Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
789 postów 20005 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 20.12.2014r - Quo vadis

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

cztery dni do BN

Idą Święta, jak na zakupy, to tylko do Rosji, taniej

Barack Obama wprowadził blokadę gospodarczą Krymu, zakazując jakichkolwiek stosunków gospodarczych z półwyspem, a mianowicie eksportu towarów, technologii i usług na Krym i importu towarów, technologii i usług z Krymu, a także inwestowania w półwysep.

W związku z tym może Krymianie pozostaną wolni.


Kanada nie pozostaje w tyle. Kolejnych 11 osób na czarnej liście, i zakaz eksportu do Rosji technologii dla sektora gazowo-naftowego.

Echa groteskowej wizyty Poroszenki w Polsce, i umizgach naszej władzy, śledźcie gdzie indziej. Lepiej nie przed świętami.

W związku z ceną ropy Goldman Sachs podsumował zagrożone inwestycje wydobywcze na bilion bugsów.

Katrin Kalweit: konwoje humanitarne z Rosji nie wystarczają, a pomoc udzielana przez Ukrainę często nie trafia tam, gdzie powinna.

Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier: „Jeśli ktoś chce rzucić Rosję na kolana przy pomocy sankcji, wierząc, że doprowadzi to do bezpieczeństwa w Europie, bardzo się myli. Mogę jedynie ostrzec”

Plotka: Chińczycy przeprowadzili symulację swojego ataku nuklearnego na zachodnie wybrzeże USA
 

KOMENTARZE

 • @interesariusz z PL
  "Chińczycy przeprowadzili symulację swojego ataku nuklearnego na zachodnie wybrzeże USA" no i jak poszło ?
 • @szuwarek14 10:22:35
  "Moskwa w 2015 roku otrzyma turystycznego Oscara.
  Moskwa w maju 2015 roku otrzyma przyznawaną co roku nagrodę FIJET – Złote Jabłko (La Pomme d'Ore) – jako stolica kulturalnego i historycznego dziedzictwa i jako najbardziej dynamicznie rozwijający się turystyczny kierunek – poinformowała służba prasowa międzynarodowej federacji dziennikarzy piszących o turystyce.
  Decyzja o przyznaniu Moskwie turystycznego Oscara została ogłoszona podczas uroczystości poświęconych 60. rocznicy istnienia FIJET w Chorwacji. Drugie Jabłko w 2015 roku otrzyma chorwacki Dubrownik.
  „Polska aktywnie sprzeciwiała się przyznaniu Moskwie turystycznego Oscara, wyjaśniając swoje stanowisko obecną sytuacją polityczną i zaapelowała, aby głosowano „przeciwko”. Pierwszy raz w historii FIJET „Jabłko Pokoju” mogło z łatwością przemienić się w „Jabłko Niezgody”, ale zdrowy rozsądek zwyciężył”, - podało FIJET.
  Nagroda „Złote Jabłko”, która jest odpowiednikiem Oscara, pojawiła się w 1970 roku. W 1971 roku pierwsze Złote Jabłko otrzymała Sycylia. Nagroda wręczana jest co roku krajowi, miastu lub osobie za wybitne osiągnięcia w rozwoju i promocji turystyki. Może być również przyznana zabytkowi historycznemu lub kulturalnemu.
  W 1983 roku, za wybitny wkład w rozwój międzynarodowej turystyki w duchu współpracy i przyjaźni między narodami, za zachowanie pomników kultury i ich wykorzystanie na rzecz turystyki, Złote Jabłko otrzymał Suzdal."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_20/Moskwa-w-2015-roku-otrzyma-turystycznego-Oscara-3209/
  ---
  - "Polska aktywnie sprzeciwiała się" nie Polska tylko łajzy z Solidarności które mają niezłe doświadczenie w proszeniu USA o sankcje dla Polski, robieniu z Gierka tyrana który głodzi dzieci ba nawet bydło dopadło Niemena i jakieś analfabetki z Podhala narobiły artyście obciachu za granicą
 • @szczurobronny 10:27:23
  niech się przyzwyczajają, nosił wilk razy kilka ...
 • @szuwarek14 10:29:36
  "Azjatycki konflikt o globalną dominację.
  Rosnącego problemu potęgi Chin nie da się dłużej zaczarowywać, ani odkładać na bok. Chiny są i mają się świetnie, a taniejąca ropa to znakomity prezent dla chińskiego wzrostu gospodarczego. Nie da się JEDNOCZEŚNIE udawać, że Chiną są znakomitym producentem zabawek I NICZYM WIĘCEJ. Na nic nie zda się zaklinanie rzeczywistości i udawanie, że nie rośnie chiński arsenał broni, w tym w szczególności broni asymetrycznej (np. DF-21D Anti-Ship Ballistic Missile ASBM) zaprojektowanej do walki z amerykańską, rosyjską potęgą, jak również niezwykle przydatną wobec innych krajów w regionie.
  Stawką w ewentualnej wojnie w Azji, byłoby wypchnięcie USA jako gwaranta Pax Americana z Azji Południowo-Wschodniej. Nic innego w tym regionie się nie liczy, w tym znaczeniu, że nikt nie „podskoczy” Chinom, włącznie z Rosją, która będzie ich surowcowym zapleczem, z którym wojna dla Chin oznaczałaby stan „zero” czyli pełne samozniszczenie. Natomiast amerykańska dominacja w regionie i gwarantowanie przez Amerykanów bezpieczeństwa poszczególnych krajów, oznaczające wyznaczanie im miejsca w szeregu – to jest istotny problem, którego Chiny już dłużej nie mogą akceptować z powodu rosnących ambicji wewnętrznych, ponieważ cierpi na tym ich status jako największej potęgi w regionie.
  Problem udziału Chin w międzynarodowej wymianie handlowej nie jest już dla władz w Pekinie problemem na zasadzie być albo nie być. Chiny mają pełną świadomość, że ich potencjał jest tak gigantyczny, że są w stanie zdominować świat, a w tym celu potrzebują trzech składowych – budowy silnego rynku wewnętrznego, – rosyjskiego wsparcia surowcowo-technologicznego oraz dominacji w regionie umożliwiającej zwiększenie ich potencjałów w krytycznych punktach, gdzie zasoby do normalnego rozwoju się wyczerpały lub są nieosiągalne bez wejścia w konflikt z sąsiadami. Z pierwszej składowej wynika, że coś takiego jak porzucenie gospodarcze Chin w ramach retorsji związanych z ewentualną wojną regionalną będzie niemożliwe, a nawet jeżeli nastąpi to, ze szkodą dla państw ogłaszających sankcje. Szybko rosnący rynek wewnętrzny jest ostatecznym gwarantem chińskiej potęgi, albowiem Chiny będą traktować eksport jedynie jako wsparcie i element swojej gospodarki, a w pewnych zakresach będą wymianą handlową wynagradzać lojalne wobec nich kraje. Rosyjskie wsparcie surowcowe i technologiczne jest potrzebne z dwóch powodów, po pierwsze umożliwia uzyskanie przewagi ilościowej i po drugie nadrobienie dystansu technologicznego wobec głównych potęg. Nie chodzi tylko o proste zakupy broni, ale o wdrażanie całych reżimów technologicznych, standardów i jakości, która jest ciągle lepsza w Rosji niż w Chinach. Na tym przykładzie widać jakim skarbem jest rosyjski przemysł kosmiczny i wojskowy. Wreszcie trzecia składowa, czyli uzupełnianie lokalnych potencjałów w punktach krytycznych to chińska specyfika i zarazem przyczynek do ewentualnego konfliktu regionalnego lub szeregu konfliktów lokalnych. Najlepiej ilustruje to cała historia sporów chińsko-wietnamskich lub innych z wyjątkiem Tajwanu. Dla Tajwanu jest zarezerwowana rola niewdzięcznego młodszego brata, którego trzeba będzie w końcu ukarać za krnąbrność i nieposłuszeństwo. Zrozumienie istoty tego konfliktu poza kwestiami ideologicznymi jest bardzo trudne dla ludzi, którzy nie rozumieją specyfiki chińskiej dumy narodowej. Przykładowo na Tajwanie są praktycznie wszystkie skarby z chińskiego pałacu cesarskiego w Pekinie – skrzętnie wywiezione tam, przez wycofujących się z kontynentu przedstawicieli nacjonalistycznej opcji, pokonanej przez Komunistów. Dla Chińczyków kontynentalnych jest to poważny problem, szczerze za to nienawidzą tych z Tajwanu, albowiem jest to traktowane gorzej niż świętokradztwo – wielka zbrodnia na chińskiej tradycji, kulturze i w ogóle powód dla którego Tajwan jeszcze „bezczelnie” nazywa się Chinami!
  Dzień chińskiej dominacji w regionie nastąpi. Wówczas dojdzie do kilku starć, może kilku dniowych – kilkunastodniowych intensywnych konfliktów, w zależności od tego kto będzie z kim walczył. Chiny będą miały na tą okazję tak gigantyczną ilość uzbrojenia konwencjonalnego, że nawet niszczenie go przy przewadze technologicznej i lepszej taktyce – będzie bardzo trudne, poza tym – Chiny mają tam wszędzie blisko, nie ma dla nich celu, którego nie mogłyby dosięgnąć. Można sobie wyobrazić np. atak kilkoma tysiącami rakiet balistycznych i pocisków manewrujących na Tajwan, połączony z atakiem floty i lotnictwa, osłaniającymi wyprawę sił desantowych. W odpowiedniej skali jest to nie do powstrzymania, nie tylko przez samych Tajwańczyków, ale także przez Amerykanów, których bazy (Okinawa) i pływające w pobliżu zespoły okrętów stałyby się priorytetowym celem. Przy czym atakując Amerykanów Chińczycy udowodniliby, że to oni zaatakowali ich pierwsi – realizując swoje zobowiązania sojusznicze.
  Skala chińskiego ataku może być zwielokrotniona np. przez atak Korei Północnej na Południową – co dramatycznie podniesie stawkę w regionalnej grze, a dla Chin będzie jedynie wyzwaniem logistycznym, w tym znaczeniu że będą dostarczać żywność, paliwo oraz broń i amunicję a trzecia co do wielkości armia świata zrobi wszystko, żeby popularne smartfony i telewizory LED znanych producentów bardzo mocno podrożały.
  Reasumując – celem chińskiej ekspansji w regionie jest przede wszystkim wypełnienie składowych swojej potęgi, które zagwarantują Chinom pozycję do dominacji nad światem. Prezent w postaci poparcia gospodarczego Rosji właśnie Chinom podarowano przez idiotyczną politykę Zachodu wobec Federacji Rosyjskiej. O rynek wewnętrzny Chiny zadbają same, nadal będzie im pomagał też eksport do uzależnionego od ich produkcji Świata. Natomiast w drodze konfliktu regionalnego lub szeregu konfliktów (a nawet jedynie starć) lokalnych dojdzie do zabezpieczenia chińskich interesów w ich bezpośrednim otoczeniu, przy jednoczesnym wypchnięciu Ameryki jako realnej siły gwarantującej Pax Americana w regionie. Już samo ziszczenie się tego scenariusza będzie klęską Ameryki, która wywoła zmianę nastawień wobec definiowania pryncypiów swojej obronności w takich krajach jak Japonia, Indonezja, Indie, a nawet Australia. Przede wszystkim jednak w wyniku odepchnięcia USA z Azji nastąpi ponowna militaryzacja Japonii, czyli Japończycy zdyskontują swoją rentę technologiczną i stworzą liczący się globalnie potencjał nuklearnego odstraszania. Co może spowodować, że jeżeli w tym kraju zmieniłby się układ polityczny – to w wyniku tego, mielibyśmy zupełnie inny układ w globalnej geopolityce. Samo wyobrażenie sobie dzisiaj Japonii jako samodzielnej siły o globalnym potencjale – zmagającej się z Chinami jest wręcz szokującym scenariuszem.
  O tym jak nastawimy się do możliwych scenariuszy na Dalekim Wschodzie będzie zależeć nasza przyszłość, natomiast myśląc o tym wszystkim musimy wziąć poprawkę na to, że Chińczycy są BARDZO MĄDRYMI LUDŹMI, którzy wiedzą co robią i starają się nie popełniać przy tym błędów. Jest to najwspanialsza wiadomość, bo ten Naród bardzo wiele wycierpiał a na szczęście nie jest historycznie mściwy, a przynajmniej do tej pory nie był. Warto jest wspierać Chiny i być ich przyjacielem, ten kto jest po stronie Chin dzisiaj – jutro będzie wygranym."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28376
 • @szuwarek14 10:38:55
  Noworoczne życzenia...
  http://cs621325.vk.me/v621325441/b23/Xkt9YZaY3UU.jpg
 • @szuwarek14 10:43:53
  "Rosję zadowoli każdy rozwój wydarzeń wokół Mistrali.
  Moskwę zadowoli każda decyzja Paryża w sprawie Mistrali. Jej stanowisko się nie zmienia: okręty lub zwrot pieniędzy, które zainwestowane zostały w projekt – powiedział wiceminister obrony Rosji Jurij Borisow.
  Zgodnie z jego słowami, w przypadku procesu sądowego Rosja może domagać się od Francji wypłacenia kary.
  Rosoboroneksport i francuska stocznia DCNS podpisały kontrakt na budowę dwóch okrętów w 2011 roku. Pierwszy okręt „Władywostok” Francja miała przekazać stronie rosyjskiej 14 listopada. Jednak prezydent Francji Francois Hollande oświadczył, że wstrzymuje dostawy z powodu sytuacji na Ukrainie."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_20/Rosje-zadowoli-kazdy-rozwoj-wydarzen-wokol-Mistrali-9534/
  ---
  - pewnie że zadowoli, Mistrale to nie był przemyślany zakup a na pewno nie wart tych pieniędzy
 • @szuwarek14 10:43:53
  "Ukraina na sprzedaż: niespełnione obietnice Majdanu.
  Dobór ministrów i pierwsze dekrety nowego rządu pokazują, że Poroszenko i Jaceniuk zdecydowanie zamierzają bronić wojskowych i finansowych interesów Zachodu. Sytuacja zwykłych Ukraińców w dobiegającym końca roku nie poprawiła się, osławiona korupcja nadal kwitnie.
  Po zwycięstwie w październikowych wyborach premier Jaceniuk rozpoczyna obiecane leczenie „terapią szokową”. W pierwszym swoim przemówieniu do nowego parlamentu 2 grudnia obiecał on, że negatywna dynamika zachowa się przez co najmniej 6 miesięcy.
  Według planu Jaceniuka, część pełnomocnictw zostanie przekazana przez centralny rząd do władz regionalnych. Ponadto spodziewane są zmiany w kodeksie podatkowym i cięcia budżetu publicznego we wszystkich sferach.
  Na środki ostrego oszczędzania składa się prywatyzacja państwowej kolei i infrastruktury drogowej. Zdaniem zastępcy ministra ds. infrastruktury Walerija Włoszczewskiego, środki te pomogą w walce z korupcją. W wyprzedaży ukraińskiego majątku inwestorom z za oceanu będą pomagać nowi ministrowie-legioniści: minister finansów Natalia Jareśko i minister gospodarki Aivaras Abromavicius.
  Kariera Jareśko rozpoczęła się w Departamencie Stanu USA, gdzie pracowała jako szefowa wydziału gospodarczego przy amerykańskiej ambasadzie na Ukrainie (1992-1995). Później została powołana na szefową spółki inwestycyjnej Horizon Capital, a jednocześnie kierowała fundacją WNISEF z obrotem 150 mln dolarów. Podczas pracy w Horizon Capital i w WNISEF Jareśko sprzyjała amerykańskiemu udziałowi finansowemu w ukraińskiej gospodarce. Tuż po zajęciu fotelu ministra już zapowiedziała „radykalne cięcie wydatków budżetowych”. Poza wszelką wątpliwością to przedsięwzięcie zapewni jej inwestorom duże zyski. Abromavicius zaczynał na ojczystej Litwie. Po krótkiej pracy w Hansabank przeniósł się do prywatnej firmy inwestycyjnej East Capital. Tylko w 2012 roku ulokował na Ukrainie 100 mln USD.
  Inwestycje obu firm zaczynają przynosić dywidenda właśnie teraz, gdy ich partnerzy zasiadają w ukraińskim rządzie.
  „Sytuacja gospodarcza na Ukrainie jest okropna, o wiele gorsza niż można to sobie wyobrazić” - mówi profesor Uniwersytetu Montrealu David Mandel. „PKB nie tylko spadł poniżej poziomu 2008 roku, gdy szalał światowy kryzys finansowy, ale również nadal spada. Premier Jaceniuk już zaczął wdrażać w życie niepopularne cięcia budżetowe, które najbardziej dotkliwie uderzą w pracujących, już borykających się z problemami z powodu cięć”.
  Odnosi się wrażenie, że główna pretensja USA i Unii Europejskiej wobec ukraińskiej korupcji polegała nie na tym, że istnieje, lecz na tym, że przynosi korzyści niewłaściwym osobom. Profesor Mandel uważa, że pomimo mniejszej autorytarności ukraińskiego reżimu w porównaniu do rosyjskiego, ukraińska oligarchia sprytnie wykorzystała różnice językowe i kulturowe między mieszkańcami kraju, aby odciągnąć ich uwagę od własnej działalności kryminalnej. Majdan nie tylko nie zmienił tych tendencji, ale również je pogłębił, doprowadzając do wojny domowej.
  Jaceniuk zapowiedział wyborcom „zasadniczy przełom ku lepszemu”, lecz w rzeczywistości perspektywy ma niezbyt dobre. Połączenie niezgodnych z interesami obywateli cięć budżetowych, które zrujnowały gospodarkę Europy Południowej, z trwającą wojną domową - to przepis na regionalną katastrofę z globalnymi skutkami."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_19/Ukraina-na-sprzedaz-niespelnione-obietnice-Majdanu-5668/
  ---
  - "główna pretensja USA i Unii Europejskiej wobec ukraińskiej korupcji polegała nie na tym, że istnieje, lecz na tym, że przynosi korzyści niewłaściwym osobom" !!!
 • @szczurobronny 10:55:22
  Logiczny

  http://cs624521.vk.me/v624521682/f496/KuFTgkYCA0A.jpg
 • @szczurobronny 10:55:22
  czyżby głębokie zaniepokojenie po raz pierwszy ? to jeszcze z 50 wyrażą
  i nic nie zrobią
 • @szczurobronny 10:57:15
  "Putin wezwał biznesmenów do dywersyfikacji gospodarki.
  Prezydent Rosji Władimir Putin w piątek podczas corocznego spotkania z czołowymi rosyjskimi biznesmenami wezwał ich do wzięcia udziału w dywersyfikacji gospodarki Rosji obiecując pomoc ze strony państwa.
  „Jest zupełnie oczywiste, że powinny pojawić się nowe nisze, w które korzystnie będzie inwestować posiadane zasoby” – powiedział Putin.
  Rosyjski przywódca zwrócił również uwagę obecnych biznesmenów na to, że leży na nich „ogromna odpowiedzialność” za sytuację kolektywów pracowniczych, poziom ich płacy, a także kwestie socjalne."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_20/Putin-wezwal-biznesmenow-do-dywersyfikacji-gospodarki-6512/
 • @szczurobronny 10:57:34
  "Wczoraj zabrano nam autostrady, dzisiaj zabiera się kolej a jutro prąd będzie luksusem.
  To smutne jak bardzo upadla się dalej nasz Naród i to w imię rzekomego postępu, czy też rozwoju i to jeszcze oczywiście za nasze i unijne pieniądze. Ciekawe, czy gdyby Unia Europejska, a konkretnie jej opinia publiczna wiedziała jak bezczelnie krwiopijczo postępuje establishment ze społeczeństwem w Polsce, na jaką nędze je skazuje i jak skrajnie je eksploatuje – upadlając na każdym kroku, czy nie wyrzucono by nas z Unii?
  Wczoraj zabrano nam autostrady, wydano wielkie pieniądze, wiele koncesji, niektóre są tajne, a przejazd kilkuset kilometrów kosztuje drugie tyle ile spala się paliwa samochodem osobowym. To jest po prostu horror, ponieważ trzeba nazywać rzeczy po imieniu – widać, że system autostrad nie jest dla społeczeństwa, nie jest dla Narodu – przeciętnie zarabiających Polaków. Jest dla elity i jej obsługi, która wszystko wlicza w koszty. Tego się nie da nawet próbować zrozumieć, skala naszego upodlenia na tym przykładzie jest gigantyczna.

  Dzisiaj zabiera nam się kolej, kupując ładne kolorowe zagraniczne cacko, za które kredyt zapłacą maluczcy pozbawieni prawa do korzystania z normalnie płatnych połączeń na głównych liniach dla wygody elity korzystającej z pierwszej klasy. Dodajmy głównie elity administracyjno-politycznej, bo biznes woli wielkie limuzyny z olbrzymimi silnikami i gigantycznymi kanapami. Pierwszy raz na przykładzie polskiej implementacji Pendolino widać całą jałowość i pozorność naszej transformacji, wymiarowanej dla najbogatszych z pełnym po prostu olaniem potrzeb biednej i słabo zarabiającej większości.
  Jednakże to jest jeszcze nie wszystko, już wiadomo, że jutro – tj. w niedalekiej przyszłości podrożeje prąd. Nie, dlatego bo zabraknie nam węgla, ale dlatego bo nie potrafimy go wydobywać, nie chcemy go kupować z Rosji a do tego Unia Europejska w postaci bogatych krajów ubzdurała sobie taką a nie inną politykę klimatyczną, która dla nas oznacza masakrę portfeli. Prąd będzie w Polsce towarem luksusowym, to tylko kwestia czasu, aż to będzie miało miejsce – ludzie będą bali się włączać światła, ponieważ nawet najnowocześniejsze oświetlenie LED będzie w praktyce drogie w użyciu.
  O takich sprawach jak publiczna służba oczekiwania na świadczenia zdrowotne nie ma nawet, co wspominać, ponieważ to już odpuszczono dawno.
  Powstaje jednak pytanie – jak żyć w Polsce za 704 zł renty albo za około 1300 zł pensji? Czy kogoś umysł przypadkiem nie zawodzi w rachunkach? Jak można było doprowadzić do takiego rozwarstwienia społecznego W TAK EKSTREMALNIE KRÓTKIM CZASIE i to bez wojny. Wystarczyło 25 lat transformacji, w tym reformy najgorszego premiera Polski w historii oraz siedem lat rządów jego ideologicznego następcy i mamy – kraj dla bogatych, którym w Polsce naprawdę żyje się świetnie. Jeżeli tylko ma się pieniądze, można w naszym kraju znakomicie funkcjonować, co więcej pomnażać posiadane pieniądze! Trzeba je tylko mieć, a jak się ich nie ma można udać się do banku, gdzie usłyszymy przeważnie odmowę, ponieważ banki przeważnie zagraniczne, nie mają najmniejszego interesu w ponoszeniu podwyższonego ryzyka w pożyczaniu Polakom. Efekty widać gołym okiem, jak ktoś ma biznes to w oparciu o własne zasoby. Szkoda słów. Szkoda łez. Szkoda nawet czasu na zastanawianie się nad tym wszystkim, po prostu tutaj jest tak jak jest, jak się komuś nie podoba – jeszcze można wyjechać, szkoda tylko, że do Rosji obowiązują wizy!
  Nie ma koncepcji na generalną poprawę systemu, co więcej nie ma pomysłów na to, w jaki sposób spowodować, żeby większość, która przez te wszystkie lata pokornie utrzymywała system – mogła zacząć, chociaż odrobinę z niego korzystać bez kagańca, bata i wysokich opłat. Nie ma się, co dziwić, że w Polsce nie rodzą się dzieci, – bo i po co komu jeszcze takie ryzyko i koszty? No, chyba że ma się pewne dochody, wówczas można próbować. Jednakże większość nie ma pewności zatrudnienia, nie ma pewności otrzymywania dochodów, co więcej nie ma szans na emeryturę w takim rozumieniu, w jakim otrzymuje ją poprzednie pokolenie. Byle głupie zakupy w sklepie i nie ma 100 zł w portfelu, a do domu nie przynosi się prawie nic do zjedzenia. Co dalej będzie z naszym krajem to jest naprawdę niewiadoma. Jesteśmy w sytuacji, w której czeka nas mocne przetasowanie wszystkich wartości, doczekaliśmy czasów, w których żeby żyć trzeba zginać kark przed systemem, ponieważ praca jest rzadkim luksusem."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28384
 • @szuwarek14 11:01:55
  "Ważna wiadomość ! Właśnie rosyjskie samoloty zrzuciły na Ukrainę śnieg !"

  http://cs622025.vk.me/v622025787/bae3/DrcqRQe5T04.jpg
 • @szczurobronny 11:03:12
  "Wytwory ludzkiej kultury
  Ponieważ ciągle słyszymy o wielkiej żydowskiej kulturze jaka miała istnieć w przeszłości. Archeolodzy prowadzili intensywne badania wykopaliskowe, aby odkryć jakieś pozostałości żydowskiej sztuki, rzeźby lub architektury w starożytnych cywilizacjach, które mogły przetrwać mimo upływu czasu lub naturalnych katastrof. Niestety, nic takiego nie znaleziono. Jedynym śladem jaki znaleziono było kilka glinianych naczyń na wodę, jakie mógłby zapewne stworzyć również jakiś jaskiniowiec nie znający koła garncarskiego.
  Brak takich pozostałości wielkiej żydowskiej przeszłości jeszcze raz potwierdza naszą tezę, że Żydzi zawsze prowadzili amorficzny, miękki tryb życia na koszt innych, nie mając stałych korzeni."
  http://marucha.wordpress.com/2014/12/20/biologiczny-zyd-czyli-pasozyt-ludzkosci/
  ---
  -"Co nam dali Arabowie?
  Dzięki swym uczonym kraje muzułmańskie aż do XIV wieku miały wpływ intelektualny na cały świat.
  Trudno wyobrazić sobie Bagdad z IX wieku, stolicę imperium sięgającego od Azji Środkowej po zbocza Pirenejów. Tam, gdzie dziś Amerykanie zbudowali bunkry, gdzie co dzień wybuchają bomby, wznosił się Dom Mądrości, instytucja zrzeszająca dziesiątki badaczy, lekarzy, filozofów, tłumaczy, kopistów. Tam do XIV wieku rodziła się nauka. Pokolenia uczonych, pochodzących ze wszystkich kontrolowanych przez Arabów krajów, sprawiły, że zgromadzono kapitał wiedzy ze wszystkich dziedzin. Wystawa w paryskim Instytucie Świata Arabskiego (IMA) pokazuje tę bogatą spuściznę kulturalną, często zapomnianą lub wzgardzoną.
  Gospodarka krajów muzułmańskich opierała się na handlu. Już nie na skromnej wymianie za pośrednictwem karawan z początków islamu, lecz na prawdziwym handlu na skalę międzynarodową. Bogacili się kupcy pośredniczący między Zachodem, Chinami i Indiami. A także rządzący wówczas kalifowie. Ci oświeceni despoci byli mecenasami wpierającymi uczonych. "Chęć rywalizacji z Imperium Bizantyjskim, troska o zwiększenie prestiżu kalifatu i osobiste umiłowanie nauki pobudziły jej rozwój" - opowiada Danielle Jacquart, autorka "Epopei nauki arabskiej". (...)
  Religia muzułmańska nie była hamulcem dla rodzącego się wówczas ruchu intelektualnego. Przeciwnie. "Atrament uczonego jest bardziej święty niż krew męczenników" - mówił Prorok. Wiele wersetów Koranu wychwala poszukiwanie wiedzy. Początkowo władze religijne zachęcały uczonych do odpowiedzi na pytania praktyczne: jak kierować się ku Mekce, ustalić czas pięciu modlitw, określić początek ramadanu, poczynając od dnia, gdy pokazuje się księżyc w nowiu. "Te problemy rozwiązano już w połowie IX wieku" - uważa Ahmed Djebbar, komisarz paryskiej wystawy.
  Fundusze mecenasów spożytkowano najpierw na przetłumaczenie na arabski wielu tekstów naukowych pochodzących z czasów poprzedzających islam. Były to głównie dzieła greckie, Arystotelesa, Ptolemeusza, Euklidesa. Na arabski przełożono także traktaty astronomiczne zredagowane w języku perskim i książki medyczne napisane po syryjsku. Był to wyjątkowy sukces, z dwóch powodów. Przede wszystkim zaczęto używać papieru. Muzułmanie, znacznie wcześniej niż Zachód, wprowadzili wymyślony przez Chińczyków materiał. "To oznaczało prawdziwą rewolucję w społeczeństwie znającym dotychczas jedynie papirus i pergamin - tłumaczy Ahmed Djebbar. - Papier mógł produkowany z niezbyt kosztownych produktów, jak konopie, stare szmaty czy zużyte powrozy. Dzięki tej redukcji kosztów nauka mogła podlegać pewnej demokratyzacji". Kopie ksiąg stały się bardziej dostępne.
  Ale arabscy uczeni nie tylko przyswoili sobie spuściznę naukową antyku. "Wiele dodali do tego, co otrzymali" - podkreśla Michel Serres, filozof z Akademii Francuskiej. W wielu dyscyplinach ich wkład w postęp wiedzy ma znaczenie zasadnicze. Z pewnością nie wymyślili cyfr, wbrew temu co się powszechnie uważa. (...) System dziesiętny oparty na cyfrach od 0 do 9 powstał w Indiach. A w Bagdadzie został wprowadzony na początku IX wieku przez uzbeckiego matematyka Al-Khwarezmi. Zdaniem Ahmeda Djebbara zasługą Arabów było zaś "umiędzynarodowienie" tego sposobu numeracji pozycyjnej, w którym zero odgrywa zasadniczą rolę. Słowo "cyfra" pochodzi zresztą od "sifr", co znaczy po arabsku "pustka", termin stosowany początkowo na określenie zera. System dziesiętny został przeniesiony na Zachód za pośrednictwem muzułmańskiej Andaluzji. Graficzne przedstawienie cyfr, jakie znamy, nie jest takie jak pierwotnie. Ich kształt był stopniowo upraszczany. Dziś w arabskich krajach Orientu cyfry (figurujące np. na etykietach w sklepach) są dla nas niezrozumiałe, gdyż graficznie bliższe są swym indyjskim pierwowzorom.
  Z całą pewnością jednak to Arabowie stworzyli nowe dziedziny matematyki - algebrę i trygonometrię. Od nich mamy tangens i cotangens. Ogromnie dużo zrobili tez w dziedzinie astronomii. Dawni mistrzowie w stosowaniu astrolabium, przyrządu do określania czasu i pomiarów wysokości ciał niebieskich nad horyzontem, zbudowali wiele obserwatoriów (to w Samarkandzie miało średnicę 48 metrów!). Prace Persa Nasira al-Dina al-Tusiego, pierwszego dyrektora obserwatorium w Maragha (obecny Azerbejdżan), zakwestionowały koncepcję świata według Arystotelesa i przygotowały grunt pod rewolucję kopernikańską.
  W medycynie zaś "Kanon medycyny", główne dzieło Ibn Siny - znanego na Zachodzie jako Awicenna - obowiązywał w Europie do końca XVII wieku. To w świecie muzułmańskim po raz pierwszy przedstawiono opis anatomiczny i fizjologiczny oka. Setki dzieł poświęcano lekom. W XIII wieku Andaluzyjczyk Ibn al-Baitar opisał 1400 sposobów leczenia, z tego 400 nieznanych Grekom. Lekarze arabscy wprowadzili także innowacje w szpitalach - bimaristanach. Niektóre z nich specjalizowały się w chorobach umysłowych, gdzie stosowano nowoczesne metody, np. muzykoterapię.
  Postęp dokonany w dziedzinie optyki jest jednym z głównych wkładów nauki arabskiej w fizykę. Prace Ibn al-Haythama (X-XI w) pozwoliły zrozumieć odbicie i załamanie światła oraz powstawanie tęczy. Mechanika rozwijała się w wielu kierunkach. Z powodu położenia geograficznego terytoriów imperium muzułmańskiego zawsze główną troską była sprawa zaopatrzenia w wodę - stąd postępowa technologia systemów hydraulicznych. Innym ważnym rozwiązaniem stała się ochrona antysejsmiczna. W Aleppo w Syrii wciąż można zwiedzać budynki, m.in. 45-metrowy minaret meczetu Omajjadów, które przetrwały trzęsienie ziemi z 1822 roku. Zniszczyło ono 60 proc. miasta.
  Dlaczego ta naukowa wspólnota zaczęła w XIV wieku zmierzać ku schyłkowi, by w XV całkiem zgasnąć? Jako powód wymienia się przede wszystkim terytorialne ograniczenie imperium w wyniku chrześcijańskich najazdów - w tym także na Półwyspie Iberyjskim. Jest to również rezultat upadku kalifatu, spowodowanego inwazjami mongolskimi. (...) Upadek monopolu muzułmańskich kupców w handlu śródziemnomorskim położył kres erze pomyślności. Zabrakło środków na dalsze badania. Do tego trzeba dodać utrudnienia wprowadzane przez coraz bardziej konserwatywne władze religijne. Czy kiedykolwiek powróci jeszcze złoty wiek nauki arabskiej?"
  http://wiadomosci.onet.pl/prasa/co-nam-dali-arabowie/6etjv
 • @szuwarek14 11:15:35
  "Sankcje ?!? no nawijać, jestem zaintrygowany ."

  http://cs623425.vk.me/v623425175/84ca/ZsBlkd2LGDY.jpg
 • @szczurobronny 11:16:24
  prawidłowo
 • @szczurobronny 11:16:24
  "Senat przegłosował nowelizację ustawy o GMO.
  18 grudnia w nocy senat przegłosował nowelizację ustawy o GMO, którą Sejm uchwalił pod koniec listopada. Nowelizacja ta głównie dotyczy zagadnień związanych w użyciem laboratoryjnym oraz uprawami testowymi GMO i dostosowuje w tym zakresie prawo krajowe do unijnego. Polska wciąż nie dostosowała większości zapisów ustawy do wymogów unijnych dotyczących GMO.
  W Polsce istnieje zakaz stosowania komercyjnego nasion dwóch roślin transgenicznych dopuszczonych do uprawy w Unii Europejskiej. Karą za złamanie zakazu jest zniszczenie uprawy i kara finansowa w postaci 200% wartości materiału siewnego.
  Obecnie kilka gatunków genetycznie zmodyfikowanych roślin oczekuje na autoryzację i może zostać wkrótce dopuszczonych do uprawy na terenie UE. W przypadku, gdy to nastąpi, konieczne jest niezwłoczne wprowadzenie zakazów upraw, na co – jak powiedziała wiceminister rolnictwa Zofia Szalczyk podczas piątkowego spotkania senackiej komisji rolnictwa – Polska jest przygotowana.
  Wiceminister rolnictwa Zofia Szalczyk zapewnia, że uprawy kolejnych roślin GMO dopuszczanych przez Komisję Europejską będą w Polsce blokowane tak jak do tej pory, czyli za pomocą rozporządzeń Rady Ministrów. Na posiedzeniu senackiej komisji rolnictwa i rozwoju wsi wiceminister przypomniała, że dozwolone przez Komisję Europejską dwa rodzaje materiału siewnego: ziemniaka Amflora i kukurydzy MON 810 są w Polsce zakazane na mocy ustawy o nasiennictwie i wydanego na jej podstawie rozporządzenia Rady Ministrów. „Gdy pojawiają się kolejne odmiany w ramach tych dwóch grup roślin, to rozporządzenie ministra jest nowelizowane” – podkreśliła. Dodała, że od momentu wejścia w życie rozporządzenia, czyli 28 stycznia 2013 r., wprowadzono zakaz stosowania ok. 240 odmian kukurydzy MON 810 i ziemniaka Amflora.
  [...]
  Nowelizacja ustawy o GMO przygotowana przez resort środowiska reguluje hodowlę w laboratoriach organizmów modyfikowanych genetycznie. Dotyczy zamkniętego użycia (np. w ośrodkach badawczych zajmujących się inżynierią genetyczną) zmodyfikowanych genetycznie organizmów – GMO i mikroorganizmów – GMM. W noweli określa się, jakie działania muszą być podjęte na wypadek awarii, by zapobiec wydostaniu się tych organizmów na zewnątrz, poza laboratorium.
  Regulacja zakłada, że obecny system wydawania zgód na zamknięte użycie GMO zastąpiony zostanie systemem, w którym wydawane będą „zezwolenia na prowadzenie zakładu inżynierii genetycznej oraz zgody na zamknięte użycie mikroorganizmów i organizmów genetycznie zmodyfikowanych” – zezwoleń będzie udzielało Ministerstwo Środowiska. Warunkiem wydania zgody będzie spełnienie wymogów bezpieczeństwa, dotyczących m.in. kwalifikacji osób pracujących z GMO, czy sposobu postępowania z odpadami."
  http://wolnemedia.net/ekologia/senat-przeglosowal-nowelizacje-ustawy-o-gmo/
 • @szczurobronny 11:24:13
  pali się kukła Angeli Merkel, coś ludzie maja inne zdanie niż politycy, trzeba zrobić porządek z politykami

  http://www.youtube.com/watch?v=m3UDw0mN3eo
 • @szczurobronny 11:28:24
  rosyjski C-400 Triumph i amerykański Patriot

  http://www.youtube.com/watch?v=vQ2-N_ow7nE
 • @szuwarek14 11:32:01
  a na Kamczatce pracownicy lotniska karmią lisa

  http://www.youtube.com/watch?v=yVeollMn3UI
 • MINUTA CISZY POLEGŁYM UKRAIŃCOM ...POMORSKA TELEWIZJA NARODOWA
  W GDAŃSKU W EUROPEJSKIM CENTRUM SOLIDARNOŚCI MIAŁ O MIEJSCE SPOTKANIE Z UKRAINCAMI Z WITALIJ KLICZKO NA CZELE
 • @szczurobronny 11:33:15
  Krym [ i sankcje]
  http://vk.com/anti_usa_news?z=photo-38121615_347818955%2Falbum-38121615_00%2Frev
  http://cs540100.vk.me/c540103/v540103352/1289a/vavQ2zvZLLg.jpg
 • @szczurobronny 11:37:07
  "Optymizm i bezkompromisowość: europejscy eksperci o konferencji Putina.
  Prezydent Władimir Putin przeprowadził we czwartek tradycyjną konferencję prasową dla rosyjskich i zagranicznych mediów, na której dodawał otuchy Rosjanom, poparł działania rządu i Banku Centralnego, mówił o kursie rubla i własnym kursie w polityce wewnętrznej i zagranicznej.
  Prezydent zapewnił, że gospodarka kraju pokona kryzys najpóźniej za dwa lata, a oprocentowanie kredytów będą coraz mniejsze.
  Jak wypowiedzi Putina ocenili europejscy politolodzy i analitycy?
  NIEMCY. Peter Schultz, profesor nauk politycznych z Uniwersytetu w Getyndze:
  Prezydent Rosji ma absolutną rację i musimy zaakceptować fakt, że bez dialogu, bez ukierunkowania się na siebie, nie uda się rozwiązać konfliktu na Ukrainie. Wiemy o tym z historii. W taki sposób znaleziono wyjście z wojen w Wietnamie i Algierii. W taki sposób rozwiązywano konflikty podczas zimnej wojny w latach 50., 60. i 70.. Pytanie: jak posadzić regionalnych wrogów przy jednym stole negocjacyjnym. Jedynie zewnętrzne naciski mogą do tego doprowadzić. Rosja musi przestać wspierać separatystów na południowym wschodzie. Zachód powinien zrobić to samo w stosunku do Kijowa. Obecnie nie widzę ze strony Zachodu kładzenia nacisku na to, aby Kijów usiadł przy stole negocjacyjnym z separatystami z południowo-wschodnich regionów Ukrainy.
  BUŁGARIA. Politolog Georgi Iwanow:
  Po raz kolejny prezydent Rosji oświadczył, że nie zrezygnuje ze stanowiska, które Rosja zajęła w stosunku do mającego obecnie miejsce konfliktu z państwami zachodnimi. Rosja za pośrednictwem swojego prezydenta broni swojego punktu widzenia, niezależnie od coraz większych problemów gospodarczych.
  Spodobało mi się to, że w kwestii ukraińskiej nie odchodzi się od zajętego stanowiska. Nie było oświadczeń, które wywoływałyby wątpliwości co do deklaracji FR, że nie jest ona stroną w konflikcie ukraińskim, i ma nadzieje na pokojowe jego rozwiązanie.
  Wielu zachodnich analityków oczekiwało, w świetle zachodzących wydarzeń, podjęcia przez Rosję skrajnych działań. Nie sprawdziło się.
  Oczekiwano także, że w wyniku presji gospodarczej i walutowej Rosja wycofa się, ale stało się całkiem co innego – prezydent zademonstrował swoją wiarę w przyszłość.
  WŁOCHY. Rektor Wyższej Szkoły Geopolityki i Nauk Pokrewnych, dyrektor włoskiego czasopisma „Geopolityka” Graziani Tiberio:
  Osobiście uważam, że dziś Zachód pod egidą Stanów Zjednoczonych próbuje tworzyć nowe granice. W przypadku pojawienia się nowych granic dialog między Rosją a Zachodem skomplikuje się. Stanowisko wyrażone przez Putina, kiedy mówił o „wspólnej przestrzeni bezpieczeństwa”, wydaje mi się rozsądne. Ja bym nawet kontynuował tę myśl: pokojowa geopolityka wymaga zbudowania swego rodzaju mostu między Europą a Rosją, stworzenia przestrzeni, gdzie byłoby możliwe zachowanie suwerenności i współpracy z uwzględnieniem interesów zarówno krajów europejskich, jak i Rosji.
  W przypadku pojawienia się prawdziwej przepaści między Rosja a Europą, będziemy mieć do czynienia z granicą geopolityczną, na której rozmieszczone zostaną garnizony dominującego gracza. Dziś są to Stany Zjednoczone.
  SERBIA. Dyrektor Centrum Badań Geopolitycznych w Belgradzie Dragana Trifković:
  Rosja musi szukać dróg rozwoju gospodarczego. Putin wiele zrobił w tym kierunku w ciągu 14 lat, ale trudno jest się rozwijać w warunkach obowiązywania sankcji i kiedy w pobliżu granic toczy się konflikt zbrojny. Z historii wiemy, że za każdym razem, kiedy rosyjska gospodarka zaczynała się rozwijać, wybuchały wojny, ponieważ Zachód nie jest zainteresowany silną i rozwiniętą Rosją. Obecnie wiele zależy od dalszych działań Zachodu. Niezależnie od rozwoju sytuacji, Serbia ma nadzieje, że Rosja razem z partnerami z BRICS zdoła stworzyć zdrowy system gospodarczy, który stanie się alternatywą dla zachodniego, często wykorzystywanego do agresywnych działań przeciwko niewygodnym państwom. Musimy zrozumieć, że Zachód stosuje podwójne standardy. Przecież jeśli ktoś was atakuje, obrona jest naturalną reakcją. Ale jest ona naturalna jedynie dla Zachodu, ale kiedy to robi ktoś inny, natychmiast zalewa go fala krytyki.
  CZECHY. Komentator Czeskiego Radia Libor Dvořák:
  Mam wrażenie, że Putin zwracał się przede wszystkim do Rosjan. I kiedy mówił o Ukrainie, i kiedy wypowiadał się na temat rosyjskiej gospodarki lub o machinacjach Zachodu w stosunku do Rosji. A jego wypowiedź na temat Serbii i rosyjskiego niedźwiedzia, którego przywiązano łańcuchem i któremu mogą odciąć nogi! To porównanie nie jest dla zachodniego słuchacza. Jest ono zrozumiałe i bliskie dla prostych rosyjskich ludzi, dla babć i dziadków z dalekich syberyjskich wiosek, którzy wierzą telewizji, swojemu prezydentowi, i nie szukają w internecie rożnych źródeł informacji.
  Prezydent szczerze przyznał, że przegapiono czas, kiedy należało przeprowadzać dywersyfikację rosyjskiej gospodarki, że proces ten jest trudny, bo korzystniej jest dla biznesu inwestować w energetykę i środki administracyjne nic tu nie pomogą. Putin oświadczył, że obecny kryzys wymusi przeprowadzenie dywersyfikacji rosyjskiej gospodarki. Chcę wierzyć, że Rosji się to uda. Ogólnie konferencja zrobiła ma mnie następujące wrażenie: Władimir Putin jest bardzo dobrym profesjonalnym politykiem, co prawda w Europie obecnie się go boją i niespecjalnie ufają.
  POLSKA. Politolog Adam Bobryk:
  Dramatyczna sytuacja, która ma miejsce na Ukrainie, sytuacja wojny domowej, konfliktu, powoduje, że wiele pytań oscylowało wokół tego problemu. Moją uwagę zwróciło stanowisko prezydenta Putina, jego deklaracja, że tego konfliktu nie da się rozwiązać zbrojnie, a jedynie w drodze negocjacji. Uważam to za bardzo ważny sygnał dla społeczności międzynarodowej. Obserwując pierwsze reakcje komentatorów w Polsce, myślę, że nie w pełni zostało zrozumiane przesłanie prezydenta Rosji Władimira Putina. Dla naszych krajów, dla krajów naszego regionu jest bardzo istotne to, jak znaleźć wyjście z tej sytuacji, ponieważ jest ona niekorzystana dla wszystkich.
  BUŁGARIA. Były minister ds. polityki informacyjnej Lubomir Kołarow:
  Ukraina długo znajdowała się pod skrzydłami Moskwy. I teraz, kiedy trzeba samodzielnie rządzić, rozpadła się. Od początku wydarzeń Rosja jedynie obserwowała, co się dzieje, jakby wierzyła, że nierozerwalne braterskie więzi nie pozwolą Ukrainie zwrócić się w inną stronę. Okazało się, że pieniądze Zachodu i Stanów Zjednoczonych są ważniejsze niż przyjaźń.
  Całkowicie zgadzam się ze stanowiskiem Putina w sprawie Ukrainy. Nie ma wątpliwości co do tego, że Stany Zjednoczone i Europa przekształcają Ukrainę w okopy, z których z bliskiej odległości prowokują Rosję, próbując ją upokorzyć.
  Kraje członkowskie NATO, w tym Bułgaria, nie mogą nie wykonywać dyrektyw sojuszu. Putin ma rację – mają wybór, ale należy myśleć głową, kiedy podejmuje się decyzję w sprawie rozmieszczenia baz natowskich na swoim terytorium. Kierujesz rakiety w stronę Rosji, jutro możesz stać się bezpośrednim celem. Ale Rosja prowadzi wyłącznie pokojową politykę, dlatego do tej pory do niczego dnie doszło.
  Podoba mi się Putin ze względu na swoją szczerość, poczucie humoru i nieprzyjednanie, kiedy jest to potrzebne. Siła Putina wynika z jego otwartości i przejrzystości."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_20/Optymizm-i-bezkompromisowosc-europejscy-eksperci-o-konferencji-Putina-0433/
  ---
  - a tam, gadanie, trzeba zahamować amerykański imperializm i dewastację świata przez żydów bo skończymy w Mad Maxie

  http://s2.postimg.org/8cevuy9h5/a654.jpg
 • @szczurobronny 11:44:52
  sukinsyny
 • @szczurobronny 11:48:12
  "Euro, dolar i frank mocno drożeją. Coraz gorsze perspektywy dla polskiej waluty.
  Piątek przynosi kontynuację wyprzedaży złotego. W relacji do euro jest on najtańszy od września 2013, a do dolara od lipca 2012 roku. Perspektywy złotego pozostają wciąż złe.
  Dzisiejszy poranek i godziny przedpołudniowe upływają pod znakiem kontynuacji silnej wyprzedaży złotego, który w relacji do głównych walut jest najsłabszy od wielu miesięcy. O godzinie 11:27 kurs EUR/PLN testował poziom 4,2805 zł, USD/PLN 3,4846 zł, CHF/PLN 3,5547 zł, a GBP/PLN 5,4548 zł. W relacji do dolara i brytyjskiego funta złoty jest najsłabszy aż od 29 miesięcy, wobec szwajcarskiego franka od 18 miesięcy, natomiast do wspólnej waluty od 15 miesięcy. To nie musi być koniec przeceny polskiej waluty. Perspektywy nie wyglądają najlepiej. Zwłaszcza te oceniane przez pryzmat analizy wykresów poszczególnych par walutowych.
  Trzeci tydzień grudnia upływa pod znakiem zdecydowanej przeceny złotego, który we wcześniejszych tygodniach spisywał się relatywnie dobrze. Ta wcześniejsza siła wprowadziła w błąd, sugerując stabilizację jego notowań w końcówce roku. Stabilizacji jednak nie ma. Jest za to wyprzedaż. I to wyprzedaż bardzo gwałtowna. Początkowo stały za nią obawy związane z zawirowaniami na rynku rosyjskim i widmem przyszłorocznego kryzysu finansowego w Rosji, co cześć inwestorów zagranicznych mogło skłonić (i pewnie skłoniło) nie tylko do wyjścia z Rosji, ale też zamknięcia pozycji na rynkach ościennych. Analitycy zagranicznych banków wprost rekomendowali sprzedaż złotego, nie próbując nawet przeanalizować jak różna jest sytuacja polskiej i rosyjskiej gospodarki, a także jak relatywnie niewielki wpływ na Polskę może mieć ewentualny kryzys rosyjski.
  O ile temat Rosji był impulsem do wyprzedaży w pierwszej połowie tygodnia, to już w drugiej pierwsze skrzypce zaczęły grać czynniki lokalne. Mianowicie oczekiwanie na cięcie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP) i sytuacja na wykresach polskich par.
  Opublikowane w ostatnim czasie gorsze od prognoz dane makroekonomiczne z polskiej gospodarki (np. produkcja przemysłowa), a także głębsza od prognoz deflacja zarówno na poziomie cen konsumenckich, jak i producenckich, zwiększyły szanse na obniżkę stóp procentowych. Szczególnie, że jak wynika z opublikowanych wczoraj informacji, w listopadzie (a prawdopodobnie też w grudniu) do przegłosowania obniżki zabrakło zaledwie jednego głosu. I to głosu Elżbiety Chojnej-Duch, która w Radzie reprezentuje gołębie poglądy. Należy sądzić, że w świetle ostatnich danych makro, na styczniowym posiedzeniu zagłosuje ona już za cięciem stóp. Dlatego jedyną niewiadomą pozostaje tylko to, czy zostaną one obcięte o 25 punktów bazowych, czy może jednak o 50 punktów? I to właśnie ta perspektywa poluzowania polityki monetarnej szkodzi teraz złotemu.
  Wyprzedaż napędzana jest też znacznym pogorszeniem się sytuacji złotego na wykresach polskich par. Tak dynamiczne wzrosty jakie mają ostatnio miejsce na wykresach EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN i GBP/PLN, w tym pokonanie przez każdą z tych par lokalnych szczytów, na gruncie analizy technicznej stanowi sygnał do kupna walut, przekładając się na istotne pogorszenie perspektyw złotego.
  Wykres dzienny EUR/PLN, po tym jak pokonał lokalne szczyty tworzące opory na 4,2405 zł, 4,2462 zł i 4,2615 zł, obecnie ma otwartą drogę do 4,30-4,31 zł, gdzie znajduje się najbliższa bariera podażowa. Dynamika obserwowanych wzrostów EUR/PLN, największa od wielu tygodni, sugeruje szybkie osiągnięcie tego poziomu.
  Celem dla dolara jest aktualnie poziom 3,50 zł. A w przypadku jego pokonania poziom 3,60 zł. Wykres dzienny USD/PLN w środę wybił się górą z ponad miesięcznego kanału spadkowego, stanowiącego korektę zwyżki z okresu lipiec-listopad. To dla inwestorów posługujących się analizą techniczną mocny sygnał kupna dolara, który wywinduje jego notowania w średnim terminie nie tylko do 3,60 zł, ale znacznie wyżej.
  Para CHF/PLN, której w zwyżce nie zdołał przeszkodzić nawet Narodowy Bank Szwajcarii wprowadzając ujemne stopy procentowe, po pokonaniu strefy oporów zlokalizowanej w pobliżu 3,53 zł, ma obecnie otwartą drogę do 3,60 zł.
  Ten tydzień przyniósł też istotną zmianę układu sił na wykresie GBP/PLN. Funt wybił się górą z miesięcznej konsolidacji w przedziale 5,24-5,3130 zł, a następnie pokonał listopadowy szczyt na 5,42 zł. Najbliższy cel dla funta to psychologiczny poziom 5,50 zł, a następnie szczyt z maja 2012 roku na poziomie 5,5320 zł.
  Perspektywy dla złotego nie są najlepsze. Jedyną dobrą wiadomością jest tylko to, że w ostatnich latach podobne epizody jego wyprzedaży w relacji do dużej grupy walut nie trwały długo, po czym następowało zdecydowane odreagowanie. Na tej historycznej przesłance można więc postawić tezę, że złoty pozostanie słaby do końca roku, po czym od stycznia zacznie odrabiać straty."
  http://www.money.pl/pieniadze/komentarze/artykul/euro-dolar-i-frank-mocno-drozeja-coraz,100,0,1680484.html
 • @szuwarek14 11:58:35
  "Szejkowie kontra łupki.
  Ropa naftowa od czerwca nieustannie tanieje. Jeśli powiedzie się taktyka Arabii Saudyjskiej, część firm naftowych na świecie zbankrutuje, ale rynek będzie potem zdrowszy.
  Oficjalny statut Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) stanowi, że jej celem jest stabilizacja cen na światowych rynkach ropy. Do osiągnięcia tego celu organizacji daleko. W czerwcu ropa zaczęła tanieć. Kiedy zaczynała pochód w dół kosztowała prawie 115 dol. za baryłkę, teraz cena wynosi około 70 dol.
  Ten 40-proc. spadek po części wynika ze ślamazarnego rozwoju światowej gospodarki, która zużywa mniej ropy, niż zakładano, a po części z postępowania państw zrzeszonych w OPEC, które wyprodukowały więcej ropy, niż oczekiwano. W największym stopniu winni są jednak nafciarze z Dakoty Północnej i Teksasu. W ostatnich czterech latach, gdy cena ropy oscylowała wokół 110 dol. za baryłkę, w USA zaczęto wydobywać ropę z łupków, co wcześniej uważano za nieopłacalne. Szaleńcze odwierty – od 2010 r. wykonano ich około 20 tys., ponad dziesięciokrotnie więcej niż Arabia Saudyjska ma szybów – spowodowały, że produkcja ropy w USA wzrosła o 1/3, dochodząc prawie do 9 mln baryłek dziennie. To tylko o 1 mln baryłek dziennie mniej od produkcji saudyjskiej. Starcie nafciarzy łupkowych z szejkami doprowadziło do tego, że zniknęły niedoborów ropy, a pojawiły się nadwyżki.
  Zastrzyk paliwa
  Tańsza ropa powinna napędzić rozwój światowej gospodarki jak zastrzyk z adrenaliny. Spadek ceny o 40 dol. sprawi, że około 1,3 bln dol. zostanie w rękach konsumentów. Typowy zmotoryzowany Amerykanin, który w 2013 r. wydał 3 tys. dol. na stacjach benzynowych, być może będzie miał o 800 dol. więcej, co odpowiada wzrostowi zarobków o 2 proc.
  Wielcy importerzy ropy – państwa strefy euro, Indie, Japonia i Turcja – niespodziewanie zyskują szczególnie wiele. Ponieważ te pieniądze prawdopodobnie zostaną wydane, a nie ulokowane w państwowych funduszach inwestycyjnych, powinien wzrosnąć światowy PKB. Przez obniżki cen ropy niskie już stopy inflacji spadną jeszcze bardziej, a to może zachęcić banki centralne do luzowania polityki pieniężnej. Amerykański System Rezerwy Federalnej na dłużej odsunie podwyżkę stóp procentowych; Europejski Bank Centralny zadziała śmielej, aby udaremnić deflację wykupem obligacji skarbowych.
  Nie obejdzie się oczywiście bez strat. Państwa produkujące ropę, których budżety zależą od jej wysokich cen, są w szczególnie trudnej sytuacji. W tym tygodniu rubel stracił sporo na wartości, bo perspektywy Rosji jeszcze się pogorszyły. Władze nigeryjskie zostały zmuszone do podwyżki stóp procentowych i dewaluacji nairy. Coraz bardziej zanosi się na to, że Wenezuela nie będzie w stanie obsłużyć zadłużenia. Wprawdzie widmo niewypłacalności oraz szybkość i skala spadku cen wywołały zaniepokojenie na rynkach finansowych, jednak ogólnie pozytywne skutki tańszej ropy zdecydowanie przeważają.
  Spadek dla wzrostu
  Do jakiego stopnia będą pozytywne, będzie zależało od tego, jak długo ceny pozostaną niskie. Z producentami ropy łupkowej nieustannie ścierają się o to członkowie OPEC. Kilka państw tego kartelu chce zmniejszenia produkcji, licząc na wzrost cen. Wygląda jednak na to, że szczególnie Arabia Saudyjska pamięta o doświadczeniach z lat 70. XX w., kiedy olbrzymi skok cen wywołał ogromne inwestycje w nowe pola, co doprowadziło do dziesięcioletniej nadpodaży. Arabia Saudyjska chyba stosuje inną taktykę: chce spadku cen, aby wykluczyć z gry producentów ponoszących wysokie koszty. To powinno szybko wywołać spadek podaży, a wówczas ceny wzrosną..."
  http://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/szejkowie-kontra-lupki/
 • @szuwarek14 12:03:34
  20 grudnia 1989 roku USRael zaprowadzał demokrację w Panamie
  http://vk.com/anti_usa_news
  http://cs540100.vk.me/c540103/v540103015/1827d/TvYD_95mMYM.jpg
 • @szczurobronny 12:07:19
  ukraińska dziennikarka znana z konferencji Putina
  http://cs623222.vk.me/v623222251/f7a9/-wtP1399e5s.jpg
 • @szuwarek14 12:10:43
  "a jaka jest pana opinia o Wiatskim Kwasie ?"
  http://cs622931.vk.me/v622931771/fa3e/IjBu3_-2VRM.jpg
 • @szuwarek14 12:10:43
  "MSZ Rosji poparło inicjatywę Niemiec ws. dialogu UE i EUG.
  Rosja popiera stanowisko władz Niemiec w sprawie nawiązania dialogu między Unią Europejską a Euroazjatycką Unią Gospodarczą (EUG) i przeprowadzenia konsultacji między Moskwą a Brukselą – powiedział rzecznik prasowy MSZ Rosji Aleksander Łukaszewicz.
  Moskwa liczy na to, że zostaną uwzględnione wady polityki Partnerstwa Wschodniego i jest gotowa na formowanie wspólnej przestrzeni ekonomicznej i humanitarnej na zasadzie równości i równowagi interesów.
  Łukaszewicz podkreślił, że Rosja pozytywnie ocenia wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera na temat braku możliwości zapewnienia bezpieczeństwa w Europie bez Rosji, a tym bardziej przeciwko niej."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_20/MSZ-Rosji-poparlo-inicjatywe-Niemiec-ws-dialogu-UE-i-EUG-2147/
 • @szuwarek14 12:13:50
  „Bezpieka” rozbiła strajk komunikacji w Kijowie.
  Strajk pracowników komunikacji miejskiej w Kijowie zakończył się po jednym dniu. Organizatorzy protestu zakomunikowali, że przyczyną przerwania bezterminowego strajku było zastraszenie strajkujących przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.
  W czwartek 18 grudnia na ulice Kijowa nie wyjechały miejskie tramwaje, w piątek do protestu mieli dołączyć pracownicy zajezdni autobusowych. Tego dnia rano pracownicy miejskiego przedsiębiorstwa komunikacyjnego „Kijewpasstrans” postanowili jednak przerwać strajk.
  – Wczoraj z nastaniem nocy kierownictwo „Kijewpasstransu” i funkcjonariusze SBU zaczęli „pracować” z robotniczymi aktywistami w poszczególnych przedsiębiorstwach. To przyniosło rezultat. Po takiej „obróbce”, presji ludzie postanowili wrócić do pracy – wyjaśnił w wypowiedzi dla ukraińskiego portalu 112.ua przewodniczący związku zawodowego „Solidarność pracy” Witalij Machińko. Związek ten był głównym organizatorem protestu.
  Jak dodał Machińko, w obliczu antypracowniczych represji doszło do zacieśnienia współpracy związkowej. – Zwrócili się do nas przedstawiciele innych niezależnych związków, żebyśmy im pomogli, ponieważ są na nich naciski. Teraz naszym głównym zadaniem jest obronić tych aktywistów robotniczych, którzy nie bali się wystąpić w obronie swoich praw pracowniczych – powiedział lider „Solidarności pracy”.
  Przyczyną strajku były zaległości płacowe sięgające września. Według mera Kijowa Witalija Kliczki wynikają one z faktu, że budżet państwa zaledwie w 30 proc. dokonał zwrotu środków za ulgi w przejazdach. Po czwartkowym strajku część zaległości w stosunku do pracowników została uregulowana. "
  http://wolnemedia.net/prawo/strajk-komunikacji-w-kijowie-rozbity-przez-bezpieke/
  ---
  - junta Kaczki też "popracowała " na strajkującymi pielęgniarkami, do kobiet łajzy ?!
 • @szuwarek14 12:18:21
  http://cs622417.vk.me/v622417563/11c26/KOWnzsxystc.jpg
 • @szuwarek14 12:20:59
  "PiS poszukuje uczciwego posła, bo reputacja legła w gruzach.
  Przez wiele lat tworzony mit PiS jako jedynej uczciwej partii w aferze kilometrówek legł w gruzach. Co chwila wychodzą nowe nazwiska ludzi, którym trzeba patrzeć na palce, bo na ich uczciwość liczyć nie można.
  Poseł Girzyński przeprasza, bo źle rozumiał przepisy, zwraca do kancelarii sejmu ponad 13 tysięcy zł pieniędzy, które pobrał, ale mu się nie należało. Tłumaczy to tym, że przepisy były zbyt skomplikowane. Na miłość boską, przecież to posłowie takie przepisy tworzą. Podatnik, który jak poseł Girzyński też „nie zrozumie” przepisów w zębach zanosi pieniądze plus odsetki a także nałożoną karę. Jeśli człowiek z doktoratem, jako poseł współtwórca prawa nie pojmuje tego prawa, to jak ma pojąć ją prowadząca jednoosobową firmę np. krawcowa, czy sprzątaczka zatrudniona w jednoosobowej firmie? Dla kogo posłowie tworzą prawo, skoro sami go nie rozumieją?
  Kolejne orły uczciwości naszej jedynej najuczciwszej partii to posłanka Jolanta Szczypińska, która pobrała 30 tys. zł, choć w jej oświadczeniu majątkowym samochód nie widnieje. Posłanka Krystyna Pawłowicz również pobrała pieniądze, choć nie ma ani samochodu ani uprawnień do jego prowadzenia. Kolejnymi, którzy wzięli pieniądze na użytkowanie samochodów, których nie posiadali to posłowie Adam Rogacki (PiS) i Mariusz A. Kamiński (PiS).
  Posłowie w trakcie V kadencji sejmu pobrali na użytkowanie własnego samochodu następujące kwoty: Krzysztof Jurgiel – 40 555,97, Karol Karski (słynny rajdowiec meleksem) – 56 361,62 zł, Beata Kempa, 61 334 zł, Bolesła Piecha, – 41 662, wszystkie te osoby pełniły wtedy stanowiska Sekretarzy i Podsekretarzy stanu i przysługiwał im samochód służbowy. PiS przy tej okazji tej afery chciałby utrącić Jarosława Sikorskiego, który zdaniem posła Bartosza Kownackiego (PiS) miałby pobrać kilometrówkę, gdy jeździł samochodem służbowym w asyście BOR (podobnie jak Jurgel, Karski, Kempa i Piecha, tylko, że bez asysty BOR), co z polskiego punktu widzenia byłoby pewnie korzystne, bo polityk to marny. Jednak wydaje się, że będzie to dla PiS dość pyrrusowe zwycięstwo.
  Choć kiedy nasi ulubieńcy zaczynają sobie skakać do gardeł, do świadomości Polaków zaczyna docierać coraz więcej „ciekawych” spraw.
  Polacy zawsze, gdy poczynania naszych polityków osiągają szczyty debilizmu, że już nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać kwitują to dowcipami. Sprawę tę skwitujmy następującym dowcipem. Do mechanika przyjeżdża mężczyzna z pytaniem czy w Pana warsztacie można zmienić stan licznika? A ile Pan by chciał zmniejszyć, pyta mechanik? Zmniejszyć, dlaczego zmniejszyć, ja chciałem podwyższyć stan licznika. Ach, przepraszam – odpowiada mechanik – nie poznałem pana, panie pośle."
  http://wolnemedia.net/polityka/pis-poszukuje-uczciwego-posla-bo-reputacja-legla-w-gruzach/
  ---
  - co wy mitu o jakichś groszach nawijacie jak PO o zegarku Nowaka, przytomni wiedzą o jakie zyski chodzi i jakie przekręty a kit to gimbusom
 • @szuwarek14 12:24:19
  "-Dlaczego nas nazywają Banderlogami ?
  - bo Banderlogi istnieją "
  http://cs624020.vk.me/v624020404/fbd1/g82zME4AlTg.jpg
 • @szczurobronny 12:28:14
  Z jakiego powodu USA potrzebują wojny w Europie
  http://www.youtube.com/watch?v=gIUKj5SNqMQ
 • @szuwarek14 12:29:54
  "Poroszenko prosi MFW o więcej pieniędzy.
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w rozmowie telefonicznej z dyrektorem zarządzającym Międzynarodowego Funduszu Walutowego Christiną Lagarde zwrócił się z prośbą o zwiększenie pomocy finansowej dla kraju.
  Omawiano sytuację gospodarczą na Ukrainie, wypełnienie przez strony zobowiązań w ramach programu MFW Stand-By, a także uzgodniono dalszą współpracę w najbliższym czasie.
  Misja MFW zakończyła pracę w Kijowie. Wznowi ją na początku 2015 roku."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_20/Poroszenko-prosi-MFW-o-wiecej-pieniedzy-1727/
 • @szczurobronny 12:46:03
  Kupuj Wiatski Kwas
  http://cs7064.vk.me/c623430/v623430496/f29c/RHYy3twSlvU.jpg
 • @szczurobronny 12:52:56
  ja wczoraj tłumaczyłem z noworosyjskiej prasy, we wczorajszych materiałach jest
 • @szczurobronny 13:02:17
  "Legalne przekręty londyńskiego City"
  http://www.youtube.com/watch?v=HBaNoJpbl5M
 • @szczurobronny 13:05:28
  jeśli znajdziesz, gdzieś tam jest...
 • @szczurobronny 13:05:28
  Moskwa - kolejka po Wiatskij Kwas
  http://cs7064.vk.me/c625425/v625425864/eb3f/K4eRb_Eeeh8.jpg
 • @szuwarek14 13:09:48
  "Przyłapany "
  http://cs624424.vk.me/v624424258/e1c5/F0sn3lVk5sc.jpg
 • @szuwarek14 11:01:55
  To ze Polska jest w "Czarnej dziurze" nie wymaga juz uzasadnienia ani szczegolowego opisu.
  Rzeczywistosc gospodarczo-polityczna Kraju i kondycja moralna Polakow wrecz zmuszaja do takiego aksjomatu.

  Istnieje w tym wzgledzie zgoda wsrod ludzi bystrych i przyzwoitych.
  Nie ma natomiast zgody w zakresie proponowanych srodkow zaradczych, jesli takie- wogole - moga byc dostepne!
  Swiadomosc zbiorowa i srodki dyskursu spolecznego sa w przewazajacym stopniu zawlaszczone i kontrolowane przez sily obce interesowi narodowemu, dzialajace w kierunku uniemozliwienia zorganizowanego, autentycznie patriotycznego odporu.
  Sa to lupiezcze sily globalistyczne dysponujace poteznym arsenalem srodkow manipulacji przemocy.
  Podbity juz i de facto ubezwlasnowolniony; ekonomicznie, politycznie , kulturowo i zdewastowny moralnie narod, jest bez szans - biorac pod uwage - drastyczna nierownowage sil i srodkow. Bez zludzen; moze byc jedynie gorzej! Minionych 25 lat dostarcza przytlaczajacy ogrom uzasadniajacych obserwacji.
  I nie miejsce tu na projekcje w kategoriach magicznych; myslenia zyczeniowego i cudosprawczych aktow Jasnej Pani.
  Wielofunkcyjny aparat wyzysku i przemocy zostal zaprojektowany, powolany i wyszkolony do obslugi roznych przewidywalnych scenariuszy w polskim teatrze dzialan (uwzgledniajacych oczywiscie lokalna specyfike), w tym, w razie potrzeby sprowokowanych.
  Naiwnych, mam nadzieje nie ma. Nie bedac ani tuskolubem ani obciazonym -jak on -takze etnicznie, cynikiem - moge chyba zracjonalizowac jego obcoplemienny, szczurzy spryt. W toczacej sie na boisku swiata grze nie ma miejsca dla naiwnych usilujacych okiwac fachowcow. Mozna sie jedynie zakiwac i pozostac w swietej pamieci, na skalce. Przykladow dosyc, takze tych przewerbowanych. Historia najnowsza nie pozostawia watpliwosci.
  Globostan zredukowal nas gospodarczo do kolonii i rezerwuaru taniej sily roboczej. Militarnie sprowadzono nas do zasobu miesa armatniego i bazy militarnej (ze wszelkimi mozliwymi zatrwazajacymi konsekwencjami), w pelzajacej agresji wobec Rosji.
  Pozostaly jedynie fasmagoryczne uroszczenia wielkosciowe; "trabka, rogatywka i choragiewka" (Grzegorz Braun) grup rekonstrukcyjnych i projekcji (nie rozsmieszac)"miedzymorza".
  Zmarnowalismy czas, nie zapracowalismy na pozycje Finlandii (wyzwolonej z kokonu"finlandyzacji"). Postrzegani z zewnatrz nie zaslugujemy obecnie jako narod na szacunek . Jestesmy obiektem pelzajacego "drang nach osten", buforowa strefa plynnej magmy,peryferium imperium, narazonym na roszczenia banderowcow, sezonowym skansenem, bekartem wersalskim,zakala Europy, bankrutem i - w oczach Rosjan- miedzynarodowa prostytutka. Przefrajerzylismy dorobek Polski Ludowej i nie nauczyl nas Dmowski. W nastepnym ruchu zapewne stracimy Ziemie Odzyskane i Slask; zginiemy wsrod chichotu historii,
  Tak chcielismy i tak mamy...na wlasne zyczenie. Nastepne 3 miliony na walizkach.Ostatni gasi swiatlo. Watpie czy Rosja kiedy
  juz upora sie z wlasnymi klopotami zechce nam przyznac status czarnej owcy wsrod Slowian i zarzadzi nam milosiernie zbiorowy oboz resocjalizacyjny dla kolektywnego "wyprostowania".
 • @1abezmetki 13:12:00
  Precyzyjne podsumowanie sytuacji Polaków, mamy jedno jedyne wyjście, zrobić wszystko żeby w chwili jednoczenia się Słowin przeciwko zachodowi nie zostać na wycieraczce. To nie jest tak że Rosja zechce czy nie zechce, tak samo zechcą lub nie zechcą Czesi, Węgrzy. To czy będziemy dla nich parszywą owcą nie wartą zachodu czy jednym z nich zależy od nas.
  Za gorliwą pracę na rzecz osłabiania jedności Europy Wschodniej na pewno oberwiemy, zasłużenie zresztą.
 • @szczurobronny 13:16:35
  Dziadek Mróz wizie Wiatski Kwas
  http://www.youtube.com/watch?v=vPQUmoMrshE
 • @szczurobronny 13:25:06
  niech sobie rów wykopią i sami się tam położą, zaraza Europy
 • @szczurobronny 13:25:06
  http://cs7064.vk.me/c621221/v621221344/5028/JRjqKZb877o.jpg
 • @szuwarek14 13:28:23
  http://cs7064.vk.me/c621221/v621221344/503b/gadydg7fXz4.jpg
 • @szuwarek14 13:29:33
  "Pendolino kradnie prąd innym pociągom?
  Od niespełna tygodnia pociągi pendolino jeżdżą po polskich torach, właściwie codziennie dowiadujemy się czegoś, co kompletnie dyskwalifikuje ten wielomilionowy zakup.
  CZYTAJ TAKŻE: Ciasno, niewygodnie, brak wi-fi, nieczynna toaleta. Tak się podróżuje nowym Pendolino!
  Do tej kompromitującej listy portal tvp.info dorzuca kolejny punkt.
  Czytelnicy sygnalizują, że w zwykłym pociągu, który przepuszcza na torach nowy włoski skład, wyłącza się prąd. PKP Energetyka przekonuje, że nie jest to możliwe, natomiast eksperci twierdzą, że takie przypadki zdarzały się już podczas testów
  — czytamy w portalu.
  Jak mówi ekspert, prof. Marek Sitarz z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, pociągi pendolino potrzebują większej mocy prądu. Znacznie większej od tej, która dostarczana jest przez już istniejące trakcje. Żeby osiągnąć wyższe prędkości trzeba by było zmienić cały system energetyczny tej linii. Zmieniono zaledwie 10 procent. Do tej pory po polskich torach jeździły lokomotywy o mocy 4 MW, jednak pendolino ma moc około 6 MW." źródło: tvp.info/Wuj
  http://wpolityce.pl/gospodarka/226612-gdzie-jest-koniec-tego-absurdu-pendolino-kradnie-prad-innym-pociagom
 • @szuwarek14 13:32:17
  MASAKRA !
  przez was napisałem maila do sklepu "terrorystycznego" zamiast terrarystycznego.
  Przerost polityki nad mózgiem.

  http://s4.postimg.org/qbr9chq6h/indeks.jpg
 • @szuwarek14 13:40:51
  "Holandia zaprzecza doniesieniom o publikacji raportu ws. Boeinga.
  Rada Bezpieczeństwa Holandii zaprzeczyła oświadczeniom Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, że do końca bieżącego roku zostanie opublikowany raport dotyczący przebiegu dochodzenia w sprawie katastrofy malezyjskiego Boeinga na wschodzie Ukrainy.
  Zgodnie ze słowami rzecznika prasowego rady Wima van der Wegena raport końcowy będzie gotowy bliżej lata 2015 roku, wcześniej żadne dokumenty nie będą publikowane.
  Holenderska prokuratura podkreśliła, że śledztwo trwa i przede wszystkim należy zrozumieć, co właściwie stało się z samolotem, a dopiero później aresztować odpowiedzialne za tragedię osoby."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_20/Holandia-zaprzecza-doniesieniom-o-publikacji-raportu-ws-Boeinga-2399/
 • @szuwarek14 13:48:13
  " Po co ma walczyć brat z bratem, chodźcie razem przydzwonimy w Amerykę "
  http://cs616921.vk.me/v616921450/18c80/ukmDHvg0H7w.jpg
 • @szuwarek14 13:50:28
  "Szef Renault Nissan: „krwawa łaźnia” dla producentów w Rosji.
  Jak powiedział Carlos Ghosn, trudna sytuacja jest spowodowana przede wszystkim spadkiem wartości rubla.
  Zarówno Nissan, jak i Renault, przestały składać zamówienia na nowe modele samochodów, zaś na inne podniesiono ceny. Kilku innych producentów samochodów, m.in. General Motors i Audi, poczyniło podobne kroki. Przypuszcza się, że sytuacja na rynku samochodowym w Rosji może mieć także wpływ na produkcję w innych krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii.
  Prezes Ghosn jest jednak pewien, że sytuacja w końcu się poprawi. Francusko-japoński koncern jest jednym z najważniejszych graczy na rynku samochodów w Rosji. Jest również właścicielem tamtejszego przedsiębiorstwa Avtovaz, producenta marki Łada.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/szef-renault-nissan-krwawa-laznia-dla-producentow-w-rosji
  ---
  - prawidłowo, niech splajtują, Rosja odkupi ich udziały za grosze
 • @szuwarek14 13:54:37
  "-Piotrze pamiętasz że mnie wczoraj mianowałeś swoją sekretarką ?
  - Odwal się Liaszko, więcej z tobą nie piję"

  http://cs620931.vk.me/v620931450/14cea/Lqg6F13kluw.jpg
 • @szuwarek14 13:59:10
  "Rosja planuje dalsze wzmocnienie swoich sił powietrznych [+VIDEO]
  Do 2020 roku Rosja ma otrzymać 55 nowoczesnych myśliwców Suchoj T-50 PAK-FA.
  Jak poinformował Vladislav Gonczarenko, zastępca dyrektora departamentu lotnictwa wojskowego koncernu UAC, Rosyjskie Siły Powietrzne mają otrzymać 55 egzemplarzy myśliwców Suchoj PAK-FA (T-50) przed końcem 2020 roku. Termin pierwszej dostawy tych niewidzialnych dla radarów maszyn zaplanowano na 2016 rok. Ponadto, rosyjskie lotnictwo do 2018 ma otrzymać nowe, zwiadowczo-bojowe maszyny bezzałogowe (UAV- unmanned aerial vechicle), zamówione przez ministerstwo obrony."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/rosja-planuje-dalsze-wzmocnienie-swoich-sila-powietrznych-video

  Suchoj T-50 PAK-PA w trakcie pokazów lotniczych MAKS 2013 w Moskwie.

  http://www.youtube.com/watch?v=MjQG1s3Isgg
 • @szuwarek14 14:02:17
  "Szósta mobilizacja na Ukrainie nie dała szans nawet inwalidom"
  http://cs620931.vk.me/v620931450/14cf1/HxeZxqDPaAQ.jpg
 • @szczurobronny 14:02:12
  nom, interesujący wykres
 • @szczurobronny 14:02:12
  "KRLD grozi USA bronią jądrową w odpowiedzi na wrogość.
  Korea Północna będzie powiększać swój arsenał jądrowy w przypadku kontynuowania przez Stany Zjednoczone wrogiej polityki w stosunku do niej – powiedział przedstawiciel północnokoreańskiego ministerstwa spraw zagranicznych.
  Korea Północna wzywa USA do przeprowadzenia wspólnego śledztwa w sprawie ataku cybernetycznego na firmę Sony Pictures Entertainment, o który amerykańskie władze oskarżają północnokoreańskich hakerów.
  Wcześniej przedstawicielstwo Korei Północnej przy ONZ oświadczyło, że Pjongjang nie ma związku z tym incydentem.
  Tymczasem FBI w wyniku przeprowadzonego śledztwa ustaliło, że atak przeprowadzono na zlecenie rządu Korei Północnej."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_20/KRLD-grozi-USA-bronia-jadrowa-w-odpowiedzi-na-wrogosc-5842/
 • @szuwarek14 14:15:48
  "Obama postanowił blokować Krym zamiast Kuby"
  http://cs625225.vk.me/v625225862/f9c0/4KjeEB98LvI.jpg
 • @szczurobronny 14:23:24
  "Lekkomyślny Kongres wypowiada wojnę Rosji.
  Dzisiaj Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych uchwaliła coś, co uważam za jedną z najgorszych części ustawodawstwa kiedykolwiek powstałych. Rezolucja Izby nr 758 została zatwierdzona jako rezolucja „mocno potępiająca działania Federacji Rosyjskiej, pod przewodnictwem Władimira Putina, która prowadziła agresywną politykę wobec sąsiadujących krajów w celu uzyskania dominującej pozycji politycznej i gospodarczej”.
  W rzeczy samej, ta uchwała to 16 stron wojennej propagandy, która wprawiłaby w zakłopotanie nawet neokonów, o ile byliby oni zdolni do czegoś takiego.
  Będąc w Kongresie zawsze bacznie przyglądałem się takiemu rodzajowi rezolucji, gdyż to co jest zatwierdzane jako „nieszkodliwie” wyrażanie opinii, często prowadzi do sankcji i wojny. Pamiętam jak w 1998 mocno sprzeciwiałem się „Ustawie o wyzwoleniu Iraku”, ponieważ – tak jak wówczas twierdziłem – wiedziałem, że doprowadzi to do wojny.
  Dlatego aż trudno mi uwierzyć, że znowu dopuszczają się czegoś takiego, a tym razem stawka jest znacznie większa: sprowokowanie wojny z Rosją, która może skutkować całkowitą destrukcją!
  Jeśli ktokolwiek uważa, że przesadzam co do tego, jak bardzo zła w rzeczywistości jest ta rezolucja, to pozwolę sobie przytoczyć kilka przykładów z przedmiotowego aktu legislacyjnego:
  Rezolucja (ustęp 3) oskarża Rosję o dokonanie inwazji na Ukrainie oraz potępia naruszenie przez Rosję ukraińskiej suwerenności. Stwierdzeniu temu nie towarzyszy jakikolwiek dowód. Z pewnością – przy tych wszystkich naszych zaawansowanych satelitach, z pomocą których można z kosmosu odczytać tablice rejestracyjne – powinniśmy posiadać nagrania wideo oraz zdjęcia tej rosyjskiej inwazji. Nic takiego nie zostało przedstawione. A co do rosyjskiego pogwałcenia ukraińskiej niezależności, to dlaczego nie jest naruszeniem ukraińskiej suwerenności to, kiedy Stany uczestniczą w obaleniu wybranego w tym kraju rządu, tak jak to miało miejsce w lutym? Wszyscy słuchaliśmy taśm, na których przedstawiciele Departamentu Stanu wraz z ambasadorem USA na Ukrainie knuli obalenie tamtego rządu. Słyszeliśmy, jak podsekretarz stanu, Victoria Nuland, przechwalała się, że Stany wydały 5 miliardów dolarów na zmianę reżimu na Ukrainie. Dlaczego to jest OK?
  Rezolucja (ustęp 11) oskarża ludzi ze wschodniej Ukrainy o przeprowadzenie „oszukańczych i nielegalnych wyborów” w listopadzie. Dlaczego jest tak, że za każdym razem gdy wybory nie przynoszą rezultatów pożądanych przez rząd Stanów Zjednoczonych, są one nazywane „nielegalnymi” i „oszukańczymi”? Czy ludziom ze wschodniej Ukrainy nie wolno samostanowić? Czy nie jest to podstawowe prawo człowieka?
  Rezolucja (ustęp 13) domaga się wycofania sił rosyjskich z Ukrainy, pomimo iż rząd Stanów nie dostarczył żadnych dowodów na to, że rosyjska armia była kiedykolwiek na Ukrainie. Ustęp ten również nalega na rząd w Kijowie, aby wznowił operacje militarne wobec wschodnich regionów, które szukają niezależności.
  Rezolucja (ustęp 14) oznajmia z całą pewnością, że samolot Malaysia Airlines 17, który rozbił się na Ukrainie, został zestrzelony rakietą „odpaloną przez wspieranych przez Rosję separatystów na wschodniej Ukrainie”. To stwierdzenie jest zwyczajnie nieprawidłowe, gdyż końcowy raport ze śledztwa w sprawie tej tragedii nie zostanie nawet przedstawiony przed przyszłym rokiem, a raport wstępny nie stwierdza, że to rakieta strąciła samolot. Ponadto raport wstępny – opracowany przy udziale wszystkich zaangażowanych państw – nie przypisuje winy którejkolwiek ze stron.
  Ustęp 16 rezolucji potępia Rosję za sprzedaż broni rządowi Asada w Syrii. Nie wspomina on oczywiście, że broń ta zostanie wykorzystana do walki z ISIS, które – jak twierdzimy – jest naszym wrogiem, podczas gdy amerykańska broń, dostarczona rebeliantom w Syrii, w rzeczywistości zdołała trafić w ręce ISIS!
  Ustęp 17 rezolucji potępia Rosję za to, co – jak twierdzą Stany – jest sankcjami gospodarczymi wobec Ukrainy („wymuszające środki ekonomiczne”). I ma to miejsce pomimo tego, że Stany wielokrotnie uderzały w Rosję sankcjami gospodarczymi i nawet rozważają kolejne!
  Rezolucja (ustęp 22) stanowi, że Rosja dokonała inwazji na Gruzję w 2008 roku. Jest to po prostu nieprawda. Nawet Unia Europejska, która przecież nie jest żadnym przyjacielem Rosji, wywnioskowała ze swojego dochodzenia w sprawie wydarzeń z 2008 roku, że to Gruzja „rozpoczęła nieuzasadnioną wojnę” przeciwko Rosji, a nie odwrotnie! Jak mogą przechodzić w Kongresie tak ewidentne fałszerstwa? Czy członkowie Izby nawet nie zadają sobie trudu, aby przeczytać te rezolucje przed głosowaniem?
  Wraz z ustępem 34 rezolucja zaczyna nawet stawać się komiczną, potępiając Rosjan za to, co nazywa atakami na sieci komputerowe w Stanach Zjednoczonych oraz "pokątnym uzyskiwaniem informacji" o rządzie USA. Czy w obliczu następstw ujawnienia przez Snowdena skali szpiegowania reszty świata Stany mogą być autorytetem moralnym i potępiać innych za takie działania?
  W sposób wywołujący dreszcze rezolucja wymienia i wskazuje do atakowania finansowane przez rząd rosyjski media, twierdząc, że „wypaczają opinię publiczną”. Rząd Stanów – oczywiście – wydaje miliardy dolarów w skali świata na finansowanie i sponsoring mediów, wliczając w to Głos Ameryki oraz Radio Wolna Europa /Radio Swoboda (RFE/RL), tak samo jak subsydiuje „niezależne” media w niezliczonej ilości krajów zagranicą. Ile minie czasu zanim alternatywne źródła informacji jak RT zostaną zakazane w Stanach Zjednoczonych? Ten akt przybliża nas do owego nieszczęsnego dnia, kiedy to rząd będzie decydował o tym, jakiego rodzaju programy będziemy mogli konsumować, a jakiego nie – i takie pogwałcenie nazywa jeszcze „wolnością”.
  Rezolucja daje zielone światło (ustęp 45) ukraińskiemu prezydentowi Poroszence na wznowienie akcji militarnej w szukających niepodległości wschodnich prowincjach, nawołując do „rozbrojenia separatystów i paramilitarnych sił na wschodniej Ukrainie”. Takie posunięcie będzie oznaczało wiele tysięcy więcej zabitych cywilów.
  Aby osiągnąć powyższy cel, rezolucja angażuje bezpośrednio w konflikt rząd amerykański poprzez wezwanie prezydenta do „dostarczenia rządowi ukraińskiemu śmiercionośnych i nieśmiercionośnych (obronnych) wyrobów, usług oraz szkoleń, potrzebnych do skutecznej obrony jego terytorium oraz suwerenności”. To oznacza amerykańską broń w rękach wyszkolonych przez Amerykanów wojsk, biorących udział w gorącej wojnie na granicy z Rosją. Czy to w ogóle brzmi jak dobry pomysł?
  W tym akcie jest zbyt wiele więcej niedorzecznych i przerażających stwierdzeń, aby móc je całkowicie omówić. Jednakże prawdopodobnie najbardziej problematyczną częścią tej rezolucji jest stwierdzenie, że „interwencja militarna” Federacji Rosyjskiej na Ukrainie „stanowi zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa”. Tego rodzaju terminologia nie jest przypadkowa: to wyrażenie jest wetkniętą w ten akt pigułką z trucizną, z której wyłonią się przyszłe, bardziej agresywne rezolucje. Bo przecież – jeśli zgodzimy się z tym, że Rosja stanowi „zagrożenie” dla międzynarodowego pokoju – to jak takie coś może zostać zignorowane? To są właśnie te strome ścieżki, które niechybnie prowadzą do wojny.
  Ten niebezpieczny akt legislacyjny został uchwalony dzisiaj, 4. grudnia, przy zaledwie dziesięciu (!) głosach sprzeciwu! Zaledwie dziesięciu prawodawców przejmuje się stosowaniem ewidentnej propagandy i fałszerstw celem przepchnięcia tak lekkomyślnego pokazu wymachiwania szabelką przed Rosją.
  Oto członkowie Izby, którzy głosowali przeciwko temu aktowi. Jeśli nie widzisz na tej liście swojego reprezentanta, zadzwoń do niego i spytaj, dlaczego głosują za tym, aby przybliżyć nas do wojny z Rosją! Jeśli widzisz swojego reprezentanta na poniższej liście, zadzwoń i podziękuj jemu lub jej za stawianie czoła wojennym podżegaczom.
  Głosowali przeciw przyjęciu Rezolucji Izby nr 758:
  1) Justin Amash (R-MI)
  2) 2) John Duncan (R-TN)
  3) 3) Alan Grayson (D-FL)
  4) 4) Alcee Hastings (D-FL)
  5) 5) Walter Jones (R-NC)
  6) 6) Thomas Massie (R-KY)
  7) 7) Jim McDermott (D-WA)
  8) 8) George Miller (D-CA)
  9) 9) Beto O’Rourke (D-TX)
  10)Dana Rohrabacher (R-CA)
  Ron Paul
  Członek Partii Republikańskiej, w 2008 roku był jednym z kandydatów partii na urząd Prezydenta USA (przegrał prawybory z Johnem McCain). Ostry krytyk polityki zagranicznej USA." Za: ronpaul.pl
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=11165&Itemid=56
 • @szczurobronny 14:28:24
  Naród wybrany od wieków uprawia podboje "na męczeństwo" to ich znak rozpoznawczy.
  Niech ich w końcu ktoś zamęczy bo to już męczące - patrzenie jak oni ciągle męczą innych.
 • @szczurobronny 14:42:31
  "Teraz wszyscy jesteśmy Rosjanami.
  Czy Putin uratuje świat przed Izraelem?
  NEMO ME IMPUNE LACESSIT. Nikt nie sprowokuje mnie bezkarnie
  Wkrótce po wyborze Wladimira Putina na prezydenta Rosji w 2000, dokonano beatyfikacji zamordowanej rodziny cara Mikołaja. Aż do niedawna ośrodki żydowskiej władzy miały nadzieję zachować pewne wyidealizowane wspomnienia o morderczym systemie żydowskim w umysłach Rosjan, ale to okazało się próżną nadzieją.
  Ponieważ bolszewizm wymyślili i przeprowadzili Żydzi, ich ośrodki władzy miały nadzieję, że pewnego dnia będą mogły podłączyć się i zainstalować pewien rodzaj zydowskiego lobby na Kremlu. Te nadzieje rozwiał Wladimir Putin.
  Do końca 2008 Rosjanie mieli zdecydować między dwu systemami ideologicznymi: komunizmem reprezentowanym przez Stalina i fanatyczną bandę morderczych Żydów- czekistów, albo konserwatywnymi i tradycyjnymi wartościami staromodnego caryzmu. Do niedawna Stalin był lekko przed carem Mikołajem II. „Ale wtedy car w tajemniczy sposób go prześcignął”. (Die Welt, 17.07.2008, s. 1)
  Po tym niepotrzebny był żaden inny wybór.
  Żydowskie lobby, oczywiście, miało nadzieję iż kult cara nigdy ponownie się nie pojawi. Biorąc pod uwagę to, że car był największym przeciwnikiem bolszewickich Żydów, żydowskie lobby robiło co mogło by oczernić reputację carów. Ale teraz cara Mikołaja II Rosja znowu uważa za rodzaj zbawcy, który, jak Jezus Chrystus, Żydów zrobił wrogami i cierpiał męczeństwo.
  „UKRZYŻOWAĆ GO! UKRZYŻOWAĆ GO!” (ŁUKASZ 23:21)
  „KREW JEGO NA NAS I NA DZIECI NASZE” (Mateusz 27:25)
  LASHA DARKMOON: Po przeczytaniu tych istotnych i złowieszczych słów, papież Paweł VI postanowił je zupełnie zignorować i odrzucić 2000 lat chrześcijańskiej doktryny. 28 października 1965, publikując Nostra Aetate (Nasze czasy), Ojciec Święty całkowicie oczyścił Żydów ze zbiorowej etnicznej winy za zabicie Jezusa Chrystusa, czyniąc Kościół Katolicki, zdaniem wielu konserwatywnych katolików, podporządkowanym synagodze.
  Żydówka Sarah Silverman
  Niedługo po tej zmianie teologicznej żydowska komediantka Sarah Silverman (na zdjęciu)powiedziała światu co myślała o historycznym odwrocie papieża: „Mam nadzieję, że Żydzi ZABILI Chrystusa! Sama zrobiłabym to jeszcze raz – w sekundzie!”
  Tak samo jak Żydzi zabili Jezusa Chrystusa, a później próbowali obwiniać Poncjusza Piłata, zabili cara Mikołaja II i jego całą rodzinę, i próbowali udawać, że nie mają nic z tym wspólnego. Daremnie będziesz szukał jakiegokolwiek przyznania się do winy w tej kwestii, czy w podręcznikach historii, czy w mediach głównego nurtu.
  Na szczęście teraz znamy nazwiska sześciu żydowskich zabójców, którzy brali udział w tej historycznej zbrodni. Nadzorcą tej operacji był Żyd Swerdlow. Jego pięciu katami byli: Jurowski, Goloszczekin, Syromolotow, Safarow i Wojkow – którzy nie tylko uczestniczyli w faktycznym mordzie rodziny, ale molestowali seksualnie cztery piękne córki cara, nazwane tu „tymi czystymi, czarującymi dziewczynkami”. [four beautiful daughters, “these pure, enchanting young girls.”]
  Sam masowy mord, jak wiemy z dokumentów źródłowych, dokonano z rozkazu Lenina, który przynajmniej w 1/4 był żydem – fakt który starannie ukrywano. Nawet Churchilla ogłupiono by uwierzył że Lenin był Gojem. – Lasha Darkmoon]
  W kontynuacji zorganizowanego upadku Związku Sowieckiego, globalne żydowskie lobby mogło zainstalować na Kremlu Borysa Jelcyna. Kiedy już przejęli kontrolę nad zasobami naturalnymi Rosji, myśleli iż będą rządzić na zawsze, albo przynajmniej tak długo jak działają pod ochroną amerykańskich sił wojskowych. Nie tylko kontrolowali wojskowych ogarów Ameryki, których mogli uwolnić na każdy kraj sprawiający im kłopot, to także kontrolowali Rosję, której zasoby energii chcieli eksploatować żeby zniewolić cały świat. Jelcyn celowo pozwolił na rozkład rosyjskiej armii. Błyskawicznie.
  Na początku lat 1990, arabskie media dokładnie zbadały Jelcyna, zdegenerowanego pijaka, którego żydowskie lobby zainstalowało jako swoją marionetkę. Pokazały się nadzwyczajne nowe fakty. Ujawniły, że Jelcyn był krypto-Żydem. Jego prawdziwe nazwisko było Jelzman.
  28 listopada 1992 wydawany w Londynie dziennik Al Arab, na pierwszej stronie zamieścił następującą informację: „O zmianie nazwiska postanowiono na XX Kongresie Partii. Jelcyn jest Żydem. Risselow, członek Volksunion, ujawnił, że nazwiskiem rodowym prezydenta Jelcyna było Jelzman, niemieckie nazwisko żydowskie. Wtedy XX Kongres zdecydował o zmianie nazwiska Borysa Jelzmana na Jelcyn. Podano powód tej zmiany: naród rosyjski bałby się nazwiska Jelzman, bo jego dziadek Jelzman wymordował tysiące Rosjan w czasach Berii”.
  Zdumiewające jest to, ze wnuk Żyda-czekisty, który pomagał mordować tysiące rosyjskich chrześcijan po rewolucji bolszewickiej, nagle ląduje jako lider w Kremlu – Żyd udający Goja.
  LASHA DARKMOON: Żydowska etniczność Berii jest nadal wątpliwa. Żaden historyk głównego nurtu nigdy nie twierdził żeby Beria – seksualny zabójca dzieci, który zakopywał je żywcem w swojej piwnicy – był Żydem. Ale krążą konkretne pogłoski (a) że babka Berii była Żydówką i (b) że Stalin sam podejrzewał iż Beria był Żydem, i przy pewnej okazji faktycznie oskarżył go o to że był Żydem.
  Wszystko wydawało się iść dobrze dla lobby. I wtedy miał miejsce zamach Wladimira Putina.
  Pozbył się strasznego Jelzmana-Jelcyna. Teraz o żydowskim pochodzeniu Jelcyna otwarcie dyskutuje się w establiszmentowej prasie, która mówi iż „przeszedł na chrześcijaństwo”. Na przykład Die Welt w wydaniu z 17.07.2008 na s. 1 pisze o „Borysie Jelcynie, komunistycznym liderze, który później przeszedł na chrześcijaństwo”.
  Kiedy brutalnie zamordowali carską rodzinę w Jekaterynburgu w nocy 17 lipca 1918, w domu inżyniera Ipatjewa, bolszewicy niechcący ustanowili „kult, który 90 lat później, jest tak samo silny”.(Die Welt, 17.07.2008, s. 1) Taka była prawda, mimo że Jelzman robił wszystko co mógł by z rosyjskiej świadomości wymazać pamięć o carze. „Borys Jelcyn nawet zburzył dom Ipatjewa, nie mogąc zatrzymać wzrastającego szacunku do cara w Rosji”. (Die Welt, 17.07. 2008, s. 1).
  Jak relacjonuje naoczny świadek tej rzezi:
  Caryca poskarżyła się [żydowskiemu] komendantowi Jurowskiemu na pusty pokój w którym ich przetrzymywano i poprosiła o dwa krzesła. Wtedy Jurowski postarał się o dwa krzesła, na którym usiedli caryca i jej chory syn Aleksy. Jurowski rozkazał pozostałym członkom rodziny stanąć w dwóch rzędach za matką i synem, i poinformował o szczegółach egzekucji. Powiedział carowi, że rząd nakazał ich egzekucję, i dlatego teraz zamierzał ich rozstrzelać. Car nie powiedział nic poza „Ojcze, wybacz im, bo nie wiedzą co czynią” – jak Jezus powiedział na krzyżu.
  Wtedy komendant Jurowski go zastrzelił. Pozostali żołnierze strzelali także do Mikołaja, i zmarł natychmiast. Następnie pluton egzekucyjny zaczął strzelać na oślep by zabić wszystkich pozostałych członków rodziny.
  Kiedy strzelaninę zakończono, Aleks i trzy jego siostry nadal żyły i leżeli ranni na podłodze. Pociski którymi strzelano do dziewcząt wydawały się odbijać. Żołnierze zaczęli dźgać ofiary bagnetami.
  Ale bagnety utkwiły w gorsetach dziewcząt. Było tak dlatego, że podczas ich więzienia w Pałacu Aleksandra, dzieci i dama dworu, Anna Demidowa, wszyły dużą liczbę rodzinnych klejnotów i brylantów w poduszkę i gorsety dziewcząt. Wieczorem kiedy je mordowano miały na sobie te gorsety, i ponadto, Demidowa usiłowała odwracać pociski poduszką. Dlatego egzekucja trwała 20 minut, aż do chwili kiedy zginął ostatni członek rodziny.
  Po mordach Jurowski próbował zatrzeć wszelkie ślady zbrodni”. (zob. here)
  Ostatni Romanowowie, car Mikołaj II z rodziną
  brutalnie wymordowani przez Żydów
  LASHA DARKMOON: Po rewolucji lutowej 1917, Mikołaj II abdykował i udał się z rodziną do domu w Jekaterynburgu. Car, jego małżonka, syn i cztery córki, służba i lekarz rodziny, zostali wszyscy zabici w tym samym pomieszczeniu przez bolszewików nocą 17 lipca 1918. Od tego czasu potwierdzono, że Lenin nakazał skryty mord z Moskwy.
  Brytyjski weteran dziennikarstwa Robert Wilton w kultowym klasyku Upadek Romanowów [The Fall of the Romanovs] wyjaśnia jak mord cara i jego rodziny całkowicie zorganizowali Żydzi:
  „Cała historia bolszewizmu w Rosji ma w sposób trwały piętno obcej inwazji. Mord cara, umyślnie zaplanowany przez Żyda Swierdlowa, i dokonany przez Żydów Goloszczekina, Syromolotowa, Safarowa, Wojkowa i Jurowskiego, nie jest dziełem rosyjskiego narodu, a tego wrogiego najeźdźcy”. Robert Wilton, Upadek Romanowów, s. 148.
  Według raportu ujawnionego przez arcybiskupa Wikentiego 17 lipca 2008, około 40.000 ludzi wzięło udział w procesji religijnej z Jekaterynburga do opuszczonego szybu kopalni odległego o około 18 km. Do tego miejsca zaniesiono ciała cara Mikołaja, jego niemieckiej małżonki Aleksandry i ich 5 dzieci, po zastrzeleniu ich przez żydowskich morderców nocą 17 lipca 1918 w Jekaterynburgu.
  Przy okazji upamiętniającego nabożeństwa za Romanowów, sprzedawano Protokoły mędrców Syjonu – rzekomą „fałszywkę” przedstawiającą niesamowicie dokładne plany i przewidywania żydowskiej dominacji świata. Razem zProtokołami rozdano dużą liczbę broszur zatytułowanych „Dlaczego nienawidzimy żydowskiej mafii” i stawiały one pytanie „Czy to jest ksenofobia czy samoobrona?”
  Student Iwan Kolsew, 20, który okrył się carskim sztandarem, wyraził opinię wielu kiedy powiedział: „Demokracja nie ma żadnej przyszłości – wracamy do monarchii!” Na sztandarze był napis: „Dla uczczenia Rosji: dla cara i ojczyzny”. [Agence France-Presse (AFP), 28.07.2008]
  Nowy kult caratu to więcej niż rewolucja, to odrodzenie narodu rosyjskiego po wszystkich cierpieniach zadanych mu przez bolszewików. Prezydent Wenezueli Hugo Chavez wyraził ten pogląd podczas wizyty w Moskwie w lipcu 2008: „Wenezuela z wielkim i serdecznym zainteresowaniem zauważa odrodzenie Rosji”. (Die Welt, 23.07.2008, s. 5)
  Prezydent Medwedew wtedy wyraził podziękował prezydentowi Chavezowi za jego szczere zainteresowanie. Od pierwszego dnia jako prezydent Rosji, głównym celem Putina było umożliwienie przebudzenia Rosji. On i jego sojusznicy zawsze mieli wyraźny obraz o ludziach którzy wymordowali Romanowów razem z 55 milionami Rosjan.
  Dla Putina zawsze było jasne, że żydowscy oligarchowie – te niezrównane pasożyty – mieli jeden główny cel: wydoić Rosję do sucha i zniszczyć na zawsze.
  Cytowano wypowiedź bliskiego Putinowi polityka kremlowskiego o wtedy najbardziej wpływowych Żydach:
  „Borys Berezowski i Wladmimir Gusinski są jak bakterie które osiedlają się w chorych organizmach, a potem umierają, kiedy te organizmy znowu zdrowieją”. [Jewish Telegraph Agency (JTA), 2.04.2002] Ten pogląd przypomina mi fragment Rozdziału 11 Mein Kampf: „Żyd jest i zawsze będzie wiecznym pasożytem, samolubem który, jak złośliwa bakteria, szerzy się błyskawicznie wszędzie gdzie ma dostępną pożywkę”.
  Wladimir Gusinski był szefem Żydowskiego Komitetu Centralnego w Rosji, jak również prezesem Światowego Kongresu Żydów. Po ucieczce z Rosji i zamieszkaniu w Izraelu, oznajmił światowej prasie, że w Rosji „panuje strach przed nową ideologią państwową przeciwko zachodowi… ona ma wiele cech antyżydowskich”. Ówczesnego prezydenta Rosji, Wladimira Putina, nazwał „skrajnym antysemitą i tajnym wielbicielem Hitlera”. (Spiegel, 25/2000, s. 180).
  LASHA DARKMOON: Gusinski jest wyraźnie nieświadom tego, że syjoniści i naziści zawarli tajny układ w czasie II wojny światowej, ani nie wydaje się wiedzieć ani go nie obchodzi to, że dokładnie taką samą ludobójczą politykę przeciwko Żydom o jaką oskarża się Hitlera, teraz Izrael stosuje wobec narodu palestyńskiego. Nie wolno zapominać tego: że Żydzi angażują się w systematyczne ludobójstwo, w tej chwili, w okupowanej Palestynie.
  Zdaniem Rosjan Żydzi są winni mordu wysłanników Boga, kiedy zamordowali rodzinę Romanowów, bo rodzina ta teraz została beatyfikowana. „Tak jak kiedyś ukrzyżowali Jezusa” – powiedział uczestnik podczas nabożeństwa upamiętniającego. „Mikołaj i Aleksandra byli naszym ojcem i matką. Oni byli rodzicami Rosji” – powiedział jeden z wiernych. Inny uczestnik upamiętniającej mszy wyraził entuzjazm z powodu powrotu caryzmu” „Car jest wybrańcem Boga na ziemi – musimymieć cara!” (AFP 17.07.2008)
  Teraz rosyjskie szkoły uczą, że to Żydzi wymordowali carską rodzinę. To prawdopodobnie dlatego nawetWikipedia zaczęła informować, że mordercami byli Żydzi, fakt o którym nie wolno było wspominać wcześniej. „4 lipca 1918, Czeka przejęła ochronę Romanowów w Jekaterynburgu. Towarzyszył im Jakow Jurowski… Jurowski był Żydem”. (Wikipedia). Dwu kolejnymi żydowskimi zabójcami którzy dołączyli do morderców Jurowskiego byli Aleksander Belobarodow i Filip Goloszczokin.
  Obecnie Rosjanie płaczą kiedy myślą o tej potwornej zbrodni.
  „Tylko Żydzi byliby zdolni popełnić tak krwawą zbrodnię” – oświadczył uczestnik upamiętniającej mszy przed Kościołem Krwi, jaka odbyła się w Jekaterynburgu w 2008.
  LASHA DARKMOON: Nigdy nie wolno zapomnieć o tym, że Żydzi, zdaniem rosyjskiego pisarza Sołżenicyna, w latach 1917-1957 wymordowali co najmniej 66 milionów rosyjskich chrześcijan”.
  Ci sami Żydzi teraz rządzą światem zachodnim, w Ameryce i Europie, ze swojej siedziby w Izraelu. Dlatego musimy być ostrożni jeśli zaczną znowu mieć ludobójcze pomysły.
  Następnym razem możemy być my.
  „Nie możemy twierdzić, że wszyscy Żydzi są bolszewikami. Ale: bez Żydów nigdy nie byłoby bolszewizmu. Dla Żyda nic nie ma bardziej obelżywego niż prawda. Oszaleli krwią żydowscy terroryści wymordowali w Rosji 66 milionów ludzi w latach 1917-1957″
  LASHA DARKMOON (aktualizacja):

  W ubiegłym roku (2013) Izrael rozpoczął dewastujący atak na Syrię z pogwałceniem prawa międzynarodowego i z pełnym błogosławieństwem Ameryki. Wtedy Rosja przeniosła część swojej floty z Pacyfiku na M Śródziemne, po raz pierwszy od dziesięcioleci, próbując zatrzymać wszelkie kolejne próby destabilizacji Bliskiego Wschodu przez izraelskich agresorów.

  Wladimir Putin wie, że jeśli Izraelowi pozwoli się znowu bezkarnie atakować Syrię, to wcześniej czy później odważy się zaatakować Iran, wiedząc że Ameryka zostanie zmuszona do przyjścia mu z pomocą. Putin nie może na to pozwolić. Byłby to znak niewybaczalnej słabości, prowadzący do osaczenia Rosji i ostatecznej ruiny.
  Putin wie także, że jedna śmiertelna, posiadająca głowicę nuklearną rakieta wycelowana w Dimonę da Izraelczykom lekcję której nigdy nie zapomną.
  Putin musi ratować świat przed Izraelem.
  Teraz wszyscy jesteśmy Rosjanami."
  Źródło: http://www.veteranstoday.com/2013/05/27/we-are-all-russians-now-author-unknown/
  http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=11243&Itemid=56
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/12/a140-450x400.jpg

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/12/a144-416x400.jpg

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/12/a146.jpg
 • Powiedzcie, co to za kwas? to żart czy normalna rzecz, do picia?
  jeżeli to picia, to ja chciałabym tego spróbować. Gdzie to kupić? Nie mam rodziny w Rosji.
 • @nana 15:25:14
  kwas do picia, nie wiem czy ten można kupić ale ja kilka razy kupowałem kwas razowy do picia, są różne takie kwasy w naszych sklepach
 • @nana 15:25:14
  a najlepiej zrobić samemu:
  http://www.sm.fki.pl/kwaschlebowy.htm
 • @nana 15:25:14
  "DRL oskarża Kijów o sabotowanie porozumień mińskich.
  Strona ukraińska sabotuje porozumienia mińskie. Kijów nie chce rozmawiać o pokoju z powstańcami – powiedział szef DRL Aleksander Zacharczenko.
  Jednocześnie ma on nadzieje, że mieszkańcy republiki będą mogli świętować Nowy Rok bez ostrzałów.
  9 grudnia na południowym wschodzie Ukrainy wprowadzono uzgodnione między powstańcami i ukraińską armią za pośrednictwem OBWE zawieszenie broni. Oczekiwano, że rozejm poprzedzi nowe rozmowy grupy kontaktowej w Mińsku, ale termin spotkania do tej pory nie został wyznaczony."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_20/DRL-oskarza-Kijow-o-sabotowanie-porozumien-minskich-5601/
 • @szuwarek14 15:38:18
  "Szewczak: Ceny energii wzrosną.
  Wbrew zapewnieniom premier E. Kopacz, że ceny prądu w Polsce nie wzrosną, Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził właśnie od nowego 2015 r. nowe, wyższe taryfy cen energii dla Polaków.
  Podobno podwyżki mają być „subtelne”, średnio o ok. 2 proc. Powodem jest zwiększający się z roku na rok obowiązek udziału i zakupu tzw. zielonej energii oraz energii z kogeneracji.
  Wbrew bajkom o wielkim sukcesie rządu PO-PSL na Szczycie Klimatycznym, kiedy to premier E. Kopacz po powrocie do kraju stwierdziła „dostaliśmy na maksa - czyli tyle ile mieliśmy, nikt nam niczego nie zabrał - jest to niewątpliwy gwarant”, że ceny nie będą rosły. Tymczasem urzędnicy URE twierdzą, że państwo ma cały system wspierania dla odnawialnych źródeł energii (OZE), ale to niestety kosztuje i podnosi ceny energii. Ot, taki skromny prezent od Nowego Roku w podziękowaniu dla polskich wyborców za ich głosowanie w ostatnich wyborach samorządowych. Trudno bowiem inaczej wytłumaczyć podwyżki cen energii w Polsce w 2015 r. i tak już jednej z najdroższych w Europie i UE w stosunku do polskich, wyjątkowo nędznych wynagrodzeń i emerytur. Tym bardziej, że w kraju mamy deflację, a nie inflację, tanie jak nigdy są węgiel i ropa naftowa, a zimy brak. Cóż więc tak gwałtownie podrożało? trzcina, bambus, łupiny orzecha kokosowego, a może słoma spalana w kotłach elektrowni czy elektrociepłowni?
  Polskim emerytom i rencistom obiecano dać podwyżkę od marca 2015r. - 36zł brutto, ale już od stycznia 2015 r. odbierze się im to w wyższych cenach prądu, być może by im się zbytnio z dobrobytu w głowach nie poprzewracało. Niemiecka firma RWE w ogóle nie przedkłada taryf cenowych do zatwierdzenia polskiemu regulatorowi, tak jakby to warszawiacy mieli jakieś stare zobowiązania wobec niemieckich firm, a nie odwrotnie. Oczywiście to nie będzie podwyżka o 2 zł/ m, razem z wszystkimi dodatkowymi opłatami, również z tytułu tzw. przesyłu może być to znacznie więcej, ale nawet te 2 zł dla wielu Polaków oznacza kawałek mięsa i szansę by nie pościć. A, przecież już dzisiaj w wielu polskich domach wieje chłodem, w 2013r. blisko 12 proc.
  Polaków nie było stać na odpowiednie ogrzanie mieszkania, 8 proc. Polaków już dziś żyje w skrajnej biedzie. Nie tylko, o chłodzie, ale i głodzie. Dzięki Bogu na razie nie mamy zimy w Polsce, ale jeśli przyjdą solidne mrozy, setki Polaków zamarznie z biedy, starości, wykluczenia i braku środków na opał. Tylko czekać jak za chwilę okaże się, że wzrosną również ceny gazu, a warszawiakom nowa, stara prezydent HGW fundnie na wiosnę wyższe ceny wody i ścieków w podziękowaniu za wybór na kolejną kadencję. Ciekawe czy TVP i red. P. Kraśko przeproszą premiera J. Kaczyńskiego i posła Z. Ziobrę, którzy uparcie, acz całkowicie słusznie twierdzili, że Szczyt Klimatyczny to katastrofa, a podwyżki prądu są murowane. Jak widać zaczynamy płacić, my wszyscy 13mln gospodarstw domowych - nie tylko za Szczyt Klimatyczny, ale również za tzw. inteligentne liczniki prądu i budowę nowych bloków energetycznych w elektrowniach Opole i Kozienice.
  To z pewnością nie koniec podwyżek cen energii elektrycznej w Polsce, jeszcze trochę i wszyscy będziemy ogrzewać się przy wspólnych ogniskach, oby nie przy koksownikach. A, może warto kupować lampy naftowe i piecyki, kozy do pięknych apartamentów nabytych na kredyt za szwajcarskie franki. Swoją drogą premier E. Kopacz powinna przeprosić publicznie Polaków za prawdę serwowaną inaczej i za prawdomówność, a`la PO."
  http://gb.pl/szewczak-ceny-energii-wzrosna-pnews-58.html
 • @szuwarek14 15:38:18
  "... Obama chociaż idiota to za modą nadąża"

  http://cs7064.vk.me/c7005/v7005813/2c773/ff8ha7g8om8.jpg
 • @szuwarek14 15:50:26
  "Wybór Donbasu"

  http://www.youtube.com/watch?v=uyMX5BtxXGY
 • @szuwarek14 15:53:02
  "Forbes: Bankructwo Rosji nie grozi .
  Ryzyko bankructwa rosyjskiego rządu, czyli najbardziej negatywny scenariusz dla Polski, jest niskie. Rosyjskie firmy będą mieć jednak sporo kłopotów - analizuje Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku Śląskiego
  Obecny kryzys w Rosji wciąż ma znamiona kryzysu płynnościowego, a nie kryzysu wypłacalności. Kryzys płynnościowy, w przypadku dramatycznego osłabienia waluty, może przerodzić się w kryzys wypłacalności, ale to ryzyko w przypadku Rosji jest umiarkowanie niskie.
  W przeciwieństwie do 1998 roku dług rządowy Rosji jest niski (około 13 proc. PKB), a aktywa rezerwowe nieporównywalnie wyższe. Wówczas w najgorszym momencie 14 mld dol., teraz około 419 mld dol. na koniec listopada, z czego rezerwy walutowe wynosiły 361,4 mld dol. - nieco ponad 30 proc. PKB (trzeba jednak pamiętać że około 1/3 tego to powierzone przez rząd funduszem stabilności). Dlatego ogłoszenie niewypłacalności rządu, które miało miejsce w 1998 r., jest mało prawdopodobne.
  Problemem jest duży zagraniczny dług korporacyjny, ponieważ jego rolowanie jest utrudnione przez sankcje (chociaż nie niemożliwe, duża rosyjska firma wyemitowała papiery zagraniczne w ubiegłym tygodniu). Rosyjskie przedsiębiorstwa mają wciąż dolarowe wpływy z ropy, ale ich ceny znacząco spadły, a nieuchronnie zbliża się moment znaczących wykupów obligacji wyemitowanych w dolarach i euro. Dlatego w ślad za problemami finansowymi firm należy oczekiwać napięć w sektorze bankowym. Rezerwy walutowe rosyjskiego banku centralnego mogą być pomocne, aby umożliwić obsługę zagranicznego długu korporacyjnego, więc raczej możemy mówić o bankructwach poszczególnych firm i (głównie) prywatnych banków."
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2142:forbes-bankructwo-rosji-nie-grozi
 • @szuwarek14 15:59:12
  "Tak mija sobota mieszkańcom Odessy"
  http://cs7064.vk.me/c7007/v7007219/1cffb/IkrQ7QLWiR4.jpg
 • @szuwarek14 16:01:05
  "Putin: w Rosji w br. wyjawiono ponad 230 zagranicznych agentów.
  W tym roku rosyjski kontrwywiad wyjawił ponad 230 pracowników i agentów zagranicznych służb specjalnych, zapobiegnięto 8 atakom terrorystycznym, zlikwidowano 46 grup terrorystycznych i ekstremistycznych – powiedział Władimir Putin na uroczystym spotkaniu z okazji dnia funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa.
  Prezydent zwrócił również uwagę na zwiększoną aktywność zagranicznych służb specjalnych działających w Rosji.
  Putin podkreślił, że szczególną uwagę należy zwrócić na ochronę granic państwowych.
  Oświadczył on, że zastraszyć, powstrzymać lub izolować Rosji nigdy się jeszcze nikomu nie udało i się nie uda. Wezwał on do tego, aby być zawsze przygotowanym na udzielenia odpowiedniej odpowiedzi na jakiekolwiek zagrożenie dla suwerenności, stabilności i jedności kraju."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_20/Putin-w-Rosji-w-br-wyjawiono-ponad-230-zagranicznych-agentow-8162/
 • @szuwarek14 16:04:47
  "Choinki dzielą się na 2 typy "

  http://cs622322.vk.me/v622322505/112e6/dEq134h57Sg.jpg
 • @szuwarek14 16:06:45
  " A tak wygląda Wesoły Nowy Rok"

  http://cs7064.vk.me/c540104/v540104415/1705c/BNtlCkaMFOw.jpg
 • @szczurobronny 16:10:15
  http://s11.postimg.org/58pmgcoqr/obama_butt_kicked_by_putin_crimea.jpg
 • @szczurobronny 16:11:35
  "Wydanie pozwolenia na budowę może być okolicznością usprawiedliwiającą dla Bułgarii. "Jeśli Gazprom zatrzyma projekt, pomimo pozwoleń, to on będzie uznany za winnego, nie Bułgaria" - stwierdził Borisow."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/bulgaria-gotowa-wydac-zgode-na-budowe-south-stream-#
  ---
  - sorry ale rzygać się od tych żydowskich machloj a Gazprom projekt JUŻ zatrzymał
 • @1abezmetki 13:12:00
  Trafna analiza i wnioski. Biorąc pod uwagę aktualną mentalność i zobojętnienie naszego społeczeństwa, nie ma co liczyć na jakiekolwiek zmiany. Potrzebny byłby jakiś potężny wstrząs i charyzmatyczny przywódca.
 • @Playset 16:24:35
  kupiliśmy już od jankesów rakiety żeby jankesi mogli nimi strzelać do Rosji z terytorium Polski teraz kupujemy Holandii samoloty żeby mogli się bronić za pieniądze Polaków, kto Polską zarządza, jej wrogowie ?
  Co to znaczy kupujemy wspólnie a będą stacjonowały w Holandii ?!

  "Polska, Holandia i Norwegia wspólnie kupią samoloty MRTT.
  Władze Holandii, Norwegii i Polski zdecydowały się na przygotowanie do negocjacji w celu wspólnego pozyskania wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących A330 MRTT.
  Zgodnie z informacją Europejskiej Agencji Obrony Holandia, Norwegia i Polska podjęły decyzję o przygotowaniu do negocjacji z koncernem Airbus Defence and Space w zakresie pozyskania wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących Airbus A330 MRTT. Do projektu mogą zostać zaproszone również inne państwa.
  Program, koordynowany przez EDA, ma polegać na wspólnym zakupie i eksploatacji floty maszyn A330 MRTT przez trzy wymienione państwa. Osiągnięcie wstępnej gotowości bojowej przewidywane jest na 2019 rok. Służby prasowe Agencji podkreślają, że inne kraje będą mogły dołączyć do inicjatywy zarówno na etapie pozyskiwania maszyn, jak i w trakcie ich służby.
  Po przeprowadzeniu analizy rynku władze państw-uczestników projektu doszły do wniosku, że tylko samoloty A330 MRTT, pozyskiwane „z półki”, spełnią ich wymogi w zakresie pożądanych zdolności i odpowiedniego czasu ich uzyskania. Wyrażono zgodę na rozpoczęcie przygotowań negocjacji przez organizację OCCAR, za pośrednictwem NATO Support Agency.
  Podjęte decyzje nie oznaczają jednak zobowiązania do zakupu samolotów A330 MRTT przez państwa biorące udział w projekcie bądź organizacje takie jak EDA, OCCAR czy NSPA. Maszyny miałyby być wyposażone zarówno w podkadłubowy sztywny boom, jak i podskrzydłowe zasobniki z elastycznymi przewodami.
  Wprowadzenie na uzbrojenie samolotów A330 MRTT ma także zapewnić nowe możliwości w zakresie transportu strategicznego czy ewakuacji medycznej. Rozbudowa zdolności w obszarze tankowania powietrznego jest jednym z priorytetów działań Europejskiej Agencji Obrony."
  http://www.defence24.pl/news_polska-holandia-i-norwegia-wspolnie-kupia-samoloty-mrtt
 • @szuwarek14 16:33:31
  "W sobotę protest ws. finansowania Świątyni Opatrzności Bożej .
  Prawie 10 tys. osób zgłosiło swój udział w proteście przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Protest ma odbyć się w sobotę 20 grudnia o godz. 14 przed Sejmem.
  Ostatnio zgłoszone przez kluby PO i PSL poprawki do budżetu przewidują 16 mln złotych na Świątynię Opatrzności Bożej, która od 1999 r. budowana jest na warszawskim Wilanowie. Pieniądze te miałyby być przeznaczone na muzeum Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego, które znajdują się na terenie Świątyni..."
  ---
  - po trzykroć hańba, od zabierania pieniędzy kulturze polskiej po osobę Wyszyńskiego
 • @szuwarek14 16:44:33
  Ukropy nie przestrzegają zawieszenia broni

  http://www.youtube.com/watch?v=CQLB9ZLRBh0
 • @szuwarek14 17:14:24
  "Włochy: petycja w sprawie wyjścia ze strefy euro.
  We Włoszech opozycyjna partia Ruch Pięciu Gwiazd zaapelowała do mieszkańców kraju, aby podpisywali petycję w sprawie przeprowadzenie referendum o wyjściu państwa ze strefy euro. W ciągu dwóch dni udało się zabrać 50 tysięcy podpisów.
  Lider Ruchu Pięciu Gwiazd Beppe Grillo oświadczył, że jego partia zamierza osiągnąć „rozszerzenia demokracji we Włoszech”.
  Zgodnie ze słowami przedstawiciela partii Luigi Di Maio, referendum będzie krokiem na drodze Włoch do uzyskania suwerenności."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_20/Wlochy-petycja-w-sprawie-wyjscia-ze-strefy-euro-3746/
 • @szuwarek14 17:18:31
  http://cs624229.vk.me/v624229818/f914/XJ57KqP3tBY.jpg
 • @1abezmetki 13:12:00
  trafne podsumowanie, wnioski i interpretacja
 • @daanekbb 17:20:55
  Protesty w Milwaukee
  http://rt.com/usa/216247-hamilton-protest-milwaukee-arrests/
  https://pbs.twimg.com/media/B5Q4mwiCQAAZYTJ.jpg

  http://www.wisn.com/news/milwaukee-city-officials-react-to-fridays-protest/30328762?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter&utm_campaign=wisn12news
 • @szuwarek14 17:26:12
  "Policja aresztowała protestujących w Milwaukee.
  W amerykańskim stanie Wisconsin aresztowano ponad 70 osób, które protestowały przeciwko zamordowaniu Afroamerykanina. Około 100 osób w piątek wieczorem zablokowało autostradę, która przebiega przez miasto Milwaukee, aby wyrazić poparcie dla rodziny zamordowanego Dontre’a Hamiltona w ich walce o przeprowadzenie sprawiedliwego procesu.
  31-letni Dontre Hamilton zginął w kwietniu. Wyniki sekcji zwłok pokazały, że podczas zatrzymania policjant wystrzelił mu w plecy."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_20/Policja-aresztowala-protestujacych-w-Milwaukee-7141/
 • @szuwarek14 17:29:39
  "III RP chce wymienić społeczeństwo na inne .
  Komorowski wzorem socjalistów z zachodu chce kupic elektorat za granicą.
  Wszystko w ramach multi-kulti. To że emigranci z Azji Afryki nie integrują się nie ma znaczenia. Ważne jest że będą głosować na pożytecznych idiotów.
  Problem demograficzny stworzyli sami wypędzając z kraju 3 miliony polaków.
  Nad tymi co jeszcze prowadzą firmy w Polsce urząd Skarbowy robi co może żeby wyjechali!
  Rządzący w Polsce wiedzą że prawdziwy powrót emigrantów byłby dla nich niebezpieczny.
  Dlatego rząd robi akcje pozorowane które mają celu propagandę że coś robi w tym temacie.
  Polacy którzy prowadzą firmy np. w Wielkiej Brytanii, pracują po ew. powrocie nie dadzą się już nabrać na hasełka PO PIS SLD PSL. Widzą jak może wyglądać normalne życie w normalnym kraju.
  Część polskich przedsiębiorców wróci, będzie działać w polsce ale jako firmy zagraniczne.
  Tutaj wyjaśnienie dlaczego jak ktoś raz otworzy firmę w Wielkiej Brytani nie zrobi już tego w Polsce.
  http://polskiportal.net/public/album_photo/7f/2d/2d52_c6ab.png?c=43ab
  Byli by w opozycji do władzy a trzy miliony takich niepokornych może zarazić resztę więc po co im to. Lepiej załatać dziurę demograficzną przybyszami z Afryki i Azji przynajmniej na początku będą grzeczni. Jak w przyszłości będą chcieli zmieniać Polskę na Azję i Afrykę kogo to obchodzi ważne jest dzisiaj. Za 20 lat kto inny będzie rządził a nie my więc niech się martwi tym bajzlem który zrobimy. Otworzyć drzwi dla emigrantów łatwo zamknąć już trudno.
  Nie mam nic przeciW imigracji ale dla ludzi blisko nam kulturowo. Białorusini, Ukrańcy, Rosjanie zintegrują się bez problemu. Muzułmanie napływowi nie chcą się integrować tylko zmienić Polskę na kraj muzułmański. W Europie Zachodniej mówią już o tym otwarcie.
  Chyba że chcemy w Polsce dzielnice miast do których rodowity polak nie wejdzie po zmierzchu bo się będzie bał. W Belgii muzułmanie już zapowiadają że jak komuś się szariat nie podoba to niech się wyprowadzi z kraju!
  Komorowski twierdzi że poglądy i obawy rodaków można zmienić pracując nad ich nową świadomością multi-kulti.
  "To jest groźne zjawisko budujące postawy ksenofobiczne. To jest wywoływanie napięć i emocji"
  "Mamy czas na spokojną pracę zarówno nad postawami społeczeństwa polskiego, regulacjami prawnymi, budowaniem mechanizmów integracji przybyszów do Polski szukających tutaj swojego trwałego miejsca do życia"
  Bronisław Komorowski
  Bronisław Komorowski będzie pracował z rządem żeby zmienić waszą świadomość regulacjami prawnymi. Bedzie tak jak na Zachodzie będziesz się bał powiedzieć cokolwiek krytycznego i emigrancie. Nawet jeśli to słuszne. Jutro to będzie objaw twojej islamofobii i rasizm. Za takie poglądy staniesz przed sądem - już niedługo!
  http://polskiportal.net/public/album_photo/81/2d/2d54_7e58.png?c=e815
  Rozwiązanie problemu jest proste wymienić tych co do tego doprowadzili jeśli tego nie zrobimy to oni nas wymienią. Zmuszą kolejne miliony do emigracji a sprowadzą sobie nowych bardziej uległych i posłusznych z zagranicy!
  Problem z tym że już to robią od lat a my udajemy że wszystko OK!"
  http://polskiportal.net/classifieds/3852/768/iii-rp-chce-wymienic-spoleczenst
  ---
  -emigranci z krajów skolonizowanych są bardzo potrzebni władzy
  1.bo - są tani jako siła robocza,
  2.bo są przydatni jako tania siła nacisków politycznych, wystarczy coś obiecać lub zagrozić że się zabierze i już się ich ma albo się pomoże koledze Tuskowi wygrać z ich pomocą wybory
  3.bardzo wygodne stado baranów a jakby co to zawsze można zmienić przepisy i wywalić ich do siebie, najlepiej tak ukształtować przepisy żeby nie trzymać starszych emigrantów, niech się leczą u siebie i niech ich kolonia ma na głowie.
  W Polsce powinno już się budować osiedla socjalne dla powracających wyeksploatowanych emigrantów. 3/4 nie zabezpieczyło sobie starości.
 • @szuwarek14 17:52:56
  " Precz z władzą, niepodległość, Majdan, Unia Europejska, Sława Ukrainie, Gierojam Sława "
  https://pp.vk.me/c625821/v625821620/104fa/KtjHdWgXAFo.jpg
 • @szuwarek14 18:02:07
  "Rosja płaci cenę za suwerenność.
  Rosja płaci dzisiaj cenę za suwerenność, ta cena jest wysoka, nawet bardzo wysoka, zwłaszcza dlatego ponieważ ekonomiczne skutki wojny gospodarczej jaką prowadzi przeciwko Rosji Zachód uderzają przede wszystkim w zwykłych Rosjan. To celowa strategia obliczona na upokorzenie i upośledzenie ekonomiczne społeczeństwa rosyjskiego w celu wywołania jego buntu przeciwko własnej władzy. Tymczasem skutki jak dotychczas są odwrotne, Rosjanie nie są naiwnymi niewolnikami zachodnich błyskotek i świecidełek i w około 80% popierają swoje władze i przyjętą przez nie linię działania, nawet jeżeli niemiłosiernie drożeją lekarstwa i leki specjalistyczne – co należy uznać za barbarzyństwo!
  To, co spotyka dzisiaj Rosję to cena za suwerenność państwa rosyjskiego, które zostało okłamane i wykorzystane gospodarczo przez kraje, które jeszcze pół roku temu nazywały się partnerami lub przyjaciółmi Rosji, a ich władze piały z zachwytu nad perspektywami współpracy na rosyjskim rynku. Dzisiaj widać, że to wszystko to była fikcja, kłamstwo i jedno wielkie oszustwo, a Rosja nie była dla nich partnerem, tylko polem do eksploatacji.
  W wyniku sankcji przeciwko Rosji wszystkie kraje świata, a przede wszystkim Turcja i Chiny zobaczyły na własne oczy i mogą się przekonać na czym tak naprawdę polega globalizacja w wydaniu zachodu i jak zachód rozumie partnerstwo ekonomiczne i polityczne. Niestety nadal jest to totalna eksploatacja i wyzysk, oczywiście ubrany w ładne kolory, ugrzeczniony i dobrze płatny w postaci współczesnych błyskotek, paciorków i lusterek – analogicznymi do tych jakie niegdyś europejscy kolonizatorzy wymieniali z ludami swoich kolonii w zamian za złoto lub kamienie szlachetne.
  Jeszcze ciekawiej zrobiło się na rynku ropy, mamy bowiem do czynienia z sytuacją odwrotną niż po wojnie w święto Yom Kippur. Wówczas państwa OPEC zdecydowały się podnieść cenę ropy do niebotycznych rozmiarów, a dzisiaj na odwrót – akceptują cenę jaką wyznacza rynek, czyli spekulanci na giełdach w Nowym Jorku i Londynie! To po prostu niesamowite, że przez te wszystkie lata międzynarodowi spekulanci tak drenowali świat! Przecież dzisiaj nawet wojna prowadzona przez krwawych i bezwzględnych szaleńców na Bliskim Wschodzie nie ma znaczenia – cena ropy jest bezpieczna i nadal spada, chociaż nikt nie odkrył żadnych nowych wielkich źródeł, a Amerykanie nie eksportują swojej ropy poza kraj, tylko zmniejszyli import. Skutki widzimy dzisiaj na giełdach i powoli zaczynamy odczuwać nawet w krajach tak silnie opodatkowujących paliwa płynne jak kraje Unii Europejskiej.
  W krótkiej perspektywie czasowej – rzeczywiście bodźce jakimi zaatakowano stabilność gospodarki rosyjskiej okazały się bardzo silne, jednakże w średniej perspektywie czasowej tak nie będzie, gdyż ropa zacznie drożeć, ponieważ pomimo wszelkich dobrych wiadomości popyt na nią rośnie nadal i będzie rósł. Poza tym ma tyle zastosowań petrochemicznych, że jest surowcem wręcz niezbędnym we współczesnej gospodarce uprzemysłowionej, wyobrażenie sobie świata bez ropy naftowej jest dramatycznie trudne, ale możliwe.
  W długiej perspektywie czasowej sytuacja powróci do równowagi, w tym znaczeniu, że już dzisiaj Kanclerz Federalna Angela Merkel prosiła Bułgarię o kontynuowanie rozmów z Federacją Rosyjską w sprawie gazociągu Southstream, więc nie trzeba być rusofilem, żeby zrozumieć co to oznacza właśnie w dłuższej perspektywie. Realnie będzie tak, że Rosjanie odbiją sobie dzisiejsze straty z nawiązką, poza tym to wcale nie jest tak, że dzisiaj przeżywają tragedię związaną ze spadkiem ceny – mają olbrzymie rezerwy z okresu zwyżkowania cen ropy naftowej i gazu, więc bardzo ostrożnie trzeba podchodzić do estymowania długofalowych trendów – bowiem powstaje pytanie – jak te wahania cen ropy odbiją się na średniej cenie baryłki w całym dziesięcioleciu?
  W ostateczności trzeba pamiętać, że nie wszystkim w Arabii Saudyjskiej podoba się ta polityka niskiej ceny, jak również są kraje, które bardzo dużo tracą przez utrzymywanie cen na tym poziomie. W końcu dojdzie do spięcia z Amerykanami, jeżeli tylko cena baryłki ropy OPEC spadnie poniżej kosztów wyznaczonych przez opłacalność wydobycia ropy ze źródeł niekonwencjonalnych w USA i Kanadzie. Przecież Amerykanie nie zgodzą się na podcinanie skrzydeł własnego przemysłu o tak gigantycznym strategicznym znaczeniu. Można nawet postawić tezę, że w ogóle tak niska cena ropy nie jest korzystna dla świata zachodniego, ponieważ będzie powstrzymywać „zieloną rewolucję”, czyli inwestowanie w wysoko technologiczne sektory nowej gospodarki – co dokładnie robią od lat Niemcy, a niektóre stany w USA równie gorliwie. Być może to myślenie nieco na wyrost, ale to właśnie niska cena ropy naftowej może powstrzymać rozwój technologiczny w kilku ważnych dziedzinach na zachodzie.
  Reasumując – Rosja płaci dzisiaj cenę za własną suwerenność, a za suwerenność warto jest ponieść każdą cenę. Rosja tą cenę zapłaci, a potem będzie szukać nowej równowagi, która dla niektórych graczy może okazać się porażająca. Jednakże to, nie Rosjanie prosili się o zmianę reguł globalizacji, tylko to im narzucono je bezprawnie. Jest to przykład potęgi Zachodu a przede wszystkim pewnej byłej kolonii brytyjskiej położonej pomiędzy dwoma oceanami, jednakże w przypadku wojen gospodarczych – kij zawsze ma dwa końce, nigdy nie ma tak, że nie ma konsekwencji. Obecna sytuacja dla gospodarki Zachodu oznacza jedno – Ci, którzy wyszli z Rosji, nie mają do niej powrotu. Mniej więcej w ciągu siedmiu-dziewięciu miesięcy nasze gospodarki poczują impuls zwrotny spowodowany brakiem rynku rosyjskiego. No, ale zawsze będziemy mogli pocieszyć się jabłkiem…"
  http://polskiportal.net/classifieds/2901/767/rosja-placi-cene-za-suwerennosc
 • @szuwarek14 18:06:51
  Wizyta dzieci w redakcji News Front
  https://pp.vk.me/c540102/v540102539/23424/WI02cWnw9YI.jpg
 • @szuwarek14 18:11:25
  Но больше всего принёс боли дом, который практически весь разбит снарядами, а в нём теплится жизнь,горит огонёк в нескольких квартирах.И при виде этого огонька понимаешь-этих людей не сломить,они будут стоять за свою землю до конца,до последнего
  http://cs623816.vk.me/v623816207/12bae/eDyf5hWYJ28.jpg
 • @szuwarek14 18:06:51
  Premier Zacharczenko zaprasza Obamę, niech przyjedzie, my nie wstydzimy się pokazać swojej ojczyzny"
  Mój komentarz:
  Obama pewnie nie ma pojęcia w którym miejscu Ukrainy lezy Donbas i jakby Obama jednak zdecydował sie przyjechać do Doniecka, to niech ląduje na donieckim lotnisku...


  Выступление Александра Захарченко и Дениса Пушилина на митинге в Донецке

  "Я передам привет Бараку Обаме. Пускай приезжает, нам не стыдно показать свою страну, пусть смотрит", — сказал Захарченко во время выступления на площади Ленина в Донецке 20 декабря.

  Захарченко также подчеркнул, что не переживает по поводу того, что его "не зовут в гости в США". Александр Захарченко призвал граждан республики требовать от чиновников выполнения их должностных обязанностей.

  "Мы воевали не за то, чтобы стать быдлом. Мы стояли под обстрелами, голодали, без лекарств были... И это все ради того, чтобы внутри себя изменить чувство, что мы не рабы. Так что подходите к любому чиновнику, добивайтесь правды, вы на это имеете право. Не понимает? За уши — и ко мне. Пусть чиновники поймут, что они — слуги народа, а не цари и не боги", — сказал Захарченко. ​

  Представитель Донецкой Народной Республики на переговорах в Минске Денис Пушилин со сцены в Донецке заявил, что республика идет на пути к миру.

  "Мы на пути к миру, но его еще нет. Мы слишком высокую взяли планку. Мы не знали, что дело дойдет до откровенного фашизма", — сказал Пушилин.

  В субботу, 20 декабря, на центральной площади Донецка прошел "День солидарности", который организовали власти ДНР.
  Мероприятие проходило на площади Ленина, на которой установлена сцена. На сцене состоялся праздничный концерт. На сцене выступали актеры в костюмах Спанч Боба и Микки Мауса (герои американских мультфильмов).

  Рядом также прошла ярмарка, на ней выстроились несколько очередей за продуктам по социальным ценам. Так, жителям Донецка предлагали различные овощи по цене 1,60 грн. за килограмм, литр молока по 4 грн., литр подсолнечного масла по 7,50 грн. Творог, колбаса и сметана на ярмарке продавались по 15 грн, хлеб — по 2,30 грн.

  http://vk.com/antimaydan?z=video-41232698_171116102%2Fe5a066795dcde4f35b

  http://vk.com/antimaydan?z=video-41232698_171116112%2Fde28874bfae253fddf
 • @szuwarek14 18:06:51
  Rosyjski aktor Paszynin, który nienawidzi Putina, przybył na Ukrainę aby wspierać ukropów.
  АнтиМайдан
  Российский актер Пашинин прибыл в зону "АТО" поддержать украинскую армию карателей

  Для выражения поддержки войны на Донбассе в зону так называемой антитеррористической операции явился одиозный российский актер Анатолий Пашинин, известный своими антироссийскими взглядами и животной ненавистью к Президенту РФ Владимиру Путину.

  Информация о визите гостя из России распространилась сторонниками режима в социальных сетях. В частности об этом рассказал майор 79-й аэромобильной бригады Дмитрий Марченко на своей странице в Facebook. По его словам, Пашинин встретился с украинскими солдатами, чем привел их в необыкновенное воодушевление.

  "День очень тяжелый, но в то же время очень приятный! Столько положительных эмоций я давно не испытывал. Юрий Бирюков, у твоей гвардии на одного бойца больше! Анатолий Пашинин – красавчик! Он даже не представляет насколько это важно для бойцов. Пореченков никогда этого не осознает. Пашинин утер ему нос", — написал украинский майор.

  Майор приложил фотографии с позиций украинских боевиков, где Пашинин позирует в том числе и с мишенью в виде портрета Михаила Пореченкова, куда более успешного и титулованного российского артиста, который, как известно, поддержал защитников Донбасса. Завистливый и посредственный актер Пашинин счастлив, что хотя бы на мишени украинских нацистов Пореченков идентифицирован как "падлюка".

  Напомним, Пашинин давно известен антирусскими и антироссийскими взглядами, невзирая на то, что именно Россия подарила такой посредственности шанс более-менее состояться, который, однако, ему так и не удалось реализовать. Пашинин яро приветствовал украинский "евромайдан" и открыто проклял всех тех, кто поддерживает действия российского президента.

  Лицедей Пашинин уверен, что их за это судьба еще накажет. "Не спорьте с теми людьми, которые кричат, кто как не Путин. Пусть будут они прокляты, забудьте о них. Они сдохнут и будут гореть в аду", – взахлеб цитировали Пашинина украинские СМИ.

  http://cs540102.vk.me/c7008/v7008466/163e7/JvsedIayvFg.jpg
  http://cs540102.vk.me/c7008/v7008466/163c3/dkbEm80pQfU.jpg
  http://cs540102.vk.me/c7008/v7008466/163d5/M-X93xT7RAQ.jpg
  http://cs540102.vk.me/c7008/v7008466/163de/NMrCwuL5qdA.jpg
  http://cs540102.vk.me/c7008/v7008466/163cc/6FPc-8yeUAk.jpg
 • @szczurobronny 19:48:48
  Tu coś żydki pieprzą, nie wiem w sumie o co chodzi.
  Pamietam, że Kołomyjski nosił koszulkę z napisem "żydobandera" i jeszcze do tego puścił je do handlu.
  http://youtu.be/ZaV4q8u7_hY
 • @szczurobronny 19:55:29
  Doniecka " krasawica"
  http://cs624027.vk.me/v624027229/11eba/P2-dBIpqL2E.jpg
 • @szczurobronny 19:59:58
  Jak już o choinkach, to tej głównej nie ma na majdanie.
  http://nahnews.com.ua/119927-glavnuyu-elku-strany-vytesnili-s-majdana-revolyucii/
 • @lorenco 20:03:03
  A Kliczkowa choinka dlaczego nie świeci?
  http://youtu.be/zE3_9rtYkzY
 • @szczurobronny 20:11:10
  Turczynow: w 2015 roku będą trzy etapy mobilizacji:
  http://nahnews.com.ua/119906-turchinov-v-2015-godu-budet-tri-etapa-mobilizacii/
  Ciekawe przeciw komu?
 • @lorenco 19:55:03
  dobrze rozumiesz, tak dziennikarka wyskoczyła z pretensją że się na głównych kanałach w Rosji mówi o żydobanderowcach i czy to nie jest podżeganie do dyskryminacji więc jej facet odparowała że to Ukry drą się o żydobanderowcach i sami sobie wytykają żydowskie pochodzenia niektórzy jak Kołomojski z tym się afiszują, media tylko powtarzają to co jest na Ukrainie o czym mówią Ukraińcy
  -szkoda że krowa nie interesuje sie wybijaniem mieszanych małżeństw na Ukrainie,ukraińsko-polskich, ukraińsko-rosyjskich, ukraińsko- węgierskich, to pewnie nie jest dyskryminacja i podżeganie
 • @szczurobronny 20:16:28
  "Aleksander Kwaśniewski zostanie szefem ukraińskiego CBA?
  Chichot historii?! Aleksander Kwaśniewski (60 l.) może zostać szefem powstającego właśnie Narodowego Biura Antykorupcyjnego na Ukrainie. Prezydent Petro Poroszenko puścił w środę oczko do Polski. – Obiecuję miłą niespodziankę 14 stycznia, na pewno wam się spodoba – cytuje go ukraiński „Lewy Brzeg”. Portal pisze, że jednym z kandydatów jest Aleksander Kwaśniewski. Ten zaprzecza i proponuje Ukraińcom... byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego (49 l.)!.."
  http://www.fakt.pl/polityka/aleksander-kwasniewski-zostanie-szefem-ukrainskiego-cba-,artykuly,511911.html
  ---
  - chichotem historii to było pozwolenie pejsom z PiSu żeby stworzyli znów NKWD teraz pod nazwą CBA i CBŚ, stworzyli, uruchomili i przekazali subiektom z PO do używania. Struktura taka jaka była - żydłactwo powiązane z zachodnimi wywiadami skierowane do kontrolowania Polski i Polaków od wewnątrz, tylko SLD i Samoobron a protestowały wówczas , dobrze pamiętam ?
  A teraz Ukraina będzie miała swoje wewnętrzne NKWD z połączonych sił CIA i Mossadu, nic nowego.
 • @szczurobronny 20:28:01
  sorki ale co żyda nam panującego obchodzi gospodarka w Polsce, on swój haracz dostanie a jak będzie źle to wcale nie musi tu przyjeżdżać, tyłka z Kanarów tłuc żeby dziadostwo oglądać
 • @szczurobronny 20:55:03
  Bardzo ładny tekst padł w Superstacji "Polacy sprowadzeni do poziomu g.
  Państwo się nimi kompletnie nie interesuje, zwaliło na nich ogrom podatków i obciążeń a w zamian nic. Warunki życia słabych - dzieci, niepełnosprawnych, chorych , kobiet z dziećmi na poziomie trzeciego świata.
  Państwo nie raczy też konsultować z Polakami pomysłów podatkowych i gospodarczych, milczeć i płacić.
  To w kontekście odebrania pieniędzy na kulturę a wręczenie żydom z KK. Tak się rządzi katoprawica. To już idzie w ponad 2 miliardy rocznie na fanaberie biskupów którzy jak lądują u swoich braci w Tela Avivie to zakładają stój mniej głupawy niż ten dla gojów. Zdejmują krzyżyki i resztę ozdób katolickich którymi się obwieszają przed dzikimi z Polski.
 • @szczurobronny 21:09:04
  żeby tak USA musiało płacić odszkodowania za zniszczenia wojenne których się dopuszczają
 • @szczurobronny 21:10:25
  "Pustoszejące państwo.
  Rozmowa z prof. Józefiną Hrynkiewicz, socjolog i posłanką na Sejm, o problemach związanych z emigracją zewnętrzną i wewnętrzną.
  KONRAD MALEC: Według najnowszych badań Eurostatu wyjechały z Polski już prawie 2 mln ludzi. Z czego to wynika i jakie niesie konsekwencje?
  JÓZEFINA HRYNKIEWICZ: Z oceny GUS wynika, że ta liczba jest niestety jeszcze większa. Ich szacunki wskazują, że pod koniec 2012 r. za granicą przebywało 2,13 mln polskich obywateli, a rok później było to już 2,2 mln. Do września 2014 r. wyemigrowało kolejnych 70 tys. Emigracja zarobkowa powoduje, że zmniejsza się liczba ludności. To tak, jakby przez 5 czy 6 lat nikt się w Polsce nie urodził. Ponieważ liczba zgonów jest bliska liczbie urodzeń, oznacza to, że w krótkim czasie dochodzi do istotnego ubytku ludności, np. w 2013 r. urodziło się 369,6 tys. ludzi, a zmarło 387,3 tys. Polska wkracza w trwały okres depopulacji z przyczyn, które są wynikiem złej polityki gospodarczej rządu, a właściwie braku takiej polityki – rządzących zastępuje „wolny rynek”. Jak widać, działa on bardzo „skutecznie”…
  Od 2010 r. zmniejsza się w Polsce liczba osób w wieku produkcyjnym. Jest to zarazem grupa, która generuje przyrost naturalny ludności. Zmniejsza się także udział dzieci i młodzieży w strukturze populacji – z 24,4 w 2000 r. do 18,2 proc. w 2013 r. Często jest tak, że najpierw wyjeżdżają ojcowie lub matki rodzin, następnie rodziny się łączą. Oczywiście za granicą, bo w Polsce utrwalają się przyczyny „wypychające” młode pokolenie za granicę: brak pracy, niskie zarobki, deficyt mieszkań i usług opiekuńczych. W strukturze ludności Polski powiększać się będzie natomiast udział osób starszych. Ubytek ludności oznacza też, że w bliskim czasie wystąpi deficyt zasobów pracy. Bezrobocie w Polsce jest stale wysokie (11-13 proc.), ale potencjalne zasoby pracy są w Polsce skromne, bo na rynek pracy wchodzą generacje z okresu, gdy liczba urodzeń była bardzo niska, a odchodzą generacje, w których ten poziom był wysoki. Tendencja ta jest i będzie stała. Demografowie alarmują, że w Polsce zabraknie pracowników, co może negatywnie wpłynąć na rozwój gospodarczy, a także na funkcjonowanie wszystkich systemów społecznych: ochrony zdrowia, ubezpieczeń społecznych, opieki itd.
  - Równie ważna, choć o nieznanej dokładnie skali, jest emigracja wewnętrzna – ze wsi i małych miast do metropolii. Przyczyny są zapewne analogiczne do emigracji zagranicznej. Jakie to niesie konsekwencje dla prowincji?
  – W Polsce pogłębia się proces dezurbanizacji, co oznacza, że rozwija się osadnictwo w pobliżu dużych miast (tzw. rozlewanie się miast, ale tylko dużych). Wsie wokół miast stają się faktycznie terenami miejskimi, ale bez niezbędnej infrastruktury miejskiej. W tym przypadku mamy do czynienia z owocami braków polityki przestrzennej, która z różnych powodów nie jest uporządkowana, a wójt na swojej zagrodzie równy jest premierowi i sejmowi zarazem. To on dziś decyduje, co i gdzie będzie się budowało. W ten sposób cała Polska – a szczególnie jej najcenniejsze przyrodniczo i zarazem najbiedniejsze tereny – została np. zapaskudzona wiatrakami energetycznymi. To wójt ze starostą pospołu decydują o rozmieszczeniu infrastruktury energetycznej w państwie! Bo na ten cel są pieniądze publiczne, ale nie ma prawa, które regulowałoby lokalizację wiatraków. Efektem jest bezczelna samowola, co wykazała w jednym ze swoich raportów Najwyższa Izba Kontroli.
  Inny problem dotyczy małych miast. Tam zlikwidowano już bodaj wszystko, co się dało zlikwidować, więc ludzie zmuszeni są z nich uciekać. Małe miasta nie dają młodemu pokoleniu żadnych perspektyw na stabilne dochody czy rozwój zawodowy. Tam nie ma pracy, nie ma szans na uzyskanie materialnego bezpieczeństwa i stabilizacji życiowej. Zlikwidowano co większe przedsiębiorstwa. Likwiduje się instytucje publiczne. Młodzi nie mają innego wyjścia, jak tylko emigrować, gdyż emigracja zarówno w ramach kraju, jak i zagranicę jest bardzo silnie skorelowana z poziomami bezrobocia i ubóstwa. Najgorsza sytuacja jest w województwach podlaskim, warmińsko-mazurskim i podkarpackim, ale niewiele lepiej jest w łódzkim, świętokrzyskim czy lubelskim. Równie przygnębiający jest przykład Mazowsza, gdy analizujemy sytuację po wyłączeniu Warszawy i miejscowości pozostających w bezpośrednim oddziaływaniu stołecznej aglomeracji. Podobnie jest zresztą w innych regionach. Na przykład analiza sytuacji na rynku pracy w woj. warmińsko-mazurskim pokazuje nam dwa różne światy: kompletnej zapaści powiatów peryferyjnych i całkiem niezłą sytuację w stolicy województwa. Olsztyn i powiat olsztyński, w porównaniu z powiatami takimi jak Pisz, Węgorzewo czy Gołdap, to niemal oaza dobrobytu. Jest to zjawisko typowe dla Polski: rozwijają się metropolie i duże miasta, gdzie lokuje się najbardziej prestiżowe inwestycje, a upadają te mniejsze, gdzie jest tylko subwencja na edukację, a własne dochody pokrywają – bardzo zresztą ubogą – pomoc społeczną. Ale po co władza ma inwestować w małe miejscowości, gdy jest tam mało wyborców?
  W tej sprawie nie prowadzi się jakiejkolwiek świadomej polityki regionalnej czy osiedleńczej. Do rządzących nie dociera sprawa najważniejsza: że największym bogactwem we współczesnym świecie są ludzie – wykształceni, zdrowi i silnie zintegrowani ze środowiskiem lokalnym. Brak polityki rozwojowej, wpływającej na równomierne rozmieszczenie ludności oraz tworzenie miejsc pracy poza dużymi miastami, ma opłakane skutki dla rozwoju małych i średnich miast. Doświadczenia innych krajów (np. Niemiec) dowodzą tymczasem, że nie wszystkie instytucje centralne muszą się mieścić w Warszawie lub w dużych miastach.
  Problem wyludniania się dotyczy w Polsce także wsi na terenach peryferyjnych w stosunku do dużych miast. Regiony wiejskie starzeją się w zastraszającym tempie. Są miejscowości istniejące już tylko jako nazwy geograficzne na mapie.
  - Co powinno się zmienić w polskiej polityce i gospodarce, żeby zahamować proces wyludniania kraju i prowincji?
  – Należałoby zmienić w zasadzie wszystko. Przyjęty w Polsce model rozwoju prowadzi do niekontrolowanego rozrostu metropolii i terenów do nich przylegających oraz do wyludniania się wszelkich innych obszarów. Jeżeli nie można dojechać do pracy – choćby ten dojazd zabierał 4 godziny na dobę – to nie ma innego wyjścia niż zmienić miejsce zamieszkania. Niestety przy obecnym stanie infrastruktury komunikacyjnej nawet dystans kilkudziesięciu kilometrów potrafi oznaczać kilka godzin podróży do pracy lub okazać się zaporowy. Tak jest np. w Warszawie, do której brakuje sprawnego dojazdu nawet z odległości 20-40 km, np. z Wołomina, okolic Piaseczna, Mińska Mazowieckiego czy Nowego Dworu Mazowieckiego. Bez dojeżdżających z miejscowości podwarszawskich Warszawa nie może funkcjonować, ale władze Warszawy nie robią nic, aby ułatwić im życie (a przy okazji także tym, którzy w Warszawie już mieszkają).
  Podobnie jest w przypadku Łodzi, z której do Warszawy codziennie dojeżdżają tysiące ludzi. Po drodze są Skierniewice, skąd większość mieszkańców dojeżdża do pracy w stolicy. Mimo to problemy komunikacyjne zdają się nie interesować ani władz Warszawy, ani Łodzi, ani Skierniewic.
  Należałoby znaczną część instytucji centralnych wyprowadzić z Warszawy, co jest całkowicie możliwe przy stosowaniu nowoczesnych technik informatycznych i komunikacyjnych. Czy ZUS, KRUS, GUS albo Sąd Najwyższy muszą mieć centrale w Warszawie? Na pewno w Łodzi, Olsztynie, czy Rzeszowie taniej byłoby je urządzić, a przy okazji poprawić szanse rozwojowe tych miast. Problem dotyczy bardzo wielu publicznych instytucji centralnych.
  Podczas kampanii przed wyborami samorządowymi uczestniczyłam w wielu spotkaniach z wyborcami na wsi – wszędzie pierwszoplanowym problemem jest ucieczka młodych za granicę i do dużych miast. Mieszkańcy bardzo dramatycznie postrzegają swoją sytuację po ucieczce młodego pokolenia. Obserwują bardzo rozległe skutki masowej emigracji już teraz. Szkoda, że władze państwa tego nie widzą.
  - W jaki sposób zwiększyć ilość i jakość miejsc pracy, aby ludziom opłacało się zostać tam, skąd pochodzą?
  – „Sukcesem” ostatniego 25-lecia Polski jest likwidacja przemysłu. Autorzy tej koncepcji nadal funkcjonują w polskiej polityce i wciąż mają na nią istotny wpływ. Polska musi odbudować przemysł. Bez istotnego nakładu środków publicznych na reindustrializację, która wiązałaby się ze stworzeniem nowoczesnych miejsc pracy, wymagających wysokich kwalifikacji i kompetencji, młodzi nadal będą emigrowali. Bo jaki sens dla młodego, świetnie wykształconego inżyniera ma praca w supermarkecie, za wynagrodzenie 4-5 razy niższe, niż w Wielkiej Brytanii? Tu i tam traci swoje aspiracje, ambicje i kwalifikacje zawodowe. Ale za granicą zarabia pięciokrotnie więcej w tej samej pracy, beznadziejnej dla jego rozwoju – i przynajmniej może utrzymać rodzinę.
  Polska musi stworzyć w najbliższych latach przynajmniej 1,5-2 mln miejsc pracy w przemyśle. To konieczne, aby przestała staczać się w peryferyjną strefę, gdzie gospodarka ma charakter neokolonialny. Nasz kraj nie może być montownią cudzych pomysłów i wytwórnią części zamiennych! Dziś niemal każdy, kto ma ambicje i aspiracje, zmuszony jest stąd jak najszybciej uciekać. To nieprawda, że nie mamy środków na odbudowanie przemysłu. Mamy ich współcześnie wielokrotnie więcej, niż w dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy dokonywaliśmy wielkich inwestycji w przemysł. Duże państwo w środku Europy nie może rozwijać się prawidłowo bez nowoczesnego sektora wytwórczego. To podstawowy warunek modernizacji państwa i powstrzymania masowej emigracji zarobkowej.
  Jest jednak jeden ważny warunek: Polską nie mogą nadal rządzić ludzie bez kwalifikacji, bez ambicji, bez wyobraźni (w czasach mojej młodości nazywano ich „ciemniakami”). To współczesne ciemniactwo obsiadło wszystkie urzędy i instytucje. Obecnie każdy działacz partyjny zdolny jest dziś zajmować się kwestiami sportu, a jutro transportu… W Polsce kompletnie załamał się system wyłaniania elit, a bez elit nie ma rozwoju, a tym samym nie ma suwerennego państwa. To jest osobny temat – choć dziś może najważniejszy, dopóki pozostały jeszcze resztki tego, co da się uratować z tej bezprzykładnej w historii powodzi marnotrawienia zasobów: od ludzi, przez przyrodę, po dorobek materialny państwa.
  Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: czy bardziej w Polsce potrzebne są stadiony, czy nowoczesne miejsca pracy w przemyśle? Ale kto ma na to pytanie odpowiedzieć? Przecież nie ci, którzy w każdej inwestycji za publiczne pieniądze widzą dla siebie dobry interes prywatny!
  - Zasiada Pani obecnie w Sejmie. Czy w komisjach sejmowych, albo chociaż w kuluarach temat emigracji jest w jakikolwiek sposób obecny?
  – Problem emigracji i jej skutków nie występuje w oficjalnym przekazie koalicji rządzącej. Z działań rządu wynika, że w zasadzie jest na tę kwestię obojętny. A kiedy już jest ona dostrzegana, to ocenia się ją pozytywnie! Emigracja zarobkowa zmniejsza bowiem bezrobocie. Gdyby jej nie było, to bezrobotnych w Polsce byłoby ok. 4,5 mln, czyli jakieś 27-30% obywateli. Emigracja zmniejsza też zapotrzebowanie na środki z pomocy społecznej czy na zasiłki macierzyńskie. Wiele rodzin otrzymuje ponadto wsparcie od pracujących za granicą. Emigracja oznacza również niższy „popyt” na miejsca w przedszkolach i szkołach, bo w Polsce rodzi się rocznie o ok. 100 tys. dzieci mniej, niż rodziłoby się, gdyby Polacy nie wyjeżdżali na masową skalę. Tak więc z punktu widzenia rządzących emigracja to same korzyści. Oczywiście są to korzyści doraźne, które w przyszłości okażą się bardzo kosztowne. Rządzący nie myślą jednak o skutkach swojego rządzenia w perspektywie pokoleń. Horyzont ich wyobraźni społecznej sięga najbliższych wyborów.
  Na moje pytanie dotyczące programu powstrzymania emigracji, choćby tylko najlepiej wykształconej młodzieży, osób, które zdobyły stopień naukowy doktora, rząd odpowiedział na piśmie, że jest dużo konkursów na projekty, więc mogą przecież starać się o nie. Na pytanie zadane premierowi Tuskowi w 2012 r. o sytuację pracowniczą, dochodową i mieszkaniową młodego pokolenia, do dziś nie otrzymałam odpowiedzi. A sam były premier uciekł do pracy za granicę, za lepsze pieniądze niż w Polsce, chociaż jeszcze miesiąc przed wyjazdem publicznie zarzekał się, że nie wyjedzie, bo ma tu ważne zadania do wypełnienia."
  http://wolnemedia.net/spoleczenstwo/pustoszejace-panstwo/
 • @szczurobronny 21:25:41
  Panowie jutro wyprawa po choinkę, ja biorę tę z lewej !

  http://cs7064.vk.me/c621318/v621318454/59b9/VPcanN9GA28.jpg
 • @szuwarek14 21:34:52
  "Rekord ślamazarności.
  Wygląda na to, że Stany Zjednoczone ustanowiły kolejny rekord ślamazarności politycznej. Potrzebowały ponad pół wieku, aby uświadomić sobie szkodliwość polityki sankcji i izolacji wobec Kuby. Teraz Waszyngton zamierza wznowić stosunki dyplomatyczne z tym krajem i złagodzić embargo handlowe. Barack Obama poinformował o tym w środę podczas konferencji prasowej w Białym Domu. Musiał przyznać, że sankcje wobec Wyspy Wolności nie przyniosły rezultatów.
  Ekspert do spraw Ameryki Łacińskiej Aleksander Charłamenko jest przekonany, że właśnie światowa opinia publiczna zmusiła Stany Zjednoczone do zmiany swego stanowiska wobec Kuby:
  Uważam, że przede wszystkim nie ma już możliwości przeciwstawiania się praktycznie jednogłośnym żądaniom Ameryki Łacińskiej, tak samo jak większości wspólnoty światowej, co do położenia kresu takiemu anachronizmowi jak embargo. Cały szereg antykubańskich ustaw wobec obywateli i organizacji z krajów trzecich potępiła już ponad 20 lat temu absolutna większość członków Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.
  Waszyngton rozpatruje możliwość otwarcia placówki dyplomatycznej w Hawanie. Oczekuje się wzrostu inwestycji i rozwoju handlu między obu krajami, dalszego znoszenia ograniczeń w zakresie podróży dla obywateli. Stany Zjednoczone gotowe są także do zniesienia sankcji finansowych wobec Kuby, w tym także do rozmrożenia kont Kubańczyków. W administracji podkreślono, że nadal będą pracować nad prawami człowieka, wspieraniem sektora prywatnego, rozszerzaniem dostępu do internetu dla Kubańczyków, pozwalając dostawcom tych usług na działalność na Kubie.
  Były wiceprezydent Rosyjskiego Towarzystwa Przyjaźni z Kubą Władimir Bondarczuk podkreślił, że naród kubański na drodze do wznowienia stosunków ze Stanami Zjednoczonymi nie uległ presji wielkiego sąsiada:
  Amerykanie już od kilku lat proponowali uregulowania stosunków, uzależniając je od kilku warunków: Fidel miał odejść, Raul miał odejść; należało zlikwidować armię i organy ochrony porządku publicznego. Wysuwano także inne żądania. Na żadne z nich strona kubańska nie zgodziła się. Tym nie mniej, Amerykanie doszli do wniosku, że ich wysiłki w zakresie blokady gospodarczej nie dają żadnych wyników.
  Stany Zjednoczone zerwały stosunki dyplomatyczne z Kubą w 1961 roku z powodu niezadowolenia z polityki Fidela Castro, który przystąpił do upaństwowienia plantacji trzciny cukrowej i konfiskaty własności amerykańskich obywateli, w tym zakładów petrochemicznych. W tym czasie Waszyngton nałożył na Kubę prawie całkowite embargo. Jako warunek zniesienia sankcji Waszyngton zażądał od Hawany zerwania współpracy wojskowej z innymi krajami.
  MSZ Rosji z uznaniem powitało unormowanie stosunków amerykańsko-kubańskich. Z kolei wicepremier Dmitrij Rogozin, kierujący rosyjsko-kubańską komisją międzyrządową do spraw współpracy, potraktował tę wiadomość z dozą sceptycyzmu: „Teraz będą dusić w ramionach,” – napisał Rogozin na Twitterze o zamiarze odwiedzenia Kuby przez Obamę.
  Ale przykład kubański jest nader znamienny. Niezależność narodu, jego duma potrafią pokonać każde sankcje i przeszkody. Ciekawe, ile czasu zajmie USA uświadomienie sobie całej bezsensowności i szkodliwości sankcji wobec Rosji?"
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_20/Rekord-slamazarnosci-7881/
 • @szczurobronny 11:07:28
  Konflikty na Kaukazie były drobiazgowo opisywane w nie wydawanym juz miesięczniku "Komandos". Były to w polskiej prasie najlepsze merytorycznie teksty nt. przyczyn oraz przebiegu tzw. wojen kaukaskich (gruzińskich i czczeńskich) , poczynając od lat 90-tych ub. wieku.
 • @szczurobronny 21:44:10
  OOO zguba się znalazła !
  - co piszą nadajniki reżimowe :
  "Wszyscy ludzie Obamy. Obecnego prezydenta-elekta otaczają wybitni eksperci, absolwenci i profesorowie najbardziej prestiżowych amerykańskich uczelni z Ivy League, na ogół z lewego skrzydła Partii Demokratycznej. Jednak główne role w intelektualnym zapleczu Obamy wydają się odgrywać centryści. Dotyczy to zwłaszcza doradców ekonomicznych. Wśród najważniejszych dominują zwolennicy ograniczonej tylko interwencji państwa w rynek, wolnego handlu i niskich podatków. Jeden z najbliższych doradców Obamy to Paul Volcker, były prezes Rezerwy Federalnej (1979–1987), absolwent Uniwersytetu Harvarda i London School of Economics, wykładowca na Uniwersytecie Princeton. Jako szef Fed zapisał się w pamięci zwalczeniem dwucyfrowej inflacji przez podnoszenie stóp procentowych i obroną silnego dolara. .."
  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/273911,1,zaplecze-nowego-prezydenta-usa.read
  ---
  -może dla was hasbarskie łajzy Volcker to człowiek wybitny dla Polaków to bydle które jest winne zapaści gospodarczej PRLu, to cyngiel Synagogi Szatana i "oficer prowadzący" takich wymoczków jak Macierewicz, Kaczyńscy, Michnik, Mazowiecki, stara syjonistyczna ekipa rozwalaczy Polski, wcześniej przyświecał ich przodkom i im samym stary dobry żydokomunistyczny trockizm. Ale dostali kopa to siedzieli cicho lub za oceanem.

  "...W zasadzie ten wykres wszystko wyjaśnia. Za to niebywałe napompowanie stóp procentowych w dolarach amerykańskich odpowiedzialny był Paul Volcker który wówczas pełnił funkcję aktualnie sprawowaną przez Bena Shaloma Bernake. Dzisiaj Volcker jest ważnym doradcą Obamy.
  Rezerwa Federalna tłumaczyła wywołane prze siebie podwyższenie stóp procentowych koniecznością walki z inflacją. Zachód był wówczas męczony inflacją która wynikała ze wzrostu cen ropy naftowej.
  Ceny ropy naftowej
  Ropa jest elementem cenotwórczym większości towarów i usług i wszystkie ceny muszą się dostosować do drastycznie wyższej ceny tego surowca. Volcker jako cyngiel Synagogi Szatana twierdził jednak że inflacja wynika ze zbyt ekspansywnej polityki monetarnej i w odpowiedzi radykalnie podwyższył stopy procentowe od dolara.
  Oczywiście kryzys naftowy z 1973 roku i radykalny wzrost ceny ropy naftowej to nie była zasługa arabskich marionetek. Ten ruch zasugerował wcześniej Saudom Henry Kissinger. Synagoga Szatana wcześniej zerwała międzynarodową wymienialność amerykańskiego dolara na złoto, umowa z arabskimi marionetkami zakładała:
  (1) podwyższenie cen ropy naftowej,
  (2) która miała być kwotowana wyłącznie w dolarach,
  (3) a wielkie zyski z eksportu miały by przechowywane wyłącznie w bankach Synagogi Szatana.

  PRL zaciągała kredyty w bankach Synagogi Szatana według “zmiennej stopy procentowej”. Zmienna stopa lichwy to dość nowoczesny wynalazek, banki międzynarodowe upowszechniły ją dopiero w latach 60-tych XX wieku. Zwykle stopa lichwy na kredyty PRL była zdefiniowana formułą “LIBOR + marża”.

  LIBOR w końcu podążył stawką narzuconą przez Rezerwę Federalną, na początku lat 80-tych Węgry, Polska, Brazylia, Argentyna, czy amerykański przemysł, musiały spłacać kredyty obciążone stawką lichwy 15-18%. Początek lat 80-tych to tzw. “kryzys zadłużeniowy” wielu państw trzeciego i drugiego świata. Pod koniec lat 70-tych i na początku 80-tych nastąpiła chyba największa fala dezindustrializacji Stanów Zjednoczonych, wtedy właśnie miliony miejsc pracy, wielkie fabryki, zostały wyeksportowane wprost do Chin.

  Ówczesny promowany wśród krajów trzeciego i drugiego świata model uprzemysłowienia polegał na zaciąganiu kredytów na zakup technologii i budowę fabryk i spłatę tych kredytów artykułami przemysłowymi z tychże fabryk. To oczywiście była pułapka. Wkrótce rynki światowe zapełniły się produktami z już przestarzałych fabryk na kredyt z Brazylii, Węgier, Polski, Nigerii, itp. Na tych towarach osiągane były minimalne marże. Aby spłacać kredyty trzeba było eksportować węgiel i miedź. To dlatego w Polsce w domach przewody elektryczne były z aluminium.

  Polskie uprzemysłowienie było przeprowadzane w zły sposób. Wybieraliśmy złe technologie, do funkcjonowania fabryk potrzebny był import zaopatrzeniowy z Zachodu. To ułatwiło degradację przemysłu po wprowadzeniu sankcji gospodarczych przez Wielkiego Szatana i jego wasali. To oczywiście nie był przypadek. To uprzemysłowienie było przeprowadzane przez skorumpowane żydowskie centrale handlu zagranicznego. Nie było centralnego planu dla całego bloku sowieckiego uwzględniającego możliwość wywołania aktów terroryzmu finansowego przez Londyn i Nowy Jork.

  Pod koniec lat 60-tych nie było wśród nas wielkiego Józefa Stalina który pod koniec lat 40-tych potrafił zablokować uwikłanie Polski i innych państw satelickich w Plan Marshalla. Józef Stalin wiedział czemu służył Plan Marshalla i na pewno wiedziałby pod koniec lat 60-tych czemu służy mania zadłużania się państw socjalistycznych u międzynarodowych Żydów.

  Dla fabryki opon, samochodów, innych urządzeń nie jest wszystko jedno czy kredyt na jej budowę jest obciążony lichwą o stawce 7% czy 17%. W polskich warunkach dłużnikiem było państwo. Dla sprostania większym obciążeniom narzuconym przez lichwiarzy należy zwiększyć nadwyżkę handlu zagranicznego która może być przeznaczona na obsługę czy (ambitnie) spłatę zadłużenia. Aby więcej eksportować trzeba fedrować więcej węgla oraz zmniejszyć krajową konsumpcję. Braki towarów konsumpcyjnych pod koniec lat 70-tych to nie był wynik żarłoczności Rosjan którym smakowało polskie mięso. To był skutek pazerności międzynarodowych Żydów którzy zmuszali dłużników do zaciskania pasa.

  Koniec lat 70-tych to początek aktywności “wielkiego filantropa”, cyngla londyńskich Rothschildów, Georga Sorosa. Soros miał za zadanie wykorzystanie wzrostu niezadowolenia klasy robotniczej z powodu obniżenia standardu życia, między innymi w Polsce, w drodze podsunięcia różnych opozycjonistów hojnie finansowanych dolarami. Stąd mieliśmy Antosia Macierewicza, Stasia Michalkiewicza, generalnie całą obrzezaną zgraję prowokatorów. Podczas masowego protestu ludzi pracy z 1980 roku ten żałosny klakier Wałęsa został otoczony przez “doradców” z których chyba żaden nie przepracował uczciwie jednego dnia w życiu. Agenci CIA i Sorosa mieli za zadanie zwiększanie zamieszania strajkowego i nakręcanie spirali konfliktu pomiędzy władzą a społeczeństwem. To się działo właśnie w 1981 roku.
  Dalej poszło z górki…."
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/prl-solidarnosc-i-stan-wojenny-przyczyny-2013-07
  ---
  - są w Polsce jeszcze jacyś naiwni którzy oczekują że będzie lepiej ?
  Nie ma być lepiej i nie będzie, przestańcie sami siebie okłamywać. Okupacja to okupacja, stan sam w sobie zdefiniowany z określonym jasno celem i nie ma mowy o cackaniu się z tubylcami.
 • @szuwarek14 22:11:24
  http://cs7064.vk.me/c540101/v540101278/2a076/wA_BVRkHt5s.jpg
 • @szuwarek14 22:18:41
  "Sprzedawali Wiatskij Kwas"
  http://cs624431.vk.me/v624431393/109d5/NKVj1yY2OC4.jpg
 • @szczurobronny 22:21:57
  Pisałem wcześniej że Rosja jest wytrawnym graczem,ponadto nie jest zniszczona systemem demokratycznym który powoduje rozchwianie nastrojów i takie latanie od partii do partii jak żyd po placu targowym kto da więcej, Rosjanie jeśli nie mają wyraźnych powodów to ufają swojemu przywódcy [ najwyżej go odstrzelą jak zdradzi].
  Na próżno zachód liczył że będzie jak u nich, jak demokraci wyciągną cukierka to Murzyn poleci do demokratów i odwrotnie. Polityka wymaga cierpliwości nie chaosu.
  To jedno a drugie tak jak myślałem Rosja wciągnęła ich na spaloną ziemię, podpuściła jak Napoleona czy Hitlera i ubiła na swoim terenie, tym razem nagłą i niespodziewaną reakcją banku centralnego.
  Zachód przyzwyczaił się do blitzkriegów w walce ze słabiutkimi a tu niespodzianka.
  Ale to zasługa mądrości narodu rosyjskiego, paciorki niech zachód zachowa dla głupszych.
 • @szuwarek14 22:44:12
  http://cs621520.vk.me/v621520968/5613/ds-dWSZMOSI.jpg
 • @szczurobronny 22:53:39
  Dobranoc, do jutra.
 • @szuwarek14 22:56:28
  CUBAMA cigar war - Max Kolonko Tells it like it is

  http://www.youtube.com/watch?v=ocAjIgcAQto
 • @szuwarek14 23:03:06
  W Odessie pobito protestujących z Antymajdanu.
  http://novorossia.su/ru/node/11315
  http://novorossia.su/sites/default/files/miting_0.jpg
 • @szuwarek14 22:44:12
  Racja to co napisałeś!
  A tu coś o narkotyzowaniu sie SBU?
  Маразм крепчал и танки наши быстры

  Раскрыта тайна того, что именно разгружали американские самолеты в аэропортах Днепропетровска, Запорожья и Харькова. В Днепропетровск привезли кокаин, в Запорожье – героин, а в Харьков – ЛСД.

  Потому что ничем, кроме употребления серьезных наркотиков, нельзя объяснить тот бред, который несут в последнее время официальные представители киевской власти. Не успела пройти оторопь от рассуждений Турчинова о континентальной войны и победоносной украинской армии, которая «малой кровью на чужой земле» даст отпор любому врагу, как подоспели откровения Маркиана Лубкивского – основного спикера СБУ.

  Похоже, на вопрос «ты что будешь – кокаин, героин или ЛСД?» Лубкивский ответил «ой, всё такое вкусное!» и закинулся перед брифингом всем, что было в наличии, усугубив высококачественной крымской марихуаной, запасы которой остались еще с прошлого года.
  Наркотический бред номер один: "Задержан депутат городского совета городская Константиновка Донецкой обл. Это депутат от Компартии Украины, член Всеукраинского союза советских офицеров, который во взаимодействии с другими членами хорошо организованной и законспирированной сети запланировал осуществление терактов против сил АТО и гражданского населения своего родного города. Безумный коммунист вместе с другими преступниками, которые тоже задержаны, планировал отравления цианистым калием водозаборных водоемов города Константиновка".

  Разумеется, не обошлось без связного: "Все это планировалось с целью дестабилизации ситуации в городе. Коммунист и другие бандиты также собирали и передавали информацию своим менторам, в частности командиру диверсионно-разведывательной группы с позывным "Гепард", он же "Ягуар" информации относительно сил и средств АТО".

  Отравление водопровода – это, если кто забыл, из первого фильма братьев Ноланов про Бэтмена и из ряда голливудских боевиков категорией ниже. В реальности такое невозможно. Если это, разумеется, не наркотические глюки Лубкивского.

  Наркотический бред номер два: «В Днепропетровской области СБУ задержала террористическую группу из 5 человек, которую возглавлял бывший сотрудник украинского бюро Интерпола.

  По словам Лубкивского, по показаниям этого задержанного, он является двоюродным братом задержанного ранее бывшего руководителя Департамента контрразведки СБУ Владимира Бика.
  Террористы проходили подготовку в российском Белгороде. Группа планировала поджоги и подрывы зданий военных комиссариатов, районных и апелляционных судов. У группы было изъято 300 г пластида, электродетонаторы, средства связи и большое количество информации и сепаратистскую литературу.

  Кроме того, Лубкивский сообщил, что на Донетчине задержали 4 граждан Украины, подозреваемых в терроризме. Один из них работал над разработкой «Конституции» так называемой «ЛНР».»
  Всем понятно, да? Интерпол совместно с бывшими сотрудниками СБУ планирует теракты в Украине. Это тоже было много в каких голливудских «шедеврах», например – в последнем Бонде, где бывший сотрудник задает шороху британской контрразвеке Ми-6. С одной разницей – в Украине терроризмом теперь называется разработка Конституции.

  Наркотический бред номер три: "Силами безопасности, департамента контрразведки удалось предотвратить ужасную трагедию в центре Киева - теракт, который должен был быть совершен буквально в ближайшее время"

  По его словам, преступление должна была осуществить жительница города Луганска Анастасия Коваленко, которая прибыла в столицу Украины рейсовым автобусом в 5.00 17 декабря. Как отметил Лубкивский, благодаря наличию об этой гражданке оперативной информации в 10.30 в тот же день она была задержана.

  Внимание, вопрос - а что делала СБУ и гражданка Коваленко на продолжении пяти с половиной часов? Точнее, СБУ-то понятно что – накачивалось наркотиками. А Коваленко, видимо, решила напоследок посмотреть достопримечательности и сходить в «Макдональдс».
  Украине, конечно, очень повезло, что реальной террористической угрозы в стране нет. Но неужели Порошенко не понимает, что непрерывно галлюцинирующая СБУ представляет куда большую угрозу, чем воображаемые террористы?
 • @szuwarek14 23:05:32
  W odesskim oddziale narodowego banku podmieniono złote sztaby na fałszywki, prawdopodobnie w czasie przyjmowania depozytu.
  http://vk.com/novorossia_su
  http://cs624717.vk.me/v624717176/115fb/V_OjqGUOToM.jpg
 • @szczurobronny 22:53:39
  Pchły na noc:)
 • @lorenco 23:08:10
  tu trochę ironicznie, że patrząc na to co wyprawiają można podejrzewać że
  na lotniskach wyładowano prochy dla Ukrów - w Dniepropietrowsku - kokę w Zaporożu - heroinę a w Charkowie LSD
  Poza tym poważnie to wszyscy wiedzą że ćpają, z magazynów w Odessie pobrali marychę. [ na Majdanie też dostawali działki]
  Ale są i takie przypadki jak plan zatrucia cyjankiem ludzi w Konstantinowce.
  W całej strefie ATO są podejmowane różne próby destabilizacji przy użyciu rozmaitych środków i pomysłów. Mówi się o zatruciu wody,kto ich wie kiedy naćpani się odgrażają a kiedy rzeczywiście planują. Zatrzymano też 5-osobową grupę przeszkolonych dywersantów. Skonfiskowano materiały wybuchowe. Detonatory oraz literaturę. W skrócie wiadomo że WSU planuje na obszarze ATO prowokacje i akty terrorystyczne. Tylko że to oni sami są terrorystami.
  Na przykład co robiła WSU i Kowalenko przez 5 i pół godziny, zwiedzali zabytki i jedli w Mac Donaldzie ? Szprycowali się. Ukraina ma szczęście że realnego terroryzmu tam nie ma ale jak tak dalej będzie poczynało WSU to czym to się różni ? Ich halucynacje to większe zagrożenie.
 • @szuwarek14 23:03:06
  Kolonko też jest przesiąknięty propagandą: reżim Raula Castro, aneksja Krymu, rosyjska interwencja w płd. wsch. Ukrainy itp.
  Jak chce mówić jak jest, trzeba mu pojechać do Donbasu, na Ukrainę, na Kubę, do Wenezueli też i do Rosji jak najbardziej i wtedy opowiadać jak jest! A teraz niech tylko opowiada jak jest w USA i co myśli Obama, jeśli prez. USA mu się zwierza. Bo co myśli Putin, tego wiedzieć nie może, chyba, że prez. Rosji dzwoni do Maxa i też mu się zwierza.
 • @szuwarek14 23:08:27
  Odessa to teren Julci i Kołomyjskiego, więc nic nie dziwi...
 • @szuwarek14 23:30:14
  tu kronika ostrzałów ukraińskich, atakowali na terenie obu republik, ofiar nie ma:
  http://novorossia.su/ru/node/11305
  "в 18.10 из минометов, а в 18.30 с применением танковых орудий со стороны населенного пункта Дзержинск обстреляны позиции ополчения ДНР на северо-западной окраине Горловки;
  с 18.15 до 23.15 со стороны Песок трижды открывался огонь из стрелкового оружия и автоматических гранатометов по позициям подразделений минобороны ДНР, блокирующих донецкий аэропорт;
  в 23.20 и 23.50 со стороны Крымского реактивными системами залпового огня были нанесены огневые удары по позициям ополченцев в районе села Пришиб (30 км западнее Луганска);
  в 0.30 обстрелу из танковых орудий подверглись позиции подразделения минобороны ДНР, обороняющие южную окраину Никишино (55 км северо-восточнее Донецка). "
 • @lorenco 23:34:03
  Julka se wzięła na waciki
 • @lorenco 23:31:54
  2 policjantów zastrzelonych na Brooklynie w sposób jakby to była egzekucja
  http://rt.com/usa/216367-nypd-police-officers-shot/
  https://pbs.twimg.com/media/B5VJ2nkIEAA0uj9.jpg:large

  https://pbs.twimg.com/media/B5U4KzyCUAAQxdj.jpg
 • @lorenco 23:31:54
  Kolonko jest przesiąknięty "american style". Jeszcze pamiętam jak się stał gwiazdą mediów dzięki WTC,tokował nie gorzej niż Kuźniar, więc jest takim samym produktem machiny propagandowej.
  A że mu potem łatwo nie poszło i zobaczył drzwi, widocznie jest Polakiem i TVN oraz TV Polonia walnęły mu drzwiami w twarz, Murzyn zrobił swoje. Trochę go to ubodło wiec korzystajmy z tego że jest zły na nich i mamy trochę śweżynek ale jego komentarze ...z poprawką na amerykańskość myślenia.
 • @lorenco 23:34:03
  w demokracji londyńskiej też protestują
  UK: Occupy Democracy break police barriers in Parliament Square
  http://www.youtube.com/watch?v=06YRCwG7jwU
 • @szuwarek14 23:54:47
  http://cs7064.vk.me/c7006/v7006489/28378/fCZbOVKkdLI.jpg
 • @szuwarek14 23:30:14
  Pamietasz? Była u nas afera z dopalaczami, młodzież po dopalaczach zachowywała się bardzo dziwnie, plus alkohol i rozróba gotowa! A co dopiero narkotyk, dopalacz, alkohol? Narkoman zrobi wszystko by otrzymać działkę a jak do tego jest na dopalaczu? Bardzo źle to widzę! Turczynow i Jajceniuk podobno ćpają, może jest to tylko propaganda ale na pewno bojówki Kołomyjskiego, OUN, PS, Gwardii Narodowej są karmieni świństwem! Kiedyś, było tu też na blogu, Opołczenie po wykurzeniu jakiegos oddziału ukropskiego znalazło specyfiki, które są jeszcze mocniejszym narkotykiem od morfiny.
 • @szuwarek14 23:45:16
  Czyzby Afroamerykanie dokonali tego czynu?
 • @szuwarek14 23:51:08
  Może jak Kolonko zaczął czytać choćby tego bloga toby miał więcej informacji do przemyślenia.
 • @lorenco 23:58:12
  To jest pewne jak w banku. Najpierw im Niemcy podrzucili na Majdan co nieco, oczywiście inne służbom, inne reszcie chołoty,podobno w tych bułeczkach z Majdanu było zapodawane. Te ich majdańskie wyczyny jak strzelanie do siebie też na sucho nie było, pisali gdzieś o nowince którą wypróbowują na Ukrach, pochodna amfetaminy. Wojny są min. po to żeby przetestować, leki, narkotyki, naciąć organów, taka jest prawda.
  Poza tym do brudnej roboty nie bierze się czystych, wybiera się takich i tak do odstrzału, uzależnionych, zboczonych, psychicznych a potem eliminuje.
 • @szuwarek14 23:54:47
  Jak zwykle: wszędzie Putin miesza:)))
 • @lorenco 00:04:59
  właśnie spolonizujmy go trochę, hi hi niech przestanie pierdoły pociskać bo my nie Murzyni
 • @lorenco 00:06:55
  PUTIN - koszmar senny bangstera !
 • @szuwarek14 00:10:02
  ha ha nie mogę , hit sezonu !
  http://cs7064.vk.me/c622623/v622623853/7c3e/WMe7nXW7zyk.jpg
 • @lorenco 00:06:55
  "Hura, Moskale poszli na dno !"

  http://cs7064.vk.me/c540106/v540106350/1a48f/NtP0kvZTkzo.jpg
 • @szuwarek14 00:05:08
  Major WSU opowiada o masowym handlu narządami ubitych żołnierzy?
  Майор Вооружённых Сил Украины рассказывает правду о ситуации в зоне конфликта с Донбассом

  Солдат отправляют на заведомо провальные операции. АТО — это просто бизнес. Работают спец. бригады потрошителей, которые работают на полях сражений, а убитых списывают на пропавших без вести и дезертиров. Органы солдат ВСУ массово отправляются в Европу, этот кровавый бизнес крышуют и курируют глава СБУ и министр МВД.
  http://youtu.be/ENFGEgitwaI
 • @szuwarek14 00:14:10
  https://pbs.twimg.com/media/B5Mge1pIgAAIW2T.jpg
 • @szuwarek14 00:14:10
  I to jest istota intelyyygencji ukropow celnie przedstawiona w tej satyrze:)))
 • @lorenco 00:16:35
  "Jak Julia Tymoszenko handluje narządami Ukraińców.
  „Agencja Informacyjna Młot Prawdy Antymajdan” opublikowała korespondencję adwokata i osoby zaufanej Julii Tymoszenko Sergija Własenko z niemieckimi odbiorcami narządów wewnętrznych żołnierzy ukraińskich i po prostu ludzi, którzy trafili w szpony faszystów. Rozbiera się ich na narządy i wysyła do Unii Europejskiej; oto jak wygląda „szczęście europejskie” Ukrainy.
  Co w zaszyfrowanych literach oznacza „serce”, „wątroba”, „nerki” i tak dalej, proszę określić sobie samemu.
  Od tłumacza:
  Dla ułatwienia zamieszczam te zakodowane nazwy, którymi posługiwano się w rozmowach z klientami (odbiorcami narządów) dla zaoszczędzenia czasu i być może ze względów bezpieczeństwa:
  *ros: cor-сердце, nep(hrone)-почка; hep(ar)-печень; pan(creas)- поджелудочная железа; pul(mon)-легкое
  *pol.: cor-serce; nep(hrone)-nerka; hep(ar)-wątroba; pan(creas)- trzustka; pul(mon)-płuco
  Źródło:
  Семенченко участвовал в выемках органов у солдат
  Semenczenko brał udział w pobieraniu narządów od żołnierzy
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/2516-semchenko-uchastvoval-v-vyemkah-organov-u-soldat.html
  Informacje te są ujęte w opracowaniu: HANDEL NARZĄDAMI POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY UKRAIŃSKICH, które zostało umieszczone 16.8.2014 r. na WP.
  *****
  Oto fragmenty korespondencji S. Własenko z Olgą Wieber, niemieckim lekarzem – chirurgiem:
  […]
  Serhij Vlasenko 03.05.2014 21:18
  Ostatnią partię odebrałaś normalnie? Wysłaliśmy z pewnym opóźnieniem, w jakim stanie doszła?
  Olga Wieber 03.05.2014 21:32
  Kilka sztuk poszło w odpady, Sierioża! Przecież ty wiesz, jaki jest czas dopuszczalny!
  Jeden z klientów był niezadowolony, ale jest gotów poczekać na następne, nie opóźniajcie
  *
  Serhij Vlasenko 03.05.2014 21:45
  Kiedy uściślisz liczby?
  Olga Wieber 03.05.2014 21:46
  *
  Olga Wieber 4.05.2014 19:12
  17 cor, 50 nep 15 hep, 30 pan, 5 pul. (czyli 17 serc, 50 nerek, 15 wątrób, 30 trzustek, 5 płuc – od tłum)
  Oto masz zachodnich partnerów. Cukrzyków u nich jest wielu, tak że popyt jest.
  *
  Olga Wieber 10.05.2014 22:04
  Zamówienia rosną, masz wystarczająco dużo ludzi?
  Przyjmuj: 15 cor, 63 nep, 35 hep, 20 pan, 5pul.
  Serhij Vlasenko 10.05.2014 22:07
  Przyjąłem. Na razie dajemy radę tymi samymi zasobami, po prostu ludzie pracują bardziej intensywnie (nikt nie odmówi większego zarobku)…
  *
  Olga Wieber 22.05.2014 21:43
  Liczby otrzymałeś?
  Serhij Vlasenko 22.05.2014 21:43
  Tak, już przekazałem dalej.
  Olga Wieber 22.05.2014 21:45
  Sierioża, jeszcze dałam ci zamówienie, ale w ostatniej partii było dużo towaru niskiej jakości !!! Podstawiasz mi tym nogę((
  Serhij Vlasenko 22.05.2014 21:49
  Olu, nie było ciebie tutaj, nie widzisz, JAK to się wszystko odbywa, a warunki stają się coraz trudniejsze.
  Olga Wieber 22.05.2014 21:51
  Zdołaliście znaleźć odpowiednią ilość, to dobrze, oczywiście, ale jakość cierpi. Moi ludzie zbyt późno uzyskują dostęp do materiału!!! Klienci tutaj czekają.
  Serhij Vlasenko 22.05.2014 21:56
  Niech czekają, do kogo jeszcze pójdą? Gdzie indziej znajdą??? a tutaj strzelanina, wybuchają miny, jak dostarczać twoich ludzi? Czy twoi, czy moi spece – zapewnić bezpieczeństwo bardzo trudno, zrozum. Sami musimy materiał wywozić!
  Olga Wieber 22.05.2014 22:03
  Może lepiej nam pracować tak, jak wcześniej? Do ciężkich i beznadziejnych chociaż dostęp jest normalny, a warunki nie o wiele gorsze? („ciężkich i beznadziejnych” – chodzi o ciężko rannych i w stanie beznadziejnym, od których pobiera się narządy – od. tłum.)
  Serhij Vlasenko 22.05.2014 22:05
  Z mojej strony o tym nie może być i mowy, powiedział ci to również Naliwajczenko w ostatniej rozmowie! Wysokie ryzyko ucieczki i zbyt wiele pytań personelu miejscowego, z tym nie chcę już się wiązać!
  Olga Wieber 22.05.2014 22:10
  Róbcie przynajmniej tak, jak pod Aleksandrowką !!! Nie zawiedźcie mnie! Szukajcie więcej materiału, aby można było wybrać najlepszy.
  Serhij Vlasenko 22.05.2014 22:13
  Materiału nie brakuje, trudno jest wywozić. Chociaż Sienia (nie Jaceniuk, ale mój) obiecał pomoc.
  ****
  „Nowa Norymberga” – sąd nad faszystami junty, powinien dokładnie zbadać tę informację.
  W międzyczasie można się pocieszyć powiedzeniem:
  - Wszystko, co tajne, prędzej czy później, staje się jawne.
  A to znaleziono w wyszukiwarce Google „” – wg imienia i nazwiska:
  Olga Wieber (Fiszkina)
  45 lat, Waldkirche, Niemcy (konto na „moja klasa”)
  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/08/a219.jpg
  Możliwe, że po opublikowaniu jej korespondencji z Własenko o zakupie narządów od władz junty, usunie … ona wszystkie swoje dane.
  Napisy od góry na dół (ceny na metkach):
  * – Rogówka
  * – Płuco. Nie ma w sprzedaży. Przeszczepiane jest wraz z sercem. Na Ukrainie operacje nie są przeprowadzane
  * – Serce. Potrzeby Ukraińców: 1000 – 2000 rocznie. Za cały czas na Ukrainie przeprowadzono 4 operacje w Kijowie i 2 w Zaporożu
  * – Segment wątroby. Potrzeby Ukraińców: 1000 – 2000 rocznie. Rocznie przeprowadza się 30 – 40 operacji
  * – Nerka. Potrzeby Ukraińców: 1000 – 1500 rocznie. Rocznie przeprowadza się około 100 operacji
  * – Szpik kostny
  Tłumaczył Janusz Sielicki
  16.8.2014 r.
  Na portalu „Голос Севастополя” – „Głos Sewastopola”:
  Как Юля органами украинцев торгует
  Аutor: NapoleO z 5.07.2014, 12:48
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/2499-kak-yulya-organami-ukraincev-torguet.html
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/julia-tymoszenko-handluje-narzadami-ukraincow-2014-08
 • @szuwarek14 00:17:18
  hehe:
  Żeby utrzymać i ustabilizować rubla, Bank Centralny prosi prezydenta w każdym dniu o konferencje prasową:)
  http://cs540102.vk.me/c540106/v540106485/2f60e/g-xfVmHFFWE.jpg
 • @lorenco 00:21:40
  jakbyśmy sobie tyle zapodali co oni to też byśmy mieli podobną inteligencję
 • @lorenco 00:26:43
  dobre ale chłop faktycznie zasuwa nie to co nasz stóż żyrandoli i interesów knesetu
 • @lorenco 00:26:43
  Rosja nie jest w takim stopniu jak np. Polska zależna od obcego przemysłu, to my nie mamy nic i można nas jednym palcem pozbawić wszystkiego od mydła po zapałki
 • @lorenco 00:26:43
  kultura Ukro-banderowców
  https://www.youtube.com/watch?v=wUg7YIF6Ua4
 • @szuwarek14 00:24:42
  Julcia coś cicho siedzi bo geszefcik kręci! Nie wiem jak niewiasta może być takim potworem?
  Tu tak dla przypomnienia, Murka
  http://youtu.be/3dClFprYKDo
 • @lorenco 00:39:24
  wywozi fanty i upycha za granicą, na Ukrainie będzie jeszcze niezły kipisz, zostanie ich 1/3 albo i mniej, to dopiero początek
 • @lorenco 00:39:24
  ach Murka lubię, tu masz Murkę w wykonaniu moich chłopaków, mam nadzieję że ich banderowcy w kamasze nie wzięli:
  https://soundcloud.com/valerii-chibichik/track09-murka
 • @szuwarek14 00:27:05
  Jak wysmarowali w Newsweeku, to Putin wstaje nawet później niż my tu teraz piszący z zapałem:))) a jak sie wygramoli ze wszystkimi czynnościami, to juz jest późne popołudnie i wtedy zaczyna pracować:) Tfu, knuć, co by tu na jakies państwo napaść!
  Nie wiem jak prezydent Rosji to zrobił, że się jednak wyrobił na konferencję przed południem?
 • @lorenco 00:48:23
  żałosne wywłoki czołgane przez jankesów jak szmaty w śmietniku,
  takie newsy to gimbazie pod warunkiem że upalona
 • @lorenco 00:48:23
  Bradiaga "Chornye Podckowy" Kiev
  https://soundcloud.com/valerii-chibichik/track-07
 • @szuwarek14 00:47:24
  Pięknie śpiewają! W kamasze? Niech łapówe dadzą!
 • @szuwarek14 00:53:19
  To jeszcze jedna wersja Murki - Julci!
  http://youtu.be/uU3ygdKbc68
 • @szuwarek14 00:53:19
  "Szlak jedwabny do Europy Środkowej i Wschodniej.
  Chiny zainwestują 3 miliardy dolarów w stworzenie europejskiego odcinka „Szlaku Jedwabnego” i zarezerwuje dla niego jeszcze 1 miliard dolarów. Do udziału w projekcie infrastrukturalnym zostały zaproszone wszystkie 16 państw z Europy Środkowej i Wschodniej. Z ich liderami premier Chin Lǐ Kèqíang w ciągu dwóch dni prowadził rozmowy w formacie 16+1 i w cztery oczy.
  Szczyt Chiny-Europa Środkowa i Wschodnia to największa impreza, na której forsowano inicjatywę przewodniczącego Chin Xi Jinpinga o stworzeniu strefy wolnego handlu wzdłuż dawnego Szlaku Jedwabnego. W listopadzie Lǐ Kèqíang uczynił to samo w Birmie na szczycie ACEAH- Chiny.
  Jego rozmówcy w Belgradzie okazali się bardziej otwarci na inicjatywę Chin. Serbia i Węgry z pomocą Chin zbudują kolej. Grecja gotowa jest kontynuować budowę korytarza celnego od niej do portu Péreille. Jego modernizację wzięły na siebie Chiny. Celem jest budowa nowego korytarza transportowego Morze Śródziemne – Dunaj z wyjściem na całą Europę Wschodnią i Środkową, związanego wygodną komunikacją z Afryką.

  Ten projekt to część globalnej finansowej ekspansji Chin, uważa wicedyrektor IMEMO Rosyjskiej Akademii Nauk Wasilij Michiejew:

  Jedno z nowatorstw Xi Jinpinga to nowa strategia dla kapitału chińskiego. Chiński kapitał stał się na tyle duży, że nie wystarcza mu własnego rynku. Dlatego konieczny jest nowy etap i Chiny w niego wstępują. To ekspansja chińskiego kapitału zagranicą. Chiński kapitał to nowy gracz, dlatego musi pomagać sobie dużymi politycznymi inicjatywami. To mega strategia ekonomicznego pasa Szlaku Jedwabnego i Morskiego Szlaku Jedwabnego. Wizyta Lǐ Kèqíanga w Belgradzie to jeden z kroków na drodze realizacji tej strategii. Chiny proponują projekty infrastrukturalne. Są drogie, ale Chiny biorą na siebie pracę w tym zakresie, w którym nie mają konkurentów.

  Na początku listopada Chiny oświadczyły, że zainwestują 40 miliardów dolarów w Fundusz Stworzenia Strefy Wolnego Handlu – lądowy i morski – wzdłuż Szlaku Jedwabnego. Inicjatywa atrakcyjna, ale nie wszystkie państwa rozumieją, jakie mogłyby w niej zajmować miejsce. Są nieporozumienia, dlatego tak czy inaczej Chiny działają wybiórczo, uważa ekspert Wyższej Szkoły Gospodarki Aleksiej Masłow:

  Premier Lǐ Kèqíang w Belgradzie ogłosił, że Chiny dążą do stworzenia właśnie takiej wybiórczej strefy w Europie Środkowej i Wschodniej. Inwestując 3 miliardy dolarów z obiecanych 40 miliardów tworzą magistrale transportowe, optymalizują lotnicze i kolejowe przewozy. Czyli zainwestują pieniądze właśnie w przewozy w zamian za szczególne preferencje, jeśli będą korzystać z tych dróg, które sami zbudowali. To korzystne dla wszystkich, bo chińskie towary przenikają do Europy Wschodniej i Zachodniej po niższych cenach z powodu obniżenia kosztów. Z drugiej jednak strony, masowo wykładając swoje towary na europejskim rynku, Chiny torpedują swoimi towarami produkcję w Europie.
  W zeszłym roku na analogicznym spotkaniu w Bukareszcie Lǐ Kèqíang otworzył 16 państwom Europy Wschodniej i Środkowej kredyty w wysokości 10 miliardów dolarów. W Belgradzie zaproponował liderom aktywniejsze wykorzystanie tych zasobów finansowych. W państwach nadbałtyckich – zbudować kolej i modernizować porty morskie. W Albanii i Macedonii – zbudować fabryki cementowe i szkła. Na Słowacji i w Rumunii – elektrownie atomowe, wodne i elektrociepłownie. W Czechach i Albanii – technoparki i strefy ekonomiczne. Wszystko z udziałem Chin.
  Na tle głodu finansowego w Unii Europejskiej chińska hojność nie zna granic. Tym bardziej, że obiecano nagradzać także emisję przedsiębiorstw i banków państw Europy Środkowej i Wschodniej swoimi zobowiązaniami kredytowymi na rynku chińskim. A także wspólnie szukać możliwości stworzenia funduszu współpracy nie w euro, ale w juanach. Europejski biznes rozpatruje wizytę Lǐ Kèqíanga jako szansę. A kręgi polityczne wielu państw, zaniepokojone rosnącym wpływem Chin na Europę, widzą w aktywności Lǐ Kèqíanga niemałe wyzwanie. To konflikt interesów, który dotyczy także Chin."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_20/Szlak-jedwabny-do-Europy-Srodkowej-i-Wschodniej-0637/
 • @szuwarek14 00:53:19
  A to przypominam sobie po polsku "Włóczęga"!
 • @lorenco 00:59:08
  prawdopodobnie zdążyli uciec, muszę podzwonić to się dowiem
 • @szuwarek14 01:01:21
  Hehe, teraz nawet pineski nie pomogą:)))
 • @lorenco 01:02:44
  tak Włóczęga, a rock
  https://soundcloud.com/valerii-chibichik/chornye-podckowy-track-09-rock
 • @lorenco 01:05:49
  haha
 • @szuwarek14 01:03:23
  Koniecznie podzwoń a jak cos to niech uciekają, no teraz to chyba do Białorusi, bo nie wiem jak teraz ma się granica z Rosją!
  Czy u Ciebie tez tak wieje za oknem jak u mnie?
 • @lorenco 01:05:49
  oops, nie maja po co wracać jak na YT Givi podpięty pod nich, przekichane mają, separatyści !
 • @lorenco 01:11:40
  nie, w Krakowie mokro, brzydko ale bez wiatru
 • @szuwarek14 01:14:46
  Gdzie, co i jak?
 • @lorenco 01:11:40
  wyślę mesa świątecznego
 • @lorenco 01:18:12
  po przewinięciu ich zespołu na 2 stronie nagranie z Givim jak wtedy niby straszył Polaków, jak tam się na pozycjonowaniu nie znam ale tak mi wyskakuje - zaraz po ich nagraniach Givi
 • @szuwarek14 01:18:18
  https://soundcloud.com/valerii-chibichik
  To oni w Krakowie?
 • @lorenco 01:24:38
  Oni często bywali w Krakowie, w całej Polsce zresztą ale ze względu na faszystów we Lwowie [ bo przenieśli się z Kijowa do Lwowa] próbowali uciekać do Polski na stałe, Valerii [ wokal] bo żona Polka a dziecko polsko-rosyjskojęzyczne a Rusłan bo też nie czysty rasowo z Tatarstanu czy jakoś tak.
  Jak to artyści -podpadziochy, władza takich nie lubi.
 • @szuwarek14 01:23:40
  Dobra, dość na teraz, za dużo wiadomości, Dobranoc Szuwarku:)
 • @szuwarek14 01:29:05
  ana Sound Cloud jest Kraków bo tylko tak dało się wbić, czysto techniczny powód
 • @lorenco 01:30:36
  cześć, też tylko przeczyszczę kompa i idę spać
 • Wybrani do dewiacji; przez kogo?
  Long list of Jewish Child Molestor Rabbis gets no media coverage and Jewish homosexual pedophiles are undisturbed.
  Dluga lista zydowskich rabinow - pedofilow, ktorych media ne niepokoja
  przeczytaj liste i przyjrzyj sie twarzom dewiantow!
  Clergy Abuse
  Other Trusted Officals
  More evidence that these people who claim to be Jews are God's enemies and not His chosen people.

  (----)
  Cases of Clergy Abuse

  Rabbi Yehuda NussbaumShatnez Checker and child molester (Rabbi) Yehuda Nussbaum, still has access to boys in Yeshiva Of Brooklyn


  Rabbi Elior ChenCase of Rabbi Elior Chen

  Rabbi Elior Chen and his followers are suspected of severely abusing two children, aged 3 and 4, who were savagely and systematically beaten with hammers, knives and other instruments for months until the younger child lost consciousness last month.

  Rabbi Jerry BraunerRabbi Jerry Brauner (AKA: Yechiel Brauner)

  Convicted on the charges of Sexual Abuse - 1st Degree, and Sexual Abuse - 3rd: Subject Another Person to Sex Contact Without Consent. He was sentenced to 11 years probation, with the condition he must participate in a sex offender treatment program. Brauner has been on probation since 2002 for the sexual abuse of a 15-year-old boy.

  Rabbi Ephraim F. ShapiroCase of Rabbi Ephraim F. Shapiro

  Accused of molesting several boys for over a fifty year period.

  wiecej na :http://iamthewitness.com/listeners/Jewish.child.molesters.that.are.never.on.the.NEWS-WHY.htm

  http://iamthewitness.com/listeners/Jewish.child.molesters.that.are.never.on.the.NEWS-WHY.htm
 • @lorenco 19:55:03
  Chodzi min. o fakt, iż celebrytka -dziennikarka Ksenia Sobczak prowokacyjnie zarzuciła prezydentowi Putinowi na konferencji prasowej w dniu 18. 12. 2014r . , iż usankcjonowany przez niego tzw. "żydobanderyzm" na Ukrainie jest w jej ocenie tzw. "mową nienawiści". Hodos tylko dalej drąży tent temat. Tak naprawdę prezydent na w/w konferencji powiedział o 1000 , a może i więcej współczesnych problemach na świecie , natomiast "ichni" widzą tylko ten jeden , który ich dotyczy i który jeśli zaistniał to tylko z ich wyłącznej winy.
 • korepetycji z języka arabskiego online
  Witajcie,
  Podzielcie się swoimi efektywnymi sposobami na szybką i przyjemną naukę języka arabskiego:)
  Miałem problemy z studiowaniem języka arabskiego, zawsze
  brakowało praktyki. I pewnego razu znalazłam centrum Preply.
  http://edukacja.net/topic/1671-korepetycje
  Ogromny wybór, możliwość korepetycji z języka
  arabskiego online z nośnikami mowy "native speaker". Zajęcia są na Skypa, jest to bardzo wygodnie i korzystnie. W Preply bywają różne rabaty, można otrzymać lekcje z dojazdem
  nawet za darmo! Również ogromny i najszerszy wybór korepetycji dla dzieci
  i biznesowy dla firm. Indywidualne podejście. Wykwalifikowani wykładowcy w Gdańsku!
  nauka przez Skype jest bardzo efektywna !
  Rezultat nie zmusi czekać!
  Polecam bardzo !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031