Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
630 postów 11514 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 15.12.2014r - Quo vadis

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Brak wiadomości, to dobre wiadomości

Francois Hollande i Angela Merkel naciskają Poroszenkę, aby "jak najszybciej rozpoczął proces reform", jest to warunek uruchomienia zagranicznej pomocy finansowej, a więc marchewki na którą ma się złapać naród.

"Aby zapobiec terrorystycznym atakom" lotniska wschodniej Ukrainy nadal zamknięte, do wtorku, ale nie dla amerykańskich Herkulesów, które podrzucają "coś". Byli tacy, co je widzieli, podobnie jak UFO. Bez wątpienia wzrosła aktywność ukraińskiego lotnistwa wojskowego wokół Donbasu.

Uzbrojona grupa sabotażowa ukraińskiej armii wdarła się do Doniecka do strony obwodu Petrowskiego, w mundurach przypominających milicyjne, przygotowywali prowokację.

Ławrow i Kerry chcą nadal prowadzić "rozmowy" w Mińsku.

Według Miedwiediewa Ukraina nie zarobi 13 miliardów dolarów w wyniku zakazania swoim obywatelom pracy w Rosji.

KOMENTARZE

 • rannych lecza muzyka...
  http://mungaz.net/line/16919-ranenyh-opolchencev-pesnyami-lechat-doneckie-bardy.html
  Раненых ополченцев песнями "лечат" донецкие барды
 • @szczurobronny
  НАТО ТАЙНО ПЕРЕБРАСЫВАЕТ НА УКРАИНУ СОЛДАТ И ВОЕННУЮ ТЕХНИКУ
  NATO w tajemnicy przerzuca na Ukraine zolnierzy i technike wojenna

  czytaj:
  http://real-info.info/novorossiya/7660-nato-tajno-perebrasyvaet-na-ukrainu-soldat-i-voennuyu-tekhniku
 • @szczurobronny 12:08:18
  http://zeit-zum-aufwachen.blogspot.ch/2014/12/achtung-eilmeldung-false-flag-in-der.html
 • Jesli USA...
  Емельянов: если США начнут поставку оружия Киеву, Госдума снова разрешит президенту использовать войска на Украине

  Jemelianow : Jesli USA podejma dostawy broni dla Kijowa, Duma zezwoli prezydentowi wprowadzic wojska na Ukraine"

  czytaj dalej: http://topwar.ru/64674-emelnov-esli-ssha-nachnut-postavku-oruzhiya-kievu-gosduma-snova-razreshit-prezidentu-ispolzovat-voyska-na-ukraine.html
 • @szczurobronny 12:26:21
  "Policja ustaliła tożsamość napastnika, który wziął zakładników w Sidney.
  Australijska policja ustaliła tożsamość człowieka, który wziął zakładników w kawiarni w Sidney - podają media.
  Policja poprosiła jednak dziennikarzy, aby nie ujawniali jego nazwiska.
  W poniedziałek uzbrojony mężczyzna w sklepie-kawiarni Lindt w centrum Sidney wziął zakładników i zmusił ich do wywieszenia flagi, na której widnieje napis „shahada” - świadectwo wiary w Allaha i misję prorocką Mahometa.
  W kawiarni najprawdopodobniej pozostaje 30 zakładników. Policja potwierdziła, że sześciu zakładnikom udało się uciec."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_15/Policja-ustalila-tozsamosc-napastnika-ktory-wzial-zakladnikow-w-Sidney-4996/
  ---
  - amerykanizacja wychodzi Australii bokiem
 • @szczurobronny 12:26:21
  "Rosja zwiększyła sprzedaż uzbrojenia o 20%.
  Rosja w 2013 roku zwiększyła sprzedaż swojego uzbrojenia o 20% i w ten sposób stała się jedynym krajem w świecie, któremu udało się znacząco poprawić swoje wskaźniki w tej dziedzinie.
  Dane na ten temat opublikowano w raporcie "100 największych kompanii produkujących uzbrojenie i oferujących usługi w dziedzinie obronności", który 15 grudnia opublikował Sztokholmski Instytut Badań nad Pokojem (SIPRI).
  W raporcie zauważono, że Rosja osiągnęła tak wysokie rezultaty głównie dzięki gwałtownemu wzrostowi zamówień państwowych. Największy wzrost zanotowała korporacja "Taktyczna broń rakietowa" (wzrost o 118%), koncern PWO Almaz-Antej (34%) i Połączona Korporacja Lotnicza (20%).
  Realne wielkości sprzedaży rosyjskich producentów mogą być jeszcze wyższe od danych SIPRI, gdyż szwedzki instytut wykorzystuje tylko informacje z otwartych źródeł.
  Autorzy raportu wyliczają, że w świecie wartość sprzedaży uzbrojenia spada już trzeci rok z rzędu i w 2013 zmniejszyła się o 2% wynosząc 402 mld dolarów amerykańskich.
  Największy spadek zanotowali producenci z Włoch (15%) i USA (5%). Mimo to amerykańskie kompanie zachowują prowadzenie w globalnym spisku top-100. Pierwsze miejsca zajmują: grupa Lockheed Martin (sprzedaż o wartości 35 mld dolarów) i koncern Boeing. W pierwszej dziesiątce znajdują się wyłącznie amerykańskie i europejskie firmy. Rosyjski Almaz-Antej zajmuje 12. miejsce.
  Raport SIPRI nie bierze pod uwagę Chin z powodu braku wiarygodnych informacji na temat tego kraju."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/rosja-zwiekszyla-sprzedaz-uzbrojenia-o-20-
 • Artykul premiera Miedwiediewa...
  13:27 15 декабря 2014
  Программная статья Медведева об Украине. Главные тезисы
  Artykul programowy (premiera) Miedwiedewa na temat Ukrainy.Glowne tezy
  czytaj dalej:http://tvrain.ru/articles/programmnaja_statja_medvedeva_o_ukraine_glavnye_tezisy_-379425/
 • @1abezmetki 12:34:11
  "Delegacja ONZ przybyła do Rostowa, gdzie odwiedzi ukraińskich uchodźców.
  Przedstawiciele ONZ przybyli do Rostowa nad Donem, gdzie w poniedziałek spotkają się z miejscowymi władzami a następnie odwiedzą uchodźców z Ukrainy - poinformował przedstawiciel rządu obwodu rostowskiego Aleksander Titow.
  Według danych rostowskiej administracji, na dzień dzisiejszy w obwodzie przebywa ponad 39 tys. ukraińskich obywateli, z nich w obozach dla uchodźców - 1314, a pozostali - u krewnych oraz w rodzinach mieszkańców regionu. Łączna liczba ukraińskich uchodźców w Rosji przekracza 830 tys. osób."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_15/Delegacja-ONZ-przybyla-do-Rostowa-gdzie-odwiedzi-ukrainskich-uchodzcow-8138/
 • @szczurobronny 12:35:39
  " Myślę że USA potrzebują pieriestrojki. Jeśli rozumiecie co mam na myśli ..."
  http://cs622720.vk.me/v622720484/10ac9/6Yg15q8CXcM.jpg
 • @szczurobronny 12:42:09
  "O wizycie Petro Poroszenki w Polsce.
  O wizycie Petro Poroszenki w Polsce korespondent „Głosu Rosji” Leonid Sigan rozmawiał z doktorem Marcinem Domagałą, ekspertem Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych.
  Zgodnie z zapowiedzią, na zaproszenie Bronisława Komorowskiego przybędzie do Warszawy z wizytą prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Wizyta odbędzie się na tle poważnego kryzysu politycznego i gospodarczego w tym kraju. Przy czym podejście do sytuacji na Ukrainie pokazało znaczne różnice w stanowiskach państw europejskich, ujawniły się podziały co do możliwych skutków konfliktu, jak i polityki wobec Rosji. Co według Pana posłużyło powodem tej wizyty i jakie mogą być jej wyniki?
  Przypomnijmy, że jest to już druga wizyta prezydenta Poroszenki w Polsce. Pierwsza, bardzo kurtuazyjna i wręcz symboliczna, miała miejsce tuż po jego wyborze na urząd prezydenta. Ta wizyta ma charakter już dużo bardziej roboczy. Jej celem jest, oprócz kwestii bieżących, na przykład podpisanie przez Polskę dokumentu, który ratyfikuje część polską umowy stowarzyszeniowej między Ukrainą a Unią Europejską. Będą również spotkania na szczeblu przedsiębiorców, będą tego rodzaju kwestie tutaj omawiane – to jest kolejna rzecz. Będzie spotkanie z dowódcą wielonarodowej brygady litewsko-polsko-ukraińskiej. Ale będzie również przemówienie w polskim parlamencie i tutaj padają różnego rodzaju oceny, co zostanie powiedziane. Natomiast przede wszystkim ta wizyta ma charakter gruntujący dotychczasową polsko-ukraińską współpracę, a także bardzo solidne zaangażowanie się polskich polityków, polskiej dyplomacji na rzecz strony ukraińskiej w obecnym konflikcie w tym państwie..."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_15/O-wizycie-Petro-Poroszenki-w-Polsce-6869/
 • @szczurobronny 12:47:38
  "Podróbce prezydenta - podróbka koali"
  http://cs7065.vk.me/c621120/v621120484/40a0/bC4Kdp40zIU.jpg
 • @szuwarek14 12:53:17
  od kacapa z M.
  "Medwwedew: "Utrata obywatelami Ukrainy mozliwosci pracy w Rosji zaskutkuje stratami wiecej 13 mlrd $ dla Ukrainy." Legko powiedziane w odpowiedzi na kolejne banderowskie pomysly o "zamknieciu granicy".
  "Od poczatku 2014 roku do Rosji przyjechalo dodatkowo 4 mln obywateli Ukrainy. Zdecedowanan wiekszosc do pracy"
  "Pieniedzy zarabiane obywatelami Ukrainy w Rosji to 7% dochodu narodowgo Ukrainy".
  "Przez dzialania rzadu Ukrainy "szare" pracownicy z Ukrainy prace bez patenta nie dostana." (Rosja wprowadza nowe regulacje z praca obcokrajowcow. Musza teraz juz ubiegac sie o patent (kupowac jego). Ale obywateli panstw nie mamjacych umowy w ramkach WPN (a Ukraina nie podpisala takiej umowy) nie moga ubiegac sie o patent, czyli zeby dostac prace beda musiali najpierw dostac wize biznesowa, potemzebrac duzo dokumentow, a pracodawca bedzie musial udowodnic ze nikogo z obywateli Rosji na to miejsce pracy chtnych nie ma)
  "Jestem czekaw, czy rzad Ukrainy uwzglednil te wypadajace dochody rodzin obywateli Ukrainy i nowy dodatkowy czezar na budzet?"
 • @szuwarek14 12:56:33
  cd."Po zamordowaniu calego bataljonu pskowskich spadochraniarzy mozno odpoczac. "

  https://pbs.twimg.com/media/B43ymiDCUAAxicM.jpg
 • @szuwarek14 12:57:46
  Lubański: "Dziecko oligarchiczno-kryminalnego reżimu.
  Naiwni Polacy oczekują, iż prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas swej wizyty w Polsce 17-18 grudnia skorzysta się z sytuacji i poprosi na cały głos w duchu prawdy dziejowej przebaczenia za zbrodnie OUN-UPA dokonane na narodzie polskim w czasie II wojny światowej. Takie rzeczy fantastyczne od prezydenta Poroszenki mogą wymagać tylko ludzie, nie znające realia polityki ukraińskiej i kulisy tej polityki.
  Bo Poroszenko-Walcman - to typowy spryciarz i dziecko oligarchiczno-kryminalnego reżimu na Ukrainie. W warunkach mafijnych uczciwego biznesu na Ukrainie nie było. Zarabiać miliony USD na Ukrainie miała prawo tylko na samym początku mafia prezydenta Kuczmy, a potem mafia prezydentów Juszczenko i Janukowycza.
  Jeszcze za rządów Juszczenki - król czekolady i mediów Poroszenko wybrał ideologię OUN-Bandery w swoim polu informacyjnym i politycznym. Wyborowi takiej pozycji sprzyjały nie tylko bliskie kontakty z prezydentem wszystkich banderowców Juszczenką lecz także wsprarcie lobby żydowskiego Kongresu USA linii zbliżenia z integralnym nacjonalizmem ukraińskim "Swobody". Bo Żydom USA zależało na wsparcie diaspory ukraińskiej w Ameryce i Kanadzie. Wspierając ukraińskich spadkobierców OUN-UPA na Ukrainie i na świecie Poroszenko miał wszystkie atuty, aby wygrać wybory prezydenckie na Ukrainie w maju 2014 roku.
  Jego neobanderowski "5 Kanał" za lata swego funkcjonowania manipulował historią II wojny światowej i przedstawiał zbrodniarzy OUN-UPA jako nieskazitelnych bohaterów o wolność i niepodległość Ukrainy. To o jakim przebaczeniu może być mowa podczas przyjacielskiej wizyty prezydenta Ukrainy Poroszenki w Polsce? Takiemu prezydentowi tylko rączki całować, a nie wspominać o rzeziach OUN-UPA, dokonanych na narodzie polskim."
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2123:lubaski-dziecko-oligarchiczno-kryminalnego-reimu
  http://www.kronikanarodowa.pl/images/stories/poroszenkonazi.jpg
 • skrot informacji z 14 grudnia...
  http://real-info.info/svodka-press-tsentra-narodnoj-militsii-lnr/7636-svodka-press-tsentra-nm-lnr-za-13-12-2014

  Сводка пресс-центра НМ ЛНР за 14.12.2
  Skrot info.centrum prasowego...
 • @szczurobronny 12:59:07
  może spiszmy komu Polska nie wypłaca odszkodowań ani dodatków, gdzie tylko na świecie jest międzynarodowy parch tam łachudry z zarządu Polski kierują strumień pieniędzy. Polska jak cichodajka, mieżdunarodna
 • @szczurobronny 13:00:40
  skandalem jest III RP klon RP z lat 1945–1952, te same pejsate kliki przy władzy tylko teraz nazwali się demokratami
 • @szczurobronny 10:55:53 Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
  Ja traktuję b. ostrożnie badania socjologiczne w Ukrainie. Trwa tam wojna, funkcjonuje cenzura, więc rzetelność tych informacji jest wątpliwa.
 • @szczurobronny 10:58:51 Dobrze pisałem
  Mużeńko łże jak pies, bo jego żołnierze wcale nie mają ochoty wracać a front, a wielu z nich całymi oddziałamy ucieka z frontu.
 • @1abezmetki 13:03:55
  "- tam jest mapa Rosji, mogę dać w prezencie
  - to znaczy ja powinienem wiedzieć gdzie jest Krasnodarski kraj a gdzie Permski ?
  - tak, bo jak mówisz o Rosji to wypada znać ten kraj"
  http://cs7065.vk.me/c621120/v621120484/4099/rv0cjxMuOBc.jpg
 • @jazmig 13:10:47
  "Miedwiediew omówił z premierem Chin stosunki dwustronne.
  Szef rosyjskiego rządu Dmitrij Miedwiediew i premier rady państwowej ChRL Lǐ Kèqíang przeprowadzili rozmowy w Astanie, na których przed spotkaniem szefów rządów Szanghajskiej Organizacji Współpracy poruszyli kwestię stosunków dwustronnych.
  Rosyjski premier podziękował partnerowi za udział w forum „Otwarte innowacje”: „Moim zdaniem, było to interesujące. Został podpisany znaczący pakiet dokumentów, charakteryzujący wszystkie aspekty naszej współpracy, obecnie pracujemy nad wcieleniem ich w życie”.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_15/Miedwiediew-omowil-z-premierem-Chin-stosunki-dwustronne-9409/
 • @szuwarek14 13:12:12
  "Demonstracja w obronie pokoju.
  Około 3,5 tysiąca osób demonstrowało w Berlinie w obronie pokoju zagrożonego ich zdaniem przez politykę państw zachodnich. Demonstranci domagali się m.in rozwiązania NATO. Krytykowali też prezydenta Niemiec Joachima Gaucka oskarżając go o podżeganie do wojny.
  Demonstranci przeszli z berlińskiego dworca głównego przed Pałac Bellevue, czyli siedzibę prezydenta Niemiec. Na transparentach mieli hasła typu „Nie dla wojny”, „Nie zabijaj” albo „Prezydencie ściągnij z głowy żelazny hełm”.
  Niemieckie organizacje pacyfistyczne krytyczne wobec Zachodu i NATO, a także lewica (Die Linke) atakują prezydenta Gaucka za jego niedawne wypowiedzi na temat polityki międzynarodowej. W ostatnich miesiącach ostro krytykował on Rosję, wzywał też Niemcy to „wzięcia większej odpowiedzialności za wydarzenia na świecie”, w ostateczności także do działań militarnych. W lewicowych środowiskach słowa Gaucka uznano za podżeganie do wojny."
  http://wolnemedia.net/polityka/demonstracja-w-obronie-pokoju/
 • @szuwarek14 13:21:29
  " - USA są gotowe do przyjacielskiego i równoprawnego dialogu z Rosją.
  - a co tam masz ?
  - trochę sankcji żeby zainicjować dialog"
  http://cs7065.vk.me/c621120/v621120484/4073/nNvCMjPmngo.jpg
 • @szuwarek14 13:25:04
  "Parlament i premier byli podsłuchiwani.
  W Norwegi wybuchł skandal związany z podsłuchiwaniem rozmów telefonicznych prowadzonych z budynku Stortingu, czyli Parlamentu. W pobliżu jego siedziby odkryto pomieszczenie, w którym były zainstalowane urządzenia podsłuchowe.
  Jak donosi największy dziennik kraju „Aftenposten”, wydaje się, że zasięgiem tych podsłuchów były objęte również znajdujące się w promieniu kilometra kancelaria premiera, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz główny bank kraju – Bank Norwegii.
  Według wstępnych ocen, urządzenia te nie należą do żadnej z norweskich służb specjalnych ani też norweskiej instytucji państwowej. Zgodnie z prawem, z podsłuchów takich może korzystać cywilny norweski kontrwywiad – PST oraz mało znana instytucja o nazwie Narodowy Urząd Bezpieczeństwa – NSM.
  „Aftenposten” informuje, że norweskie służby specjalne i policja – zawiadomione o odkryciu dokonanym prawdopodobnie przez osoby prywatne – rozpoczęły już dochodzenie. Przedstawiciel PST Arne Christian Haugstöyl powiedział, że jest wiele potencjalnych podmiotów mogących uzyskać taki sprzęt – od osób prywatnych po instytucje państwowe. Ministerstwo Sprawiedliwości natomiast odmówiło jakichkolwiek komentarzy tej sprawy."
  http://wolnemedia.net/polityka/parlament-i-premier-byli-podsluchiwani/
 • @szuwarek14 13:27:26
  Waszyngton protest przeciwko nadużywaniu broni przez policję
  http://cs7065.vk.me/c621127/v621127575/3aab/pfeFLzVK0-Y.jpg
 • @szuwarek14 13:27:26
  "Rząd USA szykuje się na katastroficzne zdarzenie.
  Ekonomista Martin Armstrong twierdzi, że zakup zestawów surwiwalowych dla tysięcy pracowników, którzy nadzorują system bankowy Departamentu Skarbu USA może być związany z pewnego rodzaju krytycznym zdarzeniem typu „Mad Max”.
  Wcześniej w ubiegłym tygodniu okazało się, że Departament Skarbu wydał 200 000 dolarów na zestawy surwiwalowe, które mają być dostarczone do każdego dużego banku w Stanach Zjednoczonych. Zestawy mają zawierać koc słoneczny, batony wysokokaloryczne, tabletki do oczyszczania wody, maskę przeciwpyłową, bandaże, leki oraz wiele innych przedmiotów.
  „Te alarmowe zestawy będą dla każdego pracownika w Urzędzie Kontroli Waluty (OCC), która opiniuje na miejscu banki w całym kraju” – poinformował Washington Free Beacon.
  Armstrong, który poprawnie przewidział krach, Czarny Poniedziałek 1987 roku, jak również rosyjską zapaść finansową 1998 roku, pisze, iż ruch ten jest „bardzo dziwny” i brzmi „jakby przygotowywali się na zdarzenia typu MadMax”.
  Armstrong dodaje, że zakup zestawów przetrwania może być związany z kryzysem, który ma wyłonić się z upadku europejskich banków.
  „Podatki i regulacje niszczą europejską gospodarkę w zastraszającym tempie. To z kolei prowadzi do niespłacania kredytów i dalszego osłabienia systemu bankowego, na który żądają jeszcze więcej podatków”, pisze Armstrong.
  […] Armstrong napisał wcześniej o możliwości zaistnienia takiego zdarzenia, w wyniku załamania się systemu opieki społecznej. „Co się dzieje, gdy rząd upadnie, a ludzie są zupełnie na to nieprzygotowani, ponieważ nigdy nie przyszło im na myśl to, że rząd może upaść?” pytał ekonomista.
  W zeszłym miesiącu, Armstrong, będący bohaterem nadchodzącego filmu The Forecaster, przewidział również, że kryzys zadłużenia spowoduje chaos na rynkach finansowych około roku 2015, a także w wyniku rozwarstwienia społecznego około 2016 roku masowe powstania w Ameryce."
  http://wolnemedia.net/gospodarka/rzad-usa-szykuje-sie-na-katastroficzne-zdarzenie/
 • @szuwarek14 13:35:11
  Do Pierwomajska dostarczono humanitarną pomoc.
  http://novorossia.su/ru/node/10985
  http://www.youtube.com/watch?v=W2dF04kllSE
 • @szczurobronny 13:40:10
  "Rosja nie przepuściła ok. 20 ton owoców i warzyw z Serbii.
  Federalna Służba Kontroli Weterynaryjnej i Fitosanitarnej nie przepuściła do Rosji około 20 ton jabłek i kapusty pekińskiej z Serbii podczas próby ich przewiezienia bez certyfikatu fitosanitarnego - podaje dzisiaj zarząd resortu w obwodzie twerskim i pskowskim.
  Cofnięta partia została wysłana do kraju eksportującego.
  Rosja na rok wprowadziła zakaz importu żywności z krajów, które z kolei wprowadziły sankcje wobec Moskwy: USA, krajów unijnych, Kanady, Australii i Norwegii. Na czarnej liście znalazła się wołowina, wieprzowina, drób, owoce morza, warzywa, owoce, sery i nabiał."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_15/Rosja-nie-przepuscila-ok-20-ton-owocow-i-warzyw-z-Serbii-8501/
 • @szuwarek14 13:43:11
  "Izrael wspiera dżihadystów w Syrii.
  Obserwatorzy ONZ znajdujący się na wzgórzach Golan opublikowali grupę raportów, w których opisują kontakty izraelskiej armii z siłami tzw. „rebeliantów” w Syrii. Fragmenty ostatniego z nich, przekazanego Radzie Bezpieczeństwa ONZ w zeszłym tygodniu, opublikował izraelski dziennik „Haaretz”.
  „Izraelskie wojsko utrzymuje od ponad 18 miesięcy kontakty z syryjskimi rebeliantami, walczącymi z siłami reżimu prezydenta Baszara Al-Assada w tym z dżihadystami z powiąza­nego z Al-Kaidą Frontu al Nusra” – czytamy w raporcie. Obserwatorzy zauważyli, że Izrael udziela „rebeliantom” zarówno pomocy medycznej, jak i towarowej. Przez granicę na teren Izraela przewożeni są ludzie, którzy odnieśli rany w walkach z siłami wiernymi Baszarowi Al-Assadowi, w drugą stronę idą towary dostarczane rebeliantom do strefy zdemilitaryzowanej.
  Obserwujący konflikt w Syrii utrzymują, że około 300 metrów od przygranicznych posterunków Izraelczyków istnieje obóz zorganizowany przez około 70 rodzin opozycjonistów. Syryjski rząd uważa go za „bazę dla zbrojnych terrorystów przekraczających granicę do Izraela” i ma w tym wiele racji. Według ONZ, przebywają tam uzbrojeni opozycjoniści, a w obozie dochodziło do rozładunku ciężarówek z bronią. W pobliżu został również zaobserwowany pojazd zaopatrzony w broń przeciwlotniczą.
  Widziano również spotkanie izraelskich żołnierzy z uzbrojonymi „rebeliantami”, do którego doszło w marcu bieżącego roku w odległości około 2 km od izraelskiego osiedla Ramat Magszimim. Spotkanie miało miejsce w pobliżu punktu obserwacyjnego ONZ nr 85. Natomiast w czerwcu miało dojść aż do 59 takich spotkań. Przy ich okazji rebelianci przekazali Izraelowi 89 rannych bojowników.
  ONZ podczas publikacji ostatniego raportu podkreśliło, że opracowanie go było mocno utrudnione z powodu działań zbrojnych toczących się na terytorium Syrii."
  http://wolnemedia.net/polityka/izrael-wspiera-dzihadystow-w-syrii/
 • @szczurobronny 13:46:04
  "Kirgistan przygotowuje ustawę antyhomoseksualną.
  W Kirgistanie kolejne etapy legislacyjne gładko pokonuje ustawa pociągająca za sobą negatywne konsekwencje dla dyskryminowanych społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transgenderycznych (LGBT), potęgując obawy o możliwość gwałtownego pogorszenia się ogólnej sytuacji w zakresie przestrzegania praw człowieka w tym kraju.
  15 października ustawodawcy w Kirgistanie poparli przyjęcie ustawy nakładającej kary za „akceptację związków nieheteroseksualnych”. W pierwszym czytaniu projektu ustawy 79 parlamentarzystów zagłosowało za wprowadzeniem jej w życie, a jedynie siedmiu przeciwko.
  Dla osób z kręgu LGBT proponowany akt prawny byłby jednym z najbardziej dotkliwych w regionie, nawet bardziej surowym niż rosyjska „ustawa antygejowska”, na której, zdaniem krytyków, wzorowali się posłowie. Projekt ustawy zatytułowanej „o wprowadzeniu uzupełnień do niektórych aktów ustawodawczych Republiki Kirgiskiej” przewiduje wysokie grzywny i kary pozbawienia wolności dla „rozpowszechniających informacje o związkach homoseksualnych”.
  Jeśli ustawa zostanie przyjęta po zaakceptowaniu jej projektu w drugim i trzecim czytaniu w nadchodzących miesiącach, ograniczy wolność słowa i zgromadzeń dla działaczy, dziennikarzy i członków środowisk LGBT. Żeby ustawa weszła w życie, poza jej przyjęciem w następnych czytaniach, musi zostać podpisana przez prezydenta Kirgistanu Ałmazbeka Atambajewa. W przypadku odmowy podpisania ustawy przez prezydenta może ona zostać uchwalona przez rząd większością 2/3 głosów. Projekt ustawy został wniesiony do parlamentu w marcu 2014 roku..."
  http://wolnemedia.net/prawo/kirgistan-gotuje-sie-do-przyjecia-ustawy-antygejowskiej/
  ---
  -no to US Army podpadnie pod tę ustawę
 • @szuwarek14 13:49:29
  http://s29.postimg.org/y4wqahc5z/2012_03_01_Gay_Male_Soldier_Homecoming_Kiss1.jpg
 • @szczurobronny 14:02:26
  "Lotniska na wschodzie Ukrainy zostaną zamknięte na czas nieokreślony.
  Lotniska w Charkowie, Dniepropietrowsku i w Zaporożu nie wznowią pracy w związku z „zagrożeniem dla lotnictwa cywilnego” - podaje strona państwowej służby lotniczej Ukrainy. „Na dzień dzisiejszy okres obowiązywania zakazu nie jest ustalony” - czytamy w komunikacie.
  Państwowa Służba Lotnicza Ukrainy już po raz kolejny zamyka ukraińskie lotniska. Od maja zawieszono między innymi połączenia lotnicze z Donieckiem. Poza tym, w maju zawieszono loty na kierunkach Charków-Moskwa, a w grudniu - Dniepropietrowsk-Moskwa.
  Wcześniej poinformowano, że zakaz lotów w Zaporożu, Dniepropietrowsku i Charkowie będzie obowiązywał do 16 grudnia."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_15/Lotniska-na-wschodzie-Ukrainy-zostana-zamkniete-na-czas-nieokreslony-3260/
  ---
  - głowice zwożą ?
 • @szuwarek14 14:04:30
  "Ministerstwo Obrony Rosji rozpoczyna zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia na południu Rosji.
  Biuro prasowe Południowego Okręgu Wojskowego poinformowało o rozpoczęciu zakrojonych na dużą skalę zbiorek dowództwa wojskowego, w których udział weźmie około 200 generałów i oficerów.
  Zbiórka odbędzie się w obwodzie rostowskim i potrwa do 17 grudnia. Oprócz wykładów i seminariów, na uczestników czekają praktyczne manewry z bojowymi ćwiczeniami strzeleckimi.
  Ukraińskie władze i dowództwo NATO wielokrotnie oskarżało Rosję o to, że z terytorium obwodu rostowskiego na wschód Ukrainy przedostają się wojska i sprzęt wojskowy. Rosyjskie władze odrzucają te oskarżenia."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_15/Ministerstwo-Obrony-Rosji-rozpoczyna-zakrojone-na-szeroka-skale-cwiczenia-na-poludniu-Rosji-5657/
 • @szczurobronny 14:29:00
  http://cs625619.vk.me/v625619628/11b77/DDru60gWP2M.jpg
 • @szuwarek14 14:33:30
  Zakarpacie to Rusini
  http://cs7065.vk.me/c622322/v622322279/dcf0/zyWKy2Cs2gU.jpg
 • @szuwarek14 14:35:49
  "„Dzień Gniewu” w Nowym Jorku.
  W Nowym Jorku odbywają się protesty przeciwko samowoli policji poświęcone czarnoskóremu mężczyźnie, którego zastrzelił przez przypadek policjant w Brooklynie, 43-letniemu Ericowi Garnerowi, zaduszonemu przez policjanta i 18-letniemu Michaelowi Brownowi, zastrzelonemu w sierpniu w Ferguson w stanie Missouri."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_14/photo-Dzien-Gniewu-w-Nowym-Jorku-2576/

  http://cdn.ruvr.ru/2014/12/14/1498798567/AP275405175475.jpg
  http://cdn.ruvr.ru/2014/12/14/1498798563/RIAN_02543806.HR.ru.jpg
  http://cdn.ruvr.ru/2014/12/14/1498798591/AP733996824482.jpg
 • @nana 14:39:08
  wszyscy są zaniepokojeni sytuacją którą nam tu USA pichci
 • @szuwarek14 14:39:58
  "Czterej jeźdźcy Apokalipsy "
  http://cs623319.vk.me/v623319089/102ae/exfhTBYoTQ4.jpg
 • @szuwarek14 14:45:37
  "Rosyjscy ambasadorowie zostali wezwani do MSZ Szwecji i Danii.
  Szefowa MSZ Szwecji Margot Wallström oznajmiła, że ambasador Rosji w Sztokholmie został wezwany do szwedzkiego resortu polityki zagranicznej w związku z lotem rosyjskiego samolotu nad akwenem Bałtyku.
  Ministerstwo Obrony Rosji zdementowało wcześniej informacje zachodnich mediów o tym, że rosyjski samolot wojskowy ledwie nie zderzył się z samolotem pasażerskim, który wyleciał z Kopenhagi. Do incydentu doszło rzekomo w pobliżu szwedzkiego miasta Malmo.
  Poza tym, według informacji mediów, powołujących się na szefa duńskiego MSZ Martina Lidegaarda, do resortu dyplomatycznego Danii został wezwany ambasador FR w Kopenhadze."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_15/Rosyjscy-ambasadorowie-zostali-wezwani-do-MSZ-Szwecji-i-Danii-5291/
  ---
  - Psychoeuropa na smyczy USraela
 • @szczurobronny 14:47:23
  Amerykanie to ci tubylcy w żydowskiej bazie wojskowej zwanej USA ?
 • @szczurobronny 14:47:23
  http://cs623319.vk.me/v623319015/c70b/J7ZgXu5WFnI.jpg
 • @szuwarek14 14:50:20
  Słynny pokłon Poroszenki w Australii.
  Ćwiczysz łachu, ćwiczysz !
  http://www.youtube.com/watch?v=uUbTJcR--uc
 • @szczurobronny 17:13:22
  niezły cyrk odstawił z tym torturowaniem dzięki czemu dostał tekę
  Ministra młodzieży i sportu, teraz może wpajać dzieciom faszyzm bez przeszkód
 • @szuwarek14 17:33:09
  "W Turcji zatrzymano podejrzanych o spisek antyrządowy.
  Ponad 20 osób zatrzymano w Turcji pod zarzutem spiskowania przeciwko władzom kraju. Według policji, wśród nich są władze i producenci jednej ze stacji telewizyjnych i scenarzyści programów telewizyjnych.
  Aresztowano również redaktora naczelnego dużej gazety ZamanEkrema Dumanlı. Od rana jego biuro jest przeszukiwane. Przed budynkiem zgromadziło się kilkuset pracowników i czytelników gazety, którzy wykrzykują hasła o wolności prasy."
  http://wolnemedia.net/polityka/w-turcji-zatrzymano-podejrzanych-o-spisek-antyrzadowy/
 • @szuwarek14 17:40:12
  http://s11.postimg.org/bsrhk8mz7/cropped_9012f6ef2ac75eb89a2994703d6227fe192ca5c8.jpg
 • @szczurobronny
  „Die Welt”: Bruksela nie chce przyjąć Poroszenki. „Nie może się skarżyć na brak uwagi. To nie jest właściwy moment” Przed nadchodzącymi Świętami robi się gorąco na dyplomatycznej linii Bruksela – Kijów. Unia Europejska i Ukraina kłócą się o właściwą strategię wobec Rosji – pisze niemiecki dziennik „Die Welt”.
  Według gazety rząd w Kijowie domaga się zaostrzenia polityki wobec Rosji. Unia się jednak kryguje. Ministrowie spraw zagranicznych państw UE postanowili dziś, że nie zaostrzą– jak na razie - sankcji gospodarczych wobec zaanektowanego przez Rosję Krymu, ku wielkiemu rozczarowaniu premiera Ukrainy Arsenijego Jaceniuka, który przybył dziś do Brukseli na inauguracyjne posiedzenie Rady Stowarzyszenia UE-Ukraina.
  Nowe sankcje wobec Krymu, nad którymi wciąż pracuje UE, przewidują wprowadzenie zakazu sprzedaży technologii wydobycia ropy i gazu, a także zaprzestanie działalności europejskich firm turystycznych na półwyspie. Wśród propozycji nowych restrykcji znalazł się również zakaz nabywania czy finansowania przez obywateli UE firm na Krymie. Kiedy zostaną wprowadzone nie wiadomo.
  Jak twierdzi „Die Welt” władzom w Kijowie to i tak nie wystarczy. Domagają się „stanowczych działań.”
  To czysto symboliczna akcja. Należy sięgnąć po ostrzejszą broń, choćby wykluczenie Rosji z systemu płatności Swift. Unia ma wizję relacji z Rosją, ale zero strategii. To ogromny problem
  —podkreślił ambasador Ukrainy przy UE, Konstantin Jelissejew. Na tym jednak nie koniec sporu. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zamierzał wziąć w czwartek udział w szczycie UE w Brukseli.
  Dano mu jednak jednoznacznie do zrozumienia, że nie zostanie przyjęty
  —pisze niemiecki dziennik. Oraz zaznacza, że jeden z brukselskich dyplomatów tłumaczył to „brakiem konieczności takiego spotkania”. I to mimo iż sytuacja na Ukrainie i pomoc dla tego kraju będą głównym tematem szczytu. Poroszenko może, jeśli chce, wziąć udział w spotkaniu przywódców centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej (EPL). To byłoby jednak zdecydowanie poniżej jego rangi.
  Pan Poroszenko nie może się skarżyć na brak uwagi z naszej strony. Teraz taka wizyta byłaby nie na miejscu. To nie ten moment
  —miał powiedzieć anonimowy dyplomata w rozmowie z „Die Welt”. Według gazety za odmową kryje się obawa, że włączenie ukraińskiego prezydenta do obrad zaszkodzi dialogowi z Rosją.
  Nie wszystkie kraje UE uważają, że obecny, dość stanowczy, kurs wobec Rosji jest właściwy. Wizyta Poroszenki może pogorszyć wewnętrzny spór
  —dodaje niemiecki dziennik. Oraz wskazuje, że Poroszenko został dopiero w lipcu przyjęty na szczycie UE w Brukseli.
  Tu tkwi zasada sporu. Poroszenko uważa, że Putin miał czas i okazję przedstawić swój punkt widzenia na szczycie G20 w połowie listopada w Brisbane. I to wystarczy. Po co znów wyciągać do niego rękę
  —tłumaczy „Die Welt”. Zdaniem gazety Ukraińcy obawiają się, że Unia zniesie sankcje nałożone na Rosję i zaakceptuje stan faktyczny, czyli aneksję Krymu oraz zajęcie przez rosyjskich dywersantów wschodniej Ukrainy.
  Ryb, Welt.de
 • @szuwarek14 17:41:54
  "Na Krymie może zostać rozmieszczona broń jądrowa.
  Krym został częścią Rosji, która zgodnie z Układem o nieproliferacji broni jądrowej może dysponować bronią jądrową. Poinformował o tym szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.
  Jak powiedział minister, Moskwa może zarządzać swoim arsenałem jądrowym zgodnie ze swoimi interesami i swoimi zobowiązaniami wynikającymi z prawa międzynarodowego.
  Krym stał się rosyjskim regionem po referendum, jakie odbyło się tam 16 marca. Ponad 96% głosujących mieszkańców półwyspu opowiedziało się za zjednoczeniem z Rosją."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_15/Na-Krymie-moze-zostac-rozmieszczona-bron-jadrowa-4884/
 • @szuwarek14 17:47:19
  " - W 1779 roku powstało pierwsze na świecie wolne i demokratyczne państwo - USA
  - Aha a po 90 latach zniosło niewolnictwo"

  http://cs7065.vk.me/c621120/v621120484/423e/ZJwQKANwRQI.jpg
 • @szczurobronny 14:57:27
  Tysiące Niemców protestuje przeciwko islamizacji kraju. Merkel: „To rasizm i podżeganie do nienawiści” http://media.wpolityce.pl/cache/b8/41/b841900a26b4154fe84d21612a3143fb.jpg W ubiegły poniedziałek w Dreźnie ponad 10 tys. osób protestowało przeciwko napływowi do Niemiec wyznawców islamu. Demonstrację zorganizował sojusz „Patriotyczni Europejczycy przeciwko islamizacji Zachodu” (Pegida). Dziś wieczorem mają się odbyć kolejne protesty. W co najmniej 17 miastach. Władzom w Berlinie to nie pasuje. Kanclerz Angela Merkel nazwała marsze wyrazem „rasizmu”, a minister sprawiedliwości Heiko Maas (SPD) „hańbą” dla kraju.
  Według niego agitacja przeciwko imigrantom i uchodźcom w Niemczech osiągnęła „nowy stopień eskalacji”.
  Wśród uczestników demonstracji znajdują się z pewnością osoby „uwiedzione” przez organizatorów i ciągle jeszcze otwarte na racjonalne argumenty. W antyislamskich marszach uczestniczą jednak również osoby o „jednoznacznych skłonnościach do ksenofobii”. To wstrętne i ohydne
  —powiedział Maas w wywiadzie z „Süddeutsche Zeitung”. Uczestnicy protestów zamierzają domagać się dziś, jak już w ubiegłych tygodniach, zaostrzenia przepisów o przyznawaniu azylu uchodźcom z krajów muzułmańskich. I w przeciwieństwie do tego, co twierdzi szef niemieckiego resortu sprawiedliwości, większość z nich to zwykli ludzie, a nie neonaziści.
  To są rodziny z dziećmi, emeryci. Ludzie mają dość islamistów z niemieckim paszportem, rozdających Koran na ulicach i wysyłających bojowników do Syrii
  —pisze dziennik „Rheinischer Merkur”. Kolejnym powodem jest znaczny wzrostliczby uciekinierów z Syrii i Iraku starających się o azyl polityczny w Niemczech. W tym roku liczba uchodźców ma przekroczyć 200 tys. Byłby to najwyższy poziom azylantów od połowy lat 90.
  Władze lokalne nie radzą sobie z opieką nad przybyszami. W Berlinie i innych miastach powstają prowizoryczne kwatery w namiotach lub w kontenerach. Według sondażu opublikowanego dziś w tygodniku „Der Spiegel” aż jedna trzecia Niemców uważa, że kraj ulega „postępującej islamizacji”. Dwie trzecie zaś jest przekonana, że rząd w Berlinie za mało robi, by załagodzić obawy obywateli.
  W wypowiedziach dla telewizji publicznej ARD uczestnicy antyislamskich protestów tłumaczyli, że boją się utraty pracy i religijnego fanatyzmu wyznawców islamu. Zapewniali równocześnie, że nie mają nic wspólnego ze skrajną prawicą.
  Mimo tego kanclerz Niemiec Angela Merkel wyraźnie zaznaczyła, że marsze „nie powinny mieć miejsca”.
  Istnieje w tym kraju wolność zgromadzeń i my to szanujemy. Ale w tym kraju nie ma jednocześnie miejsca dla podżegania do nienawiści i rasizmu
  —zaznaczyła.

  Ryb, Spiegel.de, Deutschlandfunk, Polska The Times, Welt.de Ps. W 2050 Polizei zatrzymuje pod Berlinem kierowcę. Jeden gliniarz do drugiego: "Patrz Mohammet, jakie dziwne imię: Hans" Za późno się ocknęli. Niemcy są starzejąca się wygodnicką i leniwą nacją, a muzułmanie-młodzi,silni i drapieżni.Sprawa jest przegrana i oddadzą te swoje germańskie ziemie.
 • @szuwarek14 17:56:09
  kolumna wojsk powstańczych w rejonie Starobieszewa [11.12.14]
  http://www.youtube.com/watch?v=8Ew6sB_mwiI
 • @szuwarek14 14:39:58
  Ponad milion dolarów dla dziennikarki za niesłuszne zatrzymanie przez policję w Stanach Zjednoczonych. A u nas? http://media.wpolityce.pl/cache/d1/b8/d1b85781729c795aff5ed5fa527b2309.jpg Aresztowanie dziennikarki, która robiła zdjęcie jednej z jednostek wojskowych kosztowało podatnika amerykańskiego ponad milion dolarów (1,12 mln) - podaje portal defence24.pl. Powodem jej zatrzymania było sfotografowanie wycofanego ze służby śmigłowca wojskowego, stojącego przy bramie skrzydła lotnictwa ratowniczego.
  Dziennikarka została zatrzymana przez szeryfa hrabstwa Suffolk w stanie Nowy Jork za terroryzm, jako przykład dla innych „prawicowców”. Nancy Genovese pracująca w tym czasie dla portalu internetowego zajmującego się wspieraniem amerykańskich żołnierzy „Support Our Troops” spędziła za kratkami 4 dni. Wyszła dopiero po wpłaceniu kaucji w wysokości 50000 dolarów.
  Milionowe odszkodowanie przyznane dziennikarce nikogo nie raziło. Obrońcy praw człowieka głośno mówili, że żadne pieniądze nie mogą zrekompensować tego, w jaki sposób potraktowano dziennikarkę. Stwierdzono, że „funkcjonariusze nie mogą w ten sposób nadużywać swojej władzy”.
  To bardzo ciekawa informacja w kontekście dziennikarzy zatrzymanych w PKW. Czy im przypadkiem nie należy się jakaś rekompensata?
  źródło: defence24.pl/Wuj
 • @Kula Lis 62 17:58:19
  "Islamizacja Czech za pieniądze z USA.
  Czeski rząd zatwierdził nowy projekt mający na celu propagowanie islamu i walkę z tzw. „islamofobią” w podstawowych i średnich szkołach publicznych w całym kraju – Projekt jest finansowany m.in przez Ambasadę USA w Pradze.
  Program nosi nazwę „muzułmanie w oczach czeskich uczniów” – jest wspierany finansowo przez amerykańskich podatników poprzez dotację z Ambasady USA w Pradze. Departament Stanu USA wspiera propagowanie islamu w innych krajach europejskich… Projekt będzie zawierał szereg wykładów, warsztatów i filmów na temat islamu w celu „zwalczania stereotypów i uprzedzeń na temat muzułmanów.” – W Czechach jest na chwilę obecną mały odsetek muzułmanów, porównywalny procentowo do Polski, dlatego nie dziwią takie działania „dialogu międzykulturowego”
  To nie koniec, projekt składa się z trzech poziomów. Na pierwszym będzie się nauczać się historii islamu, podstawowe pojęcia religijne. Drugi poziom zakłada „uświadomienie” uczniów i nauczycieli, by krytycznie patrzyli na informacje „islamofobiczne”. Trzeci zaś skierowany jest do artystów, którzy chcieliby nagrać przychylny film o muzułmanach, lub stworzenie artystycznych warsztatów i konkursów ukierunkowanych na możliwość integracji muzułmanów w czeskim społeczeństwie.
  Krytycy w Czechach twierdzą, że podstawowym celem projektu jest indoktrynacja dzieci w wieku szkolnym, aby jak największa rzesza uczniów miała wypaczony obraz islamu – „pokój, miłość, tolerancja”.
  Emocje budzi fakt, że Stany Zjednoczone znalazły również środki finansowe aby płacić uczniom w wieku 15-18 lat 250 koron za udział w dwugodzinnym wykładzie na temat islamu."
  http://ndie.pl/islamizacja-czech-za-pieniadze-z-usa/
 • @Kula Lis 62 18:02:26
  a ilu dziennikarzy dostało kulkę i tyle o nich wiadomo ?
 • @szuwarek14 18:05:30
  "Arabska Wiosna i globalna hegemonia USA .18 wrzesień 2012
  Finansowane przez Zachód liczne organizacje pozarządowe pomogły wzniecić bunty społeczne w Afryce Północnej ma Bliskim Wschodzie, aby zainstalować w tamtejszych krajach marionetkowe władze podległe ekonomicznej i politycznej kontroli USA I ich wasali.
  W styczniu 2011 roku oświadczono nam, że Północną Afrykę i Środkowy Wschód ogarnęły "spontaniczne", "lokalne" powstania, które ochrzczono mianem "Arabskiej Wiosny". Dopiero po upływie około czterech miesięcy korporacyjne media przyznały, że za tymi powstaniami stoją Stany Zjednoczone i że nie było w nich niczego "spontanicznego" i "lokalnego".. W numerze New York Timesa z 14 kwietnia 2011 roku ukazał się artykuł zatytułowany "Amerykańskie grupy pomagały w przygotowaniu arabskich powstań". w którym czytamy:


  "Szereg grup i indywidualnych osób bezpośrednio zaangażowanych w rewolty i reformy przetaczające się przez ten region, w tym Młodzieżowy Ruch 6 Kwietnia [April 6 Youth Movement] w Egipcie, Bahrański Ośrodek Praw Człowieka [Bahrain Center for Human Rights] oraz tacy aktywiści, jak Entsar Qadhi, przywódca młodzieży w Jemenie, przeszli szkolenie i uzyskali finansowe wsparcie ze strony takich grup, jak Międzynarodowy Instytut Republikański [International Republican Institute], Krajowy Instytut Demokratyczny [National Democratic Institute oraz niedochodowa organizacja działająca na rzecz praw człowieka z siedzibą w Waszyngtonie Dom Wolności Freedom House..."


  Co się tyczy udziału amerykańskiej organizacji Narodowy Dar dla Demokracji (National Endowment for Democracy; w skrócie NED), w artykule czytamy:


  "Te republikańskie i demokratyczne instytuty są luźno powiązane z partiami Republikańską i Demokratyczną. Zostały stworzone przez Kongres i są finansowane poprzez Narodowy Dar dla Demokracji, który powołano do życia w roku 1983 jako kanał służący do przekazywania subwencji na promowanie demokracji W rozwijających się krajach. Narodowy Dar otrzymuje od Kongresu Stanów Zjednoczonych około 100 milionów dolarów rocznie. Dom Wo1noci również dostaje masę pieniędzy od amerykańskiego rządu, głównie od Departamentu Stanu".


  Biorąc to pod uwagę, trudno byłoby uznać za spekulatywną historię mówiącą, że te powstania były częścią szeroko zakrojonej geopolitycznej kampanii stworzonej na Zachodzie i realizowanej poprzez jego pełnomocników przy wsparciu zakłamanych fundacji i stajni pozarządowych organizacji mających swoje macki na całym świecie.. Jak dalej wykażę, przygotowania do "Arabskiej Wiosny" i globalna kampania, której celem jest osaczenie Rosji i Chin, o czym wspomniałem w raporcie "Środkowy Wschód a potem cały świat" z lutego 201 1 roku, zaczęła się wiele lat wcześniej W finansowanych przez Stany Zjednoczone obiektach treningowych w Serbii oraz W obozach położonych w sąsiednich krajach, a nie w samym świecie arabskim.

  PRZEBIEG ZDARZEŃ W CZASIE

  Lata 2008-2010 - przygotowywanie pola bitwy

  3-5 grudnia 2008: Egipscy działacze z niesławnej pamięci Młodzieżowego Ruchu 6 Kwietnia uczestniczyli w Nowym Jorku w inauguracji szczytu Ruchów Sojuszu Młodości (Alliance of Youth Movements; w skrócie AYM), znanego również jako Moyements.org. Tam też przeszli szkolenie i uzyskali możliwość pracy w sic- ci oraz poparcie różnych sponsorów spod znaku AYM i rządu Stanów Zjednoczonych, w tym Departamentu Stanu. Raport szczytu AYM z roku 2008 mówi, że uczestniczył w nim sam James Glassman, podsekretarz stanu ds. dyplomacji publicznej i spraw publicznych, oraz Jared Cohen ze sztabu planowania polityki Biura Sekretarza Stanu. Długą listę uczestników szczytu uzupełniło sześciu innych pracowników i doradców Departamentu Stanu pospołu z przedstawicielami korporacji, mediów i innych instytucji.


  Wkrótce potem członkowie Młodzieżowego Ruchu 6 Kwietnia udali się do Serbii w celu odbycia przeszkolenia w finansowanym przez Stany Zjednoczone ośrodku pozarządowej organizacji CANVAS (Centre for Applied NonViolent Action and Strategies - Ośrodek Stosowanych Wolnych od Przemocy Działań


  i Strategii), która nosiła wcześniej nazwę Otpor! i pomogła w roku 2000 obalić rząd w Serbii. Jak doniósł New York Times, Otpor był "dobrze oliwionym ruchem wspieranym milionami dolarów ze Stanów Zjednoczonych". Po swoim sukcesie przemianował się na CANVAS i zaczął szkolić aktywistów mających działać w ramach innych wspieranych przez Stany Zjednoczone operacji, których celem miała być zmiana władzy.


  Magazyn Foreign Policy podał w artykule "Rewolucja U", że CANVAS wspierał protestantów podczas Rewolucji Róż W Gruzji i Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie, a obecnie wspomaga aktywistów na Białorusi, w Birmie (Myanmar lub Mianina), w Północnej Afryce, na całym Środkowym Wschodzie, w Północnej Korei i w 50 innych krajach.

  2009: W artykule finansowanego przez Departament Stanu USA radia RFF-RL (Radio Free Europe - Radio Liberty - Radio Wolna Europa - Radio Wolności) zatytułowanym "Eksport pokojowych rewolucji - od Europy Wschodniej po Środkowy Wschód" podano:
  " [Srdja] Popovic wyeksportował swoje wolne od przemocy metody, pomagając w szkoleniu aktywistów, którzy przewodzili w roku 2003 gruzińskiej Rewolucji Róż a w roku 2004 ukraińskiej Pomarańczowej Rewolucji.


  Obecnie Popovic rozszerza działalność swojej nowej organizacji Canvas na nowe terytoria, wspomagając prodemokratycznych działaczy, którzy obalili ostatnio despotyczne reżymy w Egipcie i Tunezji".


  RFE-RL potwierdza, że działacze Z Iranu, Białorusi i Północnej Korei zostali przeszkoleni przez CANVAS. Według artykutu RFE-RL te szkolenia odbyly się w roku 2009.

  Luty 2010 : Po przeszkoleniu przez CANVAS młodzieżowy Ruch 6 Kwietnia wrócił w roku 2010 do Egiptu razem Z drem Mohamedem ElBaradei, szefem oenzetowskiej Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Członkowie tego ruchu zostali nawet aresztowani, kiedy w połowie lutego czekali na kairskim lotnisku na przybycie ElBaradeia. ElBaradei już w roku 2010 ogłosił zamiar startowania w wyborach prezydenckich w roku 2011. ElBaradci utworzył swój Narodowy Front na rzecz Zmian razem z Młodzieżowym Ruchem 6 Kwietnia, Waelem Ghonimem z Google i koalicją innych grup opozycyjnych i zaczął przygotowywać "Arabską Wiosnę".


  To oznacza, że te rozruchy były od dawna zaplanowane i kierowane przez wspieranych z zagranicy przeszkolonych aktywistów z Tunezji i Egiptu, których zadaniem był powrót do swoich rodzinnych krajów i sianie w nich zamętu w ramach prowadzonej w całym regionie kampanii.


  W kwietniu 2011 roku Agencja France-Presse doniosła, że Michael Posner z Departamentu Stanu USA oświadczył, iż rząd USA "przeznaczył w budżecie w ostatnich dwóch latach 50 milionów dolarów na opracowanie nowych technik mających pomóc aktywistom w uchronieniu się przed aresztowaniem i oskarżeniem przez autorytarne rządy". W dalszej części to doniesienie mówiło, że Stany Zjednoczone zorganizowały w różnych częściach świata sesje szkoleniowe dla 5000 aktywistów. Sesja zorganizowana sześć tygodni temu na Środkowym Wschodzie zgromadziła aktywistów Z Tunezji, Egiptu, Syrii i Libanu, którzy wrócili do swoich krajów, aby szkolić swoich kolegów . Posner dodaje: "Wrócił i teraz mamy ". Ów efekt rozchodzącej się fali to oczywiście "Arabska Wiosna".

  2011 - Rok Głupka


  16 stycznia 2011: Agencja Al Arabiya News doniosła w artykule zatytułowanym "Przebywający na wygnaniu tunezyjski reformator wraca do kraju", że Moncef Marzouki wraca Z Paryża do Tunezji, wykorzystując chaos wywołany przez wyszkolony, wspierany i wyekwipowany przez Departament Stanu USA motłoch, który został pobudzony do działania przy pomocy ujawnionych przez WikiLeaks depesz Departamentu Stanu USA. Biorąc pod uwagę to, że szkolenie tunezyjskich opozycjonistów odbyło się znacznie wcześniej niż ujawnienie treści depesz, widać wyraźnie, że ich ujawnienie zostało odpowiednio zaplanowane jako uzasadnienie od dawna przygotowanego i finansowanego z zagranicy buntu. Od tego czasu WikiLeaks zostało w podobny sposób wykorzystane do wzniecenia buntów w innych miejscach, takich jak Egipt, Libia czy Tajlandia.[...]
  I co daIej

  Rok 2011 był z pewnością Rokiem Naiwniaków. Naiwna młodzież zachwycona wzniosłymi hasłami "wolności" wpajanymi jej przez pozarządowe organizacje finansowane przez korporacyjno-faszystowskie źródła wyszła na ulice, aby siać chaos i podziały, które były potem wykorzystywane W ramach zakamuflowanych politycznych i wojskowych działań Zachodu i jego popleczników.


  Egipski naród balansuje na krawędzi wtłoczenia go W ramy międzynarodowego porządku spod znaku Wali Street i Londynu, zaś reprezentant Wielkiej Ropy Naftowej już cieszy się swoim nowym stanowiskiem premiera Libii. W Tunezji marionetka realizująca machinacje Zachodu jest teraz prezydentem, a kampania wspieranej przez NATO przemocy i terroryzmu trzyma w uścisku Syrię.


  Otaczając Rosję i Chiny ci frajerzy bezmyślnie doprowadzili świat na skraj III wojny światowej, nie czyniąc nic dla dobra swojego kraju. Oddając swoje narody pod kontrolę i coraz większe wpływy Zachodu, ich zasoby wykorzystywane wcześniej w ich interesie będą teraz przekazywane do bezdennej paszczy pasożytniczych konglomeratów bankowych, które pustoszą obecnie Amerykę Północną i Europę.


  Warto ponownie sięgnąć po opublikowany w lutym artykuł "Środkowy Wschód a potem cały świat", aby zobaczyć, jak daleko posunęliśmy się od ubiegłego roku i co jeszcze pozostało do zrobienia globalistom. Wraz ze zbliżaniem się globalistów do granic Rosji i Chin, stawka będzie rosła i spokojny spektakl, jakim cieszyli się Amerykanie i Europejczycy w tym roku, zniknie.


  Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek "My, naród... " musimy przeciwstawić się temu potwornemu korporacyno-faszystowskiemu imperium, które niesie śmierć, zniszczenie i dominację na całej planecie. Musimy bojkotować i dążyć do zmiany interesów korporacji i finansjery, które napędzają ten mroczny i kosztowny program. Od tego zależy nasze przetrwanie. Ta korporacyjno-faszystowska ekspansja zrodziła się Z naszej apatii, współudziału i ignorancji, które tkwią u źródła jej potęgi, i tylko od nas zależy, czy położymy temu kres.


  Każdego dnia, kiedy dostrajamy się do naszego sponsorowanego przez korporacje "chleba i igrzysk", przybliżamy nieuniknioną niewolę korporacyjno-faszystowskiej dyktatury!. Najwyższy czas, by to przerwać.


  Nie łudźmy się, że rok 2012 będzie lepszy dla wolnej ludzkości. Decyzja w tej sprawie nie należy do naszych "przywódców" bądź "przedstawicieli", ale do nas wszystkich. Określny, jak ma wyglądać nasza przyszłość i zacznijmy dążyć w tym kierunku. Nie czekajmy dłużej na "zbawców " ale spójrzmy w lustro i uświadommy sobie, że Bóg, Wszechświat czy jakaś inna nadrzędność, w którą wierzymy, już wyposażyła nas we wszystko, czego potrzebujemy, i że w naszym sercu, naszym umyśle i w naszych rękach spoczywa możliwość osiągnięcia celu, który wy lub "my ludzie" sobie wyznaczymy.
  O autorze:
  Tony Cartalucci jest badaczem geopolityki i pisarzem osiadłym W Bangkoku w Tajlandii. Prowadzi niezależny blog alternatywnych wiadomości zatytułowany Land Destroyer Report, który jest poświęcony sprawom dotyczącym geopolityki I wydarzeniom na świecie widzianym z południowo-azjatyckiej perspektywy. Promuje samowystarczalność oraz polityczną i finansową niezależność jako klucze do prawdziwej wolności. Dotychczas w Nexusie opublikowaliśmy jeden artykuł jego autorstwa: "Libia - kozioł ofiarny globalistycznych interesów" (nr 81) Więcej jego wypowiedzi można znaleźć pod adresami http;//landde5troyerbIogspotcom I http;// landd etroyer.wordpress.com."
  http://inf.wolnaludzkosc.pl/zdrowie-kuracje/item/8711-arabska-wiosna-i-globalna-hegemonia-usa
 • @szuwarek14 18:13:43
  "Komisja Europejska uważa, że konieczne jest pozostanie Grecji w strefie euro.
  Komisja Europejska podejmuje obecnie wszelkie wysiłki aby Grecja pozostała w strefie euro. Poinformowała o tym przedstawicielka Komisji, Mina Andriejewa.
  Powiedziała ona, że należy czekać na rezultaty wizyty komisarza ds. gospodarczych i finansowych, Pierre’a Moscovici, w Grecji.
  Pogłoski o planach opuszczenia przez Grecję jednowalutowego bloku mnożą się w związku z trudną sytuacją gospodarczą, w której znalazło się europejskie państwo."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_15/Komisja-Europejska-uwaza-ze-konieczne-jest-pozostanie-Grecji-w-strefie-euro-7251/
 • @szuwarek14 18:20:49
  Haitańczycy proszą o pomoc Putina
  http://vk.com/anti_usa_news
  http://s7.postimg.org/x2y31ywdn/0vkz1m9f0_HA.jpg
 • @szuwarek14 18:30:20
  "Łukaszenko rozszerza zakres kar dyscyplinarnych w zakładach pracy.
  Prezydent Białorusi podpisał dziś Dekret nr 5 na mocy którego kadra kierownicza w przedsiębiorstwach uzyskała szereg dodatkowych kompetencji w zakresie dyscyplinowania i karania pracowników.
  Dekret składa na ramiona dyrektorów "osobistą odpowiedzialność" za produkcyjno-technologiczną i pracowniczą dyscyplinę w zarządzanych przez nich zakładach. Jednocześnie otrzymają oni szersze kompetencje w stosunku do podlegających im pracowników. Będą mogli zmieniać warunki kontraktu pracy w czasie jego trwania "z powodów produkcyjnych, organizacyjnych lub ekonomicznych". Dyrektor bęzie mógł pozbawiać premii pracowników przez cały rok za naruszenia dyscypliny pracy. Będzie mógł także w trybie natychmiastowym zwolnić ze stanowiska pracy za "uszczerbek przyniesiony przedsiębiorstwu" i w ogóle wyrzucać z przedsiębiorstwa w przypadku gdy szkoda jaka wyrządzili przekracza wartość trzech średnich miesięcznych wypłat. Będzie mógł też pokryć szkody właśnie z wypłaty winowajcy."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/lukaszenko-rozszerza-zakres-kar-dyscyplinarnych-w-zakladach-pracy
  ---
  - nie no DYKTATURA ! u nas to się wyrzuca z pracy dopiero jak trzeba zwolnić etat dla pociotka
 • @nana 18:44:14
  Wyznawców islamu wyrzucili z ich ziem Amerykanie i chcą ich uszczęśliwiać byciem Europejczykami, nas uszczęśliwiać sąsiedztwem rozgoryczonych islamskich uciekinierów.
  Dobrze że mi USRael mówi co mam robić bo bym się pogubił.
 • @szczurobronny 12:14:58 Część I, tłumaczenie
  Dostaliśmy właśnie nowe wiadomości z Ukrainy. Z informacji, które nam są dostępne, wynika, że Zachów planuje jakąś False Flag akcję (pod fałszywą flagą). Znaki są postawione na burzę. Tam się coś większego gotuje. Bądźcie uważni i dawajcie nam znać. Skrócone nowe Informacje z braku czasu: proszę podawać dalej.
  Wschodnia Ukraina: jest zaplanowane, że Poroszenko w nast. 10 dniach ogłosi stan wojenny dla regionu Doniecka i Ługańska. Na to naciska Prawy Sektor.
  W Krematorsku zostaną czołgi i pojazdy opancerzone oznakowane rosyjskimi emblematami. Pojazdy poruszają się w kierunku Sławiańska. Akcja False Flag jest krótko przed rozpoczęciem. Chce się najoczywiściej przedstawić całemu światu rosyjską inwazję. Dlaczego, jest jasne: potem Zachód musi uderzyć.
 • @szuwarek14 18:49:58
  "Polskie szpitale mogą zyskać na transgranicznym leczeniu.
  Po wejściu w życie implementacji dyrektywy transgranicznej zachodni pacjenci też będą mogli przyjeżdżać do polskich szpitali. Koszty leczenia – do poziomu refundacji obowiązującego w danym kraju – pokryje tamtejszy płatnik. Jeśli na stół operacyjny w Polsce trafi obcokrajowiec, szpital dostanie więcej, niż zapłaciłby mu NFZ czy nawet prywatny klient.
  Pod koniec listopada weszły w życie przepisy regulujące wyjazdy na leczenie zagranicę. Jak wynika z badania CBOS, 80 proc. Polaków jest niezadowolonych z jakości ochrony zdrowia – teraz mogą legalnie i praktycznie bez dodatkowych opłat leczyć się gdzie indziej. Nowe przepisy to jednak także szansa dla polskich szpitali, by zarobić na pacjentach z Europy Zachodniej, bowiem Polska i Węgry to rosnące potęgi w turystyce zdrowotnej.
  Swoboda leczenia
  Obowiązująca od 2013 r. dyrektywa transgraniczna i jej krajowa implementacja (która weszła w życie 15 listopada 2014 r.) upraszczają zasady dotyczące korzystania z opieki zdrowotnej w Unii. Polski pacjent może teraz wyruszyć na leczenie do innego kraju UE i na podstawie przedstawionych rachunków wnioskować o zwrot poniesionych kosztów. NFZ będzie jednak zwracał pieniądze tylko do kwoty obowiązującej w Polsce i tylko za świadczenia, które są u nas refundowane. Korzystając z nowych ułatwień, nie można więc np. zrealizować zabiegu zapłodnienia in vitro i raczej nie będzie opłacało się jechać na leczenie do Niemiec, ale na Litwę najpewniej już tak..."
  http://m.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/polskie-szpitale-moga-zyskac-na-transgranicznym-leczeniu/
  ---
  - nie, to Polacy mają zyskać na polskich szpitalach a nie polskie szpitale przeobrażać się w punkty usług komercyjnych, a jak państwo daje swobodę to od razu pachnie swobodą "wolny jak dzika świnia" , my w takim razie zaprzestajemy płacić podatki i składki na ubezpieczenie
  a kuku !
 • @daanekbb 18:51:19
  dzięki za informację, też podobne rzeczy wyczytałem, będzie prowokacja pt. "ruskie wojsko zaatakowało", oby nie Warszawę, chociaż jak zaczną od Wiejskiej to się nie popłaczę
 • @szczurobronny 12:14:58 Część II, tłumaczenie
  W Stachino, niedaleko Ługańska trwały wczoraj silne ostrzały artyleryjskie. Również Sokolniki i Valuisky(?) dostały się pod ostrzał moździeżowy. Tu mogła jednak milicja zapobiec czemuś gorszemu. Po stronie wschodnio-ukraińskiej nie było ofiar i rannych, zostały dwa budynki zniszczone.
  Ruch regularnych, ukraińskich wojsk w kierunku Krasnogorowka. Tam pozycjonują się (zachodni)Ukraińcy na nowych pozycjach. Ustalony w Mińsku wycofanie ciężkiej broni odbywa się w fałszywym kierunku. Umowy z Mińska zostają przez zachodnio-ukraińską stronę do tego użyte, ażeby przeorganizować wojska i nowy sprzęt wojenny przeciw powstańcom ściągnąć na nowe pozycje.
  W lotniskach w Charkowie, Dniepropetrowsku, i Zaporożu został wstrzymany ruch pasażerskich samolotów.
  W Zaporożu wczoraj zostały rozładowane przynajmniej dwa samoloty transportowe USA. W pobliżu Krematorska samoloty zrzucają sprzet wojenny.
  Zamknięcie lotnisk służy najoczywiściej do tego, ażeby USA mogła sprzet wojenny bez większego wzbudzenia uwagi przetransportować na Ukrainę.
  Na granicy z Ukrainą Rosja ściąga swoje wojska
 • @daanekbb 19:08:41
  jeszcze taka hipoteza :
  "...Proces niszczenia Niemiec i Rosji przez Stany Zjednoczone liczy sobie już ponad sto lat. Pierwszy etap to pierwsza wojna światowa . Poróżnienie Niemiec i Rosji , USA sprowokowały Niemcy do pierwszej próby zbrojnego stworzenia Unie Europejskiej na fundamencie Niemiec i Austro Węgier/ Rosja wyszła z niej zarażona śmiertelnie komunizmem . Elity zostały wyeksterminowane. I nie łudźmy się, działo się to za cichym przyzwoleniem o USA . Potężny obszar germański w Europie obejmujący Niemcy i Austro Węgry został zniszczony . Same Niemcy pozbawione dużych terytoriów . Etap drugi poróżnienie socjalistycznych Niemiec hitlerowskich i socjalistycznej Rosji Stalina . Sprowokowanie Hitlera do drugiej próby zbrojnego stworzenia hitlerowskiej Unii Europejskiej .Niemcy utraciły ogromne terytoria. Stały się mocarstwem kadłubowym .Stalin wyniszczył elity Europy Centralnej, co w dalekosiężnych planach amerykańskich umożliwiło kolonizację tych obszarów Konsensusem Waszyngtońskim .

  Z etapem trzecim mamy w tej chwili do czynienia . Niemcy przez dwadzieścia pięć lat w ramach planu budowy „ Gospodarki Wielkiego Obszaru „ zwanego też planem Mitteleuropa nie dopuszczały do powstania w całej Europie Środkowowschodniej elit polityczny intelektualnych ,ani do powstania elit gospodarczych ,czyli lokalnych rodów oligarchów . O tym że Ukraina jest państwem bardziej suwerennym niż Polska najlepiej świadczy fakt ,że Ukraina, podobnie jak Niemcy i USA oraz Rosja posiadają własne rody oligarchów , które posiadają rodzime , banki .Polska nie . Proszę zastanowić się nad sensem stwierdzenia Friedmana „ W Europie inaczej: nikt nie może pokonać Siemensa. Tak Unia jest zbudowana. „
  Teraz oligarchom amerykańskim wystarczy wyprzeć z tych rejonów oligarchów niemieckich i po prostu ich zastąpić. Problemem na wschodnich terenach Unii jest Orban, którego rząd nie jest na rękę ani oligarchom niemieckim , ani amerykańskim . Problem teorii wymiany elit omówię przy innej okazji .
  W tej chwili Amerykanom chodzi tylko o Chiny ,dlatego muszą zostać hegemonem Unii , al po jej rozpadzie Europy, czyli podporządkować sobie Niemcy oraz podporządkować sobie Rosję i być może zrobić to co kiedyś Ameryka zrobiła w Afryce , doprowadzić do rozpadu Rosji i powstania szeregu słabych państw na jej gruzach .
  Dopiero wtedy Stany Zjednoczone będą gotowe do skoncentrowania się na zniszczeniu Chin. Bo inaczej dni ustroju is systemu polityczno gospodarczego USA są policzone . Chiny staną się hegemonem całego globu ..
 • @szuwarek14 19:13:46
  nacisnęło mi się i poszło bez linku :
  http://naszeblogi.pl/46926-friedman-celem-usa-jest-zniszczenie-niemiec-i-rosji
 • @szuwarek14 19:15:38
  Rosjanie też się szykują do wojny
  http://cs7065.vk.me/c540101/v540101278/29db2/0d9uZNkXjvQ.jpg
 • @szuwarek14 19:19:32
  10-ty humanitarny konwój poszedł do Donbasu, świąteczny
  http://novorossia.today/?p=8528
  http://s16.postimg.org/kinu4jxh1/image.jpg
 • @szuwarek14 19:23:33
  "Akt „o wsparciu dla wolności Ukrainy” – przeciwko Europie, Rosji i zdrowemu rozsądkowi.
  W tym tygodniu do Baracka Obamy trafi „Akt o wsparciu dla wolności Ukrainy”: obie izby Kongresu zatwierdziły go jeszcze 12 grudnia. Senat co prawda będzie musiał jeszcze „dogłosować” ustawę, gdyż Izba Reprezentantów wprowadziła nieznaczne poprawki do dokumentu. Jednak to, biorąc pod uwagę większość u Republikanów w Kongresie, będzie czystą formalnością.
  Amerykańscy eksperci do spraw Kongresu mówią, że przeszła dopiero trzecia wersja projektu ustawy - o wiele łagodniejsza niż dwie poprzednie. Jednak w praktyce różnica między nimi jest taka sama, jak między gumową pałką i trzonkiem łopaty: oba narzędzia mogą spowodować poważne obrażenia.
  Nawet w Białym Domu ustawa zezwalająca na dostawy broni do Kijowa oraz rekomendująca nowe sankcje wobec Moskwy, nie wywołała entuzjazmu. Nie zważając na to, że przyszła ustawa nie zobowiązuje prezydenta ani do dostaw broni, ani do nakładania dodatkowych środków karnych wobec Rosji. Ona jedynie „pozwala” mu na podjęcie takich środków, jeśli uzna je za konieczne.
  Sam Obama od razy po pierwszych wynikach głosowania powiedział, że nie jest on gotowy na nowe sankcje, i dodał bardzo istotne zdanie. O tym, że sankcje mogą nie doprowadzić do zmian w polityce Moskwy, jednak mogą podzielić jedność Stanów Zjednoczonych i Europy, a to „będzie strategicznym zwycięstwem Putina”. Biały Dom rozumie już, że Europa jest zmęczona sankcjami, którymi karana jest europejska gospodarka. A nowe wezwania Stanów Zjednoczonych (USA), aby „dać klapsa Moskwie” są już irytujące.
  Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nazwało ustawę „konfrontacyjną”, pełną domysłów i bezpodstawnych oskarżeń. A minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow na spotkaniu z sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych (USA) Johnem Kerrym w Rzymie 14 grudnia przypomniał, że Moskwa nie ulegnie żadnej presji, i jeśli Stany Zjednoczone (USA) rzeczywiście chcą dialogu, to może się on odbywać tylko na równoprawnych zasadach.
  Moskwa jest zaskoczona, że projekt ustawy został zatwierdzony w czasie, kiedy na południowym wschodzie Ukrainy wprowadzono zawieszenie broni, strony zaczęły wycofywać ciężki sprzęt, a w procesie uregulowania kryzysu pojawiły się postępy.
  Działania Kongresu mają mało wspólnego z próbami osiągnięcia pokoju na Ukrainie, mówi wiceprezes Rosyjskiego Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego Oleg Chlestow.
  Nowa ustawa pokazuje rzeczywistą wartość wszystkich oświadczeń Waszyngtonu dotyczących praw człowieka, wolności i demokracji. U racjonalnie myślących ludzi takie działania mogą wywołać jedynie zdziwienie i oburzenie.
  Podobnych ćwiczeń Kongresu nie można nazwać inaczej jak prowokacją i wezwaniem do wojny, jest przekonany szef Centrum Stosunków rosyjsko-amerykańskich Instytutu Stanów Zjednoczonych (USA) i Kanady Rosyjskiej Akademii Nauk Paweł Podlesnyj. Na szczęście podobne projekty ustaw traktowane są jako rekomendacja, uważa Paweł Podlesnyj.
  Pierwsza reakcja Obamy na projekt ustawy jest dosyć rozsądna. Kontynuacja polityki sankcji nie prowadzi do zmiany polityki Rosji, a Ameryka nie ma na celu jednostronnego wprowadzania jakichkolwiek nowych sankcji. Bez udziału Europy. A liczyć na jakiekolwiek nowe kroki Unii Europejskiej w tym zakresie będzie bardzo trudno. Obama doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli Stany Zjednoczone zdecydują się na jednostronne sankcje lub będą zbyt mocno wykręcać ręce Europie, to wszystko to skomplikuje stosunki z Europą.
  Projekt ustawy pozwala na przekazanie broni defensywnej dla wojska Ukrainy za 350 milionów dolarów. Pozwala również na rozszerzenie sankcji wobec przemysłu obronnego i energetycznego Rosji.
  W tekście dokumentu znajdują się fragmenty, które zmuszają do wątpliwości w kompetencje prawne i ekonomiczne, a także zdrowy rozsądek tworzących go ludzi. Na przykład, jest tam napisane, że „jeśli prezydent Stanów Zjednoczonych (USA) zdecyduje, że Gazprom „zabiera znaczną ilość gazu państwom wchodzącym do NATO”, jak również takim krajom jak Ukraina, Mołdawia, Gruzja, to powinien on wprowadzić sankcje, nie później niż w ciągu 45 dni”. Gazprom jeszcze nigdy w historii nie „zabierał” nikomu gazu, dlatego nie wiadomo co w rzeczywistości mieli na myśli autorzy tekstu. Równie dobrze można byłoby na przykład zażądać od Białego Domu wprowadzenie wobec Moskwy sankcji za „pobieranie wody z Morza Czarnego”.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_15/Akt-o-wsparciu-dla-wolnosci-Ukrainy-przeciwko-Europie-Rosji-i-zdrowemu-rozsadkowi-1336/
 • @szuwarek14 19:23:33
  " Obrzydliwa syjonistyczna obłuda " dobrze powiedziane na temat żydowskiej propagandy przeciwko Palestyńczykom.
  http://www.veteranstoday.com/2014/12/12/jews-not-palestinians-trapped-by-narrative/
  http://s24.postimg.org/s79xg7dit/free_palestine_640x552.jpg
 • @szczurobronny 19:33:48
  http://cs7066.vk.me/c624328/v624328630/157c8/0FW_y-Wfoqk.jpg
 • @szczurobronny 19:33:48
  A to ciekawe:
  Nasienie Semenczenko ( tak tłumaczy google, hihi) twierdzi, że w pomocy humanitarnej dla donbaskich dzieci od oligarchy Achmetowa, a którą to pomoc zatrzymały wczoraj ukropy, 20 ciężarówek, nie było produktów dla dzieci lecz jedzenie dla wojska, odzież, kamuflarz itp...

  Czyli wniosek z tego, że Achmetow czy tak czy tak pomaga Noworosji.
  A to się porobiło, jest coraz ciekawiej.
  http://nahnews.com.ua/115620-semenchenko-rasskazal-chto-soderzhit-gumanitarka-ot-axmetova/
 • @szczurobronny 19:42:01
  http://cs622128.vk.me/v622128588/fa8a/hoK4pyIp1jk.jpg
 • @lorenco 19:48:59
  Achmetow to wróg Kołomojskiego
 • @szuwarek14 19:50:28
  http://cs7065.vk.me/c622722/v622722540/11121/v9M5EzQItb8.jpg
 • @szczurobronny 19:52:49
  świrus McCain goni Obamę
 • @szuwarek14 19:57:03
  http://cs7065.vk.me/c540103/v540103669/26591/IfCMjSO8SWA.jpg
 • @szuwarek14 20:00:05
  "Nieznany sprawca zastrzelił w USA 5 osób.
  Co najmniej 5 osób zostało zastrzelonych na przedmieściach Filadelfii. Amerykańskie media informują, że przestępstwo zostało popełnione prawdopodobnie przez jedną osobę.
  Według ich danych sprawca zabarykadował się w jednym z budynków. Na miejsce przybyli funkcjonariusze policji."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_15/Nieznany-sprawca-zastrzelil-w-USA-5-osob-2219/
 • @szczurobronny 19:52:49
  " To jest twarz psychola "
  http://s18.postimg.org/rwgs4vp89/images3.jpg
 • @szuwarek14 19:52:51
  Putin spotka się z Patroszenko?
  http://nahnews.com.ua/115608-ap-poroshenko-na-etoj-nedele-vstretitsya-s-putinym/
 • @szuwarek14 20:05:34
  To najgorsza glizda jaka mieszka w USA!
 • @szuwarek14 20:05:34
  "Patrz i zapamiętaj - Bahrajn -demokracja, Wenezuela - dyktatura !"

  http://cs6024.vk.me/v6024881/808/A8VTmRuYg78.jpg
 • @lorenco 20:10:37
  autorytet dla naszych wymoczków moralnych, McCain torturował w Wietnamie a potem sam był torturowany, powinien siedzieć w kaftaniku a nie w senacie
 • @szuwarek14 20:14:45
  Patroszenko chce aby Putin pomógł mu dogadać się z Opołczeńcami...
  Tym bardziej czuć, że coś się szykuje! Prezydent Rosji nie jest tu stroną!
 • @szuwarek14 20:11:02
  "Bosch Siemens kupi FagorMastercook.
  Rada wierzycieli wrocławskich zakładów FagorMastercook zgodziła się na ich sprzedaż niemieckiej firmie Bosch Siemens. Kwota transakcji ma wynieść 90 mln zł. FagorMastercook, gdzie pracuje 830 osób, od lutego tego roku jest w stanie upadłości.
  Rzecznik wrocławskiego magistratu Arkadiusz Filipowski poinformował PAP, że w poniedziałek rada wierzycieli, w której skład wchodzi m.in. gmina Wrocław, jednogłośnie przyjęła ofertę kupna fabryki FagorMastercook złożoną przez firmę Bosch Siemens.
  "W tej ofercie Bosch zaproponował kupno fabryki za 90 mln zł oraz zainwestowanie w rozwój 120 mln zł. Nie zagwarantował utrzymania obecnego zatrudnienia, ale można się spodziewać, że po przejęciu zakładu będzie tam praca dla ok. 500 osób" - powiedział Filipowski.
  Uchwałę rady wierzycieli podtrzymał wrocławski sąd gospodarczy.
  Problemy FagorMastercook rozpoczęły się wraz ze wstrzymaniem produkcji na początku października 2013 r. Od tej pory pracownicy są na przymusowych urlopach. Było to związane z kłopotami finansowymi, które przeżywała wówczas hiszpańska spółka-matka Fagor Electrodomesticos. Zarówno wrocławska fabryka, jak i jej hiszpański parter złożyły wnioski o upadłość układową w sądzie w San Sebastian, które zostały pozytywnie rozpatrzone. W lutym 2014 r. wrocławski sąd gospodarczy wszczął wtórne postępowanie upadłościowe FagorMastercook. Ponieważ w Hiszpanii została już ogłoszona upadłość układowa Fagor Electrodomesticos, do której należą wrocławskie zakłady, w Polsce miało ono charakter likwidacyjny. Jednak decyzją sądu likwidacja spółki została zawieszona na trzy miesiące, żeby umożliwić uratowanie przedsiębiorstwa i jego sprzedaż w całości, co według sądu powinno być najlepszym rozwiązaniem dla wierzycieli i pracowników. "
  ---
  - fabryki Siemensa wyznaczają granice Rzeszy

  http://s27.postimg.org/tu12iaczn/K10_MALPA_2_EN_640x0_rozmiar_niestandardowy.jpg
 • @lorenco 20:22:28
  chcieć to on może, będzie wisiał zanim śnieg po zimie zniknie, banderowcy sami go powieszą
 • @szuwarek14 20:23:11
  Niezależność

  http://cs7065.vk.me/c621931/v621931864/43c9/gCrTso_r5XA.jpg
 • @szuwarek14 20:23:11
  "Buteleczki nie wyrzucajcie "
  http://cs624830.vk.me/v624830484/ed42/xE_JqHib5YQ.jpg
 • @szuwarek14 20:29:02
  "Prezydent Wenezueli oskarża USA o próbę zamach stanu w jego kraju.
  “Te sankcje mają na celu badanie naszej wytrzymałości, naszego morale” – powiedział prezydent Wenezueli Nicolas Madura komentując sprawę kolejnych sankcji nałożonych na jego kraj przez Waszyngton.

  9 grudnia Senat uchwalił sankcje zakładające zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych i zamrożenie aktywów zgromadzonych w amerykańskich bankach grupy wenezuelskich oficjeli. Formalna lista nie jest znana, ale można się domyślać, że znajduje się na niej 27 oficjeli wymienionej na liście amerykańskiego senatora Marco Rubio, zaproponowanej przez niego jeszcze w maju. To właście republikanin Rubio wraz z senatorem Robertem Mendezem byli wnioskodawcami uchwały. Powodem nałożenia sankcji, jest ocena Amerykanów, iż wenezuelskie siły bezpieczeństwa nadużyły siły tłumiąc rozruchy do jakich doszło po opozycyjnych demonstracjach w lutym tego roku.
  Nicolas Maduro dosadnie skomentował amerykańską inicjatywę: “Słyszeliście kiedykolwiek o czymś takim? Czy my martwimy się o dostanie amerykańskiej wizy? Co za idioci”."
  http://www.bibula.com/?p=78513
 • @lorenco 20:22:28
  A linku nie podałem
  http://nahnews.com.ua/115608-ap-poroshenko-na-etoj-nedele-vstretitsya-s-putinym/
 • @szuwarek14 20:29:02
  "Ukraina – Ironia historii , ukraińscy nacjonaliści budują nowy kaganat.
  Ukraińskim nacjonalistom coraz bardziej wali się ich świat z powodu niespełnionych celów euromajdanu. Marzyli o czystym rasowo rządzie, panowaniu ukraińskiej „mowy” od Lwowa do Ługańska. A w rezultacie Gruzini i Litwini (czytaj żydzi z Gruzji i Litwy – tłum.) w rządzie, którzy tylko nauczyli się wyrażenia „bud’ łaska” (proszę – tłum.), „diakuju” (dziękuję – tłum.) i co najgorsze to żydzi na szczytach władzy kraju.
  Nic dziwnego, że nawet szalona i wściekła Irina Farion nagle wpadła w depresję i o mało co nie zeszła z tego świata na własne życzenie. A po centralnej Ukrainie zaczynają buszować majdany z okrzykami „Poroch – ch…”, „Walcman – precz”.
  Nieco historii. Duża część obecnej Ukrainy była włączona do strefy osiedlenia (żydów – tłum.). Ukraińcy i żydzi przez stulecia żyli obok siebie i jak zawsze to bywa w przypadku wspólnego zamieszkiwania ludzi różnych kultur i religii, pomiędzy nimi regularnie pojawiały się sprzeczności. Czasami przekształcające się w pogromy.
  Słowo „pogrom” uważane jest za powszechnie znane w całym świecie, na jego cześć nazwano nawet w Rosji popularny portal „Sputnik i pogrom”, ale jest to zasadniczo nie prawdziwe.
  Po pierwsze, powszechna znajomość w świecie słowa „sputnik” jest legendą. Wszyscy znają angielskie słowo „satellite”, które oznacza właśnie „sputnik”.
  Po drugie, pogrom to nie jest rosyjskie zjawisko. Rosjanie zawsze byli w mniejszym lub większym stopniu żydofilami, w republice nowogrodzkiej była nawet bardzo popularna herezja „judaizujących”. Antysemityzm i judeofobia związane są głównie z ludźmi żyjącymi obok żydów. I to są w pierwszej kolejności Polacy i Ukraińcy.
  Najbardziej znane pogromy w historii miały miejsce na terytoriach obecnej Ukrainy, Polski i Mołdawii. To Odessa i Starodub, Kiszyniów i Warszawa, Częstochowa i Kijów, Nikołajew i Żytomir. No i oczywiście Lwów. W Polsce ostatni pogrom miał miejsce po II Wojnie Światowej w 1946 roku. Właśnie dlatego liczba żydów w Polsce, zgodnie z ostatnim spisem ludności, jest mniejsza niż liczba Anglików. Polacy wstydzą się swojego historycznie ukształtowanego antysemityzmu, to jest fakt.Tak bezsporny jak i wrodzony antysemityzm Ukraińców.
  „To jest bezczelne kłamstwo!” – wykrzyknie pierwszy, który to przeczyta, obrońca „swobodnej Ukrainy”. Pogłoski o tym, że prawdziwe nazwisko Poroszenki to „Walcman”, nie przeszkodziły mu, po raz pierwszy w historii, zwyciężyć w pierwszej turze!
  O Jaceniuku także mówi się, że jest żydem a jego „Front Ludowy” zajął pierwsze miejsce w wyborach. To samo i ze spikerem (Rady Najwyższej – tłum.) bo to Grojsman! Rzeczywiście, u nas Kołomojskij zasłużył na pomnik za życia!
  Tak, o „żydowskim triumwiracie” na czele Ukrainy już mówią praktycznie otwarcie. I wyjaśnia się to dwiema przyczynami:
  Po pierwsze, antysemityzm, jak każdy światopogląd z prefiksem „anty” opiera się na przedstawianiu wroga jako kogoś strasznego i wpływowego. Ukraińcy byli już pod władzą Polaków, nie podobało się. Potem było „moskalskie jarzmo”, też niezadowolenie. Spróbowali sami, stało się zupełnie źle. Dlaczego więc, dla urozmaicenia, nie oddać władzy żydom, może nagle im się uda?
  Druga przyczyna polega na tym, że ukraiński antysemityzm świetnie pamiętają potomkowie ofiar pogromów a to jest bardzo wpływowa część amerykańskiego establishmentu. I oni nie są psychicznie gotowi postawić na etnicznych, srogich ukrów, woląc współpracować z ze swoimi ludźmi według krwi i ducha.
  Kiedy wyżyny mogą a niziny chcą to przychodzi na świat obecna Ukraina z jej głoszonym ultranacjonalizmem, z żydami na czele państwa i Gruzinami i Litwinami w rządzie. Problem w tym, że podobny, fantastyczny twór nie jest zdolny do dłuższego istnienia.
  Kiedy w telewizorze nawołują „Podnieś się Ukraińcu! Weź władzę w swoje ręce!”, przy czym mówi to prezydent Walcman, premier Bakaj, spiker (Rady Najwyższej – tłum.) Grojsman i gubernator Kołomojski, to do kazdej głowy, wcześniej czy później, zakradnie się dysonans poznawczy, nawet jeżeli właściciel głowy nie wie co to takiego.
  Do niektórych zaczyna to już docierać. Do uczestników winnickiego majdanu, na przykład, popatrzcie na video gdzie jeden z uczestników otwarcie wrzeszczy o chazarskim jarzmie.
  Zastąpienie „swobodnej Ukrainy” nowym „Chazarskim Kaganatem” było zdecydowanie bardzo pięknie i fachowo przeprowadzoną operacją. No ale kiedy oszukani Ukraińcy urządzą Pogrom z dużej litery „P”, to będzie jednak całkiem niepięknie. A co najważniejsze to będzie bardzo bolało.
  Za: http://www.novorossia.org/politika/7675-ironiya-istorii-ukrainskie-nacionalisty-stroyat-novyy-kaganat.html
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-ironia-historii-ukrainscy-nacjonalisci-buduja-nowy-kaganat-2014-12
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/12/aa1.jpg
 • @szczurobronny 21:20:45
  To naprawdę jest chore! Choinka powinna być zielona! Najpaskudniejsza choinka jaką w życiu widziałem!
 • @szczurobronny 22:03:07
  jakich dziennikarzy,myślisz o pismakach piszących na zamówienie reżimu ? w tej chwili trzeba się naszukać żeby trafić na informację nie propagandę
 • @szczurobronny 21:56:21
  - a to nie obrzydliwe? no cóż to samo szefostwo jednej i drugiej rewolucji sponsorowanej
  http://s4.postimg.org/6k560t8z1/z15071835_AA_Profil_Chcemy_podswietlenia_Palacu.jpg
 • @trojanka 22:13:30
  Tu też w tym temacie
  http://nahnews.com.ua/115627-donbass-xronika-s-mesta-sobytij-4/
 • @trojanka 22:13:30
  Niestety potwierdza się to o czym pisałem jakiś czas temu, Rosja miała przecieki że USA nie odpuszczą sobie wzniecenia wojny na całej Ukrainie. Dlatego wygaszono powstanie, Ukraińcy mieli ostatnią szansę przyłączyć do Noworosji i usunąć juntę, teraz wybiją ich jankesi do nogi, zostanie naród wybrany.
 • @trojanka 22:21:48
  zaczął się drugi etap likwidacji Ukrainy i rozganiania rdzennych mieszkańców, myśleli że tylko Rosjanie będą ofiarami, no to duży błąd
 • @trojanka 22:26:18
  Estońskie władze zatrzymały włoskiego dziennikarza.
  Znany dziennikarz, były członek Parlamentu Europejskiego Giulietto Chiesa poinformował, że estońscy policjanci zatrzymali go na 48 godzin. Donosi o tym agencja RIA Novosti.
  Dziennikarz dodał, że nie postawiono mu żadnych zarzutów.
  Chiesa przybył w poniedziałek do Tallina w celu udziału w posiedzeniu klubu medialnego Impressum, na którym miał wystąpić z przemówieniem na temat "Czy Europa powinna się bać Rosji?”.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_15/Estonskie-wladze-zatrzymaly-wloskiego-dziennikarza-2802/
 • Dzieci Donbasu!!
  https://pp.vk.me/c625331/v625331926/9b92/llXhpi0ffG0.jpg
 • Zdjęcie sprzed 3 miesięcy, ale dla tego chłopaczka czas się zatrzymał!!
  Donieck dziecko przyszło na grób Matki w dzień Jej urodzin z tortem!!https://pp.vk.me/c625630/v625630260/102e/9j0DTekhWcA.jpg
 • @trojanka 22:35:36
  Teraz ci którzy pozwolili przejąć władzę w Polsce temu bagnu POPiSu niech golą łby swoim dzieciom i szykują ich w kamasze na Ukrainę, dzieci też przyjdzie im zabijać.
  Naród polski nie wykazał ani grama rozsądku, zeszmacił się tą przyjaźnia z banderowcami na wieki.
  Wszyscy niefaszystowscy sąsiedzi odsuną się od nas.
  Zostanie zażydzone, faszyzujące bagno dawnej Polski,dawnej Ukrainy i przybałtyckich bękartów hitleryzmu.
 • @trojanka 22:51:14
  fakt że Ukraina to g. i ściągnęli nam wojnę na głowę przez swoją ukraińską pazerność na cudze
 • @trojanka 22:53:35
  śliczny kotek
 • @szuwarek14 19:28:39
  są przynajmniej 3 wymiary oficjalnych oświadczeń. (1) najrzadsza, że przedstawia się sprawy, jakimi oni są. (2) oficjalne echa rzeczywistych ustaleń (3) najczęstsza: kłamliwa propaganda dla półgłówków. Ponieważ z tego wynika, że z oficjalnych mediów nigdy nie dowiemy się prawdy, trzeba zawsze poszperać za faktami i je porównać. I to różnego rodzaju. Ta ostatnia ustawa daje wszystkie możliwośc, a jej komentarze chcą uspokoić. A przy tym trwają właśnie dostawy większych ilości broni dla banderowców, co wg. wypowiedzi strony rosyjskiej, spowoduje wkroczenie wojsk rosyjskich na Ukrainę. USA o tym wie i Rosja o tym wie. Rosja zawsze zaskakiwała. Rosja się nie ugnie pod presją. Rosja ma za sobą Chiny, które też się nie ugną. A USA też się nie wycofa, gdyż oligarchowie w USA mają bezpieczne schrony. Więc jasne, co się stanie.
 • @trojanka 22:53:35
  William Pfaff: "Ukraina – amerykańska wojna"
  "...Antyrosyjska histeria w Polsce stoi w zasadniczej sprzeczności z naszą racją stanu, której fundamentem były, są i będą przyjazne stosunki polsko-rosyjskie. W medialnym opisie wydarzeń na Ukrainie dominuje w Polsce jeden punkt widzenia – przyjmuje się argumenty tylko jednej strony tego konfliktu, a komentarze są stronnicze i tendencyjne.
  Manipuluje się informacją i korzysta z sytuacji, że czytelnicy lub widzowie są zdani na interpretacje jednej opcji politycznej. Tej oficjalnej i prawicowej. Jest to zjawisko groźne dla polskiego bezpieczeństwa narodowego i przyszłości kraju.
  We wrześniowym numerze renomowanego i opiniotwórczego periodyku politologicznego „Blätter für deutsche und internationale Politik” (nr 9/2014, s. 41-43) została opublikowana ważna analiza sytuacji na Ukrainie autorstwa Williama Pfaffa, zatytułowana „Ukraina – amerykańska wojna”. Ten znany i wielokrotnie nagradzany amerykański analityk, wieloletni publicysta „International Herald Tribune” i londyńskiego „Observera”, przedstawia własną wersję wydarzeń, znacznie odbiegającą od czarno-białych komentarzy w Polsce, często obelżywych i obraźliwych dla prezydenta Federacji Rosyjskiej.
  Udostępniam polskim czytelnikom moje tłumaczenie tego ciekawego i zmuszającego do refleksji tekstu w przekonaniu, że jedynie pluralizm informacyjny pozwoli zachować resztki obiektywizmu i uniknąć konfliktu z Rosją. Konfliktu dla Polski samobójczego i bezsensownego.
  Andrzej Młynarski profesor w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach
  Wśród zachodnioeuropejskich i amerykańskich komentatorów kryzysu ukraińskiego tylko niewielu niepokoi to, że Stany Zjednoczone wywołały wydarzenia, które mogłyby się zakończyć wojną. To, że nikogo to nie niepokoi, mnie niepokoi w najwyższym stopniu. Jeszcze gorzej: nad wyraz udane demonizowanie Władimira Putina przez Waszyngton i utrzymywanie w tajemnicy roli USA w wydarzeniach w Kijowie skutecznie przekonało opinię publiczną, że chodzi przede wszystkim o skutek rosyjskiej strategii ekspansji na Ukrainie. W rzeczywistości była to sfuszerowana przez USA próba zrobienia z Ukrainy przyczółka NATO i UE i równocześnie podkopania pozycji prezydenta Rosji w jego kraju – co jednak zakończyło się fiaskiem i okazało strategicznym błędem.
  Ukraiński zamach stanu z lutego br. został wymyślony i przygotowany w Waszyngtonie. Można założyć, że w każdym innym wypadku Victoria Nuland („Fuck the EU”) odpowiedzialna w Departamencie Stanu za sprawy europejskie i euroazjatyckie nie pojawiałaby się na miejscu razem z reprezentantami UE i dużą liczbą przedstawicieli tajnych służb w towarzystwie „umiarkowanych” Ukraińców, którzy byli zaprogramowani, by po planowanym obaleniu wybranego i legalnego prezydenta przejąć rządy. Nawet prezydent Obama w drodze na szczyt północnoamerykański w Meksyku znalazł czas, by przygotować na wideo swoje wystąpienie w celu przyspieszenia obalenia Janukowycza i pogratulowania „demokratycznym” zwycięzcom.
  Jednak dalszy przebieg tego wieczoru wykoleił sprawę. Utracono kontrolę nad policją i siłami opozycyjnymi. W powstałym wówczas nagraniu wideo amerykański kandydat na urząd premiera w Kijowie, Arsenij Jaceniuk, zawołał z rozpaczą: „Ukraina tkwi w gigantycznym bagnie!”. Wprawdzie bagno, o którym myślał, w końcu opanowano i Jaceniuk (lub Jats, jak nazywa go sekretarz Nuland) wkrótce został premierem Ukrainy, niezwłocznie zaproszono go też do Białego Domu na obiad z amerykańskim prezydentem, ale tym ważniejsze staje się pytanie, co właściwie osiągnięto poza kompromitacją USA i UE oraz gromadzeniem się nad Ukrainą i amerykańskimi wojskami stacjonującymi w Polsce i w krajach bałtyckich chmur bezsensownej wojny.

  Złamane obietnice Busha

  Mamy tu do czynienia z najważniejszym (i prawdopodobnie ostatnim) krokiem na drodze, na której Amerykanie i Europejczycy w głupi sposób złamali obietnice prezydenta Busha seniora złożone Michaiłowi Gorbaczowowi w okresie zjednoczenia Niemiec: jeśli Związek Radziecki wyrazi zgodę, by całe zjednoczone Niemcy stały się członkiem NATO, żadne wojska tego sojuszu nie będą stacjonowały na terenie byłej Niemieckiej Republiki Demokratycznej.
  Zawarta wówczas umowa zlikwidowała najważniejszą przeszkodę w niemieckim zjednoczeniu. Jednak już w okresie prezydentury Billa Clintona porozumienie to w istotny sposób zostało naruszone; byli członkowie Układu Warszawskiego w Europie Wschodniej zostali zaproszeni do współpracy z NATO w ramach programu Partnerstwo dla Pokoju – Partnership for Peace. W 1999 r. Polskę, Węgry i Czechosłowację (z której wkrótce powstały dwa państwa) przyjęto do NATO. W 2004 r. obok Rumuni i Bułgarii członkami NATO zostały również byłe republiki radzieckie – państwa bałtyckie.
  W tym samym czasie Waszyngton i UE skierowały uwagę na Kaukaz i Ukrainę. W planie „Europa 2000” służącym rozszerzeniu UE na wschód Ukraina, Mołdawia i Białoruś zostały wymienione jako możliwi kandydaci do członkostwa w UE. Jako pierwsza została zaproszona Gruzja, by przygotować się do członkostwa w NATO. Gruzja zrozumiała to jako wyraźny sygnał, że z pomocą USA i NATO może militarnie przejąć „utracone tereny”, i zaatakowała Osetię Południową. Cierpliwość Rosji ostatecznie się wyczerpała. Armia rosyjska zwyciężyła w walce z Gruzją i przejęła kontrolę nad Osetią oraz sąsiednią Abchazją. Waszyngton i jego sojusznicy z NATO oszaleli z wściekłości. Nie sposób było jednak ukryć, że tym razem to Gruzja rozpoczęła wojnę, którą tak szybko przegrała.

  NATO pod kontrolą USA

  NATO było i jest sojuszem wojskowym pod całkowitą kontrolą amerykańską. Pojawienie się struktury wojskowej NATO w państwach graniczących z Rosją zostało przyjęte na Kremlu ze zrozumiałym niepokojem i niezadowoleniem. Z takim rozwojem wydarzeń w Rosji wcześniej się nie liczono.
  Potrzeba znacznie głębszego wglądu w mechanizmy funkcjonowania amerykańskiego rządu niż ten, który mam, by wyjaśnić, dlaczego na początku lat 90. zdecydowano, że postkomunistyczne kraje Europy Środkowej i Wschodniej znajdą się pod kontrolą USA i NATO. Dla Polski, byłej Czechosłowacji, Węgier i Rumunii, pozostających latami w strefie wpływów Związku Radzieckiego, był to rodzaj nowych gwarancji bezpieczeństwa. W przypadku Gruzji, innych krajów kaukaskich i Ukrainy przyjęcie do NATO oznaczało zajęcie terytoriów, które historycznie były częścią Związku Radzieckiego lub carskiej Rosji. Podstawowe pytanie brzmi: dlaczego USA i pierwotni członkowie UE – państwa zachodnie, rzymskokatolickie, protestanckie i zorientowane atlantycko, podjęły decyzję o demontażu historycznej Rosji, przejmując kraje będące historyczną częścią składową Rosji (w wypadku Ukrainy był to instrument rosyjskiego zwrotu ku chrześcijaństwu) lub częściowo muzułmańskimi koloniami carów.

  Priorytety Putina

  Zbliżamy się do konkluzji, że rosyjskiej reakcji na wydarzenia na Ukrainie nie da się przypisać autorytarnemu stylowi rządzenia prezydenta Putina – jak to chętnie i w celach wyłącznie propagandowych robi Zachód. W rzeczywistości chodzi o znaczną grupę ludności rosyjskiej gotową bronić narodowej tożsamości zagrożonej przez ukraiński nacjonalizm. Jakie więc zamiary USA i NATO kryły się za tym wszystkim? Chęć wywołania krwawej wojny domowej na Ukrainie? I dlaczego leżało to w interesie Ameryki? W rezultacie w tę bezsensowną i inspirowaną przez Zachód wojnę włączyła się Rosja, która odzyskała Krym, a w wyniku pomyłki jednej lub drugiej strony został zestrzelony malezyjski samolot pasażerski.
  Według ocen, które niedawno przedstawił Dmitri Trenin, kierownik biura fundacji Carnegie w Moskwie, prezydentowi Putinowi z oczywistych względów zależy na czterech sprawach:
  • wyłączeniu Ukrainy z członkostwa w NATO,
  • niedopuszczeniu do stacjonowania amerykańskich wojsk na granicy z Rosją,
  • ochronie i zachowaniu rosyjskiej tożsamości kulturowej w południowej i południowo-wschodniej części Ukrainy,
  • zachowaniu przynależności Krymu do Rosji.

  Niemcy jako mocarstwo przywódcze

  Z pewnością prezydent Putin nie może od tych celów odstąpić. Jakiekolwiek jednostronne koncesje wobec USA oznaczałyby utratę jego władzy i pogrążenie Rosji w chaosie. Co do przyszłości, to rosyjski prezydent postrzega USA jako mocarstwo w stanie upadku; szuka jednak sojuszu nie z Chinami, ale z Niemcami jako przyszłym wiodącym mocarstwem Europy.
  Jaki interes miał w tym wszystkim Barack Obama? Lub waszyngtońskie jastrzębie odpowiadające za obecne wydarzenia? Dlaczego działali bez wyjaśnienia swoich politycznych celów amerykańskiej opinii publicznej?
  W tej chwili możliwe jest już tylko jedno rozwiązanie tego konfliktu – zawarcie rozejmu na ukraińskiej granicy z towarzyszącym mu odpowiednim układem pomiędzy Rosją, Ameryką i UE o trwałym statusie niezależnej i suwerennej Ukrainy. Alternatywą mogłaby być tylko wielka wojna o niewyobrażalnych konsekwencjach dla całego regionu."
  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/william-pfaff-ukraina-amerykanska-wojna
 • @daanekbb 22:59:48
  niestety nie da się temu zaprzeczyć
 • @trojanka 23:04:21
  "Pomoc Ukrainie - obóz wypoczynkowy dla dzieci ukraińskich żołnierzy (akt. 30.06.2014)
  ​Szanowni Państwo,
  Sekcja Wschodnioeuropejska​ Klubu Inteligencji Katolickiej​ organizuje obóz​ wypoczynkowy​ dla dzieci żołnierzy walczących na froncie we wschodniej Ukrainie. ​Od 14 do 28 lipca około 30​ ​dzieci ​ ​wraz z opiekunami będzie przebywało w ośrodku koło Świdnicy​, prowadzonym przez ​ ​„Fundację​ ​Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego”. Pobyt sfinansowany ​ ​zostanie​ ​z pieniędzy, które ​pozostały ze zbiórki przeprowadzonej w lutym​, ale zgromadzone przez Klub środki nie pokryją wszystkich kosztów.
  W związku z tym zwracamy się do Państwa ponownie z prośbą pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia. Wpłat można dokonywać na rachunek Klubu ​15 1560 0013 2000 1706 4454 5708​. Koniecznie z dopiskiem ​"​darowizna na cele statutowe – pomoc Ukrainie ​"​.
  Z góry dziękujemy za pomoc.
  Z poważaniem
  Marek Kielanowski
  przewodniczący Sekcji Wschodnioeuropejskiej
  Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie
  ul. Freta 20/24 A
  00-227 Warszawa
  tel. +48 22-827-39-39
  tel. kom +48 501348​ ​043
  www.kik.waw.pl
  ---
  - jakim trzeba być idiotą żeby robić odpisy na te wszystkie szemrane fundacje których nazwanie ma nic wspólnego z rzeczywistą działalnością, 1 na 10 nie jest antypolska, reszta to szemrane geszefty albo polityczne agentury obcych interesów
 • @trojanka 23:08:09
  Australia też została uwikłana w służenie USA, może nie dość chciała służyć - jak Niemcy w czasie Majdanu ale potem Makrelą Waszyngton potrząsnął jak trzeba i już sobie przypomniała komu ona i jej otoczenie zawdzięcza władzę.
  Analogicznie Australia jest na etapie przetrzepywania skóry żeby sobie politycy pamięć odświeżyli kto im stołki załatwił. W przyrodzie nic nie ginie a pejsy to specjaliści od kupowania sobie rządów.
 • @szuwarek14 22:24:17
  Teraz jest tam ciepło - w Donbasie - jak na tę porę roku, jednak przyjdzie Dziadek Mróz.
  Jak dotąd Jankesi nie zaprowadzali "demokracji" w warunkach ciężkiej zimy, przynajmniej ja nie pamietam.
 • @szczurobronny 11:43:04
  Długo się nie odzywałem, bo nie miałem powodu ale cały czas czytam.
  Teraz nie wytrzymałem, Koperskiego znam osobiście ze środowiska off-road , to ściemniacz i blager, tam gdzie On organizuje "wyprawy" za grubą kasę ,Rosjanie na codzień jeżdżą ładami, jego książka "Pojedynek z Syberią" to stek bzdur i plagiat, opisuje miejsca i zdarzenia których nie był uczestnikiem.Jedną z uczestniczek jego wyprawy była Martyna Wojciechowska ,dziwnym trafem na temat tej wyprawy dziwnie milczy.
 • @trojanka 22:21:48
  A to dopiero początek! Dobrze życzący im ostrzegali ich co to będzie, jednak zacietrzewionym do zakutych łbów się nie dopuka.
  I tak wszystkiemu winny był, jest i będzie Putin!
 • @szczurobronny 11:56:59
  Przez taki wpisy obniżasz wiarygodność tego bloga.
  Zanim coś wkleisz,to sprawdź !!!!!
  Ten filmik jest z ŁOTWY .
  ps. tak wiem to ja Blizna :)
 • @lorenco 23:16:42
  Do tej pory jankesi nie walczyli z silniejszym przeciwnikiem, walczyli zawsze na cudzym terenie, zawsze mieli możliwość uciec z tego terenu.
  Rosjanie nie głupi żeby im pozwolić robić z Rosji poligon a USA nietknięte.
  Zwłaszcza że większa część świata kibicuje Rosji.
  W przypadku konfrontacji USA nie powinno być takie pewne "sojuszników"zwłaszcza tych zmuszanych do kochania Ameryki.
 • @error 23:23:33
  Co się ciskasz, odniosłeś się merytorycznie to wszyscy weźmiemy pod uwagę twój komentarz.Po to się właśnie podaje link do źródła żeby było jasne kto tę prawdę bądź nieprawdę wyprodukował. Przytaczający teksty liczą tu na inteligencję czytających. Propagandę i wyrobników tudzież nierzetelnych autorów wyławia się na bieżąco wrzucając informację jak twoja. Tylko po co odnosisz się od personam do przytaczającego ?
  Każdy się może pomylić.
  Sprostowałeś, walnij se medal na klatę i nie podniecają się bo wylewu dostaniesz.
 • @trojanka 23:32:48
  dobre !
 • @daanekbb 22:59:48
  Myślę, że Rosja ma też napisany scenariusz. ŁAwrow powiedział, że Donbas powinien pozostać w ramach Ukrainy, wypowiedź nienowa powtarzana od miesięcy a Donbas robi swoje. Patroszenko chce gadać z samym Putinem aby pomógł dogadać się z Opołczeniem.
  Wydaje się, że Patroszenko nie ma właściwie żadnej władzy; trzeba sobie przypomnieć, że wojska na Donbas wysłał p.o. obowiązki prezydenta Turczynow. Dwóch z najbogatszych oligarchów, Kołomyjski i Achmetow robią sobie na złość jak tylko jest okazja, nowy parlament ukropii to farsa, już w pierwszym dniu prali się po mordach.
  Już w miastach środkowej i nawet zachodniej Ukrainy ludzie zaczynają poważnie sie wkurzać, chaos coraz większy, niedługo nie do opanowania.
 • @trojanka 22:28:58
  Trojanko, figlarz też się martwi, nad bronia laserową pracują i Rosja i USA, najlepiej by było na ten czas aby Rosja użyła tych swoich "czarów" co to oślepiły super hiper okręt jankeski.
 • @lorenco 23:38:32
  Jak się Ukraińcy natychmiast nie wezmą za usuwanie junty co im Rosja podpowiada to ściągną sobie amerykańską wojnę na głowę i zostanie ich 1/3 ludności.
 • Rozejm nierealny?
  15 Декабрь 2014
  Стрелков: Примирение невозможно, Украина готовит штурм Донецка
  S‪trielkow: Rozejm nierealny, Ukraina szykuje szturm Doniecka

  http://www.politnavigator.net/strelkov-primirenie-nevozmozhno-ukraina-gotovit-shturm-donecka.html

  potwierdzenie?:
  Вчера, 18:24] Вся лента новостей, Новости Донецка, Общество, Политика

  Донецкий горсовет хотят перевести в Краматорск
  Doniecka Rada Miejska zamierza przeniesc sie do Kramatorska
  (Municipalnaya Gazieta)

  http://mungaz.net/line/16940-doneckiy-gorsovet-hotyat-perevesti-v-kramatorsk.html
 • @lorenco 23:44:28
  wyobrażasz sobie żeby 30 Rosjan po takim incydencje poprosiło o przeniesienie do cywila jak to zrobili Amerykanie ?
  Morale USA Army jest takie samo papierowe jak ich gotowość bojowa, wystarczy że się komputer popsuje i proszą o przeniesienie do rezerwy.
 • @1abezmetki 23:48:20
  coraz więcej potwierdzeń że coś się szykuje
 • @szuwarek14 23:47:06
  No właśnie tak powinni postąpić; już nawet dogadywali sie generałowie, to ich hunta usunęła. Tam jest tak niesamowita propaganda zewsząd, wszystkie stacje rtv i internet opanowane są przez huntę, cały czas nadają tak, że polskojęzyczne tvn-y i inne to przy nich mały pikuś! Do tego trzeba wziąć pod uwagę ideologię banderowską i mamy wypisz wymaluj zakuty łeb "cyborga" od dziecka po staruszków! A kto ma odwagę mieć odmienne zdanie to idzie w obroty.
 • @trojanka 23:55:01
  przypomnę że obozy koncentracyjne już sobie Ukraińcy za fundusze europejskie urządzili,oni myślą że kto tam będzie zamykany - Chińczycy ?
  a pożyczkę od Brukseli i tak będą musieli oddać

  http://www.youtube.com/watch?v=m7Uiu7FJ1EY
 • @szuwarek14 23:50:37
  Nie wyobrażam sobie! Tu Jankesy nie będą mogły bombardować z powietrza, dlatego znów amerykańscy chłopcy powrócą na łono ojczyzny w ołowianych trumnach.
  Powinni siedzieć w domu i głaskać swoją Mary po pulchnej pupci.
 • @lorenco 00:08:58
  Władza zawsze sobie pozwala na tyle na ile naród jej pozwala, im głupszy naród tym bardziej pozwala się zgnoić. Gdyby u nas były protesty nie byłoby takich numerów jak z OFE czy wiekiem emerytalnym ale skoro ludzie się nie burzą to tniemy dalej, po gołej skórze.
  Amerykanie to już żywe trupy. Oni od kołyski są wychowywani w poczuciu że Ameryka będzie prowadziła wojnę.
  Nawet płatki śniadaniowe im się kojarzą z wojną.
 • @trojanka 00:15:01
  Dobranoc.
 • @trojanka 00:02:35
  Sołdat to i nawet coś tam rozumie bo nie bardzo chce walczyć, jednak mamy do czynienia z róznymi odłamami nazizmu, faszyzmu, w imie tego zaślepionych młodych ludzi uzaleznionych od twardych narkotyków, którym nikt już nie pomoże. Oni mają skrzywione charaktery plus geny swoich przodków od wideł i siekier. Mieli zginąć w wojnie, taki był żydowski plan, jednak się stawiają i stanowią realne niebezpieczeństwo dla hunty i jej mocodawców i dla Polski też!
 • @lorenco 00:08:58
  "Rosja liczy, że grupa kontaktowa ds. Ukrainy spotka się do końca tygodnia.
  Moskwa ma nadzieję, że spotkanie trójstronnej grupy kontaktowej ds. rozwiązania konfliktu na Ukrainie odbędzie się do końca tygodnia. Poinformował o tym wiceminister spraw zagranicznych Rosji, Grigorij Karasin.
  „Dobrze byłoby, gdyby zostało ono przeprowadzone. Najważniejsze, aby wyrażona została na to zgoda wszystkich uczestniczących stron: Kijowa, Ługańska i Doniecka” – zaznaczył.
  Proklamowane w trybie jednostronnym Ługańska i Doniecka Republika Ludowa wyraziły gotowość do rozmów w mińskim formacie."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_15/Rosja-liczy-ze-grupa-kontaktowa-ds-Ukrainy-spotka-sie-do-konca-tygodnia-9906/
  ---
  - rozmowy ostatniej szansy ?
 • @szuwarek14 00:16:19
  "Dla słusznej sprawy "
  http://cs7065.vk.me/c621319/v621319386/4a9a/Ryg9Dt4yCoA.jpg
 • @lorenco 00:20:39
  Ukraińcy będą zdziesiątkowani, tam jest przygotowywany jakiś eksperymentalny chemiczno-jądrowy koktajl do wypróbowania na nich.
 • @szuwarek14 00:28:36
  http://cs7065.vk.me/c621319/v621319900/41fb/13WeAtzVqoU.jpg
 • @szuwarek14 00:16:19
  W naszym wypadku, to naród nie jest jakiś głupi lecz zaszczuty, bojaźliwy o swój byt, jak zapłacić rachunki... i nie dotyczy to tylko pracowników, emerytów, bezrobotnych lecz tez przedsiębiorców średnich i niedużych firm. Do tego naród jest celowo podzielony na zwolenników PO lub PiS. W jednej rodzinie często jest tak, że skaczą sobie do oczu, bo ja jestem za PiS a ja jestem za PO! Ma być jak w USA, dwie partie a reszta się nie liczy.
  Taka demokracja.
 • @trojanka 00:15:01
  http://sparta.wm-maps.com/resize/600/600/w/uploads/content/379_44734528a83d2a6ffbd49cba83648c38_12.jpg
  Dobranoc:)))
 • @szuwarek14 00:30:41
  Emir Kusturica chce nakręcić film wojenny na Krymie, fajnie
  http://novorossia.su/ru/node/10999
  http://novorossia.su/sites/default/files/0000_16.jpg
 • @lorenco 00:34:12
  system dual- pary czyli w rzeczywistości monopol partyjny, najgorsze co się mogło przydarzyć, taka konstrukcja już była PZPR - PSL
 • @szuwarek14 00:21:14
  Bez sensu, moim zdaniem, te rozmowy.
  Jeśli Noworosja chce być państwem, to musi dalej walczyć.
  Już mieli Mariupol, już szykowali się na Słowiańsk a tu nagle rozmowy w Mińsku. Nie podoba mi się to i tyle!
 • @szuwarek14 00:45:38
  "Ss-suka-aa, kto krzyknął ze Ruscy idą ?"

  http://cs7065.vk.me/c622526/v622526741/9082/cxe2TfRlhs8.jpg
 • @szuwarek14 00:47:39
  No i tu mamy obraz, jak Ci się chce jeszcze Szuwarku to przetłumacz na jutro:
  16.12.14. Военный обзор от военкора с позывным "Самур".

  "Украинские оккупанты готовятся к штурму Донбасса. По итогам дня 15 декабря находят подтверждение сведения о том, что продолжается сосредоточение украинских войск на так называемой "второй линии обороны", часть которой еще находится на стадии сооружения.

  Различные воинские подразделения сосредотачиваются западнее Марьинки в районе Курахово, за Красногоровкой, северо-западней Карловского водохранилища, а также под Мариуполем.

  Весь день 15 декабря поступала многочисленная информация о сроках «закрытия неба» над Харьковской, Днепропетровской и Запорожской областями.

  Если в середине дня появились сведения, будто бы аэропорт Днепропетровска возобновляет обычный порядок работы с 00 часов 16 декабря, то впоследствии от лица Госавиаслужбы Украины было объявлено, что конкретная дата «открытия» всех трех аэровокзалов пока не рассматривается.

  Похоже, что главные воздушные гавани трех регионов превратились в перевалочные пункты по доставке на позиции армии Украины грузов боевого назначения.

  Украинское командование и штаб-квартира НАТО стараются по максимуму использовать период «прекращения огня» для накачки мускулов вооруженных сил Украины, и в первую очередь тех частей, которые задействованы в подготовке очередных наступательных операций против восставшего Донбасса."
  108
  źródło:http://vk.com/strelkov_info
 • @lorenco 00:47:04
  To już między wierszami było potwierdzone w kilku artykułach że władze Noworosji nie takie święte, tam też próbowali od razu skorzystać z koryta, a ludzie widzą pustą gadaninę i odjeżdżające gdzieś pociągi węglem, stalą i metalami. Konstytuowanie się nowego państwa to trudny okres. To też zabija morale powstańców.
  Nikt ich nie weźmie na swoje utrzymanie jeśli o tym myślą. Rosji niepotrzebny taki garb. Ukraina by chciała administracyjnie mieć Donbas ale nie po to żeby go karmić ale żeby go przekazać amerykańskim inwestorom. Junta zadowoli się obrywami od ich zysków, jak w Polsce.
 • @lorenco 00:56:54
  ok,to na jutro zrobię
 • @lorenco 00:56:54
  "Tani i zawsze dyspozycyjni .
  Wyzysk pracowników z Europy Środkowo-Wschodniej nie kojarzy się tylko z plantacjami tulipanów. Również w usługach znaleźć można źle opłacanych, byle jak zakwaterowanych, pracujących dwadzieścia godzin na dobę Czechów czy Polaków, zatrudnionych na podejrzanych kontraktach. Tymczasem agencje pracy tymczasowej zapewniają, że działają w dobrej wierze. Fragmenty. Maaike Bos
  Przed rzędem garaży w przemysłowej strefie Osdorp [dzielnicy Amsterdamu] stoi zaparkowany biały mikrobus agencji pracy tymczasowej Werk & Ik. Okazuje się, że służy on za mieszkanie czeskiej sile roboczej zatrudnianej przez agencję.
  Kobieta pokazuje nam „sypialnie”, pięć klitek odgrodzonych od siebie drewnianymi przepierzeniami, z piętrowymi łóżkami w środku. Całe wnętrze, nawet tam, gdzie ludzie chcą spać, oświetla jedna jarzeniówka. Żadnych okien, żadnych szans na przewietrzenie pomieszczenia. Według niektórych szacunków w Holandii pracuje i mieszka w takich warunkach około 100 000 Czechów, Polaków i innych osób pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej.
  Bez płatnych urlopów
  Werk & Ik – której obroty sięgają 12 mln euro – chętnie pracuje z Czechami, przede wszystkim w Schiphol, gdzie sprzątają samoloty i zajmują się bagażami. Czy pracownicy tymczasowi mają płace wystarczające na życie? Nie, odpowiada Jiří, czeski student zatrudniony w branży usługowej. Henry Stroek, działacz krajowego związku zawodowego CNV, zauważa, że Jiří dostał w 2012 r. wynagrodzenia za urlop. Czyli nie wypłacono mu 16,3% jego zarobku.
  „A to dużo, zwłaszcza dla kogoś, kto dostaje płacę minimalną”, podkreśla Stroek. Ivan Karels, dyrektor i właściciel agencji pracy tymczasowej, przyznaje, że wielu Czechów nie otrzymało wynagrodzenia za urlop. „Jakoś nam to umknęło. Teraz już bardziej uważamy”.
  Werk & Ik obiecuje na swojej rekrutacyjnej stronie internetowej w języku czeskim Werkczeck.cz, płacę 5 euro netto za godzinę, bez względu na wiek pracownika. Według Henry Stroeka odcinek z listy płac Jiříego pokazują, że w jednym roku wypłacono mu zapowiadane wynagrodzenie brutto z dodatkami za pracę wieczorem i w nocy, ale w drugim roku już nie.
  Bez odcinka z listy płac
  Doradca agencji pracy tymczasowej Rewiesh Jibodh, który ściąga Czechów do Holandii dla Erk & Ik i zajmuje się planowaniem ich pracy, ma na to wytłumaczenie. „Oczywiście nie zawsze się wszystko w tych godzinach zgadza. Kiedy ktoś zachoruje, a osoba, która go zastępuje, nie figuruje na liście, przepracowane godziny zaliczane są na konto chorującego. Ale zawsze poprawiamy potem błędy”.
  Innym problemem jest to, że pracownicy tymczasowi nie otrzymują odcinków z listy płac, chociaż jest to prawny wymóg. Jiří dostał je dopiero niedawno, tuż przed wyjazdem z Holandii, kiedy zagroził, że odwoła się w tej sprawie do adwokata. „Gubią je albo wyrzucają”, mówi Rewiesh Jibodh. „To tylko niepotrzebny wydatek na papier. Nie wiem, po co mielibyśmy to robić”. Te odcinki powinny być dostępne w Internecie, ale pracownicy tymczasowi, których podpytywaliśmy o to, nie dostali ani nazwy użytkownika, ani hasła. To też im jakoś umknęło, przyznaje Ivan Karels.
  Potrącone koszty zakwaterowania
  Werk & Ik odlicza również niektóre koszty. Agencja potrąca, na przykład, z wynagrodzenia kwoty za spowodowane straty, nawet jeśli zatrudniona osoba w żaden sposób się do nich nie przyczyniła. Główne potrącenie dotyczy kosztów zakwaterowania, 2,50 euro za przepracowaną godzinę, jak stanowi zapis w kontrakcie.
  Czesi płacą 120 do blisko 150 euro tygodniowo za piętrowe łóżko w garażu, który według gminy Amsterdam nie nadaje się do mieszkania
  Latem, w szczycie sezonu, Czesi płacą 120 do blisko 150 euro tygodniowo za piętrowe łóżko w garażu, który według gminy Amsterdam nie nadaje się do mieszkania. W ubiegły poniedziałek pojawili się inspektorzy i nakazali ewakuację tego miejsca. „Bardzo niebezpieczne”, zaznaczono w raporcie, w którym użyto słowa „wyzysk”.
  „Przestrzegamy przepisów obowiązujących w kwestii zakwaterowania. Może nie w garażu, to inny przypadek, nie przeczę. Ale ci młodzi sami chcieli tu mieszkać. Mam dostateczną liczbę kwater, tylko że stoją puste”, mówi Ivan Karels.
  „Pracodawca może potrącić z tytułu zakwaterowania osobie otrzymującej płacę minimalną najwyżej 68 euro tygodniowo. To, co robi Werk & Ik, to zwykła kradzież”, złości się Henry Stroek z CNV. A Ivan Karels odpowiada na to, że„nie powinniśmy rzeczywiście potrącać tych kwot”
  „Ale nie mieliśmy złych zamiarów. Jestem po prostu przedsiębiorcą, który ciężko pracuje i chce się szybko rozwijać. Nie da się tego osiągnąć bezboleśnie. Jakoś to wszystkim zrekompensujemy”. Twierdzi poza tym, że kwoty te pokrywają też inne koszty: energii, wody, Internetu i kierowcy, który wozi ich do pracy i z pracy.
  Jeden dzień wolnego miesięcznie
  Są też nieprawidłowości dotyczące obowiązującego czasu pracy. Weźmy przykład kierowcy Pavla, który przez ponad rok woził do pracy i przywoził do domu innych Czechów. Pracował jak nic dwadzieścia godzin na dobę. Z rejestru przepracowanych godzin wynika, że Jiří, zatrudniony jako sprzątacz, w sierpniu miał tylko jeden wolny dzień.
  Prawo stanowi, że ma on prawo po jednym dniu pracy do dziesięciu godzin nieprzerwanego odpoczynku, a po tygodniu do trzydziestu sześciu godzin.
  Ivan Karels też to przyznaje.„W niektórych przypadkach nie wykazaliśmy dostatecznej staranności” Rewiesh Jibodh, dyrektor, tłumaczy, że jego firma chciała najzwyczajniej spełnić prośby pracowników. „Czesi błagają mnie, żebym dał im więcej pracy”, wykrzykuje. „Zawsze ich pytam, czy chcą pracować w nadgodzinach.”
  A jednak kiedy kolega Jiříego zapytał po roku pracy w porze dziennej i nocnej, czy mógłby pracować w innych godzinach, usłyszał: „Chcesz wrócić do kraju? Droga wolna”. Dziwne to trochę, ale Werk & Ik, która ma wśród swoich stałych klientów wielkie firmy takie jak KLM, posiada certyfikat Stichting Normering Arbeid (Fundacji Normalizacji Pracy), która czuwa nad przestrzeganiem obowiązujących na mocy prawa płac minimalnych. W maju 2013 r. uzyskała nawet odnowienie certyfikatu."
  http://www.voxeurop.eu/pl/content/article/4294931-tani-i-zawsze-dyspozycyjni
  ---
  - 21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z 17 sierpnia 1980
  "Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie za okres strajku jak za urlop wypoczynkowy z funduszu CRZZ.
  -Podnieść wynagrodzenie zasadnicze każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.
  -Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.
  -Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej, oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnej sprzedaży itp.
  -Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub [zaliczyć] przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek.
  -Zrównać renty i emerytury starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych.
  -Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym.
  -Zapewnić odpowiednią liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.
  -Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.
  -Skrócić czas oczekiwania na mieszkanie.
  -Podnieść diety z 40 zł do 100 zł i dodatek za rozłąkę.
  -Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie 4-brygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.
 • @ all
  Dobranoc, do poduszki:
  Budka Suflera - "Jolka, Jolka pamiętasz" 1984
  http://www.youtube.com/watch?v=A9CMAPsless
 • @szuwarek14 01:01:20
  No właśnie. O tym mówili juz niektórzy dowódcy czy przywódcy. Ci z tzw V kolumny chcieliby aby Rosja ich przygarnęła i żywiła a biznesik swój oszukańczy nadal się kręci. Albo specjalny status Donbasu, czyli wy się tam rządźcie a podatki do Kijowa i na konta właścicieli kopalń i innych, niech się kręci! Czyli tu się kręci i tu też!
  Humanistyczny Świat kibicuje Noworosji!

  A tu ja sobie tańcuję:) Dobranoc:)
  http://sparta.wm-maps.com/resize/600/600/w/uploads/content/379_8b51f844860d7397f8635e68d50a876a_4.jpg
 • interesariusz -> szuwarek14 @22:55:50
  Mogę podzielić twoją kasandryczną przepowiednię 22:48:42 dotyczącą przekształceń i losu polskiego bagna

  ale to pazerność oligarchów ściągnęła wojnę, nie pazerność samych Ukraińców,
  u nich, jak u nas, tylko garstka ludzi aktywnych,
  reszta nie jest zdolna do jakichkolwiek zachowań społecznych.

  U nas też wystarczy nająć paru zadymiarzy, aby przeprowadzić swoje. Dlatego grupa trzymająca władzę trzyma nas za mordę za pomocą najętych posłów i partii.
 • @szczurobronny 11:15:57
  Mam nadziejąże szybko zdechną te upaińskie qrwy,a nie żadni żołnierze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930