Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 14883 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 28.11.2014r

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wojna światowa pięknie się rozwija

W pobliżu Peski znajduje się poligon doświadczalny Donieckiej państwowej fabryki produktów chemicznych. Na skraju obiektu znajduje się punkt utylizacji odpadów radioaktywnych . W sarkofagu i pojemnikach znajdują się między innymi stare pręty paliwowe i resztki warstwy grafitowej reaktorów, zawierające promieniotwórcze izotopy. Trzynaście lat temu badano obiekt i stwierdzono, że struktura sarkofagu jest popękana. Podjęto decyzję o przeniesieniu obiektu, ale nigdy jej w życie nie wprowadzono.

Teraz ukry ostrzeliwują obiekt między innymi rakietami Toczka.

Cała wojenna działalność zmierza do jednego, do wyludnienia Doniecka, na co wszyscy wskazywaliśmy od czasu pozyskania informacji, jak to Janukowicz sprzedał prawa wydobycia nośników energii we Wschodniej Ukrainie, równocześnie zobowiązując się do przesiedlenia przeszkadzającej wydobyciu ludności.

Czy w istocie Janukowicz stał po przeciwnej stronie niż Jaceniuk ?

Trzeba również zastanowić się nad suwerennością decyzji Arabii Saudyjskiej.


OPEC w czwartek na szczycie w Wiedniu zdecydował o kontynuacji wydobycia na bieżącym poziomie, „akceptując” spadek ceny ropy o około 30%. W wyniku nastąpiło dalsze tąpnięcie cen do około 70 dol. za baryłkę. Przewiduje się, że cena utrzyma się do połowy 2015 roku. Na świecie stagnacja, a więc zwiększony popyt nie wywinduje ceny w górę.

Jakoś tak dziwnie się składa, że państwa zaprzyjaźnione z USA, jak Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty  Arabskie, Bahrajn, Kuwejt, Katar, mogą łatwo przetrwać ów spadek cen, a nieprzyjazne, jak Rosja czy Wenezuela, nie. Cały ten układ OPEC jest więc sztucznym tworem, powołanym przez służby USA do manipulacji światowymi cenami surowców energetycznych, a Rosja wykorzystała chwilową szansę. Tak jak spekuluje się walutami, wpędzając wrogie kraje w kłopoty, tak można manipulować rozwojem gospodarek poprzez ceny energii. Raz zdobytej przewagi się nie oddaje.

3 Wojna Światowa na wszystkich frontach trwa. Szczęście, że nie używają jeszcze bomb atomowych.

KOMENTARZE

 • @szczurobronny 12:06:28
  "W Mariupolu kontrolowanym przez siły ukraińskie, znaleziono ciało mężczyzny.W Mariupolu kontrolowanym przez siły ukraińskie, znaleziono ciało mężczyzny.
  Ciało odnaleziono na terenie spółdzielni w pobliżu stacji benzynowej, trwa ustalanie jego tożsamości.
  Denat został przed śmiercią brutalnie pobity, natomiast na nadgarstkach ma odciśnięte ślady kajdanek.
  Z miasta dochodzi wiele sygnałów o znikających opozycjonistach, zdaniem lokalnej społeczności wypowiadającej się na portalach społecznościowych, mężczyzna ów został zatrzymany przez organy represji, zamordowany, a jego ciało porzucone."
  http://pl.novorossia.today/novorossia-news/w-mariupolu-kontrolowanym-przez-si-y-ukr.html
  http://pl.novorossia.today/images/photos/medium/article1536.jpg
 • @szczurobronny 12:10:05
  "Prochorow z linii frontu. Korespondent wojenny Prochorow współpracujący z Rusvesną donosi, że wczorajszy dzień upłynął pod znakiem alarmów bojowych w Nowobachmutówce w pobliżu Gorłówki, bliskich okolicach Ługańska. Ukraińska artyleria prowadziła ostrzał z rejonu Mariupolu, oraz Awdiejewki .
  W silnym ostrzale zabudowań Gorłówki rannych zostało 4 cywilów."
  http://pl.novorossia.today/novorossia-news/prochorow-z-linii-frontu.html
  http://pl.novorossia.today/images/photos/medium/article1537.jpg
  http://www.youtube.com/watch?v=AKWtgYPzeLk
 • @szczurobronny 12:10:05
  "W Makiejewce odbyło się spotkanie przedstawicieli społeczności etnicznych. W Makiejewce odbyło się spotkanie przedstawicieli społeczności etnicznych
  Makiejewce odbyło się spotkanie przedstawicieli społeczności etnicznych, aby przedyskutować współpracę w młodej republice. Przedstawiciele narodowości ormiańskiej, rosyjskiej, białoruskiej, polskiej, greckiej, tatarskiej, romskiej i żydowskiej spotkało się z zastępcą Rady Najwyższej Donieckiej Republiki Ludowej Wiaczesławem Tihonenko. Na spotkaniu byli również przedstawiciele „Rosyjskiej Wiosny - Makiejewka“. Wszyscy zebrani wyrazili chęć uczestniczenia w rozwoju nowego państwa.
  Polonię reprezentowała Pani Irena Erdman z Towarzystwa Kultury Polskiej Polonia.
  http://pl.novorossia.today/novorossia-news/w-makiejewce-odby-o-si-spotkanie-przedst.html
  ---
  - pani Erdman to chyba taka Polonia jak w Chicago, twardy elektorat PiSobodobnych
 • @szczurobronny 12:15:32
  "Spółka węglowa "Makeevugol" ogłosiła plany znacznego zwiekszenia wydobycia węgla kamiennego. Spółka węglowa "Makeevugol" ogłosiła plany znacznego zwiekszenia wydobycia węgla kamiennego.
  Pomimo znacznych trudności jakie niesie z sobą wojenny czas: odpływ ludzi, niewystarczające dostawy materiałowe, zniszczenia w skutek ostrzałów, makiejewskie górnictwo nie zamierza składać broni.
  Kilka wyrobisk zostało zalanych wodą, więc trwają prace nad jej wypompowywaniem. Tak był w kopalni "Chaikino",
  która stał się teraz szóstą co do wielkości kopalnią Donbasu. Normalnie pracują już kopalnie „Cold Beam“, „Kalynowska Wschód“, „Północ“, „Jasinowskaja-Głębokie“, chociaż w niektórych trwa jeszcze wypompowywanie wody z niektórych korytarzy.
  Spółka wydobywa węgiel dla trzech sektorów: prywatnego,-detalicznego, energetycznego wysyłanego do Starobieszowa, a ostatnio także ruszyło wydobycie węgla koksowego dla donieckiej huty."
  http://pl.novorossia.today/novorossia-news/sp-ka-w-glowa-makeevugol-og-osi-a-plany-.html
 • @szczurobronny 12:16:34
  "Szef Rosnieftu chce stworzenia światowej Rady Rynku Ropy Naftowej.
  Szef rosyjskiej firmy Rosnieft, Igor Sieczyn, uważa, że Międzynarodowa Agencja Energetyczna i Sekretariat Karty Energetycznej nie spełniają swoich funkcji i opowiada się za stworzeniem międzynarodowej Rady Rynku Ropy Naftowej.
  Powiedział on, że taki organ zjednoczyłby producentów i nabywców ropy, a także przedstawicieli organów regulacyjnych."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_28/Szef-Rosnieftu-chce-stworzenia-swiatowej-Rady-Rynku-Ropy-Naftowej-7347/
  ---
  - prawidłowo a OPEC niech obsługuje nadal Saudów ale za pieniądze Saudów nie podatników z całego świata
 • @szczurobronny 12:18:51
  http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--pMYcbFfr--/c_fit,fl_progressive,q_80,w_320/gzdnr9ujpfbhqqpjbahg.gif
 • @szczurobronny - "Ukraina: Obcokrajowcy w rządzie?..."
  " Nowy skład gabinetu Rady Ministrów na Ukrainie"
  - Poroszenko- tak więc sprzedajemy kraj w p..du, dobrze zrozumiałem ?"
  http://cs540109.vk.me/c622717/v622717484/c1b4/mjCauYeqNdo.jpg
 • @szczurobronny 12:27:17
  "Japońscy badacze ostrzegają przed e-papierosami.
  Japońscy badacze twierdzą, że niektóre e-papierosy zawierają 10-krotnie więcej substancji rakotwórczych niż zwykłe papierosy. Badania, przeprowadzone na zlecenie japońskiego Ministerstwa Zdrowia, wykazały obecność takich kancerogenów jak formaldehyd i aldehyd octowy w oparach obecnych w e-papierosach wielu producentów.
  Naukowcy zauważyli, że poziom formaldehydu jest znacznie wyższy niż w tytoniu. „W jednej z marek znaleźliśmy ponad 10-krotnie więcej substancji rakotwórczych niż w zwykłych papierosach” – mówi jeden z badaczy, Naoki Kunugita. „Wydaje się, że szczególnie dużo kancerogenów powstaje tam, gdzie dochodzi do przegrzania modułu podgrzewającego płyn obecny w e-papierosach” – dodaje.

  Japonia, ponownie jak wiele innych krajów, reguluje tylko poziom nikotyny w e-papierosach. Inne substancje nie są regulowane.

  W sierpniu bieżącego roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała kraje członkowskie do wprowadzenia zakazu sprzedaży e-papierosów nieletnim. Zdaniem ekspertów WHO, mimo niewielu badań nad e-papierosami, istnieje wystarczająco dużo dowodów na to, by stwierdzić, że e-papierosy są szkodliwe dla dzieci, młodzieży i kobiet w ciąży.
  Elektroniczne papierosy mogą stwarzać w przyszłości coraz większe problemy. W USA w latach 2011-2013 liczba młodych ludzi, którzy sięgnęli po e-papierosa, zwiększyła się trzykrotnie.
  Zwolennicy e-papierosów twierdzą, że są one bezpieczniejsze od tradycyjnych papierosów. Ich przeciwnicy zauważają zaś, że urządzenia te są na rynku zaledwie od kilku lat, więc długoterminowy wpływ używania e-papierosów na zdrowie nie jest znany."
  http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/japonscy-badacze-ostrzegaja-przed-e-papierosami/
  ---
  - teraz stwierdzili, ja to od początku wiedziałem, a kiedy stwierdzą ze niektóre modne fasony butów to zabójstwo dla śródstopia ?
 • @szczurobronny 12:29:24
  "Międzynarodowy kompleks narkotykowy – 1
  Represjonowanie produkcji i handlu narkotykami przynosi dokładnie odwrotny skutek od zamierzonego – zachęca do prowadzenia tego procederu, przynosząc prowadzącym go coraz większe zyski.
  DYNAMIKA PRZESTĘPSTW, WDRAŻANIE PRAWA I EKONOMIA NARKOTYKÓW
  Wojna narkotykowa została przegrana, lecz walka toczy się dalej.[1] Mimo narastania środków, których celem jest redukcja dostaw i zapotrzebowania na nielegalne narkotyki, ich konsumpcja ma na całym świecie tendencję wzrostową. Przemysł narkotykowy jest prawdopodobnie największym i najbardziej dochodowym sektorem międzynarodowej rzeszy przestępczej. Przewidywane zagrożenia wynikające z konsumpcji narkotyków i zorganizowanej przestępczości, dostarczają w ostatnich latach głównych motywów do tworzenia zasad prawa i organizowania jednostek egzekwujących przestrzeganie prawa. Stąd represje dotyczące narkotyków nabierają coraz bardziej charakteru międzynarodowego..."
  ---
  -nie represje tylko sterowanie społeczeństwami przy pomocy narkotyków, już dawno opracowane i udowodnione, najpierw się wymyśla plagę, potem się ją finansuje a potem przy jej pomocy rządzi.
 • @szczurobronny 12:34:09
  eksportowanie ubóstwa nawet do państw które sobie nieźle radziły to specjalność zachodnich globalistów
 • @szczurobronny 12:35:24
  --Obcokrajowcy w rządzie Upadłej Krainy.
  "Chawa Nagila !.."
  http://cs540109.vk.me/c622717/v622717484/c1ad/hL1PXwL1CCI.jpg
 • @szuwarek14 12:42:08
  http://cs6254.vk.me/u55823553/docs/a6b75b08e72e/Aborigeny.gif?extra=W3YnFuLnE__6d0JnmDG1Coz0t8azg_9HezA6A4Nt7BZ5AvdCWdaPzeZH66SkiyObAKdIvW5OshRBIR71YTneO18kcz4qpA
 • @szczurobronny 12:35:24
  " Angela - nie potrzebujesz Mistrali?
  -Barack a może ty potrzebujesz ?"
  http://cs622226.vk.me/v622226484/aa23/3UAJ2DR5gpc.jpg
 • @szuwarek14 12:43:14
  "Puszkow: Poroszenko przyznał nieporadność Ukrainy, zapraszając do rządu obcokrajowców.
  Prezydent Petro Poroszenko, zapraszając do nowego gabinetu ministrów obcokrajowców przyznał, że Ukraina jest niedoszłym państwem - uważa szef Komisji ds. zagranicznych Duma Państwowej Rosji Aleksiej Puszkow.
  Wczoraj Poroszenko, wygłaszając w rządzie nadzwyczajne orędzie do parlamentarzystów, zaproponował zatwierdzenie poprawek do ustaw, które pozwolą na udział w pracy rządu cudzoziemców. Przedstawił on między innymi propozycję, aby powołać na szefa narodowego biura antykorupcyjnego obcokrajowca, który, jak uważa prezydent, będzie mógł skutecznie pracować, ponieważ nie będzie miał kontaktów z ukraińską elitą polityczną."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_28/Puszkow-Poroszenko-przyznal-nieporadnosc-Ukrainy-zapraszajac-do-rzadu-obcokrajowcow-9376/
 • @szczurobronny 12:46:18
  http://cs622226.vk.me/v622226484/aa1c/oxt0svj7JJI.jpg
 • @szczurobronny 12:47:35
  "Putin: próby rozmawiania z Moskwą w języku ultimatów są nieskuteczne i niedopuszczalne.
  Rosja będzie odpowiadać na sankcje z uwzględnieniem swoich praw międzynarodowych i zobowiązań.
  Próby wywierania presji na Moskwę w drodze wprowadzenia sankcji nie mają perspektyw - oświadczył Władimir Putin w wywiadzie dla tureckiej agencji informacyjnej Anadolu przed wizytą w Ankarze 1 grudnia.
  Prezydent podkreślił, że wprowadzone przez USA, UE, Japonię, Australię i szereg innych krajów jednostronne sankcje wobec Rosji są nielegalnie.
  Zdaniem Putina, podobna presja wyrządza nie tylko bezpośrednie szkody gospodarcze, lecz grożą stabilności międzynarodowej."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_28/Putin-proby-rozmawiania-z-Moskwa-w-jezyku-ultimatow-sa-nieskuteczne-i-niedopuszczalne-5006/
 • @szczurobronny 12:48:46
  od kacapa z M.
  "Zdjecia okolic lotniska, zwlaszcza osady Pieski pod Donieckiem 02.10.2014. Zdjecia jeszcze przed wyzwoleniem wiekszej czesci Piesek od swin banderowskich.

  W tej chwili powstance sa napewno w czesci do wody, po niej, w bylym wojskowym i szachtiorskim miasteczku jest ziemia niczyja. Choc banderowce czesto ja szturmuja i wdapaja daliej na lotnisko. Powstance przyznali, ze nie moga zlokalizowac wszystkie toneli podziemne i musza uwarzac na banderowcow, co niekiedy pojawiaja sie na lotnisku. Zwykle w ten sam moment ida ataki banderowskie czolgami. Tej nocy az trzy razy fale czolgow nacierali na lotnisko Doniecka. Udalo sie ich pozbyc. Jak i grupe mordercow banderowskich, co wylazli z "podziemia"!!! Powstance wciaz nie chca wlazic pod ziemie, bo wedlug nich to tylko duze straty w ludziach. Jak u banderowcow, co po nocy nie maja kolo 30 ukrozolnierzy i nie wiadomo jeszcze ile pod ziemia zostalo rannych. Bo wedlug powstancow podpalili tunel, co znalezli. Co daliej robia - nie wiem. Logika mowi, ze trzeba wyburzac. Ale co tam w rzeczywistosci... "
  http://www.youtube.com/watch?v=GCwxmtb5mP8
  http://www.youtube.com/watch?v=uRkxWbyjLyo
 • @szuwarek14 12:52:47
  od kacapa z M.cd.
  "Wczoraj czekoladowy prezydent Ukrainy zadzwonil do Rosji. Porazmawial z Putinem. Putin jest w Soczi. Wiec mial dobry nastroj. Tam czeplo, fajnie, nie to co w Moskwie. Ale widac czekoladowy Dzo nie tak zrozumial. I zacili wczoraj od poznego weczora banderowskie propagandzisci spiewac ze Putin groil Porosznko. Na co dzisiaj rzecznik prezydenta Federacji Rosyjskiej Peskow spokojnie smiejac sie oznajmil, ze nawet trudno wyobrazic co tam i kto komu grozil. Nagranie jest, w razie potzreby bedzie upublicznione. Po czym banderowskie psy spuszczili...
  Na miejscu naszej wladzy bym z banderowcami nie ozmawial. Bo i do Medwiedjewa Jajcenuk wlasnie zadzwonil... Weczorem czekamy na kolejne banderowskie szczekanie."
 • @szuwarek14 12:57:53
  od kacapa z M.cd.
  "Dzieci Donbassu. Juz kochaja banderowcow. Przeciez to niby obywateli Ukrainy maja byc. Wedlug tez i polskiej rezymowej propagandy. Ale wedlug milujacych pokoj katolikow mordowac ich mozno, bo mowia po rosyjsku i w wiekszosci sa Rosjanami... "
  https://pbs.twimg.com/media/B2-MeGLCAAAl54i.jpg:small
  https://pbs.twimg.com/media/B2-Me5sCQAAS6gh.jpg:small
  https://pbs.twimg.com/media/B2-MfqUCUAAWI3i.jpg:small
  https://pbs.twimg.com/media/B2-Mf3MCIAAc96B.jpg:small
 • @szczurobronny 13:00:09
  IV Rzesza i to nie jest przenośnia
 • @szczurobronny 13:01:24
  od kacapa z M.cd.
  "We wsi Druzkowka na okupowanym ukraincami territorium Noworossii czterech nazistow z gwardii narodowej w czasie chlania wyjeli kolco z granaty. Mniej czterech nazistow na tym Swiecie. Dwa juz do EU odleciali, dwaj sa na pograniczu. Jeszcze dwoch legko rannych, wiec wodki im wiecej! A sami sie wykoncza! "
 • @szczurobronny 13:03:29
  "Putin: należy rozpatrzyć kwestię ceny rosyjskiego gazu dla Turcji
  Kwestia ceny dodatkowych ilości rosyjskiego gazu dla Turcji wymaga dokładnego zbadania - oznajmił Władimir Putin w wywiadzie dla tureckiej agencji Anadolu Ajansi.
  Ankara ubiega się w Gazpromie o zniżkę na dostawy gazu w ramach obowiązującego obecnie kontraktu. Gazprom na początku październiku oświadczył, że dwa kraje w najbliższym czasie porozumiały się w sprawie maksymalnego wykorzystywania gazociągu Błękitny Potok i zwiększenia jego mocy z 16 do 19 mld metrów sześciennych rocznie.
  Na początku 2015 roku pojawi się okno kontraktowe, gdy mogą zostać zainicjowane rozmowy w sprawie zmiany ceny na dostawy rosyjskiego gazu spółkom prywatnym na tureckim rynku."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_28/Putin-nalezy-rozpatrzyc-kwestie-ceny-rosyjskiego-gazu-dla-Turcji-8156/
 • @szuwarek14 13:06:25
  A Rosnieft rozważa zamkniecie projektu South Stream, niech sobie w Unii łby pourywają, świat nie kończy się na koloniach USraela
  http://cs540109.vk.me/c622717/v622717484/c21a/gt7isfkOO_s.jpg
 • @szuwarek14 13:08:42
  "Donbas faszystów udusi.. WTF?"
  http://cs540109.vk.me/c622420/v622420595/a672/x5GdIffm3s8.jpg
 • @szuwarek14 13:17:02
  Kijów przyznał że stracił kontrolę nad 409 km. granicy"
  http://dnr-news.com/dnr/8924-kiev-priznal-otsutstvie-kontrolya-nad-409-kilometrami-granicy.html
  http://cs540109.vk.me/c620025/v620025455/1bbb7/7vOXqhcgfOA.jpg
 • @szuwarek14 13:08:42
  ukraińskie szkoły jak "goebbelsówki" propaganda i indoktrynacja
  http://dnr-news.com/foto/8922-vse-po-metodichkam-gebbelsa.html
  http://cs540109.vk.me/c620025/v620025455/1bba9/jqISFIPpVJE.jpg
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2014-11/1417174723_6xcro-atngw.jpg
 • @szuwarek14 13:26:09
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2014-11/1417174741_67_yae5jjqq.jpg
 • @szuwarek14 13:26:54
  "150 pojazdów opancerzonych trafi do Europy Wschodniej.
  USA w 2015 roku planują rozmieścić około 150 czołgów i transporterów opancerzonych w krajach NATO i Europie Wschodniej – oznajmił generał Ben Hodges.
  Hodges podkreślił także, że około 50 jednostek sprzętu opancerzonego już zostało rozmieszczonych, dodatkowych 100 czołgów M1 Abrams i bojowych wozów piechoty Bradley zostanie rozlokowanych w Niemczech i prawdopodobnie gdzieś jeszcze, aby amerykańscy wojskowi mogli uczestniczyć w ćwiczeniach wojsk NATO.
  „Zamierzam rozpatrzyć warianty, włącznie z rozmieszczeniem sprzętu… prawdopodobnie w krajach bałtyckich, Polsce, Rumunii, Bułgarii oraz w podobnych miejscach” – dodał wojskowy.
  Rozmieszczenie w Europie dodatkowego amerykańskiego sprzętu wojskowego, w tym czołgów odbywa się w ramach operacji Atlantic Resolve i nie ma związku z sytuacją na Ukrainie i w Europie Wschodniej – oznajmił Pentagon.
  Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oznajmił, że nierozważne i nieustające rozszerzenie NATO stanowi błąd, który podważa stabilność Europy."
  http://wolnemedia.net/polityka/150-pojazdow-opancerzonych-trafi-do-europy-wschodniej/
  ---
  - jakie koszty poniesiemy i do czyjej kieszeni popłyną ?
 • @szuwarek14 13:26:54
  "Belgrad 1999, Sewastopol 2014- demokracja po amerykańsku i demokracja po rusku"
  http://cs540109.vk.me/c622417/v622417505/f98e/3CTHMkJU1I8.jpg
 • @szuwarek14 13:29:44
  "United Slaves of America.
  Amerykańskie więzienia przedstawiane są zwykle w filmach jako pojedyncze, wygodne cele dla jednego lub dwóch więźniów, w których można posiadać osobiste rzeczy i spokojnie wysypiać się nocą za zamkniętymi drzwiami. W rzeczywistości tak odsiadują tylko milionerzy w prywatnych więzieniach i przestępcy skazani w nagłośnionych przez media sprawach sądowych.
  Zwykli więźniowie gigantycznego systemu więziennego USA, który już dawno pod względem liczby odbywających karę pobił „stalinowskie łagry” przez wszystkie lata ich istnienia, siedzą stłoczeni w ogromnych, wielopiętrowych barakach, gdzie przemoc i wojny pomiędzy bandyckimi gangami są częścią codziennego życia.
  Za najmniejsze nieposłuszeństwo wobec administracji więziennej więźniów przenosi się do karceru gdzie zamyka się ich w ciasnych klatkach, rodem ze średniowiecza, w których nie ma możliwości snu.
  Oto jak się sprawy w USA naprawdę mają."
  http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/united-slaves-of-america/
  http://wolnemedia.net/obrazki/usa-wiezienia-1.jpg
  http://wolnemedia.net/obrazki/usa-wiezienia-2.jpg
  http://wolnemedia.net/obrazki/usa-wiezienia-3.jpg
  http://wolnemedia.net/obrazki/usa-wiezienia-4.jpg
  http://wolnemedia.net/obrazki/usa-wiezienia-5.jpg
 • @szuwarek14 13:34:55
  "Kanada wysłała na Ukrainę pierwszy samolot z pomocą wojskową.
  Kanadyjski rząd wysłał samolot z pierwszą partią pomocy wojskowej na Ukrainę, który wyląduje dzisiaj na kijowskim lotnisku Borispol.
  W środę minister obrony Kanady Rob Nicholson poinformował, że kraj udzieli Ukrainie nielotniczej pomocy wojskowej na sumę 11 mln dolarów.
  Ottawa już wysłała na Ukrainę pomoc na kwotę 55 mln dolarów. Ukraińska straż graniczna otrzymała już 32 tony sprzętu wojskowego.
  Wcześniej Ukraina otrzymała kredyt od kanadyjskiej agencji eksportowej na kwotę 200 mln dolarów."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_28/Kanada-wyslala-na-Ukraine-pierwszy-samolot-z-pomoca-wojskowa-1185/
 • @szczurobronny 13:37:30
  " nowa granica Ukrainy za 8,5 mld.hrywien ma wybawić Ukrainę od wszelkich kłopotów"
  ---
  - to będzie bardziej Rów Ukraiński niż Wielki Mur Ukraiński
  http://dnr-news.com/stati/8889-stroitelstvo-steny-zaglohlo-posle-vyborov.html
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2014-11/1417154137_stena.jpg
 • @szuwarek14 13:42:49
  "Microsoft ukarany w Chinach.
  Spory polityczne pomiędzy USA a Chinami coraz częściej uderzają w biznes. Chińskie władze poinformowały właśnie, że Microsoft został ukarany grzywną w wysokości 137 milionów dolarów za unikanie podatków. Ponadto firma ma z góry zapłacić 16,3 miliona USD jako zaliczkę na przyszłoroczne zobowiązania podatkowe. Co ciekawe, agencja Xinhua, która poinformowała o ukaraniu Microsoftu, nie wymieniła nazwy koncernu. Wspomniała tylko, że chodzi o międzynarodową korporację, której nazwa rozpoczyna się na „M”, znajduje się ona na liście Fortune 500, a w 1995 roku uruchomiła w Pekinie swoją spółkę-córkę.
  To już kolejny w ostatnich miesiącach przykład działań chińskiego rządu uderzających w amerykańskie firmy. Niedawno urzędnicy zdecydowali, że iPhone’y oraz iPady nie będą brane pod uwagę w niektórych zakupach rządowych i ogłosili, że Windows 8 jest niebezpieczny, w związku z czym zabroniono jego używania w administracji. Wcześniej nie instalowano go, gdyż stwierdzono, że jest zbyt drogi. Obecnie większość chińskich rządowych komputerów korzysta z Windows XP.
  Microsoft nie potwierdza doniesień chińskiej prasy. Przypomina, że w 2012 roku urzędy podatkowe USA i Chin zawarły dwustronne porozumienie dotyczące operacji finansowych Microsoft w Cdhinach. Microsoft zapewnia, że płaci w Państwie Środka podatki zgodnie z zapisami tego porozumienia.
  Agencja Xinhua informuje, że w ciągu ostatnich sześciu lat Microsoft wykazał w Chinach 326 milionów dolarów strat. Zdaniem chińskich urzędników koncern wyprowadza zyski przez swoje oddziały w Irlandii, Portoryko i Singapurze. Zauważają, że w ubiegłym roku w skali globalnej firma zapłaciła podatek dochodowy w wysokości 21%, podczas gdy w USA stawka podatkowa dla korporacji wynosi 35%..."
  http://wolnemedia.net/gospodarka/microsoft-ukarany-w-chinach/
  ---
  - brawo Chiny !
 • @szuwarek14 13:47:07
  "Władcy marionetek, czyli dzisiaj powiemy o…
  Niestety to przerażająco smutne, ale rządzą nami władcy marionetek, to znana fraza w kulturze i niestety jej znaczenie na naszym gruncie politycznym jest takie samo jak oryginału (The Puppet Masters R.A. Heinlein). Różnica jest względem oryginały taka, że to nie kosmici chcą zawładnąć umysłami naszych polityków, tylko przynajmniej niektóre z central partii pozwalają sobie na taką politykę indoktrynacji własnych działaczy, mówiąc im, na co w konkretnym dniu mają kłaść nacisk w wypowiedziach publicznych.
  Media działają na zasadzie proliferacji – rozmnażają informacje przez pączkowanie, co inteligentniejsze redakcje potrafią przynajmniej zwrócić uwagę na inne aspekty tego samego przekazu, jednakże dominująca większość po prostu kopiuje. Dlatego naturalną strategią centrów wpływu publicznego jest dążenie do maksymalizacji źródeł, jeżeli w jeden dzień kilkunastu polityków w kraju przy różnych okazjach powie do mediów dokładnie to samo lub do określonej sprawy nawiąże, to efektem będzie właśnie proliferacja przekazu. Co więcej nawet przeświadczenie dziennikarzy, że dana sprawa jest ważna, ważniejsza od innych i w ten oto sposób zaczyna ona żyć własnym życiem już jako fakt medialny. Potem już jako „news” czy na pasku jest multiplikowana – siła mediów powoduje, że usłyszy kilka milionów, zrozumie milion, a przyjmie kilkaset tysięcy. Proszę to przemnożyć przez ilość spraw, ilość dni i ilość kanałów dotarcia w mediach. Proliferacja informacji to potężna broń, zwłaszcza jeżeli jest się źródłem uznawanym za autorytet w życiu publicznym (nawet negatywny).[...]
  To śmieszne, że nasza demokracja parlamentarna opiera się zatem w jakiejś mierze na manipulowaniu przekazu politycznego u źródła! Czy to nie jest ciekawe samo w sobie? Wręcz jest to fenomenalne, ponieważ formalnie wszystko jest w porządku, jednakże proszę pokazać partię polityczną, która będzie mówiła gdzie nie ma racji, albo w czym konkurencja polityczna jest lepsza. No nie ma na to szans. Dlatego właśnie manipulowanie przekazem medialnym MOŻE BYĆ takie niebezpieczne, jeżeli dokonują go partie polityczne i to jeszcze aktywnie narzucając swoim członkom jedynie słuszną interpretację.
  Ostatnie wydarzenia pokazały, jaka jest skala tego typu moderacji w jednej z polskich partii politycznych. Czy to jest powód do zmartwień? Trudno określić, albowiem w praktyce przecież dokonany przeciek mógł mieć charakter kontrolowany – nie ma łatwiejszego sposobu niż wejść do wszystkich mediów z przekazem, niż poinformować je rano o informacji moderowanej przeznaczonej dla własnych funkcjonariuszy. Przecież nie ma znaczenia, czy mówią o nas źle czy dobrze, jeżeli nie mówią – nie istniejemy, a jak się ktoś przyczepi zawsze można powiedzieć, że to „łże-media” próbują swoimi kłamstwami kneblować opozycję, ale oczywiście na to nie ma zgody i udawać w pełni oburzonych…
  Czy to się nam podoba, czy nie – żyjemy w demokracji sterowanej przez media, a te niestety same dokonują manipulacji i kreowania rzeczywistości. Często niestety – już na podstawie wstępnie profilowanych – manipulowanych, czy przecedzanych informacji. Zastanawiające jest to ile procent z przekazu, jaki do nas dociera to relacje faktów rzeczywistych a jaki procent to manipulacje i dodatki?
  Uwaga – nikogo nie potępiamy, nie ma w tym nic złego, jeżeli zna się proporcje – ot, takie zwykłe rozsyłanie „newslettera”. Przecież nikt nie ma obowiązku czytać? No, a zrozumieć? Ludźmi na szczęście nie da się łatwo manipulować, zwłaszcza w Polsce – uodporniliśmy się na kłamstwa mediów, politykom nie ufając już chyba wcale…"
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27745
 • @szuwarek14 13:50:14
  "Cześć, ja dzisiaj jestem już w jutro"
  http://cs540109.vk.me/c625321/v625321334/ae0e/0tJRcoKbjXY.jpg
 • @szuwarek14 13:50:14
  Ukraina chce doUniia Unia czce reform na Ukrainie czyli likwodacji przemysłu i obciążenia obywateli opłatami za "europejskie " usługi
  http://dnr-news.com/dnr/8931-pokraschennya-uzhe-blizko-evrokomissar-ukraina-dolzhna-vzyat-na-sebya-programmu-reform.html
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2014-11/1417177137_evrokom.jpg
 • @szuwarek14 13:57:59
  Anatolij Wasserman - Prosto z mostu o ostatnich wydarzeniach
  http://www.youtube.com/watch?v=lpu2f6jekXQ
 • @szuwarek14 14:02:43
  Kliczko wie jak odzyskać Krym !!! Krymczanie w szoku, reszta ludzi też.
  -mniej więcej - "Krym ... możemy wrócić po pewnym czasie, gdy rosyjski autorytaryzm nie będzie działać ... "
  http://info-patriot.com/smeshnye-novosti/klichko-pridumal-kak-vernut-krym-krymchane-v-shoke.html
  http://www.youtube.com/watch?v=cBSTw1uv_ic
 • @szczurobronny 14:11:02
  ciekawostka - przelot Ту-22М3 na małej wysokości
  http://www.youtube.com/watch?v=X8NxGCeFYXQ
 • @szczurobronny 14:17:58
  "Rosja nie dopuści do blokady wojskowej południowego wschodu Ukrainy.
  Rosja nie dopuści do blokady wojskowej ludności południowego wschodu Ukrainy, region potrzebuje pilnej pomocy humanitarnej - oświadczył stały przedstawiciel Rosji przy OBWE Andriej Kielin.
  Dyplomata przypomniał, że Kijów już de facto ogłosił blokadę gospodarczą Donbasu: wstrzymano wszystkie wypłaty pracownikom budżetowym, skonfiskowano emerytury, zasiłki socjalne weteranom wojny, emerytom, niepełnosprawnym oraz zasiłki dla dzieci.
  W listopadzie prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zlecił ewakuację ze strefy operacji zbrojnej w Donbasie wszystkich urzędów i sądów, wywiezienie więźniów oraz zawieszenie obsługiwania kont bankowych."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_28/Rosja-nie-dopusci-do-blokady-wojskowej-poludniowego-wschodu-Ukrainy-3472/
 • @szczurobronny 14:19:07
  "Panie ochroń świat przed idiotami"
  http://cs622622.vk.me/v622622233/b494/yfp7xUC7Zlo.jpg
 • @szuwarek14 14:02:43
  http://foton3.blox.pl/resource/102548.jpg
 • @szuwarek14 12:36:26
  no tak właśnie. Jest kilka takich pomysłów, mam wrażenie prosto z centrów i instytutów do spraw manupulacji społeczeństwami oligarchii z USA, które powszechnie weszły w zastosowanie, jak promocja zboczeń, walka z terroryzmem, walka z narkotykami, prawa i środki rzekomo w celu bezpieczeństwa, lecz powodujące terroryzowanie społeczeństw. To poprzednie wydanie "demokracji" było po części zawsze oligarchią, na tyle niedemokratyczne, że oligarchia zagarnęła całą władzę
 • @szuwarek14 12:30:31
  sądzę, że to jest propaganda kartelu tytoniowego. Liquid do e-papierosów składa się z gliceryny( C3H8O3 ), propylenglykol ( C3H8O2), nikotyny (eventualnie) i aromatu. Szkodliwy dla zdrowia formaldehyd otrzymuje się z metanolu. W e-papierosie nie dochodzi do procesów chemicznych z powodu niskiej temperatury: ta wystarcza jedynie do wyparowania liquidu. Też bez katalizatora nawet przy produkcji z metanolu nie dojdzie do procesów chemicznych, więc wytwarzania innych substancji, niż składniki liquidu. Jedyne, co może wchodzić w grę, to zanieczyszczenia przy samej produkcji np. gliceryny.
 • @szuwarek14
  Oto obraz polskiej armii, tej ponoć zawodowej: Afera narkotykowa w wojsku. Rozprowadzono nawet klikadziesiąt kilogramów
  Nowe in­for­ma­cje w spra­wie afery nar­ko­ty­ko­wej w pol­skiej armii. Po­dej­rza­ni mogli roz­pro­wa­dzić nawet kil­ka­dzie­siąt ki­lo­gra­mów środ­ków odu­rza­ją­cych. W spra­wie za­trzy­ma­no już 40 osób. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-narkotykowa-w-wojsku-rozprowadzono-nawet-klikadziesiat-kilogramow/n67mb Ps. Co to za nowina, złapano male plotki na pożarcie prawdziwy szmugiel narkotyków i alkoholu odbywał się za przyzwoleniem wywiadu i służb specjalnych pomiędzy Polską a Afganistanem samolotami o czym pisała prasa światowa na zlecenie Mossadu i Berlińskiej mafii rusko-żydowskiej(to są mieszkający w Niemczech przywódcy rosyjskich "demokratów" pochodzenia handlowego. W Berlinie jest centrum tych panów, wyjechali przez Polskę, część do Izraela a reszta do Niemiec bo tam ich omijają z wiadomych względów i oni o tym wiedza są jak święte krowy. Ot cała tajemnica.) co to rozprowadzają po Europie a wódkę po Afganistanie ale jest ze znanych względów nie kasowana (holocaust) Zamieszana w to jest generalicja dlatego mogło to funkcjonować bez problemu, tu jest powód szybkiego wzbogacania armijnych generałów. To samo robi US Army, z Afganistanu szmugluje narkotyki w trumnach, rozprowadza i finansuje kolejne podboje i zawieruchy. Od czasu kiedy radny PO sejmiku zachodnio -pomorskiego pochodzenia ukraińskiego Cezary Atamańczuk , ziomek Siemoniaka oferował policjantom i wojskowym herę i marychę po niskiej stawce, wojsko stało się eldoradem dla tej opcji - nie tylko łapówki za przetargi także rynek zbytu dragów jest.
 • @szczurobronny 12:15:32
  Rosja była jednym z krajów który nie zgodził się na dalsze ograniczenie produkcji ropy.
  Rosja nie traci grosza bo w Rosji za ropę płaci się w rublach i cena ropy w Rosji się nie zmieniła.
  Jedyne co się dzieje to firma która eksportuje ropę nie dostanie za nią tak wiele dolarów jak w ostatnich kilku latach. Rosjanie są w stanie przetrwać nawet jeżeli ropa spadnie do 60 dolarów. Polacy powinni podziękować Rosji bo będą taniej jeździć do pracy.. Dodatkowo zmniejszy się poszukiwanie ropy w innych krajach i nowe wiercenia. USA na tym straci najwięcej i Kanada. Europa w 100 procentach jest uzależniona od Rosji.
  http://www.businessweek.com Cóż Ameryka może zaoferować Europie. Bandycki traktat o wolnym handlu, po którym europejski dobrobyt ostatnich 50 lat, runie jak domek z kart.. Już teraz Niemcy po raz pierwszy w swojej historii szukają pracy w Austrii i Szwajcarii… A jak USA zasypie Niemcy bezcłowym towarem to cale Niemcy będą musiały szukać pracy poza swoim krajem. Merkel prowadząc politykę strachu przed USA wykończy gospodarczo Niemcy na wieki. Kohl i Schroeder potrafili się USA postawić, a ta „smutna Zuza” z NRD nie potrafi. Także wyścig zbrojeń i amerykańską broń na sprzedaż, ewentualnie lokalną wojnę i zawieruchę z dala od Hollywood i słonecznych plaż Kalifornii. Bajki o tym, że Rosja chce zająć Europe to nonsens. Rosja ma konkretny towar do sprzedania ( gaz, ropę i pallad/motoryzacja!! ) i szuka odbiorców. Główne kraje Europy już się w tym zorientowały i gospodarczo szukają zbliżenia z Rosja. To USA bardzo boli a przede wszystkim światowych syjonistów!. A u nas jak jankes puści bąka, to „Polska żydoukraińska elita” od razu zaczyna pisać rozprawy o wyjątkowości aromatu. //Głupota Polaków nie ma granic. Największy udział w ich otumanieniu mają przewrotne, dywersyjne działania pewnej nacji koczowniczej zagnieżdżonej w naszym pięknym Kraju. Był Gierek, wybudował polski przemysł, przemysł stoczniowy, Polska budowała statki dla całego świata w tym transportowce RoRo jako wojenne dla USA!!!-Stocznia Gdynia. Oficjalnie kupowała je Norwegia i po odbiorze na Bałtyku sprzedawała, przekazywała od razu US Navy!/nazwy tych transportowców zaczynają się od Cap…Amerykanie byli zadowoleni z nich, z konstrukcji i super rozwiązań technicznych, były to trzy silnikowe, prędkość max 30 węzłów!, wiem to z autopsji, produkowała setki tysięcy traktorów, maszyn rolniczych, samochodów, była praca prawie dla wszystkich, oczywiście dla nierobów tylko pała, za darmo mieszkania pracownicze, bezzwrotne pożyczki zakładowe, wskaźnik ubóstwa 1%-5%, obecnie 70%!!!, było choć skromniej, lecz radośniej, ludzie byli wobec siebie inni, mili, rozwinięte i na wysokim poziomie szkolnictwo, od powszechniaka po studia wyższe, obecnie tumany ze szkół wychodzą nie potrafiące zdania sklecić, o znajomości matematyki już nie wspominam, lecz z nic nie wartymi świadectwami, maturami, dyplomami, a Polacy nosili tumana i kapusia SB/WSW Wałęsę na ramionach i teraz mają, bandytów, zdrajców i złodziei żydoukraińskich na swym utrzymaniu!! Do dziś żydobolszewia, jej pomiot wytyka Gierkowi działającemu w realiach jakie wtedy były i kryzysu w Europie/Świecie kredyty, pożyczki, a ja obstawiam, że gdyby Gierek zadłużył kraj jak ma to miejsce obecnie czyli na ponad 1 bilion ojro!!! i do tego miał do dyspozycji kasę jak ma to miejsce obecnie to Polska byłaby 2 Dubajem a nie chodzącym „w skarpetkach” Europejskim biedakiem…niewolnikiem żydowskich panów, właścicieli polskich i nie tylko polskich gojów.
 • @szczurobronny 12:15:32
  Katarski manewr gazowy na polski LNG Katarczycy sprzedali lub finalizują sprzedaż kontraktu na dostawy LNG dla PGNIG-u – wynika z nieoficjalnych informacji DGP. Kontrakt na dostawę skroplonego gazu do Polski ma mieć bank inwestycyjny Merrlin Lynch.

  Eksperci mówią, że taka sytuacja zmniejsza szansę Polski na renegocjowanie umowy. Zgodnie z nią, od drugiej połowy 2014 r. PGNiG ma odbierać w gazoporcie w Świnoujściu sprowadzany z Kataru gaz LNG. Zakontraktowano 1 mln ton, a umowę zawarto na 20 lat.

  Możliwość renegocjowania katarskiego kontraktu gazowego jest dla Polski ważna z powodu formuły cenowej, jaką przewiduje umowa. Poseł Maks Kraczkowski z sejmowej komisji gospodarki przypomniał, że formuła cenowa jest oparta o notowania ropy naftowej na światowych rynkach.

  – Sprzedaż katarskiego kontraktu do jednego z banków inwestycyjnych – jeżeli nastąpi – utrudni Polsce renegocjowanie warunku nie do końca korzystnego, lub niekorzystnego, jak to część ekspertów, kontraktu gazowego. Będziemy skazani na zakup gazu po wysokich cenach. Warto zwrócić uwagę na to, że zarówno PGNIG jak i ministerstwo gospodarki nie poinformowały polityków opozycji, posłów, senatorów oraz opinii publicznej o możliwym przejęciu kontraktu katarskiego przez jeden z dużych banków inwestycyjnych. Tego typu sytuacje muszą budzić niepokój i budzą go u polityków PiS oraz u wielu ekspertów – powiedział Maks Kraczkowski.
  W związku z tym poseł Maks Kraczkowski zapowiada, że będzie wnioskował o powołanie w Sejmie podkomisji gospodarki, która miałaby się zająć zarówno kwestią opóźnienia budowy gazoportu w Świnoujściu jak i sprawami kontraktu katarskiego.

  RIRM http://www.radiomaryja.pl/informacje/katarski-manewr-gazowy-na-polski-lng/ Ps. Merrill Lynch zarobi miliardy dolarów na niekompetencji ekipy rządzącej.
  Okazuje się, że nasze państwo pod rządami ekipy PO i PSL każdy może doić dowoli. Konsekwencje afery gazowej (opóźnienia przy budowie gazoportu + niekorzystne zapisy “kontraktu katarskiego”) przybrały nieoczekiwany kierunek. Pojawiły się informację, że Katarczycy sprzedali słynny “kontrakt” amerykańskiemu bankowi inwestycyjnemu Merrill Lynch. Co to może oznaczać w praktyce? – Merrill kupi ultra tani amerykański gaz po 80$ za 1 tys. m3 i wyśle go do Polski po cenie z “kontraktu katarskiego”, czyli po ok. 650$. Za wszystko zapłacą zwykli Polacy-goje w rachunkach za gaz.
  Tak się robi żydowskie geszefty !! Mam obawy, że dopiero teraz zacznie wychodzić po Tusku prawdziwy smród. Wynik tego będzie mało zabawny, a ludzie już nie powiedzą, dostajemy od życia kopa w tyłek, ale chłostę po grzebiecie. Niech tylko gazowy przekręt się rozhula, a wszyscy będą ugotowani na mrozie. Drugim problemem są finanse, a konkretnie pożyczki zewnętrzne. Gdy rząd zmieni się wtedy (może) wyjdzie na jaw rzeczywiste zadłużenie. Budżet jest wielką tajemnicą. A tajemnic jest na pewno więcej, jestem bardzo ciekawy co Tusk podpisywał po cichu w UE?
 • @fretka 16:44:25
  dobre !
 • Autorze
  Emiraty produkują ropę wyłącznie na własne potrzeby. Po drugie to najbardziej zadłużone państwo na świecie/zadłużenie do liczby ludności. Swoje mają tylko cementownie na potrzeby własne i hutę aluminium. Żywność w 100% sprowadzaną a ona kosztuje. Dochody mają z "czynszów", opłat od przedstawicielstw finansowych, które tam się przeniosły po przejęciu Hongkongu przez Chiny, oraz opłat dzierżawnych za ziemię której tam obcokrajowiec nigdy nie kupi. To co na niej postawi po 20 latach może rozebrać, lub przejmuje to państwo. Firmę zagraniczną można tam wyrzucić jedną decyzją szejka i to w ciągu jednego dnia!!! To spotkało już firmy niemieckie, duńskie, gdy tam mieszkałem tylko za to, że upominały się "natrętnie" u szejka o zapłatę za wyświadczone im usługi/prace. Pieniądze w końcu w ichnim sądzie wygrały lecz po wyroku won z ZEA!
 • @szuwarek14 17:07:50
  http://cs540109.vk.me/c540101/v540101275/10c1d/FwHerhHlv_4.jpg
 • @Kula Lis 62 17:08:22
  "Rewolucyjna mutacja ukraińskich królików"
  http://cs540109.vk.me/c623429/v623429441/b3eb/GaHaMDrzuh0.jpg
 • @szuwarek14 17:15:59
  "Okręty Marynarki Wojennej FR przeprowadzą ćwiczenia na kanale La Manche.
  Oddział okrętów wojskowych oraz towarzyszących Floty Północnej FR z dużym okrętem do zwalczania łodzi podwodnych „Siewieromorsk” na czele wpłynął na kanał La Manche, gdzie weźmie udział w ćwiczeniach wojskowych. Podczas postoju załogi przećwiczą działania w zakresie walki z podwodnymi siłami i środkami dywersyjnymi, przeprowadzą treningi w walce o okręt na postoju w warunkach przedostania się na pokład wody i pożaru.
  Oddział wypłynął z głównej bazy Floty Północnej - miasta Siewieromorsk - 20 listopada. W tym czasie marynarze pokonali ponad 1700 mil, w tym w warunkach sztormu."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_28/Okrety-Marynarki-Wojennej-FR-przeprowadza-cwiczenia-na-kanale-La-Manche-5178/
  ---
  - czy TVN juź odpalił temat,pani Pochanke tokuje od rana ?
 • @Kula Lis 62 16:35:33
  Witaj .Polecam. http://www.pch24.pl/kapitan-nsz-o-pojednaniu-w-sprawie-wolynia--ukrainy-nigdy-nie-bylo-i-nie-bedzie,32420,i.html
 • @szczurobronny 17:20:54
  "Blok zachodni jest rakiem świata." - tak
 • @szczurobronny 17:22:50
  Polecam.http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1303279,Niemcy-odrzucaja-starania-Ukrainy-o-dostawy-broni Ps. Zerknij do PW.
 • @szczurobronny 17:22:50
  "Kreml może udowodnić, że Putin nie groził Poroszence.
  Władimir Putin nigdy nie groził prezydentowi Ukrainy Petrze Poroszence. Kreml ma na to dowody - oznajmił doradca Putina Jurij Uszakow.
  „Podczas licznych rozmów nikt nigdy nie stosował żadnych pogróżek. Mamy stuprocentowo wiarygodne dowody na to, ponieważ każda rozmowa jest stenografowana i nagrywana” - podkreślił Uszakow.
  Wcześniej rzecznik prasowy prezydenta Dmitrij Pieskow potwierdził także fakt rozmowy telefonicznej między Putinem i Poroszenką w dniu 26 listopada, nazywając doniesienia ukraińskich mediów o rzekomych pogróżkach ze strony rosyjskiej w jej trakcie wymysłem."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_28/Kreml-moze-udowodnic-ze-Putin-nie-grozil-Poroszence-3081/
  ---
  - aj waj to niedobre dla zachodu co robi Rosja, może stworzyć precedens że pismacy będą musieli podawać w przypisie całą wypowiedź polityka a nie tylko wyrwany kontekst plus ich własna interpretacja i runie fundament zachodniej demokratury !
 • interesariusz -> Kula Lis 62 @17:08:22
  Nie wiedziałem, gratuluję bywalstwa również tam,
  mi nigdy nie było dane,

  siłą rzeczy przepisuję informacje medialne, sam przecież nie mam własnego wywiadu.
 • @Repsol 17:26:45
  powinno być " Niemcy mogą sobie pozwolić na odrobinę własnej polityki w obozie", jak zgniły kolos Ukrainy będzie padał to też się obronią, śmieci spadną na nas
 • @szuwarek14 17:29:14
  Polecam ,ta mapa mówi sama za siebie. Pzdr.http:https://lh4.ggpht.com/ZP98Y4IEpXGoVmod2D7_xi5NCpGOQr_fe7GubV0Tf8-rChpcEhosWb39YzcA4No6fVyLfQ=s102
 • @interesariusz z PL 17:31:43
  "Mistrz przewrotów z NED nie spuści z oczu Czeskiej Republiki.
  Czy Czechy będą po Węgrach, drugim krajem z UE, którego rząd może zostać obalony przez agendę USA? Ron Paul uważa, że tak. Jego tekst ukazuje ulotność suwerenności państwowej Zachodu.
  Ron Paul
  National Endowment for Democracy (NED – Narodowa Fundacja dla Demokracji) to bardzo nieprzyjemna instytucja. Praktycznie w całości finansowana jest przez amerykański rząd, ale jako organizacja pozarządowa nie jest wcale odpowiedzialna wobec ręki, która ją karmi (ani kabzy tych, którzy to karmienie finansują). Ten układ jest dla obu stron wygodny. Amerykański rząd może powierzyć NED zmianę zagranicznych reżimów a przy tym zachować pozornie czyste ręce. Z kolei NED nie ma żadnych hamulców zabraniających jej w uskutecznianiu tychże misji bez dozoru rządu.
  Jak powiedział jeden z założycieli NED – Allan Weistein: „ Wiele z tego, co teraz robimy, 25 lat temu robiła tajnie CIA.”
  Prezes NED Carl Gershman jest ucieleśnieniem faktu, że jest złym pomysłem aby USA posiadały nieodpowiednią organizację do subverzi i destabilizacji w ramach stabilnej polityki zagranicznej. Mimo że BED w ciągu dekad straciła wiele milionów dolarów amerykańskich podatników na zmiany rządów za granicą, nigdy nie doszło do zmian w NED. Gershman, bzz trockista, jest dożywotnim prezesem tej organizacji. Obala rządy za morzami, ale nigdy nie został wybrany do jakiejkolwiek funkcji. Z wybujałymi finansami i stale uważny na możliwość zmiany rządów, jest faktem, że jeśli na kimś spocznie wzrok Carla Gershmana, wystąpią kłopoty.
  I dlatego Czeska Republika powinna mieć to na uwadze.
  Wczoraj tenże Gershman ogłosił w dzienniku Washington Post popłoch w sprawie czeskiego prezydenta Miłosza Zemana. W tekście pt. „Czy Czesi poddają się moralnej odpowiedzialności” (Czy Czesi posiadają moralną odpowiedzialność”) Gershman przestrzegał, że czeski prezydent „drastycznie odszedł” od dziedzictwa zmarłego Wacława Havla. Havel, dla Ameryki święty Havel, był w swym nieustanną obsesją skierowaną na kolektywizm i prawa człowieka, w kontraście z groźną Nemesis, byłemu prezydentowi i premierowi Klausowi, który bronił wolność osobistą i postkomunistyczną suwerenność państwa.
  Jakież to przestępstwo popełnił prezydent Zeman, że ściągnął na siebie gniew Carla Gershmana? Na wrześniowym szczycie NATO miał odwagę dyskutować z oskarżeniem Rosji przez neokonskiego szwedzkiego ministra zagranicy o inwazję na Ukrainę. Zeman miał czelność oczerniać amerykańskiego protegowanego i antyputinowskiego oligarchę Chodorkowskiego i żałował, że więcej kryminalnych oligarchów w Rosji nie zostało uwięzionych. Ktoś mógłby powiedzieć, że odwrotnie, mógł zapunktować u amerykańskiego rządu, który właśnie pouczała węgierskiego premiera o stosowności działań antykorupcyjnych, ale w przypadku oligarchów oddanych Zachodowi, USA są ślepe i głuche.
  Ale to, co mimo tego, naprawdę rozwścieczyło Gershmana, to to, że niedawno w Chinach Zeman potwierdził,m że jego kraj jest gotowy na rozszerzenie kontaktów handlowych z Pekinem i nie postawi „prawa człowieka” jako wstępnego warunku dla kontaktów handlowych. Gershman otwarcie okazał wściekłość na praską politykę „jednania z Putinem i przedłożeniem kontaktów gospodarczych na 'prawa człowieka'”.
  Ale nie to było najgorsze. Gershman niemal nie został rażony apopleksją gdy czeski minister zagranicy zdecydował, że Czechy przestaną finansować operacje zmierzające do obalenia rządów na Kubie, Białorusi i w Chinach w ramach programu „TRANS”. Program ten był do poprzedniego miesiąca udziałem rządu przy pomocy Sorosowych publikacji na Transitions Online, który uważnie śledzi cele amerykańskiej polityki zagranicznej.
  Gershman napadł na zastępcę ministra zagranicy Petra Druláka za odrzucenie tego, co Drulak nazwał „fałszywym uniwersalizmem”, który stara się narzucić innym pomysł „idealnego społeczeństwa”. Zdenerwował go też Drulakowe odrzucenie kultu Hawla jako „zbioru idei amerykańskich neo-konserwatystów”, (a właśnie Gershmann jest czcicielem Hawla).
  Prawda boli, a Gershmann jest zaniepokojony Czeską Republiką. A gdy Gershmann jest zaniepokojony, zwykle następuje destabilizacja co prowadzi do szybkiej zmiany władzy.
  Praga powinna być wyjątkowo uważna. Jeżeli czeski prezydent Miłosz Zeman ma dość rozumu, powinien relegować skutecznie NED oraz inne organizacje finansowane przez rząd amerykański jak International Republican Institute i National Democratic Institute. Organizacje te niewątpliwie planują podminowanie czeskiej demokracji."
  NED's Regime Change Tsar Eyes Czech Republic ulazał się 17.11.2014 na ronpaulinstitute.org.
  http://memnon.neon24.pl/post/115870,mistrz-przewrotow-z-ned-nie-spusci-z-oczu-czeskiej-republiki
 • @Repsol 17:35:49
  zerknij też na tę mapę, bardzo prawdopodobna a i źródła na których się oparła odzwierciedlają tendencje na świecie:
  http://swiatowidz.pl/2013/01/rosyjska-mapa-europy-w-2035-roku-zmiany-granic-polski/
  http://swiatowidz.pl/files/2013/01/mappp-e1358347629414.jpg
 • @szczurobronny 17:38:32
  bo ten świat nic nie wart ha ha
 • @interesariusz z PL 17:31:43
  Mieszkałem tam i pracowałem ponad 10 lat. To samo dotyczy Kataru i Bahrajnu(tu mieszkałem 5 miesięcy w po brytyjskiej bazie, koszarach/jak hotel z basenem i nadmorską plażą. W czwartki i piątki(ichnia sobota i niedziela) na plaży byliśmy częstowani żarciem, piwem i wódką przez szejka, na jego koszt roznosił to ichni lokaj. Koszary wyglądały jakby je wczoraj opuścili Brytyjczycy. Pzdr!
 • @szczurobronny 17:38:32
  Może tak wejdzie?.http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_xlaEHGYja3psfcEc5lYa27fuZt1QE4Y4,w400.jpg
 • @szczurobronny 17:49:33
  Odczytaj pocztę. Pzdr.
 • @szczurobronny 15:42:28
  Dlaczego nikt nie słucha wypowiedzi polityków, mających jeszcze zdolność rozsądnego postrzegania aktualnej rzeczywistości ? Przedstawicieli tzw. zachodnich demokracji ogarnąłm jakiś amok destrukcji i samounicestwienia.
 • Rosja w pigułce
  http://cs543606.vk.com/u16749510/videos/903563aa96.360.mp4
 • @Playset 17:54:00
  a są jeszcze tacy? "jeśli wszedłeś między wrony ...."
 • @interesariusz z PL 17:31:43
  ZEA miało w 2010 długu wartości ponad 44% PKB
 • @szczurobronny 17:48:50
  ha ha ha ha !

  "Media: Nieznani sprawcy okradli Mistral.
  Kosztowny sprzęt zniknął z pokładu zbudowanego dla Rosji śmigłowcowca „Władywostok” typu Mistral – donoszą francuskie media.
  Okręt przycumowany jest w porcie miasta Saint-Nazaire we Francji.
  Według informacji dziennikarzy, utrata twardych dysków zainstalowanych na komputerach „Władywostoka” przez francuską firmę „Thales” została zauważona 25 listopada.
  Według pierwszych danych śledztwa przeprowadzonego przez policję, nie znaleziono żadnych śladów włamania na okręt. Wiadomo, że podejrzenia nie padły na związanych z okrętem marynarzy."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_28/Media-Nieznani-sprawcy-okradli-Mistral-2602/
 • @interesariusz z PL 17:31:43
  Najbardziej zadłużone kraje świata - ranking państw z największym długiem publicznym http://forsal.pl/artykuly/505247,najbardziej_zadluzone_kraje_swiata_ranking_panstw_z_najwiekszym_dlugiem_publicznym.html
 • @szuwarek14 18:02:49
  http://cdn3.spiegel.de/images/image-728656-breitwandaufmacher-uwjw.jpg
 • @szuwarek14 18:05:33
  protest w Nowym Jorku
  http://www.youtube.com/watch?v=DAQH-Agw51U
 • @szuwarek14 18:09:55
  Ciężkie życie w Rosji według zazombionych majdaniarzy"
  http://cs540109.vk.me/c624427/v624427492/b354/a5Ya4thlC1s.jpg
 • @trojanka 18:15:28
  "Chcę do NATO"
  http://cs540109.vk.me/c7005/v7005352/1f0ea/OU-bngo2NSQ.jpg
 • @szuwarek14 18:17:15
  " Sława twoim bohaterom Donbasie"
  http://cs540109.vk.me/c7005/v7005352/1f18b/athp_WX46lI.jpg
 • @szuwarek14 18:19:43
  "Powstańcy strzelają z Gradów 28.11.14"
  http://www.youtube.com/watch?v=nuoQY34logg
 • @szuwarek14 18:19:43
  "Donieck lotnisko po pierwszym szturmie"
  http://www.youtube.com/watch?v=yTeZ1mDTeHU&list=UUy26U7Xp3e7W2V-rysEAkSw
 • @trojanka 18:22:39
  łobuziak
 • Wszyscy
  Rosja jest skazana na mocarstwowość, a my jesteśmy skazani na jej sąsiedztwo. Polski nie da się władować na wózek widłowy i przepchnąć w bezpieczniejsze miejsce w Europie. Granice, jakie mamy, mimo kłopotliwego sąsiedztwa, są najlepszymi w historii - pod względem etnicznym i terytorialnym, z dostępem do morza szerokim jak nigdy w naszych dziejach. Wasalnej wobec Moskwy powojennej władzy zawdzięczamy, że je mamy. I za to część jej i chwała. Stalin, który o tym decydował, nie miał interesu, aby wianować tak szerokimi nabytkami terytorialnymi Polski z góry wrogiej wobec Moskwy: ta po Katyniu, wywózkach i utracie Kresów , logicznie, nie mogła być inna. Polska Ludowa broniła interesu narodowego w warunkach ograniczonej, lecz z czasem poszerzanej suwerenności. W realiach podziału świata na dwa wrogie obozy należało zachować rozsądek, co nam szczęśliwie się udało. A co mamy teraz, dzisiaj: przypomnę cyt : "chuj dupa i kamieni kupa "
 • @szuwarek14 18:30:05
  "Ekshumacja Ukraińców i przekazanie ich stronie kijowskiej"
  http://www.youtube.com/watch?v=qI0lP9enWTQ
 • @Kula Lis 62 18:33:24
  "Rosja to przykład totalnej nieudolności. Jako państwo istnieją od 700 lat na najbogatszych ziemiach świata, i co mają po tych 700 latach? - czołgi, rakiety, wódę, nienawiść (lub co najmniej niechęć) wszystkich sąsiadów, nieodwracalnie zniszczone środowisko po 80 latach "walki z przyrodą" i rolniczych eksperymentów, średnią długość życia na poziomie afrykańskim, epidemię (tak!) AIDS, Leninów, Stalinów, NKWD i Putinów u władzy, a jakąś samobójczą uległość, bylejakość i marazm u reszty narodu, itd. Kraj, który mógłby wylegiwać się na kanapach i witać miliardy turystów jest w ciągłym dziadostwie i stanie upojenia alkoholowo-mocarstwowego. Mają tylko dużo złotych zębów. Rosjanie to jakiś ponury żart ewolucji, ulegający właśnie naturalnej eliminacji."
 • @Kula Lis 62 18:33:24
  tak się świat zróżnicował na przynajmniej 2 obozy, nie miała na to Polska wpływu, mogła jednak powalczyć o suwerenność nie gładko wejść w rolę kolonii obozu zachodniego, z Czechami się przynajmniej negocjuje, Polska wiadomo że przyjmie wszystko na klatę, taka rola Polski jako wtyki Waszyngtonu na Europę zaczyna niektórych irytować, jak się Unia będzie rozlatywała to poczujemy konsekwencje
 • @szczurobronny 12:06:28
  Nikt normalny w Polsce nie uwierzy w ,,zapewnienia" amerykańsko-ukraińskie (wielokrotnie już powtarzane) o zbliżającym się ataku Rosjan. Gdyby Ruscy zechcieli, to już pół roku temu zajęli by Donieck i Ługańsk - bez certolenia się w jakieś tam zdobywanie. To, że lotnisko w Doniecku dalej jest bronione przez bander-armię, to jest fakt potwierdzający to, że Rosjanie nie szykują żadnego swojego wejścia. Przecież gdyby chcieli to w ciągu godziny nie byłoby tam tych tak tanio reklamowanych ,,cyborgów" - pożal się Boże.
 • @ad12 18:37:27
  a ty jsteś przykładem totalnej indoktrynacji i braku wiedzy
 • @Kula Lis 62 18:40:56
  taką sytuację " agresję Rosji" kreuje zachód i zdaje się że Rosja to wykorzysta w odpowiednim czasie żeby dobić wiarygodność USA, jak już wszystko posprząta - a raczej łaskawie pomoże Unii uporać się z gruzowiskiem po Ukrainie
 • @Kula Lis 62 18:40:56
  "W Polsce wyborcze zamieszanie a na świecie G20 - bez Polski.
  Dlaczego pozycja naszego Narodu na świecie jest niższa niż w czasach zaborów, nie mówiąc o okresie JPII, Solidarności, czy też okresu gdy nasz kraj zwycięsko rzucił wyzwanie III Rzeszy i komunizmowi?
  W Polsce media ogłosiły totalne zwycięstwo PiSu w wyborach samorządowych, co w praktyce oznacza że rozpoczęła się już batalia o to jaki program i kto będzie go wprowadzał za rok w rządzie premiera Kaczyńskiego. Aczkolwiek jeśli PSL powtórzy obecny wynik wyborów podczas wyborów parlamentarnych, co staje się możliwe z chwilą gdy wybory prezydenckie zostaną przez PiS „odpuszczone” przez niewystawienie Jarosława Kaczyńskiego, to będziemy mieli wyścig parlamentarny z udziałem trzech partii – PiS, PO i niespodziewanie PSL. A wtedy może się zemścić prowadzenie debaty w Polsce nie na programy i postulaty, lecz jako budzenie niechęci do przeciwnika, co sprawia że niezależnie od preferencji programowych powstanie koalicji POPiS będzie niemożliwe i w efekcie premierem będzie Piechociński, a PSL będzie rządził z tą partią która da więcej stanowisk ludowcom.
  Gdy Polacy irytowali się czasem liczenia ich głosów, a nawet co poniektórzy uważali że to sondaże lepiej reprezentowały preferencje wyborcze świat obserwował obrady najważniejszych przywódców świata w ramach G20 w dalekim Brinsbane w Australii. Ukazały one groźne pęknięcia na arenie światowej i to zarówno w postaci konfliktu ekonomicznego jak i co ważniejsze politycznego. Przy czym gdy się śledzi antykryzysowe postanowienia tego forum, a taki był cel jego powstania, to okazuje się że powoli stają się one deklaratywne w przeciwieństwie do polityki która stała się ich główną pożywką. Dotyczy to zarówno apelu o wsparcie przyszłorocznego szczytu klimatycznego w Paryżu, działań antykorupcyjnych, ideologii gender, konieczności wzrostu zatrudnienia młodych, czy też pięcioletniego przyspieszenia gospodarczego do poziomu 2,1% rocznie. Tegoroczne obrady pełne były spięć i zostały pozbawione optymistycznych akcentów. Media w Polsce w swej jednostronności zachwycały się jak to Australia protokolarnie upokarzała Putina i eksponowały krytykę Rosji jaka na tym forum nastąpiła. To co znikło z debaty w Polsce to nawet brak wzmianki o tym że w tym gronie brak było reprezentacji Polski niezależnie czy w postaci Prezydenta czy Premiera. I pytań ze strony mediów dlaczego? Premier Hiszpanii mimo że jest formalnie poza G20 jest stale zapraszany, a jedynym dużym krajem UE zawsze nieobecnym jest Polska! Skandal którego nikt nie zauważa. Szerzej o udziale Rajoy’a w artykule „P.M. says at G-20 Summit that Spain is example for overcoming economic woes”. (http://www.efe.com/efe/noticias/english/business/says-summit-that-spain-example-for-overcoming-economic-woes/4/60/2467052)
  W przeciwieństwie do Chińczyków, którzy przed paroma dniami gościli szczyt gospodarczy Azja-Pacyfik i podkreślali znaczenie Rosji kosztem USA, gospodarze szczytu G20 Australijczycy protokolarnie wyeksponowali przywódców Ameryki, Japonii, Wlk. Brytanii i Niemiec. Zarysowany dobitnie został również nowy podział świata w którym przywódcami stają się obok USA Chiny. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Putina jak podaje Bloomberg w artykule Kateryna Choursina i Volodymyr Verbyany „NATO Says Russian Forces in Ukraine as Putin at G-20” kraje BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) protestowały (bezskutecznie) przeciwko sankcjom nałożonym na Rosję uznając je za sprzeczne z prawem międzynarodowym i WTO: „Leaders meeting in Brisbane today from the grouping known as BRICs -- Brazil, Russia, India and China -- described the sanctions against Russia as illegal and breaching United Nations rules, Ushakov said. “We were not raising this issue ourselves,” he said. “These leaders said this by themselves without a hint from our side.””. Chiny zostały przez gospodarzy potraktowane neutralnie, aczkolwiek eksponowanie Japonii musiało być przez nich uznane za prowokacyjne, w sytuacji kiedy na poprzedzającym forum w Pekinie okrzyknięte przełomowym spotkanie premiera Shinzo Abe z prezydentem Xi Jinping wyglądało w wymiarze mowy ciała przywódcy chińskiego równie upokarzająco jak australijskie traktowania Putina. Rosjanie na zapowiadane prowokacje odpowiedzieli typowo dla siebie wysyłając dla „zabezpieczenia bezpieczeństwa obrad” krążownik rakietowy "Warjag", w przeszłości znany pod nazwą "Czerwona Ukraina" i niszczyciel "Marszał Szaposznikow", a ich prezydent uchylił się od afrontów w częściach artystycznych i zrezygnował z kolacji w towarzystwie mniej istotnych uczestników. Niestety ale do tych mniej istotnych uczestników nie należała Polska ponieważ dziwnym trafem nie tylko do tego towarzystwa nie należy, ale nawet nie jest do niego zapraszana..."
  http://wgospodarce.pl/opinie/17286-w-polsce-wyborcze-zamieszanie-a-na-swiecie-g20-bez-polski
 • @szuwarek14 18:49:39
  "Naprawdę kolorowa rewolucja"
  http://cs540109.vk.me/c622717/v622717484/c260/47ILLuJhRWM.jpg
 • @ad12 18:37:27
  Widzę że europejscy Ukraińcy ,i tefałenownia w głowie namieszała .http://i82.photobucket.com/albums/j270/JohnnyGunn/UltraRightistUkraine_zpsb5a01171.jpg
 • @szuwarek14 18:53:24
  "Jestem nieźle walnięty, nie bierzcie mnie na poważnie"
  http://cs616028.vk.me/v616028905/14d73/5ng9zSr5-UM.jpg
 • @Kula Lis 62 18:33:24
  Szczera prawda - tylko nie wszyscy są zdolni to zrozumieć.
 • @Repsol 18:53:54
  "Prezydent Poroszenko cytuje głównego ideologa nacjonalizmu ukraińskiego.
  Prezydent Ukrainy zacytował podczas swojego wczorajszego wystąpienia w Werchownej Radzie Dmytro Doncowa - głównego ideologa ukraińskiego nacjonalizmu.
  Fragment wystąpienia Poroszenki, w którym zacytował on Dmytro Doncowa, znajduje się na oficjalnej stronie Prezydenta Ukrainy. Całość przemówienia nosi tytuł "Nadzwyczajne posłanie Prezydenta Ukrainy do Werchownej Rady Ukrainy":
  Historyczny fakt - jak pisał Dmytro Doncow w "Podstawach naszej polityki" - jest taki, że żadna nacja nie wyzwalała się jedynie własnymi siłami. Zrealizować swoje polityczne cele udawało się im jedynie wtedy, kiedy włączały one swoją sprawę w krąg idei bardziej uniwersalnego charakteru, wiązały ją z interesami innych państw. I właśnie to będziemy robić - powiedział Poroszenko.
  Najsłynniejszą pracą Doncowa jest wydany w roku 1926 we Lwowie "Nacjonalizm". Tezy zawarte w tej pracy były do roku 1943 podstawami ideowymi programu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Badacz zagadnienia nacjonalizmu ukraińskiego, prof. Bogumil Grott pisał w artykule "Ukraiński nacjonalizm a polska polityka wobec Ukrainy i Ukraińców":
  "Zasady ideologii ukraińskiego nacjonalizmu, przedstawione przez Doncowa w jego głównym dziele, wprowadzała w życie założona w 1929 r. Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, a potem jej bojówki – UPA. Zasady te były bliskie nazizmowi i miały charakter faszystowski" oraz:
  "Filozofia ta świetnie nadawała się do konstrukcji państwa totalitarnego i była używana do usprawiedliwiania, a nawet zachęcania do wszelkiej eksterminacji. Taką też rolę spełniła w stosunku do zamieszkujących południowo-wschodnie Kresy II Rzeczypospolitej Polaków, Żydów, a nawet i mających inne poglądy Ukraińców".
  Dmytro Doncow w latach 1922-39 mieszkał we Lwowie, redagował m.in. antypolskie pismo "Wistnyk". Pracę "Podstawy naszej polityki" wydano w Wiedniu w roku 1921. W tejże pracy Doncow sygnalizował istnienie wspólnoty interesów polsko-ukraińskich skierowanych przeciwko Rosji. Popierał sojusz Piłsudski-Petlura. Jak pisał prof.Tomasz Stryjek, z uwagi na zmianę sytuacji międzynarodowej w latach '30, reprezentował on później orientację proniemiecką."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prezydent-poroszenko-cytuje-glownego-ideologa-nacjonalizmu-ukrainskiego
 • @szuwarek14 18:58:37
  zaćwierkał i ONZ chyba po to żeby sobie wypłacić premie przed świętami:
  "ONZ: Kijów powinien zbadać przypadki stosowania tortur.
  Komitet ONZ Przeciw Torturom rekomenduje Ukrainie wzmocnienie środków zakazujących nieproporcjonalnego użycia siły, tortur i brutalnego traktowania na wschodzie kraju i przeprowadzenie śledztw w sprawie takich zdarzeń.
  Kijów powinien ponadto zapewnić dokładne, szybkie i bezstronne zbadanie wszystkich przypadków użycia siły ze strony organów ścigania podczas protestów na Majdanie Niezależności od listopada 2013 do lutego 2014 roku. Należy również zaktywizować śledztwo w sprawie analogicznych przypadków podczas protestów w Odessie z 2 maja i w Mariupolu z 9 maja, w których to sprawach śledztwa „były niepełne i nie doprowadziły winnych do wymiaru sprawiedliwości”.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_28/ONZ-Kijow-powinien-zbadac-przypadki-stosowania-tortur-8771/
 • @fretka 19:02:16
  to może być pracownik Oneta, wyglądają jak świeżo po zabawie wiejskiej, w głowach tyle samo, dobierani pod zamówienie polityczne
 • @szczurobronny 19:05:31
  antytrolling stosowany
  http://cs539307.vk.me/u199440357/docs/cf6fd4587522/Lopatoy_Po_Ebalu.gif?extra=k01vyTDhSg_FSSK_gcnO6V3_mGHunnnmYnQ1EPB-pWewagFt7s5ZP-GsP0uKx3v0d0hicAXm1OZyYMHSlBhejPw3yj3Wlrh_Jg
 • @szuwarek14 18:58:37
  Dobrze że idzie zima, po niej niewielu banderopiteków da radę podnieść rękę do góry. Ave.
 • @ad12 18:37:27
  nie mów naprawdę???Aleś ich zdemaskował, Mykoła Bond??https://www.youtube.com/watch?v=DQ1GAKchtwc
 • @Repsol 19:10:03
  owszem, wydaje mi się że strategia po Brisbane zasadniczo się zmieniła, zima dobrze niektórym zrobi, ostatnia szansa na opanowanie się rozgorączkowanych Ukrainców
 • @trojanka 19:11:21
  Ave.Trzymaj nutę. https://www.youtube.com/watch?v=DVWAU9ZbNRU
 • @szczurobronny 19:13:31
  tu jest sposób tylko nie chce się to wkleić
  http://cs539307.vk.me/u199440357/docs/cf6fd4587522/Lopatoy_Po_Ebalu.gif?extra=k01vyTDhSg_FSSK_gcnO6V3_mGHunnnmYnQ1EPB-pWewagFt7s5ZP-GsP0uKx3v0d0hicAXm1OZyYMHSlBhejPw3yj3Wlrh_Jg
 • @trojanka 19:11:21
  Mykoła Bond !!!! 10/10
 • @szuwarek14 19:16:56
  http://cs617129.vk.me/v617129981/d2fc/3eR5xhGUQJE.jpg
 • @szczurobronny 19:13:31
  To zgłoś nadużycie a po weryfikacji zaliczy blokadę na IP i po sprawie. Pzdr.
 • @Repsol 19:20:45
  wiadomości News Front- naziści dalej będą zabijali kobiety i dzieci Donbasu
  http://www.youtube.com/watch?v=ACt337lU8Bw
 • @trojanka 19:23:38
  zapomnieli dorzucić kaganiec
 • @szuwarek14 19:26:08
  "Kryzys na Ukrainie a biznes – spojrzenie Xevin Investments.
  -Poniżej przedstawiamy bardzo interesujące spojrzenie na gospodarkę Ukrainy, przygotowane na podstawie treści komunikatu prasowego firmy Xevin Investments.
  Obecny kryzys na Ukrainie nie pozostaje bez wpływu na wiele dziedzin życia, w tym na gospodarkę. Jak w tej trudnej sytuacji radzą sobie na rynku ukraińskie firmy i zachodnie koncerny? Czy obrały jakąś strategię biznesową na przetrwanie czy właśnie w kryzysie upatrują swojej szansy na rozwój?
  Niepewna sytuacja polityczno-społeczna na Ukrainie powoduje wprawdzie zwiększone zapotrzebowanie na produkty pierwszej potrzeby, ale i spadek zainteresowania produktami innowacyjnymi czy luksusowymi. Zależność od importu i słabsza hrywna (w stosunku do dolara i euro), negatywnie wpływają na wskaźnik sprzedaży detalicznej, dotyczy to również handlu on-line. Ukraińskie firmy stosują różne strategie mające pomóc im przetrwać ten trudny okres. W zależności od tego, z jakiego typu problemami musi mierzyć się dana firma, najczęściej podejmowane są działania takie jak: cięcie kosztów i zwalnianie personelu (w pierwszej kolejności najlepiej opłacanych pracowników), obniżanie pensji, zmniejszanie budżetu przeznaczonego na reklamę, nowe kontrakty, odroczenie w czasie wchodzenia na rynki zagraniczne. Część małych firm w ostateczności decyduje się na zawieszenie działalności do momentu poprawy koniunktury gospodarczej.
  Start-upy w natarciu
  Plusem trudnej sytuacji na rynku jest powstawanie nowych start-upów. Paradoks ten związany jest ze znanym zjawiskiem, że trudne ekonomicznie czasy wyzwalają w ludziach pokłady przedsiębiorczości. Kryzys to dla wielu firm trudny czas, ale jednocześnie niezwykle mobilizujący. Słabsza koniunktura zmusza do zmian w organizacji i działaniu firmy, pozwalających przetrwać najtrudniejszy okres, ale również motywuje ludzi do większej aktywności i samodzielności w działaniu. Zgodnie z teorią „twórczej destrukcji” J. Schumpetera; kryzysy niszczą, ale jednocześnie i tworzą nowe, efektywniejsze przedsiębiorstwa. Możemy to również zaobserwować na rynku ukraińskim..."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27699
 • @szczurobronny 19:58:07
  Wiesz co ten młody człowiek powiedział ,że gdyby nie było Majdanu to do dziś tam byłby spokój ,teraz jako jeniec ,a był kucharzem boi się wracać do swoich bo SBU żyć mu nie pozwoli .No to sobie chłopak wolno chodzi po Donbasie. Dobrze że zna pełne wariactwo banderopiteków .Pzdr.
 • @trojanka 20:18:01
  Stare filmy czerwiec/lipiec 2014. Ave.
 • @szczurobronny 20:28:04
  Zobacz tam nawet dzieci mądrzejsze od naszych, pożal się Boże politykierów. Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=vOSsp_tam6g
 • @szczurobronny 21:00:07
  http://cs540109.vk.me/c622717/v622717905/a244/WNEcsjWukNg.jpg
 • @trojanka 21:06:27
  ci dranie jak będą do Polski uciekali skierują pretensje i oskarżenia o to co się działo na Polaków, taka natura Ukraińca,on nie winowat
 • @szczurobronny 21:06:53
  do czego służą naloty - do niszczenia tego co się zaplanowało i wystawiania koloniom rachunku za bomby i użycie wojska, potem taki Polak płaci
 • @szczurobronny 21:11:31
  Dokładnie tak, masowa emigracja to zjawisko negatywne pod każdym względem i guzik mnie obchodzi że największe zyski ma z tego międzynarodowy parch.
  Po to podatki płacimy żeby rządy tworzyły miejsca pracy, a jeśli rządy chcą wolnego rynku to niech zaczną od siebie, płaćmy im za wykonanie konkretnych naszych zleceń a nie za spanie w parlamentach.
  Do roboty nieroby gdzie te stocznie, huty, porty, nie ma to oddawać kasę i won !
 • @szczurobronny 21:15:24
  "USA -30 stopni, wszyscy umrzemy
  Rosja -50 stopni, musimy pchnąć samolot bo przymarzł"
  http://cs624624.vk.me/v624624418/af37/FgZ-v_VXfVQ.jpg
 • @trojanka 20:42:53
  Taka prawda Trojanko.
 • @szczurobronny 21:15:24
  "Integracja Ukrainy z Europą odbędzie się w sposób cywilizowany"
  http://cs540109.vk.me/c622022/v622022891/b250/psAq5RWW2_s.jpg
 • @trojanka 21:31:27
  " Ja nie chachoł, ja europejec"
  http://cs540109.vk.me/c624225/v624225238/b25c/7yrjyWBdjxU.jpg
 • @szuwarek14 21:34:21
  "Były premier RP Tusk nazywa Rosję "strategicznym problemem"
  Były premier Donald Tusk, który w grudniu będzie nowym przewodniczącym Rady Europy, w wywiadzie dla Financial Times nazywa Rosję "strategicznym problemem".
  "Dla Putina i Rosji UE jest dziś problemem. Musimy to zrozumieć że Rosja nie jest naszym strategicznym problemem"
  http://vk.com/world_policy
  ---
  - jakie lemingi taki idol
 • @szuwarek14 21:34:21
  Tu dzisiejszy telemost między Donieckiem a Kijowem.
  http://youtu.be/XCFGO5sgX3I
 • @trojanka 21:39:31
  prawidłowe
 • @szuwarek14 21:41:41
  Już zapomniałem, że taki osobnik jak Tusk istnieje a on daje głos!

  Modna w tym sezonie wycieraczka....
  http://cs618523.vk.me/v618523956/1c358/dCc2tVjSNPs.jpg
 • @lorenco 21:42:20
  ładny telemost, kobieta opowiada jak jej rodzinę w samochodzie zabili i została z wnuczkiem, bez pensji, bez pieniędzy z konta, prawie bez dachu nad głową a po stronie Ukropów przemowa polityczna adwokata z Ajdaru że wina Rosji i jej agresji plus czytanie z kartki, nie ma takiego przekleństwa które byłoby tu za słabe
 • @1bezmetki 21:45:35
  spadaj ukropie
 • @szczurobronny 21:53:56
  brawo hakerzy, pozytywne działania, zablokować te szczekaczki globalistów
 • @1bezmetki 21:45:35
  Witaj jestem w szoku , zajrzałaś do nas to jest super .Pzdr.https://www.youtube.com/watch?v=vX06UAwBVBk
 • @trojanka 21:59:25
  polski gaz też, ten darmowy, to się oligarchowie obłowią ?!
  "Ukrtransgaz: w listopadzie Polska dostarczyła na Ukrainę 53,6 mln m3 gazu.
  Objętość gazu ziemnego importowanego z Polski na Ukrainę w listopadzie wyniosła 53,6 miliona metrów sześciennych – poinformowało w piątek biuro prasowe ukraińskiego operatora gazowego Ukrtransgaz.
  Jednocześnie podano, że przedstawiciele systemów przesyłowych gazu obu krajów spotkali się wczoraj, aby omówić wspólne działania w sezonie zimowym.
  Dostawy gazu z Rosji na Ukrainę zostały wstrzymane w połowie czerwca z powodu wielomiliardowego długu Kijowa. Kwestię zimowych dostaw (od listopada 2014 roku do marca 2015) uregulowano dopiero 31 października. Ukraina do tej pory nie zaopatruje się w rosyjski gaz.
  Minister energetyki Rosji 22 listopada powiedział, że Ukraina wykorzystuje zapasy surowca z podziemnych magazynów, nie kupując gazu od Gazpromu postępuje nierozsądnie, ponieważ zwiększa to ryzyko w okresie szczytowego zapotrzebowania w zimie."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_28/Ukrtransgaz-w-listopadzie-Polska-dostarczyla-na-Ukraine-53-6-mln-m3-gazu-2496/
 • @szczurobronny 22:05:33
  "Szwajcaria straci rosyjski rynku, jeśli nie powie, skąd pochodzą jabłka.
  Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) zagroziła Szwajcarii embargiem na produkty spożywcze. Chodzi o to, że po wprowadzeniu przez Rosję ograniczeń na dostawy produktów roślinnych pochodzących z państw Unii Europejskiej, import ze Szwajcarii gwałtownie wzrósł.
  Na przykład, dostawy serów zwiększyły się pięciokrotnie. Wywołało to jedynie pozytywne emocje, gdyż ser okazał się smaczny, a poza tym kraj znany jest z tego produktu. Jednak dostawy produktów roślinnych ze Szwajcarii zwiększyły się średnio dwukrotnie, a dostawy jabłek - aż o 400 razy. W związku z tym, Rossielchoznadzor podejrzewa, że nie wszystkie produkty rzeczywiście pochodzą ze Szwajcarii. Czy ten rok w kraju czekolady i banków okazał się wyjątkowo owocny, czy też Berno pomaga partnerom z Unii Europejskiej?
  Rossielchoznadzor zwrócił się do właściwego szwajcarskiego organu o przedstawienie do 5 grudnia danych na temat wielkości uprawianych w kraju produktów roślinnych, a także o potwierdzenie autentyczności świadectw fitosanitarnych dostarczanych do Rosji partii produktów. Jeśli Szwajcaria odmówi, to rynek rosyjski czasowo się przed nią zamknie. Zaskakuje to, że Berno zawsze starało się zachować neutralność i balansowało pomiędzy Europą i Rosją. I nawet odrzuciło formalny wniosek Brukseli o pomóc przy reeksporcie europejskich produktów przez swoje terytorium do Rosji. Ale skąd w takim razie te jabłka? Liderem dostaw tego produktu do Rosji była Polska. A jabłka, jak wiadomo, niedaleko padają od jabłoni i bez zgody Szwajcarii, same by się tam nie dostały.
  Generalnie Rossielchoznadzor ma w ostatnim czasie dużo pracy. Europa nie waha się przed łamaniem przepisów Unii Celnej. Białoruskie małże, łosoś, a nawet mascarpone, nie pozostały bez uwagi. Podejrzany jest również gwałtowny wzrost dostaw owoców z Kazachstanu. Jednak Moskwa może dogadać się z partnerami i ściśle monitorować takie dostawy na granicy. I udało już się jej nastraszyć dokładniejszymi kontrolami każdej ciężarówki na przejściach granicznych. Jednak co zrobić z szwajcarskimi jabłkami, które wyglądają jak szwajcarskie, ale w smaku przypominają polskie? Nikt nie wprowadzał embarga wobec Berna, kiedy na wszystkich pozostałych członków Unii Europejskiej je nałożono. Jednak nikt nie przeszkodzi w dowolnym momencie zamknąć stoisko, jak mówią w Rossielchoznadzorze, „aby z powodu działań międzynarodowych oszustów nie ucierpiały interesy praworządnych producentów produktów rolnych”."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_28/Szwajcaria-straci-rosyjski-rynku-jesli-nie-powie-skad-pochodza-jablka-3767/
 • @szczurobronny 22:17:02
  "Poroszenko wykluczył Donbas z Ukrainy.
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odrzucił pomysł federalizacji kraju. Przemawiając w czwartek (27 listopada) podczas pierwszego posiedzenia Rady Najwyższej w nowym składzie, Poroszenko odwołał się do pragnień wszystkich bez wyjątku Ukraińców, którzy chcą widzieć Ukrainę jako państwo unitarne.
  Petro Poroszenko publicznie wyrzekł się Donbasu. Podczas plenarnego posiedzenia deputowanych nowej kadencji, pod okiem kilkudziesięciu kamer krajowych i zagranicznych mediów powiedział, że 100 procent mieszkańców Ukrainy popiera unitarną formę państwa. Tym samym prawie 7 milionów ludzi żyjących w obwodach donieckim i ługańskim, którzy niedawno zagłosowali za proklamowaniem niezależnych republik, Petro Poroszenko po prostu wyłączył ze składu Ukrainy. Własnymi rękoma niszczy on jednolite państwo, uważa dyrektor Centrum Analiz Politycznych Paweł Danilin:
  Odrzucając federalizację Ukrainy i jednocześnie przyjmując restrykcyjne, militarne środki karne w stosunku do Donbasu, Poroszenko w rzeczywistości podkreśla, że nie uważa on Donbasu za część Ukrainy. To znaczy, że Kijów już dawno pogodził się z faktem, że Donbas nie należy do Ukrainy. Ta administracja robi wszystko, aby zniszczyć państwo. Aby na zachód od Rosji powstała czarna dziura, która w dużej mierze będzie powstrzymywała zarówno Rosję, jak i Unię Europejską.
  Na świecie istnieje wiele państw z systemem federalnym. Rosja, Stany Zjednoczone, Niemcy, Indie, Brazylia, Meksyk, Szwajcaria, Austria. W ramach tych federacji doskonale współistnieją różne podmioty na podstawie uznania i poszanowania ich praw przez władzę centralną. Ale władzy w Kijowie taki scenariusz nie pasuje, zauważa dyrektor Instytutu Badań Politycznych, członek Izby Społecznej Siergiej Markow:
  Na Ukrainie obecnie sprawuje władzę rząd terrorystów, który nie chce pogodzić się z faktem istnienia równych praw różnych ludzi. W związku z tym, że oczekuje się realizacji ultranacjonalistycznego scenariusza, Donbasowi nie proponuje się przynależenia do tego państwa z językiem rosyjskim, z równymi prawami i pokojowymi środkami, a Kijów ma nadzieję na zniewolenie regionu.
  Nie udało się zakończyć sprawę drogą wojenną, więc Kijów postanowił pójść drogą gospodarczą. Dekret prezydenta Ukrainy wstrzymuje wypłaty emerytur i świadczeń socjalnych osobom starszym i niepełnosprawnym w Donbasie. Zamrożono rachunki bankowe osób prawnych i fizycznych. Wstrzymano prace przedsiębiorstw w sektorze energetycznym. Do regionu nie dostarczana jest żywność oraz lekarstwa. Groźba katastrofy humanitarnej zachęca tylko władze Kijowa do wzmocnienia blokady, mówi politolog Michaił Remizow:
  Teraz w Kijowie panuje ambiwalentny stosunek do problemu Donbasu. Z jednej strony, jest on zadowolony, na przykład, że Donbas więcej nie głosuje. W końcu dzięki temu można było z góry ustalić skład obecnej Rady Najwyższej. Z drugiej strony, motyw zemsty nie zniknął z ukraińskiej polityki. Kijów skupia się na siłowym rozwiązaniu wschodniego problemu. W ramach niego rozważana jest blokada. Ukraińskie elity polityczne liczą na to, że Donbas nie poradzi sobie z problemami ekonomicznymi, administracyjnymi oraz organizacyjnymi, związanymi z tą blokadą.
  Jednak wybrane przez Kijów metody są tylko na rękę młodym, samozwańczym i niezależnym republikom. Ukraińskie władze same odcinają Donbas od Ukrainy, zrywają wszystkie więzi. Z biegiem czasu trudności zostaną przezwyciężone, życie wróci na odpowiednie tory. Jednak mieszkańcy Donbasu, bez względu na poglądy polityczne, nigdy nie będą w stanie wybaczyć i uwierzyć Kijowowi, który świadomie skazał ich na cierpienie."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_28/Poroszenko-wykluczyl-Donbas-z-Ukrainy-4382/
 • @szczurobronny 22:09:19
  Powiem Ci Brachu że czasem sam się gubię w tym galimatiasie szczególnie jak ktoś się wbija pod znajome Nicki ,mnie to gitara skoro nadużyć wszyscy nie zgłaszacie to znaczy że wszystkim Wam pasuje ,a ja bez tego zrobić nic nie mogę .Na tyle w tym temacie . No pasaran .Ave.https://www.youtube.com/watch?v=7AMxQhKhrig
 • @szczurobronny 22:19:50
  " Jaką wy h..nię jeszcze wycudujecie?"
  http://cs540109.vk.me/c622717/v622717911/bca6/IWz2oJAL1VQ.jpg
 • @szczurobronny 22:29:28
  "Czunga-czanga, wesoło żyjemy"
  http://cs618524.vk.me/v618524787/1cf89/h3pBr3EN0c0.jpg
 • @szuwarek14 22:33:40
  Odbierz PW .Ave.https://www.youtube.com/watch?v=RzviybPWIuc
 • @szuwarek14 22:33:40
  "Ceny na ropę będą spadały do następnego lata.
  Na tle decyzji Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) o utrzymaniu limitów produkcyjnych, ceny na ropę nadal spadają. W tej sytuacji eksperci radzą, aby przygotować się na każdą ewentualność.
  Jeden z czołowych rosyjskich specjalistów, minister rozwoju gospodarczego Aleksiej Ulukajew nie podejmuje się prognozowania dynamiki zmian cen na ropę naftową. Według niego, prognozy zazwyczaj są ekstrapolacją obecnej sytuacji. A zmienia się ona prawie z godziny na godzinę. Tym niemniej jednak minister uważa, że prawdopodobna zrównoważona cena na ropę naftową wynosi 80 dolarów za baryłkę.
  Eksperci wciąż mają nadzieję na lutowe spotkanie liderów państw OPEC. Do tego czasu kraje produkujące ropę naftową będą w stanie zbliżyć swoje pozycje i osiągnąć jakiś konsensus. Jednak w krótkim okresie sytuacja w dalszym ciągu pozostanie niepokojąca. Wzrostu cen można spodziewać się nie wcześniej niż w połowie 2015 roku, twierdzi analityk branży Anna Kokoriewa.
  Celem Arabii Saudyjskiej jest wyparcie produkcji łupkowej, doprowadzenie do tego, aby projekty Stanów Zjednoczonych w tej dziedzinie stały się nieopłacalne. Dopóki nie osiągnie ona swojego celu, ceny na ropę naftową nie będą rosły. (...) W związku z decyzją OPEC szanse na to, że ropa naftowa będzie stopniowo spadać, wzrosły.
  W każdym razie eksperci uważają, że rynek ropy naftowej jest na krawędzi dużych zmian. Mówi analityk inwestycyjny w sferze paliw i energii Eldar Kasajew:
  Na razie nie doszło jeszcze do patowej sytuacji. Na chwilę obecną, nawet biorąc pod uwagę te niskie ceny za baryłkę, które obecnie obserwujemy, średnia roczna cena wciąż znajduje się na poziomie stu dolarów. To zadawala budżety wszystkich głównych graczy, którzy walczą o rynki i swoich konsumentów. Obecnie rynek zorientował się na konsumenta. Dlatego wielu producentów jest gotowych do zaciśnięcia pasa, byle nie stracić rynku zbytu.
  Jednocześnie specjaliści są przekonania, że jeśli ropa naftowa spadnie do 60 dolarów, to na krótko. Gdyż wtedy pas będą musieli zacisnąć Amerykanie, a oni tego nie lubią. Teraz Amerykanie prezentują neutralne stanowisko, mówi Anna Kokoriewa:
  Zwiększają rezerwy ropy naftowej. Tym samym, Amerykanie wprowadzają na rynek dodatkową intrygę. Sugerują, że jakoby również biorą udział w grze, też mogą wywierać presję na ceny. Amerykanie udają, że ich produkcja łupkowa nie schodzi poniżej granicy opłacalności.
  Cena na ropę może spaść do 60 dolarów za baryłkę, ale w dłuższej perspektywie powróci do 85-95, twierdzi wiceprzewodniczący Wnieszekonombanku, były wiceminister rozwoju gospodarczego Andriej Klepacz. Jednak przyznaje, że OPEC decyzję o obniżeniu produkcji podejmie nie wcześniej, niż przed następnym latem. Innymi słowy, ceny pójdą w górę nie wcześniej, niż na wiosnę 2016 roku.
  W tej sytuacji rząd Rosji powinien być „rządem sytuacji nadzwyczajnej”, jest przekonany wicemarszałek Rady Federacji Jewgienij Buszmin, który w wyższej izbie nadzoruje sferę gospodarczą. Według niego, należy podjąć wszelkie działania w celu zapewnienia uniezależnienia się Rosji od ropy. Jest to pogląd podzielany przez wielu ekspertów. Wierzą oni, że kryzys naftowy będzie zachęcał do dywersyfikacji rosyjskiej gospodarki i pomoże krajowi przestawić się na innowacyjne tory."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_28/Ceny-na-rope-beda-spadaly-do-nastepnego-lata-9502/
 • @1bezmetki 22:11:34
  http://cs540109.vk.me/c624228/v624228477/1482/EAz7iss7wT8.jpg
 • @1bezmetki 22:11:34
  Tyle jest wokół pro kijowskiej propagandy, że gdyby ta propaganda miała mnie przekonać, to już dawno by się to stało. Zatem daruj sobie, nie masz do czynienia z debilami!
 • @szczurobronny 22:58:39
  W tekstach kopiowanych na szybko zdarza się, grunt żeby z własnej wypowiedzi nie robić śmietnika językowego.
 • @lorenco 23:00:01
  Kliczko - Logiczny
  wersja - "Myśliciel"
  http://cs540109.vk.me/c622717/v622717892/d7ca/4M5EQ5S2M6Q.jpg
 • @szczurobronny 23:02:26
  Biden starszy i młodszy, filary amerykańskiej oligarchii zwanej demokracją, [ posiadacze m.in Sławiańska i Kramatorska ]
  "-Tato a Ukraina to gdzie?
  - w strefie twoich majątków synu"
  http://cs622226.vk.me/v622226484/a673/nloxVdEgUFk.jpg
 • @szuwarek14 23:08:11
  "Ukraina nie otrzyma broni od Niemiec.
  „Władze Niemiec mogą wesprzeć Kijów politycznie i gospodarczo, nie planują jednak udzielać jakiejkolwiek wojskowej pomocy” – oświadczyła dziś podczas wystąpienia w Berlinie rzeczniczka rządu Niemiec, Christiane Wirtz.
  Tymczasem w piątek podczas spotkania z przedstawicielami biznesu w Kijowie członek Komisji Europejskiej ds. polityki sąsiedztwa i negocjacji ws. rozszerzenia Johannes Hahn poinformował, że Unia Europejska zamierza w grudniu przekazać Ukrainie 500 milionów euro.
  Wielka Brytania opublikowała oprócz tego plan, zgodnie z którym w latach 2014-2015 zamierza przeznaczyć na rozwiązanie konfliktu na Ukrainie około 1 milion funtów (ponad milion euro)."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_28/Ukraina-nie-otrzyma-broni-od-Niemiec-5059/
 • @trojanka 23:10:21
  ale się idealnie wkomponował
 • @szczurobronny 23:10:28
  Kliczko nam jeszcze pokaże, widzę w nim potencjał na bałwana stulecia
 • @trojanka 23:12:04
  obecnie bawią się czym się dlatego preferuję myszki do komputera z kablem, te bezprzewodowe tak szybko spadają ze stołu, podobnie jak długopisy
 • @szuwarek14 23:13:58
  Pokojowego nieba dla Doniecka! A nie, jak pokazują prognozy!
  http://cs622328.vk.me/v622328501/b058/_Qi9OhFyr7k.jpg
 • @szczurobronny 23:15:58
  wiem coś o tym,kupiłem psa od młodych wykrztałconych z wielkich
  miast, zarażonych "cywilizacją" zachodu, nawet moje doświadczenie było za słabe ale z pomocą behawiorysty piesek wychodzi ze stresu, koty wykonuję resztę roboty terapeutycznej ucząc go żeby miał w nosie wszystko i przestał się bać
 • @szuwarek14 23:23:04
  ooops " wykrztałconych", a dopiero było o poprawnym pisaniu...
 • @lorenco 23:19:29
  no niestety prognozy są złe
 • @trojanka 23:25:49
  Macie tu Nowy York na żywo
  Nie wiem czy TVN pokazuje live jak majdan?
  http://youtu.be/8omImFjrsJU
 • @trojanka 23:25:49
  "Zombi" się ludzi zwyczajnie z chęci zysku i panowania nad nimi a cierpią najsłabsi, nie tylko zwierzęta, dzieci też są coraz gorzej traktowane.
  Robi się z ludzi maszyny do produkcji a maszyna to maszyna...
 • @trojanka 23:30:30
  skąd ja to znam...
 • @szczurobronny 23:34:20
  TU macie na żywo zamieszki w Nowym Jorku
  http://youtu.be/8omImFjrsJU
 • @trojanka 23:38:54
  ale ładne
 • @szczurobronny 23:33:17
  do jutra
 • @lorenco 23:41:47
  no to kibicujemy !
 • @lorenco 23:41:47
  ostrzał Doniecka, wstrząsający widok,kto jeszcze nie widział
  http://www.youtube.com/watch?v=nVWaQ4-a2B4
 • @szuwarek14 00:01:34
  ludzie którzy wsparli Banderowo
  http://cs540109.vk.me/c623819/v623819182/ea09/sC7F0EnEpf8.jpg
 • @szuwarek14 00:07:21
  http://cs540109.vk.me/c619731/v619731842/16322/6MKBndpJo2s.jpg
 • @szuwarek14 00:09:01
  -Arsenij,możesz smsa wysłać, ja nie potrafię?
  - Łatwe, co napisać i komu?
  - Napisz - Wuj wam nie członkostwo w Unii - i wyślij do siebie"
  http://cs540109.vk.me/c623819/v623819884/bfdb/SxRBrm4blOQ.jpg
 • @szuwarek14 00:13:22
  Andriej Makarewicz
  "1970- niezadowolony z reżimu, 1990-niezadowolony z reżimu, 2014-niezadowolony z reżimu, 2015 [ kolonia karna]- zadowolony z reżimu"
  http://cs540109.vk.me/c624922/v624922543/b4f4/d-_2eWGrNts.jpg
 • @szuwarek14 00:23:48
  "Makarewicza serdecznie przywitali jego ukraińscy krewniacy"
  http://cs540109.vk.me/c624528/v624528528/252f/t3gbbfSt1Qo.jpg
 • @szuwarek14 23:53:59
  No i pewnie zestrzelili "ruskiego" satelitę, bo transmisja z NY przerwana a zapowiadało się ciekawie. Wśród demonstrantów bardzo dużo białoskórych, lecz pewnie to "ruskie agenty":)
 • @trojanka 00:25:22
  wstrząsające obrazy, dobranoc,do jutra
 • @1bezmetki 00:27:10
  nie, po jednej stronie ginie faszystowskie bydło i oby jak najwięcej ich zginęło a ty spadaj na Ukrainę, won !
 • @lorenco 00:28:17
  a może to demokracja ocenzurowała, to by było typowe dla demokracji
 • @szuwarek14 00:01:34
  Mam nadzieję, że powiedzenie " czym wojujesz, od tego zginiesz" spełni się w wypadku ukrów i ich mocodawców!
 • @lorenco 00:28:17
  " To uczucie kiedy twoim prezydentem jest Obama"
  http://cs540109.vk.me/c622730/v622730042/21a8/LdMDaJmRJDs.jpg
 • @lorenco 00:35:33
  ich zostanie 1/3 przypieczętowali swój los, oby tylko jak najmniej zdążyło uciec do Polski, mamy swoich pejsatych, nie potrzebujemy pejso-banderowców, tu nie śmietnik na odpady
 • @trojanka 00:38:06
  pełno tego bydła w Polsce, przypełzają jak pluskwy, wynocha do siebie i prosto na stryczek jak ich powstańcy dopadną za to ludobójstwo
 • @trojanka 00:41:47
  nie ma wjazdu dla faszystów, prędzej wylecą razem z naszym czosnkiem parlamentarnym niż pozwolimy żeby nam tu nazistowski chlew z kraju zrobili
 • @1bezmetki 00:27:10
  Dziwny z Ciebie człek! Chcesz tutaj " naprawiać" ludzi na swoją modłę, ludzi, którzy od poczatku śledzą wydarzenia w Donbasie i na Ukrainie? I sledzą je wszędzie, zarówno na Onetach i Interiach, TVN, TVP, na co rzygać się chce i w niezależnych źródłach! My wiemy dlaczego Streiłkow nie jest we władzach Noworosji itd. nie chce mi się rozwijać bo i po co?
  Na propagandę kijowskiego SBU i CIA, MIA, MOSSAD jesteśmy nieczuli!
  Zatem próżne Twoje starania mącenia tam, gdzie jest tylko czysta, źródlana woda!
 • @all
  Dobranoc !
  a banderowcom:
  http://cs540109.vk.me/c622717/v622717905/a244/WNEcsjWukNg.jpg
 • @lorenco 00:53:00
  gniazdo tu sobie wiją bo ani Niemcy ani żaden inny kraj ich nie wpuści do siebie, już zaostrzają przepisy dla emigrantów, a na Ukrainie Waszyngton przygotował wojnę może na 20 lat z pomocą tej agentury zainstalowanej w Polsce w 1989 roku a zmodernizowanej w 2006 roku
 • @szuwarek14 00:34:45
  Tak na pewno się stało, demokracja ocenzurowała, nudne to i dlatego chciałem w to wpleść jakiś ciekawy wątek:) Przypuszczalnie to, przypuszczalnie tamto! Tytuł na pierwszą stronę: USA strąciły radzieckiego satelitę? Buhahahahaha:)
 • @lorenco 01:01:22
  puść plotę że Ebola wyżarła transmisję, leming łyknie
 • @trojanka 00:41:47
  Trojanko, jesteś dzisiaj bardzo wkurzona i bojownicza! I pewnie my wszyscy też, którym leży na sercu los ludzi, którzy chcą stanowić o sobie! Którzy chcą żyć tak, jak im nakazuje rodzinność, tradycja i sumienie!
  Taki gnojek dziś podczas telemostu miedzy Kijowem a Donbasem, oczka miał zamglone jak po "lekarstwach", stwierdził, że jak ktoś z Donbasu nie chce być w Ukrainie, to niech się przeprowadzi do Rosji!
 • @szuwarek14 01:07:54
  Na Dobranoc i o kotkach i o spaniu:) To jest polskie.
  http://youtu.be/EXy5KURe52c

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031