Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
632 posty 11566 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Koncesja po polsku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Te wspaniałe wybory we Wrocławiu

Od zarania państwowości 3 RP Wrocław to oaza szczęśliwości nigdzie nie spotykanej. Złotouści prezydenci miasta cieszą się tu ponad 90% poparciem. Nic dziwnego, ich samorządowe pomysły warte są korupcyjnego Nobla.

Bez wątpienia trzeba było powiększyć możliwości parkingowe pod Halą Ludową i ZOO. Wielu dojeżdżało na imprezy w hali lub do ZOO prywatnymi samochodami, zwłaszcza zamiejscowi. Wobec niewątpliwych potrzeb, urząd miasta zawarł z prywaciarzem, firmą Budimex, kontrakt na wybudowanie parkingu pod Halą Ludową (przezwaną obecnie na starą pruską nazwę - Hala Stulecia), Parking na zaledwie 800 miejsc, podczas gdy sama hala mieści 3500 - 6000 gości, ZOO, trudno podać. Ograniczeniem jest przepustowość kas biletowych.

Po realizacji inwestycji wszyscy przetarli oczy ze zdumienia. W całej okolicy poznikały miejsca parkingowe wzdłuż ulic, a tę pobliską na tyłach hali nawet zamknięto dla ruchu. Parkowali tam zazwyczaj amatorzy przechadzek po pobliskim parku. Pozamykano też okoliczne parkingi, wcześniej rezygnując z ich miejskiej własności, nawet po drugiej stronie parku pod stadionem olimpijskim. Pozostał jeden jedyny nowy parking z 6 zeta za sam wjazd, 6zł od każdej zaczętej godziny.

Wszystko to razem zakrawa na prywatyzację miejskich parkingów w całej okolicy. Według Gazety Wrocławskiej zlikwidowano kilkaset miejsc. Nie mając możliwości prywatyzacji ulic, zabroniono wszędzie wokół postoju, oferując prywatny parking, po tak ulgowej cenie, że powstały stowarzyszenia jego bojkotu.

Sama likwidacja miejsc nie byłaby wystarczającą zachętą do płacania haraczu Budimexowi, a więc w proceder prywatyzacji miejskiej własności włączono straż miejską. Nie rzadziej niż co trzy godziny ma patrolować okolicę z blokadami i lawetami. Musi też zareagować w ciągu trzech godzin na wiadomość z Budimexu o zaparkowanym w okolicy aucie. To nie fikcja, tylko treść umowy między miejską spółką Hala Ludowa, a Budimexem. Najciekawsze jest to, że Budimex ma prawo do kontroli i oceny działań straży miejskiej. A jeśli będzie miał uwagi, może dostać odszkodowanie - w rezultacie od miasta. Jego wysokość utajniono. Tajna jest większość umowy zawartej przez sferę publiczną z prywaciarzem. Sprawa trafiła do sądu. Sąd zapisów umowy nie odtajnił.

Ale prawdziwy smaczek polskości jest w tym, że kancelaria, która sporządziła umowę w większości tajną, ma do niej prawa autorskie. Czy to one zapewniają tajność ?

Budimex zbudował obiekt za swoje pieniądze i przez kilkadziesiąt lat będzie na nim zarabiał. Jeśli nie będzie chętnych, miasto ma mu dopłacać, tak jakby 3/4 miejsc była stale zajęta. Miasto ma więc interes w swojej polityce "dążenia do skoncentrowania, w maksymalnie możliwym zakresie, parkowania pojazdów mieszkańców i gości na parkingu podziemnym".  Zwróćcie uwagę na "mieszkańców". Przecież zlikwidowano miejsca parkingowe wzdłuż ulic. Kto nie ma podwórza, ten musi sobie wykupić w Budimexie abonament i do samochodu dochodzić kilkaset metrów.

Według Stowarzyszenia Akcja Park Szczytnicki firma Intakus chciała na swoim terenie wybudować prawie trzy razy większy parking. Miasto nie zgodziło się jednak na tę inwestycję. Dysponowanie własnością nie dla wszystkich.

Mnie najbardziej wkurza, że nie mogę podwieźć staruszków do parku, aby sobie pospacerowali albo posiedzieli na ławeczce, parkingi pod parkiem zlikwidowane, a z tego po 6 zł za godzinę nie dojdą nad swój ulubiony stawek, dla nich za daleko. Geszeft z Hali Ludowej ograniczył starszym ludziom korzystanie z Parku Szczytnickiego. Widok staruszka na ławczce to już przeszłość.

A jakaż jest polska definicja przestępczości zorganizowanej ?

Czy to ta przestępczość, na którą głosuje 90% wyborców ?
 

KOMENTARZE

  • @interesariusz z PL
    Przed wojną to chociaż ulice Polakom zostawili.
    Ukraińcy skaczą a w tym czasie władza ich okrada, Polacy biją brawo gdy władza ogłasza że pracuje nad zmianą ustawy a mnie się zapala czerwona lampka i sięgam pamięcią do treści ustawy w poszukiwaniu zapisów które zaraz będą obrócone na niekorzyść obywateli, czyli zarazem państwa a które nabiją kieszeń określonemu lobby, w domyśle sponsorom partii i partyjek. Demokratura w pigułce.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031