Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 15346 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 11.12.2014r

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

pakt z szatanami zjednoczonymi

Polska była najbardziej pro-amerykańskim krajem Europy, po Kiejkutach, przewrocie na Ukrainie, rezolucji 758 zapewne nadal.

 

Fragment wywiadu RT z Paulem Robertsem

RT: USA rozwija propagandową ofensywę przeciwko Rosji od kilku miesięcy, czy rezolucja 758 była dla ciebie niespodzianką?

Paul Craig Roberts: Nie, była od dawna oczekiwana.

Rosja musi zrozumieć, że Stany Zjednoczone żyją ideologią światowej hegemonii i nie zaakceptują żadnej szansy na to, aby jakikolwiek kraj był suwerenny i działał na własną rękę. Musicie być amerykańskim wasalem. Tak samo jak Stany Zjednoczone przekształciły całą Europę, Kanadę, Australię i Japonię w państwa wasalne, tak i zaakceptują Rosję i Chiny jedynie na podobnych warunkach. Stany nie zaakceptują was jako suwerennych, niezależnych krajów, dbających o własne interesy.

 

Demonizacja przywódcy Rosji, a także państwa, będzie kontynuowana. Narastać będzie wrogość. Ten trend nie zniknie, ponieważ Stany Zjednoczone są pod wpływem neo-konserwatywnej ideologii amerykańskiej hegemonii światowej, a to oznacza hegemonię nad Rosją i Chinami.

 

RT: rezolucja oskarża Rosję o wyprodukowanie i dostarczenie rakiety, która zestrzeliła samolot MH17, ale oficjalne śledztwo jeszcze nie ustaliło, co tak naprawdę spowodowało katastrofę. Więc dlaczego amerykański ustawodawca musiał dołączyć te oskarżenia?

 

Paul Craig Roberts: To propaganda, fakty nie odgrywają w niej żadnej roli.

Myślę, że jeśli rząd rosyjski opiera się na faktach, to będzie poważnie zaskoczony tym, że Waszyngton nie jest w ogóle zaniteresowany jakimikolwiek faktami. Czy Saddam Husajn posiadał broń masowego rażenia? Czy Assad w Syrii użył broni chemicznej przeciwko własnemu narodowi? Czy Iran ma broń nuklearną? Oczywiście, że nie, i oczywiście Waszyngton wie, że kłamie.

 

Uchwała kongresu jest identyczna do tego, co Hitler powiedział, kiedy ogłosił, że "Ostatniej nocy oddziały polskie przekroczyły granicę i zaatakowały Niemcy" - nie ma różnicy. Stany Zjednoczone obaliły rząd Ukrainy, a następnie oskarżyły Rosję o inwazję na ten kraj. Nie ma o czym mówić. To jest jawna, oczywista propaganda uprawiana po to, aby z Rosji zrobić demona, to jest jej jedyny cel. Będzie kontynuowana.

 

Czy wyjdziemy na tym jak Faust, czy jak Twardowski ?

 

Ron Paul także ostrzega przed III wojną światową. Jest przekonany, że rezolucja jest nowym szczeblem eskalacji, która może przejść w fazę wojny. Wskazuje, że kiedyś uchwalono Iraq Liberation Act, wiadomo, co było następstwem "nieszkodliwej" uchwały.

 

A my zapleczem dla banderowców i pomostem dla wojsk NATO podążających na Ukrainę.

KOMENTARZE

 • Dr Paul Craig Roberts to moj ulubiony komentator.Zwiezly i madry.
  Przypomina mi ojca , ktory byl prawnikiem po lwowskim uniwersytecie, mowil malo, dosadnie i na temat.USA stara sie wygrac wojne z Rosja slowami - internetowe pokolenie.Napoleon wyslal na Rosje armie 435000 zolnierzy.Wrocilo 10 tys.Hitler nie wiem ile wyslal na Rosje ale w Rosji zostawil 2.7 mln poleglych Niemcow i 3.3 mln wiezniow wojennych.Na drodze do Berlina Rosjanie zabili nastepny milion zolnierzy niemieckich.Walka z Rosja jest wysoce nie oplacalna i nie sadze by mogla byc wygrana za pomoca majdanow, slow, sankcji.To na Rosji nie robi wiekszego wrazenia.Tymczasem sytuacja w USA zaczyna sie robic nieciekawa.Obongo prowadzi czystke w wojsku, leca generalowie.Bieda galopujaca jak i inflacja.Brutalnosc policji.Gwardia narodowa zapelnia parkingi pojazdami bojowymi i ciezarowkami.Policja otrzymuje pojazdy opancerzone i nocne stroiki.Wszystkie agencje rzadowe skupuja amunicje.Kraj zaczyna przestawac funkcjonowac jak kiedys.Przyklad z dzisiaj.Pare tygodni temu ksiezniczka kazala sobie zalozyc opony zimowe w swym Yarisie.Jezdzila cale zycie na zwyklych oponach przez caly rok ale w tym roku musiala miec zimowe.Szukanie na necie najlepszych opon.Firestone Blizzak 80.Wstepuje do zakladu obok.Trzeba je zamowic.Beda jutro.Pojutrze przychodze:Otrzymalismy je ale znalezsc ich nie mozemy.Zadzwonimy jak znadziemy.Ide do firmowego zakladu Firestone.Nie mamy, ale zlokalizujemy, zadzwonimy.Dzwonia mi w niedziele o 8 rano, ze znalezli w sasiednim stanie, ze beda we wtorek.Dzwonia w srode, ze bardzo im przykro ale te opony zostaly wyslane przez pomylke do innego stanu ale moge sobie kupic jakies inne , nie tak dobre ale tansze.Zgodzilem sie bo co mialem robic gdy ksiezniczka ponagla?Tak w USA nigdy nie bylo, towar zawsze byl w sklepie a teraz?Trzeba zamawiac sprowadzac, czekac.Rozmawiam ze sprzedawca tych opon, gosc kolo 50 tki, kolana wyraznie ma do wymiany i mowie:dlaczego sobie nie usiadziesz jak kasjerki siedza w sklepach Aldi?Nikogo w zakladzie nie ma, nikt nie doniesie, ze nie stoisz.On na to: gdybym usiadl to mam po robocie.W USA nie wolno kasjerkom siadac, nie wolno robotnikom w fabryce usiasc jak maszyna sama robi.Trzeba stac.Kolana sobie spieprzyc, biodra, plecy i szybciutko umrzec.Po co ja do tego kraju z komuny uciekalem?Trafilem z deszczu pod rynne.
 • interesariusz -> staszek kieliszek @06:34:14
  Pozdrowienia z dzikiego kapitalizmu,

  ja nie uciekałem przed komuną, ludzie sami ją wypłoszyli, no i teraz nie mają żadnej pomocy socjalnej,

  też jesteśmy pod rynną,

  mile widzimy tu wszelkie autentyczne opinie z kraju winnego tej rozpierduchy na Ukrainie,

  przeciwnicy 3WŚ powinni się łączyć na całym świecie.
 • @interesariusz z PL 09:19:14
  Uwielbiam zagladac na Neon i czytac madre artykuly na temat biezacej sytuacji na swiecie. Wykonujecie wspaniala robote i nalezy Wam sie ogromna Po
 • @interesariusz z PL 09:19:14
  Myślałem że to ja mam zwidy ale te młode dziewczyny w hipermarketach praktycznie pracują kilka godzin na stojąco, spojrzałem na obuwie, tragedia! Ja jestem z epoki w której rodzice gonili dziewczyny po wkładki ortopedyczne do butów "dekoracyjnych". Robili je szewcy ze skóry do każdego koloru butów, tak długo dopasowywali aż stopa czuła się jak na trawniku. Wystarczy popatrzeć na stopy 50-kilkuletnich pań a stopy obecnych 20-latek, okropne deformacje. Nie że ja taki dociekliwy tylko siostry się ma.
 • @Christian Shane 09:57:45
  "USA nie wykluczają wojskowej presji na Rosję.
  USA zamierzają wymusić na Rosji przestrzeganie Układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu (INF) - oznajmiła zastępczyni sekretarza stanu USA ds. kontroli nad zbrojeniami i międzynarodowym bezpieczeństwem Rose Gottemoeller, przemawiając na posiedzeniu Komisji ds. sił zbrojnych Izby Reprezentantów Kongresu.
  Gottemoeller podkreśliła duże znaczenie presji na Rosję i nie wykluczyła jej wojskowego wariantu.
  Departament stanu USA 30 lipca wydał raport, zawierający oskarżenia Rosji o naruszeniu Układu INF.
  MSZ Rosji odrzuciło wszystkie oskarżenia, nazywając ich „kolejną próbą dyskredytowania Rosji”.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/USA-nie-wykluczaja-wojskowej-presji-na-Rosje-3903/
 • @szuwarek14 10:05:17
  http://cs624522.vk.me/v624522484/e91f/Ppwza37IVJQ.jpg
 • @szuwarek14 10:06:13
  "Poroszenko i Abbott omówili kupno uranu przez Ukrainę.
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i premier Australii Tony Abbott przeprowadzili dzisiaj rozmowy w sprawie współpracy w sferze energetyki jądrowej.
  Liderzy obu krajów omówili możliwość nabycia przez Ukrainę australijskiego uranu. Ponadto, Australia zaproponowała Ukrainie dostawy węgla, aby zmniejszyć zależność Kijowa od dostaw zasobów energetycznych z Rosji.
  Ponadto na stronie Poroszenki poinformowano, że australijski rząd udzieli ukraińskim siłom zbrojnym pomocy na kwotę ponad 2 mln dolarów.
  10 grudnia prezydent Ukrainy po raz pierwszy w historii składa w Australii wizytę państwową. Spędzi on tam 2 dni i odwiedzi Melbourne, Canberrę i Sidney."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/Poroszenko-i-Abbott-omowili-kupno-uranu-przez-Ukraine-5856/
 • @szuwarek14 10:08:08
  "Nastał czas h...ych historii"

  http://cs618024.vk.me/v618024752/1fb66/6bJFuoATGF8.jpg
 • @szuwarek14 10:09:52
  tak leje demokracja

  http://cs625723.vk.me/v625723278/e560/n8B7n1RU57g.jpg
 • @szuwarek14 10:11:12
  "Przepaść między bogatymi i biednymi największa od 30 lat.
  Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) opublikowała raport, z którego wynika, że przepaść pomiędzy bogatymi i biednymi w krajach członkowskich jest największa od 30 lat.
  OECD skupia w swoich szeregach 34 kraje, z raportu wynika, że 10% ich najbogatszych obywateli pozyskuje dochody 9,5-raza większe niż 10% najbiedniejszych obywateli. Daje to ogromną przepaść pomiędzy warstwami społecznymi w krajach członkowskich. Dla porównania, w latach 1980. najbardziej zamożni zarabiali maksymalnie 7 razy więcej niż najubożsi.
  Rozwarstwienie społeczne nie wygląda tak samo we wszystkich krajach. W ciągu ostatnich 30 lat pogłębiło się ono najmocniej w Stanach Zjednoczonych, Finlandii, Izraelu, Nowej Zelandii, Szwecji i Niemczech. Lekki wzrost rozwarstwienia zanotowały Francja, Belgia i Holandia. Jedynie Turcji i Grecji udało się zmniejszyć przepaść w zarobkach obywateli.
  Raport zawiera również ciekawe dane naświetlające wpływ rozwarstwienia zarobkowego na sytuację gospodarczą kraju. Wynika z niego, że duże nierówności społeczne wpływają negatywnie na wzrost PKB danego kraju, natomiast kraje, które zmniejszają swoje nierówności odnotowują coraz szybszy rozwój gospodarczy w odróżnieniu od państw, w których nierówności się pogłębiają."
  http://wolnemedia.net/spoleczenstwo/przepasc-miedzy-bogatymi-i-biednymi-najwieksza-od-30-lat/
  ---
  - Amerykę odkryli, ponadprzeciętnie bogaty nie zostawia pieniędzy w swoim kraju a często też nie płaci podatków w swoim kraju za to kupuje sobie polityków i drenuje kraj na ile się da. Reszta nie wyrabia żeby go utrzymać.
 • @szuwarek14 10:11:12
  "Unia Europejska zakaże swoim obywatelom inwestowania na Krymie.
  Urzędnicy Unii Europejskiej rozważają kwestię rozszerzenia zakazów na interakcje swoich obywateli z Krymem.
  W czerwcu Rada UE podjęła decyzje o zakazie importu towarów z Krymu w związku z nieuznaniem legalności przyłączenia go do Rosji.
  Zgodnie z nowymi propozycjami unijnych urzędników, obywatele państw europejskich otrzymają zakaz finansowania lub kupowania firm na półwyspie. Ponadto obywatele UE nie będą mogli sprzedawać krymskim firmom technologii związanych z wydobyciem ropy naftowej i gazu, a także zajmować się biznesem turystycznym w regionie."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/Unia-Europejska-zakaze-swoim-obywatelom-inwestowania-na-Krymie-4085/
  ---
  - kiedy nam wytatuują numery obozowe, a zapomniałem wkrótce wymiana dowodów, DNA trzeba będzie dostarczyć ?
 • Noworosja – W Nikiszino zniszczono polskie siły specjalne
  Polecam poczytać :
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/noworosja-w-nikiszino-zniszczono-polskie-sily-specjalne-2014-12
  http://pravoslav-voin.info/main/5556-v-nikishino-unichtozhen-polskiy-specnaz.html
 • @szczurobronny 14:42:29
  "Najlepszy wokal, Europy, najlepszy mer Europy, najlepsze okno Europy"

  http://cs624522.vk.me/v624522484/e97e/BBlTFA78qLs.jpg
 • @szuwarek14 14:57:12
  "Rosja wystąpi z układu INF, jeśli uzna to za słuszne.
  Rosja może wystąpić z Układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu (INF), jeśli kierownictwo wojskowe kraju uzna ten krok za celowy - uważają eksperci, poproszeni o komentarz przez RIA Novosti.
  Wcześniej zastępczyni sekretarza USA Rose E. Gottemoeller oznajmiła, że USA dysponują zestawem „wojskowych środków” do zmuszenia Rosji do przestrzegania układu INF.
  Departament stanu USA 30 lipca wydał raport, zawierający oskarżenia pod adresem Rosji o naruszenie układu INF. MSZ Rosji nazwało te oświadczenia gołosłownymi."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/Rosja-wystapi-z-ukladu-INF-jesli-uzna-to-za-sluszne-8580/
 • @szczurobronny 15:04:29
  -"Waszyngton jest zaniepokojony waszymi myśliwcami na Krymie.
  - ale one nie są na was
  - a na kogo, na Ukraińców ?
  - przeciwko somalijskim piratom"

  http://cs624518.vk.me/v624518484/ebb0/tQBIn__gGD8.jpg
 • @szczurobronny 15:04:29
  zwyczajne przerzucenie kosztów na jelenia
 • @szuwarek14 15:07:25
  "Jaceniuk nazwał główne zadanie Ukrainy.
  Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk oznajmił, że w 2015 roku przed krajem stoi zadanie przetrwania, o rozwój nie chodzi.
  „Nie będę składał populistycznych oświadczeń, że wszyscy będą żyć bogato i szczęśliwie. Trzeba przetrwać 2015, aby nie spadły pensje i emerytury, aby nie wzrósł odsetek niezatrudnionych obywateli” - oznajmił Jaceniuk, prezentując program działalności rządu we czwartek na posiedzeniu ukraińskiego parlamentu.
  Według premiera, w 2015 roku będzie ciężko wszystkim warstwom społecznym."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/Jaceniuk-nazwal-glowne-zadanie-Ukrainy-4649/
 • @szczurobronny 15:08:19
  "Media: sytuacja z Mistralami zagraża kontraktowi Paryża i Delhi.
  Kwestia dostaw helikopterowców "Mistral" Rosji podważa zaufanie klientów do Francji i umożliwia innym światowym eksporterom broni, takim jak USA i Wielka Brytania, wykorzystywanie tej sytuacji do swoich interesów - podają francuskie media.
  Zdaniem dziennikarzy, światowi partnerzy dają do zrozumienia Indiom, że nie można polegać na obietnicach Francji. Indie, z kolei, chcą wiedzieć, czego mają się spodziewać po porozumieniach z Paryżem.
  Wcześniej Indie zawarły z Francją kontrakt na dostawę 126 średnich wielozadaniowych myśliwców bojowych Rafal, szacowany na ponad 10 mld dolarów."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/Media-sytuacja-z-Mistralami-zagraza-kontraktowi-Paryza-i-Delhi-2232/
 • @szuwarek14 15:12:38
  "Słowacja a nowa infrastruktura gazowa Europy.
  Słowacja a nowa infrastruktura gazowa Europy Słowacki operator systemu przesyłowego gazu - firma Eustream poinformowała o zamiarze budowy gazociągu ze swojego kraju do granicy bułgarsko-tureckiej. Powinien on stać się kluczowym elementem nowego systemu dostaw rosyjskiego gazu do Europy przez Turcję - uważa nasz komentator Piotr Iskanderow.
  Szacunkowy koszt słowackiego projektu - 750 milionów euro. „Rurociąg rozpoczynałby się w słowackiej wsi Wielkie Kapuszany w pobliżu granicy z Ukrainą, i kończył na granicy bułgarsko-tureckiej” - pisze bratysławska strona internetowa vEnergetike, powołując się na źródła w firmie Eustream. Przyjmuje się, że połowa trasy będzie przebiegała wzdłuż już istniejących rurociągów, a pozostała część zostanie dobudowana na terytorium Rumunii. Budowa została rozpisana na trzy lata, a zdolność przesyłowa przyszłego gazociągu może osiągnąć do 20 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie.
  Szybka reakcja słowackiej państwowej firmy energetycznej potwierdza, że europejskie kraje tranzytowe oraz konsumenci śpieszą się, aby zająć swoje miejsce w tworzonym z inicjatywy Rosji nowym systemie europejskich potoków gazu. Już dzisiaj jest jasne, że ta struktura będzie miała najbardziej zrównoważony i trwały charakter. Fakt, że Rosja dopuszcza możliwość sprzedaży swojego gazu do Turcji pozwoli wyeliminować sabotażowy wpływ osławionego Trzeciego Pakietu Energetycznego Unii Europejskiej. Turcja nie jest członkiem Unii Europejskiej i teoretycznie będzie mogła dostarczać do Europy gaz kupiony z Rosji. W związku z tym Komisja Europejska nie będzie mogła mówić o jakimkolwiek „monopolu” Gazpromu. Ponadto, dostawy gazu przez Turcję i Grecję pozwolą podłączyć do trasy tranzytu nowe kraje, które nie były uczestnikami dotychczasowego Gazociągu Południowego (South Stream) - w szczególności wspomnianą Słowację. A to oznacza nie tylko płatności tranzytowe, ale również zwiększenie stabilności całego systemu, związanej z interesami maksymalnej liczby uczestników.
  Należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie dostarczanych zasobów. Szacunkową objętość słowackiego gazociągu będzie w stanie zapewnić wyłącznie Rosja. Inni producenci po prostu nie posiadają zasobów - zauważył w rozmowie z „Rossiya segodnya” szef rosyjskiego Funduszu Narodowego Bezpieczeństwa Energetycznego Konstantin Simonow:
  Gaz pochodzący z przyszłego drugiego etapu zagospodarowania azerbejdżańskich złóż Szach-Deniz – to jedyna opcja dla Unii Europejskiej w przypadku wyłączenia Rosji. Ale to zaledwie 10 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie. Poza tym nie ma więcej gazu dla Europy ani w Iranie, ani w Iraku, ani w Turkmenistanie.
  Rezygnacja Rosji z budowy Gazociągu Południowego„wiele zmieniła na energetycznej mapie przyszłości” (je veľký škrt cez energetickú mapu budúcnosti) - całkiem słusznie podkreśla słowacka gazeta SME. Należy dodać do tego czynnik nagłego spadku światowych cen ropy naftowej. „Spadek cen ropy naftowej był znaczący i szybki, a taki ruch na rynku ropy powoduje wysoki poziom niepewności” - sugeruje dyrektor zarządzający spółki finansowej White Funds Management w Sydney Angus Gluskie. W takich okolicznościach wymogi zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego w Europie są jeszcze większe. A rosyjskie projekty najlepiej spełniają te wymagania."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_11/Slowacja-a-nowa-infrastruktura-gazowa-Europy-7555/
  ---
  - a co ma Polska? MA ZANIEPOKOJENIE rosyjskimi Su i tak codziennie a tranzyt gazu Jamałem uciekł nam sprzed nosa, nie wolno nam korzystać z ogromnego rynku w Rosji bo parch zabronił
 • @szczurobronny 15:23:59
  "Rosja zwróciła Holandii 20 ton jabłek.
  Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) nie przepuściła do Rosji około 20 ton jabłek, które zostały przewiezione z Holandii na podstawie fałszywych dokumentów - poinformował dzisiaj terytorialny zarząd w obwodzie briańskim i smoleńskim.
  Wcześniej Rosja wprowadziła na rok zakaz importu żywności z krajów, które wprowadziły sankcje wobec Moskwy: USA, krajów UE, Kanady, Australii i Norwegii. Jednak często podejmowane są próby przemytu lub przewożenia produktów, zaopatrzonych w fałszywe dokumenty."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/Rosja-zwrocila-Holandii-20-ton-jablek-3327/
 • @szuwarek14 15:34:40
  "Bułgaria znalazła zamiennik dla Gazociągu Południowego.
  Premier Bułgarii Boyko Borisov zaproponował zbudowanie magazynu gazowego w Warnie, gdzie miał się rozpocząć bułgarski odcinek Gazociągu Południowego.
  Jak podkreślił szef bułgarskiego rządu, sfinansować budowę magazynu może UE. „UE zapłaci za ten węzeł gazowy, zrobimy w Warnie centrum dystrybucyjne unii energetycznej i jesteśmy nr 1 pod względem dywersyfikacji” - oznajmił Borisov.
  Budowa Gazociągu Południowego została zawieszona przez Rosję 1 grudnia. Moc przepustowa gazociągu miała wynieść 67 mld metrów sześciennych gazu rocznie."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/Bulgaria-znalazla-zamiennik-dla-Gazociagu-Poludniowego-7060/
  ---
  - kolejny bantustan zepchnięty na margines przemysłowy buduje sobie baniaki na katarski lub amerykański gaz, ciemny lud zapłaci, przemysł z takiego kraju ucieknie
 • @szuwarek14 15:37:37
  "czeczeński batalion Śmierć"
  http://cs540102.vk.me/c624126/v624126145/dc71/IfsH6-Ph7dE.jpg
 • @szczurobronny 11:49:26
  Marszałek Rokossowski - zszargany i poniżony , bo w strasznie trudnych warunkach walczył o Polskość. Marszałek Konstanty Rokossowski - szczery polski patriota , wróg bermanowskiej żydowskiej kliki z CBKP http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fe/Rokossovsky_1916.jpg/200px-Rokossovsky_1916.jpg Konstanty Rokossowski w mundurze marszałka Polski Jest naszym obowiązkiem wobec prawdy i historii przypomnieć rzeczywiste losy i motywy działania człowieka , który z powodu tragizmu losów Polski i Polaków został arbitralnie w stalinowskim stylu zaszufladkowany jako " radziecki marszałek w polskim mundurze " , czy " pełniący obowiązki Polaka " . Postaramy się dowieść , że jest to czarny pijar robiony marszałkowi Rokossowskiemu przez jego wrogów , którzy nie mogą mu darować jego odważnej patriotycznej postawy w mrocznym okresie stalinizmu . Według Polskiego Almanachu Błękitnego rodzina Rokossowskich przez wieki była rodziną baronów . Sam Konstanty wiele czasu spędzał w majątku swojego wuja , który był ziemianinem . Nauczył się tam jeździć konno i uzyskał solidną edukację patriotyczną . Ze względu na niezamożny status swojej rodziny - ojca i matki od młodości bliskie mu były hasła lewicowe . Brał udział w warszawskich manifestacjach studentów i robotników . Za to trafił na Pawiak . Po wyjściu z więzienia poszedł za bratem do armii carskiej . Było to zgodne z instrukcją Romana Dmowskiego , aby tworzyć polską siłę w armii rosyjskiej . W czasie Rewolucji Październikowej oddział , w którym służył Konstanty podzielił się . On ze względu na swe sympatie lewicowe pozostał z częścią rewolucyjną . Dostrzeżono jego zdolności organizacyjno - wojskowe , wybrano oficerem i zaczął robić karierę wojskową . Został razem z późniejszym bohaterem Wielkiej Wojny Ojczyźnianej , zdobywcą Berlina Żukowem wysłany do szkoły kawalerii w Leningradzie , po której Rokossowski został doradcą w armii mongolskiej . Następnie był dowódcą na Syberii i w Buriacji .W 1936 roku został dowódcą garnizonu w Pskowie . Tam został aresztowany w czasie czystek 1937 roku . I tu zaczynają się najciekawsze wątki w życiorysie Konstantego Rokossowskiego . Został oskarżony o współpracę z wywiadem polskim i japońskim . Ponadto jego brat , z którym służył w armii rosyjskiej , wrócił do Polski i został oficerem Służby Śledczej Policji Państwowej . Jest tajemnicą poliszynela , że popularna polska dwójka czyli II Oddział SG współpracował z Japończykami na odcinku przeciwradzieckim , wykorzystując często Polaków służących w aparacie państwa radzieckiego , w tym w wojsku . Na dodatek Służba Śledcza Policji Państwowej , gdzie służył jego brat zajmowała się także rozpracowaniem ruchu komunistycznego . Nabrawszy podejrzeń NKWD doszło do Rokossowskiego i musiało nawet w tej obłędnej szpiegomanii znaleźć jakieś poszlaki wskazujące na współpracę Rokossowskiego z dwójką . Torturowano go strasznie . Połamano mu żebra i wybito zęby (według relacji córki ta trauma spowodowała u niego nawyk , że do końca życia trzymał przy sobie pistolet , nawet podczas snu , mówiąc , że drugi raz żywcem już go nie wezmą ) . Współwięźniowie relacjonowali, że Konstanty tłumaczył im , by niczego nie podpisywali i nikogo swoimi zeznaniami nie obciążali . Mówił im , że jeśli zostaną zabici , to będą mieć czyste sumienie , że nikogo ze sobą nie zabrali . To dowód na przesiąknięcie Rokossowskiego polską metodologią i łacińską aksjologią . Rokossowskiego skazano na karę śmierci , ale podczas procesu wykazał się niezwykłą bystrością umysłu . Otóż według relacji pułkownika Włodzimierza Trylińskiego Konstanty miał zauważyć , że osoby obciążające go już nie żyły , więc zarzucił sądowi wiarę w życie pozagrobowe , co w państwie komunistycznym było uznane za herezję , więc sąd zmienił mu wyrok i skazał go " tylko " na 10 lat łagrów . Wszystko jednak zmieniło się w 1940 roku. Stalin szykował się do wojny z Niemcami i podboju Europy , więc potrzebni mu byli fachowi dowódcy . Upomniał się więc o niego nowy minister obrony ZSRR Timoszenko . Wstawiono Konstantemu zęby, a nawet wysłali z rodziną na wczasy do Soczi , aby nabrał sił . W czasie II Wojny Światowej, zwanej w ZSRR i w wielu krajach WNP Wielką Wojną Ojczyźnianą Konstanty Rokossowski był jednym z najwybitniejszych radzieckich dowódców , między innymi świetnie dowodził obroną Moskwy , uczestniczył także w bitwach pod Stalingradem i pod Kurskiem. Został odznaczony licznymi , najwyższymi orderami radzieckimi , w dowód uznania został dowódcą 1 frontu Białoruskiego , liczącego 1 milion żołnierzy przy rozciągniętej na 900 km linii wojsk. Był to wówczas największy front w Armii Czerwonej . Pod koniec czerwca 1944 roku otrzymał za swe niewątpliwe zasługi otrzymał od Stalina stopień Marszałka Związku Radzieckiego. Jednakże jako głównodowodzący wojsk kroczących na Berlin zatrzymał się na przedpolach Warszawy i to właśnie z jego rodzinnym miastem wiąże się koniec jego dalszych wojennych sukcesów. Został ofiarą misternie utkanej strategicznej gry Stalina . W swoich pamiętnikach napisał , że wybuch powstania w jego rodzinnej Warszawie był dla niego ogromnym ciosem . Pisał , że nie otrzymał żadnego apelu o pomoc od powstańców . Lecz on sam wydał generałowi Zygmuntowi Berlingowi - dowódcy 1 Armii WP rozkaz wysłania łącznika do powstańców . łącznik dotarł , przekazał nawet hasła i kody łączności . Ale okazało się , że apel powstańcy przekazali już Kremlowi , nie zaś jemu , dowódcy frontu . Mógłby jeszcze wiele zrobić zanim zareagował Stalin , któremu zależało na wykrwawieniu Warszawy niemieckimi rękoma . Marszałek Rokossowski bardzo chciał wyzwolić swoją rodzinną Warszawę , gdzie się urodził i gdzie mieszkała jego siostra Helena - bardzo gorliwa katoliczka . Ta sytuacja pokazuje kolejny dowód na wielki patriotyzm Konstantego Rokossowskiego i niestety w bardzo złym świetle ukazuje ludzi z kierownictwa Komendy Głównej Armii Krajowej , ukazuje możliwość infiltracji KG AK przez NKWD czy GRU oraz służby niemieckie . Wszak obu tym stronom zależało na zniszczeniu Warszawy. Stalin mu tego nie darował . Ta narodowa i patriotyczna postawa Rokossowskiego w czasie Powstania Warszawskiego była powodem jego odsunięcia z funkcji głównodowodzącego Frontem Białoruskim , 12 listopada 1944 roku jego miejsce zajął marszałek Żukow , jego główny konkurent , a Konstantemu przypadło dowodzenie mniej ważnym 2 Frontem Białoruskim . No i to Żukow dobył Berlin , a Rokossowski tylko oskrzydlał główny atak . Jako rekompensatę Stalin powierzył mu dowodzenie Defiladą Zwycięstwa w Moskwie . Zaraz po wojnie został jednak zmarginalizowany . Sam też kariery nie chciał robić , wolał być z dala od polityki . Był bardzo zadowolony z faktu , że mianowano go głównodowodzącym Północnej Grupy Wojsk Armii Czerwonej . Choć kochał Polskę , to bardzo nie podobało mu się to co się działo w ówczesnej polskiej polityce . Wiedział , że miały miejsce aresztowania oficerów , rozstrzeliwania i pokazowe procesy . Przypominała mu się straszliwa atmosfera Wielkich Czystek w ZSRR po 1937 roku , której sam straszliwie doświadczył . Nie paliło mu się do polityki . Niemniej naciski Stalina i Bieruta spowodowały , że w 1949 roku został powołany na urząd polskiego ministra obrony narodowej i jednocześnie mianowano go marszałkiem Ludowego Wojska Polskiego . W 1950 roku został członkiem Biura Politycznego KC PZPR , a w 1952 roku wicepremierem . Za jego czasów Ludowe Wojsko polskie otrzymywało najnowocześniejsze uzbrojenie z ZSRR , i było najsilniejszą armią w Układzie Warszawskim oprócz ZSRR . Polska miała zapasy amunicji na miesiąc walk , a już w latach późniejszych po odejściu Rokossowskiego już tylko na tydzień . Często się zarzuca marszałkowi Rokossowskiemu , że czas jego rządów to był mroczny okres terroru i sowietyzacji armii . I oczywiście to on osobiście za ten terror miał być odpowiedzialny . Jest to propagandowa manipulacja stworzona przy pomocy teorii dowodów Andrieja Wyszyńskiego . Otóż trzeba pamiętać , że marszałek Rokossowski był osaczony z dwóch stron . Przez jego zastępcę generała Stanisława Popławskiego - Rosjanina , który trząsł Informacją Wojskową i był przez Moskwę wyznaczony do " pilnowania " Rokossowskiego , z drugiej strony przez MBP , którym faktycznie trząsł Jakub Berman . Warto pamiętać , że to marszałek Rokossowski wydał rozkaz , że przed aresztowanie każdego oficera trzeba uzyskać zgodę jego przełożonego . Marszałek bowiem liczył , że w taki sposób uda mu się uchronić wojsko przed czystkami . Tak między innymi uratował generała Franciszka Cymbareicza , wiceministra MON , który poskarżył się marszałkowi , że jest zagrożony aresztowaniem własnej osoby i poddany presji podpisywania zgody na aresztowania . Uratował marszałek Rokossowski wolność i życie wielu osobom , które pisały do niego listy lub mu się skarżyły . Uratował nawet oficera Narodowych Sił Zbrojnych . Gdyby nie marszałek Rokossowski to terror w LWP byłby znacznie większy . Jednocześnie przez cały ten okres polonizował LWP . Między innymi odsunął dowódcę Pomorskiego Okręgu Wojskowego w Toruniu gen . Nikołaja Iwanowa za to , że ten mówił po rosyjsku , a nie po polsku i mianował na jego miejsce już polskiego oficera . Mało kto wie , że marszałek u ministra edukacji wywalczył listę polskich książek patriotycznych , które sam czytał i chciał by każdy Polak je przeczytał . Natomiast jeśli idzie o walkę polityczną w łonie PZPR , to marszałkowi Rokossowskiemu było najbliżej do frakcji natolińskiej . To właśnie Natolińczycy , ci propolscy od lat 50-tych komuniści, ze swoim przywódcą Zenonem Nowakiem widzieli w marszałku ważną postać , która mogła przeciwstawić się dominującej w partii i w państwie , wywodzącej się z mafijnej , utworzonej w Moskwie przez Stalina organizacji o nazwie Centralne Biuro Komunistów Polski - CBKP frakcji puławskiej czyli tzw . żydokomunie , mającej swe korzenie jeszcze w SDKPiL i KPP . Lider Puławian , Jakub Berman uznał Rokossowskiego za śmiertelne zagrożenie dla siebie i swoich stronników , więc od początku urzędowania marszałka montował przeciwko niemu intrygi , a także przy pomocy Urzędu Bezpeczeństwa zbierał przysłowiowe haki na marszałka . Jednym z nich był powielony z czasów Wielkich Czystek zarzut , że utrzymywał dobre stosunki z bratem , przedwojennym oficerem Służby Śledczej Policji Państwowej , oraz , że jego bardzo wierząca siostra Helena , z którą także utrzymywał dobre stosunki , znała Prymasa Wyszyńskiego . Berman chciał aresztowania marszałka , lecz ten miał zbyt silną pozycję , więc ograniczył się do robienia mu czarnego pijaru . Marszałek popierał polonizacyjne prądy w PRL i PZPR , za co był przedmiotem ostrej krytyki ze strony Puławian . Na VII plenum KC PZPR ( 18-28 lipca 1956 roku) marszałek powiedział rzeczy , których do dziś wielu mu nie zapomniało . Mianowicie mówił o bezpodstawnym uprzywilejowaniu towarzyszy żydowskich w państwie i w partii , oraz że należy szanować godność narodową Polaków . Na to I Sekretarz KW PZPR w Łodzi - Michalina Tatarkówna Majkowska , przedstawicielka chazarskich Puławian odpowiedziała mu wprost : "Chcecie mieć wojnę , to będziecie ją mieć" . Polski Październik 1956 roku , który rozpoczął wiosnę po mroźnym i mrocznym okresie stalinizmu , dla marszałka Rokossowskiego okazał się niestety ciosem w serce . Natolińczycy , którzy już od dłuższego czasu domagali się uwolnienia Gomułki , zostali przez niego wystawieni do przysłowiowego wiatru . Puławianie posiadający środki masowego przekazu zmanipulowali Gomułkę ( także poprzez jego chazarską żonę Zofię Gomułkową ) w taki sposób , że uwierzył ich manipulacji . A polegała ona na tym , że ci faktyczni zbrodniarze i agenci NKWD siebie samych przedstawili jako odnowicieli i demokratów , a Natolińczykom i samemu marszałkowi Rokossowskiemu zarzucili stalinizm i proradziecką postawę . Niestety Gomułka , po raz kolejny zresztą dał się na tę misterną mistyfikację nabrać . W konsekwencji frakcja Natolińczyków przegrała , a marszałka Rokossowskiego zdjęto z urzędu i potraktowano jako Rosjanina , co było dlań potężnym ciosem . Ujął się honorem , nie przyjął żadnych pieniędzy i honorariów , zapakował się w małe walizki i wyjechał z Polski . Przed odjazdem miał powiedzieć znajomym : " W Polsce moja noga już więcej nie postanie . Dla Polaków będę już zawsze Rosjaninem , a dla Rosjan Polakiem " . Jego fachowość nadal cenili jednak Radzianie i w latach 1958-1962 pełnił rolę wiceministra obrony narodowej ZSRR , a potem aż do śmierci w 1968 roku pozostawał członkiem grupy inspektorów generalnych armii radzieckiej . Marszałek Rokossowski zawsze mówił , że jest Polakiem . Mimo , że całe swoje dorosłe życie spędził w Rosji i ZSRR , to nigdy dobrze nie mówił po rosyjsku , miał silny polski akcent . Był bardzo zdenerwowany , gdy w Moskwie generałowie polscy jak Jaruzelski mówili doń po rosyjsku . Od razu kazał zwacać się do siebie po polsku , mówiąc , że jest Polakiem jak oni . Jednak do końca życia pozostała w nim wielka gorycz , żal do Polski , która tak okrutnie go potraktowała i do której już więcej nie chciał jeździć . Ale swą rodzinę wychował w polskim duchu . Kult polskości był tam na tyle silny , że jego dzieci odebrały polskie wychowanie , w mieszkaniu wnuka marszałka wisiał biały orzeł , mapa Polski , a w biblioteczce stał kanon polskiej literatury . Z wnukiem rozmawiał tylko po polsku , a jego prawnuczka Ariadna Rokossowska została ochrzczona w polskim kościele w Moskwie . To pokazuje jak można nawet w bardzo trudnych czasach i warunkach przekazać polskiego ducha z pokolenia na pokolenie . Takie zdolności wychowawcze posiadał marszałek Rokossowski . Marszałek Konstanty Rokossowski był wielkim Polakiem , którego mali antypolacy uczynili Rosjaninem i Radzianinem . Taki jego obraz tkwi do dziś w świadomości przeciętnego Polaka . Do dziś mszczą się na nim bezwzględni biurokraci , zabierając ulicom , parkom , skwerom jego imię , niszczy się jego pomniki i portrety . Przyszła Nacjokratyczna Polska będzie musiała postawić sobie za punkt honoru odbudowę jego dobrego imienia , na które sobie bezwzględnie zasłużył . Niniejszy artykuł ma właśnie na celu przywrócenie mu tej pamięci i godności . Cześć Jego Pamięci ! Ps. Bezpośredniego konfliktu z marszałkiem się obawiano , niemniej bezpieka Jakuba Bermana zbierała na niego haki , a Żydokomuna z Tatarkówną Majkowską na czele otwarcie groziła Natolińczykom wojną . W końcu starcie z Rokossowskim i Natolińczykami Puławianie wygrali , co potem negatywnie się odbiło na przyszłości całej PRL . Największy dowódca II WS, dowódca 16 armii w obronie Moskwy, dowódca frontu dońskiego w Bitwie Stalingradzkiej, dowódca frontu centralnego w Bitwie Kurskiej - samodzielnie podjął decyzję ostrzału artyleryjskiego wyprzedzając natarcie niemieckie, twórca i wykonawca operacji Bagration - wyzwolenie Białorusi i wyjście nad Bug I frontu białoruskiego, dał pierwszeństwo przekroczenia Bugu I Armii Wojska Polskiego. Kawaler najwyższych odznaczeń alianckich. Nazwiska tego oficera NSZ niestety nie znamy . Możemy natomiast podać źródło , od którego pochodzi komunikat o nim . Był to świętej pamięci Janusz Krzyżewski , który znał tę sprawę , był wszak działaczem Ligi Narodowo Demokratycznej . Istotą jej działalności było badanie zjawisk , nazwisk ze względów konspiracyjnych starano się nie ujawniać , zapamiętywano je tylko dla siebie . Niemniej cieszymy się , że Pan Arcus się tym zainteresował , i dziękujemy za ocenę naszego artykułu . Jeśli po części się z nami Pan nie zgadza , to za pewne różnimy się pięknie .Ciekawa była sprawa przekazania przez Rokossowskiego 1 mln złotych na remont kościoła garnizonowego w Rzeszowie. Byli tacy którym było to nie w smak, ale kto chciał ryzykować konflikt z Marszałkiem. Ciężko będzie znaleźć rzetelną biografię Marszałka Rokossowskiego w języku polskim , gdyż jest to u nas postać wyklęta . Nawet rzetelni badacze w wypadku oceny tej osoby niestety często kierują się wpojoną w świadomość Polaków przez bermanowców opinią , że Rokossowski to " ruski marszałek w polskim mundurze " . Wynika to z bardzo niskiej kultury informacyjnej , panującej w naszym życiu publicznym , nad czym ubolewamy . Stereotypy wciąż górują nad pojęciami .To jest właśnie , z czego niewiele osób zdaje sobie sprawę spuścizna stalinowskiej , radzieckiej metodologii i chazarsko - turańskiej mentalności, do dziś panującej w naszej nauce( a raczej pseudonauce ) i publicystyce , więc takie mamy tego konsekwencje . Trzeba odbudować prawdziwą polską naukę , wtedy też pojawią się dzieła naukowe z prawdziwego zdarzenia . Wracając jednak do istoty problemu , to być może biografie rosyjskojęzyczne będą bardziej rzetelne , choć z kolei tam wątki polskie , narodowe i patriotyczne u Rokossowskiego mogą być okrojone lub całkowicie przemilczane . Dla obydwu stron jego prawdziwa postawa jest trudna do przełknięcia .Choć w Rosji do dziś uważany jest za wybitnego dowódcę , stratega i znawcę wojskowości , u nas niestety jest przedstawiany jako prymitywny siepacz , niemalże kozacki . Natomiast rosyjscy weterani II wojny uważają go za najbardziej kompetentnego i ludzkiego dowódcę armii radzieckiej w tamtym czasie , co tym samym dowodzi , że starał się być tam gdzie tylko mógł łacinnikiem a nie zwolennikiem metod turańskich , charakterystycznych dla Rosji i jej armii . To potwierdza tylko , jak silnie zakorzenione było w nim polskie wychowanie i wykształcenie z lat młodości i z czasów możliwego współdziałania z polską dwójką ( tu kłaniają się dalekosiężne cele Akcji Prometejskiej - ukształtowanie narodów ZSRR według kanonów kultury polskiej i zasad cywilizacji łacińskiej). Najlepiej jednak jest zapoznać się z relacjami członków rodziny , lub osób , które bezpośrednio Marszałka znały , oraz tych , którzy widzieli jego mężną i prawą postawę nie znając go bezpośrednio . Tak też my uczyniliśmy , pisząc ten tekst . Pomocne nam tu były też zasady kryminalistyki brytyjskiej , zgodnie z którymi coś jest wtedy wiarygodne , gdy uda się otrzymać ten sam lub bardzo podobny komunikat z co najmniej dwóch lub trzech niezależnych od siebie źródeł . Wtedy informacja wydaje się być pewną.
 • @szuwarek14 15:47:37
  "Rosja przyzna Ukrainie 5 mln dolarów.
  W 2014 roku Rosja przeznaczy do 5 mln na pomoc humanitarną dla ukraińskiej ludności w ramach Światowego Programu Żywnościowego ONZ - podaje biuro prasowe gabinetu ministrów Rosji.
  Poza tym, przed końcem roku rosyjscy senatorzy zamierzają wysłać dzieciom na południowym wschodzie Ukrainy co najmniej 5000 prezentów - oznajmił dzisiaj wiceprzewodniczący Rady Federacji Rosji Jurij Worobjow. Oznajmił on również, że obecnie tworzony jest fundusz, do którego senatorzy przesyłają swoje dzienne pensje na rzecz ukraińskich dzieci, które ucierpiały wskutek ataków artyleryjskich.
  Worobjow podkreślił, że Duma Państwowa FR również przygotowuje prezenty dla dzieci."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/Rosja-przyzna-Ukrainie-5-mln-dolarow-5087/
 • @szuwarek14 15:54:21
  http://cs625723.vk.me/v625723278/e642/8hp4CeUMSgY.jpg
 • no dość już tego!!!! a żeż gówno mnie obchodzi, czego chce jakieś ussa!!!
  gówno mnie obchodzi, co jakiś roberst czy inny kery mówi czy pisze czy co tam on robi! Gówno mnie to obchodzi!!!

  Obchodzi mnie, co się dzieje w Polsce, dlaczego ussa może się u nas tak szarogęsić. Obchodzi mnie, dlaczego banki wpędzają ludzi w nędzę i samobójstwa!

  Gówno mnie obchodzi, na co aktualnie obraziła się Merkel.

  Obchodzi mnie, jak przywrócić w Polsce rozwój przemysłu!!!
  Obchodzi mnie, jak zatrzymać masową emigrację za chlebem!!!

  Gówno mnie obchodzi, co uchwala jakiś amerykański kongres czy inne zgromadzenie pomyleńców.

  Obchodzi mnie, jak zrobić, by ludzie mogli u nas normalnie żyć!!!
  Obchodzi mnie, dlaczego rząd mieniący się polskim stale naraża nasz kraj na straty i niebezpieczeństwo wojny!!!
  Obchodzi mnie Polska!!!

  Gówno mnie interesuje, dlaczego unia europejska obraziła się na rosyjski rynek.

  Obchodzi mnie, dlaczego rosyjski rynek musiał zamknąć się na polskie produkty!!!

  Dlaczego żaden Polak nie napisze, czego on chce?????
  Dlaczego żaden Polak nie napisze, jak widzi nasz kraj w przyszłości????
  Pisanie, że ameryka to, ameryka tamto jest gówno warte.

  Paszły won amerykańskie okupanty z polskiej, słowiańskiej ziemi!!!
  Z polskiej ziemi, wyzwolonej krwią Bohaterskich Żołnierzy Armii Czerwonej, dzięki którym dostaliśmy piękny, zasobny we wszystko obszar, na którym już w 20 lat po wojnie udało się sytuację opanować, kraj odbudować i zwiększyć przyrost naturalny POLAKÓW!!!

  Gówno mnie obchodzi, co się amerykanom nie podoba a co się im podoba. Mają swój kraj - ukradziony Indianom - to niech tam siedzą, żrą swoje cham burgery a od nas wynocha!!!

  Ja chcę, żeby Polacy nawiązali kontakty zarówno polityczne jak i gospodarcze z naszymi Braćmi Słowianami - z Rosjanami!!!
  Nie chcę myć dupy gestapowcowi niemieckiemu i zakładać mu pampersy.
  Nie chcę myć garów u Anglików.
  Nie chcę wyjeżdżać z naszego pięknego i zasobnego kraju tylko dlatego, że zdrajcy oddali go w ręce pomyleńców amerykańskich czy kolonizatorów niemieckich.

  Niech każdy zostanie u siebie, na tym terenie, który ma i zatroszczy się o biednych w swoim kraju, zajmie się w swoim kraju bezdomnymi, bezrobotnymi i ludźmi starymi.

  Czy dla Niemca jego rodzice to tylko balast? a nie zobowiązanie międzypokoleniowe i więzy krwi???

  Czy mieszkańcy USA nie są zdolni do wybrania takiego rządu, który miałby na względzie dobro obywateli?

  Gówno mnie obchodzi, na co mi unia - której ja nie wybierałam - pozwala i czego mi zabrania.
  Gówno mnie obchodzą kwoty mleczne i krzywizna ogórka.

  Ja chcę, by w naszym kraju było normalnie. By ludzie mieli pracę jak za PRLu, by dzieci miały przyszłość a starzy ludzie spokojną starość.
  To nie są wielkie wymagania. To są wymagania minimalne, to jest normalność, jaka powinna u nas zapanować.

  Powstańcy z Donbasu walczą właśnie o normalność. O bezpieczeństwo obywateli, o pracę dla każdego, o opiekę zdrowotną dla chorych i starych, o spokój w ich kraju. Chcą oni własnymi rękami pracować na własne życie ale nie chcą być niewolnikami jakichś "oligarchów", ludzi wziętych nie wiadomo skąd i nie wiadomo jak uczynionych bogatymi.

  Dość już nieustannego prezentowania stanowiska ameryki czy niemców. Niech oni sobie rządzą się u siebie.

  My mamy nasz kraj, mamy Polskę i powinniśmy coś dla niej robić, a nie tylko jechać za mamoną.
  Niech zachód w dupę wsadzi sobie swoje pieniądze niech przestanie się u nas rządzić. My sobie poradzimy szybko, gdy tylko oni swoje łapska od nas zabiorą.

  To już jest nie do zniesieni, to namolne prezentowanie stanowiska państw zachodnich, a kompletne przemilczanie naszych, polskich interesów.

  Dlaczego uchwały jakiegoś amerykańskiego kongresu nawołujące do wojny światowej przyjmujemy bez protestu???? Dlaczego???
  Jeżeli oni tam chcą ginąć, to niech sami sobie strzelają w swoje durne łby. Będzie szybciej i sprawiedliwiej.

  My tu, na ziemi słowiańskiej, chcemy żyć, chcemy wychowywać nasze dzieci w spokoju, chcemy pracować dla dobra naszego kraju i nic nas nie obchodzą wymysły pomyleńców z unii czy ussa.

  Zastanówcie się , ludzie, co robicie.

  Piszecie o tym, co chce ameryka ale ani słowa o tym, czego wy chcecie. Czy już nic nie chcecie? czy już tak was opanowali, że nawet nie jesteście zdolni wyartykułować własnych potrzeb?

  Donbas i Ukraina są naturalnym następstwem tego, co się stało w Polsce. Czy wy tego nie widzicie?

  Ukrainę krytykujecie? Ukrainę chcecie zbawiać? A nie łaska najpierw zająć się własnym krajem?

  Co komu może pomóc doradztwo jakiegoś polskiego dziada?
  Wzmocnijmy najpierw nasz kraj, a potem zajmujmy się pomaganiem innym. Po co się dziwić, dlaczego Ukraińcy tacy są?
  Niech Polacy zaczną się dziwić, dlaczego oni sami tacy są.

  Skierujmy uwagę na nasze, polskie sprawy, zastanówmy się, jak to naprawić a nie gadajmy głupot, że wszystko stracone. Stracone to będzie, jeżeli będziemy tak gadać. O to naszym wrogom chodzi. W nas jest ta siła, która umożliwi odbudowę naszej Ojczyzny. Musimy chcieć ją aktywować, a nie wciąż zasilać energią naszych wrogów.
  Powiedzmy wreszcie: dość! i zacznijmy od nowa.
 • @szuwarek14 15:55:17
  "Jak Wall Street zniszczyło amerykańskie marzenia?
  Opowiada o tym Rafałowi Wosiowi twórca reaganomiki, Paul Craig Roberts. Początkiem zła była według niego globalizacja. Wielki kapitał dostrzegł szansę na szybkie pomnażanie zysków poprzez eksploatację wychodzących z komunizmu państw. Inwestorzy powiedzieli do firm: zobaczcie, tam są niesamowite szanse na krociowe zyski. Nadal ich nie widzicie? To my zaraz pójdziemy do waszych konkurentów i sfinansujemy im przejęcia waszego biznesu. Więc i tak wasze firmy trafią do Chin. Ale już niestety bez was na pokładzie. Więc lepiej zróbcie to, co wam mówimy!
  Do tego trzeba dodać kolejnych prezydentów działających wyraźnie w interesie finansowych spekulantów (Clinton i Bush) oraz kompletny upadek ekonomii jako nauki.
  Wielki kapitał, a zwłaszcza sektor finansowy, zainwestował wiele w to, by do globalizacji dorobić opowieść pod tytułem „To jest w interesie każdego z nas. Nikt na niej nie straci, a wszyscy zyskają”. […] Wielki kapitał po prostu kupił sobie amerykańską klasę ekonomiczną. Uczynił z niej swoich lobbystów. Stworzył sieć grantów badawczych, think tanków. Niektórzy ekonomiści przechodzili wręcz do biznesu, zasiadając w zarządach spółek finansowych. Ekonomia w latach 90. i na początku XXI wieku przestała być nauką. Stała się propagandą.
  Koncentracja kapitału w ręku najbogatszych pozwoliła im wykorzystać słabości demokracji, by przekształcić USA w państwo lobbingowe. Państwo takie przestaje działać w interesie obywateli, ale działa pod dyktando silnych lobbystów. W Stanach niezależnie od politycznego rozdania rządzi więc kilka potężnych organizacji lobbystycznych. Najważniejsza z nich to Wall Street, a więc banki i instytucje finansowe. Drugą jest sektor militarny oraz bezpieczeństwa. Wyjątkowo groźny dla reszty świata, co pokazały wypadki sprzed dekady. Trzeci blok to potężne lobby izraelskie. Potem jeszcze lobby górniczo-naftowe.
  Dobrą puentą stanowi odpowiedź na stwierdzenie dziennikarza: Gdy się tego słucha, to aż trudno uwierzyć, że Amerykanie nie wyszli jeszcze masowo na ulice. Paul Craig Roberts odpowiada: Szczerze? Bo nie ma w tym kraju żadnych wolnych mediów.
  Ten opis jest bez wątpienia prawdziwy, choć jednostronny. Zalążki tej sytuacji znalazły się niestety jeszcze w rządach Reagana. Ten wielki Prezydent uwierzył Friedmanowi i zaakceptował reguły monetaryzmu. Obniżenie podatków i przejęcie kontroli przez sektor finansowy doprowadziły do wzrostu stóp procentowych (ucierpieliśmy na tym, gdyż Polska stała się de facto bankrutem) oraz wielkiego deficytu w handlu zagranicznym oraz dziury budżetowej. Bardzo to wzmocniło pozycję bankierów. W Europie podobne działania podjęła Margaret Thatcher, która dodatkowo wprowadziła masową prywatyzację za pośrednictwem rynku finansowego. Przyspieszyło to przejmowanie dominującej roli w gospodarce przez banki. Reagan i Thatcher znacząco różnili się w kwestii polityki społecznej. Premier Wielkiej Brytanii obawiała się wpływów socjalistów, więc postawiła na rozbicie solidarności i poczucia sprawiedliwości społecznej. Doktryna Reagana natomiast zakładała upowszechnianie dobrobytu, co miało być najważniejszym argumentem przeciw socjalizmowi."
  http://www.argumenty.net/moduly/monitor/582-reaganomics
 • @nana 15:57:55
  najpierw musielibyśmy pogonić okupanta a do tego potrzebujemy pomocy Rosji o czym okupant też wie i straszy Rosją przy każdej okazji
 • @nana 15:57:55
  w artykule poniżej odpowiedź dlaczego Polacy siedzą jak zombie:
  "Dobrą puentą stanowi odpowiedź na stwierdzenie dziennikarza: Gdy się tego słucha, to aż trudno uwierzyć, że Amerykanie nie wyszli jeszcze masowo na ulice. Paul Craig Roberts odpowiada: Szczerze?
  Bo nie ma w tym kraju żadnych wolnych mediów."
 • @Kula Lis 62 15:49:42
  czytałem ten artykuł, bo to jeden taki przypadek zwłaszcza teraz na fali produkowania "żołnierzy wyklętych " i innych wysoce kontrowersyjnych bohaterów - agentów gestapo, agentów trockistów, agentów zachodu w szerokim pojęciu, historia nie jest czarno-biała jak ją piszą politycy dla głąbów
 • @szczurobronny 15:58:53
  " Niewolnicy Europy
  Tak funkcjonuje nowoczesne niewolnictwo – naszym jedynym atutem są biedacy gotowi wypruwać sobie żyły za półdarmo, inwestuj u nas!
  I. Nowoczesne niewolnictwo

  „Są tylko dwa państwa w Europie z tak tanimi pracownikami: Polska i Albania” - tak chwalił sobie inwestycję w Polsce przedstawiciel włoskiego koncernu produkującego słodycze na spotkaniu z polskim biznesmenem. To była prywatna rozmowa o której doniosły mi wróbelki, więc nie podam nazwy tej firmy, ale każdy z Czytelników może sobie sprawdzić w internecie jakież to włoskie słodkości są wytwarzane w naszym kraju. Dodatkowym atutem w oczach italskiego inwestora jest brak mafii, czyli zmory włoskiej gospodarki, której trzeba się na każdym kroku okupywać, by móc w ogóle prowadzić jakąkolwiek działalność. Po prostu – żyć nie umierać.

  Warto w tym kontekście przypomnieć prospekt „Investing in Poland 2014” w którym województwo warmińsko-mazurskie chwaliło się: „Mamy największą stopę bezrobocia w Polsce i najniższe zarobki. Dzięki temu zapewniamy inwestorom bogate zasoby taniej siły roboczej”. Innymi słowy – naszym jedynym atutem są biedacy gotowi wypruwać sobie żyły za półdarmo, inwestuj u nas! Tak funkcjonuje nowoczesne niewolnictwo – system pod pewnymi względami bardziej perfidny od niewolnictwa tradycyjnego. Niegdyś pan musiał niewolnika odziać, nakarmić, zapewnić dach nad głową, a nawet leczyć (niewolnik był drogi, trzeba było dbać o inwestycję). Dziś te wszystkie obowiązki odpadają. Dostajesz dziesięć złotych brutto za godzinę na śmieciówce i radź sobie człowieku – opłać czynsz, rachunki, nakarm się i ubierz. A jeśli ci mało, to spadaj na zmywak do Anglii, lub do bauera na pole.

  II. Łże-liberalizm dla ubogich

  Powyższe refleksje naszły mnie, gdy uświadomiłem sobie, że jakoś tak niepostrzeżenie minęła kolejna rocznica podpisania „Porozumień Sierpniowych”. Na ile współczesna Polska odzwierciedla pragnienia tych, którzy o nią walczyli, często przypłacając swa walkę zdrowiem, życiem, a co najmniej wykluczeniem, zepchnięciem na margines, a dziś nędzą na głodowej emeryturze? Z ciekawości zajrzałem sobie na stronę Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, by dowiedzieć się jakież to atrakcje prócz „bogatych zasobów taniej siły roboczej” ma do zaoferowania. I tu pytanie: co wspólnego z kapitalizmem, lub liberalizmem, który ponoć u nas panuje, mają dofinansowania z budżetu inwestycji przygotowywanych pod zatrudnienie „taniej siły roboczej” na umowach śmieciowych? A takowe oferuje wspomniana „strefa” – nie ona jedna zresztą. Spójrzmy: „dla województwa warmińsko-mazurskiego maksymalną wysokość pomocy przepisy ustalają na poziomie 50% kwalifikowanych kosztów nowej inwestycji lub 50% dwuletnich kosztów pracy nowo zatrudnionych pracowników” .

  Oto łże-liberalizm w całej swej okazałości. Łże-liberalizm, czyli po prostu kolejna mutacja socjalizmu. Ów neo-socjalizm polega na sprzęgnięciu „inwestorów” z władzą polityczno-urzędniczą w jeden organizm żerujący na reszcie społeczeństwa. Efekty? Prócz gnębienia nieuprzywilejowanych, najczęściej drobnych i średnich rodzimych przedsiębiorców (bo ktos jednak te podatki przeznaczone na udelektowanie wielkich inwestorów zapłacić musi) mamy postępującą pauperyzację, bo bogactwo nie ścieka w dół, tylko jest wyprowadzane – kapitał ma bowiem, wbrew popularnemu mitowi, narodowość. My zostajemy z papierowymi słupkami wzrostu PKB z którego nic nie wynika, bo jego owoce konsumuje nie ten, kto go realnie wypracował.

  Albo jeszcze inaczej: liberalizm mamy dla biednych. Mamy liberalne koszty pracy i elastyczne formy zatrudnienia, często przez współczesne biura wynajmu niewolników, czyli agencje pracy tymczasowej, a dla uprzywilejowanych socjalizm - pomoc publiczną przy inwestycjach, zwolnienia z podatków, ulgi i preferencje. Wskutek tego pojawia się zjawisko tzw. working poor - „pracującej biedoty”, czyli ludzi, których mimo podjęcia pracy nie stać na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Gwoli ścisłości – wspomniany na początku Włoch pomylił się o tyle, że wedle Eurostatu godzinny koszt pracy plasuje nas na szóstej pozycji od końca w UE, jednak marna to pociecha, zważywszy że według danych tegoż Eurostatu z 2012 roku w Polsce żyje ponad 10 mln ludzi (27,8%) spełniających kryteria ubóstwa, bądź zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

  III. Widmo nędzy

  A będzie jeszcze gorzej. Na horyzoncie rysuje się bowiem widmo nędzy niespotykanej chyba od czasów wojny - krach systemu emerytalnego. Już teraz wiadomo, że na emerytury ZUS-owskie nie ma co liczyć, w chwili obecnej przejadane są już nawet te pieniądze, które rząd niedawno zajumał z OFE. Zresztą OFE, które przez lata inwestowały w znacznej mierze w obligacje Skarbu Państwa, zajmowały się de facto finansowaniem z naszych składek długu publicznego, zaś poziom zwrotu jest tak mizerny, że bardziej opłacałoby się wrzucić te pieniądze na jakąkolwiek lokatę bankową. Tego jednak uczynić nie możemy, bo Sąd Najwyższy w wyroku z 04.06.2008 roku uznał, że „składki na ubezpieczenie emerytalne odprowadzane do funduszu nie są prywatną własnością członka funduszu”. Tak więc ze szczątkowego „drugiego filaru” otrzymamy jakieś grosze, a i to pod warunkiem, że kolejny światowy krach finansowy nie doprowadzi funduszy do bankructwa, lub rząd nie zabierze wszystkiego, by opędzić bieżące wydatki.

  Z rozbrajającą szczerością przyznał to zresztą Waldemar Pawlak, który wprost oświadczył, że zabezpieczeniem na starość powinny być dzieci, bo emerytur nie będzie. O oszczędnościach również nie ma co myśleć, bo dla większości Polaków przy obecnych relacjach elementarnych kosztów utrzymania do zarobków odłożenie czegokolwiek jest zwyczajnie niemożliwe. Przeciwnie – jesteśmy permanentnie zadłużeni. Jak nie kredyt hipoteczny na kilkadziesiąt lat, to chwilówki. Jesteśmy zatem niewolnikami podwójnymi - „inwestorów” takich jak ci Włosi od czekoladek, oraz finansowych grandziarzy. Ale nic to – ci, którzy pełnią obecnie rolę nadzorców roboczego, polskiego bydła i tak nam powiedzą, że III RP to spełniony sen historycznej „Solidarności”.
  Gadający Grzyb
  http://podgrzybem.blogspot.com/2014/09/niewolnicy-europy.html
 • @szuwarek14 16:09:57
  "Zachód postąpił z Bułgaria jak z kolonia zabraniając jej budować gazociągu"
  - a jak postąpił z Polską zabraniając jej czerpania zysków z tranzytu do i z Rosji, jeszcze pejs wmawia ze Polska ma niekorzystne położenie, doskonałe położenie biorąc pod uwagę samo zarabianie na tranzycie

  http://cs624522.vk.me/v624522484/e945/yU1-XgS8Jdc.jpg
 • @szuwarek14 16:18:15
  "Dawaj, dawaj, zdejmuj "

  http://cs540102.vk.me/c540101/v540101846/1ca6a/zLhES3bag_U.jpg
 • @szuwarek14 16:19:38
  "MSZ Rosji: uznanie DRL i ŁRL za organizacje terrorystyczne jest nonsensem.
  MSZ Rosji nazwało projekt ustawy w sprawie uznania proklamowanej Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej za organizacje terrorystyczne nonsensem i próbą zawieszenia rozmów przez „partię wojny”.
  Według danych ukraińskich mediów, wczoraj do Rady Najwyższej Ukrainy został wniesiony projekt ustawy, zgodnie z którym ŁRL i DRL uznane są za organizacje terrorystyczne.
  „Jest to po prostu prawny nonsens i absurd. Ponadto uważam, że w takim działaniu przejawia się dążenie partii wojny do jak najszybszego zboczenia z drogi uregulowania politycznego, unormowania i deeskalacji konfliktu i skierowania się do etapu operacji zbrojnej” - oznajmił rzecznik MSZ FR Aleksander Łukaszewicz."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_11/MSZ-Rosji-uznanie-DRL-i-LRL-za-organizacje-terrorystyczne-jest-nonsensem-7895/
 • @szuwarek14 16:24:59
  "czeczeński ochotniczy specnaz przybył w DNR"
  http://novorossia.su/ru/node/10824
  http://cs621319.vk.me/v621319176/44e3/UVs4jNstENs.jpg
 • @szuwarek14 16:24:59
  ok.100 tys nauczycieli może być zwolnionych na Ukrainie, no wymajdanili
  http://novorossia.su/ru/node/10793
  "Szukam pracy"

  http://cs621319.vk.me/v621319176/4177/xfi9dsmQyto.jpg
 • post na Onecie
  :) ehhhh... wspaniały dzień - znowu poprawiłem sobie humor :)

  mój "standardowy" tekst wisiał na Onecie kilka godzin i miał ponad setkę ocen
  sądząc po zaangażowaniu dyżurnych komentatorów i piesków systemu - wzbudził niezła wściekłość :)

  musieli go znowu zdjąć !

  ale będę go wklejał CODZIENNIE ! Naprawdę trafiłem w sedno , sądząc po ich wściekłości - tym razem było przy tych bredniach o odrąbaniu ręki przez terrorystycznych, krwiożerczych Separatystów, biednemu ukraińskiemu żołnierzowi

  "Jakiej Ukrainy ? Nie ma już Ukrainy ! Jest jakiś skrawek pozbawiony Krymu i terytoriów separatystów, rządzony przez uzurpatorska juntę, która przejęła władzę na skutek zamachu stanu i morduje swoich obywateli. Na wszystkim trzymają łapę oligarchowie, więc Unia nie da nawet 1 Euro, aby nabijać kieszeń Kołomojskim, Poroszenkom i innym Tymoszenkom"
 • @KHT 16:44:36
  100/100
 • @nana 15:57:55
  Brawo! O to własnie chodzi. o to właśnie chodzi, byśmy jako NARÓD wreszcie wyrazili swoje interesy, swoje oczekiwania, wynajęli ludzi do ich pilnowania, a nie agentów w obcej służbie, a tym samym w obcych interesach. Czas na ODNOWĘ własnej DUSZY i POLSKI.
 • @trojanka 16:52:55
  Aby uratować Ukrainę od bankructwa to ja bym poradził Jajceniukowi przeprowadzić reformę Balcerowicza, czyli jak Kołomyjski ma w banku 100 milionów dolarów, to się mu samo zrobi w miesiąc 190 milionów. natomiast kto ma w banku kredyt np na 100 000 hrywien, to w miesiąc zrobi mu się 190 tys. do spłacenia...
 • @lorenco 17:16:24
  A trochę przesadziłem chyba raczej w rok?
 • @szczurobronny 12:44:48 Bierdiajew to idiota
  Polacy stworzyli państwo, które umiało pokonać Tatarów, Turków. Niemców, Szwedów i Rosjan. Po ponad 160 latach niewoli, Polacy zbudowali sprawne państwo, o wiele sprawniejsze od Rosji Sowieckiej, którą pokonali w 1920 r.

  Państwo to, zaatakowane w 1939 r. przez Niemców, a potem przez Rosjan, broniło się samotnie przez ponad miesiąc, a państwa Europy Zachodniej zostały pokonane tylko przez Niemcy w o wiele krótszym czasie.
 • @jazmig 17:30:49
  Jak pokonali w 1920 roku Rosję Sowiecką to dlaczego ta Rosja Sowiecka nadal istniała? I dlaczego byliśmy przez 160 lat pod zaborami, skoro wszystkich pokonywaliśmy?
 • @szczurobronny 17:46:17
  Ta babcia przeżyła II Wojnę Światową, mamy XXI wiek, powinniśmy już mieszkania kupować na zazielenionym Marsie a nie żeby dzieci i staruszki musiały siedzieć w piwnicach!
 • @szczurobronny 18:17:24
  Nie oglądam "wiadomości" w tvn-ach i innych, zatem nie wiem czy pokazywano to w owych mendiach?

  Producenci mleka pojechali do Brukseli z Francji, Niemiec, Polski, Belgii
  http://youtu.be/5JmpvJxKnoE
 • @szczurobronny 18:17:24
  "Ukraina i tak była podobna do żaby. Ale żaba bez udka [ Krymu] jest bezwartościowa "
  ---
  - komentarz: jej to nie tylko udko ale i d..pę urwało

  http://cs624522.vk.me/v624522484/e9fe/TuaZlnPxMms.jpg
 • @trojanka 18:27:10
  Trojanko! Wspaniałe podsumowanie! Masz wielkie Serducho!
  Tak, kochajmy Noworosję bo na to zasługuje!
  Moja Małżonka powiada, że "czuje z tyłu głowy", że Noworosja sobie poradzi bo tam od dziecka po staruszków to ludzie twardzi a nie pindziochy z zachodu! A jak moja Małżonka "czuje z tyłu głowy" to prawie się zawsze sprawdza:)
 • @trojanka 18:40:39
  jaki problem, znowu się zabierze górnikom,leśnikom, nauczycielom, pielęgniarkom, uczniom, przedszkolakom, chorym , emerytom, rencistom, policji i wojsku byle parch rządzący zrealizował swoje zamiary względem Polaków
 • @szuwarek14 18:47:48
  http://cs625824.vk.me/v625824103/fffb/yanLj3ARzTQ.jpg
 • @lorenco 18:49:52
  "W budujących Mistrale stoczniach we Francji odbył się strajk.
  Pracownicy francuskich stoczni, w których budowane są zamówione przez Rosję helikopterowce Mistral, zorganizowali akcję protestacyjną, żądając zwiększenia wynagrodzeń. W akcji, która trwała około 45 minut, wzięło udział od 300 do 500 osób.
  Pierwszy okręt desantowy typu Mistral miał zostać przekazany Rosji przez Francję jeszcze 14 listopada, lecz przekazanie się nie odbyło. Prezydent Francji François Hollande podjął decyzję w sprawie wstrzymania dostawy do Rosji „Władywostoku” z powodu sytuacji na wschodzie Ukrainy."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/W-budujacych-Mistrale-stoczniach-we-Francji-odbyl-sie-strajk-1568/
 • @trojanka 18:56:46
  dobrze napisałaś trojanko o całej tej sytuacji, nic dodać
 • @trojanka 18:56:46
  Pozdrowienia i Serdeczności:)
 • @trojanka 19:04:12
  "Od 1990 do końca ubiegłego roku, jak informuje w oficjalnym raporcie Ministerstwo Skarbu Państwa, przekształceniami własnościowymi objęto 5 tys. 992 państwowe przedsiębiorstwa. Gdy prywatyzacja startowała, państwo było właścicielem około 8,5 tys. zakładów.
  Pierwszym akordem skoku na majątek wypracowany przez kilka pokoleń Polaków było uwłaszczenie się komunistycznej nomenklatury. Skala tego złodziejstwa była ogromna – w latach 1988-1989 powstało około 12 tys. spółek, które na bazie państwowego majątku zakładali dyrektorzy zakładów przy współudziale członków rodzin, urzędników i działaczy partyjnych. To ze spółek nomenklaturowych wyrosły fortuny ludzi, spośród których wielu jest dziś obecnych na listach najbogatszych. Inną formą wysysania aktywów z państwowych firm były przedsięwzięcia typu joint venture, w które zaangażowały się firmy zagraniczne lub polonijne – zakładane często przez komunistyczne służby specjalne.
  Balcerowicz wzywa do wyprzedaży
  Wyprzedaż za bezcen majątku narodowego była bardzo istotnym elementem programu Leszka Balcerowicza. Wicepremier – minister finansów w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, a potem Jana Krzysztofa Bieleckiego i Jerzego Buzka – ochoczo wdrażał w Polsce pomysły amerykańskiego spekulanta George´a Sorosa i ekonomisty Jeffreya Sachsa oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku światowego: połączenia finansowej terapii szokowej z wyprzedażą firm państwowych.
  Balcerowicz naciskał na szybką prywatyzację, osoby krytykujące wyprzedaż majątku, pokazujące oszustwa, patologie przy prywatyzacji nazywał demagogami, populistami, szkodnikami itp.
  Pierwszy minister przekształceń własnościowych Waldemar Kuczyński (Unia Wolności) co prawda szybko odszedł, bo wraz z premierem Tadeuszem Mazowieckim (grudzień 1990), ale przygotował przedpole dla swojego następcy Janusza Lewandowskiego (KLD, potem UW, teraz PO) – ministra w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego (1991) i Hanny Suchockiej (1992-1993). To Lewandowski stał się “znakiem firmowym” prywatyzacji, zarzucano mu potem wielokrotnie łamanie prawa przy przekształceniach własnościowych, zaniżanie wartości sprzedawanych zakładów. Do sądu trafiła sprawa prywatyzacji dwóch krakowskich spółek: Techmy i KrakChemii, ale po wielu latach i kilku procesach obecnego eurodeputowanego PO uniewinniono.
  Premier Jan K. Bielecki i inni politycy KLD nie kryli swojej dewizy, że “pierwszy milion trzeba ukraść”, uważali, iż to po prostu koszt transformacji. Nic więc dziwnego, że byli przez Polaków nazywani nie liberałami, a aferałami. A hasło KLD z kampanii wyborczej w 1993 r. “Milion nowych miejsc pracy” przerobiono na “Milion nowych afer”.
  Oddam zakład za półdarmo
  W lipcu 1990 r. parlament przyjął ustawę o prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, otwierając drogę także sprzedaży majątku narodowego w obce ręce. Inwestorzy domagali się, aby przy procesie prywatyzacji pracowały firmy doradcze, ale takich w pierwszych latach transformacji w Polsce nie było – więc wynajmowano zagraniczne, które kazały sobie słono płacić za usługi. Ekonomista dr Ryszard ślązak wyliczył, że np. w 1994 r. wynagrodzenie dla doradców sięgnęło prawie 7 proc. wpływów z prywatyzacji.
  Zdarzało się też nieraz, że więcej zapłacono doradcy, niż uzyskano ze sprzedaży. Skrajnym przykładem są Zakłady Papiernicze w Kostrzynie nad Odrą, które sprzedano za 80 zł (!), a za doradztwo ministerstwo dostało fakturę na ponad 80 tys. dolarów.
  Ten przykład pokazuje inną poważną patologię: powszechną praktyką było zaniżanie wartości sprzedawanego przedsiębiorstwa. Obowiązywała propaganda, że “firma jest warta tyle, ile inwestor jest gotów za nią zapłacić”. Urzędnicy celowo np. zaniżali wartość gruntów lub całkowicie pomijali je przy wycenie. Dlatego bardzo nowoczesne zakłady celulozowe w Kwidzynie, produkujące np. ponad połowę papieru gazetowego w Polsce, sprzedano za 120 mln dolarów – to niewiele, bo gdyby amerykański inwestor chciał zbudować taki zakład w szczerym polu, musiałby wydać zapewne dużo więcej niż 500 mln dolarów.
  Z kolei Elektrownia Połaniec, o mocy 1800 MW, została sprzedana przez ministra Emila Wąsacza z AWS Belgom z Electrabela w dwóch transzach (2000-2003) za blisko 250 mln dolarów. Tymczasem na Zachodzie przyjmowano, że nabywca powinien zapłacić przynajmniej 1 mln dolarów za 1 MW mocy, czyli w przypadku Połańca powinno to być 1,8 mld dolarów (!).
  W latach 90. Niemcy, Francuzi, Irlandczycy, Belgowie wykupili za kilkaset milionów złotych nasze cementownie, co stanowiło ułamek ich wartości. Skutek był taki, że zamknięta została Cementownia w Wierzbicy, bo jej modernizacja dla Lafarge była nieopłacalna, a my mieliśmy najdroższy cement w Europie.
  A jak było z Polskimi Hutami Stali? Pojedynczo nasze huty nie stanowiły wielkiej siły, więc słusznie przeprowadzono ich konsolidację (Huta Katowice, Sendzimira, Cedler i Florian). Szybko jednak PHS zostały sprzedane przez ministra Wiesława Kaczmarka (SLD) hinduskiemu koncernowi Mittal, który zapłacił za niego zaledwie 6 mln zł (!), przejmując 70 proc. rynku, choć do tego doszło, jak mówił rząd, 3 mld zł długów (prawdopodobnie inwestor wynegocjował i tak redukcję długu z wierzycielami). W kolejnych latach Mittal dostał jednak aż 2,5 mld zł pomocy publicznej, więc w praktyce państwo polskie jeszcze zapłaciło inwestorowi za to, że przejął kontrolę nad hutami.
  Wiesław Kaczmarek w 2002 r. sprzedał za 1,5 mld zł STOEN niemieckiemu RWE, co przez większość ekspertów zgodnie zostało uznane za cenę kilkakrotnie zaniżoną. Niewiele brakowało, a za marne pieniądze kontrolę nad polskim rynkiem cukru przejęliby za rządów Buzka Niemcy i Francuzi. Tylko determinacji części posłów AWS, w tym Elżbiety Barys, Gabriela Janowskiego, Adama Bieli, Mariana Dembińskiego, Tomasza Wójcika, Zdzisława Pupy, zawdzięczamy powstanie Polskiego Cukru, który zdążył jeszcze zachować około 40 proc. rynku. Co dla inwestorów było najważniejsze, to fakt, że przejmowali chłonny polski rynek i pozbywali się potencjalnych konkurentów.
  Niejednokrotnie chodziło też o kupienie polskiej firmy, aby ją zwyczajnie zniszczyć i zamknąć. Już w 1998 r. prof. Andrzej Karpiński z PAN alarmował, że Polska straciła przemysł elektrotechniczny, bo nasze firmy zostały przez nowych właścicieli zlikwidowane.
  Nie mamy banków
  Innym przykładem wyprzedaży za półdarmo państwowego majątku jest prywatyzacja sektora bankowego, która rozpoczęła się już w 1991 roku. Zagranicznych właścicieli znalazły prawie wszystkie banki komercyjne, częściowo sprywatyzowany jest też PKO BP. To wszystko spowodowało, że zagraniczny sektor bankowy opanował około 80 proc. rynku. Dla przykładu w Niemczech, Francji czy Włoszech udział zagranicznych banków w rynku jest symboliczny, wynosi co najwyżej około 10 procent. W dodatku zrobili to bardzo tanio, bo trudno za dobry interes uznać 6,5 mld zł, jakie Włosi z UniCredit zapłacili za Pekao SA, albo nieco ponad 2 mld zł, które za BZ WBK zapłacili Irlandczycy z AIB – wartość tych banków była kilka razy wyższa.
  Z kolei za 30 proc. akcji PZU Eureko i BiG Bank Gdański zapłaciły ponad 3 mld zł, choć grupa była warta wtedy co najmniej 30-50 mld złotych. Minister Emil Wąsacz wybrał wówczas inwestora bez zgody rządu i w atmosferze skandalu został zdymisjonowany. Kulisy tej prywatyzacji odsłoniła sejmowa komisja śledcza, a Wąsacza postawiono przed Trybunałem Stanu (także za sprzedaż Domów Towarowych Centrum po zaniżonej cenie).
  Friedman ostrzegał
  Skandalicznie prowadzona prywatyzacja przyniosła Polakom upadek całych gałęzi przemysłu, gigantyczne bezrobocie, spadek poziomu życia. W roku 1990 stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 6,5 proc., a bez pracy było 1,1 mln Polaków. Rok później ten wskaźnik wzrósł do 12,2 proc. (2,1 mln), a w 1994 – 16,4 proc. (2,9 mln). W pierwszych latach prywatyzacji mieliśmy także do czynienia z drastycznym spadkiem PKB – w 1994 r. był on niższy o kilkadziesiąt procent niż w 1989 roku.
  Przed skutkami takiej polityki prywatyzacyjnej przestrzegał Polaków jeszcze w 1990 r. prof. Milton Friedman, amerykański ekonomista, laureat Nagrody Nobla. Apelował, abyśmy nie popełniali błędu w postaci sprzedaży polskich firm cudzoziemcom, bo sprzedamy je “niemal za nic” i nic na tym nie zyskamy. – Pamiętajcie jedno: cudzoziemcy nie będą inwestować w Polsce po to, by pomóc Polsce, ale po to, by pomóc sobie – mówił Friedman w wywiadzie dla “Res Publiki”.
  Stoczniowy biznes Tuska i Grada
  Ogromnym skandalem okazała się w ostatnich latach prywatyzacja przemysłu stoczniowego. Rząd Donalda Tuska nie chciał obronić stoczni przed decyzjami Komisji Europejskiej o zwrocie pomocy publicznej, co skazywało je na upadek. W tym samym czasie Niemcy hojnie dotowali swoje stocznie (ponad 300 mln euro) i ani myśleli przejmować się groźbami Brukseli. Tymczasem u nas zgodzono się na bankructwo stoczni, a minister Aleksander Grad gorączkowo szukał dla nich inwestora i “znalazł go” tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2009 roku. Stocznie miał kupić tajemniczy inwestor z Kataru, którego jednak nikt nigdy nie zobaczył.
  Taki obrót sprawy był na rękę rządzącym. Stocznie, zwłaszcza ta w Gdańsku, były symbolem zwycięstwa “Solidarności”, jedności narodowej i oporu społecznego, także w III RP. Doprowadzając do zniszczenia wielkie zakłady stoczniowe zatrudniające tysiące ludzi, władze likwidowały także potencjalne ogniska sprzeciwu wobec polityki rządu.
  Oszukani Polacy
  Polska prywatyzacja jest pełna afer. I słusznie większości Polaków kojarzy się ze złodziejstwem. Dopiero po latach dowiadujemy się o roli różnego typu lobbystów w rodzaju Marka D. [Dochnala - admin], Gromosława C. [Czempińskiego - admin] czy ludzi z holdingu Jana Kulczyka zaangażowanych przy prywatyzacji TP SA.
  Za sztandarowy przykład aferalnej prywatyzacji trzeba uznać Program Powszechnej Prywatyzacji z połowy lat 90., który miał z milionów Polaków uczynić właścicieli. Jego pomysłodawcą był minister Janusz Lewandowski, a realizacją zajął się Wiesław Kaczmarek. Program zakończył się klapą, Narodowe Fundusze Inwestycyjne (NFI) zarządzające ponad 500 firmami po kolei bankrutowały, wyprzedając za grosze wiele przedsiębiorstw. Polacy nie zyskali nic, ci, którzy w odpowiednim czasie sprzedali swoje świadectwo udziałowe (trzeba było za nie zapłacić 20 zł), mogli dostać za nie najwyżej 100 zł, a NFI nazwano najdroższą porażką III RP. Pieniądze zarobiła na tym grupa biznesmenów i polityków, często uciekających się do korupcji i innych przestępczych działań.
  Historia wyprzedaży polskiego majątku narodowego po 1989 r. poraża skalą celowego niszczenia dobra, które mogło służyć ludziom. Zakłady zaorano, pracownicy poszli na bruk. Winnych nie pociągnięto do odpowiedzialności."
  http://www.monitorpolskislowian.iq24.pl/default.asp?grupa=189712&temat=212005
 • @lorenco 18:44:50 mądrą masz Żonę, pozdrów ją ode mnie - jeżeli mile widziane
  oczywiście, że Donbas, że Rosja zwycięży. Jeżeli by się tak nie stało to nie ma po co dalej żyć.
  A ponieważ ludzie chcą żyć, to Dobry Bóg wcale nie będzie czekał, aż całe Jego Dzieło zostanie przez demony unicestwione, bo wówczas i ludzie by wyginęli. To wszystko już się dokonało. Teraz tylko my, ludzie, musimy uwierzyć w miłość Boga i ją zaakceptować. Wówczas zobaczymy, że już dawno jesteśmy uratowani, choć nasza świadomość tkwi w przeszłości, złej przeszłości. A nasza miłość do Boga przeniesie naszą świadomość we właściwy wymiar.
 • @trojanka 19:04:12
  Ukraiński przemysł samochodowy jest w stanie agonii!
  Oczywiście winna jest Rosja...a któż by inny?
  Szykujcie się durne ukry na montownie opla czy innego VW. O ile w ogóle!
  http://vz.ru/economy/2014/12/11/719745.html
 • @nana 19:13:12
  Oczywiście mile widziane:) Pozdrówka i Serdeczności:)
 • @szuwarek14 19:11:54
  rozpacz bierze jak się to czyta!!http://m.onet.pl/_m/0db46eb123284cd6b1f6da886faba4d4,62,19.jpg
 • @lorenco 19:14:51
  "Schröder nazwał dwie główne przyczyny zawieszenia Gazociągu Południowego.
  Były kanclerz Niemiec Gerhard Schröder uważa, że główną przyczyną wstrzymania projektu „Gazociąg Południowy” są europejscy biurokraci i ich „triki”.
  Poza tym pewny wpływ na to miał spadek popytu na gaz w Europie.
  Były kanclerz RFN wezwał również do zachowania kontaktów gospodarczych i ich umocnienia, aby „polityczne decyzje się poprawiały”. „Należy utrzymywać wszystkie możliwe kontakty. Nie poddawać się polityce międzynarodowej z jej sankcjami i kontrsankcjami, lecz zwracać uwagę na zachowanie zaufania między spółkami, między ludźmi, pracującymi w tych firmach” - powiedział Schröder.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/Schr-der-nazwal-dwie-glowne-przyczyny-zawieszenia-Gazociagu-Poludniowego-1511/
  --- to jest właśnie ten zachodni wolny rynek który krępuje ręce i szantażuje przedsiębiorców
 • @nana 19:13:12
  Ja Nono osobiście wierzę, że jeśli Noworosja się obroni to i Polska odzyska DUCHA!
 • @szuwarek14 19:11:54
  Szuwarku, jak się to czyta to taka ufff złość w człowieku wzbiera!
 • @szuwarek14 19:11:54
  http://m.onet.pl/_m/cc8a6301481dd1982cb2bd46960545b2,62,19.jpg
 • @lorenco 19:22:50
  "Władimir Putin z wizytą w Indiach.
  Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin i premier Indii Narendra Modi odbyli spotkanie z przedstawicielami rosyjskich i indyjskich kręgów biznesowych.
  Ze strony Rosji udział w wydarzeniu wzięli szef Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Aleksiej Ulukajew, wicepremier Dmitrij Rogozin, pełnomocnik do spraw biznesu Borys Titow, a także kierownictwo Bazowogo Elementa (Elementu Podstawowego), Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich, Banku WTB, Grupy Firm Renowa, Rosoboroneksportu, koncernu Kałasznikow, Zjednoczonej korporacji transportu lotniczego, Rosnieftu, Uralwagonzawodu oraz AFK Sistema.
  W wywiadzie dla indyjskiej agencji prasowej PTI w przeddzień swojej wizyty Putin powiedział, że w celu przywrócenia wielkości handlu towarami Rosja i Indie muszą zintensyfikować współpracę, skupiając się na rozwoju kierunków współpracy związanych z zaawansowanymi technologiami: energii jądrowej, współpracy wojskowo-technicznej, badaniach kosmicznych, lotniczych i motoryzacyjnych, farmaceutyce, przemyśle chemicznym i nanotechnologii.
  Podczas rozmów z premierem Indii Narendrem Modim w centrum uwagi znalazł się między innymi rozwój współpracy w dziedzinie wydobycia i obróbki diamentów. „Szczegółowo omówiliśmy te kwestie i przekazaliśmy wytyczne zainteresowanym strukturom państwowym w celu zmaksymalizowania wpływów z branży diamentowej dla naszych krajów. W podobny sposób orientujemy kręgi biznesowe” - konstatował Putin.
  Rosja i Indie dokonały również uzgodnień w sprawie budowy co najmniej 12 bloków energetycznych na przestrzeni 20 lat. Ponadto, wcześniej w czwartek Rosja i Indie podpisały porozumienie w sprawie budowy trzeciego i czwartego bloku energetycznego Kudankulam.
  Z kolei Rosnieft i Gazprom wraz z indyjskimi kolegami przygotowali projekty w sprawie oswojenia rosyjskiego szelfu arktycznego i rozszerzenia dostaw skroplonego gazu ziemnego, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.
  Rosja zaoferowała także Indiom możliwość eksportu śmigłowców do krajów trzecich. Ponadto, strony porozumiały się w sprawie produkcji w Indiach komponentów do sprzętu wojskowego z Rosji, który kupują Indie."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_11/Wladimir-Putin-z-wizyta-w-Indiach-0201/
  ---
  - nasza atrapa prezydenta pilnuje żyrandola i kosi kasę
 • @szuwarek14 19:21:09
  Nowa demokracja czyli biurokracja, następny skok cywilizacyjny.
 • @lorenco 19:32:05
  dla mnie system może się nawet nazywać małpiarnia byle nie był taką patologią jak to coś w czym teraz tkwimy
 • @szuwarek14 19:30:12
  Po prostu: zazdroszczę Rosjanom, że mają takiego prezydenta!
  A BUL, szkoda pisać!
 • @lorenco 19:38:24
  każdy zdrowy na umyśle im zazdrości, cały zachód to praktycznie polityczne marionetki a rządzi Londyn i Waszyngton , władze państwowe to przykrywka i atrapy
 • @lorenco 19:38:24
  jak się sprzedało i skórę i wiwatowało nie swoje zwycięstwo tylko bandy najemników to teraz zbieramy owoce

  "CIA i Solidarność
  Ujawnienie przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę akt z tzw. moskiewskiej pożyczki KPZR dla PZPR wywołało burzę. Politycy PiS chcą, by sprawą zajęła się projektowana przez nich superkomisja Prawdy i Sprawiedliwości. Może warto byłoby w ramach tak popularnej obecnie polityki historycznej zbadać także finansowanie NSZZ „Solidarność”, m.in. przez CIA, na przełomie lat 80. i 90, które dokonywało się w ramach tajnej dyrektywy nr 32.

  O ile sprawa „moskiewskiej pożyczki” wraca jak bumerang i jest wykorzystywana co kilka lat przez prawicę do rozprawienia się z lewicą, to już nad finansowaniem „S” panuje zmowa milczenia. Poprawność polityczna nakazywała argumentować, że pomoc dla związku była moralnie uzasadniona, pozwoliła zbudować demokrację, odzyskać niepodległość etc. Nawet politycy SLD rzadko podnosili ten drażliwy temat.

  W 1993 r., kiedy prokuratura umorzyła sprawę moskiewskich pieniędzy, Leszek Miller wystąpił do organów ścigania, by zbadały nielegalne, jego zdaniem, finansowanie „Solidarności”.

  – Dysponowałem dokumentem, który był rozliczeniem amerykańskiego Funduszu na rzecz Demokracji. Przesłałem, zdaje się, ten dokument do prokuratury. Oczywiście, zostało to okrzyknięte jako rewanż i wydaje mi się, że śledztwo w tej sprawie zostało umorzone – powiedział nam Miller. W 2000 r. Sojusz przygotował projekt sejmowej uchwały ws. powołania komisji śledczej, która zbadałaby finansowanie „S”, ale szybko się z tego wycofał. Potem do sprawy już nie wracano.

  Przypomnijmy, że w 1992 r. Carl Bernstein, jeden z najbardziej znanych amerykańskich dziennikarzy, który w 1974 r. wraz z Bobem Woodwardem ujawnił aferę Watergate, opublikował w amerykańskim tygodniku „Time” artykuł pt. „Święte przymierze” o relacjach między USA a Watykanem w sprawach Polski i w ogóle walki z blokiem wschodnim. Wyjawił, że 7 czerwca 1982 r. ówczesny prezydent USA Ronald Reagan i papież Jan Paweł II zawarli porozumienie, którego celem było udzielenie maksymalnej pomocy zdelegalizowanej wówczas „S”.

  „(...) Zanim w 1989 roku przywrócono »Solidarności« status legalnej organizacji, przeżywała ona rozkwit w podziemiu zaopatrywana i karmiona w dużej mierze przez sieć utworzoną pod auspicjami Ronalda Reagana i Jana Pawła II oraz korzystając z porad udzielanych za pośrednictwem tej sieci” – pisał m.in. Bernstein (cytujemy za „Forum” z 1 marca 1992 r. – przyp. red). Według niego, do Polski przemycano tony sprzętu – telefaksy, maszyny drukarskie, nadajniki radiowe, aparaty telefoniczne, krótkofalówki, kamery wideo, fotokopiarki, komputery. „Pieniądze dla zdelegalizowanego związku pochodziły z funduszy CIA, Narodowej Fundacji na rzecz Demokracji oraz tajnych kont Watykanu i zachodnich związków zawodowych” – twierdził Bernstein.

  18 lutego 1992 r. Janusz Pałubicki, ówczesny wiceszef „S” i p.o. skarbnika związku, pytany na konferencji prasowej o kwoty, które związek dostał z Zachodu, wyjawił, że „zaczęło się od 110 tys. dolarów w 1982 roku, a skończyło na 1,5 mln dolarów w 1989 roku”. Konkretną kwotę wymienił też Jerzy Milewski, były szef biura „S” w Brukseli. Przyznał, że w ciągu 7 lat „S” otrzymała ok. 7 mln dolarów.

  We wrześniu 2004 r. Adam Grzesiak, drukarz podziemnego wydawnictwa Nowa i współautor książki „Bujajcie się!”, mówił m.in. w wywiadzie dla „TRYBUNY”: – Prawdą jest, że żyliśmy za pieniądze Reagana. Nie jest zresztą żadną tajemnicą, że pieniądze i sprzęt płynęły z różnych ośrodków na świecie. Prawdą jest, że dużo zarabialiśmy, ale też dużo pracowaliśmy.
  O Reaganie, CIA i pieniądzach „Solidarności” w książce „Victory, czyli zwycięstwo” pisał też Peter Schweizer.

  Wiele wskazuje na to, że byli liderzy „S” nigdy nie rozliczyli się ze środków, które otrzymywali z Zachodu.
  Na II zjeździe związku na początku lat 90. padł nawet wniosek, by związek rozliczył się z tych pieniędzy. Wystąpił jednak wówczas ks. prałat Henryk Jankowski, który dał delegatom słowo honoru, że wszystko jest w porządku i na tym się skończyło. – Rzeczywiście to rozliczenie było operetkowe, ale słabo to pamiętam – wspomina Zbigniew Marcin Kowalewski, działacz pierwszej „S”, który uczestniczył w tym zjeździe jako gość.

  Jeden z wątków całej sprawy ujrzał światło dzienne przy okazji afery z finansowaniem niemieckiej CDU. Były kanclerz Helmut Kohl publicznie oświadczył, że tajne konta jego partii wykorzystywane były przez zachodnioniemiecki wywiad BND do finansowania opozycji w Polsce w okresie stanu wojennego i później.

  W lipcu 2000 r. pod koniec rządów AWS i Mariana Krzaklewskiego Akcja chciała powołać komisję śledczą, która zbadałaby procesy rozporządzania m.in. majątkiem PZPR i sprawę tzw. moskiewskiej pożyczki. Sojusz w odpowiedzi zgłosił wówczas projekt uchwały w sprawie powołania komisji do zbadania procesów rozporządzania majątkiem „Solidarności”. W projekcie zapisano m.in., że do szczególnych zadań komisji należałoby wyjaśnienie okoliczności przekazania majątku 10-milionowego NSZZ „S” z 13 grudnia 1981 r. milionowemu NSZZ „S” z 31 grudnia 1999; rozliczeniem środków przekazanych związkowi ze źródeł CIA w latach osiemdziesiątych; z nielegalnych kont niemieckiej CDU pochodzących z wywiadu BND; z rozliczeniem środków finansowych i nieruchomości uzyskanych przez „S” od Komisji Likwidacyjnej RSW i następnie zbytych na rzecz zagranicznych koncernów prasowych.

  Do powstania komisji nie doszło. Sojusz wycofał wniosek pod wpływem polityków ówczesnej Unii Wolności, którzy apelowali o nierozdrapywanie historycznych ran i budowę politycznego konsensusu w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wątpliwości jednak zostały.
  Kowalewski pisał w ub. roku w „TRYBUNIE”, że „niewiele jest precedensów takiego załgania historii »pierwszej Solidarności«, jakiego jesteśmy świadkami”. Stan wojenny zastał go w Paryżu, gdzie współtworzył Komitet Koordynacyjny NSZZ „Solidarność”.

  „Do naszego komitetu codziennie przychodziły pocztą dosłownie stosy czeków od zwykłych ludzi i ogniw związkowych na pomoc dla »Solidarności« i rodzin internowanych. Te czeki opiewały na niewielkie sumy, ale było ich tyle, że robił się z tego poważny fundusz.
  Wiosną 1982 r. było to 7 mln franków (ok. 1 mln dolarów)” – relacjonował Kowalewski na łamach Trybuny. – To był okres, w którym „S” otrzymywała pomoc finansową z organizacji związkowych. Potem została ona zastąpiona pomocą z innych źródeł, o których można poczytać w książce Bernsteina – mówi Kowalewski. – Szybko zostałem usunięty z władz „S”, ale do tej pory nie wiem, czy choćby te pierwsze pieniądze zostały rozliczone.
  Jedną z niewielu osób, które rozliczyły się z pieniędzy otrzymywanych z Zachodu, był Józef Pinior, obecny eurodeputowany SdPl. – Rzecz polegała na tym, że jako skarbnik zarządu dolnośląskiej „S” przed stanem wojennym dokonał operacji wyprowadzenia kasy z banku, bo przewidywał jakiś niedobry rozwój sytuacji. Operacja się udała. To był jedyny wypadek w Polsce, że któryś z zarządów regionalnych związku wycofał pieniądze i na pierwszym po 1989 r. regionalnym zjeździe związku rozliczył się z nich – opowiada Kowalewski. – To był zresztą jedyny region, który podziękował za pomoc zachodnim związkom zawodowym – podkreśla. "
  http://cia.media.pl/cia_i_solidarnosc
 • @trojanka 19:42:22
  Przypominam że naród polski też był upokarzany głodem i kolejkami za byle produktem, żydzi lubią ten klimat głodu i niedoboru.
  Jak ktoś miał rodzinę pracującą w Czechosłowacji, NRD czy Jugosławii to miał wszystko, tam nie było Solidarności i kolejek. Tyko jedna z najbogatszych demoludów - Polska jakoś tak przypadkowo miała problemy.
 • @trojanka 19:18:58 ja tę pieczątkę zamieniam na "KRAJ WOLNY"
  lub też "KRAJ WYZWOLONY", absolutnie nie przyjmuję do wiadomości, że ktoś sobie z nas, Polaków, tak zakpił robiąc taką mapkę z tym napisem.
  Natomiast co do naszego kraju, to najpierw musimy przywrócić cześć:
  naszym Babkom
  naszym Matkom
  naszym Dziadkom
  naszym Ojcom
  którzy odbudowywali i budowali Polskę po II. wojnie. Należy im się absolutny szacunek i wdzięczność.
  To jest baza, na jakiej można ewentualnie rozpocząć dalsze kroki.
  Bez tego, bez uznania wspaniałej, pełnej poświęcenia pracy naszych Przodków wszystko to, co oni wypracowali będzie w dalszym ciągu uważane przez obecnych okupantów jako "niesłuszne". Czyli likwidacja tego miała by swoje logiczne uzasadnienie i my bezpodstawnie narzekamy na okradzenie naszego kraju.
  W świetle polityki naszych okupantów oni wyświadczyli nam przysługę pomagając nam się pozbyć "balastu" po "niesłusznym systemie".
  Co ciekawe, dla nas posiadanie socjalistycznej stoczni było rzekomo skazą, ale już dla tych, co ją przejęli - w tym przypadku Niemców - już skazą nie było, a przeciwnie; nabytek był pożądany i odpowiadał politycznym wymaganiom nabywcy.
  Daliśmy się podejść jak dzieci albo jak murzyni skuszeni paciorkami i dającymi za nie realne złoto.
  Bez przywrócenia godności naszym Przodkom, bez uznania dla Ich pracy nie mamy do czego nawiązać. Przed wojną Polska była bardzo biedna, analfabetyzm był powszechny, bezrobocie kolosalne, kraj uzależniony od byłych zaborców.
  Mimo, że wciąż oczernia się Rosję jako zaborcę, to jednak najlepiej ludzie mieli z zaborze rosyjskim. Najwięcej ludzi zachowało polską tożsamość. Bo pochodzimy z jednego, słowiańskiego pnia.
  Natomiast nasi rodacy poddani germanizacji byli już totalnie wynarodowieni nawet w drugim pokoleniu.
  Dla tych, co mają do carskiej Rosji pretensje mam pytanie: kto stanowił podstawę administracji rosyjskiej? No? I to jest odpowiedź na prześladowania Polaków ze strony carskiej Rosji.
  Jak Polacy, Słowianie, żyli przed narzuceniem nam katolicyzmu nie wiemy i się nie dowiemy, bo nie mamy skąd.
  Natomiast dobrze wiemy, bo widzieliśmy to na własne oczy - że czas PRLu to był czas odnowy naszego Narodu, czas rozkwitu naszego państwa.
  Gdyby tak nie było, to nie byłoby żadnego majątku wypracowanego, nie byłoby ludzi mogących wyjechać na emigrację za chlebem.
  Polacy powinni opierać się na faktach, a nie bawić się w przyklejanie etykietek że to "komusze" a tamto "nie komusze".
  Jak wiemy, Niemcy nie zmienili wcale swojej nazwy po II wojnie światowej i nie zaczęli się nazywać inaczej z powodu wymordowania milionów ludzi i zrujnowania dziesiątków krajów.
  Był deutsch i jest deutsch.
  Dlaczego my, Polacy, chcemy odrzucić z naszych dziejów czas, w którym żyło nam się spokojnie i dostatnio tylko dlatego, że zachód miał wobec nas plany skolonizowania nas?
  Zachód już to zrobił, już nas dorobku pozbawił.
  Ale my żyjemy. My wiemy, jak się kraj odbudowuje, my wiemy jak dla kraju pracować.
  Najmłodsze pokolenie tego nie pamięta, ale to na nas, rocznikach '45 - 70 spoczywa poinformowanie młodych o tym, jak było naprawdę. Tego przecież nie musi nam nikt opowiadać, bo my to sami wiemy. I nie ma co poddawać się medialnym manipulacjom, lecz należy kierować się własnym sercem i rozumem. Dokładnie w tej kolejności. Wówczas szansa na odzyskanie naszego kraju wydatnie wzrośnie.
  Ja we własnym domu mam te sprawy dokładnie wyjaśnione.
  Co do tego, że się "nomenklatura" uwłaszczyła, to ja wcale nie widzę tego jako aspektu negatywnego. Lepiej, że Polacy coś przejęli niż wszystko mieli by przejąć obcy. Jeżeli nie dało się uchronić Polski przed gospodarczym rozbiorem, to lepiej, że swoi - jacy by nie byli - wzięli choć część.
  Ja nie zazdroszczę bogatym bogactwa i wcale nie mam zamiaru być bogata. Po co mi to?
  Ja chcę mieć tyle pieniędzy, by móc wykonać bieżące opłaty i mieć stówkę-dwie co miesiąc jako rezerwę, nadwyżkę na nieprzewidziane wydatki.
  To, co ludzi dobija to fakt, iż nie są w stanie zapanować nad własnym życiem. To jest bardzo męczące. To ludzi niszczy.
  W PRLu było wszystko przewidywalne. Jakąś pracę miał każdy a bardziej zaradni mieli lepiej niż reszta. To, że i wśród nas, Polaków, są szuje, złodzieje i malwersanci nie oznacza, że jesteśmy w czymś gorsi od innych narodów. Ludzkie ścierwo jest mniej więcej wszędzie równo przydzielone. Źle jest, gdy to ścierwo przejmie władzę, bo wówczas wszyscy idą na dno.
  Ja wierzę w zdrowego, polskiego, słowiańskiego Ducha. On nas poprowadzi w przyszłość może nie bogatą, ale dostatnią. I to jest nawet lepiej niż bogactwo. Dobrze żyć jest ważniejsze niż dużo mieć.
  Zachód na wszelkie sposoby niszczy naszą narodową, słowiańska jedność. Jak ją przywrócić?
  Ja na prywatnym polu pracuję nad tym.
 • @trojanka 19:49:59
  "Finlandia przyzna Ukrainie 6,4 mln euro.
  Fiński rząd podjął decyzję w sprawie udzielenia Ukrainie dodatkowej pomocy z powodu ciężkiej sytuacji politycznej, gospodarczej i humanitarnej w kraju. Rozmiar pomocy wynosi 6,4 mln euro.
  Oprócz pomocy finansowej Finlandia udzieliła Ukrainie wsparcia w formie udziału fińskich obserwatorów w misji monitoringowej OBWE na Ukrainie. Ponadto Finlandia bierze udział w pracy komisji OBWE ds. kontroli granicznej.
  W bieżącym roku Finlandia przekazała Ukrainie pomoc humanitarną w wysokości miliona euro."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/Finlandia-przyzna-Ukrainie-6-4-mln-euro-1094/
 • @nana 19:54:13
  brawo nana !
 • @szuwarek14 19:43:09
  A przypomniałem sobie: moja koleżanka w pewnym momencie była strasznie oburzona na NSZZ Solidarność. W jej zakładzie pracy przewodniczacym Solidarności został najbardziej pyskaty pracownik, operator koparki po kursie w Hufcu Pracy z wykształceniem 7 lat podstawówki, lecz nie o to chodzi absolutnie, o jego wykształcenie. Moja koleżanka pracowała jako kadrowiec i księgowa, więc ten przewodniczący zaraz po powołaniu na stanowisko, kazał jej napisac podanie o umorzenie pozyczki budowlanej, napisała, oczywiście z miejsca jego pozyczka została umorzona przez "górę"
 • @nana 19:54:13
  "Kolorowe rewolucje
  Kolorowe rewolucje, zwane "Corporate Revolutions", pojęcie, które oznacza serię masowych zamieszek ulicznych i protestów ludności dokonała wstępnej skryptu i towarzyszy przez profesjonalnych PR-kampanie, które w większości koniec przypadkach ze zmianą systemu politycznego w byłych republikach radzieckich , Arab (Arab Spring) i Ameryki Południowej, bez zaangażowania militarnego, ale bez przemocy.
  Po zmianie systemu społecznego, w latach 1989-1990, kolorowe rewolucje to druga faza planu reorientacji geopolitycznej byłych satelitów ZSRR.

  Po kolorowych rewolucji są zainstalowane pro-amerykańskie rządy, najczęściej oparte na antyrosyjską retorykę. Ze swojej strony, US otwarcie popierał tych reżimów. Organizatorzy kolorowych rewolucji Aktorzy kolorowych rewolucji, są młodzi ludzie, którzy mówią biegle po angielsku i agliyski badali na Zachodzie. Na Ukrainie, organizacja młodzieżowa zwana «Pora» w Gruzji "Kmara" w Kirgistanie "Kel-Kel". Ich akty nieposłuszeństwa obywatelskiego koordynowany przez najnowszych metod marketingowych i środków komunikacji. Podczas akcji rewolucyjnej, organizatorzy produkowane codzienne aktualizacje, które były rozprowadzane przez renomowanych mediów BBC World, CNN i Al Jazeera, która napędzana ludność do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Udane kolorowe rewolucje doprowadziły do ​​sukcesu w karierze ich organizatorów. Często otrzymał wysokie stanowisko polityczne w rządzie: George Ugulava (Georgian გიგი უგულავა) i Giga Boqueria (Georgian გიორგი ბოკერია).
  Scenariusz kolorowych rewolucji

  Wszystkie kolorowe rewolucje zgodne z wzorcem z usunięciem serbskiego prezydenta Slobodana Miloszevicia w październiku 2000 r.: Po wyborach, organizacje międzynarodowe jak: "Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy" (Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy) oraz "Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie "(Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie), teatr lalek w USA i Europie Zachodniej nie uznają wyborów, oświadczył im podrobione, a następnie nowy rząd jest wstępnie wybrany przez organizatorów kolorowych rewolucji.
  Nazwa "Kolor revlyutsii" mają jeden wspólny kolor identyfikacyjny lub kwiat. Oficjalnie kolorowych rewolucji stoją przez spontaniczną, przepływu bezinteresownej dla wyzwolenia, demokratyzacji i praw człowieka. W rzeczywistości, kolorowe rewolucje są długo planowane interwencje mające na przenikliwym NATO i usunąć obecność Chin i Rosji w Eurazji i Ameryce Łacińskiej. Aby przygotować ludność do kolorowej rewolucji odbywa długą wojny psychologicznej, z typową błędnych informacji i propagandy. Według niezależnych dziennikarzy i politologów, takich jak Ian Traymor, Frederick William Engdahl i Udo Ulfkotte, wszystkich rewolucyjnych ruchów młodzieżowych i kolorowych rewolucji są finansowane i organizowane przez rząd Stanów Zjednoczonych, US Secret Service, a także przez organizacje pozarządowe finansowane przez USA. Według nich, USA skierowany Nowy Porządek Świata (New World Order), w duchu przemówienia George'a H. W. Bush w dniu 11 września 1990 roku. Washington Post publikuje materiał na "inwestycje" w wysokości US $ 77 mln do wyborów z dnia 24 września 2011 r. w Rosji. USA wysyła organizatorów kampanii. Jednym z nich jest Robert Helvey - "dawny" asystent wywiadu wojskowego USA (Defense Intelligence Agency). Amerykańska organizacja pozarządowa "Freedom House", "National Endowment for Democracy" (NED), i prywatny NGO "Open Society Institute" George Soros, zapewniając miliardy dolarów dostępne. Spotkanie w Tiranie w czerwcu 2005 roku jest finansowana przez "Balkan Trust for Democracy", finansowanego przez UE "Balkan Fundacją Dzieci i Młodzieży" i "Friedrich-Naumann-Stiftung" - organizacja niemieckiego centroprawicowej partii FDP. W kwietniu 2011 roku New York Times opublikował dowody systematycznego szkolenia młodzieży poprzez amerykańskich instytucji. Nazwany na spotkanie w Nowym Jorku w 2008 roku z egipskich działaczy organizowanych przez Facebook, Google i Columbia Law School. Sponsorzy kolorowych rewolucji W 20 wieku, w Stanach Zjednoczonych pracuje w CIA, USAID (United States Agency for International Development), lokalnych współpracowników i organizacji pozarządowych: "Freedom House" i "National Endowment for Democracy" (NED), oraz organizacje pozarządowe finansowane przez George'a Sorosa przede wszystkim cele charytatywne. Wybór liderów kolorowych rewolucji Kluczowe dla sukcesu kolorowych rewolucji jest dobór i szkolenie małych grupach, głównie młodych wiertniczych singiel "nieobciążone" moralnej i patriotycznej "Korekta" kłaniać materiału i wartości zewnętrznych, nie są w stanie przetworzyć (DIS) informacji uzyskanych z mediów, ponieważ poziom intelektualny. Od roku 1990 w przestrzeni post-sowieckiej rozprzestrzeniać kuszących ofert reklamowanych jako "międzynarodowej wymiany studentów", "zespoły studenckie w Stanach Zjednoczonych i Anglii" programy dla studentów do pracy w okresie letnim: "Work and Travel USA dlya studentov", "Placement WEUSA", "CCUSA", "Work Experience USA", "tycoon Donald Trump wysyła emisariuszy do wyboru najlepszych studentów z naszej uczelni", itp. Spośród setek tysięcy, jeśli nie miliony studentów odwiedził USA & Co, wybór dla organizatorów demonstracji ulicznych i obywatelskiego nieposłuszeństwa, jest łatwe i tanie. Wszyscy płacą własny transport tam iz powrotem, a podczas jego pobytu tam pracuje, co jest poniżające lokalnych i nizkoplateno. Logistyka w kolorowej rewolucji Komunikacja odbywa się poprzez Prepaid-GSM-Handy, zorganizowanie grupy pokazano (Flash Mob). W tym czasie, "nieznany" tych krajów przyczyny dozwolone anonimowy rejestracji kart SIM, które nigdy nie zachodnie demokracje było możliwe. Od 2005 roku organizacja odbywa się poprzez Internet, szczególnie przez Facebook-a Twitter-aliasów i filmów z telefonów komórkowych do serwisu YouTube. Podczas "Wiosny Arabskiej" w Tunezji, Egipcie i Libii, USA US Air Force, wspierane Internetu i telefonów komórkowych z wyrafinowanym wyposażenia technicznego w turbiny samolotu C-130 Hercules (Lockheed C-130). Kalendarz kolorowych rewolucji Udane kolorowych rewolucji * 1953: Iran - "Biała Rewolucja" (Operacja Ajax) * 1989: Czechosłowacja * 1990: Nikaragua * 1987-1992: Baltic * 2000: Serbia * 2003: Gruzja Rose Revolution * 2004: Ukrainy Pomarańczowa rewolucja * 2005: Libia * 2005: Revolution Kirgistanu Tulip * 2010-2011: Tunezja * 2011: Egipt "Kefaya" (كفاية) Nadal trwają kolorowych rewolucji Od kwietnia 2002: Wenezuela Od 2005: Azerbejdżan "YOX" (Green Revolution) Od 2007 r.: Myanmar "Rewolucja Saffron" Od 2009: irański "zielonej rewolucji" Od 2011: Syria Odrzuceni kolorowych rewolucji * 1953: East Germany ". 17 Juni 1953" * 1956: Węgry * 1968: Czechosłowacja - "Praska Wiosna" * 1989: Chiny "Plac Tiananmen" * 2001: Białoruś "frajerem" * 2005: Uzbekistan "Bolga" (Sledgehammer) * 2006: Białoruś "Denim Revolution" czy "Vasilykovaya Revolution" * 2008: Armenya "Rewolucja podsnezhnikov" * 2009: Mołdawia "kirpichey Revolution" czy "Kafelynaya Revolution" * 2011-2012: Rosja "Snezhnaya Revolution" czy "Myatezhom hipsterov" Przyczyny kolorowej rewolucji "Wada" zarządzania ciągłą jednej głowy państwa jest to, że z biegiem czasu on i jego kraj zyskał izvastna suwerenności. Praktyka w różnych częściach świata, pokazuje, że prezydenci marionetka po chwili ich pomysł do nacjonalizacji majątku narodowego i minerały - własność zagranicznych "inwestorów". W związku z tym konieczne jest, aby ich i przez uznane dyktatorów obrotów kolorów, do usunięcia. Wymagania do udanej rewolucji kolorów Pomimo niekwestionowanej roli USA & Co, kolorowych rewolucji nie może być udany bez udziału ludu, bez nadziei na amerykańskiego snu. Przyciąganie mas do demonstracji ulicznych i obywatelskiego nieposłuszeństwa jest oparta na prymitywnej cechy populacji, chęć zdobycia błyszczące towarów wytwarzanych organizatorów członkowskie kolorowych rewolucji. Od końca XVI wieku z błyszczącą fałszywej biżuterii z koralików szklanych, odzieży i wyrobów rzemieślniczych, zachodnich firm europejskich (Royal African Company, Brandenburgisch-Afrikanische Compagnie), zachęcić Afrykanie na pokład swoich statków, a następnie związać je i dostarczane do Ameryka jako niewolnicy. Brak religii i moralności, ludności, promowanie skutecznej realizacji kolorowych rewolucji: sukces w prawosławnym lub ateistą tylko Ukrainy i Gruzji, nie została spełniona w islamskiej Uzbekistanu i Azerbejdżanu. Podatny grunt dla prowadzenia kolorowych rewolucji, jest fakt, że długotrwałe podawanie jednej głowy państwa zaczyna drażnić ludzi i być inspirowana przez ideę zmian, w nadziei, że zmiany polityczne będą mieć wpływ na ich status społeczny. "
  http://www.aliceswonderland.eu/Alice-colour_revolution-pl.html
 • @lorenco 20:02:12
  no tak się składało że w Solidarności wylądowali wszyscy z którymi jako dzieci nie chcieliśmy się bawić, nie wiem czy pamiętasz lata 90-te jak leciały szyby w domach działaczy Solidarności, razem z falą zwolnień w zakładach pracy
 • @szuwarek14 20:09:26
  w Odessie zbierają dary dla mieszkańców strefy ATO
  http://vk.com/public_od_ua
  http://cs540102.vk.me/c7007/v7007019/2cccf/WHpBUY4eunY.jpg
 • @nana 19:54:13
  Nano, wspaniały Twój komentarz!
  Dodam do tego, że naszą młodzież parchy zmusiły do wyścigów szczurów: 3 kierunki studiów, 10 praktyk aby po studiach mieć pracę. A i tak lukratywne stanowiska zajmowane są przez synusiów parchatych tatusiów.
 • @szuwarek14 20:13:15
  "Miało być lepiej, a jest gorzej.
  Najwyższa Izba Kontroli poinformowała, że NFZ nie doprowadził do poprawy dostępności świadczeń zdrowotnych. W wielu poradniach i oddziałach średni czas oczekiwania na świadczenie uległ wręcz wydłużeniu.
  Izba pisze, że poprawę dostępności świadczeń utrudniało nierównomierne rozmieszczenie szpitali, przychodni i sprzętu, problemy z szacowaniem ceny świadczeń oraz pozyskaniem wykwalifikowanych kadr medycznych. Podkreśla także, że wydawanie pieniędzy publicznych odbywało się bez ustalonych ogólnopolskich priorytetów zdrowotnych.
  Utrzymywały się znaczne dysproporcje, pomiędzy poszczególnymi oddziałami wojewódzkimi NFZ w dostępie do świadczeń zdrowotnych, mierzone zarówno liczbą zakontraktowanych świadczeń przypadających na 10 tys. osób ubezpieczonych, jak i czasem oczekiwania na ich udzielenie. Na pogorszenie dostępu do świadczeń wskazują rosnące kolejki do lekarzy. Przykładowo, w poradniach okulistycznych średni rzeczywisty czas oczekiwania wzrósł z 32 do 40 dni (o 25%), zaś w pracowniach tomografii komputerowej z 25 aż do 43 (o 72%).
  Kiepsko jest także w leczeniu szpitalnym. I tak, w oddziałach chirurgii urazowo-ortopedycznej średni rzeczywisty czas oczekiwania wzrósł z 77 do 95 dni (o 23,4%), zaś w oddziałach chirurgii ogólnej z 24 do 29 dni (o 20,8%).
  Państwowy kontroler zwraca ponadto uwagę, że w niektórych oddziałach wojewódzkich NFZ w 2013 r. nie zakontraktowano wszystkich świadczeń przewidzianych w planach, głównie z uwagi na braki wymaganego personelu medycznego. „Problem braku lekarzy określonych specjalności staje się coraz poważniejszy i zaczyna stanowić istotne ryzyko dla pacjentów, ograniczając im dostęp do świadczeń zdrowotnych. Kształcenie i przygotowanie kadr medycznych będzie przedmiotem kontroli NIK w 2015 roku” – pisze Izba. Akcentuje także problem niedoszacowania cen świadczeń kontraktowanych przez NFZ w stosunku do rzeczywistych kosztów ich udzielania. Skutkuje to najczęściej brakiem zainteresowania kontraktami ze strony placówek medycznych, co w konsekwencji prowadzi do ograniczania dostępu pacjentów do pewnego rodzaju procedur. „Z drugiej strony przeszacowanie ceny i liczby niektórych świadczeń skutkuje ich nadmiernym udzielaniem, nawet wbrew potrzebom medycznym, co prowadzi do nieefektywnego wydatkowania publicznych pieniędzy” – czytamy.
  W ciągu najbliższych kilku lat zmniejszanie kolejek do lekarzy może być utrudnione z uwagi na wzrost kosztów leczenia osób powyżej 65 roku życia."
  ---
  - lepiej przy takiej rabunkowej gospodarce, za idiotów nas mają ?
 • @szuwarek14 20:20:06
  "W ciągu najbliższych kilku lat zmniejszanie kolejek do lekarzy może być utrudnione z uwagi na wzrost kosztów leczenia osób powyżej 65 roku życia."- przecież tacy ludzie mają jeszcze 2 lata pracować a nie chorować!
 • @szuwarek14 20:09:26 pewnie już jako dzieci mieliśmy zdrowe podejście polityczne do niektórych
  nikt nie pozdrawia Twojej, Szuwarek, żony. Jeżeli masz, to ja pozdrawiam Ją pięknie. Także w ramach budzenia w nas Ducha Słowian.

  W ogóle pozdrawiam wszystkich Was!
  Dla Trojanki dołączam wirtualny bukiet, rumianki i niezapominajki. Nie umiem dołączać zdjęć, no to tylko tak.
  Na dziś kończę, bo i w domu też coś zrobić trzeba. A psy domagają się pilnie wyjścia.
 • @lorenco 20:19:52
  młodych robią podręcznikowo w konia, drobniutkie awansiki żeby sobie żyły wypruwali w pracy w nadziei na coś więcej, praca za trzy osoby ponad siły a tego awansu ani widu ani słychu, za to zbliża się 40-tka i trzeba już walczyć nie o awans tylko żeby nie wylecieć jako za stary i nieproduktywny
 • @nana 20:27:03
  dziękuję, pozdrowienia przekazuję, fakt, czas budzić Słowian póki jeszcze są pokolenia które mogą coś z autopsji przekazać a nie śmieć propagandowy o tym jak było, co było i że można inaczej żyć niż pod ciągłą presją pracodawcy i służb państwowych, no regularny reżim
 • @lorenco 20:24:59
  hola hola, nie ma pracy to nie ma na leczenie, ma pracę to lepiej niech się nie przyznaje że na coś choruje
 • @szczurobronny 20:23:22
  "Kiedy ma się babcię separatystkę "

  http://cs540107.vk.me/c7005/v7005815/1c5fd/V0WSHwDUMFY.jpg
 • @szuwarek14 20:39:09
  "Koniec obozowiska demonstrantów w Hongkongu.
  Służby porządkowe przystąpiły dziś do demontowania namiotów i barykad. Przy okazji aresztowano ostatnich uczestników protestu.
  Aresztowano co najmniej 247 rezydentów obozowiska na centralnym placu Hongkongu. Do wieczora plac i jego okolice zostały uprzątnięte na tyle, że wznowiono normalny ruch samochodowy. W czasie akcji funkcjonariuszy, aktywiści, wśród nich wielu studentów, zachowywali się spokojnie i nie dążyli do konfrontacji. Wśród zatrzymanych znaleźli się miejscowy magnat medialny Jimmy Lai i popowa piosenkarka Denise Ho, także opozycyjni politycy.
  Tym samym akcja protestów przeciw nowym zasadom wybierania politycznej głowy Hongkongu poniosła fiasko w 75 dniu trwania. Pekin wprowadził nowe zasady wyborów, które odbędą się w 2017 r. Od tej pory kandydaci do zarządzania Honkkongiem, zanim staną do wyborów będa musieli uzyskać akceptację władz centralnych.
  Jeszcze ponad miesiąc temu od pretestów odcięli się jego początkowi liderzy, a według badań prowadzonych przez socjologów z miejscowego uniwersytetu, także lokalna społeczność była raczej przeciwna demonstrantom."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/koniec-obozowiska-demonstrantow-w-hongkongu
  ---
  - brawo, teraz przetrzepać towarzycho pod kątem finansowania i szkolenia na zachodzie i dożywocie dla tych "kolorowych rewolucjonistów "za dolary
 • @szuwarek14 20:45:56
  Sławiańsk

  http://cs540102.vk.me/c7005/v7005820/2854a/Pq9-lEHOj-o.jpg
 • @szuwarek14 20:36:47
  Odbiegliśmy od głównego tematu tego bloga lecz tylko pozornie!
  Mam nadzieję, że Ukraińcy tu czytający i ich poplecznicy choć ciut zrozumieją, że USA nigdy nikogo nie utrzymuje! Unia Europejska nikogo nie utrzymuje a Rosja więcej ich utrzymywać nie będzie.
 • @szuwarek14 20:39:09
  No i niech ktoś zaprzeczy, że Noworosję trzeba kochać? Że to są mocni ludzie? Wydziergac takie pantofelki to ukry nie potrafią bo wyszywanki to każdy głupi potrafi:)
 • @trojanka 20:46:16
  JAK TO PANOWIE MUSZĄ SOBIE RADZIĆ SAMI ?!!!

  http://s16.postimg.org/lf2lrj90l/WTF.jpg
 • Bazy USA na świecie , jeszcze tylko Rosja i kawałek Afryki wolne od "demokracji"
  http://cs540100.vk.me/c624027/v624027288/11743/58oIaQwFn14.jpg
 • @lorenco 20:54:26
  Noworosja jest tu symbolem walki z dżumą 21 wieku. Jak jej nie kochać.
 • @szczurobronny 20:51:49
  Striełkow robi więcej złego niż dobrego, Putin nie przyjedzie całować go po rękach za jego bohaterstwo i naród przed nim nie klęknie, więc nich się już przestanie mazać.
  Od Rosji zależy nie tylko śmierć lub życie ludzi w Noworosji panie Striełkow, także w Iraku, Syrii, Turcji, Wenezueli, Chile, Meksyku a nawet w Ameryce. A przywódca Rosji to przywódca imperium i albo umie rozgrywać globalnie albo go zadziobią.
  A to że Ukraina zostanie wybita do 1/3 populacji było wiadomo w momencie kiedy pierwszy zamawiający 5 piw mógł paradować z symbolami faszystowskimi i nikt mu łba nie odstrzelił.
  Faszyzm się dusi w zarodku a nie skamle jak już się mleko wylało.
  Gdzie pan był do tej pory ?
 • @trojanka 21:03:11
  Donieck

  http://cs620320.vk.me/v620320016/2c341/8HouZQmG5TU.jpg
 • @szuwarek14 21:09:33
  "Indie porozumiały się z Rosją ws. produkcji śmigłowców Mi-17 i Ka-226T.
  Indie na podstawie porozumienia z Rosją będą produkować na swoim terytorium śmigłowce typu Mi-17 i Ka-226T - poinformował dzisiaj dziennikarzy wicepremier Dmitrij Rogozin.
  Porozumienie w sprawie produkcji śmigłowców zostało osiągnięte na podstawie wyników rozmów prezydenta Rosji Władimira Putina i premiera Indii Narendry Modi, które odbyły się dzisiaj.
  Według niego, planuje się produkowanie prawie 400 śmigłowców Kamowa w skali roku. Będzie produkowana morska i górska wersje śmigłowca."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/Indie-porozumialy-sie-z-Rosja-ws-produkcji-smiglowcow-Mi-17-i-Ka-226T-5144/
 • Barak nakąłda sankcje jeszcze na Wenezuelę bo prawa człowieka są tam łamane.......
  w przeciwieństwie do USA gdzie są przestrzegane!!http://www.segodnia.ru/news/153348
 • @szczurobronny 21:12:01
  Striełkow to się powinien skupić na montowaniu opozycji przeciwko Kijowowi na zachodzie Ukrainy. Wtedy dałby Rosji pretekst do większej pomocy ale on jak widać lata po stacjach telewizyjnych i nie ma na to czasu.
  Tylko otwarcie kilku frontów przecie juncie pozwoli przerwać patową sytuację a Rosji da argumenty.
  Rosja nie będzie rozpętywała III wojny światowej bo jeden wodzuś chce być Naczelnikiem Powstania.
 • @trojanka 21:13:25
  bo Wenezuela jest jednym z tych niepokornych którzy nie życzą sobie być prowincją USA
 • @trojanka 21:13:25
  2014-02-16
  "Zamieszki na Ukrainie i w Wenezueli mogą być finansowane przez USA.
  Na Ukrainie nadal trwają zamieszki a demonstranci domagają się odejścia prorosyjskiego prezydenta Janukowycza. W ostatnich dniach podobne nastroje pojawiły się również w Wenezueli. Kraj ten jak wiadomo jest otwartym sprzymierzeńcem Rosji. Prezydent Nicolás Maduro powiedział właśnie, że te rewolucyjne nastroje są wspierane przez Stany Zjednoczone.
  Protesty, jakie mają miejsce w Wenezueli od trzech dni, są oficjalnie spowodowane przede wszystkim narastającymi problemami gospodarczymi w kraju, wysokim wskaźnikiem przestępstw, korupcją i niedoborem podstawowych produktów. Z tego też powodu demonstranci domagają się odejścia prezydenta Nicolása Maduro. Sytuacja jak na razie niewyewoluowała na tyle, aby można było ją porównywać do tej na Ukrainie.
  Jednak z czasem możemy być świadkami sytuacji, w której opozycja w Wenezueli rozpocznie otwartą walkę z obecnym prezydentem tego kraju a demonstranci zostaną przez media nazwani "uciśnionym ludem, który walczy o wolność". Nicolás Maduro oświadczył właśnie na antenie telewizji krajowej, że za wydarzeniami na Ukrainie stoją ci sami sponsorzy, którzy przygotowują właśnie uczestników zamieszek w Wenezueli. W obu przypadkach sytuacja jest podobna - demonstranci domagają się odejścia prezydenta, który właściwie nie jest proamerykański.
  Aby jednak lepiej zrozumieć sytuację w Wenezueli, warto cofnąć się nieco w czasie i przypomnieć niektóre wydarzenia z przeszłości. Poprzedni prezydent tego kraju, Hugo Chavez, który zmarł w wyniku raka, był oficjalnie wrogiem Stanów Zjednoczonych oraz proamerykańskiej Kolumbii. W 2002 roku doszło do zamachu stanu a zaczęło się od 24-godzinnego strajku, wspieranego przez grupy opozycyjne. Po dwóch dniach doszło do masowych protestów, które przerodziły się dosłownie w wojnę z użyciem broni palnej, między zwolennikami a przeciwnikami rządu Chaveza.
  Prezydent został wtedy uwięziony a niedługo potem uwolniony przez żołnierzy, którzy byli lojalni wobec Chaveza. Co ciekawe, z przeprowadzonych badań wynikło, że zamach stanu był sponsorowany i wspierany właśnie przez Stany Zjednoczone. Wiele kontrowersji pojawiło się również wokół choroby Hugo Chaveza. Sugerowano wręcz, że rak mógł zostać celowo wywołany przez Amerykanów, którzy chcieli pozbyć się obecnego prezydenta Wenezueli i zakończyć jego Boliwariańską Rewolucję. Niestety wygląda na to, że nie dowiemy się jak było naprawdę.
  Gdy Hugo Chavez zmarł, w zeszłym roku władzę objął wiceprezydent kraju, Nicolás Maduro, który kontynuuje jego rządy. Tym samym szef opozycji Henrique Capriles Radonski przegrał wybory po raz drugi niewielką ilością głosów. Od tego momentu kilkakrotnie próbowano zamordować obecnego już prezydenta Maduro, który zresztą otwarcie wypowiadał się na ten temat. Każda próba zamachu okazała się nieudana.
  Tym razem jesteśmy świadkami masowych protestów w Wenezueli, gdzie ludność domaga się odejścia prezydenta. Widać wyraźnie, że te demonstracje są wspierane od zewnątrz - są jakby narzędziem dla sił zewnętrznych, które próbują wpłynąć na dany kraj. Zarówno w przypadku Wenezueli, jak i w Syrii i Ukrainie, ktoś chce wprowadzić własny rząd, składający się z własnych ludzi. Wenezuela jest kolejnym krajem, do której drzwi zaczyna pukać demokracja a historia powinna nam dać do zrozumienia kto za tym wszystkim stoi."
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zamieszki-ukrainie-w-wenezueli-moga-byc-finansowane-przez-usa
 • @trojanka 21:16:57
  Egipt -Kijów- Hong Kong

  http://cs624020.vk.me/v624020660/cf52/kE7xwpBxoxk.jpg
 • @szczurobronny 20:51:49
  Naprawdę nie wiem jak się odnosić do słów Striełkowa. Być może była to propaganda a wręcz kłamstwo, że Striełkow chce byc prezydentem Rosji a byc może nie.
  Nie chce mi się uwierzyć, że ani DRL ani ŁRL nie chce mu dac obywatelstwa
 • @szczurobronny 21:31:41
  gwiazda opozycji demokratycznej -Liaszko

  http://cs617124.vk.me/v617124298/20116/EcE97iPLzWs.jpg
 • @lorenco 21:32:53
  Jak ktoś za bardzo lubi media to już jest podejrzany. Ale jak już gada to niech apeluje do reszty regionów o przyłączenie się do protestu przeciw Kijowowi a nie szantażuje Rosję.
  Rosja ma szantażystów do wyboru do koloru.
  USA chcą wywołać wojnę na całej Ukrainie i wywołają. Rosja może tylko pomóc ludności Noworosji przeżyć lub uciec do Rosji. Ale nie będzie wywoływała wojny bo się różnym lokalnym dowódcom zachciewa już mieć marmurowe gabinety.
  W tej chwili Rosja jest zajęta wzmacnianiem gospodarczym i przygotowaniem armii do walki z całym blokiem zachodnim.
  Ukry nawarzyły piwa a chcą żeby ktoś sprzątał.
 • @trojanka 21:37:32
  bo to on jeden
 • @szuwarek14 21:43:47
  szukam czy nie tworzą się jakieś lokalne wybuchy niezadowolenia na Ukrainie ale nie widzę a to już najwyższy czas
 • @trojanka 21:47:15
  wow
 • @szczurobronny 21:53:46
  http://cs7066.vk.me/c540106/v540106907/1d62c/0i4wxbTxH8A.jpg
 • @szczurobronny 21:55:58
  Witam . Emeryci, którzy przyjeżdżają do Słowiańska po ukraińskie świadczenia są przekonani, że ich miejscowości ostrzeliwuje ukraińska armia. Dobre .Polecam. http://forsal.pl/artykuly/841283,ukraina-narodziny-spoleczenstwa-obywatelskiego-i-wyludzania-emerytur.html
 • @szczurobronny 21:51:11
  3 razy naruszone przez Ukrów porozumienie
 • @trojanka 21:51:10
  http://cs621725.vk.me/v621725135/3086/WWCLP6cxAc8.jpg
 • @Repsol 21:58:19
  fakt, dobre !
 • @lorenco 22:00:14
  "Ukraina to Europa. Model - zima 2015"

  http://cs616727.vk.me/v616727985/18d52/Zog7MUmDYsY.jpg
 • @szuwarek14 22:06:16
  Państwo banderopiteków i żebraków .Ave. http://comparic.pl/ukraina-stanela-na-skraju-bankructwa/
 • @trojanka 22:06:25
  świetne
 • @trojanka 22:06:25
  Polecam.Pzdr. http://geopolityka.net/wobec-ukrainy-kierujmy-sie-interesem-polski/
 • @Repsol 22:08:14
  Ukraina ma pociągnąć europejską gospodarkę w dół, Stanom na tym zależy
 • @Szuwarek & All
  Polecam wszystkim .Pan Profesor wie co pisze .Pozdrawiam. http://gazetaobywatelska.salon24.pl/620827,stanislaw-srokowski-ukraina-broni-nazizmu-rzad-polski-umywa-rece
 • @Repsol 22:17:56
  "I na koniec o niejakim B. Huku. Opisuje on w ukraińskim „Naszym Słowie” ( Wydarzenia, № 45, 09.11.2014) takie brednie, że ręce opadają. Wymyśla, że jakowaś „ideologia Kresów jest bliska faszyzmowi”, a OUN broniła Polaków przed Sowietami. I że „ państwo polskie wiele zawdzięcza OUN”.

  A nie daj Boże, jak ktoś powie, że „Przemyśl polskim miastem”, albo „Lwów polskim miastem”, to natychmiast staje się Putinem. Obłęd! I tak mamy budować przyjazne więzy między sąsiadami? Sąsiadami, przypomnijmy, którzy oficjalnie wspierają nazizm?!"
  ---
  - to trzeba zapamiętać bo niedługo polskojęzyczne władze będą to samo mówiły
 • interesariusz -> trojanka @18:40:39
  Właśnie wkracza nowa reforma służby zdrowia,
  będzie tragicznie, diagnoza, która wymaga współpracy paru specjalistów potrwa parę lat,

  zostaliśmy pozbawieni publicznej służby zdrowia,

  ktoś zaprotestuje ?

  NIE, każdy będzie sam kombinował i jakoś się ratował.
 • @Repsol 21:58:19
  Ja to nie wiem dlaczego oni są przekonani, że ostrzeliwuje ich ukraińska armia? A może widzieli na własne oczy?
 • @interesariusz z PL 22:33:38
  jesteś pewien że to będzie diagnostyka nie eksperymenty na zlecenie koncernów, przecież do tego służą kolonie ?
 • @Repsol 22:17:56
  http://m.onet.pl/_m/71534efd57ffab8cbf3a7ae6f9dae9d3,62,19.jpg
 • @szczurobronny 22:37:40
  "Kilkadziesiąt umów dorobkiem wizyty Putina w Indiach.
  Jak wyjawił rosyjski prezydent, w czasie jego wizyty łącznie podpisano 25 porozumień, głównie z zakresu współpracy gosodarczej. Dlatego też Putin wyrażał duże zadowolenie ze swoich rozmów z premierem Indii Nerendrą Modim. Podkreślał, że wzajmne obroty handlowe obu krajów wyniosły w zeszłym roku około 10 miliardów dolarów, jednak jak dodał "uważamy, że to za mało". Putin mówił, że rządy obu państw mają pobudzać swój biznes do kooperacji i wzejmnych inwestycji a także przechodzenia we wzajemnych rozliczeniach z dolara na obie waluty narodowe.
  Co ważne uzgodniono kontynuowanie rozmów o powołaniu stefy wolnego handlu między animowanym przez Rosję Eurazjatyckim Związkiem Gospodarczym (Rosja, Białoruś, Kazachstan, w przyszłości Armenia) i Indiami. Rosjanie wybudują także w Indiach bloki atomowe w elektrowni Kudankulam. Porozumienia z indyjskimi partnerami podpisały także Gazprom i Rosnieft.
  Putin twierdził także, że uzyskał poparcie Indii w "sprawie uregulwoania sytuacji w Syrii, Iraku i Afganistanie".
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/kilkadziesiat-umow-dorobkiem-wizyty-putina-w-indiach#
 • @trojanka 22:51:29
  "SBU chwali się wynikami walki ze szpiegostwem.
  Przewodniczący Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Walentin Naliwajczenko w wywiadzie dla Programu 5 podsumował wyniki działań swoich funkcjonariuszy.
  Jak zadeklarował Naliwajczenko od początku konfliktu jego Służba aresztowała pod zarzutem szpiegostwa 232 osoby. W tej liczbie ujął wszystkich tych, wobec których rozpoczęto postępowania i wydano zgodę na areszt. Sprawy 32 podejrzanych o szpiegostwo już skierowano do sądów. Właśnie dziś we Lwowie z tego paragrafu skazany został na 10 lat pozbawienia wolności obywatel Rosji."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/sbu-chwali-sie-wynikami-walki-ze-szpiegostwem-
 • @trojanka 22:36:57
  Siostro Polski już nie ma .Przykro mi. :(
 • @szuwarek14 22:59:25
  no nie świry !?

  http://cs623919.vk.me/v623919162/27e2/-QgCY9RK0kY.jpg
 • @Repsol 23:02:43
  zgadza się a chodzenie na wybory żeby zrobić uciechę Mossadowi lub CIA bo taki wybór pozostał to żadna satysfakcja, szkoda nerwów
 • @trojanka 23:05:24
  Филипп Экозьянц ma rację ,jak patrze na twarze naszych przy korycie , to 100/100 .Ave.
 • @trojanka 23:05:24
  - Będziemy robili mur graniczny oddzielający Rosję od Ukrainy
  -A ty się uczyłeś historii, pamiętasz że u Niemców taki mur już był ?
  - Jasne, spytam ich jak to robili !"

  http://cs617122.vk.me/v617122796/1a487/2pmBDUqLGAs.jpg
 • @szuwarek14 23:10:21
  " Do głowy Kliczki myśli przychodzą żeby umrzeć "

  http://cs623931.vk.me/v623931391/1a7b/Trzq4Eo9sb4.jpg
 • @Repsol 23:02:43
  Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy!
 • @szczurobronny 23:15:20
  Mnie szczęka opadła jak zobaczyłem że AWS - UW szykuje się do zmonopolizowania władzy, 2005 rok to ostry zwrot pod całkowitą kontrolę USA, teraz wiem co USA szykowało i dlaczego potrzebowali swoich.
  Nawet takiej odrobiny samodzielności jak Węgry czy Czechy nie mamy i nie będziemy mieć dopóki POPiS nie wyniesie się z Polski do swoich a najlepiej do więzienia i znacjonalizować im to co wyrwali Polsce.
  Z resztą polityków damy sobie radę ale nie ze szkolonymi agentami finansowanymi przez USA.
 • @trojanka 23:24:58
  Szansa jest tylko tu. AVE. : https://www.youtube.com/watch?v=eQMH4Yzrjnc
 • @szczurobronny 23:21:18
  AaAaaaa dobrze by było widzieć o czym on mówi
 • @szczurobronny 23:17:36
  Ten żydowski szmatławiec jeszcze nie splajtował? pismo przetrwalników żydokomuny, wręcz trockistów przefarbowanych na liberałów robi w Polsce za poważną prasę, szczyt poniżenia narodu.
  Gierek się w grobie przewraca, cały jego wysiłek na edukację narodu poszedł ...
 • @lorenco 23:24:24
  Dobry żart. Ave.
 • @szuwarek14 23:29:57
  "Polska jest zaniepokojona aktywnością Rosji na Bałtyku.
  Minister obrony Polski Tomasz Semoniak oświadczył, że kraj jest zaniepokojony aktywnością lotnictwa Rosji nad Bałtykiem, ale nie uważa, że rosyjskie siły przygotowują się do ataku.
  „Te działania nie mają charakteru przygotowania do ataku. Jest to stałe testowanie, z którym nie dajemy sobie rady. Jednak tego rodzaju kontrole niszczą dobre relacje i zaufanie” - oznajmił Semoniak.
  Poza tym, Semoniak wyraził przypuszczenie, że w przyszłości podobna aktywność może wzrosnąć."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_11/Polska-jest-zaniepokojona-aktywnoscia-Rosji-na-Baltyku-2457/
  ---
  - to dobrze że nasi wrogowie nieszczęśliwie nam panujący boja się Rosji, dzięki temu jeszcze nam nie urządzili drugiej Jugosławii i nie z robili z Warmii i Mazur Kosowa -bis
 • @szczurobronny 23:21:18
  Obserwując jakie postaci są zaangażowane w tworzenie Noworosji, to są to Kozacy.
  Szuwarku proszę, przetłumacz!
 • @szczurobronny 23:33:03
  ktoś nas usuwa z widoku, znaczy dobrze dajemy
 • @szczurobronny 23:33:03
  Kodiak jako genetyczny gamoń ,zmusił mnie na nałożenia bana na miesiąc. Przykro mi . :)
 • @szuwarek14 23:37:17
  Oj dobrze Meaistream się gubi ,
 • @ All
  Dobrej nocy .Pozdrawam. https://www.youtube.com/watch?v=aQx7RgKt8Y8
 • @lorenco 23:36:21
  a które przetłumaczyć bo się pogubiłem ?
 • @trojanka 23:24:58
  Serce się kraje! Aleśmy się czasów doczekali, że ludzie okradani są w biały dzień! Państwo ukraińskie złamało międzynarodowe umowy i nikt nie reaguje!
  Kochani emeryci z Noworosji, mogę tylko Was pocieszyć w ten głupi sposób ale jednak, że w Polsce emeryci są okradani od lat a przyszli emeryci nie wiadomo czy będą mieć emeryturę, zwykle się nie dowiedzą harując na nią do 67 roku życia ( a są już propozycje praca do 70 roku życia) , nie mając opieki socjalnej, zdrowotnej, karmieni GMO i chemią, pewnie niewielu się doczeka dowiedzieć!
  Bądźcie silni, wszyscy liczymy czas cierpliwie, kiedy tych sk.....ów trafi szlag!
 • @szuwarek14 23:48:49
  szczurobronny 11.12.2014 23:21:18
 • @lorenco 23:36:21
  gdzie się podziałeś, na tym filmie wiadomości to jest mowa głównie o zmianach czy dostosowaniach prawa w Noworosji, są kwestie wypłat pieniędzy ale też pieniędzy za małżonka, dla dzieci, pomocy humanitarnej. Trochę pretensji że młodzi wałęsają się po ulicach zamiast się zaanagżować a jest co robić, to nie czas na czekanie na gotowe. Noworosja stara się łatać na bieżąco problemy społeczne, dużo darów i pomocy dostaje, sami co dostają to przekazują dla dzieci . Z pieniędzmi to problem jest taki żeby nikogo nie pominąć a jednocześnie wykluczyć oszustwa więc procedury są pod kontrolą milicji żeby wyeliminować do minimum pomyłki, podszywanie się itd. Kozaków jest wielu i pracują dla Noworosji - bezpłatnie ! to nie są żadni najemnicy. Jeśli byłby taki rozkaz to dostaliby po 500 rubli ale nie ma rozkazu. I tu jest problem - czym się zajmują władze republik, ci którzy aktywnie pracują nie mogą się doczekać jasnych rozkazów. Jest bałagan który trudno opanować, każdej nocy przez Frunze jeżdżą wyładowane pociągi a gdzie pieniądze ? Metal, koks, węgiel ...
 • @szuwarek14 00:12:23
  Wynika z tego że pomoc powstańcom i ludności jest jak najbardziej wskazana ale władze mogłyby tyłki ruszyć bo przy tej ilości ochotników, przy zamieszaniu wojennym to wiele rzeczy niedobrych się dzieje. "Gdzie Kozak tam bajzel". No fakt gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść.
  A władza jakby mało sprawna, mogłaby ochotników jakoś przeliczyć, uporządkować, wypłacić im żołd, lepiej zapłacić niż mieliby się zjeżdżać na szaber, tak bym to rozumiał.
  Tak więc nie tylko pretensje do Putina że nie wjedzie i nie posprząta ale do swoich wybranych władz że się uwiesili na żyrandolach a sytuacja wymaga przede wszystkim koordynacji działań.
 • @lorenco 00:05:53
  "Drogie Pendolino i drogie autostrady to przykłady nowych podziałów klasowych w Polsce.
  Nic nigdy nie dzieje się bez przyczyny, zwłaszcza jeżeli przynajmniej teoretycznie wszystko jest wynikiem procesów planistycznych. To Rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zaprojektował sposób wydawania pieniędzy unijnych, to przeważnie koalicje tych dwóch partii decydują w Sejmikach na co mają iść pieniądze. Niestety liczne przykłady rozwoju infrastruktury w naszym kraju to przykłady, realizowania rozwoju bez brania pod uwagę realiów społecznych.

  Pierwsza kwestia – system autostrad i generalnie dróg płatnych, o ile już samo nazywanie tego procesu systemem nie jest nadużyciem, to problemem są opłaty i ich zróżnicowanie co do formy i wysokości. Po pierwsze jak to jest możliwe, że jedyna państwowa autostrada została wydana zagranicznej firmie na wiele lat w zarządzanie z prawem do czerpania pożytków, a ta umowa jest tajna? Nie mają do niej dostępu nawet parlamentarzyści? Po drugie jak to jest możliwe, że państwo ufundowało w części prywatne autostrady, za które obecnie prywatni właściciele (koncesjonariusze) będą pobierali opłaty przez wiele lat? Po trzecie jak to było możliwe, żeby zaprojektować taki poziom cen za autostrady, że wyprawa z Krakowa do Katowic i z powrotem to koszt mniej więcej ceny zakupu winiety na Słowacji, upoważniającej do poruszania się po wszystkich drogach i autostradach tego kraju przez miesiąc (w przypadku samochodu osobowego). Jak to jest możliwe? Ktoś liczył ile ma kosztować docelowo przejechanie Polski z północy na północ i ze wschodu na zachód? Przecież podróż samochodem to co najmniej przeliczeniowo zdublowanie ceny spalanego (przeciętnie) paliwa na danej trasie.

  Co to oznacza w praktyce? Mianowicie mniej więcej tyle, że realnymi użytkownikami infrastruktury (beneficjentami systemu) mogą być w Polsce osoby najlepiej zarabiające, firmy i urzędy – które rozliczają koszt przejazdu. Zwykły Polak jeżeli ma zapłacić za przejazd tak kolosalne kwoty jakie są żądane przy opłatach za autostrady – woli jechać starymi drogami z okresu PRL-u.

  Druga kwestia – kolej, której symbolem powoli staje się Pendolino. Ze względu na przepisy przewozowe i kolejowe, przewożenie pasażerów to coś na kształt misji publicznej i ten przewoźnik, który realizuje to zgodnie z przepisami – ma prawo korzystać z przywilejów, które oznaczają de facto wykoszenie konkurencji, nawet jeżeli on proponuje praktycznie dwa razy droższy – najtańszy bilet na tej samej trasie, co jeżdżąca dotychczas konkurencja. Torów prawie nie wyremontowano, poza nielicznymi trasami. Natomiast ten nowoczesny pociąg ma dalej jeździć tak jak stare składy – z tą różnicą, że na większości linii nie będzie dla niego alternatywy. W efekcie podróżni nie będą mieli wyjścia – albo drogie Pendolino, albo autobus? Będzie to najbardziej widoczne na najważniejszych trasach w kraju jak z Krakowa/Katowic do Warszawy i Warszawy do Trójmiasta i Poznania.

  To jest w sumie bardzo smutne, ponieważ pieniądze publiczne wydane na budowę i podwyższanie standardów dróg oraz zakup nowoczesnego taboru kolejowego – pochodziły de facto z ciężarów publicznych, w tym dotacje unijne także. Powstaje więc pytanie – czy jesteśmy tak nędzni, że nie jest nas stać na utrzymanie nowo budowanej infrastruktury, czy też coś zaprojektowano z pominięciem realiów? Nie chodzi o to, żeby cały kraj podporządkować pod możliwości finansowe ludzi mających 703 zł renty lub emerytury, ale generalnie nic by się nie stało, jeżeli państwo jak już wydaje na coś pieniądze, robiło to na tyle mądrze, żeby każdego przeciętnego obywatela było stać na możliwość korzystania z owoców rozwoju i wzrostu. Jeżeli tego nie ma, to nie występuje a na przejazd autostradą latem nad morze lub w góry Polacy będą musieli oszczędzać przez cały rok, odkładając pieniądze – to mamy do czynienia z izolacją i segregacją klasową. Państwo stworzyło nowy system, który nie uwzględnia możliwości osób uboższych i wyklucza olbrzymią cześć społeczeństwa z progów partycypacji.

  To nie pierwszy raz się dzieje! Przecież dokładnie analogicznie jest w przypadku nieszczęsnej opieki zdrowotnej – nie mówiąc już o dostępie do leków. To dopiero jest stygmatyzacja i podział klasowy! Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze drożejący prąd elektryczny! Ciekawe, czy Polacy to wytrzymają? Podwyżki cen prądu?

  Naprawdę bardzo ciekawe ile jeszcze wytrzyma nasze społeczeństwo? Za parę lat będziemy mieli w telewizji ekspertów przekonujących, że prąd w zasadzie jest towarem luksusowym i musi kosztować, a nie jest powiedziane, że musi być w domach przez całą dobę dostępny stale.

  To wszystko jest przerażające, ponieważ naprawdę miało być lepiej! Po co nam autostrady, na korzystanie z których nie jest nas stać? Po co nam pociągi, których bilety są tak drogie, że nie da się z nich korzystać? Czy to nie jest przypadkiem tak, że władza i stojąca za nią elita izoluje się od społeczeństwa? Pozwalając mu powoli wymierać, ze względu na niedostateczną opiekę zdrowotną i drogie – przeważnie niedostępne leki oraz drożejące koszty utrzymania, w tym podstawowe usługi komunalne oraz dobra podstawowe jak np. dostęp do energii elektrycznej?"
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28088
 • @szuwarek14 00:12:23
  Dobrze Szuwarku, że Cię mamy, nie dość, że dajesz nam ciekawe materiały to można liczyć na Ciebie, że przetłumaczysz!
  Jak jest materiał filmowy z czystym literackim językiem rosyjskim i powoli, to jeszcze da sie zrozumiec choćby w połowie.
  Bo właśnie wypowiedzi z frontu żołnierzy i ich dowódców, mieszkańców dają nam lepszy obraz o tym co się dzieje w Noworosji.
  I teraz akurat interesująca i ważna jest strona polityczna.
 • @ all
  Dobranoc !
  A na dobranoc muza - Steppenwolf - Born to be wild 1969, ja zakładam słuchawki i wrzucam sobie muzę na ucho bo muszę jeszcze popracować

  http://www.youtube.com/watch?v=5UWRypqz5-o
 • @lorenco 00:29:42
  jest potrzeba chwili żeby się wymieniać materiałami i poglądami to się robi, tak łatwo się nie damy !
 • @szuwarek14 00:34:05
  Miało być tak pięknie ,a co z nami zrobili ?. Ave. https://www.youtube.com/watch?v=DKGYMA8Fnxs
 • @szuwarek14 00:27:53
  W ten sposób władza wykorzystuje pieniążki i wytyczne unijne: kraj unijny z widoku z autostrady ma być czysty i schludny, ozdobiony błyszczącymi koralikami. Reszta co nie widać, to i oczom nie żal!
 • @Repsol 00:40:16
  Ładne, jednak polskie to nasze:)
  http://youtu.be/I6wW1VWV_1c
 • @Repsol 00:40:16
  http://youtu.be/Hl8wCUq_OJo
 • @lorenco 00:55:26
  Nas wyrąbali ,im niech się uda. Ave i dobranoc.https://www.youtube.com/watch?v=PveUpMzTIw0 .No pasaran.
 • @Repsol 01:32:36
  Niech Ci sie przysni Twoja ulubiona Muza:) Ave.
  WAŻNE!!!!
  Tu apel do Szczuraka, o umieszczenie tego filmu, chyba najwcześniej wstaje Szczurek - skowroneczek:) A może nasz Szef by pokazał ten filmik jako pierwszy post w 12 grudnia?
  Podaję filmik z 10 grudnia z wizyty OBWE w Pierwomajsku.
  Dużo tam słów o Polakach!
  Z kolei Szuwarku MUSISZ to dokładnie przetłumaczyć!
  http://youtu.be/nyBnvTtIS8Q

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829