Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
648 postów 12460 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 8.11.2014r

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Notka przyrastająca - Rosja kręci

28.10.2014 Siergiej Ławrow zapowiedział, że FR uzna zorganizowane przez separatystów wybory.

2.11.2014 w republikach NowoRosji odbyły się wybory parlamentów i premierów. W republikach nie odbyły się wybory do parlamentu Ukrainy 26 października. Nie odbędę się też wybory lokalne planowane przez Kijów na 7 grudnia.

Władze Ukrainy uznały wybory w republikach za bezprawne i łamiące ustalenia pokojowe z Mińska. Wyraziły też nadzieję, że mimo zapowiedzi Rosja nie uzna wyników tego głosowania.

Ambasador Rosji przy Unii Europejskiej Władimir Czyżow wezwał UE do uznania wyborów w NowoRosji, podkreślając, że uznanie wyborów nie jest równoznaczne z uznaniem samozwańczych DRL i ŁRL.

Sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow poinformował, że Putin nie zamierza spotykać się z wyłonionymi w niedzielnych wyborach przywódcami Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej, Ołeksandrem Zacharczenką i Ihorem Płotnickim.

3.11.2014 MSZ FR oznajmiło "Szanujemy wolę mieszkańców południowego wschodu Ukrainy" -  "nowo wybrani przedstawiciele otrzymali mandat, by rozwiązać praktyczne problemy dotyczące przywracania normalnego życia w swoich regionach".

Resort spraw zagranicznych Rosji wezwał Kijów i nowo wybrane władze w Doniecku i Ługańsku do dialogu. Obecnie "wyjątkowo ważne jest podjęcie aktywnych kroków zmierzających do nawiązania stabilnego dialogu między centralnymi władzami Ukrainy i przedstawicielami Donbasu w nurcie porozumień zawartych w Mińsku"

7.11.2014 Doradca prezydenta Rosji ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow podczas wywiadu:"Oficjalne stanowisko Rosji zostało przedstawione w krótkim, ale pojemnym oświadczeniu MSZ wydanym po wyborach. Użyto tam słowa 'szanujemy' - 'szanujemy' i'uznajemy' są to różne słowa" - "Słowo 'szanujemy' zostało użyte świadomie"

--------------------------------

To Władimir Putin nakazał prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Janukowyczowi strzelanie do demonstrantów na Majdanie - mówił amerykański finansista George Soros w telewizyjnym programie w kanale "Freedom of Speech".

Czytaj więcej na //fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-soros-to-putin-nakazal-strzelac-na-majdanie,nId,1549275#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

George Soros w telewizyjnym programie w kanale "Freedom of Speech" - to Władimir Putin nakazał prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Janukowyczowi strzelanie do demonstrantów na Majdanie
 

-------------------------------

Amerykański kongres w nowym republikańskim składzie będzie naciskał Obamę w celu zaostrzenia sankcji względem Rosji i rozpoczęcia dostaw broni dla Ukrainy.

Ciekawe, przeciwko komu wzmacniamy granicę wschodnią ?

KOMENTARZE

 • @interesariusz
  Na tym etapie rozwoju wydarzeń na wschodzie Ukrainy wyłania się zewsząd zagadnienie UZNANIA NIEPODLEGŁOŚCI, kiedy, kto uzna, dlaczego czekają.
  Wczoraj też padały pytania i próby przedyskutowania zagadnienia, zostawmy to na popołudnie żeby nie dyskutować teraz sobie a muzom.
  Takie spostrzeżenie wczoraj z forum:
  "Interesująca jest jeszcze taka sprawa: mamy dwie republiki: DRL i LRL. Obie wybrały swoje parlamenty i premierów. Na jakiej zasadzie ma prosperowac Noworosja, skoro jest dwuwładza? Jeden premier ważny i drugi też.
  Co dalej? Jak będą rządzić w takiej sytuacji? Przecież znów powinny być wybory tym razem prezydenckie, aby prezydent rządził federacją tych obu republik, a tu nic nie słychać w tym temacie."
  - ano właśnie, formalne uznanie niepodległości to nie jest taka sobie grzeczność tylko czynność prawna uruchamiająca cały tok zdarzeń, czy Noworosja na pewno jest gotowa, czy to będzie dla dobra mieszkańców ? Niepodległość jak każdy inny stan prawny ma dobre i złe strony, w
  warunkach nieskończonej wojny domowej i silnej grupy oligarchów powiązanych z zachodem może być dla niech furtką do przejęcia władzy w DNR i ŁNR. I zaczynamy od początku czyli od pomarańczowej rewolucji... Myślę że Rosja będzie działała przez zaskoczenie, nie powtórzy scenariusza na który liczy zachód, poza tym ... Naddniestrze i Odessa czekają na pomoc. Rosja musi postępować jak szachista.
 • @szuwarek14 10:24:06
  Tymczasem "serdecznie" witamy.
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko może przyjechać do Polski z wizytą w grudniu tego roku, - powiedział w piątek ambasador Ukrainy w Warszawie Andrij Deszczycia.
  Myślę, że już wkrótce będziemy planować wizytę prezydenta Poroszenki w Polsce, może nawet przed końcem tego roku – powiedział Deszczycia.
  Ambasador dodał, że po wizycie Poroszenki w Polsce, jest możliwa wizyta polskiego prezydenta na Ukrainie.
  Poroszenko mianował byłego ministra spraw zagranicznych Andrija Deszczycię ambasadorem Ukrainy w Polsce w połowie października.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_08/Poroszenko-moze-przyjechac-do-Polski-w-grudniu-5146/
  "Poroszenko może przyjechać do Polski w grudniu.
  - po raz kolejny niepolski zarząd Polski po prostu mnie Polaka obraził
 • @szuwarek14 10:28:41
  do poczytania :
  "Luxembourg Leaks – czyli atawizm podatkowy jako wyższe stadium kapitalizmu?Los Jeana-Claude’a Junckera, nowego szefa Komisji Europejskiej i byłego, wieloletniego premiera Luksemburga nie będzie przyjemny w najbliższym czasie. Ujawnione w międzynarodowej prasie rewelacje dotyczące rzekomych – podkreślmy – rzekomych działań związanych z optymalizacją podatkową jednej z globalnych firm doradczych w Wielkim Księstwie Luksemburga – to poważny problem polityczny, który wstrząśnie Europą. Jeżeli potwierdzą się medialne doniesienia o praktykach mających na celu ułatwienia podatkowe dla firm, ze strony władz Luksemburga, to o etyce i czymś takim jak współodpowiedzialności w czasach kryzys nie będzie można mówić. Przy czym wszyscy wiedzieli przez lata o tych praktykach, tylko nikt tego nie nazwał głośno po imieniu. System opłacał się wszystkim..."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27200
 • @szuwarek14 10:33:45
  szukam w miarę obiektywnej relacji z przebiegu rozmów Ławrow-Kerry w Pekinie
  - kacap z M przekazał takie info, prawie zrozumiałem:
  "W ramkach summitu APEC w Pekinie juz sie spotkali Lawrow z Kerri. Mimo dlugiej dyskusji, nieoczekiwanie wzajemnie podtwierdzili, ze beda domagac sie od Kijowa wypelnienia zabowiazan z Genewy od 17 kwietnia. Kiedy Kijow zabowiazal sie na polityczna i konstytucyjna reforme dla rozszezenia praw regionow w urzywaniu jezyka, szkolnitstwie i wiezi gospodarcych.
  Tez Lawrow przy Kerri, a ten nie zaprzeczyl, podkreslil ze rosyjskich wojsk na DOnbasse nie ma i nikt poki tego nie udowodnil. Przypomnial, czyli potrollil Departament stanu, ze nawet niedawno Psaki, raczej kloun Psaki, rzacznik DS, czyli pracownik Kerri, powiedziala ze dowodow na rosyjskie wojska na Donbasse nie ma.
  Kerri przyznal, ze w sprawie uregulowania na Blizkim Wschodzie nie znalezli wspolnej pozycji. SZA chca militarnej interwencji w Syrii, niby przeciwko islamistam, w rzeczywistosci przeciwko Syrii i jej legalnemu rzadu.
  Kerri tez powiedzial, ze prawie sie dogadali w sprawie Iranu i zamierzaja osiagnac w naiblizszym czasie porozumienie miedzy ROsja i SZA na ten temat. SZA rozumieja, ze kroki, ktore Moskwa podjela po wprowadzniu sankcji przeciwko nam w zblizeniu z Iranem (duze porozumienie handlowe i jednak zezwolenie na dostawe broni przeciwrakietowej i przeciwlotniczej) robia bardzo sztywna pozycje Teheranu w rokowaniach na temat swojego programu nuklearnego. I ze bez Rosji juz sie z Iranem nie dogadaja. "
  - inna relacja :
  "Sytuacja na Ukrainie. Kerry i Ławrow doszli do porozumienia.
  Sekretarz Stanu USA powiedział po spotkaniu w Pekinie ze swym rosyjskim odpowiednikiem, że uzgodniono wymianę informacji o sytuacji na rosyjsko-ukraińskiej granicy.
  Ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) oskarżyła Rosję o wysłanie 32 czołgów, 16 haubic i 30 ciężarówek Kamaz z amunicją i ludźmi na zajęte przez separatystów tereny na wschodzie Ukrainy, aby wzmocnić ich w walkach ukraińskimi żołnierzami. - Wystarczy powiedzieć, że istnieją pewne rozbieżności co do faktów na tym terenie. Uzgodniliśmy, że będziemy wymieniać się informacjami na ten temat. Postanowiliśmy także, że dialog między nami będzie kontynuowany - powiedział Kerry dziennikarzom w Pekinie na marginesie spotkania przygotowującego szczyt APEC (Współpraca Ekonomiczna Azji i Pacyfiku), który odbędzie się 10-11 listopada.Wyraził jednocześnie nadzieję, że porozumienie o rozejmie będzie kontynuowane i respektowane.
  Podczas szczytu nie przewidziano dwustronnego spotkania prezydenta Rosji Władimira Putina i prezydenta USA Baracka Obamy, choć nie jest wykluczone, że dojdzie między nimi do nieformalnej rozmowy."
  http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sytuacja-na-ukrainie-kerry-i-lawrow-doszli,71,0,1654855.html
 • @szuwarek14 10:48:14
  " nowy republikański kongres USA będzie naciskał na Obamę żeby uzbroić Ukrainę i zwiększyć sankcje przeciwko Rosji ..." wszyscy to wiedzą
  http://cs540109.vk.me/c625230/v625230862/92b7/XvenI7bxfLM.jpg
 • @szuwarek14 10:51:45
  "Polityka zagraniczna USA na jednym obrazku"
  http://cs540109.vk.me/c618429/v618429505/1dbb1/cjh4iXzeRKE.jpg
 • @szuwarek14 10:54:29
  AnnaNews - korespondentka z Padwy o reakcji Włochów na wydarzenia na Ukrainie. Włosi tez coraz więcej rozumieją i coraz częściej kibicują Noworosji.
  http://www.youtube.com/watch?v=Djd3UFSq8mc#t=23
 • @szuwarek14 10:59:44
  debata polityczna
  https://pp.vk.me/c618628/v618628711/1189c/2fNb195S_wQ.jpg
 • @szuwarek14 11:03:12
  manifestacje w Belgii przeciwko polityce rządu
  http://cs540109.vk.me/c540103/v540103329/23bdc/sxtevOGnhuw.jpg
 • @szuwarek14 12:10:51
  odłamki znalezione przy szkole nr 63
  http://cs618917.vk.me/v618917099/21798/KJC72jmh2-s.jpg
 • @szuwarek14 12:14:10
  kijowski rejon Doniecka rano
  http://cs618917.vk.me/v618917099/2173d/QQYwMSDJb5w.jpg
  http://cs618917.vk.me/v618917099/21744/Zl05XTVNzkk.jpg
 • @szuwarek14 12:16:14
  "Robert Grunholz: Ile kosztowała Polska?
  Wyobraźmy sobie czterdziestoletniego mężczyznę. Schorowany i kaleki, nie jest w stanie podjąć się sporej ilości czynności fizycznych, ni żadnej dobrze płatnej pracy. Ponad to ma problemy z alkoholem i z hazardem, zatem takiej pracy nawet gdyby była, nie podjąłby się. Jego żona pracuje na czarno i jest coraz to bardziej zmęczona tym stanem. Ich dzieci nie dojadają, gdyż rodzina nie ma pieniędzy, a najstarsze z nich wyjechały za granicę. Dziadkowie mieszkają z nimi. Dom tej rodziny rozsypuje się. Nie ma pieniędzy na remont, działkę trzeba było odsprzedać. Pogrążeni są w długach i cały czas boją się wieści, które przynosi im listonosz. Sąsiedzi wykorzystali okazję i za drobne pieniądze odkupili ich samochód. Czyż ta rodzina, jakich wiele, nie jest aby idealną metaforą stanu Państwa Polskiego? [...]
  Wyzbycie się niezależności przez tą rodzinę można najlepiej porównać do procesu prywatyzacji w Polsce, która jednak odbyła się w skali makro. Za nędzne grosze pozbyto się nie jednej, a wielu tysięcy firm. Wpierw dzięki planom oligarchów pokroju Sachsa i Sorosa, później w celu przyjęcia Polski do Unii Berlińskiej. W efekcie tego Państwo straciło szansę na restrukturyzację, która mogłaby przynieść później ogromne dochody i koszty utrzymania wszystkiego spadły na żonę - podatników, w pocie czoła pracujących na kolejne to niepotrzebne wydatki i zachcianki męża vel urzędnika. Podpisując umowy z bankami, zaprzedali swe dusze diabłu. Podobnie było właśnie z akcesją Państwa Polskiego do Unii: zabroniono nam prowadzenia jakichkolwiek instytucji finansowych w pozostałych krajach, zostaliśmy zmuszeni do przerobu śmieci bogatszych od nas państwa, podjęliśmy się magazynowania ich odpadów radioaktywnych, zezłomowaliśmy połowę tonażu floty połowowej, nie otrzymaliśmy prawa udzielania pomocy własnym firmom (kiedy upadała Stocznia Gdańska, sąsiedzi zza Odry chętnie dofinansowywali swoje stocznie) i anulowaliśmy wszelkie wcześniejsze traktaty handlowe..."
  http://kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1970%3Arobert-grunholz-ile-kosztowaa-polska-
 • @szuwarek14 12:21:23
  wymiana jeńców pod Szczastiem wczoraj
  http://www.youtube.com/watch?v=By_GRPcxDSQ&list=UUQ5C9Um8EHfNBlTFdgVpOlQ
 • @szuwarek14 12:24:20
  "Ein Reich Ein Volk.
  Kijowski demokratyczny rząd powstały w wyborach sankcjonujących zamach stanu, wrócił do ustawy będącej priorytetem owego zamach- język ukraiński będzie głównym i jedynym językiem Ukrainy. Alleluja!
  Pytanie tylko co milionami Rosjan i setkami tysięcy Polaków na terenie jeszcze Ukrainy?
  Pytanie jeszcze, z międzynarodowymi umowami gwarantującym mniejszościom narodowym prawo do wyłącznego posługiwania się własnym językiem?
  Dla rządu ukraińskiego zapowiada się jednak gorąca zima. I ostatnia"
  http://pl.novorossia.today/novorossia-news/ein-reich-ein-volk.html
 • @szuwarek14 12:26:44
  stosunki Rosja - USA pogorszyły się
  "Stosunki USA i Rosji znalazły się w ślepym zaułku do wydarzeń na Ukrainie.
  Rozmowa ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa z sekretarzem stanu Stanów Zjednoczonych Johnem Kerrym w Pekinie na marginesie szczytu APEC odbyła się w atmosferze najgorszego w ciągu kilku lat pogorszenia stosunków między obu krajami. Wywołane to jest między innymi sytuacją na Ukrainie i sankcjami gospodarczymi wprowadzonymi przez kraje zachodnie wobec Rosji. Komentując spotkanie w Genewie, minister Ławrow powiedział, że stosunki Rosji z USA obecnie nie są nawet „zamrożone”, ale w wielu kierunkach znajdują się w ślepym zaułku, do czego doszło na długo przed kryzysem na Ukrainie.
  Zdaniem Ławrowa dialog ze Stanami Zjednoczonymi komplikuje fakt, że Waszyngton nie uwzględnia interesów partnerów. Stanowisko Rosji i Stanów Zjednoczonych w sprawie Ukrainy znacznie się różni i strony jeszcze nie doszły do porozumienia."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_08/Stosunki-USA-i-Rosji-znalazly-sie-w-slepym-zaulku-do-wydarzen-na-Ukrainie-9903/
 • @szuwarek14 12:29:52
  informacje z rana od powstańców: trwa ostrzał lotniska,zaczęły się walki w okolicach Awdiejewki.
  Z okolic Debalcewa donoszą o ataku artylerii ukropskiej.
  Z ŁNR dotarły wiadomości że na Bachmutce wzięto w kocioł ok. 80 żołnierzy z 24 brygady zmechanizowanej ze Lwowa
  http://www.novorosinform.org/news/id/14308
 • @szuwarek14 12:46:40
  Kerry i Ławrow w Pekinie
  http://www.youtube.com/watch?v=IkKkyvLNz8A
 • @szuwarek14 12:47:55
  "Batalion Ajdar jest zagrożeniem dla Ukrainy." nom
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27178
 • @szuwarek14 12:51:58
  "Ajdar "do prokuratora kijowskiego - że nie może spokojnie poruszać się po drogach - czeka go los taki jak członków poprzedniego rządu...
  http://dnr-news.com/dnr/7297-batalon-aydar-prokuroru-kieva-po-gorodu-vy-spokoyno-hodit-ne-smozhete.html
 • @szuwarek14 12:57:55
  "Nie jest tajemnicą, że żyjemy w państwie trochę policyjnym.
  Nie jest tajemnicą, że żyjemy w państwie trochę policyjnym. Ogląd spraw publicznych w zakresie bezpieczeństwa, skłania do uprawdopodobnienia hipotezy, że establishment oddał aparatowi bezpieczeństwa prawo do stosowania usankcjonowanej przemocy nad społeczeństwem – jako jedyny sposób trzymania ludzi w posłuszeństwie. Uwaga, niestety znaczna część aparatu bezpieczeństwa się sprywatyzowała, co jest powodem do wielu innych problemów, trzeba o tym pamiętać, chociaż to temat na inny tekst.
  Jest jednak pewien problem, mianowicie chodzi o generalne rozumienie bezpieczeństwa publicznego, jest bowiem o wiele lepiej, żeby policja czasami przekroczyła swoje uprawnienia, niż żeby system bezpieczeństwa powszechnego wymagał od społeczeństwa upowszechnienia noszenia broni. W tym znaczeniu lepsze są działania prewencyjne Policji, a jej brutalność i ewentualne nadużycia o wiele łatwiej jest monitorować i nadzorować niż mieć w kraju kilka milionów indywidualistów, a u każdego wynalazek pana Kałasznikowa i wiaderko amunicji. Innymi słowy – ciężka praca Policji się nam opłaca, a pomyłki i nadużycia są nieuniknione. Należy je eliminować, wypłacać odszkodowania i przepraszać. Po prostu, nie ma czego się wstydzić, przecież policjant też ma prawo się pomylić! Co innego, jeżeli myli się częściej! Jednak na szczęście ci wspaniali ludzie mają mądrych dowódców i procedury..."
 • @szuwarek14 12:59:44
  "Bezler żyje ale do Gorłowki nie wróci.."
  http://colonelcassad.livejournal.com/1886470.html
 • @szuwarek14 13:02:39
  przegląd sytuacji na froncie - z wczoraj od Cassada:
  http://cassad.net/category/war/996-svodka-voennyh-sobytiy-v-novorossii-za-07112014.html
 • interesariusz -> szuwarek14 @12:21:23
  Zawsze rządzący Polską rezydenci udawali idiotów,

  w sprawie prywatyzacji ich oficjalna koncepcja była taka

  zmiast czerpać zyski z państwowego przedsiębiorstwa jako właściciel,
  lepiej je sprzedać i czerpać zyski z jego opodatkowania,
  a one będą większe, bo przedsiębiorstwo będzie lepiej zarządzane,

  jak to potem było z jakością zarządzania i opodatkowaniem, pamiętamy.
 • @interesariusz z PL 13:04:26
  dobrze wiedzieli że będą tylko zarządcami Polski a decyzje gospodarcze będą zależały od Waszyngtonu i Londynu to co się szczypać - dzielimy miedzy siebie co jeszcze zostało
 • @szuwarek14 13:06:27
  Порошенко раскулачивает Черниговщину и отдают земли «героям АТО»

  Жители Черниговщины не хотят отдавать свои земли героям АТО. Патриотизм это одно, а вот «отрезать» свои наделы для защитников Отечества - к этому свидомые не приучены. Они начинают роптать.

  А ведь как все хорошо начиналось в августе. Участникам АТО обещали выделить 559 гектаров. А начальник регионального медиа-центра Минобороны Вадим Мысник даже похвастался, что Черниговщина одна из лучших в плане мобилизации. В конце лета область поставила на фронт около 5500 голов.

  И что имеем сегодня. Оказалось, что если кому-то планируют дать, значит у кого-то следует отнять. А это украинским крестьянам не понравилось.

  Никто же не знал, что за майдан придется платить своими угодьями, тем более, многие почему-то были уверены, что власти обещали расплатиться с добровольцами-карателями землями у моря, в районе Одессы. Но про Одессу уже давно забыли. Концепция поменялась и для участников АТО вместо черноморской земли припасены новые отчеканенные ордена имени «Небесной сотни».

  В общем, под Черниговом, жители сел Новоселовка и Ульяновка, а также пригорода, который называется Бобровица, перекрыли международную трассу в знак протеста.

  "Движение транспорта на трассе Чернигов – Мена – Сосница – Гремяч было перекрыто приблизительно с 10.30 до почти 16 часов. Автобусы, осуществлявшие пассажирские перевозки, и легковые автомобили, водители которых знали дорогу, объезжали через кладбище "Яцево". А вот фуры (в целом около сотни) стояли все", - рассказала пресс-секретарь областного управления ГАИ Елена Царюк.

  Несмотря на требования ГАИ, возмущенные жители сел транспорт не пропускали. Зато требовали вернуть им землю пастбищ, отданных в собственность участникам АТО. Кроме того, хотели выяснить судьбу 14 гектаров, переданных в феврале родственникам жертв Небесной сотни.

  К протестующим приехал представитель прокуратуры. Он сообщил, что на сегодняшний день все выделенные под Черниговом участки "заморожены", а документы переданы в суд.

  Это плохая новость для владельцев наделов: после майдана суды, опасаясь люстрации и гнева комбатов, обычно выносят решения не в пользу пейзан. Но все равно, жителям области, придется ожидать судебного вердикта. За последнее время это уже второе перекрытие трассы в Новоселовке. Первое, по этой же причине состоялось 11 сентября, но воплей местных землевладельцев никто не услышал. Зато управление Госземагентства в Черниговской области подсуетилось: для участников АТО найдено 559 гектаров земли. Предоставлено 435 разрешений на разработку проектов землеустройства на участки общей площадью 249,47 гектара. Только судя по этим цифрам, земли Черниговщины будут обрабатывать несколько полков героев АТО.
 • @interesariusz z PL 13:04:26
  A Łukaszenka prosto z mostu do dyrektorów PGRów - albo tu zarządzacie porządnie i są zyski albo was sprywatyzujemy to wtedy na pewno utoniecie. Bez wsparcia państwa firma leży dlatego zagraniczne firmy mają wsparcie w Polsce a polskie nie , Kerry dostał od Polaków 200 mln na wsparcie Heinzo-Pudliszek, przy czym wsparcie nie musi być workiem pieniędzy, wystarczy interwencyjny skup czy złagodzenie podatków sezonowo.
 • @lorenco 13:12:00
  na zachodniej Ukrainie będzie jeszcze dziki zachód, to dopiero początek, wkrótce pojawią się spadkobiercy zachodniej Ukrainy z aktami własności- żydzi, Polacy, kościoły, ukraińskie zostaną tylko drogowskazy
 • @szuwarek14 13:13:04
  Новая военная доктрина: увеличение расходов на армию и принудительная мобилизация

  Поскольку блиц-криг с формированием пропрезидентской коалиции в новой Раде провалился, участникам торгов предлагается пока пообсуждать новую военную доктрину. Не проект бюджета, не меры социальной защиты, а новые планы борьбы с невидимым агрессором и его псковскими «поплечниками».

  Эту вынужденную паузу в переговорах (все ждут Тимошенко которая пришлет гонца только 8 ноября) «партии майдана» заполняют беспроигрышной темой «как нам победить Путина, который все потерял».

  И вот вместо того, чтобы бодро утвердить две странички туалетной бумаги, на которых Арсений Яценюк набросал проект еврокоалиции, начинается долгосрочный процесс расписывания зон ответственности: кто, что и когда делает. Прежде всего, будущие европарламентарии пересмотрели военную доктрину Украины. Ну а как иначе? Ведь Россия вот-вот введет.

  «В военной доктрине планируем указать более десяти критериев нашего вероятного врага. Что должна делать страна-агрессор, чтобы она была признана врагом», - рассказал один из участников переговоров, комбат-балаклава Семен Семенченко. – Туда же предлагаем внести отказ от внеблокового статуса и присоединение к системам коллективной безопасности. Имеется в виду НАТО».

  При этом конкретного названия той или иной страны не будет, видимо, предполагается, что удар может нанести и Польша, которая сегодня «посылает» Украину и Венгрия, которая не поставляет реверсный газ. Короче, Украина со всех сторон окружена потенциальными противниками. Как бы не облажаться. Именно по этой причине, Россия не названа «страной-агрессором»: нелогично же покупать у врага газ и прочие товары.

  Будущие депутаты готовы повысить, по сравнению с текущей ситуацией, расходы на оборону. Предлагают установить минимальные траты на армию в размере 2,5 процентов от ВВП. О чем это говорит? Украинцы должны еще туже затянуть пояса, забыть о надбавках, льготах и компенсациях. Расходы на новую армию будут покрываться из кармана обычных граждан.

  Также будущие коалицианты пытались договориться о том, из чего должна состоять армия, как вести боевые действия в реальных условиях. На повестке дня один хитромудрый вопрос: «Как мобилизовать общество, не объявляя войну?».

  Судя по всему, расово правильные патриоты теряют запал и готовы воевать только в ФБ, беря пример с комбатов-депутатов. На эту тему высказался главный спец по люстрации, отец девятерых детей и бывший журнаглист Егор Соболев: «Если дословно, то среди результатов встречи звучит такой момент: "Привлечение всех мужчин к защите Украины», - написал он в соцсетях. Сам он естественно привлекаться не намерен: многодетные папаши и депутаты освобождены от мобилизации. Зато «Самопомощь» Садового и Народный Фронт Яценюка согласовали общую позицию: «армия должна быть профессиональной, но, когда идет война, мы должны иметь возможность объявить мобилизацию». Другими словами, как только заработает коалиция, возобновится и набор пушечного мяса в АТО.
 • @szuwarek14 13:13:04
  lać bangstera !
  http://cs540109.vk.me/c623219/v623219802/7d28/Z9ZmEGJ35Gw.jpg
 • Soroz jako propagandzista wojenny
  zostało przecież już udowodnione, że za masakrę na Majdanie są odpowiedzialni banderowcy, że to ich ludzie strzelali do demonstrantów. Ciekawe jest, że sam Soroz, ten oligarcha, który pociąga sznurki za wszystkim w USA i UE, angażuje się jako propagandzista wojenny. Czyżby to były już przygotowania do ostatecznej rozgrywki ? Czy tylko to oznacza, że oligarchowie powoli postanowili wyjść z ukrycia, jako ci, którzy sprawują rzeczywistą władzę ?
 • @lorenco 13:16:42
  Oni nawet nie próbują zajmować się gospodarką i sprawami socjalnymi ludzi, żadnych ruchów w kierunku stabilizacji Ukrainy. Na silę i na zamówienie tworzenie wojny. Wojnę wywołała nowa władza szybko bombardując ludzi ustawą językową i innymi szykanami jak zwalnianie z pracy mniejszości narodowych,pamiętamy też akcje w cerkwiach. Chodziło o wywołanie zamieszania, wojny domowej i to się udało. W tym bałaganie teraz USA i "rząd" ukraiński powybiera sobie co lepsze kęsy z gospodarki a potem już tylko raje podatkowe i obywatelstwo jakiegoś bezpiecznego kraju.
 • @szuwarek14 13:16:51
  Bojcy Prawego sektora rozstrzelaja Radę Najwyzszą Ukrainy
  http://set-info.ru/news/boycy_quot;pravogo_sektoraquot;_rasstrelyayut_verhovnuyu_radu_2014-11-08
 • @daanekbb 13:16:53
  po prostu szybko się uwinęli, kiedy ciemny lud emocjonował się wojną z separatystami oni buszowali w księgach wieczystych i parafialnych. Teraz to nowi ludzi, sól ziemi z ukraińskimi nazwiskami i majątkami z dziada pradziada na Ukrainie, jeszcze tylko zatrudnić jakieś ukraińskojęzyczne słupy jak u nas i jedziemy z Biedronkami i Żabkami a w nich jedzonko którego pies nie tknie
 • @lorenco 13:26:54
  a będzie transmisja LIVE?
 • @szuwarek14 13:25:11
  A DRL otworzyła sobie swoją Pocztę Donbasu zamiast ukropskiej.
  http://ria.ru/world/20141108/1032291173.html#ixzz3ITGffb9m
 • @szuwarek14 13:30:25
  Noworosjanin wygląda tak
  http://cs540109.vk.me/c618226/v618226895/1d382/yIoEeVLQbOs.jpg
 • @szuwarek14 13:30:57
  :))) Trudno powiedzieć jak to akurat będzie pasować czy nie pasować "Zachodowi":)
 • @szuwarek14 13:31:59
  na Zaporożu mieszkańcy wlali banderopitekom, tamci chcieli im Dzierżyńskiego zrzucić z cokołu.
  Znamienne że wobec tego co zafundował im zachód - ludzie bronią Dzierżyńskiego, widocznie lepszy Dzierżyński niż Soros
  http://cs618316.vk.me/v618316413/1ff36/O83xmX-Bubg.jpg
 • @lorenco 13:34:56
  transmisja to powinna być bo przecież to geszeft, najwyżej polecą dołem napisy że to ludzie Putina biją demokratów
 • @szuwarek14 13:34:57
  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20100505%2FTURYSTYKA02%2F862179011
 • @lorenco 13:43:14
  jak znów spotkam w sklepie to w ryj, bez zbędnej kurtuazji
 • @lorenco 13:43:14
  w Nowoazowsku ludzie się burzą i organizują. Są uzbrojeni, przygotowują linie obrony, sabotują wojska ukropskie. Są patrole obywatelskie,powstańcze.
  http://cs618123.vk.me/v618123643/1ccbb/l4fbDGuhl4I.jpg
  http://cs618123.vk.me/v618123249/1f949/30AiM86wBx4.jpg
 • @szuwarek14 13:52:31
  http://cs540109.vk.me/c622417/v622417736/804b/wFdVsl7sBZ0.jpg
 • @szuwarek14 13:54:07
  pokazówka dla ciemnego ludu:
  "Wobec ministra energetyki Ukrainy wszczęto postępowanie karne.
  Prokuratura Generalna Ukrainy zamierza przesłuchać ministra energetyki i przemysłu węglowego Jurija Prodana, - poinformowały lokalne media.
  Postępowanie śledcze toczy się w sprawie malwersacji, przywłaszczenia mienia i nadużycia pełnomocnictw służbowych.
  W weekend ukraińska prokuratura przygotuje i złoży wniosek o aresztowanie ministra. Przesłuchanie zaplanowano na 10 listopada, być może do tego czasu sąd podejmie decyzję.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_08/Wobec-ministra-energetyki-Ukrainy-wszczeto-postepowanie-karne-6163/
 • @szuwarek14 13:56:25
  wiadomo
  http://cs540109.vk.me/c619330/v619330103/22184/UuWeCzUOYHY.jpg
 • @szuwarek14 13:57:37
  KTO TU JEST MNIEJSZOŚCIĄ na Ukrainie?! prokijowscy to garstka
  http://cs622223.vk.me/v622223895/7e67/4x4swZjid-I.jpg
 • @szuwarek14 13:59:59
  mieszkańcy okolic Odessy- protest przeciwko brakowi ogrzewania i przerwom w dostawie prądu
  http://www.youtube.com/watch?v=EhqlT3lOsMo#t=65
 • @szuwarek14 14:02:25
  jeszcze raz Ławrow do Kerry`ego - "Jeśli Psaki ich nie widzi na Ukrainie to tym bardziej ja nie widzę" a pan Kerry ma zwidy nie pierwszy raz
  http://www.youtube.com/watch?v=2fdr4ry3ENE
 • @szuwarek14 14:06:06
  w Dniepropietrowsku chcą pokoju, godnego życia i współpracy między narodami
  http://cs622223.vk.me/v622223895/7e27/m-G76Mzgf58.jpg
 • @szuwarek14 14:09:52
  nie rozumiem czego chcą w Londynie
  http://cs403222.vk.me/v403222621/3f8d/AS6iUFg3iaE.jpg
 • @szuwarek14 14:11:09
  "Partnerstwo Transpacyficzne bez Rosji i Chin nie powstanie.
  Brak w Partnerstwie Transpacyficznym (TPP) Rosji i Chin nie pozwoli raczej na zbudowanie efektywnej handlowo-gospodarczej współpracy w regionie. O tym powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin.
  Udzielił on wywiadu chińskim mediom w przededniu wizyty z okazji szczytu APEC w Pekinie. Władimir Putin nazwał stworzenie TPP kolejną próbą Stanów Zjednoczonych zbudowania korzystnej dla nich architektury współpracy gospodarczej.
  Projekt został zainicjowany w 2003 roku przez Nową Zelandię, Singapur i Chile. Po pięciu latach zainteresowały się nim USA, które wzięły na siebie misję stworzenia bloku z ewentualną strefą wolnego handlu. Jednak porozumienie o stworzeniu TPP do tej pory nie zostało podpisane. Rozmowy trwają.
  Zdaniem Władimira Putina, niełatwo jest ocenić, co rzeczywiście osiągnięto w ramach TPP. Promocja tej inicjatywy realizowana jest w trybie zamkniętym nawet dla biznesu i opinii publicznej tych państw, które prowadzą rozmowy, nie mówiąc już o innych państwach. Prezydent zauważył także, że w ciągu pięciu lat, w czasie których prowadzone są negocjacje, okresowe oświadczenia o ich sukcesie są potem dementowane.
  Do TPP zamierzają także przystąpić Australia, Brunea, Wietnam, Kanada, Malezja, Meksyk, Peru i Japonia. Rosji i Chin nie zapraszano do wzięcia udziału w negocjacjach. Zdaniem kierownika Centrum Politycznych Badań i Analiz Andrieja Winogradowa USA rozpatrują stworzenie TPP przede wszystkim jako projekt polityczny:
  Nieprzypadkowo projekt ten pojawił się w okresie, kiedy Chiny ogłosiły się potencjalnym liderem w Azji Wschodniej. A co za tym idzie potencjalnym konkurentem Stanów Zjednoczonych w gospodarce globalnej. Dla Stanów Zjednoczonych TPP to bez wątpienia poważny instrument, który pomoże im skonsolidować państwa tego regionu wokół siebie. A to znaczy, że w jakimś stopniu uda im się izolować Chiny lub utrudnić im integrację ekonomiczną w Azji Wschodniej, której zupełnie obiektywnie są ośrodkiem..."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_08/Partnerstwo-Transpacyficzne-bez-Rosji-i-Chin-nie-powstanie-9374/
 • @szuwarek14 14:13:27
  "Ukraina- nie widać końca rewolucji"
  http://cs540109.vk.me/c619325/v619325866/20336/oiSdcD1-b7E.jpg
 • @szuwarek14 14:14:29
  "Tajny plan eurointegracji Ukrainy"
  http://cs608728.vk.me/v608728331/5a0d/YlS40CSemxo.jpg
 • --------MAPA popatrzcie na mapę !
  ---walka ze SŁOWIANAMI -wiecie dlaczego ???

  http://www.darkmoon.me/2013/top-israeli-scientist-says-ashkenazi-jews-came-from-khazaria-not-palestine/
 • @szuwarek14 14:11:09
  http://youtu.be/7kBpH8vyNkE
  Co tam mówią? Dzika wojna za korzystne pozycje?
 • @szuwarek14 14:16:29
  do przeczytania - o " bankierstwie" i nie tylko
  "Kredyt Społeczny kontra lichwa.
  Bajka o lichwie i PKB
  Esencja lichwy.
  Po przeczytaniu całkiem interesującej dyskusji pod ciekawym artykułem:
  http://wps.neon24.pl/post/114806,problem-depozytow-bankowych
  Naszły mnie refleksje. W wyniku tego procesu, wymknęła mi się spod kontroli pewna bajka:
  Za górami, za lasami, w pewnym bardzo biednym kraju, przyszedł pewien klient do, gołego jak święty turecki, banku komercyjnego aby pożyczyć 1 mld. Przyczyną tego desperackiego kroku był fakt, że w kraju który zamieszkiwał, jeszcze nikt pieniędzy nie "wykreował" ani nie "wyemitował".
  Ponieważ klient okazał się "zdolny kredytowo", Bank komercyjny, jako że był "goły jak święty turecki", w te pędy uderzył do banku centralnego po pożyczkę i również okazał się "zdolny kredytowo". Jego "zdolność" jasno potwierdzał weksel (zdolnego) klienta. Powstał tylko jeden problem. Bank komercyjny był tak dokładnie goły, że nie miał nawet na pokrycie rezerwy obowiązkowej. Absurd? Bynajmniej. Udzielił już tylu kredytów, że kasa świeciła pustkami, co nie jest wcale takie dziwne, skoro utworzona została instytucja zwana rezerwą obowiązkową, służąca między innymi do rozliczeń z bankiem centralnym, a nie jak niektórym może się wydawać, zabezpieczeniu depozytów..."
  http://reakcja.neon24.pl/post/114909,bajka-o-lichwie-i-pkb
 • @ninanonimowa 14:18:34
  wiemy dlaczego, dobra mapka!
 • @szuwarek14 14:24:47
  http://youtu.be/JGx_fpEHq40
 • @lorenco 14:22:58
  Dzika wojna bo walą w nich z artylerii a od strony strategicznej chodzi o zlikwidowanie sił powstańczych w Nikiszyniu bo tędy przechodzi droga w kierunku Szachtiorska i Torezu. Chodzi o złapanie przyczółków od tej strony Doniecka, odcięcie też od pomocy.
 • @szuwarek14 14:36:46
  Ok, dzięki:)
 • @szuwarek14 14:36:46
  sukcesy rewolucji:
  "Tu będzie [było wolność] Sbierbank; Posadzimy [było łapówkarzy] Koperek" /Ukrop czyli koperek/
  http://cs608728.vk.me/v608728331/5a26/CsjoM3YnhAY.jpg
 • @szuwarek14 14:41:47
  wizyta OBWE przy szczątkach samolotu, Grabowo
  http://www.youtube.com/watch?v=aRRyVhP1kr8&list=PLeIzHhBSrVIbzIQfNuw_xXkEtkKO09rSH
 • @szuwarek14 14:45:11
  w Ługańsku dzisiaj ciężkie walki od wczoraj. Intensywny ostrzał w rejonie Krymskiego,Sokolników, Frunze i Śmiałego. Film z wczoraj.
  http://vk.com/uv_paxrussia
  http://www.youtube.com/watch?v=xgKmqD4rR58
 • @szuwarek14 15:00:15
  hymn batalionu "Wostok"
  http://www.youtube.com/watch?v=bb2_MpwaEUU#t=38
 • @szuwarek14 14:45:11
  Oglądając filmy i korespondencje z Donbasu widac wyraźnie, że ukry nie przestrzegają już żadnych zasad cywilizacji. Gdyby życzenia ludzi Donbasu się spełniały toby Patroszenko już smażył się w piekle!
  Ja osobiście nie życzę sobie aby ten rzeźnik - morderca przyjeżdżał do mojego kraju!
 • @lorenco 15:04:32
  ja też sobie nie życzę a to dopiero początek wizyt bandziorstwa banderowskiego w Polsce
 • @lorenco 15:04:32
  "W ostatnich latach odbyły się 43 Majdany ale udanych było tylko pięć pierwszych "
  http://cs608728.vk.me/v608728331/5a05/KJaHQPwv4as.jpg
 • @szuwarek14 15:08:47
  Ten film jest dobry!
  http://youtu.be/nvRGQMIv75k
 • @szuwarek14 15:08:47
  negocjacje noworosyjsko-ukraińskie, w tle "okno do Europy"
  http://cs618316.vk.me/v618316331/19484/4iQo9Jfi3nI.jpg
 • @szuwarek14 15:14:41
  ochotnicy z Czeczenii zabili dowódcę islamistów walczących w szeregach ukraińskiej bandy, chłopaki od Ramzana wyrywają chwasty
  http://cs617417.vk.me/v617417176/219de/xQ-qqJYaYOY.jpg
 • @szuwarek14 15:23:54
  Powodzenia dla nich:)
  A tu potwierdzenie, że Donbas nie sprzeda węgla Ukrainie, bo to przestępstwo- o ile dobrze zrozumiałem:)
  http://www.youtube.com/watch?v=QCXVtVudYTg&feature=youtu.be
 • @szuwarek14 15:14:41
  Kto nie marznie, ten Moskal:)
  http://cs622620.vk.me/v622620009/7a30/GqbAk7qpaAI.jpg
 • @lorenco 15:28:01
  takie oko to miałem rano jak łypnąłem na zegarek
 • @lorenco 15:28:01
  "Bonjour madame, jestem pani nocnym Majdanem"
  http://cs608728.vk.me/v608728331/59ed/hVjdgxYi6Go.jpg
 • @szuwarek14 15:36:05
  prezenty od dzieci z Moskwy dla dzieci w Ługańsku
  http://www.youtube.com/watch?v=IYIvKkPcVfc
 • @szuwarek14 15:36:05
  Hahaha, to przebija wszystkie inne satyry:)
 • @szuwarek14 15:43:40
  "Na Ukrainie rozdano dzieciom książki do nauki alfabetu na podstawie dziejów UPA [+VIDEO].
  Uczniom tarnopolskiej szkoły początkowej na dzisiejszej Ukrainie zachodniej rozdano książki do nauki alfabetu na podstawie historii OUN-UPA. "Książka ta pomoże nam w tym, by dzieci naśladowały bohaterów" - mówi Olha Habarowa, nauczycielka klas początkowych.
  Autorem książki dla dzieci jest Oleh Witwićkyj, historyk i działacz społeczny. "Z tej książki możecie nauczyć się wielu nowych słów z historii Ukrainy, z historii ruchu powstańczego i z historii współczesnej" - powiedział dzieciom."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/na-ukrainie-rozdano-dzieciom-ksiazke-do-nauki-alfabetu-na-podstawie-dziejow-upa-video
  http://www.youtube.com/watch?v=6zPL0Zqh3P8
 • @lorenco 15:54:16
  - przyjdzie Majdan i cie zeżre
 • @szuwarek14 15:43:40
  A do czego będą strzelać z tych dział przeciwlotniczych?
 • @lorenco 15:54:16
  "Uspokój się, ładnie tak skakać !!!"
  https://pp.vk.me/c618631/v618631788/1c647/-oDRFkW5QX0.jpg
 • @lorenco 15:59:31
  A linka nie podałem:
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_08/Oddzialy-przeciwlotnicze-Gwardii-Narodowej-sa-gotowe-do-walki-3520/
 • @lorenco 15:59:31
  do Ukropa !
 • @lorenco 16:01:35
  gwardia wieje do powstańców razem ze sprzętem, przyda się bo kolejne regiony chcą wolności od naćpanych świrów opłacanych przez zachód
 • @szuwarek14 15:56:19
  A po cóż tam te czerwono - czarne kolory? Czy taka będzie niebawem faga Ukrainy? Banderowiątka się kształcą w naśladowaniu swoich bohaterów. potem będą riezać!
 • @lorenco 16:01:35
  Lubański: "Kłamią za pieniądze żydowsko-ukraińskich oligarchów
  Aby zrozumieć dokładnie, co teraz odbywa się teraz na Ukrainie, to nie patrzę ukraińskiej telewizji, która kłamie za pieniądze oligarchii żydowsko-ukraińskiej, lecz po raz kolejny czytam "Pożogę" Zofii Kossak-Szczuckiej, która relacjonuje wojnę domową na Ukrainie w 1918-1919 roku.
  Różnicy z dniem dzisiejszym są bardzo niewielkie. Zamiast chłopów zbolszewizowanych na froncie I wojny światowej teraz występują chłopi zbanderyzowani na Majdanie i froncie Donbasu.
  Ale tłuszcza jest ta sama, co prawie sto lat temu. Nic się specjalnie nie zmieniło w rozwoju prostych Ukraińców za sto lat. Tak samo, jak w "Pożodzę" watahy chłopskie są dowodzone i teraz przez żydków i 'swiadomych" Ukraińców, robiących też swój interes na wojnie i cudzym majątku. I wszystko się odbywa, jak i w te czasy z błogosławieństwa popów.
  To straszne, iż Ukraina krzyczy o swojej europejskości, a w rzeczywistości żyje bezprawiem banderowsko-żydowskiego feudalizmu. Dlatego na wojence grzeją ręce, jak i na początku XX wieku różnej maści aferzyści polityczni, a establishment polski wspiera ten krwawy "cyrk. Eugeniusz Lubański (Kijów)
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1971:lubaski-kami-za-pienidze-ydowsko-ukraiskich-oligarchow
  - nic się od wieków nie zmienia, co jakiś czas elity finansowe podrywają niższe warstwy społeczeństwa do powstań wcześniej preparując im warunki zapalne dla rewolucji, jakąś podwyżkę na przykład, rewolucja to zbyt droga i skomplikowana impreza żeby mogła się odbyć spontanicznie. Dziwne że kiedy jest ludziom gorzej to nie są w stanie się poderwać - a bo sponsorów nie ma.
 • @lorenco 16:08:22
  Zachód uznał że taniej będzie podsycać wojnę na Ukrainie i wyciągać swoje zyski niż doprowadzić tej kraj do porządku, czerwono-czarne sztandary to jak podpalenie lontu.
  A który kraj USA doprowadziło do porządku i stabilizacji bo nie wiem ?
 • @szuwarek14 16:17:05
  "OBWE potwierdziło, że szkołę w Doniecku ostrzelały ukraińskie wojska.
  OBWE potwierdziło, że szkołę w Doniecku ostrzelano z pozycji ukraińskich wojsk, a strona ukraińska próbowała sfabrykować dowody, aby nie powiązano jej z tą tragedią, - poinformował stały przedstawiciel Rosji przy OBWE Andriej Kelin.
  Wczoraj misja obserwacyjna OBWE opublikowała raport o tragedii z 5 listopada, która doprowadziła do śmierci dwóch uczniów na terenie szkoły. Według raportu, na boisku do piłki nożnej wybuchł jeden pocisk, a kolejny na placu zabaw. W pobliżu szkoły znaleziono ponad 10 lejów po pociskach artyleryjskich.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_08/OBWE-potwierdzilo-ze-szkole-w-Doniecku-ostrzelaly-ukrainskie-wojska-8365/
 • @szuwarek14 16:20:53
  Donieck ostrzeliwany
  http://www.youtube.com/watch?v=vkp0OFQnRhI&list=UUQ5C9Um8EHfNBlTFdgVpOlQ
 • @szuwarek14 16:26:29
  W centrum Odessy w śmietniku znaleziono zwłoki. Głowy i 1 kończyny nie odnaleziono.
  http://glavred.info/proisshestvija/v-centre-odessy-v-musornom-bake-obnaruzhen-obezglavlennyy-trup-291955.html
 • @szuwarek14 16:26:29
  Widzę na Military Maps, że wreszcie Opołczeńcy wzieli się do roboty i ostrzeliwują pozycje ukopów (WSU) na zachodniej linii frontu.
 • @szuwarek14 16:34:25
  "Bajzel na Ukrainie" - fajny filmik
  http://www.youtube.com/watch?v=YSxr325upNI
 • ------ CZAS NA GŁOS !! mówić !! WY ŻYDZI TERRORYŚCI !!!
  http://www.youtube.com/watch?v=NUbTe50UUgM#t=17
 • @szuwarek14 16:37:54
  "Winni zaniedbań gospodarczych nie są w stanie naprawić swoich błędów.
  Wiele się zaczęło mówić o reindustrializacji naszego państwa, co więcej zaczęło przeciekać do mainstreamu, że transformacja neoliberalna zaaplikowana Ojczyźnie przez klasowych sługusów tej wrogiej człowiekowi ideologii spowodowała straty i koszty, których nie jesteśmy w stanie odrobić, ze względu na trwałe ograniczenie potencjału. To bardzo dobrze, że tak się dzieje, jednakże nie może być tak, żeby winni tych niedociągnięć, błędów i problemów – dzisiaj – przybierali anielskie skrzydła i z głęboką zadumą nad rzeczywistością zabierali się za naprawę nieudanych reform sprzed lat.[...]W przypadku konkurencji zagranicznej z poza Unii Europejskiej, nie powinniśmy mieć żadnych złudzeń i bezwzględnie blokować w Komisji Europejskiej wszystko co będzie stanowiło dla nas konkurencję. Albo jesteśmy członkami Unii i jesteśmy traktowani na serio, albo trzeba będzie zrewidować zasady przynależności, gdyż nie może być tak, żebyśmy godzili się na kolonizowanie gospodarcze przez zagraniczne potęgi w imię wygody kilku urzędników w Brukseli i – co trzeba powiedzieć otwarcie – korzyści w innych branżach unijnej gospodarki, które są rozwinięte w innych krajach. Jeżeli już mamy się godzić na finansowanie krzyżowe, to w taki sposób żeby na tym systemowo nie tracić, zawsze musi być coś za coś i wcale nie chodzi o środki pomocowe."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27194
  - po prostu krótko- lustracja Solidarności i pozbawienie majątku nabytego na drodze przestępstwa, przywrócić ten przepis z czasów PRLu usunięty przez Solidarność jako pierwszy - tak im się spieszyło
 • @ninanonimowa 16:42:03
  oczywiście że tak, Żydów w sensie określonej grupy finansowej która wywołała już 2 wojny światowe i kilkadziesiąt pomniejszych, nie wspominając wielu prowokacji, zamachów, sterowanych rewolucji
 • @szuwarek14 16:48:07
  "Ty przeklęty pokojowy interwencjonisto !"
  http://cs623617.vk.me/v623617331/62e5/0t-SEc7reug.jpg
 • @lorenco 16:37:05
  dzięki za informację, tak mi komp muli że nawet nie wchodziłem, muszę posprzątać komputer i przejdę do map
 • @szuwarek14 16:52:29
  Mamy Lwowska Republikę Ludową i jej partyzantów:)
  Obwieszczenie lwowskich partyzantów:
  http://youtu.be/7WAYXVJRHJk
 • @szuwarek14 15:23:54
  I pomyśleć, że nasze lzemendia tak się rozczulaja nad losem Czeczenow pod Rosyjską okupacją. Widocznie Czeczeni sami są kowalem sweogo losu.
 • Link do komunikatu OBWE m. in. o zbójtwie dzieci w Doniecku
  http://www.osce.org/ukraine-smm/126474
 • @szuwarek14 16:44:05
  HISTORIA JAK KOMIKS. Gdy w 1933 roku do władzy doszedł Adolf Hitler w Niemczech panował głód bieda i nędza. Ludzie zarabiali brutto 1500 marek, a wielu nie miało pracy. Żydowski rząd w Niemczech podnosił wciąż podatki i wiek emerytalny !! Społeczeństwu Niemieckiemu odbierał opiekę zdrowotną !! Zamykano szkoły by społeczeństwo było głupsze !! Najbardziej jedna żydzi w Niemczech walczyli z Kościołem widząc w nim najgorsze zagrożenie ... więc rząd żydowski w Niemczech przestał finansować Kościół.
  Coraz więcej Niemców było bezdomnych coraz więcej dzieci było zabijanych przez swych zrozpaczonych rodziców, którzy nie potrafili ich wykarmić !! Coraz więcej Niemców dokonywało samobójstw !! Więc Adolf Hitler postanowił to zmienić, powstało SA następnie SS, NSDAP i "Mein Kampf " ...
  Naród Niemiecki ogarnął szał chęci zemsty za wszystko co żydzi im zrobili !! Adolf Hitler zaczął ich mordować !! Żydzi zaczęli uciekać ... ci bogaci do USA .... i tu by było śmieszniej nie zostali wpuszczeni do USA przez żydów ... oraz uciekali na tereny wschodnie. Na wschodzie żydów przywitał sam J. Stalin !! - początkowo chciał ich zabić... ale towarzysz Beria z NKWD mu wytłumaczył, że żyd to nie Polak i że żyd to wróg Polaka !! Towarzysz Stalin domagał się dowodu na prawdomówność Berii ... więc Beria wraz z żydami wcielonymi do NKWD wymordowali Polskich oficerów w Katyniu.
  Gdy na te tereny weszli Niemcy i zobaczyli co zrobili żydzi z Polakami chcieli nagłośnić tą sprawę i prawie im się udało... ale ... jak wszyscy wiemy Stalin odparł atak niemiecki. Żydzi z NKWD pod dowództwem towarzysza Berii robili czystki ... wysyłali Polaków na Sybir jak też mordowali w różnych lasach !! Gdy Niemcy zostały pokonane Stalin rozkazał żydom z NKWD by zmienili nazwiska na polskie i objęli władzę w PRL-u jedynie Berman tego nie zrobił bo miał plecy.
  W tym momencie zaczyna się okres żydokomuny i wewnętrznych walk na szczytach władz komunistycznych państw np. tajemnicze śmierci różnych przywódców bloku wschodniego... ( Bieruta ) oraz głośne przemówienie W. Gomułki ( żydzi do syjamu ! - chłop się pomylił ale każdy wie o co mu chodziło ) ... w tym samym czasie podobne sceny rozgrywały się w USA bo tam żydzi też zaczęli uciekać ... został zabity JF Kennedy prezydent USA, który też głośno w przemówieniu dał do zrozumienia, że żydzi chcą przejąć kontrolę !! Świat został podzielony na dwie strony ... i by było śmieszne obiema stronami rządzili żydzi, którzy utrzymywali wszystko w wielkiej tajemnicy.
  W 1989 roku społeczeństwo Polskie powiedziało dość !!! Chcemy chleba pracy i pieniędzy !!! wołało precz z komuną !!! a nie wiedziało, że za komuną stoją żydzi ... więc doszło do największego przekrętu w dziejach Świata !!! Żydzi z zachodu dogadali się z żydami ze wschodu !!! i doszło do "pokojowego przekazania władzy".
  To pokojowe przekazanie władzy zaowocowało tym, że do dziś w naszym kraju władzę sprawują byli żydowscy ubecy & sbecy ormowcy i NKWDziści tyle, że dziś ich partia nazywa się Platforma Antyobywatelska". Według raportu, jaki w 1945 roku pułkownik Nikołaj Seliwanowski (sowiecki doradca przy MBP) pisał do Ławrientija Berii wiadomo, że Żydzi stanowili 18,7% wśród ogółu pracowników MBP, ale aż 50% wśród zajmujących stanowiska kierownicze. Odsetek Żydów w MBP regularnie wzrastał przekraczając podobno w późniejszym okresie 37% ogółu. Był to duży odsetek, gdyż w okresie powojennym Żydzi w Polsce stanowili mniej niż 1% w społeczeństwie na skutek zagłady dokonanej przez III Rzeszę. Wybrane osoby pochodzenia żydowskiego związane z najwyższymi stanowiskami Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego:

  Roman Romkowski (właściwie Natan Grinszpan-Kikiel) - wiceminister MBP, generał brygady bezpieczeństwa publicznego,
  Mieczysław Mietkowski (właściwie Mojżesz Bobrowicki) - wiceminister MBP, generał brygady bezpieczeństwa publicznego
  Leon Andrzejewski (właściwie Ajzen Lajb Wolf) - kierownik kadr, dyrektor Gabinetu MBP, pułkownik
  Józef Różański (właściwie Józef Goldberg) - kierownik sekcji śledczej resortu, pułkownik
  Edward Kalecki (właściwie Szymon Eliasz Tenenbaum) - dyrektor Wydziału Finansowego resortu, pułkownik
  Kamil Warman - resort ochrony zdrowia, lek.med, podpułkownik Urzędu Bezpieczeństwa
  Wiktor Herer - naczelnik Wydziału IV Departamentu V
  Leon Gangel (właściwie Lew Gangel) - dyrektor Departamentu Służby Zdrowia MBP, pułkownik
  Ludwik Przysuski (właściwie Salomon Przysuski) - dyrektor Departamentu Służby Zdrowia MBP, płk
  Michał Rosner - resort cenzury,
  Hanna Wierbłowska - resort cenzury, major UB
  Michał Taboryski (właściwie Mojżesz Taboryski) - dyrektor Departamentu techniki operacyjnej, perlustracji korespondencji oraz ewidencji, ppłk
  Zygmunt Braude - kierownik Biura Prawnego MBP, ppłk
  Witold Gotman - resort prawny,
  Feliks Goldsztajn (właściwie Fiszel Goldsztajn) - Dyrektor Działu "Konsumów"
  Jadwiga Piasecka - Centralne Archiwum MBP,
  Zygmunt Okręt (właściwie Nechemiasz Okręt) - dyrektor Centralnego Archiwum MBP, zast. dyrektora Departamentu VII MBP, płk
  Roman Garbowski (właściwie Rachamiel Garber) - Biuro Wojskowe,
  Józef Czaplicki (właściwie Izydor Kurc) - dyrektor Departamentu III MBP, płk
  Julian Konar (właściwie Julian Jakub Kohn) - wicedyrektor Departament I MBP, płk
  Leon Rubinstein (właściwie Lejba Rubinstein) - Departament II,
  Aleksander Wolski (właściwie Salomon Dyszko) - dyrektor Departamentu IV MBP, płk
  Józef Kratko - Dyrektor Departamentu IV i VII MBP, oraz dyrektor Departamentu Szkolenia MBP, płk
  Bernard Konieczny (właściwie Bernstein) - naczelnik Wydziału III Departamentu IV MBP,
  Julia Brystiger - dyrektor Departamentu V MBP, płk
  Dagobert Jerzy Łańcut - Dyrektor Departamentu Więziennictwa, ppłk
  Wacław Komar (właściwie Mendel Kossoj) - dyrektor Departamentu VII MBP, dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, gen. brygady
  Marek Fink (właściwie Mark Finkienberg) - dyrektor Departamentu VII MBP, płk
  Józef Światło (właściwie Izaak Fleischfarb) - wicedyrektor Departament X MBP, ppłk
  Henryk Piasecki (właściwie Izrael Chaim Pesses) - wicedyrektor Departament X MBP, ppłk
 • @Kula Lis 62 17:48:45
  Opołczeńcy zlikwidowali dywersantów Ługańsk;
  https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_1231806331&feature=iv&list=TLORLz-oc4nZY&src_vid=mYFimzyeNcc&v=-wYBdTAp5DY
 • @szuwarek14 16:52:29
  Tu nie wiem o co chodzi z tym Liaszko?
  https://www.youtube.com/watch?v=mYFimzyeNcc
 • @lorenco 18:21:19
  "radykalno-analny" Ljaszko, a od początku to dowódca zapoznaje się z nowymi ochotnikami, jeden 18 lat z Odessy, pytał go czy stracił bliskich - owszem, dalej że na Ukrów na przywitanie maja działko na pce samochodu i żeby nie wierzyć tym faszystom,wykidajłom zachodu, Jaceniukowi,Tymoszenko, radykałom nacjonalistycznym i temu radykalno-analnemu jak mu tam Ljaszce..., przybywajcie, razem się rodzimy jako jeden naród i razem umrzemy a tych jewropejców żydowskich pogonimy, przybywajcie napijemy się herbaty , pogadamy itd
 • @szuwarek14 18:35:03
  Hahaha, "radykalno-analny" Ljaszko, a tych jewropejców żydowskich pogonimy: no i jak tu nie lubić tych chłopaków?
 • @Playset 17:26:48
  Czeczeni już nie chcą powtórki z rozrywki, tam niektóre rody wyginęły przez głupotę i naiwność ludzką. Zachcieło im się "wolności i demokracji" to najpierw ich wahabicie przeszkoleni przez zachód patroszyli a potem żydzi dobijali polskimi Gromami szmuglowanymi przez Ukrainę, Gruzję do Czeczenii. Kolejne zasługi szabas-Solidarności dla Waszyngtonu.
  Bardziej zdemokratyzowani się czyli mając jedną nogę na ulicy drugą w trawie, nie mówię już o wyglądzie Groznego dawniej a dziś.
 • @lorenco 18:42:20
  oni są bardzo niepoprawni politycznie znaczy żyją w wolnym kraju
 • @lorenco 18:42:20
  "Prokuratura Katalonii bada, czy referendum jest legalne.
  Prokuratura Generalna Katalonii rozpoczęła czynności śledcze, których celem jest „ustalenie, czy zawiera znamiona przestępstwa wykorzystanie miejsc publicznych do przeprowadzenia referendum 9 listopada”, - poinformowało w sobotę ministerstwo sprawiedliwości Hiszpanii. W Katalonii 9 listopada odbędzie się referendum w sprawie niepodległości. Zostanie ono przeprowadzone w formie pewnego rodzaju konsultacji społecznych i nie pociągnie za sobą konsekwencji prawnych.
  Lokale wyborcze powinny znajdować się w miejscach publicznych w regionie, przede wszystkim w szkołach. Głosy będzie liczyć 40 000 wolontariuszy."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_08/Prokuratura-Katalonii-bada-czy-referendum-jest-legalne-2457/
  - no widzicie, jest postęp, przed wojną icki przyznawały na prawo do ulic [wasze ulice] a obecny reżim sprawdza czy nie ma znamion przestępstwa, w takim głębokim dole to Polska jeszcze nie była, przynajmniej zostawiano złudzenia a w tym systemie - strach się bać
  - znowu coś wymyślą żeby Katalonia się nie oderwała
 • @szuwarek14 18:51:31
  "Obama „kuleje na obie nogi”.
  W wyniku pośrednich wyborów do Kongresu Stanów Zjednoczonych Partia Demokratyczna, której liderem jest prezydent Obama, poniosła druzgocącą klęskę. Jego przeciwnikom udało się nie tylko zdobyć większość w Senacie, ale także znacznie wzmocnić swoją pozycję w Izbie Reprezentantów. Zdaniem ekspertów, wybory przekształciły się w wotum zaufania dla Obamy.
  Według najnowszych danych,, republikanom udało się uzyskać większość w Senacie: 52 miejsca ze 100. Demokraci - 44. Jednocześnie przeciwnicy obecnie urzędującego szefa Białego Domu znacząco wzmocnili swoją pozycję w Izbie Reprezentantów: 240 miejsc. Zwolennicy prezydenta zdobyli jedynie 174 mandaty.
  Próby ingerencji w przebieg wyborów podejmowane przez Obamę tylko pogorszyły pozycję demokratów. Nie jest to zaskakujące. Ma on bowiem katastrofalnie niski ranking - 44 procent. Mówi kierownik Funduszu Badań nad Procesami Wyborczymi i Polityką Andriej Mironow:
  Polityka Obamy jest nieudolna. Nie ma tu nawet co komentować. Te jego niewłaściwe kroki, plus całkowity brak zrozumienia amerykańskiego społeczeństwa. Doprowadziły do tego działania samego Obamy. Jego ranking jest już niepokojąco niski.
  W związku z tym wyniki wyborów były całkowicie do przewidzenia. Pomimo rozpaczliwych prób zastraszenia Amerykanów zewnętrznym zagrożeniem, Obama nie zmobilizował narodu wokół siebie. Ani groźba ze strony „rosyjskiego niedźwiedzia”, ani islamski terroryzm, ani nawet wirus Ebola nie uratowały Obamę przed haniebną klęską. A jego administracja bardzo się o to starała. Najświeższa perełka - oświadczenie głównego dowódcy sił NATO w Europie generała Breedlove’a. Zwrócił się on do Pentagonu z prośba o zapewnienie dodatkowych wojsk i broni w związku z rzekomo nieustającym rosyjskim zagrożeniem. Ten krzyk rozpaczy stał się przedłużeniem „arii” szefa Pentagonu Hagela. Niedawno twierdził on, że Rosja zbliża się do granic NATO!? A nie odwrotnie..."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_08/Obama-kuleje-na-obie-nogi-1038/
  - " w wyniku najdroższych wyborów w historii Stanów Zjednoczonych" coraz droższa ta wygrana w demokratycznych wyborach, niedługo będą sobie składać ofiary z państwa żeby wygrać wybory- jeden przylezie z Ukrainą w teczce drugi z Arktyką
 • @Kula Lis 62 17:48:45
  -Panie KULO LIS !! od 966r POLSKA / SŁOWIANIE niszczeni są przez Watykan !! -Polska została okradziona z historii , godności -DUCHA SŁOWIAŃSKIEGO ---daj Pan spokój z WROGIM Polsce KK

  -ODBUDOWA Polski --NIE MOŻE !!!!!! NIGDY JUŻ !!! za fundament mieć KK !! jest to twór ŻYDOSKI !! nie naszą Słowian wiarą jest katolicyzm !!.
 • @szuwarek14 18:44:34
  Za wszelką cenę nie mogą tej wolności utracić! Coraz więcej ludzi na świecie im kibicuje, trzyma za nich kciuki, przesyła im pieniądze, bo więcej nie da się im pomóc bezpośrednio ( no, chyba, że ktoś się zdecyduje przyłączyc do Opołczenia). A pośrednio to każdy może pomóc własnie poprzez propagowanie prawdy, przekazywanie filmów, artykułów jak największej rzeszy ludzi.
  Dot. Czeczenii: mają mądrego i dzielnego przywódcę Ramzana Kadyrowa, pod jego skrzydłami ich poziom życia rośnie, czują się bezpiecznie: na tym przykładzie widać, że jednak islam może być cywilizowany.
 • @ninanonimowa 18:59:07
  O przepraszam znałem jednego księdza Polaka, oprócz niego Tischner też był Polakiem i za Polakami, szczerze nienawidził żydowskich klik z rodowodem jeszcze NKWDowskim - Kaczyńskich i Gowina to jakby mógł to by wsadził i nie wypuszczał. Więcej polskich księży nie znam.
  Siedlisko tych żmij to była Fundacja Batorego ufundowana przez Sorosa w kilku krajach które miał na celowniku, tam się zbierali wszyscy żydzi i ich kumpelstwo czyli episkopat.
 • @szuwarek14 18:56:36
  Między Demokratami a Republikami jest taka róznica jak między Szatanem a Lucyferem.
 • @ninanonimowa 18:59:07
  Kiedyś w necie była taka strona polonica.net o ile pamiętam. Były tam wymienione nazwiska żydów ze wszystkich partii - najmniej zazydzona była jedynie PSL. Podano też nazwiska żydów w Kościele, w kuriach biskupich i nizszych hierarchiach: samo żydowstwo plus kilku Ukraińców!
  Byłem zszokowany! Nie mogłem w to uwierzyć!
  Oczywiście portal został zlikwidowany jako szerzący rasizm; to było juz dobrze ponad 5 lat temu albo i więcej!
 • @szuwarek14 18:35:03
  Nasza rasa (mówiąc o żydach) jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.” – Menachem Begin - Jak podaje św. Jan, Pan Jezus rzekł Żydom: “Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego”. (J 8, 44)
  U św. Mateusza czytamy zaś: “Piłat ujrzawszy, że to nic nie pomaga, przeciwnie, że zgiełk się wzmaga, wziął wodę, umył ręce przed ludem i rzekł: Nie jestem winien krwi tego sprawiedliwego, wasza to rzecz. A cały lud, odpowiadając, rzekł: Krew jego na nas i na dzieci nasze.” (Mt 27, 24-25)
  A wiec naród żydowski dobrowolnie przyjął na siebie najcięższą klątwę, która na nim ciąży do dziś – a to oznacza, iż jest zaprzedany diabłu. Ze źródeł judaistycznych wiemy, iż Sanhedryn świadomie zawarł pakt z diabłem w zamian za obiecaną mu władzę nad światem. Dopiero w świetle wiary możemy zrozumieć tą szatańską złość, przewrotność, niegodziwość i perfidię, jakie cechuje ten naród.
  Dopiero wówczas można zrozumieć, dlaczego Żydzi wszędzie propagują pornografię, rozwiązłość obyczajów, alkohol, narkotyki. Dopiero wówczas można pojąć, dlaczego to Żydzi stworzyli komunizm i hitleryzm i dlaczego spowodowali wybuch dwu wojen światowych (żydowskie banki finansowały zarówno Rewolucje w Rosji, jak i reżym Hitlera).
  68-letni dziś Story, brytyjski żurnalista-weteran, uważa że wielu nazistów planujących i odpowiedzialnych za Holokaust miało w sobie żydowską krew. Żydzi należący do (masońskiej) konspiracji Illuminati “współpracowali z lucyferiańskimi, niemieckimi nazistami w celu eksterminacji milionów przedstawicieli własnej rasy; wydarzenie to można nazwać wewnętrzną żydowską wojną domową i czyszczeniem własnej rasy…” (532)
  Motywacja? Ochrona Żydów przed zniknięciem jako narodu i zrobienie z nich Syjonistów w celu ustanowienia Nowego Porządku Świata. Cytuje on słynny artykuł z należącej do Żydów “Daily Express” zatytułowany “Judea Declares War on Germany” (Judea deklaruje Niemcom wojnę) z 24 marca 1933. W artykule czytamy że Hitler “wzbudził u wszystkich Żydów świadomość narodową.” - Żydzi to fałszywy naród. Za pieniądze sprzeda brata. Naród stworzony do jątrzenia, kombinowania, siania nienawiści, lichwy, wyłudzania nienależnych odszkodowań, manipulowania ludźmi i historią, żerowania na państwach w których udało im się zamieszkać. W Polsce mogą być, tylko nieproszonymi "gośćmi" i na takich prawach. To, że część narodu Żydowskiego podporządkowała się własnym masonom świadczy o tym, że interesy ponad wszystko. Nie wolno ufać żadnemu Żydowi. Pamiętajmy, że to Nasza Ziemia, każdego Polaka, z dziada i pradziada, z naszymi tradycjami i obyczajami. I, to my będziemy decydować kogo chcemy na Naszej Ziemi "gościć". Każdy obcokrajowiec może liczyć na naszą gościnę, opiekę i ochronę. Ale, żaden nie może niczego żądać, wywierać różnych nacisków i decydować o Naszych Narodowych sprawach. W takiej sytuacji, otrzyma bilet w kierunku skąd przybył. Na Polskiej ziemi broń może nosić tylko Polak do tego uprawniony. Nie będą wpuszczane żadne inne "służby" wojskowe, cywilne. Obcokrajowiec z bronią będzie rozbrojony i natychmiast wydalony z kraju. Każdy, kto będzie chciał obejmować stanowisko państwowe decydenckie, na każdym szczeblu, będzie prześwietlony pod kątem pochodzenia korzeni, w każdym pokoleniu i dopiero po pozytywnej weryfikacji będzie mógł o takie stanowisko się ubiegać. Dotyczyć to będzie także służb mundurowych i specjalnych. Wszystkie, banki, koncerny, korporacje, chcąc działać w Polsce, będą musiały, nie odpłatnie przekazać 30% pakiet kontrolny udziałów, powołanemu Polskiemu Bankowi Narodowemu i w takiej wielkości przekazywać zyski z działalności. Dla wytwórców w działalności gospodarczej będą niższe podatki, a dla wszystkich pośredników wyższe. Rząd będzie gospodarzem Kraju i będzie tworzył potrzebną gospodarkę w oparciu o Nasze zasoby surowcowe, Naszych specjalistów i pracowników. Syjoniści, jeżeli będą chcieli, mogą współpracować, ale na naszych warunkach. Wartość każdej pracy, musi być oszacowana, w granicach minimum maximum. Tak zwany wolny rynek i uwolnienie cen, w tej chwili, jest jedną wielką manipulacją gospodarczą, nie korzystną dla pracowników (wytwórców), generujące nadmierne zyski (nie dla Polski) w stosunku do płac, celowo zadłużającą Polskę. Dalej będzie obowiązywać wolny rynek, ale na zasadzie konkurencyjności jakościowej, a cenowej w granicach min., max. Pozwoli to wyeliminować wszelkie kombinacje. Itd, itd, itd. Żydzi i wszyscy z nieczystym sumieniem, na to, nie wyrażą zgody. Dla nich, tzw wolność kojarzy się z wpuszczeniem do czystego strumienia wszelkiego rodzaju gówna, które stopniowo będzie zanieczyszczać strumień. Będą pławić się w tej wolności korzystając z czystej wody, a kiedy już się nie da, to poszukają innego strumienia. A, co z tą wodą ? Przyzwyczai się, że musi być brudna i będzie płynąć dalej. Przyjemnej kąpieli.
 • @lorenco 19:03:28
  Islam był cywilizowany i nadal jest cywilizowany. Mają swoje reguły religijne ale cywilizowany człowiek sprawy wiary zostawia w środku a nie pisze o tym na facebookach więc spokojnie można z nimi korespondować. Na pewno mają większą wiedzę niż mieszkańcy Europy. Facet mnie zaskoczył pokazaniem mi arabskiego podręcznika architektury z polskimi perełkami - jak art brut dworca PKP w Katowicach czy postmodernizmu kina Kijów w Krakowie.
  A Polacy dworzec zniszczyli bo dali sobie wmówić że jest niskiej wartości artystycznej - filary kielichowe zburzyć [ zostały chyba 2 na pokaz] i mieć czelność krytykować Talibów że też burzą swoje perły kultury= to trzeba mieć tupet kompletnego niedouka.
  Przynajmniej jak nie znam zagadnienia to się nie odzywam a nie służę za pożytecznego idiotę tym barbarzyńcom w zarządzie Polski.
  Protesty ludzi kultury były ale je zagdakali aktywiści POPiSu, młodzi "wykrztałceni" i Prawdziwi Polacy Katolicy z pejsem, widziałem filmy z Katowic, wypisz wymaluj- siły połączone elektoratu Tuska i Kaczyńskiego, oni wyrastają spod ziemi, może grzybnię mamy w polskiej ziemi ?
 • @ninanonimowa 18:59:07 Jestem katolikiem
  i nie życzę sobie, żeby wycierano sobie gęby moją religią i wiarą.

  Gdyby nie KK to Polski i Polaków już dawno by nie było. Zniknęliby tak samo jak Jaćwingowie czy Pomorzanie. Pod rosyjską okupacją, zwaną zaborem, próbowano nas wynaradawiać, ale właśnie KK był dla Polaków ostoją, podobnie jak w zaborze pruskim.

  Jak dla Rosjan prawosławie, tak dla Polaków katolicyzm, jest tym, co ich jednoczyło i pozwoliło przetrwać różne dziejowe zawieruchy. Nie bez przyczyny żydokomuna prześladowała KK, a obecnie liberałowie tej samej prowieniencji walczą z KK. Tylko KK stawia jeszcze w Europie i USA opór homoterrorowi, podobnie jak Kościół Prawosławny czyni to w Rosji.
 • @jazmig 19:27:01
  A jakie zdanie ma Episkopat na temat wolności Donbasu?
  Jaki ma stosunek do Rosji?
 • @lorenco 19:21:38
  A po co mi listy, jeszcze pamiętam kto za PRLu rano ganiał z ulotkami- wręczając je Polakom do rozdawania [żeby oni wpadli] a wieczorami organizował przyjęcia dla podejrzanego towarzystwa, trochę Niemców, trochę jakichś, ksiądz oczywiście, nie widziałem tam polskiego robola etatowego strajkowicza. A te mieszkania "wynajmowane" w żydowskich kamienicach za PRLu to po 1989 zostały im zwrócone hi hi a polski robotnik został z rozdziawioną paszczą.
  Sorry ale jak czytam czasem wypowiedzi na forum jaki to ten minister mądry, jak on to dobrze kombinuje dla Polski to się zastanawiam czy to zbiorowa halucynacja.
  Przestańcie budować ołtarze każdej łajzie która sobie kupiła koryto bo wyginiemy jak dinozaury. Trochę obiektywizmu.To jest pracownik na naszym utrzymaniu a nie bożek, starczy tych pomników za nic, mieszkania dla dzieci potrzebne.
 • @jazmig 19:27:01
  jazmig - katolicyzm jest herezją nie wiarą i nie jest religią Słowian. Skoro potrzebujesz w życiu wiary to zapoznaj się z dziejami tej religii od Konstantyna, poprzez podział i funkcję katolicyzmu w strukturach państw wczesnośredniowiecznych. Twoje uczucia religijne to twoja prywatna sprawa, nikt tu nikogo nie pyta w co wierzy ale fakty historyczne są takie jakie są. Tu się rozmawia o polityce nie o liturgii. To religie weszły do polityki i będą oceniane jako element tejże.
 • @lorenco 19:33:54
  kościół siedzi w polityce głębiej niż niejeden polityk na jedną kadencję, kościół się oparł ekonomicznie na polityce a tym samym żeruje na narodzie na równi z reżimami. Zresztą kościół zachodni do tego został powołany, od początku był duchowym ramieniem władców wczesnochrześcijańskich na wypadek wtopy politycznej i potrzeby ukrycia majątku oczywiście.
 • @szuwarek14 19:38:11
  Zbliżają się wybory samorzadowe, te same gęby na plakatach, ulotkach od lat. Te same zyciorysy: walczył z komuną albo jest wspaniałym przedsiębiorcą. Czy dowiesz się jakiej jest narodowości? Nie dowiesz się, bo to obywatel Polski, ma żonę/ męża, dzieci i to wystarczy, reszta to prywatna sprawa.
 • @szuwarek14 19:48:12
  Amerykanie opisują mapę Europy, fajne
  http://swiatowidz.pl/2013/11/amerykanie-poproszeni-o-opisanie-mapy-europy/
 • @lorenco 19:49:34
  masz na myśli wielki pucowanie ksiąg parafialnych od 1979 roku?
  fakt co się naczyścili to ich. na samorządowe to się przejdę bo znam człowieka od 30 lat kiedy jeszcze był zwyczajnym urzędnikiem - jako normalnego, uczciwego [ sic ] a obecnie nie lubianego przez zgraję nam panującą. Z drugiej strony wiem kto czyha na stołek - oni, mimo że już byli i okryli się niesławą ale ludzie już zapomnieli.
 • @jazmig 19:27:01
  Jesli uwazasz rosyjską okupację w latach 1980-89, to mogę Cię zapewnić, że w tym czasie wybudowano najwięcej kościołów. W moim 70-tys. wtedy mieście wybudowano dwa nowe a trzeci wyremontowano, rozbudowano, wybudowano także przy nim nowy dom dla księży i dom katechetyczny (który okazał się niepotrzebny, poniewaz potem religię wprowadzono do szkół)
 • @szuwarek14 19:56:41
  nowości Noworosja TV
  http://www.youtube.com/watch?v=EoXifhUtXx8
 • @lorenco 19:57:28
  w Polsce nie było rosyjskiej okupacji, stan polityczno prawny PRLu nie zawierał znamion eksploatacji, jeżeli czytałeś jakiekolwiek akty prawne. Obecne prawodawstwo wprost odsyła do przepisów prawa unijnego, tym samym Polska traci suwerenność polityczną a jak wynika z przepisów również gospodarczą.
  Ponadto zawarcie w akcie prawnym zdania " że polskim WŁADZOM samorządowym NIE PRZYSŁUGUJE PRAWO ODWOŁANIA od decyzji kanapowej komisji powołanej przez inny organ państwa TO JEST PAŃSTWO BEZPRAWIA.
 • @szuwarek14 19:51:51
  No, wiedzą gdzie leży Francja, Włochy:)
  A zadanie dla Europejczyków aby wskazali gdzie jest jaki stan w USA jest głupie. To tak samo jakby im kazać wskazać wszystkie kraje, republiki, obwody Federacji Rosyjskiej.
 • @szuwarek14 19:59:56
  ERROR
  http://cs623422.vk.me/v623422558/7b72/MnvBWR3ScEQ.jpg
 • @lorenco 20:08:25
  ale oni uznają Europę za swoja kolonię, mogliby przez grzeczność się obkuć i wiedzieć gdzie leżą Niemcy, Rosja to egzotyka nie tylko dla nich, dla Europejczyków również
 • I po co był ten cały Majdan?
  Chyba nie z powodu polityki prorodzinnej na Ukrainie... Porównajcie tamtejsze "becikowe" z tym na "zielonej wyspie". :D http://wizyt.net/index.php?option=com_content&view=article&id=1672%3Aod-1-stycznia-wzronie-becikowe-na-ukrainie&catid=106%3Agospodarka&Itemid=205#comment-3377
 • @szuwarek14 20:06:58
  Ja to wiem przecież, jednak nasz kolega/ koleżanka @jazmig twierdzi, że KK obronił nas przed utratą państwowości: cyt:
  "Gdyby nie KK to Polski i Polaków już dawno by nie było. Zniknęliby tak samo jak Jaćwingowie czy Pomorzanie. Pod rosyjską okupacją, zwaną zaborem, próbowano nas wynaradawiać, ale właśnie KK był dla Polaków ostoją, podobnie jak w zaborze pruskim".
  Ja twierdzę, że dzięki temu, że Polacy to dzielny i mądry naród, że polscy chłopi żywią i bronią, to dzięki temu Polska jeszcze nie zginęła!
  A kler zawsze płynął z biegiem i jak była okazja podczepiał się pod niezadowolenie swoich owieczek. A zawsze była jest i będzie "Rozmowa między panem, wójtem a plebanem"!
 • @mariusz251 20:15:59
  Mam nadzieję, że w to nie wierzysz?
 • @lorenco 20:22:38
  Nie chciałbym w to wierzyć, ale... jaka wobec tego była bądź jest prawda?
 • @mariusz251 20:25:52
  http://kresy24.pl/25521/ukraincow-bedzie-wiecej-becikowe-nawet-12-tys-euro/ Wszyscy kłamali?
 • @lorenco 20:19:36
  oo to zupełnie nie tak,może jak kiedyś będzie się przygotowywał do matury to poczyta trochę literatury polskiej, ilu polskich pisarzy i poetów krzyczało wręcz aby zastopować niszczycielskie działania kościoła katolickiego. Dotyczyło to działalności politycznej kościoła, społecznej - niektóre chore pomysły jak "okna podrzutków" z ogromnym wysiłkiem cywilizowany świat odrzucił i wykorzenił [ no w Polsce wróciły].
  Kościół planowo niszczył relikty kultury i wierzeń Polaków. Ostatnia akcja miała miejsce w 17 wieku kiedy był obowiązek przeszukiwać kościoły i klasztory i zniszczyć co się znajdzie. Kościoły były lokowane na miejscu świątyń słowiańskich żeby zniszczyć tradycję, zająć miejsce już zagospodarowane i oczywiste przejąć miejscowy "elektorat".
  Ale to było ogólne zadanie religii żydowskich - abrahamowych, czy to judaizm, czy chrześcijaństwo czy islam wszystkie te religie jahwistyczne miały za zadanie zniszczyć politeizm, politeizm nie wywołuje wojen - nie ma jak jeden bóg którego trzeba bronić, stąd parcie na monoteizm. Stąd takie zakorzenienie tych właśnie religii, bo pomagały władcom w podbojach i utrzymywaniu władzy. Jednocześnie religie uznające wielu bogów uznano za herezje które należy wykorzenić.
 • @mariusz251 20:28:30
  na Ukrainie było zawsze wysokie becikowe, zresztą wszędzie jest godziwe, Czeszki mają liczne przywileje w tym wyrównywanie dochodów z czasu przed urodzeniem i po, no przykro mi ale Polska jest traktowana jak kolonia, służy do eksploatacji.
 • @mariusz251 20:28:30
  Wybacz, lecz i to i to to są banderowskie szczekaczki.
  Ludzie w róznych miastach Ukrainy nie mają ciepłej wody, ogrzewania, prądu, to wszystko jest reglamentowane, Ukraina nie ma kasy zapłacić za gaz, ropę i inne surowce, nie ma na renty i emerytury, hrywna to dno a Ty wierzysz w takie prezenty?
 • @lorenco 20:40:51
  Ukrainki miały coś koło 40 tys becikowego jak nie pokręciłem, płaconego w transzach ale teraz na pewno odebrano im większość socjalu
 • @jazmig 19:27:01
  --------WYBACZAM Tobie cóż niewiedza - dzięki takim katolikom jak Ty - płaci Polska

  http://www.youtube.com/watch?v=HHZLs5btjqw&list=UUpdXoN2J3Irki8-9AWqtEsA
 • @szuwarek14 20:42:56
  a Rosji:
  "...Od czasu, gdy do władzy w Rosji doszedł Władimir Putin sytuacja demograficzna zaczęła się polepszać. Gdy w 2000 roku liczba urodzeń wynosiła około 1,2 mln dzieci, w 2009 przekroczyła 1,6 mln. Problem źle prowadzonej polityki rodzinnej był według byłego prezydenta jednym z najważniejszych w Rosji. Na politykę prorodzinną przeznaczono olbrzymie sumy pieniędzy. Stworzono program mający namówić Rosjanki do posiadania więcej niż jednego dziecka.
  “Kapitał macierzyński”
  Władze stworzyły w systemie odpowiednik polskiego „becikowego” – tzw. kapitał macierzyński. Program funkcjonuje od 2007 r. i jest planowany do 2016 r. Tego typu wsparcie finansowe przysługuje jednak w momencie urodzenia lub adoptowania drugiego i kolejnych dzieci (i obejmuje urodzone w 2007 r. i później). Od 1 stycznia 2010 r. jego wysokość to 343 278 rubli (ok. 34 tys. zł), z czego 12 000 rubli (ok. 1200 zł) można przeznaczyć na dowolne potrzeby. Kapitał macierzyński ma bowiem swoje szczególne przeznaczenie i może być wykorzystany na polepszenie warunków mieszkaniowych, opłatę edukacji dziecka do 25 roku życia lub zwiększenie oszczędności emerytalnych matki. Wypłata tej zapomogi odbywa się nie po porodzie, a dopiero po osiągnięciu przez dziecko 3 lat.
  Urlop macierzyński i brak tacierzyńskiego
  Urlop macierzyński w Rosji ma długotrwałość 70 dni kalendarzowych do porodu i 70 dni kalendarzowych po porodzie. Jeżeli jest to ciąża mnoga ilość dni wynosi odpowiednio 84 i 110. Jeżeli poród nastąpił w 30 tygodniu ciąży i dziecko urodziło się martwe kobiecie nadal przysługuje 156 dni urlopu. Zapomogi przed i po ciąży wypłaca się w rozmiarze 100 proc. średniego zarobku. Od 1 stycznia 2010 roku ustalono, że minimalny rozmiar zapomogi wynosi: 2060,41 rubli miesięcznie (ok. 200 zł) po urodzeniu pierwszego dziecka; 4120,82 rubli miesięcznie – po urodzeniu drugiego i każdego następnego dziecka.
  W czasie urlopu macierzyńskiego pracodawca nie ma prawa zwolnienia kobiety, z wyjątkiem przypadku likwidacji przedsiębiorstwa. Urlop macierzyński w Rosji przysługuje tylko kobietom. Jednak w świetle prawa podczas urlopu macierzyńskiego matki, ojciec ma prawo ubiegać się o specjalny urlop u pracodawcy.
  Dodatkowo kobiecie przysługuje trzyletni urlop wychowawczy. Urlop wychowawczy może być wykorzystany częściowo lub całkowicie także przez ojca, babcię, dziadka lub innych krewnych. Kobieta lub wskazane osoby, znajdujące się na urlopach wychowawczych, mogą pracować na niecały etat lub w domu. W tym przypadku istnieją również specjalne zapomogi, wynoszące 500 rubli miesięcznie dopóki dziecko nie będzie miało 1,5 roku. Pomoc finansowa jest świadczona, gdy jedno z rodziców nie pracuje. Na okres urlopu pracodawca jest zobowiązany zachowywać posadę. Prócz tego okres urlopu wychowawczego wlicza się w ogólny, nieprzerwany staż pracy.
  Sytuacja na oddziałach położniczych
  W Rosji w ciągu ostatnich paru lat spadła śmiertelność noworodków i matek. Według WHO na 1000 nowo narodzonych dzieci w tym kraju 13 rodzi się martwych. Przy porodzie umiera natomiast mniej niż 17 matek na 100 tys. Co się tyczy sytuacji na oddziałach położniczych, to pozostawia ona wiele do życzenia. W mniejszych miejscowościach, lub w azjatyckiej części kraju nadal brakuje dobrych specjalistów i sprzętu. W większych miastach sale położnicze są wypełnione po brzegi. Jedyna alternatywa to prywatne kliniki, które jednak są bardzo kosztowne.
  Długie kolejki w przedszkolach
  Tysiące rodziców w całej Rosji nie mogą zapisać swoich dzieci do przedszkoli. Nie ma miejsc. Wiele rodzin musi czekać na swoją kolej, zostawiać dzieci w domu, albo korzystać z usług dość drogich niań. W wielu, zwłaszcza dużych, miastach Rosji kolejki do państwowych przedszkoli obejmują tysiące dzieci. Rodzice narzekają też na jakość opieki nad ich pociechami.
  W Rosji w ostatnich latach powstają prywatne placówki i domowe przedszkola, gdzie jedna z mam razem z wychowawcą i kucharzem opiekują się grupą 8 do 15 dzieci. Wybudowanie państwowego przedszkola na 280 miejsc to koszt rzędu 360 milionów rubli. Aby całkowicie wyeliminować problem deficytu miejsc w Rosji potrzeba by wydać ponad 2 tryliona rubli. Otwarcie prywatnego przedszkola na 5-10 dzieci kosztuje około 700 tysięcy. Jednakże należy zaznaczyć, że miesięczny pobyt dziecka w prywatnym przedszkolu to koszt, w zależności od regionu, wahający się od 8 tys. do 30 tys. rubli.
  W pewnych regionach problem deficytu miejsc w przedszkolach państwowych rozwiązano za pomocą kompensat finansowych rodzicom. W Krasnojarsku rekompensata dla tych rodziców, którym nie udało się zapisać swojego dziecka do przedszkola wynosi trzy tysiące rubli. W Permskim Obwodzie rozmiar kompensaty to cztery-pięć tysięcy rubli. Kompensaty te mają jednak jedno zastrzeżenie: otrzymują tylko te rodziny, których dochód nie przekracza najniższej średniej krajowej..."

  http://www.bibula.com/?p=74233
 • @szuwarek14 20:42:56
  Jak tyle miały to po co nalewały benzynę do butelek? To nasze niewiasty powinny to robić zatem!
  Nie wolno wierzyć banderowcom! NIGDY!
  A tu jest filmik, jak mają się zachowywać gęsi:)
  http://youtu.be/Yfum_1rmq_4
 • @lorenco 20:53:14
  Ukraina - becikowe, takie było:
  "Na Ukrainie sprawy pomocy rodzinom reguluje ustawa o państwowej pomocy rodzinom z dziećmi. Na początek otrzymują oni odpowiednik polskiego becikowego. Obliczane jest w wysokości zależnej od oficjalnego wskaźnika – minimum socjalnego dla dziecka do szóstego roku życia obowiązującego w dniu urodzin. Dla pierwszego dziecka suma becikowego to 30-krotność minimum, na drugie dziecko rodzice otrzymują 60-krotność, a na trzecie i kolejne dziecko 120-krotność minimum socjalnego. Po przeliczeniu na gotówkę jest to obecnie odpowiednio ok. 29 tys. hrywien, 58 tys. hrywien i 116 tys. hrywien, czyli 11,5 tys. zł, 23 tys. zł i 46 tys. zł. Od grudnia kwota ta jeszcze wzrośnie i ukraińskie becikowe będzie wynosiło 31 tys. hrywien, 62 tys. hrywien i 124 tys. hrywien, czyli 12,4 tys. zł, 24,8 tys. zł i 49,6 tys. zł."
  http://www.uwazamrze.pl/artykul/1031570/becikowe-za-bugiem/2
 • @szuwarek14 20:55:35
  cd. becikowe Ukraina i inne:
  "Jedną trzecią tej kwoty rodzice dostają natychmiast po urodzeniu dziecka, pozostałe są rozłożone na równe miesięczne raty wypłacane: na pierwsze dziecko przez dwa lata, na drugie przez cztery lata, a na trzecie i kolejne przez sześć lat. By otrzymać wsparcie państwa, w ciągu roku od urodzenia dziecka wystarczy złożyć odpowiedni wniosek.
  Ukraińskie rodziny mogą liczyć także na zasiłek na opiekę nad dzieckiem do trzeciego roku życia. Wypłacany jest on co miesiąc w kwocie równej różnicy między dochodem na osobę w rodzinie a oficjalnym minimum socjalnym, nie mniejszej jednak niż 130 hrywien, czyli 52 zł miesięcznie.

  Nie mamy się co porównywać także z Białorusią – wsparcie dla rodzin z dziećmi wzrosło tam tylko w ciągu ostatniego roku o przeszło 30 proc. W kraju Łukaszenki kwestie te reguluje ustawa o państwowych zasiłkach dla rodzin wychowujących dzieci. Ich wysokość zależy od ustalanego przez rząd minimum socjalnego (BPM) obliczanego w różnej wysokości dla różnych grup wiekowych, który od maja tego roku wynosi średnio 974 tys. rubli – ok. 355 zł na osobę.
  Jednorazowy zasiłek w związku z urodzeniem pierwszego dziecka, czyli białoruskie becikowe, wynosi dziś 9,7 mln rubli, czyli ok. 3,5 tys. zł. Na drugie dziecko rodzice otrzymają 13,6 mln rubli – niemal 5 tys. zł. Dodatkowo przy narodzinach bliźniaków dostaną 3,9 mln rubli – 1,4 tys. zł, a przy trojaczkach 5,8 mln rubli, czyli 2,1 tys. zł. Jeśli matka dziecka zgłosiła się do placówki medycznej przed upływem 12. tygodnia ciąży i pozostawała w jej trakcie pod opieką lekarza, otrzymuje jednorazowo premię w wysokości 974 tys. rubli – 355 zł. Przez trzy lata po urodzeniu dziecka matka otrzymuje co miesiąc zasiłek w wysokości 35 proc. średniej płacy, czyli 1,6 mln rubli na pierwsze dziecko – 582 zł, i 40 proc. średniej płacy – 1,8 mln rubli, czyli 855 zł, na drugie i kolejne dzieci. Na opiekę nad dzieckiem niepełnosprawnym rodzice otrzymują zasiłek równy 45 proc. średniej płacy – nieco ponad 2 mln rubli, czyli ok. 730 zł miesięcznie.
  W walczącej o poprawę sytuacji demograficznej Polsce Tuska z tytułu urodzenia dziecka matce lub ojcu dziecka, przysługuje jednorazowa zapomoga w wysokości „aż" 1000 zł na każde dziecko niezależnie od tego, czy jest to pierwsze czy kolejne dziecko w rodzinie. I to wyłącznie wtedy, gdy dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekroczy kwoty 1922 zł netto. Becikowe nie przysługuje, jeśli z jakichkolwiek powodów matka dziecka po 10. tygodniu ciąży nie pozostawała pod opieką medyczną.

  Do ukończenia 18. lub 21. roku życia dla kontynuujących naukę oraz do 24. roku życia w przypadku dzieci niepełnosprawnych kontynuujących naukę rodzice mogą otrzymywać zasiłek rodzinny, który zdaniem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej ma „na celu częściowe pokrycie wydatków na utrzymanie dziecka". „Częściowo" to określenie mocno na wyrost, bardziej pasowałoby tu „śladowo" lub „symbolicznie", skoro na dziecko do ukończenia piątego roku życia miesięcznie polscy rodzice otrzymują zaledwie 77 zł; na dziecko w wieku powyżej piątego roku życia do ukończenia przez nie 18. roku życia 106 zł; a na dziecko, które ukończyło 18 lat – 115 zł.

  W sumie na każde dziecko polski rodzic może otrzymać w ciągu 18 lat nieco ponad 22 tys. zł, a przez pierwsze dwa lata od urodzenia dziecka raptem 2848 zł, podczas gdy rodzic znad Dniepru otrzyma w tym samym czasie od 12,4 tys. zł do nawet 27,5 tys. zł w rodzinach z co najmniej trójką dzieci, a do tego jeszcze na każde dziecko co najmniej 1250 zł zasiłku opiekuńczego. Matka jednego dziecka z Mińska na starcie może liczyć na 3855 zł, a w ciągu trzech lat dostanie od państwa w sumie 24,8 tys. zł – więcej niż polskie państwo oferuje swoim obywatelom przez kilkanaście lat przysługiwania zasiłku. Przy kolejnych dzieciach dysproporcja jest jeszcze większa: 22 tys. w Polsce do 35 tys. na Białorusi, a kiedy uwzględni się jeszcze koszty utrzymania w obu krajach i relacje pomiędzy wysokością zasiłków a średnią płacą – jest ona po prostu miażdżąca."
 • @szuwarek14 20:55:35
  To według tych źródeł na Ukrainie jest tak dobrze, że tylko dzieci rodzić!
  Jutro będzie na Onecie, WP, Interia a w TVP Info, TVN24 będzie Wydanie Specjalne i mnóstwo ekspertów!
 • @szuwarek14 20:58:21
  "Lwowska świnina z ukropem [koperkiem] po doniecku"
  https://pp.vk.me/c618326/v618326555/b1d3/xIFxzDJEqMI.jpg
 • @szuwarek14 21:02:43
  Donieck dzielnica kijowska
  http://www.youtube.com/watch?v=tXJWaFJuBl8
 • @szuwarek14 21:02:43
  Takiego dania to nie widziałem:)
  A tu powracając do tematu:
  http://set-info.ru/news/boycy_vsu_gotovyat_massirovannuyu_ataku_na_doneckiy_aeroport_2014-11-08
 • @lorenco 21:00:50
  nie tyle jest dobrze tylko im się w głowie nie mieści że może być gorzej, im jak jest zimno to palniki odpalają zamiast okno uszczelnić, będą mieli twarde lądowanie jak zobaczą europejskie rachunki za prąd,wodę, gaz, śmieci, nie wiedzą też co to eksmisja
 • @lorenco 21:09:23
  znowu !!! ??? szykują się do ataku na lotnisko ale się towarzycho zaprogramowało
 • @lorenco 21:09:23
  "Poroszenko zniszczył Ukrainę jak Saakaszwili Gruzję"
  http://dnr-news.com/dnr/7323-burdzhanadze-poroshenko-pogubil-ukrainu-po-primeru-saakashvili.html
  -bezpośrednio tak ale zarówno jeden jak i drugi wykonują tylko polecenia centrali jak i nasi , Kaczyńscy to pobili rekordy biegania na rozkaz Waszyngtonu na kolorowe rewolucje, etatowi rewolucjoniści
 • @szuwarek14 21:15:32
  A przecież nie odpuszczą, samoistna nawiedzona zombie!
  A tu powoli tworzy się od nowa administracja:
  Глава ДНР принял отставку Совета министров

  Глава Донецкой народной республики Александр Захарченко в связи со вступлением в должность принял отставку Совета министров ДНР. Соответствующий документ опубликован сегодня пресс-службой республики.

  «Всем ранее назначенным руководителям министерств и ведомств продолжить исполнение своих обязанностей до утверждения новой структуры Совета министров ДНР и соответствующих назначений на должности», - говорится в документе.
 • @fretka 21:23:06
  w ogóle trudno mówić o wysokości socjalu na Ukrainie jak tam połowa ludzi w ogóle nie może się doczekać wypłaty świadczeń, a hasła "nowej władzy" kompletnie niewiarygodne
 • @szuwarek14 21:26:03
  czołgi powstańców jadą przez Donieck
  http://www.youtube.com/watch?v=TJ-z7fZRaTI
 • @lorenco 21:28:30
  wszędzie Ruscy
  http://www.obrazki.jeja.pl/92776,mala-lodka-wyslala-sygnal-sos.html
 • @fretka 21:35:23
  a tymczasem 3 miesiące nie dostawali nic a jak zostali zabici to ich porzucano na polach wciskając kit rodzinom że uciekli, o wypłacie odszkodowania, pogrzebowego, rent dla wdów i sierot mowy nie ma
 • @szuwarek14 21:38:41
  materiał od Grahama
  http://www.youtube.com/watch?v=O8UV4R0SVXo&list=UUbwfUqs5Y6_jblWJwMIfRzA
 • @fretka 21:23:06
  O jak miło! Fretko coś Cię długo nie było!
 • @szuwarek14 21:45:56
  W Nikołajewie [ miedzy Chersoniem a Odessą] ludzi też czują się zastraszeni,zawiązali blok "Russki blok" ale są prześladowani, boja sie otwarcie wystąpić, kobieta opowiada o sytuacji
  http://www.youtube.com/watch?v=fof6dPe4syk
 • @szuwarek14 21:52:02
  Striełkow nagrodzony Złotą Gwiazdą Bohatera Republiki
  http://cs540109.vk.me/c624218/v624218565/6ef1/hPbiYXDYEuw.jpg
 • @szuwarek14 22:02:48
  pomoc dla Majdanu od NATO
  http://cs619628.vk.me/v619628774/4cc7/oBiCwux_Pho.jpg
 • Repsol do Interesariusz z PL
  Witaj .Polecam jak banderopiteki walą nas w rogi .Tu chłopakom się informacje wymsknęły .Ave i 5*.http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl/?selart12=1#art1
 • @fretka 22:17:57
  "Rusłana Rusłana Łyżyczko: Putin stop! Potrzebujemy pokoju"
  - a nie majtek ?
  http://vk.com/degradation_of_ua?z=photo-71250135_344536981%2Falbum-71250135_00%2Frev
  - tu nagrodzona przez Lecha Wałęsę razem z innymi ze Społecznego komitetu Majdanu
  http://fakty.interia.pl/galerie/kraj/uroczystosci-wreczenia-nagrody-l-walesy-zdjecie,iId,1571398,iAId,126335
 • @fretka 22:17:57
  Boże uchowaj nas ,od panienek takich jak AdNovum , cojones trzeba mieć .Ave.https://www.youtube.com/watch?v=aQx7RgKt8Y8
 • @Repsol 22:24:34
  ave
  http://cs622028.vk.me/v622028883/a992/v0KM3BfPR1M.jpg
 • @Repsol 22:24:34
  duża kolumna wojska Donbasu jedzie do Doniecka "Nasi jadą" [ a tamci jak tacy europejczycy to dlaczego nie siedli do rozmów tylko nas zabijają]
  http://www.youtube.com/watch?v=t7raVtE_3T4
 • @Repsol 22:20:52
  W ten sam sposód Albańczycy przedostawali się do Kosowa.
 • @fretka 22:36:40
  Polecam tu prawda o sytuacji na Ukrainie. Ave. https://www.youtube.com/watch?v=uu8JolUBNfg
 • @lorenco 22:36:55
  ..nie dziękujemy [ za koła ], jesteśmy trochę zajęci
  http://cs625423.vk.me/v625423267/277e/_JPu5bTE0c8.jpg
 • @lorenco 22:36:55
  Wiem ,ale my to POdobno zielona wyspa ?. Zobacz to nacjonalna gwardia ukropska nas ostrzeliwała. Ave. https://www.youtube.com/watch?v=xtk5_OF54hY
 • @szuwarek14 22:42:52
  "Pułk ochotniczy "Ajdar", który walczy w Donbasie, zagroził prokuratorowi Kijowa, iż ten podzieli los poprzedniej władzy i będzie musiał uciekać do Rosji.Siergiej Juldaszew, prokurator Kijowa, stwierdził wcześniej, że "ajdarowcy" stanowią zagrożenie wewnętrzne dla Ukrainy i są zdolni do przeprowadzenia zamachu stanu. Słowa stołecznego prokuratora cytowała jego rzeczniczka Jelena Jachno: "Jedna sprawa, gdy oni bronią naszego państwa, druga gdy jadą pod bronią do miast [ukraińskich], szczególnie do Kijowa. Więcej, uważam ich za wewnętrzne zagrożenie. Oni są nieprzewidywalni. Mogą nawet przeprowadzić wojskowy przewrót".
  "Pana, panie Juldaszew, czeka ten sam los, co przedstawicieli poprzedniej władzy - bilet w jedną stronę do Rostowa nad Donem [w Rosji]. Tak jak i Wiktor Pszonka, nie może pan spokojnie chodzić po Kijowie" - odpowiedzieli "ajdarowcy".
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/pulk-ajdar-grozi-prokuratorowi-w-kijowie-ze-ten-bedzie-musial-uciekac-do-rosji-
 • @szuwarek14 22:47:27
  "Z polskiego punktu widzenia antysowieckość UPA nie ma żadnego znaczenia. „Z perspektywy Polaka nie ma znaczenia, jakie stosunki mieli między sobą realizatorzy programu „Lachy za San” – obydwaj pozostają dla nas śmiertelnymi wrogami. To, że jego wykonawcy chwycili się potem za łby, traktować należy wyłącznie jako krwawą kłótnię w antypolskiej rodzinie. Bo czy wyobrażamy sobie, byśmy - odkładając na bok Katyń – czcili dziś NKWD za zabicie dowódcy UPA Romana Szuchewycza, odpowiedzialnego za rzezie Polaków? Ośmielam się twierdzić, że z oczywistych względów nie”.
  Czy da się usprawiedliwić ludobójstwo dokonane przez OUN-UPA na polskiej ludności Kresów Wschodnich?

  Oczywiście, zawsze znajdzie się jakieś usprawiedliwienie – w myśl zasady, że dla chcącego nic trudnego. Można więc bestialskie rzezie na polskich chłopach Wołynia, Galicji Wschodniej czy Lubelszczyzny tłumaczyć niedogodnościami dla ukraińskiego życia narodowego w II Rzeczypospolitej, utrakwizacją szkół czy wyolbrzymianą dziś akcją polonizacyjno-rewindykacyjną, która przybierała postać burzenia cerkwi na Podlasiu i Chełmszczyźnie. Usprawiedliwić można wszystko i na ogół w kwestii Rzezi Wołyńskiej właśnie z czymś takim mamy do czynienia.

  Czy Ukraińcom w II Rzeczypospolitej wiodło się rzeczywiście tak źle? Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie – co było alternatywą wobec władzy polskiej na Kresach? Byłyby to albo rządy bolszewickie w postaci Ukrainy sowieckiej, albo narodowe rządy ukraińskie w postaci proklamowanej 1 listopada we Lwowie Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej (ZURL). Tego drugiego przypadku historiografia polska nie omówiła jak dotąd zbyt szczegółowo. Dopiero równie zapomniane, co odrażające zbrodnie ZURL na Polakach uzmysławiają, że przyczyna późniejszego ludobójstwa w latach ‘40 leżała zupełnie gdzie indziej niż w rzekomym prześladowaniu Ukraińców w II RP. Zupełnie uczciwie można powiedzieć, że Ukraińcy w przedwojennej Polsce nie mieli nigdy tak źle, jak Polacy w ZURL. O ile najcięższą „zbrodnią” Polaków było okresowe dążenie do polonizacji Ukraińców, to z drugiej strony padały hasła w rodzaju „Lachy za San” – co oznaczało wypędzenie Polaków na wschód od linii Sanu lub, w ostateczności, ich wymordowanie..."
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/z-polskiego-punktu-widzenia-antysowieckosc-upa-nie-ma-zadnego-znaczenia
 • ALL
  Polecam .Gdzie podziało się uzbrojenie NATO po manewrach na Ukrainie ?.Ave. https://www.youtube.com/watch?v=Q0gx72JvpI4
 • @szuwarek14 22:50:59
  Unii chodzi o złoża?
  http://rbunews.tk/?p=3320
  http://www.prezidentpress.ru/uploads/posts/2014-11/thumbs/1415102226_69.jpg
 • @trojanka 23:06:39
  blok - post ukraińskiego batalionu Kijowska Ruś pod Debalcewem
  http://www.youtube.com/watch?v=O4GtFk1Pgd4#t=34
 • @trojanka 23:04:15
  niech się ci wszyscy separatyści dogadają i uderzą na wszystkich frontach, skończyć tę męczarnię ludzi
 • @szuwarek14 22:47:27
  Ale oni są głupi! Do Rostowa nad Donem! A dlaczego to Rosja chciałaby takiego przyjąć? A któż ten człek jest dla Rosji? Może dla Usraela to tak!
  Tam w ukropii nienawiść do Rosji jest kosmiczna! Tym downonacjonalistom nic nie pozostało tylko nienawidzieć tego silniejszego! A słabego wyriezać jak przyjdzie okazja!
 • @trojanka 23:06:39
  No pasaran .Ave.https://www.youtube.com/watch?v=1pG6f3ePCGc
 • @lorenco 23:15:41
  ich od pokoleń własna głupota zabija, niczego się nie nauczyli a dostali najlepsze ziemie i klimat od losu
 • @Repsol 23:16:25
  Wasilków, zona ATO
  http://www.youtube.com/watch?v=1SWEUoBAG8E
 • @szuwarek14 23:22:47
  od kacapa z M.
  "W odroznieniu od polskich rezymowych tub propagandowych, amerykanskie juz zaczeli zastanawiac sie nad prawdziwoscia wypowiadanej w Kijowie propagandy.
  Jak polska tuba propagandowa gazeta.pl wypowiada sie calkowicie zgodnie z pozycja Kijowa o niby jakies broni co miala dostarczyc Rosja, to NY times skeptycznie juz patrzy na ta propagande. Choc nie ma zadnej watpliwosci w antyrosyjskiej pozycji redakcji tego media.
  "Speaking in Kiev, the capital, Col. Andriy Lysenko, a Ukrainian military spokesman, said 32 tanks, 16 howitzers and 30 trucks hauling ammunition and fighters had crossed into the Luhansk region from Russia.
  He presented no clear evidence to support the claim, nor did the wealth of social media outlets in eastern Ukraine display any footage of a tank convoy. The Kiev government frequently made such claims that could not be substantiated during intense fighting between Ukrainian government troops and separatists earlier this year."
 • @szuwarek14 23:25:46
  od kacapa z M.
  "Tym czasem Zacharczenko na pilnej nocnej konferencji, powiedzial, ze ukrowojsko calkowicie przestalo przestrzegac porozumien minskich, znow wprowadzilo do walk czezka artylerije i systemy rakietowe (choc w rejonie Doniecka nawet ich i nie wyprowadzalo). Bardzo duzo czolgow sie koncentruje na trzech kierunkach frontu Donieckiej republiki i jednym kolo Luganska. Tez gromadza sily wzdlurz granicy. Powstance o tym wiedza i przygotowuja sie. Mieszkance z okupowanych terenow dzwonia i pisza caly czas, informujac o ruchach wojsk okupantow ukrainskich, za co im odzielnie podziekowal.
  Juz wiadomo co za jednostka ostrzelala szkole (bylo 8 trafien pociskow na boisko, kolo i dwa w sama szkole, gdzie juz na szczescie nie bylo zajec). I ze odpowiedza za to. Gdzie by sie nie schowali. Tak samo jak katy z Ajdara, na przyklad.
  Lotnisko utrzymuje sie, choc wczoraj i dzisiaj sa caly czas ataki wojsk ukrainskich. Sa straty u powstancow. Ale nie dali wejsc na lotnisko ukrowojsku i tam zrobic sobie fortyfikowania. Straty ukrowojska nie licza, bo sa duze, mozno mowic o setkach ukrowojskowych, a technika im plonie codzienne tak samo w duzych ilosciach...
  Faktycznie wojna rozpoczela sie na nowo, powiedzial."
 • @szuwarek14 23:15:21
  Pamiętaj że Oni wszyscy walczą zdobyczną bronią , a Rosja militarnie pomóc nie morze .Tam 100 czołgów T-90 załatwiło by sprawę i witaliśmy by wszyscy słowiańskich braci na naszej wschodniej granicy chlebem i solą . Uff ale się rozmarzyłem. Pzdr. :)))
 • @Repsol 22:57:52
  manewry były chyba w Polsce przy granicy z Ukrainą,po to były żeby im podrzucić sprzęt, nielegalnie
 • @Repsol 23:29:04
  częstowalibyśmy kieliszkiem chleba a czosnek wiałby w podskokach z Polski
 • @szuwarek14 23:31:02
  Nie podważaj moich informacji ,pisz ja tego nie wiedziałem. Wszyscy widzieli jak sprzęt wjechał ,a nikt jak wyjechał .Ave. http://www.defence24.pl/news_zolnierze-nato-na-ukrainie-ruszyly-cwiczenia-rapid-trident
 • @Repsol 23:29:04
  Rosja pomaga nieoficjalnie, nauczyła się tego obserwując misje pokojowe NATO, na wojnie rację ma zwycięzca a resztę TVN dopowie
 • @Repsol 23:16:25
  A to pamiętam ten filmik jak ta niewiasta okładała ukropa:))
  Szkoda, że jej przerwano, tak jak umowa mińska przerwała niedalekie już zwycięstwo Opołczeńców w wyzwoleniu całego Donbasu!
 • @lorenco 23:39:05
  Szkoda że gamonia okładała i szkoda że takie ścierwo zabiło jej rodzinę. Ave.https://www.youtube.com/watch?v=nMwOkhj1Hl8
 • @trojanka 23:40:00
  męczący dom w którym są dwa koty i właśnie się ganiają a ja muszę herbatę trzymać na kolanach żeby ją uratować
 • @Repsol 23:37:44
  NATO się manewrowało od czasu Majdanu, kto by to zliczył ile razy mieli misję tuż przy granicy z Ukrainą, samoloty transportowe latały mi nad głową jak wściekłe
 • @szuwarek14 23:47:34
  jeszcze od kacapa z M.
  "Jest informacja, ze banderowce porozrzucali ot takie radzieckie przeciwpechotne miny Lepestok PFM-1. (Od siebie dodam, ze z 90% to pewnie maja, jak i wszystko w wojsku na Ukrainie, stare radzieckie bez systemow samolikwidacji. Nowsze radzieckie i rosyjskie PFM-1S sa z takim systemem i po jednym-dwoch dniach sami wybuchaja. Od lat konca 90-ch te miny juz nie produkuja w Rosji. A stawiac ich w miejscach zamieszkania milionow ludzi jest naprawde przestepstwem wojennym)"

  Junta kijowska przyznala ze porwala i trzyma w swoich katowniach kolo 400 powstancow. Przez to, ze cyrkus z porwaniem zwyklych mieszkancow na terenach okupowanych banderowskimi wojskami nie wyszedl przy wymianie jecow, teraz musza juz specjalnie weryfikowac spiski do wymiany. I tu faszystam nie udalo sie... Musza rzeczywistych powstancow wymieniac. A oni zwykle sa z polamanymi czesciami, pobicie, ledwie przy zyciu... Powstance za cos takiego przy wymianie zlamali nogi w autobusie na miejscu wymiany oficerowi banderowskiemu i tylko po tym go wymenili. Dziko to brzmi, ale banderowce przywiezli ciala ledwie zywych skatowanych 8 powstancow. Nerwy nie wytrzymali.

  A to jak sie szczesliwie udaje sie przeprowadzic wymiane. "
  http://www.youtube.com/watch?v=wbbdlVI2ua8
 • @szuwarek14 23:20:51
  i"ch od pokoleń własna głupota zabija, niczego się nie nauczyli a dostali najlepsze ziemie i klimat od losu"
  Sądząc z ich zachowań, cofają się cywilizacyjnie wstecz, niedługo zaczną wracać na drzewa, lecz tu zonk: drzewa zostaną wycięte jeszcze tej zimy aby było drewno na opał:)
 • @trojanka 23:50:41
  to jeszcze nie koniec, mysiule wstały [ myszoskoczki] będzie impreza, koty już czekają - ale herbatę dopiłem !
 • @trojanka 23:50:41
  Ave. https://www.youtube.com/watch?v=U-XdSA2Etu0
 • @lorenco 23:53:27
  no właśnie też mi to przyszło do głosy, jakie drzewa ? jak tam demokracja wlazła to tam kamień na kamieniu nie zostanie
 • @trojanka 23:56:38
  ha ha ja tego królika Bugsa - Jaceniuka nie potrafię traktować poważnie, taka twarz może kochać tylko króliczyca
 • @szuwarek14 23:27:48
  Jakby się tak dogłębnie zastanowić po co UPAina nadal atakuje Noworosję, to można dojść do wniosku, że zakute łby muszą wyginąć.
  Wojsko ukraińskie stoi na pozycjach i jest niby w gotowości, nie walczy
  Nacgwardia niby to wojska rządowe, jednak płatne przez oligarchów, mieso armatnie do wybicia. Prawy Sektor juz się kapnął o co chodzi.
 • @trojanka 00:00:12
  Ciekawostka ,ale polecam materiały. Ave. https://vk.com/album74587030_202982166
 • @lorenco 00:04:15
  Po co władza atakuje to wiemy, bo za to dolary dostała i koryto ale dlaczego te głupki nie odmówią wykonania rozkazu. Nie wyłapią tych ludobójców i np. nie przekażą Rosji, Rosja ich oficjalnie ściga.
  Liczą na koryto a zarobią kulę w łeb, świadkowie będą likwidowani. To jest ostatni moment na opamiętanie i zrobienie gestu który ich uwolni od wyroku więzienia.
 • @Repsol 00:04:37
  Super, chciałbym to wszystko mieć:) Ave.
 • @lorenco 00:10:00
  Odpadam ,dobrej nocy .Ave.
 • @Repsol 00:04:37
  o fajne !
 • @lorenco 00:10:00
  artykuł po sąsiedzku na neonie:
  "Od żydobolszewizmu do żydobanderyzmu"
  http://aleszuma.neon24.pl/post/114955,od-zydobolszewizmu-do-zydobanderyzmu
 • @ all
  dobranoc
 • @szuwarek14 00:09:57
  Wydaje mi się, że siedząc w różnych "dziuplach" przeważnie nie mając kontaktu ze światem lub wpiera im się, że ich banderowską ojczyznę zaatakowli Moskale, którzy chcą samoistną zagarnąć, będąc do tego niedożywionym ale za to pod wpływem prochów i alkoholu, robią to co robią.
  Jednak nie ma tu zadnego usprawiedliwienia.
  Drzew na Ukrainie juz nie będzie, może jaskinie jakies są?
 • @trojanka 00:16:28
  Fajny "nienatemat":)))
 • @szuwarek14 00:14:31
  Na dobranoc pytanko: szczurobronny wyszedł już z tego"więźnia'?:))
 • interesariusz -> szuwarek14 @20:36:39
  W tym, że "politeizm nie wywołuje wojen" to już przesadziłeś, nie mówiąc o waśniach na niższym poziomie.
 • interesariusz ->szuwarek14 @20:39:49
  Polska jest tak bardzo eksploatowana, ponieważ Polacy są "najmądrzejszym i najSolidarniejszym" narodem świata, co udowodnili popierając Bolka i skę, tj. Geremka, Mazowieckiego, Michnika, Balcerka, itd....
 • interesariusz -> szuwarek14 @00:09:57
  "dlaczego te głupki nie odmówią wykonania rozkazu."?

  z tego samego powodu, dla którego Polacy powszechnie pobrali świadectwa PPP.
 • @Repsol 23:29:04
  Kochany,nie zniżaj się do poziomu Adnovum,Rosja nieoficjalnie bardzo pomaga Powstańcom,gdyby nie ta pomoc,to banderowcy dawno by utopili Noworosje we krwi.Pomogli w sierpniu,teraz Voentrog został otwarty na "maksa" w październiku.Tam jest więcej niż 100 czołgów,które Powstańcy dostali z Wielkiej Ziemi.Nawet film Szuwarka z 21.26 pokazuje takie czołgi.Powstańcy nie utrzymali by się bez tej pomocy,gdyż ilość zdobytego sprzętu to kilkanaście procent całości sił powstańczych.Czołgów zdobyto około czterdziestu,T-64 w przypadku artylerii szczególnie rakietowej te liczby są zdecydowanie mniejsze.Dlatego wyniosłem się z nowego bloga Adnovum,gdyż uparcie on twierdzi,że takiej pomocy nie ma,zaprzeczając oczywistym faktom,podpisując zdjęcia kolumn pancernych jako ukropskie,choć ewidentnie jest to Voentorg.A podobno "prawda zawsze zwycięża"?Polecam gorąco ROSYJSKIE fora militarne,tam jest wszystko opisane i pokazane,co kiedy jak i ile przekazano Powstańcom.Powtarzam raz jeszcze,bez tej pomocy banderowcy już w sierpniu zlikwidowaliby problem Powstania.Tutaj parę filmów,jak to wygląda.

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kXGWv_-Kp08

  http://a.disquscdn.com/get?url=http%3A%2F%2Fs013.radikal.ru%2Fi323%2F1410%2F68%2F69d0073c9f8b.jpg&key=5s_i1DLuj9h2Ka-xhJlsnQ&w=800&h=426

  Pozdrawiam.
 • @Repsol 22:57:52
  Akurat ten film ma fałszywy opis.Wystarczy poszukać w necie opis do tego filmu.Faktycznie to brytyjskie fabrycznie nowe Challengery 2 przemieszczane przez Schenkera w Saksonii lub Brandenburgii.
  A tak na zdrowy rozum jaki kraj dałby banderowcom najnowsze uzbrojenie,jakie ma na wyposażeniu?Pzdr. :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930