Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
636 postów 11825 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 19.12.2014r - Quo vadis

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szachowanie Rosji na Kubie

Dziś miało być o konferencji Putina, ale nie będzie. Oczywiste jest, że pokerzysta nie mógł zdradzić, jak zamierza wyprowadzać gospodarkę z kryzysu, ale też podobno (nie słuchałem) nie natchnął za wiele otuchy w Rosjan, a przecież była to bitwa o obronę sklepów przed najazdem klientów. Szpanował swoją swobodą dyskusji i często, zamiast odpowiadać, wygłaszał swoje zdanie. Doskonale zorientowany w wielu sprawach elokwentny erudyta, chciał przekonać do swojej wizji obecnych wydarzeń. Parę razy udało mu się zdemaskować obłudę zachodu i moralność Kalego. Chwalił Bank Rosji, ale czy szczerze? Okres gospodarczej smuty w ocenie Putina potrwa dwa lata.

Z wojującymi na Ukrainie Rosjanami chyba nie będzie źle. Putin stwierdził, że nie można nazywać najemnikami ludzi, którzy biją się z porywu serca i za swoją wojaczkę nie dostają pieniędzy.

Niejako w odpowiedzi Obama podpisał ustawę Kongresu upoważniającą prezydenta USA do dostarczenia Ukrainie broni śmiercionośnej, w tym przeciwpancernej oraz amunicji, a także radarów rozpoznania artyleryjskiego oraz sprzętu łączności.

Przygotowania do wojny to także formowanie bloków sojuszników.  Barack Obama zapowiedział normalizację stosunków z Kubą po ponad 50 latach polityki szykanowania. USA wznowi zerwane w 1961 r. stosunki dyplomatyczne oraz anuluje niektóre  restrykcje dotyczące wymiany handlowej i swobody podróżowania. Przy okazji Obama zakpił z Kuby, określając dotychczasową politykę jako nieskuteczną, bo nie doprowadziła ani do demokratyzacji Kuby, ani do stabilności. Rzecznik zasugerował nawet możliwość wzajemnych wizyt na najwyższym szczeblu.

Marchewka rzucona. Jawnie nie przedstawiono żadnych warunków ograniczenia rosyjskich instalacji szpiegowskich, czy wręcz militarnych. Ale wszyscy zdają sobie sprawę, skąd ten nagły zwrot w polityce.

Bez względu na decyzje kubańskich władz największą obawę budzi postawa Kubańczyków. Wszystko wskazuje, że są jak dzieci, jak Indianie, których można było kupić za paciorki. My byliśmy bardziej uświadomieni, a i tak w głosowaniu oddaliśmy swoje państwo w zamian za możliwość pracy na zmywaku za zielone. Nikt nigdy nie doceniał zdrowia, przed chorobą, ani wolności, jaką ma, przed jej utratą. Naiwni zawsze łapią się na mit wolności na przykładzie wolności, jaką ma Rothschild z Rockefellerem.
 

KOMENTARZE

  • nie wypowiadając się, na ile poważna jest poniższa plotka we wczorajszej dyskusji
    przytaczam ją ponownie, aby nie została przeoczona

    przypominam:
    "Amerykański analityk twierdzi, że atak jądrowy na Warszawę może zakończyć istnienie NATO.
    Coraz więcej analityków zaczyna zwracać uwagę na to, że Władimir Putin może dokonać ataków z wykorzystaniem broni jądrowej. Jako najbardziej prawdopodobne ich cele wskazuje się słabeuszy NATO, czyli Polskę i Litwę. Konkretnie chodzi o Warszawę i Wilno, które miałyby być zniszczone tak jak kiedyś Hiroszima i Nagasaki.
    Taki tragiczny rozwój wypadków przewiduje amerykański dziennikarz, Jeffrey Tayler, który na łamach "Foreign Policy" stwierdził, że Władimir Putin może sprowokować kryzys w Estonii, na przykład w okolicy miasta Narva zamieszkiwanego w większości przez Rosjan. To może spowodować, że artykuł 5 Karty NATO, będzie musiał być zastosowany.
    Zdaniem amerykańskiego publicysty Władimir Putin może zrealizować taki scenariusz i zakłada on, że nawet jeśli doszłoby do ataku jądrowego na Natowskich słabeuszy takich jak Polska i Litwa to konsekwencją może być tylko nowa wersja "dziwnej wojny", którą widzieliśmy w 1939, gdy zachodni alianci zdradzili Polskę po raz pierwszy. Zresztą potem zrobili to jeszcze raz po II wojnie oddając nas w radziecką strefę wpływu.
    Właściwie bardzo podobnie potraktowano teraz Ukrainę, która pozbyła się swoich 1200 głowic jądrowych w zamian za gwarancje bezpieczeństwa. Widzimy zatem na własne oczy, że tak zwane gwarancje są nic nie warte i niestety nam gwarantują bezpieczeństwo ci sami niegodni zaufania sojusznicy.
    Według "Foreign Policy" tak jak kiedyś nikt nie chciał umierać za Gdańsk, tak teraz nikt nie będzie chciał umierać za Narvę, Warszawę czy Wilno. Pozostawienie na pastwę losu Estonii a potem także Polski i Litwy byłoby zdaniem amerykańskich analityków końcem NATO.
    Według tej analizy politycznej atak na Warszawę jest szczególnie prawdopodobny, ponieważ taki scenariusz był ćwiczony podczas kilku ostatnich wspólnych manewrów wojskowych z Białorusią. Atak niewielkimi ładunkami jądrowymi mógłby zostać wykonany dowolną metodą, za pomocą rakiety, lub lotnictwa. Polska i Litwa są właściwie bezbronne w zakresie ataków rakietowych i nie mają antyrakiet do zwalczania takich zagrożeń.
    Atak jądrowy na Warszawę miałby zniechęcić rządzących w Waszyngtonie, Berlinie, Paryżu i Londynie od decyzji o odwetowym ataku nuklearnym. Władimir Putin przed kilkoma dniami przypomniał publicznie, że Rosja jest najpotężniejszym mocarstwem nuklearnym świata. Gdy do tego doda się fakt, że w Rosji trwają właśnie manewry 4 tysięcy wojsk rakietowych, których celem jest symulowanie ataków z wykorzystaniem balistycznych pocisków rakietowych, to robi się naprawdę nieprzyjemnie w naszej części Europy."
    http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/amerykanski-analityk-twierdzi-ze-atak-jadrowy-warszawe-moze-zakonczyc-istnienie-nato
    ---
    -komentarz z forum:
    Tzn. że , ha ha, Z R O B I - T O - N A M - S A M - U S R A E L !!! (zawodowcy nie czekają, a SAMI produkują Prowokację!).
    Najwyraźniej U S R A E L - MA - PRZYGOTOWANY - DLA WARSZAWY - P L A N - O P E R A C J I - F A L S E - F L A G ( Operacja pod Fałszywą Flagą) - z przerzuceniem winy na Rosję ( jak Zamachy na WTC w N. Jorku z przerzuceniem winy na Arabów). Ma to być PRETEKST dla rozjątrzenia, "umiędzynarodowienia" Wojny USrael/Europa - Rosja (cel ten miało uzyskać zestrzelenie malezyjskiego samolotu, ale nie wyszło, bo wyszły dowody na sprawstwo ukraińskie), jak Zamachy na WTC stały sie PRETEKSTEM dla Niekończącej się Wojny z Terroryzmem - Irak, Afganistan, wiosny arabskie, Libia, Syria etc. - czyli: Niekończący się PRYWATNY GESZEFT WOJENNY dla polityków i koncernów USraela (zbrojeniowych, paliwowych, farmaceutycznych ) powiązanych ze sobą nierozerwalnym mechanizmem - prywatnych udziałów polityków w tychże koncernach, którym owi politycy z kolei zlecają kokosowe Zamówienia Rządowe na czas Wojny. JESLI WIĘC COŚ SIĘ STANIE - W - POLSCE I WARSZAWIE, to na 99% BĘDZIE TO ROBOTA USRAELA!!!Bo tylko USRAELOWI zalezy na totalnej wojnie z Rosją ( gdyby, jak chća niektórzy nieprzytomni rusofobi: „to Putinowi zależaloby na wojnie”, to przeciez nie cackałby się tak z obroną Rosjan na Ukrainie, a wystapiłby oficjalnie i wypowiedziałby Wojnę Ukrainie czy nawet Zachodowi). Argumenty w powyżzym artylule są straszliwie naciągane, bo atak nuklearny na Polskę Putinowi jest kompletnie niepotrzebny, za to wielce jednak ryzykowny. Szerzenie zaś publiczne takiego SCENARIUSZAS jak ten "przewidziany" przez Foreign Policy jest wlasnie dowodem na RELIZOWANIE SCENARIUSZA FALSE FLAG PRZEZ USA przez JUŻ obecne w/w urabianie opinii publicznej na okoliczność " Rosyjkiego Ataku Nuklearnego na Warszawę".
    Jak widać, taką wlasnie rolę nasz "sojusznik" przewidział dla Polaków w czasie obecnej jego wojny z Rosją - Nuklearnego Miesa Armatniego.
    Zapamietajmy dobrze K T O rzeźbił z Polski - Najwiekszego Ujadacza Antyrosyjskiego
    K T O zrobił stosowną podkładke pod SCENARIUSZ Foreign Policy?
    K T O czyni z Polski, wbrew JAKIMKOLWIEK polskim interesom- Teat Działań Wojennych? K T O czyni z nas „Szpicę NATO”?
    K T O , miast siedzieć cicho, jak nasi sąsiedzi - Czesi, Słowacy, Węgrzy ( z liderem Orbanem, któremu można zarzucic wszystko, ale nie brak odwagi, męstwa, excusez moi le mot - jaj i węgierskieo patriotyzmu), to wysuwa Polske na coło Zderzenia USA/EU - Rosja?
    K T O czyni z Polski Kraj Frontowy tego apokaliptycznego w skutkach Zderzenia?
    K T O czyni z Polski nie tylko teren działań wojennych, ale teren Wszelkich Mozliwych Prowokacji, typu własnie False Flag, gdzie pole działania jest niekończące się dla naszych pomysłowych „sojuszników”?
    Odpowiedź: Ten sam, od wieków krąg , to samo środowisko, które za wszelką cenę chce skłócić Słowian miedzy sobą, a także Słowian z Germanami, by przejąć w Europie Środkowo-Wschodniej wladzę dla własnego plemienia.
    Przypomnijcie sobie: KTO podjudzał i podjudza najbardziej Polaków na Wojnę z Rosją?
    Ów zaklęty krąg dziś reprezentowany jest przez: michniko/szechterów - sikorsko/appelbaumów - kwasniewsko/stolzmanów - walterów ( TVN) , kaczyńsko /kalksteinów z ich naimskimi i wildsteinami.
    To ONI realizują USraelski Scenariusz dla Polski: od kreowania jej na Największego Antyrosyjskiego Jastrzębia po - wlasnie, jak widzimy : „Rosyjski Atak Nuklearny na Warszawę”.
    To ONI - U W I A R Y G O D N I L I przed światem ową rzekomą (a i już prawdziwą) Rosyjską Agresję na Najbardziej Rozjazgotanego Antyrosyjsko Psa Usraela - Polskę ( z jazgotem w dodatku odwrotnie proporcjonalnym do faktycznych potencji - klasyczny syndrom wściekłego ratlerka)."

    szuwarek14 18.12.2014 18:33:31


    Nie wypowiadając się o możliwości technicznej co do realizacji takiego planu muszę zauważyć, że uSSmeni dysponują ORYGINALNYM militarnym rosyjskim, a raczej radzieckim, U235. Jak wiadomo, materiał jądrowy z każdego zakładu wzbogacania ma charakterystyczny skład izotopowy (finger print). Detonacja ładunku jądrowego wykonanego przez uSSmanów z tego U235 dałaby opad, który przez MAEA zostałby zidentyfikowany jako pochodzący z oryginalnej rosyjskiej głowicy atomowej (próbki takich opadów pochodzące z różnych próbnych wybuchów radzieckich zostały b. dokładnie zanalizowane w latach ubiegłych). Więc pod względem "prokuratorskim" taki pomysł jest wyjątkowo niebezpieczny. A chyba nikt nie ma wątpliwości, że nie ma takiej zbrodni, jakiej nie potrafiliby się uSSmani dopuścić. Podobnie ukry.
    Jedyna nadzieja w pracy wywiadu, choć kwestia MH17 nie napawa jakimś optymizmem

    Alojzy81 18.12.2014 14:46:51
  • @interesariusz z PL 10:26:59
    "Francja nie ma podstaw do przekazania Rosji Mistrali.
    Francja obecnie nie ma podstaw do przekazania Rosji Mistrali - oznajmił prezydent Francji François Hollande.
    Wcześniej w środę koncern DCNS poinformował, że rosyjska załoga opuści helikopterowiec „Władywostok”, na którym marynarze odbyli szkolenie, przed świętami.
    Francja buduje na zamówienie Rosji dwa Mistrale. Jeden z helikopterowców jest gotowy do przekazania, lecz Francja wstrzymała dostawy z powodu sytuacji na Ukrainie."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/Francja-nie-ma-podstaw-do-przekazania-Rosji-Mistrali-5768/
  • @interesariusz z PL 10:26:59
    "Nie ma większego zagrożenia terroryzmem.
    "Nie ma żadnych sygnałów wskazujących na to, że nasze bezpieczeństwo radykalnie się pogorszyło na skutek jakichś działań sił zewnętrznych" - powiedział "Rzeczpospolitej" poseł Stanisław Wziątek, wiceprzewodniczący Komisji ds. Służb Specjalnych.
    Na posiedzeniu komisji w czwartek obecny był szef Agencji Wywiadu gen. Maciej Hunia i szef Służby Wywiadu Wojskowego gen. Radosław Kujawa. Komisja analizowała różne obszary zagrożeń, w tym kwestię zaangażowania osób z Europy w radykalne ruchy terrorystyczne.
    - Jeśli chodzi o polskich obywateli przebywających za granicą, są to nieliczne przypadki - powiedział Wziątek.
    Na kolejne posiedzenie komisji w styczniu 2015 r. zostaną zaproszeni szef ABW i szef SKW."
    http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/nie-ma-wiekszego-zagrozenia-terroryzmem
  • @szuwarek14 10:35:09
    "Hollende i Merkel planują rozmowy z Putinem i Poroszenką .
    Prezydent Francji Francois Hollende liczy na poważne postępy w sprawie uregulowania konfliktu w Donbasie jeszcze przed końcem tego roku. Powiedział o tym po zakończeniu szczytu w Brukseli w nocy z czwartek na piątek.
    Nowe spotkanie przedstawicieli skonfliktowanych stron w formule grupy kontaktowej możę mieć miejsce już w najbliższą niedzielę lub poniedziałek (21-22 grudnia).
    Jak powiedział prezydent Hollende, zarówno on, jak i kanclerze Merkel, mają zamiar przeprowadzić nową rundę negocjacji z prezydentami Ukrainy i Rosji.
    "Wolę widzieć możliwość wyjścia z kryzysu. Na szczycie nie podjęto decyzji o poszerzeniu sankcji" – powiedział prezydent Francji.
    Hollende stwierdził, że podstawy dla optymizmu widzi on nie tylko w zbliżających się negocjacjach, ale i w rozwoju sytuacji w strefie konfliktu, gdzie w tej chwili obowiązuje faktyczne zawieszenie broni."
    http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/hollende-i-merkel-planuja-rozmowy-z-putinem-i-poroszenka-
  • @szuwarek14 10:39:59
    "Wielcy Polacy, którzy różnili się brzydko.
    "Proszę mi wskazać, ilu współczesnych polityków ma odwagę mówić o wielkości Polski, o jej roli cywilizacyjnej na przestrzeni dziejów. Zasadniczy spór orientujący polską myśl geopolityczną toczy się obecnie o to czy stawiać się Angeli Merkel, czy też płynąć z prądem jej polityki. Co z tego wynika? Nic".
    Dmowski i Piłsudski – spór między tymi dwiema, niezwykłymi postaciami historii Polski został już obejrzany na wszystkie strony. Do tego stopnia, że temat „dwóch trumien” rządzących Polską wydaje się być oklepany. Wydawnictwo Zysk i S-ka postanowiło go jednak odświeżyć. Nuda? W żadnym wypadku.
    Wydanie opasłego, monumentalnego dzieła neoromantyka Bohdana Urbanowskiego o Józefie Piłsudskim i pierwszego tomu wyboru pism Romana Dmowskiego to, zdawałoby się, wydawnicze samobójstwo. Kogo bowiem w dobie dyskusji o wprowadzeniu na listę szkolnych lektur sagi „Zmierzch” lub politycznych afer taśmowych obnażających wstydliwą małość rodzimej klasy politycznej, zainteresują rozważania nad Marszałkowym życiem i myślicielstwem idola narodowców? Pozorna odpowiedź jest krótka: nikogo. Prawda jednak jest zupełnie inna.
    Z tęsknoty za mężem stanu
    Niżej podpisany nie chciałby popaść w oczywiste przy dyskusjach o Dmowskim i Piłsudskim rozważanie: kto miał rację? Warto bowiem zastanowić się nad czym innym: dlaczego lektura biografii Marszałka i baczne śledzenie toku myślenia twórcy Narodowej Demokracji jawić się powinno polskiemu czytelnikowi jako wybawienie?
    Przede wszystkim dlatego, że obydwie książki są znakomitą odskocznią dla śledzących sprawy publiczne. To jak haust świeżego powietrza w zaczadzonej atmosferze sporów polskich polityków o rzeczy albo absolutnie nie ważne, albo tak kompromitujące, że aż przykro tego słuchać. Z jednej strony atakuje nas bowiem „Sowa i przyjaciele”, z drugiej marszałek Sikorski i Adama Hofman, z trzeciej histeryczna Kopacz a z czwartej sfrustrowany Kaczyński. I jak żyć? Czytać. Czytać Urbankowskiego o Piłsudskim – książkę opisującą nie tylko historyczne fakty z życia Marszałka, ile stanowiącą wielki, tysiącstronicowy esej o nim, z setką analogii, odwołań, spostrzeżeń, uwag skreślanych na marginesie. Urbankowski przedstawia nam polityka – owszem – kontrowersyjnego, brawurowego, pyszałkowatego, ale równocześnie zmierzającego do jasnego celu, jakim jest dobro Ojczyzny. Dobro pojmowane przez niego na swój własny, prosty, żołnierski sposób dający zamknąć się w ubogim dość zaleceniu: bić sprzedawczyków i złodziei. Urbankowski z jednej strony stworzył dzieło stanowiące znakomity kontrapunkt dla innej – znakomitej zresztą – biografii Marszałka pióra zawodowego historyka, Andrzeja Garlickiego, ale z drugiej strony zastosował sprytny unik przed ciosami „konkurenta”, ukazawszy życie Marszałka w tak niezwykłych kontekstach i w tak barwnych pozach, że trudno pozbyć się wrażenia, iż stworzył niemal dzieło życia. Książkę, która ma być punktem odniesienia, a nie konkurencją.
    Podobnie rzecz ma się z Dmowskim, z tą wszak różnicą, że pierwszy tom wyboru pism twórcy Narodowej Demokracji to już kwintesencja myślenia o polityce, konkret, co w zestawieniu z chybotliwym, niesystematycznym i rachitycznym Piłsudskim musi robić wrażenie. Potęguje je w dodatku sam fakt opublikowania tych pism przez poznańskie wydawnictwo. Przecież, u licha, Dmowski to „faszysta”, „antysemita” i sprzymierzeniec Hitlera. Nie dalej, jak kilka tygodni temu banda lewackich mętów, genialnych uczniów programów Kuby Wojewódzkiego – twierdzącego swego czasu, że „Myśli nowoczesnego Polaka” były inspirowane opętańczymi wymysłami Hitlera – pisała list z apelem do prezydenta Komorowskiego by nie składał kwiatów pod pomnikiem współtwórcy polskiej niepodległości.
    Jakim antysemitą był Dmowski pokazują fragmenty „Polityki polskiej i odbudowania państwa”, gdzie, wyłożywszy narodowy projekt nowych granic powstającej Polski, zaznaczył owszem, iż dobrze, by nowe państwo składało się w większości z Polaków. Ksenofobia? Skądże znowu! Chłodna, polityczna logika. Oparcie powstających instytucji II RP na rdzennie polskiej ludności dać jej miało wewnętrzną siłę dynamicznego i nowoczesnego państwa narodowego. Co nie oznacza nietolerancji dla mniejszości. Zacytujmy: „(…) im większa w państwie liczba tej ludności rdzennie polskiej, tym mniejszą dla niego trudność stanowi ludność językowo niepolska, którą państwo w swych granicach posiadać musi”. To „oczywista oczywistość” jeśli przyjrzeć się naturalnym, socjologicznym zjawiskom buntu większości w zachodnich społeczeństwach, przeciwko nieasymilującym się mniejszościom.
    Lektura pism Dmowskiego to nie tylko śledzenie jego ewolucji od twardego, raczej chłodno traktującego Kościół, pozytywisty z „Myśli nowoczesnego Polaka”, do podkreślającego olbrzymią wagę tej instytucji w życiu Narodu z „Kościół, Naród, Państwo”. Co niemniej istotne, gdy przyrównamy dzieła Dmowskiego do współczesnej, odrażającej paplaniny klasy politycznej, dostrzegamy cały tragizm czasów, w jakich przyszło nam żyć. Dlaczego? Oto przykład: przywódca endecji wprost mówił o wielkości Polski. Proszę mi wskazać, ilu współczesnych polityków ma odwagę mówić o wielkości Polski, o jej roli cywilizacyjnej na przestrzeni dziejów. Zasadniczy spór orientujący polską myśl geopolityczną toczy się obecnie o to czy stawiać się Angeli Merkel, czy też płynąć z prądem jej polityki. Co z tego wynika? Nic. A Dmowski? „Cokolwiek możemy w zakresie krytyki naszej przeszłości powiedzieć, musimy stwierdzić, że nasza rola dziejowa była rolą narodu wielkiego, który dokonał wielkich dzieł historycznych” – pisze. Zwróćmy przy tym uwagę, że słowa te przelano na papier w latach 20. XX wieku, czyli niedługo po powstaniu państwa, które wcześniej – przez ponad sto lat – nie istniało wcale! Współcześni nam decydenci, nawet podczas zakrapianych alkoholem i podlanych szczerymi rozmowami kolacyjek, nie są w stanie wykrztusić z siebie słów, podobnych do tych, jakie pisał twórca endecji.
    Bliżej niż się wydaje
    Dzisiaj wielu z nas patrzy na polityczny spór Dmowskiego z Piłsudskim przez pryzmat nieomal historiozoficzny, jako starcie nuty romantyzmu, marzeń o Polsce federacyjnej z twardą, surową koncepcją państwa narodowego. Pamiętajmy jednak, że obydwaj spierali się realnie, choć nie było wówczas telewizyjnych kamer ani politycznych programów na żywo. Spór ów dotyczył jednak spraw wielkich, arcyważnych i nie sprowadzał się – jak w idiotyczny sposób kpią sobie pseudofreudyści – do kobiety, którą rzekomo Piłsudski miał odbić Dmowskiemu. Dotyczył on w istocie zasadniczego kierunku polityki nowopowstałego państwa polskiego. Ich starcie było dlatego tak efektowne, że właśnie koncepcje polityczne w połączeniu z troską o chybotliwą konstrukcję państwową rozpalały umysły obydwu.
    Obaj byli kompletnie różni. Dmowski to wielki myśliciel polityczny, twórca koncepcji – Piłsudski zaś to człowiek-gorączka, zawsze gotowy do działania, nie dbający specjalnie o to jak coś zostanie zrobione, byle jego zamysł się ziścił. I choć po Dmowskim zostały nam jego znakomite pisma, zaś po Piłsudskim „tylko” opasłe egzegezy usiłujące przełożyć jego kolejne – nierzadko szalone – decyzje na konkretne, ideowe wyznaczniki, to jednak temu drugiemu, cóż począć, należy się wystawienie pomników w każdej stolicy Europy, zaraz obok postumentów generała Franco. Zatrzymał on bowiem czerwoną zarazę, która zdobywszy Polskę w 1920 roku, podbiłaby całą Europę.
    Z drugiej wszak strony, Dmowski zasłużył sobie na to, by większość dużych polskich miast nazywała jego imieniem ulice, szkoły i place, a jego pomnikami zdobiła parki i alejki. Tymczasem jest on do dzisiaj powodem wstydu dla mainstreamu politycznego, z niesmakiem spoglądającego na jego okazały postument w pobliżu warszawskiej Agrykoli.
    Istota dokonań Piłsudskiego i Dmowskiego ginie w wielkiej dyskusji o wojnie trumien. Owe trumny, stojące naprzeciw dokonaniom współczesnej klasy politycznej, zdają się być jednak bliżej siebie, niż pozornie może się wydawać. Biografia Marszałka pióra Urbankowskiego i nowe, zbiorcze wydanie pism Dmowskiego – obowiązkowo czytane równocześnie – pozwalają lepiej uzmysłowić sobie ów fakt."
    Krzysztof Gędłek
    http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/wielcy-polacy-ktorzy-roznili-sie-brzydko
  • @szuwarek14 10:46:08
    "Nieuczyniony krok.
    Uczestników protestów przeciw wizycie prezydenta Ukrainy pytalno natrętnie co myślą o wczorajszym przemówieniu Poroszenki, czy nie jest ono "krokiem w stronę pojednania" i wybaczenia. Życie odpowiedziało najlepiej na te niedwuznaczne sugestie.
    Oczywiście, można by wrócić do kwestii historycznych, do przypomnienia, że pamiętny „List biskupów polskich do niemieckich” powstał w określonym kontekście – społecznym, religijnym, etycznym, wreszcie politycznym. Abp Bolesław Kominek inspirując tamto orędzie miał na uwadze także starania władz o ostateczne uznanie granicy polsko-niemieckiej, jak i zabiegi. ks. prymasa Wyszyńskiego o regulację statusu organizacyjnego Kościoła na Ziemiach Zachodnich. Arcybiskup wrocławski znał memorandum z Tybingi, widział pielgrzymki młodych Niemców do miejsc, w których ich ojcowie popełniali zbrodnie (co wówczas nie kojarzyło się wyłącznie z holocaustem...). Polacy z kolei znajdowali się w czasie wyjątkowym, jaki stanowiła Wielka Nowenna Tysiąclecia. Tak, to był dobry czas na wybaczenie i zrozumienie (choć przecież wiele problemów pozostało nierozwiązanymi).
    A jak jest w relacjach polsko-ukraińskich? Czy Petro Poroszenko uderzył się w piersi za zbrodnie UPA, czy wrócił do linii propagandowej gloryfikowania zbrodniarzy? Czy formacje banderowskie faktycznie są marginesem (jak prezentuje się to w mediach III RP), czy też stanowią znaczącą siłą ukraińskiego parlamentu? Czy wreszcie Kościół uniacki działa na rzecz prawdziwego pojednania, czy też abp. Ihor Woźniak i inni hierarchowie są aktywnymi piewcami chwały Bandery? Już pomijając oczywistą kwestię nierównoprawności win, niemożność zestawienia ze sobą planowanej i przeprowadzonej z wyjątkowym okrucieństwem zbrodni ludobójstwa – z jakimikolwiek innymi, nawet krwawymi aspektami wojny. Mówiąc prościej – nie ma komu, ani nie ma podstaw do wybaczania, choć byłoby czego...
    Ponadto, żeby było wybaczenie, musi najpierw być skrucha, żal, postanowienie poprawy. Przede wszystkim jednak musi być szczerość. Czy Poroszenko zdobył się, by podejść do Kresowian wołających w Lublinie o prawdę? To byłby ten krok, którego ostatecznie zabrakło. Ba, szef kijowskiej junty nadal konsekwentnie chował się przed prawdziwymi problemami w polsko-ukraińskich stosunkach. Terminarz spotkań wielokrotnie zmieniano, z agendy usuwano wszystkie miejsca, w których Poroszenko mógłby zobaczyć pikietujących Kresowian i narodowców. Nawet rzekomo otwarte spotkanie ze studentami – zostało zorganizowane przy drzwiach... zamkniętych. Spod lubelskiego Centrum Kultury rozczarowani odchodzili nawet ukraińscy studenci, którzy chcieli tylko zobaczyć kto nimi teraz rządzi. A kiedy niezrażeni protestujący dotarli ostatecznie pod CK – próbowano „dyskretnie” zasłonić ich busami ukraińskich mediów.
    Poroszenko nie podszedł do Kresowian, ale chociaż w swej limuzynie siedział między dwoma osiłkami w kominiarkach – nie mógł nie słyszeć okrzyków „Wołyń pamiętamy!” i nie zauważyć transparentów „UPA = SS”, „OUN, UPA. Mordercom hańba – nie chwała”, „To było ludobójstwo”. Ślepych udawali natomiast politycy III RP. Już w pierwszym kwartale 2015 r. do Lublina przybędzie 18 ukraińskich oficerów stanowiących kadrę tzw. „Międzynarodowej Brygady- LITPOLUKRBRIG”. Tak oto marzenie UPA o wojsku ukraińskim na Lubelszczyźnie i Ziemi Chełmskiej – stanie się faktem.
    Z kolei środowisko centroprawicowe, na czele z miejscowym aktywem Polski Razem (obecnie w koalicji z PiS) chciało uhonorować ukraińskiego gościa odsłaniając w ekspresowym tempie – za to z naruszeniem prawa, tzw. „pomnik ofiar Wielkiego Głodu”. Równolegle zaś wszystkie główne siły polityczne – sabotują powstanie monumentu upamiętniającego pomordowanych w czasie Rzezi Wołyńskiej. Tak oto, jak zresztą wielokrotnie ostrzegaliśmy – instrumentalnie wykorzystywany „antykomunizm” daje banderowcom świadectwo politycznej poprawności – no bo „co z tego, że dopuścili się ludobójstwa, skoro wcześniej w Związku Sowieckim ludzie umierali z głodu?!”. Tak się to wciska w głowy Polakom, jakbyśmy mieli cokolwiek wspólnego ze stalinowskim rozkułaczaniem i kolektywizacją i jakby tamto cierpienie wschodnich Ukraińców – w jakikolwiek sposób rozgrzeszało bestialstwo ich zachodnich pobratymców...
    Wizyta Poroszenki w Polsce to cyrk na potrzeby polskiej i ukraińskiej widowni. Polakom ma osłodzić fakt, że dyplomacja III RP przy wszystkich rozstrzygnięciach w sprawach wschodnich siedzi w przedpokoju. Przed Ukraińcami – odegrano show międzynarodowego uznania dla junty w sytuacji, gdy jej szef nie jest już nawet mile widziany w Brukseli, jako przyczyna kłopotów gospodarczych i wojny handlowej z Rosją, w którą Europę wciągnęli Amerykanie. Jak zwykle więc – polityczna Warszawa wykonuje pokornie polecenia Waszyngtonu, bez większego związku z polskimi interesami i racją stanu. I dlatego tej radosnej atmosfery spotkań jednych amerykańskich wasali z drugimi nie mieli prawa zakłócać ani Kresowianie ze swymi wypominkami, ani przeciwnicy wojny z ostrzeżeniami. Ale że jedni i drudzy nie odpuścili – to postarano się, aby nikt ich głosu nie usłyszał."
    Konrad Rękas
    http://chart.neon24.pl/post/116747,nieuczyniony-krok
    http://www.youtube.com/watch?v=YtvOvfVntD8#t=500
  • @szuwarek14 10:50:05
    i komentarz pod powyższym :
    " żydo-banderowcy razem z żydo-ukraińcami w sejmie !!
    Słowianie ! żydo-banderowcy razem z zydo-ukraińcami witają sie !!
    żydo-knesejm ! wszyscy spazmu dostał na widok żyda Patroszenki !!
    Słowianie ! to ich dzieło !
    https://www.google.pl/search?newwindow=1&espv=2&tbm=isch&q=rze%C5%BA%20wo%C5%82y%C5%84ska%20tortury&revid=484733393&ei=RPoXVPzPNcevPKXjgagJ&ved=0CCIQsiU&biw=1280&bih=647
    Słowianie ! Jeszcze słychać w uszach krzyk mordowanych kobiet jeszcze słychać straszliwe jęki konających kobiet dzieci bez oczu bez nóg bez rąk ! bo im dzicz ukraińska na żywca wydłubywała oczy !! czy piłą do drewna obcinali im nogi ręce !!!
    Bracia Słowianie ! żydo-chazarstwo w Polsce to V kolumna żydowskiej mafii globalno-judaistycznej !! TO ŚMIERTELNI WROGOWIE POLAKÓW
    Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! żydzi wynocha do Izraela ! Polska to Słowiańsko-lechicki kraj !!! "
    http://chart.neon24.pl/post/116747,nieuczyniony-krok
  • interesariusz -> szuwarek14 @10:38:20
    tyle to warte, co oficjalne doniesienia amerykańskiego wywiadu przez 9/11
  • @szuwarek14 10:52:23
    "Miliony euro dla krajów Partnerstwa Wschodniego.
    Przedstawiciele instytucji europejskich podpisali dziś dokument wydzielający nowe środki finansowe dla krajów Partnerstwa Wschodniego czyli Białorusi, Ukrainy, Moładawii, Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu.
    Porozumienie ustanawiające nowy fundusz w wysokości 33,8 miliona euro podpisali dziś zastępca sekretarza generalnego Rady Europy Gabriella Battani-Dragoni i Michael Keller w imieniu Komisji Europejskiej. Środki będą dostępne przez trzy lata i będą mogły być przeznaczane na projekty związane z "rozwojem demokracji" i "rządów prawa". Bowiem, jak poiwedziała Battani-Dragoni w krajach Partnerstwa Wschodniego są poważne problemy z korupcją i ustawodawstwem wyborczym."
    http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/miliony-euro-dla-krajow-partnerstwa-wschodniego
    ---
    -miliony na atlantyckie agentury w krajach jeszcze nie rozgrabionych, a kto działa na Białorusi, córka ARCYSolidarucha Romaszewskiego, zdrajcy genetyczni ?
  • @interesariusz z PL 10:57:35
    Oczywiście, trzeba ponadto rozróżnić to co mówi wywiad przełożonym a to się mówi ciemnemu ludowi jako "informacje wywiadu" to dwie różne sprawy.
    Inna rzecz że Popisy sprawnie zniszczyły resztki polskiego wywiadu robiąc z fachowców "ruskie wtyki".
    Bliski Wschód jednoznacznie ilekroć słyszy o Polakach uznaje nas za wyjątkowo wredny naród który po latach dobrej współpracy gospodarczej, wzajemnego zaufania nagle dał tyłka atlantystom i ramię w ramie z nimi przyłączył się do mordów na Bliskim Wschodzi.
  • @szuwarek14 10:57:45
    " Piotrze nas przyjmują w UE...
    - No, no !
    - Nas przyjmują w UE jako idiotów."

    http://cs540100.vk.me/c625225/v625225484/e724/W7iQNbvvQsA.jpg
  • Ordynarna Ustawke żydo-banderowców w Lublinie !!!
    Słowianie ! wizyta tego żydowskiego prezydenta Ukrainy Patroszeniki w Lublinie przypominała wizytę Obamy w Polsce !!!! !
    !
    Ulice pozamykane !!! hordy uzbrojonych tajniaków pilnowało Patroszenke
    spotkał sie tylko za zamkniętymi drzwiami ze swoimi ukraincami i żydami z Polski !!!!! CZYLI ordynarna USTAWKA !!!!
    !
    ścierwa zydo-banderowskie zachowują sie jak w OKUPOWANYM WROGIM KRAJU !!!
    !
    Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! żydzi WYNOCHA DO IZRAELA !!! tutaj jesteście nie mile widziani !!! psujecie powietrze swoim smrodem !!!!
    nadużycie link skomentuj usuń
    ele 19.12.2014
  • @ele 11:08:26
    właśnie czytamy i punktujemy, dzięki !
  • @szuwarek14 11:07:54
    "Chcę do Unii !
    Ukraina oczami Europejczyków"

    http://cs409231.vk.me/v409231579/6100/oGS_lNAplQg.jpg
  • interesariusz -> szuwarek14 @11:05:47
    niestety, "nasze" władze stają na głowie, abyśmy byli tak "lubiani" na świecie, jak amerykanie.

    Mimo wszystko największą naszą zbrodnią jest poparcie dla bombardowania Serbii, to mi się po prostu w głowie nie mieści.
  • @interesariusz z PL 11:11:57
    Zgadzam się,żeby Polak przeciwko Serbowi krucjatę wytaczał ale co się dziwić ,te ściery ludzkości nastawiły już Polaka przeciw Polakowi.
    Słowianie mają za słabe głowy na żydowską indoktrynację, to walka mrówki ze słoniem dlatego jedynym wyjściem było wyrzucenie ich po prostu do siebie w 1968 roku.
    Tak zrobiła wcześniej Rosja żeby ratować populację, potem Polska, jak to się stało że wróciło do Polski po 1989 ? Wdarło się do administracji i mediów a z Polaków zrobiło poddanych.Hańba !
  • @interesariusz z PL 11:11:57
    http://cs540100.vk.me/c625225/v625225484/e6dc/xfpVpR5CiC0.jpg
  • @interesariusz z PL 11:11:57
    Psaki ;" Według informacji od ukraińskich służb w centrum Kijowa były widziane rosyjskie łodzie podwodne"
    http://cs618231.vk.me/v618231505/1f874/SB-9sVt404U.jpg
  • @szczurobronny 11:20:40
    "HRW: Ukraina powinna zbadać fakty masowego użycia siły.
    Organizacja chroniąca praw człowieka Human Rights Watch (HRW) zażądała od Ukrainy przeprowadzenia starannego śledztwa w sprawie faktów masowego użycia siły na wschodzie kraju - czytamy w rozprzestrzenionym oświadczeniu organizacji.
    Według słów obrońców praw człowieka, przeprowadzone śledztwo było powierzchowne.
    Wcześniej HRW przytoczyła fakty wykorzystania przez siły rządowe bomb kasetowych na wschodzie Ukrainy."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/HRW-Ukraina-powinna-zbadac-fakty-masowego-uzycia-sily-7349/
  • @szczurobronny 11:21:53
    pewnie ukraińskich urzędników won a na ich stołki żydowskich jak u nas, a potem odbieranie kamienic pełną parą, tylko wcześniej polegli w holokauście musieli na chwilę zmartwychwstać i podpisać testamenty
  • @szczurobronny 11:22:44
    a są jakieś ruchy ludności cywilnej w kierunku Rosji bo
    to byłaby wskazówka ?
  • @szczurobronny 11:28:13
    to trzeba wytłuścić :
    "Referat zgłoszony przez Federację Rosyjską poparły 133 państwa Spośród 193. !!!!
    Wśród krajów sprzeciwiających się rezolucji znalazły się Kanada, Stany Zjednoczone, oraz Australia. Od głosu wstrzymały się min. Polska, Serbia, Gruzja i Ukraina."
    Czyli świat ma wrzoda z przyległościami który należy jak najszybciej wyciąć.
    [ z wyjątkiem Serbii bo wiadomo w jakiej jest sytuacji]
    Mizerne to wsparcie dla polityki neofaszystów z bloku zachodniego.
    Myślę że świat też to widzi i bardziej niż nam się wmawia czeka na okazję żeby rozwalić USA z przystawkami. Nikt nie będzie płakał po Polakach jak popłyną z tym szambem.
  • @szczurobronny 11:36:18
    "Rosja jest przeciwna rozpatrzeniu w ONZ sytuacji z prawami człowieka w KRLD.
    Rosja jest przeciwna omawianiu w Radzie Bezpieczeństwa ONZ sytuacji z prawami człowieka w Korei Północnej - oznajmił stały przedstawiciel Rosji przy światowej organizacji Witalij Czurkin. Według słów dyplomaty, tą kwestią powinna zajmować się Rada Praw Człowieka ONZ.
    W przyszłym tygodniu w Radzie Bezpieczeństwa ONZ odbędzie się posiedzenie, na którym kraje członkowskie rady omówią sytuację wokół praw człowieka w Korei Północnej. Spotkanie jest organizowane na wniosek dziesięciu członków Rady Bezpieczeństwa ONZ - Australii, Chile, Jordanii, Litwy, Luksemburgu, Korei Południowej, Rwandy, USA, Wielkiej Brytanii i Francji."
    Inicjatywy nie poparła Rosja, Chiny, Argentyna, Czad oraz Nigeria.
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_19/Rosja-jest-przeciwna-rozpatrzeniu-w-ONZ-sytuacji-z-prawami-czlowieka-w-KRLD-5447/
    ---
    - Rada Bezpieczeństwa ONZ czyli tłumik do którego NATO dokręca spluwę kiedy tylko ma ochotę i zyski.
  • @szczurobronny 11:39:26
    No to elektorat Popisu niech szykuje się w kamasze, bronić interesów żydów w Europie wschodniej.
  • @szuwarek14 11:43:07
    http://cs540100.vk.me/c625225/v625225484/e6ce/S7dh7qoAoVk.jpg
  • @szuwarek14 11:44:05
    "Podatek od linków do gazet będzie w całej UE?
    Prawo, które miało zmusić Google do płacenia gazetom, przyniosło marne skutki w Hiszpanii i w Niemczech. Są jednak politycy, którzy chcieliby wprowadzić takie prawo na poziomie Unii Europejskiej. To byłby większy cios dla Google, ale czy w rzeczywistości nie będzie to powtórzenie ogromnego błędu?
    Dwa państwa Unii Europejskiej zechciały wprowadzić prawo, które miało zmusić Google do dzielenia się przychodami z wydawcami gazet. Najpierw zrobiły to Niemcy, zmuszając Google do płacenia gazetom nawet za fragmenty tekstów w wyszukiwarce. W reakcji na to prawo Google zmniejszyła widoczność tekstów niemieckich wydawców w wyszukiwarce i ruch do ich stron spadł. Potem duży wydawca sam poprosił Google, aby wzięła sobie jego teksty za darmo.
    Następnie była Hiszpania. Wprowadziła ona konieczność odprowadzania opłat za fragmenty tekstów w agregatorach newsów. W efekcie Google postanowiła zamknąć Google News w Hiszpanii, a niedługo potem przedstawiciele wydawców zaczęli na to narzekać. Google tłumaczyła, że nie może dalej utrzymywać usługi, która z powodu nowych opłat przestała być opłacalna. Wydawcy najwyraźniej sądzili, że Google utrzyma usługę tylko po to, by dać im zarobić.
    Ten sam błąd był popełniony dwa razy w dwóch państwach Unii. Niestety istnieje obawa, że może on być popełniony po raz kolejny, na poziomie całej Unii Europejskiej.
    Günther Oettinger to od niedawna unijny komisarz ds. gospodarki cyfrowej. Ten polityk już wcześniej powiedział gazecie Handelsblatt, że jeśli Google bierze własność intelektualną z Unii Europejskiej i wykorzystuje ją, Unia Europejska może chronić tę własność i żądać za nią opłat. To był dość jasny sygnał, że Oettinger był zwolennikiem rozwiązań takich jak te z Niemczech i Hiszpanii.
    Teraz Günther Oettinger wcale nie doszedł do wniosku, że jego idea była zła. Przeciwnie. Ten polityk wierzy, że podobne parapodatki trzeba nałożyć na Google we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Oettinger może myśleć, że jeśli wszystkie państwa postawią gigantowi twarde warunki, nie będzie on miał żadnego wyboru. To oczywiste, że mniej bolesne jest zamykanie usługi w jednym z państw UE niż w całej UE.
    O tym, że Günther Oettinger chce takich rozwiązań w całej UE, doniosła na swojej stronie Julia Reda, eurodeptowana Partii Piratów. Oettinger miał przedstawić swój pomysł na spotkaniu grupy roboczej zajmującej się prawami autorskimi w Parlamencie Europejskim. Komisarz podał przykład parapodatku od Google jako takiego działania, które powinno być zastosowane na poziomie UE...."
    http://wolnemedia.net/media/podatek-od-linkow-do-gazet-bedzie-w-calej-ue/
  • @szczurobronny 11:45:43
    jakieś zdziwienie ?
  • @szczurobronny 11:46:36
    "Kupię skalp Obamy. Drogo." [ na marginesie czy w Polsce ktoś by się odważył, "wolni obywatele" ha ha ha ]

    http://cs623720.vk.me/v623720974/f998/E14P0rzl29Y.jpg
  • @szczurobronny 11:47:59
    No to zaj...my im emerytury ...
    http://s7.postimg.org/jqhhzxnx7/polska_rewolucja_polityczna.jpg
  • @szczurobronny 12:01:51
    Żołnierze w Odessie nie dostają wystarczających porcji jedzenia i leków, ponadto chleją i regularnie dochodzi do wypadków. Z powodu alkoholu dochodzi też do wypadków śmiertelnych. Oprócz tego wojsko nie ma odpowiedzialnego dowództwa....
    http://dnr-news.com/dnr/10417-voennosluzhaschim-odesskoy-brigady-ne-hvataet-prodovolstviya-i-medikamentov.html
    ---
    - a co to ich obchodzi że się społeczeństwo Ukrainy degeneruje, to nawet pozytywne zjawisko a ich żołnierze i tak są do wybicia.
  • @szczurobronny 12:10:25
    Sewastopol 20 grudnia, pokazy

    http://cs624525.vk.me/v624525790/f02e/Z0plJ91-bqg.jpg
  • @szczurobronny 12:11:57
    zimno jakby
  • @szczurobronny 12:15:27
    oko Wielkiego Brata
    http://cs540100.vk.me/c625128/v625128411/ee52/ouaJ2vwlcOI.jpg
  • @szczurobronny 12:19:20
    "Czy można pokonać naród który potrafi się śmiać w nieszczęściu. NIGDY !"
    - obrazek- "tak śpią w Donbasie"
    http://cs540100.vk.me/c622724/v622724546/caa3/uRoBFXF0sHM.jpg
  • @szuwarek14 12:21:59
    matka żołnierza przeklina władze kijowskie

    http://www.youtube.com/watch?v=PtA0EAcaCmo
  • @szczurobronny 12:22:07
    "Kadyrow: jestem piechurem Putina.
    Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow skomentował wczorajszą wypowiedź Putina na jego temat.
    Putin stwierdził, że walka z terroryzmem na Kaukazie Północnym musi odbywać się w zgodzie z obowiązującym prawem.
    "Prezydent zaznaczył, że moje wypowiedzi w związku z atakiem terrorystycznym w Groznym w pełni odpowiadały oczekiwaniom ludzi, a w światowej polityce walki z terroryzmem szeroko stosuje się pociąganie do odpowiedzialności rodziny terrorystów" – napisał Kadyrow w serwisie Instagram.
    "Prezydent podkreślił, że walkę z terroryzmem należy prowadzić w granicach prawa. W pełni podzielamy ocenę wydarzeń i zadań postawionych przez prezydenta. Jesteśmy jego piechurami, gotowymi wykonać każdy rozkaz" – napisał Kadyrow."
    http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kadyrow-jestem-piechurem-putina#
  • @szczurobronny 12:55:51
    "W USA zginęło ponad 780 dzieci.
    Przez ostatnie sześć lat z powodu okrucieństwa rodziców i bierności władz w USA zginęło ponad 780 dzieci - czytamy w badaniu, przeprowadzonym przez amerykańską agencję Associated Press.
    Według niego, większość ofiar nie ukończyło nawet czterech lat. Dziennikarze podkreślają, że te dzieci dorastały w rodzinach, objętych kontrolą służb porządkowych i organów opieki. Mimo wszystko urzędnicy nie byli w stanie zapobiec śmierci dzieci."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/W-USA-zginelo-ponad-780-dzieci-2205/
  • @szczurobronny 13:04:46
    bunt niewolników w Korei południowej ? wolą do Korei Pn niż zawiązać sobie sznur na szyi w swojej "demokracji"
  • @szczurobronny 13:08:17
    "UE zatwierdziła kolejne sankcje wobec Krymu.
    UE wprowadziła ograniczenia w turystyce i zakazała inwestycji na Krymie i w Sewastopolu - czytamy w komunikacie, opublikowanym w oficjalnym dzienniku UE.
    UE zakazała, między innymi, swoim spółkom świadczenia usług turystycznych na terytorium Krymu, a statki należące do europejskich spółek lub pływające pod banderą UE, nie będą miały prawa zawijać do krymskich portów.
    Poza tym europejskie spółki obowiązuje zakaz dostarczania technologii i sprzętu dla transportu, telekomunikacji, energetyki, badań i wydobycia węglowodorów i minerałów."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/UE-zatwierdzila-kolejne-sankcje-wobec-Krymu-1183/
    ---
    - aż odruchowo sprawdziłem czy mi Unia numeru obozowego nie wytatuowała
  • @szczurobronny 13:11:02
    spisek jak spisek, wzajemne zależności garstki osób wpływowych, taka zachodnia ośmiornica
  • @szczurobronny 13:11:02
    "Wzrok na wschód, marsz na zachód.
    Kraj, który zaczął negocjować przystąpienie do Unii Europejskiej, jest jednocześnie najważniejszym partnerem Rosji na kontynencie. Serbia staje przed poważnym wyborem swojej przyszłej drogi.

    Od stycznia 1014 r. Serbia jest oficjalnym kandydatem do Unii Europejskiej. Przewidywany na siedem lat proces negocjacyjny nie będzie w jej przypadku formalnością, bo mówimy o kraju z niewydajną, przestarzałą gospodarką i nieprzystającym do europejskich standardów ustawodawstwem. Każdy zgłaszający akces do UE kraj musiał się zmierzyć z koniecznością głębokich reform, więc zadanie wykonalne. W Serbii sytuacja jest trudniejsza, bo brakuje powszechnej zgody na związanie się z Unią. Z jednej strony ówczesny premier Ivica Daczić określił przyjęcie dokumentów otwierających drogę do starania się o członkostwo jako „najważniejsze od zakończenia II wojny światowej dla Serbii wydarzenie, które określa nowy strategiczny kierunek”, z drugiej – prorosyjska orientacja wśród obywateli i polityków najwyższych szczebli jest tak wyraźna, że momentami trudno zrozumieć, w co (i po co) Belgrad tak naprawdę chce grać z Brukselą..."
    http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/wzrok-na-wschod-marsz-na-zachod/
    ---
    - Serbowie powinni natychmiast usunąć prounijną V kolumnę, Unia chce z nich zrobić taką samą pchłę która gryzie Rosję jaką jest Polska, wcześniej ich ograbią żeby nie fikali tylko martwili się o spłaty krdytów
  • @szuwarek14 13:20:24
    "sankcje..."
    http://cs540100.vk.me/c625225/v625225484/e754/ACHmLLLTT4E.jpg
  • @szczurobronny 13:26:40
    "Moskwa skrytykowała plany dot. dostaw broni na Ukrainę.
    Rozmowy i plany dostaw broni na Ukrainę kolidują z celem osiągnięcia pokojowego zażegnania ukraińskiego kryzysu - oznajmił wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksiej Mieszkow.
    Według niego, wspólnota międzynarodowa powinna nie destabilizować sytuacji na Ukrainie, lecz sprzyjać pokojowemu rozwiązaniu, przeprowadzeniu reformy konstytucyjnej na Ukrainie, dialogowi między Kijowem i Południowym Wschodem.
    Wcześniej prezydent Bronisław Komorowski oznajmił, że Polska jest otwarta na rozmowy z władzami Ukrainy w kwestii prawdopodobnych dostaw broni."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/Moskwa-skrytykowala-plany-dot-dostaw-broni-na-Ukraine-5783/
    ---
    - a zarząd Polski zadowolony, zawsze trochę Polaków ubędzie, jeszcze za mało wyemigrowało i tylko irytują władze
  • @szczurobronny 13:31:10
    nic dziwnego, okupant przykręca śrubę
  • @szczurobronny 13:34:07
    od kacapa z M.
    "Szkola, gdzie chodzi moj syn, zebrala cala czezarowke pomocy dzieciam Donbassu. Dzisiaj wlasnie odjechala. Zebralismy im rozne rzeczy dla szkoly, od zeszytow po dlugopisy, konserwy i kasze. Jak nie my, to nikt im nie pomoze w czasie ludobojstwa rosjan na Donbasse ukrainskimi faszystami. "
  • @szuwarek14 13:39:22
    cd."Na polskiej rezymowej tubie propagandowej gazeta.pl nawet zrobili relacje z wystapienia Putina. Jak zwykle przeklamujac w tlumaczeniu prawie kazda jego wypowiedz. Albo wycinajac frazes z calego tak, ze sens wypowiedzi staje sie inny czy troche inny, jak kto woli. "
  • @szuwarek14 13:42:54
    cd."Bulgarija rozjechala polska rezymowa propagande i osobiscie propagandowce Kublika z propagandowej tuby GW. Wlasnie zapowiedziali w Sofii ze wydadza wszystkie zezwolenia na budowe Poludniowego Strumienia. "
  • @szczurobronny 13:53:35
    teraz mnie muli- blokuje
  • @szuwarek14 13:58:56
    a bo wszedłem na stronę niepoprawną politycznie, zamknąłem to odblokowało, cuda demokracji !
  • @szuwarek14 14:00:32
    "Budżet 2015: kosmiczne pieniądze zaklepane nocą.
    W 2015 r. dochody budżetu państwa mają wynieść 297 mld 252 mln 925 tys. zł, a wydatki 343 mld 332 mln 925 tys. zł, w efekcie deficyt nie powinien przekroczyć 46 mld 80 mln zł – przewiduje ustawa budżetowa. Za przyjęciem dokumentu głosowało 236 posłów, 205 było temu przeciwnych, a trzech wstrzymało się od głosu.
    W trakcie nocnej debaty Sejm przyjął też kilka poprawek, które w większości złożyli posłowie PO. Wśród nich znalazła się ta dotycząca przeniesienia 7,8 mln zł z wydatków na rodziny zastępcze, na wsparcie ośrodków adopcyjnych i pobytu dzieci cudzoziemców w pieczy zastępczej. [????!]
    Wbrew rekomendacji komisji finansów [ ???!] posłowie przyjęli też dwie poprawki dotyczące przekazania pieniędzy na Polską Agencję Kosmiczną, złożone przez SLD oraz PSL. Poprawka Sojuszu przewidywała przeznaczenie na ten cel 20 mln zł. Środki te miałyby pochodzić z rezerwy budżetowej Rady Ministrów (10 mln zł) oraz tzw. rezerwy na zmiany systemowe oraz niektóre zmiany organizacyjne, w tym nowe zadania (10 mln zł). Z kolei poprawka zaproponowana przez ludowców mówiła o zmniejszeniu o 10 mln zł wydatków jednostek budżetowych. Obie te poprawki zostały wcześniej negatywnie zaopiniowane przez komisję finansów. Przewodnicząca komisji Krystyna Skowrońska (PO) przed głosowaniem poprawki PSL prosiła wiceminister finansów o przedstawienie stanowiska rządu nt. tych poprawek. Majszczyk potwierdziła, żezgodnie z obowiązującym prawem, które niedawno weszło w życie, do czasu rozpoczęcia pracy Agencji, jej finansowanie zapewnia Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
    Minister odniósł się do przyjętej przez Sejm poprawki PO i PSL przewidującej przekazanie dodatkowych 16 mln zł na Muzeum Jana Pawła II w Świątyni Opatrzności Bożej. Zaznaczył, że taka była wola posłów koalicji. [???!]..."
    -no to jest zapewnione finansowanie ukraińskich dzieci, jest także zapewnione finansowanie czeskich dzieci i dzieci z innych krajów Unii które mają w programie nauczania wiedzę o kosmosie. Polska tylko składki płaci na programy kosmiczne, tryb kształcenia i i badań naukowych nie istnieje ale walniemy se laboratoria i będziemy cudze dzieci zapraszać na nauki do taniej Polski, nie bez znaczenia koryta dla rodzin polskich koryciarzy dla Polski nic, wiec kolejna robota " na wymuszkę"
    - jak komisja finansów coś mówi to poseł zleceniobiorca od koncernów ma siedzieć cicho i przytakiwać, jeśli jest odwrotnie to jest to patologia polityczna
    - Muzeum Jana Pawła II w Świątyni Opatrzności Bożej, niech duch jahwizmu będzie z nami z ukraińskim patronem
  • @szuwarek14 14:09:48
    "Putin pierwszy eksperymentalny turysta z Rosji"
    http://cs540100.vk.me/c622516/v622516352/dc8e/8Fp4G-vbfqg.jpg
  • @szuwarek14 14:14:38
    "USA wydadzą 60 mln dolarów na rozwój mediów w Rosji.
    Ustawa w sprawie kolejnych sankcji wobec Rosji, podpisana przez prezydenta USA Baracka Obamę, przewiduje także przeznaczenie finansów na „rozwój demokracji, wsparcie instytutów społeczeństwa obywatelskiego i niezależnych mediów a także zapewnienie wolnego dostępu do internetu na terytorium Rosji” - podaje Russia Today.
    Dokument, umieszczony na stronie Kongresu USA, przewiduje przeznaczenie na te cele 20 mln dolarów rocznie w ciągu trzech lat - w latach 2016-2018."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/USA-wydadza-60-mln-dolarow-na-rozwoj-mediow-w-Rosji-9102/
    ---
    - USA funduje Rosji Pochanke, Miecugowa i Kuźniara ?
  • @szuwarek14 14:14:38
    "Zabawy w nacjonalizm: czego uczy historia?
    Choroba rozwojowa czy poszukiwanie identyfikacji narodowej? Na Ukrainie politycy już od dawna celowo i metodycznie zmieniają historię. Po objęciu władzy przez Juszczenkę w podręcznikach pojawiła się teza, że Ukraińcy są najstarszym narodem na świecie, od którego wywodzą się wszystkie inne narody.
    Doszło nawet do sensacji: znaleziono ukraińskich przodków Jezusa Chrystusa. Ale wszystko to można uznać za śmieszne absurdy, gdyby nie fakt, że właśnie w tamtym czasie bandyci z UPA, na sumieniach których jest tysiące ofiar – Bandera i Szuchewycz - zostali bohaterami narodowymi. Obecnie ich zwolennicy zasiadają w Radzie Najwyższej.
    W 2014 roku na Ukrainie planowano uczcić 70. rocznicę wyzwolenia kraju spod okupacji faszystowskiej. W trakcie zaciętych walk zginęło wówczas około trzech milionów żołnierzy Armii Czerwonej – Ukraińców, Rosjan, Białorusinów, Gruzinów i przedstawiciele innych narodowości. Walczyli oni ramię w ramię.
    W ciągu roku zamierzano przypomnieć najważniejsze bitwy, wyemitować specjalne medale i monety. Jednak obecne władze sprowadziły te uroczystości do minimum, ograniczając się do złożenia wieńców na Grobie Nieznanego Żołnierza w Kijowie i do warty honorowej w miejscowości Babi Jar, gdzie faszyści masowo mordowali cywilów. Komisji państwowa ds. telewizji i radia Ukrainy zaleciła rezygnację z określenia „wyzwolenie” w trakcie naświetlania tamtych wydarzeń. Kijowskie władze uważają bowiem, że w 1944 roku Ukraina nie została wyzwolona. Wobec tego, ich zdaniem, bardziej właściwe jest stosowanie terminu „wygnanie”.
    To zaledwie jeden z przykładów rewidowania wyników drugiej wojny światowej. Podobne próby były podejmowane w ostatnich latach na Ukrainie, – podkreśla dyrektor Centrum ds. Koniunktury Strategicznej Iwan Konowałow:
    To najbardziej niebezpieczna rzecz, która mogła się wydarzyć. Okazuje się, że zarówno żołnierze radzieccy, jak i amerykańscy, brytyjscy, polscy i wielu innych walczyli i ginęli za coś innego, a zwycięstwa nad faszyzmem nie było. Jeśli obecnie kijowskie władze usiłują przedstawić jako jedną ze stron konfliktu banderowskie bandy, które kolaborowały z faszystami, wykonywały ich rozkazy, to zrównują faszystów z tymi, którzy ich pokonali.
    Główne niebezpieczeństwo, wynikające z takiego podejścia, polega na tym, że historia jest wykorzystywana nie w celu uzmysłowienia sobie przeszłości, lecz dla rozstrzygania bieżących zadań politycznych, - powiedział historyk Aleksander Diukow, dyrektor Fundacji „Pamięć historyczna”:
    Różne interpretowanie wydarzeń historycznych stanowi cechę nauk historycznych, nie ma w tym nic nagannego. Inna sprawa, że w pewnych przypadkach powstają sytuacje, kiedy różnice w traktowaniu wydarzeń, o których dyskutują historycy, są wykorzystywane do rozstrzygania zadań politycznych. Właśnie widzimy to na Ukrainie i to od dość dawna. Chodzi o to, że władze Ukrainy jeszcze za czasów Juszczenki stawiały przed sobą zadanie przeformatowania świadomości narodowej Ukraińców.
    Owoce tej polityki zbierane są na Ukrainie. W Radzie Najwyższej zasiadają dowódcy batalionów pacyfikacyjnych, którzy pod czarno-czerwonymi flagami ukraińskich nacjonalistów wojowali w Donbasie. Prezydent Poroszenko wydał dekret, w którym 14 października – datę utworzenia Ukraińskiej Armii Powstańczej UPA – uznano za oficjalne święto. Z kolej hasło UPA – „Chwała Ukrainie, chwała bohaterom” - stało się oficjalnym powitaniem."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/Zabawy-w-nacjonalizm-czego-uczy-historia-4224/
  • @szuwarek14 14:16:56
    " Nie, tylko Wiatskij Kwas"
    http://cs624129.vk.me/v624129092/10ff2/wxAzYCiJ_Mo.jpg
  • @nana 15:02:18
    cześć nana, co racja to racja, dobry tekst !
  • @nana 15:02:18
    "W ciałach pasażerów malezyjskiego Boeinga wykryto elementy rakiet.
    W ciałach pasażerów malezyjskiego Boeinga 777 linii lotniczych Malaysia Airlines, wykryto elementy, które prawdopodobnie są częściami rakiet - poinformował szef Głównego Zarządu Śledczego Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Wasilij Wowk.
    Według niego, resort nie wyklucza, że malezyjski samolot mógł zostać zestrzelony z powietrza.
    SBU ma nadzieję, że śledztwo w sprawie katastrofy samolotu zostanie zakończone w 2015 roku."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_19/W-cialach-pasazerow-malezyjskiego-Boeinga-wykryto-elementy-rakiet-4221/
  • @szuwarek14 15:12:09
    "Rosja, - styczeń 2015
    - dlaczego zgodziliśmy się na to ?
    - żeby chociaż głowa była w cieple "

    http://cs540100.vk.me/c622524/v622524553/100ca/Zkfz26cr3Gs.jpg
  • @szuwarek14 15:18:04
    "Prowokacje - od "walki klas" do "wojny z terrorem"
    Prowokacje manipulowane przez komunistów żydowskich począwszy od hasła "walki klas" do dzisiejszego sloganu "wojny z terrorem" wymyślonego przez neokonserwatystow- syjonistów, czyli trockistów nawróconych na syjonizm, maja wiele ze sobą wspólnego. Obydwa te slogany maja te wspólną cechę, ze są ogólnikami i brak im jednoznacznego określenia przeciwników. Słowa takie jak dawniej "burżuj" a teraz "terrorysta " są określeniami propagandowymi.

    W czasie "czerwonego terroru" Lenina i Trockiego, wymyślili oni pojecie "burżuazji wiejskiej," żeby uzasadniać "walkę klas" na wsi i doprowadzić do masowych mordów wśród ludności wiejskiej. Żydzi bardzo się przyczynili do ludobojstw dwudziestego wieku, w którym to wieku sto osiemdziesiąt milionów ludzi zostało zamordowanych, głównie za pomocą "socjalistycznego terroru" tak komunistów, jak i narodowych socjalistów (nazistów). Ciekawe jest ze Daniel Cohn-Bendit w książce "Der Grosse Basar" napisał ze Trocki "był wcieleniem talmudycznego Żyda."

    Żydzi i masoni zorganizowali wcześniej finansowanie rewolucji francuskiej przez Anglie. Wykorzystali oni chęć zemsty rządu w Londynie, za pomoc Francuzów w oderwaniu się od Anglii kolonii amerykańskich. Historycy nazywają pieniądze użyte do finansowania rewolucji francuskiej "Pitt's gold" (Zloto Pitt'a) od nazwiska premiera brytyjskiego tamtych czasów. Żydzi starają się zatuszować te sprawę, jak również wkład Żydów w finansowanie Lenina przez rząd w Berlinie. Wtedy od początku żydowską rewolucje bolszewicka w Rosji finansował rząd niemiecki. Było to w ramach planu likwidacji wschodniego frontu w czasie Pierwszej Wojny Światowej. Architektem tej polityki Berlina był Aleksander Helphand, handlarz bronią i kochanek Róży Luksemburg. Otrzymał on nieograniczone fundusze ze skarbu niemieckiego po to, żeby z kliki konspiratorów uczynić potęgę rewolucyjną w Rosji.

    Lenin był zwerbowany w Szwajcarii jako główny agent niemiecki. Rosyjskie ministerstwo sprawiediwosci, przy rzadzie A. F. Kierenskiego, uznało Lenina, 18, lipca, 1917go roku, za zdrajcę i ogłosiło dowody które świadczyły, ze na akcje dywersyjna Lenina niemiecki rząd wydal kolosalne sumy (równowartość dziesięciu ton złota). Leon Trocki (Lejba Bronstein) w czasie procesu sądowego został zaś aresztowany.

    Helphand umarł jako najbogatszy człowiek w Niemczech 12go grudnia, 1924tego roku i pozostawił po sobie pałac w WannSee, gdzie w 1942im roku, z końcem stycznia, urzędnicy niemieccy dowiedzieli się o decyzji ludobójstwa wszystkich Żydów pod niemiecką okupacja. Rząd w Berlinie powziął decyzje "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej" po przegraniu bitwy pod Moskwa.

    Ciekawe są poglądy pisarzy żydowskich z lat 1920tych na wkład Żydów w rewolucje bolszewicka cytowane przez E. Michael Jones w artykule pod tytulem "W zwierciadle" ("Through the Looking Glass") w pismie Culture Wars ze stycznia 2005. Tak wiec w 1921 roku A. Sachs napisał ze "Żydowski bolszewizm udowodnił światu ze Żydzi nie za zdegenerowana rasa." Juz w 1919 roku Jacob Toury napisał w artykule pod tytułem "Żydowski rewolucjonista" ze "wielki udział Żydów we współczesnym ruchu rewolucyjnym jest faktem." Isaak Baszewis Singer twierdził ze "w Warszawie prawie wszyscy komuniści byli Żydami."

    Udział Żydów w komunistycznych rewolucjach w Rosji, na Węgrzech jak i w Bawarii był przyczyna wzrostu antysemityzmu na świecie. Fałszywa propaganda pisarzy żydowskich, takich jak Daniel Goldhagen czy Philip Ross, twierdzi "ze antysemityzm nie ma nic wspólnego z zachowaniem się Żydów." Naturalnie pisarze ci popierają "wojnę z terrorem."

    Książka Philipa Roth'a "Konspiracja przeciw Ameryce" ("The Plot Against America," 2004) jest tekstem zafałszowanych wspomnień, w których osoba bohatera amerykańskiego, loltnika Charles'a Lindberga jest fikcyjnie opisana jako "nazistowski prezydent USA" niby to wybrany w 1940stym roku. Roth stworzył swoja fałszywą wersje postaci Lindberg'a dając wyraz żydowskiej paranoi i urazów od wieków pielęgnowanych przez Żydów. Chora fantazja Roth'a mówi dużo o żydowskiej mentalności i przesądach samego autora. Smutne jest ze dziś treść książki Roth'a umacnia żydowską propagandę w Ameryce za pomocą fikcji. Lindberg byl nie tylko amerykańskim pionierem lotnictwa i wiekim patriotą. Również był on człowiekiem bardzo sumiennym, odważnym, wysoce inteligentnym i wyjątkowo sprawiedliwym, dodatkowo ciężko doświadczonym przez los.

    Książka Roth'a jest czescia propagandy o "wyjątkowych i wyłącznych" cierpieniach żydowskich, za które to cierpiana, wszyscy nie-Zydzi, maja Żydom wynagradzać wszędzie na świecie a zwłaszcza podczas obecnie toczącej się "wojny z terrorem." Przykrym i typowym zdarzeniem w Ameryce jest, na przykład fakt, ze zamiast wytoczyć sprawę o zniesławienie jej ojca, rodzona córka Lindberga przeprosiła Żydów za to, ze jej ojciec kiedyś krytykował działalność polityczna niektórych współczesnych mu Żydów.

    Johannes Rogalla von Bieberstein opublikował w Niemczech książkę pod tytułem "Bolszewizm Żydowski:" Mit i Rzeczywistość ("Judischer Bolschewismus": Mythos und Realitaet). Książka ta jak i książka Aleksandra Solzenicyna "Dwieście Lat Razem" nie została jak dotąd przetłumaczona na język angielski, ponieważ wydawnictwa i księgarnie są w Ameryce zdominowane przez Żydów. Książka "Bolszewizm Żydowski" dokumentuje "fakt ze bolszewizm był fenomenem żydowskim i ze bolszewizm wywołał na świecie duży wzrost antysemityzmu." Bolszewizm był jednym z głównych powodów ze Hitler doszedł do władzy w Niemczech i udało mu się przekonać Niemców ze " Żydzi i bolszewicy to jedno i to samo." Juz w 1904tym roku syjonista niemiecki Franz Openheimer powiedział ze "nie ma nic bardziej oczywistego, niż fakt ze współcześni mu Żydzi wschodnio-europejscy są urodzonymi rewolucjonistami."

    W USA Bush został wybrany ponownie dzięki glosom fundamentalistów protestanckich, którzy wierzą ze koniecznym warunkiem powrotu Chrystusa na ziemie jest zwycięstwo Izraela nad Arabami. Według badań socjologicznych do zwycięstwa Busha w wyborach bardzo przyczynił się fakt ze wyraził się on krytycznie o ślubach homoseksualistów. Wielu Amerykanów wierzy w "wojnę z terrorem" i ze w tej wojnie Bush dobrze ich broni. Natomiast jest rzeczą ciekawa ze Departament Stanu w USA nie uznaje aktów rządów i państw w kategorii "terroryzmu," podczas gdy propaganda neokonserwatystow jest pełna wypowiedzi o "terrorystycznych państwach" ("terrorist states"). Wielokrotnie prezydent George Bush i wiceprezydent Dick Cheney mówią o "terrorystycznych państwach."

    "Wojna z terrorem" jest oczywistym nonsensem jeżeli celem tej wojny jest zwycięstwo. Natomiast jeżeli slogan ten ma służyć jako pretekst do rozmaitych wojen i inwazji planowanych przez neokonserwatystow-syjonistow, to do takich celów używanie prowokacyjnego sloganu "wojny z terrorem" jest zrozumiale. Niestety prowokacje radykałów żydowskich, które zaczęli od "walki klas" jeszcze w dziewiętnastym stuleciu, teraz maja ciąg dalszy w dzisiejszej "wojnie z terrorem." Thomas Friedman, Zyd-syjonista, analityk polityki zagranicznej USA, powiedział niedawno w wywiadzie telewizyjnym ze "obecna sytuacja w Iraku jest pierwszym stadium w ‘wojnie stuletniej,' za pomocą której to wojny, cały Bliski Wschód będzie zdemokratyzowany" zgodnie z planami neokonserwatystow-syjonistow. W ten sposób krwawe prowokacje żydowskie, które zaczęły się w 19tym wieku od "walki klas" są dziś kontynuowane w ramach "wojny z terrorem."
    http://www.pogonowski.com/display_pl.php?textid=102
  • @szuwarek14 15:27:24
    "Przywódca Korei Północnej został zaproszony do Moskwy.
    Rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow potwierdził informacje o zaproszeniu północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una na moskiewskie obchody 70. rocznicy zwycięstwa w II wojnie światowej.
    „Zostało mu wysłane zaproszenie” - poinformował on.
    Wcześniej poinformowały o tym południowokoreańskie media. Według nich, tym sposobem Pjongjang próbuje przezwyciężyć międzynarodową izolację."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_19/Przywodca-Korei-Polnocnej-zostal-zaproszony-do-Moskwy-0829/
  • @szuwarek14 15:32:06
    " Do Kijowa przybył niebezpieczny transport z Polski"
    Z Polski na Ukrainę przybył tajny ładunek który może zagrażać Noworosji.
    Według "Ruskiej Wiosny " 18.12 ok. 20 pod pozorem pomocy humanitarnej przybył nieznany ładunek z Polski.
    W konwoju było 40-50 wozów strażackich na światłach, oznakowane były polskimi symbolami. Konwój eskortowała ukraińska policja.
    Mówiło się o polskiej pomocy dla Donbasu jednak ta "pomoc" budzi kontrowersje. Polska oficjalnie nie poinformowała o takim ładunku.
    Są podawane różne liczby jeśli chodzi o wielkość konwoju. Jednak ani DNR ani ŁNR nie wiedzą nic o żadnej pomocy, o ile to pomoc ma być.
    Mówimy o terenach kontrolowanych przez armię ukraińską.
    Należy przypomnieć że im nie odebrano emerytur i świadczeń więc oni na tym obszarze nie mają głodu.
    "Ruska Wiosna " poddaje w wątpliwość że o towary dla ludności chodzi.
    Są informacje że transport poszedł nie na Doniecka na Charków. Wszystko jest dziwaczne. Nie ma gwarancji że to nie pomoc dla ukraińskiej armii.
    Czy w takim razie transport tego co jedzie z Polski można uznać za niebezpieczny ?!"
    http://www.newsli.ru/news/ussr/proisshestviya/11824
  • @szuwarek14 15:51:05
    "Godność - hańba "

    http://cs540100.vk.me/c7007/v7007834/19acc/jGCDjLffDco.jpg
  • @szuwarek14 15:54:37
    "Raport NATO: jakiś inny Afganistan.
    Strona rosyjska osiągnęła w końcu to, że eksperci NATO przedstawili nareszcie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ raport końcowy na temat wyników trwającej 13 lat misji Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa w Afganistanie – ISAF.
    Wojska koalicji działały, jak wiadomo, pod auspicjami Paktu Północnoatlantyckiego. Oczywiste jest, że w sprawozdaniu położono naciski w pierwszej kolejności na sukcesy. Ale, jak oświadczył stały przedstawiciel Federacji Rosyjskiej przy ONZ Witalij Czurkin, w trakcie omawiania dokumentu stwierdzono, że nie odzwierciedla on realnej sytuacji w kraju i pomija milczeniem mające kluczowe znaczenie problemy Afganistanu.
    „Siły ISAF wykonały swoje zadanie, w tym także w drodze udzielania wszechstronnego wsparcia dla afgańskich instytucji bezpieczeństwa, – czytamy w raporcie. - Między innymi obecnie Afganistan ma poważną bazę do budowania bezpiecznej przyszłości”. Według autorów dokumentu, przedstawiciele międzynarodowego kontyngentu zajmowali się szkoleniem i instruowaniem jednostek narodowej armii i policji, udzielaniem wsparcia logistycznego w celu umacniania potencjału, pomocy w zapewnianiu kontroli cywilnej nad afgańskimi siłami bezpieczeństwa, w rozwoju ich zdolności do działania zgodnie z nadrzędnością prawa i poszanowaniem praw człowieka, a także w walce z handlem narkotykami.
    Sekretarz generalny Paktu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg, który uczestniczył w spotkaniu byłych i obecnych przedstawicieli dowództwa kontyngentów narodowych sił ISAF, także nie szczędził pięknych słów. Według niego, siły „największej w historii koalicji na rzecz pokoju i stabilności” potrafiły wyeliminować „cichą przystań” światowego terroryzmu, uczynić Afganistan silniejszym, a życie własnych narodów bardziej bezpiecznym. Gwoli sprawiedliwości trzeba zaznaczyć, że w sprawozdaniu NATO uznano konieczność podejmowania dalszych wysiłków w celu utworzenia „stabilnych i w pełni samodzielnych”, według autorów dokumentu, sił bezpieczeństwa narodowego, doskonalenia systemu ich wyposażenia technicznego i zarządzania finansowego.
    Jednocześnie, jak już wspominano, stały przedstawiciel Federacji Rosyjskiej przy ONZ Witalij Czurkin w trakcie omawiania raportu zrobił wiele dość ostrych uwag. W tym bardzo krótkim, jego zdaniem, dokumencie „zdecydowanie brakuje”, na przykład, analizy stanu rzeczy w sferze bezpieczeństwa, co właściwie stanowiło podstawę mandatu ONZ. W trakcie lektury sprawozdania, „niezorientowany czytelnik” może odnieść wrażenie, że mandat został wykonany w pełnym zakresie, a podstawowe problemy zostały rozstrzygnięte. Ale jedna tylko statystyka (liczba cywili i funkcjonariuszy afgańskich policji i armii, którzy zginęli od początku tego roku w Afganistanie z rąk bojówkarzy o 20 procent przewyższa wskaźnik z poprzedniego roku), przytoczona przez stałego przedstawiciela Federacji Rosyjskiej przy ONZ, przeczy temu.
    Rosyjski dyplomata zwrócił także uwagę na jeszcze jedną lukę w dokumencie – pominięcie milczeniem sytuacji w zakresie produkcji i handlu narkotykami. Tego problemu nie rozstrzygnięto. Z danych, znajdujących się w posiadaniu Czurkina, wynika, że powierzchnia upraw maku na opium w Hindukuszu zwiększyła się o 7 procent, przeciętne wskaźniki plonów wzrosły o 9 procent, a w regionach południowych o 27 procent.
    W trakcie podsumowywania wyników 13 lat stacjonowania sił koalicji w Hindukuszu, eksperci w pierwszej kolejności nawiązali do strat w ludziach, które po stronie ISAF, jak wynika ze sprawozdania NATO, wynosiły 2729 zabitych i prawie 32 000 rannych. W raporcie nie uwzględniono strat podczas amerykańsko-brytyjskiej operacji pod kryptonimem „Niezłomna wolność” – „Enduring Freedom” – od której właściwie rozpoczęła się inwazja wojsk zachodnich na Afganistan we wrześniu 2001 roku. W sumie zginęło 3500 osób. Ale jeśli straty wśród żołnierzy na polu walk są nieuniknione, to ofiary wśród cywilów, dla których obcy żołnierze mieli zaprowadzić spokój i wytępić terrorystów, wahają się w granicach od 20 do 40 tysięcy.
    Natomiast same Stany Zjednoczone, które wypowiedziały w 2001 roku wojnę terroryzmowi, straciły w Hindukuszu 2210 żołnierzy. Dziś można stwierdzić, że koncepcja budowy państwowości w Afganistanie na gruncie sił zbrojnych poniosła fiasko. Szef Centrum Prognozowania Wojskowego Anatolij Cyganok zwrócił uwagę na podwójny charakter polityki realizowanej przez Stany Zjednoczone w Hindukuszu:
    Ostatnio przede wszystkim zwalczano Taliban. Następnie zajęto się bojownikami i biznesem narkotykowym. Można to łatwo wyjaśnić. Należało rozstrzygnąć podstawowy problem polegający na wycofaniu swoich wojsk z Afganistanu. Dlatego raport NATO jest bardzo obłudny. Nie można mówić, że odzwierciedla on realną sytuację."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/Raport-NATO-jakis-inny-Afganistan-2608/
  • @szuwarek14 15:57:09
    http://cs540100.vk.me/c623923/v623923260/f06b/WZg5KICyOnM.jpg
  • @szuwarek14 15:59:36
    "Rosja - Europa: co dalej?
    Stosunki między Rosją i Europą znajdują się w stanie kryzysu. Jego przyczyny są o wiele głębsze, niż sytuacja na Ukrainie. Rosja i Europa – dzięki staraniom Stanów Zjednoczonych - nie potrafiły zbudować wspólnej przestrzeni od Lizbony do Władywostoku.
    Fakt pozostaje faktem. Europa nie jest zdolna do prowadzenia samodzielnej polityki. Nie posiada własnych możliwości - a może i chęci - zwłaszcza w sferze woskowo-politycznej. Kryzys w stosunkach Rosji z Unią Europejską przyjmuje zaskakujące kształty. Z kolei rozszerzanie się NATO na Wschodu jedynie dolewa oliwy do ognia. Daje się we znaki również brak jedności politycznej w samej Europie.
    Brytyjska polityka jest barometrem w relacjach euroatlantyckich. Waszyngton opiera się na Londynie, który wyznacza dalej kierunek polityki. Obecnie Londyn występuje przeważnie w roli „krytyka europejskiego”.
    Strategia NATO tradycyjnie opiera się na amerykańskiej wizji. Bez Stanów Zjednoczonych ten blok wojskowy nie mógłby istnieć. W warunkach trudnej sytuacji finansowej i gospodarczej Europa z coraz większymi oporami przeznacza środki na obronę. Ale musi to robić. Partner za oceanem nie pozwala się relaksować. Wydał Brukseli dokładne wytyczne odnośnie „zarzucenia” Moskwy sankcjami za przyłączenie Krymu i za jej stanowisko w sprawie Ukrainy, – powiedział kierownik wydziału do spraw bezpieczeństwa europejskiego Instytutu Europy Rosyjskiej Akademii Nauk Dmitrij Daniłow:
    Przyłączenie Krymu i Sewastopola do Rosji od samego początku zostało uznane przez naszych zachodnich partnerów – a jednocześnie oponentów – za „rosyjską agresję”, „aneksję”, „zbrojną agresję”. W tych warunkach wszystkie sankcje wynikają właśnie z tego założenia. Rosja nigdy nie zrezygnuje z Krymu i Sewastopola. W tym przypadku Europa i Stany Zjednoczone wpadają w pułapkę własnej logiki sankcji. Ich wprowadzenie jest krokiem dość problematycznym, lecz możliwym. Natomiast wycofanie się z nich jest bardzo mało prawdopodobne w nadającej się do przewidzenia przyszłości, ponieważ do tego potrzebne będzie uznanie Krymu i Sewastopolu jako podmiotu FR, na co Zachód się nie zgodzi.
    Osiągnięcie porozumień mińskich zbiegło się w czasie z wprowadzeniem przez Unię Europejską trzeciego pakietu sankcji przeciwko Rosji i z rundą negocjacji w sprawie stowarzyszenia Europy z Ukrainą. Czy oznacza to, że wcale nie chodzi tu o Ukrainę? Szef sektora problemów bezpieczeństwa regionalnego Centrum Badań Obronnych Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych Siergiej Jermakow powiedział:
    Do rozluźnienia stosunków doszło nie na tle konfrontacji wojskowo-politycznej czy sprzeczności w relacjach z Europą, lecz na tle zagadnień natury gospodarczej, które dałoby się przecież rozstrzygnąć środkami pokojowymi. Ponadto z Europą prowadzono ciągły dialog odnośnie harmonizacji stosunków, czyli tzw. przez Europejczyków rozszerzonym stowarzyszeniem handlu europejskiego. U nas jest to Unia Celna i Unia Euroazjatycka. Ale zamiast harmonizacji mamy to, co mamy.
    Sankcje zmieniają logikę stosunków strategicznych między Rosją a Unią Europejską. Co będzie dalej? Czas pokaże. Ale na razie dzięki wysiłkom Waszyngtonu rozłam może przekształcić się w prawdziwą przepaść.
    Dowódca sił NATO w Europie Philip M. Breedlove zwrócił się do Pentagonu o dodatkowe wojska i broń rzekomo w związku z ciągłym zagrożeniem ze strony Rosji. Natomiast szef Pentagonu Hagel niedawno stwierdził całkiem poważnie, że Rosja zbliża się ku granicom NATO.
    Oczywiste jest, że z taką Europą Rosji w najbliższej przyszłości nie uda się nawiązać dialogu."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/Rosja-Europa-co-dalej-1375/
  • @szuwarek14 16:02:04
    "Satanistyczne materiały edukacyjne w szkołach.
    Członkowie The Satanic Temple (Świątynia Szatana) rozpowszechniają materiały promujące satanizm w szkołach na Florydzie, po tym jak lokalny sąd zezwolił organizacjom ateistycznym na udostępnianie swoich materiałów. O szokującym wydarzeniu piszą media na całym świecie, m.in. „Huffington Post”, „Washington Post”, rosyjska stacja RT i Gazeta.pl.
    Sataniści i ateiści z Florydy, udostępniają uczniom broszury zatytułowane „Wielka Księga Zabaw dla Dzieci Szatana” („The Satanic Children’s Big Book of Activities”). Uczniowie znajdą w niej kolorowanki i rebusy o tematyce satanistycznej.
    W 9 stronicowej książeczce dla dzieci rozpowszechnianej w szkołach przez Świątynie Szatana znajdują się kolorowanki nauczające dzieci: rysowania pentagramu poprzez łączenie kropeczek , czy odgadywanie tajemniczego hasła, którym jest zwrot: „niech będzie błogosławiony Szatan”
    Książeczkę można zobaczyć klikając TUTAJ.
    „Wszystkie dzieci w tych szkołach dobrze znają religię chrześcijańską i jej Biblię. To może być ich pierwszy kontakt z rzeczywistymi praktykami satanizmu. Uważamy, że wielu uczniów będzie zainteresowanych tym, co mamy do zaoferowania” – oświadczył Lucien Greaves, rzecznik The Satanic Temple.
    Jak czytamy w oświadczeniu na stronie „Satanic Temple”, poza kolorowankami „wśród udostępnianych materiałów mają się znaleźć ulotki związane z dogmatami organizacji, filozofią i praktykami satanizmu, a także informacje o prawie do praktykowania satanizmu w szkołach”.
    Celem The Satanic Temple jest promocja sekularyzmu i ateizmu, o czym organizacja ta pisze m.in. na swojej stronie internetowej. Na początku roku organizacja zasłynęła z planów postawienia w Oklahomie pomnika Szatana w odpowiedzi na monument Dziesięciorga Przykazań, jaki powstał z inicjatywy republikańskiego polityka.
    Przed budynkiem Kapitolu w Oklahoma znajduje się obecnie kamienna tablica z wyrytymi w kamieniu 10. przykazaniami, zarówno ateiści jak sataniści w imię równouprawnienia domagają się usunięcia tablicy lub zezwolenia na postawienie ponad 2 metrowego kamiennego posągu Bafometa siedzącego na tronie. Pomimo że tablica została już zniszczona przez wandali (satanistów), Świątynia Szatana wciąż domaga się prawa do postawienia monumentu Bafometa. Projekt wzbudza wiele kontrowersji i był szeroko komentowany w amerykańskich mediach.
    Jak podkreśla w oświadczeniu Greaves, członkowie Świątyni sami nie wpadliby na pomysł promocji satanizmu w szkołach, gdyby wcześniej kuratorium nie pozwoliło na rozpowszechnianie Biblii i religijnych broszur: „Wierzymy bowiem, że konstytucyjne wartości naszego kraju są lepiej pielęgnowane, jeśli zachowuje się rozdział państwa od Kościoła.Jeśli jednak rady szkół publicznych pozwalają na dystrybucję pełnych wydań Biblii i innych religijnych materiałów uczniom w hrabstwie Orange na Florydzie, uważamy za naszą powinność, aby zapewnić tym uczniom dostęp do zróżnicowanych opinii religijnych. Nie możemy stać bezczynnie, kiedy głos jednej religii dominuje dialog i wprowadza propagandę wśród młodzieży” – argumentował Greaves.
    W zeszłym miesiącu sąd na Florydzie zadecydował, że jeśli okręg szkolny w tym hrabstwie zezwala organizacjom chrześcijańskim na rozpowszechnianie w szkołach Biblii i innych materiałów o charakterze religijnym, takie same prawa muszą przysługiwać także grupom ateistycznym.
    Wcześniej David Williamson z organizacji Central Florida Free Thought Community pozwał dystrykt za brak zgody na udostępnienie szkołom niechrześcijańskich materiałów o takich tytułach, jak „Jezus nie żyje” czy „Dlaczego nie jestem muzułmaninem”. Sędzia oddalił rozprawę po tym, jak kuratorium wydało zgodę na dystrybucję materiałów.
    W roku ubiegłym organizacja The Satanic Temple starała się ustawić instalację satanistyczną w rządowym budynków Kapitolu na Florydzie ale prośba została odrzucona. W tym roku organizacja otrzymała poparcie adwokatów skupionych w laickim stowarzyszeniu Americans United for the Separation of Church and State (Amerykańskie Zjednoczenie na rzecz Separacji Kościoła i Stanu). W imię wolności religijnej i równości w traktowaniu wierzących, wyznawcy Lucyfera otrzymali zgodę od władz stanowych na wystawienie w budynku Kapitolu Satanistycznej Szopki w dniach od 22 do 29 grudnia.
    W kwietniu „Wolna Polska” pisała o projekcie organizacji The Satanic Temple, który ma chronić dzieci przed karami fizycznymi. Świątynia Szatana domaga się prawa, zakazującego kary cielesnej. Organizacja stworzyła własną stronę internetową ProtectChildrenProject.com na której poszukuje wolontariuszy, zapewniając koszulki i ulotki na temat przemocy fizycznej i psychicznej w szkołach i FAQ dla studentów.
    Organizacja „chroniąca dzieci” stawia bilbordy na ulicach miast i rozdaje książki o działalności The Satanic Temple. Na tym jednak nie ograniczają się postulaty, organizacja domaga się także prawa aby dzieci mogły modlić się do Lucyfera.
    „Chcemy, aby dzieci wiedziały, że mają prawo modlić się do Lucyfera w szkole i że mogą dzielić się swoimi przekonaniami religijnymi z innymi” – powiedział Greaves."
    http://wolnemedia.net/wierzenia/satanistyczne-materialy-edukacyjne-w-szkolach/
    ---
    - im więcej grup wyznawców wszelakich tym łatwiej i taniej się rządzi, nie trzeba się wysilać na drut kolczasty, sami się pilnują i niewolą, potem wystarczy kupić ich wodza
  • @trojanka 15:10:31
    "bezczelne i opasłe koty z Odessy"
    http://cs540100.vk.me/c7007/v7007059/962d/YGea9xQF7fs.jpg

    http://cs540100.vk.me/c7007/v7007197/e34e/MgtzAtbi02c.jpg

    http://cs540100.vk.me/c7007/v7007197/e357/h_7qdlUKw40.jpg

    http://cs540100.vk.me/c7007/v7007440/ca94/skeuLETuQHI.jpg
  • @szuwarek14 16:17:52
    "MON chce poprawić zapisy o pobycie obcych wojsk w Polsce.
    Ministerstwo Obrony Narodowej zamierza zmienić przepisy dotyczące przebywania obcych wojsk na terenie naszego kraju. Ma to ułatwić procedury pobytu i poruszania się wojsk NATO po naszym terytorium. Przedstawiono informacje na temat roli wojska i służb cywilnych we wsparciu wojsk sojuszniczych na terenie Polski.
    Zmiany te wynikać mają z kryzysu ukraińskiego i wynikającej z niego zwiększonej obecności wojsk NATO w Polsce. W porównaniu z rokiem 2013 w Polsce siedmiokrotnie wzrosła liczba przemieszczeń sił zbrojnych obcych państw w naszym kraju, co według MON wymaga stosownych uregulowań prawnych.
    Uproszczone miałyby zostać przepisy umożliwiające obcym wojskom stacjonowanie w Polsce i przemieszczanie się po naszym terytorium. W chwili obecnej zgodę na trzymiesięczny pobyt obcych wojsk w Polsce wydaje szef MON a w razie przedłużenia pobytu – rząd. Ministerstwo chce by na dłuższy pobyt obcego wojska wystarczała zgoda samego ministra. Propozycja zmian w ustawie o stacjonowaniu obcych wojsk w Polsce miałaby zostać przedstawiona do końca pierwszego kwartału 2015 roku.
    W propozycji zmian mają znaleźć się także zapisy dotyczące wsparcia zagranicznych wojsk czyli zapewnienie zakwaterowania, wyżywienia oraz udostępniania poligonów za darmo. Kosztowałoby to resort obrony od 4 do 6 milionów złotych dla pięciu tysięcy obcych żołnierzy. O planowanych zmianach dziennikarzy poinformował zastępca szefa Sztabu Generalnego gen. bryg. Jan Dziedzic.
    Jak powiedział gen. Dziedzic zmiany te mają związek z postanowienia szczytu NATO w Newport na którym decydowano o utworzeniu sił wysokiej gotowości określonej na 2-4 dni. Państwo przyjmujące obce wojska musi więc szybko udzielić zgody na wstęp na jego terytorium i wielokrotne przekraczanie granicy. W Polsce wydanie takiego pozwolenia zajmuje do dwóch tygodni.
    Państwo-gospodarz zobowiązane jest do zapewnienia wszelkiej cywilnej i wojskowej pomocy w czasie pokoju, kryzysu i wojny.
    Tymczasem prezydent Polski Bronisław Komorowski wydał formalną zgodę na użycie Polskiego Kontyngentu Wojskowego ORLIK 6 w ramach NATO-wskiej misji nadzoru przestrzeni powietrznej nad Litwą, Łotwą i Estonią.
    Polska będzie patrolowała bałtyckie niebo od 22 grudnia do 15 maja. Polska wyśle do bazy wojskowej w Szawlach 4 myśliwce MiG – 29 i 120 żołnierzy. Polskę misja Air Policing będzie kosztowała 9 mln złotych (około 7,5 mln litów). Wspólnie z polskimi myśliwcami w Szawlach zostano rozlokowane myśliwce z Włoch. Natomiast w Polsce będą patrolowały hiszpańskie myśliwce. Oficjalnie Polacy zmianę przejmą 31 grudnia."
    http://wolnemedia.net/polityka/mon-chce-poprawic-zapisy-o-pobycie-obcych-wojsk-w-polsce/
    ---
    - Polacy nie mają już nic do gadania w ich kolonii nad Wisłą
  • @szuwarek14 16:22:24
    "Komorowski pod kloszem ochronnym?
    Duży kraj w środku Europy. Przesłuchanie prezydenta… zupełnie przemilczane!
    Czwartkowe wydarzenia na długi czas powinny zapaść w pamięć wszystkim, którzy interesują się tym, jak wygląda życie publiczne w naszym kraju. Otóż temat przesłuchania prezydenta (!) w sprawie, której on sam nazywa jako „godzącą w podstawy kraju” został niemal całkowicie przemilczany! Zacznijmy od tego, że na rozprawę, w której przesłuchiwano Bronisława Komorowskiego rozdawano dziennikarzom specjalne wejściówki. Niestety, wyselekcjonowanych dziennikarzy było zaledwie kilkunastu.
    To pierwsza bulwersująca sprawa. Druga, niemniej groźna: ekipom telewizyjnym pozwolono na nagrywanie i transmisję. Wszystkim oprócz Telewizji Republika. Dziennikarze tej stacji ratowali się więc nagrywaniem rozprawy… telefonem, z którego nagranie wrzucali w internet za pomocą streamu… Proszę uzmysłowić sobie, co się stało: w dużym, demokratycznym kraju w środku Europy jest przesłuchiwany prezydent. Tymczasem dziennikarze jedynej stacji telewizyjnej, która zamierzała relacjonować przebieg procesu, są zmuszani do użycia… telefonu. Standardy, doprawdy, rodem z Bangladeszu.
    Co ciekawe, tematu przesłuchania Komorowskiego nie podjęły żadne większe media. Stacje telewizyjne i portale, które potrafiły przeprowadzać relację na żywo z przejazdu Pendolino lub procesu Małej Madzi, zupełnie przemilczały (bądź wspomniały gdzieś na marginesie) o całej sprawie. Niewiarygodne? Nie w III RP… A proszę sobie tylko wyobrazić, jak wyglądałaby cała sprawa, gdyby dotyczyła Lecha Kaczyńskiego, a nie Bronisława Komorowskiego…
    Osobną kwestią była postawa sądu, który uchylał niemal połowę pytań skierowanych do Bronisława Komorowskiego. I tak w koalicji z mediami, dziennikarzami i sędziami można doprowadzić do ukręcenia głowy sprawie, która ma potencjał uderzyć w prezydenta bardzo mocno – ale wówczas zagrożona byłaby druga kadencja… Czy opozycji wystarczy siły i odwagi, by przebić się z całą sprawą do opinii publicznej?
    http://wolnemedia.net/media/komorowski-pod-kloszem-ochronnym/
  • @szuwarek14 16:22:24
    koty z Odessy
    http://cs619823.vk.me/v619823088/2103a/EfgGjMsw4NY.jpg

    http://cs619823.vk.me/v619823088/2106e/q_ujSdhhT94.jpg
  • @szuwarek14 16:24:57
    "Siły ukraińskie zwiększają obronę Mariupola"
    http://novorossia.su/ru/node/11247
    http://novorossia.su/sites/default/files/mariupol1_600_14.jpg
  • @szuwarek14 16:30:48
    W centrum Doniecka zatrzymano grupę dywersantów "
    http://novorossia.su/ru/node/11265
    http://novorossia.su/sites/default/files/pravyy_sektor_flag_600_6.jpg
  • @szuwarek14 16:32:49
    W Gorłowce naprawiono 18 budynków wielorodzinnych zniszczonych podczas działań wojennych. Remontuje się kolejne.
    http://novorossia.su/ru/node/11261
    http://novorossia.su/sites/default/files/gorlovka_600_0.jpg
  • @szuwarek14 16:38:41
    6 samochodów z Moskwy ruszyło ze świątecznymi prezentami dla dzieci z DNR i ŁNR.
    http://novorossia.su/ru/node/11259
    http://novorossia.su/sites/default/files/novogodnie_podarki_600_0.jpg
  • @szuwarek14 16:40:48
    Kaśka z "News Front" i Graham Phillips w gościnie u powstańców, z załącznikiem w kopercie

    http://www.youtube.com/watch?v=Do_-CAaRaZk
  • @szuwarek14 16:44:21
    "Osłabienie złotego związane jest z sytuacją w Rosji.
    Spadek kursu złotego do poziomu z 2012 roku w stosunku do euro i dolara związany jest z sytuacją w Rosji. Złoty dostał rykoszetem z powodu kursu rubla – powiedział starszy analityk firmy DMK Jerzy Maliszewski.
    Polska waluta nadal traci do dolara, euro i franka szwajcarskiego. Zgodnie z kursem Banku Centralnego Rosji, w piątek kurs złotego wynosił 3,43 zł za 1 dolara, 4,22 zł za euro i 3,5 zł za franka. To najwyższy kurs dolara od lipca 2012 roku.
    „To (spadek złotego – red.) jest związane między innymi z sytuacją w Rosji. Pewna grupa funduszy i banków zagranicznych straciła pieniądze, źle określając kierunek. Jeśli inwestorzy tracą na jednym rynku, to zamykają na wszelki wypadek część inwestycji w Polsce tylko dlatego, aby ograniczyć ryzyko swojego portfela”, - powiedział starszy analityk dla stacji telewizyjnej TVN24.
    „To nie zależy od tego, dobrze czy źle odnoszą się oni do naszego kraju. Dostaliśmy rykoszetem”, - dodał Maliszewski.
    Zgodnie z jego słowami, osłabienie złotego może być zjawiskiem tymczasowym. „Może to potrwać kilka dni. Jeśli złoty osłabnie do 4,30 za euro, to będzie ważny znak”, który prawdopodobnie będzie oznaczał, że kurs waluty narodowej będzie nadal spadał, - podsumował Maliszewski."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_19/Oslabienie-zlotego-zwiazane-jest-z-sytuacja-w-Rosji-4647/
  • @szuwarek14 16:46:09
    "Węgry krytykowane za „rasizm” i „naciski na media”
    Rada Europy postanowiła „zatroszczyć” się o stan demokracji na Węgrzech, w opublikowanym przez tę organizację raporcie skrytykowane zostały polityczne naciski na media oraz rasizm rzekomo występujący w tym kraju. Raport został napisany przez łotewskiego politologa i prawnika Nilsa Muižnieksa po jego lipcowej wizycie na Węgrzech.
    Muižnieks piastujący funkcję komisarza Rady Europy do spraw praw człowieka uznał, że „Węgry winny lepiej gwarantować wolność mediów, walczyć z endemiczną nietolerancją i dyskryminacją, a także zwiększyć ochronę praw człowieka i imigrantów”. Nie wyjaśnił on jednak czym takim jest „endemiczna nietolerancja”.
    Według raportu „studzący media efekt” występuje z powodu kar przewidzianych w węgierskim prawie i podatności mediów na polityczne naciski ze strony rady ds. mediów posiadającej szerokie uprawnienia w tym kraju. Aby zlikwidować te szkodliwe w opinii Rady Europy tendencje, raport proponuje „wzmocnienie niezależności organów regulacji mediów oraz depenalizację zniesławienia”.
    Muižnieks zaniepokoił się również „wzrostem rasizmu i nietolerancji” na Węgrzech, które mają godzić w Cyganów, Żydów, homoseksualistów, osoby ubiegające się o azyl i ubogich. Według komisarza te zjawiska nasilają się pomimo zaostrzenia prawa dotyczącego mowy nienawiści.
    Szczególne zaniepokojenie u Muižnieksia budzi Ruch na rzecz Lepszych Węgier (Jobbik) ze względu na ich „antysemicką retorykę i wrogie nastawienie do Romów” oraz związki z „organizacjami ekstremistycznymi”, czy też próby zakazu parady dewiantów „Gay Pride”.
    Raport pochyla się również nad losem uchodźców ubiegających się o azyl, którzy trafiają na Węgrzech do więzienia. W tym lecie 25% z nich trafiło za kraty. Dzieje się tak, ponieważ na Węgrzech przepisy prawne zakazują osobie o nieuregulowanej sytuacji ubiegać się o status bezpaństwowca."
    http://wolnemedia.net/media/wegry-krytykowane-za-rasizm-i-naciski-na-media/
  • @szuwarek14 16:51:03
    "Brytyjscy żołnierze znęcali się nad więźniami w Iraku.
    Maltretowanie więźniów podczas „zaszczepiania demokracji” w krajach na Bliskim Wschodzie nie jest domeną jedynie amerykańskich żołnierzy. Z raportu opublikowanego 17 grudnia br. wynika, że angielscy żołnierze zachowywali się w podobny sposób.
    Pochodzący z oficjalnego śledztwa raport ujawnił, że Brytyjczycy znęcali się nad dziewięcioma Irakijczykami, których pojmali w 2004 roku po stoczonej walce. Jeńcy byli przetrzymywani w obozie wojskowym Abu Naji. Sąd uznał jednak, że żołnierze nie są winni torturowania i zabijania więźniów, a oskarżanie ich o to uznał za bezpodstawne.
    Angielskim żołnierzom udowodniono zawiązywanie jeńcom oczu, pozbawianie ich snu oraz jedzenia oraz stosowanie gróźb, również podczas przesłuchań. Sędzia Thayne Forbes, który prowadził dochodzenie skrytykował także żołnierzy za „niesmaczne trofea”, czyli fotografie robione sobie wraz z jeńcami, często w uwłaczających ich godności pozach i sytuacjach.
    Nie udało się udowodnić żołnierzom żadnych drastyczniejszych form znęcania się nad ich ofiarami. Według Forbesa, oskarżenia o okaleczanie i zabijanie więźniów są „wyłącznie produktem świadomych kłamstw, nieokiełzanej spekulacji i głęboko zakorzenionej wrogości”.
    http://wolnemedia.net/prawo/brytyjscy-zolnierze-znecali-sie-nad-wiezniami-w-iraku/
    ---
    - ale odszkodowanie tradycyjnie zapłaci Polska
  • @szuwarek14 16:53:35
    żołnierze WSU znów ostrzelali powstańców na lotnisku
    http://novorossia.su/ru/node/11253
    http://novorossia.su/sites/default/files/kiborgi_600_6.jpg
  • @szuwarek14 16:57:56
    ponad 500 tys. mieszkańców ŁNR potrzebuje pomocy socjalnej
    http://vk.com/novorossia_su
    http://cs624717.vk.me/v624717176/11001/HJGn_0XZVLk.jpg
  • @szuwarek14 17:00:13
    "Akta Pegasusa – 2.
    W czasie swojej dwudziestodwuletniej kariery jako supertajny agent CIA i DIA[1] Gene „Chip” Tatum widział lub brał udział w ogromnej liczbie tajnych operacji. W jego pamięci najbardziej utkwiły lata 1986-1992, w czasie których pracował na rzecz grupy, którą nazywa „Pegasus”. Grupa ta działała w imieniu rządu USA oraz rządów innych krajów, prowadząc działania, których zakres wahał się od przemytu narkotyków po mordy polityczne.
    Nazwa „Pegasus” została wymyślona przez Tatuma w celu ochrony własnej osoby przed ewentualnym oskarżeniem. Na początku tego roku Tatum ujawnił prawdziwą strukturę tej grupy i wyjaśnił powody, dla których zmuszony jest ukrywać jej rzeczywistą nazwę. Rozłożenie wszystkiego w czasie było najważniejsze. W przekazanej autorowi tego artykułu informacji podał: „Minął właśnie pięcioletni okres ograniczeń, w czasie którego to wszystko mogło wrócić i nadal mnie prześladować. Tą przełomową datą był 22 stycznia 1997 roku. 21 stycznia 1992 roku wyszedłem ze spotkania na wyspie Jupiter, o którym mówiłem wcześniej”. Zaledwie niewielu ludzi zdaje sobie sprawę ze znaczenia wyspy Jupiter położonej niedaleko atlantyckiego wybrzeża Florydy, zaledwie kilka mil od Palm Beach. Wyspa ta ma około pół mili (0,8 km) szerokości i dziewięć mil (16,2 km) długości. Według Webstera Griffina Tarpleya i Antona Chaitkina jej rezydentów można znaleźć w „Who Is Who” dotyczącym anglosaskiego establishmentu. Wielu z nich związanych jest ściśle ze służbami specjalnymi, natomiast część pozostałych osób jest lub była członkami nie cieszącej się dobrą sławą Skull and Bones Society (Towarzystwo Czaszki i Kości), tajnej, wpływowej loży masońskiej założonej na wydziale prawa Uniwersytetu Yale.[2] Warto zauważyć, że wielu pierwszych rezydentów wyspy, w tym Averell Harriman[3] i Prescott Bush (ojciec George’a Busha), to przed wybuchem drugiej wojny światowej zagorzali zwolennicy Adolfa Hitlera i jego Narodowo-Socjalistycznej Partii. Nawet w ostatnich latach George Bush kontynuował nie zakończone interesy z nazistami zadomowionymi w Południowej Afryce. Tatum mówi, że wybrał on ten okres z premedytacją, kiedy oczy świata były zwrócone na Saddama Husajna i Irak w czasie Operacji Pustynna Burza. Ale to zupełnie inna historia.
    Wyspa Jupiter jest dumna ze swoich superzabezpieczeń. Wszystkie pojazdy śledzone są przez czujniki umieszczone na drogach, zaś każda gospodyni, ogrodnik lub inny nie-rezydent muszą być zarejestrowani i zgodzić się na zdjęcie swoich odcisków palców. Przyszli rezydenci są dokładnie „prześwietlani”, zanim uzyskają zgodę na kupno nieruchomości (powszechnie uważa się, że większość tego rodzaju transakcji odbywa się na podstawie rekomendacji). Potem jednym z ich podstawowych obowiązków jest aktywny „nadzór” – wszystko po to, aby zapewnić wyspie bezpieczeństwo.[4] To właśnie tutaj w rezydencji Rose Bush, matki wiceprezydenta a potem prezydenta Busha, Tatum spotykał się z nim i omawiał różne zadania delikatnej natury.
    NARZĘDZIE TAJNEGO RZĄDU
    Zanim przejdę dalej, niezbędne jest przypomnienie struktury organizacyjnej grupy Pegasus w wersji podanej przez Tatuma. Różne polecenia prezydentów, które stały się zaczynem tajnych operacji z udziałem Tatuma i innych osób, są bardzo znaczące, ponieważ to one doprowadziły do powstania tajnego rządu w rządzie. Jest to potężna siła kryjąca się za plecami oficjalnego, demokratycznego rządu. Niektórzy nazywają ją „Ośmiornicą” („The Octopus”). Działalność tej grupy obejmuje handel narkotykami, nielegalny transfer najnowszych rodzajów broni, pranie brudnych pieniędzy na masową skalę oraz „uderzenia” lub „dostosowania” mające na celu wskazanie drogi, po której mają się poruszać różne indywidua o „trzęsących się kolanach”.
    Był rok 1981, kiedy to według Tatuma „prezydent Reagan podpisał National Security Decision Directive number 3 (NSDD-3)[5], która upoważniała wiceprezydenta do kierowania Special Situation Group (SSG)[6]”. SSG stanowiła oddział National Security Council (NSC)[7]. Jedną z formacji mających wspierać SSG była Terrorist Incident Working Group (TIWG)[8], stworzona w kwietniu 1982 roku na mocy podpisanej przez Reagana dyrektywy NSDD-30. Grupa ta składała się z przedstawicieli CIA (dyrektor), Departamentu Obrony, FBI, NSC oraz innych instytucji w zależności od potrzeb.[9]
    Tatum wyjaśnia, że celem TIWG było bezpośrednie wspieranie SSG (wiceprezydent). W kwietniu 1984 roku Reagan zaaprobował NSDD-138, co spowodowało rozszerzenie kompetencji TIWG i upoważniło ją do tworzenia podgrup. To właśnie za sprawą NSDD-138 powstała Operation Sub-Group (OSG)[10], w skład której weszli przedstawiciele NSC, DoD[11], FBI oraz wywiadu zagranicznego. Służyła ona do przeprowadzania operacji z pominięciem rutynowych procedur stosowanych przez agencje wywiadowcze, wojskowe i policyjne. OSG powołano do życia w lutym 1986 roku.
    Po opisaniu treści prezydenckich dyrektyw umożliwiających prowadzenie tajnych operacji, Tatum podał szczegóły dotyczące jądra OSG. „Byłem pracownikiem operacyjnym OSG od kwietnia 1986 do stycznia 1992 roku. Wykonując zadania z ramienia OSG sprawozdania z nich składałem bezpośrednio do OSG, żadne meldunki nie szły ani do CIA, ani do DIA. To narzędzie «tajnego rządu» budowane przez Busha w latach 1981-1986 przechwytywało wartościowych ludzi z CIA, specjalnych jednostek operacyjnych DoD i z sektora prywatnego. Don Gregg, doradca wiceprezydenta Busha ds. bezpieczeństwa państwa, powołując się na klauzulę prywatnego sektora włączył do OSG brytyjskich i izraelskich przedstawicieli służb specjalnych. Do pewnego czasu nazywałem tę grupę „Pegasus” starając się, nie ujawniać, kim oni są, dopóki nie poczułem, że stąpam po bezpiecznym gruncie. Chociaż większość zadań wykonywanych przez OSG-2 objętych jest tajemnicą państwową, samo istnienie tej grupy już nią nie jest”.
    Do czasu ujawnienia tych szczegółów przez Tatuma nikt nie wiedział, że istnieje więcej niż jedna OSG. Faktycznie Tatum ujawnił istnienie trzech OSG. OSG-1 kierował Ted Shackley i była to „nasza grupa antynarkotykowa”.[12] OSG-2 była grupą antyterrorystyczną, zaś OSG-3 „naszą grupą wyrównawczą”. Na początku Tatuma przydzielono do OSG-2, którą dowodził pułkownik Oliver North. Trzeciej grupie, OSG-3, przewodził Richard Secord. Po ujawnieniu roli Olivera Northa w aferze Contragate w roku 1987 dowództwo nad OSG-2 przekazano Secordowi. W tym samym czasie Tatuma mianowano dowódcą OSG-3.
    Wszystkie trzy OSG odpowiadały przed osobami zasiadającymi w TIWG. Generał Colin Powell reprezentował Departament Obrony, William Casey – CIA, zaś Donald Gregg – NSC. „Faceci z FBI przychodzili i odchodzili” – oświadczył Tatum. – „Wyglądało na to, że nie mogą znaleźć nikogo odpowiedniego”. Reprezentantem brytyjskich służb specjalnych był Sir Colin Figure. Początkowo był on szefem M16 (wywiad brytyjski), później, w roku 1986, został mianowany na „Koordynatora ds. Bezpieczeństwa” – było to jedno z najbardziej eksponowanych stanowisk w rządzie Margaret Thatcher. Odszedł w roku 1989. Interesy Izraela aż do chwili zlikwidowania go w roku 1988 przez zespół „Łuczników” pod dowództwem Tatuma – na żądanie wysoko postawionych osobistości tego kraju – reprezentował Amiram Nir.
    Każda z tych sześciu osób mogła samodzielnie „zarządzić akcję”. Dodatkowo zrobić to mógł również George Bush.
    Niemałe znaczenie miała również okazjonalna obecność w TIWG Lorda Chalfonta. Ten brytyjski arystokrata pełnił w niej w latach 1986-1990 rolę doradcy „do spraw Środkowego Wschodu”.
    Po skaptowaniu „Chipa” Tatuma do OSG skierowano go do północnej części stanu Nowy Jork, gdzie założył cały szereg stanowiących przykrywkę do tajnych działań firm. Jedną z nich była Cedar Shores Estates, Inc.[13], która stanowiła jego bazę operacyjną przez sześć kolejnych lat.[14]
    Być może to tylko przypadkowy zbieg okoliczności, że nazwa tej firmy jest podobna do Cedar Holdings, brytyjskiej spółki, która związana była z byłym skarbnikiem brytyjskiej Partii Konserwatywnej, Lordem (Alistairem) McAlpine’em. Publicysta Peter Jones w swojej dotychczas nie wydanej książce analizuje pewne szczegóły interesów prowadzonych przez tę „Szarą Eminencję” Partii Konserwatywnej i zarazem czołowego masona.[15] Niemało uwagi Jones poświęcił również powiązaniom wielu przedsiębiorstw, które są jego zdaniem zamieszane w różnego rodzaju podejrzaną działalność. Wśród nich znalazła się na przykład spółka o nazwie Leisure Circle, która miała niejasne związki z Sir Johnem Cuckneyem, jedną z centralnych postaci występujących w Dochodzeniu Scotta w sprawie sprzedaży broni do Iraku.
    Te wszystkie związki są bardzo niewyraźne, podobnie jak operacje Tatuma w północnej części stanu Nowy Jork, które obejmowały także przerzuty najnowocześniejszej broni przez granicę do Kanady. Równie dobrze znane są związki Olivera Northa z operacjami nielegalnego handlu bronią i praniem brudnych pieniędzy poprzez bank BCCI (Bank of Credit and Commerce International – Międzynarodowy Bank Kredytowo-Handlowy) z siedzibami na Wyspach Normandzkich i w Londynie. Pranie brudnych pieniędzy było jednym z głównych zajęć pułkownika Olivera Northa.
    OSZUSTWO O KRYPTONIMIE „SUPERBILLS”
    Jedna ze znanych Tatumowi operacji dotyczyła kantu znanego jako „Superbills” lub „Supernotes”[16].
    Wiele lat wcześniej przed niżej opisanymi wydarzeniami, w końcu lat sześćdziesiątych i na początku siedemdziesiątych, CIA udostępniła potajemnie szachowi Iranu zestaw matryc, przy pomocy których można było drukować studolarówki. Dostarczono mu również prasę do druku wklęsłego. Tego rodzaju prasa wytłacza w papierze unikalny dla dolarów, dający się wyczuć palcami relief. Szach otrzymał ponadto odpowiednie farby oraz papier, które umożliwiały druk idealnych kopii amerykańskich dolarów. Wyjeżdżając w pośpiechu z Iranu, zostawił tam zarówno matryce, jak i prasę. Jak twierdzą niektórzy eksperci, wszystko to znajdowało się w mennicy w Teheranie.[17]
    Według Tatuma afera z „superbanknotami” została zaaranżowana w pierwszej połowie lat osiemdziesiątych przez wiceprezydenta Busha, Manuela Noriegę z Panamy i przywódców Iranu. W tym czasie w Banco Nacional de Panama (Centralny Bank Panamy) znajdował się depozyt kokainowego króla Pablo Escobara, który wynosił 8 miliardów dolarów amerykańskich. Cała ta suma została „pożyczona” George’owi Bushowi. Jej połowę, 4 miliardy, przewieziono samolotem do Iranu, gdzie wymieniono ją na podrobione banknoty w stosunku 1 prawdziwy za 2 fałszywe. W drodze powrotnej luk bagażowy Boeinga 707 zawierał dwie palety, na których znajdowały się po 4 miliardy dolarów. Boeing wylądował w bazie lotniczej Howard lub Albrook w Panamie, gdzie obie palety wyładowano pod ochroną panamskich żołnierzy. Podrobione banknoty złożono w Banco Notional de Panama na koncie Escobara w miejsce prawdziwych. Pod żadnym pozorem nie mogły one opuścić sejfu bankowego, ponieważ groziło to dewaluacją amerykańskiej waluty wywołaną zalewem fałszywych banknotów. Sprawą nie dopuszczenia do ich wprowadzenia na rynek miano zająć się później.
    Drugą połowę „dobrych” pieniędzy Escobara oddano w ręce Nany DeBusii, wnuka pierwszego demokratycznego przywódcy Gujany. Wybrany przez dyrektora CIA, Williama Caseya, DeBusia miał zająć się ich praniem na dużą skalę i umieszczeniem ich na różnych kontach, z których mogli pobierać je zarówno wiceprezydent George Bush, jak i William Casey.
    Następna faza operacji polegała na odzyskaniu 4 miliardów dolarów wymienionych z Irańczykami na „superbanknoty”. Dokonano tego dostarczając im sprzęt wojskowy, broń, amunicję i części zamienne. Ta część transakcji prowadzona była przez pułkownika Olivera Northa z polecenia Williama Caseya z CIA.
    Rezultat tych skomplikowanych operacji był dwojakiego rodzaju. Po pierwsze, w wyniku sprzedaży broni CIA zyskała 4 miliardy dolarów na finansowanie swoich przyszłych czarnych operacji bez potrzeby oglądania się na dotacje Kongresu i jego nadzór. Gdyby coś się wydało, to, jak powiada Tatum, „CIA zawsze mogła podać jako źródło swoich funduszy transakcje sprzedaży broni do Iranu”. Pewna część tej sumy została wykorzystana na wsparcie Contras, natomiast reszta zniknęła w czeluściach ultraczarnej dziury tajnych transakcji Firmy.
    Drugim rezultatem były skutki wynikłe z działalności Nany DeBusii, który rozpoczął pranie pozostałych 4 miliardów w różnych bankach, włącznie z Bankiem Watykańskim.[18] Na opłacenie tych transakcji oraz za swoje usługi DeBusia mógł wziąć prowizję w wysokości 200 milionów dolarów. Pozostałe 3,8 miliarda rozlokował w różnych bankach na całym świecie. Operacja ta prowadzona była pod kontrolą George’a Busha i Williama Caseya.
    Cała operacja została zakończona pomyślnie, z wyjątkiem pewnych niezbędnych „czystek”, do których doszło w następnych latach:
    1. W wyniku „wojny narkotykowej” toczącej si ęmiędzy Stanami Zjednoczonymi i Kolumbią Pablo Escobar stał się w roku 1989 celem ataku. W obawie o swoje życie zbiegł do swojej kryjówki. Znaleziono go dopiero w roku 1993 i zastrzelono w trakcie policyjnej obławy. Nakręcony przez brytyjską telewizję film dokumentalny pokazuje, że „Kokainowy Król” został zastrzelony podczas próby ucieczki, w chwili gdy był prawdopodobnie zupełnie bezbronny. Kampania przeciwko Escobarowi uniemożliwiła mu podjęcie 8 miliardów dolarów podmienionych na „superbanknoty”. Po jego śmierci ilość i jakość transportów kokainy z Kolumbii znacznie wzrosła, co zadaje kłam propagandzie związanej z „Wojną Narkotykową”.
    2. W roku 1989 w wyniku amerykańskiej inwazji na Panamę ujęto generała Noriegę, po czym przewieziono go do Stanów Zjednoczonych, gdzie go oskarżono, osądzono i osadzono w federalnym więzieniu. Cała ta akcja miała na celu uciszenie go.[19]
    3. Potem oskarżono Nanę DeBusię i wytoczono mu 32 procesy, włącznie z procesem o oszustwa bankowe, co skutecznie zamknęło mu usta.[20]
    4. Nieco wcześniej, w roku 1987, z powodu guza mózgu zmarł dyrektor CIA William Casey – kilka dni przed swoim wystąpieniem przed senacką komisją do sprawy afery Contragate.
    Według Tatuma tylko jedna osoba wyszła z tego wszystkiego bez szwanku – George Bush, który przejął kontrolę nad sumą 3,8 miliarda wypranych dolarów. Oczywiście CIA utrzymało kontrolę nad pozostałymi 4 miliardami uzyskanymi w wyniku „oszukańczej” operacji.
    Warto podkreślić, że przebieg tej operacji został potwierdzony przez inne źródło, którego wiarygodność nie podlega wątpliwości.[21] Osoba ta przebywał aw Teheranie w czasie tych wydarzeń, po czym w związku z tą aferą została skierowana w inne miejsce. Ponadto ujawniono, że Banca Nazionale del Lavoro (BNL) był bardzo mocno zaangażowany w przekręt z „superbanknotami”. Co więcej, nie ulega żadnym wątpliwościom, że stanowił on część „Enterprise’u” („Przedsiębiorstwa”) Olivera Northa, a właściwie jednej z OSG podległej TIWG.[22]
    W tym miejscu nasuwa się pytanie, co George Bush zamierzał zrobić ze swoją częścią „czarnego funduszu” wynoszącą 3,8 miliarda dolarów? Jaki był ostateczny cel całej tej operacji? Być może część tych pieniędzy przeznaczył on na swoją kampanię prezydencką po zakończeniu drugiej kadencji Reagana. Może użył ich na finansowanie innych, nie mniej lukratywnych, przedsięwzięć. A może chodziło o zastrzyk finansowy przeznaczony na inne jego wielkie przedsięwzięcie, o którym wspomniał Tatum, czyli realizacje „zamiarów i celów” dotyczących Nowego Porządku Świata.
    Kopia opracowania dotyczącego owych „zamiarów i celów”, którą Bush dał Tatumowi, przewiduje utworzenie Korporacji, której celem jest „…stworzenie centralnej sieci informacyjnej, opracowanie analitycznych podstaw strategii o charakterze międzynarodowym w celu zapewnienia ekonomicznej stabilizacji i porządku na świecie”. Opracowanie to obejmuje cztery główne zagadnienia:
    1. Centralizacja informacji.
    2. Analiza danych przez wyspecjalizowanych w danym regionie analityków.
    3. Opracowywanie przez międzynarodowych ekspertów zaleceń na podstawie raportów analityków.
    4. Opracowanie podstawowego planu rozwoju świata i stabilizacji ekonomicznej.
    Korporacja miała być własnością prywatną i zarządzana przy pomocy „rady dyrektorów składającej się z 12 członków wybieranych co roku przez udziałowców”. Korporacja ma składać się z pięciu departamentów: „Zasobów Danych, Politycznego, Gospodarczego, Wojskowego i Środowiska”.[23]
    PEŁNA LISTA „PRZYWÓDCZYCH ŚWIŃ”
    Najbardziej wyróżniającą się osobą w dziedzinie transakcji narkotykowych jest jednak Tatum. W pierwszej części tego artykułu podana została lista nazwisk wysoko postawionych osobistości amerykańskich, którą przed swoją śmiercią w roku 1986 przekazał Tatumowi Barry Adler Seal. Seal nazwał ją Listą „Przywódczych Świń” („Boss Hogs” List). Obejmuje ona czołowe osobistości z jedenastu krajów, które kontrolują według Seala światowe rynki narkotykowe. Poniżej podaję pełną listę „przywódczych świń”[24] w jej oryginalnym brzmieniu z błędami w pisowni, w takiej formie, w jakiej Tatum zapisał ją na tylnej stronie dziennika lotów.[25]
    PEŁNY KRĄG
    I w ten oto sposób opowieść „Chipa” Tatuma zatoczyła pełny krąg. W marcu 1996 roku Tatum napisał do byłego dyrektora CIA, Williama Colby’ego. Colby, jak już pisałem, był tym, który skaptował Tatuma do CIA w roku 1971 i uczynił z niego tajnego agenta operacyjnego. Od tego momentu Tatum poczuł sympatię do tego superszpiega, który stał się z kolei jego mentorem. Tatum poprosił Colby’ego o napisanie wstępu do swojej książki „Operation Red Rock” („Operacja Czerwona Skała”), którą skończył dwa miesiące wcześniej. Była jednak jeszcze jedna przyczyna napisania do byłego DCI (dyrektora CIA).
    Cztery lata wcześniej, kiedy Tatum zrezygnował z dowodzenia OSG, zgodził się przyznać do winy w poważnym procesie, który mógł doprowadzić do zniszczenia jego wiarygodności. Stanowiło to część jego strategii, której celem było zachowanie życia, bowiem zdawał sobie doskonale sprawę z tego, że każdy, kto wycofuje się z zespołu, nie może liczyć na długie życie. To, że zgromadził namacalne dowody (nagrania wideo i audio oraz inne dokumenty) w charakterze „ubezpieczenia na życie”, wzmocniło jego pozycję w negocjacjach. W tym czasie nie planował ujawniać niczego z tego, co obecnie wyjawił. Jego oferta została przyjęta i odsiedział w więzieniu nieco ponad rok. I na tym ta sprawa miała się zakończyć.
    Jednak po odsiedzeniu wyroku, a więc spełnieniu warunków umowy, ponownie go aresztowano, a także jego żonę, Nancy, i wysunięto przeciwko nim kolejne zarzuty. Ta niegodziwość mocno go rozsierdziła i w liście do Colby’ego napisał: „Zawsze dotrzymywałem w stosunku do pana słowa. Powiedziałem, że sam się zdyskredytuję. I nie potrzebna mi do tego pańska pomoc, jednak oskarżanie Nancy o zbrodnię oraz mniemanie, że się na to zgodzę, to już za wiele”. Następnie dodaje z oburzeniem: „Wiem, że to North i Rodriguez stoją za tym. Czyżby zapomniał pan ich ostrzec, że nie będę siedział z założonymi rękami?” I dalej stwierdza: „Nie winię pana o to, jestem jednak rozczarowany, że pozwolił pan, aby „szumowiny” narzucały panu swoją wolę!”
    W dalszej części listu wysuwa ostrzeżenie: „Druga książka, nad którą zacząłem już pracować, będzie opisywała moje poczynania od roku 1980 do chwili obecnej. Opiszę w niej nie tylko operacje, w których brałem udział, ale również harmonogram wdrażania NWO[26] i zaplanowanych akcji”. W końcu dodaje złowróżbnie: „I podam nazwiska. Muszę odseparować pana od tych ludzi!”
    Dalej opisał, w jaki sposób doprowadzi do przyjęcia dowodów w zbliżającym się procesie, i ostrzegł, że w przypadku ich odrzucenia z powodu ich tajności „Specjalny Oskarżyciel będzie musiał zbadać te dowody, a taśmy magnetowidowe nie kłamią”. Następnie dodaje: „Posiadam również zdjęcia i nagrania audio z pewnego spotkania, które stanowią dodatek do tych taśm wideo. Z uwagi na szacunek, jaki do pana żywię, trzymałem do tej pory pańskie nazwisko z dala od tego wszystkiego, ale jeśli pan sam nie odżegna się od tych terrorystów, nie będę miał wyjścia i ujawnię również pański udział. Tak czy inaczej, grupa ta zostanie obnażona albo przed media, albo przez komisję śledczą. W każdym przypadku będą skończeni!” Swój list Tatum kończy słowami: „Panie Colby, zrobił pan zbyt wiele dla tego kraju, aby zostać pozbawionym czci w sposób, jaki stanie się to w przypadku tych ludzi”.
    Niecałe dwa miesiące później były DCI, William Colby, zaginął. Jego ciało znaleziono w poniedziałek 6 maja 1996 roku. Później podano, że zginął w wyniku wypadku, który wydarzył się podczas przejażdżki łodzią typu „canoe” po rzece Wicomico w stanie Maryland. Tatum oraz wielu innych ludzi (ja również) wątpi w prawdziwość tego wyjaśnienia. Colby przez całe życie bał się wody. Dobrowolne wejście do łodzi, nie mówiąc już o canoe, stało w sprzeczności z jego charakterem.
    Mimo to jego śmierć traktowana jest oficjalnie jako wypadek. Nie jest to jednak niespodzianką dla Tatuma, który niedawno oświadczył mi, mówiąc: „Wiedziałem, że członkowie OSG są kuloodporni – od czasu gdy o jednym z naszych celów, który miał 25 lat, powiedziano, że zmarł na atak serca. Nazywał się Al-Jarrah”. Ale to już zupełnie inna historia.
    POSTSCRIPTUM
    O godzinie 15.00 w piątek 4 kwietnia 1997 roku, niedługo po opublikowaniu pierwszej części tego artykułu przerwano Tatumowi popołudniową drzemkę i kazano mu stawić się przed naczelnikiem więzienia, w którym przebywał. Poinformowano go, że zostaje zwolniony ze skutkiem natychmiastowym, mimo iż nie minęła nawet połowa jego dwudziestosiedmiomiesięcznego wyroku. Stało się to w wyniku odwoławczego posiedzenia sądu, który uznał wyrok sędziego Adamsa za sprzeczny z prawem.
    Obecnie Tatum zażywa rozkoszy, zarówno florydzkiego słońca, jak i kuchni „cajun”[27], przygotowując się do podjęcia nowego zawodu – prawdziwego zawodu. Szpiegostwo nie będzie jedną z jego części. Na razie napisał i opublikował swoje „Kroniki”, które przedstawiają szczegóły wielu jego wynurzeń.[28]
    O AUTORZE
    David Guyatt jest Anglikiem i zawodowym dziennikarzem nie związanym na stałe z żadną redakcją. Wcześniej pracował w bankowości, gdzie zdobył podstawy i inspirację do prowadzenia badań na temat ciemnych stron finansów związanych z handlem bronią i narkotykami oraz praniem brudnych pieniędzy. Współpracował z Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża w sprawach dotyczących produkcji broni oraz z grupą nacisku o nazwie World Development Movement (Światowy Ruch Rozwoju) wywodzącą się z organizacji dobroczynnych, która zajmowała się sprawą finansowania uzbrojenia brytyjskiego, a także z wiodącym brytyjskim programem dokumentalnym o nazwie „World in Action” („Świat w działaniu”).
    Obecnie jego zainteresowania oscylują wokół programów wojskowych, których celem jest opanowanie i doskonalenie technik manipulowania ludzkim umysłem, nie powodujących śmierci systemów broni oraz ukrytych wpływów grup elit na całym świecie..."
    http://wolnemedia.net/polityka/akta-pegasusa-2/
  • @szuwarek14 17:11:11
    "Polska pomoc humanitarna dla ukraińskich przesiedleńców.
    Polską pomoc humanitarną (40 ciężarówek) dostarczono w piątek do Charkowa dla ukraińskich przesiedleńców – poinformował ukraiński resort ds. sytuacji nadzwyczajnych.
    „19 grudnia do Charkowa przybyło 40 ciężarówek z pomocą humanitarną z Polski, która zostanie rozdzielona między przesiedleńców ze wschodu Ukrainy. Polscy strażacy przekazali najpotrzebniejsze rzeczy: urządzenia grzewcze, śpiwory, zimową odzież, koce, leki”, - podano w komunikacie.
    150 ton pomocy Polacy zbierali przez dwa tygodnie, pieniądze wydzielił polski rząd. Transport trafił do Czerwonego Krzyża w Charkowie. Konsul Polski w Charkowie weźmie udział w przekazaniu go potrzebującym."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_19/Polska-pomoc-humanitarna-dla-ukrainskich-przesiedlencow-4402/
  • @szuwarek14 17:15:10
    Donieck - 3 schroniska i 90 kotów. Razem stanowimy siłę. Pomagamy schroniskom !
    Контакты кураторов:
  • @szuwarek14 17:23:42
    cenzura ucięła ?
    http://vk.com/public75188516
    http://cs540100.vk.me/c623627/v623627443/1139b/YokNlJ2lnBI.jpg
  • @szuwarek14 17:23:42
    Surowe życie dzieci Donbasu
    http://cs623727.vk.me/v623727099/eb30/oNUVh_rkHCQ.jpg
  • @szuwarek14 17:26:06
    "Mówicie że nie robiono z Ukraińców zombie ?"
    http://www.youtube.com/watch?v=hKFmPdMjt8w
  • @szuwarek14 17:31:18
    "W Mariupolu utworzono Ebon [ jebon ]-batalion specjalnego przeznaczenia
    Dlaczego tylko w jednym Mariupolu?
    To najwyższy czas, aby stworzyć w Zaporożu ZaJEBON w Poltave- PoJEBON w Winnicy - ViJEBON itp
    A potem rozszerzyć i stworzyć we wszystkich Ukrostanach UJEBON.
    W związku z tym pracownicy - UJEBONcy.
    I będzie brzmiało fajnie !"
    https://vk.com/newsfront_tv
  • @szczurobronny 17:40:56
    od zawsze próbują podkopać Białoruś, nasze wtyki po Solidarności tam siedzą a Polonia nie chce mieć z bydłem nic wspólnego
  • @szczurobronny 17:40:56
    "Ukraina wykorzystała godło jako element kamuflażu na Migach 29"
    - pojechali...wygląda jak zabalsamowany Batman
    https://pp.vk.me/c621817/v621817978/53be/KbeKYUffG74.jpg

    https://pp.vk.me/c621817/v621817769/49a7/Hqv-oFjpKZg.jpg
  • @szuwarek14 17:47:19
    "Zamiast światła, pieniędzy i ciepła ja im tę flagę pokazuję. I zawsze działa."
    https://pp.vk.me/c622731/v622731776/e20f/72q8_YMDHj4.jpg
  • @szuwarek14 17:50:16
    „Centrum analityczne” Sił Zbrojnych FR jest 3-krotnie mocniejsze od amerykańskiego odpowiednika
    Moc obliczeniowa Narodowego Centrum Zarządzania Obroną Rosji trzykrotnie przewyższa moc analogicznego systemu w Pentagonie - poinformował dzisiaj, składając raport rosyjskiemu prezydentowi, szef Narodowego Centrum Zarządzania Obroną kraju Michaił Mizicnew.
    Narodowe Centrum Zarządzania Obroną FR stanowi cały system mocnych centrów przetwarzania danych.
    Ponadto dzisiaj Ministerstwo Obrony FR poinformowało, że plan 2014 roku w zakresie zastąpienia importu w sferze sprzętu wojskowego dla rosyjskiej armii został zrealizowany w 100%."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_19/Centrum-analityczne-Sil-Zbrojnych-FR-jest-3-krotnie-mocniejsze-od-amerykanskiego-odpowiednika-1926/
  • @szuwarek14 17:53:07
    "Teraz wiecie jak wygląda g. na patyku"
    https://pp.vk.me/c621216/v621216855/4500/fPq8bQSaxfU.jpg
  • @szuwarek14 17:53:07
    stan donieckiego lotniska na dziś
    http://www.youtube.com/watch?v=myHszujbuJk
  • @szuwarek14 17:57:34
    "To jest groźny gieroj Ukrainy"
    https://pp.vk.me/c625524/v625524570/11c90/QNcWRfMmZRw.jpg
  • @szuwarek14 17:59:55
    "Putin wyznaczył zadanie modernizacji sił jądrowych FR.
    Prezydent Rosji Władimir Putin podczas piątkowego wystąpienia na posiedzeniu kolegium Ministerstwa Obrony wyznaczył zadanie pełnego przejścia rosyjskich sił jądrowych naziemnego bazowania na nowoczesne uzbrojenie i zmodernizowania całego parku bombowców strategicznych do 2021 roku.
    Ponadto prezydent poinformował o konieczności „modernizacji całego parku nośników rakiet, a także opracowania strategicznego bombowca nowej generacji”.
    Putin powiedział również, że w 2015 roku w składzie strategicznych sił jądrowych Rosji ma znaleźć się ponad 50 międzykontynentalnych rakiet balistycznych."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/Putin-wyznaczyl-zadanie-modernizacji-sil-jadrowych-FR-2568/
  • @szuwarek14 18:02:31
    https://pp.vk.me/c625524/v625524548/110c1/269yk6RlAJw.jpg
  • @szuwarek14 18:06:46
    "przywieźli 2 ciężarówki opału ludziom którzy nie mieli czym ogrzewać domów"
    http://www.youtube.com/watch?v=vqU1wY3_F8Q
  • @szczurobronny 18:08:18
    każde sztuczne wpływanie na rynek walutowy jest szkodliwe dla szerszego grona ale jak się parch uparł to wywoła Wieki Krach, nie pierwszy raz
  • @szczurobronny 18:13:43
    "Charków powinien się stać częścią Noworosji inaczej go zniszczą "
    http://www.youtube.com/watch?v=Hk0JBlefsuY
  • @szuwarek14 18:17:44
    "Putin wypowiedział się na temat militaryzacji Arktyki.
    Rosja nie zamierza zajmować się militaryzacją Arktyki, a jej działania w tym regionie mają powściągliwy, ale konieczny dla zapewnienia obrony FR charakter – oświadczył w piątek prezydent Władimir Putin podczas wystąpienia na posiedzeniu kolegium Ministerstwa Obrony.
    Zaznaczył on, że w 2015 roku Rosja ma zakończyć tworzenie infrastruktury wojskowej na Nowej Ziemi, wyspach Kotielnyj, Wrangla i przylądku Schmidta."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/Putin-wypowiedzial-sie-na-temat-militaryzacji-Arktyki-1392/
  • @szczurobronny 18:21:04
    Ukraina na 3-cim miejscu w rankingu najbardziej niebezpiecznych miejsc dla dziennikarzy
    http://cs540100.vk.me/c625225/v625225484/e84b/w7zEw4Xk_mc.jpg
  • @szczurobronny 18:26:09
    my też byśmy sobie tego życzyli u nas
  • @szczurobronny 18:26:09
    "jak teraz bez polskich jabłek..."
    http://cs618421.vk.me/v618421364/1df7f/mIfsudFmgFs.jpg
  • @szuwarek14 18:31:29
    "Mieszkańcy francuskiego Saint-Nazaire tęsknią za rosyjskimi marynarzami.
    Mieszkańcy francuskiej miejscowości Saint-Nazaire są zasmuceni z powodu wyjazdu Rosjan, którzy odbywali szkolenie na śmigłowcowcu Mistral – donoszą media.
    Rosyjski okręt szkoleniowy „Smolnyj”, który od czerwca znajdował się we francuskim porcie Saint-Nazaire razem z 400 żeglarzami z Rosji, opuścił w czwartek port.
    Dziennikarze informują, że niektórzy lokalni mieszkańcy przyszli do portu, aby pożegnać się z marynarzami i uchwycić na wideo moment odpłynięcia rosyjskiego statku.
    Ponadto prezes domu marynarzy w Saint-Nazaire, Marie-Christine Le Nay, określiła ich jako "bardzo miłych młodych ludzi" i przyznała, że bez nich w mieście "będzie pusto".
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/Mieszkancy-francuskiego-Saint-Nazaire-tesknia-za-rosyjskimi-marynarzami-0871/
    ---
    - jakie pusto ? za 9 miesięcy będzie całkiem gwarno
  • @szczurobronny 18:36:58
    "Sprzedałeś nas ! Odwróciłeś się od nas ! Odpowiesz za wszystko głupia małpo !"

    http://cs540100.vk.me/c625225/v625225114/12b1a/FvzCbcUZQYI.jpg
  • @szczurobronny 18:38:29
    10/10 !
  • @szczurobronny 18:41:25
    lady Ashton
    http://s10.postimg.org/h1k7t2snd/catherine_ashton_2285405.jpg
  • @szczurobronny 18:49:00
    "Frazesy, groteska i grzeczne milczenie o tragediach z przeszłości.
    Podczas wizyty w Polsce prezydenta Ukrainy Piotra Poroszenkę pod budynkiem Sejmu powitała pikieta. Jej uczestnicy nieśli plakaty z napisami „Pamiętamy rzeź wołyńską”, „Nie –udziałowi polskich żołnierzy w misji NATO na Ukrainie”.
    Protestowali oni także przeciwko tolerowaniu przez polskie władze organizacji neofaszystowskich na Ukrainie. Nieco później polscy politycy nazwali przemówienie wygłoszone przez Poroszenkę w Sejmie „historycznym”. Z kolei historyk i publicysta, ekspert do spraw ukraińskich Bohdan Piętka powiedział w wywiadzie dla Głosu Rosji:
    Ta wizyta posiada dwa różne wymiary – oficjalny, propagandowy, i realny, faktyczny. Jeśli spojrzymy na oficjalny aspekt sprawy, to nie sposób było nie zauważyć potoku górnolotnych frazesów na temat stosunków między Polską a Ukrainą. Dowiedziałem się, że mój kraj pragnie, tak samo jak wcześniej, pełnić rolę adwokata Ukrainy, pomagać jej w dążeniach europejskich. Ale oprócz górnolotnych frazesów usłyszałem też co innego, a mianowicie groteskę!
    Gdy Poroszenko przemawiał w Sejmie, wspominał „rewolucję godności”. Tak nazywał on wydarzenia, które miały miejsce na przełomie 2013/2014 roku na Ukrainie. Zaznaczył on, że ta rewolucja położyła nareszcie kres władzy oligarchów. Zacząłem się śmiać, bo tacy oligarchowie, jak Petro Poroszenko, Igor Kołomojski i wielu innych, właśnie wówczas uzyskali dostęp do władzy.
    Wizyta Poroszenki w Polsce, moim zdaniem, potwierdziła raz jeszcze, że o naszej polityce wschodniej decydują ludzie, którzy wielu rzeczy nie potrafią zauważyć.
    Podczas rozmów z ukraińskim prezydentem polscy politycy jawnie unikali tematu historii, aby nie obrazić gościa. Absolutnie lekceważono fakt, że na Ukrainie tradycje banderowskie, profaszystowskie rozwijają się coraz bardziej. Natomiast prezydent Poroszenko nie tylko nie zamierza odcinać się od nich, a wręcz przeciwnie. W tym roku wprowadził święto narodowe 14 października, związane z historią UPA.
    Ta decyzja nie wywołała żadnego oburzenia ze strony polskich władz. Dlaczego tak jest? Dlatego, że tradycja banderowska posiada jawnie wyrażone ukierunkowanie antyrosyjskie, wobec tego nie należy mieć zastrzeżeń. To, że posiada ona także aspekt antypolski, o tym się nie mówi.
    Petro Poroszenko, przemawiając w Sejmie, postanowił mimo wszystko sięgnąć po historię. Powiedział: „Polityki nie da się zbudować na grobach”. Zabrzmiało to jak monstrualny nietakt! Przecież kiedyś te słowa skierowane zostały do potomków ofiar straszliwych zbrodni popełnionych przez UPA na Polakach w Galicji, na Wołyniu, na terenie Małopolski. Wówczas wypowiedziano je z szacunkiem, pamiętając o zabitych przez katów banderowskich. Gdy te same słowa powiedział w Warszawie prezydent Ukrainy, gdzie ciągle wychwala się „bohaterstwo” ukraińskich nacjonalistów, zabrzmiały one całkiem inaczej. Co odpowiedziała na to strona polska – zbyła to grzecznym milczeniem.
    Przypominam, że w trakcie wizyty Poroszenki w Warszawie Polska potwierdziła raz jeszcze, że sprzyjać będzie aspiracjom unijnym Ukrainy, a co najważniejsze jej dążeniu do NATO. Aktywne zaangażowanie się Ukrainy w struktury Paktu Północnoatlantyckiego może skomplikować w przyszłości zapewnienie bezpieczeństwa dla całej Europy. Jednak polscy politycy wcale nie odczuwają zaniepokojenia z tego powodu. Podobnie jak wcześniej odczuwają jedynie nawrót rusofobii."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/Frazesy-groteska-i-grzeczne-milczenie-o-tragediach-z-przeszlosci-0656/
    http://s29.postimg.org/akoyzedwn/2023_12_17_T104841_Z_770195469_BM2_EACH0_W2_W_3_POL.jpg

    http://s10.postimg.org/j7src6h6x/images.jpg
  • @szczurobronny 19:03:15
    Europejczyk Turczynow
    http://cs617225.vk.me/v617225659/d514/gllBfKwXqqo.jpg
  • @szczurobronny 19:04:57
    Polska by tak nie postąpiła, to nie jest Polska
  • @szczurobronny 19:13:32
    "- Potrzebujemy przepisu na Wiatskij Kwas
    - mhm, zapłacicie w rublach"
    http://cs540100.vk.me/c625225/v625225484/e42e/Ayaj9Cy0sYY.jpg
  • @szczurobronny 19:17:15
    mózg im się spiętrzył
  • @szczurobronny 19:17:15
    "Siły samoobrony przeprowadziły konferencję z przedstawicielami Kijowa.
    Przedstawiciele proklamowanych w trybie jednostronnym Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej oraz Kijowa nie uzgodnili podczas piątkowych konsultacji on-line daty nowej rundy negocjacji w Mińsku – powiedział w piątek oficjalny przedstawiciel DRL Denis Puszylin po przeprowadzonej przez Skype konferencji z przedstawicielami Kijowa.
    Puszylin zaznaczył, że tematyka rozmów potrzebuje dopracowania i jeszcze szereg kwestii musi zostać uzgodniony.
    Przedstawiciel DRL wyraził jednocześnie nadzieję, że nowe rozmowy odbędą się przed Nowym Rokiem."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_19/Sily-samoobrony-przeprowadzily-konferencje-z-przedstawicielami-Kijowa-5193/
  • @szuwarek14 19:19:12
    "NATO: no fascists in Ukraine. Let's help NATO find fascists in Ukraine "
    http://www.youtube.com/watch?v=wMh5dmFV1AM#t=22
  • @szuwarek14 19:27:32
    http://cs624421.vk.me/v624421915/10904/__x6WK1YMRE.jpg
  • @szuwarek14 19:30:34
    "Dzięki konferencji Putina cena akcji zakładu produkującego Wiatskich Kwas przebiła cenę akcji Apple "
    http://cs540100.vk.me/c7006/v7006489/28447/xnqrCyZe7-c.jpg
  • @szuwarek14 19:35:18
    od kacapa z M."Na Ukrainie sa lata 90-te w Rosji. Zbrojnie przejmuja firmy i zaklady (na przyklad rafinerije, zaklady metalurgiczne w Zaporozu czy Dniepropietrowsku), strzelaja na ulicach, no i juz porywaja ludzi na calego, nie tylko malego biznesu, wlasnie zbrojnie napadli na ochrone prezesa Ukrspirt'u Michaila Labutina, ktory znajdowal sie w szpitalu i porwali jego. Kto to, co za ludzi - nie wiadomo. Moga to byc jak bandyci kolomojskogo, tak i jajcenuka czy czekoladki Paraszenko. Albo kogos innego, na przyklad, prokuratury, co znalazla niby "kradzies srodkow panstwowych"... "Dziel nagrabione", czyli haslo bandytow za czasow wojny domowej po zamachu bolszewitskim w Rosji na terenach dzisiejszej Ukrainy jest na porzadku dziennym! "
  • @szuwarek14 19:42:51
    cd."Banderowskie wojskowe stali biznesmenami. Sprzedaja wojskowe paczki z jedzeniem. "
    "Co dzisiaj jest naibardziej popularne w rosyjskim internecie? Rozne anekdoty o Wiatskim kwase. Kwas, to taki rosyjski napoj tradycyjny.
    Ale wczorajw czasie konferencji prasowej Putina jeden dzienikarz wystapil z pytaniem i faktycznie reklama Wiatskogo kwasa. Mowil jak pjany. I wiekszosc najpierw uznala jego takim. Pozniej wyjasniono, ze mial dwa insulty i mowi z duzym wysilkiem, co wyglada jak by byl pjany. "
    http://www.youtube.com/watch?v=U8aPBZsQS-E
  • @szczurobronny 19:17:15
    Donbas sprzedaje węgiel Rosji (Krym) a Rosja pcha węgiel do Noworosji, który to węgiel się spiętrza?
    Masz rację, oni są obłąkani! Niestety Ukraińcy kupują te bzdety!
  • @lorenco 19:51:04
    klip "U nas robią Wiatski Kwas "
    http://www.youtube.com/watch?v=eDtV3O_L6A0
  • @szuwarek14 19:54:46
    od kacapa z M. "Wlaszczycieli Wiatskogo kwasa nastepnym rankiem po konferencji prasowej"
    https://pbs.twimg.com/media/B5KHsvfCAAA70_x.jpg
  • @szuwarek14 19:59:49
    "Nowy Rok przywitamy razem "
    http://cs540100.vk.me/c7006/v7006489/28440/iZr9_Eq8XdA.jpg
  • @szuwarek14 20:02:12
    "Media: pomoc humanitarna dla Donbasu trafia w ręce żołnierzy.
    Sytuacja w Donbasie może przerodzić się w katastrofę humanitarną – powiedziała w wywiadzie dla niemieckich dziennikarzy korespondentka gazety Süddeutsche Zeitung, Katrin Kalweit, która przebywała w strefie konfliktu na wschodzie Ukrainy.
    Poinformowała ona, że konwojów humanitarnych z Rosji nie jest wystarczająco dużo, a pomoc udzielana przez Ukrainę często nie trafia tam, gdzie powinna.
    Kalweit powiedziała, że ukraińska armia i bataliony ochotnicze nie zawsze wpuszczają pomoc humanitarną do strefy konfliktu. Ponadto część tej pomocy przywłaszczają sobie żołnierze."
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_19/Media-pomoc-humanitarna-dla-Donbasu-trafia-w-rece-zolnierzy-1143/
  • @szuwarek14 20:06:37
    "PAPUASY"
    http://cs540100.vk.me/c7006/v7006036/2333b/aeRuCj0Fiok.jpg
  • @szuwarek14 20:08:52
    Bernie Ecclestone chwali Formułę 1w Soczi , samo Soczi i najwyższy poziom organizacji. Taka impreza to duuże pieniądze więc niech TVN przestanie płakać nad losem Soczi.
    http://rt.com/news/216047-sochi-f1-award-ecclestone/
  • @szuwarek14 20:22:05
    "Zatwierdzone zostały daty przeprowadzenia MŚ w piłce nożnej w Rosji.
    Komitet wykonawczy Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) zatwierdził daty przeprowadzenia Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2018 w Rosji.
    Turniej, w którym wezmą udział 32 drużyny, zostanie przeprowadzony w dniach od 14 czerwca do 15 lipca – poinformowano w komunikacie prasowym FIFA.
    Mecze Mistrzostw Świata odbędą się na 12 stadionach w 11 miastach Rosji – w Moskwie, Kaliningradzie, Petersburgu, Wołgogradzie, Kazaniu, Niżnym Nowogrodzie, Samarze, Sarańsku, Rostowie nad Donem, Soczi i Jekaterynburgu.
    Poinformowano również, że każda reprezentacja otrzyma 300 000 dolarów za awans do finałowej części MŚ 2018.
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/Zatwierdzone-zostaly-daty-przeprowadzenia-MS-w-pilce-noznej-w-Rosji-3862/
  • @szuwarek14 20:26:31
    "W Chersoniu bankrutują przedsiębiorcy. 480 podmiotów jest winne gminom 180 mln hrywien. Na drodze sadowej udało się odzyskać 72 mln.
    Powody różne- utrata rynku w Rosji, problemy z energią elektryczną a także wymuszenia obecnego rządu który zabiera towary dla armii."
    -- dla armii ... powiedzmy
    http://novorossia.su/ru/node/11276
    a co to za „béton brut” na zdjęciu ?
    - nie mogę się pogodzić ze zniszczeniem dworca w Katowicach, banda debili taką architekturę zniszczyła, dworzec został tylko w podręcznikach dla architektów na całym świecie, dzicz !
    http://novorossia.su/sites/default/files/0c130ae3a66af0ad1345b4c921fbea34_0.jpg
  • @szuwarek14 20:46:08
    "Ks. Isakowicz-Zaleski: Poroszenko zmarnował szansę na pojednanie.
    Głównym problemem w relacjach polsko-ukraińskich jest ludobójstwo, które na Polakach i obywatelach polskich innych narodowości dokonali członkowie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej oraz SS Galizien i innych ukraińskich formacji na służbie Adolfa Hitlera - pisze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
    Wydawało się, że wizyta prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki w naszym kraju będzie krokiem w kierunku rozwiązania tego istotnego problemu. Tym bardziej, że Polska jak tylko może wspiera przemiany na Ukrainie. Niestety Petro Poroszenko, przemawiając w polskim Sejmie nie miał odwagi nazwać straszliwej zbrodni po imieniu. Użył jedynie określenia "tragedia wołyńska" - przypomina duchowny. Ksiadz dodaje, ze prezydent Ukrainy nie miał odwagi powiedzieć, kim byli sprawcy owej zbrodni. Kapłan uważa, że wezwania do poszukiwania prawdy historycznej wygłaszane przez Petra Poroszenkę są nieszczere:
    W przemówieniu prezydenckim w Sejmie RP padły słowa "Ważne jest poszukiwanie prawdy historycznej. Wzywam Polaków i Ukraińców, by uszanować tych, którzy zginęli na naszych ziemiach. Oni muszą zostać godnie pochowani, ale nie powinno się uprawiać polityki na grobach. Nasze relacje oparte są na prawdzie i wzajemnym zrozumieniu." Niestety prezydent Poroszenko sam sobie zaprzeczył. Prawdy jak widać powiedzieć nie chce, a kości pomordowanych nadal tkwią w "dołach śmierci", bez pochówku i upamiętnienia, a nacjonaliści ukraińscy uprawiają nad tymi ludzkimi szczątkami swoją politykę, gloryfikującą UPA i Stepana Banderę - pisze ksiądz.
    Ukraiński prezydent nie dokonał przełomu również w czasie wczorajszej wizyty w Lublinie. Nie spotkał się z rodzinami pomordowanych przez UPA i nie zapalił zniczy na masowych mogiłach, których na Lubelszczyźnie, głównie w okolicach Tomaszowa Lubelskiego, Chełma i Hrubieszowa, jest bardzo wiele. Generalnie uciekał od tematu jak tylko mógł, chowając się za eufemizmami i pół-prawdami - podsumowuje duchowny."
    http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ks-isakowicz-zaleski-poroszenko-zmarnowal-szanse-na-pojednanie
  • @szuwarek14 20:51:15
    Polacy pochwały zebrali na YT
    "Poland: Protests greet "Nazi supporting" Poroshenko in Lublin"
    http://www.youtube.com/watch?v=DwLRMFCWPno
  • @szuwarek14 20:51:15
    Україно! Филипп Экозьянц.
    http://youtu.be/PCZNGCdXIYc
  • @lorenco 20:59:30
    "Turcy nie chcą już do Unii Europejskiej.
    Turcja od 1963 r. jest stowarzyszona ze Wspólnotami Europejskimi, a od 1987 r. jest oficjalnym kandydatem na członka Unii Europejskiej. Po dziesiątkach lat trzymania ich kraju w przedpokoju, Turcy rozmyślili się.
    Według przeprowadzonego przez Komisję Europejską wśród mieszkańców Turcji sondażu tylko 28% z nich opowiada się za integracją swojego kraju z Unią Europejską. 39% zadeklarowało się jako przeciwnicy takiej koncepcji. Zdania nie miało 25% respondentów, a 8% w ogóle odmówiło odpowiedzi na pytanie. To bardzo poważna zmiana w stosunku do poprzedniego sondażu, jaki był przeprowadzony w maju. Wówczas 33% Turków opowiadało się za wstąpieniem do UE, a 33% było temu przeciwnych."
    http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/turcy-nie-chca-juz-do-unii-europejskiej-
  • @szuwarek14 21:03:37
    "Holandia ogłosi przyczynę katastrofy Boeinga.
    Holenderski urząd bezpieczeństwa poda przyczynę katastrofy Boeinga na wschodzie Ukrainy w końcowym raporcie w połowie 2015 roku – oświadczył w piątek stały przedstawiciel Holandii przy ONZ, Karel Jan Gustaaf Van Oosterom.
    Podkreślił on, że nie należy wysnuwać żadnych wniosków aż do zakończenia śledztwa.
    Oosterom zaznaczył, że komisja ds. badania przestępstw ustala jedynie przyczyny katastrofy, a nie winnych.
    Zgodnie z opublikowanym we wrześniu wstępnym raportem samolot rozbił się w czasie lotu z powodu „strukturalnych uszkodzeń spowodowanych przez zewnętrzne oddziaływanie licznych obiektów o wysokiej energii”.
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/Holandia-oglosi-przyczyne-katastrofy-Boeinga-8637/
    ---
    - WOW ! Jutro biorę się za robotę w domu żebym i ja nie doznał "strukturalnych uszkodzeń spowodowanych przez zewnętrzne oddziaływanie licznych obiektów o wysokiej energii"

    http://s23.postimg.org/89dcztmvv/geschenke_zum_polterabend.jpg
  • @szczurobronny 21:21:11
    dobry film
  • @szczurobronny 21:29:34
    Jaceniuk gasi światło wszędzie tam gdzie nie jest niezbędne.
    http://vk.com/politkach?z=photo-9957744_348507236%2Falbum-9957744_00%2Frev
    ---
    - Ciemność widzę !
    http://cs540100.vk.me/c625225/v625225484/e876/W8B9or3f4vo.jpg
  • Powstańcom Donbasu !
    dedykuje tę piękną pieśń o Śląskich Powstańcach . Jest wiele podobieństw pomiędzy Wami, a Nimi . Życzę Wam determinacji, wytrwałości oraz niezłomnej walki do ostatecznego zwycięstwa.

    https://www.youtube.com/watch?v=WxMwz-jCE3w

    Przy okazji życzę Wam Donbaskim Powstańcom :
    Wesołych, pogodnych, radosnych, rodzinnych, spełniających marzenia Świąt Bożego Narodzenia!

    Łódź, dnia 19 grudnia 2014 r. kapitan Michał Jarzyński
  • @szczurobronny 21:37:54
    okręt "Władimir Monomach"
    http://www.youtube.com/watch?v=83vBUszxVPA
  • @detektywmjarzynski 21:44:52
    ależ to wyśpiewane, Bastek wrzucaj archiwa na YT , naród czeka !
  • @szczurobronny 21:51:04
    a W Brukseli życzenia świąteczne dla polityków
    https://pbs.twimg.com/media/B5NFaqSCYAEPY5M.jpg

    https://pbs.twimg.com/media/B5NWHClCYAAYXNP.jpg

    https://pbs.twimg.com/media/B5NWEkpCAAANzzW.jpg
  • @szuwarek14 22:10:52
    "Moskwa zareaguje na przyjęcie przez USA ustawy ws. Ukrainy.
    Rosja nie pozostawi bez reakcji faktu przyjęcia przez USA ustawy w sprawie Ukrainy. Decyzja o odpowiedzi zostanie podjeta w zależności od tego, co Stany Zjednoczone zrobią z nową ustawą – napisano w oświadczeniu MSZ Rosji.
    Zatwierdzony przez amerykański kongres akt „O wsparciu wolności na Ukrainie”, który ma na celu wprowadzenie sankcji wobec Rosji i udzielenie dodatkowej pomocy Ukrainie, został podpisany przez prezydenta Baracka Obamę w czwartek.
    W rosyjskim MSZ podkreślono, że dokument nie ma nic wspólnego z zadaniem „wspierania wolności” na Ukrainie lub gdziekolwiek indziej.
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_19/Moskwa-zareaguje-na-przyjecie-przez-USA-ustawy-ws-Ukrainy-8932/
  • @szczurobronny 22:28:41
    "Syryjskie władze i opozycja gotowe są spotkać się w Rosji.
    Spotkanie przedstawicieli opozycji i rządu Syrii może odbyć się w Moskwie do końca stycznia – powiedział w piątek sekretarz opozycyjnej syryjskiej partii „Wola Ludowa” i członek kierownictwa partii „Front na rzecz Zmian i Wyzwolenia”, Qadri Jamil, podczas swojej wizyty w Genewie.
    Rosja wyszła wcześniej z propozycją zapewnienia „moskiewskiej platformy" dla przeprowadzenia rozmów w sprawie pokojowego rozwiązania konfliktu w Syrii.
    Jamil powiedział, że po spotkaniu w Moskwie całkowicie prawdopodobne jest „otwarcie się realnych możliwości ożywienia konferencji genewskiej”.
    Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/Syryjskie-wladze-i-opozycja-gotowe-sa-spotkac-sie-Rosji-0865/
  • @szczurobronny 22:28:41
    McCain teraz wypowiada wojnę Korei Pn. i Chinom, Sikorski i reszta do nogi, jest nowe zadanie dla ratlerków

    "Senator McCain: cyberatak był aktem wojny, USA powinny odpowiedzieć.
    Hakerzy chwalą decyzję Sony Pictures o wycofaniu się z premiery komedii "The Interview". Film opowiada o zamachu na północnokoreańskiego przywódcę Kim Dzong Una. FBI twierdzi, że za atakiem hakerskim na koncern filmowy stoi Korea Północna.
    Obejmujący obowiązki szefa komisji obrony w Senacie USA senator John McCain nazwał działania hakerów "aktem wojny" i oznajmił, że Stany Zjednoczone powinny nań odpowiedzieć. Jego zdaniem nie należy jednak używać rakiet, ale tej samej broni, czyli kontrataku hakerów.
    - To prawdopodobnie największy cios dla wolności słowa, jaki widziałem w całym moim życiu - powiedział Mc Cain, który zapowiada, że komisja, którą obejmuje, zorganizuje przesłuchania w tej sprawie.
    McCain miał na myśli to, że Sony Pictures pod wpływem ataku i gróźb hakerów wycofała się z pokazywania filmu.
    W wiadomości przesłanej telewizji CNN, cyberprzestępcy cieszą się z wycofania "The Interview" z kin i zapewniają, że przechwycone przez nich dane koncernu będą bezpieczne "jeśli nie będzie dodatkowych problemów".
    Hakerzy uzyskali dostęp do komputerów Sony Pictures 24 listopada. Przejęli około 100 terabajtów danych, wśród których znalazły się m.in. informacje o pracownikach i ich numerach ubezpieczeń społecznych, szczegóły kontraktów z aktorami i twórcami filmowymi, maile z opiniami o aktorach, nie zawsze pochlebnymi itp.
    - To bardzo mądrze, że postanowiliście odwołać wprowadzenia do kin filmu "The Interview". Zapewniamy bezpieczeństwo waszych danych, chyba że narobicie dodatkowych kłopotów - głosi przesłanie hakerów do Sony Pictures.
    W komedii "The Interview", która w Polsce jest znana jako "Wywiad ze Słońcem Narodu", James Franco i Seth Rogen wcielają się w role amerykańskich dziennikarzy, zwerbowanych przez CIA do zamordowania przywódcy komunistycznego reżimu w Pjongjangu - Kim Dzong Una.
    Hakerzy zagrozili zamachami na kina, w których pokazywano by ten film i ostatecznie firma Sony Pictures postanowiła zrezygnować z jego pokazywania, za co zresztą jest ostro krytykowana przez twórców i obrońców wolności słowa.
    Federalne Biuro Śledcze (FBI) przekonuje, że z technicznej analizy włamania wynika, że było ono podobne do wcześniejszych ataków, za którymi stał rząd w Pjongjangu. FBI ostrzegło również, że schwyta hakerów i zmusi ich do finansowej odpowiedzialności za włamanie. Amerykańscy śledczy nie wykluczają, że hakerzy skorzystali z chińskich serwerów, żeby zamaskować miejsce, z którego faktycznie wyprowadzili atak.
    Władze w Pjongjangu zapewniają, że nie mają nic wspólnego z cyberatakiem na Sony Pictures. Jednocześnie wielokrotnie krytykowały twórców filmu, uznając, że "The Interview" "jawnie wspiera terroryzm i nakłania do działań wojennych".
    Ambasada Chin w USA wezwała amerykańskie władze do podzielenia się dowodami w sprawie cyberataku. Dyplomaci podkreślają również, że Pekin nie wspiera cyberprzestępstw popełnianych w Chinach."
    http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2138:senator-mccain-cyberatak-by-aktem-wojny-usa-powinny-odpowiedzie

    http://s23.postimg.org/eq62v03rv/imagesnn.jpg
  • @detektywmjarzynski 21:44:52
    Bardzo celna i piękna dedykacja!
  • @lorenco 22:52:26
    "USA na drodze do konfrontacji .
    Prezydent USA Barack Obama poinformował dzisiaj o podpisaniu ustawy w sprawie sankcji wobec Rosji. Jednocześnie podkreślił on, że Waszyngton na razie nie planuje wprowadzenia kolejnych ograniczeń.
    Jedna z głównych tez nowej ustawy to możliwość wprowadzenia kolejnych sankcji wobec rosyjskich spółek z obronnego i energetycznego sektora, takich jak Rosoboroneksport i Gazprom. Poza tym, mogą zostać wprowadzone dodatkowe ograniczenia na sprzedaż Rosji sprzętu do wydobycia ropy naftowej i zagraniczne inwestycje w projekty zagospodarowania złóż ropy naftowej w Rosji.
    „Podpisana przez amerykańskiego prezydenta Baracka Obamę ustawa w sprawie kolejnych sankcji wobec Moskwy może nadługo podważyć normalną współpracę krajów” – oświadczył minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow podczas rozmowy telefonicznej z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym.
    Wcześniej rosyjski MSZ oznajmił, że projekt ustawy jest godny ubolewania ze względu na otwarcie konfrontacyjny charakter."
    http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2139:usa-na-drodze-do-konfrontacji
  • @szczurobronny 21:51:04
    Chłopcy się dobrze spisali:)
    Oleg Cariew, przewodniczący Parlamentu Noworosji powiedział, że nie ma juz teraz mozliwości przyłączenia się Donbasu z powrotem do Ukrainy. Noworosja nie walczy z Ukraińcami lecz z huntą kijowską i jeśli Ukraińcy będą chcieli przyłączyć się do Noworosji, to nie ma przeszkód:)
    Więcej:
    Председатель парламента Новороссии Олег Царев в эфире программы «На самом деле» с Сергеем Веселовским рассказал о том, к чему стремится парламент Новороссии.

    Сергей Веселовский: Как объединить две маленькие республики ДНР и ЛНР в Новороссию. Что для этого делается вами и вашими соратниками? Чем занимается сейчас парламент Новороссии?

    Олег Царев: Новороссия образована в мае этого года. Был подписан договор об образовании союза народных республик, чуть позже была принята конституция и создан парламент. Парламент пока не переизбирался, в данный момент на этой площадке будет объединяться ДНР и ЛНР. В парламент Новороссии входят депутаты и представители 30 человек из ДНР и 30 из ЛНР. Но есть представители из других республик Харькова, Запорожья которые также станут частью Новороссии.

    Сейчас многие говорят о том, что Новороссию сливают и хотят присоединить к Украине. В данный момент это невозможно, потому что нельзя помирить людей, которые прошли через обстрелы, потеряли родственников и свои дома. Жители Донбасса такое никогда не забудут и киевскую власть никогда не простят. Мы выступаем против хунты. Но мы не возражаем, чтобы Украина присоединилась к Новороссии. Мы не воюем с народом Украины, мы воюем с украинской властью, которая захватила страну вооруженным государственным переворотом. Эта власть не только антирусская, но и антиукраинская, потому что она делает все, чтобы разрушить Украину. Поэтому наши территории мы не собираемся отдавать.
    Председатель парламента Новороссии Олег Царев в эфире программы «На самом деле» с Сергеем Веселовским рассказал о том, к чему стремится парламент Новороссии.

    Сергей Веселовский: Как объединить две маленькие республики ДНР и ЛНР в Новороссию. Что для этого делается вами и вашими соратниками? Чем занимается сейчас парламент Новороссии?

    Олег Царев: Новороссия образована в мае этого года. Был подписан договор об образовании союза народных республик, чуть позже была принята конституция и создан парламент. Парламент пока не переизбирался, в данный момент на этой площадке будет объединяться ДНР и ЛНР. В парламент Новороссии входят депутаты и представители 30 человек из ДНР и 30 из ЛНР. Но есть представители из других республик Харькова, Запорожья которые также станут частью Новороссии.

    Сейчас многие говорят о том, что Новороссию сливают и хотят присоединить к Украине. В данный момент это невозможно, потому что нельзя помирить людей, которые прошли через обстрелы, потеряли родственников и свои дома. Жители Донбасса такое никогда не забудут и киевскую власть никогда не простят. Мы выступаем против хунты. Но мы не возражаем, чтобы Украина присоединилась к Новороссии. Мы не воюем с народом Украины, мы воюем с украинской властью, которая захватила страну вооруженным государственным переворотом. Эта власть не только антирусская, но и антиукраинская, потому что она делает все, чтобы разрушить Украину. Поэтому наши территории мы не собираемся отдавать.
    Председатель парламента Новороссии Олег Царев в эфире программы «На самом деле» с Сергеем Веселовским рассказал о том, к чему стремится парламент Новороссии.

    Сергей Веселовский: Как объединить две маленькие республики ДНР и ЛНР в Новороссию. Что для этого делается вами и вашими соратниками? Чем занимается сейчас парламент Новороссии?

    Олег Царев: Новороссия образована в мае этого года. Был подписан договор об образовании союза народных республик, чуть позже была принята конституция и создан парламент. Парламент пока не переизбирался, в данный момент на этой площадке будет объединяться ДНР и ЛНР. В парламент Новороссии входят депутаты и представители 30 человек из ДНР и 30 из ЛНР. Но есть представители из других республик Харькова, Запорожья которые также станут частью Новороссии.

    Сейчас многие говорят о том, что Новороссию сливают и хотят присоединить к Украине. В данный момент это невозможно, потому что нельзя помирить людей, которые прошли через обстрелы, потеряли родственников и свои дома. Жители Донбасса такое никогда не забудут и киевскую власть никогда не простят. Мы выступаем против хунты. Но мы не возражаем, чтобы Украина присоединилась к Новороссии. Мы не воюем с народом Украины, мы воюем с украинской властью, которая захватила страну вооруженным государственным переворотом. Эта власть не только антирусская, но и антиукраинская, потому что она делает все, чтобы разрушить Украину. Поэтому наши территории мы не собираемся отдавать.
    https://www.youtube.com/watch?v=soHcFX8_DYI
  • @lorenco 23:05:51
    "Roberts: Na krawedzi wojny i ekonomicznego zalamania.
    Moglby czytelnik mnie zapytac czy moge przekazac mu dobra wiadomosc. Odpowiedz jest: nie chcialbym ciebie oklamywac jak robi to "twoj" rzad i jak to robia media glownego nurtu. Jezeli chcesz uslyszec klamliwe "dobre wiadomosci," potrzebujesz sie o to zwrocic do Matrixa. W zamian za mniej stressu i niepokojow, bedziesz w swojej nieswiadomosci kierowany w strone ruiny finansowej i nuklearnego Armagedonu.

    Jezeli pragniesz byc uprzedzony, i w miare przygotowany, do tego co "twoj" rzad tobie przyniesie, i posiadasz jakies male mozliwosci przekierowania biegu wydarzen, czytaj i popieraj ta strone.To jest Twoja strona. Ja juz to wszytsko znam. I pisze dla Ciebie.

    Neokonserwatysci, mala grupa podzegaczy wojennych silnie sie sprzymierzyla z militarnym/kompleksem przemyslowym i Izraelem, obdarzyla nas Granada i aferami zwiazanymi z Kontras w Nikaragui. Prezydent Reagan wylal ich, byli oni sadzeni, lecz nastepnie zostali ulaskawieni przez sukcesora Reagana, G.H.Busha.

    Ukryci za parawanem think tanksow i chronieni przez Izrael i pieniadze militarnego/kompleksu bezpieczenstwa, neokonserwatysci ponownie pojawili sie w administracji Clintona i zaprojektowali rozpad Jugoslawii, wojne przeciwko Serbii, i rozszerzenie NATO w poblizu rosyjskich granic.

    Neokonserwatysci zdominowali rezim G.W.Busha. Oni kontrolowali Pentagon, Rade Narodowego Bezpiecznstwa, Urzad v-ce prezydenta, i jeszcze wiecej. Neokonserwatysci sprezentowali nam 9/11 i tuszowanie o tych wydarzeniach prawdy, najazd na Afganistan, Irak, rozpoczecie destabilizacji Pakistanu i Jemenu, powstanie US Africa Command, inwazje Pld.Osetii przez Gruzje, upadek traktatu anty-ABM, niekonstytucyjne i nielegalne szpiegowanie obywateli amerykanskich, pozbawienie konstytucyjnych praw, tortury, i niezliczone lamanie prawa przez wladze wykonawcza, kongres, i sadownictwo. W skrocie, neokonserwatysci zbudowali podstawe pod dyktature i IIIWS.

    Rezim Obamy nie pociaga nikogo do odpowiedzialnosci za popelnione przestepstwa w czasie trwania rezimu Busha, tworzac tym samym precedens, ze wladza wykonawcza stoi ponad prawem. Zamiast tego to rezim Obamy sciga informatorow, ktorzy powiedzieli prawde na temat rzadowych przestepstw.

    Neokonserwatysci zachowali bardzo duze wplywy w rezimie Obamy. Przyklad, Obama wyznaczyl neokonserwatywna Susan Rice jako swojego doradce d/s Bezpieczenstwa Narodowego. Obama mianowal neokonserwatywna Samanthe Power na stanowisko amerykanskiego ambasadora przy ONZ. Obama mianowal neokonserwatywna Viktorie Nuland jako asystentke Sekretarza Stanu. Biuro Nuland wspolpracuje z CIA i finansowanymi przez Waszyngton NGO, organizowali amerykanski zamach stanu na Ukrainie.

    Neokonserwatyzm jest jedyna wyznawana polityczna ideologia. Ideologia ta jest "America uber alles." Neokonserwatysci wierza, ze historia wybrala Stany do posiadania hegemonii nad swiatem, tym samym wyroznila Stany jako "wyjatkowe' i "niezbedne." Osobiscie sam Obama to oswiadczyl. Ta ideologia daje neokonserwatystom ogromna pewnosc siebie i motywacje, podobne do konkluzji Karola Marksa, ze historia wybrala robotnikow jako klase rzadzaca, dajac tym samym podstawe wczesnym komunistom do sprawowania nieograniczonej wladzy.

    Pewnosc siebie i zdecydowane dazenia powoduja, ze neokonserwatysci staja sie lekkomyslni.

    Neokonserwatysci zeby poprzec swoj program sieja propagande zarowno dla amerykanskiej populacji jak i waszyngtonskim wasalskim panstwom. The Pressitutes (media) przekazuja klamstwa neokonseratystow dla niczego nie podejrzewajacej publicznosci: Rosia napadla i aneksowala ukrainskie prowincje; Putin zamierza odtworzyc Sowieckie Imperium; Rosja jest bandyckim panstwem pozbawionym demokracji; Rosja jest zagrozeniem dla krajow baltyckich; Polski; i calej Europy. wiec to wymaga od wojsk U.S./NATO budowy baz w poblizu rosyjskich granic; Chiny, rosyjski sojusznik, musza zostac powstrzymane przez budowe nowych amerykanskich baz morskie i powietrznych rozlokowanych wokol Chin i kontrole chinskich szlakow morskich.

    Neokonesrwatysci i prezydent Obama absolutnie sie nie kryja z tym, ze Stany nie zaakceptuja Rosji i Chin jako panstw suwerennych z ich niezalezna polityka ekonomiczna i zagraniczna kolidujaca z interesami Waszyngtonu. Rosja i Chiny sa wylacznie do przyjecia jako panstwa wasalskie, jak Wielka Brytania, Europa, Japonia, Kanada i Australia.

    Formula neokonserwatywna jest wyraznie formula ostatecznej wojny.

    Cala ludzkosc jest w niebezpieczenstwie z winy tych kilku zlych mezczyzn i kobiet zasiedzialych na stanowiskach wladzy w Waszyngtonie.

    Antyrosyjska propaganda jest na coraz wyzszych obrotach. Putin jest "nowym Hitlerem." Daniel Zubow informuje o wspolnej konferencji zorganizownej przez trzech amerykanskich think tanks. Konferencja wina obarczyla Rosje za kleske waszyngtonskiej zagranicznej polityki.

    Od czasu rezimu Obamy, Waszyngton dziala przeciwko rosyjskim interesom. Profesor Michal Chossudovsky w swojej nowej, nieopublikowanej jeszcze ksiazce pt.Globalizacja wojny : Dluga wojna Ameryki przeciwko ludzkosci, przedstawia realistyczna ocene jak blisko Waszyngton przywiodl swiat do calkowitego zniszczenia z powodu nuklearnej wojny. Ponizej fragment wstepu:

    "Globalizacja wojny" jest hegemonia projektu. Glowne wojskowe i tajne operacje wywiadowcze sa podejmowane jednoczesnie na B.W., Wschodniej Europie, sub- Saharan Afryce, Centralnej Azji i Dalekim Wschodzie. Amerykanska militarna agenda laczy te dwie glowne operacje w jeden teatr jak rowniez tuszuje akcje skierowane do destabilizacji suwerennych panstw."

    Czesto wpada mi w oczy to, ze Amerykanie sa lekkomyslnymi ludzmi. Oni sa po prostu nieswiadomi. Przypuszczalnie to powinni byc swiadomi, przypuszczalnie cala populacja powinna zdawac sobie sprawe z niebezpieczenstwa, czy mozna cos temu zaradzic, gdyz w przeciwnym wypadku amerykanskie lekkoduchy beda pod kontrola policyjnego panstwa stworzonego przez Waszyngton?

    Nie wierze, ze mozna pokladac duza nadzieje zwiazane z amerykanskimi ludzmi. Amerykanscy ludzie nie moga uslyszec prawdy od falszywych przywodzcow, zas rzadzace prywatne elity nie pozwola prawdziwym liderom siegnac po wladze. Co wiecej, nie ma zorganizowanej opozycji przeciwstawiajacej sie skutecznie neokonserwatystom.

    Nadzieja nadejdzie z zewnatrz politycznego systemu. Nadzieja jest, ze Domek z Kart i sfalszowane rynki wznoszone przez decydentow dla benefitow 1% najbogatszych - upadna. David Stockman uwaza taki final jako najbardziej prawdopodobny. Stockaman przewiduje upadek w taki sam sposob, przed jakim ja ostrzegalem. Co wiecej liczba Black Swan (teoria gwaltowynych krachow), ktore moga zapoczatkowac zalamanie moze byc nawet wieksza od tych, ktore zostaly prawidlowo zidentyfikowane przez Stockmana. Niektore z organizacji finansowych martwia sie o brak plynnosci w stalych dochodach (obligacje) i na rynkach instrumentow pochodnych. Barbara Novack, wspoprzewodniczaca Black Rock mocno lobbuje za bailoutem na tych rynkach.

    Wielu zapyta: Jesli 1% najbogatszych jest podatnych na ekonomiczne zalamanie, to czy wojna sie rozpocznie w obronie tego bogactwa i wina zostana obarczeni Rosjanie i Chinczycy za wszystkie problemy ogarniajace amerykanska populacje? Moja odpowiedz jest taka, ze tego rodzaju zalamania ja oczekuje, i David Stockman i bez zadnych watpliwosci inni oczekuja, bo w takim wypadku organizacja glownej wojny przez obecny rzad z jego brakiem spolecznego, politycznego i ekonomicznego bezpieczenstwa staje sie niemozliwa.

    Podczas gdy polityczna impotencja Amerykanow i podleglosc Zachodniego Swiata nie narzuca zadnych na Waszyngton ograniczen, ekonomiczny upadek doprowadzi do rewolucji i zniszczy istniejacy porzadek.

    Im mocniej ten upadek przycisnie tym ciezej bedzie ludziom przezyc, szanse na przezycie beda jednak wieksze niz w przypadku nuklearnej wojny."
    http://prawica.net/40161
  • @szuwarek14 22:45:40
    Ten zdziadziały Kain zwany McCain powinien siedzieć na emeryturze a nie judzić!
  • @lorenco 23:21:05
    albo wisieć
  • @szczurobronny 23:20:47
    Strasznie mi dzis komp muli tu, jednak udało się wystawić obie oceny.
  • @szuwarek14 23:23:45
    Twoja wersja jest bardziej pożądana!
  • @all
    Dobranoc, też mi komp muli dzisiaj
    Do poduchy fino-ugorski klimat
    http://www.youtube.com/watch?v=idC8LnlCaq0
  • @szuwarek14 23:23:45
    Nie bardzo lubię boks, jednak w tym wypadku będę obserwował i kibicował! Wiaczesław Głazkow, ługański bokser wagi ciężkiej ma zamiar zmierzyć się z Witalijem Kliczko i obić mu już i tak zakuty łeb.
    Najpierw musi pokonać boksera Steve`a Cunningham do tej walki się bardzo sumiennie przygotowuje.
    Babcia Wiaczesława zginęła w Ługańsku od ukropskiego pocisku, kiedy stała w kolejce po wodę.
    Tu więcej, źródło АнтиМайдан
    У боксера-супертяжеловеса Вячеслава Глазкова в Луганске погибла бабушка. Глазков отметил, что всем сердцем со своим родным домом — Луганском.

    «У меня болит душа за Луганск, за погибших друзей, за родную бабушку, которую убили, когда стояла в очереди за водой. Снаряд прилетел в очередь, и ее не стало. Моя бабушка — Деревянко Нина Андреевна — 18 августа стояла в очереди за водой в квартале Алексеева в Луганске. Затем этот злополучный снаряд… Она умерла в карете скорой помощи, — рассказал Глазков. — Похоронена в общей могиле, так как все родные уехали во время бомбежек, а она ни в какую не хотела уезжать, говорила, что все будет хорошо. Вот тебе и хорошо».

    В то же время, луганский боксер также рассказал, что готовится к бою с Каннингемом, и подтвердил, что готовится стать претендентом на титул чемпиона мира в бою с Владимиром Кличко. Ранее украинский боксер-тяжеловес Вячеслав Глазков рассказал, где и как будет готовиться к бою с американцем Стивом Каннингемом.

    Как ранее сообщалось, украинский супертяжеловес, луганчанин Вячеслав Глазков одолел американца Дарнелла Уилсона. Напомним, следующим соперником украинского супертяжеловеса, луганчанина Вячеслава Глазкова, станет бывший двукратный чемпион мира по версии IBF в первом тяжелом весе американец Стив Каннингем 28–6, 13 КО.

    Победитель боя станет официальным претендентом на титул чемпиона мира по версии IBF в супертяжелом весе, которым сейчас владеет украинец Владимир Кличко.
    http://cs540107.vk.me/c623423/v623423516/effc/5Fsvnhy6S3k.jpg
  • @szczurobronny 23:52:26
    Dobrze by było jakby ów Steve dał fory Wiaczesławowi aby Wieczysław zwyciężył i znokautował Kliczkę:)
    Równiez Pozdrawiam, Dobrej Nocki:)
  • @szczurobronny 23:52:26
    Za babcię i wszystkie ofiary w Donbasie!
  • Gadu, Gadu...
    Siły samoobrony przeprowadziły konferencję z przedstawicielami Kijowa


    "Przedstawiciele proklamowanych w trybie jednostronnym Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej oraz Kijowa nie uzgodnili podczas piątkowych konsultacji on-line daty nowej rundy negocjacji w Mińsku – powiedział w piątek oficjalny przedstawiciel DRL Denis Puszylin po przeprowadzonej przez Skype konferencji z przedstawicielami Kijowa.

    Puszylin zaznaczył, że tematyka rozmów potrzebuje dopracowania i jeszcze szereg kwestii musi zostać uzgodniony.

    Przedstawiciel DRL wyraził jednocześnie nadzieję, że nowe rozmowy odbędą się przed Nowym Rokiem."

    http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_19/Sily-samoobrony-przeprowadzily-konferencje-z-przedstawicielami-Kijowa-5193/
  • MCK z pomoca dla Donbasu...
    Miedzynarodowy Czerwony Krzyz przywiozl pomoc dla Donbasu

    "Международный Красный Крест привез Донбассу помощь
    20 декабря 2014, Война на Украине

    После длительного перерыва Международный Красный Крест наконец-то возобновил свою деятельность в Новороссии.

    Напомним, что МКК вывел своих сотрудников из зоны боевых действий после того, как один из них погиб под обстрелом украинских «Градов». И вот теперь Красный Крест возвратился. И не просто возвратился, а с большим грузом гуманитарной помощи.

    Решиться на это было непросто, поскольку из уст Яроша и других правосеков звучали угрозы взрывать и сжигать гуманитарные конвои, которые будут направляться в Донецкую и Луганскую Народные Республики через территорию Украины."

    czytaj dalej:
    http://pravdoryb.info/mezhdunarodnyy-krasnyy-krest-privez-donbassu-pomosch.html http://pravdoryb.info/mezhdunarodnyy-krasnyy-krest-privez-donbassu-pomosch.html
  • Swiata 1 biegunowego juz nie ma...
    Первые итоги Третьей мировой: однополярного мира больше нет

    Pierwsze rezultaty 3 Swiatowej( Wojny : swiata jednobiegunowego juz nie ma

    20 декабря 2014 Опубликовал: brahman    В общем-то, многие из нас уже поняли, что в 2014 году началась активная фаза третьей мировой войны. Не информационной, не экономической, а самой настоящей. До победного конца. А поскольку без России подобные мероприятия никогда не обходятся, наша страна в очередной раз оказалась на острие конфликта. Так что самое время присесть и осмотреться по сторонам, оценивая какими реальными силами мы сегодня располагаем.

    Wiekszosc z nas juz zrozumiala, ze w 2014 roku zaczela sie aktywna faza Trzeciej Wojny Swiatowej. Nie informacyjnej, nie ekonomicznej ale najprawdziwszej. Do zwyciezkiego konca. Bez Rosji tego typu zdarzenie nie byloby kompletne, nasz kraj po raz kolejny okazał się być w czołówce konfliktu. Czas wiec usiasc, rozejrzec sie i ocenic jakimi silami dysponujemy (---)
    czytaj dalej:
    http://pandoraopen.ru/2014-12-20/pervye-itogi-tretej-mirovoj-odnopolyarnogo-mira-bolshe-net/
  • Wobec ostatnich oficjalnych przykładów bratania się władz publicznych Polski z banderowcami aktualizuje
    swój wcześniejszy protest :

    Petycja –protest !


    Jako Polak i obywatel Polski protestuję przeciwko finansowaniu przez rząd i sejm w Polsce z pieniędzy polskich podatników żydobanderowskiej junty w Kijowie oraz leczeniu żydobanderowców w polskich szpitalach w sytuacji gdy Polska i Polacy toną w długach, są skazani na bezrobocie oraz tułaczkę za chlebem po świecie , a ponad połowa polskich dzieci niedożywiona uczęszcza do szkół , a polscy pacjenci czekają w kolejce kilka lat na zabiegi i operacje .

    Łódź , dnia 27 sierpnia 2014 r. kapitan Michał Jarzyński


    https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezydent_Rzeczypospolitej_Polskiej_Bronislaw_Komorowski_Protestuje_przeciwko_finansowaniu_zydobanderowskiej_junty_w_Kij/
  • @detektywmjarzynski 10:00:23
    Tekst tej petycji , po opublikowaniu go na nowym blogu AdNovum na Word Press , nie wiem czemu, zniknął z niego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31