Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
636 postów 11825 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 21.12.2014r - Quo vadis

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Łukaszenka pertraktuje z Poroszenką

Zwiększa się częstotoliwość przerywania artyleryjskiej ciszy.

Siły ukraińskie zmieniają taktykę. Ich grupy dywersyjne penetrują teren powstania, zmuszając powstańców do wzmożenia czujności na całym terenie.

Rosja przekazała milion bugsów Międzynarodowemu Komitetowi Czerwonego Krzyża w celu zapewnienia pomocy cywilom południowo-wschodniej Ukrainy.

Ukraińska pomoc dla mieszkańców wpada w ręce "antyterrorystów".

Kopalnia Trudowskaja nadal pracuje, mimo że ucierpiała od ostrzałów.

Na centralnym placu Doniecka obchodzono wczoraj dzień Solidarności, z występami artystycznymi i targiem. Słowo robi karierę.

KOMENTARZE

 • @szczurobronny 11:48:08
  niech sobie wytropią tego który wziął w łapę od Mc Caina i teraz Bułgaria leży i kwiczy, demokracja kopertami sterowana
 • @szczurobronny 11:48:08
  "Krymską bazę wojenno-morską przywrócono w skład Floty Czarnomorskiej.
  Krymska baza wojskowo-morska, która należała do Floty Czarnomorskiej do 1996 roku, ponownie znalazła się w jej składzie od grudnia tego roku – poinformował w niedzielę sztab Floty Czarnomorskiej.
  Sztab zgrupowania znajduje się w Sewastopolu. Nowym zgrupowaniem będzie dowodził kapitan I rangi Jurij Ziemski, który wcześniej dowodził zgrupowaniem operacyjnym marynarki wojennej Rosji na Morzu Śródziemnym.
  Krymska baza wojskowo-morska powstała w kwietniu 1976 roku na jeziorze Donuzław w zachodniej części Krymu. Rozwiązano ją w 1996 roku. Na jej terytorium powstała południowa baza wojenno-morska marynarki wojennej Ukrainy, która przestała istnieć 19 marca 2014 roku.
  Ponadto w składzie Floty Czarnomorskiej funkcjonuje noworosyjska baza wojenno-morska."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_21/Krymska-baze-wojenno-morska-przywrocono-w-sklad-Floty-Czarnomorskiej-5821/
  ---
  - a już miała być na Krymie Chazaria i starsi bracia w wierze napierdzielaliby wygodnie rakietami z Krymu a tu kicha, Putin im zabrał lebensraum
 • @szuwarek14 12:17:00
  "USA i Unia " mają wielki apetyt na Rosję"
  http://vk.com/politkach
  http://cs7064.vk.me/c624721/v624721484/fd26/GEM2jEAZ4K4.jpg
 • @szuwarek14 12:23:37
  "Porzućmy utopijną ideę tworzenia antyrosyjskiej międzynarodówki.
  Podczas swojego wystąpienia w Sejmie RP prezydent Ukrainy Petro Poroszenko stwierdził, że Krym jest dla jego kraju krwawiącą raną. W interesie Polski jest, by rana ta krwawiła możliwie jak najdłużej, by Ukraińcy zużytkowali siły na próby zatamowania tego krwotoku i by jednocześnie Zachód obwiniał za to Rosję.
  Wbrew temu, co zwykło się sądzić w wielu polskich mediach, Ukraina walcząca w Donbasie nie broni Europy przed Rosją. Jest to narracja dla niektórych bardzo wygodna i uproszczona, mająca zaangażować emocjonalnie Polaków po stronie Kijowa, a w przyszłości być może stworzyć grunt pod przyzwolenie społeczne na zaangażowanie samego państwa polskiego w ten konflikt.
  Gdyby ukraińska armia rzeczywiście mierzyła się w Donbasie z armią rosyjską, to linia frontu na pewno nie przebiegałaby w tym miejscu, gdzie przebiega obecne, zaś światowe media donosiłyby co najwyżej o walkach ukraińskiej partyzantki z Rosjanami w okolicach Odessy. Jeżeli jednak jest inaczej i w Donbasie – jak twierdzi większość mediów - rzeczywiście walczą regularne rosyjskie wojska, to jest to dowodem wyłącznie na militarną słabość Rosji.
  A co, jeśli Rosja jest jednak państwem o poważnym potencjale?
  Rozsądek i racja stanu nakazywałyby unikać starcia z takim państwem do momentu bezpośredniego zagrożenia polskich interesów narodowych. Jeżeli taki konflikt jest nieunikniony, to sztuka wojenna nakazywałaby z kolei uczynić areną tego konfliktu terytorium jak najbardziej oddalone od własnych granic. W obecnym przypadku Donbas spełnia to kryterium..."
  http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/porzucmy-utopijna-idee-tworzenia-antyrosyjskiej-miedzynarodowki
  http://static.kresy.pl/image/x/4bc103835772e79ba331ed70b71f75e9.jpg
 • @szuwarek14 12:27:46
  "Premier Włoch: Rosja ma strategiczne znaczenie dla Europy.
  Rosja dla Europy ma strategiczne znaczenie, dlatego w stosunkach z Moskwą należy znaleźć wspólną płaszczyznę – powiedział premier Włoch Matteo Renzi.
  Włoski premier poruszył kwestię uregulowania stosunków między Europą i Rosją w wielu ważnych kierunkach na początku 2015 roku. Powiedział on, że jest jednym z pierwszych europejskich liderów, którzy często poruszają zagadnienia wzajemnych relacji z prezydentem Rosji.
  Zgodnie z jego słowami, nikt dziś nie jest zainteresowany tym, aby rzucić Rosją na kolana."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_21/Premier-Wloch-Rosja-ma-strategiczne-znaczenie-dla-Europy-4929/
 • @szuwarek14 12:29:15
  Ukraińska serpentyna
  http://cs619518.vk.me/v619518441/181a5/hzhWPQ6Nh9M.jpg
 • @szuwarek14 12:29:15
  "Rosyjski konwój dostarczył do Ługańska pomoc humanitarną.
  Kolumna Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji dostarczyła do Ługańska kolejną partię pomocy humanitarnej – poinformował dziennikarzy zarząd organizacji informowania społeczeństwa MSN Rosji.
  „Do Ługańska dotarło bezpiecznie ponad 90 ciężarówek z pomocą humanitarną m.in. żywnością, lekarstwami, materiałami budowlanymi i noworocznymi prezentami”, - powiedział przedstawiciel MSN.
  W sumie do Donbasu dostarczono w niedzielę ponad 1400 ton pomocy materialnej.
  To dziesiąty z kolei konwój dla mieszkańców Donbasu. Od 11 sierpnia do Doniecka i Ługańska w sumie przywieziono około 12000 ton pomocy humanitarnej."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_21/Rosyjski-konwoj-dostarczyl-do-Luganska-pomoc-humanitarna-5219/
 • @szuwarek14 12:31:50
  "Analityk Societe Generale: kryzys z 1998 roku w Rosji raczej się nie powtórzy.
  Pomimo spadku kursu rubla, sytuacji w rosyjskiej gospodarce nie można porównywać z wydarzeniami z 1998 roku i późniejszym kryzysem walutowym na rozwijającym się rynku – pisze Business Insider.
  Gazeta powołuje się na opinię analityka Societe Generale Kita Juckesa, który wydzielił trzy główne różnice między obecną sytuacją a kryzysem z 1998 roku.
  Twierdzi on, że przede wszystkim banki centralne krajów rozwijających się mają znacznie większe rezerwy walutowe, które mogą wspomóc waluty narodowe.
  Ponadto, zgodnie ze słowami analityka, kurs rubla spada „z dużej wysokości” i w ostatnich dniach obniżył się tylko nieznacznie poniżej szczytowej wartości w przededniu deprecjacji w 1998 roku. Bez względu na wzrost stup procentowych w Stanach Zjednoczonych (które w 1998 roku były wysokie) inwestorzy nie stracą zainteresowania walutami i rynkiem rozwijających się gospodarek, ponieważ pozwalają one na osiągnięcie większego dochodu."
  Zdaniem analityka, te „różnice są bardziej znaczące niż podobieństwa".
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_21/Analityk-Societe-Generale-kryzys-z-1998-roku-w-Rosji-raczej-sie-nie-powtorzy-4024/
 • @szuwarek14 12:33:32
  "Jeśli cały świat to teatr, Ukraina to cyrk"
  http://cs619226.vk.me/v619226441/20d36/Eyi-m2uJtD8.jpg
 • @szuwarek14 12:35:58
  "Syberyjscy historycy podarują Putinowi zbroję starożytnego tureckiego wojownika.
  Historycy z Nowosyberyjskiego Uniwersytetu Państwowego zrekonstruowali zbroję starożytnego tureckiego wojownika, którą wyślą w prezencie prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi – powiedział starszy pracownik naukowy Leonid Bobrow.
  „Zbroja jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Zrekonstruowano wszystkie, nawet najdroższe i najbardziej skomplikowane elementy, aż do srebrnego pasa. Ani jedno muzeum nie posiada takiego eksponatu w swoich zbiorach”, - powiedział Bobrow."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_21/Syberyjscy-historycy-podaruja-Putinowi-zbroje-starozytnego-tureckiego-wojownika-8404/
  ---
  -czekamy na memy
 • @szuwarek14 12:38:01
  "Bachanalia ukraińskiej władzy trwają "
  http://cs618716.vk.me/v618716441/18caa/r7I8_rzoKao.jpg
 • @szuwarek14 12:41:40
  "Kryzys pozbawił Ukrainę niezależności.
  Ukraina przestała być samodzielnym podmiotem stosunków międzynarodowych. Jej los decyduje się teraz nie w Kijowie, ale w Waszyngtonie i Brukseli. Taki jest sens oświadczenia premiera Jaceniuka po podróży do siedziby Unii Europejskiej w tym tygodniu. Decyzję o udzieleniu pomocy finansowej Ukrainie będą podejmować USA, MFW i Unia Europejska, przyznał.
  Unii Europejskiej znudziło się złodziejskie politykowanie Kijowa i zaczęła ona domagać się nie tylko publicznych demonstracji lojalności, ale i rzeczywistych działań w kierunku wyjścia z kryzysu. Mówi wicedyrektor Instytutu Ludowo-Gospodarczego Prognozowania Rosyjskiej Akademii Nauk Aleksander Szyrow:
  To jest sytuacja bez wyjścia. Wszyscy rozumieją, że żadnych zasobów własnych ukraińskie władze nie mają. I w zasadzie poparcie finansowo-gospodarczej stabilności Ukrainy to teraz kwestia finansowania z zagranicy.
  Zachodni eksperci oceniają niezbędną sumę na 15 miliardów dolarów. Przy czym te pieniądze potrzebne są Kijowowi w najbliższych tygodniach. W innym razie grozi mu bankructwo.
  Ale Komisja Europejska ustami swojego przedstawiciela Jean-Claude Junckera mówi: Unia Europejska może dać Ukrainie tylko 250 milionów euro, a i to dopiero wiosną przyszłego roku.
  Komisarz europejski ds. rozszerzenia i dobrego sąsiedztwa Johannes Hahn zapewnił, że Unia Europejska będzie podejmować decyzję o przekazaniu Ukrainie dodatkowej pomocy finansowej. Ale w zależności od konkretnych wyników reform gospodarczych. W Kijowie reformami zajmować się nikt nie chce, a i nie może, jak zawsze polegając na datkach Zachodu, mówi docent Petersburskiego Państwowego Uniwersytety Walerij Ostrowskij:
  Sądzę, że problem tkwi w tym, że Jaceniuk wpadł we własne sidła. Oświadczył, że Ukraina potrzebuje jeszcze pieniędzy, ponieważ prowadzi zbrojną wojnę z uzbrojoną po zęby atomową Rosją. Ale trzy miesiące temu Jaceniuk takim samym tonem głosił, że wojna nie jest przeszkodą dla reform. Najpierw reformy powtarzał Hahn. A w rzeczywistości żadnych reform nie ma.
  Na Zachodzie Ukrainę już otwarcie nazywa się „czarną dziurą” i „brzemieniem”, które trzeba utrzymywać wobec globalnego konfliktu z Rosją. Tym bardziej, że litewski „expat”, minister rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy Aivaras Abromavičius nazwał w ostatnich dniach swoją nową ojczyznę najbardziej skorumpowanym państwem w Europie. Jednak w celu przeprowadzenia reform potrzeba nie tylko woli politycznej, ale i cierpliwości i gotowości obywateli. A tego Ukraińcom jak widać brakuje. W głowach wielu rewolucja jeszcze się nie skończyła, oni regularnie próbują zbudować nowy Majdan.
  Tymczasem w Genewie w tym tygodniu opublikowano raport misji ONZ ds. praw człowieka w strefie konfliktu na Ukrainie. Podano w nim, że służby specjalne prowadziły masowe, nielegalne zatrzymania cywilów i stosowały tortury. Stwierdza się także fakty licznych przypadków zaginięcia ludzi, których ukraińscy mundurowi podejrzewali o sprzyjanie separatystom. Na koniec eksperci stwierdzili „pełen upadek prawa i porządku” w „niezależnej” Ukrainie.
  W ten sposób, obecny reżim ukraiński jest prawdziwą „machnowszczyną”, okresem chaosu. Pieniądze są zdobywane, ale nie zarabiane. I wszystko to dzieje się na tle szalejącej korupcji i bezprawia."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_21/Kryzys-pozbawil-Ukraine-niezaleznosci-7452/
  ---
  - znamy ten stan
 • @szuwarek14 12:44:33
  "Popatrzył na ukraińską TV"
  http://cs614820.vk.me/v614820441/1a901/MVDKjvkUdX0.jpg
 • @szuwarek14 12:47:38
  "Minister energetyki Arabii Saudyjskiej: ceny ropy będą rosnąć.
  Minister energetyki Arabii Saudyjskiej Ali Al-Naimi uważa, że niedługo rynek ropy naftowej odbuduje się po spadku cen, a cena czarnego złota zacznie rosnąć.
  Zgodnie z jego słowami, jednym z powodów spadku cen była „niewystarczająca współpraca między krajami wydobywającymi ropę naftową, które nie należą do OPEC, brak właściwego przepływu informacji i egoistyczne pobudki spekulantów”.
  Światowe cent ropy gwałtownie obniżały się od lata bieżącego roku. Eksperci uważają, że jest to związane z nadmierną podażą na rynku. 27 listopada kraje OPEC zachowały limity wydobycia na poziomie 30 milionów baryłek na dobę, co doprowadziło do wzmocnienia załamania cen."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_21/Minister-energetyki-Arabii-Saudyjskiej-ceny-ropy-beda-rosnac-3865/
  ---
  - kogoś odwiedził piątkowy samobójca ?
 • @szuwarek14 12:47:38
  "Zawieszenie broni - widziane ze Sławiańska. Wojsko ukraińskie regularnie narusza porozumienie o zawieszeniu działań wojennych. Kijów cały czas szykuje się do ofensywy na Donieck i Ługańsk z użyciem Gradów .."
  http://news-front.info/2014/12/21/peremirie-vzglyad-iz-slavyanska/
  http://news-front.info/wp-content/uploads/2014/12/Peremirie.jpg
 • @szuwarek14 12:53:14
  " Projekt WOJENNY BLOG - Samum. To projekt uczestników i świadków wojennych wydarzeń w zapalnych punktach świata."
  Drugie wydanie - Проект "Военный блог": Самум. 20.12.2014
  Euroazjatycki samum.
  http://www.youtube.com/watch?list=UUt94dhpYV06IMOTXcGXt3eQ&v=UWVkejndVhk#t=11
 • @szuwarek14 12:59:15
  "Majdan 1946" - tak pamiętamy już się raz Ukraina wyzwalała z wrogich elementów w śpioszkach

  https://pp.vk.me/c618328/v618328649/1a864/FlmHCM2cUak.jpg
 • @szuwarek14 13:01:41
  "USA chcą szerzyć demokrację w Rosji.
  Barack Obama podpisał ustawę, która pozwoli Stanom Zjednoczonym między innymi nakładać kolejne sankcje na Rosję. Co najciekawsze, pojawia się tam również wzmianka o finansowaniu rozwoju demokracji w tym kraju. Czy w najbliższych miesiącach w Rosji zaczną odbywać się prodemokratyczne demonstracje?
  W niedawnym przemówieniu, Barack Obama wezwał Rosję między innymi do „zakończenia okupacji”, aby Władimir Putin oddał Ukrainie Krym i zakończył dozbrajanie separatystów. Skomentował również podpisaną przez niego ustawę i dodał, że Stany Zjednoczone nie mają obecnie zamiaru wprowadzać nowych sankcji.
  Amerykanie chcą przeznaczyć 350 milionów dolarów pomocy dla Ukrainy. W ustawie jest również mowa o rozwoju demokracji w Rosji, wspieraniu instytutów społeczeństwa obywatelskiego oraz niezależnych mediów. USA chce również pomóc zapewnić dostęp do wolnego internetu na terytorium Rosji – wszystko to będzie kosztować 20 milionów dolarów rocznie, oraz dodatkowe 10 milionów dolarów na nadawanie w krajach byłego Związku Radzieckiego.
  Przypomnijmy, że podobne szerzenie demokracji miało miejsce na Kubie w ramach tajnego projektu ZunZuneo, który miał za zadanie utworzyć tzw. kubański Twitter. Zajął się tym program USAID, czyli Agencja Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego. Czy Rosja powinna obawiać się wystąpienia w przyszłości prodemokratycznych demonstracji, na których aktywiści, zwłaszcza studenci, będą domagać się odejścia Putina?"
  http://wolnemedia.net/polityka/usa-chca-szerzyc-demokracje-w-rosji/
  ---
  - Rosja powinna karnie wysyłać tych swoich "młodych wykrztałconych z wielkich miast " do Unii na 2 lata, wracaliby do Rosji na kolanach
  [ wcześniej wytartych na zmywaku]
 • @trojanka 13:34:50
  "Gdzie mi dzikusowi do nich "
  http://cs620026.vk.me/v620026787/18980/ETy4pShPWyk.jpg
 • Dziewczynka Karinka zamordowana przez ukraińców 2 dni temu w Gorłowce!!Obok Jej babcia!!R.I.P
  http://cs622024.vk.me/v622024257/12601/DKSlb79Rvnc.jpg
  http://cs622024.vk.me/v622024869/100e0/S-PriplaThs.jpg
 • @trojanka 13:45:48
  ha ha ha
 • @trojanka 13:41:03
  bandziory !
 • @trojanka 13:50:40
  "Bez wody, gazu, prądu, leków i bez emerytur.
  Przedstawiamy Państwu wywiad odnośnie sytuacji w Noworosji z analitykiem politycznym i obserwatorem wyborów drugiego listopada w Noworsji Mateuszem Piskorskim, założycielem Centrum Analiz Geopolitycznych.
  KONRAD STACHNIO: Igor Plotnitsky szef Ługańskiej Republiki Ludowej LPR, komentując na Facebooku decyzję władz ukraińskich o przerwaniu wszystkich wypłat z tytułu ubezpieczeń społecznych dla mieszkańców Donbasu, ogłosił o możliwości przeprowadzenia referendum w sprawie przystąpienia LPR do Federacji Rosyjskiej: „Jeśli ludzie będą głosować za przystąpieniem do Federacji Rosyjskiej, Rosja będzie miała pełne prawo do wysyłania na własne terytorium w rejonie Ługańska (dziś – LPR) regularnej armii i wypędzić najeźdźców z naszej ziemi”. Czy jest to realny scenariusz?

  MATEUSZ PISKORSKI: Na pewno jest to dążenie, marzenie i idea popierana przez bardzo wielu mieszkańców obwodu Ługańskiego i Donieckiego. Nie jest to na obecnym etapie realne. Rosja nie podejmie decyzji o przyłączeniu tych republik i nie podejmie się realizacji scenariusza jaki zrealizowała na Krymie. Z kilku względów nie tylko geopolitycznych, ale również ekonomicznych. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to funkcjonowanie tych republik ludowych a być może w przyszłości różnych nowo powoływanych republik ludowych w ramach postępującego na Ukrainie kryzysu społeczno-gospodarczego. Funkcjonować mogą one na zasadzie takich nie uznawanych państw, otrzymujących oczywiście pewne wsparcie humanitarne. Jeśli przeprowadzimy sondaż wśród mieszkańców tych obwodów to zauważymy, że oni kierują się bardzo prostymi przesłankami. Część z nich uznaję Rosję która jest w stanie zabezpieczyć realizacje elementarnych potrzeb obywateli: potrzeb socjalnych, potrzeb bytowych, ekonomicznych, ale też potrzebę zapewnienia podstawowego bezpieczeństwa na ulicach. W związku z tym oni oczywiście chcieli by znaleźć się na terytorium Państwa które faktycznie funkcjonuje, którego organy mniej, lub bardziej sprawnie działają. Z drugiej strony mamy bardzo dużą liczbę osób: ludności starszej, wiec podobnie jak miało to miejsce na Krymie. Ludność ta żyje pewnym sentymentem i przekonaniem o tym, że wschodnie obwody Ukrainy tworzą jedną cywilizacyjną, kulturową, językową całość. A co za tym idzie powinny tworzyć polityczną całość z Federacją Rosyjską. Te dwa czynniki sprawiają, że gdybyśmy dziś przeprowadzili tam referenda prawdopodobnie wynik byłby bardzo jednoznaczny i większość ludności opowiedziała by się za przyłączeniem do Federacji Rosyjskiej. Natomiast podkreślam Federacja Rosyjska nie jest na dziś gotowa do realizacji takiego scenariusza i raczej na przestrzeni kilku następnych lat gotowa nie będzie.

  Zaprzestanie wypłacania świadczeń socjalnych w tym emerytur świadczy o tym, że władze w Kijowie podjęły bardzo ryzykowną decyzję, bo ta decyzja powoduje iż możemy dzisiaj uznać, że Kijów przynajmniej częściowo uznał, że obszary kontrolowane przez Doniecką i Ługańską Republikę Ludową nie są już częścią państwa Ukraińskiego. Tzn Państwo Ukraińskie podejmując taką decyzję uznało, że nie jest odpowiedzialne za jakąś część ludności, że nie jest odpowiedzialne za zapewnienie jej świadczeń społecznych. Tym samym ta część ludności ma dziś pełne prawo do tego aby organizować teraz swoje struktury państwowe w sposób samodzielny. Bo co dzisiaj oferuje państwo Ukraińskie ludności zamieszkałej w Doniecku, Ługańsku i okolicach, kompletnie nic. Ja na miejscu władz w Kijowie głęboko zastanowił bym się nad ogłaszaniem takich decyzji. Widać wyrazie, że ktoś w Kijowie całkowicie pogodził się z tym iż Donieck i Ługańsk nigdy więcej w skład Ukrainy wchodzić nie będą, albo niezbyt dobrze pomyślał przed podjęciem takiej decyzji. Co do represji spotykających mieszkańców na innych obszarach; nagminnie oskarża się mieszkańców o wspieranie tzw. „separatyzmu” o podważanie porządku konstytucyjnego na Ukrainie. Otóż represje tego typu mają miejsce nie tylko w tych częściach obwodu Donieckiego czy Ługańskiego, które są kontrolowane przez Kijów – one mają miejsce w bardzo różnych obwodach a nawet w Kijowie. Gdziekolwiek tam gdzie pojawiają się jakiekolwiek głosy krytyki pod adresem władz w Kijowie, gdziekolwiek tam gdzie pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do tego czy tak zwana „operacja antyterrorystyczna” nie powinna zostać niezwłocznie zakończona i powinno się przystąpić do dialogu. Już sam apel o dialog powoduje represje ze strony omawianej już przez nas SBU. Powoduje niejednokrotnie zarzuty prokuratorskie. Ja jestem przekonany, że ludzie prędzej czy później w bardzo różnych obwodach Ukrainy wyjdą na ulice i będziemy mieli powtórkę scenariusza z Doniecka i Ługańska wraz z proklamowaniem kolejnych republik ludowych. No bo władza która wymaga posłuszeństwa w sensie przestrzegania obowiązującego na Ukrainie prawa a z drugiej strony nie wypełnia elementarnych zobowiązań wobec obywateli nie może liczyć na lojalność tych obywateli. Ci obywatele prędzej czy później się od niej odwrócą. Zimą w ciągu nadchodzących miesięcy będziemy mieli do czynienia z falą protestów społecznych, która albo doprowadzi do głębokiej radykalnej przemiany i zniesienia z powierzchni ziemi części elit politycznych dzisiaj sprawujących władzę w Kijowie, albo doprowadzi do powstania kolejnych separatyzmów i właściwie do kresu Państwa Ukraińskiego. Definitywnego kresu i powstania na jego gruzach całego szeregu różnych podmiotów które niezależnie od tego czy będą uznawane na arenie międzynarodowej czy nie, będą de facto państwami.

  - Mamy informacje, że strona Kijowa celowo niszczy infrastrukturę, niszczy miasteczka wschodniej Ukrainy, wiele rejonów pustoszeje. Na okupowanych przez kijów terenach ludzie boją się mówić co myślą by nie trafić do więzienia. Nie działają bankomaty. Kijów zrezygnował z wypłaty świadczeń w tym z wypłaty emerytur dla mieszkańców wschodniej Ukrainy. Leki są trzykrotnie droższe a i tak ludzie nie maja za co ich kupić, bo nie maja pieniędzy. Z drugiej strony mamy informacje, że w Doniecku ruszają przedsiębiorstwa, ruszają wypłaty środków. Ludzie mają dostawać pracę i środki socjalne. Gdzie jest w tym wszystkim prawda?

  – Jeśli chodzi o Doniecką Republikę ludową to sytuacja jest relatywnie dobra. Podstawowe środki są tam dostępne. Dużo gorsza sytuacja panuje w Ługańsku gdzie rzeczywiście mamy do czynienia z katastrofą humanitarną. Ta katastrofa humanitarna wiąże się z odcięciem dużej części infrastruktury. Takiej jak odcięcie, prądu, elektryczności. Jak brak dostaw wody która nie jest dostarczana często całymi dniami. W związku z tym, że infrastruktura została zniszczona przez pociski spadające ze strony ukraińskiej. Generalna refleksja która rodzi się w obliczu tych faktów jest taka, że mamy do czynienia z powstaniem próżni, próżni polegającej na tym, że niezależnie od tego czy mieszkańcy żyją na obszarach kontrolowanych przez powstańców czy obszarach kontrolowanych przez władze Kijowskie. Są oni już przekonani o jednym; o całkowitym bankructwie państwowości ukraińskiej. Oni w tej chwili stają przed koniecznością założenia, powołania i budowania niejednokrotnie własnych instytucji państwowych gwarantujących funkcjonowanie elementarnej infrastruktury na tych obszarach. Właśnie w tej chwili tym się zajmują. Każde bombardowanie wodociągów prze Kijów wzmacnia przekonanie mieszkańców Ługańska i Doniecka o tym, że muszą oni jak najszybciej stworzyć własne struktury państwowe, własną armię, która zabezpieczy ich przed tego typu wydarzeniami. Własne ministerstwa, własne struktury odpowiedzialne za bezpieczeństwo dostaw wody, elektryczności. To się w tej chwili dzieje. Ja rozmawiałem z bardzo wieloma przedstawicielami władz Donieckiej Republiki Ludowej. Widzę bardzo pozytywne dla nich zjawisko. Otóż zjawisko to polega na tym, że powoływane są całe ministerstwa. Właściwie dotychczasowi urzędnicy administracji pozostają na miejscu i w dalszym ciągu pracują pomimo tego, że tymczasowo nie otrzymują wypłat w związku z trudną sytuacja wojenną. Oni jednak zostają na miejscu i w dalszym ciągu pełnią swoje obowiązki. Następuje płynne przejście od systemu administracji ukraińskiej do systemu administracji własnej; Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Wyjechali do Kijowa wyłącznie ci którzy sprawowali funkcje kierownicze i ci którzy mogli być oskarżani o różnego rodzaju praktyki korupcyjne I ci którzy uważali, że mogą mieć problemy w wypadku gdy przy władzy utrzymają się powstańcy (a prawdopodobnie utrzymają się w przeciągu najbliższych kilku lat) uciekli do Kijowa na samym początku wydarzeń. Średni i niższy korpus urzędniczy buduje obecnie struktury państwa.

  - Jak wygląda kwestia nacjonalizacji majątków oligarchów?

  – Podejście jest następujące: część z przedstawicieli Donieckiej Republiki Ludowej mówiła mi o tym, że ci z oligarchów ukraińskich którzy deklarują, że w dalszym ciągu będą dawali ludziom zatrudnienie i wypłacali wynagrodzenie na terenach DRL będzie mogła prowadzić swoją działalność. I tak faktycznie jest. Władze Doniecka wiedzą, że w aktualnej sytuacji budżetowej przejęcie w drodze nacjonalizacji bardzo wielu zakładów było by czymś ponad możliwości finansowe Doniecka. W związku z tym pozwalają na funkcjonowanie niektórych z tych przedsiębiorstw. Ja myślę, że z punktu widzenia zabezpieczenia wypłaty wynagrodzenie choćby na minimalnym poziomie jest to całkiem uzasadnione. Jak będzie wyglądał przyszły ustrój własności w Republikach Donieckiej i Ługańskiej trudno dzisiaj rozstrzygnąć. Ja raczej osobiście skłaniam się ku tezie, że raczej nie dojdzie do szerokiej nacjonalizacji, że raczej ta nacjonalizacja będzie ograniczona do kilku przedsiębiorstw. Branży przemysłu wydobywczego i ciężkiego, ale lwia część gospodarki tych obszarów po prostu przejdzie pod kontrolę innych grup biznesowych. To co będzie się dokonywało na tym obszarze to przejmowanie majątków oligarchów ukraińskich funkcjonujących na przestrzeni ostatnich 23 lat w warunkach państwowości ukraińskiej przez właścicieli małego i średniego biznesu, którzy starają się działalność tych zakładów kontynuować. Jeszcze raz powtarzam, że Doniecka Republika Ludowa Państwo nie uznawane i Ługańska Republika Ludowa, nie maja dziś możliwości budżetowych aby zajmować się modernizacją i odbudowywaniem tych zakładów pracy.

  - Jak wygląda pomoc humanitarna dla Noworosji. Na pomoc jakich państw mogą liczyć ci ludzie?

  – Rosja jest jedynym państwem która okazuje jakąkolwiek pomoc humanitarną dla Doniecka i Ługańska. Oczywiście zawsze można liczyć na więcej. Można liczyć na to, że Rosjanie w sposób bardziej aktywny będą starali się podtrzymać funkcjonowanie infrastruktury tych republik, ale Rosja sama ma własne problemy i szczerze powiedziawszy ja się w Rosji spotykam już z takim przekonaniem, że mamy zbyt duże problemy budżetowe by jeszcze na większą skalę wspomagać Donieck i Ługańsk. Oczywiście z jednej strony mamy postawy solidarnościowe wskazujące na to, że jest to obowiązek każdego z Rosjan. Mamy wielkie zbiórki publiczne dzięki którym ta pomoc humanitarna potem dociera, ale oczywiście znów wszystko w pewnych rozsądnych ramach. Z jednej strony Państwo Rosyjskie nie może dziś ogłosić jakiegoś wielkiego projektu polegającego na organizacji ogromnych transportów z pomocą humanitarną do Doniecka i Ługańska. Z drugiej strony Państwo Rosyjskie nie może pozwolić sobie na pozostawienie samym sobie i dopuszczenie do katastrofy humanitarnej mieszkańców Doniecka czy Ługańska. Więc ten poziom pomocy humanitarnej jest na takim średnim poziomie. Umożliwiającym przetrwanie, ale pozostawiającym dużo do życzenia. Akceptowalnym jednak z punktu widzenia obywatela rosyjskiego.

  - Ja wygląda sama sytuacja gospodarcza Ukrainy? Czy niewypłacalność Ukraińskiego Naftogazu może zakłócić transfer Rosyjskiego gazu do Europy?

  – Jeśli chodzi o branżę energetyczną to jak bym się nie obawiał. Otóż tak czy inaczej na obecnym etapie rozwoju struktury eksportowej i przesyłowej Federacji Rosyjskiej, Rosja w jakimś małym stopniu jednak zmuszona będzie do używania struktury Naftogazu. Pytanie na jakich warunkach, pytanie ile z tego gazu dotrze do europy– to pytanie zupełnie innego rzędu. Bo istotnie Ukraina jest niewypłacalna również jako kontrahent zakupujący gaz i inne surowce naturalne. Może być taka sytuacja, że część gazu wysyłanego do nas do Europy nie będzie do nas docierała bo po prostu po drodze będzie ginęła w zbiornikach ukraińskich. To jest jedynym zagrożeniem. Zagrożeniem nie jest to, że Rosja całkowicie zakręci kurek z gazem, nie leży to w jej interesie. Ma długoterminowe kontrakty na dostawy gazu z szeregiem państw Unii Europejskiej. Tego bym się nie obawiał. Gazprom dba bardzo mocno o swoją wiarygodność w tym zakresie. Obawiał bym się jednak kradzieży przez stronę Ukraińską części transportu idącego przez terytorium Ukrainy. Co do stanu kondycji ukraińskiej gospodarki powiem tak: prowadziłem dosyć interesującą dyskusję z przedstawicielami powiedzmy większego biznesu ukraińskiego i wielu z nich mówi rzecz następującą: otóż nie są w stanie kontynuować swojej działalności gospodarczej z bardzo prostej przyczyny, nie są w stanie kupić jakichkolwiek surowców czy podzespołów dlatego, że gwarancje udzielane przez banki ukraińskie nie są uznawane i akceptowane przez żadne firmy europejskie, przez żadnych partnerów z innych krajów. W związku z tym mamy do czynienia z całkowitym paraliżem gospodarki ukraińskiej i bez kilkudziesięciu miliardów euro pomocy reanimacja tej gospodarki wydaje się być niemożliwa. Społecznie będzie to oczywiście skutkować degradacją większych obszarów Ukrainy i postępującym procesem migracyjnym. Emigracją mas Ukraińców w wieku roboczym, którzy będą trafiali również do Polski. Będą ich już setki tysięcy a w przyszłości już miliony osób. Infrastruktura przemysłu Ukraińskiego ulegnie również postępującej degradacji. Kontrakty do tej pory realizowane przez wiele firm ukraińskich zostaną unieważnione a te firmy jeszcze dodatkowo doprowadzone do bankructwa poprzez kary za niewywiązanie się z owych kontraktów. Najnowszym tego przykładem jest jedna z kijowskich firm, firma Artiom która dostarczała rakiety dla myśliwców wojskowych. Miała kontrakty z Chinami, ale Pekin w ostatniej chwili w związku z brakiem wiarygodności swoich ukraińskich partnerów zdecydował się na zakup analogicznych rakiet, analogicznego wyposażenia u jednej z rosyjskich firm – rozwijając współpracę z Rosją. Takie procesy będą się powtarzały co oczywiście doprowadzi do katastrofy na Ukrainie."
  Z Mateuszem Piskorskim rozmawiał Konrad Stachnio
  http://wolnemedia.net/polityka/bez-wody-gazu-pradu-lekow-i-bez-emerytur/
 • @szuwarek14 13:54:46
  http://wolnemedia.net/obrazki/donbas-gruzy-1.jpg
 • @szuwarek14 13:55:21
  "Choinka dla Noworosji"
  http://vk.com/anti_usa_news
  http://cs624828.vk.me/v624828815/10ec3/Zlpe9R8Zl2A.jpg
 • @szuwarek14 13:57:41
  "Antymajdan w Odessie na Kulikowym Polu "
  http://vk.com/polkdonbassa
  http://cs7064.vk.me/c622719/v622719312/f332/vgtsd0GM3D4.jpg

  http://cs7064.vk.me/c622719/v622719312/f346/5gIflo1bu8k.jpg

  http://cs7064.vk.me/c622719/v622719312/f35a/X3aPoYXW81o.jpg
 • @szuwarek14 14:03:37
  Ojczyzna
  https://pp.vk.me/c624228/v624228090/11da6/ytzpi79az6Y.jpg
 • @szuwarek14 14:07:30
  "Betonowanie sceny politycznej.
  PSL zostało trzecią partią w Sejmie, dzięki sześciu byłym posłom Twojego Ruchu. Można jak zwykle w takich sytuacjach kpić i toczyć dyskusję o chorągiewkowym problemie polskiego parlamentaryzmu. Można jednaka patrzeć na to w kategoriach głębszego trendu: zanikania frakcyjności i rozdrobnienia partyjnego.
  Mimo obecnego trendu na apartyjność czy antypartyjność, obserwujemy wyraźne umacnianie dużych partii:
  1. PiS wchłania separatystów na prawicy (SP, PRazem),
  2. PO zasysa projekty miejskie Poznania i Warszawy,
  3. PSL przejmuje samorządy i kreuje się na partię stabilnego centrum.
  Bardzo ciekawym zjawiskiem jest rezygnacja z zaszłości historycznych w relacjach między PiS a SLD — obie partie zaczynają rozmawiać językiem socjalno-gospodarczym: są to bowiem dwie socjaldemokracje o różnym stosunku do kwestii obyczajowo-historycznych. Obie są też partiami etatystycznymi.
  Wbrew temu co twierdzą ideowi liberałowie: PO to partia liberalna — w tym sensie, że jest antyetatystyczna. Po prostu w polskim real politic znacznie łatwiej realizować tę politykę poprzez autokompromitację państwa aniżeli jego systematyczne ograniczanie i pozytywne reformowanie. Efektem rządów PO jest ogromna nieufność wobec państwa. Gdy antyetatysta dostaje władzę w państwie to rządzi nim tak, by budzić zaufanie do państwa? Oczywiście teoretycy powiedzą, że antyetatysta ogranicza państwo wprowadzając odpowiednie reformy. Praktycy jednak wiedzą, że w rzeczywistym świecie polityki jest to nierealne dla naszej słabej demokracji. Dlatego będąc liberałem łatwiej jest skompromitować państwo, eskalować nieudolność jego działania, wprowadzić więcej chaosu, by w społeczeństwie naprawdę mocno ugruntowała się niechęć do państwa. Cel osiągają: Polacy są coraz bardziej antyetatystyczni. .."
  http://wolnemedia.net/polityka/betonowanie-sceny-politycznej/
 • @trojanka 14:08:38
  Oblicza wojny
  http://sno-dnr.ru/171-kak-karateli-zverski-pytayut-opolchentsev-novorossii-video.html
  http://sno-dnr.ru/media/com_mtree/images/listings/m/173.jpeg
  http://www.youtube.com/watch?v=pvYYXonQqrs
 • @szuwarek14 14:10:03
  " Niemiecki satyryk:
  - Dobrze że Putin nie jest psychopatą jak Bush bo teraz Kijów byłby Bagdadem"
  https://pp.vk.me/c622323/v622323905/d1fd/TXO5GgKSx4c.jpg
 • @trojanka 14:02:27
  bydło !
 • @trojanka 14:13:34
  przybywa powstańców
 • @trojanka 14:16:19
  Polska kupiła od jankesów rakiety żeby jankesi mieli czym strzelać ze szpicy do Rosji.
 • @szuwarek14 14:16:45
  Za ojczyznę !
  https://pp.vk.me/c617217/v617217309/12cf9/wxR1mEjglOU.jpg
 • @szuwarek14 14:19:28
  "Puszkow: Kijów zmęczył pół Europy.
  Kijów zmęczył pół Europy swoimi ciągłymi odmowami prowadzenia rozmów ze wschodem Ukrainy - napisał na swoim profilu na Twitterze przewodniczący komisji Dumy Państwowej do spraw międzynarodowych Aleksiej Puszkow.
  Polityk uważa, że nie mniej męczące dla Unii Europejskiej są ciągłe prośby o pomoc finansową. Kijów na próżno liczy na UE w tym samym czasie, kiedy agencja S&P ustaliła ranking kredytowy Ukrainy na poziomie CCC- z negatywną prognozą, napisał Puszkow w kolejnym twicie.
  20 grudnia lider DRL Aleksander Zacharczenko oświadczył, że kijowskie władze nie są zainteresowane prowadzaniem negocjacji, dlatego spotkanie w stolicy Białorusi prawdopodobnie się nie odbędzie."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_21/Puszkow-Kijow-zmeczyl-pol-Europy-4136/
 • @szuwarek14 14:20:35
  "Banderlogika - Krym to Ukraina"
  https://pp.vk.me/c623222/v623222675/fe7a/UqdBsfmxtOw.jpg
 • @trojanka 14:23:04
  jankesi jak gdzieś złożą jaja to nie sposób wygonić
 • @trojanka 14:23:04
  Putin wybij im z głowy Chazarię na Ukrainie i w części Polski ! Wiemy co kombinują !
  "Tajny plan Izraela – drugi Izrael na Ukrainie..."
  http://wolnemedia.net/polityka/tajny-plan-izraela-drugi-izrael-na-ukrainie/
 • @szuwarek14 14:26:15
  "Media: w Pakistanie stracono Rosjanina.
  Pakistańskie władze przeprowadziły egzekucje czterech osób, które skazano za próbę przeprowadzenia zamachu na byłego prezydenta Pakistanu Perveza Musharrafa, w tym Rosjanina Ahlasa Ahlaka – poinformowała pakistańska gazeta Dawn.
  Wcześniej pojawiły się doniesienia, że kara śmierci może zostać wykonana w najbliższym czasie. Ambasada Rosji w Pakistanie podała, że egzekucję udało się odroczyć do przyjazdu matki Ahlaka, który zaplanowano na poniedziałek."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_21/Media-w-Pakistanie-stracono-Rosjanina-7926/
 • @szuwarek14 14:27:49
  rok 2015 w Kijowie wojna, powstańcy z Donbasu odbijają miasto
  http://www.youtube.com/watch?v=zNk7G8jcZ1c
 • @szuwarek14 14:30:26
  https://pp.vk.me/c621728/v621728235/51ad/sBAlhfh1im0.jpg
 • @szuwarek14 14:31:35
  Artyleria ŁNR w akcji
  https://www.youtube.com/watch?v=nA3sybcMmbg
 • @szuwarek14 14:31:35
  "Grecja zawarła z Rosją umowę wojskową wbrew sankcjom.
  Grecja stwierdziła, że jej zdolności bojowe są ważniejsze od sankcji i podpisała z Rosją kontrakt na dostawy części zapasowych do systemów obrony przeciwpowietrznej „TOR-M1” I „OSA-AKM” – poinformowało źródło wojskowe w Atenach. Nie podano na jaką kwotę zawarto umowę.
  „Dla Grecji ten kontrakt jest bardzo ważny, ponieważ pozwala na utrzymanie właściwego poziomu obrony przeciwpowietrznej”, - powiedziało źródło.
  Gracje nie kupuje nowego rosyjskiego uzbrojenia, ale części zamienne do rosyjskich systemów, zwracając uwagę na swoje zdolności bojowe i utrzymanie systemów na właściwym poziomie."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_21/Grecja-zawarla-z-Rosja-umowe-wojskowa-wbrew-sankcjom-6722/
 • Dziadzio szedł do piwnicy w której mieszkał z wodą którą zdobył do picia!!Nie doszedł......zabiło go ukraińskie wojsko!!
  http://m.onet.pl/_m/824d5d25c8d8a8346d543b51f95924bf,62,19.jpg
 • @szuwarek14 14:35:28
  "Terroryzm nie zna granic.
  W ubiegłym tygodniu Australia pożegnała się z mitem, że jest kontynentem ciszy i spokoju. Wzięcie zakładników w Sydney, które doprowadziło do ofiar w ludziach, stanowi dowód na to, że na mapie świata nie ma już „bezpiecznych przystani”.
  Jeśli błazeńskie pogróżki premiera Australii Abbotta pod adresem Władimira Putina stanowią problem wyłącznie samego premiera, a możliwości fizyczne prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, który ukłonił się prawie do ziemi australijskim żołnierzom, są powodem do żartów, to terroryzm, który dotarł do tego kraju, budzi poważne niepokoje.
  Pracownik naukowy Uniwersytetu Finansowego przy rządzie Federacji Rosyjskiej Jewgienija Wojko powiedziała, że dla Australii nastały trudne czasy:
  Władze nie dysponują właściwie żadnymi środkami do neutralizowania podobnych działań. Przynajmniej żaden rząd nie podejmie się całkowitego wykluczenia ich prawdopodobieństwa w tym kraju. Tendencje są już widoczne i są one nieprzyjemne dla Australii.
  15 grudnia 49-letni wychodźca z Iranu Man Haron Monis zabarykadował się w kawiarni w centrum Sydney. W ciągu prawie doby przetrzymywał on kilkadziesiąt osób. Policja przypuściła szturm, w wyniku którego zginęły trzy osoby, w tym terrorysta. Pięć osób zostało rannych. Okazało się, że napastnik nie miał przy sobie ładunków wybuchowych, a jedynie pistolet.
  Premier Abboty przyznał się, że Monis był dobrze znany władzom. Miał na swym koncie akty przemocy, zauważono u niego skłonności ekstremistyczne i zaburzenia umysłowe.
  Nasuwa się pytanie: dlaczego ten człowiek nie znajdował się pod ścisłą obserwacją służb specjalnych? Władze Australii jawnie nie śpieszą się z udzieleniem odpowiedzi. Wykrywanie luk we własnym systemie bezpieczeństwa jest zajęciem o wiele mniej przyjemnym, niż snucie dywagacji na temat „kryzysu ukraińskiego” czy zagrożenia ze strony Rosji.
  Szef Centrum Badań Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Oceanii Instytutu Orientalistyki Rosyjskiej Akademii Nauk Dmitrij Mosiakow uważa, że liczne problemy związane z ekstremizmem na Zachodzie stanowią wynik nieprzemyślanej polityki migracyjnej:
  Muzułmanie przyjeżdżają na Zachód przeważnie z państw, gdzie radykalizm jest najbardziej rozpowszechniony, istnieje skomplikowana sytuacja społeczno-gospodarcza. Przywożą oni ze sobą pewne radykalne poglądy.
  Ale historia terroryzmu w Australii nie zrodziła się tydzień temu. Z danych udostępnianych przez miejscową służbę bezpieczeństwa wynika, że w ciągu dziesięciu lat w kraju wykryto blisko 200 dżihadystów. Od początku wojny w Syrii i powstania Państwa Islamskiego blisko 200 obywateli Australii zasiliło szeregi terrorystów i walczy na Bliskim Wschodzie.
  Najnowsze wydarzenia w Australii znów uaktualniły kilka pytań. Jak poważnie rozpowszechniły się radykalne odłamy islamu na całym świecie? W jakiej mierze powstawaniu obecnej sytuacji sprzyjały Stany Zjednoczone? Przecież to one właśnie wspierały w swoim czasie Al-Kaidę, obaliły reżim Saddama Husajna, który aktywnie walczył z islamistami. Do niedawna Waszyngton finansował również tak zwaną „umiarkowaną” syryjską opozycję, której bojownicy stanowią trzon formacji zbrojnych Państwa Islamskiego. Przeciwko nim walczy zachodnia koalicja. Wygląda na to, że ta wojna szybko się nie skończy."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_20/Terroryzm-nie-zna-granic-4795/
 • @trojanka 14:36:16
  właśnie, to nie wojsko,to zbrojne bandy tak się zachowują
 • @szuwarek14 14:38:53
  "W obwodzie nikołajewskim "energetyczne bunty"
  http://vk.com/polkdonbassa
  http://cs7064.vk.me/c540103/v540103174/20774/19-kk0pshPg.jpg
 • @szuwarek14 14:40:15
  "Z Nowym rokiem Ukraino"
  http://cs7064.vk.me/c540103/v540103739/1b80a/sIbHi67mLdA.jpg
 • @szuwarek14 14:40:15
  Powstaniec Kadet o gromadzeniu sił ukraińskich przeciwko ŁNR i atakach na pozycje powstańców
  http://rusvesna.su/news/1418994499
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/node_pic/public/grad_8.jpg?itok=fMlvk55q
 • To są domki Poroszenko, Kliczko , Jaceniuka i Tymoszenko!!
  tam są ukraińcy wasze pieniądze które wam ukradziono!!!tam jest cieplutko, jest woda i prąd, złote sraczyki i talerzyki, lodówki pełne i służba w kuchni gotuje homary, ochrona wokół domu!!Złoto w USA!!!A waszych chłopaków wysyłają na śmierć i sprzedają ich organy, porzucają na polach i zakopują rannych w dołach. Tych których przywiozą chowa firma pogrzebowa Poroszenki!!Swoje dzieci trzymają pod ochroną na front nie jadą!!http://m.onet.pl/_m/73100a6197134e2e15624afaab2edef3,62,19.jpg
 • @trojanka 14:45:04
  ciemny lud nadal się jara złotym kiblem Janukowycza
 • Batalion Markow 2 złożony z synów Poroszenki, Turczynowa i reszty ukrainskich milionerów
  do zdobycia Lazurowego Wybrzeża!!http://m.onet.pl/_m/712c99986e3ba14ace421b83ee668b1f,62,19.jpg
 • @trojanka 14:48:42
  ha ha ha bomba!
 • @trojanka 14:51:10
  10/10 będą też zasiedlać Kanary
 • @trojanka 14:48:42
  "Amerykańska ustawa HR 5859 grozi wojną z Rosją?
  Rosyjska strona odczytuje tę ustawę jako wypowiedzenie wojny.

  Prezydent USA Barack Obama podpisał ustawę HR 5859 (das Gesetz im Original hier - tu w oryginalnej wersji). Ustawę zaaprobowały wcześniej Kongres i Senat USA. Podczas nocnego głósowania w Kongresie było obecnych - według dawnego parlamentarzysty z Partii Demokratycznej Dennisa Kucinicha - tylko trzech deputowanych.

  Głosowanie przebiegło "jednogłośnie" bez dyskusji. Pełnomocnictwa, udzielone prezydentowi i urzędnikom, oznaczają obok zaostrzonych sankcji wobec Rosji wzmożoną działalność na terytorium Ukrainy..."
  http://zygumntbialas.neon24.pl/post/116819,amerykanska-ustawa-hr-5859-grozi-wojna-z-rosja
 • Polskie "osiągi" ukraińców!!Maja tradycje którą skrupulatnie pielęgnują!!obecnie W Donbasie!!
  są użyteczni jak im każą zabijać zabijają..przynajmniej ich niemała część!!
  http://m.onet.pl/_m/50943725c5ce5bd2fc244fb98c129edd,62,19.jpg
 • No to chyba jest Heil, ukraina uber alles!!!
  http://m.onet.pl/_m/8c5c9c97a26663d1839b975b736df6d6,62,19.jpg
 • @szuwarek14 14:10:03
  z tego bagna już nic się nie wyciągnie. Zbyt są splamieni zdradą Polski, wyprzedawaniem jej do spółki z oligarnią USA. Tu trzeba rewolucji. I ta myślę musi przyjść, gdyż te "elity" muszą działać jak dotychczas, a to prowadzi do wykończenia Polaków i ich zagłady.
 • @daanekbb 16:40:16
  nie przeczę że to jest bagno do utylizacji ale najpierw dla prokuratora [ po posprzątaniu prokuratur]
 • @szuwarek14 18:40:04
  "Poroszenko liczy na przywrócenia intensywnych spotkań w Mińsku.
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas rozmowy z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką powiedział, że liczy na przywrócenie intensywnych spotkań w Mińsku – poinformowano na stronie ukraińskiego prezydenta.
  „Pokojowa dyplomacja nie tylko uznała format mińskich negocjacji, mińskie memorandum i miński protokół, ale podkreśla również, że dziś są ona podstawą pokojowego planu prezydenta Poroszenki i podstawą procesu pokojowego na Ukrainie. W rzeczywistości są one na dzień dzisiejszy bezalternatywnym modelem deeskalacji sytuacji na części terytorium obwodów donieckiego i ługańskiego”, - oświadczył ukraiński prezydent."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_21/Poroszenko-liczy-na-przywrocenia-intensywnych-spotkan-w-Minsku-1060/
  ---
  - Poroszenko próbuje pracować na odcinku "kolorowa rewolucja na Białorusi" wzorem Kaczki w Gruzji ?
  Nie ma Waszyngton inteligentniejszych wykidajłów ?
 • @szuwarek14 18:43:08
  Oblicza wojny - Noworosja
  https://vk.com/newsfront_tv
  https://pp.vk.me/c540102/v540102744/2c507/L3Q-KzthZvo.jpg

  https://pp.vk.me/c540102/v540102744/2c50f/UbD_XhXSTlY.jpg

  https://pp.vk.me/c540102/v540102744/2c517/fXZV1kwqCWI.jpg
 • @szuwarek14 18:45:31
  cd.
  https://pp.vk.me/c540102/v540102744/2c520/xWFoBjfA6CM.jpg

  https://pp.vk.me/c540102/v540102744/2c529/Ky0sO0aa6VA.jpg

  https://pp.vk.me/c540102/v540102744/2c530/V3X94clmJOs.jpg
 • @szuwarek14 18:48:29
  cd.
  https://pp.vk.me/c540102/v540102744/2c539/cjIORNkYXdc.jpg

  https://pp.vk.me/c540102/v540102744/2c541/bzI-mX3WDAE.jpg

  https://pp.vk.me/c540102/v540102744/2c54a/TLJmh6H1WVw.jpg
 • @szuwarek14 18:48:29
  Powstaniec "Straż" o tym że należy się przygotować do wojny. Nie mówcie że to nie nasza wojna, przyjedźcie zobaczcie co oni wyprawiają Ukropy i naziści, III wojna już się zaczęła..."
  http://news-front.info/2014/12/21/opolchenec-s-pozyvnym-strazh-prizyvaet-gotovitsya-k-bolshoj-vojne/

  http://www.youtube.com/watch?list=UUt94dhpYV06IMOTXcGXt3eQ&v=5zf01XMrKog
 • @szuwarek14 18:53:41
  "Miliony euro dla krajów Partnerstwa Wschodniego.
  Przedstawiciele instytucji europejskich podpisali dziś dokument wydzielający nowe środki finansowe dla krajów Partnerstwa Wschodniego czyli Białorusi, Ukrainy, Moładawii, Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu.
  Porozumienie ustanawiające nowy fundusz w wysokości 33,8 miliona euro podpisali dziś zastępca sekretarza generalnego Rady Europy Gabriella Battani-Dragoni i Michael Keller w imieniu Komisji Europejskiej. Środki będą dostępne przez trzy lata i będą mogły być przeznaczane na projekty związane z "rozwojem demokracji" i "rządów prawa". Bowiem, jak poiwedziała Battani-Dragoni w krajach Partnerstwa Wschodniego są poważne problemy z korupcją i ustawodawstwem wyborczym."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/miliony-euro-dla-krajow-partnerstwa-wschodniego
  ---
  - miliony Euro dla zachodnich agentury typu Solidarność do wywoływania kolorowych rewolucji w krajach jeszcze nie podbitych
 • @szuwarek14 18:56:33
  "Ukr. TW"
  https://pp.vk.me/c621623/v621623316/540c/OmCY0Kly7ZE.jpg
 • @szuwarek14 18:56:33
  Powstaniec "Zorkij" pozdrowienia z ŁNR dla bliskich

  http://www.youtube.com/watch?v=4yRXPLZPAZ8
 • @szuwarek14 19:00:18
  "Persona non grata w Lublinie."

  http://www.kronikanarodowa.pl/images/stories/lublinporosz.jpg

  "Persona non grata w Warszawie."

  http://www.kronikanarodowa.pl/images/stories/sejmporosz.jpg

  http://www.kronikanarodowa.pl/
 • @szuwarek14 19:00:18
  "Do Ługańska dotarła pomoc humanitarna od Moskiewskiego Czerwonego Krzyża.
  W składzie kolumny Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych Rosji do Ługańska dostarczono pomoc humanitarną przekazaną przez moskiewską filię Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża – poinformowało Ługańskie Centrum Informacyjne, powołując się na przedstawiciela organizacji Andrieja Razumowskiego.
  Podano, że do Doniecka moskiewska filia Czerwonego Krzyża zamierza wysłać pomoc humanitarną z kolejnym konwojem MSN.
  W niedzielę do Ługańska przybyło ponad 90 ciężarówek rosyjskiego konwoju. To już dziesiąta kolumna z pomocą materialną dla Donbasu. Od 11 sierpnia Donieck i Ługańska w sumie otrzymały około 12000 ton pomocy humanitarnej."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_21/Do-Luganska-dotarla-pomoc-humanitarna-od-Moskiewskiego-Czerwonego-Krzyza-1765/
  http://cdn.ruvr.ru/2014/12/21/1499346255/9RIAN_02547048.HR.ru.jpg
 • @szuwarek14 19:02:53
  "Barroso wezwał UE do kontynuowania współpracy z Rosją.
  Unia Europejska powinna kontynuować dialog z Rosją, mimo „różnicy zdań w niektórych kwestiach” – powiedział były przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.
  „Powinniśmy kontynuować współpracę z Rosją. Nie możemy pozwolić sobie na to, aby pojawiły się podstawy do znanych oskarżeń o to, że Zachód chce „okrążyć” Rosję. Powinniśmy utrzymywać otwarte kanały, aby dążyć do politycznego rozwiązania (konfliktu na Ukrainie) – powiedział Barroso.
  Podkreślił on również, że istnieje bardzo niewielkie prawdopodobieństwo, że problemy gospodarcze Rosji doprowadzą do globalnego kryzysu."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_21/Barroso-wezwal-UE-do-kontynuowania-wspolpracy-z-Rosja-7773/
 • @szuwarek14 19:06:17
  https://pp.vk.me/c540104/v540104997/ec60/lxrwhe8vFSQ.jpg
 • @szuwarek14 19:07:27
  Kozak z gwardii "Kozicyna" o współpracy z milicją ŁNR i wspólnej walce z nazistami.

  http://www.youtube.com/watch?v=1hWaAPbjIYo
 • @szuwarek14 19:11:03
  "Putin spotka się w poniedziałek z deputowanymi i senatorami.
  Prezydent Rosji Władimir Putin spotka się w poniedziałek z przedstawicielami obu izb Zgromadzenia Federalnego – poinformowało biuro prasowe Kremla.
  Ponadto w tym samym dniu prezydent Rosji wręczy na Kremlu nagrody państwowe.
  Wśród nagrodzonych znajdą się przedstawiciele klasy fizycznie pracującej, działacze kultury i nauki, działacze społeczni, piloci, dziennikarze i lekarze.
  W poniedziałek Władimir Putin weźmie również udział, za pośrednictwem wideokonferencji, w uruchomieniu największego na Półwyspie Jamalskim przedsięwzięcia gazowego – złoża Bowanienkowskiego."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_21/Putin-spotka-sie-w-poniedzialek-z-deputowanymi-i-senatorami-9528/
 • @szuwarek14 19:13:46
  "Ukropy pod ostrzałem, Było wesoło dopóki nie przyleciało..."
  - chyba połknęli jointy z wrażenia

  http://www.youtube.com/watch?v=mYqhRhCUTfI
 • @szuwarek14 19:15:39
  "Ten nie skrzywdzi nikogo"
  https://pp.vk.me/c540106/v540106202/130b1/_lpTsNWEcVA.jpg
 • @szuwarek14 19:19:12
  "Rosyjska gospodarka jest wystarczająco silna.
  Brak równowagi w rosyjskiej gospodarce jest niezbyt dobrą wiadomością dla wszystkich, dlatego nie należy okazywać złośliwej satysfakcji z powodu spadku kursu rubla – uważa brytyjski ekonomista Liam Halligan, którego cytuje gazeta The Telegraph.
  Halligan powiedział również, że rosyjska gospodarka jest wystarczająco silna: rezerwy walutowe Rosji przekraczają 400 miliardów dolarów, a dług publiczny jest jednym z najniższych na świecie.
  Brytyjski ekonomista dodał, że rosyjskie władze w sumie prawidłowo zareagowały na osłabienie waluty narodowej.
  „Jest oczywiste, że Ameryka i Unia Europejska wprowadziły sankcje, aby ograniczyć operacje gospodarcze Rosji. Ale czy w rzeczywistości powinniśmy cieszyć się z krachu jednej z największych gospodarek na świecie? – pisze Halligan."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_21/Rosyjska-gospodarka-jest-wystarczajaco-silna-2303/
 • @szuwarek14 19:19:12
  " Czołgista armii Noworosji - zwieszenie broni z jednej strony było dla Ukrów okazją do łamania postanowień i atakowania z drugiej strony nam dało czas na odpoczynek, remonty i treningi."
  https://vk.com/newsfront_tv
  https://pp.vk.me/c540102/v540102744/2c44c/IVcLcqcHcLQ.jpg
  https://pp.vk.me/c540102/v540102744/2c455/Sn2hk5xX_F0.jpg
 • @szuwarek14 19:24:40
  "Obama wreszcie wziął się za pożyteczną robotę "
  http://cs7064.vk.me/c625226/v625226352/100cb/Dg0jjMuTJRA.jpg
 • @szuwarek14 19:26:26
  cd.
  http://cs7064.vk.me/c625226/v625226666/107ac/z9YsTm7jPtU.jpg
 • @szuwarek14 19:27:30
  "Co zrobimy, jeżeli Rosjanie zmienią swoją przyjazną politykę wobec Europy?
  Zachód wyobraził sobie w głowach swoich przeważnie poronionych analityków i kiepskich polityków, że może bezczelnie i bez konsekwencji okraść ludność termonuklearnego supermocarstwa z pieniędzy, a w konsekwencji pozbawić 140 mln ludzi godności do tego stopnia, że zdradzą własny kraj, obalą własnych przywódców, a następnie w pozycji pół klęczącej ofiarują nowym władcom klucze do swoich miast, pola naftowe, kopalnie, całe niewyobrażalne bogactwo największego kraju świata – oddadzą im pokłon i grzecznie będą czekać, aż nowi władcy wydzielą im ich porcję kaszy gryczanej być może nawet z jajkiem sadzonym!
  To jest po prostu niewyobrażalne, jak przy minimalnej znajomości mechanizmów percepcji rosyjskiego społeczeństwa – nawet zakładając, że Rosjanie zakochali się w zagranicznych samochodach, wycieczkach i telefonach komórkowych – można było przyjąć, że mówiąc obrazowo jak się na nich „pomilczy” to się przestraszą. Bo przecież ta cała heca z tymi sankcjami to nie jest nic innego jak po prostu milczenie, na szczęście nie znalazł się na świecie taki odważny, żeby krzyczeć na Rosję, mówimy oczywiście o poważnych politykach z pierwszych szeregów, a nie o pieseczkach mających swoich panów w odległych mocarstwach lub zwykłych populistach, którzy dorośli w czasach zimnej wojny i im się dalej wydaje, że w Moskwie najlepszym samochodem jest Łada Samara, a Rosjanki nie depilują się w pachwinach, bo w ich klimacie cieplej jest mieć włosy jak renifer.
  Proszę się spróbować postawić w skórze przeciętnego Rosjanina, mieszkańca jednego z wielkich osiedli pod Moskwą, wyborcy Władimira Putina, posiadacza mieszkania, niewielkiej działki (daczy) 300 km od Moskwy, pracującego w jakimś banku jako urzędnik przeciętnego szczebla w zamian za jakąś tam kwotę w Rublach, która do tej pory wynosiła około 5 tyś., Dolarów, a tutaj nagle wartość pensji w ciągu jednego miesiąca zmniejszyła się o połowę. Niby nadal macie państwo tyle samo pieniędzy, nadal otrzymujecie przelew, wszystko jest w porządku, tylko okazuje się że realnie jest was z dnia na dzień – bez żadnego powodu stać na połowę rzeczy mniej. Oczywiście nie ma problemu, jeżeli chodzi o wyżywienie, bo ile kilogramów mięsa lub ziemniaków można zjeść w miesiącu? Problem pojawia się jak trzeba zapłacić za kredyt hipoteczny zabezpieczony w Dolarach, bo trzeba na niego dwa razy więcej Rubli. Analizujecie sytuację, – na czym można oszczędzić i co możecie zrobić, żeby utrzymać status najważniejszych inwestycji. Potem, co jest zupełnie normalne zaczynacie się państwo zastanawiać, – co spowodowało tą sytuację i kto ponosi winę za to, że wasze dotychczasowe i tak nie łatwe życie w tak potworny sposób się skomplikowało.
  Winnych jest tutaj ustalić bardzo łatwo – to Zachód, który podpalając Ukrainę chciał zaszkodzić Rosji, a następnie wypowiedział jej wojnę gospodarczą, której efekty Rosjanie i Rosjanki właśnie odczuwają we własnych kieszeniach.
  Do tej pory jednak ani w rosyjskim społeczeństwie, ani w kręgach władzy Federacji Rosyjskiej, z wyjątkiem niektórych polityków znanych z kwiecistego języka – nie było żadnych negatywnych emocji spowodowanych tą całą sytuacją. Rosjanie od lat są przyzwyczajeni do różnych ekonomicznych zdarzeń i większe oszczędności od zawsze trzymają w Dolarach, a władze Rosji, nawet pomimo nawet najbardziej parszywych oskarżeń o rzekomy udział w zestrzeleniu malezyjskiego samoloty pasażerskiego nad Ukrainą – zachowywały się przez cały czas konfliktu w sposób zrównoważony, tak jak sąsiad kraju w kłopotach powinien się zachowywać. Warto pamiętać, że Rosja, jako pierwsza i jedyna zorganizowała pomoc humanitarną dla Wschodu Ukrainy i to Rosja przyjęła olbrzymie ilości uchodźców.
  Wyobraźmy sobie teraz, że w rosyjskim społeczeństwie zaczną się nawarstwiać nastroje wrogości wobec Zachodu, jako faktycznego sprawcy nie tylko nieszczęść bratniej Ukrainy, ale także, jako bezpośredniego winnego ich zubożenia.
  Co w przypadku, jeżeli temperatura emocji osiągnie stopień wrzenia, w którym rosyjscy politycy będą musieli jakoś zareagować – kanalizując te jak najbardziej słuszne i uprawnione emocje?
  Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której np. rosyjscy pracownicy sektora naftowego i gazowego odmawiają wysyłania swoich produktów do Europy – grożąc strajkiem, jeżeli rząd będzie dalej udawał, że nic się nie stało. Proszę sobie wyobrazić masowe protesty, ludzi którzy są wolni i mają własny poziom godności, nawet jeżeli nie są zamożni w naszych standardach, którzy dzisiaj głosują na pana Władimira Putina z nadzieją, żeby nie było gorzej, a jutro mogą na niego głosować oczekując, że odpłaci ich ciemiężcom w taki sposób w jaki termonuklearne supermocarstwo może zareagować jeżeli zechce i nikt, ani nic na świecie nie będzie w stanie go w jego polityce powstrzymać?
  Co wówczas? Przecież tutaj nie potrzeba dużo, żeby było bardzo źle, a kolejne 20 lat w najlepszej perspektywie będziemy funkcjonować w warunkach budowy najskuteczniejszych zapór przeciwczołgowych, dołów dla min jądrowych i schronów dla ludności. Czy tego naprawdę chcemy – takiego losu dla naszego kontynentu i kraju?
  Nie da się ukryć faktu, że sankcje mają nie tylko rzuć Rosjan na kolana i pozbawić ich godności, a następnie poprzez ich gniew doprowadzić do zmiany władzy w Rosji, ale przede wszystkim mają spowodować, że Dolar znowu będzie w Rosji Bogiem. Zachód wypowiedział wojnę polityczną rosyjskiej władzy, a gospodarczą rosyjskiemu społeczeństwu i w tym właśnie strasznie się przeliczył popełniając straszny błąd mierzenia swoją miarą. Jest, bowiem oczywistością dla nawet przeciętnego zachodniego polityka, że po takich ciosach, jakie w ostatnich dniach spadły na Rosję, każde zachodnie społeczeństwo albo by się zbuntowało, albo masowo popełniano by samobójstwa. Ci ludzie właśnie tak myśląc, tego się spodziewali po – przeważnie uboższych Rosjanach. Jednakże przeliczyli się, albowiem ROSJANIE NIE SĄ NIEWOLNIKAMI – to wolny Naród, dumny i godny własnej historii, który przeżył już nie jedne sankcje, blokady, embarga czy okrutne prawdziwe wojny.
  Zachód się przeliczył, bardzo się przeliczył a teraz nie wie, co ma zrobić w sytuacji, w którą bez żadnego powodu sam się wprowadził i już ponosi tego ekonomiczne koszty, a lada dzień zaczną się rozliczenia polityczne, tak że nawet kłamstwa dominującej większości mediów nie pomogą. Kłamstwo i hipokryzja Zachodu jest widoczna najbardziej na tym, że całą „winę” za obecną sytuację przypisuje się jednej osobie – panu Władimirowi Putinowi, licząc na to, że Rosjanie uwierzą w takie kłamstwo, a jak nie to „głód” najnowszych zachodnich błyskotek ma im w tym pomóc. Nawet już przygotowano następcę dla pana Putina, który niedawno wyszedł z łagru – to znany w całej Rosji przestępca podatkowy (i nie tylko), z którego obecnie zachodnie media próbują zrobić dysydenta-męczennika, coś na kształt połączenia „Gorbaczowa z Sołżenicynem”. Powstaje jednak pytanie, – jeżeli to pan Putin jest wszystkiemu winny, dlaczego ukarano 139 mln 999 tys., 999 Rosjan i Rosjanek, tylko nie jego? Bo przecież żadne sankcje nie zostały ogłoszone przeciwko panu Putinowi, co najwyżej wobec patriotów z jego otoczenia! Odpowiedź na to jest banalna, jak zawsze, jeżeli rozpatrujemy dowolne zachodnie kłamstwo, albowiem prawie wszystko, co zachód oferuje Rosji to albo kłamstwo albo coś bezwartościowego. Zachodowi jest wszystko, ale to naprawdę wszystko jedno kto rządzi w Rosji, to nie ma dla nikogo tam żadnego znaczenia, liczy się to, żeby chciał partycypować w wymianie gospodarczej na zachodnich warunkach. Pan Władimir Putin popełnił ten „błąd”, że nie pozwolił na ukryte okradanie Rosji z zasobów, transformację liberalną, która polegała w przypadku Rosji na transferze ukradzionego majątku na Zachód oraz powstrzymał erozję struktur państwa w tym armii. Rosja właśnie wciela do służby kolejny olbrzymi atomowy okręt podwodny, który może zamienić pół świata w taflę szkła pokrytą popiołem! Tego nikt się nie spodziewał, że Rosjanie po tylu latach eksploatacji będą dalej do takich działań zdolni, albo że nawet opracują podobno najlepszy telefon na świecie „Yotaphone”.
  To Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Sochi były granicą, której Zachód już nie wytrzymał i podpalono Ukrainę! Oczywiście zachodnie media o tym nie pisały i nie mówiły, ale nie potrzeba wysiłku żeby sprawdzić w super wyszukiwarce Yandex.ru, jak olbrzymim programem modernizacji Rosji były przygotowania do Olimpiady! No, a że było złodziejstwo i nieprawidłowości? A gdzie go nie ma? W Polsce zbudowaliśmy najdroższe autostrady w Europie, które są tak drogie, że przeciętnego Polaka nie jest stać na normalne korzystanie z nich, pomijając już ten szczegół, że przeważnie nie łączą ze sobą najważniejszych miast – no jakoś tak wyszło! A umowy na eksploatację autostrad wybudowanych za publiczne pieniądze – powierzone potem prywatnym właścicielom (przeważnie zachodnim konsorcjom) są tajne!
  Po Sochi było wiadomo, że Rosja z okresu konsolidacji, porządkowania i umacniania państwa w okresie rządów panów Putina i Miedwiediewa wchodzi na ścieżkę szybkiego wzrostu, ma przed sobą znakomite perspektywy – zwłaszcza dzięki relacjom z Azją, albowiem Chiny kupią każdą ilość ropy i gazu dla swojej potrzebującej surowców gospodarki, zresztą nie tylko oni bo Japończycy też kupują olbrzymie ilości skroplonego gazu po wyłączeniu reaktorów. Więc było oczywiste, że nikt nie będzie czekał aż Rosja jak już wstała z kolan, okrzepnie i się wzmocni. Zdecydowano się uderzyć, żeby za wszelką cenę nie pozwolić Rosji na poważną eksploatację nieprzebranych zasobów Arktyki. Wówczas, bowiem ziściłaby się wizja pana Władimira Putina uczynienia z Rosji globalnego huba energetycznego, który byłby zdolny do zrobienia np. czegoś takiego jak dzisiaj zrobiła Arabia Saudyjska, czyli swobody obniżenia ceny.
  To wszystko nie zda się jednak na nic, albowiem Rosjanie nie są głupcami i doskonale wiedzą, kto jest winny całej sytuacji, mają swoją godność i nie będą przed nikim klękać, przynajmniej tak długo jak długo Prezydentem ich kraju jest najpotężniejszy człowiek na Świecie – pan Władimir Putin.
  Dlatego znając zachodnią skłonność do cynizmu i kłamstwa, już dawno prawdopodobnie w jakichś kręgach (nie przesądzamy w jakich) przygotowano odpowiedni scenariusz negatywny na osobę Jego Ekscelencji! To zamieszanie z lotami nad Ukrainą nie było przypadkowe, ponieważ w takich sprawach i w takich stawkach, o jakie obecnie toczy się gra – nie ma, po prostu nie ma przypadków, a Zachód nie bez powodu toleruje islamskich terrorystów czy karmi ukraińskich radykałów i pozwala im ćwiczyć się we wzajemnym mordowaniu, żeby nie stworzono w jakimś scenariuszu okazji…
  Nie ma się jednak, o co martwić, albowiem w Rosji, żyje 140 mln rozsądnych ludzi, w tym takie znakomitości jak pan Ramzan Kadyrow – Prezydent Republiki Czeczeńskiej, a akurat na zwalczaniu terrorystów to zna się on jak mało, kto znakomicie…
  Natomiast co my zrobimy, jeżeli rzeczywiście Rosja na jakiś czas lub na trwałe z kraju partnerskiego i przyjaznego, przekształcili się w kraj będący jak mówi pan Donald Tusk – strategicznym problemem dla Europy, to zupełnie nie wiadomo, ale chyba lepiej nie wiedzieć bo ile można brnąć w rusofobii?"
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28406
  ---
  - Polak nie czyni drugiemu co jemu nie miłe, a jahwiści no cóż ...niech nadstawią drugi policzek
 • @szuwarek14 19:33:52
  Mieszkańcy Miami protestowali przeciw polityce wobec Kuby"
  http://vk.com/politkach
  http://cs7064.vk.me/c625226/v625226484/13806/mU_cQrYN8ww.jpg
 • @szuwarek14 19:37:11
  "Niektórzy politycy przekroczyli granice – w bezczelności!
  To się nie mieści w żadnych granicach przyzwoitości! Co najmniej dwóch polityków wzięło się na spowiedź publiczną i publiczne przepraszanie za popełnione przewinienia. Jeden jest na tyle społecznie bezczelny, że jeszcze odważył się je enumeratywnie Narodowi wymienić w tekście spod formalnie własnego pióra!
  Kim trzeba być i co trzeba mieć w głowie, żeby normalnie do ludzi powiedzieć, że się coś nazwijmy to „źle zrobiło”. Przepraszanie za błędy to mało! Trzeba jeszcze zapłacić cenę i pokryć straty! Co to znaczy, że się po prostu przeprosi za popełnione przewinienia o randze ważącej na racji stanu państwa i życiu milionów Polaków jak np. uzna się za błąd głosowanie w sprawie wieku emerytalnego, czy też żenującą krytykę będącą w istocie wściekłymi atakami na Kościół dominujący? To nie są przewinienia, za które można po prostu przeprosić.
  Owszem, polityk może pięknie przeprosić – a następnie podziękować społeczeństwu za zaufanie, złożyć mandat i funkcje a następnie odejść z polityki, przynajmniej na jakiś czas – powiedzmy jednej kadencji. Tymczasem, tutaj nie mamy z czymś takim nic wspólnego – trwa zabawa w przeprosiny, które mają rzekomo posłużyć za katharsis moralno-polityczne i oczyścić polityka z odpowiedzialności za to, że BEZCZELNIE SWOIMI BŁĘDAMI WSPÓŁDZIAŁAŁ W PSUCIU NASZEGO PAŃSTWA PRZEZ OSTATNI OKRES CZASU ZA KTÓRY PRZEPRASZA.
  Właśnie, dlatego nie może być przebaczenia, mowy nie ma o żadnym wysłuchiwaniu przeprosin. Tutaj powinno się raczej pomyśleć o karaniu tych ludzi, bo generalnie o klasę polityczną tutaj chodzi a nie jedynie o poszczególne osoby.
  Po pierwsze trzeba zacząć od tego, że społeczeństwo nie oczekuje od polityków przeprosin. Wręcz przeciwnie – niech będą butni, ale niech będą skuteczni – niech odnoszą sukcesy w rządzeniu, tak żeby nam się żyło coraz lepiej. Niestety tak nie jest i panowie i panie, którzy partaczyli przez ostatnie lata nie wyłgają się ładnym słowem „przepraszam”, „wiem że źle zrobiłem”. Na to, żeby łyknąć taki „kit” to nie jesteśmy aż tak naiwni, nikt się nie da nabrać.
  Po drugie – trzeba być oderwanym od rzeczywistości, żeby przyznawać się do własnych pomyłek i błędów jeżeli jest się politykiem. Nigdy, pod żadnym pozorem, za żadne skarby, chyba że ma się lufę karabinu wroga w ustach – nie można przyznawać się do żadnych pomyłek. Owszem przepraszać można i nawet trzeba, kajać się, klękać, sypać głowę popiołem, biczować, pozwalać oblewać ekskrementami, płakać publicznie – cokolwiek żeby pokazać jak bardzo jest człowiekowi szkoda i jak współczuje, – ale nie można się przyznawać do błędów! Przepraszamy, ale nie mówimy za co, jak już to za kogoś! Nie ma znaczenia, czy mamy do tego mandat, czy nie. To wszystko to i tak teatr, nikt nie będzie pamiętał co się grało tydzień temu, poza takim numerem jak przyznanie się do popełnienia błędów.
  Po trzecie, – jeżeli już mówimy o rozliczeniach, to przecież nie jest to nic innego jak samokrytyka, tylko nie na zjeździe partii, ale na blogu czy czymś podobnym, – więc jaką ona ma wartość praktyczną? Czy coś z tego w ogóle wynika w praktyce? Właśnie na tym polega cała sprytność tego całego zabiegu, że nic z niego nie wynika – zupełnie nic, nie ma to żadnego, najmniejszego znaczenia i w ogóle jest równie puste jak nie robienie niczego. Samemu się przyznajemy do błędów, zapominamy o tym, ale zawsze wygodnie możemy przypomnieć otoczeniu, że jesteśmy już prawie święci.
  Nie można tolerować bez mrugnięcia okiem takiego zachowania, ponieważ to jest psucie i tak zgniłej polityki. To postępowanie powinno być napiętnowane i należycie ukarane w rozumieniu publicznym. Nie może być, bowiem tak, żeby politycy robili sobie jaja ze społeczeństwa, – jeżeli popełniają błędy NIECH ODCHODZĄ! PO PROSTU NIECH ODCHODZĄ Z POLITYKI I ZAJMĄ SIĘ CZYMŚ INNYM – ŻYCZYMY IM NAJLEPSZEGO. Natomiast nie można zgodzić się na szopkę, w której jeden czy drugi pan pozwala sobie na publiczne wyliczenie swoich błędów, a tak naprawdę prowadzi już kampanię wyborczą. Nie ma na to zgody i nie będzie, nie potrzebujemy nieudaczników, cwaniaków ani farbowanych lisów. Wielka szkoda, że konkretny pan – jeden z drugim nie napisał, co mu się udało i z czego jest dumny! Niestety nie mógł tego zrobić, ponieważ w praktyce nikt nie ma żadnych pozytywnych osiągnięć, które miałyby znaczenie systemowe, czyli nadawałyby się do publikacji. No, a na łykanie prymitywnego marketingu politycznego, czy też marketingu relacji publicznych to ludzie już w tym kraju są zbyt mądrzy."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28400
 • @szuwarek14 19:38:50
  http://cs7064.vk.me/c625226/v625226484/137f5/FNA0RvmgW7Y.jpg
 • @szuwarek14 19:40:38
  "Będzie drugi Nadbrzeżny Dywizjon Rakietowy NSM – Naval Strike Missile!
  Będzie drugi Nadbrzeżny Dywizjon Rakietowy! To znakomita decyzja, drugi dywizjon rakiet ziemia-woda NSM (Naval Strike Missile) firmy Konsgberg będziemy mieli w maju 2018 roku! Zestaw ma składać się z około 23 pojazdów, 24 rakiet, stacji naprowadzania i całego parku towarzyszącego. Dodatkowo mamy prawie sami dokonywać przeglądów rakiet itd. Koszt zakupu podano na około 800 mln zł plus radary, które kupujemy osobno.
  Niestety nic nie wiadomo o aktualizacjach oprogramowania i modernizacjach całego systemu – czy były w opcji, czy nie, ale śmiało możemy założyć, że jest to tajna część programu, o której z oczywistych powodów się nie mówi jawnie, – jeżeli tak jest to bardzo dobrze, niech tak będzie. Kupowanie dzisiaj tak zaawansowanego uzbrojenia bez pakietu wsparcia techniczno-modernizacyjnego na następne kilka lat eksploatacji to po prostu głupota. Podobnie jak niekupowanie rakiet ćwiczebnych o ile producent przewidział takie w zestawach, czy też możliwości proliferacji sygnału naprowadzania (chodzi o możliwość wgrania oprogramowania do innego urządzenia nadawczego, które będzie zdolne emulować właściwą stację itd.).
  To doskonałe rakiety, mające znakomity system naprowadzania i stanowią dopracowany system – Norwegowie mają długą tradycję w konstruowaniu tego typu rakiet. To sprawdzona, doskonała broń. Naprawdę naszym decydentom należy się uznanie i szacunek, jak to dobrze, że to kupili!
  Mamy mieć, zatem dwa dywizjony jednych z najbardziej nowoczesnych na świecie rakiet ziemia-woda, ich zasięg to około 140-150 km, głowica bojowa ma masę około 135 kg, jedna rakieta gotowa do startu w kontenerze waży poniżej 900 kg. Jedynym problemem mogą być stacje radiolokacyjne TRS-15C/M Odra trójwspółrzędny radar pokrycia radiolokacyjnego i wykrywania celów nisko lecących, których skuteczny zasięg pracy nad morzem wynosi około 50 km (tylko takie dane są dostępne to mniej więcej horyzont). Do pełnego wykorzystania zasięgu pocisków przydałoby się współdziałanie z naprowadzaniem pozahoryzontalnym ze śmigłowców, samolotów lub aparatów bezzałogowych. Dopiero wówczas posiadanie tych rakiet ma sens, albowiem jeżeli mamy z nich zamiar strzelać tylko do 50 km, czyli w praktyce odpalać jak cel będzie rubieży maksymalnie 40 km, to powstaje niebezpieczeństwo, że rejon rozmieszczenia naszego dywizjonu zostanie po prostu ostrzelany z „Gradów”, których zasięg po modyfikacji pokrywa 50 km lub rakiet większego zasięgu krycia powierzchniowego przed którymi nie będzie się w stanie obronić..."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28413
 • @szuwarek14 19:43:52
  " USA sponsorem światowego terroryzmu"
  http://cs7064.vk.me/c622123/v622123587/10057/JVr6pSq20Es.jpg
 • @szuwarek14 19:48:17
  "Co się stało z żywnością niesprzedaną do Rosji "

  http://www.youtube.com/watch?v=rCX2gaCLUtE
 • @szuwarek14 19:51:17
  "Koalicja przeprowadziła naloty na pozycje PI w Syrii.
  Międzynarodowa koalicja, na której czele stoją Stany Zjednoczone, przeprowadziła ataki z powietrza na pozycje ugrupowania Państwo Islamskie na północy syryjskiej prowincji Aleppo – poinformowali obrońcy praw człowieka z organizacji Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
  Wiadomo, że naloty przeprowadzono na ponad dziesięć pozycji PI, które wcześniej nie były bombardowane. Dokonano je w miejscach, gdzie bojownicy PI prowadzą walki z innymi syryjskimi powstańcami, w tym z Al-Nusra Front związanym z Al-Kaidą.
  Wojna domowa w Syrii trwa już od około czterech lat."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_21/Koalicja-przeprowadzila-naloty-na-pozycje-PI-w-Syrii-2053/
 • @szuwarek14 19:51:17
  "Zdzisław Lachowski: Kryzys reżimu zaufania i bezpieczeństwa w kontekście konfliktu na Ukrainie.
  Sytuacja Ukrainy w 2014 r. znalazła odbicie w obszarze bezpieczeństwa wojskowego. Proces budowania zaufania polityczno-militarnego na obszarze OBWE, który ostatnio mocno kulał, stanął pod wysoce dramatycznym znakiem zapytania, gdy jego formalny status rozchodzi się z rzeczywistością narastającej nieufności, sankcji i napięć. Ewidentnie w warunkach kryzysu przychodzi z trudem ten proces kontynuować. Jednak paradoksalnie, po okresie zastoju, a nawet regresu w tym względzie, jeżeli zaistnieje wystarczająca polityczna wola, przywództwo i determinacja, obecny reżim Dokumentu wiedeńskiego 2011 w sprawie środków budowy zaufania i bezpieczeństwa oraz inne pokrewne instrumenty mogą uruchomić rozwiązania przywracające stabilność i przewidywalność oraz tworzyć normy i mechanizmy, skuteczniej odpowiadające na potrzeby uczestników procesu bezpieczeństwa w nowej sytuacji..."
  http://geopolityka.org/analizy/zdzislaw-lachowski-kryzys-rezimu-zaufania-i-bezpieczenstwa-w-kontekscie-konfliktu-na-ukrainie
 • @trojanka 19:58:05
  dają nasze pieniądze żeby swoich stołków nie stracić
 • @szuwarek14 19:59:21
  "Babcia z ŁNR, głos rozpaczy..."

  http://www.youtube.com/watch?v=oRGwIdeZR84#t=105
 • @trojanka 19:58:05
  znamienne że jeszcze rok temu nie było na nic pieniędzy ani na przedszkola ani na szpitale, na emerytury, zasiłki pielęgnacyjne a nagle znalazły się miliony jak trzeba obronić swoje koryto
 • @trojanka 19:58:05
  "To niewygodne uczucie kiedy twoim reprezentantem jest najgłupszy prezydent USA"
  http://cs7064.vk.me/c625226/v625226181/1172f/ItHGhC697Os.jpg
 • @szuwarek14 20:05:22
  Apel o ciepłą odzież i inne środki pomocne w przetrwaniu zimy przez powstańców obu republik
  https://vk.com/newsfront_tv

  Яндекс деньги - 410012450458248
  СберБанк (карта) - 5469 3004 4555 5631
  QIWI - +79788141126
  Назначение - NewsFront
  Получатель - Шабалин М. К.

  " Na Kijów"
  https://pp.vk.me/c540102/v540102744/2c45c/ZGKXyD4M31Y.jpg
 • Rosjanin z żoną przyjechali jako wolontariusze walczyć za Donbas!!
  http://dnr-news.com/dnr/10537-strelkov-s-molodoy-zhenoy-priehal-v-rostov-na-donu.html
 • @trojanka 20:07:40
  dzicy i naćpani
 • @szuwarek14 20:09:07
  "Rodzinnych Świąt ..."
  http://cs7064.vk.me/c625226/v625226181/1171a/DqJbpCeEem8.jpg
 • @trojanka 20:09:11
  brawo !
 • @szuwarek14 20:10:44
  " Krótko mówiąc- spadam"

  http://cs7064.vk.me/c624330/v624330201/aac7/h-vDaLyMCTo.jpg
 • @szuwarek14 20:13:29
  "Łukaszenka, patrz i zapamiętaj, nie daj się żydom przekabacić"
  http://cs614821.vk.me/v614821152/15cc3/EkvhsTpOR4Q.jpg
 • @trojanka 20:14:45
  powiesić idiotkę
 • @szuwarek14 20:16:34
  http://cs623919.vk.me/v623919344/10d7a/M3Qli0Qh-Z0.jpg
 • @szuwarek14 20:16:34
  "Niemiecki biznes protestuje przeciw sankcjom na Rosję"
  http://vk.com/world_policy
  http://cs7064.vk.me/c625419/v625419946/103cf/frRNH7EqSls.jpg
 • Zaklady budowy maszyn na Ukrainie m.in słynny "Antonow" w fazie upadku.Analityk twierdzi
  że najlepiej pociąć maszyny i sprzedać na złom!!NOOOO zaczęło się , skąd my to znamy, komu komu za 2 hrywny????http://dnr-news.com/dnr/10538-mashinostroitelnye-zavody-ukrainy-seychas-vygodno-porezat-na-metallolom.html
 • @szuwarek14 20:19:11
  rosyjski polityk Rogozin tez się sposobi do wojny
  http://cs621721.vk.me/v621721727/4bdb/hAScOp0qSe4.jpg
 • @trojanka 20:21:53
  znamy, znamy, potem z tego "złomu" wyrosną spółki deweloperskie dzieci polityków z pierwszych stron gazet
 • @trojanka 20:21:53
  a Taki Łukaszenka cwaniaków wziął za bety, zakłady dofinansował, unowocześnił i mogą sobie Białoruś straszyć, państwo ma swój przemysł i nie zginie
 • @szuwarek14 20:25:57
  moda w służbie polityki :

  http://cs620630.vk.me/v620630112/17ffc/wKRIbTHzlTQ.jpg

  http://cs619827.vk.me/v619827948/10665/SRUGvPGqjQg.jpg

  http://cs7064.vk.me/c623330/v623330112/a83d/2A0GHJY-_qk.jpg

  Putin wprowadź wojsko !
  http://cs7064.vk.me/c622128/v622128112/877a/znDMiDa3sOE.jpg
 • @szuwarek14 20:28:52
  wojenno-morska baza na Krymie:
  http://vk.com/geopoliticabrics?z=video-77428293_171048763%2F33c3a24019729695c6
 • @trojanka 20:34:45
  nowa rasa
  http://cs7064.vk.me/c625419/v625419946/102bf/NPSSjP4Vfzg.jpg
 • @szuwarek14 20:38:07
  przywódcy nowej rasy
  http://cs624819.vk.me/v624819706/9faa/_EqgyCdbdGk.jpg
 • Rabunek domów mieszkańców Doniecka przez ukraińskich żołnierzy!!
  http://m.onet.pl/_m/a0a091b0bfed337224b4e5495f59c3f6,62,19.jpg
 • @szuwarek14 20:38:59
  http://cs11071.vk.me/u4245825/127620325/x_29e236e9.jpg
 • @trojanka 20:40:00
  bydło to bydło, to nie jest wojsko
 • @trojanka 20:41:15
  Obama i Poroszenko
 • @trojanka 20:41:15
  Cypr zaprasza turystów z Rosji,płatności w rublach
  http://vk.com/world_policy
  http://cs7064.vk.me/c625419/v625419946/10250/IyVsuD6Gkno.jpg
 • @szuwarek14 20:44:57
  Ukrop o schemacie handlu organami ukropskich żołdaków
  - ale taki organ ukropski to wściekły może być !

  http://www.youtube.com/watch?v=HvFA81gRPLA
 • @trojanka 20:46:37
  do kompletu brakuje szczęk spod Pałacu Kultury, symbol polskiego wyzwolenia z pracy i płacy
 • @szuwarek14 20:47:28
  na Kijów !
  https://pp.vk.me/c540102/v540102309/28f66/ID-EBPycZeI.jpg
 • @szuwarek14 20:49:55
  2015 rok, Ukrainy już nie będzie

  http://www.youtube.com/watch?v=QOkBI3An2O0
 • @trojanka 20:51:01
  dobrze powiedziane
 • @szuwarek14 20:52:09
  strona nie odnaleziona
  https://pp.vk.me/c625718/v625718915/db7f/W_8RclVhZ-o.jpg
 • @trojanka 20:55:04
  "Jak siebie widzi Ameryka a jaka jest w rzeczywistości"

  http://cs7064.vk.me/c621926/v621926467/530b/mEl5b0KHkz0.jpg
 • @szuwarek14 20:58:10
  "Ja ci pokażę ty jankeski drobiu !"

  http://cs619422.vk.me/v619422770/1b284/rZbJuHJev84.jpg
 • @szuwarek14 20:59:33
  "Ukraino - Requiem"

  http://www.youtube.com/watch?v=ifpvgSo8zWE
 • @szuwarek14 21:01:54
  "Słowacy gotowi są na wszystko, aby odzyskać rosyjskich turystów.
  Słowacki Urząd ds. Turystyki przedstawił w Moskwie prezentację sezonu zimowego, w którym w słowackich Tatrach (Štrbské Pleso, Osrblie) odbędą się zawody Zimowej Uniwersjady. Rozmowa przerodziła się jednak w refleksję na temat tego, jak uratować słowacką branżę turystyczną w warunkach katastrofalnego obniżenia się liczby turystów z Rosji.
  Spadek kursu rubla wywołany sankcjami i niskimi cenami ropy naftowej kilkukrotnie zmniejszył napływ rosyjskich gości. Mimo, że również w przeszłości nie zajmowali oni czołowego miejsca pod względem liczby wśród obcokrajowców przyjeżdzających na wypoczynek do Słowacji, to jednak byli tu z pewnością najmilej widzianymi gośćmi. I chodzi tu nawet nie o tradycyjną wzajemną sympatię obu narodów. Po prostu nikt tak hojnie nie wydawał pieniędzy odwiedzając lokalne ośrodki narciarskie i uzdrowiska termalne. Rosyjscy turyści, ustępujący pod względem liczby Czechom i Niemcom, przynoszą słowackiemu skarbowi państwa więcej zysków od wszystkich innych. Właśnie dlatego właściciele hoteli i ośrodków narciarskich w Tatrach biją na alarm – Rosjanie nie przyjeżdżają!
  O jakie konkretne liczby „strat” chodzi? – pytanie do szefowej przedstawicielstwa Słowackiego Urzędu ds. Turystyki w Federacji Rosyjskiej, Ľubicy Alušicovej:
  Obecnie mamy tylko dane za okres sześciu miesięcy, które odnotowują 15-16-procentowy spadek. Zobaczymy, co wykaże czwarty kwartał. Już teraz wiadomo, że zmniejszenie napływu turystów z Rosji będzie bardzo znaczące. Sygnalizują to nasze hotele i uzdrowiska. Nadzieja w tym, że w ubiegłym roku zaczęliśmy wydawać Rosjanom wielokrotne i długoterminowe wizy. W rezultacie liczba rosyjskich gości zwiększyła się prawie o 40%. Ale i wcześniej napływ turystów z Rosji corocznie wzrastał. Obecnie tendencja jest niestety odwrotna.
  W 2006 roku Słowację odwiedziło 18 tysięcy turystów z Rosji. Do 2012 roku ich liczba wzrosła do 54 tysięcy. Przed ukraińskim kryzysem wskaźniki te rosły i Rosjanie przynosili stałe dochody słowackiemu budżetowi. Po kupieniu wycieczki za 800 euro podczas wypoczynku wydawali oni dwukrotnie więcej. Pani Alušicova wyraziła nadzieję, że rosyjscy posiadacze wiz długoterminowych przyjadą znów na ferie zimowe do Słowacji. Nie można jednak tego zagwarantować. Obecnie w poszczególnych słowackich kurortach obserwuje się 70-procentowy spadek popytu na wycieczki z Rosji. Hotele w austriackich Alpach odnotowują 40-procentowy spadek ruchu turystycznego z Rosji, chociaż są one droższe od analogicznych słowackich – zaznacza Alušicova:
  Okazuje się, że na przyjazdy do nas wielu nie może sobie już pozwolić. W ubiegłym roku Rosjanin mógł spędzić w Słowacji 10 dni za 800 euro, ale obecnie nie jest to możliwe. Kurs euro na rosyjskiej giełdzie wciąż rośnie. Na chwilę obecną taki wyjazd kosztowałby 1200 euro, a nawet więcej. A jeśli rodzina składa się z 3-4 osób? Wiadomo, że koszty są bardzo wysokie. Co z tym faktem zrobić? Sposób numer jeden – obniżać dla Rosjan ceny zakwaterowania, co też robią obecnie słowackie hotele, które proponują promocyjne oferty. Oprócz tego rosyjskie dzieci w wieku do 12 lat otrzymują prawo do bezpłatnych śniadań i kolacji. Jest jeszcze jedna nowina w temacie obniżenia kosztów wyjazdu turystycznego na Słowację. W noworoczne święta bratysławskie lotnisko będzie przyjmować loty czarterowe z rosyjskich regionów.
  Ludność jest przerażona, gdy słyszy w mediach niekończące się komentarze na temat skoków kursów walut . Ale jeśli mówimy o turystyce, to te kursy wpływają na niewielką część ludności. Zagraniczne paszporty posiada jedynie 15% Rosjan. Pozostałe 85% w żadnym wypadku nie pojedzie na odpoczynek za granicę. Ludzie są spokojni, ale zdziwieni tym, że rubel, który przez długi czas był stabilny, tanieje. W tej sytuacji musimy myśleć nie o przyciągnięciu nowych rosyjskich turystów do Słowacji, a o zatrzymaniu tych, którzy już zdążyli polubić stoki narciarskie w Tatrach i nasze termalne kurorty. Możemy zaproponować, biorąc pod uwagę obecną różnicę cen towarów, także wyjazdy zakupowe na Słowację. W przededniu Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku niezmiennie życzę swoim znajomym i partnerom w Moskwie, aby zapomnieli na chwilę o problemach. Życzę Rosjanom, aby pozostali życzliwi i przyjaźni, takimi, jakich ich znamy. Chcę powiedzieć, że w Europie są ludzie, którzy lubią Rosję i uważają Rosjan za swoich największych przyjaciół. Przyjeżdżajcie na Słowację, a się o tym przekonacie!
  Sankcje wracają do Europy jak bumerang…"
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_12_21/Slowacy-gotowi-sa-na-wszystko-aby-odzyskac-rosyjskich-turystow-6680/
 • @trojanka 21:04:28
  " Jestem przeciwny temu aby takie g. jak USA rządziło światem "

  http://cs7064.vk.me/c622630/v622630811/f67f/SQfryr5K3Ds.jpg
 • @szczurobronny 21:05:27
  wieści z wojny zostawione dla ciebie
 • @szczurobronny 21:07:57
  udokumentowana obecność "ruskich wojsk"
  http://vk.com/degradation_of_ua?z=video226890503_171047635%2Fedd70c569ebcf5ce54
 • Rosyjskie podarki Ukrainie.....
  http://cs540103.vk.me/v540103580/3a560/kzb6NjayO3w.jpg
 • @szuwarek14 21:12:23
  "psss, zjedz mnie a zobaczysz "ruskie czołgi" [ grzybek halucynek]
  http://cs619323.vk.me/v619323272/1fde6/dI5q4z7zdrM.jpg
 • @szuwarek14 21:14:13
  " So ?"
  http://cs7064.vk.me/c621916/v621916424/406c/PRzeVKsWwys.jpg
 • @trojanka 21:15:55
  ha ha dobre !
 • @trojanka 21:15:55
  "Nasiona masowej zagłady.
  Najlepsze pojęcie nieskończoności daje ludzka głupota!
  Kornel Makuszyński
  W numerze 5 z 2008 r. Dwumiesięcznik NEXUS podaje:
  „Finansowana przez rodzinę Rockefellerów zielona rewolucja przygotowała grunt pod rewolucję Genetyczną umożliwiającą garstce anglo-amerykańskich gigantów przemysłu rolnego przechwycenie kontroli nad światową produkcją żywności”.
  Jest to rewolucja destrukcyjna wiodącą wprost do Nowego Porządku Świata (New World Order). Nic też dziwnego, że polska rewolucyjna koalicja pod batutą Tuska, ruszyła im w sukurs. Ta rewolucyjna Koalicja PO-PSL, niszcząc przemysł polski przygotowała grunt pod depopulację, zmuszając młodzież polską do emigracji zarobkowej.
  W czasie gdy obywatele polscy zajęci byli wyborami, tzw. Koalicja, na czele z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dokonała kolejnego etapu zmierzającego do całkowitego zniszczenia wizerunku polski, jako eksportera produktów Rolnych. W piątek 28 listopada 2014, Sejm RP uchwalił ustawę o wprowadzeniu w Polsce organizmów modyfikowanych genetycznie, czyli GMO. Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 231 posłów. Ustawą tą Sejm zalegalizował niszczenie środowiska naturalnego Polski oraz polskiego rolnictwa, konkurencyjnego w świecie. Więcej na ten temat.
  Jestem bardzo ciekawy, w jaki sposób odbyło się to tak ważne głosowanie. Mam nadzieję, że Posłowie zapoznali się z ustawą, ale czy przedtem glosowaniem, wytłumaczono tym Posłom co to znaczy organizm modyfikowanych genetycznie nasion? Czy wytłumaczono Posłom, że modyfikacja genetyczna polega, na uszkodzeniu, na zepsuciu tradycyjnego organizmu. Zepsuciu ponieważ odebrano organizmowi (nasionom) naturalną zdolność reprodukcyjną (rodzą tylko raz).
  Wprowadzono także do organizmu Roundup, bardzo niebezpieczny dla zdrowia środek służący do niszczenia chwastów. Wiadomo także, że wbrew przechwałkom Monsanto, który przekonywał o nadzwyczajnej wydajności, że zlikwiduje głód na ziemi jest kłamstwem. Prawdą natomiast jest, że maksymalna wydajność GMO osiąga zaledwie 90% wydajności organizmów naturalnych, a daleka jest od wydajności małych gospodarstw.
  PSL, które powinno być strażnikiem i opiekunem polskiej wsi, polskich rolników, głosuje resortowo przeciwko własnemu interesowi, interesowi tych których powinna bronić. Działalność PSL-u podsumowałem już wcześniej, po którymś glosowaniu i miałem racje.
  Polskie Stronnictwo Ludowe
  Jest partią najgłupszą w tej dobie
  W sprawie uprawiania w Polsce GMO
  Głosowała przeciwko sobie!!!
  Mam także zasadnicze pytanie, czy w tak ważnej sprawie, jak stosowanie w Polsce GMO nie powinno być rozpisane referendum? Czy media głównego nurtu nie powinny poprzedzić szeroką dyskusją tego tematu i poinformować społeczeństwo jakie to będzie miało skutki dla konsumenta, rolników i polskiego eksportu, a także dla zdrowia ich dzieci i wnuków?
  W przeciwieństwie do polskiego Rządu,
  „… rolnicze spółdzielnie w Indiach bronią bezpieczeństwa żywnościowego kraju i przyszłości hinduskich rolników przed neoliberalną inwazją genetycznie modyfikowanych (GM) nasion. W ostatnim dziesięcioleciu aż 28000 hinduskich rolników popełniło samobójstwo z powodu niemożności spłaty długów powstałych genetycznie modyfikowanych upraw i konkurencji ze strony subsydiowanych amerykańskich upraw… . Jest to mocny cios wymierzony w bezpieczeństwo żywnościowe Indii i ich samowystarczalność”.
  Firma Monsanto najpierw zaopatruje chętnie w nasiona GMO po bardzo niskich cenach, a następnie, gdy rolnicy nie maja już swoich nasion Monsanto każe sobie płacić za licencję oraz za zboże…. W numerze 3 NEXUS-a z 2010 r., były Dyrektor Naczelny indyjskiego oddziału Monsanto twierdzi, że ta firma fałszowała dane.
  „Tiruyadi Jagadisan, to najnowszy krytyk genetycznie modyfikowanego bakłażana Bt i przypuszczalnie pierwszy człowiek z wewnątrz, który wystąpił z taką krytyką”.
  W tym samym numerze NEXUS-a umieszczony jest artykuł pt.: Haitańscy rolnicy odrzucają darowiznę Koncernu Monsanto dla ofiar trzęsienia ziemi i palą nasiona GMO.
  „Koncern Monsanto przekazał wiele ton opatentowanych nasion, nawozów i pestycydów Haiti, które dotknęło trzęsienie ziemi. Wielu ludzi widzi ten akt jako sposób wprowadzenia przez Monsanto swojego nowego wyrobu na haitański rynek. Pierwotnie Monsanto planowało przekazanie nasion GMO „RoundUp Ready", ale ta oferta została odrzucona przez Ministerstwo Rolnictwa Haiti. Chociaż Monsanto określa swoją darowiznę jako próbę pomocy ofiarom trzęsienia ziemi, ta ‘szczodrość’ koncernu spotkała się ze sceptycyzmem i zdecydowaną odmową.
  W ubiegłym miesiącu 10000 rolników zaprotestowało przeciwko Monsanto, zaś grupa posiadaczy niedużych gospodarstw spaliła symboliczną liczbę nasion na głównym placu rolniczej miejscowości Hinche. Narodowe stowarzyszenie zrzeszające 200000 członków zachęca haitańskich rolników do palenia wszystkich nasion pochodzących od Monsanto znajdujących się w obrocie, a także wzywa rząd do nieprzyjmowania kolejnych nasion.
  Przywódca chłopów Chayannes JeanBatiste powiedział IPS News: ‘Rolnicy chcą zachować swój tradycyjny sposób uprawy, który szanuje środowisko i zapobiega jego degradacji. Bronimy naszych rodzimych nasion i praw chłopów do swojej ziemi’. I dodał: ‘Walka z nasionami GMO jest kluczowa dla obrony naszego rolnictwa. Każde państwo ma prawo do prowadzenia własnej polityki rolnej; do tego, by najpierw uprawiać na własne potrzeby, a dopiero potem na sprzedaż; do tego, by uprawiać zdrową żywność w sposób, który szanuje środowisko i Matkę Ziemię’".
  W Iraku, dla którego Amerykanie opracowali „demokratyczną” Konstytucję, tam uprawy tradycyjne – nie modyfikowane genetycznie - zakazane są prawnie. Za złamania zakazu grozi kara więzienia.
  Wikipedia w punkcie 4.1 dotyczącej Polski w Artykule: „Tusk genetycznie modyfikuje Polskę” podaje:
  „Polska staje się europejską potęgą w uprawach roślin genetycznie zmodyfikowanych (GMO). Nasz kraj jest jednym z siedmiu państw Unii z takimi uprawami. Ich obszar rośnie tak szybko, jak nigdzie indziej. Ten ‘genetyczny skok’ nastąpił po objęciu władzy przez rząd Donalda Tuska”.
  Urodzony w Polsce, pierwszy Premier Izraela Dawid Ben-Gurion, (16 października 1886, zm. 1 grudnia 1973) – zapytany we wczesnych latach 1970, jak będzie wyglądał świat za 20 lat odpowiedział: „będziemy mieli Rząd Światowy ze Stolicą w Jerozolimie”. Kissinger natomiast dodaje: „aby zbudować rząd światowy musimy opanować dwie dziedziny żywność i paliwa”. Stąd też pilna jest potrzeba GMO, i pilna potrzeba uzależnienia narodów od Monsanto. Sadze, że nie jest konieczna jakaś super wyobraźnia, do czego dążą anglo-amerykańscy spiskowcy i jak z kosmiczną wprost naiwnością budują wisielcze sznury dla swoich wnuków i prawnuków.
  GMO to kolejny krok w kierunku Rządu Światowego, Światowego Kołchozu wymarzonego przez Masonerię."
  http://prawica.net/40185
 • @szuwarek14 21:21:55
  http://cs7064.vk.me/c622630/v622630789/11edf/BxyQZxpjXlI.jpg
 • @trojanka 21:27:41
  hihi
 • @szczurobronny 21:30:59
  "Jedna Slavia - jeden przyszłość dla braci-słowian"

  http://cs621721.vk.me/v621721816/827/qKlDLdW4N20.jpg
 • @szuwarek14 21:32:41
  "Chcemy !"
  http://cs7064.vk.me/c622630/v622630512/ff14/0xR505apHhE.jpg
 • @szczurobronny 21:33:52
  "Ronald Reagan karmi młodego Obamę"
  http://cs7064.vk.me/c622829/v622829258/89a0/T0tO5VnKjxk.jpg
 • @szuwarek14 21:34:38
  "Dzisiaj na ulicach Doniecka była widziana taka Śnieżynka. Strach pomyśleć co zrobiła z dziadkiem Mrozem "

  http://cs7064.vk.me/c622629/v622629860/fc47/uzbMdN_OGyM.jpg
 • @szuwarek14 21:38:21
  "Choinka - Bandera style"
  http://cs623829.vk.me/v623829971/fa9e/8tt2pJfPpiQ.jpg
 • @szczurobronny 21:43:46
  no to będą jakiś czas na głodzie
 • @szczurobronny 21:43:46
  " Tam - i z powrotem, niesamowite przygody wojskowych szabasgojów Kołomojskiego na Donbasie"

  https://pp.vk.me/c622722/v622722569/6f2/n9W8Kuk--VI.jpg
 • @szczurobronny 21:47:46
  "Obama idę po ciebie "
  http://cs7064.vk.me/c621926/v621926306/528f/0doRzhYq7mc.jpg
 • @trojanka 21:49:37
  pełny lis polarny
  http://cs7064.vk.me/c622630/v622630808/10ddc/hH4N5g4v1tg.jpg
 • @szczurobronny 21:23:42
  chcą umyć lodówki przed świętami czy co
 • @szczurobronny 21:53:39
  http://cs617620.vk.me/v617620016/1b838/8jeHslXIwb4.jpg
 • Powitanie Niemców w Kijowie w czasie II wojny, klimat ten sam co teraz!!
  http://cs614625.vk.me/v614625578/1a3bb/q595jWAv00w.jpg
 • @trojanka 22:00:52
  Czołg ze śniegu " Za Ojczyznę "
  http://cs7064.vk.me/c622629/v622629860/fa51/-D4ioVDyA5o.jpg
 • No i co Jajceniuk zadowolony???
  http://cs613423.vk.me/v613423916/16c34/2yQ5_7m4q9s.jpg
 • @szczurobronny 22:04:28
  Opisują Rosję a zdjęcia z USA
  http://cs7064.vk.me/c622630/v622630153/115ec/Wb43JBIe2yo.jpg
 • @szczurobronny 22:01:43
  super żeby tylko nie byli głodni!!!to straszne żeby ludzie pragnęli kromki chleba!!Dzięki tym wszystkim którzy zajmują się porządnie pomocą i jej rozdzielaniem!
 • @szczurobronny 22:05:16
  Kolejnego odcinka nie będzie
  http://cs7064.vk.me/c622629/v622629980/1060d/dQcBRzJdxlk.jpg
 • @szuwarek14 22:08:12
  interesujący był odcinek Majdan 1
  http://cs7064.vk.me/c621220/v621220209/4d6f/3kYlyZ-NXoI.jpg
 • @trojanka 22:09:01
  Co to Radio Wolna Europa przeniosło się na Ukrainę razem z Fundacją Batorego ?
 • @szczurobronny 22:12:36
  "Dzisiaj. Kijów.Po Dnieprze. Dzięki Wołodia"
  http://cs7064.vk.me/c622629/v622629980/10bd3/ufdBFyZhEBM.jpg
 • @szczurobronny 22:15:00
  "62 lata + sport; 49 lat + spirytus"
  http://cs7064.vk.me/c622629/v622629171/10e3e/92Xi-SWEpEI.jpg
 • @trojanka 22:16:49
  świetne zdjęcie
 • @szuwarek14 22:17:41
  kadry z filmu "Planeta Małp"
  http://cs7064.vk.me/c622629/v622629339/fcaf/8WsRBP5Ka5g.jpg
 • @szuwarek14 22:22:57
  Ukry ćwiczą strzelanie na tarczy z wizerunkiem dziennikarza
  https://pbs.twimg.com/media/B5TMrqFIQAAqag-.jpg:large
 • @trojanka 22:26:22
  ostatecznie przyłączyli się do unijnej IV Rzeszy
 • @trojanka 22:26:22
  ukropska brygada desantowa
  http://cs619929.vk.me/v619929859/13415/Tc-Bmnk7WBA.jpg
 • @szuwarek14 22:29:04
  kolejna mobilizacja na Ukrainie
  http://cs623427.vk.me/v623427575/a5f1/hhAsEyNE9RI.jpg
 • @szuwarek14 22:32:38
  "Przywieźcie nam jeszcze trochę tych śmieci"
  http://cs7064.vk.me/c622629/v622629707/10a4a/srJEUhLx0lE.jpg
 • @trojanka 22:37:06
  straszne
 • @trojanka 22:42:35
  to byłoby logiczne
 • @szczurobronny 22:51:49
  za to dzieci tych bydlaków dobrze się bawią w Polsce
 • @szczurobronny 22:55:04
  Korwin pucuje gojów aż miło i przez 20 lat znajduje słuchaczy których jak już oskubie to flekuje jak śmieci a oni dalej lgną, naprawdę głupi naród
 • @szczurobronny 22:58:05
  https://pbs.twimg.com/media/B5ZAQuCIMAAwtgj.jpg
 • @szczurobronny 23:01:13
  dobrze gada
 • @szczurobronny 23:02:59
  przyszłość rolnictwa na Ukrainie
  http://cs7064.vk.me/c625229/v625229553/100e7/RIq-LOf2J2E.jpg
 • @trojanka 23:09:33
  ja ci dam spać separatystko!
  http://cs7064.vk.me/c540103/v540103775/1efdd/-0hoZ31Q_E4.jpg
 • @szuwarek14 23:16:34
  http://cs621628.vk.me/v621628160/4853/P8AMxipK6y4.jpg
 • @szczurobronny 23:20:59
  no bo oni sobie poczynają coraz śmielej w Polsce a już POPiSu czują się jak u siebie
 • @szczurobronny 23:26:51
  Wypychanie samochodu z błota w Rosji
  http://cs625622.vk.me/v625622942/f78a/Fd8ahF8VLFY.jpg
 • @szuwarek14 23:29:09
  od kacapa z M.
  "w Polsce jest wiecej tych co nienawidza Rosji niz kochaja Polske" (c) Dmowski
 • @szuwarek14 23:33:48
  foto dnia
  http://cs7064.vk.me/c622519/v622519390/f526/Q23d-tU0-Fk.jpg
 • @szuwarek14 23:29:09
  "Oszadbank" podarował DNR 2,5 mln dolarów, 98 samochodów, 252 sztuki broni. .."
  http://vk.com/public75188516
  http://cs7064.vk.me/c621220/v621220941/550a/aVO3w_F6NDE.jpg
 • @trojanka 23:37:49
  o 12 to już mam oczy otwarte, śpię do 10
 • @szuwarek14 23:47:48
  Minister spraw zagranicznych DNR wypowiedział się że nie ma mowy na razie o wejściu republiki do Rosji. Najpierw republika chce się ukształtować po swojemu a ewentualnie potem myśleć o federacji ale na warunkach poważnego partnera.
  http://vk.com/public75188516
  http://cs7064.vk.me/c621220/v621220506/43fc/iWVx4zClzI0.jpg
 • @szuwarek14 23:53:20
  Donieck lotnisko cz.2
  http://vk.com/public75188516?z=video-75188516_170996596%2Fa53b41e352756b44b7
 • @trojanka 23:56:10
  Dobranoc
 • @szuwarek14 00:01:39
  http://cs7064.vk.me/c625226/v625226484/138dc/-O7MEOvJ-pw.jpg
 • @szuwarek14 00:03:26
  http://cs7064.vk.me/c624630/v624630000/1282a/MLcN2T86YLY.jpg
 • @szuwarek14 00:05:53
  Na kosmodromie w Plesiecku szykuje się do startu Angara A5
  http://rusila.su/2014/12/21/angara-a5-gotovitsya-k-startu-video/
  http://cs7064.vk.me/c624122/v624122406/1196f/F4-LHnkmiW8.jpg
 • @szuwarek14 00:10:40
  Gorłowka i Debalcewo pod ostrzałem
  http://novorossia.su/ru/node/11353
  http://novorossia.su/sites/default/files/t7nhbaazdk4_24.jpg
 • @szuwarek14 00:15:24
  brytyjski dziennikarz The Telegraph pisze że Unia próbuje wyciszyć swój udział w przewrocie na Ukrainie
  http://novorossia.su/ru/node/11352
  http://novorossia.su/sites/default/files/dc4-5_24.jpg
 • @szuwarek14 00:15:24
  "Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow pogratulował liderowi klubu motocyklowego Nocne Wilki Aleksandrowi Załdostanowi włączenia na listę osób objętych sankcjami przez USA... Ten ruch USA potwierdza fakt że Załdostanow jest prawdziwym patriotą"
  http://novorossia.su/ru/node/11350
  http://novorossia.su/sites/default/files/dc4-2_8.jpg
 • @ all
  Dobranoc. Donieck nocą.
  http://cs624530.vk.me/v624530099/466f/_9QncR6bxrg.jpg
 • @szczurobronny 22:55:04
  Korwin Mikke, skądinąd inteligentny człowiek, kilka ważnych kwestii ma zupełnie, albo w mały stopniiu nieprzemyślanych. Np. jego wyobrażanie o ekonomii, tej części o absolutnej prywatyzacji, jest rzewnie naiwna. Jak to dobrze kiedyś funkcjonowało, można się dowiedzieć w filmów o angielskiej arystokracji, albo z dzieł Marxa i Engelsa, czy Lenina - lepiej znać oba gatunki, niż tylko jeden, jak Korwin. Wyniki propagowanej przez niego kompletnej deregulacji i swobody możemy widzieć dobrze w USA: oligarchia przejełatam władzę. Też dziwne odwrócenie uwagi od wyobrażenia, czy lepiej spać, spacerować przy kominie fabrycznym, czy na ścieżce wśród lasu. Las jest dlatego dobrem narodowym, ważnym dla naszego zdrowia, wypoczynku, pejzażu, komfortu życia. Korwin jest dobry do tego, ażeby pomógł przepędzić tą przestępczą sitwę u władzy. Lecz dać mu samemu rządzić ?! Horror

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31