Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
679 postów 13976 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 16.11.2014r

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Notka przyrastająca

Dzisiaj przed swoją przychodnią szpitalną w Kijowie zobaczyłem czerwono-czarny banderowski namiot "Prawego Sektora" przed drzwiami wejściowymi. Lekarze, którzy organizowali akcję protestacyjną zaprosili do udziału w akcji nazistów ukraińskich.


To nie ciemny lud lecz inteligencja ukraińska chce protestować za wsparciem spadkobierców OUN-UPA i to nie we Lwowie lecz w centrum Kijowa. To nie akcja rządu banderowsko-żydowskiego w Kijowie lecz inicjatywa na poziomie lokalnym, ale za wsparciem czerwono-czarnych bandytów "Prawego Sektora".


Odrodzenie faszyzmu na Ukrainie, chociaż przypadkowo tylko 8 banderowców weszło do składu nowego parlamentu, trwa na całego. Bo we władzach ukraińskich większa część ludzi młodej i średniej generacji są teraz probanderoswkimi i uważają OUN-UPA i watażków Banderę i Szuchewycza za bohaterów ukraińskiego ruchu narodowo-wyzwoleńczego.

kronikanarodowa.pl/index.php

 

----------------------------------------------

Narasta jazgot wogół zestrzelenia MH-17. Holendrzy i OBWE przystępują do wywiezienia szczątków, a ostanie zdjęcie satelitarne jest niezłą kartą w grze. Zdjęcie pokazał pierwszy kanał rosyjskiej TV. "Eksperci" zaklinają się, że jest autentyczne, sieciowe pisarczyki, że to fałszywka. Szkoda, że niegdy nie podają nazwisk tych ekspertów.

Z drugiej strony pojawienie się tego rodzaju fałszywki może mieć na celu przesłonięcie teorii "maskirowiki", tj. teorii, że szczątki samolotu zostały wyrzucone z amerykańskiego samolotu transportowego.

KOMENTARZE

 • zawsze jest wybór
  http://cs617430.vk.me/v617430236/177cd/qguji6MA2qE.jpg
 • Powtarzam by utrwalić.
  NKWD po wojnie bezwzględnie, zaciekle ścigała zbrodniarzy Ukraińskich, wielu wyłapano i powieszono, rozstrzelano, a wielu zesłano, wielu Ukraińców mających zbrodnie na sumieniu zwiewała do Polski niestety, są na stanowiskach decyzyjnych, policji, prokuraturach, sądach no i w rządzie. Partiach wszystkich opcji, kierują obsadzeni tam przez niestety PiS IPN!!!.
  Nierzadko wykorzystywali dokumenty i znajomość swoich Polskich sąsiadów których bezlitośnie zabili. Ucieczkę ułatwiało im i to, iż w ramach akcji Wisła mimo, iż nakazywała ona przesiedlać do jednej wsi nie więcej niż 2 rodziny Ukraińskie, to włodarze na ziemiach zachodnich często to omijali lokując całe wsie w nowych miejscach. To pozwało tym wrogo do Polaków nastawionym wsiom istnieć, pomagać zbrodniarzom i nierzadko te wrogie Polakom enklawy istnieją do dziś.
  Jeden z przykładów:
  w grudniu 1943 w kol. Strzelecka pow. Włodzimierz Wołyński upowcy oraz chłopi ukraińscy wśród nich Aleksy Kalińczuk, używając kul, siekier, noży itp., torturując i okaleczając, zamordowali 47 Polaków, „W rodzinie Prucnala wymordowano 8 osób, w tym 6 dzieci. Dzieci porąbano siekierą, odcięte głowy nabijano na kołki w płocie, 9 miesięczne dziecko nabito na płot żywcem; właściciela wiatraka oraz 5 dzieci rannych wrzucono do studni. Kalińczuk ma na swym sumieniu i inne czyny, na przełomie 1943/1944 zgwałcił on i zastrzelił Polkę.
  Po wojnie uciekając przez NKWD zamieszkał w Kaliszu pod przybranym nazwiskiem Jan Wiśniewski. Po latach został rozpoznany, sądzony w 1969 roku w Lublinie za zbrodnie na ludności żydowskiej i polskiej otrzymał karę 15 lat więzienia(SIC!). Tak samo ojciec posła PO Sycza, najpierw kara śmierci, potem zamiana na 15 lat więzienia za zapisanie się do PZPR!!!, wyszedł po 5 latach!
  We wrześniu 1943 roku, w mieście Brzeżany woj. tarnopolskie upowcy zamordowali Polaka Bolesława Sitarskiego, zwłoki były obdarte z odzieży i obuwia oraz zabrano mu dokumenty; po wojnie jego żona w sądzie w Gliwicach przedstawiła dokument o śmierci męża. Sąd stwierdził, że jej mąż żyje i przebywa w okolicach Torunia; okazało się, że jest to zbiegły z Brzeżan Ukrainiec, który posługiwał się dokumentami jej męża, zapewne był uczestnikiem mordu, ale mu tego nie udowodniono. Przypomnijcie sobie słynne uprowadzenie lekarki z Konina przed dwudziestu kilku laty. W procesie osadzono za ta zbrodnie Ukraińca noszącego polskie nazwisko, który po wojnie zamieszkał w Szczecinie. Podawał się za Polaka, miał papiery zamordowanego na Wołyniu Polaka, lecz nim nie był. I takich pogrobowców banderowskich a teraz ich pomiotu już w trzecim pokoleniu jest w Polsce bardzo wielu, setki tysięcy i co gorsza stale pałają oni do nas nienawiścią. https://i0.wp.com/mysl-polska.pl/gif/sbu%20a.jpg I już wiemy, kto jest kto. Zamiast po Akcji Wisła osiedlać tą swołocz banderowską i probanderowską po Polsce, trzeba było jak proponowali wtedy sowieci przegnać na wschód jak Niemców na zachód. Zajęła by się nimi bardzo ochoczo NKWD, etc...jak u siebie, część na szubienice reszta zasiedliłaby Workutę, Donbas, kopalnie tam tzw. "ryli" potrzebowały w tamtym czasie dużo. my mielibyśmy tą prymitywną swołocz z głowy. A tak żyją u nas na papierach pomordowanych przez siebie Polaków na Wołyniu, Bieszczadach, Podkarpaciu i robią krecią robotę, taka V kolumna, a jest ich u nas wiele tych kolumn, w tym żydołacka, żydowska..Niestety "Akcja Wisła" to było tylko wyciśnięcie wągrów bez dezynfekcji a trzeba było zastosować wypalenie rany gorącym żelazem z chemioterapią włącznie. Tak, akcja Wisła była błędem - rozproszono bękarty upowców po całej Polsce niczym komórki nowotworowe.
 • Przypominam jak im łby się popodnosiły, oraz kto kim się okazał.
  POczytajcie
  „Uchwała
  Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
  z dnia 3 sierpnia 1990 r. w sprawie akcji „Wisła”.
  Zmiany społeczne i polityczne dokonujące się u nas i w sąsiednich krajach stawiają przed nami nowe wyzwania. Ze względu na obecność ludności ukraińskiej w Polsce szczególnego znaczenia nabiera wzajemne poznanie, zrozumienie i pojednanie Polaków i Ukraińców.
  Różnie przeplatały się losy obu narodów w ciągu dziejów. Polacy i Ukraińcy nie tylko pracowali razem i żyli obok siebie jako sąsiedzi, ale również łączyli się często w tych samych rodzinach. Jednak obok zgodnego współżycia, wiele było wzajemnych krzywd i niechęci. Była nienawiść, a nawet przelana krew. Ta przeszłość obciąża nasze stosunki. Tę przeszłość trzeba przezwyciężyć.
  Pragnąc pojednania dążymy do ukazania naszej trudnej historii w świetle prawdy. W szczególności wymaga to ujawnienia bolesnych wydarzeń, które zdarzały się w kresie powojennym w naszej wspólnej Ojczyźnie.
  Jednym z nich była wojskowa „akcja Wisła”, którą na mocy uchwały Prezydium Rady Ministrów z dnia 24 kwietnia 1947 roku przeprowadzono w południowej i środkowo – wschodniej części Polski.
  Komunistyczne władze przystępując do likwidacji oddziałów Ukraińskiej Powstańczej Armii dokonały wówczas przymusowych przesiedleń ludności w większości ukraińskiej. W ciągu trzech miesięcy wysiedlono z rodzinnych miejsc około 150 tysięcy osób, pozbawiając je majątku, siedzib i świątyń. Przez wiele lat uniemożliwiano im, a potem utrudniano powroty.
  Senat Rzeczypospolitej Polskiej potępia akcję „Wisła”, w której zastosowano – właściwą dla systemów totalitarnych - zasadę odpowiedzialności zbiorowej.
  Senat Rzeczypospolitej Polskiej dążyć będzie do tego, by naprawione zostały – na ile to możliwe – krzywdy powstałe w wyniku tej akcji”

  (Stenogram z 30 posiedzenia Senatu w dniu 5 sierpnia 1990 r. NA RUBIEŻY Nr 88/2006 r. str.1 i 2).
  Jak do tego doszło?
  Otóż …” Głównym inicjatorem podjęcia jednostronnej uchwały Senatu w sprawie potępienia akcji „Wisła”, był aktywny działacz „Solidarności” narodowości ukraińskiej, uchodzący w tym czasie za Polaka, prof. Roman Duda z Uniwersytetu Wrocławskiego. Poparł go w swoim wystąpieniu drugi senator narodowości ukraińskiej Mieczysław Trochimiuk z Podlasia. (-) Kolejnego poparcia udzielił senator Andrzej Wielowiejski, któremu ślepa nienawiść do systemu ustrojowego PRL i osobiste doznane krzywdy od tego ustroju, przesłoniły realizm myślenia i poparł banderowsko – ounowski projekt uchwały potępiający operację „Wisła”.”(NA RUBIEŻY Nr 88/2006, str. 2).

  Za uchwałą, na obecnych tego dnia 55 senatorów, głosowało 49 senatorów w tym Lech Kaczyński, 4 było przeciwnych i 2 wstrzymało się od głosu. Podjęto haniebną jednostronną uchwałę kompromitującą 49 senatorów i Senat Rzeczpospolitej. Mimo protestów w tej sprawie Kresowian, Senat III RP do tej pory nie uchylił tej haniebnej uchwały i obowiązuje ona do dziś, ze wszystkimi następstwami.

  Skoro więc Senat III RP jest tak wyrozumiały dla UPA i uważa, że ta uchwała jest słuszna, to nic nie stoi panowie senatorowie na przeszkodzie, by podjąć następną uchwałę o oddaniu ziem Podkarpacia Ukrainie, na których walczyła UPA,( domagają się tego już teraz nacjonaliści z partii „Swoboda” we Lwowie), a wówczas nabierze sensu uchwała potępiająca akcję „Wisła”. Dla walczących z OUN i UPA , a pohańbionych tą uchwałą Senatu, będzie bardziej zrozumiałym dlaczego Wojsko Polskie nazwano „związkiem przestępczym”. Ps. Tak, akcja Wisła była błędem - rozproszono bękarty upowców po całej Polsce niczym komórki nowotworowe
 • Pomioty banderowskie są, żyją wśród nas Polaków i nas pałują, prześladują..
  Komendant Główny POlicji Działoszyński jest bandytą, mającym konszachty ze światem przestępczym, przestępcami w jego otoczeniu w miejscu zamieszkania, pisała o tym prasa i nagle jakoś dziwnie zamilkła, odpuściła ten niebezpieczny temat, bezczelnie tuszującym przestępstwa, kolegów, oraz podwładnych zbirów w mundurach i nie tylko. Ile zatem jest warte to co ten załgany facet mówi jak i jego niedorzecznicy? Co najwyżej splunięcia. Toż to dla nieświadomych i nieuświadomionych Polaków mających wątpliwości kto jest kim w tej układance wyjaśniam: Działoszyński to ukryty ukrainiec, pomiot Tryzuba z Akcji Wisła wysiedlonego na Dolny Śląsk pod zmienionym nazwiskiem/spolszczonym. Jego syn także bandyta/podpalacz, co skrzętnie zamiatane także przez prokuraturę, etc... to u nich taka odwieczna tradycja rodzinna. Oni Polaków, Polski nienawidzą. Stąd ta skala przemocy "policji" i demonstracja siły i brutalności wobec Polaków, by nas zastraszyć. Oni odmóżdżeni janczarzy, najemnicy za przywileje, pieniądze i przede wszystkim bezkarność każdej władzy będą służyć niestety także i PiSowi, Sasin niewiadomego pochodzenia(pewnie z in vitro? probówki? bo do dziś nie wiadomo kto jego ojcem, a słuchy chodzą, że to płk. SB Sasin!), który cierpi na amnezję w sprawie Smoleńska, do dziś nie wie jak dostał się do Katynia, podaje trzy wersje, i nie pamięta, która prawdziwa!no i na pytania zadane mu nie odpowiada, chyba ze strachu, przyjął taką linię,(i ktoś kto ma amnezję, boi się panicznie własnego cienia ma być prezydentem Warszawy? Miasta Bohatera, wzbudza to politowanie i pusty śmiech!!! także na tą darmową komunikację. Czyżby nie wiedział, że nie ma darmowych zup, obiadów?), komediant Ziobro już ich chwalił co na zmiany po wyborach nie daje żadnej nadziei Polakom, dotyczy to także prokuratur, sądów, bo etniczni myślący Polacy w takich formacjach niepewni dla władzy, każdej tu władzy niestety. Cała wierchuszka z komendantami komend to ci od i spod Tryzuba. Czytelnie wygląda to w Przemyślu, Rzeszowie, etc.. tam wszyscy z władzami spod znaku Tryzuba. A Wrocław, cały Dolny Śląsk, Pomorze Zachodnie, Olsztyn to cho cho! Same chachły pomioty spod znaku Tryzuba a nad nimi chazarskie żydy..w nierządzie, prokuraturze gen., sądzie, knesejmie i knesenacie! Ot żydobanderowski POLin, nie Polska i nie dla Polaków.
 • przyczyny zwalczania Rosji
  Nie jest łatwo dojść do prawdziwych przyczyn konfliktu na Ukrainie. Pomógł mi w szerszym i głębszym zrozumieniu link na artykuł tutaj opublikowany (http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/usa/film-ameryka-niesie-smierc/). Gdyż ta wojna rozpętana przez USA, od tej strony nie ma sensu, gdyż jest ona nie do wygrania – nic tam bez zgody Rosji nie dojdzie do ładu i do tego Rosja mogłaby Ukrainę przez kilka dni zająć. Najprawdopodobniejszą przyczyną jest stworzenie koalicji odejścia od petrodolara, w którym Rosja jest jest czynnikim napędowym. USA po 89 roku zaciskały pierścień wokół Rosji i Chin. To spychało je na gorsze pozycje, nie zagrażając jeszcze długo ich istnieniu. Lecz ten cios na petrodolara zagraża istnieniu USA. Ta historia teraz ma swoją analogie w przeszłości: to wojna peloponeska. Nawet aktorzy są podobni: Rosja -> Sparta, USA -> Ateny. Podstawy potęgi Aten były zbudowane na kruchych podstawach, jej bogactwu i flocie – jak teraz USA. Ateny przegrały. Co do potęgi i przewagi USA, to ona wygląda ładnie na papierze. A tak w rzeczywistości, gdy niedawno rosyjski samolot na Morzu Czarnym przeleciał nad niszczycielem USA, załoga USA miała tak pełne gacie, że od razu zawrócili, w porcie 30 ludzi z załogi natychmiast się zwolniło. I Wietnam, gdzie przegrali z kretesem. Tak samo też jak Ateny, USA pozbawiło sprzymierzeńców suwerenności i zaczęło ich ograbiać, gdyż ich wojny i zbrojenia zaczęły zbyt dużo kosztować. I też tak jak wtedy Ateny, USA postawiła na jedną kartę: petrodolara (Ateny miały wtedy jeszcze wybór). USA musi wywołać tą wojnę. Nawet rola Chin ma swojego odpowiednika w wojnie peloponeskiej: to był Korynt. A co do Polski, to gdy do czasu tej wojny się nie wyzwolimy spod okupacji oligarchicznych USA, zostaniemy wtedy zniszczeni.
 • @daanekbb 12:00:49 dodatek do twego wpisu.
  JAK USA zdobywały HEGEMONIĘ NAD ŚWIATEM.
  Krótka historia 'walki o demokrację"" przez USA
  1901-wprowadzenie wojsk do Kolumbii
  1902-najazd na Panamę
  1903-USA skierowały do Przesmyku Panamskiego okręty wojenne w celu izolowania Armii Kolumbijskiej
  1903-inwazja Hondurasu, Republiki Dominikany i Syrii
  1904-inwazja Korei, Maroko i Republiki Dominikany
  1904-1905-wojska amerykańskie interweniują w wojnie rosyjsko-japońskiej
  1905-wojska amerykańskie ingerują w rewolucję w Hondurasie
  1905-wprowadzenie wojsk do Meksyku (pomagano dyktatorowi Porfirio Diazowi w tłumieniu powstania)
  1905-wprowadzenie wojsk do Korei
  1906-inwazja amerykańska na Filipiny, stłumienie powstania narodowowyzwoleńczego
  1906-1909-amerykańskie wojska wkraczają na Kubę w czasie wyborów
  1907-wojska amerykańskie wprowadzają w życie protektorat „dolarowej dyplomacji” w Nikaragui
  1907-wojska amerykańskie interweniują w rewolucję w Republice Dominikany
  1907-wojska amerykańskie uczestniczą w wojnie Hondurasu z Nikaraguą
  1908-wojska amerykańskie wkraczają do Panamy podczas wyborów
  1910-Nikaragua. Wojska amerykańskie wkraczają do portów Bluifilz i Corinto
  1911-Amerykanie lądują w Honduranie w celu wsparcia powstania pod wodzą byłego prezydenta Manuela Bonnity przeciwko legalnie wybranemu prezydentowi Miguelowi Davila
  1911-stłumienie antyamerykańskiego powstania na Filipinach
  1911-wprowadzenie wojsk amerykańskich do Chin
  1912-wojska amerykańskie wchodzą do Hawany (Kuba)
  1912-wojska amerykańskie wchodzą do Panamy podczas wyborów
  1912-napaść wojsk amerykańskich na Honduras
  1912-1933-okupacja Nikaragui, ciągła walka z partyzantami. Nikaragua przekształciła się w kolonię monopolu „United Fruit Company” i innych firm amerykańskich
  1914-wojska amerykańskie wchodzą do Republiki Dominikany, walki z powstańcami o Santo Domingo
  1914-1918-seria najazdów na Meksyk
  1914-1934-Haiti. Po licznych powstaniach Ameryka wprowadza swoje wojska, okupacja trwa 19 lat
  1916-1924-8-letnia okupacja Republiki Dominikany
  1917-1933-okupacja wojskowa Kuby, protektorat ekonomiczny
  1917-1918-udział w I Wojnie Światowej. Początkowo Ameryka utrzymuje neutralność czyli sprzedaje broń za astronomiczne kwoty, bogaci się niewyobrażalnie, przystępuje do wojny dopiero w 1917 roku to znaczy prawie przy samym końcu, straciła zaledwie 40 tysięcy ludzi (przykładowo Rosjanie 2 miliony) ale po wojnie ogłasza się głównym zwycięzcą
  1918-1922-interwencja w Rosji
  1918-1920-Panama. Po wyborach wprowadza wojska w celu pacyfikacji zamieszek
  1919-Kostaryka. Powstanie przeciwko reżimowi prezydenta Tinoco. Pod naciskiem USA Tinoco zrezygnował ze stanowiska prezydenta jednakże niepokoje w kraju nie ustały. Lądowanie wojsk USA w celu „obrony amerykańskich interesów”. Wybór na urząd prezydenta D. Garia. W kraju przywrócono rządy demokratyczne
  1919-wojska amerykańskie walczą po stronie Włoch przeciwko Serbom w Dalmacji
  1919-wojska amerykańskie wchodzą do Hondurasu podczas wyborów
  1920-Gwatemala. Dwutygodniowa interwencja
  1921-Amerykańskie wsparcie dla rebeliantów walczących o obalenie prezydenta Gwatemali Carlosa Herrero w interesie „United Fruit Company”
  1922-interwencja w Turcji
  1922-1927-wojska amerykańskie w Chinach podczas powstania ludowego
  1924-1925-Honduras. Amerykańskie wojska napadają na kraj podczas wyborów
  1925-Panama. Wojska amerykańskie rozpraszają i tłumią strajk generalny
  1926-amerykańska inwazja na Nikaraguę
  1927-1934-Na całym terytorium Chin stacjonują wojska amerykańskie
  1932-Salwador. Inwazja od strony morza. W tym czasie trwało powstanie
  1936-Hiszpania. Wprowadzenie wojsk podczas wojny domowej
  1937-pojedyncze starcie militarne z Japonią
  1937-Nikaragua. Z pomocą wojsk amerykańskich Somoza dochodzi do władzy obalając legalny rząd Sacasa. Somoza zostaje dyktatorem, członkowie jego rodziny rządzili krajem przez 40 lat
  1939-wprowadzenie wojsk do Chin
  1950-1953-wojna w Korei. W działaniach bojowych brało udział 350 tysięcy ludzi, 1 tysiąc czołgów, ponad 300 okrętów. Przeważającą część kontyngentu i sprzętu wojskowego dostarczyły USA
  1961, kwiecień-próba amerykańskiej inwazji na Kubę w rejonie Zatoki Świń w celu obalenia rządu Fidela Castro
  1965-1973-wojna w Wietnamie. Największy udział sił zbrojnych USA po II Wojnie Światowej
  1964-1973-operacja zbrojna USA przeciwko Frontowi Patet Lao w Laosie. Brało udział ponad 50 tysiące ludzi
  25 października 1983-czerwiec 1985-operacja wojskowa USA „Nagła furia” na Grenadzie w celu obalenia lewicowego rządu tego wyspiarskiego państwa
  1986, kwiecień-po wprowadzeniu sankcji ekonomicznych USA rozpoczęły akcje wojskowe przeciwko Libii. Zbombardowano dzielnice mieszkalne Trypolisu i Benghazi
  1989, grudzień-wojskowa operacja USA pod nazwą „Just Cause” w Panamie w celu 1991-1995 i 1998-1999 usunięcia szefa kraju, prezydenta Noriegi, oskarżonego o handel narkotykami i o popieranie terroryzmu
  1991, 17 stycznia-28 lutego-operacja wojskowa USA i ich sojuszników, o nazwie „Pustynna burza”, w wyzwoleniu Kuwejtu od irackiej okupacji
  1991-1995 i 1998-1999-wojna etniczna w Jugosławii i agresja NATO przeciwko Federalnej Republice Jugosławii 1993, 17 stycznia-USA rozpoczęły atak rakietowy na iracki obiekt gdzie , według twierdzeń Waszyngtonu, prowadzono prace nad bronią jądrową w odległości 20 kilometrów od centrum Bagdadu
  1993, 26 czerwca-USA dokonały uderzenia rakietowego w główny kompleks dowodzenia wywiadu irackiego w Bagdadzie w odpowiedzi na rzekome opracowanie przez Bagdad planów zabicia amerykańskiego prezydenta George’a Busha
  1996, 3 września-USA dokonały ataku rakietowego na Irak po tym jak wojska irackie przeprowadziły operację przeciwko Kurdom w rejonie Erbil na północy Iraku
  1998, 20 sierpnia-atak na „cele terrorystyczne” w Afganistanie i Sudanie w odpowiedzi na zamachy terrorystyczne na ambasady amerykańskie w Tanzanii i Kenii
  1999, 24 marca-operacja „Sojusznicza siła”. Interesujący jest zwłaszcza ten historyczny przegląd na tle tego jak zachowują się USA i sojusznicy w sytuacji kiedy jeden niepodległy kraj próbował spacyfikować jedną samozwańczą republikę
  2001, 7 października-Afganistan. USA przeprowadzają operację w Afganistanie w ramach operacji „Enduring Freedom”, rozpoczętej rzekomo w odpowiedzi na zamach terrorystyczny z 11 września 2001 roku
  2003, 20 marca-wojna iracka, konflikt który rozpoczął się od napaści sił USA i ich sojuszników na Irak w celu obalenia reżimu Saddama Husseina. Operacja nosiła nazwę „Iracka wolność”
  2008, sierpień-konflikt zbrojny w południowej Osetii. Nieudana próba USA rozpoczęcia wojny z Rosją z wykorzystaniem Gruzji
  2011, 19 marca-wojna w Libii. Pod wymyślonym i kłamliwym pretekstem stworzono powód do napaści na Libię
  2013, wspieranie Al-Kaidy (co za perfidia!) w Syrii
  2013, Obalenie legalnie wybranego Prezydenta i rewolta na Ukrainie
 • @all
  witam z rana
 • @Kula Lis 62 11:54:13
  powtarzaj nawet 3 razy dziennie, prawdy nigdy za dużo natomiast propaganda w mediach to już uszami wychodzi
 • @daanekbb 12:00:49
  bardzo obrazowa analiza sytuacji geopolitycznej
 • @Kula Lis 62 14:09:24
  "Jak we śnie przy pomocy zapachów zmniejszyć apetyt na papierosa.
  Instytut Nauki Weizmanna w Izraelu przeprowadził badania, w jaki sposób wpływ na śpiącego człowieka może zmienić jego zachowanie, - poinformowano na stronie instytutu.
  Eksperyment przeprowadzano wśród ludzi uzależnionych od nikotyny.
  Naukowcy zmieszali zapach papierosów z innym nieprzyjemnym zapachem np. ryb lub zgniłych jajek i rozpylali go w pokoju, gdzie spały osoby biorące udział w eksperymencie. Okazało się, że po tygodniu zaczęły one wypalać znacznie mniej papierosów..."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_16/Jak-we-snie-przy-pomocy-zapachow-zmniejszyc-apetyt-na-papierosa-0583/
  ---
  -zemdliło mnie, muszę zapalić
 • @szuwarek14 14:35:03
  "Pierwszy samolot sił powietrznych Rosji doleciał do Gwinei z pomocą w walce z wirusem Ebola. Z lotniska w Soczi wystartowały 2 samoloty wioząc pomoc medyczną - leki i aparaturę oraz szpital polowy. "
  http://vk.com/politkach
  http://cs622429.vk.me/v622429862/8456/4-TC9_mNyMs.jpg
 • @szuwarek14 14:46:43
  "Szczyt APEC opowiedział się za współpracą.
  Szczyt Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w Pekinie jasno pokazał chińskie priorytety. Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping siedział obok Putina.
  Tymczasem Obama obserwował wszystko z boku. I smutno uśmiechał się do swoich niewesołych myśli. Poza tym w swoją pierwszą podróż po wyborze na stanowisko towarzysz Xi udał się nie do Waszyngtonu, a do Moskwy. Amerykanie obrazili się, ale milczeli.
  Na szczycie APEC przyjęto deklarację o nie stosowaniu protekcjonizmu oraz innych środków ograniczających handel do 2018 roku. Państwa organizacji zdecydowały również o utworzeniu w regionie strefy wolnego handlu. Tym samym propozycja Stanów Zjednoczonych w sprawie integracji gospodarczej w regionie bez udziału Chin i Rosji została odrzucona. Podkreślono, że rozwój kompleksowego porozumienia o wolnym handlu powinien zostać przeprowadzony na podstawie amerykańskiego projektu Partnerstwo Azji i Pacyfiku, a także uzgodnień Chin, Japonii, Unii Europejskiej i Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).
  Władimir Putin przemawiając na spotkaniu liderów APEC poświęconemu regionalnej integracji gospodarczej powiedział, że państwa regionu Azji i Pacyfiku „nie powinny dzielić się na oddzielne, konkurujące między sobą stowarzyszenia”. Oczywiście przyszła strefa Azji i Pacyfiku, strefa wolnego handlu, powinna współpracować z innymi dużymi regionalnymi stowarzyszeniami gospodarczymi.
  Tymczasem Waszyngton ponownie pokazał swoje nieposkromione dążenie do wydawania światu poleceń. Prezydent Obama otwarcie lobbował w Pekinie stworzenie Partnerstwa Azji i Pacyfiku. Planuje się włączyć do niego ponad 10 krajów, w tym Japonię i Australię, które są powiązane ze Stanami Zjednoczonymi więzami wojskowymi. Jednak bez Chin i Rosji. Nic dziwnego, że w Pekinie nazywa się tę grupę „azjatyckim NATO”.
  Przewodniczący podkomisji komitetu Dumy Państwowej do spraw budżetu i podatków Jewgienij Fiodorow uważa stanowisko Stanów Zjednoczonych w sprawie rozwoju regionu Azji i Pacyfiku za niekonstruktywne, a nawet burzycielskie:
  Szczerze mówiąc, celem Stanów Zjednoczonych jest wywołanie maksymalnego chaosu: konfliktów, bloków wewnętrznych, kłótni i tak dalej.
  Ale głównym problemem dla Białego Domu w Pekinie okazało się rozszerzenie współpracy między Chinami i Rosją. Polityka Waszyngtonu nacelowana jest na ukaranie Rosji za wsparcie sił samoobrony na Ukrainie i utrzymanie jej międzynarodowej izolacji. Jednak na forum Obama stał się mimowolnym świadkiem tego, że taka linia, delikatnie mówiąc, nie uzyskała poparcia. Oprócz tego, że w obecności przywódców Rosji i Chin podpisano 17 umów o współpracy, to jeszcze „antyrosyjski front” naruszyła Japonia. Premier Szinzo Abe poinformował, że w 2015 roku odbędzie się wizyta Władimira Putina w Tokio. Wcześniej była ona planowana na jesień tego roku, ale została przełożona ze względu na sytuację wokół Ukrainy.
  Obama kilkukrotnie rozmawiał z Putinem w kuluarach szczytu. Mowa było o Iranie, Syrii i Ukrainie.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_16/Szczyt-APEC-opowiedzial-sie-za-wspolpraca-8251/
 • @szuwarek14 14:48:30
  http://cs622429.vk.me/v622429862/844d/Iu9P5H83QI8.jpg
 • @szuwarek14 14:49:46
  "Politolog z USA: amerykańskie wartości już nieatrakcyjne dla świata.
  Profesor Uniwersytetu w Georgetown (USA), Rosa Brooks, w swoim artykule zatytułowanym "Obejmując Chaos" (Embrace Chaos) komentując politykę zagraniczną ostro skrytykował system polityczny Stanów Zjednoczonych, a także zwrócił uwagę na systemowy kryzys i zastój amerykańskiej strategii polityki zagranicznej..."
  http://vk.com/politkach
 • @szuwarek14 14:53:12
  Łotewski poseł szpiegował w Rosji na zlecenie CIA.
  http://cs622429.vk.me/v622429862/8434/vIT4NussCec.jpg
 • @szuwarek14 14:55:45
  "Akt ludobójstwa i zniszczenia." W sobotę, na oficjalnej stronie internetowej prezydenta Ukrainy Poroszenko zostało wydane kilka dekretów, które dotyczą rzeczywistego rozgraniczenie między Ukrainą i Republiką Nowej Rosji.
  W szczególności Poroszenko polecił ewakuować wszystkie instytucje państwowe i sądy strefy w regionach Doniecka i Ługańska. Ponadto nakazał aby zatrzymać usługę w rachunkach bankowych Donbasu, w tym karty na miesiąc"
  " Słowo honoru"
  http://cs622429.vk.me/v622429862/842b/gacNHcTMypw.jpg
 • @szuwarek14 14:58:02
  "Koleś, prawda to że w Ameryce, w Białym Domu mieszka małpa?"
  http://cs618529.vk.me/v618529548/1229/hzbVmU_c990.jpg
 • @szuwarek14 15:01:34
  "Ostrzał mieszkalnej dzielnicy Gorłowki cynicznym aktem ludobójstwa- Konstantin Dołgow MSZ Rosji"
  http://cs622429.vk.me/v622429862/845f/OqhxbtuMfRQ.jpg
 • @szuwarek14 15:04:39
  "To ukraiński SU-27 zestrzelił malezyjski samolot?
  W rosyjskich mediach pojawiły się kolejne dowody potwierdzające rzekomo, że malezyjski Boeing 777, który został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą był trafiony rakietą powietrze-powietrze, wystrzeloną z ukraińskich myśliwców. Opublikowano zdjęcia satelitarne, które zdają się to potwierdzać.
  Hipoteza jakoby to nie prorosyjscy separatyści zestrzelili lot MH17 pojawiła się już na początku po tragicznych wydarzeniach z lipca bieżącego roku. Została ona sformułowana przez rosyjskich wojskowych, którzy na specjalnej konferencji prasowej pokazywali odczyty radarowe stwierdzające, że wieża kontroli lotów z Dniepropietrowska nakazał samolotowi obniżenie pułapu lotu i w tym samym momencie znajdujący się w okolicy ukraiński samolot bojowy SU-27 zwiększał wysokość poruszając się w tym samym korytarzu powietrznym co MH17.
  Rosyjscy wojskowi sugerowali, że zestrzelenie malezyjskiego samolotu było celową prowokacją władz Ukrainy, obliczoną na spolaryzowanie światowej opinii publicznej i wywarcie presji na NATO, aby bardziej zdecydowanie zaangażowała się w konflikt wykreowany po „kijowskim majdanie”. Do wczoraj były to tylko słowa przeciwko słowom. Jednak opublikowane zdjęcia satelitarne i to jak twierdzą Rosjanie, pochodzące z amerykańskich i brytyjskich satelitów wojskowych, wskazują na to, że rzeczywiście mogło tak być.
  Faktem jest, że administracja amerykańska bardzo ostrożnie wypowiada się na temat ewentualnego sprawstwa tragedii lotu MH17. Dodatkowo do dzisiaj ani USA, ani inne zachodnie państwo, nie opublikowało zdjęć satelitarnych pokazujących co się zdarzyło 17 lipca 2014 roku.
  Jeśli okaże się, że zdjęcia są autentyczne, a dotychczas nikt ich jeszcze nie zdyskredytował jako fałszerstwa, to może się okazać, że sprawa zestrzelenia pasażerskiego samolotu zostanie przedstawiona światowej opinii publicznej z zupełnie nowej perspektywy. Na zdjęciach widać zarówno lecącego Boeinga jak i SU-27. Widać nawet moment odpalenia rakiety.
  Biorąc pod uwagę fakt, że jest to informacja sensacyjna, bardzo dziwi cisza na ten temat w zachodnich mediach. Po wbiciu do głowy opinii publicznej, że to prorosyjscy separatyści zestrzelili lot MH17, takie informacje mogą spowodować, że zbyt wiele osób zacznie sobie zadawać pytanie kto jest kim w tym konflikcie i czy rzeczywiście lansowany przez nasze media podział na „tych złych” ze wschodu i „tych dobrych” z zachodu jest w ogóle w tej sytuacji uprawniony."
  http://wolnemedia.net/polityka/to-ukrainski-su-27-zestrzelil-malezyjski-samolot/
 • @szuwarek14 15:09:00
  przy okazji:
  "Farmaceutyczny kartel atakuje aktora. Aktor Rob Schneider jest najnowszą ofiarą w wojnie przeciwko wolności słowa. Rozwścieczeni szczepionkowi lobbyści przyczynili się do usunięcia Schneidera z kampanii reklamowej ubezpieczeniowego giganta State Farm. Korporacja ubezpieczeniowa już kilka lat wcześniej napominała Schneidera, aby przestał publicznie budzić obawy co do bezpieczeństwa szczepionek.
  Amerykański aktor, scenarzysta i producent Rob Schneider, z pochodzenia jest pół-żydem, jego ojcem jest żydowski makler, a matką katoliczka z filipin. Schneider grał w wielu kultowych filmach m.in.: „Człowiek demolka” (1993), „Sędzia Dredd” (1995), „Nagi peryskop” (1996), „Boski żigolo” (1999, także scenariusz), „Gorąca laska” (2002, także scenariusz), „50 pierwszych randek” (2004), „W 80 dni dookoła świata” (2004), „Boski Żigolo w Europie” (2005), „American Virgin” (2009) i „Duże dzieci” (2010).
  Według magazynu „The Wrap”, akcja przeciwko Schneiderowi rozpoczęła się po tym, jak samozwańczy „opiekunowie dzieci” postanowili opublikować film na YouTube, Facebooku i Twitterze, w komentarzach prosząc o usunięcie Schneidera ze spotu reklamowego.
  Akcja przeciwko Schneiderowi szybko przeniosła się również do mediów zagranicznych. O krytykowaniu szczepionek przez aktora informował także brytyjski dziennik „Daily Mail”. Artykuł z „Daily Mail” wraz z filmem wideo nakłaniającym do bojkotowania aktora znajdziecie TUTAJ.
  Jeżeli kwestionujesz odgórne ustalenia koncernów farmaceutycznych i agencji rządowych, to nie jesteś godzien pracować w USA. Małe i duże sługusy farmaceutycznych koncernów, w tym wielu blogerów, przyczyniło się do wydania przez State Farm oświadczenia, w którym koncern zaakceptował żądania usunięcia Schneidera.

  „Reklama [ze Schneiderem] nieumyślnie została wykorzystana jako platforma do dyskusji na temat niezwiązany z naszymi produktami i świadczonymi przez nas usługami. Staramy się aktualnie o usunięcie reklamy” – powiedział Phil Supple, dyrektor State Farm od spraw Public Relations.

  W odniesieniu do ostatnich wydarzeń Schneider wydał oświadczenie, w którym podkreślił znaczenie informacji ujawnionych przez dr Williama Thompsona z amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób i Prewencji (CDC), który przyznał się do spreparowania danych na temat bezpieczeństwa szczepionek MMR (patrz TUTAJ).

  Schneider również wyraził sprzeciw wobec kontynuacji zawirowań zachodzących na Bliskim Wschodzie, koncentrując się na rzekomej agresji Izraela wobec Palestyńczyków mieszkających w Strefie Gazy.
  „Jesteśmy wszyscy świadomi kampanii przymusu, która przeczesuje kraj w poszukiwaniu jakiejkolwiek oznaki sprzeciwu… Teraz widzimy powstanie powiązanego zjawiska, obiegowej Brygady Egzekwującej, która przeszukuje kraj w celu wykrycia każdego znaku niezależnej myśli, która zaprzecza temu, co zostało uznane za nienaganną dogmatyczną prawdę” – powiedział dr. med. Dan Phillips, w wywiadzie dla LewRockwell.com.
  Wolność słowa nie jest już tolerowana w poprawnej politycznie kulturze amerykańskiej."
  http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/farmaceutyczny-kartel-atakuje-aktora/
  http://www.youtube.com/watch?v=CvdsSfqNDu4
 • @szuwarek14 15:12:05
  "Czy Amerykanie rzeczywiście będą umierać za Azję Południowo-Wschodnią?
  Kolejne spotkania przywódców państw Azji i Pacyfiku oraz grupy najpotężniejszych 20 państw świata pokazują wyraźnie, że mamy do czynienia ze światem trójbiegunowym. Chiny, USA i Rosja – to trzy najpotężniejsze kraje, rozgrywające w tej chwili globalizm. Na szczycie Asia-Pacific Economic Co-operation (APEC) wyraźnie zabrakło Unii Europejskiej, która oczywiście nie leży ani w Azji (poza Cyprem), ani nad Pacyfikiem, jednakże chociaż symboliczna obecność byłaby wskazana.

  12 listopada Prezydent Barack Obama i Prezydent Xi Jinping wygłosili nadzwyczajnie ciekawe przemówienia [Źródło: tutaj]. Chińczycy jeszcze będą tolerować Amerykańską potęgę, ale pod warunkiem amerykańskiego samo powstrzymywania się. Jest oczywistym dla wszystkich, że po pewnym czasie będzie musiało dojść do konfrontacji regionalnej. Być może USA, będą musiały w niej wziąć bezpośrednio udział.

  Miejsce Rosji jest niesymetryczne w kontaktach z Chinami, jeszcze niedawno ZSRR/Rosja była dostawcą technologii do Chin, a dzisiaj Chińczycy chcą gaz, surowce i ropę. Do tego płacą Rosji tak jak chcą i w tym, co chcą, jeżeli się weźmie pod uwagę wzajemny – niekorzystny dziedzinowo bilans handlu. Sytuacja Rosji w perspektywie kolejnych lat relacji z Chinami także będzie niesymetryczna. W dalekiej perspektywie czasowej wchodzi w grę otwarty konflikt lub zajęcie post-rosyjskiego terytorium, jeżeli nastąpiłaby dezintegracja Federacji.

  Chiny nie ukrywają, że Azja należy do nich, w tym znaczeniu że chcą mieć ostatnie słowo jako arbiter i główny rozgrywający. Chiny nie zaakceptują tutaj USA, ani nikogo innego. W pryncypiach wektorów swojej polityki są bardzo podobne do Japonii z początku lat 40-tych XX wieku. Japonia wówczas także nie widziała innej możliwości poza dominacją i „zajęcia właściwego miejsca” oraz „pozwolenia innym narodom na zajęcie miejsca właściwego dla nich”. Różnica jest taka, że Chiny sypią obficie Dolarami, z wyjątkiem krajów z którymi są gotowe do przeprowadzenia ewentualnego konfliktu.

  Porozumienie z Japonią nie jest możliwe głównie z powodów historycznych, my nie rozumiemy chińskiej wrażliwości, dlatego warto się zagłębić w historię najnowszych relacji tych krajów. Skala japońskich zbrodni w Chinach podczas ostatniej wojny jest bezwzględnie przerażająca. Poza tym dochodzą jeszcze kwestie współczesne, Chińczycy nie ukrywają, że jednym z ich narodowych celów jest przegonić Japonię. O ile technologicznie jest to trudne, to biorąc pod uwagę dynamikę ich gospodarki i jej potencjał – jest to tylko kwestią czasu, a wskaźnikowo już się dokonało. Przy czym musimy pamiętać, że niczym to nie ujmuje japońskiej potędze. Jest wielce prawdopodobne, że te kraje wejdą w jakiś konflikt, przy czym ze względu na zdrowy rozsądek i pragmatyzm oby stron – będzie miał on bardziej charakter wizerunkowy niż wyczerpujący. Relacje pomiędzy tymi krajami już dzisiaj mają charakter zimnej wojny, wraz ze wzrostem chińskiej potęgi będą się tylko ochładzać. Dla wszystkich jest oczywistym, że jakikolwiek otwarty konflikt skończy się otwarciem przez Tokio atomowego rozdziału w swojej historii, dla Japonii budowa zaawansowanej broni jądrowej i termojądrowej to kwestia wydania odpowiednich poleceń przez rząd przemysłowi..."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27421
 • @szuwarek14 14:35:03
  Jeden klucz do głowic na 450 rakietach. Bazy przesyłały go sobie przez FedEx (SIC!!! TO JAKIEŚ JAJA!!!)
  Stan amerykańskiego lądowego arsenału jądrowego jest źródłem nieustannych problemów dla Pentagonu. Niskie morale, starzejący się sprzęt i braki finansowe doprowadziły do serii kryzysów. Jak ujawnił szef Pentagonu Chuck Hagel, przez pewien czas na 450 rakiet Minuteman III był dostępny tylko jeden zestaw kluczy niezbędny do dokręcenia do nich głowic jądrowych.

  Dwie dekady obcinania funduszy i redukcji arsenału amerykańskich rakiet międzykontynentalnych odbijają się teraz wojsku USA czkawką. Po rozpadzie ZSRR przestano w nie inwestować, traktując jako mało potrzebne w nowych realiach geostrategicznych. Teraz stan sił rakietowych kontrolowanych przez USAF stał się krytyczny i regularnie trafia na czołówki mediów. Całość tu: http://www.tvn24.pl/jeden-klucz-do-glowic-na-450-rakietach-bazy-przesylaly-go-sobie-przez-fedex,488926,s.html
 • @szuwarek14 15:14:18
  "Negatywny efekt sankcji przeciwko Rosji w Europie będzie rosnąć.
  Negatywny wpływ antyrosyjskich sankcji na gospodarkę państw europejskich będzie rosnąć. Rosja znajdzie zamianę dla produkcji europejskiej i Europa „pozostanie z niczym", uważa dyrektor wykonawczy Izby Handlowo-Przemysłowej Czech ds. WNP František Masopust.
  Negatywny efekt sankcji będzie rosnąć. Wyraźnie objawi się w bliskiej przyszłości. Już w 2015 roku na rosyjskim rynku, który z powodu sankcji opuściły europejskie firmy, pojawią się koreańscy, chińscy i brazylijscy gracze. Wiemy, że Rosjanie szukają dla nas zamiany i znajdują ją – powiedział Głosowi Rosji Masopust. Według jego słów, sankcje powodują nie tylko wyraźne materialne, ale i psychologiczne straty. „Świadomość, że „zostałeś z niczym" jest dość trudna" – zauważa Masopust.
  Dyrektor Izby Handlowo-Przemysłowej Czech jest przekonany, że sankcje szkodzą obu stronom – i Rosji, i Unii Europejskiej:
  Od samego początku byłem przekonany, że sankcje niczego nie rozwiążą, że nic dobrego nie przyniosą. Również tym, kto je wprowadza. Najbardziej w wyniku sankcji cierpią państwa, które jak Czechy mają ścisłe stosunki handlowe z Rosją. Ktoś może powiedzieć: „Przecież dostarczamy do Rosji tylko 5 % od łącznej sumy eksportu". Ale nikt nie liczył, ile spośród tych gigantycznych rozmiarów czeskich dostaw do Unii Europejskiej w rezultacie trafia na rosyjski rynek. Nikt nie liczy, ile niemieckich firm zakupuje nasze części do swojego oprzyrządowania, które potem eksportuje do Rosji. A zredukowanie niemieckiego eksportu to uderzenie także w Czechów.
  W Czechach najbardziej ucierpiał eksport sprzętu medycznego, towarów chemicznych i obrabiarek. Dla niektórych firm to prosta droga do bankructwa, zauważa Masopust:
  Odczuliśmy już skutki poprzednich pakietów antyrosyjskich sankcji, kiedy to przestaliśmy otrzymywać od rosyjskich partnerów produkty podwójnego przeznaczenia do remontu naszego sprzętu wojskowego.
  Uważa on, że Czechy, i nie tylko one, w kwestii sankcji przeciwko Rosji, które planuje się omówić na posiedzeniu Rady Ministrów Unii Europejskiej 17 listopada, mogą upierać się przy własnym zdaniu:
  Doświadczenie poprzedniej rundy takich rozmów pokazuje, że możemy upierać się przy własnych interesach i nie przyjmować wszystkiego, co proponuje się w ramach Unii Europejskiej. Nasi przedstawiciele są zdolni do omówienia pewnych zmian, wyjątków, do odrzucenia niektórych z zaproponowanych środków sankcyjnych. Zatem mam nadzieję, że Czechy znów zajmą taką pragmatyczną pozycję i nie będą a priori popierać całego spektrum sankcji przeciwko Rosji, szczególnie tych, które bezpośrednio szkodzą naszym interesom."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_16/Negatywny-efekt-sankcji-przeciwko-Rosji-w-Europie-bedzie-rosnac-5095/
 • @Kula Lis 62 15:15:30
  wszelkie oznaki degeneracji dawnego imperium, historia już to wiele razy widziała
 • @Kula Lis 62 15:15:30
  Reportaż z Ługańska, dlaczego idą walczyć ?
  http://www.youtube.com/watch?v=a7fvcISVF_E
 • @szuwarek14 15:19:57
  stare ale na czasie -żydowskie przejęcie Ukrainy
  http://www.youtube.com/watch?v=wJcDTqbqOmE
 • @szuwarek14 15:19:57
  o najemnikach i egzekucjach :
  http://www.youtube.com/watch?v=jKd2jdQPW9M
 • @szuwarek14 15:24:33
  Semenczenko o spotkaniu z z Mc Cainem
  http://www.youtube.com/watch?v=fnvR9rW65gY
 • @szuwarek14 15:26:00
  Babaj wrócił z Krymu do Donbasu
  http://cs622631.vk.me/v622631273/7229/OQ18ZjxC5a0.jpg
 • @szuwarek14 15:27:12
  apel o jedność i wspólną walkę
  http://cs622631.vk.me/v622631355/937a/8yVcIgjM7kU.jpg
 • @szuwarek14 15:28:35
  "Odesski Katyń"
  http://www.youtube.com/watch?v=XvF_GDJ3tqQ
 • @szuwarek14 15:30:18
  Kozak Wiktor - 62 lata, 5-ro wnuków, powstaniec
  http://www.youtube.com/watch?v=To6I7bDk8rA
 • @szuwarek14 15:30:18
  ŁNR , lekarz z przychodni zwiał na Ukrainę chciał wywieźć różne rzeczy
  http://www.youtube.com/watch?v=E5aEDnPJrCk
 • interesariusz -> szuwarek14 @15:09:00
  w moim odbiorze to zdjęcie "satelitarne" to jeszcze większa ściema od tych wszystkich zdjęć przedstawiających ruską armię na Ukranie.
 • interesariusz -> szuwarek14 @15:14:18
  "Czy Amerykanie rzeczywiście będą umierać za Azję Południowo-Wschodnią?"

  Amerykanie mają tyle samo do powiedzenia, co my, czyli nic.
 • interesariusz ->szuwarek14 @15:16:05
  "Negatywny efekt sankcji przeciwko Rosji w Europie będzie rosnąć."

  ano będzie, za to szybciej zaleje nas żółta rasa. Czy jesteśmy zdolni żyć pod kuratelą innej kultury ?

  Polacy mają wszystko w d...., niestety, od 25 lat przecieram oczy ze zdumienia. Kto nas pozbawił nie tylko rozumu, ale i instynktu samozachowawczego ?
 • @interesariusz z PL 16:11:57
  politycznie na pewno w zestrzeleniu brała udział Ukraina a całość sfabrykował Waszyngton ale jeśli chodzi o dowody, zdjęcia i inne dowody to tylko fachowiec może uzbrojonym okiem ocenić, my możemy pokazywać co publikują
 • @interesariusz z PL 16:16:46
  To jest bardzo możliwe ale to zachód rozpętał migrację narodów, zaczęło się od statków z niewolnikami a skończyło na utworzeniu światowego agresora - Izraela i rozgonieniu islamistów z ich rodzimych ziem.
  Wszystko podporządkowane zyskowi- wyrywanie narodów z ich środowisk, zmienianie im jadłospisu, trybu życia, relatywizowanie historii, niszczenie pomników kultury i religii.
  Jeden wielki śmietnik ludzki któremu wektor nadają zamówienia polityczne i zamówienia korporacji.
  Rosja pod tym względem jest wzorem że nie ingeruje w tak ważne rzeczy jak kultura czy nawyki żywieniowe narodów. Już widzę jak długo pożyją Jakuci na jogurtach danone, chrzczonych parówkach i syropie klonowym.
  Zobaczyć Ingusza w stringach - bezcenne !
 • @interesariusz z PL 16:16:46
  Nie dają ani chwili wytchnienia dla własnych refleksji, tak zwanego pozbierania myśli do kupy albo praca na pograniczu możliwości ludzkich albo atrapa odpoczynku też starannie opracowana działająca jak kolejna maszyna do przemielenia delikwenta. Trudno włączyć myślenie jeśli jest się zaprogramowanym przez system jako odbiornik tego co podaje władza, raczej wciska i dopycha kolanem niż podaje.
 • @szczurobronny 16:52:31
  jeszcze raz podaję, dobry artykuł:
  "Globalny zamach stanu, czyli mity o thatcheryzmie i reaganomice.
  Czy rzeczywiście nie było alternatywy dla rządów Margaret Thatcher i Ronalda Reagana, a w konsekwencji – upadku państwa dobrobytu w Europie i Stanach Zjednoczonych? Czy naprawdę Thatcher i Reagan byli uzdrowicielami swoich krajów? Mimo nacisku neoliberalnej propagandy, uważam, że stworzyciele neoliberalizmu razem z państwem opiekuńczym pogrzebali cały świat.
  Najważniejsze działania obu tych postaci przypadają na początek lat 80′, i zrozumienie realiów czasowych jest kluczowe w analizie ofensywy kontrrewolucji konserwatywnej, kończącej trzy dobre dekady w Europie i USA. Rzecznicy neoliberalizmu twierdzą, że to właśnie trzydzieści lat interwencjonizmu wywołało problemu USA i Europy Zachodniej, ale stale pomijają wskaźniki społeczne, pokazujące ogrom pozytywnych skutków lewicowej polityki gospodarczej. W czasie rządów gabinetów realizujących socjaldemokratyczny program ekonomiczny mieszkańcy państw wysokorozwiniętych cieszyli się stałością zatrudnienia, wysokimi emeryturami, aktywną pomocą socjalną i wysokim standardem życia. Pytanie więc brzmi: co doprowadziło do kryzysu europejskiej wizji socjaldemokratycznej pod koniec lat 1970.? Odpowiedź jest jasna- globalizacja, która podniosła głowę i przeszła do frontalnego szturmu na obywateli całego świata. Właśnie wtedy międzynarodowe korporacje zdały sobie sprawę, że warunki światowego handlu dają im niczym nieograniczoną możliwość przenoszenia całych zakładów produkcyjnych do krajów Trzeciego Świata, gdzie cały czas miliony są wyzyskiwane dla zysków nielicznych. Pozbawieni osłon socjalnych, porzucanych przez rządy ich państw jako zbędny ciężar; w wyścigu dumpingu socjalnego pracownicy w najbiedniejszych regionach świata stali się łatwym łupem dla ogromnych koncernów. Fabryki zamykane w Europie pozostawiały bez pracy tysiące ludzi, by kierowani zasadą „zysk ważniejszy od ludzi” menedżerowie wielkich firm mnożyli bezustannie swoje zyski, okupione krwią i potem pracowników krajów rozwijających się. Obniżenie w ten sposób potencjału produkcyjnego państw wysokorozwiniętych doprowadziło między innymi do wzrostu bezrobocia, a w konsekwencji – drenowania budżetu, który został pozbawiony wpływów z podatków ludzi bezrobotnych, a dodatkowo obciążony wypłatą zasiłków. Od 1978 roku przeniesiono z Wielkiej Brytanii ponad milion miejsc pracy w przemyśle. Wniosek, że korporacje utuczyły się kosztem ludzi i budżetów państwowych, jest oczywisty.
  To jednak nie koniec negatywnych efektów nowych metod osiągania zysku. Przed początkiem ofensywy globalizacji kapitał spekulacyjny stanowił około 50% zasobów gospodarczych naszej planety. Reszta zasobów zawierała się w kapitale inwestycyjnym, czyli rzeczywistej wartości maszyn, gruntów, budynków, pracy ludzi i wartości sprzedaży. Dzisiaj kapitał spekulacyjny to 82% bogactw świata. Koniec lat 1970. przyniósł niepowstrzymany przepływ kapitału spekulacyjnego, uzależniając światową gospodarkę od wahań cen akcji na Wall Strett lub City. Akcjonariusze i prezesi wielkich koncernów szybko odkryli, jak wielkie bogactwo można zdobyć na zmianach kursów. Dyrektorzy korporacji całkowicie poświęcili się podnoszeniu kursów własnych akcji, bez oglądania się na ogrom wyrządzanych krzywd. Gospodarka stała się zbyt chwiejna, by dało się prowadzić na świecie skuteczną politykę monetarną. Obecnie, większą władzę ma prezes korporacji szantażujący szefa rządu biednego kraju wycofaniem kapitału, niż miliony formalnie wybierających władzę wyborców. Jednocześnie odpływający kapitał uciekł od podatków, bez żadnych obciążeń fiskalnych uderzając w kolejne gospodarki świata.
  W omawianym przeze mnie okresie dużym problemem okazał się światowy kryzys naftowy, który był dotkliwym ciosem dla uzależnionych od ropy gospodarek krajów wysokorozwiniętych. W znacznej mierze „kryzys państwa opiekuńczego” był po prostu nagłym wzrostem cen ropy naftowej, spowodowanym sytuacją na arenie międzynarodowej. Dziś bagatelizuje się skutki tego kryzysu, ponieważ propagandowy „całkowity upadek socjaldemokracji” legitymizuje drastyczne reformy neoliberałów.
  Suma negatywnych czynników gospodarczych, zarówno konsekwencji globalizacji, jak i spowodowanych kryzysem naftowym, doprowadziła do upadku gospodarki. Budżety popadały w coraz większe zadłużenie, rosło bezrobocie, szalała inflacja. Po przyjrzeniu się temu kryzysowi nie można stwierdzić, że ma on jakikolwiek związek z ideą państwa opiekuńczego. Wręcz przeciwnie – model globalizacji był, i jest do dziś, liberalny. Mimo to, problemem premierów i prezydentów stało się zirytowanie mieszkańców swoich państw. Mało kto wiedział, co jest prawdziwą przyczyną trudności. Sfrustrowani wyborcy pozbawili lewicę w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii władzy, przekazując ją całkowicie przeciwnej opcji politycznej- twórcom neoliberalizmu, Margaret Thatcher i Ronaldowi Reaganowi. Wydawało im się, że pomieszanie sceny politycznej przyniesie pożądany efekt. Lewica, w czasie swoich rządów zaskoczona globalizacyjną ofensywą, nie dostała czasu na znalezienie metody nadania globalizacji ludzkiej twarzy i utrzymania państwa opiekuńczego, tym razem skutecznie chronionego przed zakusami nieludzkiej globalizacji. Neoliberałowie przejęli USA, Wielką Brytanię, a nawet Kanadę. Ich decyzje złamały klasie robotniczej świata kręgosłup, a biednych i bezrobotnych wyrzuciły poza nawias społeczeństwa.
  Margaret Thatcher, nie martwiąc się o portfele swoich rodaków, prowadziła politykę wzrostu stóp procentowych. Zamykała kopalnie w czasach, gdy z powodu jej reform liczba bezrobotnych wzrosła do 2 milionów, a później, w 1982 do ponad 3,6 miliona (według oficjalnych danych). Niektóre instytuty szacowały nawet liczbę osób pozostających bez pracy na 5 mln! Kolejnym „zbawiennym działaniem” Żelaznej Damy było podniesienie podatku VAT, najboleśniej uderzającego w biednych. Pieniądze zdobyte na dzikiej prywatyzacji, zwalnianiu pracowników i zwiększaniu obciążeń dla najbiedniejszych Thatcher wykorzystała w jedyny znany liberałom sposób – obniżając podatki najbogatszym. Przypisywane jej zbilansowanie budżetu oznaczało serwilizm wobec procesów globalizacyjnych, okupionych ogromnymi cięciami, wymierzonymi przede wszystkim w wyklętych kapitalizmu. Rozwiązania Thatcher okazały się krótkofalowe, ponieważ z każdym miesiącem widzimy, jak globalizacja pogarsza standardy życiowe Brytyjczyków, którzy żalą się na niestałość zatrudnienia i mniejszą opłacalność pracy. Przywództwo „lewicowego” Tony’ego Blaira nie rozwiązało problemów pozostawionych jeszcze przez gabinet neoliberałów.
  Działania Reagana, koncentrujące się również na neoliberalnych rozwiązaniach gospodarczych, przyniosły podobne efekty, jednak mocarstwowa pozycja USA doprowadziła do rozprzestrzenienia się ich na cały świat. Od czasów Reagana znaczącą wzrosły dochody najbogatszej grupy Amerykanów, jednak równolegle doszło do pauperyzacji mniej zasobnych obywateli USA. Zygmunt Bauman zauważył, że prezydenta Stanów Zjednoczonych powinni wybierać obywatele całej Ziemi, ponieważ imperialna hegemonia USA sprawia, że niczym kręgi na wodzie, decyzje rządu federalnego rozchodzą się po całym globie. Reagan bardzo dobrze o tym wiedział. Zdecydował się nawet posunąć dalej – popierał wszystkich pro-amerykańskich dyktatorów Ameryki Łacińskiej, eksportując neoliberalizm siłą, czego przykładem była tyrania Pinocheta. Amerykańskie imperium wciąż nie skorygowało swojej wizji świata – dla amerykańskich prezesów i gorliwie im służących senatorów bogactwa świata muszą być koncentrowane w rękach nielicznych, a osiągane fortuny przyćmiewać budżety państw rozwijających się. Dla przykładu, majątek 15 najbogatszych ludzi przekracza PKB calej Afryki subsaharyjskiej. W USA 42% bogactwa narodowego jest w rękach 1% Amerykanów.
  Ronald Reagan i Margaret Thatcher wykonali powierzone im zadanie – przeprowadzili globalny zamach stanu. Całkowicie obalili dawny, sprawiedliwszy model gospodarki, kierowani chęcią nabijania portfeli garstce bogaczy. Gdy dwie potęgi polityczno-gospodarcze Zachodu zaakceptowały nowy, neoliberalny porządek, kapitulacja reszty świata była tylko kwestią czasu. Jedno po drugim, państwa Europy, Azji, Afryki, Oceanii i obu Ameryk, podporządkowywały się dyktatowi kapitału. Architekci nowego systemu wiedzieli, że by przetrwać, musi on opanować cały świat. Rzucając hasłami wolności, rynku i demokracji świadomie przeorali obraz świata- nędza mieszkańców III świata, brutalność konfliktów prowadzonych z powodu ropy naftowej i niewyobrażalne bogactwo prezesów wielkich koncernów pokazuje, że system ten z założenia był zbrodniczy.
  Neoliberalna globalizacja zgniotła opiekuńcze państwa narodowe, ponieważ operowała na globalnym poziomie. I jeśli chcemy powstrzymać tę dyktaturę, jeśli chcemy obalić wszechogarniający wyzysk, to my też musimy działać na skalę globalną."
  Autor: Kacper Kutrzeba
  http://wolnemedia.net/gospodarka/globalny-zamach-stanu-czyli-mity-o-thatcheryzmie-i-reaganomice/
 • @szuwarek14 16:57:03
  Poroszenko chce przestawić Ukrainę na system przedpłat za zużycie energii. Już widzę ciemność.
  http://cs622429.vk.me/v622429862/8471/09MNwEfkliQ.jpg
 • @szuwarek14 17:02:34
  "Eksperci uważają, że jeśli Europa zdecyduje się anulować reżimu wizowego dla Ukrainy, przyczyni się do masowego exodusu z tego kraju."
  Doprawdy ?
  http://cs622429.vk.me/v622429862/8468/PWMqo1xSu9U.jpg
 • @szuwarek14 17:05:39
  Jeden człowiek zabity, 2 rannych podczas ostrzału największej kopalni "Komsomolec Donbas. Kopalnia w ruinie.
  http://cs540109.vk.me/c622926/v622926421/a715/2aROs9X4ces.jpg
  http://cs540109.vk.me/c622926/v622926421/a71c/LNLv-nPeeNU.jpg
 • @szuwarek14 17:10:53
  ??
  http://cs624630.vk.me/v624630207/85d8/_vNj3mEL2gg.jpg
 • @szczurobronny 17:12:43
  - " Jak ci się spało tej nocy Poroszenko?
  - spałem jak maluch
  - hi hi pół nocy płakał i 2 razy się zesr..."
  http://cs625317.vk.me/v625317099/98ea/eidlr6szXiE.jpg
 • @szuwarek14 17:14:58
  "Obergefreiter Wehrmachtu przy znaku drogowym niedaleko bulwaru Szewczenki w okupowanym Stalinie (obecnie - Donieck)."
  http://cs624818.vk.me/v624818099/9878/WwHXBWYEWv8.jpg
 • @szczurobronny 17:18:51
  http://cs623631.vk.me/v623631099/50d2/1v1pc_sTm5s.jpg
 • @szczurobronny 17:05:00
  Bo Bandera to żyd, niestety.
 • @szczurobronny 17:05:00 to ich człowiek, nie rozumiem ich oburzenia.
  Bandera i Szuchewycz – wiarołomni synowie żydowskiego narodu Wiarołomni synowie żydowskiego narodu.

  «Свідомий українець зобов’язаний бути тупим і дебільним. Якщо свідомий українець не є тупим і дебільним, він автоматично стає жидом або москалем…» Степан Бандера

  „Świadomy Ukrainiec ma obowiązek być tępym i debilnym. Jeżeli świadomy Ukrainiec nie jest tępym i debillnym to staje się automatycznie żydem albo Moskalem…” Stepan Bandera. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/aaq-288x400.jpg „I często żydem okazuje się być ten, którego nigdy nie podejrzewasz”

  Erich Maria Remarque

  Przeczytałem na kilku ukraińskich forach internetowych wykopane z internetu. A oto naziolki dla was na przekąskę. To jest właśnie przyczyną dlaczego Cyla (Julia Tymoszenko-Telegina-Kapitelman) jest w was zakochana, jesteście tej samej krwi. Sztefan Bandera – ochrzczony żyd, unita. Greko-katolik ze wsi Ugryniw Staryj, niedaleko Kałusza, urodzony w okresie rządów austro-węgierskich w Galicji.

  Ojciec: Adrian Bandera -greko-katolik z rodziny mieszczańskiej Moshe i Rozalii (z domu Bielecka, polska żydówka) Bander. Roza, typowe żydowskie imię, czyż nie?

  Matka: Mirosława Głodzińska – polska żydówka, takich żydów nazywa się jeszcze halachicznymi, czyli, że są po matce.

  UWAGA! Pytanie: SKĄD u Słowianina, jakoby, może pojawić się nazwisko „BANDERA”. Jeżeli nie od Rumunów to co najmniej od słowa „bander(sza)”, to znaczy żyd(ówka) – właściciel(ka) burdelu.

  A wyjaśnienie pochodzenia jego nazwiska jest proste. Współcześni ukro-naziści tłumaczą je jako „bandera (chorągiew)” ale w języku jidysh oznacza ono „priton” (spelunka, zamtuz, burdel-tłum.). I nie jest to słowiańskie nazwisko i nie ukraińskie. To jest włóczęgowskie przezwisko kobiety, która posiadała burdel. Takie kobiety na Ukrainie były nazywane „BANDERSZAMI”. Według zwyczaju narodu żydowskiego narodowość przekazuje się po matce a nie po ojcu, i ona przekazała swoje bezwstydne nazwisko któremuś z męskich przodków Stepana Bandery. Najprędzej samemu Stepanowi. Także i portret samego Sztefana Bandery nie pozostawia wątpliwości co do jego genetycznego żydostwa. Przy wzroście 159 centymetrów i przy przednio-azjatyckich rysach twarzy nie ma pytań. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/aas.jpg 1-Z leka uniesione nozdrza nosa

  2-Wygięty koniuszek nosa o dużym promieniu

  3-Mocno cofnięta dolna szczęka

  4-Dolna powieka wałeczkowata

  5-Zamknięte oczy (to już na innych zdjęciach ale tutaj takie oznaki są widoczne) wyglądają jak powierzchnia kuli

  6-Na zdjęciu 2 doskonale jest widoczna przednia linia owłosienia głowy

  7-Trójkątny kształt czaszki z wystającą nad szyję potylicą

  8-Uszy krzywe i sterczące

  Bezpośredni następca s. Bandery, jego wnuk i imiennik, Stepan , opowiadał, że „w dzieciństwie często zachodził do synagogi w Toronto” uzasadniając ten fakt czymś w rodzaju nauki religii światowych w ramach programu szkolnego. Ale „częściej chodziliśmy się bić z Polakami” – dodawał Bandera. Według jego słów, w domu nigdy nie podejmowano „tematu żydowskiego”. O żydach w ogóle nie mówiło się. Wiadomo, że w domu powieszonego nie mówi się o sznurze.

  Pośrednim dowodem żydowskiego pochodzenia Stepana Bandery są próby Służby Bezpeky Ukrainy (Służba Bezpieczeństwa Ukrainy) znalezienia dowodu nie uczestnictwa OUN w represjach żydów a nawet obecności żydów w kierownictwie UPA. Jak wiadomo OUN i UPA przeprowadzały czystki etniczne nie tylko przeciwko żydom ale i przeciwko Polakom, Węgrom, Słowakom i innym mniejszościom narodowym i nawet przeciwko Ukraińcom, którzy nie współpracowali z banderowcami. Ale z jakiegoś powodu orły ze Służby Bezpeky Ukrainy zatroszczyły się akurat własnie stosunkami żydów i UPA.

  W okresie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (II Wojna Światowa – tłum.) w latach 1941-1945 banderowcy bestialsko wymordowali ponad 5 milionów cywilów mieszkających na Zachodniej Ukrainie i wysłali na roboty przymusowe ponad 5 milionów Ukraińców z których połowa nie powróciła.

  Na krwawych rękach banderowców jest krew:

  -wymordowanych kijowian w Babim Jarze w liczbie ponad 100 tysięcy ludzi

  -wymordowanie jednej czwartej Białorusinów i białoruska wieś Chatyń

  -wymordowanie ponad 1 miliona żydów

  -wymordowanie ponad 1 miliona Ukraińców

  -wymordowanie ponad 500 tysięcy czerwonoarmistów

  -wymordowanie ponad 200 tysięcy Polaków a także mordowanie Czechów, Słowaków, Węgrów, Jugosłowian, Francuzów, itd.

  Banderowcy tłumili powstania narodowe przeciwko faszystom w Warszawie i Pradze. Banderowcy bronili Berlina przed Armią Czerwoną.

  Znany jest fakt, że „Ukraińcy” to jest polska nazwa mieszkańców wschodnich kresów Polski, mieszkających w pobliżu granic Rosji. Ukro-nacjonaliści to etniczny, pograniczny tygiel a typowy przykład takiego Ukra to chrzczony żyd, unita Stepan Bandera, dzięki rączkom Juszczenki, Bohater Ukrainy. Zastępca Bandery, Jarosław Siemionowicz (Szmulewicz) Stecko, także chrzczony żyd-unita i także jego żona i współpracownica, Hanna-Eugenia Josifowna, która przybrała partyjny pseudonim „Jarosława”, i w 1992 roku powróciła na Ukrainę gdzie stanęła na czele Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów, została obsypana zaszczytami niezależnej Ukrainy. Zgodnie z tradycją nacjonalistów zakończyła swoje plugawe życie w Monachium, tak jak i sam Bandera. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/aal1.jpg Stecko

  Co ciekawe to co do semickości rysów przebija nawet Goldę Meir, legendarną premier Izraela. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/aad.gif Golda Meir

  A drugi ważny współpracownik Bandery w walce to żyd Lew Rebet, redaktor „Ukrainskyj Samostijnik”, jeden z przywódców „Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów za Granicą” (OUN (Z)).

  I wreszcie Roman Joskowicz Szuchewycz – „bitny generał”. Szef jerozolimskiego Yad Vashem, Joseph Lapid, wskazał na głęboką i intensywną więź pomiędzy batalionem „Nachtigall”, dowodzonym przez Romana Szuchewycza, a niemieckimi władzami a także udział batalionu „Nachtigall” pod dowództwem Szuchewycza, w pogromie we Lwowie (lipiec 1941), króry spowodował śmierć około 4 tysięcy żydów. Lapid opierał się na dokumentach dostępnych w archiwum a dotyczących batalionu „Nachtigall” i Romana Szuchewycza. Egzemplarze tych dokumentów były przekazane delegacji ukraińskiej kiedy Juszczenko w jarmułce pojawił się w Izraelu z prośbą o pomoc w nagłośnieniu idei ludobójstwa Ukraińców. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/aaf.jpg Rzekomo chrześcijański Juszczenko płaszczy się w Jerozolimie przed żydami http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/aat.jpg Judeochrześcjański, wyznaniowo hybrydowy Juszczenko sięga wyżyn … http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/aag.jpg http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/09/aah.jpg Wszyscy ci ludzie realizowali prześladowania żydów, nazywali bolszewików żydami i dążyli do utworzenia, dla podobnych do siebie, oddzielnego państwa w Galicji. Typowa pomysłowość, w tym przypadku w polityce: niemiecki nazizm nadchodzi, jest najsilniejszy, trzeba podczepić się do silniejszego jeżeli trzeba dla ratowania swojej skóry zabijać swoich to trzeba zabijać.

  Zasada: „bandyta ucieka i wrzeszczy „łap bandytę!” albo złodziej wrzeszczy „łap złodzieja!”. Liczni banderowcy znaleźli się w niemieckim obozie koncentracyjnym jako żydzi „zgodnie z antysemicką polityką Niemiec, a nie z powodu „ukraińskiego patriotyzmu”, jak to próbowała przedstawić pomarańczowa władza ukraińska.

  Tak więc nie trzeba „tralalować”! Szumowina to szumowina. Tak jak własowcy w Rosji, których uważa się za podłych zdrajców, tytułów „Bohaterów” nie otrzymują, pomników im się nie stawia i nie zmusza się uczniów aby wzorowali się na nich w życiu. Zdrajcom jest wszystko jedno kogo mają zabijać i po czyjej stać stronie, najważniejsze to ratowanie własnej skóry, tak jak to zrobił to tatuś Juszczenki podczas wojny, jak robił to Wytia Juszczenko w chwackie lata prezydentury: „NATO jest silniejsze i da mi fanty a naród można i pogrzebać w wojnie, nawet i jądrowej, tak czy owak, czmychnę do teściowej w Chicago, jeżeli mnie przyjmie a Ameryka wpuści”.

  …A może i jeszcze, kiedy potwierdzi się prawdziwa narodowość Bandery, za nadanie Stepanowi Banderze tytułu „Bohatera Ukrainy”, Izrael nada tytuł „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”. Już w okresie „nezależnosti” w szeregi nacjonalistów wstąpił taki genialny poeta jak Moishe Fischbein, obywatel Niemiec, monachijski pijak. Moishe wszedł w środowisko najtęższych i najtwardszych nacjonalistów, zażarcie udowadniając, że banderowcy byli żydami i w ich szeregach dużo było żydów. Miał, jak widać, powód. Najprawdopodobniej z powodu dolarów, którymi obsypywał go Juszczenko, biorąc go na swojego doradcę. Co on tam jemu nadoradzał to nie wiadomo, ale wiadomo, że Moishe zaprzedał się nazistom i, jako dobry ojciec, regularnie, co miesiąc, przesyłał córce do Monachium 500 dolarów. Ukraińskim nacjonalistom NIE PODOBA SIĘ, że żyd Bandera, oszukując ich, wykorzystywał ich, jak jednorazową prezerwatywę, dla swoich osobistych interesów. Tak, Bandera pragnął zostać małym królikiem dla zachodnich Ukraińców ażeby żyć nie pracując i bogacić się na ich rachunek. Właśnie dla zdobycia władzy dla siebie osobiście Bandera wykorzystywał niepiśmiennych i zezwierzęconych ukraińskich nacjonalistów jako narzędzia do osiągnięcia swoich celów a potem, oczywiście, zniszczyłby ich.

  „Świadomy Ukrainiec ma obowiązek być tępym i debilnym. Jeżeli świadomy Ukrainiec nie jest tępym i debilnym to staje się automatycznie żydem albo Moskalem…” – Stepan Bandera

  A do czego potrzebni mu poddani, którzy umieją tylko bestialsko zabijać a nie umieją pracować, to znaczy nie są w stanie wzbogacać go? A żydów, swoich współplemieńców, polską i ukraińską inteligencję Bandera mordował ażeby oni nie stworzyli mu konkurencji do władzy i po to ażeby masa ludowa była niewykształcona, tak łatwiej zarządzać i ogłupiać lud. Po I Wojnie Światowej rozpadły się trzy imperia, rosyjskie, austro-węgierskie i osmańskie, a także Wielkie Niemcy i właśnie w tym okresie pojawiały się i znikały liczne kraje, wielkie i małe.

  Dlatego Bandera na to liczył. Zdobyć niewielki kawałek ziemi z niewolnikami i stworzyć swoje osobiste „nezależnoje” drobne księstwo – Ukrainę. Nawiasem mówiąc, Polska pojawiła się po I Wojnie Światowej właśnie z powodu rozpadu Austro-Węgier, Rosji i Niemiec. Faszystę i oprawcę Banderę scharakteryzował na Procesie Norymberskim pułkownik Erwin Stolze, zastępca szefa II Oddziału Abwehry: „…W październiku 1939 roku ja, z Lahuzenem, zwerbowaliśmy Banderę do bezpośredniej pracy na rzecz Abwehry. Bandera był energicznym agentem i jednocześnie wielkim demagogiem, karierowiczem, fanatykiem i bandytą, który pogardzał wszystkimi zasadami ludzkiej moralności na drodze do osiągania swoich celów, zawsze gotów do popełnienia każdej zbrodni. Kontakty agenturalne z Banderą utrzymywał, w tym okresie, Lahuzen, ja, pułkownik Erwin Stolze, major Duhring, sonderfuehrer Markert, i inni…”.

  I na zakończenie ma się ochotę przytoczyć kilka ostatnich „arcydzieł” nacjonalistycznej myśli:

  „Jeżeli pragniesz cokolwiek świętować 1 stycznia to świętuj dzień urodzin wielkiego syna narodu ukraińskiego, Stepana Bandery”.

  „Jeżeli obchodzisz Nowy Rok to jesteś żałosnym moskiewskim lizusem, dlatego, że to sztuczne święto narzucili nam moskiewscy okupanci”.

  Za: http://galickij-jastreb.io.ua/s382820/nevernye_syny_evreyskogo_naroda

  Data publikacji: 1.01.2013

  Przekład: RX Za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/tag/zyd-bandera
 • @szczurobronny 17:05:00 cd...
  Dlaczego banderowcy gardłują. Почему бандеровцы картавят… (Dlaczego banderowcy gardłują…)

  NAJLICZNIEJSZA GRUPA ETNICZNA ZAMIESZKUJĄCA DANY OBSZAR WEDŁUG SPISÓW POWSZECHNYCH Z LAT 1897-1900 (Żydzi-kolor seledynowy) http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/11/r151-600x537.jpg ODPOWIEDŹ NA PYTANIE: DLACZEGO BANDEROWCY („UKRAIŃCY” MAŁOPOLSKI WSCHODNIEJ) WYMAWIAJĄ GARDŁOWO DŹWIĘK „G”.  SKŁAD ETNICZNY POPULACJI UKRAINY W LATACH 1959, 1970, 1979, 1989
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/11/r1511.jpg картавить- wymawiać dźwięk „g” gardłowo, wymawiać poszczególne dźwięki niewyraźnie, seplenić (Słownik rosyjsko-polski)

  Za: http://judastruth.livejournal.com/135128.html

  Data publikacji: 25.11.2013

  RX Za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dlaczego-banderowcy-gardluja-seplenia-2013-11
 • @szczurobronny 17:57:46
  Ten samolot mógł tam jednak się znajdować, on po ostrzelaniu leciał, mógł skręcić, i spokojnie zniżać lot, do momentu poprawki, potem spadł tam gdzie spadł, to raptem ok. 30-50 km. Przecież już był ewenement, gdy zabrakło paliwa w Airbusie to lotem ślizgowym leciał ponad 300 km i lądował bodajże w US Bazie na wyspie na Atlantyku, napęd sterów miał z turbinki powietrznej umieszczonej pod kadłubem, bo nic nie działało. Przecież mówiono na początku, że mają obniżyć pułap z 10 km na 7 km, potem to zniknęło. Ja bym tak sceptycznie do tego filmu nie podchodził. Miały być tam dwa SU 25/27 jeden miał być potem zestrzelony przez Opołczeńców, lub nawet przez swego, bo on strzelał, a drugi go ubezpieczał, by świadka/wykonawcy nie było. Pewnie pilot tego drugiego też już w ziemi, bo nie zostawia się świadków na ogół.
 • @szczurobronny 18:43:11
  No pewnie! puszczaj wszystko co zamieszczam. Pzdr!
 • @szczurobronny 18:59:50
  Prześledziłem wiele wypadków lotniczych, w tym zestrzeleń, zarówno wojskowych, jak i pasażerskich, cywilnych, samoloty ot tak jak kamień w dół prosto nie spadają, nawet te co się rozpadły w powietrzu, to szczątki jeszcze lecą, nie opadają w jedno miejsce.
 • @szczurobronny 18:43:11
  Roman Dmowski: Kwestia żydowska. TRIUMF ŻYDOSTWA PO WOJNIE ŚWIATOWEJ (wrzesień-październik 1930 r.) http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/11/a134.jpg Kwestia żydowska, która w życiu Polski ma tak doniosłe znaczenie, jest zarazem wielką kwestią całego świata naszej cywilizacji. Jej rozwój w Polsce ściśle się wiąże z ogólną pozycją Żydów w Europie i Ameryce, a losy jej w świecie zależą w większej, niż to się może wydawać, mierze od położenia żydostwa w Polsce. Stąd, chcąc sobie zdać sprawę z jej stanu, nie można się za­mykać w naszych stosunkach wewnętrznych, ale trzeba ją rozważać w całości.

  W dobie głębokich i niesłychanie szybko postępu­jących przemian, które przeżywa dziś świat naszej cywi­lizacji, kwestia żydowska nie uniknęła ogólnego losu zagadnień jego życia. I ona weszła w okres głębokiego kryzysu, który musi doprowadzić do wielkich zmian w położeniu żydów i w roli, przez nich odgrywanej.

  Ten kryzys zjawia się w chwili największej siły i największego znaczenia żydostwa.

  Koniec wojny 1914-18 roku przyniósł żydom najświetniejszy bodaj triumf, jaki odnieśli kiedykolwiek w ciągu całych swoich dziejów. Lista ich zwycięstw jest bardzo długa… Jeżeli na konferencji pokojowej, przygotowującej Traktat Wersalski, nie wszystko poszło po ich myśli, to nie tylko dlatego, że interesy i dążenia narodów w żad­nych warunkach nie mogą być całkowicie od nich uza­leżnione, ale także i to w znacznej mierze dlatego, że, zajęci sporami między sobą, byli z początku nieobecni w Paryżu i przysłali swój komitet wtedy, kiedy pewnym sprawom, a przede wszystkim sprawie polskiej, nadano już kierunek, w którym poszło ich rozstrzygnięcie. Wpływ ich na ostateczne decyzje w tych sprawach był niemały, ale nadanego kierunku już zmienić nie mogli. Musieli się pocieszać nadzieją, że w okresie powojennym nie­jedno da się odrobić.

  To trzeba stwierdzić, że z chwilą, kiedy zaczęli działać na konferencji, wpływ ich był ogromny, większy bodaj, niż któregokolwiek z przedstawianych tam na­rodów.

  Mieli oni w swych rękach głównych ludzi, decydu­jących o losach świata, a niektórych używali wprost jako swych agentów.

  Pozycja ich pod koniec wojny i w latach powojen­nych w największych państwach, zwłaszcza w Anglii i w Stanach Zjednoczonych, stała się tak silną, że do zajmowania w nich pierwszorzędnych stanowisk nie mieli już potrzeby deklarować się jako Anglicy czy Amery­kanie. Najwyższe urzędy stały się tam dostępnymi dla ludzi jawnie zaliczających siebie do narodowości żydow­skiej, dla syjonistów, a w Anglii rządzącym ministrem został nawet członek komitetu wykonawczego organizacji syjonistycznej. W Niemczech, gdzie przed wojną już odgrywali pierwszorzędną rolę w finansach, handlu i przemyśle, ale mieli bardzo ograniczony dostęp do udziału w ma­chinie państwowej, te ograniczenia zostały po wojnie usunięte, i od razu wzięli niemały udział w rządzeniu no­wą republiką.

  Rosja, jedyne państwo, które się przeciw nim bro­niło systemem praw wyjątkowych, została wywrócona przez rewolucję, której duszą i kierownikami byli prze­de wszystkim Żydzi. Przedstawiciele systemu walki z Żydami za swoje względem nich przewinienia drogo zapłacili.

  Polska, która w latach przedwojennych, przeko­nawszy się aż nadto dobitnie o wrogim stanowisku Żydów względem jej dążeń narodowych i widząc całe niebezpieczeństwo, płynące z zażydzenia swych miast, zaczęła energiczniej organizować swój handel i popierać tę pracę bojkotem handlu żydowskiego — po odbudo­waniu państwa zatarła swe wrogie względem nich stanowisko, a w dalszym ciągu otrzymała rządy wyraźnie im przyjazne, popierające ich w życiu gospodarczym oraz otwierające im szeroko dostęp do armii i wszelkiej służ­by państwowej.

  Z ich właściwie inicjatywy ustanowiona została Li­ga Narodów, w której to organizacji zajęli wiele miejsca, a jednocześnie z Traktatem Wersalskim została podpisa­na konwencja o mniejszościach, przeznaczona do tego, żeby Żydom w państwach środkowej Europy zapewnić opiekę z zewnątrz. Głośny ruch antysemicki, istniejący do niedawna w różnych krajach, umilkł, jego organizacje się porozwiązywały lub pędzą żywot suchotniczy, organy prasowe pozamykały się lub utraciły czytelników. Z wyjątkiem autorów kilku książek, które się po wojnie ukazały, dziś prawie nikt na Żydów nie napada, nikt ich nie krytykuje; natomiast ukazuje się niemało publikacji, które ich gloryfikują.

  Wreszcie — najbardziej widoczne zwycięstwo — przyznano im Palestynę jako ognisko czy siedzibę na­rodową żydowską (Jewish national home), pod opieką Wielkiej Brytanii sprawowaną na mocy mandatu Ligi Narodów. Jak wynika z ducha mandatów, ta opieka ma istnieć dopóty, dopóki Palestyna żydowska nie dojrzeje do całkowitej niepodległości.

  Można by powiedzieć, że to zwycięstwo niepełne, ponieważ nie ustanowiono od razu państwa żydowskiego. Tak wszakże nie jest. Żydzi sami tego państwa obecnie nie chcieli. Palestyna, jako niepodległe państwo żydow­skie, musiałaby własnymi siłami żydowskimi stworzyć obronę przeciw otaczającemu ją, a wrogiemu żydom światowi arabskiemu i na własną rękę radzić sobie z przytłaczającą większością arabską na wewnątrz. Takie państwo zniknęło by nazajutrz po jego ustanowieniu. Trzeba było mieć czas na umocnienie żywiołu żydowskie­go w kraju, a zrobić to można było tylko pod opieką potęgi, dla której świat arabski ma respekt. Przez pe­wien czas żydzi spierali się między sobą, czy tą potęgą ma być Anglia, czy Stany Zjednoczone; zwyciężyło wszakże na realniejszych podstawach oparte dążenie żydów angielskich. Stany Zjednoczone są za daleko, nie mają w tej części świata żadnego punktu oparcia i choć­by chciały najgorliwiej sprawować swą opiekę, nie po­siadają do tego warunków. Anglia natomiast, ze swą pozycją w północno-wschodniej Afryce, panująca w Indiach i biorąca mandaty w części krajów arabskich, w sąsiedztwie Palestyny, była stworzona na protektorkę fundamentów żydowskiej państwowości. Silna zaś pozycja żydów w samej Anglii dawała gwarancję, że ochoty do tej opieki jej nie zabraknie.

  Usadowienie się w Palestynie, jako w kraju mandato­wym angielskim, było z punktu widzenia żydów najświetniejszym rozwiązaniem i dawało podstawę do najśmiel­szych nadziei. Trudno przeczuć, jak daleko szły te na­dzieje: wyparcie z kraju ludności arabskiej, skolonizo­wanie go przez żydów, później zapewne posunięcie dalej kolonizacji, rozszerzenie granic Palestyny, stworzenie państwa z wielką pozycją w świecie i udział w sprawach międzynarodowych już jawny, firmowy, w imieniu pań­stwa żydowskiego, nie zaś, jak dziś, gdy chodzi o udział oficjalny, w charakterze przedstawicieli innych narodów.

  Zrozumiałą jest rzeczą, że po tak długim szeregu świetnych zwycięstw ogromnie wzrosło w Żydach poczu­cie własnej siły i wyższości nad innymi narodami. Wstą­pili w nowy okres dziejów z niezachwianą wiarą w swą wielką przyszłość. Na rozpoczęcie tego okresu, prócz wszystkich innych, mieli jeszcze jeden, niemały atut w rę­ku. Gdy wszystkie narody, wojujące w wojnie światowej, okrutnie się skrwawiły, potraciły miliony ludzi w kwie­cie wieku, żydzi, których udział w armiach był bardzo duży, strat mieli niewiele. Na ogół bowiem służyli nie na froncie, ale w kancelariach. Całość tu: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/roman-dmowski-kwestia-zydowska-2014-11
 • @Kula Lis 62 19:21:46
  ciekawe informacje dorzuciłeś, dzięki
 • @trojanka 20:02:04
  gdzieś na Rusi Podkarpackiej
  http://cs540109.vk.me/c624725/v624725719/92ef/ipiOApiijkM.jpg
 • @szuwarek14 20:21:55
  Jeszcze jeden powód dlaczego Sławiańsk i Kramatorsk miały być zniszczone, kontrakt Shella i Chevrona na eksploatację złóż gazu w rejonach ługańskim i donieckim, dzierżawa na 55 lat.
  http://www.youtube.com/watch?v=ZPJ-aYi82fY
 • @szczurobronny 20:30:29
  http://cs540109.vk.me/c622319/v622319600/8f70/6Nm2h1FXz1A.jpg
 • @szuwarek14 20:35:58
  "ŁRL: dekret Poroszenki przerwał proces negocjacyjny.


  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisując dekret o blokadzie gospodarczej Donbasu ostatecznie wyprowadził Kijów z mińskiego procesu negocjacyjnego. Z takim oświadczeniem wystąpił szef Rady Narodowej Ługańskiej Republiki Ludowej Aleksiej Kariakin.
  Zgodnie z jego słowami, OBWE i Rosja powinny wpłynąć na Poroszenkę, aby zniósł on dekret o blokadzie gospodarczej Donbasu.
  Prezydent Ukrainy w sobotę polecił ewakuować ze strefy przeprowadzania operacji pacyfikacyjnej wszystkie instytucje państwowe, sądy i więźniów, a także zablokować rachunki bankowe."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_16/LRL-dekret-Poroszenki-przerwal-proces-negocjacyjny-1590/
  ---
  - wybitnie zachodowi nie wyszła operacja Majdaność, nawet sami nie wiedzą jakie rozkazy wysyłają Poroszence, może czas odstawić prochy albo ustąpić ze stanowisk
 • @szczurobronny 20:38:12
  "Ukraiński socjolog: Retoryką skrajnego nacjonalizmu posługują się dziś wszystkie większe partie na Ukrainie.
  „Ukraińskie władze i główny nurt opinii publicznej nadal pokazują nieakceptowalną ignorancję wobec zagrożenia ze strony skrajnie prawicowych, a nawet neonazistowskich sił, współpracując z nimi podczas wyborów i pozwalając im na objęcie stanowisk w organach ścigania”.
  Na łamach brytyjskiego dziennika „The Guardian” ukazał się artykuł Wołodymyra Iszczenki – ukraińskiego socjologa z Uniwersytetu Narodowego „Akademia Kijowsko-Mohylańska”, zajmującego się badaniem protestów społecznych na Ukrainie. Sam tytuł, „Ukraina zbyt długo ignorowała skrajną prawicę – musi obudzić się w obliczu niebezpieczeństwa” podważa dominującą w polskich mediach narrację o rzekomej porażce skarjanych nacjonalistów na Ukranie. Lektura potęguje to wrażenie.
  Iszczenko, analizując kwestię znaczenia elementów nacjonalistycznych w życiu publicznym Ukrainy zwraca uwagę, że Swoboda niemalże o włos nie weszła do parlamentu (4,7%). Część potencjalnych głosów została przy tym najpewniej przejęta przez Prawy Sektor, który zdobył 1,8% głosów. Iszczenko zauważa wszystkim, że mówienie o utracie znaczenia przez skrajną prawicę na podstawie braku sukcesu wyborczego jest „krótkowzroczne i formalistyczne”. Retoryka wielu polityków centrowych, a nawet liberalnych znacząco „przesunęła się na prawo”, czym udało im się pozyskać część elektoratu nacjonalistycznego. Jako przykład podaje ministra Arsena Awakowa, który określił prorosyjskich separatystów mianem „stonek” (nawiązując do tzw. Wstążek Św. Jerzego). W takiej sytuacji, gdy rozpoczęła się publiczna „licytacja na nacjonalizm”, „partie skrajnie prawicowe nie były w stanie zaproponować niczego wyjątkowego. Ale to nie oznacza, że nie zrobią tego później”. Będąc poza parlamentem, mogą krytykować rząd nie tylko z nacjonalistycznego punktu widzenia, ale także pogarszającej się sytuacji gospodarczej w kraju.
  Ukraiński socjolog podkreśla fakt, że 13 „skrajnie prawicowych parlamentarzystów” zostało wybranych w okręgach jednomandatowych lub z list partii, które formalnie nie są uznawanych za wybitnie prawicowe. Wymienia tu Partię Radykalną Olega Liaszki (jego zdaniem - „politycznego klauna”), a nawet Bloku Petra Poroszenki. Część z nich, jak Andrij Bilecki (lider rasistowskiej grupy Patrioci Ukrainy i współorganizator „niesławnego batalionu ‘Azow’”), określa on wręcz mianem „faktycznych neonazistów”. Podkreśla, że osoby tego rodzaju objęły ważne stanowiska w organach ścigania, co jego zdaniem jest „zagrożeniem dla demokracji”.
  Tym co uderza go najbardziej, jest zupełna ignorancja tego problemu ze strony władz Ukrainy i opinii publicznej. Zwraca nawet uwagę na charakterystyczny błąd, jaki tkwi w sposobie, w jaki krytykowane są Swoboda i Prawego Sektor: „ktoś może przyznać, że skrajna prawica jest niebezpieczna, ale jednocześnie utrzymywać, że owo niebezpieczeństwo polega na możliwości wykorzystania ich prowokacyjnych działań i wypowiedzi przez media rosyjskie, w celu zdyskredytowania Ukrainy. W myśl tej zakręconej logiki, skrajna prawica jest krytykowana za to, że stawia własny interes partyjny ponad interesem państwa. Innymi słowy, nie są krytykowani za antydemokratyzm, reakcjonizm, ksenofobię czy propagowanie dyskryminacyjnych idei, ale za to, że są za mało nacjonalistyczni”. Dotyczy to również obecności skrajnej prawicy w organach ścigania i służbach specjalnych (np. Jurij Michalczyszyn – propagator Goebbelsa, obecnie w pionie propagandowym i analitycznym SBU). Tutaj głównym problem nie jest to, co mogą uczynić politycznym oponentom czy mniejszościom, ale to, jak zostaną oni odebrani przez międzynarodową opinię publiczną.
  Iszczenko stawia mocną tezę: wyraźnie widoczna obecność skrajnej prawicy na Majdanie była jednym z czynników, przez który protest ten nie przerodził się w prawdziwie ogólnonarodowy ruch przeciw Janukowyczowi. Jednocześnie, obecność ta przygotowała grunt pod wojnę domową. Rzecz jasna, wiele odpowiedzialności leży według socjologa po stronie Władimira Putina. Z drugiej strony, odpowiedzialni są również ci zwolennicy Majdanu, którzy przymykali oczy na znaczenie i zagrożenia ze strony skrajnej prawicy, zamiast zdecydowanie się od niej odciąć (Iszczenko pisał o tym na łamach The Guardian już wcześniej). Ceną za tą tolerancję jest „utrata terytorium, zniszczenia w przemyśle i infrastrukturze i tysiące ludzkich istnień”. W podsumowaniu stwierdza natomiast: „Konieczne jest zerwanie z logiką - To może służyć Putinowi - i przyjęcie myślenia w kategoriach tego, co będzie służyło ludziom żyjącym na Ukrainie i czy radykalnie nacjonalistyczne idee mogą pasować do takiej ukraińskiej przyszłości, do której aspirujemy”. Marek Trojan
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/ukrainski-socjolog-retoryka-skrajnego-nacjonalizmu-posluguja-sie-dzis-wszystkie-wieksze-partie-na-ukrainie
 • @trojanka 20:45:17
  "Białe Łabędzie"pod Mariupolem szykują się do boju "my na dzihad"
  http://www.youtube.com/watch?v=lmwR_-Mov_s
 • @szuwarek14 20:47:46
  Legendarna grupa Rusicz przeniesiona do Doniecka, to ta sama grupa która rozgromiła Ajdar
  http://cs540109.vk.me/c624618/v624618648/cad9/mLzYOrmq9cs.jpg
  http://cs540109.vk.me/c624618/v624618117/9ba0/EadHMvWfAVE.jpg
 • @szuwarek14 20:35:58
  Pa Pa upainu
  Fakty są takie – Ukraina potrzebuje do końca bieżącego roku 6 mln ton węgla. Miała go kupić od RPA, tyle, że ostatnio – po wysłaniu pierwszej partii węgla z RPA na Ukrainę – afrykańskie państwo zapowiedziało, że więcej Ukrainie nic nie sprzeda. Dlaczego? Tego nie wiadomo, ale można się domyślać – kraj rządzony przez Poroszenkę i Jaceniuka płacić za cokolwiek nie lubi, czy wręcz – po prostu tego nie robi.

  Alternatywą było kupno węgla od Donieckiej Republiki Ludowej, tyle że ta zapowiedziała, że również Ukrainie go nie sprzeda, przynajmniej do czasu, aż ta nie przestanie ostrzeliwać Doniecka i innych miast Donbasu:

  „Twa wojna. Nie możemy dostarczać węgla tym, którzy nas ostrzeliwują” – oświadczył minister DRL, Aleksiej Granowski.

  Ukraiński minister Energetyki i Przemysłu Węglowego, Jurij Prodan, powiedział:

  „Mamy najwyżej półtora miesiąca na to, by podpisać nowy kontrakt. Nie mamy innego wyjścia, jak zwrócić się w tej sprawie do rosyjskich dostawców. Sytuacja związana z dostawami węgla jest groźna. Energetyczne bezpieczeństwo kraju jest zagrożone. Istnieje ryzyko, że nie będziemy w stanie przejść przez okres jesienno – zimowy.”

  Wcześniej mówiono też o tym, że Ukraina może kupić węgiel od Polski. Ukraina wyraziła zainteresowanie „transakcją” pod warunkiem, że… węgiel otrzymałaby za darmo.
 • @szuwarek14 20:35:58
  Aktywność sierot po Banderze wzrasta w Polsce. Próbują oni zakrzyczeć własną i polska historię ostatnich stu lat. A dowodzi ona, że banderowska wizja zasadza się jedynie na nienawiści i ludobójstwie, że żywi się ofiarami innych narodów, ale i własnego, że jest to wizja straceńcza.

  Ukraińcy hodują w sobie chorobę, której następstwem jest fakt, że tylko wówczas im się wiedzie jako społeczeństwu, gdy pozostają częścią obcej państwowości. Wolność dla Ukrainy jest jej prawdziwym ciężarem i zawsze wiedzie ten naród do samozatracenia, ale wcześniej do mordów sąsiadów.

  Sława Ukrainie, sława bohaterom - to w rzeczywistości sława samozatraceniu, sława mordercom! Państwa nie można stworzyć wyłącznie na negacji i nienawiści wypływającej z własnych kompleksów.

  Młodym Ukraińcom wznoszącym hasła banderowskich siepaczy w Warszawie należy postawić tamę i nieświadomych wyedukować, a szowinistów wyprosić z Polski natychmiast!
 • @szuwarek14 20:53:48
  Słusznie Węgrzy obawiają się u siebie ukraińskiego scenariusza, USA nie pozwoli na taką niesubordynację kolonii.
  Orban trochę pogonił specsłużby amerykańskie z kraju ale jak jest zlecenie na Węgry to tylko patrzeć jak u nas zacznie się antywęgierska propaganda a wyrobnicy z POPiSu popędzą na Budapeszt.
  http://www.youtube.com/watch?v=TkFypot6gxI
 • @Kula Lis 62 21:06:08
  Ukraińcowi niewolno pozwolić rządzić nawet własnymi skarpetkami,to taka konstrukcja psychiczna że gotów skarpetki poddawać torturom.
 • @szczurobronny 21:19:09
  Zdewastowany Kirowsk, chłopiec sierota wojenna uciekł do partyzantów.
  http://www.youtube.com/watch?v=eYnb6Dn9VPc
 • @trojanka 21:24:24
  "Dajcie na Ukrainę"
  http://cs540109.vk.me/c622829/v622829976/6d8b/8nuCWkfvCew.jpg
 • @szczurobronny 21:31:30
  normalni Ukraińcy mają pod skórą wściekłego psa a co mowa ci przeszkoleni i indoktrynowani przez 21 lat !
 • @szczurobronny 21:31:30
  Ronald Reagan był mamką Baracka Obamy ?
  http://cs623618.vk.me/v623618313/9021/ZjAHg_OsnZE.jpg
 • @szuwarek14 21:35:35
  http://cs540109.vk.me/c624222/v624222484/8d1d/WTGdJ0c2I-A.jpg
 • @szczurobronny 21:44:11
  "Łącznie straty wojsk ukraińskich w Noworosji (Donbas, Ługańsk, w Charkowie, Odessie i innych). Od 3 kwietnia - obecne. Nie wróciło około - 20.904 personelu wojskowego, w tym Członkowie wojskowych i paramilitarnych ukraińskich służb bezpieczeństwa.
  Z tego - około 3282 bojowników "Prawego Sektora", w większości walczących w Gwardii Narodowej, a także 30 specjalnych batalionów najemników od Igora Kołomojskiego - "Dniepr" i "Azowskiego", "Aydar". Mówi się, że niektóre zwłoki zostały usunięte w krematorium w Dniepropietrowsku lub zakopane na polu bitwy."
  http://novorossia.su/ru/node/9537
  http://novorossia.su/sites/default/files/mo2fmusvkry_16.jpg
 • @szczurobronny 21:39:07
  ale od 21 lat banderyzm ma gębę demokratyczną, nie jest już lokalny tylko przeszedł szkolenie zgodnie z syjonistycznymi standardami, to nie jest już amatorka
 • @trojanka 22:03:28
  "W stolicy Słowacji odbyła się demonstracja przeciwko wizycie Poroszenki.
  W stolicy Słowacji, Bratysławie, odbyła się demonstracja przeciwko wizycie prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Według lokalnej policji, uczestniczyło w niej kilkadziesiąt osób.
  Uczestnicy akcji rozwinęli transparenty z napisami „Czechy i Słowacja są z Tobą, Noworosjo!” i „Uratujcie Donbas przed ukraińską armią!”.
  Pomimo tego, że demonstracja nie była uzgodniona z lokalnymi władzami, policja nie próbowała rozpędzać jej uczestników."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_16/W-stolicy-Slowacji-odbyla-sie-demonstracja-przeciwko-wizycie-Poroszenki-9547/
 • @szczurobronny 22:09:21
  "Putin i koala.Rzeczywiste wyniki G20"
  - tylko dla miśka warto było jechać
  http://cs622223.vk.me/v622223575/98ef/YU_-Dh46bv8.jpg
 • @szuwarek14 22:16:50
  Ty mi tu nie pi..ol
  http://cs540109.vk.me/c625430/v625430809/a725/YgvBFV9IQm8.jpg
 • @szuwarek14 22:19:26
  Europa czeka na Ukrainę
  http://cs619420.vk.me/v619420896/daf8/dxtp_0KBV4k.jpg
 • @szuwarek14 22:23:10
  http://cs616031.vk.me/v616031639/13177/WpnjK_Y_kM4.jpg
 • @szuwarek14 22:23:10
  http://cs618223.vk.me/v618223264/930d/i7lGfvlbqD8.jpg
 • @szuwarek14 22:26:07
  "Wicekanclerz Niemiec nie zgadza się na nowe antyrosyjskie sankcje.
  Nowe sankcje gospodarcze wobec Rosji, podobnie jak zaktywizowanie obecności NATO na wschodnich granicach, nie zapewnią sukcesu. Taki punkt widzenia przedstawił minister gospodarki i wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel.
  Jest on zdania, że stanowisko Rosji „nie zmieni się jedynie z powodu kolejnych sankcji”. Ponadto polityk uważa za niewłaściwą politykę „stałego pobrzękiwania bronią ze strony NATO w pobliżu rosyjskich granic”."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_16/Wicekanclerz-Niemiec-nie-zgadza-sie-na-nowe-antyrosyjskie-sankcje-5727/
 • @szuwarek14 22:30:31
  "Łupkowi inwestorzy jeden za drugim opuszczają Polskę.
  Rozreklamowany boom wydobycia gazu łupkowego w Polsce w rzeczywistości przekształca się w drogi i nieperspektywiczny projekt, - pisze Financial Times. Uświadamiając to sobie, zagraniczne firmy naftowe rezygnują z udziału w wydobyciu, powołując się na przeszkody natury biurokratycznej i nieprzyjazny klimat inwestycyjny.
  Zagospodarowanie złóż w Polsce może zająć co najmniej sześć lat, zanim staną się one opłacalne.
  Polska liczyła na to, że dzięki przyśpieszeniu wydobycia własnych zasobów gazu łupkowego uda się jej stworzyć alternatywę dla rosyjskich dostaw, rozwiązując w ten sposób i polityczne, i gospodarcze problemy. Duże firmy naftowe, takie jak ExxonMobil, Total i ConocoPhillips, skupywały złoża.
  Dziś z 11 zagranicznych przedsiębiorstw, które chciały inwestować w polski rynek gazu łupkowego w ciągu ostatnich czterech lat, zrezygnowało siedem, wkładając w projekt ponad 623 miliony euro. Teraz polskie firmy (PKN Orlen, Lotos i PGNiG) liczą na pomoc ze strony rządu. Pozostali zagraniczni gracze czekają na wyjaśnienie sytuacji.
  Ucieczce inwestorów sprzyja również spadek cen na źródła energii na rynku światowym.
  W 2011 roku szacowano, że zapasów gazu łupkowego wystarczy w Polsce na to, aby nasycić wewnętrzny rynek na kolejne 300 lat. Polski rząd spekulował, że kraj będzie mógł konkurować z Norwegią. Obecnie mowa jest o zapasach nie na 300 lat, ale na 55. Ani jeden odwiert na razie nie potwierdził rentowności wydobycia, - pisze Financial Times."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_16/Lupkowi-inwestorzy-jeden-za-drugim-opuszczaja-Polske-2125/
  ---
  - "rząd polski" roztrąbił sprawę łupków żeby przykryć problem braku Jamału II przez Polskę, a zarazem rezygnacji z wpływów z tranzytu gazu z Rosji oraz idącą za tym kompromitację "polskiej" polityki w postaci Nord Streamu , Waszyngton każe sługa musi
 • @szczurobronny 22:35:31
  nie tylko Onet od czasu Majdanu kilka niemieckich i angielskich portali oraz gazet ma problemy finansowe, ludzie pokazali co myślą o szmatławcach
 • @szczurobronny 22:37:50
  a kiedy to polskojęzyczne media podjęły temat merytorycznie, nie przypominam sobie, z równym powodzeniem można poszerzać wiedzę o świecie czytając Pudelka
 • @szczurobronny 22:41:23
  jak świat światem opuszczenie wcześniej imprezy to znak że organizatorzy nie stanęli na wysokości zadania - a klient ma zawsze rację
 • @szczurobronny 22:37:50
  Putin na G 20 i słusznie, szkoda czasu na przelewanie z pustego w próżne, nie za to mu podatnicy płacą
  http://cs622223.vk.me/v622223575/9923/z5uCZjOaAN0.jpg
 • @szuwarek14 22:48:32
  Jaceniuk wracający ze strefy ATO
  http://cs619617.vk.me/v619617806/16ac5/QE1j4yGaO-E.jpg
 • @trojanka 22:58:51
  auuuuuuuuuuć !
 • @szczurobronny 23:04:38
  na Ukrainie kwitnie biznes handlu drewnem opałowym
  http://cs540109.vk.me/c618022/v618022909/1eac5/E4H4fkW9AKc.jpg
 • @szczurobronny 23:07:36
  a "Sława Ukrainie" było ?
  http://cs540109.vk.me/c618923/v618923199/1ecd8/U6IAJTSTPHM.jpg
 • @szuwarek14 23:09:36
  rola mediów na Ukrainie
  http://cs606917.vk.me/v606917199/4f35/aMY8q4nmMFM.jpg
 • @szczurobronny 23:16:45
  dobranoc, do jutra
 • @szczurobronny 23:16:45
  Putin kolejny raz pokazuje zachodnim łachmytom że bycie władzą zobowiązuje do kulturalnego zachowania, pierwszy raz ich oćwiczył w Normandii pokazując angielskiej arystokracji jak wyglądają dobre maniery.
  http://www.youtube.com/watch?v=IOZbXbEEkgA
 • @szczurobronny 23:16:45
  Dobranoc, ale się dziś naczytałem i naoglądałem:) -super !
  Tu Grecja:
  http://youtu.be/MXdBO6OFb0M
 • wywiad z Putinem w czwartek, 13.11.20014
  Dziś słuchałem w niemieckiem tv wywiad z Putinem nagrany w czwartek. Był tam jeden zastanawiający punkt: po raz pierwszy Putin nie zaprzeczył istnieniu swoich i pomocy wojskowych Rosji dla powstańców na Ukrainie (nie udziale wojsk). Tym samym ten konflikt wkroczył w nową fazę, gdyż Rosja już nie będzie się ukrywała z pomocą wojskową dla Noworosji i to obniża zahamowania bezpośredniej interwencji. Słowa Putina zawierały wiele ostrzeżeń dla UE, m.in. on zażądaniu natychmiastowych spłat długów przez Ukrainę wobec formalnych podstaw do tego wskutek złamania umów, co natychmiast załamie bankowość Ukrainy (niedopowiedziane: to znów spowoduje obciążenie UE). Zadziwiająca jest też polityka Niemiec. W oficjalnych mediach propaganda, jak na interii i onecie. Lecz praktyczne posunięcia są przeciw USA i jej sankcjom. Cała ta rozmowa sprawiała surrealistyczne wrażenie: nikt ani słowem nie wspomniał o prawdziwych przyczynach, zależnościach, wszyscy grali swoje role na tym wywiadzie. Putin też, lecz do tego skorzystał z tego publicznej wypowiedzi, robił swoją politykę, ostrzegał, a nie groził i to raczej było skierowane do decydentów politycznych, niż do masy. Putin zwracał się tylko do państw UE, nie do USA, więc tzn. znów, że tam jest wszystko jasne, co znów znaczy, że skierowane na konfrontację.
 • @trojanka 23:22:44
  a jakimi słowami można wyrazić radość z nadchodzącego poniedziałku,
  ja nie widzę adekwatnego odpowiednika ,hi hi
 • @daanekbb 23:28:29
  w skrócie, nadal będziecie brali w łapę od administracji USA czy Europa zachowa swoja niezależność polityczną ?
 • @szuwarek14 23:34:18
  rosyjski system umundurowania i ekwipunku "Ratnik"
  https://www.youtube.com/watch?v=1vBR7DPYqx8
 • @szuwarek14 23:11:52
  Ciekawe jest to, lecz po tłumaczeniu google nie bardzo wiem co Zacharczenko podpisał?

  ДНР: линия разграничения между силовиками и ополченцами должна проходить по границе всей Донецкой области

  «Линия разграничения должна быть по границе Донецкой области, другой границы мы не признаем», — приводит слова Захарченко.

  Как сообщалось, в хунтовском Кабмине "определили перечень городов" Донецкой и Луганской бывших областей, подконтрольных ДНР и ЛНР. В список вошли 23 города Донбасса областного значения, 9 районов полностью и 1 частично. В частности, в Донецкой области власть не может выполнять свои полномочия в Донецке, Докучаевске, Горловке, Енакиево (кроме пригорода – Углегорска), Ждановке, Кировском, Макеевке, Снежном, Торезе, Харцызске и Зугрэсе, Шахтерске и Ясиноватой.

  Ранее Захарченко уже заявлял о подписании документа о линии разграничения с украинской стороной. По его словам, соглашение предусматривает контроль украинских силовиков над рядом городов региона, в том числе над Мариуполем, Славянском, Краматорском и населенным пунктом Пески, недалеко от которого находится донецкий аэропорт. Однако, силовики опровергали существование данного соглашения.

  Да и в реальности никакие соглашения по разграничениям или "перемирию" внедрены не были. Военные и народ Новороссии выступили с резкой критикой подобных соглашений.
 • @lorenco 23:39:12
  nie ma ustalenia linii demarkacyjnej bo Zacharczenko chce aby pokrywała się ściśle z granicami Republiki a Ukry chcą sobie powyciągać niektóre miasta jak Mariupol, Kramatorsk czy Pieski
 • @szuwarek14 23:34:18
  Raczej w tym sensie, że Rosji stoją do dyspozycji środki, które mogą poważnie obciążyć UE, jak ta ze spowodowaniem natychmiastowej upadłości Ukrainy, czego na razie Rosja nie zrobi ; na razie. Wskazywał też na podwójne standarty, na nieuwględnienie interesów Rosji z próbami traktowania jej przy tym, jak chłopca na posyłki, wskazując, że Rosja ma możliwości pokrzyżować plany USA i pomagającej jej w tym UE, w domyśle ze sporymi obciążeniami dla UE. Było też kilka argumentów uświadamiających, jak ten, że teraz Rosja jest stroną przeciwstawiającą się unicestwieniu opozycji i czystkom etnicznym, co swoją polityką UE popiera.
 • @szuwarek14 23:36:14
  I to jeszcze ciekawsze o Janukowyczu:
  Europejski Trybunał Praw Człowieka przywrócił Janukowycza na prezydenta Ukrainy?
  Европейский суд восстановит Януковича в должности президента Украины

  ЕС раздражен хаосом и неразберихой на Украине. Янукович может рассматриваться как легитимная замена киевским властям Европейский суд по правам человека рассматривает иски четвертого президента Украины Виктора Януковича, оспаривающего решение Европы заморозить его счета за рубежом. Янукович в своей тяжбе ссылается в частности на подписанные представителями ЕС документы и соглашения, которые были нарушены в результате вооруженного переворота на Украине. Украина никак не может помешать работе ЕСПЧ по данному делу. Все попытки объявить его в международный розыск по линии Интерпола не увенчались успехом, сообщает oplot.info. «Если европейский суд удовлетворит иск Януковича, то получается, что все те, кто сейчас в Киеве, являются преступниками», — утверждает издание.
  http://ukraina.ru/news/20141116/1011177765.html
 • @daanekbb 23:45:42
  owszem, tylko oni nie tacy głupi żeby tego nie wiedzieć, tylko za dużo wzięli z kilku źródeł i są w potrzasku co Putin zgrabnie wykorzystuje, politycy europejscy nie otworzą dzioba jeśli nie dostaną przyzwolenia od korporacji światowych i kongresu USA, gdzieś się pogubili, jak gospodarka padnie to im najdroższa kampania wyborcza fundowana przez Shell czy Monsanto nie pomoże
 • @lorenco 23:51:35
  zachód już się pogubił we własnych prawach ustanawianych "misjami pokojowymi", żenada i degeneracja,czas dobić gada niech innych nie dręczy, padną gospodarki i kraje rozsypia się na regiony, taki będzie skutek "demokraturyzowania " świata pod jednym amerykańsko- izraelskim batem
 • @lorenco 23:51:35
  Odessa. "My nie Amerykanie, my Słowianie, nasi bracia to Rosjanie"
  http://cs540109.vk.me/c622429/v622429484/92bf/bMJa8iD_YWM.jpg
 • @szuwarek14 00:01:26
  http://cs540109.vk.me/c619917/v619917773/226e2/s1o5XarXm1k.jpg
 • @szuwarek14 23:53:21
  gdyby byli tacy mądrzy, nie dopuściliby do tej sytuacji. Ale co niejedno umieją dobrze, jak np. oszustwa wyborcze i trzymanie ludzi za mordy. Oczywiście, że nie są głupcami zazwyczaj. A że tylko część argumentów Putina była skierowana do publiczności, a reszta była dość ciekawa i też sam fakt, że była w ogóle, wskazuje, że co niektóre ważne rozmowy wcale się nie odbyły.
 • @szuwarek14 00:07:57
  http://cs616922.vk.me/v616922787/defb/KBnIjijBm_o.jpg
 • @szuwarek14 00:01:26
  Tu też ciekawy artykuł: władze ługańskie sie wkurzyły a Putin stwierdził, że w najczarniejszych chwilach Czeczenii Rosja wypłacała emerytury, jak dobrze zrozumiałem ten artykuł:)
  В ЛНР отказались в будущем подписывать любые соглашения с Киевом

  Власти Луганской народной республики (ЛНР) впредь не подпишут ни одного соглашения с Киевом, пока действует указ об экономической блокаде Донбасса. Об этом, как передает ТАСС, в воскресенье заявил глава Народного совета ЛНР Алексей Карякин.

  Спикер заявил, что Порошенко своим указом об экономической блокаде Донбасса окончательно вывел Украину из минского диалога. «Указ о блокаде не только прямо нарушает конкретные пункты Минского протокола, он по самому своему духу абсолютно неконструктивен и агрессивен. И это еще раз подтверждает, что участие Украины в мирном процессе — циничная имитация и обман. Поэтому Луганская народная республика не подпишет ни одного нового решения трехсторонней группы до тех пор, пока действует этот изуверский акт», — заявил глава Народного совета ЛНР.

  Ранее указ Порошенко, касающийся Донбасса, раскритиковали другие представители Донецкой и Луганской республик. Так, например, глава ЛНР Игорь Плотницкий назвал решение Киева «актом о геноциде и разорении нашего народа». Вице-спикер парламента ДНР Денис Пушилин заявил, что документ грубо нарушает минские договоренности, а спикер парламента Андрей Пургин высказал мнение, что фактически решение Киева на ситуацию не повлияет. «Они уже около четырех месяцев не обслуживают счета, не выдают пенсии, полтора месяца нет никаких бюджетных выплат. Украинские суды не работают, госучреждения уехали», — заявил он радиостанции «Говорит Москва».

  Раскритиковал указ Порошенко и президент России Владимир Путин. Как сообщает РИА Новости, на пресс-конференции в Брисбене после саммита G20 он заявил, что этот указ «большая ошибка». «Мне кажется, что это большая ошибка, потому что они собственной рукой отрезают эти регионы. Зачем?» — сказал Путин.

  Российский лидер напомнил, что даже в самые тяжелые дни «мы никогда не сокращали финансирование Чеченской Республики, регулярно платили не только пенсии и пособия, но даже субсидии бюджету». «Это выглядело на первый взгляд глуповато, потому что люди, которые контролировали там ситуацию, не только разворовывали эти деньги, но и могли использовать их на неблагородные цели, но мы это делали и свои моральные обязательства перед людьми выполнили», — подчеркнул Путин.
  Jeszcze nadmienię, że źródło tego i poprzednich podanych przezemnie wiadomości to
  http://vk.com/antimaydan
 • @szuwarek14 00:10:53
  Zaczynam mieć zwidy jak Obama i jego pieski?
 • @daanekbb 00:10:27
  A z kim tu poważnie rozmawiać,to nie są rządy państw tylko emisariusze biznesu oddelegowani do czynienia na terenie kolonii warunków sprzyjających interesom sponsorów.
  Tak się kończy prywatyzacja majątku państwowego, państwo nie ma własnej gospodarki to czym tu zarządzać. Rząd przypomina mafię która tylko ściąga haracz na swoim terenie i foruje swoich lub zleconych przez kumpli z innych krajów.
 • @daanekbb 00:10:27
  Jeszcze raz się nadziwić nie mogę jakim cudem Patroszenko został prezydentem Ukrainy? Nie chcieli oligarchy a wybrali oligarche...hmmmm.
 • @szuwarek14 00:17:14
  Państwo polskie czyli my, Obywatele mamy jeszcze Lasy Państwowe, lecz już zaczęło się "kąsanie": nie można pozwolić na prywatyzację!!!
 • @lorenco 00:18:21
  takim cudem że on był szkolony w USA, wcześniej skompletowali mu teczkę jeszcze za działalność na Wybrzeżu Kości Słoniowej, taki sam agent jak nasze gwiazdy Solidarności, tak USA stworzyło Saakaszwilego ale i naszego Gowina i liderów PiSu i PO:
  http://kultowyblog.wordpress.com/2013/10/27/triumfy-i-kleski-micheila-saakaszwilego-podsumowanie-dekady/
 • @lorenco 00:23:05
  jak znajdę czas to przelecę "Ustawę o lasach" w nowym kształcie, będę miał jasność czy jeszcze nasze czy już nie
 • @szuwarek14 00:23:33
  I jaka sensacja:) Wybory samorzadowe wygrało PIS a na drugim miejscu PO potem PSL! TKM ze stałą przystawką!
 • @lorenco 00:23:05
  Coca Cola -Krym nasz
  http://cs624425.vk.me/v624425629/a140/CJkDPugWpuA.jpg
 • @lorenco 00:28:10
  pucz polityczny miał u nas miejsce po SLD, cała ta afera Rywina i równoczesne wykoszenie Samoobrony skandalami i LPR niefortunnymi pomysłami niby Giertycha to byłą pułapka, w ten sposób USA oczyściło sobie scenę polityczną przywracając AWS-UW czyli swoich, w obliczu planów wobec Rosji i Ukrainy musieli mieć swoich, 2 lata później zaroiło sie od Ukraińców w "polskim " parlamencie, fundacji proukraińskich, nawet kierunki studiów na uczelniach - przypadek ?
  Lustracja Solidarności - to jedyne wyjście, wsadzić do paki, zagrabione majątki skonfiskować na rzecz Skarbu Państwa [pierwszy przepis zlikwidowany przez Solidarność- przepadek mienia pochodzącego z przestępstwa na rzecz SP]. Przecież mamy armię prokuratorów i sędziów, od czego są od ścigania nas ? Mamy też UB - CBŚ, CBA powołane przez PiS akurat kiedy USA chciało pełnej kontroli nad polską polityką, cuda panie, a rozwiązanie WSI to całkowite rozbrojenie Polski z fachowców którzy teraz bardzo by się przydali, oni nie nam zagrażali tylko politykom. Układa się? a to wszystko działo się z równolegle z działaniem służb USA na Ukrainie.
 • @szuwarek14 00:42:06
  http://cs540109.vk.me/c622021/v622021255/a922/GoSGbVuZFeE.jpg
 • @szuwarek14 00:46:28
  "My co prawda nie Gazprom ale też możemy dostarczyć ciepło do NATOwskiego domu"
  http://cs540109.vk.me/c622525/v622525690/99eb/bsc6aeUOV7w.jpg
 • @szuwarek14 00:49:18
  http://cs624517.vk.me/v624517369/98eb/5EKCVT9aIa4.jpg
 • @szuwarek14 00:42:06
  Plan jest taki, jak czytałem wczoraj czy przedwczoraj wypowiedź jakiegos upaińca: Polacy i Ukraińcy ramię w ramię mają iść na Moskwę!
  Zastanawiam się, cóz takiego złego Rosja po rozpadzie ZSRR zrobiła Polsce czy Ukrainie, że mamy Rosję mocno nienawidzić????
 • @szuwarek14 00:49:18
  Dobre:))) Najpierw by trzeba zakręcić rury z gazem i ropa największym awanturnikom, bo jak na razie to ciepełko mają:)
 • @lorenco 00:54:39
  ani się nie wybieram na Rosję, niech sobie icki szukają głupszych
 • @lorenco 00:59:50
  dobranoc, ja się już zwijam na dzisiaj
 • @szuwarek14 20:18:00
  Zobacz jaki Dmowski był przewidujący, wszystko przewidział, polska Kasandra.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30