Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
648 postów 12460 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 17.11.2014r

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Myśliwiec z dymiącą lufą

Doprawdy, chyba Rosja pozazdrościła stanom sukcesów taniej propagandy.

Rosyjski pierwszy kanał TV demonstrował zdjęcie na którym widać myśliwiec strzelający do Boeinga.

Według szefa Rosyjskeigo Związku Inżynierów Iwana Andrijewskiego zdjęcia nie mają śladów fałszerstwa. Przypuszczalnie zdjęcie wykonał satelita amerykański bądź brytyjski, tyle ich tam wtedy rojem leciało, że nie sposób się rozeznać.

Nasz nieodżałowany AdNovum, cytowany przez NowoRosjan

www.picshare.ru/uploads/141114/iRCvZ49vUK.jpg

"Po przeanalizowaniu dokładnym tego zdjęcia oraz widocznych na nim dwóch samolotach, którym jednym z nich ma być ukraiński samolot szturmowy Su-25 (Su-27?) zaś drugim malezyjski samolot pasażerski MH17 zauważyłem, że kierunek smugi spalin jaka wytwarza się przy wystrzeleniu przez samolot wojskowy rakiety powietrze-powietrze nie pokrywa się z aktualnym miejscem w jakim znajdował się w tym czasie malezyjski samolot.

Po drugie zauważyłem, że miejsce w którym miałby nastąpić ostrzał malezyjskiego samolotu znajduje się dokładnie nad Donieckiem, a wiec kilkadziesiąt kilometrów od miejsca katastrofy, który to dystans nie mógłby zostać pokonany przez ten samolot gdyby w tym momencie rzeczywiście trafiła go rakieta wystrzelona przez ukraiński samolot wojskowy.

Dodam jeszcze, że zgodnie z trasą lotu, malezyjski samolot MH17 nie przelatywał tak blisko Doniecka jak to widać na powyższym zdjęciu satelitarnym, tylko kilkanaście kilometrów dalej na północny-wschód od niego."

 

inni twierdzą, że na zdjęciu jest Boeing 767, a nie 777.

 

Ja natomiast pytam - na jakiej wysokości leciał ów rzekomy satelita ?

 

----------------------------------------

Motorola ranny - GWniany nagłówek z NowoRosji

"Dowódca powstańców walczących na lotnisku, Motorolla został ranny. Odłamek z pocisku kaliber 152mm uderzył go w klatkę piersiową jednak dzięki odzieży ochronnej skończyło się tylko na siniakach. "

Ale dobrze, że opatrzność nad nim czuwa.

-----------------------------------------

Odrynator szpitala miejskiego Doniecka, Nikołaj Kowalenko, zwiał do ukrów z rodziną, podobno zabrał ze sobą co nieco medycznego sprzętu.

-----------------------------------------

 

KOMENTARZE

 • @BłękitnyOceanIstniej 10:30:38
  Ale jednak w pierwszym rzędzie
 • To już wyliczono
  Satelita leciał na ok 11090 m
 • @szczurobronny 11:32:13
  Chyba Władimir się w końcu zdenerwował i bierze sprawy w swoje ręce.Czyli widać,że Voentorg ruszył pełną parą,Tigry,nowe Kamazy i BTR-82,nie jest źle.(tzn dla ukropów powiedziałbym jest fatalnie).Skoro Putin oficjalnie mówi o pomocy w uzbrojeniu dla Powstańców to coś niedługo się "wydarzy".Pzdr.
 • @szczurobronny 12:44:09
  Widziałem film,jak ten sprzęt szykowali sobie Kozacy.Raczej jeżdżąca reklama oddziałów kozackich,bo wartości bojowej taki czołg obecnie nie ma właściwie żadnej.
 • @all
  witam z rana, aśniewyspaem
 • @szczurobronny 13:00:24
  "Rosja nie będzie utrudniać przekroczenia granicy z Ukrainą.
  Rosja nie planuje utrudnienia w trybie jednostronnym przekroczenia granicy państwowej z Ukrainą - oświadczyło MSZ.
  Wcześniej prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oznajmił, że w razie potrzeby Kijów zbuduje na granicy z Rosją nowoczesny potężny kompleks fortyfikacji. Później ukraiński premier Arsenij Jaceniuk ogłosił rozpoczęcie budowy „realnej granicy państwowej z Rosją”, projekt otrzymał nazwę „Ściana”."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_17/Rosja-nie-bedzie-utrudniac-przekroczenia-granicy-z-Ukraina-5300/
  ---
  -- ha ha zapowiada się wędrówka ludów i sprzętu
 • @Zez 13:14:04 Skasuj od razu wszystkie swoje wpisy
  My tutaj szukamy informacji o wojnie domowej na Ukrainie, a nie o twoich antysemickich poglądach.
 • @szczurobronny 13:08:52
  Stwierdzam że nazewnictwo systemów politycznych zostało celowo ograniczone do kliku z których wszystkie z wyjątkiem najgorszej z nich "demokracji" mają negatywne zabarwienie a powinno być odwrotnie.
  Inne systemy sprawowania władzy nakierowane są na budowę silnego państwa. "Demokracja" odwrotnie sprzyja osłabieniu państwowości, osłabieniu głosu narodu, nie licząc wrzasku pospólstwa podkręconego mediami lub nagrodami od władzy.
  W przypadkach skrajnych kończy się tym że przyjeżdża opalony z innego kontynentu i przywozi władcom Papuasów w teczce rozkazy i wynagrodzenie, jak nie posłuchają to wyśle sąsiednie plemię ale już z bombkami - nie choinkowymi.
 • @grysiak 13:20:28
  "Rozczarowanie „Pomarańczowego Majdanu”
  „Pomarańczowa rewolucja” na Ukrainie stała się symbolem całkowitego rozczarowania. Dziesięć lat temu Kijów objęły masowe akcje protestacyjne. Jednak już po roku Ukraińcy z trudem przypominali sobie w imię czego wyszli na Majdan. A dzisiaj o „pomarańczowych liderach” w ogóle się nie wspomina.
  22 listopada 2004 roku na Ukrainie odbyła się druga tura wyborów parlamentarnych. Zwolennicy Wiktora Juszczenki, który według wstępnych wyników przegrywał ze swoim przeciwnikiem Wiktorem Janukowyczem, wyszli na Majdan Niepodległości w centrum Kijowa z żądaniem unieważnienia wyników wyborów. Akcje protestacyjne trwały 2 miesiące, w czasie których uwaga całego świata była zwrócona na Ukrainę. Wydarzenia te przeszły do historii pod kolorową nazwą – „pomarańczowa rewolucja”.
  W rzeczy samej narodowy protest okazał się być zaplanowaną i dobrze przygotowaną akcją. Klasyczna kolorowa rewolucja posiadająca własnych sponsorów, organizatorów, „dowódców polowych” oraz setników. Głównym celem „pomarańczowego Majdanu”, podobnie jak EuroMajdanu, który rozpoczął się w ubiegłym roku - było przeprowadzenie przewrotu państwowego oraz zmiana władzy, mówi doniecki politolog Władimir Korniłow.
  Osobiście ani wtedy, ani teraz, nie używałem słowa „rewolucja” w odniesieniu do tych wydarzeń. Rewolucja – to zmiana ustroju państwowego, zmiana porządku. To co wydarzyło się wtedy oraz to co ma miejsce obecnie – to zmiana reżimu, obalenie porządku konstytucyjnego oraz dojście do władzy w sposób bezprawny ludzi, którzy zorganizowali ten przewrót.
  „Pomarańczowy protest” na Majdanie doprowadził do powtórzenia głosowania. Z naruszeniem wszelkich norm konstytucyjnych została zorganizowana tak zwana „trzecia tura” wyborów prezydenckich, których zwycięzcą został Wiktor Juszczenko. Na stanowisko premiera wybrano jego zwolenniczkę – „pomarańczową damę” jak nazywano Julię Tymoszenko. Zachodni partnerzy, którzy otwarcie wyrażali swoje sympatie w stosunku do nowo wybranego prezydenta, triumfowali.
  Jednak już wiosną 2005 roku między prezydentem i premierem rozpoczął się konflikt. We wrześniu Tymoszenko została odwołana ze swojego stanowiska, a poparcie dla Juszczenki mocno spadło.
  Liderzy „pomarańczowej rewolucji” nie spełnili oczekiwań tych, którzy wstawiali się za nimi na Majdanie. Nie doszło do widocznych zmian w życiu. Jak zwracają uwagę naoczni świadkowie tych wydarzeń, nowe ukraińskie władze od samego początku nie przejawiały ani woli politycznej do przeprowadzenia reform, ani wizji strategicznej, w jaki sposób je przeprowadzić. Mówi ukraiński politolog, ekspert Centrum Badań Politycznych i Konfliktologii imienia Razumkowa w Kijowie Denis Kiriuchin.
  To wielkie rozczarowanie zostało spowodowane zbyt dużymi oczekiwaniami, nakręconymi obietnicami samej rewolucji oraz rzeczywistością, z którą się zderzono. Korupcja w kraju nie została zlikwidowana, żadnych osiągnięć nie było, władza pogrążyła się w wewnętrznych konfliktach, sprzecznościach, walce o stanowiska, ministerstwa oraz źródła finansowania. Wszystko to nagromadziło negatywne emocje oraz ogólne rozczarowanie tym co się działo.
  „Pomarańczowi liderzy” nie spełnili również oczekiwań swoich zachodnich kuratorów, którzy na nich stawiali. Wielu amerykańskich politologów, analityków i polityków nie ukrywało rozczarowania tym, że Juszczenko i Tymoszenko nie byli w stanie się porozumieć, mówi doniecki politolog Władimir Korniłow.
  W rzeczywistości Amerykanie stracili kontrolę latem 2005 roku. Zajęli się zbytnio grą i przegapili powrót sił politycznych, które przedstawiały inne wektory. Swoją rolę odegrała również nieufność Amerykanów, którą przejawiali w stosunku do Julii Tymoszenko. Musieli oni podtrzymywać określoną przeciwwagę w ukraińskiej polityce, ale w tym momencie sami się ograli.
  Podczas przygotowywania nowego Majdanu lekcja została odrobiona, zauważają eksperci. Zdecydowano postawić nie na ambitnych polityków, a na ruchy nacjonalistyczne. To doprowadziło już do podziału kraju oraz rozpoczęcia działań zbrojnych. Ofiarami obecnego konfliktu są już ponad cztery tysiące Ukraińców. Era bezkrwawych „kolorowych rewolucji” dobiegła końca."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_17/Rozczarowanie-Pomaranczowego-Majdanu-0200/
 • @szuwarek14 13:23:44
  Financial Times: "Niemcy narzucają sąsiadom obcy im model gospodarczy.
  Niemcynarzucają innym państwom strefy euro model gospodarczy który jest sprzeczny z ich systemem politycznym,profilem gospodarki i tradycją.
  Może to prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji dla gospodarki europejskiej, pisze z-ca redaktora Financial Times, Wolfganga Myunhau."
  http://vk.com/politkach
  http://cs625819.vk.me/v625819484/9194/X4xzHX3odRs.jpg
 • @szczurobronny 13:30:08
  " - Abbott - Daj to moje
  - Obama-może jeszcze powiesz że Australia jest twoja ?
  http://cs625819.vk.me/v625819484/918d/t6EyQ1ZKWQ0.jpg
 • @szuwarek14 13:34:27
  a to już przekaz od niepolskich mediów dla mieszkańców kraju nad Wisłą, w ogóle nie podejrzewają narodu nadwiślańskiego o inteligencję, nie biorą takiej ewentualności pod uwagę, jadą po bandzie jak debilom
  "Tresura zawiodła? Miał się przytulać, Putinowi wbił pazury.
  Plan był taki: przywódca dostaje do potrzymania niedźwiadka koalę, głaszcze go przez chwilę, robi zdjęcie i oddaje zwierzę obsłudze. Wszystko skomplikowało się, kiedy zwierzaka miał potrzymać prezydent Rosji Władimir Putin. Mały koala - jak donoszą australijskie media - mocno wbił pazury w ramię Putina. ..."
  -- jeśli ktoś nadal nie rozumie to należy rozumieć tak:
  " Demokratyczny koala wbił swoje mocne pazury w zgniłe ramię rosyjskiego imperializmu"
 • @szczurobronny 13:39:33
  http://cs623823.vk.me/v623823438/7cf2/Hb3p7K6alHY.jpg
 • @Zez 13:27:50 To nie jest blog o sytuacji na Ukrainie
  Ten blog jest O WOJNIE DOMOWEJ na Ukrainie. Załóż sobie blog o sytuacji na Ukrainie i tam wpisuj swoje przemyślenia, a nie zaśmiecaj tego bloga.
 • @Zez 13:32:07
  No nie przesadzaj akurat hasbara jest propagandą o wysokim poziomie i dlatego do niektórych trafia.
 • @szczurobronny 13:42:55
  podkręcić palnik i zrobić czerninę z Walcmana
 • @grysiak 13:43:56
  " Z Ebolami się nie witam"
  http://cs625819.vk.me/v625819484/917f/pTNwKua5wS4.jpg
 • @szuwarek14 13:46:17
  " Stronniczy ten zachód. Dobrowolnego wstąpienia Krymu do Rosji nie mogą znieść a o katastrofie Boeinga najchętniej by zapomnieli"
  http://cs625819.vk.me/v625819484/9178/uxiEi6b9N0M.jpg
 • @szuwarek14 13:49:23
  Obama dogląda inwentarza
  http://cs625819.vk.me/v625819484/9171/1IF7QLVfrzQ.jpg
 • @szczurobronny 13:56:56
  a ONZ swoje, rozwalić to szkodliwe siedlisko małp którego jedynym zadaniem jest odwracanie uwagi od przestępstw administracji USA
  "ONZ oskarża ISIL o zbrodnie wojenne w Syrii.
  Komisja Śledcza ONZ oskarżyła bojowników Państwa Islamskiego o popełnianie zbrodni wojennych na terenie Syrii. Terroryści mieli dokonywać mordów na dużą skalę i świadomie eksterminować ludność cywilną.
  Opublikowany raport komisji ONZ-u, wskazuje na odpowiedzialność przywódców Państwa Islamskiego za dokonanie szeregu zbrodni na terenie Syrii. Działań tych dokonywano umyślnie, kierując swoją siłę wobec ludności cywilnej.
  Dokument ONZ-u zawiera udokumentowane przypadki masakr, ścięć, niewolnictwa seksualnego i przymusowych ciąż. Terroryści na kontrolowanych przez siebie terenach, mieli uderzać we wszystkie społeczności: szyitów, sunnitów, chrześcijan i Kurdów.

  Publikacja dokumentu zbiegła się z informacją o połączeniu sił Państwa Islamskiego i Al-Kaidy, które mają dalej operować na terenach Syrii i Iraku. Grupy te wcześniej zwalczały się wzajemnie, co było dla nich szczególnie zabójcze w kontekście nalotów ze strony Amerykanów.
  Tymczasem Turcja i USA uzgodniły, że wyszkolą 2000 bojowników tzw. Wolnej Armii Syrii. Wg tureckiego dziennika „Hurriyet Daily News” bojownicy będą szkoleni w bazie Kirsehir, 150 km na południe od Ankary. Program rozpocznie się pod koniec grudnia.
  Wolna Armia Syryjska jest przeciwnikiem prezydenta Al-Assada. Syryjski rząd uważa ją za ugrupowanie terrorystyczne.
  Od późnego września USA i arabscy sojusznicy – Arabia Saudyjska, Bahrajn, Katar, Jordan i ZEA przeprowadzały naloty na bojowników ISIL bez zgody Damaszku i ONZ.
  Waszyngton będzie dostarczał broń dla wojowników i finansował szkolenie. Umowa została zawarta po trzeciej turze negocjacji między Turcją a USA.
  Oficjale nie zgodzili się jednak na szkolenie syryjskich Kurdów z PYD, którzy walczyli z wojownikami z ISIL w Kobani.
  Komisarz praw człowieka z ramienia ONZ Zeid Ra’ad Zeid al-Hussein przyznał, że w walkach w Syrii od marca 2011 r. zginęło ponad 200 tysięcy ludzi..."
  http://wolnemedia.net/polityka/onz-oskarza-isil-o-zbrodnie-wojenne-w-syrii/
 • @szczurobronny 14:18:28
  "Rosja wydaliła szereg polskich dyplomatów.
  Szereg polskich dyplomatów zostało wydalonych z Rosji za działalność, niezgodną z ich statusem - oświadczyło MSZ Rosji.
  Krok ten został podjęty w odpowiedzi na decyzję polskich władz w sprawie wydalenia z kraju kilku rosyjskich dyplomatów. Odpowiedni komentarz został umieszczony przez Departament Informacji i Prasy MSZ na oficjalnej stronie resortu.
  „Niestety polskie władze rzeczywiście podjęły taki nieprzyjazny i nieuzasadniony krok. W związku z tym strona rosyjska zdecydowała się na adekwatne działania i szereg polskich dyplomatów już opuściło terytorium naszego kraju za działalność, niezgodną z nich statusem” - poinformował resort."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_17/Rosja-wydalila-szereg-polskich-dyplomatow-8844/
  http://cs540109.vk.me/c622429/v622429484/938e/vszOeK_8lqE.jpg
 • @szuwarek14 13:41:16
  wszystko jest kwestią interpretacji, równie dobrze mozna odczytać to w ten sposób że mały misio wyczuł dużego niedźwiedzia i nie chciał się z nim rozstać :)
 • @czerwony baron 14:24:37
  ja to tak interpretuję, moje zwierzaki tak się mnie uczepiają bynajmniej nie ze strachu tylko żeby dłużej sobie na mnie powisieć
 • @szczurobronny 14:31:54
  Przypominam że całe lata 90-te jakby nie tanie produkty przywożone przez Rosjan na place w całej Polsce to Polacy wróciliby do epoki mielenia w żarnach. Ktoś znajomy obliczył że z ówczesnej pensji mógł sobie pozwolić na nowy sweter i popielniczkę -pod warunkiem "że od ruskich".
  Zapomniało się Polakom jak to było, jak nas zachód uraczył turecczyzną
  i innym dziadostwem które służyło do jednego prania a soki "zachodnie" w Polsce kosztowały tyle co Niemca butelka koniaku. To w latach 90-tych Polacy pozbyli się wszelkich oszczędności skarpetowych, zostali wyssani z tego co dzięki pracy w PRLu odłożyli.
 • @szuwarek14 14:39:06
  ""Fašista!" kričali na prezidenta Ukrajiny na Mierovom námestí v Bratislave"
  -- i dobrze krzyczeli !!!
  http://www.youtube.com/watch?v=qiDNCq-Uh2M
 • interesariusz -> szczurobronny @12:49:17 od maruchy ku rozweseleniu
  "Był sobie samolot 9M-MRD jaki wedle rozkładu lotów był CANCELED. Pod pozorem lotu Boeninga 777-200ER malajskich linii lotniczych o numerze bocznym 9M-MRD wystartował i poleciał nad Noworosję samolot innego typu (wąskokadłubowy na przykład Boening 737 (jakiś rupieć do złomowania)) jakiego nie szkoda było użyć w tej antyputinowskiej mistyfikacji. Po doleceniu nad miejsce zaplanowanej „tragedii” prowadzący go tajniacy wyskoczyli z samolotu zostawiając lecąca na autopilocie „konserwową zawartość” (trupy udające pasażerów prawdziwego lotu 9M-MRD). Po wyskoczeniu nazistowskich agentów z samolotu został on ostrzelany przez rzeczonego SU by był widoczny w powietrzu efektowny wybuch „dowodzący” „winy Putina”. Winy ZAMACHU NA KORZENIE DEMOKRACJI. Agenci udajacy pilotów 9M-MRD po wylądowaniu udawszy się na miejsce jego upadku (badź to robota miejscowego kreta) podrzucili paszporty by upozorować iż rozkładające się trupy jakie znaleziono na miejscu katastrofy to rzeczeni pasażerowie 9M-MRD jakich nikt na oczy nie widział ani publicznie nie opłakiwał."
 • @szczurobronny 14:58:59
  na gorąco luźne przemyślenia po lekturze artykułu:
  - "zjednoczenie" Niemiec było w rzeczywistości aneksją Niemiec wschodnich przez zachodnie, kwestia nazewnictwa
  -"zjednoczenie" Niemiec było pogwałceniem międzynarodowych umów powojennych
  - " zjednoczenie Niemiec było bezprecedensowym przypadkiem starcia z mapy państwa [ NRD], odebrania mu państwowości i wcielenia do innego państwa
  - "zjednoczenie" Niemiec byłoby niemożliwe bez pieniędzy USA i zadymy jaką USA wywołało w Polsce finansując wieloletnie działania Solidarności
  - zarówno Anglii która rządziła i rządzi światem i Europą jak i innym krajom Europy "zjednoczenie Niemiec" było nie na rękę - wiec projekt ZJEDNOCZONE NIEMCY możemy śmiało uznać za robotę USA, podobnie jak projekt "wolna Polska" który służył waleniu Rosji od strony Afganistanu i Polski oraz celom powyższym
  - granica na Odrze i Nysie nadal nie jest uporządkowana w sensie prawa międzynarodowego, gwarantem że to się nie zmieni jest utrzymywanie napiętych stosunków miedzy Polska i Rosją bo gdyby się dogadały to Rosja podpisze Polsce uznanie tych granic i Niemcy nie mają się co wybierać na ziemie zachodnie, póki co wszystko zależy od woli USA -trzyma w ten sposób w szachu Polskę i Niemcy bawiąc się ich granicami w zależności od potrzeb politycznych
  - Europa chciałaby to wszystko uporządkować, zwłaszcza Anglia nie życzyłaby sobie niemieckiego Gdańska
  - jakby nie patrzeć chyba Europa ma dość Polski jako jankeskiego bękarta, nawet będzie jej na rękę że wejdą tu Banderowcy i zrobią kipisz jak w Donbasie, Europa wręcz potrzebuje takiego prania dla oczyszczenia zaszłości politycznych które jej krępują ruchy
  - artykuł:
  "Polska zamierzała uniknąć szybkiego zjednoczenia Niemiec.
  Niedawno odtajnione polskie komunikaty dyplomatyczne ukazują ukryte wątpliwości co do zjednoczenia Niemiec, obawy podzielane w tym czasie przez inne europejskie mocarstwa.
  Seria 21 odtajnionych komunikatów opublikowana przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w środę ujawnia, że polscy dyplomaci byli wrogo nastawieni do idei szybkiego zjednoczenia Niemiec i zmartwieni ingerencją Niemiec Zachodnich w procesy polityczne zachodzące w Niemczech Wschodnich 25 lat temu.
  Najbardziej interesujący komunikat, wysłany do nowego postkomunistycznego ministra spraw zagranicznych Polski Krzysztofa Skubiszewskiego 28 listopada 1989 roku mówi, że zjednoczenie bez rozważenia europejskich interesów bezpieczeństwa może doprowadzić do destabilizacji.
  Komunikat zaznacza, że podczas gdy „popieramy wkroczenie NRD na drogę przemian demokratycznych i reform gospodarczych”, „wykorzystanie tych przemian do niekontrolowanego przez cztery mocarstwa, państwa sąsiednie oraz całą Europę przywrócenia jedności Niemiec nie leży w interesie Polski”.
  Wymienione mocarstwa to Stany Zjednoczone, Związek Radziecki, Wielka Brytania i Francja, cztery krają okupujące Niemcy pod koniec II wojny światowej.
  „Pokrzyżowałoby to koncepcję stopniowego dochodzenia do jedności europejskiej, naruszało istniejący układ sił i mogło powodować brzemienną w skutki destabilizację”, kontynuuje komunikat. „Nie kwestionujemy prawa jakiegokolwiek narodu do samostanowienia. Zjednoczenie dwóch państw niemieckich wykraczałoby jednak poza to prawo. Musi być uwzględniony nadrzędny interes bezpieczeństwa europejskiego, prawa czterech mocarstw i interesy sąsiadów. Przemiany w obszarze państw niemieckich nie mogą prowadzić do przesądzenia o jedności niemieckiej wbrew woli czterech mocarstw i sąsiadów oraz wyprzedzać porozumienia ogólnoeuropejskiego”.
  Komunikat mówi dalej, że „Bonn ... twierdzi, że zjednoczenie Niemiec uwzględnia nadrzędność interesów bezpieczeństwa europejskiego oraz sąsiadów Niemiec. Należy jednak zakładać, że RFN w pełni wykorzysta przemiany w NRD do tworzenia przesłanek ułatwiających rozwiązanie kwestii niemieckiej przez samych Niemców... Widoczna jest taktyka nacisku na zasadnicze przemiany ustrojowe w NRD z wykorzystaniem instrumentów gospodarczo-finansowych oraz radykalizacji nastrojów społecznych.”
  W końcu komunikat zauważa, że „tempo przemian w NRD zaskakuje Wschód i Zachód. Dominuje zaniepokojenie i obawy przed konsekwencjami ewentualnego niekontrolowanego rozwoju sytuacji w centrum Europy. Sojusznicy RFN nie wypracowali jednolitego stanowiska. Wyraźne są sprzeczne opinie nawet w łonie niektórych rządów (W. Brytania, USA). Największy niepokój we Francji. Pod znakiem zapytania stawia się skuteczność dotychczasowej strategii Paryża - integrowanie RFN.”
  Rewelacje przeczą oficjalnemu stanowisku Polski
  Oficjalnie nowo wybrany postkomunistyczny rząd w Polsce, kierowany przez premiera Tadeusza Mazowieckiego, opowiedział się za zjednoczeniem Niemiec. Mazowiecki spotkał się z kanclerzem RFN Helmutem Kohlem 12 listopada 1989 roku. Spotkania opisuje inny wydany komunikat jako „gest pojednania” i „demonstracja woli obu stron, aby przezwyciężyć tragiczną przeszłość”.
  Nieoficjalnie jednak późniejszy komunikat z tego miesiąca cytowany powyżej pokazał, że polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych było znacznie bardziej powściągliwe co do perspektyw nowych Niemiec. Anglojęzyczne oświadczenie prasowe ministerstwa w sprawie opublikowania dokumentów nie wspomina tego wahania, skupia się za to na ostatecznym ociepleniu stosunków. Oświadczenie jedynie wspomina, że dokumenty, już przetłumaczone, są „wyjątkowym źródłem historycznym”, które zostały „opracowane równolegle do tego, co się działo, więc one odzwierciedlają dynamikę sytuacji politycznej”.
  Obawy przed niemieckim rewanżyzmem o zachodnie granice Polski
  Komunikaty potwierdziły spekulacje, że Polska obawiała się możliwości rewizji wschodnich granic Niemiec po zjednoczeniu kraju z Kohlem, który początkowo odmawiał Mazowieckiemu i reszcie świata udzielenia jakichkolwiek gwarancji. Konstytucja Zachodnich Niemiec, ustawa zasadnicza, posiadała artykuł, który mówił, że „inne części Niemiec” będą podlegać prawu Bonn „przy ich przystąpieniu” do kraju, co mogło być interpretowane nie tylko jako byłe terytorium Niemiec Wschodnich, ale także tereny niemieckie z czasów ery przedwojennej. Kohl złożył Polsce formalne obietnice o nie zmienianiu granicy na Odrze i Nysie dopiero w 1999 roku; wcześniej kanclerz Niemiec grał twardo z Polakami domagając się w marcu 1990 roku, aby Polacy zrzekli się wszelkich roszczeń o odszkodowania wojenne i faktycznie będąc przeciwko jego własnym żądaniom o odszkodowania dla Niemców wypędzonych z Polski po 1945 roku.
  Odpowiedź Polski zgodna z innymi europejskimi krajami
  Ostatnie rewelacje, jak żenujące mogą się wydawać, są zgodne ze stanowiskami innych europejskich polityków w tym czasie, w tym premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher, prezydenta Francji Francoisa Mitterranda i innych.
  Na spotkaniu szefów Wspólnoty Europejskiej, prekursora Unii Europejskiej, w grudniu 1989 roku, Thatcher znakomicie zażartowała w obecności Kohla, że „dwa razy pokonaliśmy Niemców, a teraz oni są z powrotem”. Thatcher zmusiła również ambasadora Wielkiej Brytanii w Bonn, aby powiedział Niemcom, że zjednoczenie „nie jest obecnie w planach” po upadku muru berlińskiego. Wcześniej powiedziała również Michaiłowi Gorbaczowi, że Wielka Brytania i Europa Zachodnia jako całość „nie chce zjednoczonych Niemiec”, które mogłyby odegrać „destabilizującą siłę w Europie”.
  Dopiero w lutym 1990 roku Thatcher wyraziła obawy, że ambicje Niemiec mogą „nie być przezwyciężone przez wzmocnienie [Wspólnoty Europejskiej]”. Rozmawiając z ambasadorem Francji w marcu, po odmowie przez Kohla formalnego zaaprobowania granicy z Polską na Odrze i Nysie, Żelazna Dama powiedziała, że „Francja i Wielka Brytania powinny dzisiaj współdziałać w obliczu niemieckiego zagrożenia” dodając, że „Kohl jest zdolny do wszystkiego”, i że „nie zna on już sam siebie ... [widząc] siebie jako mistrza i ... zaczyna zachowywać się jakby nim był”.
  Ze swojej strony Mitterrand wyraził swoją obawę, że niebezpieczeństwem Niemiec było to, że jest to kraj, który „nigdy nie znalazł swoich prawdziwych granic”. Prezydent również zanotował w styczniu 1990 spotkanie z Thatcher, że bał się powrotu „złych” Niemców, i że zjednoczone Niemcy mogą „osiągnąć jeszcze więcej ziem [w Europie], niż miał Hitler”. Mitterrand wyraził również swoje zaniepokojenie o rzekome pragnienia Niemiec zdominowania Węgier, Polski i Czechosłowacji, pozostawiając „tylko Rumunię i Bułgarię dla reszty z nas”.
  Inni światowi przywódcy wyrazili podobne argumenty, premier Włoch w pewnym momencie wydał słynny komentarz, który również został nadany do Mitterranda, że „kocham Niemcy tak bardzo, że chcę widzieć ich dwie”."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_17/Polska-zamierzala-uniknac-szybkiego-zjednoczenia-Niemiec-7401/
 • @szuwarek14 15:24:53
  Jaceniuk - Perspektywy
  http://cs540109.vk.me/c622429/v622429484/9370/quSs90V4XKs.jpg
 • @szuwarek14 15:27:42
  "Kto to ? - koń w płaszczu"
  http://cs625819.vk.me/v625819484/935d/Anm2Jte5XTg.jpg
 • @szuwarek14 15:31:12
  Donieck
  http://cs540109.vk.me/c618224/v618224099/1b95d/jRMl1tj3GCM.jpg
 • @szuwarek14 15:34:16
  " Dorośli - zagraliście sobie w wojnę a wszystkie dzieci na świecie płaczą w jednym języku"
  http://cs624630.vk.me/v624630099/909b/TnZRoiGlQWU.jpg
 • @szuwarek14 15:36:25
  http://cs624630.vk.me/v624630099/9029/CA2XxjChQ00.jpg
 • @szuwarek14 15:37:36
  " Ukry jesteście złymi ludźmi. Najgorszymi z najgorszych. Wychodzi z was zło. Europa nie czeka na was."
  http://cs616526.vk.me/v616526541/c0b5/bxxaGruoNPo.jpg
 • @szczurobronny 15:56:28
  Może to ona a może i nie, uważaj co publikujesz.

  a propos hasbary (Uwaga temat poboczny)
  https://www.youtube.com/watch?v=K2caeWiuJBg
 • @szuwarek14 13:20:31
  Obecne „demokracje” wzorem z USA, są w istocie oligarchiami, rządami, które są przedstawicielstwem najmożniejszych danego kraju. Więc je nazywać „demokracjami” jest podobnym nieporozumieniem, jak nazywanie krajów w Układzie Warszawskim ”krajami komunistycznymi”. Ponieważ interesy najmożniejszych są zawsze w tak 80% sprzeczne z ludźmi poza ich klasą, musi dojść do wypaczeń, przekierunkowań kapitału i strategicznych celów na niekorzyść niezamożnych. Skutkiem są kryzysy, wojny. Tylko system pozwalający uwzględniać potrzeby małych społeczności, lecz i ich sum, byłby w stanie uniknąć tych negatywnych skutków. Wydaje mi się, że to jest taka definicja, która uderza prawdziwością oraz z której wynika, że nie istnieje żadna lepsza alternatywa.
 • PO CO USA wojna z Rosją????
  http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=usa%20chce%20wojny%20z%20rosj%C4%85&source=web&cd=25&cad=rja&uact=8&ved=0CDUQFjAEOBQ&url=http%3A%2F%2Fnacjonalizm.wordpress.com%2F2014%2F04%2F29%2Fbnp-zachod-chce-wywolac-wojne-z-rosja%2F&ei=1SNqVKOfFMf7ygPq44KACQ&usg=AFQjCNFq59zCnyAxot3hgUiq378lvpmu_w
 • @szczurobronny 11:33:29
  Murzynek Bambo opowiada że : Wspólne dla G20 prawa i zasady nie pozwalają . na wtargnięcie , opłacanie itd. . Te "zasady" to jak się zdaje , są obowiązujące wyłącznie dla Rosji . Wybrane kraje G20 mogą "wkraczać i "opłacać" , gdzie chcą i kogo chcą , jeśli tego wymaga ich interes . Ciekawe podejście ma ten potomek niewolników , piewca oraz roznosiciel wolności i demokracji . Typowy "Kali" . Jak jemu ukraść , to źle . Jak on kradnie , to w porządku . zwiń
 • O genealogii banderyzmu..z prof.J.Niwińskim
  http://www.mysl-polska.pl/node/267
 • @trojanka 16:55:13
  Byle Rosja dostarczała pomoc humanitarną, kupowała od Noworosji węgiel i co tam ma na zbyciu, to Donbas sobie poradzi bez rosyjskiego wojska!
 • @szczurobronn
  Awakow: Ukraina jest na krawędzi rosyjskiej inwazji (sic!) W regionach ługańskim i donieckim stacjonuje koło 7 tysięcy rosyjskich żołnierzy - informuje ukraiński minister spraw wewnętrznych. Arsen Awakow mówił, że jest duże prawdopodobieństwo, iż zaatakują oni ukraińskie wojska. - Jesteśmy na krawędzi inwazji na dużą skalę - powiedział minister w wywiadzie dla gazety internetowej "Insider". Jak dodał, Ukraina nie jest przygotowana na wojnę z Rosją, jednak nie odda swego terytorium bez walki.(sic!!!) Sytuacja na wschodzie Ukrainy jest napięta, prorosyjscy separatyści wciąż atakują armię rządową. W ciągu ostatniej doby zginęło sześciu ukraińskich żołnierzy, dziewięciu zostało rannych.

  Najbardziej napięta sytuacja jest w okolicach trasy "Bachmutka", łączącej Ługańsk z Siewierodonieckiem. Bojówkarze ostrzeliwują ukraińskie posterunki z wyrzutni Grad. Jeden z oddziałów MSW wpadł w zasadzkę: zabitych zostało trzech funkcjonariuszy, pięciu zostało rannych. Ps. No jak to, ze dwa czy trzy dni temu coś dokładnie odwrotnego władze ukraińskie nam oznajmiły - że są jak najbardziej przygotowane na odparcie ataku, że wojsko ma broń, amunicję, jedzenie (i pewnie nawet wódkę w odpowiedniej ilości, ale to już w domyśle było). I co? Nagle wszystkiego zabrakło? Czy tylko Kijów otrzeźwiał i zauważył, że co było w magazynach, to ktoś znów, kurczę, wziął i opchnął na lewo, więc wojaki głodne łażą, boso i wkurzone na maksa, bo żołd razem z płatnikiem też gdzieś przepadł? Jakże tu nadążyć za taką dynamiką zmian? :) Pytam gdzie te setki czołgów, które miała niedawno Ukraina? Tajemnicą poliszynela jest to, że zostały sprzedane za "dewizy" do krajów III Świata przez polityków i dowódców ukraińskiej armii i pieniądze schowali sobie na konta bankowe. To było praktykowane od początku niepodległości Ukrainy (1991). Teraz okazało się, że zbrodniarz żydowski P. Walcman vel Poroszenko (główny sponsor puczu) obiecał przed "rewolucja" Sewastopol jako baza dla Amerykanów! Dodam, że jeszcze przed Majdanem oferował Amerykanom surowce naturalne znajdujące się na Ukrainie a szczególnie na wschodnich jej terenach (Biden, Stolzman vel Kwaśniewski, itp.) Coś im nie poszło jak zaplanowali. hehe.
 • @adalbert05 12:27:12
  Co byś zrobił na jego miejscu skoro wiadomo że żaden sprzęt z manewrów "Rapid Trident 2014" na Ukrainie nie powrócił do baz ,tylko dalej tam pozostaje ?. Długo się powstrzymywał ,a teraz niech sprzeda Donbasowi trochę Chryzantem i T-90 i będzie raz dwa po ludobójstwie i wojnie wywołanej przez banderopiteków.Ave.
 • taa!!
  http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=eksterminacja%20polak%C3%B3w&source=web&cd=7&cad=rja&uact=8&sqi=2&ved=0CEUQFjAG&url=http%3A%2F%2Fwww.monitor-polski.pl%2Fpolacy-sie-budza-dosc-eksterminacji-naszego-narodu%2F&ei=aD9qVNKICoHmyQP0oIKoDw&usg=AFQjCNE1Yy4kPtnLZK-3vSeY_LCmd4tGpQ
 • @Klincz 19:53:09
  Przykro mi pisz na temat.
 • @szczurobronny 19:40:17
  No pasaran. Ave.http://www.mysl-polska.pl/node/267
 • @Klincz 20:00:40
  Proszę bardzo pisać na temat ,a nie zawracać wszystkim gitary jakimiś urojeniami .Tylko Lorenco nie zapomnij podziękować że jeszcze tu jesteś .Ave i No pasaran :http://www.youtube.com/watch?v=xMpDA5bDcqg
 • @Zez 20:18:28
  Dokładnie kluczem do większości problemów jest IRAN ,tu pełna jednomyślność .Ave.
 • @nana 17:59:14
  "Habemus Papam. Mamy papieża. Szkoda jednak, że hierarchowie Kościoła katolickiego znów wykazali się typowym dla tej instytucji refleksem i chyba kiepskim wyczuciem nastrojów i sytuacji na świecie.

  Na przełomie lat 70. i 80., w czasach, gdy w Ameryce Południowej szalały neoliberalne reżimy (np. reżim Videli w Argentynie – 30 tys. skrytobójczych mordów, tortury i porwania działaczy opozycji w latach 1976-1982), w Kaplicy Sykstyńskiej postawiono na kardynała Karola Wojtyłę, którego filozofia personalistycznego perfekcjonizmu idealnie komponowała się z językiem Friedmana, Reagana i Thatcher. W czasach, gdy sponsorowane przez USA neoliberalne junty wojskowe mordowały miliony ludzi – od Indonezji, przez Pakistan, Iran po całą Amerykę Południową – Kościół mówił więc głównie o reżimach w Europie Środkowo-Wschodniej (choć liczba nadużyć władzy w państwach Układu Warszawskiego była kroplą w zestawieniu z morzem zbrodni popełnianych wówczas w imię walki z komunizmem na innych kontynentach). Kościół – bardziej niż o prawa człowieka (te, których fundamentem jest godność jednostki) – walczył więc o wolność jednostki, o nowe terytoria dla neoliberalnej ideologii…

  Minęły trzy dekady. Ameryka Południowa wyzwoliła się z jarzma wielkiego kapitału, olbrzymich nierówności społecznych i nędzy. W ciągu ledwie dekady uczyniła olbrzymi skok cywilizacyjny, ograniczając wiele problemów społecznych, inwestując w zdrowie publiczne i edukację, zmniejszając bezrobocie do poziomu 6-8%. Lewicowe rządy w Ameryce Łacińskiej pokazały, jak ważna jest rola państwa w gospodarce, jak władza wywodząca się z ludu (a nie z elit) – może przywrócić ludziom wiarę w demokrację, prawa człowieka, godność jednostki…

  Pogoniony z Ameryki Łacińskiej neoliberalny kapitalizm znalazł oczywiście nowe pola wyzysku. Za przyzwoleniem, albo wręcz na życzenie międzynarodowych instytucji (Banku Światowego, Europejskiego Banku Centralnego) szaleje dziś w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i południa Europy. Olbrzymie zadłużenie, zamieszki w Grecji i w Bułgarii, 50-procentowe bezrobocie wśród młodzieży w Grecji, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii – to tylko niektóre ze skutków tych samych recept, które dwie-trzy dekady temu niszczyły tkankę społeczną w Ameryce Łacińskiej, dziś z tak wielkim trudem tam odbudowywaną.

  Dla Watykanu wróg wciąż jest jednak ten sam. Wrogiem nie jest neoliberalizm, bo ta ideologia w końcu tylko demontuje państwo i przywraca XIX-wieczne stosunki społeczne… Wrogiem jest socjalizm, bo silne, znane z II połowy XX wieku państwo dobrobytu chcąc nie chcąc marginalizowało rolę Kościoła, zastępując wszystkie jego altruistyczne funkcje pomocą instytucjonalną, a dobroczynność – wyższymi podatkami i bardziej sprawiedliwą redystrybucją dochodów.

  Nowym papieżem wybrano więc kardynała Jorge Bergoglio z Argentyny – kraju, w którym niedawno zalegalizowano związki homoseksualne i w którym Kościół od lat słabnie, bo wielu hierarchów Kościoła katolickiego współpracowało tam ze zbrodniczą, prawicową juntą wojskową (Horacio Verbitsky, w książce „El Silencio” publikuje nawet dokumenty opisujące współpracę przyszłego papieża z wojskowym reżimem Videli). Co to oznacza dla świata? Trudno ocenić, bo trudno określić, co siedzi w głowie nowego papieża… Albo – jak Jan Paweł II – zajmie się czarnym PR-em swoich macierzystych ziem i zadba o to, by lewicowa fala z Ameryki Południowej nie dotarła przypadkiem do Europy. Albo okaże się zupełnie nijakim szefem małego państewka na południu Europy. Bo o tym, że pomoże wyzwolić się katolickiemu południu Europy z jarzma wielkiego kapitału i globalnych instytucji finansowych, na pewno nie ma co marzyć."
  http://kultowyblog.wordpress.com/2013/03/13/habemus-papam-czy-nastepca-sw-piotra-bedzie-socjalista/
 • @szczurobronny 20:25:38
  Trzymaj się Bracie . Ave.http://www.youtube.com/watch?v=JLSWTYD9yU8
 • @trojanka 18:15:12
  Bo normalnie tak nie potrafią ,tak z sąsiadem powinno być .Ave. http://m.ocdn.eu/_m/b1aa8207cd436fe7930505b16eafbefc,62,37.jpg
 • @nana 17:47:33
  Niestety nana w tym "państwie prawa " usługi prawnicze są niedostępne na kieszeń przeciętnego obywatela, w przeciwnym razie żadna z tych lipnych firm wyłudzających od ludzi różnego typu świadczenia i płatności rzekomo wynikające z umów - nie wywoływała by konsekwencji prawnych, a ich cały proceder byłby uznany karalny. Umowy które zawierają wady prawne a takich jest 90% są nieważne i w cywilizowanym kraju łatwe do podważenia. Dotyczy to też starych dokumentów rzekomo obowiązujących, tak samo rozmaitych tytułów prawnych m.in. kościoła katolickiego do majątków w Polsce, że też Czesi potrafili podważyć a Polska nie. Po prostu "polskie władze" nie raczyły zatrudnić kancelarii prawniczej która by Polskę wybroniła przed tymi i innymi nieuzasadnionymi odszkodowaniami bo te "polskie władze" są na procencie od naliczonych zwrotów.

  - Kodeks Cywilny, Tytuł IV. Czynności prawne.
 • @szczurobronny 19:49:20
  chyba się zawiesił po tym laniu od ciebie
 • @nana 17:47:33
  Wszyscy im Dziękujemy .Ave. http://www.youtube.com/watch?v=K5N64Z-lbVo
 • @Repsol 20:59:18
  "Europa wymiera"
  http://www.youtube.com/watch?v=E_p9P4hIajg#t=116
  --
  - to chyba od tego postępu - w eksploatacji ludzi ponad ich siły fizyczne
  i wytrzymałość psychiczną
 • @Zez 21:09:29
  - "O.-podbiję Rosję w 5 dni
  - H. -weź nie p..dol "
  http://cs540109.vk.me/c7008/v7008577/2e7d6/3qDdC_LP_ko.jpg
 • @szuwarek14 21:14:51
  haha to dobre " Czego nie może Putin, tego nie może być"
  http://cs622221.vk.me/v622221484/a927/BlNq5H23KoE.jpg
 • @trojanka 21:08:18
  "Donbas to Ukraina ale pensje niech płaci ludziom Rosja"
  http://cs625518.vk.me/v625518762/a2eb/TJGjJdhlbZ0.jpg
 • @szczurobronny 21:29:53
  http://cs540109.vk.me/c7005/v7005352/1e4b3/P_43sk2e6_Y.jpg
 • @trojanka 21:31:51
  od kacapa z M.
  "18+ Donetsk today, I film a wife in tears. Her husband, 36-yr civilian, tortured to death by Ukraine's SBU,Izyum Fri. "
  https://pbs.twimg.com/media/B2qCurxIcAAD_11.jpg:small
  tak wyglądał mąż:
  https://pbs.twimg.com/media/B2qCumYIEAEiIB3.jpg:small
  w szponach SBU :
  https://pbs.twimg.com/media/B2qCudkIcAAYawv.jpg:small
  https://pbs.twimg.com/media/B2qH2JsCIAE81Sf.jpg:small
  https://pbs.twimg.com/media/B2qH2WmCEAAXsBd.jpg:small
 • @trojanka 21:31:51
  Ukraińska europejskość banderopiteków.Ave.http://i1117.photobucket.com/albums/k588/Zoomboymi/8826ad7d-8d1e-47ad-b6a8-99cc14eee6ec_zps59619acd.png
 • @szuwarek14 21:38:30
  Dzieci z Gorłowki
  https://pbs.twimg.com/media/B2qKGvpIUAA1b6d.jpg
 • @szuwarek14 21:41:51
  cd.
  https://pbs.twimg.com/media/B2qKBBlIgAEDH0I.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/B2qJbxAIgAItCZV.jpg
 • @szczurobronny 21:43:42
  od kacapa z M.
  "Od 2017 roku Rosja zacznie budowe wkosmosie swojej wlasnej stacji. Zabowiazania do Miedzynarodowej stacji kosmicznej siegaja 2020 roku i Rosja ich wypelni. Choc juz nie bedzie dostarczala do MSK rozne module dla wlasnych potrzeb. Jak i wspolpracowywac z amerykanami nad rozwojem stacji. Tez Rosja nie bedzie przedluzala ekspluatacji MKS po 2020 roku. Wszystko, co w tej chwili buduje sie w Rosji z myslia o wyslanie na MKS pojedzie na rosyjska stacje kosmiczna. Planuja, ze 2017-19 latach na wysoka orbite beda wyniesione i polaczone miedzy soba glowne segmenty rosyjskiej stacji, zeby ku 2020 roku zaczela dzialac. Tez na niej beda postawione i segmenty, ktore maja sluzyc do lunnego programu. A przewiduje on zalozenie stalej bazy kosmicznej na ksiezycu. Przy tym polozenie stacji bedzie takie, ze wysylanie do niej statkow z kosmonawtami z nowego kosmodromu Wostocznij stanie bardzo wygodne (dzisiaj w razie wysylania na MKS ludzi z Wostocznogo przy jakies alarmowej sytuacji i przerwie polotu, beda musieli powracac na ocean, a nie na ziemie, a na nowa rosyjska stacje - juz beda lecieli caly czas nad ziemia)
  Ot wskrocie, co dzisiaj wydali na rozpatrzeniu kwestji rozwoju branzy kosmicznej. "
 • @szuwarek14 21:46:11
  będziemy śmietnikiem Europy,e tam Europy - świata, grunt że zarządcy prowincji nad Wisłą dostaną za to koryta w Brukseli i w Nowym Jorku

  "Trująca koalicja.Senat bez poprawek przyjął uchwaloną przez Sejm ustawę o środkach ochrony roślin. W efekcie m.in. dokumentacja techniczna niezbędna do rejestracji pestycydów nie będzie musiała być tłumaczona na język polski, zaś producenci będą mogli przedłużać ważność przeterminowanych chemikaliów.
  „Nasz Dziennik” pisze, że liberalizację przepisów ustawy wprowadzonej ponad rok temu przeforsowała koalicja PO-PSL. Opozycja próbowała uratować stare przepisy, ale bezskutecznie. Wiceminister rolnictwa Zofia Szalczyk ostrzegała, że obowiązkowe tłumaczenie na polski kilkudziesięciu tysięcy stron dokumentacji wydłuży czas postępowania administracyjnego, które teraz trwa 12-18 miesięcy. Małgorzata Suwarska, dyrektor departamentu hodowli i ochrony roślin w ministerstwie rolnictwa, poinformowała, że po wejściu w życie ustawy złożono 149 wniosków o wydanie zezwolenia dla nowego środka ochrony roślin, ale tylko 18 spełniło wymogi formalne, czyli miało dokumentację w języku polskim. Jej zdaniem żądania utrzymania wymogu przygotowywania tłumaczeń stanowią wyraz braku zaufania do urzędu rejestracyjnego.

  Jednak część organizacji rolniczych obawia się, że jeśli w przyszłości pojawią się problemy z pestycydami, to brak dokumentacji po polsku w praktyce zablokuje możliwości występowania przeciwko producentom na drogę sądową, bo rolnik musiałby zapłacić za tłumaczenie. – To tłumaczenie będzie na pewno drogie, gdyż na rynku bardzo mało jest tłumaczy, którzy potrafią posługiwać się tak fachowym, skomplikowanym językiem – skomentował senator Grzegorz Wojciechowski z PiS.
  Michał Gil z Biura Legislacyjnego Kancelarii Senatu wskazał, że ustawa może naruszać Konstytucję. Nasze prawo wymaga bowiem, aby organy administracyjne prowadziły postępowania w języku polskim, więc nawet jak otrzymają dokument w języku angielskim, to będą musiały zrobić tłumaczenie. I nie wiadomo, kto za to zapłaci: wnioskodawca czy organ rejestrujący. Gil powołał się na sąd administracyjny w Warszawie, który w listopadzie 2012 r. orzekł, iż można posłużyć się w postępowaniu administracyjnym dokumentem w języku obcym, ale musi być on przetłumaczony. – Jak organ administracyjny miałby powołać się w uzasadnieniu na dokument w obcym języku? – pytał.
  Rolnicy są podzieleni: jedne organizacje domagają się uproszczenia przepisów rejestracyjnych, aby szybciej można było stosować nowoczesne preparaty, inne wskazują, że rolnikom będzie trudno dochodzić swoich praw w razie sporów z producentami.
  Odrębnym problemem jest wprowadzenie procedury wydłużania ważności pestycydów, których termin użycia minął. Teraz wystarczy przeprowadzenie badań laboratoryjnych i jeśli wykażą, że preparat jest bezpieczny, nie trzeba go będzie wycofywać ze sklepów. – Będziemy śmietnikiem Europy – ostrzegał senatorów Piotr Krawczyk z Polskiego Związku Pszczelarskiego. Argumentował, że w ostatnich latach z rynku powinno być wycofanych 3,5 tys. przeterminowanych środków ochrony roślin, a nadal można je kupić, zaś nowa ustawa tylko ułatwi ten proceder. Chciał wiedzieć, czy w razie problemów to Skarb Państwa wypłaci rolnikowi odszkodowanie, czy producent.
  Prezydent ma 30 dni na podjęcie decyzji, czy podpisze ustawę."
  http://wolnemedia.net/ekologia/trujaca-koalicja/
 • @Repsol 20:19:24
  Repsolku:) Skopiowałem i wklejam wypowiedź "Zez"

  @szczurobronny 13:59:53
  .
  Pamiętaj,

  Trzeba zadać sobie też trud jakiejś analizy, jakiejś argumentacji, a nie tylko AUTOMATYCZNIE, czyli bezmyślnie przypisywać dużym grupom społeczeństwa, albo całym narodom DEBILSTWA!!

  Bo tylko idiota uwierzy w taką tanią propagandę hasbarską pod publiczkę, że wszyscy Banderowcy, wszystkie ukropy, to DEBILE!!
  nadużycie link skomentuj
  Zez 17.11.2014 14:03:02

  Z tego wynika, że mamy tu wielbiciela banderowców, który uważa, że doktryny Bandery są w porządku a ci, którzy tak nie uważaja, to hasbary, czyli ten blog prowadzą hasbary czy ich pochodni...
  Dot. Klincza, tak obroniłem go, nieraz pisze naprawdę przydatne rzeczy, jednak chyba by pękł, gdyby nie napisał coś przesadnego na temat zydów,( Można o tym wspominać, lecz inteligentnie:) musi się utemperować, bo propagowanie rasizmu jest w UE zabronione, co może grozić karą dla portalu na jakim się wypowiadamy! A chyba Klincz nie chce tego? A może chce?
 • @szczurobronny 21:43:42
  No to niech uważa ,w podziękowaniu za pomoc dla dziadków w 1936 w Hiszpanii ,już brygady międzynarodowe czekają na takich poroSSenków .Ave.http://www.youtube.com/watch?v=SFjewRKzsVc
 • @szuwarek14 21:52:16
  jak szybko się uwinęli, w 2 lata po "odzyskaniu wolności" już Polska była skolonizowana jak państewko afrykańskie a czym się spółka zajmuje a wszystkim co Polak wkłada do ust, zachorowalność na raka wzrosła od tej wolności 4 krotnie:

  "Cargill, Inc. [ spółka córka Monsanto] – światowy koncern zajmujący się dostawą produktów i usług dla przemysłu rolno-spożywczego, prowadzi bardzo szeroką działalność produkcyjno-handlową, (m.in. handel zbożem i roślinami oleistymi; przetwarzanie: roślin oleistych, wieprzowiny, wołowiny i drobiu; handel: bawełną, cukrem, koncentratami soków owocowych; produkcja: pasz, syropów glukozowych, a także produkcja: wyrobów stalowych, powłok chemicznych, nawozów azotowych; wydobyciem soli oraz usługi finansowe).
  Siedziba główna znajduje się w USA, w Minneapolis[1], w stanie Minnesota.
  Działalność w Polsce
  Cargill swą działalność w Polsce rozpoczął w 1991 roku [3], kiedy to powstało warszawskie biuro firmy.
  Pierwsza fabryka powstała w 1992 roku w Sierpcu przez modernizację istniejącej wytwórni pasz. Następnie powstały wytwórnie w Siedlcach (1995), w Bielanach Wrocławskich (1996, rozbudowywane w 2004 i 2008 roku), w Krzemieniewie i Ropczycach (1997), w Pruszczu Gdańskim (1998) oraz w Krzepicach w 2000 roku.
  W 2006 roku koncern przejął firmę Degussa Texturant Systems mającą filię w Kaliszu.
  W 2011 roku koncern przejął firmę Provimi
  Obecnie koncern działa w Polsce pod nazwą Cargill Poland Sp. z o.o..."
 • @lorenco 21:54:29
  Zgłoś nadużycie ,a ban poleci dożywotni ja tylko oceniam zgłoszenia ,może on od Sakiewicza ,albo Bredzisława czy innej swołoczy ?.Ave.http://jareknelkowski.pl/wp-content/uploads/2014/09/0011.jpg
 • @lorenco 21:54:29
  biorąc pod uwagę ile stron poświęconych Ukrainie zostało zablokowanych należy domniemywać że chce i taka jest jego rola, napchać tu rasistowskich i antyżydowskich treści a potem zameldować przełożonym że blog gotowy do blokady, spełnia wszelkie kryteria
 • @szuwarek14 22:06:50
  "Lista 74 firm, które kiedyś były polskie ale zostały sprzedane."
  ---
  - bo to złe firmy były, tylko dlaczego w takim razie zachowano ich znaki towarowe !?
  - zerknijcie sobie jakie i komu sprzedane
  http://dziennikpolski.com.pl/uncategorized/lista-74-firm-ktore-kiedys-byly-polskie-ale-zostaly-sprzedane/
 • @trojanka 21:54:49
  Tu pamiętajmy .Ajdar i Azow .Norymberga się kłania. Ave.http://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/imagecache/Oryginalny/images/nazi.jpg
 • @trojanka 22:19:15
  mordy elity ukraińskiej
 • @szczurobronny 22:30:12
  Lubański: "Król czekolady kłamał... Cynizm i przebiegłość władz ukraińskich na czelę z prezydentem Poroszenką nie zna granic uczciwości. Na inauguracji w Kijowie w maju 2014 roku król czekolady Poroszenko obiecał publicznie, iż sprzeda swój biznes natychmiast, ale minęło już poł roku, a prezydent nowej Ukrainy nie sprzedał nawet jednej akcji ze swego biznesu.
  Poroszenko jeździ po całym zachodnim świecie i apeluje o ostre sankcje wobec Rosji ze strony USA i UE, a sam zarabia na swym interesie w Rosji ponad 1 mld USD. Czekolada Poroszenki marki "Roshen" jest znana po całej Rosji.
  Nie bardzo rozumiem, jak można oszukiwać nie tylko naród ukraiński ale i cały zachodni świat we froncie przeciwko Putinowi równocześnie zarabiając na agresywnej Rosji grube pieniądze. Może to cecha narodu wybranego w służbie Ukrainie. W okopach Donbasu giną tysięcy młodych żołnierzy z jednej i drugie strony wojny, a prezydent Poroszenko ma z tego wszystkiego dobry interes.
  To jaką w takim razie Ukrainę broni naród polski?"
  Eugeniusz Lubański (Kijów)
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2009:lubaski-krol-czekolady-kama
 • @szczurobronny 22:14:38
  Zgłaszaj nadużycia , tu nie Onet .Autorowi obiecałem ,że aborygenów tu przypilnuję .Ave.http://www.youtube.com/watch?v=1HK7EvgUL90
 • @Zez 22:43:08
  papieże to też wyznawcy jahwizmu niedouku, spadaj świruj gdzie indziej
 • @trojanka 22:45:12
  "Okupacja Noworosji wkrótce się skończy"- a Poroszenko z pewnością kiedyś zawiśnie
  http://www.youtube.com/watch?v=jIGrwYgaZL0
 • interesariusz -> Zez @22:54:53
  pierwsze ostrzeżenie.
 • @Zez 22:51:29
  twój Rydzyk należy do żydowskiej loży i wykonuje dokładnie jej polecenia, ktoś musi zgarniać pożytecznych idiotów nie kumających bazy, gdybyś miał odrobinę mózgu to byś rozumiał jaki mechanizm psychologii tłumu został tu wykorzystany
 • @interesariusz z PL 23:04:53
  Spoko Szanowny mam gościa pod kontrolą ,przegnie to zginie .Pozdrawiam i ukłony.
 • interesariusz -> szuwarek14 @23:06:06
  dlaczego równasz zezem ?

  przy okazji, nie wiem, jaki to mechanizm został wykorzystany.
 • @trojanka 23:08:35
  AVE . :)
 • @interesariusz z PL 23:12:41
  Zgodnie ze starą sprawdzoną zasadą "dziel i rządź", "nasz" tłum też musi być podzielony pod fałszywą flagą, łatwiej manipulować gdy jest kilku guru tej samej ideologii i różnią się zasadniczo w przekazie dla ludu bo dla swoich potrzeb cały czas są razem.
  W razie potrzeby wykorzystuje się ich jako opozycję lub w drugą stronę dołącza się innymi zabiegami do własnego tłumu ażeby zwiększyć potencjał.
 • @szczurobronny 23:24:06
  a taka pożyteczna lalka którą cwaniaki z hasbary rzucają od ściany do ściany żeby namieszała na polskich portalach, bawią się nim a on się spina jak Ljaszko na widok kozy
 • @trojanka 23:29:14
  "Rosja domaga się od USA publikacji zdjęć satelitarnych z katastrofy Boeinga.
  Stały przedstawiciel Rosji przy OBWE Andriej Kielin zażądał, aby USA ujawniły zdjęcia satelitarne z katastrofy Boeinga, do której doszło 17 lipca nad Donbasem.
  „Nadal nalegamy, aby Stany Zjednoczone ujawniły swoje dane satelitarne. Oni nie mogli nie widzieć, co się dzieje tego dnia w tym mieście. Są nam także bardzo potrzebne dane z rozmów kontrolerów lotów, które może dostarczyć strona ukraińska” – zaznaczył Kielin."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_17/Rosja-domaga-sie-od-USA-publikacji-zdjec-satelitarnych-z-katastrofy-Boeinga-1492/
 • @szczurobronny 23:31:11
  http://cs622728.vk.me/v622728719/a036/sEPqkdpbV_U.jpg
 • @trojanka 23:07:36
  może pójdzie tym razem.Somewhere in Russia!! https://vk.com/video152509951_170588810?list=50101f7836c147bc2e
 • @szczurobronny 23:35:03
  ooops
 • @Zez 23:37:27
  Uprzedzam jeszcze jedno twoje trolowanie ,a ślad po tobie nie zostanie .Chcesz zobaczyć jak twój blog zostanie przeniesiony np. do Onetu ?.
 • @Zez 23:37:27
  do książek niedouku, widać jak ciebie judeochrześcijaństwo rozwinęło, wróciłeś do postaci jednokomórkowej, zero wiedzy, pusty łeb fanatyka, spadaj
 • @Repsol 23:44:17
  "Faszyzm tu jest. Ściana w Auschwitz. Ściana w Odessie"
  http://cs540109.vk.me/c7005/v7005996/1a054/lMn5WCS7Kn0.jpg
 • @szuwarek14 23:48:50
  w Serbii " Imperatorze, chcemy ciebie"
  - Serbowie mieli już bliższe spotkanie z cywilizacją zachodnią, nawet bezpłodność im przyniosła,potraktowano ich jak sztuki mięsa do eksperymentów, tych co przeżyli wojnę oczywiście
  http://cs624924.vk.me/v624924640/82f7/UQugyQ5z1fc.jpg
 • @Zez 23:22:57
  https://www.youtube.com/watch?v=hko3Cr9Ql-A
 • @szczurobronny 23:57:45
  S.B.U. Tyle w temacie .Ave.
 • @szczurobronny 23:57:45
  Ukraińcy rabują i dewastują co się da, także na kolei, ostatnio zdemontowali 24 wagony
  http://cs540109.vk.me/c624117/v624117176/9295/UPIhQlJd2VE.jpg
 • @Zez 23:58:59
  Przykro mi jeżeli nie rozumiesz ,to od jutra zapraszam na Niepoprawnych ,Salon 24 czy inny Onet . Żegnam. :(
 • @szczurobronny 23:44:33
  Gorłowka,Makiejewka i Jenakijewo przeszły spod Biesa pod kontrolę Bosmana.
  http://vk.com/novorossia_su
  http://cs540109.vk.me/c624117/v624117176/95b8/qwr-JlWekCY.jpg
 • @trojanka 23:59:18
  dobre !
 • @Repsol 00:04:50
  mapa z dzisiaj
  http://www.youtube.com/watch?v=Lh5lTgQeck4
 • @all
  dobranoc wszystkim
 • @szczurobronny 00:19:26
  Ave .Dobrej nocy .Już zamiotłem szkodnika.Polecam .https://www.youtube.com/watch?v=HfgF5alQzqM
 • @szczurobronny 00:34:15
  Jak zaczniemy promować Autora zawsze na jedynce to portal zostanie uwalony ,a i tak dają nam opinię " Ruskiego". Niestety lemingozy rządzą .Róbmy swoje i piszmy prawdę ,a nikt z nią nie wygra .Pozdrawiam i dobrej nocy.
 • @Repsol 00:47:45
  No wreszcie odzyskałem dostęp do Neon24. Wszystkie inne portale działały a Neon to była "tabula rasa", nie mogłem się połączyć!
  Kara za to, że Zeza odkryłem jako banderowca?
  Jest banderowcem i jak stwierdziłeś Repsolku: to SBU! Co do Klincza, nie wiem, niech się broni!

  Ukry robią w naszym kraju co chcą!
 • @Repsol 00:34:04
  Ten film powinnismy wklejac codziennie!
 • @szczurobronny 00:41:13
  Na dobranoc: Tanki grachatali:)

  http://youtu.be/DsjANbcT-is

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930