrainie, sława Rosji” czy „Nie dla wojny z Ukrainą”. manifestanci, wśród których podobnie jak na zbliżonych imprezach w Polce przeważali przedstawiciele subkultur, spalili flagę noworosyjską. Uczestnicy „Rosyjskiego Marszu” nieśli m.in flagi Ukrainy i podobizny radzieckich kolaborantów Trzeciej Rzeszy w tym odpowiedzialnego za zbrodnie wojenne na ludności Warszawy Bronisława Kamińskiego – dowódcy Rosyjskiej Wyzwoleńczej Armii Ludowej.
  Więcej uczestników (ok. 3000) zgromadził „Rosyjski Marsz za Noworosją”. Jego uczestnicy deklarowali poparcie dla ludowych republik Doniecka i Ługańska. Wcześniej od marszu odciął się Igor Striełkow zarzucający części organizatorów głoszenie poglądów antypaństwowych.
  Największy przemarsz w którym uczestniczyli przedstawiciele głównych partii politycznych, organizacji społecznych i związków zawodowych zgromadził 50 tysięcy ludzi. Wielu niosło flagi Noworosji i republik ludowych , wznoszono również hasło „Noworosjo, jesteśmy z tobą” .
  (na podst. Novorosinform)
  http://xportal.pl/?p=17245
 • @puł.dovgirt 20:38:19
  gdzie ukropski analfabeto miedzy cywilizowanych ludzi, buda !
 • @trojanka 18:42:43
  Trojanko, ja na pewno jestem:) Praca na zmiany a i zanim wszystko przeczytam co piszecie to czas leci, że ho ho ho!
  No i trzeba pozwiedzac rózne źródła, żeby się i z Wami podzielić i tu czytającymi a nie udzielającymi się. Dużo ludzi tylko czyta bo chce poznać wiadomości a nie propagandę.
 • @szuwarek14 20:36:14
  szkoła w Doniecku
  https://pbs.twimg.com/media/B1so7tyIUAEH5Ts.jpg:large
 • @puł.dovgirt 20:38:19
  Witaj ZOMBIE!
 • @lorenco 20:53:04
  we Francji jakby niezadowolenie rolników
  http://www.youtube.com/watch?v=1PXz7mBst88
 • @szuwarek14 20:58:46
  o rany, młody narybek banderowa
  https://pbs.twimg.com/media/B1rnztYIcAAC8qM.jpg
 • interesariusz -> szuwarek14 @20:45:07
  tą "techniką wojskową" już AdNovum doprowadzał mnie do mdłości,

  dlaczego nie można po prostu pisać "sprzętu wojskowego" ?
 • @interesariusz z PL 21:11:47
  tak brzmi bezpośrednie tłumaczenie z rosyjskiego więc to normalne że wiele osób tłumaczy bezpośrednio, żeby tak wrażliwi byli kiedy zaśmiecają analogicznymi kalkami językowymi z angielskiego, jak się chce szybko napisać można zaznaczyć cytowanie ale tu z kolei debile czytający nie wiedzą co oznacza cudzysłów
 • @trojanka 21:12:18
  "Najmłodsi „terroryści” z Donbasu. [...] Myślę, że znakomita większość zachodniej tzw. opinii publicznej, urabianej przez media, nie zdaje sobie sprawy, co tak naprawdę dzieje się w Donbasie i jakie są rozmiary katastrofy, która dotknęła mieszkających tam cywilów, w tym dzieci.[..]
  Gdyby pojawił się jasny przekaz: „Drodzy mieszkańcy Donbasu i wschodniej Ukrainy, nikt was nie zamierza dyskryminować, przepraszamy was za to, że chcieliśmy odebrać wam prawo do używania swojego języka, zapewniamy wam pełną swobodę kulturową, religijną i narodową. Zostańcie z nami, będziemy wspólnie budować swój dobrobyt, Ukraina będzie domem dla wszystkich.”
  Taki przekaz, za którym stałyby czyny, miałby dużą siłę i nie dał Putinowi szans na – jak to się uważa „zbuntowanie” Donbasu. Tylko, że takiego przekazu nie było. Zamiast tego – Poroszenko – z pełnym poparciem Zachodu – wysłał armię i zbirów z banderowskich batalionów, by rozprawili się z terrorystami. Także z tymi najmłodszymi…" ZDJĘCIA +18
  http://sokzzuka11.blog.onet.pl/
 • @lorenco 20:53:04
  puł.dovgirt
  rozbiór na części pierwsze
  puł. - gramatyczny
  dovn - nie obrażając chorych "...dorozwój"
  girt - mieć w obwodzie, opasany

  Jaka ksywa takie komentarze. Bo nie posądzam go o znajomość Czarnych Chmur? - takie błędy, dlatego gramatyczny!
 • @szuwarek14 21:20:01
  "Litewska fundacja charytatywna uważa dzieci Donbasu za terrorystów.
  Litewska organizacja charytatywna „Szczęście dzieci”, która zebrała z darowizn od mieszkańców krajów bałtyckich 37 000 euro, uznała, że dzieciom, żyjącym w „separatystycznych” republikach, pomagać nie będzie.
  Wg charytatywnej organizacji – taką pomoc na Litwie uznaje się za „wsparcie dla terrorystów” - wobec kilku organizacji litewskich i grup ludzi, którzy zbierali pieniądze na pomoc dla humanitarną dla Donbasu, organa ścigania przeprowadzają już dochodzenie.
  „W centralną część Ukrainy przyjechało ze strefy wojennego konfliktu ponad 400 tys. uchodźców. Ludzie ci zdążyli zabrać ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy, mając nadzieję, że szybko wrócą do swych domów. Ludzie ci nie mają ciepłej odzieży, butów, artykułów gospodarstwa domowego. Dorosłym i dzieciom brakuje żywności” – powiedziała szefowa organizacji, Rasa Diczpetrene."
  http://sokzzuka11.blog.onet.pl/
  - na Żmudzi bez zmian, genetyczny nazizm
 • @re1 21:24:31
  wow, to dokonałeś bolesnej analizy delikwenta
 • interesariusz -> szuwarek14 @21:17:50
  nie kpij sobie,

  myślisz o czytelnikach neonu dokładnie to samo, co tuskowy rząd myślał o Polakach.
 • @interesariusz z PL 21:27:56
  Co znaczy kpij? Jest totalne zaśmiecanie języka kalkami z innych języków i to nie z rosyjskiego tylko głównie z angielskiego i to uchodzi bezkarnie dlatego ludzie na tej zasadzie bez zastanowienia kopiują z rosyjskiego. problem leży w niesymetrycznej ocenie zjawiska, jak z rosyjskiego to razi jak grzmot z angielskiego to nobilituje. To dopiero świadczy o prostactwie i taki Dowgirt połamaniec językowy się wyrwał to oberwał. Mnie nikt poprawności językowej nie musi uczyć.
 • interesariusz -> szuwarek14 @21:20:01
  pluć na zachodnią opinię, zastanówmy się nad nami, Polakami,

  6 milionów ofiar 2WŚ najwyraźniej nam nie starcza,
  pragniemy utoczyć więcej własnej krwii,

  co się stanie, jeśli Komorowski ogłosi nabór do wojaczki na Ukrainie,
  i sypnie bugsami, jak podczas ekspedycji naszych do Iraku i Afganistanu ?

  A co się stanie, jak ogłoszą powszechną mobilizację, ilu ucieknie i się nie zgłosi ?
 • interesariusz -> re1 @21:24:31
  czy naprawdę chcesz grać w takie dziecinne zabawy ?

  ignoruj to, czego nie trawisz.

  Ja nie chcę wiedzieć, po czym puszczasz pawia.
 • @interesariusz z PL 21:33:59
  Co się stanie, będzie jatka i o to chodzi potomkom żydokomuny zarówno w Polsce jak i na Ukrainie, nie trzeba było dawać władzy agentom CIA i Mossadu. Rosja nas raczej nie obroni bo żaden Rosjanin już głowy nie nadstawi za Polaka. Tak nas sprytnie icki osaczyły.
 • interesariusz -> szuwarek14 @21:32:34
  kpina "debile czytający nie wiedzą co oznacza cudzysłów"

  podzielam twoje zdanie, jeśli czytałeś mnie, to wiesz, że zwalczam anglicyzmy jak nikt inny,

  nawet cały czas pisuję do redakcji, aby zlikwidowała anglicyzmy na stronie głównej,

  problem z rosyjskim jest taki, że Rosjanie w przeciwieństwie do Francuzów w ogóle nie szanują swojego języka, wprost posługują się angolskimi słowami (fonetycznie),

  a więc jeśli bronimy się przed anglicyzmami, to również przed tymi przenoszonymi za pośrednictwem rosyjskiego.
 • @interesariusz z PL 21:43:30
  To właśnie mówię, razi mnie każdy nieuzasadniony neologizm, przełknę jeśli ktoś cytuje bo oczywiste ale jeśli już to mniej razie rusycyzm który w mowie polskiej co kilka wieków w sposób naturalny pojawia się i znika jak to miedzy sąsiadami bywa natomiast jak otworzę gazetę i widzę że państwo polskie nie może znaleźć w języku polskim odpowiednika słowa "praca " to mnie trzęsie. O ile osobom prywatnym wybaczam państwu nie, bo to jego obowiązek. To coś co jest we władzach kraju kpiny sobie robi z Polaków. Rosja jest bardziej uprawniona do zaśmiecania angielskim ze względu na alfabet, chcą być odrobinę bardziej czytelni muszą używać bardziej znanego alfabetu a mimo to w Rosji jest mniej anglicyzmów niż w Polsce. Pamiętasz epokę Złomexów, Szybexów i Drutexów?
 • @puł.dovgirt 21:46:49
  spadówa analfabeto, pozdrów Kaczkę pejsatą, dotarło? zniżyłem się do twojego poziomu kozodoju
 • interesariusz -> puł.dovgirt @21:46:49
  nie ma tłumaczenia "bezpośredniego", albo się przekłada myśl, albo "kupa", nikt poprawnie nie rozumie

  jedyne "bezpośrednie tłumaczenie", to jest fonetyczny zapis oryginału, czyli bez tłumaczenia.

  przetłumacz na polski

  shit
  bastard

  to się przekonasz, że nie tylko tłumaczenia "bezpośrednie" to nie tłumaczenia,

  ale tłumaczenia dosłowne to też bzdura.
 • @interesariusz z PL 21:43:30
  mówiłeś zastanówmy się nad Polakami, zastanówmy się póki żyją aż neologizmami też sobie poradzimy, jak wyrzucimy najemników unijnych z ministerstwa oświaty a zatrudnimy polskie kadry
  "Pracując na śmieciówkach awansujemy w rankingach dobrobytu…„Fajne”, że przed wyborami mainstream dziennikarski zadbał o to, żeby nie zabrakło informacji o międzynarodowych rankingach, w których to pozycja naszego kraju wzrasta. Nie ma znaczenia, czego dotyczy ranking, liczy się jedynie odpowiedni komunikat, w którym wynik rankingu to nic innego jak tylko tło mające spowodować, że oto „my” władza jesteśmy najlepszą władzą świecie, bo proszę bardzo jak jest dobrze!
  Tymczasem jednak realia zatrudnienia Polaków na umowach śmieciowych za 1300 złotych netto, to codzienność, której z nieukrywanym zdziwieniem nie mogą lub nie chcą dostrzec politycy, ale na szczęście czasami dostrzegają dziennikarze.

  Generalnie wciskanie Polakom kitu o tym, jak to dobrze się im żyje, lepiej jest pozostawić innym portalom wyspecjalizowanym w tego typu działalności propagandowej. My nie miejmy złudzeń i to bez spoglądania w statystyki, tylko w realia życia codziennego. Nie ma dochodów, nie ma pewności zatrudnienia, ceny są gigantyczne, kredyty drogie i niedostępne, za każdym razem jak wychodzi się z domu, trzeba oglądać każdą złotówkę z dwóch stron zanim się ją wyda. Młodych często nie jest stać na zakładanie rodzin i posiadanie dzieci itd. Mimo wszystko ktoś ma jeszcze czelność wmawiać pracującym na śmieciówkach Polakom i Polkom, że liczy się poprawa jakości i wydajności pracy, że tak jest wygodniej, lepiej i bezpiecznej..."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27127
 • interesariusz -> szuwarek14 @21:53:49
  wiesz, jedyny termin, który ruskim się udał, to fonetyczne przeniesienie słowa "file", czyli po "polsku" "plik",

  wiele lat temu zęby zjadłem na polemice z luminarzami polskiej informatyki przeciw temu "tłumaczeniu", psującemu semantykę dawnego polskiego słowa,

  nie łapię, co jest nagannego w słowie "praca",

  ale fakt faktem, wkurza mnie, że w TV coraz więcej cudzoziemców, mówiących z obcym akcentem, a często i łamaną polszczyzną.
 • interesariusz -> puł.dovgirt @22:03:27
  to nie jest żałosne,
  to jest trafne spostrzeżenie, anglicyzmy w ruskim są tak obce, że są jakby w cudzysłowie.
 • @interesariusz z PL 21:58:42
  Widzisz, Czesi jak się swego czasu nie pilnowali to stracili państwo i język, teraz bardzo pilnują swojego narodowego interesu. Można się od nich uczyć [ najchętniej w ich pięknych, zadbanych, bogatych szkołach].
  Czesi protestują przeciwko obecności NATO u nich a Polacy jak barany na rzeź.
  "NATO popycha Europę na drogę konfrontacji z Rosją. NATO aktywizuje swoją działalność u zachodnich granic Rosji. To nie skłoni Moskwy do rozmów i obniży efektywność wspólnej walki z realnym zagrożeniem.
  Od początku tygodnia na Litwie odbywają się ćwiczenia na wielką skalę "Iron Sword 2014", w których udział bierze ponad 2,5 tysiąca żołnierzy z dziewięciu państw NATO. Ich celem jest opracowanie współdziałania w ramach reakcji na hipotetyczne "zagrożenie ze Wschodu". Dowódca sił zbrojnych Litwy generał-major Jonas Žukas powiązał te szkolenia z tematem umocnienia bezpieczeństwa na kontynencie europejskim. Jednak, zdaniem znaczącej liczby ekspertów, wojskowe gry NATO w bezpośredniej bliskości granic Rosji to bezpieczeństwo raczej podważają.
  Według aktu podstawowego Rosja-NATO z 1997 roku sojusz zobowiązał się nie rozmieszczać na terytorium wschodnioeuropejskich państw członkowskich dodatkowych istotnych sił zbrojnych na stałe. Dziś to zobowiązanie zostało de facto naruszone. Do Europy Wschodniej przerzucany jest ciężki sprzęt ze Stanów Zjednoczonych, wzrasta aktywność lotnictwa bojowego i sił marynarki wojennej sojuszników w NATO. Jednocześnie Moskwa nie doczekała się odpowiedzi na pytanie o to, jakie siły według natowskich strategów są "istotnymi". A co dotyczy sformułowania "na stałe", to stałe rotacje pozwalają NATO omijać ten punkt porozumienia ..."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_05/NATO-popycha-Europe-na-droge-konfrontacji-z-Rosja-9013/
  - nie dlatego USA się tu pcha de Europy żeby ją bronić, tylko dlatego że ma tu swoje gniazda zaczepne, zlikwidować gniazda a ucichną wojny. Dopóki tu będą bazy NATO będziemy biernie czekać kiedy USA zechce je i nasze dzieci wykorzystać do swoich wojen.
 • @interesariusz z PL 22:07:11
  nie "praca" tylko "worki" i "joby" dla Polaków, "workserwisy" i takie inne
 • interesariusz -> szuwarek14 @22:03:35
  jak wiadomo, polskich koszar pilnują prywatne firmy ochroniarskie,
  bo w koszarach piją tylko oficerowie, żołnierzy brak,

  ciekawe, pilnują owych koszar za 2,50 zł / godz,
  bo takie stawki w niektórych firmach są.

  śpisz sobie nockę na warcie, i całe 20 zł się należy. Można potem ucztować cały dzień, niestety, nie pod Biedronką, bo nie starczy.

  A jeśli chodzi o naszą niedolę - trudno, parcie na kapitalizm było takie, że straciliśmy instynkt samozachowawczy.
 • @interesariusz z PL 22:15:38
  uciekło,

  straciliśmy instynkt samozachowawczy,

  Ukraińcy też stracili,

  tyle, że my jesteśmy już tak spacyfikowani, że nie zabijamy się nawzajem,

  do czasu.
 • @interesariusz z PL 22:15:38
  To nie do końca było nasze parcie, zwaliła nam się na głowę taka tona starannie przygotowanej propagandy że patrząc wstecz trudno było nie popłynąć kiedy nawet seriale były staranni dobrane i podane. Psychomanipulacja to potężna broń ale prędzej czy później władza też uśpi swoją czujność i zacznie się zachowywać jak u nas układ POPiS- oni już się czują tak u siebie że się nawet nie hamują. Największego wroga kazali nam pokochać i finansować, bo oni tak chcą.
 • @interesariusz z PL 22:18:06
  ale możemy zacząć się zabijać, takiego podziału jakiego dokonał POPiS jeszcze na scenie społecznej nie było, co ciekawe ten model dual-party to klasyka amerykańskiej myśli politycznej - jak z pozornej demokracji zrobić niewidoczną dyktaturę, jednego molocha politycznego z kumplami którzy się znają od przedszkola a udają opozycję
 • @interesariusz z PL 21:27:56
  Ja na przykład jestem pogodnym człowiekiem i ta technika wojskowa, opołczency, siła w ludziach itd. wprawia mnie w miły nastrój; dyskutujemy tu o sprawach badzo powaznych, o ludzkiej tragedii, o bezwzględnej wojnie, lecz troszeczkę luzu nie zaszkodzi.
  Widzieliśmy nieraz na filmikach jak powstańcy w przerwach między walkami robili sobie kawały, jak dowcipkują, śmieją sę pomimo tego, że za chwilę mogą zginąć!
  Spójrzmy na druga stronę, ukropską! Pełne nienawiści wykrzywione twarze, okrzyki slawa itd...
  Szkoda pisac dalej!
 • @trojanka 22:13:28
  zastanawiam się skąd oni biorą takich pokurczów intelektualnych, chyba pracują za darmo dlatego mają branie, ciekawe kto mu tak łeb wyprał ?
 • @lorenco 22:27:59
  Słuszna uwaga, zauważyłeś rys słowiański. Słowianin prędzej obróci lapsus w żart niż zrobi z niego aferę [nie dotyczy irytującego zaśmiecania języka, bo tu się każdemu normalnemu krew burzy]. Niestety w nas się walcem wciska obcą naszemu genotypowi agresję, typowo semickie czepialstwo celem uchwycenia haka i odwrócenia sytuacji na niekorzyść przeciwnika, dużo można pisać na ten temat, kto ma silną osobowość to po prostu wyczuwa zastawianą pułapkę. Miękki się podda i sam spróbuje nieudolnie naśladować mistrzów jak te nasze żałosne elektoraty. Coś im tam wcisnęli do głów na "spotkaniach" i popisują się tym na forach wywołując ogólną wesołość.
  Nie ma wielkiego zgrzytu jeśli nam się przyplącze jakieś wyrażenie z języka sąsiadów bo to normalne że się kultury przenikają i oddziaływują , najwyżej to zdradza region z którego pochodzimy. To jest normalne życie każdego języka. Jeśli mieszkańcowi Zgorzelca wyrwie się zwrot niemiecku to nie drażni tak jak zamerykanizowany przedszkolak w środku Polski.
 • interesariusz -> szuwarek14 @22:13:23
  nie wiem jakim cudem, ale ta twoja uwaga pojawiła się z opóźnieniem,

  jako dziecko kpiłem z Czechów, dalej śmieję się z ich "języka",
  ale jako starzec chętnie bym się tam przeniósł,

  często argumentuję, że zakłamanie historii za PRLu nie dotyczło tylko Katynia, ale i wojny secesyjnej.

  Dlaczego ?

  Bo ludowi nigdy nie zdradza się, co myślą, albo myśleli, politycy.

  Przez pięćset lat nie było bardziej krwiożerczego narodu nad angoli,
  Niemcy im pozazdrościli, ale pałęczkę przejęli jankesi,

  chcieliśmy pójść na wyrobek do obcego, bo skusił nas tym, że wtedy płacił więcej, niż mieliśmy na swoim,

  wtedy tak, teraz, gdy wyrzekliśmy się swojego, może płacić, ile chce.
 • @interesariusz z PL 22:43:00
  Całkowicie się zgadzam z tobą a co do Czechów , oni to dopiero przeszli myśmy bardziej sobie dopisali martyrologie żeby nie wyjść na skończonych idiotów całe pokolenia dających się kiwać obcym. Dlatego ktoś nas ukierunkował mentalnie na czczenie klęsk a nie zwycięstw.
  Skoro tak lubimy się podkładać to dla nich lepiej żebyśmy się nie przyzwyczajali do zwycięstw a polubili świętowanie zdrad narodowych i innych wpadek.
  W tej chwili Katyń jest jeszcze bardziej zakłamywany, wtedy był przemilczany a teraz jest zakłamany od początku do końca. To Czesi podeszli do Katynia historycznie, analitycznie. Nam ktoś za wcześnie nakazał postawić pomnik nad Katyniem taki wielki żeby przesłonił dociekania a przecież gros winnych Katynia to ci którzy nam obecny pasztet zafundowali. Początek wojny jest kompletnie nieopracowany historycznie z wiadomych powodów. Podobnie jak PRL też z wiadomych powodów. Obecny reżim operuje tanimi hasłami "historycznymi" jak to władza obarczona swoim interesem politycznym.
  Temat Katynia rzetelnie opracowany uderzyłby w mit PRLu, sanacji, Solidarności, bo to co się mówi to mity nie prawda historyczna.
  Ja raczej na pewno za kilka lat przeniosę się do Czech, za jakiś czas jako starszy człowiek to tu nie będą mógł liczyć nawet na łóżko szpitalne, ku temu to zmierza.
 • @interesariusz z PL 22:43:00
  Ave i 5*. Polecam :http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1964:lubaski-37-ochotniczych-batalionow-przeciw-donbasowi
 • @trojanka 22:59:20
  Bo ten kraj jest chory, ludzi zamiast strząsnąć z siebie tę pompowaną na siłę obca mentalność kretyna korporacyjnego dają się wkręcić w te tryby. Co słabsze głowy stają się orędownikami prawd sączonych przez propagandę i inne nadajniki.
  Tyle że te słabsze to czasem 80% społeczeństwa i na tej prawidłowości oparty jest system zwany demokracją, żaden problem urobić 80% słabeuszy jak się ma pieniądze i nadajniki. A ta resztka myślących nie ma znaczenia. Więc ta grupa większościowa błędnie ocenia że oni mają rację bo ich jest większość, elita intelektualna to zawsze mniejszość, ciemny lud to ciemna większość. Popatrz na poziom intelektualny Amerykanów,pooglądaj co im telewizja podaje, u nas by to obrażało inteligencję przedszkolaka ale u nich jest wyższa forma demokracji, postarali się żeby tych wykształconych było jak najmniej. I to cała tajemnica skąd się biorą takie Dowgirdy - świnia którą przekonano że jest łabędziem.
 • @Repsol 23:05:09
  Al Kaida wersja europejska. Przecież nie mogli nam tu jankesi w do Europy Bin Ladenów podrzucić. Wyszkolili dobrze nam znanych, starych, niezawodnych faszystów.Nie mieliśmy problemu to teraz mamy problem.
 • @trojanka 22:59:20
  Ludzie walczący prawdą ,tacy jak ja mają gdzieś zmasowane ataki trolli ,trzymaj nutkę. Ave. https://www.youtube.com/watch?v=aQx7RgKt8Y8
 • @interesariusz z PL 22:43:00
  Słowackie: "kuriczi trupki" w sklepie mięsnym albo "pozor - wlak" na przejeździe kolejowym zawsze wzbudza u mnie wesołość:)
  Oni też się śmieją z naszych niektórych słów bo na ichnie też śmiesznie brzmią.
  Ale nikt nie robi z tego afery.
 • @puł.dovgirt 23:12:28
  Pałkowniku przykro mi. :)
 • @puł.dovgirt 23:36:38
  Idziesz spać .Pzdr. :)
 • @puł.dovgirt 23:12:28
  Mało masz tu podawanych filmików i zdjęć z Donbasu, że czepiłeś się przypadku, że ktoś się pomylił?
  Ludzie tu naprawdę ciężko pracują szukając źródeł wiadomości i tu podają, abys Ty i inni mieli gotowe i żebyś nie musiał poświęcać czasu tego co np. szuwarek, szczurobronny poświęcają aby temat nie zniknął i aby sieciowe SBU i inne słuzby nie zwyciężyły ze swoją propagandą!
  Dla Ciebie to jest kółko wzajemnej adoracji a dla innych co pracują np. w Biedronkach od rana do wieczora za 2 tys. zł brutto to duża pomoc!
  Wróci z pracy, poczyta Onet i inne Interie czy Gazety i sprawdzi co piszą na Neon24 czy innych Ad Novum, Kresy.pl, linki są tu podawane; ma wtedy pogląd i może sam wyrobić sobie swoje zdanie.
  Jako Polak, powinieneś to zrozumiec...
 • @trojanka 23:42:16
  Probably, cool, okejowato:)
  Nowa "Warszawianka":)))
  http://youtu.be/u3a4Ra_4e5M
 • @Repsol 23:12:19
  Uwielbiam tę pieśń!
  AVE!
 • @trojanka 23:42:16
  http://youtu.be/WQm7TTJFaXI
 • @Repsol 23:42:28
  Dla mnie mottem są słowa z pieśni "Wstawaj Donbas"
  "Gdy hulano na Majdanie,
  nasz lud harował na całego i karmił nierobów."
  Ave.
 • @lorenco 00:28:10
  Lorenco & All , wybaczcie jak kogoś z Pałkownikiem wycięto , trzymajcie nutę .Ave.https://www.youtube.com/watch?v=7X6N1yX6DEM
 • @ ALL
  Pies jeb.ł Poroszenkę i resztę ukraińskich banderopiteków . Ave. https://www.youtube.com/watch?v=QsZlqbuQx24
 • @trojanka 23:42:16
  Pro publico bono . Ave.https://www.youtube.com/watch?v=aBfk-pnQd_s

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930