Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 14883 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 14.12.2014r - Quo vadis

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Michaił Jemeljanow

Jeśli USA wyśle sprzęt na Ukrainę, Rosja powinna wysłać oddziały. Bardzo możliwe, że będziemy musieli powrócić do dawnej decyzji i przyznać prezydentowi Rosji możliwość zapobiegawczego użycia siły na Ukrainie. Nie powinniśmy czekać, aż Ukraina się uzbroi i stanie się rzeczywiście niebezpieczna.

Skoro USA chce uzbroić Ukrainę, to nie jest zainteresowane de-eskalacją konfliktu, działania USA wskazują na to, że chcą przekształcić Ukrainę w międzynarodową siłę bojową wymierzoną w Rosję.

W ciągu paru lat Ukraina stanie się biednym i głodnym krajem z anty-rosyjskim rządem, który będzie wpajał ukraińskiej populacji nienawiść do Rosji. Będą uzbrojeni po zęby, a nieuznawanie przez Ukrainę i USA granic Federacji Rosyjskiej będzie zarzewiem stałych konfliktów.

KOMENTARZE

 • Wojtas straszy eksterminacją starych Polaków
  przez wzrost kosztów życia, a zwłaszcza opieki medycznej i leków.

  http://cygnus.neon24.pl/post/116550,ukraina-inny-scenariusz
 • @interesariusz z PL 09:58:33
  Nie straszy tylko wyjaśnia, że włączanie się w ten konflikt takie właśnie skutki przyniesie.
  I to szybciej niż niektórzy zdążą pomyśleć.
 • simba
  witam wszystkich z rana
 • interesariusz -> Krzysztof J. Wojtas @10:48:12
  Eksterminacja starych stopniowo i tak się nasila,

  ekonomia wzięła górę nad moralnością, i tego nie da się uniknąć,
  zamiast własnych mózgów w głowach anglosaska sieczka,

  jeśliby klęska niedostatku pozytywnie wpłynęła na moralność, to w sumie może to być zbawieniem, i zminimalizować straty,

  oczywiście, wszycy Ci, którzy prą do wojny, tak nie myślą, oni mają załatwione miejsca w schronach w Denver, albo bliskiej Szwajcarii.
 • @simba 11:32:32
  witaj simba
 • interesariusz -> trojanka @11:23:28
  gdzieś widziałem informację o aresztowaniach w DRL, ale nie zdołałem tej informacji potwierdzić,

  czy ktoś ma pewne źródło?
 • @interesariusz z PL 11:33:59
  Owszem starsi ludzie maja źle albo nawet bardzo źle ale starsi ludzie są przygotowani na choroby, włóczenie się po szpitalach i wreszcie wiedzą co jest w życiu najważniejsze - jeśli się czują źle to najpierw lekarz potem inne sprawy. Więc trochę tej opieki medycznej sobie wywalczą.
  Młodzi ludzie, ludzie w "sile wieku" zachowują się jak pijane dzieci we mgle dopóki nie jest za późno.
  W przełożeniu na liczby w tamtym roku miałem pogrzeby wśród znajomych : 80 lat, 60- lat, 54 lata, oraz 30, 29,20 z czego 80-latek i 60latek byli ciężko chorzy, owszem przy dobrej opiece medycznej wyrwali by życiu do 5 lat. Reszta odeszła z winy systemu. Młody człowiek jest nieprzygotowany, nie ma zabezpieczenia finansowego żeby sobie pozwolić na leczenie, w skrócie - tyra dopóki nie padnie.
  Młody człowiek lekarza się odkłada na później bo na ogół jest to powiązane z utratą pracy, nie od razu - za miesiąc lub 3 miesiące. Rynek pracy eliminuje tych którzy chodzą na zwolnienia lekarskie. To tacy trędowaci 21 wieku. Psują tylko obraz demokracji.
 • @szuwarek14 11:54:07
  http://cs7065.vk.me/c540103/v540103577/776f1/lwga9-08E5I.jpg
 • @szuwarek14 12:01:02
  "W Houston pojawiły się Aleje Gagarina.
  W amerykańskim mieście Houston otwarto aleje nazwane na cześć pierwszego na świecie kosmonauty Jurija Gagarina i pierwszego człowieka spacerującego po Księżycu Neila Armstronga. Zielony deptak znajduje się niedaleko centrum biznesowego. Obsadzono go 200 młodymi dębami.
  Zasługi radzieckiego i amerykańskiego zdobywców kosmosu uwieczniono na dwóch granitowych płytach.
  Dwa lata temu w Huston zainstalowano pierwszy w Stanach Zjednoczonych pomnik Gagarina. W odsłonięciu monumentu uczestniczyli córka i wnuk radzieckiego kosmonauty."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_14/W-Houston-pojawily-sie-Aleje-Gagarina-0744/
 • @szuwarek14 11:54:07
  Przy eskalacji konfliktu - nie będzie opieki medycznej dla ludzi starszych.
  Przy każdym szpitalu stawia się wartę, aby nikt tam nie mógł wejść postronny.

  Mało.
  System nastawiony jest na eliminację tych ludzi. Choćby to, że nie wolno stosować leków naturalnych - ziół.
  Brak dystrybucji "chemii" - będzie katastrofalny.
 • @szuwarek14 12:02:49
  "A teraz pokłoń się Rosji synku"

  http://cs622122.vk.me/v622122787/db9d/qvz4UZB-WIA.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:04:06
  dobrze że politycy będą sobie mknąć Pendolino i tego całego bagna nie będą musieli oglądać, zadbaliśmy o ich komfort
 • @szuwarek14 12:15:42
  "Kara śmierci dla Leppera /1/ MORD NA LEPPERZE TO BYŁA EGZEKUCJA!
  Obecne skrytobójcze techniki mordowania niewygodnych ludzi, to nie metody prymitywnego LEONA ZAWODOWCA strzelającego z zasadzki ofierze prosto w czoło. W dobie dynamicznego rozwoju nowych nieznanych jeszcze opinii publicznej technik wojskowych, wyposażane są w nie także służby specjalne. Są one forpocztą otwartych konfliktów zbrojnych, kampanii czy interwencji. Historia ludzkości pełna jest przykładów mordowania niewygodnych ludzi. Człowiek lub całe grupy różnych interesów nasyconych nienawiścią, zazdrością, chęcią zysku i władzy oraz innymi żądzami, ma to we krwi.
  To od ich talentów, zmysłu organizacyjnego lub zasobów finansowych zwykle zależy likwidacja poprzez rzekome samobójstwo, wypadek czy chorobę. W przypadku Andrzeja Leppera czas naglił, bo oto ruszyła wyborcza kampania. I nieobliczalny Lepper montujący sprawną koalicję wyborczą ze sprawdzoną organizacyjnie Polską Partią Pracy stał się poważnym zagrożeniem w postaci powrotu do parlamentu. Do takiej sytuacji dojrzewają odczucia społeczne, pogłębiający się kryzys gospodarczy, miliony zadłużonych i zaniepokojonych wyborców, stała kompromitacja elit w tym kolejno rządzących - przy sprawnej kampanii wyborczej - TO PEWNY SUKCES.
  NEGATYWNA KAMPANIA
  Pamiętajmy, że pierwsze wejście Samoobrony na plecach Leppera do paplamentu III RP odbyło się przy gigantycznej negatywnej kampanii medialnej. Ani jednego dobrego słowa. Nic to jednak nie dało, bo nasz naród potrafi być przekorny, szczególnie, gdy widzi bitego i poniżanego. Sytuacja mogła się więc powtórzyć i w obecnych wyborach. A na ponowne wejście Leppera do Sejmu nie mogły sobie pozwolić te same elity, sponiewierane przez niego w poprzednich dwóch kadencjach. Słynne jego słowa o zakończeniu Wersalu są następną egzemplifikacją przerażenia rządzących i czekających w poczekalni, wyposzczonych, grzejących bezproduktywnie parlamentarne ławy.[...]
  Nawet w Internecie można sobie poczytać o wielu tajemniczych zabójstwach i ich technikach. Dziś każdego można zlikwidować na tysiące sposobów, nawet na dużą odległość. Mamy w tej dziedzinie wyspecjalizowane tajne służby. Gawiedź może to sobie nawet obejrzeć na sensacyjnych amerykańskich filmach. A przypominam, że Lepper naraził się także CIA. Całymi miesiącami drwiono z jego rewelacji o talibach w Klewkach, o tajnym więzieniu CIA w Polsce. Po latach okazało się, że ujawnił - choć tylko w części - jedną z najbardziej skrywanych tajemnic, która choć niechętnie, ale musiała także potwierdzić specjalna komisja UE. Lepper wszedł w posiadanie tej tajemnicy bardzo prozaicznie bez angażowania detektywów czy agentów. Miał jednak odwagę ją nagłośnić. Wiadomo, że zyskał nowych potężnych wrogów. Drugą co do znaczenia służbą wyspecjalizowaną w skrytobójczych mordach jest izraelski MOSSAD i jego zakonspirowane struktury. Znane są jego techniki tortur, bulwersujące światową opinię. Techniki mordów znają tylko ich ofiary, do zmuszenia ich do popełnienia samobójstwa włącznie. Aby wykończyć Leppera nie musiała przylatywać do Polski żadna specjalna ekipa. Polska to bowiem prawdziwy raj dla obcych służb, mających oparcie w mniejszościach narodowych.
  To nie śmieszne, wystarczy bowiem przypomnieć tajemniczą śmierć opolskiego historyka dr. Dariusza Ratajczaka. Z opublikowanych przez mnie akt śledztwa wynikają skandaliczne praktyki prokuratury. Facet, który kupił nowy samochód, zabrał oszczędności, załatwił sobie pracę w Holandii, nagle sam się zamordował! Casus Ireneusza Sekuły, który sam się zastrzelił kilkoma kulami to kolejny przykład. Mamy więc konkretne przykłady zbrodni doskonałych, czyli w praktyce morderczych technik, które należy zawsze brać pod uwagę w tak niezwykłych jak śmierć Andrzeja Leppera okolicznościach.
  I aby było jasne, jeżeli coś, co nie daj Boże, mnie się podobnego przytrafi, to proszę absolutnie wykluczyć samobójstwo, chorobę, czy nawet wypadek. Nie należę do pechowych osób. Mam zbyt wiele obowiązków i celów w życiu."
  http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1506&Itemid=192
 • @szuwarek14 12:19:56
  Nowy Jork manifestacja
  http://www.youtube.com/watch?v=gHwHG12xvgE
 • @szuwarek14 12:22:34
  "Brytyjskim żołnierzom zabroniono krzyczenia na bojowników.
  Brytyjscy żołnierze nie mogą więcej stosować brutalnych metod przesłuchań podejrzanych z powodu wprowadzenia nowych zasad, które zakazują nawet podnoszenia głosu na przesłuchaniach. Przeciwnicy zmian twierdzą, że teraz istota przesłuchań straciła wszelki sens.
  Nowe zasady wprowadzono po wniesieniu kilku pozwów sądowych i śmierci pracownika irackiego hotelu Baha Mousa w brytyjskim więzieniu w 2003 roku. Irakijczyka pobito podczas przesłuchania. Zmarł on w wyniku otrzymanych obrażeń."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_14/Brytyjskim-zolnierzom-zabroniono-krzyczenia-na-bojownikow-8333/
 • @szuwarek14 12:24:53
  " NATO zamierza zrobić z Donbasu poligon doświadczalny dla testowania broni.
  W Kijowie wylądował samolot NATO. Wzmocniono środki bezpieczeństwa wokół lotniska.
  Według mieszkańców DNR nad obszarem kontrolowanym przez ukraińskie wojska nasilił się ruch lotniczy. Lądują samoloty i śmigłowce.
  Znacznie zwiększono ochronę lotniska Zaporoże. W nocy lądowały tam 4 samoloty NATO, trwa rozładowywanie.
  Ludzi mówią o dostawach broni w tym broni chemicznej. Wcześniej Poroszenko zapowiadał pomoc NATO.
  Istnieją obawy że chodzi tu o różne nowe rodzaje broni"
  http://nahnews.com.ua/114815-nato-sobiraetsya-prevratit-donbass-v-poligon-dlya-ispytanij-oruzhiya/
  ---
  - co do tego to nie ma najmniejszych wątpliwości, każda nowa wojna służy do przetestowania nowych rodzajów broni.
  W przypadku Ukrainy bez mrugnięcia powieką przetestowano już na nich techniki psychomanipulacji, najnowsze psychotropy. Teraz czas na broń.
  Z obserwacji wynika że Ukraina posłużyła jako poligon do przetestowania
  sposobu powołania do życia i szybkiego uśmiercenia AL Kaidy.
  Wyszkolić radykałów, faszystów to jedno, to się już wielokrotnie udało , te metody są opracowane naukowo i logistycznie natomiast zachód nie opracował metody jak zniszczyć szybko i bezszelestnie niepotrzebne formacje zabójców, taką Al Kaidę czy UPA. Nie było gdzie sprawdzić. Teraz mają materiał badawczy od przedszkolaka po staruszka faszystę który na rozkaz będzie mordował ale jak mu wcisnąć guzik stop ? !
  No właśnie to się sprawdzi na Ukrainie, może sarin wróci do łask ?
 • Chłopaki mają poczucie humoru. Zrobili sobie flash mob w markecie tv w Moskwie...
  https://www.youtube.com/watch?v=RNGyWbaOD44&feature=player_embedded
 • @trojanka 12:45:00
  " Polacy wysłali Poroszence paczkę z ubraniami dziecięcymi ubrudzonymi krwią.
  - wysyłamy wam ubrania dzieci które nigdy nie pójdą do szkoły bo zabiła je armia, wysłaliście zbójców do Donbasu bo wam nie jest potrzebny ukraiński Donbas tylko Donbas martwy
  - zabijacie małe dzieci, poszliście bombardować domy bo wasza junta nie toleruje nikogo kto byłby dla niej zagrożeniem
  - Czy zabójcy dzieci pozostaną bezkarni, nie. Prędzej czy później sprawiedliwość dopadnie zbrodniczą juntę która na rozkaz USA sieje śmierć.
  Dostaną to na co zasłużyli.
  Poroszenko masz na rekach krew dzieci. Tej krwi nie zmyjesz nigdy."
  http://novorossia.su/ru/node/10966

  " Polacy przeciw faszyzmowi"
  http://novorossia.su/sites/default/files/dscn0469_44.jpg
 • @szuwarek14 12:52:40
  4 samoloty NATO przyleciały na lotnisko Zaporoże, trwa rozładunek.
  http://novorossia.su/ru/node/10962

  http://novorossia.su/sites/default/files/dscn0469_38.jpg
 • @szuwarek14 12:54:47
  Miedwieczuk " Kijów nie szuka łatwych sposobów próbując kupić węgiel w Australii. Po skandalu z zakupem węgla w RPA teraz Australia a tymczasem ludzie kupują świece i lampy żeby przetrwać ten okres..."
  http://novorossia.su/ru/node/10961
  ---
  - niech zaczną palić limuzynami junty
 • @szuwarek14 12:59:27
  Holandia zbiera pomoc dla Noworosji. W sobotę był miting na placu w Amsterdamie w celu wsparcia mieszkańców wschodu Ukrainy .
  http://novorossia.su/ru/node/10955

  http://novorossia.su/sites/default/files/medikament_icc_change_1.jpg
 • @szuwarek14 12:59:27
  "Ukraińscy wojskowi poinformowali o likwidacji snajperów DRL.
  Ukraińscy wojskowi poinformowali o likwidacji w pobliżu Mariupola snajperów, którzy mogą być związani z powstańcami proklamowanej w trybie jednostronnym Donieckiej Republiki Ludowej – poinformował sztab obrony Mariupola na swoim profilu na Facebooku.
  Wcześniej ukraińscy wojskowi oświadczyli, że w ciągu doby powstańcy 14 razy ostrzeliwali ich pozycje w strefie przeprowadzania operacji pacyfikacyjnej."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_14/Ukrainscy-wojskowi-poinformowali-o-likwidacji-snajperow-DRL-6928/
 • @szuwarek14 13:02:29
  "„Zielona wyspa” tonie w polskiej krwi.
  Prawdziwie szokującą informacją jest to, że „kwitnąca” pod rządami obecnej koalicji Rzeczpospolita Polska, cechuje się podobnym poziomem samobójstw co pogrążona w głębokim kryzysie Polska Rzeczpospolita Ludowa lat 80. XX w.!
  Wzrost samobójców o połową w ciągu jednego roku?
  Liczba samobójstw świadczy o kondycji psychicznej społeczeństwa. W 2014 roku media zgodnie alarmowały o dramatycznym wzroście liczby zamachów samobójczych w Polsce. Miała ona wzrosnąć niemal o połowę, bo od 4177 w 2012 roku, do 6097 w 2013 roku[1]! Niestety komentujący te dane nie podawali, że tak gwałtowny wzrost w jakimś (niestety bliżej nieokreślonym) stopniu wynika ze zmiany metodologii gromadzenia i generowania danych. Jak podaje polska policja, na której statystykach opierają się i naukowcy, i dziennikarze, i blogerzy:
  „Od 2013 roku zmienił się sposób gromadzenia i generowania danych statystycznych dotyczących zamachów samobójczych. Wcześniej dane do systemu wprowadzane były po przeprowadzeniu i zakończeniu postępowania: sprawdzającego (w trybie art. 308 kpk.) lub przygotowawczego. Obecnie wprowadzane są bezpośrednio po wydarzeniu jeżeli z okoliczności wynika, że doszło do zamachu samobójczego. System pozwala na modyfikację danych jeżeli okaże się, że nie był to zamach samobójczy.”[2]
  Z tego wynika, że nie powinno się bezpośrednio zestawiać danych dla 2012 i 2013 roku.
  A jednak powinniśmy się martwić
  Mimo iż bezpośrednie zestawianie danych za 2012 i 2013 rok nie jest uprawnione, nie powinniśmy usypiać naszej czujności. Statystyki policyjne obejmujące lata 1991 – 2013 pokazują niepokojący trend, który rozpoczął się w 2008 roku. Jest nim stały wzrost liczby samobójstw. O ile bowiem w 2007 roku było ich w Polsce 3530, o tyle w 2012 roku już 4177[3]. Czyli jeszcze przed zmianą metodologii gromadzenia i generowania danych statystycznych, liczba zamachów samobójczych zakończona zgonem wzrosła niemal o jedną piątą! Przeczy to tezie o „zielonej wyspie”, którą europejski kryzys miał ominąć szerokim łukiem. Odczucia społeczeństwa polskiego zdecydowanie rozmijają się z hurraoptymistycznymi zapewnieniami rządzących polityków.
  Za Tuska, jak za Jaruzelskiego
  Prawdziwie szokującą informacją jest to, że „kwitnąca” pod rządami obecnej koalicji Rzeczpospolita Polska, cechuje się podobnym poziomem samobójstw co pogrążona w głębokim kryzysie Polska Rzeczpospolita Ludowa lat 80. XX w.!
  Co prawda najważniejszym wskaźnikiem jest liczba samobójstw przypadająca na 100 000 mieszkańców, ale ponieważ populacja Polski w ciągu ostatnich 3 dekad zmieniała się minimalnie[4], to dla uproszczenia możemy operować liczbami bezwzględnymi. A te są następujące.
  Jak podaje „Rocznik Statystyczny” wydany w 1997 roku, liczba samobójstw w Polsce w 1980 roku wynosiła 4338. W roku 1985 roku spadła do poziomu 4278, by na fali euforii zmian ustrojowych zmaleć jeszcze bardziej: w roku 1990 wynosiła 3714[5]. Dla przypomnienia w 2012 roku było to 4177.
  Krwawy dorobek III RP
  Niestety równie źle co dziś, było także w latach 90. XX w. Po początkowej euforii związanej ze zmianami politycznymi 1989 roku, terapia szokowa, gwałtowny wzrost bezrobocia, pauperyzacja znacznej części społeczeństwa, niepewność przyszłości itd., poskutkowały wzrostem samobójstw w latach 90. XX w. (patrz tab. 1). Na szczęście w latach 2003 – 2007 ten fatalny trend uległ czasowemu odwróceniu. Ale jak to już pisałem, od 2008 roku liczba samobójców ponownie rośnie. Ogółem w III RP od 1990 do 2012 roku z własnej ręki zginęło 108 300 polskich obywateli. To tak jakby wymazać z powierzchni ziemi średniej wielkości miasto, na przykład Koszalin, Kalisz, albo Chorzów."
  http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/zielona-wyspa-tonie-w-polskiej-krwi
  http://static.kresy.pl/image/ma/c0e53a88455cc54f9277814e7d241435.jpg

  http://s2.ifotos.pl/img/tab1-1jpg_whaahwq.jpg
 • @trojanka 13:10:21
  a ja się pytam gdzie wymiotło tych wszystkich polskich bohaterów, obrońców wolności, wojowniczość kończy się z ostatnim przelewem w dolarach ?
 • Lekarze z Donbasu często ratowali życie ukraińskim żołnierzom, zgodnie ze swoją etyka zawodową.
  W zamian za to byli upokarzani, żądano od nich narkotyków i prześladowano.Jeden z żołnierzy po wybudzeniu opowiedział ,że przed walką pracują z nimi zagraniczni psychologowie, którzy wszelkimi sposobami wzbudzają nienawiść do mieszkańców Donbasu!!Poza tym podpisują zobowiązanie ze będą strzelać do cywilów!!!http://politicsnews.info/ukraina/2302-kakoy-byvaet-blagodarnost-za-spasenie-zhizni.html
 • @trojanka 13:13:37
  Nie bardzo rozumiem o co chodziło Ryszardowi Siwcowi kiedy dokonywał samospalenia. Interpretacja wykonana przez propagandę globalistów mnie nie interesuje. Szukam odpowiedzi w jego słowach i nic oprócz zaburzeń osobowości nie widzę. Pan księgowy za dużo sobie literatury "patriotycznej" zapodał a głowa byłą słaba to puściła.
  "Ryszard Siwiec. Spalony na Stadionie X-lecia
  W kilka tygodni po wkroczeniu wojsk Układu Warszawskiego do Czechosłowacji 59-letni Polak, Ryszard Siwiec, podpalił się podczas Centralnych Dożynek na Stadionie X-lecia w Warszawie.
  Nie pisały o tym gazety, milczało radio i telewizja. Krążyły jedynie pogłoski i plotki. Wydarzenie obrosło w legendę.
  Ryszard Siwiec urodził się 7 marca 1909 roku w Dębicy. W 1914 roku stracił ojca. Po skończeniu szkoły powszechnej przeprowadził się z matką do Lwowa. Tu ukończył gimnazjum, a następnie Uniwersytet Jana Kazimierza. W 1936 roku przeniósł się do Przemyśla, w którym mieszkał także po wojnie. Żonaty. Miał pięcioro dzieci.
  Decyzja Siwca nie była wynikiem chwilowego wzburzenia. Wszystko było zaplanowane. Kilka dni wcześniej zwrócił się do dyrektora kółka rolniczego z prośba o włączenie go do grupy wyjeżdżającej na Centralne Dożynki do Warszawy. 7 września powiedział żonie, że wyjeżdża w delegację do Tarnobrzega. Przed wyjazdem pisał coś na maszynie.
  7 września 1968 r. wyjechał z Przemyśla, nie do Tarnobrzega jednak, ale do Warszawy. W pociągu napisał pożegnalny list do żony. Wręczył go w Warszawie spotkanym w podróży znajomym, z prośbą o dostarczenie rodzinie. Tłumaczył im, że chce zatrzymać się dłużej w Warszawie, u kuzyna.
  8 września rano wysłał pocztą do domu testament. Następnie poszedł na Stadion X-lecia, gdzie przy pięknej, słonecznej pogodzie odbywały się dożynki. Zajął miejsce w sektorze XII, tuż przy wejściu na stadion. Trybuny były wypełnione po brzegi, do Warszawy zwieziono na tę ceremonię kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Obecny był Władysław Gomułka.
  W kilka minut po godzinie 12 Ryszard Siwiec oblał się rozpuszczalnikiem i podpalił. Wokół płonącego nastąpiło zamieszanie. Ludzie rozbiegli się. Krzyczał: Niech żyje wolna Polska. To okrzyk konającego wolnego człowieka. Nie ratujcie mnie, zobaczcie, co mam w teczce. Po chwili ogień ugaszono. Nadbiegli milicjanci, otoczyli Siwca szczelnym kręgiem. Mógł jeszcze stać o własnych siłach. Mówił: Jest to wyraz protestu przeciwko łamaniu praworządności i wolności. Jego stan był ciężki. Został odwieziony do szpitala.
  Płonący człowiek, jego okrzyki i akcja ratunkowa wywołały zamieszanie na stadionie. Było ono jednak niewielkie, ograniczyło się do XII sektora. Co było powodem samopodpalenia, wiedzieli tylko ludzie siedzący obok Siwca. Nie rozeszło się to jednak zbyt daleko. Tylko nieliczni uczestnicy dożynek przyszli bliżej dowiedzieć się co zaszło. Zaczęły krążyć plotki: ktoś miał oblać się wódką i przypadkowo zapalić... Na stadionie trwał właśnie pokaz taneczny zespołów ludowych, cały czas przebiegał bez zakłóceń.
  Ryszarda Siwca przewieziono do Szpitala Praskiego przy ulicy Świerczewskiego. Miał oparzenia II i III stopnia. Chorego odizolowano od innych pacjentów. 10 września odwiedziła go w szpitalu żona, 11 września o godz. 1.45 zmarł.
  Równolegle do akcji ratunkowej rozpoczęła pracę Służba Bezpieczeństwa. Ryszard Siwiec jeszcze płonął, a już w pobliżu zjawił się przebywający służbowo na stadionie kpt. I. Ł., oficer „wydziału B” zajmującego się zbieraniem dokumentacji. Wykonał kilka zdjęć. Po chwili pojawił się inny pracownik „B”, który całe zdarzenie filmował. Milicjanci i tajniacy zabierali filmy przypadkowym świadkom, próbującym robić zdjęcia. Zabrali też wszystkie rzeczy Siwca, w tym prawie trzydzieści ulotek i biało-czerwoną flagę z napisami: Za Naszą i Waszą Wolność oraz Honor i Ojczyzna.
  W niecałe trzy godziny później SB przeprowadziła trzy rewizje w Przemyślu: w mieszkaniu Ryszarda Siwca, w jego domku na Lipowicy oraz w wytwórni win, gdzie pracował. Żony nie poinformowano, co było przyczyną rewizji. O stanie męża powiadomili ją później pracownicy szpitala. Milicjanci zwrócili uwagę, że mieszkanie jest bardzo dobrze umeblowane. Siwiec posiadał bibliotekę bogato wyposażoną w wydawnictwa przedwojenne, telefon, maszynę do pisania, ozdobny portret J. Piłsudskiego. W innym raporcie uzupełniono: Rodzina Siwca jest religijna i pozostaje w ścisłym kontakcie z Kurią Biskupią w Przemyślu, która udziela im pomocy materialnej jako małżeństwu wielodzietnemu. Zakwestionowano maszynę do pisania oraz, znalezione w pracy, dwa egzemplarze „Nowych Dróg” z mało pochlebnymi komentarzami R. Siwca na marginesach przemówienia Gomułki.
  W szpitalu umierającym „opiekował się” por. H. A. W notatce służbowej pisał, nie zawsze poprawnie:
  Pacjent R. Siwiec jest odizolowany od pozostałych chorych, leży w osobnym pokoju.
  Z rozmów, jakie przeprowadziłem (....) wynika, że pozostały personel szpitala poza oddziałem gdzie leży Siwiec nie wie, że człowiek, który podpalił się na dożynkach, jest pacjentem tego szpitala.
  W dniu wczorajszym (tj. 9 IX – przyp. aut.) oraz dzisiaj przy pomocy dr. P. i K. poczyniłem szereg przedsięwzięć, które winny zapewnić, że poza teren oddziału i szpitala na temat R. Siwca nie wyjdą żadne informacje. Szczególny nacisk położyłem na ewent. Odwiedziny Siwca przez znajomych i inne osoby. Personel oddziału opiekujący się Siwcem poinformowany został, jak powinien postąpić w przypadku, gdyby R. Siwca próbowali odwiedzić jacyś dziennikarze, korespondenci itp.
  Ustalono, że o pobycie Siwca w szpitalu oraz jego stanie zdrowia poza żoną chorego i kuzynem (....) personel oddziału nie będzie udzielał żadnych informacji.
  Dlaczego zdecydował się na tak desperacki krok?
  W materiałach śledztwa nie zachował się niestety, tekst napisanej przez Siwca ulotki. Zaczynała się podobno od słów: Protestuję przeciw niesprowokowanej agresji na bratnią Czechosłowację. Kończyła: Ginę po to, żeby nie zginęła wolność.
  Na stan psychiczny Siwca w przededniu dożynek rzuca światło jego list do żony, napisany 7 września w pociągu:
  Kochana Marysiu!
  Nie płacz! Szkoda sił, a będą ci potrzebne, jestem pewny, że po to dla tej chwili żyłem 60 lat, wybacz, nie można było inaczej po to, żeby nie zginęła prawda, człowieczeństwo, wolność, ginę. A to mniejsze zło – jak śmierć milionów, nie przyjeżdżają do Warszawy, mnie nikt nie pomoże, dojeżdżamy do Warszawy, piszę w pociągu i dlatego krzywo. Jest mi tak dobrze, czuję taki spokój wewnętrzny – jak nigdy w życiu! Kochane dzieci nie dokuczajcie mamie, uczcie się, bo to wasze największe zadanie na teraz. Niech was Bóg ma w swojej opiece Całuję Was Ojciec.
  Testament, oprócz dyspozycji majątkowych, zawiera także skierowane do dzieci przesłanie:
  Ja, Ryszard Siwiec, zdrów na ciele i umyśle, po długiej walce i rozwadze postanowiłem zaprotestować przeciwko totalnej tyranii zła, nienawiści i kłamstwa opanowującej świat. Ponieważ nie mam szans, że wyjdę z tego cało rozporządzam niniejszym jak następuje (...)
  Wam moje drogie dzieci zalecam i nakazuję:
  1) Nie dajcie nigdy odebrać sobie wiary w Boga, wiary w człowieka, w jego dążenia do wolności i prawdy.
  2) Bądźcie zawsze dobrymi Polakami. Pamiętajcie, że Ojczyzna, to nie tylko wy, ale i ten zbałamucony polski milicjant, który bije Cię pałką i kopie za domaganie się wolności.
  3) Zawsze pamiętajcie, że drugi człowiek jest takim samym człowiekiem jak wy, a często lepszym od was.
  I wreszcie ostatni dokument, słowa Ryszarda Siwca, nagrane na taśmie magnetofonowej w przeddzień jego śmierci:
  Ginę po to, żeby zwyciężyła prawda, żeby zwyciężyło człowieczeństwo i żeby zwyciężyła miłość. Ginę po to, żeby zginęło kłamstwo, zginęła nienawiść i zginął terror. Nie odczuwam żadnego bólu i nie odczuwałem żadnego bólu przez cały czas.
  Bolą mnie tylko dwie ręce, lewa od składania fałszywych przysiąg, prawa od ściskania ręki tych, którym złożyło się fałszywą przysięgę (....).
  Dla SB sprawa od początku była jednoznaczna. Już 8 września w meldunku specjalnym płk S. S., zastępca komendanta stołecznego MO ds. SB pisał: z treści ulotek należy domniemywać, iż autor ich jest o niepełnej poczytalności. Tym tropem poszło całe śledztwo. W Przemyślu sprawdzano, czy Siwiec nie leczył się „specjalistycznie”. Wypytywano o niego sąsiadów. Najwięcej w tej sprawie miał do powiedzenia cytowany wcześniej por. H. A. pilnujący go w szpitalu. 10 września raportował:
  Zespół lekarski niezobowiązująco wypowiada się, że Siwiec jest psychopatą.
  Później, podając się za pracownika szpitala, udało mu się nakłonić do rozmowy żonę Ryszarda Siwca. Relacjonował ją następująco:
  Od przeszło roku zainteresowania jego i sposób bycia gwałtownie uległy zmianie. W domu oraz w miejscu pracy stał się bardzo trudny we współżyciu (....) Ciągle czytał prasę i książki, słuchał radia – szczególnie audycji zagranicznych. Często skarżył się na ból głowy. Nie podjął żadnego leczenia specjalistycznego. O ile prowadził jakieś rozmowy w domu, to tylko na tematy polityczne. Wówczas opowiadał rzeczy, które nasuwały podejrzenia, że posiada zaburzenia psychiczne (....).
  16 października śledztwo umorzono. Powód: śmierć sprawcy.
  W trzynaście lat po tragicznych dożynkach syn Ryszarda Siwca – Wit opublikował w Przemyślu broszurę na temat ojca. Było to dotychczas jedyne źródło informacji nastawione bardziej na tworzenie mitu niż na przedstawienie rzeczywistego przebiegu wypadków. Na tej podstawie w polskiej, a ostatnio także czechosłowackiej prasie pojawiły się odmienne od przedstawionego wcześniej opisy wydarzenia:
  W chwili, gdy Gomułka zaczął mówić o „bratniej pomocy czeskim towarzyszom”, z sektora I koło tunelu wyjściowego wybiegł na płytę płonący człowiek z okrzykiem na ustach: „Protestuję!...Protestuję!...Protestuję!...” W jednej ręce trzymał biało-czerwoną flagę, na której widniały napisy: „Za Wolność Naszą i Waszą”, a na drugiej stronie „Za Wiarę i Ojczyznę”. Drugą ręką rozrzucał ulotki (...)
  Ryszard Siwiec płonąc, z protestem na ustach, zbliżał się do głównej trybuny. W tym samym czasie ponad 60-tysięczny tłum wstaje z miejsc i kieruje wzrok na żywą pochodnię. Nielicznym ludziom z tłumu udaje się złapać ulotkę. Telewizja błyskawicznie odwraca kamery, starając się ukryć przed milionami widzów to wydarzenie. (....) Do cierpiącej żywej pochodni podbiegają ubecy, usiłując zdławić głos płonącego, zgasić płomienie na gorejącym. Siwiec odpycha ich i dopóki starczyło mu sił na kontynuowanie przemówienia, mówił, mówił, mówił (....). R. Siwiec pada na płytę stadionu, ale jeszcze żyje. Gomułka nie kontynuuje rozpoczętego przemówienia, opuszcza w milczeniu uroczystość. Zaczyna grać orkiestra, ale tłumy opuszczają stadion.
  Po 22 latach padło wreszcie więcej światła na to zatajone przez cenzurę wydarzenie z historii PRL. Rzeczywistość okazała się bardziej szara i zwyczajna niż mit. Ale nie mniej wstrząsająca. W świadomości Polaków pozostanie pamięć o człowieku, który spalił się protestując przeciwko zdławieniu Praskiej Wiosny."
  http://www.lasko.webd.pl/tkop/siwiec.htm
 • @szuwarek14 13:27:33
  " Ta chwila kiedy Ukraina uzyskuje status mocarstwa jądrowego."

  http://cs623218.vk.me/v623218278/cb70/zF2AzipGEB8.jpg
 • @szuwarek14 13:30:18
  "Badacz trendów cyklicznych: rząd szykuje się na jakieś katastroficzne zdarzenie.
  Ekonomista Martin Armstrong twierdzi, że zakup zestawów surwiwalowych dla tysięcy pracowników, którzy nadzorują system bankowy Departamentu Skarbu USA może być związany z pewnego rodzaju krytycznym zdarzeniem typu "Mad Max".
  Wcześniej w tym tygodniu okazało się, że Departament Skarbu wydał 200.000 dolarów na zestawy surwiwalowe, które mają być dostarczone do każdego dużego banku w Stanach Zjednoczonych. Zestawy mają zawierać koc słoneczny, batony wysokokaloryczne, tabletki do oczyszczania wody, maskę przeciwpyłową, bandaże, leki oraz wiele innych przedmiotów..."
  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/badacz_trendow,p400775976
  ---
  - gdzie to się teraz zalewa pałę, w Irish Pubach ?
 • @szuwarek14 13:30:18
  "Ławrow i Kerry spotkają się dzisiaj w Rzymie.
  Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych John Kerry wyleciał do Rzymu, gdzie zamierza spotkać się z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem, a także z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.
  Waszyngton i Moskwa wcześniej poinformowały, że na spotkaniu Kerry i Ławrow omówią kryzys na Bliskim Wschodzie i arabsko-palestyński proces pokojowy. Politycy poruszą również kwestie sytuacji na Ukrainie.
  Tymczasem amerykański Kongres zatwierdził projekt ustawy o rozszerzeniu sankcji wobec Rosji z powodu jej stanowiska w kwestii Ukrainy.
  Departament Stanu Stanów Zjednoczonych poinformował, że Kerry może również odwiedzić inne kraje, ale nie podano, które konkretnie."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_14/Lawrow-i-Kerry-spotkaja-sie-dzisiaj-w-Rzymie-0262/
 • @szuwarek14 13:34:22
  "-Dzień Dobry Władimirze Władimirowiczu "
  - Dzień Dobly Władzimidzi Władywiciu, ble"

  http://cs624728.vk.me/v624728045/f45d/T3l-gVKN5L0.jpg
 • @trojanka 13:38:03
  no i mamy "czarno na białym" program polityczny zwolenników Liaszki
 • @szuwarek14 13:38:05
  "Lesbijki, geje, biseksualiści, transseksualiści i euro...wy okrzyknęli Putina 1 wrogiem w mijającym roku"

  http://cs624728.vk.me/v624728484/e781/G1sUkRRiuKw.jpg

  http://cs624728.vk.me/v624728917/f189/IdPRNsLskZI.jpg
 • Nie wiem, jak tu zacząć, co sprawa dotyczy wszystkiego.
  Podam na przykładzie kury - jeżeli kura nie zechce żreć, to nie ma siły, nie zeżre. Jeżeli kura nie chce wejść na grzędę, to nie ma siły - nie wejdzie, a postawiona tam siłą zeskoczy i jeszcze będzie się drzeć. Spróbuj zabrać kurze siedzącej w gnieździe jajko, które ona właśnie zniosła - to ona decyduje, kiedy z niego zejdzie, bo wie, czy już skorupka stwardniała. A każdemu, co do gniazda sięga tak daje dziobem, że i przez rękawiczkę kaleczy do krwi. Kura byle czego nie zje i nie je bez przerwy, a pije tylko wtedy, gdy sama chce. Piskląt kura broni bardziej niż własnego życia. Wie, kiedy musi najeść się piasku gruboziarnistego i ile tego zjeść, by dobrze trawić. A gdy idzie pod toporek to się drze, gdy ma jeszcze jajka do znoszenia. Gdy się nie niesie, to raczej spokojnie przyjmuje to, co ją czeka. A ona wie dobrze, co.
  To kura.
  A co człowiek?
  Okazuje się, że to, czego nie daje się zrobić z małą, pierzastą kurą, można zrobić bez problemu z człowiekiem. Można człowieka szpikować śmieciem ewidentnie mu szkodzącym. Można mu dowolnie coś zabierać. Można go przestawiać z miejsca na miejsce i człowiek to akceptuje. Tak, akceptuje! Człowiek godzi się na unicestwienie popadając w depresję.
  (A przecież nigdy, przenigdy, żadne zwierzę nie popełniło samobójstwa. Bajki o ptakach co to się na kolce wbijają i przy tym jeszcze pięknie śpiewają są w sam raz dla katolików. Dla normalnych ludzi to odrażająca zmyślona historyjka.)
  Człowiek nie jest świadom ani swoje roli w Ewolucji, ani siły, w jaką go Stwórca wyposażył.
  Człowiek zszedł poniżej zwierząt.
  Kiedyś, dawno temu, gdy poszerzaliśmy nieco ogród darniując teren przyległy Stary podnosząc darń odkrył gniazdo mysie. Była w im matka i kilkoro mysich dzieci. Wzruszyliśmy się od razu, bo takie to piękne. Ale nic, ogród chcieliśmy mieć. No to Stary wziął na szpadel to mysie gniazdo i przeniósł je parę metrów dalej. Całego gniazda nie udało mu się jednak na ten szpadel wziąć i część jego została a w nim parę łysych, ślepych, mysich niemowląt. I co! A no, mysz stanęła słupka, fuknęła, pobiegła zobaczyć, gdzie to przeniesione gniazdo, następnie biegała w tą i z powrotem przenosząc w pyszczku po jednym pozostawione na poprzednim miejscu dzieci.
  To mysz.
  A człowiek co?
  A człowiekowi byle kto zabiera jego dziecko, a człowiek tylko płacze bezmyślnie. Dlaczego????????
  Uzmysłowić sobie można relacje wielkości: my i jedna, malutka mysia z dziećmi. I ona miała to gdzieś, że mogliśmy ją zabić, zabić jej dzieci, zniszczyć jej gniazdo. Ona miała w sobie zakodowane macierzyństwo i to macierzyństwo dało jej NADLUDZKIE siły i NADLUDZKĄ odwagę.
  Oczywiście, niewykluczone że jej potomstwo- tej myszki - bliższe lub dalsze robiło nam dziury w workach ze zbożem i nażarło się trutki zdychając gdzieś w trawie. Ale takie jest życie.
  Jakie to ma odniesienie do starych, chorych ludzi? A no takie, że najpierw należy sprawdzić, co możemy zrobić we własnym zakresie. Zaakceptować to, że kiedyś umrzemy wszyscy i nie zatruwać własnego organizmu, własnego życia i życia całego otoczenia strachem przed śmiercią. Jest ona nieunikniona i nie ma takiego żywego, co by kiedyś tam nie musiało umrzeć.
  I wówczas w tym przedziale od - do zwanym życiem po prostu żyć. Lepiej, gorzej ale żyć. A nie produkować toksyny we własnym wnętrzu, toksyny powodujące fizyczne choroby.
  Wiadomo, że każda fizyczna choroba ma swoje podłoże w sferze psychicznej. Relacje miedzy członkami rodziny są tu powodem numer jeden. Dlaczego nie miało by być tak, że córka czy syn mają obowiązek opiekować się starymi rodzicami? Dlaczego nie? Dlaczego starymi ludźmi zajmują się osoby całkowicie obce i to za pieniądze, a własna rodzina NIE MA CZASU.
  To przede wszystkim należy zmienić.
  Ja już nawet nie mówię po profilaktyce, bo ludzie teraz już całkiem zapomnieli co to jest.
  Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że ja zawiązuję sznurowadła w skłonie, bez stękania. Ale ja codziennie albo niemal codziennie z rana ćwiczę parę asanów - skłony, naciąganie ścięgien itp.
  Moja kumpela to nieraz chce pokazywać mnie niczym niegdyś pokazywano w cyrku babę z brodą. Ale ona sama NIE MA CZASU by zadbać o swoje zdrowie fizyczne.
  Co chcę przez to powiedzieć? A no to, że człowiek najpierw musi czy powinien wykorzystać wszystkie możliwości samodzielnego naprawienia własnego zdrowia, a dopiero potem może chodzić do konowała - lekarzy już nie ma i to cud, że ludzie mimo to wychodzą z życiem ze szpitali i gabinetów lekarskich a także żyją po spożyciu "leków".

  I co to znaczy, że jakaś unia zabrania mi używania ziół? a czy ja tą unię do tego upoważniłam? nie! więc wszystko to, co ta unia sobie uchwala mnie nie dotyczy. W tym roku ususzyłam sobie na herbatkę kwiaty jabłoni - nie udała się, bo już były pajęczaki w zawiązkach, ale ma w słoiku bo ładnie wygląda - kwiaty czereśni i kwiaty wiśni. Po zaparzeniu mają migdałowy aromat. Mam też ususzone liście dzikiej maliny i liście brzoskwini. Róże miały marne kwiaty, to mam tylko ususzone płatki róż zeszłoroczne.
  Doszłam bowiem do wniosku, że tzw. herbata czarna, zielona czy czerwona to jeden wielki pic na wodę fotomontaż. Ktoś sprytny wymyślił, że można na tym zrobić kasę i kasę robi. Jako "herbatkę" można praktycznie zaparzyć cokolwiek, liście, kwiaty czy choćby młode gałązki albo korę roślin jadalnych. Istne bogactwo smaków i aromatów.

  Ponoć najgorsze, co się człowiekowi może przydarzyć to śmierć - ale wtedy ma się absolutnie, całkowicie i na zawsze wszystkie ziemskie problemy z głowy. W czym więc problem?
  Kończę, bo ja to mogłabym jeszcze i o mrówkach przy okazji reformy emerytalnej. Ale to przecież każdy już sam może sobie zrozumieć.
 • @szuwarek14 13:44:51
  "UE prosi o zwiększenie mocy przesyłowych gazociągu TANAP.
  Unia Europejska w związku z zamknięciem projektu Gazociągu Południowego chce zwiększyć dostawy gazu do Europy realizowane przez azerbejdżański gazociąg TANAP do 20 miliardów metrów sześciennych.
  Gazeta Spiegel poinformowała, że odpowiednie porozumienie zawarli w ubiegłym tygodniu prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew, turecki minister energetyki i zasobów naturalnych Taner Yildiz i nowy komisarz ds. unii energetycznej Maroš Šefčovič."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_14/UE-prosi-o-zwiekszenie-mocy-przesylowych-gazociagu-TANAP-6914/
  ---
  - czyli drobnymi krokami Europa uzależnia się całkowicie od USA na tym rynku, USA wciąga Unię w wojnę na Kaukazie, na to wygląda bo bardziej zapalnego regionu w tym momencie nie widzę. Udławi się Bułgaria tym gazem.
 • @szczurobronny
  Rosja-Indie: Partnerstwo strategiczne

  Indyjskie przedsiębiorstwa wejdą w rosyjskie projekty naftowo-gazowe w Arktyce. Takie porozumienie zostało osiągnięte podczas oficjalnej wizyty w Indiach prezydenta Rosji Władimira Putina. Dwa rosyjskie giganty energetyczne - Rosnieft i Gazprom - wraz z indyjskimi kolegami już przygotowują projekty opanowania szelfu arktycznego, a także zwiększenia dostaw gazu skroplonego. Ponadto Rosnieft zgodził się na dostarczanie do Indii 10 milionów ton ropy naftowej rocznie.

  Jak oświadczył premier Indii Narendra Modi, „Rosja jest najbliższym przyjacielem Indii” i ich „preferowanym partnerem strategicznym”. Władimir Putin ze swej strony powiedział, że jest to „całkowicie precyzyjne sformułowanie oparte na obecnych i historycznych stosunkach dwustronnych”:

  Pod koniec 2013 roku obrót handlowy wyniósł 10 miliardów dolarów, ale uważamy - i to jest oczywisty fakt - że jest to niewystarczające. Omówiliśmy szczegółowo praktyczne działania w celu dywersyfikacji dwustronnej wymiany handlowej oraz zwiększenia inwestycji. Zgodziliśmy się stymulować przedsiębiorstwa naszych krajów do ściślejszej współpracy. Aktywnego przejścia do stosowania walut krajowych we wzajemnych rozliczeniach. Nowe perspektywy dla współpracy rosyjsko-indyjskiej pojawią się po rozpoczęciu działalności od 1 stycznia 2015 roku przez Euroazjatycką Unię Gospodarczą. Pan premier mówił o możliwości budowy szczególnych stosunków między Indiami a Euroazjatycką Unią Gospodarczą. Uzgodniliśmy, że będziemy kontynuować konsultacje w sprawie zawarcia umowy o strefie wolnego handlu.

  Indie są naprawdę zainteresowane aktywizacją dwustronnego handlu, zaznacza główny pracownik Moskiewskiego Instytutu Gospodarki Światowej i Stosunków Międzynarodowych, Andriej Wołodin:

  To daje Indiom okazję do większej elastyczności w sferze handlu zagranicznego. Jest z tym związany możliwy postęp w naszym bardziej aktywnym udziale w międzynarodowym korytarzu transportowym „Północ-Południe”, na rozwój którego Indie od dawna nalegają. Tak więc z obecnej dość skomplikowanej i szybko zmieniającej się sytuacji międzynarodowej Indie próbują wyciągnąć maksimum korzyści i robią to bardzo dobrze.

  Jedną z najbardziej znaczących umów podpisanych w czasie wizyty Władimira Putina w Indiach jest porozumienie o dostawach ropy. Rosnieft zamierza dostarczać Indiom 10 milionów ton ropy naftowej rocznie przez okres 10 lat. Jak oświadczył szef Rosnieftu Igor Sieczin, taka ilość dostaw sprawia, że ten kierunek staje się dla spółki strategicznym. Indie zużywają obecnie około 300 milionów ton ropy naftowej rocznie, a ich własna produkcja wynosi zaledwie 40 milionów ton.

  Jednak rosyjsko-indyjskie energetyczne stosunki nie są zapełnione tylko ropą naftową, przypomniał Władimir Putin:

  Z pomocą Rosji zgodnie z planem budowana jest elektrownia atomowa Kudankulam. Pierwszy blok energetyczny został oddany do użytku. W niedalekiej przyszłości planujemy rozpocząć budowę drugiego etapu instalacji. Właśnie podpisano fundamentalnie ważny dokument - strategiczną wizję wzmocnienia współpracy rosyjsko-indyjskiej w zakresie pokojowego wykorzystania energii atomowej. Określa on plany budowy w Indiach ponad 20 elektrowni jądrowych, współpracę na rzecz budowy elektrowni jądrowych na rosyjskiej konstrukcji w krajach trzecich, wspólne wydobywanie naturalnego uranu, produkcję paliwa jądrowego, utylizację odpadów. Zatem zakłada się stworzenie podstaw do długofalowej, wzajemnie korzystnej współpracy w sferze atomowej. W tej dziedzinie przeszliśmy na inny poziom współpracy. To nie jest po prostu handel towarami i usługami czy nawet technologiami, jest to stworzenie nowej dziedziny dla Indii.

  Przed podróżą Władimir Putin podkreślił, że trzeba stopniowo odchodzić od relacji „kup-sprzedaj”. Dlatego podstawowe porozumienia dotyczą wspólnych projektów produkcyjnych. Fundamentalnie ważna stała się tak zwana „umowa helikopterowa”. Indie będą produkować u siebie i eksportować popularne na świecie rosyjskie śmigłowce Mi-17 i Ka-226, przeznaczone zarówno do celów wojskowych, jak i cywilnych. W Indiach zostanie zorganizowana również produkcja części do rosyjskiego sprzętu wojskowego, na które co roku Indie wydają 3 miliardy dolarów.

  Współpraca z Rosją doskonale pasuje do koncepcji opracowanej przez obecnego indyjskiego premiera Modi, podkreśla prezes stowarzyszenia przedsiębiorców „Biznes Rosji” Aleksiej Repik:

  Dużo uwagi poświęca się właśnie rozwojowi współdziałania B2B (formuła „biznes dla biznesu”). Premier Modi zaproponował program wzrostu gospodarczego „Make in India”. Są to korzystne warunki dla inwestorów i Rosji, rosyjscy inwestorzy już teraz mogą z nich korzystać, aby zawojować taki atrakcyjny rynek jak Indie. Jest to obecnie trzecia gospodarka Azji. Teraz będzie prowadzona systemowa praca dokładnie w interakcji B2B. Nasi indyjscy przyjaciele mówią, że u nas dobrze wychodzi przeprowadzanie mega-projektów, poważne zaległości są w zakresie przemysłu ciężkiego, zaangażowania biznesu na różnych poziomach. I nie tylko w handlu, ale także we wspólnych inwestycjach. Tutaj jest nad czym popracować i właśnie tutaj są duże nadzieje na rezultat.

  W poszukiwaniu nowych partnerów biznesowych do Indii przyjechali również przedstawiciele Krymu. Szef republiki Siergiej Aksionow powiedział, że wśród priorytetowych obszarów współpracy jest turystyka. Wyraził on przekonanie, że indyjscy przedsiębiorcy są zainteresowani budową hoteli na terytorium republiki, a także tworzeniem ruchu turystycznego. Aksionow podkreślił, że ustawa o Specjalnej Strefie Ekonomicznej na Krymie zapewni inwestorom, w tym z Indii, godne warunki pracy.

  Źródło: polish.ruvr.ru  Polecane linki:

  Sankcje? Rosja podpisała czterdzieści kluczowych umów z Chinami

  Alarm Petrodolarowy: Kontrakt gazowy Rosji z Chinami

  Chiny nabrały gazowego apetytu

  Czy Rosja i Chiny czekają na odpowiedni moment?

  Azjatycki biznes sprzeciwia się amerykańskiemu naciskowi

  Zbliżenie Rosji Chin i Iranu

  Rosja i Iran: Wymiana ropy za towary z pominięciem dolara?

  Wielka Brytania kupi gaz w Rosji bez pośredników
 • @szczurobronny 10:52:54
  Francja, Niemcy i inni poza NATO i UE? Bułgaria

  Przywódca nacjonalistycznej partii Ataka Wolen Siderow zaproponował przeprowadzenie referendum w sprawie wyjścia Bułgarii z Unii Europejskiej i NATO. Dalsze przebywanie w tych strukturach stwarza niebezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne. Bułgaria wbrew swoim interesom może być wciągnięta w kryzys na Ukrainie. Przewrót który zdestabilizował region został zorganizowany przez USA i jest wymierzony przeciw Rosji.

  Konsekwencje jednak ponoszą kraje regionu. Bułgaria została zmuszona do rezygnacji z projektu South Stream pod wpływem nacisków UE. Są to wymierne straty w kraju w kryzysie i dużą stopą bezrobocia. Bułgaria musi wybrać i zdecydować czy dalej będziemy się dusić euroatlantyckim pyłem aż się udusimy czy powrócimy do naszych korzeni wywodzących się historycznie z Eurazji - stwierdził Siderow.

  Francja

  Natomiast Marine Le Pen wezwała do wystąpienia z NATO.
  Francja powinna wystąpić z NATO, jeśli potwierdzą się doniesienia o torturach stosowanych przez pracowników CIA – powiedziała lider francuskiej nacjonalistycznej partii Front Narodowy Marine Le Pen.
  W taki sposób polityk zareagowała na raport Kongresu Stanów Zjednoczonych, który zostałpodany do wiadomości publicznej 9 grudnia. W dokumencie mowa jest o wykorzystywaniu brutalnych metod przesłuchań więźniów, w tym symulacji topienia i pozbawiania snu.

  Unia Europejska pójdzie na dno razem z euro – mówi ... Wyjdziemy z NATO i nawiążemy bliższe stosunki z Rosją – obiecuje.

  Niemcy

  Hasła rozwiązania NATO pojawiły się również na demonstracji w Berlinie.
  Skrytykowano politykę Niemiec i NATO natomiast prezydenta Joachima Gaucka oskarżono o podżeganie do wojny. Przed Pałacem Bellevue siedzibą prezydenta Niemiec wystawiono hasła

  „Koniec NATO, Nie dla wojny, Nie zabijaj, Prezydencie ściągnij z głowy żelazny hełm”.

  "Niemcy przygotowują wojnę" powiedział Reiner Braun, szef stowarzyszenia Prawnicy przeciwko wojnie nuklearnej (IANANA). Teolog Eugen Drewemann nazwał NATO ośmiornicą której celem jest oplatanie Rosji swoimi mackami. Na demonstracji po siedzibą prezydenta Niemiec pojawiły się portrety Putina. Sprzeciwiono się podżeganiu niemieckich polityków do konfliktu militarnego z Rosją.

  Węgry

  Rządy Bruskseli coraz bardziej się nie podobają na Węgrzech. Rosja jest pierwszym partnerem handlowym Węgier poza UE. Wymuszana polityka sankcji i storpedowanie projektu gazociągu South Stream naraziło Węgry na realne straty. Węgry zagroziły wystąpieniem ze składu UE. Przewodniczący parlamentu László Kövér dał do zrozumienia, że jeśli Bruksela będzie udzielać Węgrom wskazówek, jak mają kierować swoim krajem, mogą one opuścić szeregi wspólnoty.

  Dyrektor rosyjsko-polskiego centrum „Dialogu i Zgody” Jurij Bondarienko uważa „rozwód” Węgier z Unią Europejską i NATO za słuszny:
  Wydaje mi się, że w przyszłości Węgry, poza wszelką wątpliwością, albo same wystąpią z Unii Europejskiej, albo też zostaną z niej wydalone. Co do NATO, nie mogę nic powiedzieć. Zależy to już od rozwoju sytuacji na Ukrainie, lecz nie można wykluczać prawdopodobieństwa tego. Pod względem ideologicznym różnią się one od siebie bardzo. Rządzące elity Węgier nastawione są na obronę własnych interesów narodowych, kolidujących z interesami Brukseli.

  Polityka unijna jest traktowana na Węgrzech jako bezproduktywna.

  Wielka Brytania

  Wielka Brytania to filar NATO ale Większość Brytyjczyków chce opuszczenia UE.
  Dyrektor organizacji Freedom Association Rory Broomfield twierdzi, że to odzwierciedla nastroje na Wyspach, po tym jak Unia zwiększa wymagania finansowe względem UK.
  "Brytyjczycy mają dosyć spłacania rachunków wystawianych przez instytucje europejskie,
  ponieważ zasady ich działania są nieprzejrzyste. Instytucje te nie działają w ich najlepszym interesie” – dodał Broomfield.

  Polska

  Polskiej polityki zagranicznej nie komentuje bo siedziba decyzyjna Polskiego MSZ znajduje się w Waszyngtonie. Polska nie prowadzi suwerennej polityki. Polska czeka już 25 lat na polityka który powie za Victorem Orbanem:

  Nigdy nie będę wicekrólem Polski na zlecenie obcego państwa! LINK

  Na postawie polish.ruvr.ru opracował

  Mark Gorenzay
  Wyrażam zgodę na kopiowanie tej publikacji bez ograniczeń.
  Proszę tylko o podanie źródła w postaci aktywnego linku. http://polskiportal.net/classifieds/3852/762/francja-niemcy-i-inni-poza-nato
 • @szczurobronny 11:03:32
  Odpowiem czemu ma służyć codzienne ujadanie i ocenianie Rosji. Powody są dwa po pierwsze to USA z Rosją toczą ostatnio spór o to czy amerykańskie bazy będą na Ukrainie lub też Ukraina nadal zostanie w sferze wpływów Rosji . Więc Polska jako najgłośniejszy kundelek USA musi odpowiednio często ujadać.
  Drugim powodem jest że, nasi politycy też na tym troszkę korzystają bo uwaga społeczeństwa odwraca się od niskich emerytur, fatalnej służby zdrowia czy też bezrobocia i spowodowanej nim emigracji zarobkowej. Każdy może łatwo sprawdzić , choćby na Onecie że, o wiele rzadziej można poczytać o polskich problemach niż o tym co rzekomo mówił, i o czym myślał Putin, każdego dnia. Warto jednak notować kto za amerykańskie pieniądze prowadzi w Polsce nagonkę na Rosję bo układ sił może się któregoś dnia nieoczekiwanie zmienić. USmani chcą aby i Ukraina została takim samym wasalem jakim jest Polska a co za tym idzie, 1) amerykańscy doradcy i przedstawiciele w rządzie [to akurat już się stało] 2) amerykańskie firmy eksploatujące złoża oraz jankesi w radach spółek zarządzającymi sektorem naftowym [to też już się dzieje ]
  3) amerykańskie bazy wojskowe na Ukrainie [tego jeszcze nie ma chociaż są już doradcy ]
  4) Ukraińskie pożyczki w banku światowym co by kupić uzbrojenie nie muszę chyba dodawać że amerykańskie [na spłatę takich pożyczek będą jeszcze pracować wnuki Poroszenki. [pożyczki Ukraina już zaczęła brać]

  Wniosek jest taki że bankrutujące USA dokonają każdej niegodziwości byle poratować dziurę budżetową wielką jak bilony dolarów. Rosja odczuwa działanie sankcji ale też państwa które te sankcje na Rosję nałożyły chociaż się o tym nie mówi i nie pisze bo przecież tak niski kurs ropy nie będzie się utrzymywał w nieskończoność i za góra kilka miesięcy Waszyngton będzie musiał ceny ropy podnieść aby samemu sie nie zapędzić w kozi róg. Potęga Stanów Zjednoczonych polega na ich walucie, którą narzucają reszcie świata poprzez kontrolę rynku ropy i za pomocą swojej armii - bagnetu amerykańskiego żołnierza. Oprócz kontraktu gazowego z Chinami Rosjanie podpisali równiez kontrakt z Turcją która kompletnie może wywrócić strategię Waszyngtonu Rosjanie wykorzystali Turcję przeciwko NATO, by obejść zachodnie „sankcje” handlowe. Czy to z Chinami, czy to z Turcją, Rosja sprzedaje swoją energię za lokalną walutę lub w wymianie barterowej, ale nigdy za dolary.By utrzymać swoje panowanie nad światem, Waszyngton byłby zmuszony interweniować w celu podwyższenia cen ropy jak już pisałem . W międzyczasie ta wojna zablokuje Unię Europejską i NATO, podczas gdy Rosja przekieruje swoją gospodarkę w stronę chińskiego sojusznika co już zresztą zrobiła a powrotu do UE już chyba nie będzie co mocno odczuje europejska gospodarka.W każdym razie nie ma w tej wojnie wygranych a Rosjanie mają możliwości przeczekania tego kryzysu - nie pierwszego w ich historii.
 • @szczurobronny 11:03:32
  No cóż.Zachodnie żydostwo(m.in.Sachs&Soros) stworzyło z Polski kolonie bezpłodnych i kulawych niewolników. Niewolników do przynoszenia im jak największych zysków. Majątek narodowy oraz gospodarka pod pełną kontrolę MFW, Usraela, grupę Sachs&Soros (sektory gospodarki niepotrzebne lub za bardzo konkurencyjne, przeznaczyć do zniszczenia albo kontrolowanego dojenia). Wprowadzić dziki system wyzysku pozwalający zdobyć tanią siłę roboczą ku uciesze żydobiznesmenów z zachodu oraz lokalnych żydowyzyskiwaczy i szabesgoi.. Z narodu wypłukać wszelkie wartości honoru, dumy, patriotyzmu, człowieczeństwa, tożsamości za pomocą świecidełek z zachodu (słabość Słowian od czasów Mieszka I) i przerobić ich na posłusznych niewolników pracujących dla bogactwa zachodnich korporacji oraz bogactwa światowych żydospekulantów. Eksterminacja narodu słowiańskiego mieszkającego nad Wisłą rozpoczęła się w 1989 r. przez zdradę i przejęcie Polski przez grupę Sachs&Soros i ich pomocnikiem "Balcerowiczem". Była Polska (taki kraj nad Wisłą) to obecnie kolonia niewolników pracujących do śmierci na bogactwo zachodnich korporacji, lokalnych wyzyskiwaczy oraz bogactwo żydobankierów. Niewolnik ( były Polak) nieudacznik albo starzejący się (nieopłacalni-nie przynoszący zysków) zostaną natychmiast usunięci (samobójstwo, głód, przymusowe przesiedlenie/wysiedlenie z rodzinnej ziemi) z grupy nadwiślańskich niewolników. Żydzi którzy przejęli Polskę to bezduszne istoty bez serca dla których to ZYSK jest Bogiem i jedynym sensem życia. Czy my Polacy musimy zawsze budzić się z ręką w nocniku aby zewrzeć szyki i bronić naszej ziemi, naszego dorobku, naszego majątku?
 • @szczurobronny
  Stwierdzenie, że.... "Rosja staje się politycznym wasalem Chin"..... oznacza, że cała hamerykancka heca z Ukrainą dupy i to na wylot, dała. Takie stwierdzenia, to jest tylko kolejne żałosne popiskiwanie pobitego przez Rosję, po raz kolejny amerykańskiego.... MurzynkaObambo. To dzięki jego rządom, oraz jego poprzednikom, USA/Usrael dzisiaj coraz bardziej się chwieje. W październiku b.r. PKB Chin przekroczyło PKB USA ( wg. metodologii PPP). Pragnę przypomnieć, ze to USA zapoczątkowało wzrost potęgi Chin, a właściwie amerykańskie korporacje - przenosząc do Chin fabryki i całe gałęzie przemysłu. Przypomnę, ze to Chiny mają 1, 266 tryliona amerykańskich papierów dłużnych. Nie rosyjskich tylko amerykańskich papierów dłużnych ...... zaklinanie rzeczywistości nie zmieni faktu , że USA są już jedynie supermocarstwem militarnym , gospodarczym już nie. To rodzi frustrację. Od r. 1872 USA było największa gospodarką świata. W tym r. przestało nią być. Proces trwa. Za 10 lat Chiny mają posiadać 30 % światowego PKN, USA ok. 16%. Pewnie Chiny pokazą kto rzadzi światem kiedy przyłączą Tajwan ( jak Rosja Krym). USA też będą cos tam popiskiwać, ale nie będą w stanie nic zrobić. Tajwańczycy utrzymują, ze chińska inwazja nastąpić może w ciągu 5 lat. Zobaczymy. W Chinach w ciągu niespełna 25 lat blisko 300 milionów ludzi uzyskało zachodni status życia i zamożności - to jest coś niespotykanego w dziejach ludzkości, aby tak duży procent populacji jednego kraju za niespełna jednego pokolenia uzyskał taki awans społeczny. Awans i zamożność, które porównawczo były tworzone w zachodniej Europie przez wiele wieków, a Chiny i Chińczycy stworzyli to w ciągu niespełna 25 lat. I każdego roku kilka milionów Chińczyków powiększa tę grupę społeczną. W specjalnej strefie ekonomicznej zarobek chińskiego robola wynosi już (w przeliczeniu) 2400 zł. A ceny są rzeczywiście niższe o ponad 30%. Jeśli zaś chodzi o mieszkania - o 60%.

  W 2011 wyjechało ich za granicę ponad 54 mln, z czego ponad 30 mln do Europy. Do 2015 będzie ich 100 mln. Trzeba przy okazji zauważyć, że wycieczka z Chin do Europy jest kilkakrotnie droższa niż z Polski do Egiptu czy Tunezji. Ale Chińczycy są tak biedni, że… mogą sobie na to pozwolić. Na dodatek nie oszczędzają zbytnio w podróży, wydając średnio 40% więcej niż Amerykanie. W porównaniu do polskich turystów to gdzieś rzędu 80-90% albo i więcej.

  W 2013 w podróże zagraniczne wyjechało prawie 100 mln, bo 99, 6 mln. W 2015, jeśli tempo się utrzyma będzie już ponad 120 mln. Ze wszystkich krajów świata Chińczycy mieli w 2013 najwięcej turystów i wydali znacznie więcej za granicą niż jakikolwiek inny kraj na świecie.

  Tak martwimy się o Chińczyków. że zapominamy o biedzie w Polsce.
  Ponad 2 mln Polaków, w tym 300 tys. dzieci, żyje w skrajnym ubóstwie. Nie starcza im nawet na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Żyją z dnia na dzień, czasem nie mając co do garnka włożyć.
  Płaca 1/3 pracujących w Polsce oscyluje (plus minus) przy minimalnej płacy czyli ca. 1400 PLN.

  Przy okazji: wedle listy TOP500 w pierwszej trójce najpotężniejszych superkomputerów istniejących dzisiaj na świecie - od lat w pierwszej trójce (obecnie PIERWSZY) są zrobione przez Chińczyków i są wytworem ich HIGHTECHU. Zapraszam do Chińskiego Kanału Informacyjnego na You Tube.
 • @szczurobronny 11:03:32
  Wolność gospodarcza Polska vs Rosja!! Wolność gospodarcza Polska vs Rosja

  Tysiące polskich firm działa w UK i innych państwach Europy.
  Kolejne zamykają działalność w Polsce i otwierają w innym kraju.

  Żeby wróciły potrzebna jest zmiana systemowa w Polsce i reset systemu.
  Proste niskie podatki, prawo nie działające wstecz oraz amnestia podatkowa.
  Amnestia powinna objąć również firmy działające w Polsce.
  To jest możliwe jedynie po bankructwie III RP.

  Niedawno media oburzały się że sklepy wyrzucają tysiące ton żywności a nie przekażą biednym. To że prawo polskie obecnie na to łaskawie zezwala to tak naprawdę nic nie znaczy.
  Firmy wyrzucają żywność bo nie chcą mieć problemów w przyszłości.
  Polskie prawo jest uznaniowe. Firmy prawidłowo odliczały sobie VAT miały nawet stosowne pisma Urzędów Skarbowych. Teraz muszą zapłacić ten VAT 5 lat wstecz z karnymi odsetkami. Dla wielu firm oznacza to bankructwo! Kto zagwarantuje że firma która przekaże dzisiaj żywność dla biednych jutro nie zostanie za zniszczona? Wszyscy znają doskonale historię piekarza który rozdawał chleb potrzebującym.

  To że żywność jest wyrzucana a ludzie głodują w Polsce jest wyłaczną zasługą niewiarygodnego rządu III RP!

  Okazuje się że rosyjskie firmy na "emigracji" będą mogły bez obaw wrócić do kraju a polskie nie!

  Putin przewiduje amnestię podatkową dla firm które przeniosły się za granicę a teraz będą chciały wrócić do Rosji.

  Polska tym samym czasie rozważa przedłużenie do 10 lat ścigania za podatki!

  Ponadto jeśli polak wróci do kraju i nie udokumentuje skąd ma pieniądze to ma 75% podatek na zachętę powrotu i działania w Polsce! Jak ktoś był z za granicą 25 lat a teraz chce wrócić na emeryture to napewno to zrobi! Chyba że zbierał rachunki paragony przez 25 lat żeby zadowolić naszych urzędasów! Jeśli nie masz rachunków to w ramach akcji powroty rządu III RP zapłacisz 75% podatku od nieudokumentowanych dochodów!

  Putin chce pomóc małym i średnim firmą w rozwoju. Celem jest zlikwidowanie nadmiernej biurokracji która w tym przeszkadza. Wprowadza czteroletnie moratorium na podnoszenie podatków! Oznacza to że przedsiębiorca będzie uprzedzony o zmianach podatkowych na 4 lata naprzód. W Polsce też też to działa ale z tą różnicą że 5 lat i wstecz!

  Mam pytanie co zrobił niejaki Tusk, Rostowski, Kopacz, Szczurek w ramach głośnej akcji powroty! Bo 75% podatek zamiana "ZUS" 60 złotych na 1100 złotych, zamianę kwoty wolnej o podatku 50 000 zł na 3000 zł nie przekonują emigrantów. Zamiast tego jest propaganda w którą wielu wierzy że w Polsce są niższe podatki niż np. w UK.
  Progi podatkowe w tej propagandzie są przemilczane.

  Unijni biurokraci są zaniepokojeni faktem że w Europie powstaje raj podatkowy.
  Putin ogłosił Krym rajem podatkowym. Przez 25 lat podatek dochodowy wynosi 0%!
  Koszt transportu wytworzonych produktów na Krymie do Europy jest minimalny a siła robocza tania.

  Bruksela próbuje walczyć zakazami. Chce zakazać inwestowania obywatelom UE na Krymie.
  Firmy europejskie ze względu na wysokie koszty energii i nadmierny fiskalizm są coraz mniej konkurencyjne.
  Jest to samobójstwo ekonomiczne Europy.
  Kapitał i tak popłynie na Krym zrobi to najwyżej nie bezpośrednio a poprzez Azjatyckie firmy.

  Jak pokazuje historia zakazy, sankcje i embarga są omijane.

  Polacy powinni się cieszyć że mają demokrację a nie dyktaturę jak Rosji!

  Gregory Gorenzay
  Wyrażam zgodę na kopiowanie tej publikacji bez ograniczeń.
  Proszę tylko o podanie źródła w postaci aktywnego linku.
  http://polskiportal.net/classifieds/3852/759/wolnosc-gospodarcza-polska-vs-ro
 • @szczurobronny
  Polska: Tysiące dzieci nielegalnie je! http://www.polskiportal.net/public/album_photo/14/20/1ff4_74b7.jpg?c=3bcc Minister finansów: Mamy niskie podatki
  Minister finansów Mateusz Szczurek w wywiadzie dla radiowej jedynki stwierdził
  że w Polsce mamy niskie podatki. Mało tego są jedne z najniższych w Europie!

  Porównamy zieloną wyspę z Wielką Brytanią.
  Podajemy przybliżone kwoty w złotówkach.

  Kwota wolna od podatku w UK to około 47 000 złotych.
  2014 - Oficjalna kwota wolna od podatku w Polsce jest to 3091 zł.

  Czyli jeśli w Wielkiej Brytanii zarobisz 47 000 złotych to nie płacisz żadnego podatku.
  Brytyjski "ZUS" to około 60 złotych miesięcznie i to ty decydujesz czy płacisz.
  Mając niskie dochody możesz zawiesić płacenie.
  Czyli zostaje w kieszeni 47 000 złotych.
  Rząd Brytyjski nie chce nic od Ciebie w Polsce natomiast odwrotnie.
  Masz prawo do "kwoty wolnej od podatku" 3091 złotych pod warunkiem że zapłacisz ZUS 12 000 złotych.

  Mamy przykładowo rodzinę On szewc Ona fryzjerka mają dzieci na utrzymaniu.
  (Zawód rodziców jest przykładowy może być inny liczba dzieci też nie jest ważna)
  Żeby rodzice mogli legalnie nakarmić i ubrać swoje dzieci zapłacić za mieszkanie i media o muszą najpierw zapłacisz Rządowi Polskiemu haracz 24 000 złotych! (ZUS został zaokrąglony do 1000 złotych miesięcznie)

  Czyli za 24 000 złotych mogą kupić u Mateusza Szczurka kilkutysięczą kwotę wolną od podatku!
  Panie ministrze finansów w normalnym kraju człowiek ma najpierw zapewnić swoje potrzeby i swojej rodziny. Podatkowi podlega jedynia umowna nadwyżka w dochodach.


  Nazwanie ZUS podatkiem było by to nadużycie jest to bowiem mafijny haracz i nic więcej.
  Obywatel ma płacić nawet jak nie ma z czego. Te bzdety o podatkach proszę zostawić na kampanię wyborczą. Fiskalizm Państwa to całościowy system który zawiera ZUS i wszystkie inne składniki które obywatek jest zobowiązany płacić. System ten jest po prostu złodziejski.

  Tysiące dzieci nielegalnie je! w Polsce!


  Rodzice mają dylemat ZUS czy jedzenie dla dziecka.
  Rodzice więc ryzykują "przestępstwo" nie płacą ZUS tylko karmią tymi "ukradzionymi Państwu Polskiemu" pieniędzmi swoje dzieci. Taką "zadłużoną" rodzinę ściga komornik a następnie w "majestacie prawa" odbiera się dzieci a majątek rodziny przejmuje Państwo.

  Obywatel powinien mieć zagwarantowane minimum socjalne na przeżycie i to w realnej wysokości. Jakakolwiek danina dopiero powyżej tej kwoty. Demokratyczne Państwo to gwarantuje. Polska to republika bananowa kolesi i nic więcej.

  Gbyby to co Pan powiedział o podatkach było prawdą to tysiące Polskich firm z Wielkiej Brytanii przeniosło by się do Polski i to natychmiast. Jak na razie tysiące firm ucieka z Polski do UK żeby płacić tam wyższe podatki, taki jest wniosek według chorej wypowiedzi naszego ministra finansów.

  PS. W Wielkiej Brytanii samozatrudniony wysyła raz na rok pocztą rozliczenie gdzie podaje 3 kwoty:

  1. Przychód
  2. Koszty
  3. Dochód

  Jak się coś nie zgadza to urzędnik pomaga listownie bądz telefonicznie. Nie ma mowy o jakimkolwiek karaniu czy straszeniu. Póki każdy prowadzący działalność gospodarczą w Polsce dla Pańskich urzędników jest przestępcą to żadne reformy niczego nie zmienią.

  Najniższe podatki w kraju gdzie nie istnieje kwota wolna od podatku tego by żaden kabaret nie wymyślił.


  Andrzej Zalewski

  Prawa autorskie
  Wyrażam zgodę na kopiowanie tej publikacji bez ograniczeń.
  Proszę tylko o podanie źródła w postaci aktywnego linku.  Blog:

  http://www.polskiportal.net/blogs/116/144/polska-tysi-ce-dzieci-nielegaln  Polecane linki:

  Kwota wolna od podatku: Oszustwo III RP!

  Podatek dochodowy - Niewolnictwo XXI wieku

  Dlaczego w Polsce nie ma pracy?

  Głodowe emerytury już za kilka lat

  UK: Kredyt czy dziecko?

  Ministerstwo Finansów chce podatku od pomocy

  Rządy III RP wyrzuciły Polaków za granicę

  Kontrola skarbówki. Bo tankował w niedzielę

  Adam Machaj - Chińczycy zawiesili podatek dochodowy

  Węgry: rząd proponuje obniżkę podatku dochodowego

  Polski biznes na Wyspach rośnie w siłę

  Składki ZUS należy płacić nawet za pracę za darmo

  Rząd chce okradać emigrantów którzy zdecydują się na powrót

  Skarbówka może zawsze zająć dom
 • @szczurobronny
  Rząd chce okradać emigrantów którzy zdecydują się na powrót. Tak wyglądają w praktyce ułatwienia przy powrocie do kraju: Gehenna przy przeprowadzce z zagranicy. Do zapłacanie cło, akcyza i VAT. Polskie urzędy celne od osób, które chcą się osiedlić w Polsce wymagają rachunków za prąd i telefon, a nawet mandatów z czasów, kiedy mieszkało się w innym kraju. Osoby, które przyjeżdżają z zagranicy do Unii Europejskiej i zamierzają przywieźć ze sobą rzeczy osobiste czy samochód, muszą przygotować się na rozliczenie z urzędem celnym – chodzi o cło, akcyzę i VAT. Przy przeprowadzce w ramach UE cła się nie płaci, ale trzeba być przygotowanym na uiszczenie akcyzy od np. samochodu sprowadzonego z Anglii czy z Niemiec. Danin publicznych można uniknąć, jeśli udowodni się urzędnikom, że mieszkało się na stałe poza Polską albo przez określony czas było się w posiadaniu auta. Wydaje się, że skorzystanie ze zwolnienia jest proste. To jednak tylko teoria. W praktyce urzędy celne wymagają od przesiedleńców wielu różnych dowodów, które w 100 proc. potwierdziłyby spełnienie warunków do zwolnienia z cła czy podatków. Jeśli nawet nam uda się przewieźć nasz majątek do Polski to grozi nam jeszcze 75% podatek jak nie udowodnimy skąd mieliśmy na jego zakup pieniądze. http://polskiportal.net/blogs/913/104/inwestuj-w-polsce-gwarantujemy-7 Jak nie zbierałeś codziennie wszystkich rachunków przez ostanie 20-30 lat za granicą to nawet nie myśl o powrocie do Polski ze swoim majątkiem. Źródło: http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/740467,gehenna_przy_przeprowadzce_z_zag
 • @szczurobronny 11:03:32
  Rosja-Indie: Partnerstwo strategiczne

  Indyjskie przedsiębiorstwa wejdą w rosyjskie projekty naftowo-gazowe w Arktyce. Takie porozumienie zostało osiągnięte podczas oficjalnej wizyty w Indiach prezydenta Rosji Władimira Putina. Dwa rosyjskie giganty energetyczne - Rosnieft i Gazprom - wraz z indyjskimi kolegami już przygotowują projekty opanowania szelfu arktycznego, a także zwiększenia dostaw gazu skroplonego. Ponadto Rosnieft zgodził się na dostarczanie do Indii 10 milionów ton ropy naftowej rocznie.

  Jak oświadczył premier Indii Narendra Modi, „Rosja jest najbliższym przyjacielem Indii” i ich „preferowanym partnerem strategicznym”. Władimir Putin ze swej strony powiedział, że jest to „całkowicie precyzyjne sformułowanie oparte na obecnych i historycznych stosunkach dwustronnych”:

  Pod koniec 2013 roku obrót handlowy wyniósł 10 miliardów dolarów, ale uważamy - i to jest oczywisty fakt - że jest to niewystarczające. Omówiliśmy szczegółowo praktyczne działania w celu dywersyfikacji dwustronnej wymiany handlowej oraz zwiększenia inwestycji. Zgodziliśmy się stymulować przedsiębiorstwa naszych krajów do ściślejszej współpracy. Aktywnego przejścia do stosowania walut krajowych we wzajemnych rozliczeniach. Nowe perspektywy dla współpracy rosyjsko-indyjskiej pojawią się po rozpoczęciu działalności od 1 stycznia 2015 roku przez Euroazjatycką Unię Gospodarczą. Pan premier mówił o możliwości budowy szczególnych stosunków między Indiami a Euroazjatycką Unią Gospodarczą. Uzgodniliśmy, że będziemy kontynuować konsultacje w sprawie zawarcia umowy o strefie wolnego handlu.

  Indie są naprawdę zainteresowane aktywizacją dwustronnego handlu, zaznacza główny pracownik Moskiewskiego Instytutu Gospodarki Światowej i Stosunków Międzynarodowych, Andriej Wołodin:

  To daje Indiom okazję do większej elastyczności w sferze handlu zagranicznego. Jest z tym związany możliwy postęp w naszym bardziej aktywnym udziale w międzynarodowym korytarzu transportowym „Północ-Południe”, na rozwój którego Indie od dawna nalegają. Tak więc z obecnej dość skomplikowanej i szybko zmieniającej się sytuacji międzynarodowej Indie próbują wyciągnąć maksimum korzyści i robią to bardzo dobrze.

  Jedną z najbardziej znaczących umów podpisanych w czasie wizyty Władimira Putina w Indiach jest porozumienie o dostawach ropy. Rosnieft zamierza dostarczać Indiom 10 milionów ton ropy naftowej rocznie przez okres 10 lat. Jak oświadczył szef Rosnieftu Igor Sieczin, taka ilość dostaw sprawia, że ten kierunek staje się dla spółki strategicznym. Indie zużywają obecnie około 300 milionów ton ropy naftowej rocznie, a ich własna produkcja wynosi zaledwie 40 milionów ton.

  Jednak rosyjsko-indyjskie energetyczne stosunki nie są zapełnione tylko ropą naftową, przypomniał Władimir Putin:

  Z pomocą Rosji zgodnie z planem budowana jest elektrownia atomowa Kudankulam. Pierwszy blok energetyczny został oddany do użytku. W niedalekiej przyszłości planujemy rozpocząć budowę drugiego etapu instalacji. Właśnie podpisano fundamentalnie ważny dokument - strategiczną wizję wzmocnienia współpracy rosyjsko-indyjskiej w zakresie pokojowego wykorzystania energii atomowej. Określa on plany budowy w Indiach ponad 20 elektrowni jądrowych, współpracę na rzecz budowy elektrowni jądrowych na rosyjskiej konstrukcji w krajach trzecich, wspólne wydobywanie naturalnego uranu, produkcję paliwa jądrowego, utylizację odpadów. Zatem zakłada się stworzenie podstaw do długofalowej, wzajemnie korzystnej współpracy w sferze atomowej. W tej dziedzinie przeszliśmy na inny poziom współpracy. To nie jest po prostu handel towarami i usługami czy nawet technologiami, jest to stworzenie nowej dziedziny dla Indii.

  Przed podróżą Władimir Putin podkreślił, że trzeba stopniowo odchodzić od relacji „kup-sprzedaj”. Dlatego podstawowe porozumienia dotyczą wspólnych projektów produkcyjnych. Fundamentalnie ważna stała się tak zwana „umowa helikopterowa”. Indie będą produkować u siebie i eksportować popularne na świecie rosyjskie śmigłowce Mi-17 i Ka-226, przeznaczone zarówno do celów wojskowych, jak i cywilnych. W Indiach zostanie zorganizowana również produkcja części do rosyjskiego sprzętu wojskowego, na które co roku Indie wydają 3 miliardy dolarów.

  Współpraca z Rosją doskonale pasuje do koncepcji opracowanej przez obecnego indyjskiego premiera Modi, podkreśla prezes stowarzyszenia przedsiębiorców „Biznes Rosji” Aleksiej Repik:

  Dużo uwagi poświęca się właśnie rozwojowi współdziałania B2B (formuła „biznes dla biznesu”). Premier Modi zaproponował program wzrostu gospodarczego „Make in India”. Są to korzystne warunki dla inwestorów i Rosji, rosyjscy inwestorzy już teraz mogą z nich korzystać, aby zawojować taki atrakcyjny rynek jak Indie. Jest to obecnie trzecia gospodarka Azji. Teraz będzie prowadzona systemowa praca dokładnie w interakcji B2B. Nasi indyjscy przyjaciele mówią, że u nas dobrze wychodzi przeprowadzanie mega-projektów, poważne zaległości są w zakresie przemysłu ciężkiego, zaangażowania biznesu na różnych poziomach. I nie tylko w handlu, ale także we wspólnych inwestycjach. Tutaj jest nad czym popracować i właśnie tutaj są duże nadzieje na rezultat.

  W poszukiwaniu nowych partnerów biznesowych do Indii przyjechali również przedstawiciele Krymu. Szef republiki Siergiej Aksionow powiedział, że wśród priorytetowych obszarów współpracy jest turystyka. Wyraził on przekonanie, że indyjscy przedsiębiorcy są zainteresowani budową hoteli na terytorium republiki, a także tworzeniem ruchu turystycznego. Aksionow podkreślił, że ustawa o Specjalnej Strefie Ekonomicznej na Krymie zapewni inwestorom, w tym z Indii, godne warunki pracy.

  Źródło: polish.ruvr.ru  Polecane linki:

  Sankcje? Rosja podpisała czterdzieści kluczowych umów z Chinami

  Alarm Petrodolarowy: Kontrakt gazowy Rosji z Chinami

  Chiny nabrały gazowego apetytu

  Czy Rosja i Chiny czekają na odpowiedni moment?

  Azjatycki biznes sprzeciwia się amerykańskiemu naciskowi

  Zbliżenie Rosji Chin i Iranu

  Rosja i Iran: Wymiana ropy za towary z pominięciem dolara?

  Wielka Brytania kupi gaz w Rosji bez pośredników
 • @nana 13:48:02
  ciekawy tekst nana, dodam jeszcze że najsilniejszą bronią człowieka jest jego mózg, najsilniejszym instynktem instynkt samozachowawczy.
  Wysiłki reżimu zachodniego od 18 wieku skupiają się na grzebaniu ludziom w mózgach. Zauważyli to ówcześni myśliciele że świat anglosaski skupia się na psychoanalizach, mechanizmach manipulacji wolą człowieka i ma ku temu niezdrowe ciągoty.
  No cóż kto opanuje do perfekcji metody ideologizacji ten wygra, instynkt samozachowawczy może zabić w człowieku tylko fanatyczne przekonanie narzucone przez psychomanipulatorów.
  W przeciwnym razie ludzie postąpią zgodnie z instynktem, będą ratowali swoje i cudze życie a szkodliwych wodzusiów zgodnie z prawami natury powybijają razem z ich zwyrodniałym potomstwem.
 • @szczurobronny 11:03:32
  Pytania retoryczne : Jeżeli Rosja jest wasalem Chin, to czyim wasalem jest Ukraina? Jeżeli Rosjanie głodują /g "polskich" żydoszwabskich portali i uprawianej tam propagandy, to jakim cudem Ukraińcy jeszcze nie wymarli?
 • @szczurobronny 11:03:32
  Stamtąd - Deutsche Welle - przyjdzie niebawem rozkaz... Ukraińcy, dla dobra sprawy macie powyzdychać, najlepiej sami z siebie, bo tej Rosji to jednak przez was... nie weźmiem.
 • @Kula Lis 62 14:14:41
  hola hola z tym zdychaniem, zdychanie to też jest geszeft, złoży się Ukraińców w ofierze koncernom chemicznym, nie odpuszczą takiej okazji. A z populacji Ukraińców może zostanie 1/3 to akurat pewne.
 • @Kula Lis 62 14:13:25
  Rosja i Chiny prowadzą ze sobą handel i wymianę zasobów. Możemy sobie tylko życzyć żeby świat zachodni zakończył politykę kolonizacji słabszych i zaczął prowadzić politykę uczciwej wymiany handlowej.
  Nie ma lepszego układu niż wzajemna zależność od dóbr, ty mi coś ja ci coś, bez siebie nawzajem będzie nam ciężko.
  Od zawsze ludzkość pragnie takiego układu i od zawsze psują to pazerni politycy którym łatwiej przychodzi uzbroić armie i sobie wziąć to czego potrzebują. Tak uogólniając.
 • @szuwarek14 14:22:13
  "Rosja testuje nowy wojskowy samochód terenowy na kole podbiegunowym.
  Nowy opracowany w Rosji samochód terenowy przeznaczony do transportu składu osobowego w najbardziej niedostępnych miejscach testowany jest na półwyspie Rybacki 200 kilometrów od Murmańska. W pojeździe zamontowano również laboratorium do przeprowadzania badań środowiska i medycznych.
  Testy nowego wozu dla rosyjskiej armii zakończą się pokonaniem 500-kilometrowej trasy na półwyspie Kolskim. W przypadku uzyskania zadowalających wyników zostanie uruchomiona jego seryjna produkcja."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_14/Rosja-testuje-nowy-wojskowy-samochod-terenowy-na-kole-podbiegunowym-0437/
  ---
  - trzeba było senatora McCaina wziąć na przejażdżkę i zostawić, może by mu tryby naskoczyły psycholowi
 • @szuwarek14 14:26:55
  "Indie umacniają geopolityczny wpływ w regionie.
  Rząd Indii zatwierdził projekt udziału w budowie portu Czachbechar nad Morzem Arabskim na południowym wschodzie Iranu. Przeznaczono na ten cel około 86 milionów dolarów. Finansowanie budowy będzie realizowane przez indyjski bank UCO.
  Indie potrzebują tego portu do rozwoju handlu z Afganistanem. Eksport do tego państwa przez Pakistan został dla nich zamknięty, choć Islamabad zezwala na tranzyt afgańskich produktów do Indii. Udział Indii w budowie nowego portu posuwa się na razie powoli. Główna trudność to sankcje wobec Iranu. Obecna aktywizacja New Delhi na tym odcinku związana jest nie tylko z ich częściową likwidacją.
  Chiny agresywnie porozumiewają się z państwami basenu Oceanu Indyjskiego na temat umocnienia swojej obecności w tym regionie. Między innymi przewodniczący Chin Xi Jinping we wrześniu podczas wizyt państwowych na Malediwach i Sri Lance lobbował nowe duże projekty udziału chińskich kompanii w modernizacji tamtejszych portów. Ich działalność operacyjna de facto w pełni przejdzie pod kontrolę Chin po tym, jak projekty zostaną zrealizowane.
  Wzrost zainteresowania Indii irańskim Czachbecharem wielu ekspertów wiąże także z forsowaniem przez Chiny budowy portu Gwadar w Pakistanie. Ani Indie, ani Chiny nie mają baz marynarki wojennej poza swoimi granicami. Niewykluczone, że obok okrętów handlowych i tankowców i w tym, i w drugim porcie zostaną zorganizowane miejsca dla okrętów wojennych odpowiednio Indii i Chin.
  Konkurowanie o kontrolę nad szlakami morskimi w regionie będzie się zaostrzać, uważa kierownik Centrum Badań Indyjskich Tatiana Szaumian. Jednocześnie Iran prowadzi w danym wypadku własną grę:
  Wszyscy, którzy znajdują się nad Oceanem Indyjskim będą uczestniczyć w rozgrywce między Chinami i Indiami, która rozkręca się na Oceanie Indyjskim. Chiny w najbardziej aktywny sposób umacniają tam swoją obecność. W tym dzięki prawu na zarządzanie pakistańskim portem Gwadar. Zatem modernizacja portu Czachbechar w pełni mieści się w strategii Indii w zakresie umocnienia kontroli komunikacji i zapewnienia dostaw ropy naftowej z Iranu i innych państw. Irańczycy będą grać w swoim imieniu, a Iran na tym zyska, jeśli będą inwestowane pieniądze w modernizację jednego z jego portów.
  Rok temu Indie przeznaczyły 100 milionów dolarów na 220-kilometrową drogę, wiodącą od portu Czachbechar do granicy Afganistanu. Z kolei Chiny zamierzają przeprowadzić rozmowy o budowie kolei, która połączy kontrolowane przez nie największe w Afganistanie złoże miedzi Ajnak z portem Gwadar. Projekt ma zostać omówiony w Pekinie podczas wizyty w Chinach nowego prezydenta Afganistanu Aszrafa Gani Achmadzaja.
  Konkurencja Chin i Indii o rynek Afganistanu oraz o umocnienie wpływu w basenie Oceanu Indyjskiego zaostrza się."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_14/Indie-umacniaja-geopolityczny-wplyw-w-regionie-4935/
 • @szuwarek14 14:32:31
  " Amerykańskie media : USA toczy wieczną wojnę. Rezolucja przyjęta po atakach z 11 września pozwala USA na udział w w ojnach na obcych terytoriach. Obama obiecał zakończenie operacji wojskowych ale nie zanosi się na to..."
  ---
  - prowokacja z 11 września jak dziesiątki a może już setki innych prowokacji USA posłużyła do usprawiedliwiania amerykańskiej agresji militarnej na całym świecie. Tylko idiota tego nie widzi.
 • @trojanka 14:39:12
  zmam takiego który rano po imprezie zadzwonił że dotarł bezpiecznie do domu bo motorniczy był tak uprzejmy że podwiózł go pod same drzwi
  [w tej dzielnicy w ogóle tramwaje nie jeżdżą]
 • @trojanka 14:39:12
  "Maduro oskarżył USA o przygotowywanie przewrotu wojskowego.
  Nowe sankcje Waszyngtonu wobec Caracas, które uniemożliwiają otrzymanie amerykańskich wiz, mają na celu sprowokowanie przewrotu wojskowego w Wenezueli – powiedział w sobotę wenezuelski prezydent Nicolas Maduro.
  Maduro oskarżył również ambasadę Stanów Zjednoczonych w Wenezueli o spisek w celu odsunięcia go od władzy. Zgodnie z jego słowami, został on tak przemyślany, aby samoloty sił powietrznych Wenezueli przeprowadziły ataki lotnicze na Caracas."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_14/Maduro-oskarzyl-USA-o-przygotowywanie-przewrotu-wojskowego-7396/
 • @szuwarek14 14:45:31
  W Chersoniu żołnierz zabił kolegę drugi ranny w szpitalu.Trzech żołnierzy z mobilizacji piło na wartowni a potem o coś im poszło
  http://novorossia.su/ru/node/10976
 • @szuwarek14 14:50:42
  Anglia żąda wyjaśnień w sprawie więzień i tortur CIA.
  Przecież Londyn to łeb atlantyckiej hydry ?!
  http://rt.com/uk/214271-cia-torture-uk-involvement/
  http://img.rt.com/files/news/34/4f/f0/00/3252365.si.jpg
 • @szuwarek14 14:53:50
  na czerwono stany które chcą się oderwać od USA

  http://s15.postimg.org/synf4xdm3/634884045479852352.jpg
 • @szuwarek14 14:59:11
  "Rosja: Powrót rakiet na torach.
  W najbliższym czasie w Rosji wznowią służbę kolejowe kompleksy rakietowe strategicznego przeznaczenia.
  Poinformował o tym w studiu radiostacji Echo Moskwy zastępca dowódcy Wojsk Rakietowych Strategicznego Przeznaczenia Andriej Fiłatow.
  "W najbliższym czasie zajdą zmiany w zakresie materializacji tej idei. Mogę powiedzieć, czego można oczekiwać. Myślę, że pomysł ten zostanie zrealizowany w najbliższym czasie" – powiedział Fiłatow.
  Kolejowe kompleksy rakietowe złożone są ze składu kolejowego, w którego wagonach umieszczane są wyrzutnie wraz z rakietami i systemami kierowania. W okresie sowieckim produkcją tego typu składów zajmowało sie biuro konstrukcyjne "Jużnoje" na Ukrainie."
  http://static.kresy.pl/image/ma/258527c5e1e729efd0330e7db22276a2.jpg
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/rosja-powrot-rakiet-na-torach
 • @szuwarek14 14:41:22
  Ha HA....fajnie!!!do dziś nie wie jak dojechał!!!może to była inna dzielnica i inne mieszkanie????
 • @trojanka 15:02:30
  nie drążyłem tematu, co się będę wcinał w kompetencje żony...
 • @szuwarek14 14:05:40
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/116586,po-co-komu-takie-spacerki
 • @trojanka 15:02:30
  bandzior Poroszenko
  http://cs7065.vk.me/c622923/v622923862/ec54/PACloCOShzg.jpg
 • @szuwarek14 15:05:39
  "Separatyści ostrzegają przed prowokacjami Prawego Sektora.
  Władze "Donieckiej Republiki Ludowej" (DRL) ostrzegają przed prowokacjami przygotowywanymi przez Prawy Sektor w rejonie Doniecka.
  O możliwych akcjach strony rządowej ostrzegło "Ministerstwo Obrony" DRL.
  Według wywiadu separatystów, ukraińscy żołnierze przygotowują się do przeprowadzenia masowych prowokacji. Władze DRL wskazują na rejon Krasnogorowki (13 km na zachód od Doniecka), gdzie przybyła grupa Prawego Sektora, której członkowie odziani zostali w mundury z emblematami różnych oddziałów separatystów. Zdaniem separatystycznych władz, mają oni także zamiar wykorzystać do prowokacji ukraiński sprzęt ze znakami rozpoznawczymi Sił Zbrojnych Rosji."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/separatysci-ostrzegaja-przed-prowokacjami-prawego-sektora

  http://static.kresy.pl/image/ma/848b6ca543d6f69be76a524c3a814d6a.jpg
 • @szuwarek14 15:08:00
  "Ławrow i Kerry spotkają się dzisiaj w Rzymie.
  Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych John Kerry wyleciał do Rzymu, gdzie zamierza spotkać się z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem, a także z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu.
  Waszyngton i Moskwa wcześniej poinformowały, że na spotkaniu Kerry i Ławrow omówią kryzys na Bliskim Wschodzie i arabsko-palestyński proces pokojowy. Politycy poruszą również kwestie sytuacji na Ukrainie.
  Tymczasem amerykański Kongres zatwierdził projekt ustawy o rozszerzeniu sankcji wobec Rosji z powodu jej stanowiska w kwestii Ukrainy.
  Departament Stanu Stanów Zjednoczonych poinformował, że Kerry może również odwiedzić inne kraje, ale nie podano, które konkretnie."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_14/Lawrow-i-Kerry-spotkaja-sie-dzisiaj-w-Rzymie-0262/
 • @szuwarek14 15:09:35
  http://cs624728.vk.me/v624728484/e8ce/7ICKgkS0pkw.jpg
 • @szuwarek14 15:10:07
  "Prawica pokazała siłę 13 grudnia 2014 roku, czyli DORŻNIEMY…
  Prawica pokazała siłę 13 grudnia 2014 roku, morze biało-czerwonych i innych flag przemaszerowało spod pomnika Wincentego Witosa na Placu Trzech Krzyży pod Belweder do pomnika Józefa Piłsudskiego. Wydarzenie było podzielone na dwie części, najpierw cześć wspomnieniowa ofiar Stanu Wojennego a potem w obronie demokracji i wolności mediów (lub czegoś podobnego).
  Elementem charakterystycznym wydarzenia była afirmacja mediów poczyniona dzięki użyciu odkrytego autokaru (o zgrozo czerwonego), na którym zgromadzono osoby będące w jakiejś mierze przedstawicielami mediów. Dla nieco bardziej dociekliwych obserwatorów – rzucała się w oczy ochrona, prawdopodobnie należąca do jednego z czołowych polityków polskiej prawicy, który szedł „na czele pochodu” bezpośrednio za dużym banerem gdzie wielkimi czarnymi literami na białym tle napisano wolność, solidarność, niepodległość. Przed czołem pochodu z panem prezesem w drugim szeregu szedł szpaler związkowców – stoczniowców w stoczniowych ubraniach i kaskach BHP.

  Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę – brzmiały nawoływania z oficjalnych szczekaczek marszu. To tyle jeżeli mówimy o realizacji hasła wolność na tym marszu.
  Dużo było wykrzykiwania ze szczekaczek o emigrantach, a konkretnie pochylania się nad ich smutnym losem na obczyźnie, podobno „król Europy” już siedem lat temu obiecał, że wrócą a oni nie wracają.
  Złożono kwiaty pod pomnikiem pewnego amerykańskiego prezydenta i Ignacego Daszyńskiego, których popiersie i pomnik znajdują się na trasie marszu.
  W trakcie marszu widzowie głównych telewizji mogli posłuchać krótkich wywiadów udzielanych przez czołowych polityków prawicy, którzy w krótkich słowach tłumaczyli, o co chodzi w tym marszu.
  Ponieważ szczekaczki są słabe w docieraniu do tłumu – puszczano współczesny rap patriotyczny, w którym młodzi twórcy dokonywali licznych odwołań historyczno-patriotycznych eksponując wątki narodowo-mesjanistyczne i dziedzictwa narodowego. W sumie niezły kawałek, doskonała muza.
  Potem padły groźne oskarżenia wobec Polskiego Stronnictwa o nepotyzm, zdaje się z ust jednego z wiodących polityków prawicy.
  Można było też zauważyć transparenty z hasłami, w tym dwujęzyczne, gdzie np. niosący domagają się wolnych wyborów i kontroli OBWE. Nie brakowało szyldów regionalnych pokazujących skalę działania organizacji, transparentów smoleńskich, odwołań do Jana Pawła II-giego i innych, znanych z klasycznych manifestacji prawicy.
  Fantastyczna była jedna z flag narodowych, gdzie na białym polu napisano wielkimi literami „DORŻNIEMY…”, która pięknie komponowała się z jedną z pieśni religijnych odwołujących się do Matki Boga z marszowych szczekaczek. Widać było też flagi Ukraińskie, ale nie banderowskie OUN/UPA, tylko ukraińskie narodowe. Nie zabrakło także Krzyży i flagi Watykanu.
  Widać było głównie starszych ludzi, którzy korzystając z przywilejów socjalnych zapewnianych przez tych, których zbyt wielu na marszu nie było mogą bawić się w takie manifestacje. Może dlatego pokrzykiwania miały charakter chwilowy, w istocie nie mający znaczenia systemowego, do momentu aż marsz nie dotarł pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Dla pani premier była „Bogarodzica” ze szczekaczek i odśpiewywana przez maszerujących. No i nie zabrakło cyklistów, ale maszerowali pchając rowery.
  Problem z tą manifestacją jest taki, że nie bardzo jest jak ją skomentować. To absolutne wymieszanie wszystkiego, wielka mnogość różnych sub-przekazów, symboli, odwołań, zestawień, ataków politycznych na rządzących dzisiaj, autorów stanu wojennego. To zdecydowanie był marsz setek intencji – bez jednolitego przekazu. Jedynie okrzyki „tu jest Polska” i „fałszerze” dobitnie przypominały wszystkim, że zdaniem uczestników marszu mają oni wyższość moralną i rezerwują sobie prawo do jedynie słusznej wizji patriotyzmu. Ludzi było dużo, to pokazało siłę oddziaływania tego typu retoryki, jako retoryki sprzeciwu przeciwko błędom i bezczelności obecnej władzy, (jako kontynuacji w ogóle wszystkich złych okresów władzy w Polsce). Tytułem podsumowania można stwierdzić jednym zdaniem – tam nie było, nie udało się uformować pozytywnego przekazu. Z tego marszu zapamiętamy przekaz negatywny – wykrzykiwanie nienawiści z oficjalnych szczekaczek przez polityków, na co dzień objawiających się jako osoby inteligentne. No i żeby Polska była Polską, DORŻNIEMY… – to trzeba zapamiętać, to jest istota negatywnego przekazu tego marszu i zarazem to, co firmuje sobą partia organizująca marsz.
  Ps. Pomyśleć, że to wszystko w imię wolności mediów? Aż się boimy myśleć, że nas też? Może jednak nie? Jak państwo myślicie, czy Obserwatorpolityczny.pl mieści się w kategorii mediów, które zasługują zdaniem idei tego marszu na wolność? Może chodzi o to, żeby nas uwolnić od nas samych? Wszystko jest możliwe, w końcu pojęcie wolności jest bardzo szerokie."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28210
  ---
  -zapleśniała syjonistyczna agentura wydaliła z siebie zapleśniałą bezbarwną manifestację okraszona zgrają przyślepych i przygłuchych Polaków. Kaczyński nie wysilaj się, oni mają już Polskę w garści nie wymanifestujesz już ani grosza, stary kalosz się wyrzuca.
 • @trojanka 15:15:59
  ha ha
 • @szuwarek14 15:18:36
  Emir Kusturica dla rosyjskich braci na Ukrainie. No to ma mistrz szlaban na Hollywood.
  http://www.youtube.com/watch?v=ehp7XiBEVr4
 • @szuwarek14 15:23:50
  od kacapa z M.
  "Polskie mendy rezymowej propagandy strasza rosyjskimi samolotami wojskowymi nad Baltykiem. Ale okazuje sie ze gowno prawda. Dyrektor po ekspluatacji dunskiej Cimber, do ktorej nalerzy samolot, co niby mial ledwie nie zderzyc sie z wojskowym samolotem (rosyjskim, choc jakim nie wiadomo, ale polska rezymowka twierdzi jak zwykle swoje i zna najlepiej), Jorgen Nilsen oswiadczyl ze nic groznegow powietrzu nie dzialo, ze pasazery nie mogli nic zauwarzyc, bo znioana kuru byla na tyle nie duza, ze nikomu nic nie moglo grozic. A i zadnego samolotu obok nie bylo. I ze jakies szwedskie oswiadczenia nie maja nic do rzeczywistosci.
  Ale o tym mendy z polskiej rezymowej propagandy ani slowem... "
  ---
  - panie kacapie dzień bez zauważenia rosyjskiego samolotu jest w Zombieandzie dniem straconym
 • @szuwarek14 15:23:50
  tymczasem na Alasce : Krym nasz, Tylko Putin, Teraz Alaska !

  http://cs621919.vk.me/v621919852/b32/nnzFjhwH8qw.jpg
 • @szuwarek14 15:26:04
  cd. od kacapa z M. a tu już się zirytowałem:
  "Polskie rusofobi chca wyslac 40 ciezarowek pomocy humanitarnej w Charkow dla uchodcow. To czekawe, bo w Charkowie ich prawie nie ma. Czyli chca pomoc swiniam banderowskim, co morduja mieszkancow Donbassu (wciaz, mimo rozejmu, w tym i na okupowanych przez banderowcow terenach). Kazdy wybiera co chce. Polskie rusofobi ida krokiem ku calkowitemu zalamaniu handlu z Rosja. Co bedzie juz niedlugo. I to nie z powodu "kryzysu" w Rosji. A z decyzji samej Rosji. "
 • @szuwarek14 15:29:00
  Lubański: "Dmowski przewidział przyszłość Ukrainy.
  Mieszkając od lat w Kijowie, dobrze znam mentalność ukraińską i mentalność homo sovieticus. Dlatego mi nie sprawia trudności poruszanie się po arenie politycznej Ukrainy i Rosji, bo umiem czytać między wierszy. Ukraińcy nigdy w swej "sławnej" historii nie byli prawdolubami.
  Np. w Kijowie było dojść do prawdy trudniej niż w Moskwie, a przedtem w Petersburgu. Naród ukraiński, podobnie do Żydów, aby wyżyć zawsze dbał o swój skórny interes. Z krótkimi przerwami na krwawe bunty chłopskie. Na całe życie zapamiętałem definicję Ukrainy Romana Dmowskiego jeszcze przed rewolucją bolszewicką 1917 roku, iż, jeśli kiedykolwiek powstanie niepodległa Ukraina - to będzie to zbiorowisko szumowin europejskich i różnego rodzaju aferzystów politycznych. i to się teraz ziściło w pełnej mierze.
  To co pobudowali Ukraińcy za 23 lata swej niepodległości niemożliwie nazwać państwem tylko mafią państwową, która będzie stale destabilizować Europę. Dlatego wsparcie Ukrainy nie jest w interesach Europy, bo takie wspieranie kopie dołek dla samej Europy. Jeżeli z Rosją bizantyjsko-sowiecką trudno, ale możliwie Europejczykom znaleźć wspólną mowę, to banderowsko-żydowska Ukraina swoim bezhołowiem będzie ciągnać Europę ku upadkowi.
  Ale ten sojusz banderowców z syjonistami nie może być długotrwały, jak sama Ukraina - sztuczny twór Stalina i Jałty."
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2115:lubaski-dmowski-przewidzia-przyszo-ukrainy
  http://www.kronikanarodowa.pl/images/stories/panstwoukrainskiedm.jpg
 • @szczurobronny 10:52:54
  Cytat:
  "W czołowce portalu internetowego TVN24 niesamowity nagłówek: „Siemoniak: bezprecedensowa aktywność Rosjan nad Bałtykiem”. „Jesteśmy tym zaniepokojeni” - powiedział Minister Obrony Narodowej w programie telewizji. A kiedy ministra zapytano o przyczyny tej aktywności, Siemoniak odpowiedział: „Nie chcę tego oceniać”.

  Tymczasem generał Sił Lotniczych Finlandii Petri Tolla na antenie kanału Jule oświadczył, że aktywniejsze niż zwykle loty rosyjskich sił lotniczych w rejonie Morza Bałtyckiego zostały zauważone na przestrzeni tej jesieni, jednak miało to miejsce już wcześniej, dlatego (tu cytat) „w tej sytuacji nie ma szczególnego dramatyzmu”.

  Tydzień wcześniej w norweskich mediach pojawiły się informacje o tym, że pilot rosyjskiego myśliwca MiG-31 wykonał niebezpieczny manewr w pobliżu norweskiego F-16, który został wysłany w celu przeprowadzenia standardowej procedury identyfikacji samolotu, który pojawił się na norweskiej granicy.

  Tę sytuację, w wywiadzie dla jednej z rosyjskich agencji informacyjnych, skomentował kapitan Brynjar Sturdal ze służby prasowej Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych Norwegii:

  Należy bardzo wyraźnie zaznaczyć, że takie działania nie są normą dla rosyjskich pilotów, i nie wiemy, czy ten manewr został wykonany celowo czy przez przypadek. Ponadto, ten incydent nie może służyć jako dowód na zwiększoną aktywność rosyjskich sił lotniczych na niebie nad Europą, w szczególności w rejonie Morza Bałtyckiego. Strona norweska konsekwentnie twierdzi, że nie odnotowała szczególnego wzrostu liczby przypadków, w których rosyjskie samoloty pojawiały się na granicy norweskiej przestrzeni powietrznej... Nie mogę powiedzieć z całą pewnością, kiedy został nakręcony ten film, ale to nie nagranie z ostatnich miesięcy. O ile mi wiadomo, to nagranie sprzed krymskich wydarzeniach z marca 2014 roku, nie mają one związku z sytuacją w ostatenim czasie.

  Według kapitana Sturdala, film nagrany z kokpitu pilota, na którym zarejestrowano wspomniany manewr został przekazany przez norweski personel wojskowy kanałowi telewizyjnemu TV2, który pracował nad tematem będących w stałej gotowości samolotów przechwytujących NATO w Norwegii, i został opublikowany przez dziennikarzy jako przykład sytuacji, z którymi musi zmagać się załoga.

  Przy czym Sturdal podkreślił, że prawie we wszystkich przypadkach, kiedy norweskie myśliwce są podrywane w powietrze na spotkanie z rosyjskimi samolotami wojskowymi, interakcja przebiega spokojnie, a między maszynami zachowywana jest dopuszczalna odległość.

  Sturdal wskazuje również, że w tym roku liczba przypadków, w których norweskie samoloty przechwytujące zostały podrewane w powietrze w celu identyfikacji rosyjskich samolotów wojskowych, nie przekroczyła średniej z ostatnich latach. W 2013 roku liczba takich lotów wyniosła 41, a według stanu na grudzień 2014 roku ich liczba wynosi 43. Mniej więcej na tym samym poziomie znajdują się wskaźniki z ostatnich 5 lat.

  Rosyjskie samoloty zawsze pojawiają się na niebie nad wodami międzynarodowymi, nie naruszają lub naruszyły granic norweskiej przestrzeni powietrznej na przestrzeni wielu lat - powiedział Sturdal. - To pokazuje, że Rosja jako nasz sąsiad szanuje nasze granice, i Norwegia odpowiada jej tym samym."
 • @szuwarek14 15:32:44
  "Miliard dolarów na wzmacnianie sił USA w Europie Wschodniej.
  Kongres USA przyjął w czwartek ustawę o wydatkach obronnych na rok 2015. Na ten cel zarezerwowano 577 mld dolarów. 64 mld zostaną przeznaczone na operacje za granicą, głównie w Afganistanie i Iraku.
  5 mld dolarów Stany Zjednoczone zamierzają wydać na walkę z dżihadystyczną organizacją określającą się jako Państwo Islamskie (IS), która okrutnymi metodami prowadzi walkę w celu ustanowienia tzw. kalifatu islamskiego na terytorium Iraku i Syrii. Kongres zgodził się na dwuletni program szkolenia umiarkowanej syryjskiej opozycji w Syrii, gdzie od ponad czterech lat trwa wojna domowa, tak by zwiększyć jej zdolności w walce z IS. Amerykanie będą też szkolić w tym celu irackie i kurdyjskie siły.
  Kongres zgodził się też przeznaczyć miliard dolarów na wzmacnianie obecności wojskowej USA w Europie Środkowej i Wschodniej, w odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainie (tzw. European Reassurance Initiative). Środki te mają być "tymczasowym wsparciem mającym zwiększyć bezpieczeństwo i zdolności obronne" amerykańskich sojuszników w NATO. Pieniądze mają być wydane m.in. na manewry w krajach europejskich z udziałem amerykańskich żołnierzy, oddelegowanie analityków i planistów wojskowych oraz rozlokowanie amerykańskiego sprzętu.
  Obietnica spełniona
  To spełnienie obietnicy, którą złożył przywódca USA. Podczas czerwcowej wizyty w Warszawie Barack Obama poinformował, że zwróci się do Kongresu, by przeznaczył miliard dolarów na wzmocnienie amerykańskiej obecności w Europie. Według jego słów, za te pieniądze Amerykanie mieliby rozmieścić w naszej strefie więcej żołnierzy i zwiększyć ilość sprzętu wojskowego.
  Obama zaapelował jednocześnie do przywódców europejskich, by więcej wydawali na obronność. Mówił, że dotąd Europa polegała głównie na amerykańskim wkładzie w tym zakresie, a teraz - w obliczu zagrożenia na wschodzie - inni członkowie NATO też powinni angażować się w tę kwestię. W odpowiedzi, prezydent Bronisław Komorowski zadeklarował, że będzie optował za podniesieniem poziomu finansowania polskiej obronności do 2 proc. PKB (dotąd ustawowy limit przewidywał wydatki rzędu 1,95 PKB).
  1 października w swoim expose premier Ewa Kopacz powiedziała, że kwestia polskiej obronności i bezpieczeństwa na arenie międzynarodowej będzie jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez jej gabinet. - Mój rząd zapewni Polsce i Polakom bezpieczeństwo. Realizując ten cel zwiększymy wydatki obronne od 2016 roku do 2 proc PKB. Oznacza to dodatkowe 800 mln zł na nowoczesny sprzęt dla wojska polskiego - oświadczyła."
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2114:miliard-dolarow-na-wzmacnianie-si-usa-w-europie-wschodniej
  http://www.kronikanarodowa.pl/images/stories/srodkowaeuropa.jpg
 • @Kula Lis 62 15:34:29
  jedyną strona która prowokuje jawnie i celowo jest tu zachód, nawet nie tyle prowokuje co jawnie montuje konflikt wojenny a marnej jakości, naciągane wrzuty propagandowe - do kosza
 • @szuwarek14 15:39:08
  "Krzywda ludności rosyjskojęzycznej w Estonii i Łotwie nie może być dalej przemilczana!
  Krzywda ludności rosyjskojęzycznej w Estonii i Łotwie nie może być dalej przemilczana, wystarczy 24 lata ledwo tolerowania milionów ludzi jako podludzi, czy też obywateli drugiej kategorii bez prawa do rozwoju i funkcjonowania w ramach swoich organizmów narodowych oraz Unii Europejskiej. Właśnie o europejskość tutaj chodzi, Europa wymaga pewnych standardów – poszanowania praw człowieka i obywatela, nie może być cynicznych odstępstw.
  Rosyjskość Estonii i Łotwy jest faktem i to bez względu na kontekst historyczny wielkich przemian społeczno-ustrojowych wywołanych w tych krajach po ich wstąpieniu do ZSRR! Nie da się zaprzeczyć historii, ani nie powinno się stosować sztucznej inżynierii społecznej, która wyłącza z życia społeczno-gospodarczego prawie 40% ludności w przypadku Łotwy (około 26% to etniczni Rosjanie a około 14% to osoby rosyjskojęzyczne nie będące Łotyszami). Wedle dostępnych statystyk około 13% mieszkańców Łotwy jest bezpaństwowcami, a ściślej ma paszport ZSRR – jako nieznający języka łotewskiego nie mieli szans na przyznanie obywatelstwa ze względu na restrykcyjne przepisy językowe w tym kraju. W Estonii jest podobnie około 26% ludności to etniczni Rosjanie.
  Zaskakująca jest polityka tych krajów, które przez całe swoje istnienie od upadku ZSRR stosują wobec Rosjan i rosyjskojęzycznych politykę, którą można porównać w sensie modelowym stosowanych założeń tylko i wyłącznie do apartheidu w Południowej Afryce! Niestety nie było pełnej polityki informacyjnej i jakimś sposobem państwa bałtyckie weszły i do Unii Europejskiej i do NATO, bez uregulowania tych kwestii narodowościowych. Często się dziwimy, dlaczego Unia i NATO oraz w ogóle Zachód, bywają tak źle postrzegane w Rosji, w tutaj właśnie mamy odpowiedź, albowiem Rosjanie widząc krzywdę swoich rodaków w tych dwóch krajach – nie mogą być obojętni na coraz częstsze łzy i liczne przykłady poniżania swoich sióstr i braci.
  Zastanawiające jest, że Unia Europejska nie widzi problemu. Co prawda formalnie uznano mniejszość rosyjską w tych krajach za jedną z mniejszości Unii Europejskiej, jednakże nie widać żadnych szczególnych działań i przedsięwzięć mających na celu wsparcie dla funkcjonowania rosyjskiej kultury, rosyjskiej sfery informacyjnej oraz rosyjskiego życia na terenie Unii Europejskiej w tym tych krajów, w których Rosjanie stanowią największą mniejszość narodową (sięgająca połowy lub jednej trzeciej populacji).
  Jak w ogóle jest możliwe, funkcjonowanie państw w Europie, które ciemiężą kulturowo, społecznie i politycznie innych ludzi, których po prostu nie chcą w swoich państwach, a to że oni się na nich terenie urodzili nie ma znaczenia! To jest po prostu niesamowite, zwłaszcza jak uświadomimy sobie skalę tych prześladowań – no nie można udawać, że 40% lub 30% populacji w jakimś państwie nie istnieje, a jednak Łotwa i Estonia prowadzą taką politykę. Zgodnie ze standardami europejskimi – Rosjanie na Łotwie i w Estonii powinni być pełnoprawnymi obywatelami tych krajów z racji miejsca zamieszkiwania (okres) oraz język rosyjski – dla zapewnienia porządku i ładu społecznego powinien być drugim językiem urzędowym, jak najbardziej oficjalnym w tych państwach. Czy coś by się z tego powodu złego stało? Natomiast milionom ludzi żyłoby się o wiele lepiej. Przecież nie może być tak, że te państwa zarazem łupią podatkami tych ludzi a odmawiają im podstawowych praw np. językowych w urzędach publicznych! W czym jest problem w pisaniu nazwisk lub nazw miejscowości cyrylicą? Przecież to są drobne gesty, które tylko i wyłącznie przyczyniają się do umocnienia państw wielonarodowych, a takimi są te państwa, włącznie z Litwą, gdzie przecież od lat nabrzmiewa dramatycznie tłamszony przez tamtejsze władze i ksenofobiczną część społeczeństwa problem stosunku do polskiej historii tego kraju i polskiej mniejszości autochtonicznej.
  Jeżeli popatrzymy na postrzeganie krajów bałtyckich w Unii Europejskiej i na świecie – widzimy jak wiele zrobiły te kraje dla sterylizacji swoich wizerunków. Ciekawie dzieje się od początku dramatycznych wydarzeń na Ukrainie, te państwa pośrednio kreują się już jako potencjalne kolejne ofiary „rosyjskiego imperializmu”, do tego stopnia, że nawet gwałtownie zwiększają wydatki na obronność i czynią w tym kierunku działania. Tymczasem jednak państwa bałtyckie to narodowościowy tygiel i jedna wielka krzywda ludzka od Narwy po Wileńszczyznę! Musimy bowiem pamiętać, że rolę Rosjan i rosyjskojęzycznych z Estonii i Łotwy pełnią na Litwie Polacy, również prześladowani przez tamtejsze władze, często będący ofiarami stale podsycanego wielko-litewskiego nacjonalizmu.
  Niestety w mediach nie ma prawie nic, nie mówi się o cierpieniach Rosjan na Łotwie i w Estonii, o prześladowaniu Polaków za ich język na Litwie (gdzie warto pamiętać miejscowi Rosjanie są sprzymierzeni z Polakami – jak widać narodom słowiańskim zawsze jest do siebie bliżej pod cudzym uciskiem). Z tych powodów mamy złą percepcję dziejących się tam procesów, chociaż co trzeba przyznać – dzięki mobilizacji ludności rosyjskojęzycznej na Łotwie i stałej Polaków na Litwie – udało się tamtejszym mniejszościom zabezpieczyć niezbędne minimum w reprezentacji politycznej tych państw. Bardzo cieszą w szczególności miejscowi samorządowcy, których sukcesy przemawiają za siłą lokalnych społeczności.
  Nie można już dłużej udawać, że nie ma problemu! Nie można być biernym wobec krzywdy ludzi, których jedyną winą jest to, że są Rosjanami, czy Polakami i mówią po rosyjsku lub polsku. Jesteśmy na tym poziomie rozwoju w Europie, że narodowość w ogóle nie może być problemem, a sąsiednia kultura – zasługuje na afirmację w ramach wspierania mniejszości. Jakże cyniczna jest Europa, z jednej strony chroniąc wszelkiego typu mniejszości, w tym także te sztucznie tworzone, ale odmawiając poszanowania praw, zwyczajów i języka tych niewielu Rosjan w niej żyjących! Komu przeszkadza rosyjski alfabet?..."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28151
 • @szuwarek14 15:43:03
  ale armata - rosyjski "pociąg rakietowy"
  http://politikus.ru/v-rossii/38059-v-rossii-vozobnovlyayut-proizvodstvo-raketnyh-poezdov.html

  http://politikus.ru/uploads/posts/2014-12/1418560130_0_6b9b1_f78f3094_l.jpg

  http://cs7065.vk.me/c7005/v7005352/20351/2vdyd7w71oI.jpg
 • @szuwarek14 15:45:01
  "Doskakali się. Separatyści już w Kijowie" na razie kolejki w metrze za gazetą Wieści która nie płynie z nurtem junty
  http://salta-news.ru/1420-doskakalis-separatisty-uzhe-v-kieve-video.html
 • @szuwarek14 15:51:27
  "Policjant z Ferguson wystrzelił nastolatkowi w plecy.
  Prokuratura okręgowa Saint Louis przeprosiła za to, że nie udostępniła wszystkich materiałów związanych z sprawą o zastrzelenie przez policjanta Afroamerykanina w Ferguson. Dziś opublikowano wcześniej usunięte z akt zeznania innej ofiary.
  Według dokumentów, Darren Wilson strzelił Michaelowi Brownowi w plecy.
  Zgodnie ze słowami przyjaciela Browna, policjant zastrzelił nastolatka, ponieważ szedł on po jezdni. O kradzieży papierosów Wilson nic nie wiedział. Policjant oświadczył, że wystrzelił, bo nastolatek nie wypełnił jego poleceń.
  24 listopada ława przysięgłych uwolniła Wilsona od odpowiedzialność za śmierć nastolatka. Wyrok wywołał protesty w wielu amerykańskich miastach."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_14/Policjant-z-Ferguson-wystrzelil-nastolatkowi-w-plecy-4735/
 • interesariusz -> szuwarek14 @11:54:07
  są jeszcze takie przypadki, że człowiek w sile wieku został wyrzucony z pracy za chorobowe, a potem pracy już nigdy nie znalazł, i teraz po latach jest starcem nawet bez głodowej emerytury.
 • @szczurobronny 15:57:08
  Białoruś ma się dobrze i jak dotąd nie ugięła się przed globalistami. Jedyny kraj w sąsiedztwie do którego mogą uciec Polacy kiedy tu zakwitnie
  nazi-chazaria i nasili eksterminację Polaków.
 • @interesariusz z PL 15:57:19
  Oczywiście że są, znam też takie kiedy mimo choroby 50-latek maszerował do pracy i fatalnie się to skończyło.
  Za swoją naiwność 30 lat temu Polacy płacą umieraniem w milczeniu.
 • @szczurobronny 16:00:16
  Al Kaida Banaderwska zrobiła swoje i teraz trudno się jej pozbyć.
  Ukraina będzie poligonem na którym USA przetestuje swoje najnowsze pomysły jak się pozbyć agentury po wykonaniu zadania.
  Popatrzymy, może dać im etaty w elektrowni atomowej i zrobić bum !?
 • @szczurobronny 16:03:56
  Nowy Jork
  https://pbs.twimg.com/media/B4xR_Y8IEAInNdT.jpg
 • @szuwarek14 16:06:56
  „Korytarz” nie zastąpi Gazociągu Południowego.
  W minionym tygodniu Unia Europejska poinformowała o zamiarze zastąpienia rosyjskiego projektu Gazociągu Południowego własnym projektem „Korytarza Południowego”. Czytamy o tym w oświadczeniu Komisji Europejskiej w sprawie wyników spotkania z ministrami energetyki ośmiu krajów unijnych, które uczestniczyły w międzynarodowym projekcie budowy rosyjskiego gazociągu.
  Unia Europejska powiadomiła o planach budowy terminali gazu skroplonego i własnych gazociągów w kierunku południowym w celu zagospodarowania złóż gazu na szelfach mórz Czarnego i Śródziemnego. Projekt przewiduje także zbudowanie „systemu gazociągów pionowych” między Europą Południowo-Wschodnią a Środkową. Wszystko to wygląda dobrze, z wyjątkiem jednego „ale”. Bruksela świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że realizacja tego projektu jest praktycznie niemożliwa. Oprócz braku finansów na budowę, nie istnieją także niezbędne ilości gazu, które mogłyby wypełnić planowany „korytarz”: wszystkie zasoby są już rozplanowane na wiele lat do przodu.

  Czołowy ekspert Związku Przemysłowców Gazowniczych i Naftowych Rosji Rustam Tankajew jest zdania, że Europa ukarała sama siebie, torpedując projekt Gazociągu Południowego:
  Główną przyczyną storpedowania projektu jest stanowisko władz unijnych, zajęte pod dyktando Stanów Zjednoczonych. Pracując z Unią Europejską w ostatnich latach Gazprom przekonał się, że normalna praca jest niemożliwa, gdyż druga strona nie pozwala na to. W tej sytuacji podejmowanie się realizacji tak szeroko zakrojonego projektu jak Gazociąg Południowy, nie miałoby żadnego sensu. Unia Europejska, która pozornie wygrała tę walkę, w rzeczywistości przegrała ją i ukarała sama siebie.
  Wypada przypomnieć, że o rezygnacji z budowy Gazociągu Południowego prezydent Rosji poinformował 1 grudnia. Władimir Putin powołał się między innymi na niekonstruktywne stanowisko Unii Europejskiej. Zamiast tego Federacja Rosyjska zamierza zbudować gazociąg po dnie Morza Czarnego do Turcji.
  Rozczarowanie i poszukiwanie winnych stały się podstawową reakcją w krajach związanych z budową rurociągu. Bezpośrednie straty, jakie spółki unijne poniosą wskutek rezygnacji z projektu, wyniosą co najmniej 2,5 miliarda euro. Przy tym nikt w Unii Europejskiej nie zamierza wypłacać żadnych odszkodowań. Na dzień dzisiejszy Europa Południowo-Wschodnia, dla której właśnie przeznaczony był ten projekt, otrzymuje dostawy rosyjskiego gazu przez Ukrainę. W przypadku jeśli Kijów, jak to zdarzało się już niejednokrotnie, zacznie kraść gaz w zimie, ten region poniesie straty.
  Ekspert finansowy Michaił Kryłow wiąże rezygnację z projektu z intrygami Amerykanów:
  Stany Zjednoczone wywierają presję na Europę w celu zawarcia kontraktów na dostawy własnego paliwa. Stanom Zjednoczonym w pierwszej kolejności chodzi o ropę naftową, ponieważ nie na zbyt wiele terminali skroplonego gazu. Natomiast budowa nowych stanowi jeszcze jedną dźwignię nacisku na Unię Europejską.
  Prezydent Międzynarodowego Związku Przemysłu Gazowego Jérome Ferrier jest przekonany, że w sporze gazowym z Rosją Bruksela przegrała:
  Niektórzy unijni politycy przekonują nas, że Europa może obejść się bez rosyjskiego gazu poprzez przestawienie się na inne dostawy. Jest to absolutnie błędne twierdzenie."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_14/Korytarz-nie-zastapi-Gazociagu-Poludniowego-4027/
 • @szczurobronny 16:09:41
  przerywnik, drogie panie zamieńcie się w słuch :
  Barry White - Let The Music Play

  http://www.youtube.com/watch?v=V3eOuK_-c34
 • @szczurobronny 16:14:04
  Poroszenko polecił, aby mieszkańcy Donbasu mieli ciepło i elektryczność.
  Mieszkańcom południowego wschodu Ukrainy zapewnione zostaną dostawy energii elektrycznej i ogrzewanie – powiedział prezydent kraju Petro Poroszenko, przemawiając na posiedzeniu szefów resortów siłowych.
  Wcześniej prezydent zlecił ewakuację ze strefy przeprowadzania operacji w Donbasie wszystkich instytucji państwowych i sądów, więźniów, a także zawieszenie obsługi rachunków bankowych.
  Ukraińskie władze wprowadziły blokadę finansowo-gospodarczą w odpowiedzi na przeprowadzenie w DRL i ŁRL wyborów, których Kijów nie uznał."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_14/Poroszenko-polecil-aby-mieszkancy-Donbasu-mieli-cieplo-i-elektrycznosc-0944/
  ---
  - haaaaaaaaaaaaaaa ! wybuch jądrowy zapewni im jedno i drugie
 • @szczurobronny 16:23:55
  "Honor, Ojczyzna i... Rada Nadzorcza. Jak radny PiS prowadzi głodówkę w IKS Solino.
  Politycy PiS lubią odwoływać się do kombatanckiej historii a rok 2014 porównywać z rokiem 1981. Lubią też stać dziś ze związkami zawodowymi, bo wiadomo, że jest to po przeciwnej stronie "niż stało ZOMO". Bliższe przyjrzenie się jednak czasem odsłania brzydką prawdę. Kilka dni temu autor naTemat przypomniał, że poseł PIS Wojciech Jasiński, który wzywa dziś do budowy "nowej Solidarności" trzydzieści lat temu był w PZPR. W Inowrocławiu tymczasem szef lokalnego PiS twórczo rozwinął ideę głodówki. Głoduje rotacyjnie w obronie własnych przywilejów.
  Od 20 października trwa "rotacyjna głodówka" w zakładach IKS Solino. Solino wydobywa i sprzedaje sól, a w podziemną powierzchnię po niej tłoczy ropę i paliwa. Służy więc jako gigantyczny magazyn.
  W Solino na związkowym etacie pracuje między innymi Jerzy Gawęda. Jako szef zakładowej Solidarności otrzymuje wynagrodzenie za samo bycie związkowcem. A nie jest to wynagrodzenie niskie. IKS Solino płaci dobrze. Średnia pensja w Inowrocławiu to 2,9 tysiąca złotych. Średnia pensja w IKS Solino jest dwa razy wyższa i wynosi 5,8 tysiąca złotych. Wynagrodzenia przewodniczącego Gawędy spółka nie zgodziła się ujawnić.
  Przewodniczący Gawęda ma jednak także inne obowiązki. Jest szefem komitetu miejskiego PIS w Inowrocławiu, drugą kadencję członkiem Rady Powiatu Inowrocławskiego. Jego partyjna legitymacja nie ulega wątpliwości - w ostatnich wyborach samorządowych startował z listy PiS.
  Do niedawna Jerzy Gawęda był także członkiem Rady Nadzorczej IKS Solino. Z tego tytułu miał prawo do dodatkowego wynagrodzenia oraz prawo do posiadania wglądu we wszystkie informacje spółki. Firma uznała, że takiego rozwiązania nie ma w żadnej ze spółek Grupy Orlen (do której należy IKS Solino). Przewodniczący Gawęda uznał, że się na to nie zgadza. I uruchomił już ogólnopolską akcję protestacyjną. Zwykle związki manifestują "w obronie miejsc pracy", w Inowrocławiu protest odbywa się w obronie pojedynczego miejsca pracy. I to tylko tego w Radzie Nadzorczej, bo poza nią Jerzy Gawęda ma swój bezpieczny związkowy etat.
  Radny PiS Jerzy Gawęda ogłosił 20 października "rotacyjny protest głodowy". Polega on na tym, że w pomieszczeniach związkowych w firmie przebywa kilka osób. Nie jedzą na zmianę, ale trudno powiedzieć kiedy nie jedzą. Rotacyjność głodówki może oznaczać, że protestujący nie jedzą między śniadaniem a obiadem oraz między obiadem a kolacją. Protestującymi oprócz Jerzego Gawędy są czasem emeryci albo pracownicy na urlopach lub zwolnieniu lekarskim.
  Oczywiście miejsce pracy polityka PiS nie jest jedynym powodem protestu. Oficjalnie są także inne: zaprzestanie zastraszania pracowników oraz odwołanie zarządu firmy. Związkowcy nie przedstawili żadnych dowodów na mobbing wobec pracowników. Co więcej 70 pracowników dwa tygodnie temu wysłało pismo do związków z apelem o przerwanie protestu i dialog z zarządem. Przewodniczący Gawęda nie podjął tego wezwania. Podobnie jak wielu innych. Pod koniec października Wojewoda Kujawsko - Pomorski zorganizowała rozmowy stron. Szef Solidarności nie przyjechał tłumacząc to stanem zdrowia. Kilka godzin później jednak stan zdrowia pozwolił mu stawić się w regionalnym studiu TVP. Na początku listopada zarząd IKS Solino złożył propozycje wykupu świadczeń dla pracowników, które wygasły wraz z wypowiedzeniem Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy i zaproponował, że przeznaczy na to kwotę 10 milionów złotych. Przewodniczący Gawęda odmówił prowadzenia rozmów przypominając, że domaga się odwołania zarządu. Pod koniec listopada i na początku grudnia nie doszły do skutku dwa kolejne spotkania - jedno z przedstawicielami ministerstwa skarbu, drugie z zarządem. Radny Gawęda odmówił udziału.
  Oficjalnym powodem sporu jest właśnie wypowiedzenie ZUZP przez szefów firmy. Zarząd zdecydował się to zrobić, bo system był rodem z poprzedniej epoki, pracownicy otrzymywali wynagrodzenie złożone z kilkunastu składników. Co więcej pensje nie były uzależnione od wyników spółki i pozbawione elementów motywacyjnych. Zarząd zobowiązał się, że po wypowiedzeniu układu zbiorowego wszyscy w IKS Solino zarabiać będą tyle, ile dotychczas. Roczny budżet na wynagrodzenia pozostał na niezmienionym poziomie.
  Ta historia, o ambitnym radnym PiS, który w obronie miejsca w Radzie Nadzorczej uruchomił awanturę sięgającą warszawskich ministerstw, mogłaby mieć tu koniec. Ale nie ma. Jeśli bowiem w Polsce, jak twierdzą politycy partii Jarosława Kaczyńskiego, panuje totalitaryzm, to w protest przeciwko niemu powinny włączyć się szerokie masy opozycji. I te szerokie masy poprą rotacyjną głodówkę Jerzego Gawędy już za kilka dni. W trzech miastach: Inowrocławiu, Włocławku i Płocku ma w przyszłym tygodniu odbyć się blokada dróg. Organizują ją związkowcy z NSZZ "Solidarność".
  Atmosfera jak za stanu wojennego z tą różnicą, że wtedy chodziło o miliony a dziś o jedną osobę. "
  http://natemat.pl/126933,honor-ojczyzna-i-rada-nadzorcza-jak-radny-pis-prowadzi-glodowke-w-iks-solino
 • @szuwarek14 16:35:01
  "Poseł PiS wygrał wybory, teraz jako burmistrz odda Radzyń Podlaski Jezusowi.
  Do "aktu zawierzenia Panu Jezusowi przez ręce Maryi Panny Miasta Radzyń Podlaski i jego mieszkańców" ma dojść w piątek, w czasie mszy z okazji rozpoczęcia pracy przez nowe władze miasta.
  Nowym burmistrzem odpowiedzialnym za ten pomysł jest były prawicowy parlamentarzysta Jerzy Rębek. – Nie ma powodów do sensacji. To ja zamówiłem mszę. Chce dobra dla Radzynia, zarówno dla wierzących jak i niewierzących. Sam jestem człowiekiem głębokiej wiary – mówi Rębek "Gazecie Wyborczej".
  Wcześniej, jako poseł PiS zasłynął wystąpieniem skierowanym do odwiedzających Sejm dzieci. Tłumaczył im, podkreślając, że bierze pełną odpowiedzialność za swoje słowa, że ich siostra lub brat z in vitro, powstali, gdy łamano przykazanie "Nie zabijaj".
  To nie pierwsza taka sytuacja w polskich samorządach. Burmistrz Goleniowa w zeszłym roku zawierzył miasto Jezusowi. W Piastowie również rok temu radni powierzyli miasto Sercu Maryi. Takie gesty najczęściej dzielą mieszkańców.
  Zdarzają się też ogólnopolskie starania, na przykład o intronizację Jezusa na Króla Polski. "
  http://natemat.pl/127009,posel-pis-wygral-wybory-teraz-jako-burmistrz-odda-radzyn-podlaski-jezusowi
  ---
  - rolą PO jest wypompowywanie z Polski majątku, rolą PiSu jest demontaż wewnętrzny, skłócanie, demoralizowanie, napuszczanie na siebie, koszerni w tym są mistrzami, za chwilę Polaków nie zjednoczy już nic tak będą wypruci z ludzkich instynktów
 • @szuwarek14 16:41:11
  American Spring
  http://cs7065.vk.me/c622923/v622923862/eca5/TzLJM6nQHXE.jpg
 • @szuwarek14 16:18:27
  O jaki dobry Patroszenko! Już od jakiegoś czasu prąd i gaz Noworosja ma zapewnione bezpośrednio z Rosji.
  Niech lepiej dostarczy prąd i ciepło miastom ukraińskim bo ludzie siedzą tam w ciemności po kilka a nawet kilkanaście godzin na dobe.
 • @szuwarek14 16:43:18
  "Oświadczenie Giviego: Motorola postąpił zgodnie z prawem wojennym.
  Proszę przestać krytykować mojego towarzysza broni Motorolę za prowadzenie negocjacji. Lotnisko pozostaje pod kontrolą DNR a spotkania Motoroli z dowództwem sił ukraińskich to prawo wojenne i wraz wzajemnego szacunku dla przeciwnika."
  http://vk.com/anti_usa_news
  ---
  - o co by mnie chodziło największym zagrożeniem dla obecnego etapu wojny jest dopuszczenie polityki i mediów. Pismaków na Syberię i pozwolić działać wojskowym a gadatliwych dowódców w kamasze i na Kijów.
 • @lorenco 16:52:16
  Cyniczny bydlak a Ukraińcy to banda kretynów że wierzą chociaż w jedno jego słowo. Każdy dostanie to na co zasłużył. Oby się Noworosja jak najszybciej oderwała od Ukrainy i ogrodziła murem.
 • @szuwarek14 16:43:18
  Strajk odeskich robotników przeciwko tyranii Patroszenko i Kołomyjskiego
  http://riafan.ru/171097-odesskie-rabochie-bastuyut-protiv-proizvola-poroshenko-i-kolomoyskogo/


  Pracownicy Odessa na strajku przeciwko tyranii Poroszenko i Kolomoiskiy

  "Dziś - robotnicy strajkowali HMO w celu udowodnienia, że klasa robotnicza może bronić swoich interesów przed nikim! Mieliśmy około 600 osób. Żądamy: ożywienie stosunków gospodarczych z Donbasu. Poroszenko, dać pracę z Donbasu! Nie podzielić nasz kraj; kropkę prywatyzacja naszej fabryce. Kołomojśkyj, ręce precz zakładu; płatność długu na naszych wynagrodzeń, jak również zwrot bezprawnie zwolnionych pracowników. Ludzie mają dosyć tolerowania bezczelnej arbitralność "

  Ciekawe, a może raczej nieciekawie, czy te transporty z USA i innych krajów będą użyte do szturmu przeciw Noworosji czy może na spodziewane powstania w Odessie, Zaporożu i Charkowie?
 • @trojanka 16:31:31
  ha ha ha , topsze, topsze, będą linki, kocyk wzięłaś ?
 • @szuwarek14 17:00:08
  http://cs7066.vk.me/c540106/v540106485/2e43c/cYrUGR0YmCA.jpg
 • @trojanka 16:31:31
  trojanko zanim i ty się ululasz to poszukaj tam gdzie w krzakach krysza bo jak wypalił wczoraj na Irish Puby tak ani widu ani słychu
 • @lorenco 16:59:46
  na każdego kto podniesie rękę na demokraturę !
  pamiętasz jak Kaczor zagłuszył pielęgniarkom komórki, na polskie kobiety łajza pejsata rękę podniosła
 • @trojanka 14:38:23 ale śliczne! ja też się barrrrdzo cieszę, że Ty jesteś
  :)
 • @szuwarek14 17:05:03
  Mieszkańcy Zaporoża o sytuacji na Ukrainie:
  http://youtu.be/N_b1J4z3O-U
 • @lorenco 17:04:11
  a tu elity III RP

  http://polskiszaniec.pl/wp-content/uploads/2014/02/5.2.-Mity-i-fakty.jpg
 • @szuwarek14 17:10:16
  hi hi

  http://cs622418.vk.me/v622418251/be9a/kqsT9gZ4O4M.jpg
 • @szuwarek14 17:10:16
  Błeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!

  A tu dla Trojanki i pewnie nie tylko GIWI:)

  http://youtu.be/RElmouDCIiE

  Motorolla działał zgodnie z prawem wojennym

  A gdzież ten Giwi jest, jechał przecie na Mariupol?
 • @lorenco 17:15:46
  Givima rację i podkreśla to co jest ważne, największym wrogiem rewolucji będą teraz nieuczciwe media i sterowana propaganda. A jeśli ludzie wyczują prawdziwe czy reżyserowane tarcia wśród przywódców stracą zapał do walki. Stracą na zawsze zaufanie do przywódców. A wtedy całkowicie się odsłonią wrogowi.
 • @szczurobronny 17:20:50
  ruch lotniczy
  http://s18.postimg.org/pay3zd93d/14_12_14.png
 • @szczurobronny 17:21:57
  teraz ja wybywam, na razie
 • @trojanka 12:45:00
  TANTASTYCZNE ! Jaka pozytywna energia bije od tych mlodych ludzi !
 • @szuwarek14 17:20:51
  Giwi to naprawdę porządny człowiek!
  A tu, Natalia z Mikołajewa o sytuacji w mieście:

  http://youtu.be/SzZsxe9ckTU
  Natalia z miasta Mikołajowie na temat sytuacji w mieście: ludność wierzy w wyzwolenie miasta przez Armię Noworosji

  Ludzie są zastraszani do granicy. Nie każdy może odważą się wyjść na ulice, aby sprzeciwić się banderowcy. Grożby neonazistów - to jest uczucie, z którym ludzie mieszkają na stałe w mieście.

  Teraz w Mikołajew stale wyłączają prąd. Na żywo jest coraz gorzej każdego dnia.Ceny wzrosły. Wynagrodzenia i emerytury przeciwnie spadła. Kiedy armia Novorossia wyzwoli Nikolaev, mieszkańcy będą niezwykle zadowoleni."

  Coraz więcej miast czeka w kolejce na wyzwolenie przez Armię Noworosji...
 • @szczurobronny 17:40:42 a to gnida z tego vel chodorkowskiego
  to jest właśnie problem, bo Putin mógł go kazać usunąć. Ale byle co zatłuczesz a wrzask będzie o człowieka.
  Wyjątkowo parszywy niewdzięcznik. Ale z drugiej strony to może też jemu grożą koledzy po fachu i on też niespecjalnie ma wyjście. No, ale obojętne. Parch parchem był, jest i parchem zdechnie. A chodorkowski jak chce pożyć jeszcze to niech takich głupot nie gada. On też nie jest nieśmiertelny.


  Pozdrowienia dla naszych Braci Słowian - Rosjan!
 • @szuwarek14 17:07:13
  Ja nie mogę już na nich patrzeć a co dopiero słuchać!
 • @szczurobronny 17:40:42
  Wydaje mi się, że grożenie śmiercią jest karalne!
  A jak się "Ruskie" wkurzą, to będzie tak:)
  http://youtu.be/Yfum_1rmq_4
 • @szczurobronny 17:59:06
  Ja już od początku powtarzam, że Ukraińcowi a tym bardziej banderowcowi nie wolno wierzyć w ani jedno słowo.
  Umówili się, że wycofają ciężką artylerię, Opołczenie wycofało a ukropy nie i do tego jeszcze minują nie ich teren!
 • @szczurobronny 18:07:31
  Trzymajcie się partizany i więcej aktywności!
 • @szczurobronny 18:20:33
  Może mu się ten żołnierz co stoi za nim spodobał?
 • @szczurobronny 18:33:35
  A ten z prawej to jakby Rysiu Riedel zmartwychwstał...
 • Na jednym z portali twierdzą , iż ABW / przyp. własna –pozostałe służby specjalne w Polsce robią to samo/ tworzą
  tzw. „czarne listy” obywateli , których należy zastraszyć , skompromitować itp. Akurat ta informacje mnie nie zaskoczyła , bowiem zawsze w okresie mających nastąpić zmian społecznych takie listy tworzono.

  http://www.prawy.pl/z-kraju/7815-czarna-lista-abw

  Pewnym novum osobiście dla mnie jest natomiast fakt, iż do tych gier, tudzież kombinacji operacyjnych służb specjalnych coraz częściej włączani są „dyspozycyjni” pracownicy tzw. „wymiaru sprawiedliwości”, co nijak nie pasuje do konstytucyjnego zapisu, iż cytuje : Konstytucja RP, Rozdział 1, Art. 2: „Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.”

  Mam własne doświadczenia w tym względzie z którymi pragnę z Wami się podzielić :

  http://www.eglowno.pl/wiadomosci-informacje-wiesci-glowno/felietony/listy-do-redakcji/item/2818-list-do-redakcji.html
 • @szczurobronny 18:33:35
  Głowa ŁRL Igor Płotnicki
  przemawiając na spotkaniu stał na czele ruchu publicznego "Peace Luhansk", wyjaśnił, że podczas gdy armia ukraińska nielegalnie zajmuje terytorium młodego państwa, wojna jeszcze się nie skończyła.
  "To musi być zrozumiałe, i do tego musimy się przygotować. Obecny rozejm zakończy się, więc nie możemy się zrelaksować "- powiedział.
  Płotnicki powiedział również, że siły bezpieczeństwa Ukrainy użyły rozejm w celu wzmocnienia swojej pozycji. Według LC głowy, liczba wojsk na terytorium regionu APU Ługańsku do tej pory przeszedł ilościowo 40 tysięcy ludzi.
  Ponadto powiedział, że rząd jest gotowy do kontynuowania walki, jeśli oddziały ukraińskie nie opuszczą terytorium republiki."
  http://nahnews.com.ua/114859-plotnickij-lnr-gotova-voevat-poka-siloviki-ne-pokinut-nashu-territoriyu/
 • @detektywmjarzynski 18:42:08
  Bo Polska coraz bardziej przypomina Ukrainę pod każdym względem!
  Purgin: Poroszenko okrada Doniecką Republike Ludową.
  http://nahnews.com.ua/114899-purgin-poroshenko-grabit-dnr/

  Patroszenko (Rząd i parlement UPAiny też) łamie prawo, konstytucję Ukrainy, prawo międzynarodowe, lecz jest "cacy" bo robi co mu CIA i inne Mossady każą.
  To samo jest u nas.
 • @szczurobronny 19:16:28
  off topic
  kilka ciekawostek o wielkiej rosjiiiii

  "1 miejsce w świecie pod względem tempa wzrostu ilości dolarowych miliarderów
  2 miejsce w świecie pod względem ilości dolarowych miliarderów (po USA)
  67 miejsce w świecie pod względem poziomu życia
  71 miejsce w świecie pod względem poziomu rozwoju potencjału ludzkiego
  72 miejsce w świecie pod względem wydatków państwa na obywatela
  127 miejsce w świecie pod względem zdrowotności ludności
  111 miejsce w świecie pod względem średniej długości życia
  134 miejsce w świecie pod względem średniej długości życia mężczyzn

  I JESZCZE RAZ NA CZELE CAŁEJ PLANETY:
  1 miejsce w świecie pod względem ilości samobójstw wśród starców, dzieci i młodzieży
  1 miejsce w świecie pod względem rozwodów i ilości dzieci pozamałżeńskich
  1 miejsce w świecie pod względem ilości aborcji i liczby porzuconych przez rodziców dzieci
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości spadku liczby ludności w liczbach bezwzględnych
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości konsumpcji spirytusu i produktów alkoholowych
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości sprzedaży alkoholu wysokoprocentowego
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości sprzedaży wyrobów tytoniowych
  1 miejsce w świecie pod względem liczby zmarłych z powodu alkoholizmu i nikotynizmu
  1 miejsce w świecie pod względem zapaści na choroby układu sercowo-naczyniowego
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości sprzedaży podrobionych lekarstw
  1 miejsce w świecie pod względem wielkości konsumpcji heroiny (21% światowej produkcji)
  1 miejsce pod względem ilości katastrof lotniczych
  159 miejsce pod względem poziomu praw i swobód politycznych"
 • @szczurobronny 19:19:09
  z sieci. czy to możliwe?

  "W Polsce jest fizycznie nie możliwe żeby ktoś o zdrowych zmysłach popierał Putina. Są tylko dwie możliwości w których Putina mógłby ktoś poprzeć. Pierwsza to jakiś naćpany idiota, a druga to jakiś polityk który posuwa kozy a Putin ma to na jakiejś taśmie lub coś w tym stylu.. W innym wypadku nikt w Polsce nie popiera Putina."
 • @szczurobronny 19:13:42
  Tu odbyły się prawdziwe i demokratyczne wybory z wysoką frekwencją, uznane przez miedzynarodowych obserwatorów, także z UE i USA, za ważne!
  Ale jak wiemy prawo istnieje tylko na papiarze a wtedy jest ważne, jak "ono" pasuje wybrańcom!
 • @ad12 19:20:20
  My tu piszemy o NOWOROSJI a nie o Rosji! Czujesz różnicę?
 • @ad12 19:22:51
  A kogo to obchodzi kto w Polsce popiera Putina? Natomiast Putin jako prezydent FR a nie Polski, ma wśród Rosjan i obywateli FR wysokie poparcie i ich g...no obchodzi, że ty go nie popierasz!
 • @szczurobronny 19:21:19
  Wojna między oligarchami.
  Ukrozombi z Dniepr-1 Kołomyjskiego zatrzymali konwój humanitarny od Achmetowa przeznaczony dla noworosyjskich dzieci!
  http://nahnews.com.ua/114906-vojna-oligarxov-boeviki-kolomojskogo-zaderzhali-gumanitarku-ot-axmetova/
 • @szczurobronny 19:19:09
  Wiadomość taka, że pod Mariupolem żołnierze ukraińscy wysadzili dwa czołgi Opołczeńców, z czego cieszy się Gorbunow szef centrum prasowego ATO."

  A przecież strona ukraińska twierdzi, że przestrzega rozejmu, wiec jak to jest?
  http://nahnews.com.ua/114901-shtab-ato-pod-mariupolem-podorvalis-dva-tanka-opolchencev/
 • @interesarius
  Jeśli dla Rosji powstanie bezdyskusyjna konieczność zniszczenia junty i likwidacji rzeszy kijowskiej (co już dawno powinna zrobić ) to ŻADNE taktyki NATO nie zrobią wrażenia bo Moskwa jest w stanie rozgromić Ukrainę w kilka dni i skutecznie odstraszyć NATO bo Rosja jest u siebie i NATO potrzebowałoby 3 milionowej jednolitej armii by mieć z Rosją szanse. Przejście wobec sankcji na gospodarkę wojenną na dłuższą metę Rosję wzmocni a dla zachodu rynek rosyjski będzie stracony na dziesiątki lat. /Kiedy upaińcy i "nasze" merdia napiszą o tym, że separatyści zdobyli donieckie lotnisko, a w środku znaleźli trupy Ukraińców, które zostały poupychane do niedziałających lodówek przez tych co przeżyli?
 • @trojanka 20:16:30
  Jeśli to prawda, że siły NATO są na Ukrainie razem z bronią śmiercionośną, to i siły Rosji mogą przybyć na granicę z Ukrainą
 • @Kula Lis 62 20:24:11
  http://cs624817.vk.me/v624817128/d252/q-cURe1bNc8.jpg
  http://cs624817.vk.me/v624817417/e090/zVipPqGAcXM.jpg

  Australijczycy nie dali Patroszence potrzymać prawdziwego misia koala, bo się boją o życie misia?
 • @trojanka 20:30:03
  В Запорожье сели военно-транспортные самолеты НАТО, заявили в ДНР

  По одной из версий, закрытие авиагаваней Харькова, Днепропетровска и Запорожья связано с разгрузкой «Геркулесов». Появившаяся накануне информация о закрытии решением Авиационной службы Украины нескольких аэропортов страны получила продолжение. Новостные сайты, поддерживающие самопровозглашенные ДНР и ЛНР, утверждают, что авиагавани Днепропетровска, Запорожья и Харькова не работают, так как принимают военные самолеты стран-участниц НАТО.

  Это, в частности, утверждает сайт «Новороссия». «Прояснилась ситуация с закрытием аэропортов Запорожья, Днепропетровска и Харькова. 13 декабря 2014 года в 23:30 в аэропорту Запорожья приземлились два транспортных самолета из США. Через два часа — сели еще два “Геркулеса” (судя по всему, имеется в виду Lockheed C-130 Hercules — военно-транспортный самолет средней и большой дальности, используемый США и другими странами НАТО — прим. “МК”). Ведется их разгрузка. По информации от источника, груз находится в ящиках», — говорится в сообщении сайта, при этом не уточняется, о каком грузе идет речь.

  Сайт также указывает, что в том же запорожском аэропорту с конца ноября велась работа по установке оборонительных вышек. Также ресурс утверждает, что чуть ранее в Харьковской области, на базе АТО в городе Чугуеве, были замечены солдаты НАТО. «Натовцев около полусотни, говорили они на польском, не желали, чтобы их фотографировали, отвечая прямой агрессией на попытки жителей сделать это с помощью телефона», — сообщает «Новороссия», ссылаясь на очевидцев.

  Напомним, что закрытие в субботу, 13 декабря, трех украинских аэропортов было произведено по указанию Государственной авиационной службы Украины, в которой в свою очередь ссылались на просьбу своих военных. Источники при этом заявляли, что причиной принятия подобных мер является профилактика терактов.

  «Точные причины и детали сообщить не могу. Все, что могу сказать, что аэропорты закрыты на неопределенное время. Военные попросили», — заявил местному изданию «Вести» глава авиационного ведомства Денис Антонюк. При этом «Вести» приводили информацию некоего собственного источника, который утверждал, что три аэропорта закрыли после получения телефонограммы из Киева, официально — из-за угрозы теракта.

  По имеющимся данным, в настоящее время гражданские рейсы в этих аэропортах не обслуживаются. Пассажирам, согласно информации в украинских СМИ, предлагают обменивать билеты на более поздние даты либо требовать возврата денег.

  Za http://vk.com/antimaydan
 • Niemka któej dwaj dziadkowie wojowali przeciwko Rosji, teraz przyjechała bronić Noworosji!
  https://pp.vk.me/c622727/v622727796/ec68/IbkKg3Z6qmI.jpg
 • @szczurobronny 20:36:23
  Tu podaję tłumaczenie, bo jakos udało się google choć trochę z sensem przetłumaczyć:
  Dinara ZLOBINA: W Parlamencie nie wie, jak uniknąć masowych zamieszek i protestów

  11.12.2014 13:29
  Rada Najwyższa
  Prowadzony w późnych ankietach listopada wśród ludności ukraińskiej, że 2/3 kraju nie jest zadowolony ze swojego życia. Co więcej, większość Ukraińców są teraz przeżywa negatywne emocje, takie jak strach - 22%, niepokój - 54% -18% zamieszania, pesymizm - około 11%.
  Należy zauważyć, że w porównaniu do czerwca niepokoju wśród Ukraińców wzrosła o około 8%.
  Wynika to z faktu, że zdecydowana większość rodaków - 88% bardzo ceni sobie trudną sytuację gospodarczą w kraju i nazywają to katastrofalne. Tylko 10% Ukraińców nazywają to średnia.
  Sytuacja polityczna w kraju jest szacowana Ukraińców też niestabilne w tej sprawie nie ma żadnych złudzeń 80% respondentów.
  Ukraińcy naprawdę nic do radości. Nawet według oficjalnych danych, które brzmiały Jaceniuk, prezentujące program rządu, spadek prognozy PKB wynosił 7%, inflacja - 19%, deficyt budżetowy - 68% obrotów dewizowych stracone - 20%.
  W tym samym czasie, uczciwie przyznaje, że sytuacja jest o wiele gorsza niż dziewięć miesięcy temu.
  Mimo to, obok "obeschanki" szczęśliwe życie w UE opracowano na uszach Ukraińców, co jest teraz kolejny krok w jej tłumaczeniu deklarowanych norm krajowych do europejskich. Rysunek nazwie 15 tysięcy różnego rodzaju norm, że słowa Jaceniuk muszą być realizowane za rok. Czyli Przejście Ukrainy zgodnie z europejskim modelem Jaceniuk "Lives samopoczucie" planowana jest na okres do 2016
  Które z oczywistych względów - nie bardzo!
  Program działania rządu to dopiero teraz, dnia 11 grudnia zostanie ogłoszony, ale na tym etapie posłów zaczął wyrażać niezadowolenie z deklarowanej programu.
  Na przykład, wyrazili niezadowolenie z programu "Samopomocy" w obliczu Semenchenko nasion, co wskazuje, że część programu nie spełnia umowy koalicyjnej.
    Przewodniczący frakcji "Bloku Poroszenko" Łucenko nazwał ogólny program rządu Jaceniuk - hack.
  "Zaznaczony na Sejm rządowego programu działania nie tylko rozczarowany. To jest - coś pomiędzy studentem a włamać magazyn "Murzilka" ... Jedyne, co możesz głosować w tej 13-stronicowej arcydzieło, to dla rysunków. Dobra robota, jest zachęcające. Podobnie jak Pinokio, który tak umiłował alfabet z obrazkami "- napisał Łucenko.
  "Blok Poroszenko" wystąpił z tej okazji podziału i wielu posłów z partii nie chcą głosować na tego programu. Prawdopodobnie wysłać go z powrotem do przeglądu.
  Jaceniuk, których ręce zostały zniszczone w ciągu zaledwie przemysłu lata w kraju, w przemówieniu dziś, doprowadziły do tego, że, jak gdyby nic niezwykłego się wydarzyło w kraju. Cóż, nie ma gazu, nie ma oleju, ale jedzenie może być zaangażowany odzyskać prowadzenie na rynkach międzynarodowych. Ale z jego podejścia, które ma teraz, i kraju ze zjeżdżalnią agrarnej jeszcze niższa.
  Przy okazji, dziś w Kijowie Rady Miasta zajmowała się również na ziemi. Rozdawanie jej działalności i posłów, ale nie rosną żywności. I jak zwykle - w handlu, restauracji, budowę budynków mieszkalnych. Co więcej, z 255 punktami porządku obrad, 175 z nich - na ziemi.
  Prawie 1 hektar na Baggoutovskoy, 17-21 w Kijowie da czynszu przez 5 lat obie spółki kontrolowane przez obecnego zastępcy "cios" - Igor Balenko i żona byłego prokuratora generalnego Światosław Piskun.
  W pobliżu znajduje się centrum handlowe "Promenada", a także zajmują terytorium dzielnicy handlowej. Istnieją plany budowy drugiego etapu "Proms. Wszystkie inne zagadnienia, które do posłów, w tym samym formacie.
  Tak więc, zarówno w kwestii gruntów po prostu kontynuuje rozkładanie lub sekcja nie jest podzielona między tych, którzy jeszcze udało się przebić do koryta. Dlatego specjalnych złudzeń ożywienia gospodarczego wobec sektora rolnego do paszy nie jest tego warte. Niezadowolony z tego, co się dzieje w kraju, nie tylko zwykłych Ukraińców.
  Jeśli nadal na skarg na innowacje rządowych i gabinetu, należy zauważyć, że posłowie z Kijowa Rady Miasta wczoraj złożył odwołanie do nowo utworzonej ministra finansów N. amerykańskiej Yaresko. W tym wskazano, że zamiar dokonania przeglądu wniosku w celu zwiększenia emerytury z budżetu podatku Kijowie od dochodów osób fizycznych z 50% do 75%, powołując się na fakt, że działania rządu w stosunku do Kijowa będzie to niemożliwe do wykonania stolicę jego funkcji, z pieniędzmi i nie można przegapić na wynagrodzenia.
  Na tym posiedzeniu Rada Miasta Kijów nie jest również bez skandalu. Walki nie było, jak to tradycyjnie zwykle dla naszych posłów, ale obelgi i potyczek w podziale ziemi brakowało. Wzburzone podziału gruntów MP B. Gacko kolegów nazwał stado owiec, a następnie zaoferował pozwać go do sądu. Najprawdopodobniej, socjologowie o prognozy nie kłamią, ludzie są naprawdę doświadcza negatywnych emocji.
  I nic dziwnego, z beznadziejności takiego życia ...
  Dinara Zlobina

  http://nahnews.com.ua/113672-v-rade-ne-znayut-kak-izbezhat-massovyx-volnenij-i-protestov/
 • @trojanka 20:40:07
  Ładna i porządna Niemka!
 • @trojanka 20:40:07
  Wyżej najnowszy wywiad z Giwim podałem a Ty nic:)
 • @trojanka 20:56:30
  Jak się Motorolka urodzi, to tatuś będzie raczej sprawował inne obowiązki wojskowe, nie bedzie juz na pierwszej linii frontu.
  Giwi pewnie ma juz zapisane tysiace nr telefonów, lecz na razie ma inne priorytety niż miłość i żeniaczka: myśli o swoim młodym państwie: aby istniało i było bezpieczne.
 • @trojanka 20:05:09
  trojanka to czym przyjechałaś z pubu to był samolot a ty myślałaś że samochód ? to dlaczego wołałaś wio ?
 • @szczurobronny 22:02:28
  "Radioaktywny wyciek może być prawdą?
  Władze Ukrainy wciąż bagatelizują awarię w elektrowni jądrowej na Zaporożu.
  Promieniotwórcze skażenie wywołane awarią w ukraińskiej elektrowni może nie być jedynie plotką. Jedna ze stacji badawczych, zlokalizowana we wsi Hermanowa na Podkarpaciu zanotowała w ostatnich dniach listopada skok radiacji do niemal 4000 jednostek!
  Do takich informacji dotarli dziennikarze Grupy Medialnej „Pressmix”. Ponadto udało im się ustalić, że na przełomie października i listopada promieniowanie było jeszcze wyższe. Może się jednak okazać, że za wzrost poziomu radiacji odpowiedzialne jest Słońce.
  Aktualny poziom promieniotwórczości wywołanej izotopami Jodu i Cezu można na bieżąco śledzić dzięki Instytutowi Fizyki UMCS w Lublinie na stronie www.radioaktywnosc.umcs.lublin.pl/?id=0 gdzie raporty o skażeniu publikowane są co godzinę."
  http://reinert.neon24.pl/post/116595,radioaktywny-wyciek-moze-byc-prawda
  ---
  - owszem to może być prawda, zwłaszcza że nadajniki reżimowe zakneblowały mediom usta a żadna płatna łajza nazywająca siebie dziennikarzem nie podjęła tematu
 • @szuwarek14 22:08:38
  http://cs7065.vk.me/c622923/v622923484/dabc/jv9JC8clYIM.jpg
 • @szuwarek14 22:10:57
  "Tajemnicze zgony zachodnich bankierów.
  Wyskakują z okna lub pędzącego pociągu, albo ulegają rozmaitym wypadkom komunikacyjnym. Niektórzy zostawiają list pożegnalny.
  Pięć dni temu pisały „Deutsche Wirtschafts Nachrichten” (DWN): Zwłoki bankiera ING-Group Geerta Tacka zostały odnalezione w środę 3 grudnia na wybrzeżu w Ostendzie – mieście portowym w Belgii. Przyczyna śmierci jest niejasna. 52-letni wysokiej rangi urzędnik bankowy wyszedł 5 listopada br. ze swej willi do pracy, jednakże tam nie dotarł. 15 listopada został oficjalnie uznany za zaginionego. Geert Tack był odpowiedzialny w banku za obsługę zamożnych prywatnych klientów.
  Po dwóch dniach DWN informują: Brytyjski inwestor Scot Young nie żyje. W poniedziałek, 9 grudnia, wyskoczył z okna swego domu w Londynie. Young był doradcą nieżyjącego już oligarchy Borysa Bierezowskiego. W ubiegłym roku rozwiódł się ze swą żoną.
  Jest to już od 8 marca 2014 roku 52. śmierć wysokiego urzędnika bankowego w krajach zachodnich. Trzech pierwszych umierało w odstępach około dwumiesięcznych:
  – 08.03.2013 – David Rossi wyskoczył z okna;
  – 27.04.2013 – David William Waygood wyskoczył z jadącego pociągu;
  – 23.06.2013 – Rob Evans uległ wypadkowi podczas triathlonu we Francji.
  Przyspieszenie tych dziwnych i tajemniczych zgonów nastąpiło w lipcu ub.r. Bankierzy, z których 12 pracowało w JP Morgan, wyskakiwali nadal z okna lub pędzącego pociągu, albo ulegali rozmaitym wypadkom komunikacyjnym. Niektórzy napisali wcześniej list pożegnalny.
  Pełną listę samobójstw i nieszczęśliwych zdarzeń można przeczytać w języku niemieckim TUTAJ."
  http://wolnemedia.net/gospodarka/tajemnicze-zgony-zachodnich-bankierow/
 • @szuwarek14 22:17:08
  "Czy w bazach USA są stosowane tortury?
  Przewodniczący OPZZ, Jan Guz z niepokojem przyjął ogłoszenie raportu Senatu USA, z którego wynika, że służby amerykańskie torturowały setki ludzi w wielu krajach świata. Guz wskazuje, że w ten sposób Amerykanie złamali wiele międzynarodowych konwencji zakazujących stosowania tortur. Ich działania były również sprzeczne z polskim prawem. Ponadto brutalne środki stosowane przez CIA okazały się nieskuteczne, a na dodatek wśród zatrzymanych było wielu całkowicie niewinnych ludzi.
  Szef OPZZ jest przekonany, że prawdopodobnie więzienia CIA i tortury miały miejsce również w Polsce. Ówczesny premier, Leszek Miller i prezydent, Aleksander Kwaśniewski dzisiaj bronią się, że nie wiedzieli, co się dzieje w ośrodkach nadzorowanych przez sojuszników amerykańskich. Guzowi trudno ocenić, czy mają rację, ale dla przewodniczącego OPZZ obecnie najważniejsze jest, aby podobna sytuacja już nigdy się nie powtórzyła.
  Guz uważa, że po doświadczeniach z lat 2003-2005 zaufanie do służb amerykańskich powinno być ograniczone. Mimo to od kilku miesięcy w Polsce stacjonują wojska amerykańskie. Dlatego Guz apeluje do prezydenta, Bronisława Komorowskiego i premier, Ewy Kopacz o udzielenie publicznej informacji o tym, czy żołnierze amerykańscy stacjonujący w Polsce są nadzorowani przez polskie służby i czy w ich bazach nie są stosowane tortury lub inne działania niezgodne z prawem."
  http://wolnemedia.net/prawo/czy-w-bazach-usa-sa-stosowane-tortury/
 • @szuwarek14 22:18:53
  http://cs320226.vk.me/v320226501/a7cd/ZUiMX4qxK3M.jpg
 • @szuwarek14 22:20:09
  Dzielna kobieta, nie podobały się ukraińskim Rydzykom kolory kwiatów - że rosyjskie " Coś ci się nie podoba to karabin w łapy i na front walczyć a nie po sklepach łazić i ludzi zaczepiać"

  http://www.youtube.com/watch?v=En88lsVp6Zg#t=151
 • @szuwarek14 22:25:12
  "Hiszpania zabrania udziału w nielegalnych protestach.
  W czwartek, władze Hiszpanii wprowadziły kontrowersyjne prawo, które, jak twierdzą tamtejsze środowiska opozycyjne, jest narzędziem do uciszania obywateli. Ustawa zatwierdzona w rzekomo demokratycznym państwie określa nowe zakazy dla społeczeństwa, między innymi zakaz uczestniczenia w nielegalnych protestach, a za wykroczenia może grozić kara od 100 euro do nawet 600 tysięcy euro.
  Stany Zjednoczone i Wielka Brytania wyrażały poparcie dla ostatnich demonstracji w Hongkongu oraz zaniepokojenie, ponieważ władze Chin ignorowały dążenia aktywistów do rzekomej wolności i demokracji dla regionu. Tymczasem w Hiszpanii, mimo sprzeciwu ze strony opozycji a nawet Unii Europejskiej, przyjęto ustawę która takich demonstracji zakazuje. Władze określają wprowadzone przepisy jako troska o bezpieczeństwo obywateli, jednak nie liczą się ze zdaniem oburzonego społeczeństwa.
  Zakaz „nielegalnych” demonstracji obejmuje w przypadku gdy będą się one odbywały przed budynkami, takimi jak parlament, szpitale, komisariaty policji czy uniwersytety, i będą zakłócać pracę oraz spokój. Wtedy władze mogą nałożyć karę na organizatorów protestu w wysokości do 600 tysięcy euro. Ustawa opisuje również okazywanie braku szacunku dla osób w mundurach – w tym przypadku kara wynosi 600 euro, natomiast fotografowanie bądź nagrywanie funkcjonariuszy policji będzie groziło karą 30 tysięcy euro, gdy materiały te będą rozpowszechniane i będą w jakiś sposób zagrażać bezpieczeństwu policjantów. Taką samą karę mogą otrzymać osoby które utrudniają przeprowadzenie eksmisji.
  Co więcej, władze Hiszpanii otrzymały również możliwość natychmiastowego deportowania imigrantów z kraju, którzy próbują nielegalnie przedostać się przez granicę. Ustawa została przyjęta w wyniku niedawnego głosowania, które zakończyło się wynikiem 181 do 141. Opozycja wskazuje, że Hiszpania zaczyna cofać się do dawnych lat, kiedy to władzę sprawował Francisco Franco, a demokracja zamienia się w dyktaturę."
  http://wolnemedia.net/prawo/hiszpania-zabrania-udzialu-w-nielegalnych-protestach/
 • @szuwarek14 22:27:55
  "Bądźcie przeklęci"
  http://cs7065.vk.me/c7007/v7007911/126cd/8hByaW0Pnjw.jpg
 • @szczurobronny 22:46:08
  kontynuowane przez USrael
 • @szczurobronny 22:46:08
  ukropska armia nada ostrzeliwuje, nie przestrzega zawieszenia broni
  http://rusvesna.su/news/1418591830

  http://www.youtube.com/watch?v=UXwn5jKW49o
 • @szuwarek14 22:48:55
  pozdrowienia dla Ukrów od piechoty Noworosji
  http://www.youtube.com/watch?v=-T9iB8Yaglc
 • @szczurobronny 22:51:26
  Dobranoc, do jutra.
 • @szuwarek14 22:54:39
  "Szef OPEC uznał światowe ceny ropy za zaniżone.
  Światowe ceny ropy naftowej są niższe niż wskaźniki, które odpowiadałyby fundamentalnym warunkom rynku – powiedział sekretarz generalny OPEC Abdalla Salem el-Badri.
  Nie określił on jednak, jaką cenę w obecnych warunkach uważa on za optymalną.
  27 listopada na posiedzeniu OPEC w Wiedniu kraje członkowskie organizacji postanowiły zachować limity wydobycia ropy naftowej na obecnym poziomie 30 milionów baryłek dziennie. Zaraz po tym cena ropy Brent spadła poniżej 72 dolarów za baryłkę.
  W ubiegły piątek cena ropy Brent na giełdzie w Londonie wynosiła 62 dolary za baryłkę."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_14/Szef-OPEC-uznal-swiatowe-ceny-ropy-za-zanizone-0084/
 • @szuwarek14 22:57:23
  http://cs622919.vk.me/v622919946/e9c6/qJBDJ1kALys.jpg
 • @szuwarek14 22:48:55
  A to ci niespodzianka:)
 • @szuwarek14 22:59:54
  "Rosyjskie czołgi zostały wyposażone we francuskie termowizory.
  Jak ostrzega portal Dziennik Zbrojny, w cieniu sprawy okrętów Mistrali, Francuzi umożliwili rosyjskiej broni pancernej dokonanie "generacyjnego skoku".
  Chodzi o zakupione od Francuzów nowoczesne termowizory Thales Catherine-FC, montowane na rosyjskich czołgach T-90 i T-72B3. Urządzenia te umożliwiają namierzanie celów przy złej pogodzie, w ciemności, nawet za roślinnością i siatkami maskującymi. Jak pisze Dziennik Zbrojny zapewniają one rosyjskim czołgom przewagę nad naszymi T-72A, T-72B i T-80, których noktowizory zapewniąją widoczność do kilometra. Tymczasem termowizory, potrafią zasygnalizować wroga ze znacznie dalszej odległości. Francuzi mieli sprzedać Rosjanom termowizory za pośrednictwem białoruskiej firmy Pieleng."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/rosyjskie-czolgi-zostaly-wyposazone-we-francuskie-termowizory
  http://dziennikzbrojny.pl/media/Pancerna/T90AicelownikESSA.jpg
 • @lorenco 23:02:39
  też jestem w szoku
 • @szuwarek14 23:06:42
  http://cs7065.vk.me/c624031/v624031017/eca7/BK408WaOcL0.jpg
 • @szuwarek14 22:59:54
  Straszne oburzenie w Kijowie, że władze Doniecka wzięły co swoje!
  http://nahnews.com.ua/114893-mvd-ukrainy-opolchency-vzyali-pod-kontrol-zdanie-zavoda-doneckgormash/
 • @lorenco 23:08:04
  a niech się burzą, taki wyraz twarzy na długo im zostanie, wszystko przed nimi
 • @lorenco 23:08:04
  nieznani sprawcy okradli nacgwardię ze sprzętu, sprzedali i bajki opowiadają
  http://www.youtube.com/watch?v=to_YtfhBWH4#t=10
 • @szuwarek14 23:10:30
  Miejscowość Szczastie i walki, po obu stronach straty:
  http://riafan.ru/171254-peremirie-pod-schastem-opolchentsyi-i-siloviki-pereshli-front-navstrechu-drug-drugu/
 • Ks.Isakowicz-Zaleski, Poroszenko powinien przeprosić,
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-petro-poroszenko-powinien-powiedziec-przepraszam/wg784
 • @lorenco 23:08:04
  krótkie tłumaczenie "My obywatele regionu charkowskiego stwierdzamy że wy OBWE stosujecie podwójne standardy. Jesteście nikim. Won stąd !"

  http://www.youtube.com/watch?v=AIGDcjOxlf0
 • @lorenco 23:14:07
  znaczy rozejm na całego
 • @trojanka 23:18:00
  jeszcze księdza Zalewskiego dopuszczają do głosu? myślałem że już go wsadzili do aresztu wydobywczego
 • @szuwarek14 23:13:57
  Pewnie sami sprzedali.
  A tu wiadomość:
  http://nahnews.com.ua/114914-mid-ukrainy-ssha-vydelit-350-millionov-dollarov-na-vooruzhenie-strany/
  Tłumaczenie google
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy poinformował, że Stany Zjednoczone będą udzielać 350.000.000 dolarów do ukraińskich uzbrojonych sił bezpieczeństwa. Finansowanie odbędzie się w ramach Kongres zatwierdził numer rachunku 2828 "support wolność Ukrainy - 2014". Informuje agencję PRESS-SERVICE.
  Fundusze będą dostępne do użytku do końca 2017 r. W szczególności będzie to przeznaczyć 100 milionów w 2015 roku do 125 milionów w roku 2016 i 2017, odpowiednio
  Zgodnie z tym prawem, US może dostarczyć Ukrainie sprzęt i służby wojskowej, w szczególności, broni przeciwpancernej, systemów radarowych artylerii walki, taktycznym rozpoznawczych UAV, chronionych komunikacji i szkolenia pomaga ukraińskiego wojska.
  Stanowi, że w terminie 60 dni od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, prezydent USA przedstawi Kongresowi listę niezbędnego sprzętu wojskowego i usług, a także szacunków dotyczących terminów poszczególnych prac.
  Przypomnijmy, oficjalna strona Partii Demokratycznej w USA poinformował, że Senat przyjął projekt ustawy, który udzielił Ukraina status non-NATO sojusznikiem Stanów Zjednoczonych. Takie jak "honor" przyznano Gruzji i Mołdawii."

  Jednak będzie wojna światowa?
 • @szuwarek14 23:19:16
  w Odessie protest przeciw Kołomojskiemu i blokadzie Donbasu
  http://www.youtube.com/watch?v=hx7lCNFFJwg#t=11
 • @lorenco 23:23:47
  Będzie wojna w Europie, USA będą wysyłały wojsko na Ukrainę, stary numer - misja stabilizacyjna, wciągną Rosję w wojnę i Rosja będzie musiała dojść aż do polskiej granicy. Dlatego jest zawieszenie broni w Noworosji,po co ma się bez sensu wykrwawiać jak za chwilę wejdą tam regularne rosyjskie oddziały. Dla Noworosjan jest wiele baz humanitarnych za granicą Rosji, tak pokazuje mapa.
 • @szczurobronny 18:20:33
  Ponad 70 rosyjskich prawoaslawnych grobow zwandalizowano i zbeszczeszczono na sydnejskim cmentarzu Rokwood w nocy poprzedzajacej wizyte Poroszenki

  http://www.ozpolitic.com/forum/YaBB.pl?num=1418308788/19

  http://www.dailytelegraph.com.au/newslocal/inner-west/russian-orthodox-community-devastated-by-desecration-of-rookwood-graves/story-fngr8h4f-1227152518166?nk=b1946948048a7e756602be85b18d02d9
 • @szuwarek14 23:19:16
  BRAWO, BRAWO, BRAWO!
  Powiedzieli tym fałszywcom prawdę prosto w oczy!
  To całe OBWE pojechało śledzić, czy nie ma w Donbasie rosyjskich wojsk! I tylko tyle! Płacz dzieci matek, ojców, ogromne zburzenia donbaskich miast i wsi przez ukropow nie robi na OBWE żadnego wrażenia! Pewnie uważają, że Donbas sobie na to zasłużył!
  Tak, są nikim! Czym wcześniej pójdą WON z Noworosji, tym lepiej! Pewnie 90 % z nich to szpiedzy i szkodniki!
 • @szuwarek14 23:24:09
  SSJ-100 Suchoj Superjet wykonał pierwszy lot w wersji biznes - do New Delhi.
  http://ria.ru/economy/20141214/1038167024.html#ixzz3LsD7eLi8
 • @1abezmetki 23:32:39
  będą mieli na Ukrainie jedynie słuszny jahwizm katolicki dostaną w d. jak Polacy, kij im w oko
 • @lorenco 23:37:55
  OBWE, ONZ skompromitowane agendy zachodniego militaryzmu
 • @1abezmetki 23:32:39
  Możesz to jakoś przybliżyć? Ja nie wiem co to są "ruskie" ortodoksyjne" groby.
 • @detektywmjarzynski 18:42:08
  Identyczny komentarz opublikowałem na blogu AdNovum pod tym artykułem :

  https://adnovumteam.wordpress.com/2014/12/14/wojna-domowa-na-ukrainie-14-12-2014r-99-dzien-rozejmu/#comments


  Nie ukazał się ! Przyczyny braku komentarza, pomimo interwencji u Admina, nie znam.
 • @szuwarek14 23:40:25
  Aj, łezka sie kręci...Hindusi importowali od nas Iskry, potem chcieli Irydy...
 • @trojanka 23:42:59
  też się ... nie mogę doczekać, dobranoc
 • @detektywmjarzynski 23:46:22
  ten blog nie jest poprawny politycznie, publikuj śmiało
 • @trojanka 23:42:59
  Ciekawi, jak się przebierasz w pidżamkę:)
  http://imgg.dt00.net/3818/3818538_vb.jpg
 • @lorenco 23:46:30
  Niech se wezmą od nas Pedndolino z zwartością, chołota z POPiSu zafundowała sobie połączenie kolejowe na które Polaków nie stać,po co mają im się Polacy plątać po przedziałach, jeszcze coś podsłuchają i będzie obsuwa.
 • @lorenco 23:52:20
  http://s23.postimg.org/3yf4lckvf/fuka.jpg
 • @szuwarek14 00:00:15
  "Pobojowisko na donieckim lotnisku [+VIDEO/+18]
  Film nakręcony przez separatystów ukazuje dramatyczny obraz pola walki na donieckim lotnisku. Ruiny i niepochowane ciała poległych.
  Autorzy nagrania poruszają się po starym terminalu, który separatystom udało się zająć. Widzimy skalę zniszczeń. Komentator ukazuje także zwęglone zwłoki, które określa jako szczątki ukraińskiego żołnierza, które towarzysze nie zdążyli ewakuwaoć, podobnie jak ciał trzech innych bojowników umieszczone w lodówce."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/pobojowisko-na-donieckim-lotnisku-video-18
  http://static.kresy.pl/image/ma/2292e7571d7ddb20800b038e29f4faca.jpg
  http://www.youtube.com/watch?v=31jJOyORHjU
 • @detektywmjarzynski 23:46:22
  AdNovum to inna historia, jak na temat lub choć związane z tematem, to wal tutaj! Jak nie za bardzo, załóż tu na Neon24 swój blog, ja chętnie poczytam:)
 • @szuwarek14 23:55:37
  Ja bym tym pendolino nie chciał podróżować, bo po naszych torach może nie wyrobić na zakręcie.
 • @lorenco 00:06:13
  wypowiedzi nie na temat też się tu pisze, tu nie jest kronika wojny tylko blog z tematem wiodącym i odnóżami
 • @lorenco 00:09:05
  ja też z tego samego powodu bałbym się Pendolino z wahadłem czy bez, unikam PKP bo infrastruktura jest w okropnym stanie, załoga w jeszcze gorszym, przechowalnia zapitych Solidaruchów
 • @lorenco 00:09:05
  http://s13.postimg.org/kz2e3s8pz/f_1224519_1414330939_0_755.jpg
 • @szuwarek14 00:10:28
  No pewnie, lecz żeby te odnóża nie były za długie i nie przekształciły się w walkę z panią ćpunką - prokurator.
 • @lorenco 00:20:08
  w takim głupim kraju bezprawia ludzi idą siedzieć za nic, wiedziały gały w co grały, nie robi się rewolucji za cudzą kasę bo to potem boli
 • @szuwarek14 00:15:51
  http://youtu.be/fGwM-jctV80
 • @lorenco 00:26:50
  o takie mamy odnóża jak nas poniesie
  http://s27.postimg.org/jhi69msgz/1281838.png
 • @lorenco 00:26:50
  super !
 • @szuwarek14 00:24:20
  http://youtu.be/EcipyROBOeI
  My mamy wspaniała kulturę:)
 • @szuwarek14 00:29:57
  O jejku! Ale potwór!
  A tu: nie można zapomnieć o tym skeczu!
  http://youtu.be/JGVOtZjtY-s
 • @lorenco 00:34:34
  ha ha ha ponadczasowe, pyszne !
 • @lorenco 00:34:34
  dorzucam żart muzyczny w wykonaniu Grupy MoCarta, z udziałem Bobby`ego McFerrina
  "Grupa MoCarta i Bobby McFerrin LIVE Warszawa "
  http://www.youtube.com/watch?v=af3iM8Lsrzw
 • @lorenco 00:34:34
  "Państwowy kidnaping po norwesku.
  aszyzm zatacza coraz szersze kręgi. Teraz panuje w, zdawałoby się liberalnym kraju – Norwegii.
  Posthitlerowski Urząd ds. Zarządzania Młodzieżą – Jugendamt to organizacja założona przez Adolfa Hitlera, która ukradła 200 tys. polskich dzieci. Większość nigdy nie wróciła do Polski. Jugendamt zniszczył w 1952 roku ich akta osobowe – twierdzi Wojciech Pomorski – prezes Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech. Jugendamt działa do dziś i także odbiera dzieci Polakom mieszkającym i pracującym w Niemczech. Ale faszyzm rozszerza się. Teraz przyszła pora na Norwegię.
  W ojczyźnie Wikingów Jugendamt nazywa się Barnevern, organizacja de facto sprywatyzowana przed dekadą, oficjalnie zajmuje się ochroną dzieci. W rzeczywistości to korporacja, biznes i państwo w państwie, zarabiająca na odbieraniu dzieci. Im więcej dzieci zostanie odebranych, tym większe zyski uczestniczących w tym stron: dla tego, kto zdecydował o odebraniu, dla prywatnych domów dziecka, rodzin zastępczych i ubiegających się o adopcję.
  W Norwegii rocznie rodzi się ok. 60 tys. dzieci, a spraw o odebraniu ich rodzicom wszczyna się 25 tysięcy. Wg niektórych źródeł trzecia część norweskiego dochodu idzie na dziecięce technologie. Metody Barnevernu to przemyślany terror. Dzieci odbiera się według własnego uznania, np. na skutek donosu, ale nie ma obowiązku wyjaśnić rodzicom powodów odebrania; odbiera się zawsze wszystkie dzieci; pretekstem może być cokolwiek – bójka w szkole, donos sąsiadki, opinia nauczycielki, niedostatek owoców w lodówce, za mało miejsca na biurku, (przy czym co to znaczy za mało, a co wystarczająco – decyduje Barnevern). Przy tzw. „powstaniu podejrzenia” najpierw odbiera się dzieci, a dopiero potem wyjaśnia sprawę i ocenia, czy działanie miało podstawę. Często tak jednak nie jest i rodzice miesiącami nie mają informacji, dlaczego odebrano im dzieci. Często bywa tak, że dzieci odbierane są ze szkoły lub z domu w asyście policji. W przypadku rodziców obowiązuje domniemanie winy. To rodzice muszą udowadniać, że się jako rodzice sprawdzają, że są w porządku, ale o tym i tak dowolnie decyduje Barnevern. Podstawowym warunkiem odzyskania dzieci jest współpraca z tą organizacją, co w praktyce oznacza spełnianie szeregu, często absurdalnych, wymagań, stawianych następnych po spełnieniu poprzednich. Barnevern np. żąda od rodziców dziecka rozwodu, jako warunku zwrotu dzieci matce.
  Na czym w istocie polega cały problem, bo że nie chodzi o dobro dzieci, to chyba oczywiste? Jak zwykle, chodzi o pieniądze. Barnevern to widzialny element „dziecięcego przemysłu”, gdzie dzieci są towarem, który, jeżeli już wpadnie w jego szpony, nie ma szans wyjść z tego.
  Na porządku dziennym są samobójstwa rodziców, którym dzieci ukradziono, a także wiele przypadków wykorzystywania samych dzieci w rodzinach zastępczych.
  I rzecz najważniejsza. Obecnie niebezpiecznie jest jeździć do Norwegii. Dzieci mogą być odebrane nie tylko obcokrajowcom czasowo bądź stale przebywającym w tym kraju, ale też turystom. Wedle norweskiego prawa, dziecko znajdujące się na terenie Norwegii, stanowi własność państwa, a rodzice nie mają do nich żadnych praw.
  Nie wiadomo, ile polskich dzieci zostało w ten sposób tam porwanych. Zdarzały się to obywatelom Rosji, Indii i Czech. Te dwa pierwsze kraje zmusiły władze Norwegii do oddania dzieci. Z kolei prezydent M. Zeman wniósł trwający już 3 lata przykład Evy Michalakovej pod obrady Parlamentu Europejskiego. Jak w podobnych razach zachowałby się polski rząd – aż strach myśleć, mając na uwadze jak działa na rzecz swoich obywateli, którym w Niemczech dzieci porywa Jugendamt. Dlatego podczas pobyt w tym północnym kraju liczyć na siebie i zachować szczególną ostrożność."
  http://wolnemedia.net/prawo/panstwowy-kidnaping-po-norwesku/
 • @szuwarek14 00:47:44
  jedyna ilustracja muzyczna jak się nasuwa na myśl:
  Queen -" Bohemian Rhapsody"
  http://www.youtube.com/watch?v=fJ9rUzIMcZQ
 • @szuwarek14 00:42:49
  Super:)
  A tu klasyka, bardzo odpowiadająca dzisiejszym czasom, skecz 1978 r!!!
  http://youtu.be/lKLiIocg-C0
 • @szuwarek14 00:51:45
  psy separatyści
  https://pbs.twimg.com/media/B40WoqoCUAADF_a.jpg
 • @szuwarek14 00:56:44
  http://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/201412/1418422339_t5ohhx_600.jpg
 • @szuwarek14 00:58:36
  od kacapa z M Pierwomajsk
  https://pbs.twimg.com/media/B4zIWIkCQAAIGQ8.jpg:small
  https://pbs.twimg.com/media/B4zIW0BCQAAaHzB.jpg:small
  https://pbs.twimg.com/media/B4zIW0CCcAE7M7C.jpg:small
 • @szuwarek14 00:58:36
  cd. "Nato zaczelo dostawe broni na Ukraine"
  https://pbs.twimg.com/media/B40z8tLIEAAeVMZ.jpg
 • @lorenco 00:55:00
  klasyka, idealne !
 • @szuwarek14 01:02:28
  cd. ukropskie czołgi
  http://www.youtube.com/watch?v=zLaO98gw5_s
 • @szuwarek14 01:06:26
  cd."Kolo 50 polskich zolnierzy znajduja sie w tej chwili w Czugujewie w obwodzie Charkowsim na centralnej bazie wojsk banderowskich. Sa źli i napadaja na mieszkancow, jak chca im zrobic zdjecie. "
  - ubić ćpunów najemników
 • @szuwarek14 00:58:36
  Hmmmm...nie byłbym pewny tego, że to instrukcja Katarzyny Carycy!
  Nie bardzo jestem przekonany, że w czasach carycy istniało pojęcie "oligarcha"
  Propaganda anty ZSRR nie bardzo przekonywuje bo nie ma już ZSRR, teraz jest Rosja, nazywają Putina carem... "a więc Minęło wiele lat...Wygląda na to, że scenariusz sie realizuje" ???? Carycy? Czyli Putin realizuje instrukcje Katarzyny?
  Ale BZDETY!!!!
 • @szuwarek14 01:10:02
  cd."Polscy wojaki z nato na Charkowskim lotnisku"

  https://pbs.twimg.com/media/B40wN6ZIAAAgNrT.jpg:large
 • @szuwarek14 01:11:45
  cd."
  Lubie banderowska propagande. Ot wlasnie czokoladka Poroszenko kazal "dac ludziam Donbassu prad i cieplo". To niby on cos im da... Przy tym, ze prad i cieplo dostaja z Rosji. A umowy na import wegla i pradu z Rosji maja punkciki o wstrzymaniu dostaw, jak nie bedzie dostaw energii na Donbass ( a pradu tez i na Krym). Czyli Poroszenko nie mogl odciac Donbassu. Ale taki dobry "kazal pomoc ludziam przezyc w ciezkich warunkach"...
  Gaz Donbass dostaje odzielnie od Kijowa z Rosji. Wiec o gaz mozno sie nie troszczyc.
  Glowne elektrownie lub sa zniszczone przez swin banderowskich, lub sa pod okupacja banderowska. Wiec elektrycznosc to najwiekszy problem. A ze pracuje te elektrownie na wegel, ktory banderowce NIE dostaja z Donbassu, to nic nie ma, jak sie zgodzic na rosyjskie warunki. Bo tylko dzisiaj kilka tysiecy ludzi w Odesse wyszli na ulicy z powodu ciaglych brakow pradu. Codzienne kolo 6 godzin jego nie ma. W dwoch dzielnicach po 8 godzin. A wszystko dlatego ze generacja nie ma mocy na caly kraj. Zniszczyli banderowce nie pomyslaw dwie duze stacje, a pozostale nie maja paliwa. Po za tym, nie ma relacji z Rosja na temat przeplywu wolnego pradu. Tak w dzien ukrainski z Ukrainy plynel prad do Rosji, weczorem wiecej pradu plynelo z Rosji, a nad ranem z Ukrainy, potem znow z Rosji. Bo szczyt energetyczny mamy w rozne godziny. Teraz baj-baj. U nas uzepelnili szybko z mozliwe braki w szczytach, a na Ukrainie to niemozliwe. Bo u nas zbudowano (mimo relacji kublika) bardzo duzo nowej generacji energetycznej, a na Ukrainie nie zbudowali zadnych nowych stacji. "
 • @szuwarek14 00:51:45
  Rapsody, uwielbiam- to są dzieła muzyczne w ramach rocka a dorównujące najlepszej muzyce klasycznej!
 • @szuwarek14 00:56:44
  Te pieski są bardzo mądre:)
 • @lorenco 01:10:54
  taka tam demotywatorowa ciekawostka którą kolejny raz widzę to wkleiłem bo zaraz wylezie jako mądrość Błękitności Jasnej czy jak mu tam
 • @lorenco 01:14:27
  kolejny krok milowy w rocku
 • @lorenco 23:43:26
  Russian Orthodox Community devastated by desecration of Rookwood graves

  Sean Thompson
  Inner West Courier Inner City
  December 11, 2014 12:50PM


  "Rosyjska spolecznosc prawoslawna zostala zszokowana bezmyslnym zniszczeniem ponad 70 grobow."


  W opinii Rzecznika Kosciola Prawoslawnego Aleksieja Iwaczewa wandalizm jakiego dokonano w przedzien wizyty Prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko byl nacelowany na Rosyjska spolecznosc prawoslawna.
  "Slowa nie sa w stanie odzwierciedlic co czujemy ale mamy nadzieje uslyszec wiecej na ten temat od policji"; powiedzial Iwaczew. (---)
  Iwaczew powiedzial rowniez; w ataku zniszczono groby wybitnych Rosjan. "Zlamano Krzyz nad grobem duchownego" a takze
  grob zniszczono grob zwierzchnika Rosyjskiego Imperialnego Sadu(Dworu?), ktory zostal pochowany tu w 1950 r.

  Detektyw Inspektor paul Arnold okreslil ten wandalizm jako akt bezmyslnosci i ma nadzieje, ze miejscowa spolecznosc wskaze sprawcow (---). Inspektor Arnold Odmowil spekulacji,ze obiektem ataku byli Rosjanie.
  "Nie ma nic , co by wskazywalo ze ten incydent mogl byc zwiazany z innymi wydarzeniami" (wizyta P. przyp.moj).
  Jednakowoz Insp. Arnold wskazal, ze "zniszczenie 76 grobow sugeruje obecnosc wiecej niz jednego sprawce."(---)

  Oprocz rosyjskich zniszczono takze (m.in) czesc grobow serbskich.

  zrodlo:
  http://www.dailytelegraph.com.au/newslocal/inner-west/russian-orthodox-community-devastated-by-desecration-of-rookwood-graves/story-fngr8h4f-1227152518166?nk=b1946948048a7e756602be85b18d02d9

  1abezmetki
 • @lorenco 01:15:09
  wiadomości z dnia
  http://www.youtube.com/watch?v=Bc1Vtb8rxxQ
 • @1abezmetki 01:20:52
  dzięki, haniebne zachowanie ale tam się w ostatnich latach dzieje coś niedobrego, pewnie dociśnięci jak my "cywilizacją zachodu" zaczynają świrować
 • @szuwarek14 01:10:02
  Musimy poczekać na zdjęcia, na pewno pomimo agresywnego zachowywania się polskich żołnierzy, komuś udało się takowe zrobić i je przedstawi w sieci.
  Na razie nie mamy dowodów.
 • @szuwarek14 01:28:16
  Po I wojnie światowej kiedy miliony zabitych rozsiane były po całym świecie zapanował dobry obyczaj szanowania grobów wojennych i wojskowych. W Polsce Piłsudski postarał się o właściwą ustawę , prawo to obowiązuje do dziś. Niestety ci łajdacy których jedynym osiągnięciem jest zniszczenie Polski psują też dobry obyczaj i tradycje prawa polskiego. Taki śmieć na naszym terenie, przekopują,wykopują, odznaczają tylko swoich. Do obrzygania.
 • @lorenco 01:30:35
  już są jakieś zdjęcia ale niewyraźne w dodatku oni są wyzakrywani, poczekamy
 • @szuwarek14 01:33:36
  Nie tylko polskiego - to jest prawo międzynarodowe.
 • @ all
  dobranoc, do poduchy Steven Tyler dla Paula McCartneya
  dajesz Steven !

  http://www.youtube.com/watch?v=mjRfHqf_TaA
 • @szuwarek14 01:36:56
  Ja też idę lulu jak oglądnę wszystkie filmiki:)
  http://imgg.dt00.net/3824/3824107_vb.jpg
  Dobranoc:)
 • @lorenco 01:36:02
  w Polsce ustawa z 28 marca 1933 roku o grobach i cmentarzach wojennych - art.3
 • @lorenco 01:44:27
  u mnie jeszcze komputer skanuje ale już się zwijam, dobranoc
 • @szuwarek14 01:35:44
  a to zdjecie?
  http://uralpress.ru/news/2014/10/03/doneckiy-aeroport-vzyat-na-ego-territorii-opolchency-obnaruzhili-polskih-naemnikov
 • mala kolekcja...
  oczywiscie nie jestem w stanie zagwarantowac autentycznosci zdjec. Tym niemniej warto przeanalizowac.

  http://real-info.info/novorossiya/polskie-naemniki-gotovyat-terroristov-dlya-diversij-v-donetske

  http://nsn.fm/hots/dnr-u-donetskogo-aeroporta-v-plen-vzyaty-polskie-naemniki-.php

  https://www.youtube.com/watch?v=BZ54Ctl09pc

  http://www.spbdnevnik.ru/news/2014-09-02/opolchentsy-dnr-vzyali-v-plen-polskikh-naeymnikov/

  http://novorospolk.ru/dnr-my-vzyali-v-plen-nayomnikov-iz-polshi-kotorye-srazhalis-na-storone-ukrainskix-silovikov/

  http://ukraina.ru/news/20140903/1010368675.html?fb_action_ids=958477057515481&fb_action_types=og.likes

  http://dnrespublika.info/aeroport-v-plen-k-armii-dnr-sdalis-naemniki-iz-polshi/

  http://gazetanova.ru/katastrofy/2351-v-dnr-zayavili-ob-obmene-plennymi-s-kievom.html

  http://nk.org.ua/politika/97649-polskie-karateli-na-ukraine
 • aresztowania w DRL...
  В «ДНР» арестовали очередного министра и направили технику к Мариуполю

  czytaj dalej w:http://sirgis.info/2014/12/13/in_the_dpr_minister_arrested_and_directed_technique_to_mariupol/
  --------------------------------
  nie wiem na ile zrodlo miarodajne
 • Uzupelniajaco na temat aresztowan....
  В Донецкой народной республике вчера вечером был задержан председатель Верховного Совета ДНР Борис Литвинов.

  adres:ungaz.net/line/16896-predsedatelya-verhovnogo-soveta-dnr-borisa-litvinova-arestovali.html

  do zweryfikowania

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031