Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
789 postów 20005 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 9.12.2014r

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bojcy z Kanady wkraczają

 

Już nie prywatne firmy wojskowe, Kanada wyśle   na Ukrainę swoją żandarmerię w ramach umowy o współpracy podpisanej w poniedziałek. Ma pomóc ukraińskiemu rządowi i siłom bezpieczeństwa zachować integralność terytorialną kraju.

Kanadyjski minister obrony Rob Nicholson i jego ukraiński odpowiednik Stepan Poltorak podpisali list intencyjny w poniedziałek. Stwierdza się w nim, że oba kraje "zobowiązują się do kontynuowania współpracy w celu wzmocnienia zdolności ukraińskiego rządu i jego sił bezpieczeństwa do obrony integralności terytorialnej Ukrainy i jej mieszkańców."

Po oczekiwanym pobycie w Kijowie, Nicholson odwiedzi Polskę w celu promowania bezpieczeństwa i stabilności w Europie Środkowej i Wschodniej.

W sierpniu, Kanada przekazała „niezabójczy” sprzęt Ukrainie, w tym sprzęt medyczny i logistyczny, kaski, kamizelki, okulary ochronne, apteczki, namioty i śpiwory.

Ponadto Nicholson ogłosił pod koniec listopada decyzję swojego rządu o przyznaniu Ukrainie 11.000.000 dolarów zapomogi.

 

Kanada wysyła jednostki Kanadyjskich Sił Zbrojnych (CAF) do Europy Środkowej i Wschodniej dla "wzmocnienia wspólnej obrony NATO."Większość ukraińskich zbrodniarzy wojennych wyemigrowała do Kanady po 2WŚ, niektórzy twierdzą, że z pomocą polskiego rządu na emigracji.

 

KOMENTARZE

 • @szczurobronny 12:44:32
  "Ławrow: po obserwatorach OBWE na Ukrainie spodziewano się więcej.
  Po obserwatorach OBWE na Ukrainie spodziewano się więcej, zwracają oni nadmierną uwagę na przemieszczenia powstańców i niewystarczającą - na działań ukraińskich sił zbrojnych - oznajmił szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.
  Według niego, z pola ich widzenia znikają fakty zakrojonego na szeroką skalę wykorzystywania przez ukraińskich wojskowych ciężkiego sprzętu i zakazanej amunicji przeciwko cywilom oraz celowego niszczenia obiektów zapewniających funkcjonowanie miast na południowym wschodzie.
  Jednocześnie podkreślił on, że fakt obecności międzynarodowych obserwatorów odegrał pewną stabilizującą rolę."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_09/Lawrow-po-obserwatorach-OBWE-na-Ukrainie-spodziewano-sie-wiecej-0144/
 • @szuwarek14 12:48:14
  umocniona granica z Rosją ma kosztować 8 mld hrywien
  " 53 miliony dolarów , Czy wy oh....ście ?"

  http://cs624522.vk.me/v624522484/e347/HR1m2K4_NF0.jpg
 • @szczurobronny 13:33:37
  już przed kilkoma miesiącami (o czym pisałem) polityka ściągania do Polski banderowców zarysowała się jako plan "elit" stworzenia w Polsce warstwy, którą można użyć do trzymania w ryzach Polaków. I ta warstwa jest przygotowywana na to zadanie. Jest to taktyka już stosowana od co najmniej 2,5 tys. lat- zawsze było to krótkowzroczne, mimo chwilowych zysków, katastrofa była przyśpieszana. Tym niemniej nasze "elity" mają zamiar nas terroryzować i wyniszczać - to wyraźna tego zapowiedź
 • @szczurobronny 14:51:02
  "Dron prawie strącił pasażerski samolot.
  O mały włos, a doszłoby do tragedii. Pasażerski samolot lądujący na Heathrow minął się w niebezpiecznie bliskiej odległości z dronem.
  Na pokładzie Aibusa A320 było blisko 200 osób. Zdalnie sterowany samolot wleciał na ścieżkę podejścia, gdy pasażerska maszyna znajdował się zaledwie 200 metrów nad ziemią.
  UK Airprox Board, do której raportu dotarł The Times, określiła ryzyko kolizji jako bardzo wysokie. Sprawcy nie udało się ustalić.
  To pierwsze takie zdarzenie na Heathrow, ale nie pierwsze na Wyspach. Zdalnie sterowane samoloty można kupić już za kilkadziesiąt funtów i robi się z tego coraz większy problem.
  W maju dron przeleciał obok samolotu lądującego na lotnisku Southend, a dwa lata temu podobny incydent miał miejsce w Gatwick.
  Stowarzyszenie pilotów Balba zażądało większej ochrony przed zagrożeniem stwarzanym przez nieodpowiedzialnych amatorów wypuszczających w powietrze zdalnie sterowane zabawki."
  http://wolnemedia.net/prawo/dron-prawie-stracil-pasazerski-samolot/
 • @szuwarek14 16:10:06
  http://cs540102.vk.me/c618131/v618131053/1f779/3MiFDJA5I2w.jpg
 • @szuwarek14 16:13:43
  Posiedzenie mińskiej grupy ds. Ukrainy może się odbyć 11 grudnia.


  Kolejne posiedzenie międzynarodowej grupy kontaktowej ws. Ukrainy może się odbyć w Mińsku 11 grudnia - poinformował przewodniczący Komisji ds. WNP, integracji eurazjatyckiej i kontaktów z rodakami Dumy Państwowej Leonid Słucki.
  Wyraził on nadzieję, że Mińsk-2 przyniesie rezultaty w rozwiązaniu kwestii dotyczących wymiany jeńców i wprowadzenia rozejmu.
  Rozmowy w Mińsku mają się odbyć z udziałem ambasadora FR na Ukrainie Michaiła Zurabowa, byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy oraz przedstawicieli obwodu donieckiego i ługańskiego oraz wysłanniczki specjalnej OBWE Heidi Tagliavini."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_09/Posiedzenie-minskiej-grupy-ds-Ukrainy-moze-sie-odbyc-11-grudnia-4830/
 • @daanekbb 14:40:55
  jest dokładnie tak jak piszesz, świadome i planowe rozbijanie jedności narodów, taką mieszanką w dodatku zantagonizowaną lepiej się rządzi
 • @szuwarek14 16:16:05
  "Chcesz to powybijam sąsiadów którzy mieszają "

  http://cs540102.vk.me/c622027/v622027106/cbf6/0GSDMeVGBlM.jpg
 • @szuwarek14 16:22:57
  "Rośnie liczba „śmieciówek”
  Już ponad 5,2 mln osób zatrudnionych jest na podstawie umów terminowych, zleceń i o dzieło. Według GUS 3,6 mln osób pracuje na podstawie umów terminowych, a szacuje się, że około 1,6 mln na podstawie umów cywilno-prawnych, które znacząco ograniczają prawa pracownicze i są wyjęte spod jurysdykcji kodeksu pracy. W 2014 roku, pomimo spadku bezrobocia o 1,6%, nastąpił wzrost zatrudnienia na podstawie tzw. „śmieciówek” o 10%(w odniesieniu do 2013 roku).
  W Polsce, która od początku kryzysu gospodarczego, jawi się jako „zielona wyspa” na mapie Europy lawinowo rośnie zjawisko niestabilnej pracy. Na nic zdają się zapewnienia kolejnych rządów, że nasza gospodarka prężnie się rozwija, zwłaszcza na tle pogrążonego w kryzysie Starego Kontynentu. Pomimo wzrostu gospodarczego praca, a co za tym idzie sytuacja materialna pracowników jest coraz bardziej niestabilna. Mimo wzrostu zatrudnienia na podstawie tzw. „śmieciówek”, które coraz częściej jest normą, wręcz jedyną perspektywą na znalezienie jakiegokolwiek zatrudnienia, bezrobocie w Polsce jest stosunkowo wysokie – 11,2%.
  Obalony został w ten sposób kolejny neoliberalny mit, mówiący o tym, że im bardziej elastyczny rynek pracy, a z drugiej strony brak zabezpieczeń społecznych i świadczeń socjalnych, tym mniejsze bezrobocie. Coraz więcej pracujących na zyski korporacji i międzynarodowego kapitału, osiągającego ogromne dochody w Polsce, zarabia tak niewiele, że nie jest się samemu wstanie utrzymać. Wzrost zatrudnienia na podstawie umów śmieciowych będzie rósł niezależnie od cyklu gospodarczego. Wszelkie zapewnienia, że wraz ze wzrostem gospodarczym zostanie ono ograniczone, są niewiele warte i nie będą mieć pokrycia w rzeczywistości. "
  http://wolnemedia.net/gospodarka/rosnie-liczba-smieciowek/
  ---
  - wiem, pochodziłem trochę po mieście, popatrzyłem w jakich warunkach pracują młodzi niewolnicy systemu, po prostu niesmak, czy oni sobie zdają sprawę do jakiej roli zostali sprowadzeni ?
 • @szuwarek14 16:26:49
  "Jeśli ja przybędę, sami mi dacie klucze od Kijowa !"

  http://cs619929.vk.me/v619929486/9f17/0euRj0Tb8ng.jpg
 • @szuwarek14 16:29:26
  "Gazprom uważa, że tranzyt gazu przez Ukrainę jest obciążony ryzykiem.
  Szef Gazpromu Aleksiej Miller oznajmił, że obawia się zakłóceń w tranzycie gazu w zimie z Rosji do Europy przez Ukrainę - poinformowała agencja RIA Novosti.
  Według słów Millera, budowa gazociągu do Turcji po dnie Morza Czarnego pozwoli na minimalizację ryzyka, związanego z tranzytem gazu przez Ukrainę.
  Wcześniej Gazprom potwierdził rozpoczęcie dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę. Wczoraj Naftohaz uiścił zaliczkę za grudniowe dostawy miliarda metrów sześciennych rosyjskiego gazu."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_09/Gazprom-uwaza-ze-tranzyt-gazu-przez-Ukraine-jest-obciazony-ryzykiem-5305/
 • @szuwarek14 16:31:31
  http://cs624522.vk.me/v624522484/e3e1/wafMPouFp5c.jpg
 • @szuwarek14 16:33:31
  "43 tysiące Rosjan ukarano za podwójne obywatelstwo.
  Grzywną za podwójne obywatelstwo w Rosji ukarano już około 43 tysięcy osób, podaje „Kommiersant”.
  Ustawa o podwójnym obywatelstwie weszła w życie 4 sierpnia br. W przypadku zbyt późnego złożenia wniosku, zafałszowanego wniosku lub wniosku z błędnymi informacjami, prawo przewiduje kary pieniężne w wysokości do tysiąca rubli.
  Za świadome ukrywanie faktu posiadania podwójnego obywatelstwa ponosi się odpowiedzialność karną i płaci grzywnę w wysokości 200 tys. rubli lub 400 godzin pracy przymusowej, pisze z kolei Nowaja Gazeta. Nieoficjalnie mówi się jednak ostatnio, że nowe prawo zostanie złagodzone z końcem roku.
  Rosjanin, który długo przebywał za granicą i wraca na stałe do ojczyzny, musi w ciągu 30 dni złożyć odpowiedni wniosek. Nowe zasady wdrożone zostaną stopniowo do 2016 roku i będą dotyczyć głównie obywateli, nieposiadających wiz i uchodźców.
  Według Federalnej Służby Migracyjnej, od 1992 roku rosyjski paszport otrzymało 6 mln osób, które w większości przypadków musiały zrzec się dotychczas posiadanego obywatelstwa."
  http://wolnemedia.net/prawo/43-tysiace-rosjan-ukarano-za-podwojne-obywatelstwo/
  ---
  - u nas najpierw trzeba by było podnieść diety posłom i pensje urzędnikom żeby mieli na takie kary
 • @szuwarek14 16:36:48
  "Budowa muru na ukraińsko-rosyjskiej granicy potrwa 4 lata.
  Kijów potrzebuje 520 mln dolarów i 4 lata na realizację projektu „Ściana” na granicy państwowej z Rosją - oznajmił premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk.
  Wcześniej mówił on, że jej konstrukcja inżynieryjna zostanie sfinansowana ze środków publicznych.
  Pierwszy etap budowy miał się skończyć 30 września.
  Wcześniej prezydent Ukrainy Petro Poroszenko mówił, że zbuduje na granicy z Rosją współczesny potężny kompleks fortyfikacji obronnych."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_09/Budowa-muru-na-ukrainsko-rosyjskiej-granicy-potrwa-4-lata-1488/
 • @szuwarek14 16:40:13
  " A na co poszło 53 miliardy?
  - Zrozumcie ... myśmy z nich budowali "

  http://cs624522.vk.me/v624522484/e2da/tFEw9hftPgo.jpg
 • @szuwarek14 16:43:57
  "Moskwa oczekuje od Rady Europy aktywniejszego udziału w monitoringu na Ukrainie.
  Rada Europy powinna aktywniej zaangażować się w pracę w zakresie monitoringu przestrzegania praw człowieka na całym terytorium Ukrainy - oznajmił szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow, podsumowując wyniki rozmów w Moskwie z belgijskim odpowiednikiem, przewodniczącym Komitetu Ministrów Rady Europy Didierem Reyndersem.
  Podkreślił on także, że obecny „dzień ciszy” na Ukrainie jest dobrze przygotowany i Rosja ma nadzieję na przestrzeganie rozejmu.
  Ławrow oznajmił, że Moskwa uważa, iż Kijów powinien pilnie uruchomić proces reformy konstytucyjnej w kraju."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_09/Moskwa-oczekuje-od-Rady-Europy-aktywniejszego-udzialu-w-monitoringu-na-Ukrainie-3029/
 • @szuwarek14 16:47:23
  "Ławrow: na antyrosyjskie sankcje może zareagować Unia Celna.
  Moskwa dopuszcza, że może pojawić się konieczność zareagowania na zachodnie sankcje wobec Rosji w ramach Unii Celnej - oznajmił szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.
  Według niego, Unia Celna posiada bazę normatywną, dotyczącą działań odwetowych w sferze handlu w przypadku wywierania presji przez kraje trzecie na jedno z państw członkowskich unii.
  Ławrow podkreślił, że wprowadzone wobec Rosji sankcje są sprzeczne z normami prawa międzynarodowego i nie sprzyjają uregulowaniu kryzysu na Ukrainie."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_09/Lawrow-na-antyrosyjskie-sankcje-moze-zareagowac-Unia-Celna-0304/
  ---
  - najwyższy czas uderzyć po kieszeni zachodnie korporacje żeby zamiast kombinować jak pod osłoną bomb wyrwać innym jeszcze więcej niż maja skupiły się nad ratowaniem tego co jeszcze mają, zwyczajnie wybić zęby wilkowi
 • @szuwarek14 16:51:11
  http://cs540102.vk.me/c624519/v624519484/d327/B1JwTOr5VwQ.jpg
 • @szuwarek14 16:52:41
  "Syria domaga się sankcji wobec Izraela.
  Izraelskie władze zawsze odrzucały wszelkie oskarżenia, według których kraj miałby jakikolwiek związek z sytuacją w Syrii bądź wspierał czy dozbrajał tzw. syryjską opozycję w walce z Baszarem al-Assadem. Raporty ONZ wskazują jednak, że Izraelskie Siły Obronne (IDF) wielokrotnie nawiązywały kontakt z rebeliantami na granicy izraelsko-syryjskiej.
  Mowa jest między innymi o przyjmowaniu osób rannych z Syrii. Izrael utrzymuje, że IDF jest zaangażowane w pomoc humanitarną i ratuje życie Syryjczykom, „bez względu na ich tożsamość”. Minister Zdrowia twierdzi, że ranni, wśród których znajdują się również bojownicy z organizacji Wolna Armia Syrii, są poddawani leczeniu w kilku szpitalach, położonych na terenie Izraela.
  Na Wzgórzach Golan znajdują się tzw. Siły Rozdzielająco-Obserwacyjne ONZ. Jak wynika z raportów tejże organizacji, strefa buforowa była wielokrotnie przekraczana przez uzbrojonych członków syryjskiej opozycji, którzy przenosili osoby ranne na drugą stronę, do Izraela. Oczywiście nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby chodziło o same leczenie. Raporty ONZ wskazują również, że żołnierze IDF wręczali syryjskim rebeliantom skrzynie o niezidentyfikowanej zawartości. Izrael nigdy nie przyznawał się, że dozbraja którąś ze stron, jednak w przeszłości, syryjska armia nieraz zdołała przejąć amunicję bojowników, na których widniały hebrajskie napisy.
  Syria domaga się od ONZ wprowadzenia sankcji wobec Izraela po atakach na dzielnice Damaszku – czytamy w listach MSZ republiki do sekretarza generalnego ONZ i przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa. „Izrael popełnił potworne przestępstwo przeciwko suwerenności Syrii” – podkreślono w oświadczeniu syryjskiego MSZ. Syria potępiła naloty Izraela, podkreślając, że działania strony izraelskiej nie powstrzymają syryjskiej armii w jej wojnie przeciwko terroryzmowi. Siły Powietrzne Izraela 7 grudnia w niedzielę zaatakowały lotnisko i przedmieścia Damaszku, których celem był między innymi magazyn z amunicją. Według wstępnych danych, ofiar nie ma..."
  http://wolnemedia.net/polityka/syria-domaga-sie-sankcji-wobec-izraela/
  ---
  - prędzej Papuasi z Polski będą obciążeni kosztami odbudowy Syrii niż światowy parch nałoży sankcje na Izrael
 • @szuwarek14 16:56:14
  "Wysadzono w powietrze pomnik UPA w Charkowie na Ukrainie wschodniej [+FOTO]
  Dziś około 1 w nocy zniszczono w Charkowie znajdujący się w Parku Młodzieży pomnik Ukraińskiej Powstańczej Armii, formacji odpowiedzialnej za ludobójstwo ludności polskiej na Kresach Wschodnich.
  Wg relacji mieszkanców okolicznych budynków na miejsce tuż po wybuchu przyjechała milicja oraz karetka pogotowia.
  Kamień pamiątkowy ku czci UPA został usunięty w nocy 26 kwietnia 2013 roku. Na jego miejscu nacjonalistyczni aktywiści postawili metalowy krzyż, jednak i on został usunięty w kwietniu 2014 roku. Ostatnio pomnik miał formę znaku pamiątkowego, jednak tym razem usunięto go za pomocą materiałów wybuchowych.
  Początki pomnika siegają roku 1992, kiedy ustanowił go obwodowy charkowski oddział Ludowego Ruchu Ukrainy."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wysadzono-w-powietrze-pomnik-upa-w-charkowie-na-ukrainie-wschodniej-foto
  http://i.obozrevatel.ua/8/1661308/gallery/837090.jpg
  http://i.obozrevatel.ua/8/1661308/gallery/645698.jpg
  ---
  - brawo !
 • @szuwarek14 17:07:08
  spod Moskwy wyruszył kolejny konwój humanitarny, ponad 120 ciężarówek , ponad 1,2 tys. ton darów
  http://vk.com/novorossia_su
  http://cs540102.vk.me/c621316/v621316176/2bef/BeStX0WNfsw.jpg
 • @szczurobronny 17:12:41
  leją się Ukry a będzie jeszcze gorzej
 • @szczurobronny 17:15:12
  Lubański: "Widzą faszyzm ale w Rosji.
  Dlaczego władze III RP widzą w Rosji na każdym prawie kroku faszyzm, a na Ukrainie tego faszyzmu zupełnie nie widzą. Już nie zwracam uwagi na fobie antyrosyjskie w mediach polskojęzycznych. Przecież muszą odrabiać pięniędzy swych obcokrajowych prezesów. Bo w Polsce już nie ma mediów polskich, jak i banków polskich.
  Ale nie rozumiem - skąd się wzięła w III RP miłość do Ukrainy i Ukraińców? W latach 90. XX wieku Polacy źle traktowali Ukraińców na równi z Romami. Teraz po Majdanie w Kijowie Polacy z tolerancją patrzą, jak we Lwowie i Kijowie maszerują bataliony ochotników neobanderowskich: "Prawego Sektora", "OUN", "Donbasu". "Azowu", "Ajdaru" itd.
  Establishment warszawski patrzy na te marsze uzbrojonych nazistów ukraińskich nawet z sympatią, zapominając, jak przodkowie tych "banderowskich wyzwolicieli" torturowali Polaków Wołynia i zabijali siekierami całe rodziny chłopów polskich. Jak może chłopska partia PSL, która jest kolicjantem PO, przyglądać się linii wsparcia banderowskiej Ukrainy, która przelewa krew swych obywateli na Donbasie.
  Tysięcy trumien zabitych na wojnie - to rezultat ideologii banderowskiej, a nie tylko agresji cara Putina na Donbasie. Czy Polacy kiedykolwiek przejrzą na oczy i umysł? I zobaczą prawdziwą twarz Ukrainy?"
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2097:lubaski-widz-faszyzm-ale-w-rosji
  ---
  - władze III RP - proszę bez przekleństw...
 • @szuwarek14 17:27:10
  "Rosja nie zrezygnuje z budowy w Krakowie pomnika czerwonoarmistów.
  Rosyjskie Towarzystwo Wojskowo-Historyczne nie zrezygnowało z pomysłu budowy w Krakowie pomnika czerwonoarmistów, mimo oświadczeń składanych przez polskie władze – poinformował RIA Novosti rzecznik prasowy towarzystwa Władysław Kononow.
  Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie pochowano ponad 1200 żołnierzy Armii Czerwonej, którzy zginęli w obozach jenieckich podczas wojny polsko-bolszewickiej. Wcześniej poinformowano, powołując się na list Wojewody Małopolskiego, że polskie władze nie zgodziły się na zainstalowanie pomnika jeńców bolszewickich z wojny lat 1919-21.
  Jako jeden z powodów odmowy podano, że sektor, w którym miałby powstać pomnik, jest wniesiony w rejestr zabytków historycznych. Ponadto pochowani są tam nie tylko żołnierze Armii Czerwonej. Polskie władze oświadczyły, że przede wszystkim należy przeanalizować archiwa w celu ustalenia liczby pochowanych tam ciał i jakiej są oni narodowości.
  „Wyszliśmy z inicjatywą budowy nie tyle pomnika, co ustanowienia prawosławnego krzyża na miejscu pochówku ponad 1200 czerwonoarmistów… Dziś po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o tym, że polska Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, powołując się na odmowę Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, poinformowała o braku możliwości ustanowienia tego znaku pamięci. Kontynuujemy zbieranie środków i mamy nadzieję, że zdrowy rozsądek wcześniej czy później zwycięży”, - powiedział Kononow.
  Zgodnie z jego słowami, jest oczywiste, że za decyzją polskich władz kryje się niechęć wspominania tej karty historii, tej tragedii „i uświadomienia sobie stopnia winy strony polskiej za śmierć dziesiątek tysięcy naszych rodaków”.
  „Nie zrezygnujemy z tego projektu, kontynuujemy zbieranie środków. Mamy nadzieję, że wcześniej czy później ten pomnik zostanie zbudowany. Tydzień temu byłem na Cmentarzu Rakowickim, który powstał na początku XIX wieku. Pochowano tam bardzo wiele wybitnych osób. Ustanowiono tam pomnik bohaterów I wojny światowej i radzieckich żołnierzy, którzy zginęli podczas wyzwalania Polski w latach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Ale w części, gdzie pochowano ponad 1200 czerwonoarmistów stoi jedynie zardzewiały żelazny krzyż”, - powiedział rzecznik Rosyjskiego Towarzystwa Wojskowo-Historycznego."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_09/Rosja-nie-zrezygnuje-z-budowy-w-Krakowie-pomnika-czerwonoarmistow-1711/
 • @szuwarek14 17:32:39
  to dobrze bo na razie żydoIPN produkuje pomniki agentów Gestapo, teraz moda na Żołnierzy Wyklętych z których co drugi ma wysoce kontrowersyjną przeszłość ale najważniejsze zombić Polaczka niech na koniec sam nie wie co jest prawdą co fałszem, skołowany jak Murzyn na wyprzedaży
 • @szuwarek14 17:32:39
  "Niemcy: Serbia nie ma obowiązku uczestniczyć w sankcjach wobec Rosji.
  Serbia prawnie nie jest zobowiązana do udziału w sankcjach wobec Rosji. Poinformowała o tym niemiecka minister, przedstawicielka MSZ Niemiec, Maria Böhmer.
  Zaznaczyła ona przy tym, że Serbia jako państwo kandydujące do członkostwa w Unii Europejskiej powinna respektować wartości UE. „Do tego donosi się także przyjęcie stanowiska UE wobec Rosji” – powiedziała Böhmer.
  Władze Serbii wielokrotnie informowały, że państwo nie zamierza wprowadzać sankcji przeciw Rosji, ponieważ Belgrad prowadzi politykę w interesie swoich obywateli."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_09/Niemcy-Serbia-nie-ma-obowiazku-uczestniczyc-w-sankcjach-wobec-Rosji-0061/
 • @szuwarek14 17:44:27
  No proszę jak sprawnie funkcjonuje kolonializm,święta idą, w skrzynkach na listy pełno ofert dla Polaków - na kilogramy oferty pożyczek, wizytówki lombardów.
  Już tam analitycy rynku lepiej niż rząd widzą jak jest kondycja finansowa społeczeństwa. Pogratulować sukcesów Polsce i Polakom.
 • @szuwarek14 17:52:00
  "Finansowanie sfery kultury w Rosji 2015 roku nie ulegnie zmniejszeniu.
  Finansowanie sfery kultury w Rosji 2015 roku nie ulegnie zmniejszeniu. Poinformował o tym dziennikarzy podczas Petersburskiego Forum Kultury minister kultury Federacji Rosyjskiej Władimir Medyński.
  Powiedział, że inwestycje w kulturę są korzystne, między innymi dlatego, że mają wpływ na gospodarkę. „Istnieje światowa metodologia obliczania przydatność instytucji i wydarzeń kulturalnych, w tym ocena wpływów podatkowych, liczba przyjezdnych gości, którzy zatrzymują się w hotelach, i tak dalej” - powiedział Medyński. Według takich obliczeń Ermitaż, na przykład, daje średni wkład w rozwój kraju w wysokości 1 miliarda dolarów rocznie. Jeśli policzyć zwrot niektórych instytucji kultury, to wiele zakładów przemysłowych uznałoby je za swoją konkurencję, zauważył Medyński."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_09/Finansowanie-sfery-kultury-w-Rosji-2015-roku-nie-ulegnie-zmniejszeniu-4363/
  ---
  - dzięki finansowaniu kultury trwa scalanie narodu, dlatego rosyjscy artyści i oligarchowie skłonni są dać Rosji w potrzebie swoje miliony a "polscy" na wieść o kryzysie uciekają do rajów podatkowych
 • @szuwarek14 17:44:27
  Tu jest o ogólnej sytuacji w Noworosji, lecz dokładnie zrozumieć nijak nie da rady przez google..
  "Коротко о важном" от редактора "Голос Севастополя" Бориса Рожина.

  1. Объявленный "день тишины" предсказуемо отметился этой самой "тишиной". Обе стороны уже успели заявить, что оппоненты нарушают режим прекращения огня, ВСН под Станицей Луганской, а хунта под Горловкой и Первомайском. Как обычно, большая часть войны сводится к систематическим артиллерийским обстрелам. Видимого развода войск не происходит, более того - отмечена передислокация крупной механизированной колонны на Донецк, а также прибытие на фронт со стороны хунты тяжелой артиллерии, в том числе и пресловутых "Пионов", расконсервацию которых пропагандисты хунты обыгрывали в октябре. Переговоры в Минске 9 числа не состоялись, хунта говорит теперь про 11 декабря, несколько ранее в Новороссии говорили про 12. Стоит полагать, что до следующей встречи, "перемирие" будет все таким же "мирным".

  2. Касательно вопросов на тему границы - грузы от движения по прежнему проходят беспрепятственно, каких-либо принципиальных препонов на пути доставки грузов в подразделения армии ВСН или на гражданские объекты не имеется. Если таковые проблемы будут иметь место, как обычно об этом напишу. В целом, мер по блокированию границы и перекрытию потоков помощи не наблюдается. Нет существенных препятствий и для тех, кто едет добровольцем воевать на Донбасс. Проехать сейчас на территорию ДНР и ЛНР большой проблемы не составляет. Разговоры на тему украинских контролеров на границе в духе минских соглашений по прежнему разговорами и остаются. Стоит также отметить, что за последние месяцы пограничные войска ЛНР и ДНР действительно начали превращаться в войска, из разрозненных отрядов ополченцев и казаков. На тему контроля границы между РФ и народными республиками, у новороссийских погранцов в целом практически полное взаимопонимание с российскими пограничниками и местным ФСБ. Еще стоит отметить, что среди основных направлений контроля на границе по-прежнему является нелегальный оборот оружия, когда "серые" стволы просачиваются в Россию через Ростовскую область.

  3. По ситуации на фронте - если осматривать изменения на линии фронта, то за последние 2 дня из существенного:
  а) Хунта взяла поселок Оленовка в районе Енакиево, при этом насчет вопроса потерь - пехота ВСН отошла, не выдержав сильного артиллерийского огня, то они имели место быть (около 10 погибших, а не 3 автобуса, как отчиталась хунта).
  б) ВСН чуток продвинулась к востоку от Станицы Луганской, демонстрируя робкие попытки охвата группировки противника, удерживающего Станицу Луганскую. Давление хунты на Никишино пока что особых дивидендов ей не приносит.
  в) В аэропорту после того, как хунта вновь сдала "старый терминал", а ВСН его вновь заняли - ситуация по-прежнему "стабильная". Об стороны уверенно рапортуют о контроле над ситуацией.
  г) В районе Пески фронт в целом стабилизировался, и в свете "перемирия" интенсивность боевых действий там сильно упала, о полном захвате поселка речь, разумеется, не идет, не говоря уже о захвате Авдеевки.
  д) В районе Мариуполя и Новоазовска на линии фронта в целом без перемен, артиллерийским ударам подвергалось Тельманово, являющееся оперативным центром позиции фронта ВСН южнее Волновахи.

  4. На тему угрозы голода. Как такового голода нет, есть серьезный недостаток продуктов питания, как в связи с недостатком самих продуктов, так и в связи с разрушенной системой распределения на малые города и села. Начавшиеся социальные выплаты и усиление поставок из России позволяет затыкать самые горящие вопросы, но текущий объем поставок по-прежнему недостаточен. Касательно голодных смертей, на тему которых было много воплей, то их было как минимум 6 (среди одиноких стариков), а массовой смертности пока говорить преждевременно, особенно это касается Донецка и Луганска, более менее обеспеченных продовольствием. Пути решения просты - увеличение поставок продовольствия на Донбасс, развитие логический сети и жесткий контроль над распределением гуманитарных грузов, ибо, как известно, часть государственной и негосударственной гуманитарной помощи затем всплывает в местных магазинах и на рынках, где продается за деньги. Тут все банально - кому война, кому мать родна. В отличие от Крыма, где после Крымской весны Следственный Комитет с весны отлавливал расхитителей гуманитарной помощи (украли до 50% поставленного), на территории ДНР и ЛНР, полноценной системы контроля по сути нет, что в значительной степени ослабляет эффект от государственной и негосударственной помощи ВСН и жителям Новороссии.

  5. В свете продолжающейся "Санта-Барбары" с продажей угля хунте, стоит отметить, что продолжается по сути черный передел не только крупных предприятий отрасли с постановкой их под контроль правительствам ДНР и ЛНР, но и рынка "черных копанок", которые по сути находились в "тени" еще до войны. Сейчас уголь с этих "копанок" также просачивается на ту сторону, потому как на данном этапе это один из самых простых и быстрых способов сделать деньги, просто протащив машину с углем через фронт (по договоренности с ВСУ или за взятку). Разумеется, на фоне потребностей Украины в угле и Донбасса в средствах и продуктах, это капля в море. В лучшем случае такие копанки может крышевать отряд ополченцев, и вырученные средства идут на экипировку бойцов и обустройство контролируемой территории. В худшем, такие копанки находятся под "дикими ополченцами" или местными бандитами, которые просто делают бизнес. Но в целом, следует ожидать, что к февралю-марту большая часть угольного бизнеса будет контролироваться либо напрямую, либо косвенно структурами связанными с правительствами ДНР и ЛНР.

  6. На тему потерь, общался на днях с одним знакомым военным, имеющим определенное отношение к ситуации на Донбассе. По его мнению (то есть по информации, которая там циркулирует), суммарные потери хунты (всех силовых подразделений) с апреля по декабрь составили 16,5-17,5 тыс. убитыми. Потери ВСН и мирных жителей оцениваются в 7-8 тыс. человек убитыми. Главная сложность в получении более точных оценок, это значительное кол-во пропавших без вести людей и отсутствие системы учета потерь (более-менее достоверно начали подсчитывать потери где-то с октября). По раненым - со стороны хунты 37-41 тыс. человек, со стороны ВСН, порядка 13-15 тыс, плюс неустановленное число гражданских (трудности с подсчетом связаны с тем, что ряд населенных пунктов, где активно велись боевые действия и гибли мирные жители, перешли под контроль хунты и учет потерь разумеется затруднителен). Еще из интересного, по его оценке до 10-15% процентов безвозвратных потерь приходится на "френдли-файр" и различные "небоевые потери".

  7. Группировка российских войск в Крыму продолжает наращиваться, и она уже в разы и по численности и по качеству вооружения превосходит силы хунты, сосредоточенные на Перекопе. Там противник сейчас проводит комплекс мероприятий по укреплению обороны, но все более-менее серьезные подкрепления сейчас идут на Донбасс, поэтому имеющиеся здесь войска пытаются построить эшелонированную линию обороны (2-3 линии с ротными опорными пунктами, опирающиеся на небольшой механизированный резерв и несколько батарей ствольной артиллерии и РСЗО). Ранее весны тут какой-то активизации действий (вроде той, что имела место быть в июне-июле) ожидать не приходится. Россия будет и далее укреплять систему ПВО и авиационную группировку, держа основные силы в Центральном Крыму с возможностью быстрого выдвижения к Перекопу. Хунта будет достраивать оборону и ждать благоприятного момента для активизации военного давления на Крым. Активность крымско-татарских радикалов после выдворения Чубарова и Джемилева значительно упала, формируемый батальон "Крым" еще никак себя не проявлял.
  I jeszcze:

  "Несмотря на режим тишины, ВСУ продолжают обстреливать Горловку. Ополчению отдан приказ не открывать огонь по карателям и те этим пользуются, продвигаясь к позициям ополчения на расстояние 500 метров и начиная возводить фортификационные сооружения. Отмечается наращивание вражеских группировок практически по всей линии фронта."
 • @szuwarek14 17:55:39
  http://nahnews.com.ua/112460-kiev-perebrosil-pod-doneck-okolo-trex-tysyach-karatelej-slyshna-nemeckaya-rech/#2a1

  A tu co, że niemiecki język słyszeli...
 • @szczurobronny 17:55:32
  "Książka: Richard Sennett – „Korozja charakteru”
  Jak zmieniły się w ostatnich dekadach realia pracy w Stanach Zjednoczonych i Europie? Jaki wpływ mają te zmiany na charakter ludzi, ich wybory oraz zdolność do realizowania stawianych sobie celów? Sennett próbuje udzielić odpowiedzi na te pytania i zastanawia się, jaką rolę praca pełni w życiu Amerykanów. Nowy porządek ekonomiczny, pomimo obietnic, nie przynosi pracownikom większej wolności i nie służy ich dobru – wręcz przeciwnie, postępowanie zgodne z panującymi regułami gry wymaga częstego dokonywania bolesnych zmian. Jakie są zatem dla życia osobistego ludzi konsekwencje nowych metod zarządzania, reengineeringu, restrukturyzacji, elastycznego czasu pracy, walki z wszelką rutyną i ograniczania wszelkich długotrwałych zobowiązań? Czemu praca zespołowa tak często okazuje się fikcją? W jaki sposób ludzie tłumaczą sobie porażki? Oto tematy poruszane w Korozji charakteru."
  http://grecjawogniu.info/?p=23620
 • @lorenco 17:56:44
  Zapomniałem podać źródło skąd wkleiłem: vkstrelkov
 • @szczurobronny 18:03:17
  "Hamulce integracji europejskiej: Merkel znalazła winowajców.
  Moskwa stwarza trudności nie tylko Ukrainie, ale także Gruzji i Mołdawii. Tak przynajmniej twierdzi kanclerz Niemiec. Według Angeli Merkel, działania Rosji spowodowane są tym, że wymienione kraje podpisały umowę o stowarzyszeniu z Unią Europejską. Komentując słowa kanclerz eksperci wskazują, że nie pozostaje jej nic innego, jak zrzucać winę na innych.
  Obwinianie Rosji za własne niepowodzenia i bezsilność stało się normą w Europie. Stworzono wiele przeszkód na drodze do budowy Gazociągu Południowego – winna jest Moskwa, ona zrezygnowała z realizacji projektu, rzekomo z powodu dużych kosztów. Europejskie stolice policzyły, ile będzie je kosztowało stowarzyszenie z Ukrainą - i jakoś od razu spowolniono proces. A winna jest, według Angeli Merkel, ponownie Rosja. To Moskwa, jak się okazuje, przeszkadza w stowarzyszeniu Ukrainy, Mołdawii i Gruzji z Unią Europejską. A prawda jest taka, że Unia Europejska po prostu nie ma pieniędzy, aby postawić te kraje na nogi. Bruksela byłaby szczęśliwa, gdyby w charakterze sponsora występowała Rosja. Jednak projekty integracyjne Moskwy drażnią Europę, uważa zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Rozwoju Współczesnej Ideologii Igor Szatrow.
  Gruzja, Mołdawia, Ukraina – każde z tych państw jest na własny sposób interesujące dla Europy, ale – jako rynek taniej siły roboczej, rynek sprzedaży własnych towarów i usług oraz jako terytorium do przechowywania pewnych odpadów, do umieszczenia tam pewnych brudnych gałęzi przemysłu, które nie mogą być zlokalizowane w Europie. I oto europejscy politycy wpadli na pomysł: jak by tu zrobić, żeby Rosja zapłaciła za integrację europejską tych krajów, ale nie przeszkadzała w inny sposób w procesie. To znaczy, dała pieniądze, a oni miło i spokojnie „odczepiliby się”. Tymczasem Rosja „przeszkadza”, prowadzi aktywną politykę w zakresie integracji w przestrzeni europejskiej. I to jest to, co najbardziej oburza europejskich polityków.
  Jednak prawdziwych powodów skomplikowanej sytuacji na kontynencie europejskim należy szukać w samej Unii Europejskiej, uważa starszy pracownik naukowy Instytutu Filozofii Rosyjskiej Akademii Nauk Władimir Szewczenko.
  Unia Europejska stacza się dziś w przepaść kryzysu, który wciąż się pogłębia. Tylko w świetle tej sytuacji można zrozumieć zachowanie Merkel, które nie sprzyja poprawie stosunków z Rosją: mam na myśli przekształcenie Rosji w agresora, winnego za wszystko, co się dzieje na kontynencie europejskim. Dziś wiele osób w Unii Europejskiej rozumie, że nowe kraje, które chcą do Unii Europejskiej, nie tylko nie zmniejszą kryzysu, ale spowodują, że Unia będzie niezdolna do działania..."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_09/Hamulce-integracji-europejskiej-Merkel-znalazla-winowajcow-7859/
 • @szczurobronny 14:30:37
  kadyrow nie powinien tego filmu oglądać bo może umrzeć. ze śmiechu :) z takiej odległości, do tak dużej tarczy ledwo trafić tylko 2 razy przy czym raz w celu :D
 • @szuwarek14 18:08:14
  " OFE to pryszcz, prawdziwa kradzież dopiero przed nami
  Francuski myśliciel Alexis de Tocqueville powiedział kiedyś, że „nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy”. Takim z pozoru łagodnym i liberalnym rządem można nazwać włodarzy Unii Europejskiej. Niestety tylko z pozoru, bo w rzeczywistości jest to socjalistyczny twór, któremu właśnie zaczyna brakować pieniędzy…
  Jeśli skok na kasę z OFE dokonany przez ekipę Donalda Tuska nazwiemy kradzieżą, to jak nazwać to, co planują dla nas technokraci z Brukseli? Ostrzegałem o tym już 17 listopada 2013 r. w tekście pt. Chcą ci zabrać oszczędności. Od tamtej pory nic się nie zmieniło. Plany nabierają realnych kształtów i już niedługo (w drugiej połowie tego roku) może okazać się, że nie jesteśmy właścicielami naszych oszczędności. Poniżej wybrane fragmenty depeszy Reutersa na ten temat:
  „The savings of the European Union’s 500 million citizens could be used to fund long-term investments to boost the economy and help plug the gap left by banks since the financial crisis, an EU document says.
  The EU is looking for ways to wean the 28-country bloc from its heavy reliance on bank financing and find other means of funding small companies, infrastructure projects and other investment. [...]
  Z grubsza oznacza to, że Unia Europejska zamierza zabrać oszczędności 500 mln swoich obywateli, żeby finansować „długoterminowe inwestycje w infrastrukturę, rozwój małych firm i inne projekty”. Z depeszy ewidentnie wynika, że przez „oszczędności” włodarze Unii rozumieją również oszczędności emerytalne. Trudno nie zauważyć tu analogii do tego, jak „wyzusowali” nas Tusk z Rostowskim. Wygląda na to, że są bardziej unijni niż sama Unia.
  To naprawdę nie są żarty, a tym bardziej nie teorie spiskowe. Cypr i OFE to dopiero początek. System się wali. Socjalistyczna Europa i Stany Zjednoczone chylą się ku upadkowi. Zdesperowane rządy posuną się do wszystkiego, byleby tylko przedłużyć tę agonię. Pamiętajmy, że w krajach socjalistycznych aparat państwa prędzej czy później staje się niejako osobnym bytem, który podobnie jak obywatele chce utrzymać się przy życiu. I obawiam się, że łatwo nie wyzionie ducha…"
  http://thespinningtopblogger.wordpress.com/2014/02/13/ofe-to-pryszcz-prawdziwa-kradziez-dopiero-przed-nami/
 • @szczurobronny 18:16:02
  "Facebook szpieguje ciebie dla rządu.
  W poniższym materiale Joe Biggs, reporter infowars.com omawia nową politykę Facebooka, która wejdzie w życie 1 stycznia 2015 roku. Umowa ta umożliwi oficjalnie osobom trzecim, takim jak CIA, FBI, czy NSA na zbieranie danych z twojego komputera, telefonów, i innych urządzeń na których korzystasz z usług Facebooka.
  Transkrypt:
  "Nazywam się Joe Biggs z Infowars.com. Dziś dostałem e-maila od słuchacza. Od czasu do czasu dostajemy wskazówki i od czasu do czasu piszemy na ich temat artykuły. Ten który dostałem dziś jest na temat nowej polityki Facebooka, która wejdzie w życie 1 stycznia. Jest to naprawdę interesująca polityka. Jest odmienna od tego co widzieliśmy w przeszłości, od ataków 9/11, ustawy Patriot Act, wraz z którą straciliśmy całą naszą prywatność.
  Na moim Samsungu z systemem Android możemy przeczytać, że NSA szpieguje i zbiera dane. Podobnie jest w iPhonie, mają to też w ich nowej polityce. I teraz problemem jest to czy oni teraz zaczną stwierdzać, że NSA czy FBI są osobami trzecimi w umowie. Ponieważ czytamy, iż teraz strony trzecie będą miały dostęp do twoich informacji, z komputerów, telefonów, i innych urządzeń na których zainstalujesz lub będziesz miał dostęp do usług. Więc powiedzmy, że masz Facebooka i zainstalujesz aplikację na swoim telefonie. W ten sposób dajesz im dostęp do twojego telefonu, kontaktów, lokacji, gdzie byłeś, jak masz włączone informacje o lokalizacji to będą wiedzieli dokładnie gdzie jesteś, dostęp do zdjęć. i wszystkich ważnych i bliskich tobie informacji. Po akceptacji umowy Facebooka dajesz im możliwość przeglądania twojego telefonu.
  Na komputerze jak otworzysz stronę facebook.com 1 stycznia i klikniesz tak albo nie chciałbym abyś przeczytał tą umowę i dowiedział się o czym oni mówią. "Atrybuty takie jak system operacyjny, wersja sprzętu, ustawienia urządzeń, nazwy plików i oprogramowania, baterie i moc sygnału oraz identyfikatory urządzeń."
  Więc jak odpalisz komputer będą przekazywane informacje nt tego jaki masz system operacyjny, sprzęt, ustawienia urządzenia, pliki, nazwy programów, baterie, siła sygnału, lokacja urządzenia, dokładna lokacja geograficzna przez GPS, Bluetootch i WiFi, informacje o połączeniach, tj operator sieci, ISP, rodzaj przeglądarki, język i strefę czasową, numer telefonu i adres IP. To będzie teraz robił Facebook. To nie jest już dobre miejsce dla przyjaciół, to jest miejsce dla NSA i rządu, który będzie śledził wszystko co robisz. Czy warto jest oddawać twoją prywatność? Ja nawet zastanawiam się czy dalej korzystać z Facebooka, prawdopodobnie wykasuję swoje konto jeszcze dziś..."
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/facebook_szpieguje_ciebie,p582112847
 • @szczurobronny 18:19:52
  sukinsyny rządzące POoską powinny wisieć
 • @szczurobronny 18:22:01
  "Zawieszenie broni"

  http://cs624522.vk.me/v624522484/e2f5/HKU4N6wg0uQ.jpg
 • @szczurobronny 18:23:58
  "Putin - wprowadzić wojsko! " Ameryka potrzebuje wojny !

  http://www.youtube.com/watch?v=SmV4z0CT3S4#t=141
 • @szuwarek14 18:24:45
  wow wojowniczo się robi !
  "Do „elit” pookragłostołowych i rządu III R.P – zabierajcie hipermarkety i korporacje i WYPIERDALAĆ !! z Polski !! zanim ………2015 roku.
  Jako osoba która nie pragnie rozwiązań siłowych w Polsce w obecnej sytuacji zarówno wy „elyta” jak i wasze ofiary wiecie o czym mowa 25 lat złodziejstw i zbrodni na narodzie Polskim.
  Jeśli do końca stycznia 2015 r. nie odejdziecie w spokoju ………. zostaniecie najprawdopodobniej usunięci siłą .
  JAKO OSTRZEŻENIE PIERWSZORAZOWE I OSTATECZNE BĘDZIECIE ŚWIADKAMI W CAŁEJ POLSCE W DNIU 31 GRUDNIA 2014 ROKU – IMPREZY SYLWESTROWE NA WOLNYM POWIETRZU ORGANIZOWANE PRZEZ SAMORZĄDY W MIASTACH I MIASTECZKACH ORAZ PRZEZ TV – POLSAT , TVN , TVP .
  WSZYSTKIE TE IMPREZY W WIĘKSZOŚCI MIAST W POLSCE ZOSTANĄ PRZEKSZTAŁCONE W MANIFESTACJE BUNTU SPOŁECZNEGO PRZECIWKO WŁADZY ZDRAJCÓW UKŁADU POOKRĄGŁOSTOŁOWEGO !!
  CAŁY ŚWIAT DOWIE SIĘ W TYM DNIU ZA POŚREDNICTWEM W/W SZCZEKACZEK REŻIMOWYCH
  O TYM CO DZIEJE SIĘ W POLSCE NA PRAWDĘ
  TO BĘDZIE POKAZ SIŁY I MOŻLIWOŚCI ORGANIZACYJNYCH SIŁAMI Z POZA KRAJU , I UŚWIADOMI WAM CZYM MOŻE BYĆ KOLEJNY KROK W STYCZNIU JEŚLI SIĘ Z GŁOSEM NARODU NIE POGODZICIE I NIE ODEJDZIECIE DOBROWOLNIE W SPOSÓB POKOJOWY !!!
  GRUPY „SYLWESTROWYCH WODZIREJI” KTÓRZY UPOLITYCZNIĄ TEN WIECZÓR I PODPITE TŁUMY ZACHĘCĄ DO SKANDOWANIA HASEŁ I ŻĄDAŃ BĘDĄ OBECNE NA WSZYSTKICH IMPREZACH W DUŻYCH MIASTACH ………."
  http://miziaforum.wordpress.com/2014/12/09/do-elit-pookraglostolowych-i-rzadu-iii-r-p-zabierajcie-hipermarkety-i-korporacje-i-wypierdalac-z-polski-zanim-2015-roku/
 • @szczurobronny 18:38:15
  "UE będzie badać alternatywy dla Gazociągu Południowego.
  Unia Europejska będzie zapoznawać się z projektami energetycznymi, alternatywnymi wobec Gazociągu Południowego. Poinformował o tym w Brukseli zastępca przewodniczącego Komisji Europejskiej ds. unii energetycznej, Maroš Šefčovič.
  W stolicy Belgii rozpoczęło się nieformalne spotkanie Šefčoviča z ministrami energetyki Bułgarii, Węgier, Słowenii, Austrii, Chorwacji, Włoch, Grecji i Rumunii, poświęcone omawianiu rezygnacji z Gazociągu Południowego.
  W ubiegłym tygodniu prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że w obecnych warunkach Rosja nie może kontynuować realizacji projektu tego gazociągu, miedzy innymi z powodu niekonstruktywnego stanowiska Unii Europejskiej."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_09/UE-bedzie-badac-alternatywy-dla-Gazociagu-Poludniowego-0906/
  ---
  - optymalnie będzie kupować w USA, płacić złotem i europejskimi dziewicami
 • @szuwarek14 18:41:51
  "Powodzenie kazachskiego programu gospodarczego zależy od tego, czy specjalne środki uda się zainwestować w usprawnienie infrastruktury i zwiększenie mocy produkcyjnych. Przez trzy lata do gospodarki będzie dodatkowo trafiać po 3 mld dol.
  W wygłoszonym nieoczekiwanie 11 listopada orędziu o stanie państwa Nursułtan Nazarbajew, prezydent Kazachstanu, przedstawił nowy pięcioletni program gospodarczy. Zasadniczym elementem strategii „Nurły Żoł” (Jasna droga) jest pakiet, który zostanie sfinansowany przez państwowy fundusz inwestycyjny Krajowy Fundusz Republiki Kazachstanu (NFRK). Jego celem ma być zrównoważenie skutków mniejszego popytu zewnętrznego, spadających cen ropy oraz mniejszej od oczekiwanej produkcji sektora naftowego. W następstwie tych inicjatyw prawdopodobnie zwiększymy przewidywane tempo wzrostu gospodarczego w kolejnej kolejce prognoz, aby uwzględnić zwiększenie inwestycji i popytu krajowego.
  Program przewiduje, że w ciągu trzech lat trafi do niej 9 mld dol. Roczny zastrzyk w wysokości 3 mld dol. to odpowiednik 1,3 proc. szacowanego PKB w 2014 r. (223 mld dol.) i 5,6 proc. wszystkich inwestycji w gospodarce kazachskiej w tym samym roku (53,5 mld dol.). Strategia będzie realizowana w latach 2015–2020, jednocześnie z ostatnią pięciolatką rządowego programu przyspieszenia rozwoju przemysłu i innowacji, którego celem jest rozwój infrastruktury i dywersyfikacja gospodarcza. Ujęte w pakiecie priorytety inwestycyjne obejmują m.in. rozwój sektora transportowego i logistycznego, poprawę fatalnego stanu sieci mediów i infrastruktury energetycznej oraz wznoszenie budynków socjalnych i szkół.
  Infrastruktura na szczycie
  W tym samym orędziu Nursułtan Nazarbajew nakazał również rządowi ukończyć budowę autostrad, zapowiadając, że dzięki temu powstanie 200 tys. miejsc pracy, usprawnić infrastrukturę energetyczną, aby rozwiązać problem niedoborów energii na południu kraju oraz braków gazu w regionach centralnych i wschodnich, a także zainwestować do 2020 r. dodatkowe 2 bln tenge (11 mld dol.), w tym 100 mld tenge rocznie ze środków budżetowych, w poprawę stanu sieci mediów. 180 mld tenge z budżetu na lata 2015–2016 ma zostać przeznaczone na rozpoczęcie programu budowy mieszkań socjalnych, w którym te lokale będą oferowane bez wkładu własnego i z niskim oprocentowaniem. Prezydent ponadto przeznaczył dodatkowe 90 mld tenge ze środków budżetowych na budowę szkół i przedszkoli, które mają zostać ukończone do 2017 r.
  Aby sfinansować pakiet bodźców o wartości 9 mld dol., w latach 2015–2017 z NFRK co roku wyciągać się będzie 3 mld dol. Rząd już wykorzystuje środki tego funduszu na wdrażanie bodźca gospodarczego – w 2014 r. wyciągnął 500 mld tenge, a kolejne 500 mld tenge zaplanował na 2015 r. Z tej sumy 250 mld tenge ma zostać skierowane na redukcję nieterminowo spłacanych kredytów w sektorze bankowym; 100 mld tenge na kredytowanie małych i średnich przedsiębiorstw z branży chemicznej, przetwórstwa żywności, produkcji maszyn i usługowej; 50 mld tenge na budowę obiektów koniecznych do zorganizowania Expo 2017 w 2017 r.; 29 mld tenge na rozbudowę portu lotniczego w Astanie (zwiększenie przepustowość z 3,5 mln pasażerów obecnie do 7,1 mln w 2017 r.). Połowę tegorocznej transzy z NFRK, czyli 250 mld tenge, już wydano na nieterminowo spłacane kredyty. Ich suma ma się zmniejszyć do 15 proc. portfeli kredytowych banków do końca 2014 r., a do końca 2015 r. do 10 proc.
  Kazachski prezydent mówił, że strategia gospodarcza ma zrównoważyć negatywne czynniki globalne, które być może nadal będą hamować wzrost gospodarczy w nadchodzących latach. W tym roku w Kazachstanie odnotowano spowolnienie, przez co rząd obniżył szacowane tempo wzrostu PKB z 6 proc. do 4,3 proc. Spowolnienie było konsekwencją pogorszenia sytuacji gospodarczej w Rosji (należącej do najważniejszych partnerów handlowych Kazachstanu), mniejszego popytu na kazachskie produkty w Chinach i spadku cen na światowych rynkach ropy.
  Przewidujemy, że w latach 2015–2018 PKB będzie wzrastał średnio o 4,5 proc. rocznie, czyli zdecydowanie wolniej od wielkości docelowych przyjętych przez rząd (5 proc. w 2015 r., 5,6 proc. w 2016 r. i 6,8 proc. w 2017 r.). Nowy pakiet bodźców prawdopodobnie jednak spowoduje, że podczas kolejnej kolejki prognoz skorygujemy w górę przewidywane tempo wzrostu PKB.
  Z rezerwy na gorsze czasy
  Wartość najnowszego pakietu bodźców to tylko niecałe 10 proc. aktywów NFRK, które na początku listopada 2014 r. były warte 91,9 mld dol. Fundusz pełni trzy ogólne funkcje: wspiera budżet operacyjny rządu, zapewnia stabilność gospodarczą i finansową (tworząc bufor rezerwowy, aby równoważyć ryzyko nagłego spadku wpływów podatkowych i przychodów z eksportu wskutek niższych cen ropy) oraz zapewnia kapitał międzypokoleniowy, odkładając pewną część nieoczekiwanych przychodów sektora energetycznego na przyszłość.
  Sięgnięcie po środki NFRK świadczy o tym, że rząd przedkłada krótkookresowe potrzeby budżetowe nad dwie pozostałe funkcje państwowego funduszu inwestycyjnego. To nie dziwi, gdy weźmie się pod uwagę, że nie ma instytucjonalnych ani konstytucyjnych mechanizmów hamujących wykorzystywanie funduszu jak np. w Norwegii – również zasobnej w ropę i mającej ogromny państwowy fundusz inwestycyjny. W Kazachstanie o działalności NFRK decyduje prezydent, nadzór jest minimalny, a wobec tego właściwie nic nie może powstrzymać władz przed wykorzystywaniem pieniędzy funduszu do opłacania bieżących wydatków.
  W 2015 r. łączny transfer z NFRK do budżetu państwowego wzrośnie do 12,4 mld dol. Z tego powodu udział transferów NFRK w łącznych przychodach budżetowych wzrośnie z niecałych 26 proc. do około 32 proc. roku w 2015. Ponieważ bodziec zastosuje się przede wszystkim do rozwoju infrastruktury i dalszej konsolidacji sektora bankowego, można przypuszczać, że zwiększone wydatki przyczynią się również do mandatu NFRK polegającego na zapewnianiu stabilności budżetowej i gospodarczej oraz długookresowego rozwoju gospodarczego. Mimo to pakiet bodźców – którego nie poprzedzała żadna forma debaty parlamentarnej czy konsultacji społecznych – rodzi obawy, że rząd nie uważa NFRK za fundusz długookresowych oszczędności, tylko za przybudówkę budżetu. Na zwalniający wzrost gospodarczy władze w Astanie zareagowały pobudzaniem popytu przez zwiększone wydatki budżetowe zamiast podejmować reformy, które zliberalizowałyby gospodarkę i zwiększyły produktywność. Bodziec pomoże przyspieszyć wzrost gospodarczy w kilku najbliższych latach. Korzyści osiągane w dłuższym okresie będą zależały od tego, jak skutecznie rząd zdoła dokonać alokacji dodatkowych zasobów, aby za ich pomocą usprawnić infrastrukturę i zwiększyć moce produkcyjne. Pod tym względem Kazachstan na razie raczej nie ma się czym chwalić."
  http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/jasna-droga-czy-przejadanie-oszczednosci/?k=analizy
  ---
  - jak się nie ma swojego programu gospodarczego to chociaż poczytajmy chociaż cudzy
 • @szczurobronny 18:22:01
  "Jednak do Rosji nie chcą: „Rosja piękna, ale po co nam tam? My żywiliśmy całą Ukrainę, damy sobie radę”.
  „Jutro znów będą strzelać, zobaczysz Dawid-oni nam nie dadzą spokoju, kiedy my wytrwamy to jutro junta, padnie.”, pytam czy wytrwają-”a czy chcemy żyć? Chcemy, dlatego wytrwamy”.

  I tak trzymać Noworosjo!!!!

  Dla Dawida wielki szacunek!!!!
 • @lorenco 18:51:28
  tego im życzę ale Donbas jest zbyt łakomym kąskiem dla zachodu aby odpuścili, będą mieszać jak mieszają w Gruzji, Mołdawii czy w krajach pribałtyki, ba nawet na Białorusi zachód buduje wewnętrzną opozycję a co mowa młoda Noworosja
 • @szczurobronny 18:59:49
  "Jesteśmy wolni"

  http://cs540102.vk.me/c618116/v618116361/e8c2/gT0qvEgf0zY.jpg
 • @lorenco 18:51:28
  Francja w kropce ,co zrobić z desantowcami dla Rosji. Dawno pokazywałem co to jest przewidywanie. Pozdrawiam . :))) http://www.defence24.pl/news_zamiast-mistrali-rosjanie-testuja-kutry-desantowe
 • @szczurobronny 19:03:59
  stare ale aktualne :
  "Polska droga do zniewolenia.
  W filmie „Matrix” to maszyny zniewoliły ludzi. A obecnie jesteśmy świadkami tego, jak system administracyjno-bankowy przejmuje kontrolę nad wszystkimi aspektami życia człowieka. Jest to proces niezauważalny, a drobne i zdawałoby się niewinne zmiany umykają nam w natłoku innych pustych informacji. Oto kilka z nich.
  Płatny dostęp do własnych pieniędzy

  Teoretycznie jest to nieistotny i mało medialny temat. Opłata za pobranie gotówki z bankomatu banku, w którym posiadamy konto, wydaje się rzeczą niewinną, która znajdzie ochoczych zwolenników wśród bankowców. W końcu to dodatkowa usługa, oferowana w większości przypadków przez prywatny podmiot, jakim jest bank. Jednak na problem należy spojrzeć szerzej, a wtedy wprowadzenie drobnych opłat za „wygodę” okaże się preludium do czegoś większego.

  Od dawna banki i pracodawcy lobbują za wprowadzeniem zasady wypłaty wynagrodzeń tylko na konto pracownika. Osoba fizyczna może jeszcze konta nie posiadać, ale większość firm nie może bez niego funkcjonować. Powoli obrót środkami płatniczymi poza systemem bankowym staje się niemożliwy, wręcz niezgodny z prawem.
  Czy można uczynić krok dalej? Można nałożyć opłaty za wypłatę pieniędzy nawet w oddziale banku. Na razie jest to nielegalne, bo stosowne praktyki wpisano do rejestru klauzul abuzywnych, ale zawsze znajdzie się sposób na to, aby wprowadzić je z innego powodu. Duże sumy, zwykle powyżej 20 tys. zł, należy zgłaszać wcześniej, bo bank i tak każe to zrobić, a za nieodebranie własnej gotówki w terminie trzeba zapłacić karę.

  Rząd rozważa także wprowadzenie obowiązku wypłaty emerytur z ZUS-u tylko na konto w banku. Argumenty o ciężkich torbach listonoszy stają się miałkie w sytuacji, gdy uświadomimy sobie istotę nakazu: otóż państwo zmusza pokaźną część ludzi do korzystania z prywatnych przedsiębiorstw, czyli banków. Łatwo można sobie wyobrazić, jakie produkty finansowe wymyślą banki dla nowej grupy klientów. Od ubezpieczeń, przez „produkty inwestycyjne dla wnuków”, aż po konkursy SMS-owe. Opłaty za korzystanie z usług banków nie są rzeczą złą do momentu, kiedy nie zacznie nas do nich zmuszać państwo. Wówczas staną się elementem systemu podatkowego, który nie będzie finansował dóbr publicznych, tylko dobra luksusowe swoich właścicieli.

  Żyj po to, by kupić mieszkanie
  To jest wybitny przykład tego, jak system zrobił wodę z mózgu całkiem sporej części społeczeństwa. Mieszkanie stało się największą wartością, praktycznie celem życia. Dziesiątki tysięcy młodych ludzi dniami i nocami analizują swoją zdolność kredytową, oferty deweloperów, finansowe korzyści różnego typu rządowych programów, prawne aspekty i koszty zakupu nieruchomości. Wszystko dlatego, że jest to produkt drogi. Jest wręcz za drogi jak na możliwości przeciętnego Polaka i to powinno być dla każdego oczywiste! Wystarczy spojrzeć na średnie zarobki w Niemczech i ceny mieszkań w tym kraju. Z tego powodu większość młodych ma tylko jedną możliwość zakupu własnego mieszkania – muszą iść do banku po kredyt.
  Później czeka ich ponad 20 lat spłaty i życie w ciągłym zagrożeniu utraty pracy, z małą szansą na zmianę lokum na inne. Kredyt na mieszkanie jest jak smycz, która ogranicza mobilność młodych ludzi. Związuje go z miejscem pracy i życia dokładnie tak samo, jak kiedyś pańszczyzna przywiązywała chłopa do ziemi. Ucieczka jest bardzo trudna i obarczona ryzykiem, że jeżeli nie wywiążesz się z umowy, to konsekwencje i koszty poniesie najbliższa rodzina. Dodatkowo odpowiedzialnością za niegospodarność, ryzykiem, obarczony jest tylko klient – banku to nie dotyczy. W razie problemów finansowych zlicytuje kredytobiorcę za ułamek wartości majątku i zostawi na bruku z wciąż olbrzymim kredytem. Bank kontroluje „ognisko domowe”, bo uważa, że wszystko do niego należy. Kredyty udzielane są na cokolwiek, nie trzeba oszczędzać – wystarczy chcieć. Społeczeństwo w prosty sposób dało się zwieść na pokuszenie.

  System podatkowy i przymus pracy
  Podatki pożerają 70% dochodów przeciętnego Polaka. Część stanowią koszty pracy, reszta to VAT, akcyza, podatki od nieruchomości i inne opłaty. Fiskus kontroluje przepływy finansowe – praktycznie wszystkie są opodatkowane. Darowizny i akty pomocy międzyludzkiej również. Nie mogę po prostu dać pieniędzy koledze w potrzebie. Nie mogę komuś bliskiemu, ale niespokrewnionemu podarować mieszkania na własność bez podatku. Praca na czarno, czyli poza systemem podatkowym jest nielegalna, nawet jeżeli człowiek zrobi wszystko, aby nie korzystać z wszelkich możliwych dóbr publicznych.
  Na razie w Polsce nie ma przymusu pracy, ale niewiele brakuje, by taki wprowadzić. Już teraz trwa debata w Brukseli, czy zagwarantować pracę młodym najpóźniej 4 miesiące po ukończeniu przez nich nauki. W systemach totalitarnych obywatele też mają dożywotnią gwarancję zatrudnienia.

  Przeciętnego Polaka, czyli tego, który zarabia poniżej 2 tys. zł na rękę, stać na bardzo mało. Gdy już zapłaci ratę za mieszkanie i opłaci rachunki i żywność, to zostają mu drobne oszczędności. A te bardzo szybko topnieją, na przykład gdy popsuje mu się auto (kupione na kredyt). Innymi słowy, nie ma możliwości samodzielnego oszczędzania na emeryturę. Teoretycznie państwo robi to za niego, pobierając składkę do ZUS-u, ale emerytura będzie mu wypłacana dopiero wtedy, gdy ukończy odpowiedni wiek. Teraz jest to 67. rok życia, ale za 5 lat może trzeba będzie pracować do 70. Zatem praktycznie nikogo nie stać na luksus zrezygnowania z pracy i prowadzenia wędrownego trybu życia za uczciwie zaoszczędzone pieniądze. Zresztą taki człowiek jest określany mianem darmozjada, rentiera lub kapitalisty, który na pewno prędzej czy później trafi do więzienia. Jeśli nie za włóczęgostwo, to za oszustwa podatkowe. Sposób stary jak Al Capone.
  Dług publiczny

  Budżet państwa jest jak tort na weselu, ale nie dla każdego wystarczy kawałków. Politycy, żeby rządzić, muszą obiecać jak najwięcej. Jednak pieniądze nie biorą się znikąd. Aby sprostać roli gospodarza na weselu, państwo musi zaciągać kredyt, nazywany długiem publicznym. Na jego obsługę wydajemy 43 mld zł. Nie spłacamy go, tylko coraz bardziej się zadłużamy. Korzystają na tym banki i inne instytucje finansowe będące wierzycielami państwa, które czerpią dochody z odsetek płaconych przez podatników. Obecnie dług publiczny wynosi ponad 50% PKB, czyli wartości wszystkich wyprodukowanych dóbr i usług w Polsce w ciągu roku.

  Żeby to spłacić, każdy Polak musiałby pracować przez ponad pół roku jak niewolnik – bez wynagrodzenia, bez żadnych zakupów, a wszystkie wytworzone dobra i usługi oddawać za darmo swoim wierzycielom. Kolejne pół roku mógłby pracować normalnie, ale też nie zarobiłby ani jednej złotówki, bo całe wynagrodzenie oddałby w formie podatków, by państwo mogło odtworzyć budżet. To nie jest informacja przesadzona – dzień wolności podatkowej, czyli moment, kiedy przestajemy pracować na państwo, a zaczynamy dla siebie, wypada mniej więcej w połowie roku. Dług publiczny w przeliczeniu na jednego Polaka od oseska do starca to ponad 20 tys. zł!
  Każdy polityk, który proponuje budżet z deficytem, w rzeczywistości zaciska pętlę na szyjach obywateli. Clou programu polega na tym, że rządzący nie widzą w tym absolutnie nic złego, bo wzorce czerpali z nieomylnego zachodu. A ludzie kiedyś sądzili, że na syfilis najskuteczniejsza jest kuracja rtęcią.

  Demokracja sondażowa i statystyka

  W Polsce demokracja uzależniona jest od obietnic wyborczych. Najwięcej głosów zdobywa ta partia, która obiecała najwięcej. Ludzie głosują owczym pędem, ale nie za czymś korzystnym, lecz przeciw czemuś jeszcze mniej korzystnemu. Z natury każdy jest socjalistą, bo lubi, jak ktoś coś mu daje za darmo. Tylko nieliczni zastanawiają się nad tym, kto za to płaci.

  Ponadto obywatele żyją w ciągłym napięciu, że jeśli nie zagłosują za obecnym porządkiem, to do głosu dojdą jeszcze więksi radykałowie, wariaci, frustraci, wrogowie polskości itd. Z tego powodu wybieramy partie bez programów wyborczych, bez ideologii i celów. Te nie muszą ich nawet tworzyć, bo i tak nikt ich nigdy nie będzie z tego rozliczał. Dla systemu administracyjno-finansowego to idealna sytuacja, bo pozwala zachować status quo – politycy i obywatele skupiają się na nieistotnych szczegółach, które leżą bardzo daleko od sedna sprawy.
  To samo dotyczy statystyki. Wierzymy w to, że dane podawane przez GUS i inne instytucje są rzetelne i prawdziwe. Nie bierzemy pod uwagę możliwości manipulowania nimi, bo taki zarzut to wystąpienie antysystemowe. Niestety, wystarczy sprawdzić metodologię podstawowych wskaźników i będziemy wiedzieli, jak jesteśmy oszukiwani. Przeciętne wynagrodzenie liczone jest na podstawie danych pochodzących tylko z przedsiębiorstw zatrudniających co najmniej 9 pracowników. Takie przedsiębiorstwa odpowiadają tylko za 30% miejsc pracy, czyli ok. 5,3 mln ludzi. Pozostałe 11 mln pracujących nikt nie pyta o wysokość wynagrodzenia, a są to nasi dobrzy znajomi pracujący w kioskach, biurach rachunkowych czy osiedlowych sklepach spożywczych.

  Z kolei bezrobocie dotyczy tylko ludzi zarejestrowanych w urzędach pracy, czyli teoretycznie połowa z nich może pracować na czarno. Koszyk inflacyjny zawiera wiele rzadko kupowanych produktów, na które nie stać 70% ludzi w tym kraju. W końcu czy ktoś uwierzy, że artykuły spożywcze podrożały w ciągu roku tylko o 3%? Statystyka w służbie systemu jest jednym z narzędzi do budowania nastroju dobrobytu, a ten jest zachętą do zwiększania poziomu zadłużenia.

  Nie oszczędzaj, wszystko od razu oddaj państwu
  Włożenie oszczędności do słoika i zakopanie ich w ogródku niedługo będzie ciężkim przestępstwem – pieniądz musi krążyć w systemie, jest jak krew dla organizmu. Prawdziwym geniuszem okazał się ten, kto wpadł na sposób, jak kontrolować krwiobieg i regulować nim wszystkie aspekty życia człowieka. Kto się wyłamuje, ten świadomie szkodzi gospodarce, staje się przestępcą i będzie napiętnowany jako dziwak, anarchista lub po staremu – szkodnik. W końcu media nie od dziś przekonują, że człowiek żyje nie dla siebie, ale dla mitycznego wzrostu gospodarczego, wskaźników, konferencji. Strategia systemu bankowego jest bardzo prosta i nastawiona na ekspansję. Wszystko dla systemu, nic poza systemem i bez wiedzy systemu."
  Łukasz Piechowiak główny ekonomista Bankier.pl
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-droga-do-zniewolenia-2710022.html
 • @szuwarek14 18:58:09
  Według zdrowego rozsądku to masz rację:)
  Jeśli jednak ci ludzie tak mocno wierzą, to ja też!
  Nie wiem jak jest z Mołdawią, jednak porównywać Donbasian do Gruzinów to wielka obraza dla Donbasu.
  Kraje przybałtyckie oprócz może Finlandii były zawsze faszystowskie.
  Natomiast Białoruś nie dała się pomimo wielu prób, to się i nie da!
 • @Repsol 19:07:24
  Super "łódeczki":) Bardziej przydatne.
  Gdzieś dzisiaj czytałem, że sprawa jest jasna: albo będą Mistrale albo zwrot kasy.
 • @lorenco 19:23:16
  Ukraińska europejskość. https://www.youtube.com/watch?v=7F4Vw4TSQ1U
 • @szczurobronny 19:32:28
  RZYG!!!!!!!!!!
  Od nas ani grosika nie dostanie!
 • @lorenco 19:23:16
  Do listy pobożnych życzeń zawsze można wrzucić ale prawda jest tak że dopiero gdy Noworosja wejdzie w skład Federacji jako autonomiczna republika doczeka się spokoju i stabilizacji. Inaczej zachód będzie im podsyłał swoich agentów do rządzenia w nieskończoność. Posłuży sie też oligarchami.
  Gruzja miota się z tą swoją wolnością od ściany do ściany jak jej Kaczyńscy nie przywiozą Mossadu to banda Saakaszwilego zostawi agentury CIA, już myśleli że posprzątali a tu dzień dobry od nowa, które to już pokolenie Gruzinów wegetuje i nic do przodu?
  Dopóki nie zostanie obalona hegemonia USA i satelitów dopóty druga strona też będzie musiała jednoczyć się w silne bloki. A autonomiczne republiki federacji mają większą niezależność niż kraje Unii, póki co Rosja nie okrada emerytów i nie wysyła milionów obywateli na zmywak a Bruksela i owszem.
 • @szczurobronny 19:32:28
  No to żegnaj Owsiak, ani grosza tak jak i na Caritas. Dwie przyboczne organizacje reżimu. Czesi nie muszą żebrać na ulicach na służbę zdrowia ani na szkolnictwo, państwo w miarę dobrze gospodaruje tym co pobiera od podatników.
 • @szuwarek14 19:43:05
  Polecam. Ave.https://www.youtube.com/watch?v=lIRUjJF4Cfs
 • @Repsol 19:38:23
  Teledysk- strzał w dziesiątkę! Powinni go pokazywać przed dobranocką i po głównych wiadomościach! Skoro władzom krajów UE nie przeszkadza to, co dzieje się na Ukrainie, to taki filmik też przecież nie powinien przeszkadzać w ogólnokrajowych mediach??
  Można go wysylac na skrzynki mailowe do Kopacz do Bula, Merkel itd....
 • @Repsol 19:46:51
  dobre !
 • @szczurobronny 18:19:52
  myślę, że to błąd. Trzeba doprowadzać tak często, jak sie da, do konfrontacji z siłami okupanta. Teraz sprawy zaszły tak daleko, że tu chodzi o przetrwanie, a nawet może o życie.
 • @daanekbb 19:57:47
  Myślę że to niegłupi pomysł, bić reżim własną bronią, rozwalenie imprezy przez protesty jest bardzie medialne niż doprowadzenie po cichu do rezygnacji z imprezy.
  Ścierwomedia rzucą się na temat a KaczoTuski berety ze złości zjedzą, tyle wysiłku psu w ...
 • @lorenco 19:52:20
  Niemcy też się budzą z letargu. Ave. https://www.youtube.com/watch?v=IU2hXYBBZCA
 • @szuwarek14 20:07:08
  PRODUCENCI JAJEK ! Bądźcie patriotami, obniżcie ceny jaj !
  Tyle imprez probanderowskich się szykuje a amunicja taka droga !
  No startuj Owsiak z tymi koncertami dla Banderowa, obiecujemy uświetnić !
 • @szczurobronny 20:06:41
  jak będą pokazowo rozliczać ludobójstwo na Ukrainie to też znajdą "polski ślad" przecież USA nie ma zwyczaju płacić odszkodowań, jeleń zapłaci
 • @szuwarek14 20:12:31
  Skutki głupoty naszej władzy .Śmiać się , czy płakać ?. http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=10172
 • @Repsol 20:10:13
  "Europa z kulą u nogi.
  Gdy targany sztormem statek zbliża się do niebezpiecznego wybrzeża, potrzebuje solidnej kotwicy, żeby nie skończyć na skałach. Kiedy w 2012 roku strefę euro ogarnął sztorm finansowy, były nią Niemcy. Teraz jednak ta „kotwica Europy” staje się jej hamulcem.

  Oczywiście w 2012 roku niemiecka kanclerz Angela Merkel podjęła działanie dopiero wtedy, gdy była w stanie wytłumaczyć swoim wyborcom, że nie ma innego wyjścia. W końcu jednak zgodziła się na stały fundusz ratunkowy dla strefy euro. Poparła również ustanowienie unii bankowej, wciąż niekompletnej, ale i tak kluczowej w budowie systemu finansowego nadzorowanego przez Europejski Bank Centralny (EBC). Sztorm finansowy ucichł właśnie dzięki temu posunięciu oraz dzięki popartemu milcząco przez Niemcy przyrzeczeniu Maria Draghiego, prezesa EBC, iż zrobi wszystko co konieczne, żeby uratować wspólną walutę.

  Teraz jednak wydaje się, że strefa euro nie jest w stanie uniknąć stanu bliskiego deflacji; wzrost gospodarczy jest nikły, a ceny ledwie drgają. Nie tego oczekiwano.

  Gdy uderzył kryzys, gospodarkę peryferyjnych krajów strefy euro dotknął podwójny cios: zwyżkująca premia za ryzyko oraz załamanie rynku mieszkaniowego. Jednocześnie gospodarka Niemiec korzystała na powrocie uciekającego z obrzeży kapitału. Realne (czyli skorygowane o inflację) stopy procentowe w Niemczech stały się ujemne, co uruchomiło boom mieszkaniowy. Zakładano, że wywoła to w Niemczech silny popyt wewnętrzny, to zaś pomoże peryferyjnym krajom w zwiększeniu eksportu.

  W rzeczywistości wzrost gospodarki niemieckiej jest nikły; osłabienie w handlu światowym grozi jej wręcz wpadnięciem w recesję. Oczekiwano, że nadwyżka w niemieckim bilansie rachunków bieżących zdecydowanie spadnie, tymczasem ona rośnie, bo oszczędności są nadal większe, niż się spodziewano, a inwestycje mniejsze.

  Kolejnym problemem – przynajmniej z perspektywy pozostałych krajów strefy euro – jest wciąż jest za niska inflacja w Niemczech. Skoro ceny rosną tam o niespełna 1 proc. rocznie, to w państwach peryferyjnych muszą spadać, bo tylko tak kraje te mogą odzyskać konkurencyjność, którą utraciły w latach boomu poprzedzającego rok 2008.
  Wielka flauta

  Najważniejszym problemem jest obecnie właśnie zastój w rdzeniu strefy euro. Skoro w Niemczech wzrostu właściwie nie ma, to reszta strefy nie jest w stanie zredukować zadłużenia za pomocą nadwyżki zewnętrznej. Być może nie uda się znaleźć rozwiązania tej sytuacji, zwłaszcza że nie ma cudownego guzika, którego naciśnięcie spowodowałoby zwiększenie popytu wewnętrznego w Niemczech.

  Rzecz jasna niemiecki rząd czuwa nad własnymi finansami publicznymi, jednak w ostatnich latach polityka fiskalna była tam dość neutralna i nie można jej winić za cechujący gospodarkę niemiecką brak dynamiki. W tym roku w budżecie sektora publicznego zamiast małego deficytu może pojawić się coś, co przedstawiciele rządu nazywają „dodatnim zerem”, czyli bardzo niewielka nadwyżka. Ta zmiana, wynosząca zaledwie ułamek punktu procentowego PKB, nie wpływa ujemnie na tempo wzrostu.

  Głównym powodem marnych w ostatnich latach wyników gospodarczych Niemiec jest utrzymująca się niechęć tamtejszych gospodarstw domowych i przedsiębiorstw do konsumpcji oraz do inwestowania i trudno powiedzieć, co rząd mógłby zrobić w tej sprawie.

  Inwestycje maleją, choć warunki finansowania przedsiębiorstw są korzystne jak nigdy – zarówno z uwagi na wyjątkowe niskie stopy procentowe, jak i na skłonność banków do udzielania pożyczek. Mimo to sektor przedsiębiorstw nadal niechętnie je zaciąga i inwestuje w kraju, gdyż podstawy, by oczekiwać wzrostu gospodarczego w długim okresie, są niewielkie – liczba ludności z pewnością będzie przecież maleć, a wzrost wydajności jest ciągle nikły.

  Skoro nie ma szans na to, by motorem niemieckiej gospodarki były inwestycje, kluczem do wzrostu popytu staje się tam konsumpcja. Jej słaby wzrost to coś zadziwiającego: dochody realne idą w górę, a rządząca od 2013 roku koalicja wprowadziła całą serię szczodrych posunięć socjalnych, w tym dużą podwyżkę płacy minimalnej, obniżenie wieku emerytalnego oraz specjalne dodatki do emerytur dla kobiet, które wychowywały dzieci.

  Nawet za ich pomocą nie udało się pobudzić popytu konsumpcyjnego. Cóż jeszcze mógłby zrobić rząd, żeby skłonić Niemców do pozbycia się ich tradycyjnej wstrzemięźliwości? Pozostają inwestycje publiczne. Infrastrukturalne wydatki sektora publicznego stanowią jednak umiarkowany bodziec wzrostowy. Zwiększenie wydatków na infrastrukturę o 25 proc. – co wymagałoby dużego wysiłku administracyjnego –podniosłoby tempo wzrostu PKB zaledwie o 0,4 pkt proc.
  Europa Niemców nie lubi

  Główne obecne zagrożenie ma charakter polityczny. Słabość gospodarki niemieckiej bardzo utrudnia konieczne zmiany strukturalne w krajach peryferyjnych. To z kolei daje pożywkę opiniom, iż odpowiedzialność za tę sytuację spoczywa na rządzie niemieckim, który – jak się uważa – jest niechętny podjęciu kroków potrzebnych do wzmocnienia popytu wewnętrznego, a nawet zakazuje większych wydatków rządom krajów peryferyjnych. A że w większości strefy euro uporczywie utrzymuje się wysokie bezrobocie, a dochody nie rosną, coraz silniejsza staje się pokusa obwiniania za to „tych Niemców”.

  Nie jest natomiast niespodzianką, iż rząd Niemiec nie uznaje nawet, że jest jakiś problem. Bezrobocie jest rekordowo niskie. To, że popyt nie rośnie, po prostu się pomija, a brak inflacji traktuje się jako oznakę sukcesu. To błąd. Kotwica Europy grzęźnie, a rząd Niemiec nie może być obojętny wobec narastającej wśród jego partnerów fali niepokoju."
  Daniel Gros jest dyrektorem Center for European Policy Studies.
  http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/europa-z-kula-u-nogi/?k=finanse-publiczne
 • @szuwarek14 19:43:05
  Szuwarku i tu jest pies pogrzebany, że Donbas nie może wejść do FR bo byłaby III Wojna Światowa.
 • @szuwarek14 20:20:25
  Syria ,a Ukraina cechy wspólne .Polecam.Ave. http://www.konserwatyzm.pl/artykul/12683/damaszek-a-kijow
 • @Repsol 20:19:14
  nie głupoty Repsol, oni by chcieli żebyśmy to uznawali za głupotę i niedopatrzenie ale my wiemy że oni precyzyjnie wykonują zadania im zlecone
 • @lorenco 20:24:04
  Jak zajmą Kijów to zrobią tam nowy Majdan no i wtedy USA i UE ich zaczną popierać tak samo jak obecnych rządzących po nielegalnym przejęciu władzy. Tam Majdan jest "konstytucyjny" czy jakoś tak. Ave.
 • @Repsol 19:46:51
  Hahaha:) Kilka miesięcy temu ogladałem filmik, w którym Patroszenko darł się na jakiegoś faceta, chodziło chyba o to, że facet coś tam gadał o religii prawosławnej, dokładnie nie pamiętam. Nie wydzierał się aż tak jak Hitler, lecz początki ma obiecujące:)
 • @lorenco 20:24:04
  Jak zachód zaplanował wojnę to ją wywoła tak czy tak, oby nie poprzez katastrofę atomową na Ukrainie, a Noworosja może się scalić gospodarczo z Rosją poprzez wejście do Unii Euroazjatyckiej bo tu o gospodarkę chodzi a raczej o jej wypompowanie a treści polityczne są tylko przykrywką.
  Rosja nie wyłoży pieniędzy na odbudowę Donbasu jeśli nie będzie miała gwarancji współpracy gospodarczej. Nie ma mowy żeby odbudowała infrastrukturę a za 2 lata jakiś kacyk we władzach Noworosji na żądanie Brukseli nałoży na Rosję sankcje, trudno albo wóz albo przewóz.
  Zachód gra agresywnie i reakcja musi być adekwatna. Tu przede wszystkim jest gra na osłabienie Rosji a te wszystkie państewka dziobane przez zachód są wykorzystywane instrumentalnie więc powinny rozumieć geopolityczne uwarunkowania Rosji.
  A gdyby zachód Rosję rozbił to pierwsza Polska zostanie przygnieciona, to nie jest czas na marzenia tylko na ucieczkę przed bombami.
 • @szczurobronny 19:32:28
  W końcu Owsiak pokazał swoje prawdziwe oblicze. Ani grosza dla dziada i jego nowych podopiecznych.
 • @lorenco 20:34:55
  "Czechy zaostrzyły kontrolę żywności z Polski.
  Czechy zaostrzyły kontrolę żywności z Polski. Warszawa uznała działania Pragi za umotywowane politycznie – poinformowała RIA Novosti.
  „Od dawna iskrzyło z Czechami. To jest spowodowane m.in. względami politycznymi.”, - powiedział wicepremier Polski Janusz Piechociński. W Czechach powstała specjalna instrukcja Departamentu Kontroli Laboratoryjnej i Certyfikatów czeskiej Inspekcji Rolnej i Żywności, w której podkreśla się konieczność zwiększenia kontroli nad importowanymi z Polski produktami. Ma to mieć związek z zakazem importu produktów rolnych z Unii Europejskiej do Rosji. Czescy kontrolerzy mają zwracać szczególną uwagę na polskie jabłka, mięso, mleko i ryby.
  Stanowisko czeskich organów kontroli w odniesieniu do dostarczanych do kraju polskich produktów „jest niedopuszczalne i narusza fundamentalne europejskie normy wzajemnego zaufania w ramach UE”, - powiedział we wtorek polski minister rolnictwa Marek Sawicki w rozmowie telefonicznej z szefem resortu Czech Marianem Jureczką.
  Biuro prasowe Ministerstwa Rolnictwa Polski poinformowało: Jureczka w rozmowie telefonicznej zapewnił, że instrukcja w sprawie kontroli została przygotowana bez jego wiedzy, i zapewnił, że polska żywność w Czechach jest kontrolowana znacznie rzadziej, niż towary z innych krajów”.
  Polskie media uznały czeską instrukcję za początek wojny handlowej. Czechy są trzecim krajem pod względem importu polskiej żywności. W ciągu trzech kwartałów bieżącego roku eksport z Polski do Czech wyniósł miliard euro. Sawicki i Jureczka omówią konfliktową sytuację w Brukseli 15 grudnia podczas spotkania ministrów rolnictwa krajów unijnych."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_09/Czechy-zaostrzyly-kontrole-zywnosci-z-Polski-4867/
 • @ All
  Polecam wpaść do ziomka i gwiazdek nabić , już się błękitno-tęczowi zabrali do pałowania Autora.Dziękuję i Pzdr. http://nathanel.neon24.pl/post/116381,dlaczego-w-polsce-nie-ma-demokracji
 • @szuwarek14 20:39:02
  Z tego co zrozumiałem, to Noworosja (przynajmniej DRL) ma plan taki, że jest państwem niepodległym, powiązanym z Unia Celną i Euroazjatycką tak jak np. Białoruś.
 • @szczurobronny 20:06:41
  Mam nadzieję, że podobne raporty będą w sprawie wspierania przez polskojezyczne władze - faszyzmu oraz ludobojstwa na Ukrainie. To tylko kwestia czasu.
 • @szuwarek14 20:46:10
  "Byłoby wspaniale, gdyby politycy spierali się o energię odnawialną i atomową…
  Byłoby wspaniale, gdyby politycy spierali się o energię odnawialną i atomową a nie o to kto ile kilometrów mógł przejechać i czym. Tematy zastępcze w naszej polityce porażają – poczynając od zegarka pewnego już byłego pana ministra, trzeba przyznać że to była wyjątkowo śliska sprawa, albowiem nie jest poważnym kraj w którym człowiek odpowiadający za wielomiliardowe kontrakty w jednej z najbardziej oligopolistycznych branż w Europie – został wykopany ze stanowiska (mocne słowo ale oddające realia) z powodu jakiegoś żałosnego zegarka za kilkanaście tysięcy złotych, który w realiach kochanek prezesów firm budowlanych ubiegających się o kontrakty na budowę infrastruktury – nie byłby nawet brany pod uwagę jako gadżet do zabawy dla dziecka! Gdyby jeszcze pan minister ukradł pieniądze na ten zegarek, ale niczego mu nie udowodniono – tylko nie zgłosił, śmierdzi to na kilometr jako szukanie powodu do dekompozycji obozu władzy Donalda Tuska przez czynniki tkwiące w nim samym, jakichś super-nadzorców, którzy chcieli odstrzelić premierowi ludzi.
  Potem mieliśmy słynne już ogony wieprzowe i ośmiorniczki zalewane drogim winem, a wszystko na koszt podatnika. .."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28053
  ---
  - bezsensem jest posiadanie tej parlamentarnej reprezentacji która nie ma nic do gadania a treść ustaw i tak odbierają faxem z Brukseli, za to urządzają pokazówki w mediach które dla normalnych ludzi są tylko żenującym cyrkiem brukselskich małp.
 • @Playset 20:56:26
  Nic nie będzie , przecież w Doniecku USA stwierdziło istnienie broni chemicznej tak jak w Iraku . Chłopcy już jadą ,tylko jak banderopitekom zostawią ,to ci jak zwykle połowę popsują ,a połowę "zgubią" .Ave.https://www.youtube.com/watch?v=AaD9qpxcui0
 • @lorenco 20:55:36
  Powiązanym czyli musi wstąpić, żeby wstąpić musi spełnić kryteria, żeby spełnić kryteria ktoś jej musi pomóc finansowo i politycznie. I to jest ten czas kilku lat który zachód wykorzysta żeby wpychać tam swoich i swoje firmy. Nie wiemy kto wygra [ kupi] wybory w Noworosji.
  Naddniestrze jest całe prorosyjskie i antyunijne a Unia walczy z nimi wszelkimi metodami żeby ich przyciągnąć do siebie wbrew społeczeństwu i na siłę. Władze oczywiście już widzą swoje koryta w Brukseli i milionowe zyski. Dla ludzi same straty. O Noworosje będzie 10 razy taka walka.
  Czeczeni już to przerabiali, próbowali po swojemu, zapłacili trupami i zrujnowanym krajem. Po przemyśleniu swojej sytuacji uznali że Rosja ich tak nie zrabuje jak zachód.
  Najkrótsza i najmniej bolesna dla obywateli droga to federacja a potem Unie. Dla zachodu będą tylko terenem eksploatacji i poligonem przeciw Rosji. Na razie jest fajnie bo jeszcze naród zjednoczony przeciwko wrogowi ale jak kurz bitewny opadnie zacznie się walka polityczna. Co poniektóre obecne gwiazdy powstania okażą się wtykami wschodu i zachodu, jeszcze inni złodziejami pospolitymi.
  Przed Noworosją najgorszy etap i lepiej żeby im Rosja pomogła czyścić scenę polityczną zanim to zacznie robić zachód.
  Chcą się doczekać Saakaszwilego,kolejnego ludobójcy z serii tych demokratycznych ludobójców przysłanych przez Waszyngton ?
 • @Repsol 20:53:58
  nabite
 • @szczurobronny 21:25:12
  "Putin: spółki państwowe powinny priorytetowo kupować towary i usługi od firm z FR.
  Rosyjscy producenci powinni być traktowani priorytetowo przy składaniu zamówień przez przedsiębiorstwa państwowe. Powiedział o tym prezydent Władimir Putin na posiedzeniu w sprawie zwiększenia efektywności pracy firm państwowych.
  Dodał on przy tym, że dokonywać zakupów za granicą państwowe przedsiębiorstwa mogą tylko w przypadku, jeśli w Rosji nie ma odpowiedników tych produktów. „Oferty krajowych dostawców powinny być oczywiście konkurencyjne zarówno pod względem jakości, jak i ceny” – zaznaczył Putin."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_09/Putin-spolki-panstwowe-powinny-priorytetowo-kupowac-towary-i-uslugi-od-firm-z-FR-8026/
  ---
  - chyba że naród woli jazdę na zmywaki, za 5 lat u siebie umowy śmieciowe i wiek emerytalny 67 lat
 • @Repsol 20:53:58
  Piąteczka jest.
 • @szuwarek14 21:31:18
  "Poroszenko: Kijów jest gotów do rozpoczęcia procesu decentralizacji władzy.
  Kijów jest gotów do rozpoczęcia procesu decentralizacji władzy – powiedział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, podkreślając, że jest to szczególnie aktualne w związku z nadchodzącymi wyborami deputowanych rad lokalnych.
  Po przewrocie państwowym na Ukrainie w lutym wielu mieszkańców południowego wschodu kraju nie uznało nowych władz i zaczęło domagać się federalizacji i niezależności swoich regionów.
  Wybrany pod koniec maja na prezydenta Poroszenko oświadczył, że Ukraina nie będzie federacją, ale władze mogą zgodzić się na decentralizację. W czerwcu wniósł on odpowiednie poprawki do konstytucji na rozpatrzenie przez parlament."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_07/Poroszenko-Kijow-jest-gotow-do-rozpoczecia-procesu-decentralizacji-wladzy-7379/
  ---
  - "Borusewicz: samorządy zmieniły Polskę.
  To głównie samorządy sprawiły, iż Polska w ciągu ostatnich lat zmieniła się na lepsze - mówił w sobotę w Gdańsku, na konwencji wyborczej pomorskiej PO wiceprzewodniczący tej partii i marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Borusewicz był jednym z gości konwencji, którą pomorska PO zorganizowała w gdańskim Dworze Artusa. Wśród uczestników spotkania znaleźli się też m.in. wiceminister zdrowia Sławomir Neumann oraz europosłowie Janusz Lewandowski i Jarosław Wałęsa.
  - Widać, jak się zmienił nasz region, nasze miasta. W tych zmianach największy udział mają samorządy. Samorządy zmieniły system funkcjonowania władzy publicznej, zmieniły Polskę – mówił Borusewicz dodając, że polski system samorządowy ma dobrą opinię w innych krajach, o czym świadczy przykład Ukrainy, która "wzoruje się w reformie samorządowej na Polsce"...."
  http://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/borusewicz-samorzady-zmienily-polske/bbgx6
  ---
  - tu się t tym agentem zgadzam, trzeba było zrobić reformę samorządu w Polsce żeby obsadzić Polskę swoimi .
  Autorów ustaw samorządowych i szkodnictwa które z nich płynie powinno się spisać i powiesić. A pierwszego Rokitę który pokazał jak rozmnażać urzędy i obsadzać klanami rodzinnymi za publiczne pieniądze. Polska patologia samorządowa ma się dobrze, przedtem był jeden geodeta i obsługiwał profesjonalnie przez 3minuty, teraz jest 7 panienek które nie wiedzą gdzie szukać dokumentu - ale nogi mają niezłe.
  Najgorzej jak petent szuka czegoś w zasobach wojewódzkich a siedziba ho ho 300 km od domu, lepiej od razu zarezerwować hotel bo panienka będzie długo obsługiwała,najpierw sprawdzi na mapie co to za dziura z której nieborak przyjechał i o jaki choleryny park mu chodzi?
  Za to urzędników osiedlowych, dzielnicowych, gminnych i powiatowych mamy tylu że kulę ziemską można opasać.
  Tyle że oni nic nie potrafią i do niczego nie są upoważnieni, przechowalnia rodzin kategorii III, więc wracamy do wariantu - hotel i zasoby wojewódzkie.
  Bardzo to ułatwia inicjatywę obywatelską, prowadzenie działalności oraz obrót nieruchomościami - tyle że masochistom.
 • @szuwarek14 21:49:48
  "Czarna buchalteria"

  http://cs624522.vk.me/v624522484/e535/mR7JaUrgqWo.jpg
 • @szuwarek14 21:21:52
  11 grudnia, może 12 grudnia będzie spotkanie w Mińsku, tam Rosja, Ukraina, UE będą dążyć do ustaleń, że Donbas będzie autonomią w granicach Ukrainy.
  Tak wynika z wiadomości czy może są to spekulacje. Teraz świeża wiadomość, że nikt z ŁRL nie otrzymał zaproszenia do Mińska.
  http://nahnews.com.ua/112792-rukovodstvo-lnr-ne-poluchalo-priglasheniya-na-peregovory-v-minske/
  Plotek, spekulacjom nie ma końca.
  Wydaje się, że Rosja nie bardzo kwapi się do przyjęcia republik na swoje łono.
  Dlatego ja osobiście uważam, że Noworosja powinna wywalczyć sobie coś na zasadzie Abchazji.
 • @szuwarek14 21:53:08
  "Chcą w sądzie walczyć z blokowaniem reklam.
  Wielcy gracze na rynku internetu zapowiadają sądową walkę z oprogramowaniem blokującym reklamy. Dotychczas nie przejmowali się takimi produktami jak np. AdBlock Plus, gdyż były one używane przez stosunkowo niewielką grupę obeznanych z technologią użytkowników. Jednak ostatnimi czasy programy tego typu stają się coraz bardziej popularne. Sam AdBlock Plus ma już 144 miliony użytkowników na całym świecie, czyli o 69% więcej niż przed rokiem. Specjaliści szacują, że – w zależności od witryny – odsetek blokowanych reklam waha się od 10 do 60 procent. W grę wchodzą olbrzymie pieniądze. Laure de Lataillade, dyrektor wykonawczy stowarzyszenia GESTE, które skupia wydawców gier, mediów czy muzyki, mówi, że członkowie stowarzyszenia tracą od 20 do 40 procent wpływów z powodu zablokowanych reklam. Jako, że rocznie w skali całego świata na internetową reklamę przeznacza się grubo ponad 100 miliardów dolarów, łatwo wyobrazić sobie, o jak wielkie kwoty toczy się gra.
  Dlatego też grupa firm działających na francuskim rynku internetowym, w tym Google, Microsoft czy Le Figaro, zagroziło pozwami twórcom programów blokujących reklamy. Niemieccy wydawcy również wyrazili zaniepokojenie rosnącą popularnością adblokerów.
  Internetowi wydawcy dopiero poszukują odpowiednich strategii finansowych. Niektórzy, jak witryna sportowa l’Equipe, uzależniają obejrzenie materiału wideo od wyłączenia oprogramowania blokującego. Inni wprowadzają opłaty za część treści.
  Helene Chartier, szefowa SRI, związku skupiającego developerów, mówi, że podstawowym błędem jest fakt, iż użytkownicy sądzą, że treści w internecie powinny być darmowe. „Z reklamami w radio czy w telewizji nigdy nie było problemu” – zauważa.
  Część ekspertów zwraca uwagę, że rosnąca popularność programów blokujących może w końcu zmusić reklamodawców do wyświetlania mniej uciążliwych reklam..."
  http://wolnemedia.net/prawo/chca-walczyc-z-blokowaniem-reklam-w-sadzie/
 • interesariusz -> szuwarek14 @21:49:48
  no to toast herbaciorą przy kompie, mamy podobne poglądy,

  z tym, że mi w samorządzie bardziej od nieudolności przeszkadza to, że są absadzane przez sitwy, nie tylko dwie lewe łapki, ale i zła wola.

  A kto wybiera samorządy ?
 • @lorenco 21:57:10
  Cały ten proces będzie trwał kilka lat, jedno co mają pewne to sankcje od zachodu i takie potraktowanie jak Krymu. Nigdzie na zachodzie nie sprzedadzą swoich towarów. Nie będzie honorowane ich obywatelstwo. Pytam kto tu kogo wpycha w ramiona Rosji a dla Rosji włączenie to duże obciążenie finansowe.
  Unia chętnie włączy ale przedsiębiorstwa do swoich korporacji i robotników do grupy taniej siły na wynajem. Jak tak dalej będzie się posuwała ekspansja zachodu to Białorus poprosi o włączenie do Rosji.
  Coraz mniej jest krajów nie wessanych przez jakiś blok, tę falę neokolonoalizmu rozpoczął zachód rewolucją w Polsce i bloku wschodnim.Teraz już seryjnie kolonizuje państwa europejskie.
 • @szuwarek14 20:07:08
  Nie widzę jak rezygnacja z protestów byłaby biciem reżimu ich własną bronią. Media i tak kłamią na okrągło, więc ich kłamanie dalej w tej sprawie nie jest istotne. Ci, co chcieli wiedzieć, już się dowiedzieli, jak to z Polską jest. I o tych właśnie chodzi: oni przyłączą się chętnie do każdego ruchu, który zapowiada zwalczanie tej sitwy i są gotowi na ofiary. Nie sądzę, że czekanie na przekonanie wszystkich Polaków, aż do ostatniego niemowlaka, jest już konieczne. Aż za dużo ludzi wie, że Polska jest zagrożona. My potrzebujemy teraz starań o tą Polskę.
 • @interesariusz z PL 22:05:56
  Samorządy to państwo w państwie, nic nie znacząca szarańcza całkowicie zależna od Warszawy. Cała ta masa pociotków służy utrzymaniu władzy w województwach i w Warszawie. Robactwo na trzecim froncie które się rozmnaża w tempie geometrycznym i tak pociotek który nie zostaje wybrany radnym na otarcie łez zostaje dyrektorem szkoły, chyba że jest medyczny wtedy mu się funduje specjalistyczną przychodnię zdrowia.
  Jak znaleźć kandydata w wyborach do samorządu który nie otrzymał wymaganej liczby głosów ?
  Wpisać do wyszukiwarki nazwisko poprzedzone "dyrektor" ewentualnie "prezes".
  A jak szkodliwe jest to zjawisko wystarczy popatrzeć na rachunek, za wykonanie zlecenia 2 tys z czego 1200 zł to koszty szukania dokumentów w gąszczu zgrabnych nóg i otorbionych laptopami asystentów doradcy wiceburmistrza do spraw gospodarki np. wodnej.
  U takiego pajaca trzeba być bo musi mu się licznik obracać a papierek i tak znajdzie i wyda pani Lusia w wieku przedemerytalnym bo tylko ona się na tym zna ale żeby do niej dotrzeć trzeba opłacić mafii haracz.
 • @daanekbb 22:20:08
  Nie rezygnacja tylko udział w protestach, pytanie czy lepszy skutek odniesie pisanie podań żeby władza po cichu zrezygnowała z imprezy której ludzie sobie nie życzą czy lepiej to wykorzystać medialnie i dać przyzwolenie na banderowską imprezę a pojawić się przed jej rozpoczęciem i tam medialnie wyrazić niezadowolenie. Przy okazji problem się nagłośni.
  Niektórzy chcą od początku protestować [ na piśmie] aby do imprezy nie doszło, inni widzą sens w dopuszczeniu do imprezy ale jej głośnym oprotestowaniu już na żywo. Która metoda w tej sytuacji jest lepsza ?
 • @szuwarek14 22:33:13
  dla Ramzana Kadyrowa , on chyba chciał deputowanych na wyłączność
  " Z Kijowa do Groznego, dostawa deputowanych Rady Najwyższej Ukrainy"

  http://cs540102.vk.me/c621721/v621721775/279f/oICmFFEey0M.jpg
 • @szuwarek14 22:33:13
  myślę, że każdy pokrzywdzony Polak przy takim wydarzeniu, wywoła oburzenie u 100 innych, których to poderwie ze stołka. Pisemne protesty w ramach tej niby demokratycznej gry nie będą miały żadnego efektu wobec cynicznego, do reszty skorumpowanego reżimu, który zajmuje się Polakami, ażeby ich ograbiać, oszukać i sterroryzować - równie skutecznym byłby list do Poroszenki, ażeby mordował o połowę mniej ludzi w Noworosji. Tego reżimu już nie da się legalnymi środkami pozbyć, w ramach zasad gry, które ten kontroluje - to jest utopia.
 • @szuwarek14 20:07:08
  oje.... najpierw nie zrozumiałem do końca znaczenia Twej wypowiedzi: pośpiech nie służy ;) . No tak właśnie: bardziej medialne. To służy samej sprawie, więc Polsce, od wielu różnych stron. Nie wiadomo, ile jeszcze czasu zostało, ażeby uniknąć tej absolutnej katastrofy
 • @daanekbb 22:50:43
  Też tak uważam, pejsaty reżim Solidarności po raz kolejny boksuje się z Polakami próbując im wmusić coś czego nie chcą.
  Przy czym nie jest to już kwestia eksterminacji ekonomicznej tylko banderowcy mogą nam głowy ucinać w naszym dawnym kraju - bez przenośni. Jak wojna to wojna ! Przyjmujemy wyzwanie.
 • @daanekbb 22:56:48
  a sorki bo jak piszę czasem dwa teksty równocześnie i też wyrażam się nieprecyzyjnie, trudno zrozumieć co autor miał na mysli
 • @interesariusz z PL 22:05:56
  ha ha toast herbaciorą ale w herbacie mi świerszcz pływa, byłbym pojadł przy okazji, kolacja zwiała z terrarium
 • @szuwarek14 23:06:24
  "Jaceniuk po powrocie z ATO"

  http://cs624522.vk.me/v624522839/1880e/K-NrkaJaNec.jpg
 • @szczurobronny 23:09:39
  "Wolna i niepodległa Ukraina"
  a co to za szmata wisi na budynku USB w Kijowie ?
  ha ha filmik
  http://www.youtube.com/watch?v=rnh8zgCX4ws
 • @szuwarek14 22:38:52
  Hahahaha:) Mistrzostwo świata:))))
 • @szczurobronny 23:09:39
  Obama pewnie zbladł
 • @daanekbb 22:50:43
  @daanekbb
  Masz całkowitą rację, albo marsz milionów ludzi na warszafkę albo przewrót wojskowy a najlepiej jedno i drugie.
 • @szczurobronny 23:17:26
  Niestety obecność w polityce kaczej sekty i ich neoliberalnej młodzieżówki z PO to klęska narodu polskiego, jak można było do tego dopuścić.
  Dać całą władzę w łapy agentów CIA i Mossadu starszego i młodszego pokolenia którzy traktują Polaków jak ograniczonych umysłowo.
 • @szczurobronny 23:43:55
  Dobranoc
 • @szczurobronny 23:39:34
  Polacy chyba potrzebują pół wieku żeby zrozumieć że zostali wykorzystani przez zachód do walki z Rosją. Afganistan z jednej strony Solidarność z drugiej strony. Dzięki temu Niemcy mogły wymazać z mapy NRD i anektować je odbudowując potęgę Rzeszy a Polska z ręką w nocniku jako kolonia wschodnia USA i rynek zbytu dla Niemca.
  Podręcznikowo załatwieni, więc ja pytam dlaczego zachodnia agentura Solidarności ma w Polsce nadal władzę, czy jesteśmy upośledzeniu umysłowo ? Będziemy czekać aż POPiS więcej ministerstw obsadzi Banderowcami i zrobią tu regularną Chazarię ?
 • @szuwarek14 22:11:29
  Ejże Szuwarku - czarnowidku:)
  Noworosja w tej chwili sprzedaje węgiel tym, kto im płaci, pomijając Ukrainę. Ich węgiel jest bardzo cenny, bo wysokoenergetyczny: koksowy a przede wszystkim antracyt. Rtęć i sól kamienna.
  Na świecie istnieją także inne kraje nie tylko USA czy Unia Europejska. Takie szare myszki, nic o nich nie słychać, jednak dobrze sobie radzą i potrzebują surowców, wyrobów hutniczych i żywności
  Jeśli Noworosja będzie mieć mądrych przywódców, to jak powiedział ten pan w wywiadzie Dawida: utrzymywaliśmy całą Ukrainę to teraz damy radę!
  Wierzę w to, że dadzą radę.
  Gdyby ukropia dała im spokój, to na 100 procent za 5 lat będzie to taka "mała Szwajcaria"
  Ale wiadomo, że ukrofaszyści i ich mocodawcy nie popuszczą.
  Zatem w pewnym momencie będzie wóz albo przewóz.
  Wojna na skalę co najmniej europejską.
  Jeśli Europa nie otrzeźwieje!
  Lecz widać, że Europa powoli trzeźwieje, na razie wielki kac.
 • @szuwarek14 23:51:36
  a tu się powoli otwiera drugi front przeciwko Rosji [hmm drugi czy czwarty ] niby o gaz chodzi ale znowu elity światowe wsadzają palec między drzwi

  "UE próbuje znaleźć alternatywę dla Gazociągu Południowego.
  Unia Europejska będzie dążyć do przyspieszenia budowy „Północnego Korytarza Gazowego”, który będzie dostarczać do Europy gaz ze złóż Morza Kaspijskiego. Poinformował o tym zastępca przewodniczącego Komisji Europejskiej Maroš Šefčovič po posiedzeniu Rady UE w Brukseli.
  Powiedział on, że gazociąg ten staje się jednym z priorytetów po rezygnacji Rosji z budowy Gazociągu Południowego.
  Šefčovič poinformował, że pierwsze dostawy gazu z regionu Morza Kaspijskiego za pośrednictwem Południowego Korytarza powinny trafić do Europy do 2019 roku. Unia Europejska otrzymała zapewnienia od Azerbejdżanu i Turcji o zaangażowaniu w realizację tego projektu."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_09/UE-probuje-znalezc-alternatywe-dla-Gazociagu-Poludniowego-0894/
  ---
  - Azerbejdżan to ma g.do gadania
  "...Na Zachodzie istnieją bardzo wpływowe struktury biznesowe, które zainwestowały w azerbejdżańską branżę naftową i gazową, nie jest to dla nich korzystne. Wystarczy popatrzeć, kto wchodzi w skład Grupy Konsultacyjnej ds. transportu azerbejdżańskiego gazu do Europy: były minister spraw zagranicznych Niemiec Hans-Dietrich Genscher, przewodniczący amerykańskiego banku inwestycyjnego Goldman Sachs Peter Sutherland, były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair. .."
  ---
  - czyli globaliści nie dość że zmonopolizują gaz do swoich kolonii europejskich i będą narzucali ceny to jeszcze trzymają kurek z Rosji w garści [ Niemcy], kurek z Azerbejdżanu - USA- Niemcy- Anglia, z czego USA dąży do rozpętania wojny w tym regionie, teraz będą mieli na tacy nie tylko rząd Azerbejdżanu ale i gaz do Europy. Piękna i bezpieczna dywersyfikacja.
  Przy okazji USA zmuszą Azerbejdżan do wojny z Armenią o Karabach a Europa jak nie pomoże to kurek z Azerbejdżanu zakręcą. Będzie wojna sterowana kurkiem do Bułgarii.
 • @lorenco 23:53:47
  Nie mam wątpliwości jeśli chodzi o potencjał gospodarczy Noworosji, dali by sobie radę. Chiny też już podziękowały za kiepski węgiel z Europy, kupują tylko ten najwyższej jakości głównie z Rosji. Właśnie z powodu bogactw Donbasu ten region jest narażony bardziej niż inne. Wystarczy przypomnieć sobie jak Polskę 10 lat niszczono a gospodarka się nie poddawała.
  Dlaczego gołąbki w słoiku nazywają się nadal Pudliszki a nie John Kerry, przecież polskie marki były marne i trzeba było do nich dopłacać ?
  Na marginesie pół Donbasu jest własnością wiceprezydenta Bidena i amerykańskich kongresmenów.
  Rzecz w polityce, nie tyle w sile gospodarki, bardzo trudna sytuacja zwłaszcza że USA prowadzi chaotyczną politykę i nawet się nie wysila żeby oszukiwać Ukraińców tak jak się gimnastykowali przed Polakami.
  USA prawdopodobnie wymuszą w całej Ukrainie drugą Jugosławię, za dużo już tam się brudów narobiło, trzeba to zbombardować...
 • @szczurobronny 00:01:57
  obaj kłamią bo jeszcze nie wiedzą jak depesza przyjdzie z Waszyngtonu
 • @szuwarek14 00:20:09
  " To ja jutro "

  http://cs625818.vk.me/v625818450/f545/MS5ljnFDYOk.jpg
 • @szczurobronny 00:01:57
  Można by było Szczurku wypunktować krótko, kto nie kłamie. Tych co kłamią, manipulują czy stawiają jedynie słuszne tezy jest bardzo długa lista... Jeśli chodzi o tych dwóch&company z Patroszenko jako hersztem, to można na podstawie zdarzeń z około 1 roku stwierdzić, że kłamali, kłamią i będą kłamać. Ku chwale żydo - banderyzmu i globalizacji.
 • @szuwarek14 00:32:26
  " A czy wy wiecie że gdyby nie Majdan to Janukowiczowi już by się skończyła kadencja i poszedłby w odstawkę, Ukraina miałaby Krym, Donbas i gaz ?"

  http://cs540102.vk.me/c623628/v623628903/ddef/MNyuZIk7i_o.jpg
 • @szuwarek14 00:36:45
  "Info ECAG: Ukraińska opozycja parlamentarna tworzy „gabinet cieni”
  Blok Opozycyjny, czyli jedyne opozycyjne ugrupowanie w Radzie Najwyższej Ukrainy, zapowiedziało powołanie „gabinetu cieni”. Opozycjoniści uważają obecny rząd za nielegalny. Ocenę taką przedstawił w wypowiedzi dla telewizji „Inter”, w imieniu frakcji, deputowany Siergiej Lewoczkin.
  Dodał, że powstanie „gabinetu cieni” będzie odpowiedzią na „niedemokratyczne działania koalicji”. Opozycja zamierza skoncentrować się na wypracowaniu programu ratowania ukraińskiej gospodarki. Za główne zadanie uważa ratowanie kursu hrywny, normalizację pracy systemu energetycznego, tworzenie nowych miejsc pracy. Blok chce rozwiązać konflikt na wschodzie kraju drogą negocjacji, do których pierwszym krokiem powinno być zdjęcie ekonomicznej blokady Donbasu.
  Trzon Bloku Opozycyjnego stanowią członkowie Partii Regionów, która wspierała rządy Wiktora Janukowycza. Większość „regionałów” podporządkowała się jednak pomajdanowym władzom Ukrainy. Teraz na bazie bloku powstać ma nowa partia polityczna."
  http://geopolityka.org/analizy/wybory/ukraina/info-ecag-ukrainska-opozycja-parlamentarna-tworzy-gabinet-cieni
 • @szuwarek14 00:47:01
  http://cs317622.vk.me/v317622081/10e/aRrkHYgkZ-k.jpg
 • @ all
  Dobranoc wszystkim
 • @szuwarek14 01:08:20
  Dobrej nocy , ja wylatyję do Puerto Rico jak dam radę to wracam tuż przed 1-ym stycznia . Ave.
 • @szuwarek14 00:36:45
  A jakby koteczku znów wygrała Partia Regionów i Janukowycz? Musieliśmy temu wcześniej położyć kres, na wszelki wypadek....

  Szuwarku, Janukowycz wygrał wybory dzięki wschodnim i południowym obwodom, prorosyjskim a nie prounijnym. To, że Janukowycz na końcu nie podpisał umowy stowarzyszeniowej z UE bo miał wątpliwości co do korzyści dla Ukrainy, podobało się środkowej po części, wschodniej i południowej części Ukrainy.
  Tam żyje większość wyborców państwa zwanego Ukrainą.
  Dlatego majdan musiał być szybki i zdecydowany.
 • @Repsol 01:19:29
  To napisz tu z Puerto Rico, tam też jest internet:)
  Miłego pobytu u "dzikich":))))))
 • @szuwarek14 01:08:20
  Dobranoc Szuwarku, dziękuję za dyskusję:)
  To specjalnie z mojej strony, bo blog chyba powinien mieć też duszę?
  Jakbys sobie pomyślał, żem taki mondry i pouczam, to tak nie jest:)
 • @lorenco 01:25:39
  Jak się da tam zalogować , to się odezwę .Ave.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031