Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
636 postów 12051 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 18.12.2014r - Quo vadis

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oddajcie Krym, albo zbankrutujecie

Czy atak na rubla jest czysto spekulacyjny, tj. jest jakąś grą wyłącznie dla zysku, czy też ma podłoże polityczne?

Tuby propagandowe oczywiście wciskają kit, próbując manipulować rosyjskimi władzami i społeczeństwem, iż zmiana polityki zagranicznej Rosji wybawi ją z gospodarczych kłopotów.

Gdzie jest prawda? Wbrew pozorom Rosja wygrywa na najważniejszym polu – zamknięciu budżetu bez dodruku rubli. Cena ropy spadła o połowę, rubel stracił na wartości o połowę, to się bilansuje na zero, budżet domknięty, nie ma strat na eksporcie ropy. Z tego punktu widzenia to sama Rosja powinna wywołać atak na swoją walutę.

Szkodzi niepokój mieszkańców, którzy popadając w panikę zaczynają zachowywać się nieracjonalnie i pobudzają galopującą wewnętrzną inflację. Czy Putinowi uda się dzisiejszą konferencją nad tym zapanować ? Niebawem zobaczymy.

Co prawda lament i tak będą podnosić amatorzy ajfonów i szwajcarskich zegarków, ale w tym wszystkim chodzi o przekonanie gromadzących zapasy zwykłych zjadaczy kaszy gryczanej.

Co wynika z osłabienia rubla? Ano Putin mógłby propagandowo i demonstracyjnie znieść zakaz importu żywności. Na rosyjskim rynku podrożała ona dwukrotnie, czyli znacznie więcej niż rodzima.

Niestety, ucierpią przedsiębiorstwa importujące komponenty. Za to przed rosyjską gospodarką otwarła się niepowtarzalna szansa – jej produkty są teraz tańsze od chińskich. Być może Rosja powinna dołożyć wszystkich starań, aby kurs rubla pozostał niedowartościowany. Który interes zwycięży w głowie Miedwiediewa?

Na razie kurs po kolejnej interwencji na giełdzie przestał spadać i wszedł w fazę drgawkową. Też jest szkodliwa i Bank Rosji ma interweniować minimalizując fluktuacje. Według doniesień prasowych Rosja poświęciła w grudniu 6 miliardów bugsów na spekulantów. Pytanie tylko, kto na tym skorzysta? Gdzie jest dołek? A może strategia Rosji jest całkiem inna, i owe interwencje są jedynie dla pozoru, czasem warto trochę kasy stracić, aby wywieść przeciwnika na manowce.

 

KOMENTARZE

 • @interesariusz z PL
  "wszedł w fazę drgawkową" to TVN, obudziła mnie jakaś głośna reklama, a nie to nie reklama to Kuźniar z panem Rossem tak nawijali a co nawijali, Rosja - bee, Soczi-bee, Ukraina jak wprowadzi reformy to Rosji pokaże EUROPĘ !
  -na razie pokazała III Rzeszę, czekamy na kolejne odsłony
 • Czy to jest do śmiechu?
  Jak ktoś chce, może to traktować jako kabaret:
  http://novorossia.today/?p=8891
  Sporo tez jest prawdziwych, zwłaszcza ta o konieczności zrobienia czegoś z Bankiem centralnym Rosji (ja od dawna proponuję kurację ołowiową). Natomiast końcowe konkluzje mogą przyprawić o wytrzeszcz oczu.
  Warto też poczytać to:
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/banki-wykupuja-nowe-tablice-do-wyswietlania-kursu-rubla/wrkm9
  bo szwabsko-szkopski Onet w miarę wiernie odzwierciedla nastawienie Niuni Jewropejskiej. Komentarze pod też "ciekawe" zwłaszcza te promowane przez Onet.
  Do Autora: jeżeli Bank Centralny Rosji wdaje się w bijatykę na rynku walutowym, to szefostwo Banku należy w trybie pilnym ROZSTRZELAĆ. I żadnego znaczenia nie ma w tym względzie Konstytucja, ustawy o Banku Centralnym itd, ponieważ takie działanie jest sprzeczne z najważniejszym, choćby nawet nie pisanym prawem każdego kraju: Żaden obywatel nie może działać na szkodę Ojczyzny.
  Rolę Banku Rosji można też rozpatrzeć w kwestii polskiej - moim zdaniem jedynym człowiekiem, dla którego hipotetycznie warto było doprowadzić do katastrofy lotniczej w Smoleńsku, był szef NBP Skrzypczyk w kontekście jego odmowy otwarcia linii kredytowej NBP. Jego następca Belka już tego "błędu" nie powtórzył.
 • @szuwarek14 09:17:43
  "5 mln euro dziennie potrzebuje Kijów na prowadzenie wojny.
  Gdyby te pieniądze przeznaczano na dożywianie, to byłoby na Ukrainie o dwa miliony głodnych ludzi mniej.
  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBRD) przekazał w poniedziałek Ukrainie w sumie 150 mln euro. Ten kredyt ma być przeznaczony na modernizację ukraińskiego rurociągu. Tego samego dnia zażądał Jaceniuk podczas wizyty w Brukseli 'pilnej' pomocy od UE.
  Faktycznie potrzebuje Ukraina pieniędzy na prowadzenie wojny w Donbasie. Jaceniuk ocenił, iż jego kraj potrzebuje każdego dnia 95 mln hrywien, czyli około 5 mln euro na armię. Ukraina chce kupić broń od NATO. Aktualnie wszystko wskazuje na to, że prezydent USA Obama przyzna 'pomoc' na uzbrojenie. Amerykanie chcą jednak sfinansować tylko część zakupów.
  Nowe kredyty z Unii byłyby więc dla Kijowa ważnym odciążeniem. Kilka dni temu przyznał Jaceniuk, że Ukraina nie może już sama utrzymać swej armii. Radykalny program prywatyzacyjny w obszarze socjalnym (por., link: http://zygumntbialas.neon24.pl/post/116484,jak-ukraina-broni-sie-przed-bankructwem -) ma uwolnić środki finansowe dla wojska.
  UE nie podaje żadnych szczegółowych danych o nowych kredytach. Tylko komisarz UE Johannes Hahn poinformował, iż na początku przyszłego roku odbędzie się na Ukrainie konferencja wierzycieli.
  W tym roku przygotowała UE pakiet kredytów i subwencji na kwotę 12 mld euro. Teraz Unia żąda daleko idących reform gospodarczych. Bruksela zamierza zorganizować konferencję wierzycieli dopiero wtedy, gdy Kijów przedstawi szczególowy plan rozwoju gospodarczego. Johannes Hahn określił to jako warunek wstępny.
  Jednakże twierdzi Jaceniuk, że jego rząd zrobił wszystko, co było możliwe. W końcu siła gospodarcza państwa zmniejszyła się o 20% po utracie Krymu. Ukraińska waluta straciła na wartości i rząd podniósł stopy podatkowe. Mówi Jaceniuk:
  "Dotrzymamy wszystkich umów, ale teraz Ukraina potrzebuje jakiejś poduszki, by móc przetrwać. Tę poduszkę stwarza nowy pakiet pomocy finansowej. Jest nam ciężko walczyć przeciw mocarstwu atomowemu (w Donbasie mają atom?! - przypis ZB), uzbrojonemu po zęby".
  Przetłumaczył: Zygmunt Białas
  Link do niemieckiej wersji: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/12/17/fuenf-millionen-euro-pro-tag-fuer-die-armee-ukraine-fordert-neue-kredite-von-der-eu/
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/116719,5-mln-euro-dziennie-potrzebuje-kijow-na-prowadzenie-wojny
 • @Alojzy81 09:25:12
  Przepraszam, chodziło mi o linię kredytową MFW. Dowcip, jeśli ktoś nie wie, polega na tym, że płaci się grubą forsę tylko za to, że teoretycznie (i tylko teoretycznie) można wystąpić o kredyt, który MFW obwaruje setkami wymogów. Kredyt płatny odsetkami oczywiście osobno.
 • @Alojzy81 09:25:12
  Informacje podawane przez media na terenie Polski są na poziomie podręcznika dla akwizytorów. Zakładam się że czeski gimnazjalista przy okazji aktualnej sytuacji na rynku walutowym jest uczony na bieżąco jak się w tej sytuacji ma kondycja państwa które czerpie dochody ze sprzedaży ropy - która tanieje w sytuacji taniejącej waluty. Ciekawei pouczające zagadnienie. Czesi są w podobnej sytuacji politycznej jak Polska ale wewnątrz państwa mają więcej autonomii niż Polacy.
  Polskie dzieci no cóż, mogą pomachać Poroszence.
 • @Alojzy81 09:32:47
  MFW to zagadnienie na dłuższą dyskusję. To mniej więcej taka hiena która dopada postrzelone przez myśliwego zwierzę i wykańcza sprawę.
 • interesarisz -> Alojzy81 @09:25:12
  Bardzo proszę o pouczenie, jakież to konkluzje przyprawiają Pana o "wytrzeszcz oczu".

  Byłbym wdzięczny, również w interesie czytelników, aby wyczerpująco Pan wyłuszczył koncepcję deprecjacji rubla za pomocą oscylatora kredytowego, koncepcję, o której Pan wspomniał wczoraj.

  A jeśli chodzi o Skrzypczyka, to moim zdaniem nie mniej cennym trofeum była generalicja, którą amarykanie podejrzewali o podwójną agenturę.
 • @szuwarek14 09:37:29
  do śmiechu:"Petro Poroszenko: gwarantuję, że oligarchowie nigdy więcej nie będą wpływać na ukraińską władzę..."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/petro-poroszenko-gwarantuje-ze-oligarchowie-nigdy-wiecej-nie-beda-wplywac-na-ukrainska-wladze
  ---
  - żaden inny system tylko "demokracja" właśnie produkuje oligarchów w tempie ekspresowym a przykład dają USA, ich klany rodzinne i biznesowe.
  Nawet w Polsce zaiwanili polskie marki i dyktują nam skład produktu keczupopodobnego, w zależności od tego na ile zabalowali i ile muszą sobie odbić na Polakach skład keczupu keczupopodobnego zbliża się mniej lub bardziej do składu brudnej wody po pomidorach + tablica Mendelejewa
 • @szuwarek14 09:37:29
  "Kolumna MSN FR z pomocą humanitarną wyruszyła w kierunku Ukrainy
  Kolumna MSN Rosji z pomocą humanitarną wyruszyła z podmoskiewskiego Nogińska do obwodu rostowskiego - podaje agencja RIA Novosti.
  Oprócz podstawowych niezbędnych w Donbasie ładunków zostaną tam dostarczone prezenty noworoczne, które były zbierane we wszystkich rosyjskich regionach - poinformował resort.
  Jest to już dziesiąta kolumna z pomocą humanitarną, wysyłana na południowy wschód Ukrainy. W jej skład wejdzie ponad 150 samochodów, które dostarczą ponad 1,5 tys. ton ładunków."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_18/Kolumna-MSN-FR-z-pomoca-humanitarna-wyruszyla-w-kierunku-Ukrainy-3105/
  ---
  - no i bardzo dobrze, ludzie są najważniejsi wbrew zachodniej propagandzie, a jak pojedzą to powieszą kogo trzeba
 • @szuwarek14 09:34:49
  Piszesz o dzieciach, a w Polsce dorośli mają umysł dzikich z definicji etnografa Malinowskiego (nie są s tanie powiązać w łańcuch przyczynowo-skutkowy dwóch wydarzeń odległych w czasie o ok. 9 miesięcy). Rozwalono np tzw wydziały zwalczania przestępczości zorganizowanej. Osoby "rozpracowujące" afery" FOZZ i Art-B nawet nie wiedziały, czym się zajmują.
  I tak w FOZZ nie zrobiono całościowego, zamkniętego bilansu (tak jak chemicy, bo jestem chemikiem, bilansują syntezę amoniaku), za to wdano się w zupełnie nieistotne dla rozliczenie afery dywagacje, czy spółka-wnuczka jest coś winna spółce-prawnuczce, czy odwrotnie.
  W Art-B zamydlono sprawę tzw. "oscylatorem', gdy każdy matematyk wie, że granicą ciągu nieskończonego jest w tej sytuacji podstawa logarytmów naturalnych e, czyli na takiej operacji można zyskać maksymalnie 2,7 razy więcej, niż be "oscylowania". Prawdziwe pieniądze natomiast Art-B zarobiła na braniu kredytów i ich niespłacaniu, czyli zwykłym złodziejstwie. Kredyty te żyrował dobry "wójek" (nie poprawiać, pisownia specjalna) z NBP.
 • @szuwarek14 09:47:30
  Tramwajarze w Kijowie chcą wypłat za zaległe 3 miesiące. Strajkują. A niech strajkują to się ich wywali na zbity pysk. O ile wcześniej zachód im nie dołoży statusu terrorysty i wiadomo co .
  http://vk.com/anti_usa_news
  http://cs625528.vk.me/v625528330/e9ab/ftQvIv7GXNE.jpg
 • @Alojzy81 09:49:30
  ale chyba w końcu Art-B odpaliła Kaczyńskim na Telegraf i poprzez kanały Mossadu mogli sobie zwiać spokojnie do Izraela
 • @szuwarek14 09:56:56
  o Prawym Sektorze
  http://www.youtube.com/watch?v=Fu8P-OENzo0
 • @interesariusz z PL 09:40:07
  Koniec artykułu, który linkowałem:
  "Co powinien zrobić Putin?

  1.Przede wszystkim powinien skoncentrować się na niedopuszczeniu do zrealizowania się ryzyka utraty zachodnich rynków zbytu na energetyki. Pewnie w jakimś tam stopniu ten rynek i tak się zredukuje. Jak można proces ten powstrzymać? Tylko przez pozytywny PR i podjęcie rozmów z Zachodem na temat wzajemnego zniesienia sankcji. W „geście dobrej woli” Putin powinien jednostronnie znieść sankcje na żywność zza granicy. Przy tym osłabieniu rubla niewiele to zmieni, ponieważ produkty te są obecnie dwa razy droższe niż w pół roku temu.( Tu w zasadzie się zgadzam.)

  2.Wycofać wszystkie rosyjskie siły wojskowe z Donbasu i wstrzymać pomoc militarną dla tego regionu. Prawdopodobnie spowoduje to próbę odbicia go przez Ukrainę na wiosnę przyszłego roku. Należy im na to pozwolić. (?????????????)

  3.Jeśli trzeba to przeprowadzić ponowne referendum na Krymie pod egidą OBWE w zamian za całkowitą normalizację stosunków i zniesienie sankcji przez Zachód. Referendum pewnie będzie przez Rosję wygrane ze względu na mieszkających tam Rosjan (75%).( ???????????? A niiby OBWE na to pójdzie???????)

  4.Otworzyć rynek na inwestycje zagraniczne, zachęcając ulgami podatkowymi, etc. To może być jednak mało skuteczne ze względu na zerową wiarygodność Putina w świecie. Nigdy nie wiadomo co mu strzeli do głowy np. za pół roku i czy w jedną noc nie wywróci biznesplanu podnosząc stopy podstawowe o 10 pp. (!!!) (co to znaczy otworzyć - tak jak my dla supermaketów?)

  Najlepszą rzeczą jaką może zrobić Putin dla Rosji to ogłosić odejście ze stanowiska wraz z upływem kadencji w 2016 roku. Tak się jednak nie stanie z dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na przyzwyczajenie do życia na świeczniku i apanaży z tym związanych. Władza jest jak narkotyk, kto nie musi, to z niej nie rezygnuje. Po drugie zawsze istnieje ryzyko, że do władzy dostanie się jakiś jego przeciwnik i zacznie grzebać choćby przy jego majątku czy prześwietlać inne jego tajemnice…
  (ciekawe dywagacje)

  Co do oscylatora dewizowego.
  Bank pierwszy udziela krótkoterminowego, np tygodniowego kredytu na 1 mln rubli. Drugi bank wymienia te ruble na dolary - przypuszczamy że po kursie aktualnym 50 Rbl/U$, mamy 200.000 U$. za 4 dni sprzedajemy trzeciemu bankowi te dolary po kursie aktualnym już 60 Rbl/U$, wystarczy sprzedać tylko tyle, aby mieć 1 mln rubli na spłatę kredytu z odsetkami, czyli ok. 180.000 U$, reszta jest naszym zarobkiem. Trzeba mieć tylko pewność, że Bank Centralny Rosji będzie "bronił rubla". Przy większych wahaniach kursu operacje przebiegają szybciej. Przy masowej skali operacji żaden bank emisyjny takiego ataku nie przeżyje. Soros (a może ktoś inny?) kiedyś pochwalił się zyskiem 15 mld (po yankesku bln) U$ na polskiej walucie! - to słynne załamanie 2 PLN/1 U$ na 3 PLN/1 U$.
 • @szuwarek14 10:03:56
  "Fed: Europa zależy od Rosji w większym stopniu, niż USA.
  Europa zależy od problemów, z którymi ma do czynienia Rosja w większym stopniu, niż USA. Taką opinię wyraziła przewodnicząca Systemu Rezerwy Federalnej USA Janet Yellen.
  Według niej, Rosja doświadczyła poważnego ciosu z powodu spadku cen ropy naftowej, rubel znacznie stracił na wartości, co stwarza dla rosyjskiej gospodarki szereg poważnych problemów."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_18/Fed-Europa-zalezy-od-Rosji-w-wiekszym-stopniu-niz-USA-3872/
  ---
  - zobaczymy jaki procent polskich maturzystów w tym roku nawet nie odbierze matury tylko da nogę na zmywak. Kto nam będzie na starość podawał przysłowiową szklankę wody ?
  Może Banderowcy którzy tu zjadą. Tyle że prędzej zobaczymy siekierę w plecach niż wodę.
 • @Alojzy81 10:08:34
  Oczywiście pojawia się pytanie, co robi bank nazwany przeze mnie "drugim" z tym milionem Rbl, które dostał za dolary. Oczywiście udziela kredytu w celu kolejnej wymiany Rbl - U$. Nie można tego ciągnąć w nieskończoność i trzeba mieć szybki refleks, aby posiadane Rbl wymieniać na dolary w Banku Centralnym Rosji akurat w momencie, gdy rzuca on na rynek walutę w celu "ustabilizowania kursu" i to jest 'clou" tej zabawy. Inaczej banki przerzucają się tylko zapisami księgowymi i nic nie zarabiają.
 • @szuwarek14
  Prezydent Poroszenko odwiedzi Lublin http://wpolityce.pl/polityka/226339-prezydent-poroszenko-odwiedzi-lublin
 • @Alojzy81 10:08:34
  Przede wszystkim trzeba sobie zadać pytanie czy Rosja przewidziała takie zachowanie USA ? Oczywiście że przewidziała i jest w stanie wspólnie z ze swoimi sojuszniczymi państwami przemeblować świat. Zresztą większa część świata tego oczekuje. Problem nie w mechanizmach rynkowych tylko w konkretnych ludziach którzy ich używają, w czyjej oni są w tej chwili kieszeni Waszyngtonu czy Moskwy?
  Wszystko się da pytanie kto płaci za przysługę , żyjemy w czasach niekończących się spekulacji na rynkach i produkowania PKB na papierze. Do tego zresztą służy idiotyczny wskaźnik PKB. Jak w Rosji zacznie się drożyzna to może im PKB wystrzelić że Obamie stringi spadną z wrażenia.
  Reset na świecie jest potrzebny bo za dużo tych drukowanych gospodarek a bezrobocie i niedożywieni ludzie jak byli w 18 wieku tak są i teraz. Coś nie tak z tym postępem.
 • @szuwarek14
  Kto ma prawo do Dworu w Chobielinie kupionego przez rodziców Sikory alias Sikorskiego za 1200$ w 1989 roku czyli po prostu ukradzionego prawowitym spadkobiercom http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6212#.VJKRuyuG8io
 • @szuwarek14 10:23:49
  W starych czasach na wyższych uczelniach wykładano tzw "ekonomię polityczną" - to znamienne, bo nie ma czystej ekonomii, zawsze jest podciągnięta pod politykę. A ja w domowych pieleszach znalazłem wtedy małą, cieką książeczkę, wykład ekonomii wydrukowany w końcu XiX wieku, z imponującą pieczęcią "Dozwoleno cenzuroju".
  Chciałbym, żeby choć 50% Polaków znało ekonomię na tyle, co było w tej książeczce.
  Szkodliwość monopoli (na przykładzie kapeluszników w Anglii), system waluty złotej, od czego zależy pomyślność gospodarcza państwa.
  W pełni się zgadzam, że aktualny system finansowy pada na pysk, ale jak padnie, to pewnie nas przygniecie. I tyle będzie naszej korzyści.
 • @Kula Lis 62 10:26:17
  Nie mam nic przeciwko własności prywatnej pod warunkiem że własność ta jest nabywana w warunkach rynkowych za godziwą cenę transakcyjną, po odprowadzeniu odpowiednich kwot podatków, a jeżeli ta własność jest zdobywana za grosze poprzez znajomości, potem dzięki tym samym znajomościom zwalniana z podatków to jest to patologia która odbija się potem na każdym obywatelu w postaci podniesieniu mu podatku, obniżeniu pensji i obcięciu należnych osłon socjalnych [ na które płaci podatki].
  Patologią i rakiem który zżera ten system jest również fakt że im bogatszy obywatel tym mniej państwo z niego ma, aż staje się obciążeniem dla pozostałych obywateli.
  Poza w/w ulgami które kupi sobie u polityków przestaje też być klientem rynku lokalnego a staje się klientem rynku globalnego.
  Przeciętny zjadacz chleba zostawia na swoim podwórku całe swoje dochody w postaci zakupów, zamówienia usług, opłacenia szkół czy fryzjera, jaki procent dochodów zostawia przeciętny wypasiony poseł na polskim rynku 50%- 30%, 20% ? Więc jego pieniądze nie napędzają rodzimej koniunktury. Mniej więcej tak wygląda różnica miedzy myśleniem wschodnim a zachodnim, na zachodzie takie rzeczy nikomu nie przychodzą do głowy podczas gdy Chińczyk [i nie tylko] myśli kategoriami - żyj i daj zarobić innym bo jesteśmy systemem naczyń połączonych. Kiedyś ja zbiednieję, ty mi dasz zarobić.
 • @Alojzy81 10:36:19
  Tu jest największy problem, o gospodarce świata decyduje kilka klanów światowych. Jeśli USA ma w swoich rekach grupa stanowiąca 7% obywateli to jak można mówić o trzymaniu się zasad ekonomii. Zasada i regułą jest kto komu większą kopertę wciśnie a po nas choćby potop.
  Prezydenci i premierzy państw są bezwolnymi marionetkami na usługach korporacji i tyle samo mają do powiedzenia.
  Nie praktykuje się w "demokracji" zdrowej zasady przepadku mienia pochodzącego z przestępstwa bo niedemokratyczne, demokratyczne jest patrzenie jak obywatel który przez 30 lat płacił podatki stracił ubezpieczenie medyczne i umiera na oczach demokratycznej społeczności. I nie ma takiego mechanizmu socjalno -prawnego który by mu pozwolił na życie z minimum socjalnym w ojczyźnie. To w takim razie nie ma ojczyzn są tylko poborcy podatkowi.
  Gadanie że państwo nie ma pieniędzy, teraz właśnie mamy pokaz jak ich nie ma - na Ukraińców sa, strumień euro się wylał z Wiejskiej jak tego wymagały względy polityki i utrzymania stołków.
  Zaznaczam że to też MOJE pieniądze zostały wydane na wspieranie reżimu banderowskiego, jestem obywatelem czy płatnikiem haraczu
  mafii rządzącej ? I co to za system polityczny który jest do tego stopnia zdegenerowany, dożyję jakiejkolwiek państwowej budowy w tym kraju, żebym wiedział ze młodzi Polacy gdzieś tu będą mieli miejsca pracy?
  Ja pamiętam czasy kiedy w Polsce co jakiś czas powstawał nowy zakład, nowa inwestycja, teraz mogę sobie tylko poczytać co budują Czesi, Węgrzy,Rosja. W Polsce trwa bicie politycznej piany i łupienie obywateli.
 • @szuwarek14 10:57:08
  "Putin: Rosja potrzebuje 2 lata, aby wyjść z kryzysu.
  Rosja potrzebuje dwa lata, aby wyjść z kryzysu, biorąc pod uwagę najgorszy zbieg okoliczności - oznajmił prezydent Władimir Putin podczas dużej konferencji prasowej.
  Jeśli sytuacja w rosyjskiej gospodarce będzie się pogarszać, trzeba będzie skorygować plany - oznajmił. Putin wyraził przekonanie, że wyjście z tej sytuacji jest nieuchronne.
  Prezydent wyraził także nadzieję, że tendencja do obniżenia wartości walut zagranicznych i umocnienia rubla zachowa się. Według niego, w tym celu władze planują podjąć działania, które zostały pomyślnie wykorzystane w 2008 roku."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_18/Putin-Rosja-potrzebuje-2-lata-aby-wyjsc-z-kryzysu-7071/
  ---
  - jak się ma kontrolę nad własną gospodarką to można planować a skąd my mamy wiedzieć jak długo będą u nas niemieckie montownie,może przeniosą się na Ukrainę. Polska jest ostatecznie doskonałym terenem na poligon dla wojsk NATO, przynajmniej tak nas władza reklamuje na świecie, żaden inwestor tu nie utopi w poważny przemysł.
  Jak ktoś chce lać Rosję czy Chiny to serdecznie zapraszamy, teren przygotowany pod stanowiska rakietowe. Ludność cywilna wieje sama z tego raju, nie trzeba nawet ponosić kosztów ewakuacji.
 • @szuwarek14 10:57:08
  "Wizyta prezydenta Ukrainy w Polsce.
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko został powitany pod siedzibą polskiego parlamentu akcją protestacyjną. Pół godziny później ukraiński przywódca miał wygłosić przemówienie w polskim parlamencie.
  Kilkudziesięciu protestujących z flagami Polski, Ukrainy, proklamowanej Donieckiej i Ługańskiej Republiki oraz transparentami z napisem „Bandero, stop!”, „Pamiętamy o ofiarach ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej”, „NIE udziałowi polskich żołnierzy w misji NATO na Ukrainie” opowiedzieli się przeciwko polityce ukraińskich władz a także wysłaniu przez polskie władze sił i środków do szkolenia organizacji, podobnych od Prawego Sektora.
  „Na Ukrainie leje się krew. Ten człowiek (prezydent Ukrainy Petro Poroszenko) odpowiada za śmierć kilku tysięcy osób – cywilów, dzieci i starców” – poinformowali uczestnicy akcji. „Zebraliśmy się tutaj, aby wizyty takich osób się nie powtórzyły, aby zastanowić się nad stworzeniem takiej siły politycznej i społecznej, która nie pozwoli na zapraszanie ich do polskiego parlamentu” – oznajmili protestujący. „Poroszenko jest tutaj personą non grata. Nie chcemy go więcej widzieć”.
  Choć manifestujących pod Sejmem przeciwników wojny na Ukrainie i angażowania Polski w ten konflikt nie było wielu – to ich hasła wystarczyły, aby przywódca kijowskiej junty został wprowadzony do parlamentu tylnym wejściem. Petro Poroszenko nie miał więc okazji przeczytać wspomnianych transparentów, ani usłyszeć okrzyków „Szuchewycz i Bandera – pachołki Hitlera”.
  Przedstawiciele Obozu Wielkiej Polski, Falangi, Związku Słowiańskiego, a także Komitetu Ukraińskiego grupującego aktywistów antywojennych obu narodowości pikietowali pod Sejmem w imię pokoju, prawdy historycznej oraz geopolitycznych interesów Polski. Gospodarze niechcianej przez Polaków wizyty, rządzący III RP pilnowali jedynie, by krytyka nie doszła do oczu i uszu gościa, stąd wiele detali jego pobytu, w tym dokładna godzinowa agenda – do ostatniej chwili trzymane były w tajemnicy. Podobnie zresztą rzecz się ma z dzisiejszym pobytem Poroszenki w Lublinie, gdzie również kresowiacy i narodowcy szykują się do „serdecznego powitania” przywódcy junty.
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas oficjalnej wizyty w Polsce przemawiał w polskim Sejmie. Mówił on o konieczności pojednania między oboma krajami. Ukraiński prezydent podkreślił, że „ukraiński i polski naród przeszły razem trudną drogę, która doprowadziła do wielu nieporozumień. Poroszenko wezwał, aby nie upolityczniano przeszłości historycznej między Ukraińcami i Polakami. Ponadto Poroszenko wyraził przekonanie, że „w przyszłości Ukraińcy i Polacy razem z europejskimi narodami” będą uczestniczyć w określaniu kierunku wewnętrznego rozwoju Unii Europejskiej.
  Polska jest otwarta na rozmowy z ukraińskimi władzami w sprawie prawdopodobnych dostaw broni – oznajmił polski prezydent Bronisław Komorowski. „Nigdy nie słyszałem o istnieniu embarga na sprzedaż broni Ukrainie” – oznajmił. Wcześniej minister obrony Polski Tomasz Siemoniak poinformował, że kraj ma kilka rodzajów wyrobów, które mogą zainteresować Kijów.
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poinformował, że po powrocie z Polski wniesie do parlamentu projekt ustawy w sprawie rezygnacji Ukrainy ze statusu państwa niezaangażowanego. Ukraiński premier Arsenij Jaceniuk mówił wcześniej o konieczności skończenia ze statusem państwa niezaangażowanego. Oświadczył, że w kwestii możliwego przystąpienia Ukrainy do NATO wymagane jest przeprowadzenie ogólnonarodowego referendum. Jaceniuk zaznaczył, że członkostwo w NATO „nie jest jeszcze w radarze Ukrainy”, ale „stanowisko prezydenta i premiera Ukrainy jest takie samo”.
  http://wolnemedia.net/polityka/wizyta-prezydenta-ukrainy-w-polsce/
 • @szuwarek14 11:09:54
  http://wolnemedia.net/obrazki/protest-antyporoszenko-1.jpg
 • @szuwarek14 11:11:43
  "Wojna kosztuje Kijów 5 mln euro dziennie.
  Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBRD) przekazał w poniedziałek Ukrainie w sumie 150 mln euro. Ten kredyt ma być przeznaczony na modernizację ukraińskiego rurociągu. Tego samego dnia Jaceniuk podczas wizyty w Brukseli zażądał „pilnej” pomocy od UE.
  Ukraina potrzebuje pieniędzy na prowadzenie wojny w Donbasie. Jaceniuk ocenił, iż jego kraj wydaje każdego dnia 95 mln hrywien, czyli około 5 mln euro, na armię. Ukraina chce kupić broń od NATO. Aktualnie wszystko wskazuje na to, że prezydent USA Obama przyzna „pomoc” na uzbrojenie. Amerykanie chcą jednak sfinansować tylko część zakupów. Nowe kredyty z Unii byłyby więc dla Kijowa ważnym odciążeniem. Kilka dni temu Jaceniuk przyznał, że Ukraina nie może już sama utrzymać swej armii. Radykalny program prywatyzacyjny w obszarze socjalnym ma uwolnić środki finansowe dla wojska.
  UE nie podaje żadnych szczegółowych danych o nowych kredytach. Tylko komisarz UE Johannes Hahn poinformował, iż na początku przyszłego roku odbędzie się na Ukrainie konferencja wierzycieli. W tym roku UE przygotowała pakiet kredytów i subwencji na kwotę 12 mld euro. Teraz Unia żąda daleko idących reform gospodarczych. Bruksela zamierza zorganizować konferencję wierzycieli dopiero wtedy, gdy Kijów przedstawi szczegółowy plan rozwoju gospodarczego. Johannes Hahn określił to jako warunek wstępny.
  Jednakże Jaceniuk twierdzi, że jego rząd zrobił wszystko, co było możliwe. W końcu siła gospodarcza państwa zmniejszyła się o 20% po utracie Krymu. Ukraińska waluta straciła na wartości i rząd podniósł stopy podatkowe. „Dotrzymamy wszystkich umów, ale teraz Ukraina potrzebuje jakiejś poduszki, by móc przetrwać. Tę poduszkę stwarza nowy pakiet pomocy finansowej. Jest nam ciężko walczyć przeciw mocarstwu atomowemu, uzbrojonemu po zęby” – powiedział Jaceniuk.
  Tymczasem w Rosji ostatnio mówi się, że Żydzi mają historyczne prawo do kolonizacji Krymu – przynajmniej ci rosyjscy. Do takich wniosków doszedł dr Szymon Dubnow, znany ekspert w dziedzinie historii judaizmu. Według badacza, Żydzi mają historyczne prawo do kolonizacji Krymu, a konkretnie całego północnego wybrzeża Morza Czarnego. Jeszcze przed nadejściem ery chrześcijańskiej kwitła tam zhellenizowana kolonia żydowska. Świadczą o tym pisma, pochodzące z pierwszego wieku naszej ery. Do osiedli żydowskich na Krymie przybywali Żydzi bizantyjscy w piątym wieku naszej ery.
  Klasa rządząca Imperium Chazarskiego w VIII i XI wieku uznawała judaizm za religię dominującą. Później w regionie, bo aż do osiemnastego wieku, przeważali Żydzi i Karaimi. Nowe kolonie żydowskie nad Morzem Czarnym zaczęły tworzyć się w dziewiętnastym wieku. Historyczne prawo Żydów do kolonizacji wybrzeża Krymu i Morza Czarnego od Odessy po Kaukaz nie mogą być kwestionowane. Żyli oni na tych ziemiach od dwóch tysięcy lat, także w czasach Greków i Scytów."
  http://wolnemedia.net/polityka/wojna-kosztuje-kijow-5-mln-euro-dziennie/
 • @szuwarek14 11:14:50
  Putin rozpoczął konferencję prasową
  http://cs540100.vk.me/c625225/v625225484/e2df/4-lg_6evvF8.jpg
 • @szuwarek14 11:19:53
  I co tu się odwoływać do myśli ekonomicznej jak rynkami sterują słowa polityków. Ciekawe czy Obama miał wczoraj dobry seks i dolar poszybuje na wieść o dobrej kondycji przywódcy.
 • @szuwarek14 11:25:33
  "Putin rozpoczął coroczną konferencję prasową.
  Prezydent Rosji Władimir Putin rozpoczął coroczną konferencję prasową od przeglądu wskaźników gospodarczych kraju w tym roku.
  Według niego, wzrost PKB w przez 10 miesięcy tego roku może wynieść 0,7-0,6%. Ponadto Putin poinformował, że saldo bilansu handlowego Rosji wzrosło o 13,3 mld dolarów i wynosi 148,4 mld dolarów.
  Odpowiadając na pytanie, dotyczące obecnej sytuacji gospodarczej, powiedział on, że związana jest przede wszystkim z zewnętrznymi czynnikami. Dodał również, że w 2014 roku proficyt budżetu Rosji w 2014 roku wyniesie 0,2% PKB."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_18/Putin-sytuacja-w-gospodarce-zwiazana-jest-z-zewnetrznymi-czynnikami-2816/
 • @szuwarek14 11:29:08
  Powstańcy z starym terminalu lotniska z flagą Noworosji
  https://pp.vk.me/c624228/v624228131/fd71/qL-yvKXihl8.jpg
 • @szuwarek14 11:30:32
  cd.https://vk.com/newsfront_tv?z=video65832626_169262919%2F13979a1d78ad4a6b0d
 • @szuwarek14 11:32:03
  Krzywy Róg nie rozumie ideologii nacjonalistów
  http://www.youtube.com/watch?v=8Ye3Hwrc5BQ
 • @szuwarek14 11:34:51
  "A na...ć na to wszystko "
  https://pp.vk.me/c540102/v540102385/107df/MeWydRkNvgo.jpg
 • @szuwarek14 11:37:15
  "Szaleńczo rusofobiczne i kłamliwe gardłowanie amerykańskiego Kongresu .
  Trzeba mieć nadzieję, że Rosjanie zdają sobie sprawę, że nasza Izba Reprezentantów często uchwala buńczuczne rezolucje, żeby dogodzić grupom interesów, które jednak nie mają wpływu na sposób myślenia czy działania rządu amerykańskiego.
  W zeszłym tygodniu Izba Reprezentantów przegłosowała taką uchwałę stosunkiem głosów 411:10.
  Jak pisze były kongresmen, Ron Paul, rezolucja nr 758 jest tak wypełniona „propagandą wojenną, że dorównuje retoryce najchłodniejszego okresu Zimnej Wojny„.
  HR 758 jest rusofobiczną tyradą pełną kłamstw, przesiąkniętą supermocarstwową hipokryzją.
  Komentarz PRACowni: Nie bylibyśmy tacy pewni, że “buńczuczne rezolucje dogadzające grupom interesów” rzeczywiście “nie mają wpływu na sposób myślenia lub działania rządu amerykańskiego”. A dokładniej, owe grupy interesów mają spory wpływ zarówno na prawodawstwo, jak i na działania rządu USA.
  Wśród 43 zapisów zawartych w oskarżycielskiej rezolucji, znalazła się taka perełka:
  „Rosja najechała Republikę Gruzji w sierpniu 2008 roku”.
  Wierutna bzdura! 7-8 sierpnia 2008 roku to Gruzja zaatakowała Osetię Południową, maleńką prowincję, która uzyskała niepodległość w 1990 roku. Gruzińska artyleria zabiła żołnierzy rosyjskich sił pokojowych, a armia gruzińska wlała się na obszar tej republiki.
  Dopiero wtedy armia rosyjska wkroczyła do Osetii Południowej i pogoniła Gruzinów z powrotem do ich własnego kraju.
  Agresorem w wojnie rosyjsko-gruzińskiej nie był Władimir Putin, ale prezydent Michail Saakaszwili, wyniesiony do władzy w 2004 roku, w jednej z tych kolorowych rewolucji wyreżyserowanych przez nas [tj. USA] w czasie dekady rządów Busha II.
  HR 758 potępia obecność wojsk rosyjskich w Abchazji, która również oderwała się od Gruzji na początku lat 1990, oraz w Naddniestrzu, które oderwało się od Mołdawii. Ale gdzie są dowody, że narody Naddniestrza, Abchazji czy Osetii Południowej chcą powrócić do Mołdawii i Gruzji?
  Wydaje się, że wspieramy każdą grupę etniczną, która dokonuje secesji od Rosji, ale nie wspieramy żadnej grupy etnicznej, która odłącza się od państwa-spadkobiercy [po ZSRR].
  To szczyt rusofobii udającej demokratyczne zasady.
  Czego chcą mieszkańcy Krymu, Naddniestrza, Gruzji, Abchazji, Osetii Południowej, Ługańska czy Doniecka? Czy naprawdę to wiemy? Czy nas to w ogóle obchodzi?
  A co takiego zrobili Rosjanie, by wesprzeć ruchy secesjonistyczne, w porównaniu do naszego 78-dniowego bombardowania Serbii w celu oderwania od niej prowincji będącej jej kolebką, Kosowa, które było serbską ziemią na długo zanim my staliśmy się narodem?
  HR 758 oskarża Rosję o „inwazję” na Krymie.
  Ale nie było inwazji ani z powietrza, ani ziemi, ani z morza. Rosjanie już tam byli na mocy traktatu, zaś reaneksakcja Krymu, który należał do Rosji od czasów Katarzyny Wielkiej, została dokonana bez żadnych ofiar.
  Można porównać, jak Putin odzyskał Krym, ze sposobem odzyskania secesjonistycznych stanów Konfederacji przez Lincolna – cztery lata wojny, w której zginęło 620 tysięcy Amerykanów.
  Rosja jest oskarżona o używanie „barier handlowych w celu wywarcia nacisku gospodarczego i politycznego” oraz o ingerowanie w „sprawy wewnętrzne” Ukrainy.
  To już jest niemal komiczne.
  To USA nałożyły bariery handlowe i sankcje na Rosję, Białoruś, Iran, Kubę, Birmę, Kongo, Sudan, i wiele innych krajów.
  Sankcje gospodarcze są pierwszym środkiem, do którego ucieka się amerykańskie imperium.
  Poza tym agencje, takie jak National Endowment for Democracy i jej spółki zależne, nasze organizacje pozarządowe i zimnowojenne stacje radiowe – RWE i Radio Liberty (Swoboda) – istnieją po to, by ingerować w wewnętrzne sprawy krajów, których systemy nam się nie podobają, czego ostatecznym celem jest „zmiana reżimu”.
  Czy to nie Victoria Nuland z Departamentu Stanu wraz z Johnem McCainem skakali po Kijowie, wzywając buntowników do obalenia demokratycznie wybranego rządu Wiktora Janukowycza?
  Czyż Nuland nie została przyłapana na szczyceniu się zainwestowaniem przez USA 5 miliardów dolarów w polityczną reorientację Ukrainy i wskazaniu, kogo chcieliśmy widzieć premierem po obaleniu Janukowycza?
  HR 578 oskarża Rosję o wspieranie syryjskiego rządu Asada i dostarczanie mu broni wykorzystywanej przeciwko „ludowi Syrii”.
  Jednakże, głównymi przeciwnikami Asada są Dżabhat al-Nusra, będący filią Al-Kaidy, oraz ISIS. Są one nie tylko jego wrogami i wrogami Rosji, ale też naszymi wrogami. My sami staliśmy się de facto sprzymierzeńcami Asada, dokonując nalotów przeciwko ISIS w Syrii.
  Komentarz PRACowni: USA stały się sojusznikiem Asada? Doprawdy? Zdaje się, że prezydent Asad i rząd syryjski mają na ten temat odmienne zdanie.
  A co takiego robi Rosja dla swojego sojusznika w Damaszku, uzbrajając go do walki z secesjonistami z ISIS, czego my nie robimy dla naszego sojusznika w Bagdadzie, również atakowanego przez Państwo Islamskie?
  Czyż nie wspieraliśmy Kurdystanu w jego dążeniu do autonomii? Czy amerykańscy przywódcy nie rozmawiają o Kurdystanie niezależnym od Iraku?
  HR 758 nazywa prezydenta Rosji „autorytarnym” władcą skorumpowanego reżimu, który doszedł do władzy poprzez oszustwa wyborcze i na drodze represji.
  Czy jest to dobre, sprawiedliwe bądź mądre? Poza wszystkim innym, Putin ma dwa razy wyższe poparcie w Rosji, niż prezydent Obama tutaj, nie mówiąc już o wskaźnikach poparcia dla naszego Kongresu.
  Potępiając rosyjską „agresję”, Izba Reprezentantów domaga się, by Rosja wyszła z Krymu, Południowej Osetii, Abchazji i Naddniestrza, wzywa Obamę do zakończenia wszelkiej współpracy wojskowej z Rosją, nałożenia „zakazów wizowych, sankcji sektorowych, zamrożenia wybranych aktywów” i wysłania „śmiercionośnego … sprzętu obronnego” na Ukrainę.
  Tego typu ultimatum doprowadziło kiedyś do Pearl Harbor.
  Dlaczego moralny kraj miałby zbroić Ukrainę, żeby ta toczyła dłuższą i większą wojnę z Rosją, której Kijów nie wygra, ale która może kosztować życie kolejnych dziesiątek tysięcy Ukraińców?
  Ci, którzy wyprodukowali tę prowokacyjną rezolucję, nie powinni zajmować się sprawami polityki zagranicznej USA ani arsenałem nuklearnym Ameryki.
  Patrick J. Buchanan jest autorem nowej książki „The Greatest Comeback: How Richard Nixon Rose From Defeat to Create the New Majority.” Aby dowiedzieć się więcej o Patricku Buchananie i zapoznać się z innymi artykułami, odwiedź stronę internetową Creators na http://www.creators.com.
  Komentarz SOTT: Nie do wiary! USA robiły wszystko – wszystko – to, o co oskarżają Rosję. Bezwstydna hipokryzja w jej najgorszym wydaniu. W zasadzie, to wykracza poza hipokryzję, osiągając fantasmagoryczne zbiorowego urojenia. Ale w jaki sposób? W jaki sposób do tego doszło w Stanach Zjednoczonych? Przecież USA nie mają charyzmatycznego przywódcy na miarę Hitlera, zdolnego do zahipnotyzowania swoich obywateli. Na USA nie nałożono też obowiązku spłaty wojennych długów naprawczych, co mogłoby pozostawić uraz do krajów sąsiednich. USA nie mają nawet wroga, którego – w dosłownym sensie – same nie stworzyły. Skąd więc pochodzi – z braku lepszego określenia – to parcie ku złu? Czy z samego faktu większego prawdopodobieństwa, że ci którzy dążą do uzyskania władzy politycznej, są psychopatami, mając przy tym możliwość większego wpływu na osoby podatne na sugestię? Dr Andrzej Łobaczewski, autor książki Ponerologia Polityczna: Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych, chyba tak właśnie uważał. My również tak uważamy."
  Tłumaczenie: PRACowniA
  Artykuł na SOTT: U.S. Congress’s insane and untrue Russophobic rantings
  http://pracownia4.wordpress.com/2014/12/18/szalenczo-rusofobiczne-i-klamliwe-gardlowanie-amerykanskiego-kongresu/
 • @szczurobronny 11:44:08
  ciii nie nagłaśniać że mają fabrykę bo przyjdzie żyd i sprywatyzuje
 • @szczurobronny 11:45:19
  głos ludu " Wszystkich na Syberię !"
  http://cs540100.vk.me/c625225/v625225484/e31a/sNTR1_gZz1o.jpg
 • @szczurobronny 11:42:33
  witaj z rana!
 • @szuwarek14 11:52:10
  "Metropolita wileński obawia się inwazji Rosjan.
  Metropolita wileński abp Gintaras Grušas obawia się rosyjskiej inwazji i wzywa katolików zachodnich, by bardziej interesowali się losem krajów bałtyckich. „Jesteśmy na linii frontu. Czujemy poparcie NATO, ale wiemy, że linia frontu może się przesunąć, jeśli wspólnocie międzynarodowej zabraknie stanowczości” – powiedział litewski hierarcha w wywiadzie dla amerykańskiej agencji katolickiej CNS.
  Abp Gintaras Grušas przypomniał, że już od roku Litwa cierpi na skutek rosyjskich sankcji i kampanii propagandowej. Kraje nadbałtyckie są stosunkowo niewielkie i łatwiej jest na nie wywierać naciski niż na Ukrainę – podkreślił abp Grušas.
  Duchowny dodał, że za rządów Putina w rosyjskim społeczeństwie odżyły ambicje imperialne. Rosjanie roszczą sobie prawo do wszystkich ziem, które kiedykolwiek znajdowały się pod ich władaniem.
  Litwini bardzo długo znajdowali się pod rosyjską okupacją. Wiedzą, że na rosyjskie zapędy trzeba reagować stanowczo, łagodność odbierana jest bowiem jako przejaw słabości – tłumaczył metropolita wileński. Zaapelował również, by nie zapominać o przeszłości, a pokoju nie traktować jako czegoś, co zostało osiągnięte raz na zawsze."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/metropolita-wilenski-obawia-sie-inwazji-rosjan
  ---
  - Sieg heil metropolito ale widzę że centrum sterowania Watykanem przesunęło się do Waszyngtonu od jakiegoś pół wieku.
  "TW metropolita" tez ładnie brzmi.
 • @szczurobronny 11:54:18
  ja chodzę spać koło 4-5 w nocy, dla mnie rano jest do 13
 • @szuwarek14 11:57:33
  http://cs540100.vk.me/c540105/v540105157/20ad2/Oxx0PrJm4qo.jpg
 • @szuwarek14 12:00:03
  "„To prawie zero” – Tusk nie potrafi przygotować szczytu w Brukseli?
  Dokument przygotowany przez Donalda Tuska i jego współpracowników na unijny szczyt w Brukseli spotkał się z falą krytyki ze strony europosłów. Zarzucają oni, że brak mu konkretów. Dyplomaci musieli wprowadzać pilne korekty.
  Na co utyskiwali eurodeputowani? Przede wszystkim na brak konkretów. Z przygotowanego przez Donalda Tuska dokumentu niewiele wiadomo na przykład o planie inwestycyjnym szefa Komisji Europejskiej, Jeana Claude Junckera oraz o ewentualnym wkładzie państw członkowskich.
  Z kolei ważnej sprawie Ukrainy dokument poświęca… zaledwie dwa akapity. I to bardzo ogólne. Szef europarlamentarnej frakcji Liberałów, Guy Verhofsadt, ocenił, że dokument przypomina colę „light”. – Jeszcze nie zero, ale bliską zeru – mówił.
  Za poprawki zabrali się dyplomaci państw członkowskich Unii Europejskiej. Tak powstała druga wersja dokumentu, która – na co wiele wskazuje – jest jedynie szkicem tej ostatecznej. Obecnie wpisano doń znacznie ostrzejsze stanowisko wobec Rosji, niż miałkie słowa o konflikcie na Ukrainie, zapisane w wersji opracowanej przez ludzi Donalda Tuska. W dokumencie dotyczącym czwartkowego szczytu znalazł się również zapis o żądaniu wobec Moskwy nieskrępowanego dostępu dla Holendrów do miejsca, gdzie spadł zestrzelony malezyjski boeing.
  Niewykluczone, że projekt będzie jeszcze zmieniany. W dalszym ciągu sprawie Ukrainy poświęcone są bowiem tylko dwa akapity. Pozostało również zdanie zrównujące Ukrainę i Rosję, jeżeli chodzi o oczekiwania co do wypełniania postanowień planu pokojowego z Mińska."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/to-prawie-zero-tusk-nie-potrafi-przygotowac-szczytu-w-brukseli
 • @szczurobronny 12:01:09
  "A ty słuchasz mojej konferencji prasowej ?!"
  http://cs625617.vk.me/v625617282/ec07/L9nymI3pBZI.jpg
 • @szczurobronny 11:45:19
  https://www.youtube.com/watch?v=DD4x_VAlI1A
  Wg podpisu "Kolejna wielka kolumna wojsk rosyjskich przemieszcza się z Doniecka w kierunku Mariupola"
  Kapitalne komentarze, zwłaszcza ten o duchu bojowym armii ukropskiej
 • @szuwarek14 12:05:06
  "Kolumna MSN FR z pomocą humanitarną wyruszyła w kierunku Ukrainy.
  Kolumna MSN Rosji z pomocą humanitarną wyruszyła z podmoskiewskiego Nogińska do obwodu rostowskiego - podaje agencja RIA Novosti.
  Oprócz podstawowych niezbędnych w Donbasie ładunków zostaną tam dostarczone prezenty pod choinkę, które były zbierane we wszystkich rosyjskich regionach - poinformował resort.
  Jest to już dziesiąta kolumna z pomocą humanitarną, wysyłana na południowy wschód Ukrainy. W jej skład wejdzie ponad 150 samochodów, które dostarczą ponad 1,5 tys. ton ładunków."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_18/Kolumna-MSN-FR-z-pomoca-humanitarna-wyruszyla-w-kierunku-Ukrainy-3105/
 • @szczurobronny 11:53:33
  Zaczynając od szefostwa Banku Centralnego Rosji - za wdrażanie planu Balcerowicza.
 • @szczurobronny 12:06:35
  "Czy nowy kryzys wywołany przez spekulację na Rublu dotknie inne rynki wschodzące?
  Warszawo! Mamy problem! Okazało się, że spekulacja na Rublu nie dzieje się na innej planecie i nie możemy ze stoickim spokojem oglądać upadku rosyjskiej waluty. To co się wczoraj działo w Moskwie, może każdego dnia powtórzyć się na każdym innym rynku wschodzącym, bo trzeba pamiętać, że właśnie w ten sposób jesteśmy określani przez najważniejszych globalnych graczy. Nawet nasze papiery wartościowe są blokowane razem do sprzedaży z papierami innych krajów z regionu, w tym oczywiście z Rosji. Spadki odnotowywane dzisiaj przez banki i fundusze wynikają ze spekulacyjnego złodziejstwa zwanego grą na spadek Rubla, tymczasem przy okazji „wielkiej przeceny” wywołanej sztucznie w Rosji, może się okazać, że poleci zaraz Warszawa, Kijów i inne giełdy w regionie, z wiedeńską włącznie. Jeżeli zacznie się festiwal przecen i nikt rozsądny nie powstrzyma spekulantów, to za kilka dni możemy obudzić się w zupełnie innej rzeczywistości, a wówczas wszyscy, którym wczoraj było do śmiechu, będą żałować, że nie dało się wprowadzić „uprzejmych zielonych ludzików” na giełdę w Moskwie.

  Giełda w Warszawie ma się nie najlepiej od samego początku problemów wywołanych przez nowych władców Ukrainy. Okresowe wahania wobec Euro i Dolara jak do tej pory były zgodne z przewidywaniami rynkowych wyznaczników opinii, ale to co dzieje się w Rosji to jest jak fala wielkiego tsunami, która może naszą całkiem sporą giełdą w Warszawie mocno zakołysać. Co zrobimy jeżeli pojawiłaby się panika i chęć wyprzedaży polskich aktywów masowo przez obcy kapitał spekulacyjny? Jak wówczas zrolujemy zadłużenie? Może rząd ma jakiś pomysł w zanadrzu? Trudno ocenić, liczy się bardziej to, że nie ma za bardzo szans na jakiś neutralny scenariusz, ponieważ chętnych do zarobienia pieniędzy – przy okazji na utopieniu Złotówki nie brakuje.

  Politycy unijni nieco bardziej zdają sobie sprawę z zagrożeń, w Polsce ciągle jeszcze nie milkną echa słów pewnego byłego na szczęście już ministra, który zapowiedział narodowi, że teraz to trzeba będzie ponosić konsekwencje. Niestety zapowiada się nie ciekawie, wręcz bardzo nieciekawie, a nawet jeszcze gorzej niż możemy sobie wyobrazić. Wystarczy przecież tylko tąpnięcie kilkuprocentowe i żegnaj budżecie, żegnajcie stopy oprocentowania, żegnajcie rozbuchane wydatki na uzbrojenie dla naszej armii. Jesteśmy na ostrzu noża i nawet chwilowa panika może wywołać ucieczkę z naszego rynku. Gdzie wówczas będą wszyscy zwolennicy krajowej waluty i przeciwnicy Euro? W 2008 roku społeczeństwo praktycznie z tygodnia na tydzień zbiedniało o około 30% wraz ze spadkiem wartości waluty narodowej. Do dzisiaj nie nadrobiliśmy tych strat, czy stać nas na kolejne zmniejszenie siły nabywczej – tylko dlatego ponieważ nieudolny rząd pana Donalda Tuska nie potrafił przez siedem lat wprowadzić Euro, chociaż udało się to wszystkim małym krajom dookoła?

  Nie ma łatwych decyzji – nie ma łatwych wyborów, co więcej nie mamy rezerw, które moglibyśmy rzucić do walki o nasz dobrobyt. Pieniądze w obcych walutach jakie mają nasze banki w rezerwach – to pieniądze należące do firm i obywateli. Rosja posiada pieniądze należące do państwa rosyjskiego – olbrzymie zasoby dewiz, złota i papierów wartościowych głównie USA. Co mamy my, żeby się bronić? Rezerwę walutową w Euro pochodzącym z funduszy unijnych, jeżeli jeszcze rząd nie zdołał ich wymienić na złotówki! Nic poza tym nas nie ochroni, może tylko instytucje międzynarodowe – jeżeli byłoby naprawdę bardzo źle. Dla rekinów międzynarodowej spekulacji, jesteśmy miejscem, gdzie można zrealizować zyski, a ponieważ właśnie ponoszą straty w Rosji, każde nawet niewielkie odbicie się w górę, jest w tych dniach bardzo pożądane, ponieważ przecież ich ocenami rządzą słupki i wykresy.

  W najgorszym wypadku stracimy na sile nabywczej, a nasza gospodarka będzie miała nowy poziom dostosowywania się do otoczenia, ponieważ wszystko, co nasze stanieje, gorzej z dobrami montowanymi z komponentów i reeksportowanymi, ale już to przerabialiśmy. Będzie to co prawda nieskończenie żałosne, że staniemy się ofiarami naszej własnej polityki, ale jak powiedział ten pan, którego nazwisko nie padnie już na naszym portalu – trzeba ponosić konsekwencje, więc je ponosić będziemy, czy mamy na to ochotę czy nie, ponieważ nic się nie da zrobić, jeżeli wielkie rekiny zechcą pożywić się małą rybką. Wygrali ci, co mają rezerwy w Euro, wygrały te kraje, które mają już Euro – tam społeczeństwa mogą spać spokojnie, bez względu na perturbacje, to ich waluta będzie stanowiła punkt odniesienia dla spekulantów a nie przedmiot spekulacji! Mijają lata, politycy zajmują się sobą, a my nadal nie jesteśmy prawdziwym Zachodem!"
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28331
  ---
  - Warszawa aktualnie robi blowjoba Poroszence, czasu na pierdoły nie ma
 • @Alojzy81 12:07:35
  Władzę należy wieszać a przynajmniej zsyłać w miejsca odosobnienia i nie ma pobłażania, władza ma tyle przywilejów że powinna wykonywać swoją robotę dla dobra państwa, jeśli nie wykonuje rozliczać boleśnie i dla przykładu. Dotyczy to też reprezentantów czołowych instytucji.
  To jakieś chore że całe wielomilionowe narody cierpią bo garstka kilkuosobowa przekracza swoje kompetencje i nie boi się konsekwencji.
 • @szuwarek14 12:14:36
  "Wunderwaffe dla Ukro-wehrmachtu "
  http://cs540100.vk.me/c624124/v624124455/10575/DwVlb9O4L3c.jpg
 • @szczurobronny 12:14:54
  Antysemityzm jest produkcją żydowską, przywódcy tego narodu doskonale opanował czerpanie zysków z cierpienia [ nie swojego bezpośrednio], są gotowi posłać na śmierć miliony przeciętnych żydów aby tę tezę udowodnić.
  Mnie antysemityzmu nauczyli żydzi którzy nie mogli znieść że ja mam wpojone współczucie dla ich narodu jako ofiary wojny.
  Uparli się że zrobią ze mnie swojego wroga którym będą się potem szczycić
  i udało im się.
  A to że ja i wielu innych wie nie stanowi problemu, mają media na całym świecie, zakraczą każdy głos prawdy i rozsądku.
 • @szczurobronny 12:18:51
  nom, szalom Popisy !
 • @szczurobronny 12:21:26
  Nie brak opinii, że wahabiccy władcy Arabii zwietrzyli okazję, żeby także swój interes uskutecznić. Wzrost produkcji ropy z łupków w USA na pewno nie jest im na rękę.
  Szacuje się koszty wydobycia ropy łupkowej na ok. 80 U$ za baryłkę, czyli obecne ceny są zabójcze dla tych producentów. Nie wiem, czy 6 miesięcy wystarczy, aby urządzenia wydobywcze przerobili na złom, ale przy takiej awersji yankesów do zamrażania kapitału (nie stać ich na produkcję kiszonej kapusty, bo za długo to trwa, siekają i zalewają kwasem mlekowym, oczywiście syntetycznym) jest to całkiem możliwe.
 • @szczurobronny 12:28:58
  Dużo racji jest ale przejechane powierzchownie. Zachód skutecznie blokuje informacje historyczne o Rosji komunistycznej wrzucając do jednego gara komunizm, stalinizm, socjalizm bo tak żydom wygodnie. Gdyby dokonać szczegółowej analizy okresu żydokomuny w Rosji do czasów Stalina wtedy ten model jest wyraźny, bardzo bliski modelom kolonialnym,pomysłom z obozami pracy, rezerwatami dla ludzi, eksperymentami na ludziach w tym na całych populacjach. Jednym słowem bardzo bliski modelom realizowanym przez zachodnie reżimy, "bratni model".
  Może dlatego nie analizowany ? Poza tym w zupełnie innym świetle pokazuje stalinizm, metoda Stalina była brutalna ale skuteczna. Taką samą zastosowali Niemcy wobec Ukraińców - i tak jesteście bandziorami do wybicia, część z was wykorzystamy do mordowania innych część do trzymania naszych interesów w garści na wysokich stanowiskach.
 • @Alojzy81 12:36:39
  Dokładnie tak, myślę że zmowa dotyczy pewnego wyliczonego okresu skalkulowanego tak żeby nie zadusić branży łupkowej. Zadanie dla Rosji i Chin byłoby wtedy takie - stworzyć wrażenie że też o tym wiedzą [ że za pół roku wszystko wróci do normy] a po cichu szykować akcję przedłużenia tego stanu już na swoich warunkach. Wtedy wywołają panikę na rynkach zachodnich.
  Rynek przełknie wyreżyserowane akcje ale podda się jeśli nastąpią zwroty nieoczekiwane, zwłaszcza tak pewny siebie rynek naftowy który od lat dyktuje warunki.
  Tyle że to wszystko zależy od konkretnych ludzi a oni mogą wypić szampana z kimś innym i cały misterny plan się spali. Już nie raz tak było że jeden potentat wyrwał się przed szereg i spowodował ruinę wszystkich strategii.
 • @szczurobronny 12:53:36
  "Dlaczego spadają ceny surowców?
  Od czerwca ceny ropy obniżyły się o 40 proc. - to wiadomość dobra dla krajów ją importujących, ale zła dla Rosji, Wenezueli i innych eksporterów ropy. Niektórzy ten spadek cen przypisują amerykańskiemu boomowi na energię łupkową. Inni przywołują fakt, iż OPEC nie udało się uzgodnić ograniczeń dostaw.
  Nie wyczerpuje to jednak problemu. Cena rudy żelaza również spadła. Podobnie jest z cenami złota, srebra i platyny. To samo dotyczy cen cukru, bawełny i soi. Właściwie od pierwszego półrocza spadła większość wyrażanych w dolarach cen surowców. Choć w przypadku każdego z nich na poziom ceny wpływa całe mnóstwo czynników, to fakt, iż zakres trendu zniżkowego jest tak szeroki – co przy dużych ruchach cen często się zdarza – sugeruje, że w grę wchodzą tu czynniki makroekonomiczne.
  Jakie czynniki makroekonomiczne mogą ciągnąć ceny surowców w dół? Takim czynnikiem mogłaby być deflacja. Choć jednak inflacja jest bardzo niska, a w paru krajach jej wskaźniki są nawet ujemne, musi tu działać coś innego, bo ceny surowców spadają także w stosunku do ogólnego poziomu cen. Innymi słowy, obniżają się ich ceny realne.
  Najpowszechniejsze wyjaśnienie tego zjawiska stanowi globalne spowolnienie gospodarcze, wskutek którego zmalał popyt na energię, surowce mineralne i produkty rolne. Wzrost na prawdę zwolnił, a jego prognozy w większości krajów w drugim półroczu obniżono.
  Główny wyjątek stanowią tu Stany Zjednoczone. W dwóch ostatnich kwartałach roczne tempo wzrostu (szacunkowe) przekraczało 4 proc., wygląda więc na to, że ekspansja się umacnia. Tymczasem właśnie w USA występuje szczególny spadek cen surowców. Na przykład denominowany w euro Commodity Price Index (wskaźnik cen surowców – przyp. tłum.) tygodnika „The Economist” w ostatnim roku właściwie wzrósł; spadł tylko w wyrażeniu dolarowym – ale na tej właśnie jego wersji skupia się cała uwaga.
  Prowadzi to nas do polityki pieniężnej – choć o tym, że odgrywa ona ważna rolę w określaniu cen surowców, często się zapomina. W Stanach Zjednoczonych powszechnie oczekuje się zaostrzenia polityki pieniężnej: w październiku Rezerwa Federalna zakończyła stosowanie luzowania monetarnego, a w nadchodzącym roku rozpocznie zapewne podnoszenie krótkoterminowych stóp procentowych.
  Przypomina to podobne wzorce historyczne. W latach 70. XX wieku, w okresach 2002-2004 oraz 2007-2008 obniżaniu się realnych (skorygowanych o inflację) stóp procentowych towarzyszył wzrost realnych cen surowców. Następujące natomiast w latach 80. XX wieku w USA ostre podwyżki tych stóp spowodowały załamanie dolarowych cen surowców.
  Intuicyjnie nasuwa się pomysł, że gdy Fed „drukuje pieniądze”, płyną one między innymi na rynki surowcowe i podbijają ceny – które spadają przy wzroście stóp procentowych. Jaki jest tu jednak dokładnie mechanizm przyczynowo-skutkowy?
  Istnieją aż cztery kanały, poprzez które realne stopy procentowe oddziałują na realne ceny surowców (pomijając skutki wywołanych przez nie zmian poziomu aktywności gospodarczej).
  Po pierwsze, wysokie stopy procentowe powodują obniżenie cen surowców nadających się do składowania, zachęcają bowiem raczej do wydobycia ich dziś niż do czekania z tym na jutro, to zaś sprawia, że pompuje się więcej ropy, wydobywa więcej złota i wycina więcej lasów.
  Po drugie, wysokie stopy procentowe obniżają skłonność firm do utrzymywania zapasów (pomyślmy, ile ropy przechowuje się w zbiornikach).
  Po trzecie, zarządzający portfelami na wzrost stóp procentowych reagują wyzbywaniem się kontraktów surowcowych (uważanych obecnie za „klasę aktywów”) w miejsce których nabywają bony skarbowe.
  Po czwarte wreszcie, wysokie stopy procentowe wzmacniają walutę krajową, zmniejszając tym samym wewnętrzne przeliczenie ceny surowców w obrocie międzynarodowym (nawet jeśli ich cena w walucie zagranicznej nie spada).
  Amerykańskie stopy procentowe w 2014 roku właściwie nie wzrosły, większość zatem tych mechanizmów bezpośrednio jeszcze nie działa. Spekulanci myślą jednak przyszłościowo i w przewidywaniu wyższych stóp procentowych w 2015 roku już dziś wycofują się z kontraktów surowcowych; efekt tego stanowi przesuwanie przyszłorocznej podwyżki stóp już na dziś.
  Czwarty z tych kanałów – walutowy – już funkcjonuje. Perspektywa zaostrzenia polityki pieniężnej w USA zbiega się z posunięciami Europejskiego Banku Centralnego oraz Banku Japonii, które dążą do nasilenia stymulacji monetarnej. Efektem tego jest wzmocnienie dolara względem euro i jena. Od pierwszego półrocza euro straciło wobec dolara 8 proc., a jen – 14 proc. To wyjaśnia, czemu ceny tak wielu surowców mogą się w ujęciu dolarowym obniżać, a wyrażone w innych walutach – iść w górę."
  http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/dlaczego-spadaja-ceny-surowcow/
 • @szuwarek14 12:56:08
  wczoraj i dziś

  http://cs621520.vk.me/v621520918/4eec/4i8mlblrOQ8.jpg

  http://cs621520.vk.me/v621520545/3efd/nRFXVpCH_jg.jpg
 • @szczurobronny 13:03:37
  "Rosja przyjmuje ciosy bez zbędnych emocji.
  Czy w ogóle ktoś zauważył, że jak na razie Rosja jedynie cierpliwie przyjmuje ciosy? I to bez zbędnych emocji. Zachód z całą wściekłością złodziejskich spekulantów wyżył się na Rublu tak bardzo, że spadek ceny rosyjskiej waluty przekroczył już jakiekolwiek logiczne wskaźniki. Jednakże pomimo tego, że rosyjska waluta jest już ekstremalnie nie dowartościowana, to jeszcze wszyscy żądni krwawych zysków nie rzucają się na wzrosty, licząc na kolejne rekordy. Tymczasem Rosjanie spokojnie wykupują własną gospodarkę z rąk zagranicznych spekulantów, a strat wielkich funduszów inwestycyjnych, które miały w portfelach miliardowe inwestycje w strefie Rubla nie da się już dłużej ukrywać, fundusze i banki – w tym największe, będą musiały zdywersyfikować straty poniesione w związku z polityką wojny gospodarczej, którą narzuciły rynkom kierujące się błędnym rozumieniem stosunków międzynarodowych zachodnie rządy.

  Rosja już bardzo dużo wytrzymała, jednakże to nie wzrost cen zagranicznych walut boli Rosjan najbardziej, czynnikiem, który jest rzeczywiście problematyczny jest wymuszony wzrost stóp procentowych, ponieważ on oznacza, że ryzyko inflacji właśnie zbliża się szybkimi krokami. Taki scenariusz gospodarka rosyjska już przerabiała nie jeden raz, ale tylko w tym przypadku mamy do czynienia z jawnym szkodnictwem gospodarczym dokonywanym przez zagraniczne instytucje. Skutków wzrostu oprocentowania kredytów, ale i depozytów nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, Rosjanie już są w bardzo ciekawej sytuacji – państwo ma olbrzymie ilości Rubla, którego w panice pozbywają się inwestorzy i nie bardzo jest co za niego kupić. Ryzyko wejścia gospodarki na stopę inflacyjną jest olbrzymie i w skutkach bardzo kosztowne, dlatego bardziej opłaca się szybko reagować – nakłaniając ludzi do rozsądnego gospodarowania pieniędzmi niż pogłębiania szaleństwa, w tym znaczeniu, że jak na razie nie widać kotwić, którymi Rosjanie mogą się ustabilizować – poza jedną niezawodną – krajowymi wydatkami zbrojeniowymi, ruble wydane na zbrojenia napędzają gospodarkę, ale w ograniczonym stopniu rodzą inflację.

  Naturalną odpowiedzią Rosjan na te działania będzie ściągnięcie własnych kapitałów zza granicy, dotyczy to zarówno funduszów transferowanych do zachodnich banków jak i rosyjskich inwestycji – przykładowo poczynionych na Ukrainie. Co siłą rzeczy będzie musiało spowodować pogłębienie kryzysu ukraińskiej gospodarki, ponieważ tam dzisiaj nie ma czym spłacać należności. Równolegle przecież nie dzieje się nic złego, ponieważ zarówno gaz, jak i ropa oraz inne surowce nadal są chętnie kupowane na całym świecie. Oczywiście po nowych kursach, jednakże zapewniają stały dopływ gotówki, więc Rosji pieniędzy nie zabraknie, a w związku z dewaluacją Rubla, na rynku wewnętrznym, jeżeli tylko uda się utrzymać inflację mniej więcej na poziomie nie przekraczającym maksymalnie 12-14%, to nic złego się nie wydarzy, ponieważ z czasem miliardy Dolarów i Euro na jakie Rosjanie wymienili swoje Ruble, będą ponownie wymieniali na krajową walutę. Perspektywy średniookresowe dla Rosji są pozytywne, a na tamtejszy rynek nie powróci ani jedna firma i ani jeden Dolar spekulacyjnego kapitału, który przyczynił się do pogłębiania kryzysu. Miejsca międzynarodowych inwestorów zajmą Rosjanie i nie ma znaczenia czy przez krajowe, czy zagraniczne źródła finansowania – jeżeli ktoś chce łatwo stać się miliarderem, a jest gotów na ryzyko – nie ma dzisiaj lepszego interesu do zrobienia niż na giełdzie w Moskwie.

  Na zachodzie już co bardziej świadomi politycy zaczęli głośno artykułować wyrazy zaniepokojenia sytuacją w Rosji, albowiem zdają sobie sprawę, że przekroczenie pewnej granicy może wywołać nieodwracalne skutki – nie tylko w relacjach międzynarodowych, ale także w konsekwencjach jakie spotkają Europę, którą Rosja będzie traktowała symetrycznie do tego, jak sama została potraktowana. Jak do tej chwili Rosja jedynie spokojnie i cierpliwie przyjmuje kolejne ciosy, nie czyniąc niczego w ramach retorsji, bo trudno za takowe uznać niewinne embargo dotyczące jej własnego rynku...."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28328
 • @szuwarek14 11:11:43
  Nigdy bym nie przypuszczał, że dożyje czasów, gdy polskojezyczny prezydent i sejm tak się zeszmacą. W naszym Kraju gloryfikowanie i wspieranie faszyzmu jest zabronione pod groźba kary. Przyjmowanie z honorami zbrodniarza i złodzieja, budzi tylko odraze do tych pseudo polaków.
 • @Playset 13:06:26
  A ja się spodziewałem, skutecznie taką wizję mi przedstawili ludzie ze starszego pokolenia kiedy w 2005 roku ruszyła machina do zgniecenia m.in Samoobrony i innych partii spoza agenturalnego układu. Nawet mówili że to pachnie przygotowaniami do wojny polskimi rękami. Wtedy za Pisu wycofałem lokaty z banków. Ale to były dopiero przygotowania gruntu w Polsce żeby zjadacze produktów z Biedronki za 10 lat byli już tak ogłupieni że nawet im finansowanie faszyzmu na Ukrainie nie przeszkadza.
 • @szczurobronny 13:06:47
  godz. 10:40
  Putin podkreślił też, że działania Banku Centralnego oraz władz w obliczu kłopotów gospodarczych muszą być skoordynowane. Dodał też, że rosnące ceny, np. paliw czy żywności, muszą być kontrolowane.
  Dwie uwagi:
  - Bank Centralny za stopę 17% powinien beknąć
  - Niestety, nie ma innej metody likwidacji spekulacji, jak powszechna dostępność wymienionych tu paliw czy żywności w normalnych cenach. Kontrola ? A co to da, wiele razy to już przerabiano, zawsze z mizernym skutkiem. Chyba że mówimy o gospodarce wojennej i kartkach na wszystko.Spekulanci nie są w stanie wykupić chleba czy benzyny, jeśli będzie dostępna bez ograniczeń.
  Natomiast bandytyzm musi być karany z najwyższą surowością. Zaraz po wojnie zwykli sklepikarze w Maroku sprzedawali fosforan krezylu jako oliwę do smażenia. Śmierć w straszliwych mękach gwarantowana. Żadne apele nie pomagały, chęć zysku zaślepiała. Pomogło natychmiastowe rozstrzeliwanie każdego, u kogo znaleziono tę truciznę.
 • @szczurobronny 13:32:41
  Ukrop zadał pytania prezydentowi Rosji:
  http://youtu.be/GzasiXvR_tg
 • @szczurobronny 14:22:25
  Nie wypowiadając się o możliwości technicznej co do realizacji takiego planu muszę zauważyć, że uSSmeni dysponują ORYGINALNYM militarnym rosyjskim, a raczej radzieckim, U235. Jak wiadomo, materiał jądrowy z każdego zakładu wzbogacania ma charakterystyczny skład izotopowy (finger print). Detonacja ładunku jądrowego wykonanego przez uSSmanów z tego U235 dałaby opad, który przez MAEA zostałby zidentyfikowany jako pochodzący z oryginalnej rosyjskiej głowicy atomowej (próbki takich opadów pochodzące z różnych próbnych wybuchów radzieckich zostały b. dokładnie zanalizowane w latach ubiegłych). Więc pod względem "prokuratorskim" taki pomysł jest wyjątkowo niebezpieczny. A chyba nikt nie ma wątpliwości, że nie ma takiej zbrodni, jakiej nie potrafiliby się uSSmani dopuścić. Podobnie ukry.
  Jedyna nadzieja w pracy wywiadu, choć kwestia MH17 nie napawa jakimś optymizmem
 • Czyżby ktoś ukradł Polakom kurę znosząca złote, srebrne i miedziane jaja?
  http://www.naszapolska.pl/index.php/categories/polska/18454-jak-z-kghm-polska-miedz-wyprowadzono-pieniadze-prezes-wirth-usuwa-polska-miedz-z-nazwy-w-znaku-spolki
 • @szczurobronny - Ks. prof. Waldemar Chrostowski: Żydzi są perfekcjonistami w robieniu rachunku sumienia…innym (wideo)
  http://www.gloria.tv/media/Usc8c3NZqFb Ps. Brawo za wykład ks.prof.dr. Waldemara Chrostowskiego. „żydzi są perfekcjonistami w robieniu rachunku sumienia… innym‏ ” – to kolejne diamentowe spostrzeżenie księdza profesora, po prostu z zachwytu palce można lizać. Prawdziwy ksiądz katolicki, nazywa rzeczy po imieniu takimi jakimi są. Panowie i Panie czapki z głów przed ks. prof. Waldemarem Chrostowskim. Żydzi od wyjścia z Egiptu są w stanie wojny z każdym narodem, który spotykają na swojej drodze do panowania nad światem. Przejęcie kontroli nad produkcją pieniądza i mediami pozwoliło im osiągnąć sukces jakiego nikt nie miał w całej historii ludzkości. Za pomocą tych dwóch czynników kontrolują praktycznie cały świat. Również w Rosji Putina mają ogromne wpływy poprzez swoich oligarchów i rozbudowaną agenturę, ulokowaną w różnych miejscach tj. w Polsce.
 • Graham Philips opowiada jak podczas wizyty w opuszczonej bazie ATO w Solncevo
  znaleziono masowy grób ukrowskich żołnierzy 300 ciał, grób wykopano koparką a potem spychaczem zasypano......problem w tym ze wielu z nich żyło , byli ranni, kiedy ich zakopano.Musieli nawet być może widzieć co im się szykuje!!Zgroza, a opołczeńcy rannych jeńców ukraińskich leczą i karmią!!!http://www.segodnia.ru/news/153782
 • Promieniowanie w Zapoprożu, co ukrywano było przekroczone 14 razy ponad
  dopuszczalne!!!http://www.segodnia.ru/content/153728
 • @trojanka 15:11:15
  O jakim kwasie ten dziennikarz (?) opowiada i chyba jest narąbany? Wszyscy się śmieją: dziś podczas konferencji prez. Rosji:
  http://youtu.be/ibnYm0Pb9Mg
 • @lorenco 13:50:23
  Nie wszystko zrozumialem. Może ktoś przetlumaczy.
 • @szczurobronny 14:26:43
  Poroszenko jest zimnokrwistym zbrodniarzem, a od takiej bestii nigdy nie usłyszymy słowa przepraszam.
 • Wszyscy! Une nam i przeciwko nam Polakom coś szykują!
  Sikorski uporządkował przepisy o stanie wojennym  Dziennik Ustaw z dnia 17 grudnia 2014 roku poz. 1815 zamieszcza obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 1 grudnia 2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o stanie wojennym oraz o kompetencjach Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych i zasadach jego podległości konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej.

  Drobnostka, która daje wiele do myślenia i dlatego warto zapoznać się z tym dokumentem, do czego zachęcamy.

  Zobacz: link do tekstu ustawy

  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU2014000181
 • @Alojzy81 14:46:51
  i to jest bardzo prawdopodobny scenariusz
 • @Kula Lis 62 17:21:54
  a co kombinują ? oczywiste że Polacy z porywu serca nie polecą bronić banderowców, dlatego zostaną do tego zmuszeni przepisami
 • @szczurobronny 18:03:07
  http://cs540100.vk.me/c540101/v540101276/1d230/m5_49dDXOYs.jpg
 • @szczurobronny 18:07:32
  na Wiejskiej siedzą wyzwalacze a w TVN i GW utrwalacze reżimu
 • @szczurobronny 18:10:51
  Tusk: sytuacja na Ukrainie zależy od strategii UE wobec Rosji.
  Perspektywy rozwiązania kryzysu na Ukrainie zależą między innymi od strategii UE wobec Rosji - uważa szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
  „Nie znajdziemy długofalowej perspektywy, długofalowego rozwiązania dla Ukrainy bez adekwatnej i konsekwentnej, twardej i odpowiedzialnej strategii wobec Rosji” - poinformował Tusk dziennikarzy przed szczytem UE.
  Według niego, „nowoczesna, stabilna, niezależna Ukraina będzie i powinna być pewnego rodzaju podstawą tej nowej strategii”.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_18/Tusk-sytuacja-na-Ukrainie-zalezy-od-strategii-UE-wobec-Rosji-1047/
  ---
  - ty mi tu błaźnie nie zasuwaj głupot tylko powiedz jaki pędzel jest najlepszy do malowania kaloryfera, na tym to się powinieneś znać zawodowo
 • @trojanka 15:26:20
  Tu jest Trojanko o umowach Rosji i Kuby:
  http://www.narodowcy.net/europa-i-swiat/10202-rosjanie-wracaja-na-kube
 • @szczurobronny 18:15:25
  "Premiera komedii wyśmiewającej Kim Dzong Una odwołana pod presją hakerów.
  FBI potwierdziło, że za atakiem na serwer producenta filmu i groźbami pod adresem amerykańskich sieci kinowych stoją hakerzy z Korei Północnej.
  We wtorek sieć teleinformatyczna Sony Pictures została sparaliżowana po ataku hakerskim na serwery firmy. Przyznała się do niego grupa określająca się jako Strażnicy Pokoju - "Guardians of Peace". Przewiną kompanii okazało się wyprodukowanie komedii wyśmiewającej przywódcę Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej Kim Dzong Una - "Wywiad ze Słońcem Narodu". Grupa hakerów zagroziła także atakami na wszystkie firmy biorące udział w dystrybuowaniu i propagowaniu filmu. Po takim dictum wielkie sieci kinowe Regal Cinemas, Cinemark, Cineplex, AMC Entertainment, Bow Tie Cinemas i Carmike w dniu wczorajszym zapowiedziały rezygnację z jego wyświetlania. W końcu sama Sony Pictures zdecydowała się na przełożenie amerykańskiej premiery filmu na 25 grudnia.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/premiera-komedii-wyswmiewajacej-kim-dzong-una-odwolana-pod-presja-hakerow
  ---
  - niech Chińczycy nakręcą komedię jak trzeba było przypominać Reaganowi jak się nazywa i która to jego żona. A jak już się materiał szczęśliwie zmontowało to się wysyłało nad Wisłę żeby lud tubylczy miał męża stanu do podziwiania
 • @szczurobronny 18:22:59
  http://cs625425.vk.me/v625425864/e422/zCjXE6AMkPg.jpg
 • @szczurobronny 18:22:59
  przypominam:
  "Amerykański analityk twierdzi, że atak jądrowy na Warszawę może zakończyć istnienie NATO.
  Coraz więcej analityków zaczyna zwracać uwagę na to, że Władimir Putin może dokonać ataków z wykorzystaniem broni jądrowej. Jako najbardziej prawdopodobne ich cele wskazuje się słabeuszy NATO, czyli Polskę i Litwę. Konkretnie chodzi o Warszawę i Wilno, które miałyby być zniszczone tak jak kiedyś Hiroszima i Nagasaki.
  Taki tragiczny rozwój wypadków przewiduje amerykański dziennikarz, Jeffrey Tayler, który na łamach "Foreign Policy" stwierdził, że Władimir Putin może sprowokować kryzys w Estonii, na przykład w okolicy miasta Narva zamieszkiwanego w większości przez Rosjan. To może spowodować, że artykuł 5 Karty NATO, będzie musiał być zastosowany.
  Zdaniem amerykańskiego publicysty Władimir Putin może zrealizować taki scenariusz i zakłada on, że nawet jeśli doszłoby do ataku jądrowego na Natowskich słabeuszy takich jak Polska i Litwa to konsekwencją może być tylko nowa wersja "dziwnej wojny", którą widzieliśmy w 1939, gdy zachodni alianci zdradzili Polskę po raz pierwszy. Zresztą potem zrobili to jeszcze raz po II wojnie oddając nas w radziecką strefę wpływu.
  Właściwie bardzo podobnie potraktowano teraz Ukrainę, która pozbyła się swoich 1200 głowic jądrowych w zamian za gwarancje bezpieczeństwa. Widzimy zatem na własne oczy, że tak zwane gwarancje są nic nie warte i niestety nam gwarantują bezpieczeństwo ci sami niegodni zaufania sojusznicy.
  Według "Foreign Policy" tak jak kiedyś nikt nie chciał umierać za Gdańsk, tak teraz nikt nie będzie chciał umierać za Narvę, Warszawę czy Wilno. Pozostawienie na pastwę losu Estonii a potem także Polski i Litwy byłoby zdaniem amerykańskich analityków końcem NATO.
  Według tej analizy politycznej atak na Warszawę jest szczególnie prawdopodobny, ponieważ taki scenariusz był ćwiczony podczas kilku ostatnich wspólnych manewrów wojskowych z Białorusią. Atak niewielkimi ładunkami jądrowymi mógłby zostać wykonany dowolną metodą, za pomocą rakiety, lub lotnictwa. Polska i Litwa są właściwie bezbronne w zakresie ataków rakietowych i nie mają antyrakiet do zwalczania takich zagrożeń.
  Atak jądrowy na Warszawę miałby zniechęcić rządzących w Waszyngtonie, Berlinie, Paryżu i Londynie od decyzji o odwetowym ataku nuklearnym. Władimir Putin przed kilkoma dniami przypomniał publicznie, że Rosja jest najpotężniejszym mocarstwem nuklearnym świata. Gdy do tego doda się fakt, że w Rosji trwają właśnie manewry 4 tysięcy wojsk rakietowych, których celem jest symulowanie ataków z wykorzystaniem balistycznych pocisków rakietowych, to robi się naprawdę nieprzyjemnie w naszej części Europy."
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/amerykanski-analityk-twierdzi-ze-atak-jadrowy-warszawe-moze-zakonczyc-istnienie-nato
  ---
  -komentarz z forum:
  Tzn. że , ha ha, Z R O B I - T O - N A M - S A M - U S R A E L !!! (zawodowcy nie czekają, a SAMI produkują Prowokację!).
  Najwyraźniej U S R A E L - MA - PRZYGOTOWANY - DLA WARSZAWY - P L A N - O P E R A C J I - F A L S E - F L A G ( Operacja pod Fałszywą Flagą) - z przerzuceniem winy na Rosję ( jak Zamachy na WTC w N. Jorku z przerzuceniem winy na Arabów). Ma to być PRETEKST dla rozjątrzenia, "umiędzynarodowienia" Wojny USrael/Europa - Rosja (cel ten miało uzyskać zestrzelenie malezyjskiego samolotu, ale nie wyszło, bo wyszły dowody na sprawstwo ukraińskie), jak Zamachy na WTC stały sie PRETEKSTEM dla Niekończącej się Wojny z Terroryzmem - Irak, Afganistan, wiosny arabskie, Libia, Syria etc. - czyli: Niekończący się PRYWATNY GESZEFT WOJENNY dla polityków i koncernów USraela (zbrojeniowych, paliwowych, farmaceutycznych ) powiązanych ze sobą nierozerwalnym mechanizmem - prywatnych udziałów polityków w tychże koncernach, którym owi politycy z kolei zlecają kokosowe Zamówienia Rządowe na czas Wojny. JESLI WIĘC COŚ SIĘ STANIE - W - POLSCE I WARSZAWIE, to na 99% BĘDZIE TO ROBOTA USRAELA!!!Bo tylko USRAELOWI zalezy na totalnej wojnie z Rosją ( gdyby, jak chća niektórzy nieprzytomni rusofobi: „to Putinowi zależaloby na wojnie”, to przeciez nie cackałby się tak z obroną Rosjan na Ukrainie, a wystapiłby oficjalnie i wypowiedziałby Wojnę Ukrainie czy nawet Zachodowi). Argumenty w powyżzym artylule są straszliwie naciągane, bo atak nuklearny na Polskę Putinowi jest kompletnie niepotrzebny, za to wielce jednak ryzykowny. Szerzenie zaś publiczne takiego SCENARIUSZAS jak ten "przewidziany" przez Foreign Policy jest wlasnie dowodem na RELIZOWANIE SCENARIUSZA FALSE FLAG PRZEZ USA przez JUŻ obecne w/w urabianie opinii publicznej na okoliczność " Rosyjkiego Ataku Nuklearnego na Warszawę".
  Jak widać, taką wlasnie rolę nasz "sojusznik" przewidział dla Polaków w czasie obecnej jego wojny z Rosją - Nuklearnego Miesa Armatniego.
  Zapamietajmy dobrze K T O rzeźbił z Polski - Najwiekszego Ujadacza Antyrosyjskiego
  K T O zrobił stosowną podkładke pod SCENARIUSZ Foreign Policy?
  K T O czyni z Polski, wbrew JAKIMKOLWIEK polskim interesom- Teat Działań Wojennych? K T O czyni z nas „Szpicę NATO”?
  K T O , miast siedzieć cicho, jak nasi sąsiedzi - Czesi, Słowacy, Węgrzy ( z liderem Orbanem, któremu można zarzucic wszystko, ale nie brak odwagi, męstwa, excusez moi le mot - jaj i węgierskieo patriotyzmu), to wysuwa Polske na coło Zderzenia USA/EU - Rosja?
  K T O czyni z Polski Kraj Frontowy tego apokaliptycznego w skutkach Zderzenia?
  K T O czyni z Polski nie tylko teren działań wojennych, ale teren Wszelkich Mozliwych Prowokacji, typu własnie False Flag, gdzie pole działania jest niekończące się dla naszych pomysłowych „sojuszników”?
  Odpowiedź: Ten sam, od wieków krąg , to samo środowisko, które za wszelką cenę chce skłócić Słowian miedzy sobą, a także Słowian z Germanami, by przejąć w Europie Środkowo-Wschodniej wladzę dla własnego plemienia.
  Przypomnijcie sobie: KTO podjudzał i podjudza najbardziej Polaków na Wojnę z Rosją?
  Ów zaklęty krąg dziś reprezentowany jest przez: michniko/szechterów - sikorsko/appelbaumów - kwasniewsko/stolzmanów - walterów ( TVN) , kaczyńsko /kalksteinów z ich naimskimi i wildsteinami.
  To ONI realizują USraelski Scenariusz dla Polski: od kreowania jej na Największego Antyrosyjskiego Jastrzębia po - wlasnie, jak widzimy : „Rosyjski Atak Nuklearny na Warszawę”.
  To ONI - U W I A R Y G O D N I L I przed światem ową rzekomą (a i już prawdziwą) Rosyjską Agresję na Najbardziej Rozjazgotanego Antyrosyjsko Psa Usraela - Polskę ( z jazgotem w dodatku odwrotnie proporcjonalnym do faktycznych potencji - klasyczny syndrom wściekłego ratlerka)."
 • @szuwarek14 18:33:31
  "Juncker: UE nie może dalej kredytować Ukrainy.
  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker po przybyciu na szczyt UE oznajmił, że UE nie ma możliwości budżetowych do wspierania Ukrainy.
  „Będziemy omawiać wsparcie finansowe i gospodarcze Ukrainy, lecz osiągnęliśmy kres wydatków budżetowych” - powiedział Juncker.
  Europejski bank inwestycyjny zatwierdził dzisiaj decyzję w sprawie przyznania Ukrainie kredytów na łączną kwotę miliarda euro. Europa przekaże środki w ramach programu przyznania Ukrainie 3 mld euro do 2016 roku."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_18/Juncker-UE-nie-moze-dalej-kredytowac-Ukrainy-8519/
  ---
  - Unia się wykpiła, teraz plan Waszyngtonu będzie finansowała wasalna Polska. A co, podskoczą bojownicy o władzę i koryto, jak podskoczą to Polacy poczytają teczki osobowe działaczy opozycyjnych wraz z listą płac CIA i Mossadu i łby im pourywają.
 • @szczurobronny 18:36:14
  http://i.wp.pl/a//f/jpeg/33514/deparideu_andrey_smirnov_afp_640.jpeg
 • @trojanka 18:43:11
  bez złośliwości, stwierdzam fakt

  http://s9.postimg.org/5bih8ssvj/00010_RJ9_HW7_AUFLQ_C116_F4.jpg
 • @szczurobronny 18:36:14
  A Gerarda też się czepiają, pokazują jego zdjęcia jako zapijaczonego "ruska". Wszystkie chwyty dozwolone.
  A "nasz" down Semen Semenczenko (SS) został oskarżony przez ukraińską dziennikarkę, że przejmuje pomoc dla jego bojców.
  Jeździ samochodem dla vipów a jego bojownicy zmagają się ze starociami UAZ.
  Tak zrozumiałem:
  http://nahnews.com.ua/117695-smi-semenchenko-nazhivaetsya-na-donbasse/#3a1
  Семенченко наживается на «Донбассе»

  18.12.2014 16:01
  СМИ: Семенченко наживается на "Донбассе"
  Донбасс, 18 декабря.
  Украинская журналистка Татьяна Заровная обвинила командира батальона нацгвардии «Донбасс» Семена Семенченко в присвоении волонтерской помощи, которая ранее была направлена ее бойцам. По словам журналистки, в настоящее время рядовым «донбассовцам» приходится выезжать на передовую на списанной и никуда не годной технике, в то время как сам Семенченко «разъезжает в тылу врага на автомобилях вип-класса».
  «Пока рядовые «донбассовцы» выезжают на боевые задачи на списанных уазиках, комбат, как и положено звезде – разъезжает в тылу на тачках вип-класса. Проект «Донбасс» самый прибыльный бизнес-проект «комбата Семенченко», — пишет Заровная.
  В подтверждение этой информации журналистка выложила видео, на котором бойцы «Донбасса» заводят старый милицейский Уазик «с толкача».

  Напомним, ранее народный депутат Семенченко рассказал общественности о содержимом задержанных фур олигарха Рината Ахметова. Тогда, по словам командира батальона «Донбасс», обнаружили «нормальную солдатскую пищу» и манную кашу.
 • @szczurobronny 18:50:59
  http://cs540100.vk.me/c625225/v625225484/e46c/zcI1iIAfQQw.jpg
 • @lorenco 18:51:41
  tak jest napisane, a o co ty pytałeś, chodzi o te zapytania Ukraińca do Putina w czasie konferencji ? 3 rzeczy na raz robię i gubię wątek
 • @szczurobronny 18:55:42
  dobre !
 • @trojanka 19:08:58
  Zaporoże baaardzo podejrzane ze względu na elektrownie atomową, podobno ochranianą przez Gwardię Narodową i poprzez szperanie przy blokach przez jankeskich "specjalistów"
  a Odessie grozi katastrofa ekologiczna, bo paliwo z rafinerii wpłynie do katakumb. Rafinerie przejęła grupa uzbrojonych osobników prawdopodobnie od Kołomyjskiego.
  http://nahnews.com.ua/117407-odesse-grozit-ekologicheskaya-katastrofa-toplivo-s-onpz-uteklo-v-katakomby/
 • @szuwarek14 18:59:36
  O przetłumaczenie o co ukrop pytał i odpowiedź Putina. Czytałem artykuł p. Jeznacha jednak tam tylko po łebkach:)
 • @szczurobronny 19:26:37
  Szczurku czytałem, jednak było coś tam też o tej pilotce zamknietej w Rosji Szewczenko czy jak jej tam.
 • @szczurobronny 19:45:00
  Kapitalne!!!CUDO!!!
  A tak na marginesie: obwód ługański i doniecki to są ziemie dońskich kozaków a nie UPAINY.
  Kozacy dońscy (ros. Донски́е казаки́) – najliczniejsza grupa Kozaków w Imperium Rosyjskim, a także najliczniejsza grupa Kozaków we współczesnej Rosji. Otrzymali do zasiedlenia autonomiczny region, zwany Obwodem Wojska Dońskiego lub Krajem Wojska Dońskiego, znajdujący się na terenie części dzisiejszych obwodów: rostowskiego, wołgogradzkiego i woroneskiego oraz Kałmucji w Rosji, a także obwodów ługańskiego i donieckiego na Ukrainie.
  Nazwa Kozaków dońskich, pochodzi od rzeki Don, przepływającej przez ich terytorium.
  Więcej:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kozacy_dońscy
 • Rosja zagraża pokojowym bazom USA rozmieszczonym dookoła niej!
  http://cs624017.vk.me/v624017367/11fa/KCzKQM-lyIY.jpg
 • @lorenco 19:23:49
  dialog Putina z dziennikarzem z Ukrainy tłum.
  -Głos dla kolegi z Ukrainy
  -pierwsze pytanie o wojskowe siły które wprowadziliście do naszego kraju, to nie jest tajemnica że tam walczą Rosjanie i rosyjscy ochotnicy, więc pytanie ilu pan ich tu wysłał i ile uzbrojenia, ilu ich zginęło na terenie Ukrainy
  - teraz pytanie o naszego byłego prezydenta ukrywającego się w Rosji, kiedyś on wsadził Tymoszenko do wiezienia a teraz siedzi w rosyjskim więzieniu
  - poza tym kiedy wypuścicie Sawczenko [ tę snajperkę jeśli dobrze kojarzę],ukraińskiego reżysera i 30 jeńców wojennych
  P: pierwsza odpowiedź dotyczy Sawczenko, no i tu się wkurzył i wygarnął o mordowaniu rosyjskich dziennikarzy apelując do wyobraźni tych obecnych w sali, a kobieta nie będzie wypuszczona dopóki sąd bada sprawę bo jest oskarżona o morderstwo dziennikarza. Mordy dziennikarzy rosyjskich [ jak i innych nie uzbrojonych ludzi ]są ulubionym sportem na Ukrainie i tu Putin nie zamierza odpuścić.P: a wasi żołnierze nie są u nas żadnymi jeńcami, różni ludzie z Ukrainy uciekają do Rosji a jeśli chodzi o działalność wojenną to każdy kto brał udział w wojnie musi być teraz sprawdzony czy nie zajmował się działalnością terrorystyczną przeciw ludności cywilnej,
  - Rosjanie walczący na Ukrainie- nikt nie został wysłany przez państwo i nikt nie jest opłacany przez państwo,nie pobiera wynagrodzenia, więc to ochotnicy nie wysłani przez władze Rosji
  - a w ogóle to wy wleźliście na ziemie Donbasu nie Donbas przyjechał strzelać w Kijowie, więc ludzie się bronią a nie są agresorami, wy zawlekliście broń i artylerie do tych ludzi nie oni do was. U was miał miejsce przewrót państwowy, wojskowy, nie zgodziła się z tym puczem część obywateli a wy zamiast podjąć negocjacje wysłaliście najpierw milicję, potem wojsko na tych ludzi. Jak chwycili za broń do zablokowaliście ich ekonomicznie nie dając środków do życia i odcinając wszystko. To było wredne i okrutne wobec ludzi. My jesteśmy cały czas gotowi do dialogu, to wasza strona nie przejawia chęci. To jest jedyne rozsądne wyjście.
 • @szuwarek14 20:49:20
  kwas chlebowy "Wiatskij"

  "12:38
  Dziennikarz z regionalnej gazety z Kirowa zadaje pytanie o kwas chlebowy "Wiatskij".
  - Robią u nas kwas chlebowy...
  - Czuję, że już się go pan napił - mówi Putin.
  - Ochrona nie pozwoliła niczego przenieść. Naszego kwasu nie chcą brać sieci sklepów, chociaż jakością z łatwością przewyższa coca-colę. Jak mamy wejść do sieci handlowych?
  - Nie wiem, na ile szkodliwym napojem jest coca-cola. Mówią, że zwłaszcza dla dzieci nie jest wskazana. Ale musimy promować nasze napoje bezalkoholowe, kwas chlebowy, wodę. Będziemy pomagać walczyć o rynek.
  Początkowo pojawiały się informacje, że dziennikarz był pod wpływem alkoholu, okazało się jednak, że jest po wylewie i stąd wynikają problemy z mówieniem.”
  http://www.tvn24.pl/konferencja-wladimira-putina-akredytowanych-ponad-tysiac-dziennikarzy,499574,s.html

  obrazek-to uczucie kiedy Wiataskij Kwas jest bardziej popularny niż ty"
  http://cs540100.vk.me/c625225/v625225484/e3d6/e9COQeS3kUA.jpg
 • @szuwarek14 21:01:09
  "Jak to Kwasu nie ma ?"
  http://cs540100.vk.me/c624625/v624625330/10743/sZpjr-0-Kmo.jpg
 • @szuwarek14 20:49:20
  Z tego tłumaczenia wynika, że większość zrozumiałem poprawnie. Zaczynam robić postepy.
 • http://wiadomosci.onet.pl/forum/glos-rosji-o-tragedii-wolynskiej-komu-sluzy-ta-cis,0,1438140,151033789,czytaj.html#mark
  Przyznam, że jestem w szoku !
  Pierwszy raz przeczytałem taki komentarz !
  O ile w jakis sposób jestem jeszcze w stanie zrozumiec (choc kategorycznie sie nie zgodzic) kogos, kto napisalby, ze ta zbrodnie mozna przemilczec w imie nie pogarszania stosunkow z rzadem ukrainy
  To nazwanie ofiar tych bestialskich mordow "chlopkami", ktorych mozna poswiecic w imie tych stosunkow, budzi moja skrajna wscieklosc
  Na ogol uwazam, ze nalezy rozmawiac w przypadku jakichs roznic, ale przysiegam, ze gdybym gdzies spotkal to psie gowno, to skopalbym sk...a tak, ze skonczylby na OIOMIE
 • @Playset 21:04:25
  na to wychodzi. Problemy z tłumaczeniem ma transaltor kiedy są bardziej skomplikowane konstrukcje gramatyczne, wtedy myli przypadki i wychodzi jak wychodzi. Język na tyle podobny że wystarczy się osłuchać i coś tam się łapie.
 • @KHT 21:06:47
  prawda że ktoś się z buta prosi ?
 • @szczurobronny 21:10:17
  mhm, trzeba być ślepym żeby nie widzieć co się z dawną Polską wyprawia
 • @szczurobronny 21:11:22
  http://cs540100.vk.me/c624625/v624625330/1074a/jMH7XT5cxhQ.jpg
 • @szuwarek14 21:11:15
  mówię oczywiście o tej kanalii, podpisującej się "Kuba"
 • @szuwarek14 21:17:26
  HAŃBA DLA POLSKI !
  "Zgromadzenie Ogólne przyjęło zaproponowaną przez Rosję rezolucję ws. walki z nazizmem.
  Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło rezolucję w sprawie walki z gloryfikacją nazizmu i współczesnymi formami dyskryminacji rasowej, której autorem jest Rosja. Dokument został przyjęty większością głosów.
  Przeciwko zagłosowała Australia, Kanada, Czechy, Francja, Niemcy, Izrael, Wielka Brytania, USA. Od głosu wstrzymała się Gruzja, Bułgaria, Ukraina, Polska i Serbia."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_18/Zgromadzenie-Ogolne-przyjelo-zaproponowana-przez-Rosje-rezolucje-ws-walki-z-nazizmem-4943/
  ---
  - DEMOKRATURA Z FASZYZMEM, FASZYZM Z DEMOKRATURĄ !
 • @KHT 21:20:24
  tak, ja też
 • @szczurobronny 21:22:34
  " My nie skaczemy "
  http://cs540100.vk.me/c623320/v623320579/e8d0/TC6-AF1sRZM.jpg
 • @szuwarek14 21:26:32
  "To je Europa !"
  http://www.youtube.com/watch?v=WmIMXV7G2BY#t=18
 • @szuwarek14 21:28:49
  "Rosja nie wpuściła 20 ton polskich jabłek do Kazachstanu.
  Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rosji (Rossielchoznadzor) nie wpuściła do Rosji około 20 ton polskich jabłek, które miały trafić do Kazachstanu z powodu naruszeń w świadectwie fitosanitarnym – poinformował we czwartek zarząd resortu w obwodach twerskim i pskowskim.
  Rosja na rok zakazała importu wielu produktów z krajów, które wprowadziły przeciwko niej sankcje (Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Norwegia, kraje unijne). Zakaz dotyczy wołowiny, wieprzowiny, drobiu, owoców morza, owoców, warzyw, produktów mleczarskich. Pomimo wprowadzonych ograniczeń, podejmowane są próby wwozu do Rosji produktów objętych sankcjami z Unii Europejskiej, w tym jako towary tranzytowe.
  „Rossielchoznadzor na podstawie wyników fitosanitarnej kontroli na przejściu samochodowym Ubylinka zakazał wwozu partii jabłek z Polski”- podano w komunikacie. Transport miał trafić do Kazachstanu.
  Ciężarówki z polskimi jabłkami zostały cofnięte z powodu podania w dokumentach przewozowych innego punktu wwozu. Towar zgodnie z przepisami Unii Celnej został zwrócony importerowi."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_18/Rosja-nie-wpuscila-20-ton-polskich-jablek-do-Kazachstanu-5761/
  ---
  - wysypać pod sejmem
 • @szczurobronny 21:31:27
  Banderowo w dodatku pejsate
 • @szczurobronny 21:31:27
  "Wiatskij kwas "
  http://cs540100.vk.me/c625225/v625225484/e3be/B145Gqa-DEw.jpg
 • @szczurobronny 21:34:24
  Jest tam ktoś zrównoważony psychicznie w tym Pisie czy Kaczka celowo dobrał Polaków specjalnej troski żeby nas ośmieszyć, jakie to żydowskie zgranie
 • @szczurobronny 21:36:17
  sposób na przemycenie Wiatskiego kwasu na konferencję
  http://cs540100.vk.me/c625225/v625225327/e4f6/Ddmke-cnZZo.jpg
 • @szczurobronny 21:36:17
  "Wojny energetyczne: ciąg dalszy.
  Komisja Europejska przedstawiła „roboczy program” na rok 2015. Jedną z kluczowych tez w tym dokumencie jest koncepcja zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Europy w drodze realizacji projektów omijających Rosję. Jednak realne wypełnienie tej rury będzie niemożliwe, – uważa komentator agencji Rossija Segodnya Piotr Iskenderow.
  Decyzja Rosji w sprawie rezygnacji z dalszej realizacji projektu "Gazociąg Południowy" w jego dotychczasowej wersji oraz skierowania potoków eksportowych do Turcji stworzyła zasadniczo nową sytuację na europejskim rynku energetycznym. Ankara uzyskała możliwość narzucania Unii Europejskiej własnych warunków. Do tej pory było odwrotnie – w związku ze zgłoszeniem się Turcji do Unii Europejskiej oraz oskarżeniami pod adresem Ankary o łamanie praw człowieka. Co się tyczy Rosji, to nie tracąc rynku europejskiego, potrafi w jeszcze większej mierze zdywersyfikować własną politykę w branży energetycznej.
  Zachodni przywódcy, którzy uświadomili sobie realność podobnego zagrożenia, w ostatnich dniach dobiegającego końca roku zaczęli pośpiesznie składać wizyty w Ankarze. Kluczowe znaczenie miała wizyta szefowej resortu polityki zagranicznej Unii Europejskiej Federici Mogherini. Okazało się, że po prostu zabrakło jej atutów, które można byłoby przedstawić stronie tureckiej. Podczas końcowej konferencji prasowej padło jedynie mgliste zdanie o tym, że Unia Europejska i Turcja powinny zaktywizować współpracę i współdziałanie nie tylko ze względu na wspólnotę interesów, lecz również na to, że mają obecnie do czynienia z tymi samymi wyzwaniami i zagrożeniami”. Turcji zapowiedziano także 70 milionów euro na wsparcie dla uchodźców z Iraku i Syrii.
  Jeśli chodzi o energetykę, to w tej kwestii nie punktów styczności się nie znalazło. Jedyny prawdopodobny wariant dla Unii Europejskiej w dziedzinie energetycznej – to wykorzystanie możliwości projektowanego azerbejdżańskiego Transanatolijskiego Gazociągu TANAP. Przewiduje on budowę systemu gazociągów mających połączyć złoża Szach-Deniz w Azerbejdżanie z południem Włoch przez Gruzję, Turcję, Grecję i Albanię. Planuje się dostarczanie poprzez niego 6 miliardów metrów sześciennych gazu do Turcji i 10 miliardów metrów sześciennych gazu dalej do Europy. Komisja Europejska już wezwała autorów projektu do zwiększenia mocy przepustowej gazociągu dwa razy. Jednak realnie ten gazociąg mogą wypełnić jedynie 10 miliardów metrów sześciennych gazu z przyszłej drugiej części azerbejdżańskich złóż Szach-Deniz. Resztę ma stanowić wciąż rosyjski gaz. Przy czym wszystkie proponowane przez Unię Europejską projekty gazownicze i bieżące mechanizmy kształtowania cen gazu ustępują wobec rosyjskich długoterminowych transakcji - przypomniał podczas rozmowy z agencją „Rossiya Segodnya” szef rosyjskiego Funduszu na rzecz Narodowego Bezpieczeństwa Energetycznego Konstantin Simonow:
  W perspektywie średniej gaz na rynku spotowym nie będzie tańszy od gazu, dostarczanego na podstawie obowiązujących obecnie długoterminowych kontraktów. Za pięć lat sami Europejczycy zażądają powrotu wcześniejszego systemu. Chodzi o to, że złudzeniem jest założenie, że świat wkracza jakoby w epokę super taniego gazu.
  Nie zniknęły także sprzeczności w stosunkach między Brukselą a Ankarą w kwestii tureckiego wniosku o przystąpienie do Unii Europejskiej. Natomiast przeprowadzone w tych dniach w Turcji aresztowania w ramach dochodzenia w spawie próby zamachu stanu mogą wbić jeszcze większego klina w relacjach między Zachodem a Turcją. Tureckie władze nie ukrywają podejrzeń, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska usiłują zorganizować w ich kraju kolejną „kolorową rewolucję” i to właśnie na tle zacieśniania partnerstwa strategicznego między Moskwą i Ankarą.
  Fakt braku realnych dźwigni do wywierania przez Unię Europejską wpływu na tureckie władze uznają pośrednio także źródła dyplomatyczne w Brukseli. Według nich, Turcja nie musi wykonywać żądań Unii Europejskiej w tym, co dotyczy energetyki, gdyż nie jest członkiem Unii Europejskiej i posiada jedynie status obserwatora w Europejskiej Wspólnocie Energetycznej.
  Dlatego powstająca na naszych oczach nowa konfiguracja potoków energetycznych wymaga od wszystkich państw Europy Wschodniej i środkowej szybkiego przemyślenia na nowo własnej roli w przyszłych projektach, aby nie przegrać z nowymi rywalami."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_18/Wojny-energetyczne-ciag-dalszy-5077/
 • @szczurobronny 21:43:43
  zanieczyścił rasę Ukropską
 • @szuwarek14 21:46:37
  http://cs540100.vk.me/c622129/v622129044/d904/rA9ExR8qXBg.jpg
 • @szczurobronny 21:48:13
  "Co robił koń na konferencji prasowej ?"
  http://cs540100.vk.me/c625225/v625225680/e8e2/C-OSmMeVTk4.jpg
 • @szuwarek14 21:53:57
  czysta krew ukropska

  http://cs540100.vk.me/c622819/v622819875/15ce7/CkDSdQNkdIU.jpg
 • @szczurobronny 21:57:13
  właśnie szukam o kogo z tej konferencji chodzi, może o tę dziennikarkę ukraińską która trzymała mikrofon dociekliwemu Ukrańcowi [ ten z znany z zapytań do Putina ], chyba że był jeszcze lepszy egzemplarz
 • @szczurobronny 22:01:37
  fakt
 • @szczurobronny 22:01:37
  Białoruś pod rządami dyktatora i nie trzeba było wszystkiego prywatyzować
  http://www.youtube.com/watch?v=zs7dbiZMqZg
 • @szczurobronny 22:01:37
  Ukrop
  http://cs624229.vk.me/v624229818/f2db/fEs1mWaWZPA.jpg
 • @szczurobronny 22:06:38
  po co ich pilnowali, nie mogli przybić do podłogi ?
 • @szczurobronny 22:06:38
  "Muzeum Żołnierzy Wyklętych jednak nie będzie.
  Muzeum Żołnierzy Wyklętych, którego utworzenie jeszcze w tym roku obiecywał mazowiecki samorząd, jednak nie powstanie. Miało ono powstać w kamienicy na warszawskiej Pradze, na projekt utworzenia muzeum przyznano nawet unijną dotację wysokości 300 tys. złotych.
  W kamienicy przy ul. Strzeleckiej 8 w latach 1944-1945 mieściła się kwatera NKWD w Polsce, a w latach 1945-1948 areszt Urzędu Bezpieczeństwa. Na ścianach zachowały się tam napisy wydrapane na ścianach przez więzionych żołnierzy niepodległościowego podziemia, przez które Instytut Pamięci Narodowej określił to miejsce mianem wyjątkowego w skali kraju. Muzeum w tym miejscu miała otworzyć Fundacja Strzelecka 8, należąca do obecnego właściciela kamienicy.
  Władze zajmującej się projektem muzeum fundacji poinformowały jednak, że nie wykorzystają przyznanych im przez UE środków na utworzenie muzeum. Z pomysłu otwarcia muzeum w dotychczasowej formie zrezygnowano, jednak sam projekt uhonorowania niezłomnych polskich żołnierzy w tym miejscu nie został zamknięty. Fundacja Strzelecka 8 zamierza otworzyć w tym miejscu placówkę z mniejszym rozmachem, którą poprowadzi wspólnie z IPN. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie miałoby to nastąpić."
  http://wolnemedia.net/historia/muzeum-zolnierzy-wykletych-jednak-nie-bedzie/
  ---
  - przestraszyli się że się zgłoszą rodziny zamordowanych przez Przeklętych i trzeba będzie odszkodowania wypłacać, bokiem wychodzi tworzenie fałszywych bohaterów
 • @szczurobronny 22:12:21
  może być skromnie ale nie ma biedy z nędzą, tam państwo nie kradnie podatków tylko bierze odpowiedzialność za starych, chorych niedołężnych
 • @szczurobronny 22:12:21
  Serbowie
  http://cs540100.vk.me/c624216/v624216346/12ae9/XPDexYk6nOg.jpg
 • @szczurobronny 22:19:34
  "Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na Wenezuelę.
  Sytuacja w Wenezueli wcale się nie zmieniła, choć media raczej mało o niej informują. Od początku roku mają tam miejsce antyrządowe demonstracje, na których krytykuje się władze Wenezueli. Padają również żądania, aby prezydent Nicolás Maduro zrezygnował ze swojego stanowiska.
  Wenezuela jest właściwie podzielona. Część mieszkańców popiera rządy Nicolása Maduro, co wyrażane jest w postaci marszów i wieców, jednak druga część, prowadzona przez partie opozycyjne, domaga się jego odejścia. W przeszłości dochodziło do krwawych starć między demonstrantami.
  Można powiedzieć, że trudna sytuacja zaczęła się w połowie 2013 roku, kiedy to odbyły się wybory prezydenckie. Gdy okazało się, że Nicolás Maduro, następca Hugo Chaveza, niewielką ilością głosów wygrał wybory ze swoim największym rywalem, jakim jest Henrique Capriles Radonski, rozpoczęły się ataki na nowego prezydenta. Początkowo oskarżano jedynie o fałszowanie wyborów.
  Jednak z czasem opozycja stawała się coraz bardziej brutalniejsza a prezydent Wenezueli oskarżał ją między innymi o próbę zdestabilizowania kraju i zwalenie winy na władze, kolaborację ze Stanami Zjednoczonymi a nawet o przygotowywanie zamachu na Nicolása Maduro. Władze tego kraju już w przeszłości ogłaszały, że opozycja i USA wspólnie chcą dokonać przewrotu politycznego. Co więcej, w mediach wielokrotnie pojawiały się informacje o nieudanych próbach zamachu na życie prezydenta. Z czasem okazało się, że obalenie legalnych władz jest trudniejsze niż uważano na początku i światowe media przestały informować o sytuacji w Wenezueli.
  Antyrządowe protesty w tym kraju można porównać do tych z Hongkongu – aktywiści, głównie studenci, domagali się zmiany władzy i prowokowali siły porządkowe. Jednak tam demonstracje się już zakończyły, natomiast w Wenezueli walka o władzę wciąż trwa. Jak donoszą media, amerykański Senat zatwierdził sankcje wobec Wenezueli i prawdopodobnie zostaną one przyjęte przez Baracka Obamę. Sankcje te mają zostać nałożone ponieważ, jak twierdzą władze USA, Wenezuela wielokrotnie miała naruszyć praw człowieka i dopuścić się do przemocy wobec osób powiązanych z antyrządowymi demonstracjami.
  Amerykański senator Robert Menendez powiedział, że sankcje mają dać „jednoznaczną wiadomość” dla wenezuelskiego rządu. Oczywiście wszyscy już zapomnieli, że to aktywiści zachowują się brutalnie i celowo prowokują policję. Stany Zjednoczone popierają demonstrantów i dążenie do usunięcia od władzy Nicolása Maduro. Należałoby powiedzieć głośno – kto dał Stanom Zjednoczonym prawo do decydowania o innych narodach? Prezydent Wenezueli skomentował, że należałoby utworzyć komitet, który zbadałby wszystkie naruszenia praw człowieka i wszystkie zbrodnie, jakich dopuściły się Stany Zjednoczone, które zbombardowały Libię, Irak oraz Syrię.
  To co ma osłabić Wenezuelę, może zacieśnić współpracę krajów Ameryki Łacińskiej przeciwko Stanom Zjednoczonym. We wtorek prezydent Evo Morales powiedział: „Zamierzamy razem stawić czoła tej agresji ekonomicznej”. Nalegał też, by kraje latynoamerykańskie wspierały regionalne bloki, które łączą kraje członkowskie politycznie i korzystnie. Wspomniane bloki to Unia Narodów Południowoamerykańskich (UNASUR) i Mercosur – blok handlowy Ameryki Południowej.
  Według prezydenta Boliwii silniejsza współpraca regionalna odgrywa kluczową rolę w zwalczaniu wrogości gospodarczej USA wobec Ameryki Łacińskiej. Oskarżając Waszyngton o narzucanie dominacji politycznej i gospodarczej, prezydent Boliwii opisał trend spadku cen ropy w całym 2014 roku jako przykład amerykańskiego spisku. „Spadek cen ropy to czysta gospodarcza agresja wobec Wenezueli i Rosji.” Uwagi Moralesa pojawiły się 8 dni po tym, jak Kongres USA przeciwko niektórym organom w Wenezueli wprowadził zakaz wizowy i zamroził aktywa."
  http://wolnemedia.net/gospodarka/stany-zjednoczone-nalozyly-sankcje-na-wenezuele/
 • @szuwarek14 22:24:07
  "Przyszła flaga USA, niech przywykną "

  http://cs540100.vk.me/c622116/v622116092/e939/hpzP9nI8Umc.jpg
 • @szczurobronny 22:27:44
  koszty utrzymania jeszcze niedawno były ok. 150 zł
 • @szczurobronny 22:27:44
  "Polska nie powstała wraz z chrztem.
  Obejrzałem sobie animację produkcji zachodniej prezentującą zmiany map Europy na przestrzeni wieków i zrozumiałem, jak groźne jest twierdzenie, iż Polska powstała dopiero wraz ze chrztem Mieszka.
  Badania genetyczne wykazują wielowiekową obecność Słowian na ich ziemiach od Łaby po Wołgę, najstarsza mutacja – haplogrupa wywodząca się z naszych ziem szacowana jest na ponad 10 000 lat, ale nawet chcąc oprzeć się na dokumentach pisanych możemy wskazać „Historię wojen” Prokopiusza z Cezarei z roku 512 n.e. mówiącą o germańskich Helurach, którzy przeszli ze swych siedzib nad Dunajem przez ziemie Sklawinów. Tu warto wspomnieć, że Rzymianie wszelkie ludy zamieszkujące na terenach Środkowej Europy określali terminem Germanie, a ziemie przez nich zamieszkiwane Germanią.
  Dość cennym dla opisania przedchrześcijańskiej historii naszych ziem jest dokument szpiegowski sporządzony około roku 844 dla króla wschodnich Franków Ludwika II Niemieckiego, czyli ponad 120 lat przed chrztem Mieszka. Dokument ten zawiera listę ludów zamieszkujących na wschód od państwa wschodnich Franków, wraz z podaniem liczby osad i grodów. Dokument ten pozwala nam się zorientować o sile gospodarczej związków zamieszkujących nasze ziemie.
  I tak dla przykładu Goplanie posiadali około 400 grodów, lud określany jako Thafnezi, zamieszkujący prawdopodobnie gdzieś na Mazowszu posiadał 257 grodów, Thandesi, lud zamieszkujący nad Obrą podbity przez Mieszka, 200 grodów. Miloxi, zamieszkujący Wielkopolskę – ziemie rodowe Piastów, 67 grodów, w sumie na terenach dzisiejszej Polski Geograf Bawarski wymienia ponad 1200 grodów, a mówimy o czasach na 100 lat przed Mieszkiem. To nie były puste tereny, po których tylko wilk i niedźwiedź grasował, to były prężne organizacje, które można porównywać do państw. Podlegały one dalszym łączeniom, podbojom. Właśnie z tych organizmów wzięły się dzisiejsze krainy takie, jak Mazowsze, Wielkopolska, Małopolska, Śląsk, które w średniowieczu określano ziemiami. Do boju stawało rycerstwo ziemi Mazowieckiej…
  Mówiąc o grodach, warto wspomnieć o naszej myśli fortyfikacyjnej. Gród książęcy na Ostrowiu Lednickim otoczony był 9-13 metrowej wysokości wałem ziemno-drewnianym o konstrukcji skrzynkowej. (to wysokość dzisiejszych 3-4 kondygnacyjnych budynków). Było to obwarowanie ówczesnymi metodami walki nie do zdobycia. Mury kamienne można było podkopać, kruszyć ogniem, nasze rozwiązanie było odporne na podkopy, na ogień i jeśli atakujący nie sforsowali bram (jak to miało miejsce podczas najazdu księcia czeskiego Brzetysława, który zdobył i zniszczył Ostrów Lednicki) warownia nie była do zdobycia.
  Taka była siła gospodarcza ludu, którego ówcześnie określało się jako Lachów, co po dziś dzisiejszy pozostało w potocznym języku Ukraińców, Białorusinów czy też Rosjan.
  Kolejnym tematem który jakoś nie może przebić się przez nasze podręczniki szkolne to sprawa Słowian Zachodnich. Między Odrą w Łabą istnieją dwa silne związki plemienne, serbołużyczanie i Wieleci, których podbój i wynarodawianie, określane dziś jako chrystianizacja, trwa po rok 1200. Popatrzmy na mapę prezentującą ich ziemie z czasów Mieszka.
  http://wolnemedia.net/obrazki/pol-chrz-4.jpg
  Czy też mapę orientacyjną prezentującą główne organizacje państwowe na ziemiach Słowian Zachodnich z przełomu IX / X w.
  http://wolnemedia.net/obrazki/pol-chrz-5.jpg
  Mapa terenów Słowian zachodnich z zaznaczeniem głównych organizmów gospodarczych – państwowych.
  Tak jeszcze dla ciekawostki pokażę mapę okolic dzisiejszego Berlina z roku ok. 1150, spokojnie przez jeszcze 50 lat w stosunku do mapy tereny te będą zamieszkiwali Szprewianie, lud słowiański. Kopanica, dziś dzielnica Berlina pada ok. roku 1200. A są to czasy rozbicia dzielnicowego w Polsce, Leszka Białego, Mieszka III Starego, Bolesława Kędzierzawego czy Kazimierza II Sprawiedliwego.
  Polska nie powstała wraz z chrztem, Polska to długi proces, na który składała się praca kolejnych pokoleń, budowniczych, rolników, rzemieślników, wojów, władców i poddanych. Chrzest, a w zasadzie nie chrzest, a dokument Dagome iudex, w którym Mieszko oddaje Polskę we władanie papieżowi, stając się jego lennikiem wpisuje Polskę w orbitę krajów chrześcijańskich. krajów których obecność na mapie raczy widzieć zachodnia Europa. Stąd właśnie dopiero wtedy w historii podręcznikowej pojawia się Polska, stąd nikt nie chce pamiętać, że ziemie Słowian rozciągają się aż po Łabę. No, ale historię przecież piszą ci, co wymordowali bohaterów. "
  http://wolnemedia.net/historia/polska-nie-powstala-wraz-z-chrztem/
 • @szczurobronny 22:38:21
  przede wszystkim lustracja Solidarności, USA wiadomo agentów nie wyda ale Rosja miała zawsze najlepszy wywiad, dlatego tak się skunksy boją Rosji
 • @szuwarek14 22:38:45
  "Poroszenko wniósł do Rady Najwyższej projekt ustawy ws. statusu Ukrainy.
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wniósł do Rady Najwyższej projekt ustawy w sprawie rezygnacji Ukrainy ze statusu państwa niezaangażowanego - poinformowano na stronie prezydenta.
  „Prezydent Petro Poroszenko wniósł do Rady Najwyższej projekt ustawy „O wprowadzeniu zmian do niektórych ustaw Ukrainy w sprawie rezygnacji kraju z realizacji polityki państwa niezaangażowanego” - czytamy w komunikacie. Poinformowano także, że przywódca państwa określił ten projekt ustawy jako pilny do nadzwyczajnego rozpatrzenia przez Radę Najwyższą."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_18/Poroszenko-wniosl-do-Rady-Najwyzszej-projekt-ustawy-ws-statusu-Ukrainy-2895/
 • @szuwarek14 22:44:15
  "Putin omówił z byłym premierem Prodim stosunki rosyjsko-włoskie.
  Prezydent Rosji Władimir Putin omówił dzisiaj z byłym premierem Włoch Romano Prodim stosunki rosyjsko-włoskie a także aktualne problemy światowe.
  Jak poinformował rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow, były przewodniczący Rady Ministrów Włoch i były przewodniczący Komisji Wspólnot Europejskich Prodi przybył do Rosji z prywatną wizytą.
  „Na dzisiejszym spotkaniu Putin i Prodi omówili bieżący stan stosunków dwustronnych a także najbardziej aktualne zagadnienia międzynarodowej agendy” - dodał rzecznik."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_18/Putin-omowil-z-bylym-premierem-Prodim-stosunki-rosyjsko-wloskie-7132/
 • @szczurobronny 22:58:15
  ???
 • @szuwarek14 23:01:22
  "Prezydent miesza się w zeznaniach?
  O rozbieżnościach w zeznaniach prezydenta Komorowskiego mówił mediom oskarżony w procesie o płatną protekcję przy weryfikacji żołnierzy WSI dziennikarz Wojciech Sumliński.
  Rozprawę przeniesiono do pałacu prezydenckiego. Bronisław Komorowski miał zeznawać około 4 godzin. Według Sumlińskiego prezydent miała podawać inne daty i kolejność spotkań z funkcjonariuszami Wojskowych Służb Informacyjnych nie to czynił przed prokuratorem.
  Według reporterskiej relacji na na większość pytań prezydent Komorowski nie udzielił wyczerpującej odpowiedzi, twierdząc, że nie pamięta już dokładnie okoliczności i odsyłając do zeznań złożonych prokuratorowi. Jak tłumaczył: "proszę wybaczyć, ja miałem potem na głowie państwo, nie ten problem". Jak twierdził, żołnierza WSW, który oferował mu wgląd do aneksu raportu z weryfikacji WSI uznał za "niebezpiecznego", ale kontynuował z nim kontakt aby go "nie spłoszyć". Komorowski twierdził, że następnie przekazał sprawę ABW. Prezydent nie potrafił sobie przypomnieć, czy zapoznawał się z aneksem czy jednak nie."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prezydent-miesza-sie-w-zeznaniach
 • @szczurobronny 23:13:09
  znowu cie tropią ?
 • @szuwarek14 23:14:55
  "Potężna śnieżyca we Władywostoku [+FOTO]
  Podczas gdy Polacy cieszą się (a narciarze martwią) ciągle jesienną pogodą mieszkańcy Władywostoku muszą się już mierzyć z niewyobrażalną dla nas pokrywą śnieżną.
  Pierwsze uderzenie śnieżyc nastąpiło jeszcze 1 grudnia. Dzisiejsza dopełniła dzieła pokrywając wszystko kolosalną ilością białego puchu."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/potezna-sniezyca-we-wladywostoku-foto
  http://img1.liveinternet.ru/images/attach/c/0//52/410/52410890_1260781630_IMG_0799.jpg
 • @szczurobronny 23:18:04
  ja nie miałem problemu z wejściem z linka a ten adres YT wyświetlał mi się jako pusta strona, atak był tylko na ciebie, znowu ci sami ?
 • @szczurobronny 23:20:26
  niewidzialna ręka demokracji próbuje cię udusić
 • @szczurobronny 23:23:43
  ktoś już kiedyś sprawdzał że wchodzisz na strony rosyjskie i był tym podjarany jak gimbus prezerwatywą, a na jakie miałeś wchodzić
  na chińskie ?
 • @szczurobronny 23:23:43
  "Chanuka w Sejmie.
  Według strony Sejmu w środę 17 grudnia br., o godz. 16.00 z okazji żydowskiego święta świateł wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak wziął udział w uroczystości zapalenia lampy chanukowej w Sejmie.
  Chanuka to trwające 8 dni święto obchodzone w okresie przesilenia zimowego. Upamiętnia ono wydarzenia jakie nastąpiły po zbezczeszczeniu Świątyni Jerozolimskiej, kiedy to jeden dzbanuszek oliwy płonął przez wszystkie osiem dni uroczystości ponownego wyświęcenia Świątyni. Centralnym obrzędem tego święta świateł jest zapalanie świec na chanukiji. Pierwszego dnia Święta zapala się pierwszą świecę chanukową, zaczynając od prawej strony świecznika. W ciągu następnych dni dodaje się po jednej świeczce – aż do 8. dnia kiedy palą się już wszystkie lampy.
  Uroczystość zapalenia świecy na chanukiji z ramienia organizatora, poprowadził Rabin Shalom Dov Ber Stambler z Chabad Lubawicz.
  O ile samo zapalenie lampy chanukowej może być uznawane za przejaw tolerancji religijnej, o tyle warto zwrócić uwagę, że parlamentarzyści nie obchodzą świąt innych mniejszości wyznaniowych a nawet powszechnego Adwentu, czyli chrześcijańskiego wyczekiwania na Boże Narodzenie."
  http://wolnemedia.net/polityka/chanuka-w-sejmie/
 • @szczurobronny 23:34:44
  nieważne , kto by to nie był, co nie wolno, mamy jakiś obowiązek wchodzić na jedynie słuszne strony, ja władzy nie robię na rękę ani inaczej ?
  a szpiegowanie gdzie kto wchodzi samo w sobie jest niesmaczne, za bety i won z towarzystwa szpicla
 • @szczurobronny 23:39:50
  Dobranoc, nie denerwuj się, szmaciarzy jest pełno, wytropić i ubić toto
 • @szczurobronny 23:39:50
  "Cicho sza, Putin będzie występował "
  http://cs540100.vk.me/c625627/v625627022/f26f/WY0b_iSft1k.jpg
 • @szuwarek14 23:44:29
  pomoc humanitarna dotarła do Doniecka
  http://cs624717.vk.me/v624717176/11059/_bgndJVCooI.jpg

  http://cs624717.vk.me/v624717176/110be/YuRhBh7rAAY.jpg
 • @szczurobronny 23:50:18
  ja mówię o poprzedniej sprawie z Ad Novum
 • @szuwarek14 22:38:45
  Czyż to nie piękne? wkleję bo warto:
  LECH, CZECH I RUS

  Legendy Polskie - Lech, Czech, RusW dawnym wieku Słowiańskie plemiona, żyły w dobrobycie i zgodzie ze sobą, zamieszkując dalekie kraje. Na ich czele stali, mężni bracia: Lech, Czech i Rus. Władcy Ci byli zarówno mężni w boju jak i mądrzy we władzy. Poddani wiedli wspaniałe życie, cisząc się dobrobytem jaki nastał za panowania trzech braci. Słowiańskie plemiona szybko zaludniły obszar, którym rządzili, tak, że zaczęli obawiać się głodu.

  Z tej to przyczyny bracia zwołali naradę, na której nie zabrakło ich rodziny i przyjaciół. Pomysł władców nie przekonywał ludzi, jednak zważając na trudną sytuację, postanowiono opuścić tą krainę i poszukać odpowiedniego miejsca do osiedlenia się. Kilka dni trwały przygotowania do wyprawy. Nie można było jednak długo tego odwlekać, i tak wszystkie rodziny opuściły swoje dotychczasowe domy wyruszając w nieznane krainy. Zarówno młode kobiety z dziećmi jak i starcy jechali na wozach by nie opóźniać marszu. Z przodu i z tyłu wielkiego orszaku jechali zbrojni, aby móc chronić ludność i ich dobytki. Nieznane krainy często budziły w ludziach strach. Podróż przez ciemne gąszcze, gdzie czają się różne stwory nie należy do najbezpieczniejszych.

  Podróż nie była lekka, często napotykano rzeki, które spowalniały wędrujący naród. Co jakiś czas zbrojni wykazywali się zręcznością, odganiając stada wilków i broniąc ludzi przed dzikimi plemionami. Mimo lęków i trudów podróży Słowianie pokładali nadzieje i wierzyli w mądrość swoich królów. Przez całą podróż gorliwie modlili się do swoich bóstw o bezpieczne dotarcie do celu. Mijały tygodnie, aż wreszcie Słowianie ujrzeli wielkie obszary żyznych równin. Liczne rzeki przecinające teren mieniły się w słońcu. Gdy nadszedł czas postoju Rus przemówił do swych braci:

  - Ludzie moi są już zmęczeni trudami tych poszukiwań. Wiem, że tutaj będzie nam dobrze, tu właśnie będzie nasza osada. Na tych równinach powstaną nasze domostwa.

  Czech i Lech pożegnali się z bratem, składając przy tym obietnice, że jeszcze się spotkają. Pozostali bracia ruszyli w stronę słońca, które akurat było w zenicie. Wybrali tę drogę ze względu na Czecha, który lubił promienie słoneczne i ich ciepło. Podróżowali wiele dni, aż ich oczom ukazały się wielkie góry. Tam też rozbili obóz. Czech spoglądał z podziwem na wysokie góry i rzekł do brata:

  - Ukochałem ciepło słońca, gdzie będę mógł być bliżej niego, jak nie na tak wysokich górach? Ziemi są tu żyzne. Więc dalej bracie musisz podążać sam, ja i mój lud osiedlimy się tutaj.

  Lech wiedział, że musi dalej szukać miejsca dla swego ludu, jednak trudno było rozstawać mu się z bratem. Nadszedł w końcu dzień w którym pożegnał Czecha, zanim jednak odjechał w swoim kierunku przypomniał bratu o złożonej przez trzech braci przysiędze, że jeszcze się spotkają. I tak Lech ruszył w drogę. Po wielu dniach marszu gdy rozbijano obóz, Lech rozglądał się uważnie po całej okolicy. Spodobał mu się widok rzek w których było mnóstwo ryb, lasy w których było dużo zwierzyny i żyzne ziemie, które pozazdrościli by mu bracia. Spoglądając na swój lud widział zmęczenie i wyczerpanie nieustanną podróżą. Postanowił więc przemówić:

  - To koniec naszej podróży. Tu zbudujemy naszą osadę. W głębi duszy mam pewność , że to jest nasze miejsce i tu powinniśmy pozostać.

  Lud Lecha mimo iż ufał osądowi swego króla był bardzo religijny i zapragnął aby bóstwa dały jakiś znak, że to faktycznie koniec ich trudów podróży. W tej właśnie chwili nad ich głowami rozległ się wrzask. Wszyscy unieśli głowy i ujrzeli wielkiego, majestatycznego orła o mieniących się białych piórach. Wielki ptak właśnie lądował w swym gnieździe na szczycie wielkiego dębu. To był niesamowity widok, ujrzeć tak pięknego , białego orła na tle czerwonego, zachodzącego słońca. Wszyscy ujrzeli w tym znak od bogów, którego tak pragnęli.

  Tam gdzie początkowo rozbito obóz wyrósł ogromny gród. Na pamiątkę orła, który zwiastował im koniec podróży nadano osadzie kształt orlego gniazda. Gród nazwano Gnieznem, a biały orzeł na czerwonym tle od tamtej pory był godłem rodu Lecha, a następnie całego narodu polskiego, który wywodzi się z tego właśnie rodu.
  http://www.polskatradycja.pl/folklor-regionalny/legendy/legendy-polskie/35-lech-czech-i-rus.html
 • @szczurobronny 23:54:00
  obowiązkowo, już dałem
 • @lorenco 23:55:18
  dla nas piękne bo nasze, w takich klimatach odnajdujemy tożsamość
 • @lorenco 23:55:18
  http://cs621520.vk.me/v621520980/3dc7/7Urm0mCDftE.jpg
 • @szuwarek14 00:00:53
  "Co pan nie powie od głupoty można umrzeć ?"
  http://cs540100.vk.me/c624024/v624024032/9e71/w0ot6NZXy94.jpg
 • @szuwarek14 20:49:20
  Dzięki Szuwarku, że jesteś i masz ochotę tłumaczyć! Bo jakieś ściągnięte notki, skróty, to nie jest to na co czekamy aby mieć informacje a nie manipulacje. Prez. Putin dosadnie wytłumaczył ukropowi sytuację i ukrop na długo to zapamięta.
 • @szuwarek14 00:03:12
  "Sława Ukrainie"
  http://vk.com/degradation_of_ua?z=video242992515_170452375%2F68d86541f4d17736b1
 • @lorenco 00:05:49
  a ...staram się, ja też jestem ciekawy co mówią w oryginale, na szczęście jeszcze nie zapomniałem całkowicie rosyjskiego
 • @lorenco 00:05:49
  " Sława Ukrainie !
  -ta i gierojam sława ale już się uspokójcie"
  http://cs619227.vk.me/v619227197/7ae3/pSvjcfWjb9k.jpg
 • @szuwarek14 21:57:53
  Ja to bym się z taką nie ożenił! Nienawiść jaką prezentuje ta panienka to twarz upowskiej Ukrainy!
 • @szuwarek14 22:16:27
  Z tymi wyklętymi to było tak:
  Za co siedzisz?
  Za AK!
  Akurat uwierzę!
  No, za AK, a kury a kaczki...
 • @szuwarek14 22:24:07
  Ameryka Południowa musi sie zjednoczyć bo inaczej co raz, co dwa będzie 'Argentyna"
 • @szuwarek14 00:13:48
  Uliasha ,mieszka w Polsce , premiera Białe noce - Uliasha - Белые ночи
  http://vk.com/slav_pesn
  http://cs540100.vk.me/c623923/v623923765/ef15/eaHx_w9ro1o.jpg

  http://www.youtube.com/watch?v=34j0WCMUI8A#t=55
 • @szuwarek14 23:27:34
  Też pamiętam, że zarzut wobec Szczurka taki był: wchodzenie na rosyjskie strony od AdN. komiczne:)
 • @lorenco 00:19:42
  To jest trudny okres jak każdy okres powojenny ale wypraszam sobie dawanie mi na tacy przez tych tam pejsatych gotowych,wypreparowanych bohaterów z których co drugi jest oskarżany przez Polaków za modry i rabunki.
  Mamy swoją historię, swoich historyków nie musi nam jej pisać pejsaty IPN. A Polacy powinni dostać zadośćuczynienie za krzywdy wyrządzone przez powojenne bandy, było tego sporo i jest zamiecione pod dywan.
  Wywleka się jakieś współpracowniczki gestapo albo psycholki znienawidzone przez okoliczną ludność i zmusza się do uznania tego za bohaterów, a wynocha. Jeszcze świadkowie żyją,nie widzę problemu opracować postaci zgodnie z regułami badań historycznych.
 • @szuwarek14 23:31:49
  Oni się już nawet nie kryją bo i po co? pewni są, że Polska jest juz ich, jeszcze trzeba było ustanowic prawo do uboju rytualnego i prywatyzację Lasów Państwowych i fertig!
 • @lorenco 00:25:22
  Demaskatorskie, wiemy jaka nacja boi się Rosji i ma teczki na całe ich rodziny do pra-pra dziadków, nie pomogą sfałszowane po 1989 księgi parafialne. Tu administrowała kiedyś Rosja a rodziny się przemieszały zostawiając ślad w dokumentach, a kuku !
 • @szczurobronny 23:39:50
  Opołczeniec musi być na wszystko odporny:) Dobranoc!
 • @szczurobronny 23:54:00
  Zrobione:)
 • @lorenco 00:32:13
  Tak, od 2005 jak banda wróciła nie kryją się już. Od tego czasu Polska pogrążyła się w zapaści i medialnych wojenkach POPiS a geszefty pod spodem odchodzą że głowa mała. Reszta sceny politycznej spacyfikowana bo znów USA przypomniało sobie o kolonii nad Wisłą i nie dopuszcza Polaków.
 • @szuwarek14 23:58:54
  A czy nie mogło by tak być?
  Lech, Czech, Rus. W XXI wieku Słowiańskie plemiona, żyją w dobrobycie i zgodzie ze sobą. Na ich czele stoją, mężni bracia: Lech, Czech i Rus. Władcy Ci są zarówno mężni w boju jak i mądrzy we władzy. Poddani wiodą wspaniałe życie, cisząc się dobrobytem jaki nastał za panowania trzech braci.
 • @szczurobronny 00:25:05
  Racja ma rację, nie znam tych ludzi musiałbym się rozejrzeć kto jest kto bo na same hasła to ja się nie nabieram. Na pewno nie głosuję na obcych i przysłanych jak te tam na Wiejskiej hasbarskie harcowniki.
 • @lorenco 00:41:52
  A mogłoby, mogliśmy iść drogą Białorusi czy państw Ameryki Łacińskiej które już zaznały demokratyzowania i z trudem się z tego wydobyły. Finansowa pomoc od Rosji nie byłaby taką grabieżą jak łaska MFW. Wepchaliśmy się jak barany w stado wilków obcych kulturowo i mentalnie.
  A kto nie siedzi przy stole ten służy za przystawkę.
 • @lorenco 00:41:52
  Dobranoc , do poduszki : Kuban Cossacks Chorus - Кубанский казачий

  http://www.youtube.com/watch?v=ClIm8LAMR1w
 • @szuwarek14 00:33:31
  Putin naraził się bardzo dwa razy. Największe jego przestępstwa: na pytanie o zabójców polskich oficerów w Katyniu odpowiedział, że część już umarła a inni wyjechali z Rosji po pieriestrojkie do swojej nowej ojczyzny...
  A drugie, to to, że w Rosji nie można urządzać parad homoseksualnych.
 • @szuwarek14 00:51:30
  Piękne! Ja sie odwdzięczę skoczną pieśnią kozacką z udziałem Eleny Waengi. To chyba dońscy Kozacy bo chyba od ich strojów i barw jest flaga Noworosji, tak mi się kojarzy.
  http://youtu.be/WRxSOgNG5_U
 • Pierwsza ofiara wojny jest prawda...
  Artur Hebda - Wojna a prawda
  http://lassalle.org.pl/?page_id=162

  (wyimki)

  Pierwszą ofiarą każdej wojny jest prawda.
  Historie piszą zwycięzcy.
  Pierwszym przegranym każdej wojny jest ta strona, która została zaatakowana.
  Bez względu na to czy przeciwnik ocenił właściwie jej potencjał obronny czy nie.
  Fakt rozpoczęcia działań wojennych jest klęska zaatakowanego, który swoją polityką i działaniami nie militarnymi w trakcie pokoju nie odstraszył i nie powstrzymał agresora, bez względu na późniejszy przebieg działań wojennych – jest to pierwsza klęska w rozpoczętej wojnie.

  Zgodnie z (---) odwiecznymi zasadami sztuki wojennej, aby odnieść zwycięstwo należy zyskać przewagę ilościową tak w sprzęcie jak i sile żywej. Sama przewaga technologiczna nie pozwali całkowicie przejąć inicjatywy na polu walki. Analiza wielu bitew i wojen dokonywana przez cywilnych i wojskowych historyków jednoznacznie udowadnia, że uzyskanie przewagi ilościowej jest niezbędna w celu odniesienia zwycięstwa. Przykładów przegranych wojen i bitew z przeciwnikiem mniejszym liczebnie nie znajdziemy wiele, co ciekawie opisuje nam Dominik Strasburger w książce „Zasady sztuki wojennej”.

  "W boju spotkaniowym, aby moc uzyskać zwycięstwo wystarczy, że doprowadzimy do równowagi sił 1:1 jednak już w natarciu musimy uzyskać przewagę 3:1 dla atakującego żeby myśleć o zwycięstwie. Są to jednak rozważania dotyczące działań regularnych wojsk. W operacjach sił wojskowych, które są skierowane przeciwko prowadzącemu działania nieregularne (partyzantka, terroryzm, dywersja, sabotaż) należy zgodnie z literaturą przedmiotu uzyskać następujący stosunek wojsk regularnych do sił partyzantów czy dywersantów, aby kalkulować skuteczność prowadzonych działań przeciwdywersyjnych czy przeciwpartyzantckich; od 17:1 do 52:1. Tak duże przedział wynika od zdolności manewrowych wojsk regularnych, terenu działania, rozpracowania wywiadowczego przeciwnika i wsparcie ze strony ludności miejscowej.

  W kalkulacjach sił należy uwzględnić kolejny czynnik analizując dysproporcje sił w wojnie asymetrycznej. Stosunek prowadzących bezpośrednie działania bojowe do bezpośrednio zabezpieczających ich w wojskach regularnych wynosi jak 1:5(8) natomiast analizując działania Vietcongu podczas wojny wietnamskiej wiemy, że partyzantce komunistycznej udało się osiągnąć współczynnik odwrotny, 10:1 czyli na dziesięciu partyzantów walczących przypadał jeden od zabezpieczenia logistycznego. Koszt zabicia jednego wietnamskiego partyzanta wyniósł 17 ton bomb, 7 ton paliwa i 1 tonę napalmu."
 • @1abezmetki 01:21:29
  Jakie są koszty zabicia jednego donbaskiego dziecka, ile gradów do tego użyli ukraińscy kaci i po ile 1 sztuka? UPAiniec weźmie każdego dodrukowanego dolara.
 • zeby Polska byla Polska...
  Komitet Obrony Pracowników
  (Nie mylic z KOR)


  Inny świat jest możliwy!
  Autor: K.O.P. Data: 17/12/2014


  17 grudnia mija 25 lat od wdrożenia w Polsce tzw. „planu Balcerowicza”. Zanim do tego doszło, Polska posiadała swój własny rozbudowany przemysł oraz infrastrukturę, funkcjonowało budownictwo mieszkaniowe, stocznie budowały i sprzedawały okręty, liczne huty produkowały stal, zaś górnictwo wydobywało i eksportowało z zyskiem polski węgiel. Na początku 1989 r. stopa bezrobocia wynosiła 0% (słownie zero procent) i nikt spośród tych, którzy 4 czerwca 1989 r. głosowali w pierwszych tzw. „wolnych wyborach” nie spodziewał się, że głosuje za tym, by polski przemysł, wybudowany ogromnym wysiłkiem całego społeczeństwa w okresie powojennym, aż do nieszczęsnej transformacji ustrojowej, w wielu jego kluczowych gałęziach nieomal całkowicie przestał istnieć i funkcjonować. Nikt z oddających swój głos w wyborach nie spodziewał się, że już za rok, czyli w czerwcu 1990 r. stopa bezrobocia w Polsce wynosić będzie 3,1%, by w grudniu tego samego roku osiągnąć poziom 6,5%. W pięć lat po transformacji ustrojowej, w roku 1994, stopa bezrobocia oscylowała już w granicach 16% – 16,9%. Dalszy dynamiczny jej wzrost powstrzymała potężna fala emigracji zarobkowej i zmiany w metodologii rejestracji bezrobocia.

  Pierwszy po zmianach ustrojowych w Polsce minister przemysłu Tadeusz Syryjczyk twierdził, że „najlepszą polityką przemysłową jest brak takiej polityki”. Bezkrytyczna wiara w nieomylność i efektywność wolnego rynku doprowadziła do całkowitej likwidacji wielu kluczowych gałęzi polskiego przemysłu, do zaniżania wartości i sprzedawania za bezcen zagranicznym podmiotom całych zakładów przemysłowych, dziś generujących w Polsce potężne zyski, które następnie niemalże w całości transferowane są za granicę. Państwo rezygnując z centralnego planowania odebrało sobie jakikolwiek demokratyczny wpływ na rozwój rodzimej gospodarki, co było najbardziej charakterystycznym symptomem rabunkowego procesu prywatyzacji. W 25 lat po transformacji ustrojowej, najbardziej dosadnie i obrazowo określił stan polskiego państwa były Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, podczas sławetnej kolacji „U Sowy”, używając zdania w którym tylko ostatnie słowo nadaje się do cytowania, bo nie jest wulgaryzmem i brzmi ono: „…i kamieni kupa”. W ciągu tych 25 lat państwo sukcesywnie wycofywało się z jakiejkolwiek odpowiedzialności za losy swoich obywateli, przerzucając tę odpowiedzialność na sektor prywatny, nazywając wynikające z Konstytucji prawa nabyte „przywilejami” i systematycznie te prawa okrawając pod dyktando faktycznie sprawującego władzę międzynarodowego kapitału.

  Prawdziwym wyzwaniem dla polskiego społeczeństwa nie powinna być walka z państwem. Państwo jako takie nie jest tworem złym, który należałoby zlikwidować. Państwo w istocie jest naszą ostatnią ostoją, ostatnim arbitrem, ostatnią instytucją mogącą otoczyć mieszkańców naszego kraju parasolem ochronnym, który zapewni im bezpieczeństwo. Państwo jest przeszkodą dla nieograniczonej ekspansji kapitału, który chciałby w Polsce funkcjonować w myśl zasady „hulaj dusza – piekła nie ma”, dlatego więc tak często z ust tych, którym interwencjonizm państwowy przeszkadza w niczym nieograniczonym bogaceniu się słyszymy slogany mówiące o „złym państwie”, które rzekomo ich „okrada”. Nie zmienia to jednak faktu, że to państwo jest źle rządzone, według zasad dyktowanych przez kapitał, a nie według potrzeb wszystkich jego mieszkańców.

  Aby uratować państwo polskie przed całkowitą anihilacją, pozbawiającą miliony jego obywateli jakichkolwiek szans na przetrwanie w kapitalizmie rządzącym się prawem dżungli, powinniśmy domagać się stanowczych działań zmierzających do odzyskania przez to państwo kontroli nad gospodarką, co przełoży się na zwiększenie kontroli nad polityką zatrudnienia i godnego wynagradzania, odbudową rodzimego przemysłu i infrastruktury, odwrócenia procesu złodziejskiej prywatyzacji i znacjonalizowania sektora bankowego oraz kluczowych gałęzi przemysłu i sektora publicznego. Powinniśmy domagać się skutecznej polityki podatkowej, aby powstrzymać odpływ pieniędzy poza granice naszego kraju. Według danych opublikowanych przez Eurostat, Polska wbrew nachalnie lansowanym opiniom o „drastycznie wysokich podatkach w Polsce” znajduje się w czołówce krajów europejskich, w których przychody z podatków są najniższą częścią składową PKB. Wraz z procesem nacjonalizacji postępować winien proces uspołeczniania, zwiększający kontrolę społeczną nad środkami produkcji, co będzie skutkowało sprawiedliwym i współmiernym do wartości wykonywanej pracy wynagrodzeniem zatrudnionych pracowników, zamiast zawłaszczania sobie za bezcen owoców ich pracy.

  Walka o odzyskanie państwa, polskiej państwowości, suwerenności gospodarczej, godne życie społeczeństwa, demokrację i prawo do decydowania o własnej przyszłości, w istocie musi być walką o socjalizm, który wbrew prawicowej propagandzie, natrętnie próbującej go kryminalizować jest jedyną szansą na przetrwanie dla milionów ubogich obywateli naszego kraju. Inny świat jest możliwy!

  Henryk Rynkowski
  -------------------------
  Zwiazek panstwo- obywatel to kontrakt spoleczny, relacja zwrotna; gdzie panstwo jest sluzebne wobec obywatela a obywatel lojalnie je wspiera. Jesli obie strony- dzialajac w dobrej wierze- wywiazuja sie z podjetych zobowiazan, uklad -jako zrownowazony - funkcionuje ku zadowoleniu wysokich umawiajacych sie stron.
  Moja lapidarna recepta na funkcjonalny system to: wspolny mianownik wysokich standardow moralnych (conditio sine qua non), plus solidaryzm spoleczny plus patriotyzm gospodarczy.
  (1abezmetki)
 • @lorenco 01:48:07
  Moje wejscie mialo charakter jedynie informacyjny i stad bez komentarza.
  Przyznaje jednak; wojny nie wolno abstrahowac od ludzkiego cierpienia.
  -Co nie znaczy prawa do naginania prawdy w imie wojny informacyjnej. A moze sie myle?
 • @1abezmetki 02:06:35
  Ależ przytoczyłeś tylko suche dane w kwestii księgowości...Potwory przeliczali i przeliczają na pieniądze koszty zabicia człowieka i bardzo dobrze, że o tym napisałeś!
 • @lorenco 02:19:58
  Dziekuje!
 • @1abezmetki 01:52:15
  Pięknie, serce aż by się radowało, jednak w tej sytuacji to utopia.
  "gdzie panstwo jest sluzebne wobec obywatela a obywatel lojalnie je wspiera."
  Mam pewne wątpliwości, czy Polska to jeszcze jest państwo.
 • @lorenco 02:28:13
  To co, najpierw zaorac?
 • @1abezmetki 02:31:09
  Nie mam dla Ciebie gotowej odpowiedzi bo jestem zagubiony i nie wiem jak rozwiązać ten problem!
  Może na początek ta przypowieść?
  "Augiasz (gr. Αὐγείας Augeías, łac. Augeas) – w mitologii greckiej król Elidy na Peloponezie, jeden z Argonautów, syn Heliosa.
  Augiasz miał dzięki przychylności bogów najbogatsze na świecie trzody i stada koni. Z jego stajni, obór i owczarni nie wynoszono jednak od wielu lat gnoju i były one źródłem przykrego zapachu. Również pastwiska zalegała gruba warstwa gnoju.
  Oczyszczenie ich w ciągu jednego dnia było piątą z 12 prac, które Herakles musiał wykonać dla króla Eurysteusza. Pracę oczyszczenia stajni i obór Augiasza Eurysteus zlecił Heraklesowi w celu upokorzenia go. Jednak Heraklesowi udało się tego dokonać w ciągu jednego dnia przed zmierzchem.
  W tym celu, wyburzył mur w dwóch miejscach i skierował wody rzeki Alfejos lub Penejos, według niektórych wersji mitu obu, aby ich wody popłynęły przez stajnie i pastwiska w dolinach. Przed zmierzchem, płynące wody oczyściły stajnie.
  Augiasz przyrzekł Heraklesowi za wykonanie pracy jedną dziesiątą swoich stad, lecz później nie dotrzymał umowy. Po wykonaniu 12 prac, Herakles podbił w zemście Elidę i, według niektórych wersji, zabił Augiasza i jego synów, z wyjątkiem Fyleusa, który stanął po stronie Heraklesa w sporze o zapłatę i za to heros osadził go na tronie.
  W znaczeniu przenośnym i frazeologicznym stajnia Augiasza to coś bardzo zaniedbanego i zanieczyszczonego."
 • Ku przestrodze...
  Historia - gdzies kiedys czytalem- jest pelna przykladow skutkow nie wynikajacych z przyczyn i - vice versa - przyczyn nie skutkujacych zgodnie z oczekiwaniami.
 • @1abezmetki 02:43:40
  Historia magistra vitae est - Cycero.
  Historia jest nauką życia.
  Dlatego uważam, że każda książka powinna być szanowana i przechowywana jak świętość, niezależnie od tego w jakim klimacie politycznym została napisana.
  Idę niestety spać, Dobranoc:)
 • @lorenco 02:41:32
  Podzielam watpliwosci i bolesny proces myslenia...
  Ach.. przewidziec wszystkie mozliwe zmienne niewiadome na nastepnych 10 posuniec i wyegzekwowac optymalna decyzje,
  uwzgledniajac opor srodowiska i koszty wlasne...
  (1abezmetki alias pytia z podworka)
 • @lorenco 02:52:07
  Dziekuje za pogaduche.
  Dobranoc!
 • @1abezmetki 01:52:15
  * Wysokim umawiajacym sie stronom przysluguje prawo wypowiedzenia kontraktu. Panstwu (reprezentowamu przez nierzad) prawo wyboru odpowiedniejszego Narodu, Narodowi zas prawo wyboru mniej obZydzonego nierzadu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031