Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
630 postów 11514 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 10.12.2014r

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Konspira za fasadą demokracji

Na świecie podnoszą się głosy, aby osoby odpowiedzialne za ujawnioną w  raporcie kryminalną konspirację  zostały postawione przed sądem i ukarane proporcjonalnie do wagi zbrodni. Chwała tym, którzy przyczynili się do sporządzenia i ujawnienia raportu, ale Prezydent Obama i Departament Sprawiedliwości twierdzą, że nie będą ścigać sprawców nielegalnych tortur w więzieniach CIA.

Sprawozdawca ONZ w sprawie zwalczania terroryzmu i praw człowieka, Ben Emmerson
"Na gruncie prawa międzynarodowego USA jest prawnie zobowiązane do postawienia sprawców przed wymiarem sprawiedliwości, Prokurator Generalny USA ma obowiązek prawny wnieść oskarżenia przeciwko osobom odpowiedzialnym."

Czy dotyczy to tylko Amerykanów, czy też ich popleczników na całym świecie, również w Polsce?

Były Prezydent Kwaśniewski zapiera się wiedzy o torturach "Współpraca wywiadowcza Polski ze Stanami Zjednoczonymi została podjęta, ale nie było zgody na torturowanie". Zakazu pewnie też nie było. Przestępcy często w rozmowach unikają nazwania wprost swoich zamiarów.

"Były prezydent przyznał, że po atakach terrorystycznych w USA w 2001 roku, nawiązano współpracę na poziomie wywiadowczym w kontekście walki z terroryzmem, w wyniku której stworzono możliwość używania Kiejkut przez stronę amerykańską. - Zgodnie z zasadami współpracy wywiadowczej myśmy o szczegółach nigdy nie byli informowani - mówił Kwaśniewski w środę rano w Tok FM.

- Wywiady mają to do siebie, że działają w sposób dyskrecjonalny i niestety zazwyczaj na granicy prawa, natomiast cel tego wszystkiego to nie było torturowanie dla torturowania czy sadystyczne spełnianie potrzeb jakichś tam amerykańskich agentów itd. To było uzyskanie informacji, które pozwolą nam zapobiec temu, czego nie wiedzieliśmy - mówił Kwaśniewski.

fakty.interia.pl/raport-tajne-wiezienia-cia-w-polsce/aktualnosci/news-kwasniewski-nie-bylo-zgody-polski-na-torturowanie-wiezniow-c

No właśnie, a czego teraz nie wiemy? I to, co mamy, nazywacie "demokracją"?

Sueddeutsche Zeitung: "Współpracownicy amerykańskiej administracji latami dręczyli ludzi nie dlatego, że byli sadystami, lecz na rozkaz swoich przełożonych, za ich wiedzą i zgodą"

Podobnie jest w Donbasie. Wszystko dzieje się za wiedzą i zgodą "przełożonych", cała różnica polega na tym, że w tym wypadku również przełożeni są tajni.
 

KOMENTARZE

 • @ interesariusz z PL
  Polskojęzyczne media jak już coś piszą to w sposób żeby odbiorca był jeszcze głupszy po przeczytaniu niż przed przeczytaniem tekstu.
  Jeśli Polska tylko użyczyła terenu zgodnie z umowami międzynarodowymi to nie odpowiada za tortury które tam miały miejsce.
  Z tego co czytałem podobny zarzut skierowany przeciwko Rumunii został przez Rumunię oddalony, USA korzystało z baz, USA ponosi odpowiedzialność za to co się tam działo.
 • @szuwarek14 10:51:40
  "Cierpienia świata arabskiego to robota USA.
  Prezydent Sudanu Omar al-Bashir powiedział, że Stany Zjednoczone są odpowiedzialne za „wszystkie cierpienia” świata arabskiego, w wyniku ich interwencji.
  Sudański prezydent powiedział, że wydarzenia w Syrii, Iraku i Libii są wynikiem zachodniej ingerencji, która jest przejawem kolonializmu, który ma jeden cel – ustanowienie kontroli nad regionem i jego zasobami naturalnymi.
  Al-Bashir rzekł, że polityka Waszyngtonu na Bliskim Wschodzie i w Północnej Afryce jest szkodliwa i destrukcyjna, a „wszystkie cierpienia, które dzieją się teraz w świecie arabskim, to wynik działania USA”.
  Prezydent powiedział, że jego kraj jest pod stałym naciskiem organizacji międzynarodowych „ze względu na jego sztywne stanowisko, które jest wrogie wobec polityki USA w tym regionie.”
  „Mówimy o zmianie reżimu w Sudanie, aby umieścić nowy reżim, który będzie posłuszny Zachodowi” – powiedział al-Bashir.
  Sudan mierzy się z kryzysem na kilku frontach, włączając w to Darfur, gdzie rebelianci są zaangażowani w konflikt zbrojny z rządem w Khartoum od 2003 roku. Według szacunków ONZ zginęło tam 300 tysięcy osób, a przesiedlonych zostało 2 miliony.
  W lipcu 2011 roku powstało niepodległe państwo – Sudan Południowy."
  http://wolnemedia.net/polityka/cierpienia-swiata-arabskiego-to-robota-usa/
 • @szuwarek14 10:53:00
  http://cs624522.vk.me/v624522484/e5d2/TKY-5DIyNM0.jpg
 • @szuwarek14 10:54:31
  "Trzeba zakończyć wspieranie terrorystów.
  Irański prezydent Hasan Rowhani powiedział, że państwa finansujące terrorystów, muszą skończyć z pośrednią i bezpośrednią pomocą materialną dla radykałów i zacząć współpracować z ich ofiarami.
  „Kraje, które przyczyniły się do stworzenia terroryzmu poprzez organizowanie i udzielanie pomocy finansowej, muszą wyraźnie odciąć się od tego procederu i zakończyć bezpośrednie i pośrednie finansowanie terrorystów” – mówił przywódca Iranu podczas konferencji antyterrorystycznej, zorganizowanej w Teheranie. Dodał, że kraje tranzytowe muszą wykazać wolę polityczną i rozwinąć mechanizmy przywracające pokój i bezpieczeństwo w regionie
  Według Rowhaniego, państwa sponsorujące dotychczas radykałów, powinny rozpocząć współpracę z ich ofiarami, oferując pomoc finansową i wojskową. Działania terrorystów doprowadziły bowiem do zbrodni przeciwko ludzkości w Iraku i Syrii, zaś kraje które miały wkład w ten proceder, muszą wyrównać powstałe szkody.
  Irański polityk wezwał również do współpracy regionalnej w zakresie edukacji, co miałoby pozwolić na przeciwdziałanie przemocy i ekstremistycznym interpretacjom religii. Skrytykował przy tym Radę Bezpieczeństwa ONZ za niewydolność ws. zwalczania terroryzmu.
  Rowhani wielokrotnie potępiał działania Państwa Islamskiego, wzywając do współpracy międzynarodowej w celu zwalczania terroryzmu."
  http://wolnemedia.net/polityka/panstwa-sponsorujace-terror-musza-skonczyc-wspierac-terrorystow/
 • @szuwarek14 10:56:34
  "Uwaga Zły Obama"

  http://cs616831.vk.me/v616831609/9de2/Ks0Ws97qx_4.jpg
 • @szuwarek14 10:57:55
  "Powstańcy poinformowali o siedmiu przypadkach naruszenia rozejmu w Donbasie.
  Powstańcy proklamowanej Donieckiej Republiki Ludowej odnotowali siedem przypadków naruszenia zawieszenia broni przez siły zbrojne w Donbasie - poinformował zastępca dowódcy powstańców Eduard Basurin.
  Od wtorku w Donbasie rozpoczął się uzgodniony przez powstańców i siły zbrojne przy pośrednictwie OBWE rozejm. Proponuje się, że zawieszenie broni poprzedzą kolejne rozmowy grupy kontaktowej w Mińsku. Jednak już we wtorek obie strony ostrzały się nawzajem o ostrzały."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_10/Powstancy-poinformowali-o-siedmiu-przypadkach-naruszenia-rozejmu-w-Donbasie-5945/
 • @szuwarek14 10:58:52
  poczta Noworosji

  http://cs540102.vk.me/c7005/v7005815/1c576/X5l1pUZw4FI.jpg
 • @szuwarek14 10:59:49
  "Cameron ostrzegł USA przed ryzykiem utraty „moralnego autorytetu”
  Szef rządu Wielkiej Brytanii David Cameron potępił stosowanie tortur przez amerykańskie służby specjalne. W oświadczeniu, poświęconym raportowi Kongresu USA, przypomniał on o ryzyku utraty „moralnego autorytetu” w przypadku stosowania zakazanych środków śledczych.
  „Nie będziemy mogli zwyciężyć w walce z międzynarodowym terroryzmem i ekstremizmem, jeśli zrezygnujemy z naszych moralnych wartości” - oznajmił brytyjski premier.
  Z raportu Kongresu USA ws. pracy antyterrorystycznej CIA, opublikowanego 9 grudnia, wyszły na jaw szczegóły gróźb seksualnych i ostrych środków przesłuchania, stosowanych przez pracowników służb specjalnych USA."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_10/Cameron-ostrzegl-USA-przed-ryzykiem-utraty-moralnego-autorytetu-2517/
 • @szuwarek14 11:03:13
  wywiad z czeczeńskimi ochotnikami

  http://www.youtube.com/watch?v=-80rTJ6HXlI
 • @szuwarek14 11:04:43
  policja DNR złapała grupę złodziei okradających bankomaty

  http://dnr-news.com/video/9779-policiya-dnr-obezvredila-gruppu-moshennikov-pohischavshih-platezhnye-terminaly.html
  http://www.youtube.com/watch?v=_UgkyxZ2wH0
 • @szuwarek14 11:07:40
  "UE próbuje znaleźć alternatywę dla Gazociągu Południowego.
  Unia Europejska będzie dążyć do przyspieszenia budowy „Północnego Korytarza Gazowego”, który będzie dostarczać do Europy gaz ze złóż Morza Kaspijskiego. Poinformował o tym zastępca przewodniczącego Komisji Europejskiej Maroš Šefčovič po posiedzeniu Rady UE w Brukseli.
  Powiedział on, że gazociąg ten staje się jednym z priorytetów po rezygnacji Rosji z budowy Gazociągu Południowego.
  Šefčovič poinformował, że pierwsze dostawy gazu z regionu Morza Kaspijskiego za pośrednictwem Południowego Korytarza powinny trafić do Europy do 2019 roku. Unia Europejska otrzymała zapewnienia od Azerbejdżanu i Turcji o zaangażowaniu w realizację tego projektu."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_09/UE-probuje-znalezc-alternatywe-dla-Gazociagu-Poludniowego-0894/
 • @szuwarek14 11:12:25
  "Ławrow: w stosunkach z UE gesty dobrej woli już nie dają pożądanego rezultatu.
  Moskwa nie zamierza omawiać kryteriów zniesienia zachodnich sankcji, ale jeśli Unia Europejska wykaże się zdrowym rozsądkiem, jest gotowa na konstruktywne współdziałanie w tej kwestii. O tym w ekskluzywnym wywiadzie dla RIA Novosti powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, podsumowując rok. (Wywiad publikowany w wersji skróconej).
  Rosja cierpi z powodu zachodnich sankcji, przede wszystkim - europejskich, nasi partnerzy w UE - wskutek odpowiedzi zwrotnej Federacji Rosyjskiej. Na ile produktywne jest utrzymanie tych sankcji zwrotnych?
  Niestety w stosunkach z Unią Europejską doszliśmy do punktu, w którym gesty dobrej woli już nie dają pożądanego rezultatu.
  Nie należy zapominać, że obecna sytuacja jest wynikiem polityki prowadzonej przez Brukselę w stosunku do Ukrainy. Następnie UE bezpodstawnie starała się przerzucić na nas odpowiedzialność za powstałą tragedię, wprowadziła w stosunku do Rosji jednostronne sankcje, których praktyka stosowania jest bezprawna, potępiona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i jest sprzeczna z zasadami WTO. Jednocześnie logika rozwijania europejskiej spirali sankcji ma niewiele wspólnego z rozwojem kryzysu ukraińskiego..."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_09/Lawrow-w-stosunkach-z-UE-gesty-dobrej-woli-juz-nie-daja-pozadanego-rezultatu-9212/
 • @szuwarek14 11:14:07
  http://cs622319.vk.me/v622319862/ce70/0mdv9zzRmwE.jpg
 • @szuwarek14 11:16:53
  "Bednarz: Brytyjskiej Partii Pracy skrzywienie nacjonalistyczne.
  Trwa kampania wyborcza do Izby Gmin i przez Zjednoczone Królestwo przetacza się debata o tożsamości narodowej. Jej temperatura dowodzi, że za fasadą poprawności politycznej nie masz w polityce bardziej uzależniającego niż nacjonalizm narkotyku.
  Albion buzuje, kipi, nieledwie wybucha spazmem najczarniejszej reakcji. Oto przykład który zelektryzował ostatnio. Labourzystowska deputowana Emily Thornberry wyleciała z gabinetu cieni bo opublikowała na Twitterze fotkę białego vana na tle domku-bliźniaka należącego do klasy robotniczej a obwieszonego flagami angielskimi. Że to niby nacjonalizm i ona tak nie chce żeby był nacjonalizm. Zarzucono jej brak szacunku do wyborców, szyderstwo z ciężko pracujących patriotów. Taką to narodowo-socjalistyczną frazeologią posługuje się teraz nie kto inny jak Ed Miliband, nasz chłop z najprawdziwszej polsko-belgijskiej żydokomuny.
  Najsłynniejsze ćwierknięcie UK obecnej doby w wykonaniu Emily Thornberry MP.
  Partia Pracy traci poparcie i ratując się wchodzi w buty UKIP już oficjalnie. Yvette Cooper która w gabinecie cieni piastuje funkcję ministra spraw wewnętrznych chce wzmocnienia granic o tysiąc funkcjonariuszy których etaty mają sfinansować obcokrajowcy ze Stanów Zjednoczonych i 55 innych krajów płacąc 10 funtowy haracz za zaszczyt przekroczenia granic Królestwa. Rachel Reeves, cienista minister pracy chce radykalnych cięć zapomóg na dzieci oraz benefitów dla pracujących imigrantów z UE.
  W Rochester (Kent), gdzie pani Thornberry tak feralnie ćwierknęła, UKIP po wyborach uzupełniających z 20 listopada zdobyła drugi mandat do Izby Gmin. W UK tak jest, że gdy poseł zmienia barwy to wyborcy w jego constituency głosują czy chcą go mieć dalej w parlamencie ale już w nowej formacji, czy też nie chcą. Po prostu robi się nowe wybory, które wygrał ponownie Mark Reckless. Ale już jako stronnik Farage’a, a nie jak poprzednio, jako Tory. 9 października tego roku w Clacton (Essex) pierwszy mandat dla UKIP zdobył po wyjściu z Conservative Party Douglas Carswell.
  Takie uzupełniające wybory na pół roku przed walną rozprawą to niczym próba generalna. Trend potwierdza się: UKIP na serio wchodzi do gry, biorąc mandaty w Westminster. Wybór pomiędzy konserwatywnymi „posh-boys” a lewicowo-liberalnymi „left-do-gooders” przestaje być błędnym kołem.
  Lewicowo-liberalny „The Guardian”, sprowokowany retoryką UKIP, wpadł tymczasem na pomysł aby w ramach coraz gorętszej debaty o imigrantach przypomnieć jak to się żyło w roku 1984, gdy ich tylu nie było. W artykule Sama Wollastona pt. „Is Ukip right – was life really better in 1984?”, na samym dole można zobaczyć foto z napisem "plumbers", z fachowcem nurkującym pod zlewem. Podpis brzmi: "Teraz pewnie mniej rozmowni. Ale przyjdą i zrobią co do nich należy".
  Po prostu finezja…"
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2099:bednarz-brytyjskiej-partii-pracy-skrzywienie-nacjonalistyczne-
 • @szuwarek14 11:20:11
  "Kwaśniewski: Nie było zgody Polski na torturowanie więźniów CIA.
  Współpraca wywiadowcza Polski ze Stanami Zjednoczonymi została podjęta, ale nie było zgody na torturowanie - twierdzi były prezydent Aleksander Kwaśniewski.
  Kwaśniewski przyznał, że po wydarzeniach 11 września 2001 roku doszło do nawiązania współpracy wywiadowczej, dzięki której Amerykanie mogli używać jednostki w Starych Kiejkutach. "Zgodnie z zasadą współpracy wywiadowczej myśmy o szczegółach nie byli informowani" - zaznaczył Kwaśniewski w radiu TOK FM.
  Były prezydent powiedział, że celem przesłuchań stosowanych w Polsce przez Amerykanów "było uzyskanie informacji, które pozwolą nam zapobiec temu, czego nie widzieliśmy".
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kwasniewski-nie-bylo-zgody-polski-na-torturowanie-wiezniow-cia
 • @szuwarek14 11:23:40
  "Zaporoże: manifestanci wdarli się do siedziby mera.
  W Zaporożu na Ukrainie południowo-wschodniej manifestanci wdarli się do siedziby mera miasta. Żądają oni m.in. odsunięcia od władzy Aleksandra Sina.
  Ponadto, jednym z żądań jest demontaż pomników Włodzimierza Lenina i Feliksa Dzierżyńskiego.
  Do demonstrantów dołączyli członkowie Pułku Hortyckiego, przyjechał również Oleh Liaszko, deputowany do parlamentu."
  tsn.ua / Kresy.pl
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/zaporoze-manifestanci-wdarli-sie-do-siedziby-mera
 • @szuwarek14 11:26:08
  "Ławrow: Odpowiemy na tarczę antyrakietową.
  Rosyjski minister spraw zagranicznych stwierdził, że ewentualne rozmieszczenie na terytoriach Polski i Rumunii elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej będzie złamaniem traktatu INF.
  Ten podpisany w 1987 r. amerykańsko-radziecki traktat zakładał całowitą likwidację rakiet średniego zasięgu, włączając w to zakaz ich produkcji, romieszczania i używania. Według Ławrowa elementy tarczy antyrakietowej będą posługiwać się własnie tego typu pociskami. Groził odpowiedzią na jej ewentualne rozmieszczenie ale nie uściślił na czym by miała ona polegać. Wcześniej to Amerykanie oskarżali Rosję o tajne testy rekiet średniego zasięgu.
  Ławrow podsumował także intensywność dyplomatycznych relacji między Moskwą i Waszyngtonem. Jak zaznaczał prezydenci USA i Rosji spotkali się w tym roku trzy razy i odbyli dziesięć rozmów telefonicznych. On sam spotkał się ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Johnem Kerry szesnaście razy i odbyli kilkadziesiąt rozmów telefonicznych."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/lawrow-odpowiemy-na-tarzcze-antyrakietowa
 • @szuwarek14 11:29:27
  http://cs623728.vk.me/v623728862/25cd2/4TUJf2r2GgU.jpg
 • @szuwarek14 11:31:07
  "W nocy w Odessie doszło do wybuchu.
  Wybuch w centrum biznesowym w Odessie, do którego doszło w nocy z wtorku na środę, służby porządkowe zakwalifikowały do ataków terrorystycznych - podaje główny zarząd MSW Ukrainy w obwodzie odeskim.
  Jak podkreśla resort, w wyniku wybuchu nikt nie ucierpiał, jednak zostało uszkodzone wejście i okna jednego z pomieszczeń na parterze, gdzie znajduje się centrum wolontariuszy. W wyniku wybuchu została zniszczona część rzeczy, przeznaczonych dla bojowników w strefie operacji specjalnej.
  „Dane w sprawie wybuchu zostały wniesione do jednolitego rejestru wstępnych śledztw pod względem charakterystyk części I artykułu 258 (atak terrorystyczny) Kodeksu Karnego Ukrainy” - podaje zarząd obwodowy milicji."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_10/W-nocy-w-Odessie-doszlo-do-wybuchu-7146/
 • @szuwarek14 11:32:47
  "W Mołdawii przechwycono uran.
  Mołdawska policja przechwyciła 200 gramów uranu z rąk grupy przestępczej, która chciała sprzedać ten towar za granicę.
  Jak poinformował dziennikarzy w Kiszyniowie wysokopostawiony przedstawiciel policji Ion Bodrug, uran przemycono w pociągu z Rosji do Mołdawii. Radioaktywny ładunek znajdował się w specjalnym kontenerze.
  Jak na razie nie ma informacji, czy przechwycony materiał jest tzw. wzbogaconym uranem, który mógłby zostać użyty do konstrukcji broni jądrowej, czy też mniej radioaktywnym tzw. uranem zubożonym.
  Mołdawska policja poinformowała, że w ramach operacji, przeprowadzonej wspólnie z zagranicznymi służbami, aresztowano 7 spośród 11 członków grupy przestępczej."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/w-moldawii-przechwycono-uran
 • @szuwarek14 11:32:47
  "Wybuch w Odessie - wysadzono w powietrze miejsce zbiórki rzeczy dla wojsk walczących z separatystami [+VIDEO/+FOTO]
  Około 1:30 w nocy doszło do wybuchu na rogu prospektu Admiralskiego i ulicy Krasnowa. W powietrze wysadzono punkt zbiórki rzeczy dla wojsk walczących z separatystami w Donbasie.
  Wybuch nie spowodował ofiar. Okolice miejsca wydarzenia zostały otoczone przez pracowników milicji."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wybuch-w-odessie-wysadzono-w-powietrze-miejsce-zbiorki-rzeczy-dla-wojsk-walczacych-z-separatystami-video-foto
  http://images.unian.net/photos/2014_12/thumb_files/620_400_1418190393-8494.jpeg
  http://images.unian.net/photos/2014_12/thumb_files/620_400_1418190394-7428.jpeg
  https://www.youtube.com/watch?v=YdJcvtcIiy8
 • @szuwarek14 11:36:51
  "MFW chce zwiększyć pomoc dla Ukrainy o 15 mld dolarów.
  Międzynarodowy Fundusz Walutowy chce zwiększyć pomoc dla Ukrainy o 15 mld dolarów. MFW poinformował przedstawicieli zachodnich rządów, że te środki trzeba przeznaczyć już w najbliższych tygodniach, aby uniknąć zapaści finansowej.
  Ta kwota jest potrzebna pomimo ogłoszonej w kwietniu pomocy dla Ukrainy w wysokości 17 mld dolarów, którą fundusz planuje przeznaczyć do 2016 roku.
  MFW zatwierdził przeznaczenie Ukrainie 17 mld dolarów na stabilizację budżetu w warunkach kryzysu politycznego i gospodarczego. Pierwszą transzę - 3,2 mld dolarów - Kijów otrzymał w maju, a drugą - 1,4 mld dolarów - na początku września."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_10/MFW-chce-zwiekszyc-pomoc-dla-Ukrainy-o-15-mld-dolarow-9874/
 • @szuwarek14 11:39:58
  http://cs623725.vk.me/v623725678/ce08/6223QiplMTQ.jpg
 • @szuwarek14 11:42:07
  "Nie mamy pomysłu na Rosję?
  Nie mamy pomysłu na Rosję, nasza dyplomacja po „sukcesach” partactwa wschodniego – obecnie nie ma innej koncepcji niż wysłanie nowe pani Ambasador, trzeba przyznać robiącej pozytywne wrażenie. Na tym się nasze relacje pod względem szerokości, wysokości i głębokości kończą. Jeżeli uświadomimy sobie, że nawet nasi artyści zaprzestali wymiany kulturowej ze swoimi rosyjskimi przyjaciółmi, to znaczy już że jest ekstremalnie źle. Nie ma żadnego pomysłu na poprawę relacji – ciąży wrak, ciąży sytuacja na Ukrainie, ciąży już samo ciążenie.

  Podobnie Zachód nie ma pomysłu w jaki sposób wyjść z twarzą z sytuacji, albowiem dominująca większość interesariuszy układu z Rosją na Zachodzie rozumie, że Rosja została potraktowana niesprawiedliwie na podstawie sztucznie rozdmuchanych przesłanek. W wyniku niesprawiedliwych sankcji jej gospodarka traci olbrzymie pieniądze, a machinacje na rynku Ropy naftowej pogrążają świat w kierunku dotychczas nieznanym. Wszyscy zmierzamy w nowym kierunku, tylko jakoś nikt nie rozumie dlaczego są te sankcje i dlaczego nie można normalnie handlować z Federacją Rosyjską.

  USA nie są zdolne do wyrażania globalnego przywództwa, powoli nikt już nie wierzy w ich kłamstwa, największe są związane z dolarem, który służy Ameryce do wywoływania kryzysów.

  Europa straciła strategiczną szansę na umocnienie swojej pozycji w wymiarze globalnym, wystarczyło poczekać z oceną sytuacji, aż się nie wyklaruje. Tymczasem pokornie poszła w ślady Waszyngtonu, w istocie realizując jego interesy geostrategiczne. Nawet Niemcy przestały zachowywać się pragmatycznie, dając wiarę starannie preparowanej propagandzie jedynie słusznej słuszności.

  Powoli do decydentów i analityków na Zachodzie dociera, że Rosja przyjęła wyzwanie i stan zawieszenia wzajemnych relacji może trwać latami, nawet jeżeli będą zaostrzone, to nie spowoduje żeby Rosja miała się ugiąć – to nie ona ogłosiła sankcje, tylko Zachód!

  Powoduje to bardzo istotne komplikacje dla całego szeregu spraw, w tym przede wszystkim dla atmosfery wokół wymiany gospodarczej, a w szczególności inwestycji w Rosji i rosyjskich w Europie. O ile bez tych drugich Europa może żyć i tego szczególnie nie odczuje, to w przypadku własnych w Rosji – mamy poważny problem, ponieważ inwestowanie na tamtejszym rynku jest podstawą ekspansji wielu firm. Zwłaszcza niemieckich, które nastawiły się na stopniowy transfer technologii umożliwiający powolną modernizację Rosji, w zamian za krociowe zyski, bo przecież część produkcji można zawsze reeksportować. Niemiecki przemysł jest bardzo poważnie zaniepokojony rozwojem sytuacji, podobnie bankierzy w londyńskim City, czują oddech Szwajcarów na plecach, którym Ruble nie śmierdzą! Polscy przedsiębiorcy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie już zrozumieli, że masowe zakupy Rosjan się skończyły i tak dobrze, jak w zeszłym roku już w tym nie będzie.

  Czas najwyższy zadać pytanie, czy stowarzyszenie Ukrainy z Unią Europejską było warte popsucia relacji z Federacją Rosyjską – z perspektywą zamrożenia relacji handlowych i politycznych? Relacji społecznych i tak praktycznie nie ma, chyba że ktoś za takowe uważa sympatyczne przebywanie z Rosjanami w tych samych kurortach Turcji lub Egiptu. Trzeba popatrzeć na sprawę taką jaka ona jest – przecież ze stowarzyszenia Ukrainy z Unią nic nie wynika dla Unii, a dla Ukrainy to głównie kłopoty i konieczność przeprowadzenia reform, na które nie ma ochoty. Wniosek – popsuto relacje z Rosją bez żadnych korzyści alternatywnych, dla samego psucia i zaszkodzenia – nie w interesie Europy, zupełnie plując na jej idee! Kto na tym korzysta – wiadomo! Jest jedno państwo, które buduje atmosferę strachu i wywołuje wojny, których nie umie wygrać, ale utrzymuje się z druku swojego niezastępowalnego bezwartościowego pieniądza. Ponieważ Euro miało perspektywę zbytniego umocnienia się, to popsuto relacje Unii z Rosją...."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28074
 • @szuwarek14 11:44:14
  http://cs624226.vk.me/v624226688/a51e/Hzo6xtPKc_0.jpg
 • @szuwarek14 11:45:19
  "RBNiO: Kijów nie rozwiązał kwestii przedłużenia rozejmu w Donbasie.
  Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andriej Łysienko oznajmił, że Kijów jeszcze nie zadecydował, czy przedłuży rozejm.
  „Na razie nic nie wiadomo. Czekamy na decyzję naszego najwyższego kierownictwa. Tuż po podjęciu decyzji poinformujemy o niej” - oznajmił Łysienko.
  Podkreślił on również, że w ciągu 24 godzin powstańcy ponad 10-krotnie ostrzeliwali pozycje ukraińskich sił zbrojnych.
  9 grudnia w Donbasie rozpoczął się dzień ciszy. Ukraińscy wojskowi oświadczyli, że przestrzegają porozumienia w sprawie zawieszenia broni i nie prowadzą ostrzałów. Powstańcy ŁRL również poinformowali o przestrzeganiu rozejmu."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_10/RBNO-Kijow-nie-rozwiazal-kwestii-przedluzenia-rozejmu-w-Donbasie-5323/
 • @szuwarek14 11:47:20
  " Chyba zapomnieliśmy jak powinni wyglądać banderowcy "
  http://cs618325.vk.me/v618325946/115d6/SUW3zsxD7kg.jpg
 • @szuwarek14 11:49:19
  "Merkel nie wykluczyła nowych sankcji wobec Rosji.
  Kanclerz Niemiec Angela Merkel nie wyklucza możliwości wprowadzenia nowych sankcji wobec Rosji. Poinformowała o tym na zjeździe Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej w Kolonii.
  Merkel powiedziała, że nie zamierza osłabiać nacisku na Moskwę w świetle kryzysu na Ukrainie.
  We wtorek członkowie partii CDU ponownie wybrali Angelę Merkel na swoją liderkę. Na jej kandydaturę zagłosowało 96% delegatów. Zajmuje ona stanowisko przewodniczącej partii CDU od 2000 roku."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_10/Merkel-nie-wykluczyla-nowych-sankcji-wobec-Rosji-6311/
 • @szuwarek14 11:52:35
  Ukraińcy ostrzelali Nikiszyno, Smiełoje, Sokolniki i Oktiabrskoje
  http://novorossia.su/ru/node/10749
  http://cs621319.vk.me/v621319176/3f9f/2s_Ac07BLBg.jpg
 • @szuwarek14 11:55:23
  "To od nas czy do nas ?"

  http://cs620931.vk.me/v620931117/131eb/OYxbhveLOuE.jpg
 • @szuwarek14 11:56:08
  "Wiktor Juszczenko szefem Narodowego Banku Ukrainy?
  Były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko ma zostać prezesem Narodowego Banku Ukrainy - taką informację podał związany z prorosyjskimi separatystami portal RusVesna.su.
  Portal powołuje się na źródła "bliskie [prezydentowi Ukrainy] Poroszence". Wg RusVesny decyzja czeka na akceptację doradców ze Stanów Zjednoczonych.
  Dokumenty związane z nominacją Juszczenki miały już zostać przyogotowane i czekają na podpis obecnego prezydenta Ukrainy."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/wiktor-juszczenko-szefem-narodowego-banku-ukrainy
  http://static.kresy.pl/image/ma/2922effe3b125ff8a996e24d03a07a13.jpg
  ---
  -ha ha ha
 • @szuwarek14 11:58:58
  "MFW ostrzega: Ukrainie grozi załamanie finansowe .
  MFW ostrzega, że Ukrainie, korzystającej już z pakietu ratunkowego, zabraknie 15 mld dol., i ostrzegł rządy państw zachodnich, że krajowi temu grozić będzie załamanie finansowe, jeśli środki te nie znajdą się w ciągu tygodni - pisze w środę "Financial Times".
  W kwietniu MFW ogłosił pakiet ratunkowy dla Ukrainy, obejmujący 17 mld dol. na okres do 2016 roku. "FT" pisze, że przedstawiciele państw zachodnich, uczestniczący w rozmowach na temat sytuacji finansowej Ukrainy, wskazują na chłodne podejście do kolejnego znacznego zwiększenia pomocy dla tego kraju, gdy Kijów ociąga się z wprowadzaniem reform gospodarczych i administracyjnych wymaganych przez program pomocowy.
  Według "FT", powołującego się na ludzi zaznajomionych ze stanowiskiem MFW, niedobór finansowy na Ukrainie jest rezultatem 7-proc. spadku PKB tego kraju i załamania się ukraińskiego eksportu do Rosji, czego rezultatem jest wielki odpływ kapitałów i spadek rezerw bankowych.
  Bez dodatkowych środków Kijów musiałby ostro ciąć wydatki budżetowe bądź wstrzymać obsługę zadłużenia. Od kwietnia, gdy rozpoczął się program ratunkowy, Ukraina otrzymała 8,2 mld dol. od MFW i innych międzynarodowych kredytodawców.
  "FT" odnotowuje, że unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych Pierre Moscovici poinformował, iż Komisja Europejska, która obiecała już Ukrainie 1,6 mld euro, rozważa trzeci program ratunkowy dla tego kraju; rząd ukraiński zwrócił się do Brukseli o dodatkowe 2 mld euro. Jednak włoski minister finansów Pier Carlo Padoan, który we wtorek przewodniczył rozmowom unijnych szefów resortów finansów na temat sytuacji na Ukrainie, oświadczył, że dodatkowe środki UE powinny być przyznane pod warunkiem, iż Kijów dołoży większych starań, jeśli chodzi o wprowadzanie reform.
  Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk zapewnia, że jego rząd jest gotowy sięgnąć po niepopularne środki, takie jak znaczne cięcia wydatków, walka z wielką szarą strefą i dążenie do zwiększenia efektywności gospodarczej.
  Fundusz nie da pieniędzy?
  "FT" wskazuje, że zgodnie z zasadami MFW środków pomocowych nie można przekazać, jeśli nie ma pewności, iż kraj, dla którego są przeznaczone, będzie w stanie realizować swe zobowiązania finansowe przez kolejne 12 miesięcy, co oznacza, że Fundusz prawdopodobnie nie będzie mógł przekazać Kijowowi żadnych dodatkowych środków, dopóki nie znajdzie się wspomniane 15 mld dol.
  Ukraiński bank centralny ujawnił w tym tygodniu, że jego rezerwy walutowe spadły z 16,3 mld dol. w maju do zaledwie 9 mld dol. w listopadzie. W tym okresie o prawie połowę spadły też ukraińskie rezerwy złota.
  "FT" pisze, powołując się na dwie anonimowe osobistości, które uczestniczyły w unijnym spotkaniu poświęconym Ukrainie, że niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble poinformował, iż zwrócił się do ministra finansów Rosji Antona Siłuanowa o przedłużenie okresu spłaty pożyczki wysokości 3 mld dol., udzielonej przez Kreml Kijowowi w zeszłym roku, jeszcze za rządów Wiktora Janukowycza.
  Zdziwienie inicjatywą Schaeublego wyraził szef brytyjskiego resortu finansów George Osborne, zwracając uwagę, że UE prosi Rosję o pomoc w czasie, gdy nakłada na nią sankcje za jej działania wobec Ukrainy - informuje na zakończenie "FT".
  Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17106192,MFW_ostrzega__Ukrainie_grozi_zalamanie_finansowe.html#ixzz3LUXbxNgH
 • @szuwarek14 12:01:11
  9-tyhumanitarny konwój wyruszył w kierunku obwodu rostowskiego
  http://vk.com/public75188516
  http://cs623426.vk.me/v623426392/c5e1/S4SDfKr6Jbs.jpg
 • @szuwarek14 12:03:08
  " Przyczyna buntu w Winnicy- Poroszenko dał władzę idiotom- twierdzi stronnictwo Liaszki"
  http://dnr-news.com/dnr/9766-prichina-bunta-v-vinnice-pridurki-poroshenko-partiya-lyashko.html

  http://www.youtube.com/watch?v=Nn8qbJhcfa4
 • @szuwarek14 12:06:38
  "Radzie Najwyższej Ukrainy pokazano film o siłach zbrojnych Federacji Rosyjskiej "
  http://vk.com/dnrnews
  http://cs621221.vk.me/v621221455/2f43/461AkuSC0yI.jpg
 • @szuwarek14 12:08:22
  "patrz pod nogi !"

  http://cs540102.vk.me/c623228/v623228301/e5b9/Y_Q2v6YmgsA.jpg
 • @szuwarek14 12:09:57
  " W Zaporożu odbywa się miting w sprawie burmistrza miasta a także w sprawie demontażu pomników Lenina i Dzierżyńskiego"
  http://dnr-news.com/dnr/9781-v-zaporozhe-prohodit-miting-za-otstavku-mera-goroda.html
 • @szuwarek14 12:12:50
  "Ukraina zajęła 13-te miejsce w rankingu na najbardziej zmilitaryzowane państwa "
  http://dnr-news.com/dnr/9773-ukraina-zanyala-13-mesto-v-reytinge-samyh-militarizirovannyh-stran-mira.html

  http://cs621221.vk.me/v621221455/2e76/zkOFH_B9WLE.jpg
 • @szuwarek14 12:14:58
  "Obwód sumski postanowił się otoczyć blokpostami"
  http://dnr-news.com/dnr/9769-sumskaya-oblast-reshila-okruzhitsya-blokpostami.html

  http://cs621221.vk.me/v621221455/2dd8/OKAxaMowlpU.jpg
 • @szuwarek14 12:17:00
  "Miedwiediew: Rosja podarowała Ukrainie ponad 80 mld dolarów w postaci zniżek na gaz.
  W ostatnich latach Rosja próbowała porozumieć się z Ukrainą, darując jej w formie zniżek na gaz 80 mld dolarów - oznajmił rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew w wywiadzie dla rosyjskich telewizji.
  „Podarowaliśmy Ukrainie ponad 80 mld dolarów w postaci zniżek na gaz. Mam na myśli okres od lat 90-tych ubiegłego wieku do początku tego tysiąclecia. Sprzedawaliśmy jej gaz za 40-50 dolarów za tysiąc metrów sześciennych i tylko stosunkowo niedawno przestawiliśmy się na cywilizowane sposoby ustalenia ceny” - powiedział Miedwiediew."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_10/Miedwiediew-Rosja-podarowala-Ukrainie-ponad-80-mld-dolarow-w-formie-znizek-na-gaz-5477/
 • @szuwarek14 12:18:42
  "Europa w 2020 roku, ^ lat po rezygnacji z rosyjskiego gazu"

  http://cs607428.vk.me/v607428869/800b/rHK_03x2qz8.jpg
 • @szuwarek14 12:18:42
  "Atomowy okręt podwodny "Władimir Monomach" Projekt 955 klasy "Borej" wszedł w skład marynarki wojennej. Rosji."
  http://ria.ru/defense_safety/20141210/1037476062.html
  http://cdn2.img22.ria.ru/images/101659/04/1016590448.jpg
 • interesariusz -> szuwarek14 @10:51:40
  To jedna strona medalu,

  Gowin też tak twierdzi, no ale on za 9/11 wini arabów.

  W zgodzie z jakimi to umowami międzynarodowymi Polska użyczyła terenu ?

  Jaki był cel tego użyczenia ? Jakikolwiek by nie był, oficjalny, to i tak śmierdział potrzebą dokonywania czynów, które na terenie USA SĄ NIEDOZWOLONE.

  Paserów się karze. Dlaczego? Przecież skupują przedmioty zgodnie z prawami wolnego rynku.

  Polskim urzędnikom też ta sprawa śmierdziała, dlatego trzeba było im w łapy wcisnąć 15 milionów dolarów łapówki.

  Zauważ. Ambasada USA jest rzeczywiście eksterytorialna na podstawie umów międzynarodowych. I taką pozostaje, mimo, że jest siedzibą wywiadu. Złapanych szpiegów się wydala. Nie jest to zgodne z celem uzyskania tej eksterytorialności.

  A kto byłby winien, gdyby amerykańscy szpiedzy porywali pracowników rosyjskiej ambasady i ich torturowali w eksterytorialnej ambasadzie USA? Czy Polska może dopuszczać taką ewentualność i wziąść za przymknięcie oczu kasę?

  Nie mogąc kontrolować, co się dzieje w ambasadzie, Polska musiałaby kontrolować, kogo się do niej sprowadza.

  W kiejkutach nie tylko udostępniono eksterytorialny teren, ale i eksterytorialny transport.

  A co by było, gdyby z Kiejkut wysłano bombowiec z bombą A na Kreml?

  Kto byłby współwinien? Kogo rosyjska martwa ręka powinna by była wtedy zgładzić?
 • @interesariusz z PL 12:41:51
  po prostu szmaciarze z Polski wzięli kasę za to żeby winę wzięła na siebie Polska, polski podatnik zapłaci, płacenie odszkodowań wszystkim kto łapę wyciąga to nasza narodowa tradycja bo rzadko kiedy mamy swoje władze
 • @szczurobronny 12:45:35
  "Ławrow: Stosunki między Rosją a NATO przeżywają najpoważniejszy kryzys od czasu zimnej wojny.
  W ekskluzywnym wywiadzie dla RIA Novosti rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow podsumowując rok mówił o obecnym poziomie stosunków między Rosją a USA i UE, perspektywach uregulowania ukraińskiego kryzysu, problemie Syrii a także wschodnim wektorze rosyjskiej polityki. (Wywiad publikowany w wersji skróconej, cz. 2)
  Jednym z głównych wyników roku było gwałtowne pogorszenie się amerykańsko-rosyjskich stosunków. Niektórzy eksperci twierdzą, że stosunki są zbliżone do poziomu z czasów zimnej wojny. Jak bardzo Pana zdaniem ta ocena jest poprawna? Co jest niezbędne do ich poprawy i czy Rosja jest gotowa zrobić pierwszy krok?
  Problemy w naszych relacjach z USA zaczęły gromadzić się jeszcze przed kryzysem na Ukrainie, ale nie z naszej winy. W praktyce Waszyngton jeszcze wiosną zaprzestał dwustronnego dialogu w wielu dziedzinach, w tym zamroził działanie stworzonej w 2009 roku Komisji Prezydenckiej, której grupy robocze zajmowały się między innymi walką z terroryzmem i handlem narkotykami. Jednocześnie wobec Rosji zostały wprowadzone sprzeczne z prawem międzynarodowym i normami WTO sankcje, które w chwili obecnej dotknęły 50 rosyjskich obywateli, 47 spółek i banków. Wszystko to towarzyszy brzmiącym z Waszyngtonu agresywnym wypowiedziom, w tym zakwalifikowaniu Rosji do głównych światowych zagrożeń obok ISIL i Eboli.
  Jak zaznaczył prezydent Putin, rozmowa z Rosją z pozycji siły nie ma sensu. Pamiętamy, że obecne pogorszenie w stosunkach między naszymi krajami nie jest bynajmniej pierwsze. Nie raz burzliwe wybuchy emocji rusofobów w Waszyngtonie zostały zgaszone otrzeźwieniem i zrozumieniem, że z nami o wiele bardziej opłaca się współpracować. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, czym jest obarczona niezgoda między supermocarstwami jądrowymi dla międzynarodowego bezpieczeństwa i stabilności strategicznej.
  Ze swojej strony zawsze jesteśmy otwarci na konstruktywny i uczciwy dialog ze Stanami Zjednoczonymi zarówno w sprawach dwustronnych, jak i na arenie międzynarodowej, gdzie nasze kraje ponoszą szczególną odpowiedzialność za bezpieczeństwo i stabilność międzynarodową. Pytanie brzmi, kiedy Waszyngton będzie gotów do współpracy na zasadach równości i zwrócenia uwagi na interesy Rosji, z których w żadnym wypadku nie mamy zamiaru rezygnować..."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_10/Lawrow-Stosunki-miedzy-Rosja-a-NATO-przezywaja-najpowazniejszy-kryzys-od-czasu-zimnej-wojny-6290/
 • @szuwarek14 12:47:42
  "Pamięci Bohaterów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej nie wzruszycie!
  To smutne, jak Ojczyzna urządza sobie kpinę ze swoich obywateli, ale to jeszcze smutniejsze, jeżeli w sposób legalny dopuszcza się tortur, opierając się na słuszności wynikającej z przekonania jej obecnych funkcjonariuszy. To, w jaki sposób potraktowano pana Generała Czesława Kiszczaka – przymusowo pod eskortą Policji wysyłając go na trzydniowe badania przed komisję lekarską do miasta na innym krańcu Polski niż pan Generał mieszka to po prostu przekroczenie wszelkich granic przyzwoitości ludzkiej wobec osób w podeszłym wieku. Tak nie powinno się postępować z żadnym człowiekiem, a co dopiero z osobą tak wybitnie zasłużoną dla Rzeczpospolitej.
  Wszyscy krytycy pana Generała Kiszczaka powinni zdać sobie sprawę z faktu, że bez jego osobistego zaangażowania w proces rozmów z opozycją – nie byłoby Okrągłego Stołu, na to są źródła oraz na co nie ma źródeł, ale są przesłanki przemawiające za potwierdzeniem hipotez – to on był jedynym ogniwem zdolnym do powstrzymania „ludzi dawnego systemu” od działań nazwijmy to poza systemowych, przeciwko ówczesnej opozycji podczas rozmów i w ogóle w okresie największej nadziei. Istnieją relacje ludzi czynnych służbowo w tamtym okresie, jawnie i jednoznacznie przemawiające za utrzymaniem porządku przez pana Generała w szeregach potężnych służb specjalnych PRL-u.
  Co do zarzutów wobec pana Generała, trzeba mieć świadomość, że dotyczą one najbardziej dramatycznych wydarzeń współczesnej historii Polski, wobec których pan Generał z racji zajmowanych wówczas funkcji – nie mógł być nieświadomy, chociaż w sprawie najpotworniejszych zarzutów dotyczących dramatu w Kopalni Wujek – 26 kwietnia 2011 warszawski Sąd Okręgowy uniewinnił pana Generała. Oczywiście można dodać, że zdaniem wielu środowisk politycznych, w tym dominującej części rodzin ofiar i bliskich – był to wyrok kontrowersyjny, ale sąd bada dokumenty, zeznania, fakty jakie ustali, stąd taki wyrok a nie inny. W praktyce pana Generała osądzi historia!
  Minęło ćwierć wieku od momentu przełomu, ponad 30 lat od wydarzeń o jakie pan Generał jest oskarżany, dlaczego dopiero teraz, gdy Generał jest w tak zaawansowanym wieku i zmaga się z przypadłościami przynależnymi do sędziwego wieku – urządza się takie przedsięwzięcie, którego inaczej niż nieznośną torturą nazwać nie można?..."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28095
 • @szczurobronny 12:50:17
  "Miedwiediew: Bułgaria przeszkadzała w budowie Gazociągu Południowego pod presją Europy i USA.
  Zamrożenie projektu Gazociągu Południowego było związane między innymi z tym, że Bułgaria pod presją UE i USA nie udzieliła zgody na budowę – oznajmił premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w wywiadzie dla rosyjskich telewizji.
  «Niestety, Bułgaria nie udzieliła zgody, lecz chodzi nawet nie o Bułgarię, która niestety w tym przypadku działała jak zwykły członek UE, znajdujący się pod presją zarówno ze strony władz europejskich w Brukseli, jak i – powiedzmy to wprost – ze strony Amerykanów» - powiedział Miedwiediew."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_10/Miedwiediew-Bulgaria-przeszkadzala-w-budowie-Gazociagu-Poludniowego-pod-presja-Europy-i-USA-7589/
 • @szczurobronny 12:53:36
  " Polski bezrobotny zapukał do drzwi Rosji. Kaliningrad stał się miejscem masowej inwazji bezrobotnych z Polski. Poparcie dla sankcji przeciw Rosji uderzyło w Polaków jak bumerang..."
  http://vk.com/anti_usa_news
 • @szczurobronny 13:00:26
  " W obwodzie donieckim na ukraińskim blokpoście pobili i rozstrzelali jednego z mieszkańców"
  http://www.novorosinform.org/news/id/17065
 • @szczurobronny 13:00:26
  "Ujawniono streszczenie raportu o torturach CIA.
  Streszczenie raportu komisji Senatu USA opisujące metody tortur stosowanych w ramach amerykańskiego programu CIA to brutalne przypomnienie bezkarności, którą cieszą się osoby winne odrażających naruszeń praw człowieka dokonywanych w imię „bezpieczeństwa narodowego” – podkreśla Amnesty International.
  Opublikowane wczoraj streszczenie raportu komitetu ds. wywiadu Senatu USA (SSCI) dostarcza pewnych szczegółów o tym, w jaki sposób w ramach programu uprowadzeń i tajnych więzień po wydarzeniach z 11 września 2001 roku Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) uciekała się do stosowania tortur oraz innego okrutnego, nieludzkiego lub poniżającego traktowania wobec zatrzymanych, poddanych również wymuszonym zaginięciom.
  Raport Senatu USA rozbija podstawowe mity, którymi przez lata posługiwała się CIA. Stwierdza m.in., że techniki używane przez CIA okazały się całkowicie nieefektywne, zarówno opinia publiczna, jak i decydenci byli okłamywani co do ich efektywności, a sam program był dużo bardziej brutalny, niż przedstawiała to CIA. Komitet przeanalizował m.in. 20 sztandarowych przykładów, które według CIA miały dowodzić skuteczności stosowanych metod. Raport wskazuje, że każdy z tych przypadków opierał się na całkowicie błędnych założeniach.
  – Ten raport zawiera jeszcze bardziej obciążające szczegóły niektórych naruszeń praw człowieka usankcjonowanych przez najwyższe władze USA. Pomimo powszechnej znajomości wielu dowodów wciąż nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności za wydanie zezwolenia lub przeprowadzenie w ramach programu CIA działań – powiedziała Draginja Nadaždin, Dyrektorka Amnesty International Polska.
  Ograniczone śledztwa Departamentu Sprawiedliwości USA w sprawie przesłuchań CIA zostały zakończone w 2012 roku i nikomu nie postawiono zarzutów. Podobnie zniszczenie przez CIA taśm wideo z sesji przesłuchań – zawierający możliwe dowody zbrodni w świetle prawa międzynarodowego – nie miało żadnych konsekwencji.
  Władze USA systematycznie blokowały dostęp do sprawiedliwości dla ofiar naruszeń, m.in. poprzez powoływanie się na tajemnicę państwową. Raport wymienia 119 osób, które padły ofiarą programu tajnych więzień CIA, w tym al.-Nashiri’ego i Abu Zubajdę, którym Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał odszkodowanie w procesie przeciwko Polsce.
  – Odtajnione dane zawarte w streszczeniu, co prawda ograniczone, ale przypominają o zupełnej porażce USA. USA poniosły porażkę w walce z bezkarnością osób winnych stosowania tortur. To zimny prysznic dla władz, które muszą ujawnić całą prawdę o łamaniu praw człowieka, pociągnąć sprawców do odpowiedzialności i zapewnić ofiarom zadośćuczynienie. Nie jest to polityczna uprzejmość, ale wymóg na mocy prawa międzynarodowego.
  Pełny raport SSCI, około 6600 stron, pozostaje ściśle tajny. Według przewodniczącej komitetu Dianne Einstein raport zawiera „szczegóły dotyczące każdego więźnia zatrzymanego przez CIA, warunki, w których byli przetrzymywani oraz to jak byli przesłuchiwani”. Amnesty International wzywa do publikacji pełnego raportu z jak najmniejszą możliwą liczbą zmian tekstu i bez żadnych korekt, które służyłyby ukryciu naruszeń praw człowieka.
  CIA i amerykańskie władze nie działały same, ale by móc przeprowadzić tortury i stworzyć tajne więzienia dla podejrzanych o terroryzm, zbudowały szeroką międzynarodową koalicję. Do krajów, które współpracowały z CIA w ramach programu uprowadzeń i tajnych więzień, należą między innymi Włochy, Litwa, Rumunia, Szwecja, Macedonia, Wielka Brytania i Polska. W 2012 i 2013 roku Parlament Europejski wezwał wszystkie zaangażowane państwa członkowskie UE i kraje stowarzyszone do pełnego zbadania ich udziału w tych operacjach.
  – USA i wszystkie kraje, które współpracowały z CIA mają prawny obowiązek zapewnienia pełnej odpowiedzialności za przestępstwa w świetle prawa międzynarodowego, w tym tortury i wymuszone zaginięcia, a także zagwarantowania ofiarom rzeczywistego dostępu do wymiaru sprawiedliwości – powiedziała Julia Hall, ekspertka Amnesty International do spraw zwalczania antyterroryzmu i praw człowieka.
  Minęło już kilkanaście lat, od kiedy zaczęły wypływać pierwsze dowody na organizowanie przez USA tajnych transferów i więzień dla osób schwytanych podczas tzw. wojny z terroryzmem. Ponad dekadę temu Amnesty International wezwała do powołania niezależnej komisji do zbadania amerykańskiego programu zatrzymań, przesłuchań i transferów. .."
  http://wolnemedia.net/polityka/ujawniono-streszczenie-raportu-o-torturach-cia/
 • @szuwarek14 13:06:47
  "Ukropstwo odnotowało kolejną kolumnę wojsk FR jadących do Noworosji.."
  http://vk.com/wall-38121615?q=%23%D0%AE%D0%BC%D0%BE%D1%80

  http://cs540102.vk.me/c7005/v7005815/1c541/JbNagagD0OE.jpg
 • @szczurobronny 13:11:09
  od kacapa z M.
  "Jak ktos pomieta, ze kilka razy banderowce tlumaczyli zestrzelenie swoich samolotow wybuchem klimatyzacji.
  To juz wiadomo co sie stalo w Odessie!"

  https://pbs.twimg.com/media/B4fGkwhCIAA9DGH.jpg:large
 • @szuwarek14 13:14:48
  "Vladimir Monomach"

  https://pbs.twimg.com/media/B4eumJbCMAAaK9X.jpg
 • @szuwarek14 13:16:41
  "Lider sprzedaży w Rosji"

  http://cs319326.vk.me/v319326081/22c4/DqNYKpKWFTY.jpg
 • @szuwarek14
  Zastępca sekretarza stanu ds. kontroli zbrojeń i bezpieczeństwa międzynarodowego Rose Gotmyuller ostrzega, że jeżeli Ukraina, pomimo międzynarodowych ustaleń o nierozpowszechnianiu broni masowego rażenia, rozpocznie pracę nad skonstruowaniem takiej broni, to zostanie uznana za „państwo bandyckie” tak jak Iran, Korea Północna i pociągnie to za sobą odpowiedź zachodu. Były już minister obrony w rządzie ukraińskim zagroził, że jeżeli zachód nie udzieli Ukrainie wsparcia militarnego to ta rozpocznie konstrukcje własnej broni nuklearnej.
 • @szuwarek14 13:21:12
  wiadomości

  http://www.youtube.com/watch?v=CLJX2mc8xp8
 • @szuwarek14 13:26:01
  "Krach na ateńskiej giełdzie.
  Jednym z najpoważniejszych problemów, z jakim musi zmierzyć się Mario Draghi, jest utrzymujące się na rekordowo wysokim poziomie zadłużenie krajów południa, wśród których na pierwszy plan niezmiennie wysuwa się Grecja. Coraz więcej ekonomistów uważa, że bez zrestrukturyzowania, a nawet umorzenia części zadłużenia, sytuacja ekonomiczna w Atenach nie ulegnie poprawie. Dodatkowo, czynnikiem zwiększającym niepokój o przyszłość Hellady pozostaje brak porozumienia w sprawie reform, których oczekuje Troika. W celu wzmocnienia pozycji negocjacyjnej oraz ustabilizowania sytuacji na tamtejszej scenie politycznej, grecki rząd ogłosił w poniedziałek decyzję o przyśpieszeniu o dwa miesiące terminu wyborów prezydenckich, wyznaczając ich datę na 17 grudnia. Reakcja rynku okazała się jednoznaczna - w czasie wczorajszej sesji główny indeks ateńskiej giełdy ASE zniżkował o prawie 13%, notując najgorszy wyniki w historii.
  Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy informacje na temat bilansu handlowego Wielkiej Brytanii. Popołudniu uwagę inwestorów przyciągną natomiast wiadomości napływające zza Oceanu, gdzie zostanie opublikowane comiesięczne oświadczenie budżetowe."
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Krach-na-atenskiej-gieldzie-3252351.html
 • @szuwarek14 13:29:35
  "Jesteśmy jedną europejską symbiozą"

  http://cs616522.vk.me/v616522326/9cc6/yO_WiL-3kXk.jpg
 • @szuwarek14 13:31:27
  "Mer Zaporoża odesłał Liaszkę w p..du"

  http://www.youtube.com/watch?v=QYWowgfgUxY
 • @szuwarek14 13:37:33
  "Jak zwyciężyć Rosję?
  - Nijak, popłacz i przeproś "

  http://cs624027.vk.me/v624027330/dce6/RXBvJ6H-ODY.jpg
 • @szuwarek14 13:37:33
  "TK: ubój rytualny będzie w Polsce dopuszczalny.
  Zakaz uboju rytualnego na potrzeby gmin żydowskich jest niekonstytucyjny - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny. Wyrok był niejednogłośny, pięcioro sędziów złożyło zdania odrębne. Z dniem opublikowania środowego wyroku ubój rytualny będzie dopuszczalny i niezagrożony karą.
  Trybunał zajął się sprawą na wniosek Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich, według którego zakaz zabijania zwierząt bez ich wcześniejszego ogłuszania prowadzi do dyskryminacji wyznawców judaizmu w życiu społecznym i gospodarczym.
  Orzeczenie Trybunału oznacza, że z ustawy o ochronie zwierząt muszą zniknąć przepisy, dotyczące zakazu uboju rytualnego. Sędziowie rozpatrywali wniosek Związku Gmin Żydowskich, dotyczący uboju na potrzeby religijne. Niezależnie od czasu, jaki Trybunał da Sejmowi na poprawienie ustawy, resort rolnictwa zamierza zezwolić na ubój rytualny, zgodnie z rozporządzeniem unijnym.
  Sędziowie Trybunału dokładnie omówią wszystkie kwestie, chociażby w związku z pięcioma zdaniami odrębnymi. Zapowiedziała to już sędzia sprawozdawca, Maria Gintowt-Jankowicz. Odnosząc się do wyższości ustawy o ochronie zwierząt nad ustawą dotyczącą relacji Polski z gminami żydowskimi, Trybunał uznał, że ustawa o ochronie zwierząt stanowi podstawowe źródło prawa krajowego. Oznacza to, że wątpliwości Związku Gmin Żydowskich były w pełni uzasadnione.

  TK: ubój rytualny podlega ochronie w ramach wolności religijnej

  Ubój rytualny podlega ochronie w ramach wolności religijnej, ponadto jest dopuszczalny w większości państw Unii Europejskiej - wskazał Trybunał Konstytucyjny w uzasadnieniu wyroku dotyczącego tej kwestii.
  - Konstytucyjna gwarancja wolności religii obejmuje dokonywanie wszelkich czynności, praktyk, obrzędów i rytuałów, które mają charakter religijny. Tym samym konstytucyjna ochrona obejmuje również czynności religijne dalekie od zachowań konwencjonalnych dominujących w danym państwie, w tym także czynności być może niepopularne z punktu widzenia społecznej większości - powiedziała w uzasadnieniu wyroku TK sędzia Maria Gintowt-Jankowicz.
  Dodała, że "ubój rytualny ma charakter religijny, jest praktykowany od wieków przez wyznawców judaizmu i islamu". - Współcześnie ubój rytualny, mimo że najczęściej prowadzony jest w uprawnionych rzeźniach, w dalszym ciągu jest czynnością o charakterze liturgicznym - zaznaczyła.
  - Trybunał wziął także pod uwagę, że ubój rytualny jest dopuszczalny w zdecydowanej większości państw członkowskich Unii Europejskiej - powiedziała sędzia.
  "To oznacza wolność dotyczącą eksportu mięsa koszernego"
  Satysfakcji z takiego rozstrzygnięcia nie kryje pełnomocnik Europejskiego Związku Żydów mecenas Roman Giertych i przekonuje, że to oznacza wolność dotyczącą eksportu mięsa koszernego. Według prawnika nie ma żadnego przepisu, który tego zabrania. Zatem jest to dozwolone.
  Żalu nie kryją z kolei obrońcy praw zwierząt. Cezary Wyszyński z Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt przekonuje, że ubój rytualny to przyzwyczajenia, z których Żydzi nie potrafią zrezygnować, a nie kult religii
  Problem prawny powstał dwa lata temu, kiedy Trybunał orzekł, że rozporządzenie ministra rolnictwa z 2004 roku, na podstawie którego dokonywano uboju rytualnego, było sprzeczne z ustawą o ochronie zwierząt, a przez to z konstytucją. Problem miała rozwiązać nowelizacja przepisów o ochronie zwierząt, ale w ubiegłym roku Sejm odrzucił rządowy projekt. W związku z tym, według obecnych przepisów ustawy o ochronie zwierząt, taki ubój był zakazany.
  W listopadzie przeciwko zakazowi uboju rytualnego protestowali rolnicy..."
  http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1314979,TK-uboj-rytualny-bedzie-w-Polsce-dopuszczalny
 • @szczurobronny 13:15:37
  Ja im także powiastkę w tej sprawie sikorki wraz ze zdjęciami, OTHAGO i żyda "sienkiewiczu" wysłałem, by mieli zajęcie. Czekam na odpowiedź.
 • @szuwarek14 10:51:40
  Pierwotnie Putin chciał tylko federalizacji Ukrainy i ekonomicznego opanowania "landów" wschodnich i południa. Gdzieś pod koniec lutego okazało się, że „demokratyczna” sfora ma nieco różne interesy. USA chciało tym razem zdobyć 3 bazy na Krymie. Negocjowali w tej sprawie od 1997 r. Stąd też błyskawiczne objęcie Krymu granicami FR zamyka sprawę. Bo USA "szanują" takie mocarstwowe prawa. Stąd też Obama już powoli odpływa z Morza Czarnego. Poczeka na inną okazję. A UE pozostaje nieco osamotniona i wrobiona w sprawę. To ona za tę około olimpijską rozróbę zapłaci.

  Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu ogłosił, że Moskwa zamierza wybudować nowe bazy wojskowe w krajach Ameryki Łacińskiej i Azji. Wiadomo, że na liście tej znajdują się m. in. Kuba, Nikaragua, Wenezuela, Wietnam, Seszele i Singapur. O sprawie poinformowała 26 lutego agencja Ria Nowosti, ale informacja ta, z powodu eskalacji napięcia na Ukrainie, przeszła prawie niezauważona. A miała być ostrzeżeniem!

  To właśnie sytuacja na Ukrainie jest powodem ogłoszenia tak konkretnych planów, ponieważ ich zarys powstał już w połowie ubiegłego roku. Szojgu poinformował wtedy, że Rosja zamierza wybudować ok. 100 instalacji militarnych w różnych państwach, obejmujących m. in. bazy dla okrętów i lotniska. Jest to związane z planem przezbrojenia rosyjskiej armii, który do 2020 roku ma kosztować 730 mld dolarów.

  Rosja posiada obecnie kilkanaście baz wojskowych na terytoriach państw, które do 1991 roku były republikami wchodzącymi w skład Związku Radzieckiego.

  Jedyną bazą morską poza granicami Rosji jest obecnie baza w Tartus w Syrii, ale jej los jest niepewny w związku z trwającą w tym kraju wojną domową. W 2002 roku Moskwa była zmuszona zamknąć, z powodów finansowych, bazę morską w Wietnamie i stację radarową na Kubie.
 • @szczurobronny 13:41:33
  New York Times- jeśli Rosja jest wrogiem to dlaczego Ukraińcy uciekają do Rosji ?
  http://russian.rt.com/inotv/2014-12-10/New-York-Times-Esli-Rossiya

  obrazek " Nie ma faszyzmu"
  http://cs624522.vk.me/v624522484/e6b1/ekVOuVwzgg0.jpg
 • @Kula Lis 62 13:46:17
  brawo, co w ogóle takie typy jak Sienkiewicz robią we władzach Polski, dawanie małpie brzytwy
 • @szczurobronny 13:53:58
  "Pierwsza arktyczna brygada zostanie stworzona wiosną 2015 roku.
  Pierwsza z dwóch brygad, przeznaczonych dla nowego Zjednoczonego Dowództwa Strategicznego w Arktyce zostanie sformowana już pod koniec marca przyszłego roku - poinformowało wysokie rangą źródło w Ministerstwie Obrony.
  Informator dodał, że na razie dowództwo brygady przechodzi pogłębione przygotowanie w wojskowych centrach szkoleniowych.
  Odpowiadając na pytanie dotyczące formowania drugiej brygady arktycznej, źródło podkreśliło, że dokładne miejsce jej dyslokacji nie zostało ustalone, aczkolwiek będzie się mieściło na terenie Jamalsko-Nienieckiego Okręgu Autonomicznego."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_10/Pierwsza-arktyczna-brygada-zostanie-stworzona-wiosna-2015-roku-0037/
 • @szczurobronny 13:56:13
  " chory człowiek, oni sami go zabiją jeśli my wcześniej się do niego nie dobierzemy" powiedział Kadyrow
 • @szczurobronny 13:59:45
  "Unia szuka kapitału poza bankami.
  Sztandarowym hasłem Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera staje się koncepcja europejskiej unii rynków kapitałowych (CMU). Nie jest ona całkowitą nowością, ale okazuje się, że dotyka ona kluczowych problemów dla wspólnego rynku i stwarza szansę na reformy strukturalne w całej Unii. Nieoczekiwanie skrzydeł może jej dodać „afera luksemburska” i przypadek samego szefa KE.
  Co ma oznaczać „unia europejskich rynków kapitałowych”? Koncepcja, która dopiero się krystalizuje, jest zbiorem ogromnej liczby skomplikowanych prawnie, politycznie i instytucjonalnie zagadnień wynikających z dwóch zasadniczych słabości struktury finansowania europejskiej gospodarki. Pierwsza jest taka, że gospodarka uzależniona jest od kredytu bankowego. Druga – że system bankowy po kryzysie wciąż jest słaby.
  Na banki Unia nie ma co liczyć
  Nowe regulacje Bazylei III oraz obowiązujących już: dyrektywy CRD IV i rozporządzenia CRR powodują, że banki mają do wyboru: zwiększanie kapitałów lub zmniejszanie aktywów ważonych ryzykiem. Ponieważ kapitał jest drogi, najczęściej wybierają tę drugą opcję.
  Banki działające w Unii zmniejszały już aktywa ważone ryzykiem o 7 proc. rocznie w 2012 i w 2013 roku – podaje Deutsche Bank Research. Według danych Europejskiego Banku Centralnego, nowe kredyty dla firm udzielane przez banki w strefie euro zmniejszyły się od szczytu w 2008 do końca 2013 roku o 42 proc., a wartość kredytów ogółem dla sektora przedsiębiorstw od szczytu w 2008 roku spadła o 10 proc., do 5,4 bln euro. Nawet jeśli podaż kredytu w strefie euro w ciągu ostatnich miesięcy ustabilizowała się na niskich poziomach, to nie znaczy, że banki są zdolne sprostać potrzebom finansowania gospodarki.
  W Polsce sytuacja jest bez porównania lepsza, gdyż wskaźnik wzrostu kredytu dla sektora przedsiębiorstw w 2013 roku był dodatni i – według danych KNF – wyniósł 2 proc., gdy w strefie euro wyniósł minus 3 proc. W niektórych państwach, jak np. w Słowenii, spadł on o 24 proc. rok do roku, w Hiszpanii – o 14,2 proc., a we Włoszech – o 6,1 proc. Nawet Niemcy odnotowały spadek o 1 proc.
  Prócz tego, większość banków w Europie ma porażająco wysoki wskaźnik kosztów do dochodów, a stoją przed wyzwaniem rewolucji technologicznej pociągającej za sobą ogromne koszty, w tym wydatki związane z bezpieczeństwem systemów transakcji mobilnych i budowania elektronicznych relacji z klientami. Część instytucji po prostu nie jest w stanie sprostać tym wyzwaniom i będzie musiała wyjść z rynku. To powód, dla którego Europa nie może liczyć, że sektor bankowy przesądzi o jej nowej dynamice rozwoju...."
  http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/rynki-finansowe/unia-szuka-kapitalu-poza-bankami/
  ---
  - w skrócie Unia się wyglebiła finansowo a nawet udało jej się wykoleić system bankowy, korepetycje brali w Waszyngtonie ?
 • @szczurobronny 14:01:11
  "Miedwiediew: Rosja z powodu sankcji straciła dziesiątki miliardów dolarów.
  Z powodu sankcji Rosja straciła dziesiątki miliardów dolarów, straty UE w związku z odwetowymi rosyjskimi sankcjami tylko w bieżącym roku wynoszą około 40 mld dolarów - oznajmił dzisiaj premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w wywiadzie dla czołowych rosyjskich telewizji.
  Szef rosyjskiego rządu uważa, że sankcje wprowadzone wobec Rosji przez kraje Zachodu, powinny zostać zniesione przez stronę, która je wprowadziła. Jednocześnie podkreślił on, że sankcje nigdy nikomu nie przynosiły korzyści. „To nie my wprowadziliśmy sankcje i nie my powinniśmy je znosić, jest to ich sprawa” - powiedział Miedwiediew."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_10/Miedwiediew-Rosja-z-powodu-sankcji-stracila-dziesiatki-miliardow-dolarow-5430/
 • @szuwarek14 14:05:56
  "Lech Wałęsa trafił do szpitala - tego samego, co Kiszczak.
  Lech Wałęsa złamał nogę, gdy wychodził z kościoła i trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W tym samym miejscu znajduje się obecnie na przymusowych badaniach Czesław Kiszczak.
  "O to i mnie się przytrafiło złamać nogę na prostej drodze nikt nie zna dnia i godziny" - napisał Lech Wałęsa na swoim blogu. Byłemu prezydentowi założono gips.
  W tym samym szpitalu znajduje się na przymusowych badaniach Czesław Kiszczak. Na podstawie ich wyników sąd ma orzec, czy może on uczestniczyć w procesie odwoławczym ws. stanu wojennego."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/lech-walesa-trafil-do-szpitala-tego-samego-co-kiszczak
  ---
  - jak mówią młodzi - żaaal [ i bananowa republika ]
 • @szuwarek14 10:51:40
  Polska użyczyla terenu, lecz dopiero po przekonaniu decydentów kwotą 15 mln dolarów przez CIA. Ponadto była to tajna operacja i już te fakty dają wiele do myslenia.
 • Ratujmy DONBAS!!
  http://cs624720.vk.me/v624720958/df01/QBOQv7xE254.jpg
 • Mamo już mnie nie boli, ja umarłam,,anioły mnie otaczają!!
  wiersz napisano dla Wiery!!zabiła ja ukraińska armia w Słowiańsku!! http://cs618128.vk.me/v618128262/8429/9Rc5Qg3qRVw.jpg
 • To nie jest zabity człowiek to biznes...nerki, serce, wątroba,,,,
  http://cs623331.vk.me/v623331640/8e2f/s88ylfC5o0A.jpg
 • @szuwarek14 10:59:49
  jak można kupić takie znaczki ?
 • @KHT 16:27:22
  bo ja wiem ...
 • @trojanka 16:33:33
  jestem, choinek nie ma ,sprzedane razem z całym województwem
 • @szczurobronny 18:20:51
  "Sztab Generalny FR: Zachód chce zmienić Ukrainę w źródło długotrwałej niestabilności
  Kraje zachodnie dążą do przekształcenia Ukrainy w źródło długoterminowej kontrolowanej niestabilności, która przynosiłaby bezpośrednie szkody interesom geopolitycznym Rosji i procesom integracyjnym. Powiedział o tym szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR, Walerij Gierasimow.
  Dodał on, że Zachód aktywnie próbuje stworzyć obraz Rosji jako „jawnego agresora wobec Ukrainy”.
  Gierasimow podkreślił, że państwa zachodnie informując o rzekomym udziale rosyjskich wojsk w wydarzeniach na Ukrainie podają jako niepodważalne dowody prymitywne graficzne fałszerstwa, które zamieszczane są w Internecie, w tym na portalach społecznościowych."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_10/Sztab-Generalny-FR-Zachod-chce-zmienic-Ukraine-w-zrodlo-dlugoterminowej-niestabilnosci-6243/
 • @szuwarek14 18:32:29
  "Dziennikarz MIA Rossiya Segodnya nie może zapoznać się z tajnymi zarzutami w Polsce.
  Dziennikarz MIA Rossiya Segodnya Leonid Swiridow nie będzie mógł zapoznać się ze stawianymi mu zarzutami, ponieważ ogólnopolski Zarząd ds. Obcokrajowców odmówił odtajnienia materiałów sprawy – informuje Polska Agencja Prasowa (PAP).
  24 października polskie władze anulowały akredytację rosyjskiego korespondenta bez podania przyczyn. Później poinformowano, że polskie władze mają zamiar uchylić również jego pozwolenie na pobyt w kraju. MSZ Rosji nazwało działania Warszawy „prowokacyjnymi” i zastrzegło sobie prawo do reakcji odwetowej. MIA Rossiya Segodnya zażądała od polskich władz wyjaśnień. MSZ Polski oświadczył jednak, że nie ma związku z procedurą zainicjowaną na wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego kraju, Wszystkie dokumenty są przy tym tajne i istota zarzutów wysuwanych pod adresem Swiridowa nie jest znana."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_10/Dziennikarz-MIA-Rossiya-Segodnya-nie-moze-zapoznac-sie-z-tajnymi-zarzutami-w-Polsce-1898/
  ---
  - bo w Polsce grasuje reżim demokracji
 • @trojanka 18:37:09
  "Chiny oficjalnie stały się pierwszą gospodarką świata.
  Tak naprawdę to już kilkukrotnie obwieszczano, że Chiny stały się największą gospodarką świata, ale potem okazywało się, że jednak USA jest większe. Tym razem chyba jednak stało się to ostatecznie.
  Jak donosi Międzynarodowy Fundusz Walutowy, wartość towarów i usług w Chinach osiągnie w tym roku 17,6 bilionów dolarów, a USA wytworzy "tylko" 17,4 bilionów dolarów. Fabryka świata, jak mawia się o Chinach, produkuje teraz już 16,5% całej światowej produkcji przemysłowej. Stany Zjednoczone tracą światowy prymat w tej dziedzinie po niemal 100 latach przodowania...."
  ---
  - chyba rabowania
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/chiny-oficjalnie-staly-sie-pierwsza-gospodarka-swiata
 • @trojanka 18:41:40
  albo wojewodę posypać igliwiem i podpiąć do prądu
 • @trojanka 18:47:40
  ha ha 10/10 "włatca Ukrooof"
 • @trojanka 18:47:40
  "Rada Najwyższa Ukrainy chce oficjalnie wypowiedzieć Rosji wojnę. "
  USA już nie ma pomysłów jak sprowokować Rosję, idą na całość.
  http://dnrespublika.info/deputaty-verkhovnojj-rady-ukrainy-khotyat-obyavit-vojjnu-rossii-oficialno/
 • @trojanka 18:57:32
  Najpierw rozkręcili mafie narkotykowe żeby pacyfikować tych którzy im za pół darmo pracowali - Chińczyków, Murzynów, Latynosów. Nie ma to jak biznes walki z narkotykami.
 • @trojanka 18:57:32
  Kliczko Logiczny o Oszczędny. Zmniejszy 2 razy zapotrzebowanie na prąd zmieniając 220- na 110 Volt

  http://cs540102.vk.me/c624030/v624030330/d7bc/oFMzdqYQr_8.jpg
 • @szuwarek14 19:04:15
  NATO będzie szkoliło ukropskie siły bojowe.

  http://cs540102.vk.me/c624030/v624030330/d7a1/SFZUWEeDQxU.jpg
 • @szuwarek14 19:04:15
  "Ukraina prosi MFW o rozszerzenie programu pomocy o 17 mld dolarów.
  Nowy minister gospodarki Ukrainy Aivaras Abromavičius poinformował, że rząd prosi Międzynarodowy Fundusz Walutowy o zwiększenie pomocy finansowej dla kraju o 17 miliardów dolarów, z uwzględnieniem trudnej sytuacji.
  MFW planował zwiększyć pomoc dla Ukrainy o 15 miliardów dolarów. Jak poinformował Fundusz, środki te należy przekazać w ciągu najbliższych tygodni, aby uniknąć zapaści finansowej."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_10/Ukraina-prosi-MFW-o-rozszerzenie-programu-pomocy-o-17-mld-dolarow-8047/
  ---
  - to tamte samoloty już banderowcy rozbili ? w Kijowie jest chyba największy w Europie parking dla prywatnych samolotów
 • @trojanka 16:29:53
  Dobre:)))
 • @szczurobronny 19:10:33
  rozejm
 • @szczurobronny 19:13:25
  "Putin w Indiach: Delhi nie zamieni prezydenta FR na Baracka Obamę.
  11 grudnia rozpoczyna się oficjalna wizyta Władimira Putina w Delhi. Indie, obok Chin, stanowią „drugi wielki most” dla Moskwy do Azji. Rosyjski prezydent nie ukrywa, że za pomocą Indii Rosja pragnie ugruntowania swojej roli niezawodnego dostawcy zasobów energetycznych do Azji.
  Władimir Putin odwiedzał Indie w charakterze prezydenta już pięć razy. Z nowym premierem kraju Narendrą Modim spotykał się już dwa razy, ale poza Indiami. Mimo zmiany władzy, w stosunkach rosyjsko-indyjskich nie doszło do negatywnych zmian. Wręcz odwrotnie, Narendra Modi zapowiada kontynuowanie kursu na zbliżenie z Moskwą we wszystkich dziedzinach.
  Władimir Putin zakłada, że wizyta będzie przebiegać z przewagą tematyki handlowo-gospodarczej. Zostanie omówione rozszerzanie skali handlu towarami ze sfery zaawansowanych technologii, które stanowią 50% indyjskiego eksportu do Rosji, budowa w Indiach nowych elektrowni atomowych, dostawy leków – Indie są jednym z światowych liderów w przemyśle farmaceutycznym - oraz żywności, wspólne zagospodarowanie złóż ropy naftowej, w tym także w Arktyce. Na liście wspólnych projektów strategicznych jest także promocja na indyjskim rynku rosyjskich samolotów Suchoj Superdżet 100 i MC-21, wdrażanie systemu GLONASS w branżach indyjskiej gospodarki, budowa „inteligentnego miasta” na podstawie rosyjskich technologii. Oczywiście, jest to także kwestia zwiększenia dostaw do Indii rosyjskich zasobów energetycznych.
  Rosyjscy i indyjscy eksperci już omawiają możliwości rozbudowy systemu wielkich gazociągów Siła Syberii, poprzez który będą zapewniane dostawy rosyjskiego gazu do Chin i Indii. Zresztą, sam rosyjski prezydent przyznał się w wywiadzie dla PTI, że „cena transportu poprzez rurociągi może być znacznie większa od kosztów dostaw skroplonego gazu ziemnego”. W związku z tym na razie poważnie można mówić jedynie o rozszerzeniu skali eksportu rosyjskiego gazu skroplonego do Indii. Spółka zależna Gazpromu - Gazprom Marketing and Trading Singapore - zawarła już umowę w sprawie dostaw do Indii 2,5 miliona ton gazu skroplonego w skali rocznej. W
  Gazprom mówi także o prawdopodobieństwie zwiększenia tych dostaw.
  Indie są nie tylko strategicznym partnerem Moskwy, lecz również krajem, z którym od dawna łączą Rosję trwałe poufne stosunki - powiedział Władimir Putin:
  W ciągu 65 lat naszej współpracy dyplomatycznej nasze kontakty uzyskały charakter szczególnie uprzywilejowanego partnerstwa. W 2011 roku wielkość wzajemnej wymiany towarowej wynosiła prawie 9 miliardów dolarów USA. W tym roku osiągniemy wielkość 10 miliardów dolarów. W najbliższych latach powinniśmy zwiększyć tę wielkość dwukrotnie.
  Unia Europejska, zwlekająca z realizacją i prawie otwarcie sabotująca budowę Gazociągu Południowy, jak powiedział szef Gazprom Aleksiej Miller, faktycznie zmusiła Rosję do rezygnacji z tego projektu i „podarowała kurek gazowy Turcji”. W Indiach z kolei dla Rosji otwierane są porty do przyjmowania gazu i magazyny do jego przechowywania.
  Na Indiach, tak samo jak na Turcję wywiera się już naciski, które będą kontynuowane, jednak dużym błędem jest myślenie, że Delhi zrezygnuje z Władimira Putina na korzyść Baracka Obamy. Napisał to 9 grudnia w artykule z okazji wizyty rosyjskiego prezydenta były minister spraw zagranicznych Indii Kanwal Sibal. Kanwal Sibal podkreślił, że Delhi zamierza po raz kolejny zasygnalizować Władimirowi Putinowi, że Rosja ma przyjaciół, którzy tak samo jak dawniej szanują ją i cenią. Wcale nie Rosja jest obecnie głównym wrogiem dla Zachodu i demokracji, jak przekonują niektóre europejskie stolice i Waszyngton – uważa Kanwal Sibal:
  Wydaje mi się, że w podejściach geopolitycznych do Rosji Zachód zdradza zaskakującą krótkowzroczność, gdyż to właśnie Rosja jest żywotnie koniecznym czynnikiem zapewniającym równowagę w stosunkach międzynarodowych. Indie - i ja osobiście - uważają, że rola Rosji jest nadzwyczaj ważna w zachowaniu równowagi sił między wielkimi mocarstwami..."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_10/Putin-w-Indiach-Delhi-nie-zamieni-prezydenta-FR-na-Baracka-Obame-3819/
 • @szuwarek14 11:03:13
  zanim się ukazał ten report, rząd Obamy zrobił wszystko, ażeby nie dopuścić do jego opublikowania. Jakoś tam w USA ocalały resztki demokracji i oligarchowie jeszcze nie przeistoczyli w 100% wszystkich struktur na swoje potrzeby. Gdy im się to uda, a uda się, tortury będą legalne. W segmencie administracji zaraz obok udało im się lepiej: mordowanie ludzi przez policję na ulicy jest bezkarne. A jak im się udało w polityce zagranicznej, to nic w porównaniu z tym: o tym mówią żebrzące staruszki w Polsce, czy 0,5 mln dzieci zmarłych w Iraku,... . Na czym to opiera się autorytet moralny USA ?
 • @szczurobronny 17:18:05
  Europejskie plany alternatywnego wobec gazociągu południowego. Też z pominięciem UPAiny. A tak UE twardo trzymała kurs aby gaz szedł przez Ukrainę a teraz co się stało? Coś świtać zaczęło?
  http://nahnews.com.ua/113030-evropejskie-alternativy-yuzhnomu-potoku-ukraina-mimo-kassy/
 • @daanekbb 19:23:53
  Wysypały im się ściśle tajne dane bo się wzięli za łby a jankesi jak walczą o koryto to gotowi drugie WTC urządzić. Torturują, torturowali i będą torturowali,a na kozła ofiarnego wytypowali tę tam Polskę, jakby nie było takich rzeczy w Rumunii czy innych koloniach.
  Po prostu ich ekipa w Polsce nie podskoczy, grzecznie zapłaci odszkodowania i przyjmie tę hańbę na siebie, na kolanach.
 • @szuwarek14 18:56:31
  I jak w tym starym powiedzeniu: wypowiedzieć Rosji wojnę i się od razu poddać...w tej sytuacji byłby to jakis ratunek dla Ukropii:)
 • @szuwarek14 19:07:43
  Hehe, będą z nich nowe "ukropsy wojny":)
 • @trojanka 19:32:42
  "USA grozi Ukrainie atakiem nuklearnym jeśli Ukraina zacznie kombinować z bronią jądrową." Ma obiecane że podzieli los Korei Pn i Iranu.
  http://www.newsli.ru/news/ussr/politika/11565
  http://i.newsli.ru/up_img/a1w340/2066222063_730754042.jpg
  ---
  - z żydowskiego na nasze Ukraina kombinuje z wybuchem jądrowym a USA się zabezpiecza, mamy uwierzyć że USA w tym łap nie macza.
 • @lorenco 19:37:38
  Ukropies polowy
 • @lorenco 19:30:29
  policz ile Polska straciła przez to że na żądanie USA nie zgodziła się na tranzyt gazu, Jamał II ale co to dla naszych sługusów Waszyngtonu, oni swoje dostali
 • @lorenco 19:37:38
  tak leje demokracja:
  http://cs625723.vk.me/v625723278/e52a/BCwjU85cKcA.jpg

  http://cs625723.vk.me/v625723278/e53b/Fi6oNivigOE.jpg

  http://cs625723.vk.me/v625723278/e552/qnBaTRjCsUs.jpg
 • @szuwarek14 19:45:51
  lubię tego misia

  http://cs540102.vk.me/c7005/v7005815/1c524/o0zJJHGEpiU.jpg
 • @trojanka 19:51:21
  na Białorusi jakoś wszystko rentowne, nawet inwestowanie w budowę własnych satelitów i własną "Krzemową Dolinę", także robienie baz treningowych dla polskich sportowców im się opłaca, cuda panie
 • @trojanka 19:53:33
  zwali się na islamistów, a nie na banderowców tym razem ale my możemy wyparować
 • @trojanka 19:51:21
  Czy mają może na mysli kopalnie donbaskie? Część już zamknęli poprzez zbombardowanie czy celowe zatopienie! Szubrawcy!
 • @trojanka 20:02:05
  przyjdzie czas i na Ukrów, ich sobie jankesi wyselekcjonowali do doświadczeń a lubią eksperymentować na ludziach

  "Najbardziej koszmarne eksperymenty wojska (GALERIA).
  Według serwisu "Live Science".
  Eksperymenty na ludziach przeprowadzane przez panów w mundurach to nie tylko domena kina, ale i rzeczywistość. Autorzy "Live Science" zebrali 10 ich zdaniem najbardziej kontrowersyj­nych:
  Widzenie w ciemności - podczas drugiej wojny światowej uruchomiono program wzbudzania w marynarzach zdolności widzenia w ciemności. Fale tej długości nie są widoczne dla oka, ale wiedząc o światłoczułych właściwościach witaminy A (zawiera pewną molekułę obecną w ludzkim oku) postanowili to zmienić. Chętnych żołnierzy karmili suplementami witaminowymi na bazie sandacza morskiego. Po kilku miesiącach zdolność widzenia zaczęła się rozszerzać o dodatkowe spektrum. Program porzucono w chwili, gdy wynaleziono elektroniczny wizjer pozwalający widzieć w podczerwieni.
  Zastrzyk z plutonu - pierwszy w historii dostała ofiara wypadku samochodowego 10 kwietnia 1945 roku. Wojsko chciało poznać efekty promieniowania na ludzkie ciało, w tym, jak szybko ciało jest w stanie pozbyć się radioaktywnej trucizny. W kolejnych latach przeprowadzono w sumie 400 eksperymentów z radiacją na żywych ludziach, w większości żołnierzach.
  Rakietowe sanie - nim wystrzelono go w kosmos, człowiek musiał znieść przeciążenia jadąc 650 km na godzinę po szynach, z silnikiem rakietowym za plecami. Jazda była gwałtownie przerywana a skutki oceniane. Gdy śmiertelność wśród szympansów spadła do zera, zaczęto testy na ludziach. Pierwszym był pułkownik lotnictwa John Strapp w 1954 roku. Jego ciało poddano przeciążeniu 35G, maksymalna prędkość do której go rozpędzono to 1017 km/h. Podczas 29 prób wielokronie przechodził wstrząs mózgu, miał połamane żebra, dwukrotnie nadgarstki, stracił wszystkie plomby i wielokrotnie pękały mu naczynia krwionośne w oczach.
  Króliki doświadczalne do broni biologicznej - gdy Adwentyści Dnia Siódmego, z przekonania pacyfiści, byli powoływani do wojska, woleli trafić do laboratorium jako króliki doświadczalne niż iść na front. Między 1954 a 1973 różne rodzaje broni biologicznej przetestowano na ponad 2,3 tys. młodych ludzi. Większość skarżyła się na złe samopoczucie, ale nikt nie zginął. Operację nosiła oznaczenie "Operation Whitecoat".
  Swobodne opadanie z prędkością bliską prędkości dźwięku - wojsko chciało się przekonać czy piloci przeżyliby skok z samolotu z bardzo wysoka. Pierwszym skoczkiem był kapitan Joseph Kittinger Jr. W ramach projektu "Excelsior" prowadzonego w latach 50. XX wieku skoczył m.in. z wysokości ponad 31 km. Osiągnął wówczas prędkość 988 km/h (przy powierzchni ziemi i w temp. 15 st. Celsjusza prędkość dźwięku to 1225 km/h).
  Halucynacje - wojsko chciało sprawdzić czy marihuana, LSD lub Fencyklidyna (PCP) są coś warte jako broń ofensywna. Więc zaczęli testy na żołnierzach. Między 1955 a 1972 w ośrodku w Edgewood, stan Maryland, młodym chłopcom w mundurach oferowano trawkę, kwas i anielski pył. Okazało się, że są za słabe, by użyć je na wrogu. Jedynym środkiem używanym na większą skalę był 3-chinukli­dy­no­ben­zy­lan, którym w czasie wojny w Wietnamie artyleria ostrzeliwała pozycje przeciwnika. W rezultacie Wietnamczycy zapadali w zdrowy, kilkudniowy sen. Ci którzy nie zasnęli, popadali w stan przypominający schizofrenię.
  Atak chemiczny - W ramach trwającego od 1963 roku aż po lata 70. "Projektu 112" Departament Obrony nakazał spryskiwanie okrętów i marynarzy gazami bojowymi, takimi jak sarin czy VX. Chciano sprawdzić, na ile skutecznie są w stanie obronić się przed prawdziwym atakiem.
  Psychokineza - Pentagon wydał na badanie mocy psychicznych ponad 20 mln dolarów. Między 1972 a 1996 rokiem sprawdzano możliwość postrzegania pozazmysłowego, np. oglądanie bunkrów wroga. Projekt okazał się niewypałem, CIA ujawniła go w 2002 roku.
  Deprywacja snu - prawdziwy wojownik powinien umieć bić się bez zmrużenia oka dzień i noc. Szczególnie, jeżeli wysyła się żołnierzy w odległe miejsca. Wojsko testowało różne rodzaje środków pobudzających i stymulujących, często na bazie amfetaminy. Ostatnio jest to środek znany jako Provigil. Pozwala on na funkcjonowanie 40 godzin non-stop bez poczucia znużenia. Alternatywne, testowane dopiero metody zakładają rażenie mózgu promieniowa­niem elektromagne­tycz­nym.
  Wolverine - nie aż tak daleko od kina. Ośrodek pracujący nad wojskowymi nowinkami, DARPA, zajmuje się także projektem "wewnętrznej zbroi". Testuje się możliwość przekazania żołnierzowi umiejętności, jakie posiadają np. gęsi tybetańskie. Mogą zderzyć się z pasażerskim odrzutowcem 10 km nad ziemią i przeżyć. Uchatka grzywiasta jest dla wojskowych przykładem genialnego nurka, który umie sterować przepływem krwi w organizmie i zmniejszać zapotrzebo­wa­nie na tlen."
  http://www.sfora.pl/swiat/Najbardziej-koszmarne-eksperymenty-wojska-GALERIA-a5912
 • @trojanka 20:05:30
  też dobre
 • @trojanka 20:05:30
  "UE: fatalne wyniki roku podatkowego.
  Unia Europejska podsumowała wyniki rozczarowującego 2014 roku finansowo-gospodarczego. Jak przyznał szef Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Mario Draghi, wzrost gospodarczy w strefie euro nie był tak widoczny, jak oczekiwano w UE. Ale także w 2015 roku nie należy oczekiwać zmian na lepsze. Tylko pięć państw członkowskich UE będzie w stanie utrzymać w wymaganych ryzach deficyt budżetowy. Przy tym sam EBC nie odważył się na wprowadzenie nowych środków antykryzysowych.
  Biurokracja Unii Europejskiej pozostaje wierna sobie także w obliczu nowego kryzysu w strefie euro. Wbrew wielu prognozom EBC nie zdecydował się na przejście do bardziej skutecznych działań antykryzysowych, w tym na pełny skup państwowych długów publicznych. Zamiast tego potencjalnym inwestorom polecono zadowolić się wyrażonymi przez Mario Draghi mglistymi obietnicami „przestudiowania w pierwszych miesiącach 2015 roku sukcesów obecnych programów stymulujących”.
  Jednak trudno nazwać „sukcesem” to, co się dzieje w europejskiej gospodarce. Ogłoszony przez agencję finansową Markit wskaźnik aktywności finansowej PMI spadł w listopadzie do najniższej w ciągu ostatnich 16 miesięcy wartości. On świadczy, że strefa euro jest na skraju nowej recesji. „Zamiast po raz kolejny obniżyć własne prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego i inflacji, EBC zajmuje się niczym więcej, niż frywolnym korygowanej swojej leksyki” - powiedział w związku z tym główny ekonomista towarzystwa Credit Agricole Corp. Frederik Ducrozet do reszty potępił szefa EBC: „Draghi nawet nie jest w stanie dać chociaż jakiegoś wyraźnego sygnału”.
  Jako jedno ze strategicznych działań antykryzysowych kierownictwo UE w swoim czasie zaproponowało przestrzeganie dyscypliny budżetowej przez państwa członkowskie UE, a zwłaszcza strefy euro. Pod hasłem walki z deficytem budżetowym w krajach „problemowych” przeprowadzono masowe zwolnienia, zamrożono płace, zmniejszono wydatki socjalne. I oto co UE otrzymała w 2015 roku „na czysto”. Według danych Komisji Europejskiej, tylko pięć państw będzie w stanie spełnić wymagane parametry deficytu budżetowego: Niemcy, Irlandia, Luksemburg, Holandia, Słowacja. A wśród naruszających dyscyplinę budżetową wymienia się nie tylko kraje „problemowe”, takiej jak Portugalia i Hiszpania, ale także takich liderów gospodarczych, jak Francja i Austria. Istnieje znaczne rozwarstwienie gospodarcze wewnątrz samej strefy euro, spowodowane przez obiektywne przyczyny - powiedział Rossiya Segodnya profesor Rosyjskiej Akademii Finansów Borys Rubcow:
  Sytuacja gospodarcza w tym czy innym kraju Unii Europejskiej zależy od jego specyfiki społeczno-gospodarczej, a także od miejsca w Europie i na świecie ogólnie rzecz biorąc. Właśnie ta okoliczność występuje w roli głównego czynnika w ocenie perspektyw gospodarczych każdego państwa europejskiego.
  W tych warunkach przyciąga uwagę obecność na liście „prymusów” Słowacji. To wyjaśnia prowadzenie przez ten kraj, jak również inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej, bardziej przemyślanej i wyważonej polityki gospodarczej - podkreślił w wywiadzie dla Rossiya Segodnya ekspert Instytutu Gospodarki RAN Wiaczesław Sienczagow:
  To, że w Unii Europejska nie utrzymały się ustalone normy finansowe, jest faktem. Ale na tym ogólnym tle akurat kraje Europy Wschodniej wyglądają korzystnie. One, w szczególności, w odróżnieniu od ich kolegów w UE, nie zaciągnęły tak wiele niemożliwych do udźwignięcia długów.
  Ważnym czynnikiem jest także zgromadzone doświadczenie współpracy państw Europy Środkowo-Wschodniej z Rosją i innymi krajami spoza UE. W strukturze importu tejże Słowacji Rosja zajmuje trzecie miejsce po Niemczech i Czechach. Jednym z kluczowych zagranicznych partnerów handlowych Bratysławy jest także tak dalece nieeuropejski kraj, jak Korea Południowa. W takiej dywersyfikacji kryje się jedno ze źródeł sukcesu gospodarczego Słowacji."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_10/UE-fatalne-wyniki-roku-podatkowego-9379/
 • @trojanka 20:15:52
  to polecam, żeby nie mieć złudzeń kto wpycha dzieciom narkotyki, gdyby nie amerykańska "walka z narkotykami" nawet by im do głowy nie przyszło spróbować ale zewsząd wyje reklama narkotyków oczywiście żeby nie brać plus dokładny opis czego nie brać i jak to się produkuje
  - recenzja filmu Dom w którym mieszkam"
  "Narkotykowe obozy koncentracyjne.
  Branie narkotyków jest poważnym problemem w wielu krajach, jednak chyba w żadnym innym – nie tak poważnym, jak w Stanach Zjednoczonych. Aż 35 milionów mieszkańców tego kraju przyznaje się do sięgnięcia choć raz po jakąś nielegalną substancję, a na ich zakup przeznaczają pomiędzy 10 a 16 miliardów dolarów rocznie. Odkąd w 1971 roku rząd wypowiedział wojnę narkotykom, wydano na nią jeden trylion (milion milionów) dolarów, a w związku z przestępstwami ściganymi w jej ramach aresztowano 45 milionów Amerykanów. Choć populacja USA stanowi zaledwie około 5 procent populacji całego świata, to aż 25 procent wszystkich więźniów odsiaduje wyroki właśnie w tym państwie. Większość z nich siedzi za kratkami za przestępstwa narkotykowe.

  Powyższe dane z pewnością nie są powodem do dumy i w autopromocyjnych działaniach największego światowego mocarstwa nie są szczególnie eksponowane. Narkotyki, handel nimi, problemy społeczne i zdrowotne, jakie są następstwem ich używania przedstawiane są jednak jako zło, z którym kolejne władze federalne i stanowe starają się usilnie i z wielkim zaangażowaniem walczyć. Niesamowita surowość kar wymierzanych za posiadanie i wprowadzanie do obrotu nie przynosi jednak pozytywnych skutków. Ilość używanych narkotyków i osób cierpiących z ich powodu nie spada. Na pytanie dlaczego tak się dzieje postarał się odpowiedzieć Eugene Jarecki, amerykański dokumentalista. Jego film „Dom, w którym mieszkam” otrzymał nagrodę za najlepszy dokument produkcji USA na Sandance Film Festival oraz wiele innych nagród w 2012 roku. We Wrocławiu – dzięki kameralnej projekcji zorganizowanej przez Klub Krytyki Politycznej – miałem okazję go obejrzeć w „Drugiej Fali” (dawny „Falanster”), przy ulicy świętego Antoniego, patrona rzeczy zagubionych, tematów zapomnianych, kto wie, czy nie opiumowych snów.

  Narkotyki nie zawsze były penalizowane. W XIX wieku opium było szeroko stosowane ze względu na jego natychmiastowe efekty „prozdrowotne”: usuwanie bólu, nie tylko egzystencjalnego, poprawę samopoczucia, poczucie szczęśliwości, nietrwałe wprawdzie, ale odnawialne. Ponieważ narkotyzowali się ludzie majętni, nie było potrzeby ich penalizować. Mogli oddawać się uzależnieniu tak długo, jak było ich na nie stać. Zazwyczaj życie okazywało się łaskawe i nie czekało ze swoim kresem do momentu totalnego społecznego i materialnego upadku uzależnionego arystokraty, burżuja czy drobnomieszczanina. Jednak o tym odległym okresie w filmie jest jedynie wzmianka. Narracja – spinana historią murzyńskiej mamy, której dzieci ucierpiały w wyniku wojny z narkotykami – dotyczy współczesności, choć zapuszcza poznawcze macki także w przeszłość.

  Główną, bardzo sugestywnie przedstawianą tezą dokumentu Jareckiego jest określenie penalizacji zażywania wybranych przez władze narkotyków jako formy represji etnicznych, rasowych, wreszcie, jak to ma miejsce obecnie – klasowych. Palenie haszyszu zostało uznane za przestępstwo dopiero wtedy, gdy praktykujący je powszechnie chińscy imigranci w USA zaczęli stanowić zagrożenie na rynku pracy dla rodzimych robotników. Podobnie, w latach 1920. i 1930. znaleziono „haka” na Meksykanów, którzy palili marihuanę. Określenie tego zachowania jako niebezpiecznego, a jego zasięgu – jako epidemii, pozwoliło surowo je karać, a w praktyce poddawać naciskom całe mniejszości narodowościowe, represjonować je i kontrolować.

  Wprawdzie „kapitalizm nie rozróżnia kolorów” i obecnie coraz więcej bezrobotnych, wykluczonych społecznie białych trafia za kratki za produkcję metaamfetaminy na własne potrzeby, jednak wojna z narkotykami w dużej mierze ma charakter rasowy. Świadczy o tym zróżnicowanie kar za posiadanie, handel i produkcję kraku (kokainy z dodatkiem sody i wody, poddawanej obróbce termicznej) oraz za posiadanie, handel i produkcję kokainy w formie czystej. Relacje te wynosiły 100:1, a więc kary za 5 gram kraku były równe tym za 500 gram kokainy. Ten pierwszy narkotyk jest tańszy i używany przez biedotę, podczas gdy drugi dostarcza przyjemności bogatym.

  Jak powiedział podczas obrad legislatury jeden z kongresmenów, pomimo tego, że 51 procent kraku trafia do białych, ani razu nie zdarzyło się, żeby biały trafił z tego powodu za kratki. Polityka narkotykowa wymierzona jest więc w czarnoskórych. Nawet prezydent Obama, dostrzegłszy ten problem zmienił proporcje kar za krak i kokainę, lecz jedynie do 18:1. Jego polityka nie różni się zbytnio od tej, którą prowadzili poprzednicy, niezależnie od ich partyjnego rodowodu. Najostrzejszą retoryką, a także realnymi działaniami charakteryzował się jednak ośmioletni okres rządów Ronalda Reagana. Do wojny z narkotykami zaangażowane zostały wówczas praktycznie wszystkie organizacje i agendy rządowe.

  Niesławny z powodu wojny w Wietnamie i afery Watergate prezydent Richard Nixon, prekursor wojny z narkotykami, paradoksalnie wykazywał najwięcej zdrowego rozsądku i dobrej woli, gdyż początkowo ze środków na nią przeznaczonych aż dwie trzecie kierował na programy odwykowe. Z czasem jednak gros środków zaczęto wydawać na tropienie, zamykanie i karanie, w tym budowę i utrzymanie więzień, przypominających raczej obozy koncentracyjne niż ośrodki resocjalizacyjne, korygujące patologię i przygotowujące do adaptacji po ewentualnym wyjściu na wolność.

  Obecnie w amerykańskich więzieniach nie prowadzi się terapii odwykowych. Stąd duża liczba recydywistów, zwłaszcza że większość handlarzy narkotykami uprawia tę przestępczą działalność, aby sfinansować swój nałóg. Bardzo często po wyjściu na wolność wracają do tego, co robili przed aresztowaniem. Jeden z pokazanych na filmie skazańców za posiadanie trzech uncji (około stu gram) metaamfetaminy odsiadywał dożywocie bez prawa do wcześniejszego zwolnienia tylko dlatego, że wcześniej dwukrotnie był karany za posiadanie/wprowadzanie do obrotu zakazanej substancji. Wiele kar za przestępstwa związane z narkotykami obwarowanych jest wysokimi dolnymi limitami, na przykład pięciu lat więzienia lub dwudziestu – w przypadku recydywy. Sędziowie, nawet jeśli widzą okoliczności łagodzące, nie mogą orzec łagodniejszej kary.

  Jeden z komentatorów porównał zamykanie drobnych dystrybutorów w więzieniach z podobnym traktowaniem sprzedawców niezdrowej żywności w fast foodach. To przecież nie oni są odpowiedzialni za jej wprowadzanie do obiegu, ale ludzie, którzy ich zatrudniają. Jednak bossów ciężej jest skutecznie oskarżyć i ukarać niż ulicznych dealerów. „Kultura brania narkotyków” sprawia, że w gettach, w których koncentrowana jest czarnoskóra biedota, status handlarza narkotyków jest nobilitujący. Jeden z więźniów na filmie opowiadał, że od kogoś organizującego ten proceder chłopcy na jego osiedlu dostawali lody, modne sportowe buty i pieniądze. Nie było żadnej innej drogi, aby zdobyć reklamowane w telewizji rzeczy. Brak alternatyw czynił pokusę „zarobku bez pracy” nieodpartą.

  Z drugiej strony na masowej impryzonizacji zarabiają firmy zaopatrujące więzienia, zaś całe lokalne społeczności, niekiedy wręcz miasteczka, utrzymują się z obsługi więzień. Bez nich straciłyby rację bytu, a więc podżeganie do wojny z narkotykami, podsycanie jej leży w ich interesie.

  Podobnie rzecz ma się z policjantami. Przestępstwa narkotykowe, a za takie uznawane jest już posiadanie minimalnej ilości zakazanej substancji, są łatwe do wytropienia. Zamiast schwytać, po dużym wysiłku i podjęciu ogromnego ryzyka, jednego niebezpiecznego mordercę lub gwałciciela w miesiącu, policjant w USA słusznie dostrzega szybszą ścieżkę kariery w zatrzymaniu sześćdziesięciu drobnych łamaczy narkotykowego prawa. Nie korzysta na tym wykrywalność poważnych przestępstw, a statystyki walki z przestępstwami narkotykowymi wskazują – dzięki „nadwykrywalności” – że problem istnieje i domaga się dalszych starań ułatwiających awans stróżom prawa. Ponadto możliwość konfiskaty mienia („przejmowania aktywów cywilnych”) w ramach RICO Act sprawia, że nie tylko same narkotyki, lecz także na przykład samochody padają łupem policji. Pozyskane w ten sposób środki umożliwiają dalsze zatrzymania i konfiskaty.

  W czasie niemal dwugodzinnego filmu nie ma płaczu czy innych tanich sposobów grania na emocjach widza. Skazani i komentatorzy są rzeczowi i racjonalni, choć ich opinie wydają się niekiedy dosyć dosadne. Sama wojna z narkotykami (War on Drugs) nazwana została „wojną ze zwykłymi ludźmi, a nawet „Holokaustem w zwolnionym tempie”. Obecnie w USA więcej czarnoskórych siedzi – po skazaniu prawomocnymi wyrokami – w więzieniach niż było niewolników w 1850 roku. Milion siedemset tysięcy dzieci ma rodziców za kratkami. Prawdopodobieństwo, że sami tam trafią jest największe w historii.

  W filmie przedstawiono między innymi diagnozę wojny z narkotykami, jak zaproponował Richard Louis Miller, psycholog z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Punktem wyjścia jest identyfikacja. ze zwykłego problemu robi się wielki, a grupy rozpoznane jako rzekomych sprawców poddaje się ostracyzmowi. Etap drugi polega na tym, że izoluje się ich poprzez poddanie penalizacji ich zachowań (np. brania narkotyków). W trzecim kroku poddaje się konfiskacie ich mienie (tak było z Żydami w hitlerowskich Niemczech, podobnie dzieje się z samochodami, w których znajdowane są narkotyki). Obecnie, zdaniem autora tej analizy, w Stanach Zjednoczonych mamy do czynienia z etapem czwartym – koncentracją. Więzienia pełnią funkcję obozów izolacji wykluczonych ze społeczeństwa członków dyskryminowanych grup. Ostatnim, piątym etapem jest eksterminacja. Historia oferuje wiele przypadków fizycznej eliminacji „wrogów społeczeństwa”. Jak dotąd tym różni się wojna z narkotykami od masowego ludobójstwa, że „winni” nie są masowo zabijani.

  Film Eugene Jareckiego poraża swoim chłodem i przeraża alarmującymi danymi. Fakt, że pokazuje także skrzywdzonych przez system ludzi, którzy starają się zachować godność i pogodę ducha, nie osłabia jego pesymistycznej wymowy. Zobowiązuje natomiast do refleksji, do krytycznego przyglądania się poczynaniom państwa, które rości sobie pretensje do miana wzorcowej demokracji, wartej zbrojnego eksportu do Iraku czy Afganistanu, państwa, które często uchodzi za forpocztę światowego postępu. Trudno za ostoję wolności uznać kraj, w którym dąży się do tego, żeby wyeliminować i sprowadzić do roli taniej siły roboczej 15 procent swoich najbardziej dotkniętych przez los obywateli.

  Choć film niektórym, zwłaszcza amerykanofilom, może wydać się tendencyjny, to i tak zatrzymuje się w pół drogi w krytyce amerykańskiego systemu penitencjarnego, nie porusza bowiem problemu warunków panujących w więzieniach. Tytuł tego tekstu nie odnosi się przecież wyłącznie do diagnozy postawionej przez Millera. Więźniowie w USA pracują za stawki poniżej 1 dolar na godzinę, w więc wielokrotnie niższe od przeciętnej płacy, którą uzyskiwaliby za to samo na wolności. To jest jednak odrębny problem i może dobrze, że Jarecki nie zajął się nim w trwającym ponad półtorej godziny dokumencie. Nawet bez tego wymowa „Domu, w którym mieszkam” jest wystarczająco mocna. "
  http://klebaniuk.natemat.pl/59485,narkotykowe-obozy-koncentracyjne
 • @trojanka 20:26:30
  haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, te zachodnie standardy !
 • @trojanka 20:26:30
  zaczyna się rozdawanie paciorków Indianom, za rok uzbiera się pokaźny komplet Wielkich Polaków , a to już było - teraz Wielkich Ukraińców: od papieża po Miss Świata, kto będzie Wajdą a kto Miłoszem?
 • dziadek ma niezłą fazę!!
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=facet%20dmucha%20w%20alkomat&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CCwQtwIwAg&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DmDGFgrOruDc&ei=0aCIVNusKcHcaMOVglg&usg=AFQjCNExnlgz-MnD6DfQDQfN7DP8fDrC6Q
 • @trojanka 20:39:57
  dziadek rewelacyjny
 • @trojanka 20:39:57
  "Milion osób skorzysta z banków żywności.
  Opublikowany w Wielkiej Brytanii raport postuluje walkę z marnotrawstwem żywności i powołanie komitetu do spraw głodu wśród najuboższych mieszkańców kraju. W jego skład miałoby wejść kilku ministrów i przedstawiciele organizacji dobroczynnych. Raport opracowało grono posłów ze wszystkich partii.
  Organizacja Trussel Trust prowadząca banki żywności twierdzi, że w kończącym się 2014 roku skorzysta z nich milion Brytyjczyków. Cztery lata temu było to zaledwie 40 tysięcy. Wolontariuszka Trustu Alison Inglis-Jones powiedziała telewizji Channel Four: „Widuję ludzi z różnych środowisk przychodzących codziennie z prośbą o żywność. To nie ustaje. A ich liczba stale rośnie.”
  Telewizja BBC dotarła do rodziny, w której kilkunastoletnia córka powiedziała: „Mogę wyżyć bez jedzenia. Raz już nawet przeżyłam na czczo tydzień.”
  Analitycy zwracają uwagę na mnogość przyczyn głodu w Wielkiej Brytanii: stagnację najniższych zarobków, wzrost cen energii i czynszu, ograniczenia zasiłków, ich powolne przyznawanie i karanie osób, które nie dopełniają wszystkich warunków przyznawania świadczeń zawieszeniem wypłaty zasiłków."
  http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swiata/milion-osob-skorzysta-z-bankow-zywnosci/
  ---
  - emigranci jakoś im nie pomogli, pomogli milionerom angielskim obniżyć koszty produkcji, gdzie tu zyski dla gospodarki jak drugą ręką trzeba wypłacić zasiłki swoim bezrobotnym, pomijam straty społeczne, zyski ma wąska grupa biznesmenów
 • @trojanka 20:46:53
  Poroszenko naprawdę może dostać Pokojowego Nobla, za nakłonienie tysięcy dzieci do przebywania na świeżym powietrzu zamiast dusić się w domach przed telewizorami,a jakie fajerwerki im urządził !
 • @trojanka 20:46:53
  "Prawa człowieka są naruszane !" powiedział Departament Stanu o sytuacji na Krymie.
  W dniu, w którym ujawniono straszliwe tortury w więzieniach CIA !"

  http://cs540102.vk.me/c540101/v540101278/29af4/AOaV1gPhyyo.jpg
 • @trojanka 20:56:26
  co ci ludzie tak atakują demokratyczny zachód i jego imprezy, nie podoba się im coś czy co ?
 • @trojanka 21:01:29
  http://s28.postimg.org/th0b41ghp/images.jpg
 • @trojanka 21:12:37
  zachodnia demokracja, wszystkie chwyty dozwolone a durniom się propagandę spreparuje
 • @szczurobronny 21:08:02
  mnie tam Wojtyła przysługę zrobił, młody byłem ale nie na tyle głupi żeby się nie połapać przy pomocy polskich księży zresztą, po pół roku obserwowania co jest grane pożegnałem taki kościół
 • @trojanka 21:16:56
  ten Sergey Pietrowski potwierdził że takie fakty miały miejsce, czyli zlikwidowanie polskich najemników.
 • @trojanka 21:27:37
  teraz to już za późno, wiedza i doświadczenie stanowią ochronę przed wszelaką indoktrynacją
 • @szczurobronny 21:32:09
  "Dlaczego Obama nie przyjedzie do Ferguson ?
  - On się boi.
  - Kogo, protestujących ?
  - Nie , glin "

  http://cs624522.vk.me/v624522484/e6f2/MouIxEy4vyU.jpg
 • @trojanka 21:44:48
  Mnie jest ciepło, aż za dużo tu się dzieje w naszym łóżku jak się zwierzyna zleci a dziecko to mi jakieś filozoficzne łamacze głowy podsyła i mam dość tych rodzinnych ufności, przestrzeń oddechową mi zabierają.
  No wywołałem ...
 • @trojanka 21:50:40
  na widok Ukra to każdy zdrowy organizm chwyta za broń
 • @trojanka 21:57:04
  ja mam miętki charakter a dziecko ma kolokwium, nie będę się narażał, wytłumaczę, zniosę wszystko tylko niech potem idą do innego pokoju jakiś film oglądać czy co, chwila spokoju zanim mnie zwierzaki dopadną
 • @trojanka 22:02:33
  "Zestrzelony Boeing. Ile kosztuje milczenie ?"

  http://cs625717.vk.me/v625717246/d271/VXQ-ywyLkUE.jpg
 • @szuwarek14 22:10:50
  "Putin przybył do Indii z wizytą.
  Władimir Putin przyjechał z oficjalną wizytą do New Delhi, gdzie omówi z władzami kraju temat współpracy w energetyce, w tym atomowej, budowie maszyn i sferze wojskowo-technicznej.
  W trakcie rozmów ma zostać podpisanych ponad 20 dokumentów, między innymi dokument o udziale Indii w eksploatacji perspektywicznych syberyjskich złóż naftowo-gazowych i w zaawansowanym technologicznie projekcie stworzenia myśliwca piątej generacji, a także w sferze obróbki diamentów. Kluczowymi punktami programu Putina będą jego rozmowy z premierem kraju, Narendrą Modim i spotkanie z prezydentem Indii, Pranabem Mukherjee."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_10/Putin-przybyl-do-Indii-z-wizyta-2588/
 • @trojanka 22:17:54
  bo USA to światowy bandzior, Polskę też załatwili przy użyciu Solidarności i reszty agentów
 • @szuwarek14 22:06:20
  Wysłałem ten film mojej siostrzenicy, studiuje na UW.
  http://youtu.be/7F4Vw4TSQ1U

  Wcześniej juz pisałem że na Uniwersytecie Warszawskim Ukraińców jak mrówków, właśnie od siostrzenicy.
  "Pokazałam filmik współlokatorce i była w szoku. I mówiła dlaczego takich rzeczy nie pokazują w telewizji.
  A na studiach mam takie cholery banderowskie, panoszą się i plują na Putina, jacy to oni biedni i pokrzywdzeni, bo im Putin ojczyznę podzielił i jest sprawcą wszelkiego zła (!). A ubrani w ciuchy najlepsze markowe (czyli kupę kasy mają, dzieci tej mafii banderowskiej)".
 • @lorenco 22:28:33
  "Polskie stypendia dla studentów z Ukrainy.
  100 studentów ze wschodu Ukrainy już od września br., a 450 w roku 2015, będzie mogło studiować na polskich uczelniach dzięki stypendium polskiego rządu.
  - Stypendia mają pomóc Ukraińcom w budowaniu demokracji - mówi Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego. Zaprezentowany przez Polaków stronie ukraińskiej pakiet stypendialny "Polski Erasmus dla Ukrainy" ma pomóc we wzmacnianiu aspiracji europejskich Ukrainy i w budowaniu demokracji.
  Nowy program stypendialny zbudowany jest na podobnym założeniu jak programy Erasmus i Erasmus +, które pozwalają na odbycie części studiów w jednym z państw Unii Europejskiej. Stypendium obejmie studia na kierunkach priorytetowych - takich jak zarządzanie, europeistyka, ekonomia, administracja i kierunki techniczne. Stypendia nie obejmą studiów artystycznych, medycznych czy neofilologii. Koszt programu wyniesie ponad 10,7 mln zł. Dofinansowanie polskiego rządu obejmie studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie na uczelniach (państwowych lub prywatnych) i koszty utrzymania studiującego w czasie rocznego pobytu w Polsce.
  - Doświadczenia związane z pobytem na tych stypendiach wykorzystamy dla rozwoju demokracji w naszym kraju, dla kształtowania standardów w oświacie - zapewnił na konferencji w MNiSW, Serhij Kwit, minister edukacji i nauki Ukrainy. - Jeżeli chodzi o stypendia dla doktorantów, to wykorzystamy je także dla implementacji nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, uchwalonej niedawno przez ukraiński parlament.
  Program kierowany jest przede wszystkim do młodych ludzi z obszarów objętych teraz działaniami militarnymi - z obwodu ługańskiego i donieckiego oraz z Krymu. Pierwsza setka ukraińskich studentów (po II roku studiów licencjackich) rozpocznie u nas bezpłatne studia już od semestru zimowego. Otrzymają też po 900 zł stypendium na utrzymanie.
  Od stycznia 2015 r. ruszy kolejny etap programu, obejmujący 400 studentów (z całej Ukrainy, z pierwszeństwem dla mieszkańców terenów objętych działaniami wojennymi) i 50 doktorantów. Studenci nieznający polskiego mogą się go uczyć przez pół roku, a drugie pół studiować. Strona polska będzie odpowiedzialna za studiowanie, obecność i dobre wykorzystanie czasu, strona ukraińska zorganizuje rekrutację.
  Studenci z Ukrainy już teraz stanowią najliczniejszą grupę obcokrajowców studiujących w Polsce (42 proc.). W roku akademickim 2013/2014 w naszym kraju studiowało 15 tys. obywateli Ukrainy, 4 tys. z nich już teraz otrzymuje różnego rodzaju dofinansowanie (zwolnienia z opłat i stypendia). Ukraińscy studenci najczęściej reprezentują nauki społeczne, techniczne i humanistyczne.
  Serhij Kwit dodał, że dla Ukrainy ważne jest nie tylko, aby studenci przyjeżdżali do Polski, ale też, by Polacy odwiedzali dobre uniwersytety ukraińskie. - Studenci polscy byli do tej pory bardzo aktywni na Ukrainie, szczególnie podczas Pomarańczowej Rewolucji widzieliśmy ich wielu na Majdanie. Byli tam licznie reprezentowali także podczas ostatniego Majdanu - przypomniał.
  Obecnie studenci z Ukrainy stanowią najliczniejszą grupę obcokrajowców studiujących w Polsce: 42 procent. W roku akademickim 2013/2014 w naszym kraju studiowało 15 tys. obywateli Ukrainy, 4 tys. z nich już teraz otrzymuje różnego rodzaju dofinansowanie (zwolnienia z opłat za studia, stypendia).
  Źródła informacji w języku ukraińskim na temat studiów w Polsce to www.studyinpoland.pl/ua, a także www.go-poland.pl/uk
  http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1781:polskie-stypendia-dla-studentow-z-ukrainy&catid=22&Itemid=119
  ---
  z Doniecka i Krymu ? jedzie mi czołg ? 900 zł stypendium, Polacy mają 70 zł a młodzi z prowincji ze zwykłych domów są bez szans na skończenie studiów, nie dają rady finansowo
 • @szuwarek14 22:41:16
  a Polak po studiach tyra w hipermarkecie za 1300 zł, kiedy odzyskamy niepodległość ?
 • @szuwarek14 11:44:14
  No właśnie. Jakoś sensu ny tym zaostrzeniem stosunków między UE a Rosją nie widać, jeśli się spojrzy na sprawy gospodarcze i polityczne. Więc potulnie UE poszła za USA. Lecz po co ? Jeśli chodzi o państwa UE to one nie są w sytuacji USA, której dolar może być złamany, zadłużenie podobno jest też do opanowania, nie mają już żadnych ambicji podbicia Rosji. Co sprawia, że państwa UE podążają za tą szkodliwą dla nich i niebezpieczną polityką ? W przypadku Polski można sobie już wyobrazić, że stopień skorumpowania przez oligarchię USA przekroczył masę krytyczną uniemożliwiając odwrót. Ale czy też podobnie w innych, bogatych państwach UE ? Nie sądzę. Widziałem ostatnio spojrzenie Merkel na Sahrę Wagenknecht podczas jej ostatniego przemówienia, gdy była mowa o wasalizacji Niemiec przez USA itp: to było spojrzenie z jednej strony z pewnym podziwem, ale z drugiej jak na niepoprawnego idealistę. Więc to uzależnienie krajów UE musi być dogłębne, dotliwe, bez szansy na wyrwanie się do nieposłuszeństwa. Ale tzn. że w tym uzależnieniu się jest wiele,o czym nikt nie wie. To wywołuje odczucia niesamowitości i niepokoju. Lecz jest pewne wytłumaczenie tego, które to zupełnie wyjaśnia: IIIWŚ jest nie tylko postanowiona, lecz i trwają przygotowania na dużą skalę
 • @daanekbb 22:52:00
  Europejscy politycy brali, brali, korzystali z różnej przychylności żydków
  z USA kiedy się szykowali do polityki a rachunek rósł. Teczki w CIA też.
  Co jakiś czas USA im przypomina o tej zależności dlatego Merkel posłusznie wykonuje rozkazy a Niemcy są wściekli.
 • @trojanka 22:56:42
  zgadza się, obecne kraje zachodnie to obozy pracy, nie ma interesów narodowych , społecznych jest szarpanie się elit o kolejne miliony zysku, do tego opłacona propaganda i byle do jutra a jak się nie uda to się zbombarduje i ucieknie z kasą
 • @szczurobronny 23:09:16
  ale na polskie dzieci,polskie rodziny nie ma bo to byłby socjalizm, na banderowców wydawać i fundować im socjal to demokracja, poza tym to państwo nie ma pieniędzy - dla Polaków

  do porównania że Polacy są traktowani jak bydło:
  "Od 1 listopada 2014 roku zasiłek rodzinny będzie wypłacany, jeśli dochód na osobę w rodzinie wyniesie 574 zł lub 664 zł – gdy w rodzinie jest niepełnosprawne dziecko. Wnioski będą przyjmowane od 1 września...Obecnie zasiłek rodzinny otrzymują ci, których dochody w przeliczeniu na osobę w rodzinie nie przekraczały 539 zł netto lub 623 zł, jeśli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne. Od 1 listopada 2014 kryterium dochodowe wzrasta odpowiednio o 35 zł i 41 zł. To oznacza, że o świadczenie na następny okres zasiłkowy 2014/2015 można się starać, gdy dochód na osobę w rodzinie wyniósł w 2013 r. maksymalnie 574 zł netto i – w przypadku niepełnosprawnego dziecka - 664 zł netto...
  Obecnie wysokość zasiłku rodzinnego wynosi miesięcznie:
  • 77 zł na dziecko w wieku do ukończenia 5. roku życia,
  • 106 zł na dziecko w wieku powyżej 5. roku życia do ukończenia 18. roku życia,
  • 115 zł na dziecko w wieku powyżej 18. roku życia do ukończenia 24. roku życia.
  Tak, jak w poprzednich latach, zasiłek rodzinny może zostać powiększony o dodatki z tytułu:
  • urodzenia dziecka - 1000 zł wypłacane jednorazowo na dziecko,
  • opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego - 400 zł miesięcznie,
  • samotnego wychowywania dziecka: zdrowego - 170 zł (nie więcej niż 340 zł na wszystkie dzieci), niepełnosprawnego - 250 zł miesięcznie (nie więcej niż 500 zł na wszystkie dzieci),
  • wychowywania dziecka w rodzinie wielodzietnej - 80 zł na dziecko miesięcznie,
  • kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego: do 5. roku życia - 60 zł, powyżej 5. roku życia - 80 zł miesięcznie,"
  ---
  - te kilka tysięcy samobójców rocznie to w w większości są polscy rodzice uszczęśliwieni taką pomocą państwa
 • @trojanka 23:10:28
  ooops samolot mnie przeleciał
 • @szczurobronny 23:19:07
  Przydałby się teraz Poroszence do pomocy papież. Co rząd robi skok na kasę - to pielgrzymka papieska. A jak się już ludzie w Polsce wypielgrzymkowali to zostali goło i wesoło. Flaszka Głódź ma 15 tys emerytury państwowej, da sobie radę.
  Majątku kościół zasunął w Polsce tyle że mu na wiek hulania starczy.
 • @szczurobronny 23:25:00
  A już się nie bawiłem w szczegóły, wiem jak są skalkulowane stypendia że praktycznie tych wyższych stypendiów dla studentów państwo nie wypłaca bo nikt z rodzin o żebraczych dochodach nie wyśle dziecka na studia a znów ci "bogacze" z dochodem około 1 tys. na głowę na pewno się wzruszą stypendium w wysokości 70 zł. Jak to się ma do stypendium banderowskich bachorów 900 zł ?
  Po prostu żal mi tych polskich dzieci które nie dość że nie ma pracy to jeszcze z powodów ekonomicznych musiały sobie darować studia.
  I robią teraz za tanią siłę najemną, widać ich w galeriach handlowych, nawet foteli do siedzenia nie mają tylko stoją te sierotki na śmieciówkach.
  Scyzoryk mi się w kieszeni otwiera...
 • @ all
  ja też się zbieram bo jutro wcześnie wstaję. Dobranoc !
 • @szuwarek14 22:41:16
  Znów przymula....Ministerstwo propagandy Ukropskiej działa:).
  Otóz to Szuwarku! Kłamią juz tak, że to tragikomedią można nazwać!
  Jak zaczęła się wojna, to Rosja zaproponowała donbaskim studentom miejsca na uczelniach rosyjskich. Poprzez Antymajdan podano co i jak. Chyba by studenci z Noworosji musieli na łeb spaść z 10 piętra aby nie skorzystać z tej propozycji a pchać się na uczelnie w Polsce.
  Poza tym w Donbasie od nowa działają uniwersytety i studia techniczne.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930