Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 14883 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 5.01.2015r - Quo vadis

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

William Oliver Stone

Możemy trochę podbudować psyche tym, że słynny reżyser nie podziela opinii mendiów.

Oliwer Stone wywołał medialną burzę stwierdzeniami o tym, że masakra, która przyczyniła się do puczu na Ukrainie w lutym ubiegłego roku, została dokonana przez siły zewnętrzne, a nie przez siły bezpieczeństwa Ukrainy na rozkaz Janukowicza. Tym samym publicznie podważył zachodnią narrację, iż Janukowicz był bezwzględnym mordercą, który nie przebierał w środkach, narrację opartą na oświadczeniu Białego Domu z dnia 20 lutego, w którym amerykańskie władze oburzyły się "na widok ukraińskich sił bezpieczeństwa strzelajcych z broni automatycznej do własnych obywateli".

Stone przebywał w Moskwie w celu nakręcenia filmu o Snowdenie, przy okazji zaczął też film o Janukowiczu, z którym przeprowadził wywiad.

Stone uważa, że przewrót w Kijowie był klasycznym przejęciem rządów przez CIA. Podkreślił podobieństwa z przewrotami w Wenezueli, w 1953r. w Iranie, i Chile w 1973.

Gdy opinia wywołała oburzenie, Stone ją "poprawił", wyjawiając, że jego wnioski nie mają nic wspólnego z sympatią dla Janukowicza, który być może był najbardziej skorumpowanym prezydentem Ukrainy, ale z rzeczywistym problemem amerykańskiego zaangażowania w wewnętrzne sprawy Ukrainy. Przytoczył fakty związane z Wiktorią Nuland, Janem McCainem, USA ID, Narodowym Funduszem Wspierania Demokracji. Pytał, dlaczego nie było właściwego śledztwa, pomimo tak wielu ofiar, również funkcjonariuszy na służbie.

Stone wyjaśnia, jak działa mechanizm zmiany rządów, w którym amerykańscy politycy, instytucje rządowe oraz "organizacje pozarządowe" współdziałają w swoistym "koncercie na wiele instrumentów", finansowanym przez amerykański rząd, w celu osiągnięcia precyzyjnie określonego zamierzenia tego rządu. Stone podkreśla rolę manipulowania  mediami społecznościowymi. Przypomnijmy sobie, ile razy rzecznik Departamentu Stanu z kamienną twarzą informował dziennikarzy, że dowody na twierdzenia USA o rosyjskiej inwazji na Ukrainę, lub rosyjską winę w zestrzeleniu MH-17, można znaleźć w "social media". Z drugiej strony, za pomocą takich programów rządowych USA, jak Sojusz Ruchów Młodzieżowych rząd USA faktycznie szkolił działaczy w swoich celach wywołania politycznego przewrotu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

jestem ciekaw, kto w ogóle czyta moje notki, może jacyś postronni czytelnicy, bo Wy szanowni dyskutanci, raczej nie,

a jak już coś przyrośnie, to całkiem umyka uwadze.

 

KOMENTARZE

 • @interesariusz z PL
  - notki czytacie dlatego gwiazdki my dajem przecież nie sobie tylko przewodnikowi stada

  "Oliver Stone, czyli sumienie Ameryki.
  Nie ma chyba drugiego tak niepokornego twórcy, który mimo kontrowersyjnych tematów potrafi zachować idealną równowagę między komercją a artystycznymi ambicjami. Jego filmy wstrząsają sumieniami Amerykanów, zadają pytania, których inni boją się zadać, wywołują zażarte dyskusje i spory. Oliver Stone – weteran wojny w Wietnamie, wieloletni narkoman (niedawno wyszedł z nałogu), fan Fidela Castro (aby popaść w dziwaczne uwielbienie dla zbrodniarza) i jeden z najważniejszych amerykańskich reżyserów.
  Za jego właściwy debiut, po którym zrobiło się o nim głośno, a który równocześnie idealnie wpisuje się w nurt jego późniejszej twórczości, można uznać dramat wojenny „Salvador” z 1986 roku. Film oparty na autentycznych wydarzeniach opowiada o amerykańskim dziennikarzu (świetny James Woods), który jedzie do rządzonego przez wojskową dyktaturę niewielkiego państwa w Ameryce Środkowej. Będąc świadkiem coraz bardziej brutalnych walk między zwolennikami prezydenta Duarte a stronnikami lewicowej partyzantki Farabundo Marti, postanawia wyjechać z kraju. Zabiera ze sobą miejscową dziewczynę, którą darzy uczuciem. Wsiadają razem do autobusu, ale ich wspólna podróż nie będzie tak prosta i bezbolesna jakby sobie tego życzył. Mocny, przejmujący i bezkompromisowy film młodego reżysera dostał dwie nominacje do Oscara (za scenariusz i dla Jamesa Woodsa), a Stone stał się reżyserem, o którym zaczęło być głośno.
  Jego następny obraz „Pluton” to bardzo osobisty film. Opowiada on o młodym rekrucie, który trafia w sam środek wojennego piekła. Jest to pierwszy film z wietnamskiej trylogii Stone’a (następne to „Urodzony 4 lipca” i „Pomiędzy niebem a ziemią”). Reżyser pokazał upadek wzniosłych ideałów w konfrontacji z brutalną rzeczywistością. Główny bohater (w tej roli Charlie Sheen – syn Martina Sheena, który stworzył podobną kreację w „Czasie apokalipsy” Coppoli) jest młodym idealistą, ochotnikiem, który na wojnę pojechał z wyboru. Obserwując żołnierzy w swoim plutonie dochodzi do wniosku, że są oni całkowicie wypruci z jakichkolwiek ideałów, a jedyne o czym marzą, to powrót do domu. Niektórzy całkowicie zobojętnieli wobec nieustannego poczucia zagrożenia, inni odreagowują agresją czy używkami.
  Stone pokazuje spustoszenie, jakie czyni wojna w umysłach młodych mężczyzn. Nie ma tu miejsca na bohaterstwo. Reżyser nie boi się pokazać bestialstwa amerykańskich żołnierzy – Stone inscenizuje wstrząsającą scenę wkroczenia plutonu do wietnamskiej wioski. Żołnierze dopuszczają się okrutnych morderstw i gwałtów. Ich całkowite odhumanizowanie jest zaprzeczeniem stereotypowego wizerunku amerykańskiego żołnierza patrioty i wywołało niemały skandal..."
  http://www.serwiskulturalny.pl/oliver-stone-czyli-sumienie-ameryki/
 • @szuwarek14 10:28:44
  "TKM po węgiersku czyli jak zrobić gulasz z Orbana.
  Trwa podgryzanie pozycji Orbana na Węgrzech. Klika osób tworzy na Facebooku grupę “MostMi!” (Teraz My!). Wspiera ich jak zwykle paru medialnych politruków którzy wieszczą upadek Orbana robiąc z podwórkowej trupy, tłumy demonstrantów
  Tym razem AFP ślini się z zachwytu o tym jak to tysiące Węgrów protestowało przeciwrządowi kontrowersyjnego premiera Wiktora Orbana. Fotograf AFP szacował "tłum", na ponad 5000, Czyli mamy tak jak kiedyś - Przyszło mało a pokazać trzeba dużo a zdjęcia podciągnąć w photoshopie.
  [...]
  Do tego wmawia się ludziom że Orban utracił w sondażach popularność. Ale tylko idiota uwierzy że ktoś kto w 2014 roku wygrał trzy różne kampanie wyborcze nagle utracił poparcie. A sondaży na które sabotażyści polityczni się powołują nikt nie widział na oczy.
  Teoretycznie idzie o niedozwolone zbliżenie Budapesztu z Moskwą i oczywiście najlepiej mówić że przy okazji traci się pieniądze.
  "Niepokojące jest, gdy widzimy, że rząd Orbana naraża Węgry na rosyjskie wpływy ," grzmi Robert Gombkoto, 61-letni menedżer, powołując się na 10 mld euro pożyczki od Rosji na budowę na Węgrzech elektrowni jądrowej. Towarzyszowi Gombkoto oczywiście nie przeszkadzało kiedy Węgry zadłużały się w MFW, któremu Orban zagrał na nosie i od którego biorąc pożyczkę od Rosji się uniezależnił.
  Skoro już o pieniądzach mowa trzeba wspomnieć o prawdziwej przyczynie dla której montuje się kolejny Majdan- tym razem w Budapeszcie.
  Orban żąda rozliczenia lub zwrotu 8 miliardów dolarów które Węgry wypłaciły " dla ofiar Holokaustu".
  Komitet Dystrybucyjny, który wziął pieniądze twierdzi że sa trudności z rozliczeniem, ponieważ niektórzy z tych, którzy przeżyli są ... starszymi osobami i mieszkają w USA, a ich adresy pobytu nie są pewne ... Ale chyba musiały być odnalezione skoro pieniądze rzekomo zostały im wypłacone! No bo kto w takim razie wziął pieniądze?
  Węgry wciąż oczekują, albo na zwrot pieniędzy albo na pełne rozliczenie i listę odbiorców.
  Warto pamiętać że żąda się od Polski wypłaty 65 miliardów $. Czy nauczeni przykładem Węgier nie powinniśmy poprosić o listę petentów i odesłać ja do Kanclerz Niemiec bo to oni a nie Polacy powinni wypłacić reparacje wojenne.
  Tak więc prawdziwe powody "niezadowolenia" społecznego jakby się wyjaśniały.
  Zsolt Varady i Bori Takács, główni organizatorzy zamieszania często powtarzają następującą śpiewkę : "będziemy musieli dowiedzieć się, jakiego rodzaju Węgier chcemy." Czyli co ? Nie lubią tego co co mają ale nie wiedzą czego chcą? Zleceniodawcy im nie powiedzieli?
  Wmawiają Węgrom , że chcą wymyślić coś nowego i unikalnego zamiast tego co prezentują nam istniejące przykłady udanych demokracjach, które oferują swoim obywatelom godne warunki życia i bezpieczeństwa. A taki system Węgry już właśnie, dzięki Orbanowi mają.
  Organizatorzy anty Orbanowskich protestów zarzucający mu zbliżenie z komunista Putinem sami używają wyblakłej marksistowskiej retoryki. Udając że nie dostrzegają pozytywnych zmian jakie zaszły na Węgrzech, żerują na obawach ludzie że może dojść do powszechnego ubóstwa i udają współczucie dla biednych. Ich quasi-marksistowska retoryka, jest taka że nawet Marks by jej nie rozpoznał. W węgierskim społeczeństwie ten rodzaj prymitywnego marksizmu jest nazywany "wulgarny marxizmus." Panowie rebelianci mówią o biedzie, która jest, jak powszechnie wiadomo, nieodłączna od systemu kapitalistycznego.
  Prowodyrzy antyorbanowscy dużo mówią o wyzyskiwaczach i eksploatacji robotników. Obiecują że gdy obalą obecny system nie ma, zaproponowali, będzie ", równa dystrybucja" towarów. Czyli mamy następców Lenina .Kolejny beznadziejny pomysł.
  Jak widzimy, nie Islam ale protestantyzm staje się dominującą religia światową. Organizuje się protesty a potem obala prawowitą władzę osadzając "prawomyślne" marionetki. Kolej na Węgry.
  Co najdziwniejsze podstarzali reformatorzy Węgier dziś krytykujący współprace z Moskwą sami wyrośli na mleku wyssanym z cycka Rosyjskiego Niedźwiedzia. Zaprzedawali się wtedy sprzedają się dzielnie i teraz . Pecunia non olet.
  Już zapowiadają kolejne "protesty" w lutym, przed wizytą Kanclerz Merkel w Budapeszcie."
  http://nathanel.neon24.pl/post/117311,tkm-po-wegiersku-czyli-jak-zrobic-gulasz-z-orbana
 • @szuwarek14 10:32:53
  http://cs625227.vk.me/v625227484/17b3c/IEEKOwOl7Oc.jpg
 • @szuwarek14 10:36:25
  Hudziec: "Powstanie w powstaniu? „Batman” vs Płotnicki .
  Darujmy sobie historie o działaniach rosyjskiego specnazu na terytorium Noworosji. Jeżeli nawet zabójstw Biedonowa miałoby być dokonane przez rosyjskie oddziały specjalne to tylko za zgodą i błogosławieństwem rządu ługańskiego, co jest niedorzeczne.
  Obecnie ludzie już się nie kwapią do Rosji, są wdzięczni za pomoc, jednak zobaczyli, że mogą stworzyć coś na własny rachunek, więc tworzą, a udział służb byłby nie mile widziany w takiej operacji.
  Noworosji nikt nie powołał do życia, nikt nie zarządził przejścia urzędników do nowych biurek, albo zmiany pieczątek. Noworosja narodziła się w ogniu, nieoczekiwanie dla wszystkich. Ani powstańcy, ani Kijów, ani tym bardziej Rosja nie spodziewali się takiego obrotu sprawy. Poroszenko myślał, że zmiażdży powstanie w dwa tygodnie i w chwale zwycięzcy przejdzie do historii, tymczasem tylko pierwsze zawieszenie broni doprowadziło do tego, że jakąkolwiek armię jeszcze ma. Powstańcy myśleli, że powalczą kilka dni, może dwa tygodnie i przyjdzie armia Federacji z którą Ukraina nie odważy się walczyć. Tymczasem po ponad 7 miesiącach nic nie zapowiada, aby siły rosyjskie miały nadejść i aby Kreml zamierzał szeroko otworzyć ramiona. Sam Putin z kolei sprawiał wrażenie jakby nie wiedział co jest grane.
  W takich warunkach kompletnego chaosu, zaczęła się tworzyć i armia i administracja państwowa. Zwolennicy teorii o rosyjskim zaplanowanym działaniu w Donbasie nie rozumieją, że tutaj żadnego planu nigdy nie było, tylko wizje. Aż wizje.
  Młoda Konfederacja była rewolucją, otwarła swe szeregi dla wielu radykałów. Każdy kto spojrzy na symbolikę powstańczą dostrzeże ogromny rozrzut, od komunizmu, przez duginowców, anarchistów, po nacjonalistów. Gdyby wydano zgodę na tworzenie pułków narodowych, mielibyśmy kolejny element donbaskiej mozaiki.Jednak są to tylko najbardziej rzucające się w oczy grupy, gdy tymczasem ogromna większość powstańców to ludzie broniących swoich domów, a nie ideolodzy partyjni.
  Mówi się, że wszystkich łączyłą walka o Noworosję, walka z banderowską Ukrainą. Prawda jest taka, że każdy ochotnik miał swój powód do czynu, każdy dowódca widział inne cele, a każdy rewolucyjny dowódca myślał o innej rewolucji. Jednak są to tylko najbardziej rzucające się w oczy grupy, gdy tymczasem ogromna większość powstańców to ludzie broniących swoich domów, a nie ideolodzy partyjni.
  Rzeczywistość wygląda tak, że trwa zima. Ostra zima, gdzie temperatury spadają do -20 stopni w przeciągu godziny. W kilka godzin krajobraz z jesiennego przechodzi w krainę śniegu i lodu. W takich warunkach prowadzenie wojny jest niezwykle uciążliwe i wprowadza ogromny czynnik niepewności. Nic więc dziwnego, że zawarto zawieszenie broni i nic dziwnego, że Ukraina wykorzystuje je na gromadzenie nowych sił i mobilizację kolejnych roczników. Przygotowują się na nieuniknione wiosenne starcie. Ignorancją byłoby myśleć, że powstańcy na czas zimowy idą beztrosko do domów. Zima upłynie pod znakiem wojny pozycyjnej, wojny nerwów i prób wykończenia przeciwnika od wewnątrz.
  Noworosja powstała w chaosie ognia. Dziwi, więc kogoś, że dochodzi do nadużyć? Dziwi kogoś, że znajdują się ludzie chcący podczas wojny wyciągnąć własne korzyści? Pokażcie mi jedną wojnę podczas której wszyscy zachowywali się szlachetnie i nigdzie żadnych skaz nie było? Tymczasem od Noworosji wymaga się, aby była piękna, powabna, idealna, wszyscy mieli pracę, dwa samochody, byli młodzi i wiecznie zdrowi.
  Jednak cudów nie będzie, na wszystko trzeba zapracować. Nie będzie również rewolucji. Nie te czasy, Donbas nie może pozwolić sobie na utworzenia komunistycznego państwa w tak istotnej części Europy. Nie może sobie pozwolić na eksperymenty gospodarcze i na testowanie ile jeszcze wytrzyma cierpliwość przyszłych partnerów gospodarczych. Nie może sobie również pozwolić na polowania na „wszechobecne żydostwo”. Zwyczajnie Donbas musi współpracować z Rosją, ponieważ izolując się całkowicie- nie przetrwa. Nadszedł czas skonsolidowania społeczeństwa wobec ważnego czynu odbudowy, budowy państwowej wiarygodności, postawieniu gospodarki na nogi i opieki nad swoimi ludźmi. Nie czas myśleć teraz o podbijaniu Kijowa, kiedy Amerykanie czekają na pretekst do wszczęcia wojny- Noworosja musi pokazać, ze jest zdecydowana i konsekwentna, musi to pokazać ludziom mieszkającym po drugiej stronie frontu, aby zrozumieli, że warto się przyłączyć. Wizerunek „tysiąca rewolucji” temu nie sprzyja.
  Zawieszenie broni to czas w którym można się przyjrzeć także własnym ludziom. Wygląda na to, że Płotnicki bacznie przyglądał się Kozakom, czerwonym rewolucjonistom i nacjonalistom. Wygląda na to, że rząd Płotnickiego postanowił ukrócić falę nadużyć, samowoli niektórych dowódców, a co najważniejsze zdecydowanie przerwać plany zastąpienia władzy ŁRL władzą ludową, niesprecyzowanym rewolucyjnym żywiołem.
  Zamach stanu wymierzony przeciwko legalnym władzom nie tylko podważyłby budowaną z takim trudem państwowość. Doprowadziłby do tego, że cały trud legalizacji w wyborach zostałby starty na proch. W konsekwencji Rosja musiałaby porzucić Donbas, a siły NATO miałyby wolną rękę w wysłaniu sił pokojowych skoro powstańcy biją się między sobą.
  Zapewne Konfederacja stawiłaby bohaterski opór, jednak konsekwencje byłyby dokonane i katastrofalne.
  Grozą chyba wszystkich powstań jest to, że za dużo się myśli o tym co będzie po zwycięstwie, efektem czego jest skupianie się na politycznym wizjonerstwie, a nie na walce rzeczywistej. Liderzy zaczynają się kłócić o to kto będzie ministrem w jeszcze nie istniejącym rządzie, zaczynają się zgrzyty, a w końcu dochodzi do bratobójczych walk. Myślę, że powstańcy ,muszą się skupić na pokonaniu Ukrainy, nie chodzi tylko o to, aby odeprzeć ataki ATO, ale żeby przejść do kontrofensywy, która umożliwi osiągnięcie podstawowych celów jakie stoją przed Konfederacją. Zaryzykuje stwierdzeniem, że jeżeli państwo miałoby pozostać w takiej postaci jak dzisiaj, to lepiej złożyć broń.
  Płotnicki oskarżył „Batmana” o liczne nadużycia, może i słusznie- nie znam materiału dowodowego przygotowanego przez ługańskich prokuratorów. Jednak Biednow nie miał zostać aresztowany. Aresztowany stałby się ikoną „powstania w powstaniu”, Biednow miał zostać zlikwidowany. Szybko, bezwzględnie, zdecydowanie, aby każdy kto chociażby pomyśli o wojnie domowej w ŁRL miał przed oczyma swój przyszły los. Batman posłużył za przykład, oto władze ługańskie mówią: staniesz przeciwko nam, a zlikwidujemy cię błyskawicznie, popatrz jaki silny był „Batman”, a kim jest teraz?
  Z punktu widzenia władz Ługańskiej Republiki Ludowej, „Batman” został zlikwidowany, ponieważ taka była cena przetrwania państwa. Wybrali zło, owszem. Zło które na pewno jeszcze nie raz się odbije na sytuacji, jednak zło konieczne.
  Pytanie tylko co jeżeli to jednak Płotnickiemu przyjrzeli się Kozacy, czerwoni rewolucjoniści i nacjonaliści i uznali, że szef ŁRL nie realizuje działań o które oni walczą. Co jeżeli zarzut o chęć wygaszenia konfliktu okaże się uzasadniony, a zabójstwo Biednowa miało na celu zastraszenie tych, którzy mogli skierować Noworosję ku zwycięstwu? Wtedy wielu ludzi może stracić coś cenniejszego niż życie, mogą stracić nadzieję."
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2202:hudziec-powstanie-w-powstaniu-batman-vs-potnicki
  http://www.kronikanarodowa.pl/images/stories/batmann.jpg
 • @szuwarek14 10:41:13
  jeszcze raz konferencja Starikowa,może komuś umknęła a to dość istotna wypowiedź "Plan Putina odnośnie Noworosji"

  http://www.youtube.com/watch?v=YTWIf0yjB4Y
 • simba
  Czytamy,czytamy i dziekujemy
 • simba
  Dzien dobry wszystkim
 • @szuwarek14 10:44:39
  Graham Phillips "MH17 - Over 5 Months On - Rocket Near Site "

  http://www.youtube.com/watch?v=ZnD6niGS61M
 • @simba 10:46:29
  okupacja Odessy
  https://pbs.twimg.com/media/B6cQJHNCYAA1GWg.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/B6cQJLbCUAAIgZv.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/B6cQJPmCUAAbbkj.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/B6cQJPQCYAAo8yt.jpg
 • @simba 10:47:35
  Dzień dobry simba, witaj !
 • interesariusz -> szuwarek14 @10:41:13
  dobry tekst,

  ja nie odważam się pisać o Batmanie, bo nie wiem, gdzie jest prawda, a niewiarygodnych opinii w samej notce nie wypada powtarzać.
 • @szuwarek14 10:49:04
  wybuch w Charkowie w kawiarni Nowa chata [ 2.01.15]
  https://pbs.twimg.com/media/B6Xkrt0IEAIuCSN.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/B6XkrwGIgAEjzhY.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/B6Xkrt8IQAEBKUp.jpg
 • @interesariusz z PL 10:50:12
  Ja pokusiłem się o kilka hipotez aby nasze forum nie spełzło do poziomu konsumentów propagandy.
  W sytuacji kiedy wydarzenie jest bolesne istnieje ryzyko uśpienia własnej czujności i złapania się pierwszej z brzegu wygodnej i kojącej ból teorii ale tu mamy wojnę nie czas na drzemkę umysłu.
 • interesariusz -> szuwarek14 @10:44:39
  dobrze byłoby zrobić stenogram z tej wypowiedzi,

  dość dobrze uzasadnia, dlaczego Rosja upiera się przy integralności Ukrainy, mimo, że Krym wzięła,

  niestety, powstańcy zostali kozłami ofiarnymi pokoju.
 • @interesariusz z PL 10:50:12
  " Kaliningrad: Internetowa platforma do nauki języka polskiego dla osób rosyjskojęzycznych.
  postdateiconsobota, 03 stycznia 2015 19:16 | postauthoriconWpisany przez Administrator | PDF | Drukuj | Email
  Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie od paru miesięcy realizuje absolutnie unikalny projekt internetowej platformy do nauki języka polskiego. Platforma ta (www.jezyk-polski.ru) przeznaczona jest do wszystkich osób rosyjskojęzycznych i przede wszystkim do tych którzy z różnych przyczyn nie mogą uczęszczać na lekcje języka polskiego z nauczycielem.
  Każda lekcja opracowana została z uwzględnieniem tego, iż uczący się będą pozbawieni interakcji. Na dzień dzisiejszy na portalu dostępne jest 5 lekcji a w najblizszych 2-3 miesiącach będzie ich tam nie mniej niż 10. Całość projektu przewiduję na około 30 lekcji trwajacych nie mniej niz 40 minut każda. Niestety przy opracowaniu projektu nie otrzymaliśmy ani zlotówki dofinansowania ze strony MSZ czy innych organizacji rządowych wobec czego jesteśmy zmuszeni pobierać symboliczną oplatę około 5 złotych za cały miesiąc dostępu do jedenej z lekcji Być może jednak uda się nam zwrocić uwagę, instytucji państwowych do tego powołanych i wtedy całość oczywiście będzie bezplatna. Zachęcamy do korzystania z platformy, która na dziś jest jedyną taką stroną w internecie
  Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie"
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2199:kaliningrad-internetowa-platforma-do-nauki-jzyka-polskiego-dla-osob-rosyjskojzycznych
  ---
  - to młodym ludziom pod rozwagę, przy okazji zadam podchwytliwe pytanie dlaczego władze Polski nie pomagają Polakom w zdobywaniu zatrudnienia na wschodzie, a konkretnie utrudniają jak się da a praca jaką można zdobyć na Białorusi czy w Rosji nie jest na poziomie "zmywaka"?
  Na wschodzie istnieją jeszcze takie archaiczne rzeczy jak osłona socjalna, emerytury, darmowe leczenie i kształcenie dzieci, ba mieszkania zakładowe, na Białorusi nawet domy a dla wielodzietnych te dobra są za darmo.Praca tam daje możliwość niezłych zarobków, rozwoju zawodowego i Polak ma o wiele wyższy status w tamtych społecznościach niż na zachodzie, w tłumie innych emigrantów traktowanych ....jak emigranci.
  Pojęcia nie mam dlaczego jest taka polityka "polskich władz".
  Przecież niemożliwe żeby im chodziło o jak największe rozproszenie Polaków po świecie, im dalej od Polski tym lepiej, a im mniej zarabiają tym więcej przysyłają do Polski i każdy grosz inwestują w Polsce w nadziei na powrót dzięki czemu politycy mają na ośmiorniczki.
  A co gdyby Polacy zakotwiczyli się w tych trudnych czasach tuż za
  granicą, we wrogim obozie niedemokratycznym. Tam mieli domy,mieszkania i pełny socjal, no mogłoby im strzelić do głowy z tego dobrobytu żeby się skrzyknąć i skoczyć za miedzę po swoje, a wtedy rząd na zmywak.
 • @szuwarek14 11:15:27
  "W Kaliningradzie czekają tysiące miejsc pracy.
  Pilnie potrzebni są - i to od zaraz - pracownicy budowlani, inżynierowie, kierowcy ciężarówek, koparek i inni specjaliści. Nieco później pracodawcy będą szukać specjalistów IT, lekarzy, średniego i młodszego personelu medycznego, pedagogów, itp. Łącznie potrzeba będzie kilkadziesiąt tysięcy rąk do pracy. A tych brakuje.
  Nie w Suwałkach, niestety, ale w obwodzie kaliningradzkim. Niedawno informowaliśmy o planach inwestycyjnych w tym regionie Federacji Rosyjskiej. Teraz nieco więcej wiadomości, bo być może szanse podjęcia tam pracy dostaną też mieszkańcy naszego regionu.
  Rosyjskie Detroit
  Osiemnastego października br., strzałami z rakietnicy w szczerym polu, na opuszczonych ziemiach dawnego państwowego gospodarstwa rolnego, między trasą Lublańską a wsią im. Aleksandra Kosmodemiańskiego, dano sygnał wielkim spychaczom do rozpoczęcia budowy klastra samochodowego w obwodzie kaliningradzkim. Strzelali przedstawiciele koncernów „AVTOTOR” i BMW. W przedsięwzięcie jest zaangażowanych więcej zagranicznych koncernów, a klaster tworzą rosyjski "Autotor” i kanadyjska Magna. Ta sama, która chciała inwestować w Warszawie, ale zrezygnowała.
  Na powierzchni prawie tysiąca hektarów, wchodzących w skład specjalnej strefy ekonomicznej, powstanie pięć fabryk samochodów oraz 16 zakładów produkujących podzespoły i części zamienne do aut. Będzie tu praca dla 20 tysięcy ludzi plus dla kilku tysięcy w otoczeniu fabryk.
  Miasto Ogród
  Równolegle z budową obiektów produkcyjnych powstanie dzielnica mieszkaniowa na 50 tysięcy osób - w tym dla 20 tysięcy pracowników nowych zakładów oraz kilku tysięcy z innych firm, które powstaną w i wokół klastra. Równolegle będzie budowana infrastruktura towarzysząca, w tym kilka szkół średnich i przedszkoli, placów zabaw, placówek kultury, ośrodków edukacyjnych i naukowo-technicznych, restauracji i innych obiektów. Osada ma już swoja nazwę: „Miasto Ogród”, bo będzie tam, podobnie jak i w samym Kaliningradzie, wiele zieleni.
  Mieszkania są budowane także poza tym programem. Od początku 2013 roku w obwodzie kaliningradzkim wybudowano 5153 mieszkań. Łącznie 2013 w obwodzie kaliningradzkim ma zostać oddanych do użytku do 620.000 metrów kwadratowych mieszkań. W Polsce spadek liczby mieszkań oddanych do użytkowania odnotowano w br. w jedenastu województwach, w tym największy w warmińsko-mazurskim aż o 15,4%, gdzie ponadto zanotowano spadek liczby mieszkań, na realizację których wydano pozwolenia, aż o 38,3%. W 2012 roku na Warmii i Mazurach zbudowano 5,5 tys. mieszkań o pow. 527 tys. m2.
  Chińsko-amerykańskie inwestycje
  Chiński producent elektroniki TCL i Kaliningradzka firma "Telebalt" podpisały w październiku 2013 roku umowę na budowę fabryki telewizorów w obwodzie. Światowy lider w dziedzinie technologii sieciowych - firma Cisco (San Jose, Kalifornia, USA), stała się zaś 31 października 2013 roku partnerem Kaliningradu w tworzeniu klastra innowacyjnego - Ingrad-Baltica,
  Projekt Ingrad-Baltica zakłada utworzenie klastra innowacyjnego, w którym w 2014 roku rozpocznie funkcjonowanie 120 firm, tworzących 2500 miejsc pracy. W oparciu o klaster IT w Kaliningradzie będą wdrażane technologie medyczne, w tym w telemedycynie. - Jesteśmy gotowi podzielić się swoim doświadczeniem w dziedzinie technologii komunikacyjnych, instalacji sieciowego oprogramowania, aby pomóc w realizacji badań i rozwoju - zapowiedział amerykański menedżerem Cisco - Duncan Mitchell.
  Gusiewskie klastry
  W 30 - tysięcznym Gusiewie, miasteczku graniczącym z polską kilkunastotysięczną, popegeerowską Gołdapią, ze stopą bezrobocia 22,2%, tworzy się z kolei klaster przemysłu elektronicznego, zaprojektowany tak, aby stać się centrum rozwoju innowacji w regionie. Ma tu rozwijać się mikroelektronika i nanotechnologia, prowadzona będzie produkcja elektroniki użytkowej i dekoderów dla usług telewizji satelitarnej pod marką "Satellite Ogólne", a także będzie działał klaster innowacyjny rozwoju naukowego i technologicznego " Technopolis GS".
  Klaster będzie obejmować strefę przemysłową, centrum badawcze i edukacyjne, inkubator przedsiębiorczości. Planuje się stworzenie około 5000 nowych miejsc pracy, przyciągnięcia specjalistów IT z Europy. W ciągu najbliższych pięciu lat będą wybudowane w okolicy Gusiewa domy jednorodzinne i wielorodzinne obliczone na 4500 mieszkańców, przeznaczone dla pracowników parku przemysłowo – technologicznego i ich rodzin, a także przedszkole, centrum medyczne, zoo, kompleks muzealny i wystawienniczy, infrastruktura drogowa i komunalna.
  Projekt realizuje „GS Group” – międzynarodowy holding, prowadzący działalność w dziedzinie telekomunikacji i innych rynków innowacyjnych. Według gubernatora obwodu, Mikołaja Cukanova, "Technopolis GS" stanie się filarem rozwoju społeczno-gospodarczego wschodnich rejonów obwodu kaliningradzkiego i centrum rozwoju innowacji w całym regionie.
  Biotechnologia, parki przemysłowe
  W Prawdinsku powstanie, jeszcze w tym roku, pierwszy w Federacji zakład biotechnologii, zajmujący się procesem oczyszczenia kwasu mlekowego oraz produkcją na jego bazie biokompozytów. Projekt, który realizuje spółka rosyjska "Polycomplexes". Roczna wielkość oczyszczonego kwasu mlekowego będzie wynosić nieco jak 16.000 ton oraz 50.000 ton rocznie biokompozytów. "Polycomplexes", od 2009 roku prowadzi działania w dziedzinie biotechnologii przemysłowej, biochemii i produkcji polimerów. Ponadto firma realizuje rosyjski projekt pilotażowy przetwarzaniu kwasów organicznych, biopolimerów i biokompozytów. Wdraża klastry biotechnologiczne w wielu regionach Rosji, a także w Kazachstanie i Wenezueli.
  W 2014 roku rozpocznie się budowa dużego parku przemysłowego "Hrabrowo". w pobliżu Kaliningradu, w okolicy międzynarodowego lotniska o tej samej nazwie. Park "Hrabrowo", o obszarze prawie 272 ha, zostanie przeznaczony dla małych i średnich firm, w tym w celu produkcji komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego i stoczniowego w regionie. Park będzie też miejscem do produkcji biżuterii z bursztynu. Ponadto znajdzie się tu inkubator dla projektów w dziedzinie technologii informacyjnych i uruchamiania nowej małej działalności gospodarczej. Zostaną też tu wybudowane domy mieszkalne, przedszkola, stadion sportowy i inne placówki.
  Powrót Niemców
  W obwodzie zaczyna brakować rąk do pracy. Administracja obwodu, w ramach nowego programu repatriacji, planuje przyjmować co roku od 4,8 do 6 tys. Rosjan z innych regionów Federacji. Statystyki wskazują, że zasoby pracowników w rosyjskiej enklawie będą w najbliższych latach znacznie się kurczyć (ponad 23 proc. mieszkańców Kaliningradu jest w wieku poprodukcyjnym).
  W latach 2007-2012 na pobyt stały przybyło już 21.000 rodaków z 35 krajów, a jedna czwarta wszystkich przybyłych pochodzi z Federacji Rosyjskiej. Gubernator obwodu, Nikołaj Cukanow, powiada zaś, że najbardziej wysunięty na zachód Rosji region jest nie tylko liderem pod względem liczby przesiedleńców, lecz również „rosyjskim salonem dla Europejczyków”. Gubernator wyjaśnił, że obwód przyciąga także zagranicznych studentów i inwestorów. Cukanow mówi o takim zjawisku, jak powrót rosyjskich Niemców, którzy przesiedlili się do Niemiec w latach 1980-90.
  W pierwszej kolejności mają być przyciągani imigranci w zawodach, na które jest popyt na regionalnym rynku pracy, a w szczególności lekarze, średni i młodszy personel medyczny. Ze względu na skalę inwestycji, w tym w związku z nadchodzącym Mundialem w 2018, który odbędzie się i w Kaliningradzie, jak również w celu realizacji długoterminowego programu rozwoju społeczno-gospodarczego obwodu, potrzebna też pracowników do budownictwa, inżynierów, naukowców i innych wysoko wykwalifikowanych specjalistów.
  Czy Mazurzy i Suwalczanie pojadą „na roboty” do Kaliningradu?
  W mediach regionu północno-wschodniego pojawiły się już pierwsze ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników do obwodu kaliningradzkiego. Jedną z ciekawszych ofert było stanowisko dyrektora dużej piekarni. Nie wymagano nawet znajomości języka rosyjskiego.
  Problemem na razie jednak jest brak odpowiednich przepisów i umów regulujących wymianę ofert i zatrudnienia np. Polaków w Rosji.
  Władze województwa warmińsko-mazurskiego chcą wysyłać bezrobotnych do rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego i zabiegają o to, aby umowa o małym ruchu granicznym objęła na terenach sąsiadujących z obwodem kaliningradzkim także swobodny przepływ pracowników. Miałoby to zmniejszyć bezrobocie, które na Warmii i Mazurach jest najwyższe w Polsce.
  Już 28 września 2012 r. podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Ministerstwem Rozwoju Regionalnego Obwodu Kaliningradzkiego a Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie, obejmująca m.in. współpracę dotyczącą poprawy sytuacji na rynku pracy, w tym obsługi bezrobotnych i współpracy z przedsiębiorcami obu regionów Podobną umowę ma UP w Gdańsku. W połowie lutego ruszył polsko-rosyjsko-litewski program, w ramach którego strona polska stara się wypracować zasady przepływu pracowników.
  Czy w Suwałkach myśli się o czymś takim? Na razie, nie. I pewnej będzie tak, jak z ruchem bezwizowym, który został „przespany” przez suwalskich polityków.
  Szansa dla firm
  Pojedynczemu człowiekowi trudno na razie samemu zatrudnić się w obwodzie kaliningradzkim. Łatwiej zaistnieć dla firm polskich, które mogą potem kierować do pracy w obwodzie swoich pracowników. Gdy tylko wieść się rozniosła o planowanej budowie w Kaliningradzie miasteczka na 50 tysięcy mieszkańców, prezydent Elbląga od razu tam wyruszył z grupą firm budowlanych. Rozmowy są w toku. Także kaliningradzka specjalna strefa ekonomiczna myśli o otwarciu swoich przedstawicielstw w Polsce, m.in. w Gdańsku Elblągu, Olsztynie, Gołdapi.
  W badaniu Antal Global Snapshot, 67 proc. pracodawców w Rosji (nie tylko z obwodu) poinformowało o planach zatrudnienia w najbliższym czasie specjalistów i menedżerów. 58 proc. ankietowanych wyraziło zamiar przyjęcia kandydatów z obszaru sprzedaży i marketingu, 26 proc. – logistyki, 22 proc. – IT, a 21 proc. – produkcji i administracji – wylicza Luc Jones, starszy partner w Antal Rosja. Dodaje, że branże najdynamiczniej zatrudniające to FMCG, farmacja, budownictwo, bankowość i produkcja przemysłowa.
  Kaliningradzki Mundial
  Polskie firmy z branży budowlanej chcą też pomagać Rosjanom w przygotowaniach do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2018 r. W czerwcu polscy przedsiębiorcy pojechali do Kaliningradu, by dzielić się doświadczeniami z Euro 2012 i rozmawiać o ewentualnych kontraktach. Misję "Polska-Rosja: Od Mistrzostw Europy do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej" zorganizowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kaliningradzie.
  Ze względu na skalę inwestycji, w tym w związku z nadchodzącym Mundialem w 2018, który odbędzie się i w Kaliningradzie, jak również w celu realizacji długoterminowego programu rozwoju społeczno-gospodarczego obwodu, potrzebna wielu pracowników do budownictwa, inżynierów, naukowców i innych wysoko wykwalifikowanych specjalistów.
  W 2012 roku w obwodzie kaliningradzkim przeciętne wynagrodzenie wyniosło 21.510 rubli, czyli ok. 2,2 tys. polskich złotych. Niewiele, ale fachowcy, a szczególnie w nowoczesnych branżach, zarabiają kilka razy więcej.
  Jako że w graniczącym w obwodem kaliningradzkim województwem warmińsko -mazurskim stopa bezrobocia oscyluje wokół 20 proc. i najwyższa w Polsce, a na Suwalszczyźnie jest niewiele mniejsza, kto wie, może to tam będą niebawem emigrować młodzi wykształceni ludzie z tego regionu. Może to być o tyle łatwiejsze, że Gusiew ma podpisane umowy o współpracy z samorządami Gołdapi i Olecka w woj. warmińsko-mazurskim, a nawet z Pabianicami, Lublinem, Grajewem. Suwałki zaś współpracują z Czerniachowskiem.
  Od 1 grudnia 2012 roku obowiązuje też nowy przepis nakładający na emigrantów zarobkowych obowiązek przedstawienia dokumentu potwierdzającego znajomość języka rosyjskiego. Taki dokument wydawać będą specjalne komisje działające przy uczelniach wyższych. Rosyjskie władze będą również honorować, potwierdzone notarialnie, zaświadczenie o ukończeniu kursu językowego za granicą. Zwolniono z tego obowiązku obywateli Białorusi i Osetii Południowej, gdzie rosyjski jest drugim językiem państwowym." Jan Wyganowski
  http://www.suwalki24.pl/article/3,w-kaliningradzie-czekaja-tysiace-miejsc-pracy#
 • interesariusz -> szuwarek14 @11:15:27
  porzućmy wszystkie skojarzenia do polskich władz,

  rządzą nami rezydenci,

  a my musimy się zachowywać tak, jak zachowywali się nasi przodkowie pod zaborami.
 • @interesariusz z PL 11:08:43
  To już wałkowaliśmy na przekór propagandzie że Rosja nie ma interesu geopolitycznego w aneksji jakiejkolwiek części Ukrainy, to byłoby przysunięcie sobie NATO pod brodę. Jako wielkie państwo ma interes w posiadaniu jak największego bufora. Noworosja to za mało.
 • @interesariusz z PL 11:19:58
  nieczęsto zdarza mi się pisać o tych najemnikach "polski rząd" ale czasem coś tak głupiego palnę z pośpiechu, sorki
 • @interesariusz z PL 11:19:58
  "Spotkanie normandzkie w sprawie Ukrainy w Berlinie.
  Dziś ma dojść do spotkania przedstawicieli ministerstw spraw zagranicznych Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy. Jest to kolejna próba dyplomatycznego rozwiązania konfliktu na wschodzie Ukrainy.
  Do stolicy Niemiec przyjadą wysocy urzędnicy MSZ – dyrektorowie politycznie. Jeśli spotkanie będzie owocne, to niebawem może dojść do rozmów na wyższym szczeblu, z udziałem szefów dyplomacji. Jednym z tematów ma być również zapowiadane wcześniej spotkanie w stolicy Kazachstanu, Astanie. Byłoby to główne wydarzenie rozmów w ramach tzw. formatu normandzkiego, czyli prezydentów Ukrainy i Rosji z udziałem Francji i kanclerz Niemiec.
  Zdaniem szefa niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeiera istnieje szansa na postęp w rozwiązywaniu kryzysu na Ukrainie i trzeba to wykorzystać. Kluczowe byłoby, według niego, doprowadzanie do wdrażania porozumień z Mińska, dotyczących m.in. o trwałego zawieszenie broni, wyznaczenia linii demarkacyjnej oraz wycofania ciężkiego sprzętu z regionu walk.
  W spotkaniu w Berlinie weźmie udział Wiktor Sorokin - dyrektor drugiego departamentu Wspólnoty Niepodległych Państw rosyjskiego MSZ. Zdaniem wiceszefa rosyjskiej dyplomacji Grigorija Karasina Rosja jest gotowa do konstruktywnej pracy w "normandzkim formacie”.
  Sorokin powiedział też, że kwestie dotyczące spotkanie, w tym jego program, były omawiane przez ministrów spraw zagranicznych wspomnianych czterech krajów w trakcie rozmów telefonicznych. Potwierdził to również szef niemieckiego MSZ, Frank-Walter Steinmeier.
  Zdaniem Karasina, od wyników tego spotkania zależy termin rozmów w Astanie. Stronę ukraińską reprezentować ma Aleksiej Makiejew, dyrektor departamentu polityki i komunikacji MSZ.
  Zakłada się również, że do bezpośredniego spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów uczestniczących w rozmowach może dojść po prawosławnych świętach Bożego Narodzenia, tj. po 8 stycznia."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,azja-centralna?zobacz/spotkanie-normandzkie-w-sprawie-ukrainy-w-berlinie
  ---
  - pojedzie Sorokin, jeśli Ławrow nie jest chory a wysyła Sorokina to znaczy że Rosja i Chiny mają już jasność. Zresztą dobry obyczaj nakazuje najpierw porozmawiać a potem dozbrajać przeciwnika, tu USA zachowały się odwrotnie - najpierw zapełnili Ukrainę sprzętem i wojskiem najemnym a teraz udają że negocjują.
  Jaka waga takich negocjacji taka reprezentacja Rosji.
 • autor
  Notki przeglądam, ale obecna formuła zaśmiecania ich olbrzymią ilością komentarzy - jest zniechęcająca.

  Czy jest to metoda na odwrócenie uwagi od problemu?
  Zaczynam sądzić, że tak.

  Sugeruję zawrzeć układ z szuwarkiem i in. aby dawali najwyżej 2- 3 komentarze tematyczne. I krótkie.
  Wtedy nabierze to sensu.
  Tej sterty komentarzy - już nawet nie przeglądam.
 • @szuwarek14 11:31:30
  "Ukraińskie media: rosyjskie wozy bojowe w Ługańsku [+FOTO]
  W Internecie pojawiło się zdjęcie pojazdu BPM-97, typu MRAM (mino-odpornego, chronionego przed zasadzkami - ang. Mine-resistant, ambush protected). Według serwisu unian.info pokazuje to, że Rosja nadal wysyła sprzęt wojskowy na wschodnią Ukrainę.
  Zdjęcie zostało opublikowane na Twitterze wieczorem 2 stycznia. Na podstawie analizy przeprowadzonej przy pomocy Yandex Maps przez jednego z użytkowników serwisu, opublikowanej przez serwis Bellingcat, stwierdzono, że fotografia została wykonana niedawno temu w Ługańsku. Według serwisu Bellingcat, pojazdy tego typu nie są używane przez armię ukraińską, a ich obecność może być dowodem na wysyłanie przez Rosję sprzętu wojskowego do Donbasu."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukrainskie-media-rosyjskie-wozy-bojowe-w-lugansku-foto
  https://pbs.twimg.com/media/B6XHqPVIgAA7bEv.jpg:large
  BPM-97 w Ługańsku. Fot. twitter.com/@LUGANSK_TODAY
  ---
  - jaką wschodnią Ukrainę ? Lać Ukraińców naruszających granice autonomicznych republik
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:36:55
  Czasem są komentarze czasem nie ma , wszystko zależy od czasu jaki się ma na siedzenie przy kompie. Sucha prasówka też nie jest wskazana. Takie jest moje zdanie.
 • @szuwarek14 11:39:29
  "Prezydent Czech: Z Ukrainą coś jest nie tak.
  W wywiadzie radiowym czeski prezydent Miloš Zeman odniósł się do banderowskich marszów, które odbyły się na Ukrainie 1 stycznia. Porównał je do niemieckich marszów z okresu III Rzeszy, a samego Banderę do Reinharda Heydricha.
  „Z Ukrainą coś jest nie tak. 1 stycznia organizuje się pochody ku czci Bandery, który nawiasem mówiąc wygląda jak Reinhard Heydrich [esesman, zbrodniarz wojenny, szef Gestapo w latach 1934-39; w Czechach kojarzony głównie jako Protektor Czech i Moraw w latach 1941-42 – Kresy.pl] ” – powiedział Prezydent Czech. Jego zdaniem, marsze z okazji 106. Rocznicy urodzin Stepana Bandery zorganizowane były „dokładnie tak samo, jak marsze organizowane przez nazistów za czasów nazistowskich Niemiec”. Dodał również, że „coś nie tak” jest również z Unią Europejską, która „nie zgłosiła żadnego protestu przeciw tym działaniom”.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prezydent-czech-z-ukraina-cos-jest-nie-tak
  ---
  - wiele rzeczy jest nie tak
 • @szuwarek14 11:18:57 wyjechać na Wschód za pracą i zostawić Niemcom nasze słowiańskie od zawsze ziemie?
  i kto tu krytykuje jednocześnie Kopacz?
  Polacy powinni walczyć o utrzymanie naszego kraju w obecnych granicach, a nie dawać dupy temu, kto więcej płaci.
  Sprzedajny patriotyzm to nie patriotyzm.
  A już nawoływanie Polaków do emigracji zarobkowej na Wschód to działanie naprawdę niebezpieczne i wielce antypolskie.
  Oprócz żarła i kasy ludziom potrzebna jest godność i to ona przede wszystkim.
  Własnymi rękami Polacy rozwalili nasz własny kraj i własnymi rękami Polacy muszą go odbudować. Nie ma innego wyjścia.
  Jeżeli Polacy dali się nabrać na to, że ziemia, domy, przemysł i woda w kranach za darmo to są "komusze" i należy je zniszczyć, i je zniszczyli, to do kogo i o co pretensje???
  Jeżeli Polacy chcą mieć swój kraj, to muszą się samoograniczyć, pracować dla kraju za grosze - dokładnie tak, jak robili to nasi przodkowie odbudowując Ojczyznę po wojnie - i przywracać to, co oddali obcym z głupoty albo chciwości.
  Praca nawet u naszych Braci Słowian to praca poza naszymi, polskimi granicami.
  Więc będzie to praca dla, podkreślam: DLA naszych Braci Słowian, ale nie dla nas samych i nie dla naszej Ojczyzny.
  Jeżeli Polaków interesuje wyłącznie pełna micha i dobrobyt, a nie praca od podstaw dla dobra naszego kraju, to być może tą michę pełną i ten dobrobyt Polacy mieć będą, ale nie będą mieć własnego kraju.
  Na Kopacz nie ma co szczuć.Bo to bez sensu. Krzykacze niech staną do wyborów i zobaczą, czy ich ktoś zechce wybrać. Nie zechce, prawda? To po co te krzyki?
  W Zielonej Górze jawnie działa niemiecka V kolumna, pod przykrywką "lekarzy". Połączyli się miasto z gminą. Po co? Może po to, żeby utworzyć jakąś zielonogórską republikę niemiecką? I co robią Polacy? Polacy przyglądają się szarpaniu naszej Ojczyzny na sztuki i chcą jechać za pracą tam, gdzie lepszy zarobek. I to mają być Polacy?
  Przestańcie zajmować się tym, co to Kopacz robi czy nie robi, co to Kopacz powinna czy nie powinna i zajmijcie się tym co wy sami powinniście i kim jesteście wypinając się na własny kraj i idąc za pieniądzem czyniącym z was tak czy siak obcych przybyszów na obcym terenie.
  Donieck i Ługańsk sobie bez was poradzi. Polska bez was sobie nie poradzi.
  Czym innym jest solidarność z bohaterskimi Powstańcami z Donbasu, a czym innym jest zaniedbywanie własnego kraju zajmując się sprawami nie naszymi.
  A teraz możecie sobie na mnie skakać. Mi to wisi. Ja napisałam prawdę czy się to wam podoba, czy nie.
  I przestańcie wypisywać takie głupoty w rodzaju "Niemcy urządzili się na swoim" zajmując nasze słowiańskie tereny na wschód od Odry.
 • @szuwarek14 11:41:49
  "To uczucie kiedy żona urodzi sześcioro"
  http://cs323620.vk.me/v323620246/8ac8/MuwYHUuE-3E.jpg
 • @szuwarek14 11:44:14
  Make love not war ?

  http://cs7064.vk.me/c621231/v621231869/7687/pBmVDxl-3Zo.jpg
 • @nana 11:43:39
  Dlaczego używasz pluralis majestaticus jakby tu były pisane przez jakąś grupę odezwy do narodu ?
  nana - problemem Polaków jest zapętlenie się w hasłach i ideologiach zamiast opracować plan strategiczny. Patriotyzmem i postulatami możemy się przerzucać jeszcze pół wieku aż do wyginięcia gdzieś nad Tamizą.
  Polacy nie jadą na zachód żeby się dorobić, obecnie jadą za chlebem żeby dzieci nakarmić a to ogromna różnica i żaden patriotyzm ich przed tym nie powstrzyma bo instynkt samozachowawczy jest silniejszy.
  Wróg jest silny i toczy bezpardonową walkę o polska ziemię i polski majątek odpowiedź albo będzie adekwatna i przemyślana albo nic z tego nie będzie.
  Nie wiem czy zwróciłaś uwagę na słowa "mogłoby im strzelić do głowy z tego dobrobytu żeby się skrzyknąć i skoczyć za miedzę po swoje, a wtedy rząd na zmywak ".
  Skoro ekipa zarządzająca Polską utrudnia Polakom zdobycie pracy gdzieś blisko granic Polski - "to wiedz że coś się dzieje".
  Skoro Polacy lubią się taplać wyłącznie w hasłach i tak do zgubienia zamiast opracowywać rzeczowe plany niech chociaż patrzą co robi wróg i postępują odwrotnie niż on im sugeruje.
  Bezrobotny Polak w Polsce nie jest zdolny do żadnej czynności nie po myśli władzy, tak działa system.
  Bezpieczny Polak z majątkiem blisko granic Polski ma duży potencjał, może napsuć krwi okupantowi.
 • @szuwarek14 12:01:47
  "Rekordowa ilość egzekucji w Arabii Saudyjskiej.
  Arabia Saudyjska należy do krajów numer jeden, jeśli chodzi o stosowanie egzekucji. Panuje tam również absolutny zakaz krytykowania władzy, za co może grozić kara więzienia a nawet kara śmierci.
  W 2014 roku w Arabii Saudyjskiej wykonano w sumie ponad 80 publicznych egzekucji w postaci ścięcia głowy. W poprzednich latach stosowanie kary śmierci było tam na nieco niższym poziomie. Rząd skazuje na śmierć osoby, które popełniają np. cudzołóstwo, napad z bronią w ręku, porzucają religię, są w posiadaniu narkotyków, uprawiają czary, lub tak jak wspominaliśmy, krytykują władze państwa. Jest to możliwe dzięki wprowadzonej w zeszłym roku ustawie „antyterrorystycznej”.
  Wpisy pojawiające się na portalach społecznościowych, takich jak Twitter, są kontrolowane. W mediach wiele razy pojawiały się doniesienia o zatrzymaniu osób, które krytykowały choćby stosowaną przez rząd politykę. „Przestępca” natychmiast jest określany jako ktoś, kto zagraża władzom, otrzymuje łatkę terrorysty i trafia do więzienia. Międzynarodowa organizacja pozarządowa Amnesty International od dawna domaga się, aby Arabia Saudyjska zakończyła stosowania egzekucji w jakiejkolwiek formie."
  http://wolnemedia.net/prawo/rekordowa-ilosc-egzekucji-w-arabii-saudyjskiej/
  ---- młodym ludziom którzy tu wpadają na forum a którzy nie są zorientowani w polityce wyjaśniam że USA nigdy nie wprowadzi demokracji w Arabii Saudyjskiej bo Saudowie mogliby się zirytować i zakręcić kurek z milionami na prywatne konta polityków USA
 • @szuwarek14 12:06:33
  "Armia Izraela ma prawo popełniać zbrodnie wojenne?
  „Izrael nie pozwoli aby jego żołnierze stanęli przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w sprawie ewentualnych zarzutów o popełnianie zbrodni wojennych” – powiedział w niedziele premier Benjamin Netanjahu. Wypowiedź ta odnosi się do wniesionego przez stronę palestyńską oskarżenia.
  Palestyńskie próby przystąpienia do Międzynarodowego Trybunału Karnego zaowocowały odwetową akcją Izraela polegającą na wstrzymaniu wypłaty pensji Palestyńczykom na terytoriach okupowanych. Są to pieniądze pozyskiwane przez Izrael z podatków na terytoriach okupowanych przez reżim.
  Netanjahu powiedział, że armia izraelska nadal będzie bronić Izraela „z siłą i determinacją”. Władze Palestyny mówią, że działania takie jak zamrożenie wypłat przychodów podatkowych to „nowy rodzaj zbrodni wojennych”. Działania prawne Palestyny spotykają się z bezprawnymi reakcjami Izraela.
  Według źródeł Trybunału, Autonomia Palestyńska chce by Trybunał zbadał izraelskie zbrodnie wojenne popełnione na terytoriach palestyńskich od 13 czerwca 2014 roku. Obejmuje to 50-dniową operację „Ochronne Ostrze”, którą kosztowała życie 2200 Palestyńczykó, w ogromnej większości cywilów.
  Izrael jest państwem znanym z niewypełniania rezolucji ONZ skierowanych przeciwko niemu, odmawiający jakichkolwiek kontroli swojego arsenału atomowego. Apologeci Izraela tacy jak żydowski profesor prawa z USA Alan Dershowitz, przedstawiany jako autorytet w sprawie konfliktu izraelsko-palestyńskiego, pisał, że Izraela nie dotyczy prawo międzynarodowe (!).
  Międzynarodowy Trybunał Karny powołany jest do sądzenia osób oskarżonych o zbrodnie ludobójstwa, zbrodnie przeciwko ludzkości oraz zbrodnie wojenne popełnione po 1 lipca 2002 roku, kiedy w życie wszedł Rzymski Statut Trybunału Karnego."
  http://wolnemedia.net/polityka/armia-izraelska-ma-prawo-popelniac-zbrodnie-wojenne/
 • @szuwarek14 12:06:33
  w rejonie Odessy były 2 trzęsienia ziemi
  http://public.od.ua/news/2015/01/04/v-odesskoj-oblasti-proizoshlo-dva-zemletryaseniya/
  http://public.od.ua/wp-content/uploads/news/2014/09-11-784146/zemletryasenie-550x366.jpg
 • @szuwarek14 12:10:31
  Ramzan gotowy teraz nich się Ukry przygotują
  http://vk.com/public75188516
  http://cs621522.vk.me/v621522577/b0ac/hJ-rwRnbgfI.jpg
 • @szuwarek14 12:12:25
  powstaniec DNR o zawieszeniu broni, tohucpa, nie trzeba było się z nimi dogadywać

  http://www.youtube.com/watch?v=8DCMDmNtK2w
 • @szuwarek14 12:12:25
  Donieck
  http://cs618224.vk.me/v618224099/1be1e/OSxAnSy82sc.jpg
 • @szuwarek14 12:14:00
  odpalenie rakiety widok z kosmosu
  http://cs621522.vk.me/v621522636/8b3d/dbNXC0PqBiQ.jpg
 • @szuwarek14 12:17:49
  "Ministerstwo Obrony DRL: wznowiono ostrzał Doniecka.
  W dniu wczorajszym Ministerstwo Obrony Donieckiej Republiki Ludowej podało informację, że ukraińska artyleria wznowiła ostrzał zamieszkałych dzielnic Doniecka.
  Główny ostrzał był ukierunkowany na dzielnice Kirowską, Petrowską i Kujbyszewską."
  http://novorossia.today/ministerstwo-obrony-drl-wznowiono-ostrzal-doniecka/
  http://novorossia.today/wp-content/uploads/2015/01/%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB1.jpg
 • @szuwarek14 12:20:34
  "Kto i w jaki sposób dostarcza pomoc humanitarną do Donbasu.
  Mroźny poranek. 54 ciężarówki i towarzyszące im samochody, które zmierzają do Donbasu z Nogińska w obwodzie moskiewskim, sprawdzają swoje numery i sygnały wywoławcze. Surowe podporządkowanie się dowódcy konwoju humanitarnego, rozkazy wypełniane są bez słowa sprzeciwu. Po błogosławieństwie duchownego pomoc humanitarna dla mieszkańców południowego wschodu Ukrainy wyrusza z Nogińska.
  Od połowy sierpnia 2014 roku Rosja wysłała do Doniecka 10 kolumn z pomocą humanitarną. Ostatni przywiózł noworoczne prezenty dla placówek dziecięcych. W grudniu korespondent RIA Novosti Wiera Kostamo pojechała wraz z kolumną na południowy wschód Ukrainy.
  … Kierowcy ciężarówek sprawdzają numery i sygnały wywoławcze. Kolumna dzieli się na dwie części, w każdej jest po 27 ciężarówek. W Rostowie konwój będzie liczył do 107 pojazdów, które przybędą tam z całej Rosji. Ponad 200 kierowców z Murmańska, Petersburga, obwodów iwanowskiego, woroneskiego, rostowskiego, moskiewskiego i tulskiego powiezie pomoc dla Donbasu.
  Jegor Kuzminkin kieruje Kamazem z numerem dziesięć. W kabinie jest bardzo czysto, nawet buty stoją na szmacianym dywaniku. Mówi się, że nikt nie zmusza do sprzątania w kabinach, każdy jeździ, jak mu jest wygodniej.
  „Najważniejszą rzeczą podczas jazdy w konwoju jest zachowanie dyscypliny i nie można zwalniać. Brzmi dziwnie, ale to prawda. Kiedy hamujesz, kierowca, który jedzie za tobą, widzi światła stop i musi hamować, denerwować się. A my staramy się dbać o siebie nawzajem”, – powiedział Kuzminkin.
  „Więcej jest pozytywnych emocji związanych z tym, co robimy niż negatywnych od tego, co widzimy. Ale niemożliwe jest przyzwyczajenie się do ludzkiej rozpaczy. Serce podchodzi do gardła, kiedy wjeżdżamy do miasta, a ludzie nas witają i można przyjrzeć się ich twarzom”, – dzieli się wrażeniami kierowca.
  Na łóżku w kabinie ciężarówki leży niebieskie pudełko z prowiantem. Jest to dzienna racja wydawana każdemu kierowcy. Wewnątrz są dwa rodzaje zupy i drugie danie: kurczak z ryżem i kasza gryczana z mięsem. W pudełku jest jeszcze herbata, kawa, ciastka i witaminy. Jegor nie spieszy się z otwarciem racji żywnościowej – w drogę szykowała go żona i pudełko może poczekać.
  Siergiej Korpało, szef grupy, uczestniczył we wszystkich operacjach humanitarnych MSN Rosji w Donbasie. Zgodnie z jego słowami, koledzy i psycholodzy, a także rodzina pomagają, aby się nie załamać i nie wypalić emocjonalnie.
  „Najtrudniejsze wyjazdy na południowy wschód Ukrainy to pierwszy i drugi konwój. To było bardzo duże obciążenie psychiczne. Zniszczenia, łzy, i wszystko to tak blisko. Byłem w Mołdawii, Abchazji, Kirgistanie, Osetii… Nie ma nic gorszego od wojny i jej konsekwencji”, – powiedział Siergiej. Przepracował jako kierowca-ratownik 12 lat.
  W drugim dniu podróży około drugiej w nocy zaczął padać śnieg. Konwój wczesnym rankiem dotarł do Rostowa nad Donem. Padał tak silny śnieg, że trudno było rozeznać, co jest przed nami. Obciążone ciężarówki z trudem pokonywały wzniesienia. Niektóre trzeba było wciągać wyciągarkami.
  Po walkie-talkie rozległ się głos:
  - Czy któryś z kierowców nie widzi przed sobą ciężarówki? – pyta dowódca kolumny. – Zmniejszamy dystans.
  Kolumna zatrzymuje się, aby oczyścić wycieraczki. Poświęca się na to pięć minut."
  http://novorossia.today/kto-i-w-jaki-sposob-dostarcza-pomoc-humanitarna-do-donbasu/
 • @szuwarek14 12:23:55
  w obwodzie iwano-frankowskim pojawiła się rosyjska flaga
  http://dnr-news.com/foto/11376-v-ivano-frankovskoy-oblasti-vyveshen-rossiyskiy-flag.html
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2015-01/1420376758_evaqygjjvo8.jpg
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2015-01/thumbs/1420376755_0zi0rtu8u2a.jpg
 • @szuwarek14 12:23:55
  "A dzisiaj będziemy gotować jerza"
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2014-11/thumbs/1417003820_6e9tnyojkro.jpg
 • interesariusz -> Krzysztof J. Wojtas @11:36:55
  ------------------------------------------------------
  ------------------------------------------------------
  Być może nie rozumie Pan fomuły codziennych notek z nowinkami,

  fakt, że jest zbyt dużo relaksjująch kociąt,

  ale uwagi (komentarze), w zamyśle, miały stanowić kronikę dnia,
  a sama notka informuje tylko o czymś istotnym w ocenie autora
  (przestałem powielać działalność AdNovum, ponadto, również
  Pan Jeznach wrócił do informacji z Ukrainy)

  ta notka jest jak cała witryna nE, taka witryna w witrynie,
  skoro szanowny Pan właściciel ciągle sto lat za murzynami,
  i mamy witrynę neon24 z takimi możliwościami, jak widzimy.

  Trzeba się nauczyć przedzierać przez uwagi spisane ciurkiem, i pomijać doniesienia nieinteresujące.

  Przy wojnie informacyjnej jedyna nadzieja w dyskutantach, iż wypatrzą w sieci informacje sprzeczne, przytoczą je, i jakiś pogląd każdy będzie mógł sobie wyrobić.

  Ja nie jestem za tym, aby uwagi miały walor jedynej słusznej propagandy. Nikt z nas nie jest poważnym analitykiem, aby proponować swoje zdanie jako obowiązujące.
  --------------------------------------------------------
  --------------------------------------------------------
  Oczywiście jestem otwarty na zmianę formuły. Tyle, że propozycja musi być jasno sformułowanym zamierzeniem informacyjnym i komunikacyjnym.
 • @szuwarek14 12:29:10
  w Charkowie milicja odgradza się betonowymi płytami
  http://dnr-news.com/foto/11421-v-harkove-nachali-ukreplyat-rayotdely-milicii-betonnymi-plitami.html
  http://dnr-news.com/uploads/posts/2015-01/1420454878_1420454065_98765764.jpg
 • @interesariusz z PL 12:32:39
  Nie wydaje mi się żeby narzucanie formuły było dobrym pomysłem, dużym sukcesem witryny jest że ludziom dzięki niej jeszcze chce się chcieć bo regułą jest brak reguły. Jak będą bombardowani uwagami stylistycznymi to sobie dadzą spokój.
  Ponadto stosowanie luźniejszej reguły pozwala wyłowić trolli życzliwych ich zawodowych. Jest to rodzaj pułapki.
 • @interesariusz z PL 12:32:39
  magnaci telewizyjni
  http://cs7064.vk.me/c624318/v624318455/137ef/R8jm_XO8-g0.jpg
 • interesariusz -> nana @11:43:39
  Napisałem niedawno,
  nie ma narodu bez narodowej solidarności,

  a tej Polacy nie mają, nazwa związku zawodowego,
  wymyślona przed laty, była szyderstwem z Polaków,
  w nadziei, że się przebudzą,

  nie przebudzili się

  Polacy nie chcą mieć swojego kraju, wszystko, co angolskie, jest dla nich "cooooooooool".

  Nieliczni Polacy może będą mieli taki dostatek, jak Niemcy czy Anglicy, ale większość zostanie cyganami. Nie jest możliwe osiągnięcie masowego dobrobytu bez własnego państwa, nawet Żydom to się nie udało.

  Jesteśmy jak ostatni Mohikanie, mamy zrozumienie dla świata, naszego świata, który odchodzi w niebyt, a nadchodzące czasy i obyczaje są przerażające, z naszego punktu widzenia nie do zaakceptowania.

  Wyginiemy, a z nami państwo, za które oddało życie miliony naszych ojców. Młodzi mają to gdzieś.
 • @szuwarek14 12:42:15
  Prawy Sektor chce wyzwolić Donieck
  http://cs7064.vk.me/c624318/v624318455/13785/KKYBwfjP4mo.jpg
 • @szuwarek14 12:42:15
  "Unia Europejska topi swoje smutki w Rosji.
  Nie podlega wątpliwości, że Unia Europejska ma poważne problemy ze strukturą swojej gospodarki, które utrudniają prowadzenie efektywnej polityki inwestycyjnej przez przedsiębiorstwa, a zarazem wywierają bardzo złe skutki po stronie popytowej w gospodarce, zwłaszcza wśród gospodarstw domowych. W niektórych państwach doszło do wyłączenia z życia gospodarczego w sensie realnej produkcji jakichkolwiek dóbr lub usług, za które ktokolwiek chce zapłacić ich cenę – całych obszarów jak i grup społecznych. Na to nakłada się jeszcze piramida złych długów, które są niesłychanie trudne do udźwignięcia w warunkach zwijającej się gospodarki europejskiej. Mówienie, bowiem o wzroście w przypadku Europy jest po prostu śmieszne – zwłaszcza, jeżeli kryje się za tym zakup nowych luksusowych samochodów dla bogaczy na zachodzie lub budowa kanalizacji w zapadłych częściach Polski lub Rumunii, czy też poprzez hańbiące wliczanie do PKB prostytucji! To jest dopiero szkodliwy idiotyzm! Nie da się zrozumieć powodów, dla których PKB nie jest weryfikowany w kontekście zawartości usług i produktów innowacyjnych? Jednakże nie będziemy wchodzić w szczegóły – liczy się to, że upadająca Europa wlicza do swojego wzrostu gospodarczego po prostu bzdury. Źle się dzieje i wygląda to na desperację.

  Jest możliwe, że ogłoszenie sankcji wobec Federacji Rosyjskiej miało na celu antycypowanie wzrostu spodziewanych kłopotów systemowych w Unii, które wystąpią z różnym ciśnieniem w poszczególnych krajach. W sytuacji kryzysu bardzo wygodne jest zawsze wskazanie okoliczności zewnętrznych i niezależnych – konflikt z Rosją, jest na tyle przerażający, że można nim zasłonić każdy problem – a nikt nie będzie się o nic pytał, zwłaszcza jeżeli pytających się można oskarżyć o „bycie agentami Putina”.

  Trudno jest jednak jednoznacznie ocenić, w jakim kierunku zmierza działanie państw europejskich, albowiem poprzez politykę sankcji wobec Rosji, po prostu pozbawiają się olbrzymich korzyści z handlu z Federacją, co więcej w wyniku zdecydowanych posunięć Kremla pojawiło się ryzyko utraty przynajmniej części potencjału dotychczas otwartego na współpracę z Zachodem, na rzecz Chin i innych intensyfikowanych przez Rosję kierunków.

  Stan spraw, przy praktycznie nieograniczonej hipokryzji dominującej części elit Zachodu uzasadnia hipotezę, zgodnie z którą – sztucznie wywołany konflikt gospodarczy i pompujący go konflikt polityczny z Rosją, jest dla Unii Europejskiej polisą bezpieczeństwa wobec pogarszającej się w krajach południa sytuacji gospodarczej. Wiadomo, że nikt metroseksualnych Hiszpanów lub Włochów nie ubierze w mundury i nie każe maszerować na Wschód. Jednakże bardzo łatwo można wskazać im „rosyjską agresję”, jako główną przyczynę ich biedy i braku perspektyw.

  Byłoby to nawet żałośnie śmieszne, gdyby nie problem samo spełniającej się przepowiedni. To znaczy jak zwykle zwycięża hipokryzja i wielowarstwowe kłamstwo, albowiem rzeczywiście w wyniku osłabienia relacji z Rosją, unijna gospodarka będzie się wolniej rozwijać. Oczywiście można dowolnie kłamać o standardach demokratycznych, rosyjskiej inwazji i w ogóle wszystkim, co najgorsze – zawsze sprytna propaganda uzasadni dowolne kłamstwo, nie wszyscy, ale duża część poddanych działaniu propagandy niestety uwierzy, że winne są relacje z Rosją.

  Im gorsza będzie sytuacja gospodarcza w Unii, tym bardziej będzie się budowało ideologię wrogości do Rosji, w rozumieniu „zły Car – otumanieni poddani”, co będzie z kolei uzasadnieniem do lansowania dysydentów nowego typu o kryminalnych korzeniach, którzy przedostali się na Zachód i plują skutecznie na swoją ojczyznę. Wszystko to natomiast prowadzi do rozbicia Unii Europejskiej i zwasalizowania jej krajów wobec pewnej byłej brytyjskiej kolonii położonej pomiędzy dwoma oceanami. Zniknie Euro, nie będzie konkurencji dla głównej waluty rezerwowej świata, która jak wiadomo nie opiera się już nawet na wierze, że coś można za nią kupić, ale na czystej fikcji.

  Wnioski nie zachwycają, Unia Europejska topi swoje smutki w Rosji, co jest dla wielu bardzo wygodne, ponieważ wróg tej klasy przedstawiany, jako zagrożenie po prostu nobilituje! Prawdopodobnie przez jakiś czas takie szaleństwo potrwa, ale nie będzie trwało wiecznie, gdyż ludzie nie dadzą się oszukiwać – nie są naiwnymi baranami, to kwestia jednych, może dwóch wyborów i większość osób wrogich idei Europy niezależnej od pewnej byłej rosyjskiej kolonii położonej pomiędzy dwoma oceanami odejdzie w niepamięć historii."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=28855
 • @szuwarek14 12:46:45
  "W Berlinie rozpoczęło się spotkanie w formacie normandzkim.
  Spotkanie przedstawicieli ministerstw spraw zagranicznych krajów tzw. czwórki normandzkiej (Rosja, Francja, Niemcy, Ukraina) rozpoczęło się w poniedziałek w Berlinie.
  Rosję na spotkaniu reprezentuje dyrektor drugiego departamentu krajów WNP MSZ Rosji Wiktor Sorokin. Strony omówią całe spektrum kwestii wokół kryzysu ukraińskiego, w tym porozumienia mińskie. Spotkanie odbywa się w MSZ Niemiec za zamkniętymi drzwiami.
  22 grudnia biuro prasowe Kremla poinformowało, że przywódcy Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji w rozmowie telefonicznej zgodzili się na kontynuowanie współpracy w kwestiach związanych z ukraińskim kryzysem."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_05/W-Berlinie-rozpoczelo-sie-spotkanie-w-formacie-normandzkim-5235/
 • @szuwarek14 12:49:22
  z cyklu " Z TeWałEna się nie dowiesz"

  "Uprawiany w pobliży Fukushimy ryż jest nieszkodliwy.
  Po raz pierwszy od katastrofy w elektrowni atomowej Fukushima uprawiany na pobliskich polach ryż uznano za nieszkodliwy na podstawie wyników testów promieniotwórczych – poinformowały japońskie władze.
  Kontroli poddano właściwie całe plony z ubiegłego roku. Promieniowanie nie przekracza ustalonej przez japońskie władze granicy 100 bekereli na kilogram.
  „To, że ilość ryżu, który nie spełnia wymogów, stale maleje, wyraźnie wskazuje na to, że podjęliśmy właściwe działania”, - powiedział przedstawiciel lokalnych władz.
  Wcześniej poinformowano, że całkowicie oczyszczono pierwszy z czterech uszkodzonych w wyniku awarii reaktorów."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_05/Uprawiany-w-poblizy-Fukushimy-ryz-jest-nieszkodliwy-2823/
 • @szuwarek14 12:51:20
  "Hollande: Putin nie dąży do aneksji wschodniej Ukrainy.
  Rosyjski prezydent nie stawia sobie za cel aneksji wschodniej Ukrainy, podstawowym celem Władimira Putina jest powstrzymanie Ukrainy przed wstąpieniem do NATO – powiedział prezydent Francji François Hollande w wywiadzie dla francuskiego radia France Inter.
  Ponadto prezydent Francji oświadczył, że Rosja musi respektować integralność terytorialną Ukrainy i przestać „wspierać separatystów”.
  Hollande podkreślił, że Europa jest zainteresowana rozwiązaniem ukraińskiego kryzysu, ponieważ antyrosyjskie sankcje wpływają również negatywnie na europejską gospodarkę."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_05/Hollande-Putin-nie-dazy-do-aneksji-wschodniej-Ukrainy-8091/
 • @szuwarek14 12:53:00
  Ukraina się dozbraja
  http://vk.com/dnrnews
  http://cs7064.vk.me/c624318/v624318455/13894/KB5A79_yUEg.jpg
 • @szuwarek14 12:53:00
  "W Odessie prawdopodobnie miał miejsce akt terroru.
  W Odessie przed budynkiem, gdzie znajduje się koordynacyjne centrum pomocy dla uczestników operacji specjalnej na wschodzie Ukrainy, doszło do wybuchu – poinformowały lokalne media.
  Fala uderzeniowa powybijała szyby w ośrodku i sąsiednich budynkach. Szkło rozsypało się w promieniu 13 metrów. W zaparkowanych w pobliżu samochodach powyrywało drzwi. Świadkowie twierdzą, że w powietrzu czuć było silny zapach gazów prochowych.
  Według wstępnych doniesień, nikt nie został zabity lub ranny.
  Biuro prasowe odeskiej milicji poinformowało, że wybuch uznano za atak terrorystyczny."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_05/W-Odessie-prawdopodobnie-mial-miejsce-akt-terroru-7336/
  http://cdn.ruvr.ru/2015/01/05/1499167083/9RIAN_02552821.HR.ru.jpg
 • @szuwarek14 12:54:42
  ostrzał rejonu Pietrowskij w Doniecku
  http://www.youtube.com/watch?v=IzfBkG5oDa4
 • @szuwarek14 12:57:41
  "Puszkow: UE wkracza w strefę nieprzewidywalności.
  Unia Europejska wkracza w strefę nieprzewidywalności – napisał na Twitterze przewodniczący komisji Dumy Państwowej do spraw międzynarodowych Aleksiej Puszkow.
  Zgodnie z jego słowami, głównymi czynnikami ryzyka dla UE są niskie tempo wzrostu, sankcje wobec Rosji i ewentualne wystąpienie Grecji ze strefy euro.
  Wcześniej gazeta Spiegel poinformowała, że niemieckie władze są gotowe na wyjście Grecji ze strefy euro, jeśli pojawi się taka konieczność."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_05/Puszkow-UE-wkracza-w-strefe-nieprzewidywalnosci-3703/
 • @szuwarek14 12:57:41
  "Co tu zrobić z tą Ukrainą- zrobić przewrót, wojnę domową, wysłać złoto do Ameryki, przygotować Ukraińców do ostatniej drogi"
  http://cs7064.vk.me/c624318/v624318235/1335e/Q7a-S8taS3A.jpg
 • @szuwarek14 13:04:38
  serwis informacyjny
  http://www.youtube.com/watch?v=2mchXmDkGyM
 • @trojanka 13:05:52
  cześć trojanka !
  http://s10.postimg.org/qnokwhw3d/koteczek_4.jpg
 • @szuwarek14 13:10:17
  http://s18.postimg.org/54bi6wemx/34fa166566a8d42d2de3f6180fa526bf.jpg
 • @trojanka 13:05:52
  http://s9.postimg.org/ymn8vcbv3/maly_piesek_chowa_sie_pysku_duzego_pieska_gif.jpg
 • @szuwarek14 13:13:50
  "W Soczi wypoczywa 160 tysięcy turystów.
  W kurortach w Soczi podczas przerwy świątecznej wypoczywa dziennie prawie 160 tysięcy turystów. To maksimum tego, co wcześniej obserwowano tylko latem, w sierpniu – powiedział mer Soczi Anatolij Pachomow.
  Pachomow dodał, że podczas przygotowań do przeprowadzenia Olimpiady w 2014 roku w Soczi powstała infrastruktura niezbędna do dalszego rozwoju turystyki. Wprowadzenie w listopadzie ubiegłego roku reżimu „otwartego nieba” na międzynarodowym lotnisku w Soczi umożliwiło pojawienie się nowych kierunków rozwoju turystyki. Już w czerwcu m.in. uruchomione zostaną połączenia między Soczi a Iranem i Chinami."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_05/W-Soczi-wypoczywa-160-tysiecy-turystow-6271/
  http://cdn.ruvr.ru/2015/01/04/1499159236/9RIAN_02550560.HR.ru.jpg
 • @szuwarek14 13:15:43
  "W 2014 roku Europa dostarczyła na Ukrainę ponad 5 mld m3 gazu.
  W 2014 roku Ukraina importowała z Europy 5,1 miliarda metrów sześciennych gazu, czyli o 3 miliardy lub o 59% więcej niż w 2013 roku – poinformował ukraiński operator gazowy Ukrtransgaz.
  Biuro prasowe Ukrtransgazu podało, że większość błękitnego paliwa dostarczyła Słowacja – 3,6 miliarda metrów sześciennych. Ponadto gaz importowano z Węgier (600 milionów) i Polski (900 milionów). W grudniu 2014 roku na Ukrainę dostarczono miliard metrów sześciennych gazu."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2015_01_05/W-2014-roku-Europa-dostarczyla-na-Ukraine-ponad-5-mld-m3-gazu-6447/
  ---
  - wiemy, wiemy, dostaliśmy rachunki
 • @trojanka 13:17:57
  Wrzuć ten artykuł.
  Moim zdaniem komentarze są niezbędne z kilku powodów,po pierwsze prasówkę to każdy sam sobie zrobi, po kolejne i najważniejsze czytają ten materiał także gimnazjaliści i inni uczniowie, jest to grupa potężnie zmanipulowana, rodzice nie mają czasu, państwo nie ma interesu w tym żeby ich uczyć myślenia.
  Ja czasem celowo coś łopatologicznie wyjaśniam , adresuję to do tych młodych ludzi.
  My już wiemy to co wiemy i możemy sobie jedynie podrzucać dodatkowe informacje jak kółko wzajemnej adoracji ale chyba nie o to chodzi. Ja osobiście lubię kiedy praca jest produktywna a nie polega na graniu w ping-ponga do urs. śmierci i dzień dłużej.
  Produktywna będzie wtedy kiedy trafi do młodszego pokolenia, ja się na wojnę już nie wybiorę, nie zdążę.
  Nas nie bardzo wsparło starsze pokolenie bo było wychowane jak Ukrainiec przy Rosji - w poczuciu że nawet jakby coś to Rosja pomoże. Nieliczne głosy mówiły że zobaczycie będzie jak przed wojną rząd na balach w Paryżu a wy w jednych butach na całą rodzinę.
  W bezpiecznym, leniwym PRLu takie słowa nie trafiały do wyobraźni, państwo opiekuńcze w sferze socjalnej - takie było.
  Człowiek jak to człowiek chciał jeszcze więcej i trafił do nowego obozu, tam gdzie chce jechać to nadal ma wizy i trudności ale może jechać w ramach obozu, no właśnie, może czy musi się tułać po obozie unijnym za chlebem, nie żeby sobie poprawić jak podczas saksów za PRLu tylko żeby przetrwać, kolosalna różnica.
  Ja tylko spełniam obowiązek, może do młodych dotrze, niech mają to czego myśmy nie mieli- głos rozsądku od starszego pokolenia.
  My w odróżnieniu od naszych rodziców już wiemy co to bezdomność, bezrobocie, samobójstwa z powodu braku perspektyw.
  Nie oszukujmy młodych że będzie lepiej bo nie będzie jeśli nie zaczną ruszać głowami.
 • @trojanka 13:21:23
  mów mi "Mule !" ha ha ha
 • @trojanka 13:29:36
  weź nie strasz, 14 to rok
 • @trojanka 13:29:36
  trojanko ja się zbieram,nawrzucałem co zdążyłem z komentarzem lub bez, jadę trochę odsapnąć, do miłego...
 • Szuwarek, ja piszę w pluralis majestatis? a w którym momencie?
  W porównaniu z tym, że Ty wiesz co będzie w Arabii Saudyjskiej jest to drobiazg z mojej strony - przyjmując już, że faktycznie można się dopatrzeć u mnie tego pluralisu.
  Przyjmijmy, że Donabas sobie poradzi. Będzie samodzielny, albo będzie częścią Ukrainy na super prawach.
  ALE CO MAJĄ Z TEGO WÓWCZAS POLACY?
  Nie śledzisz, kto u nas umarł z głodu w piwnicy, nie interesuje Cię, kogo aktualnie na bruk wyrzucili i dlaczego.
  Natomiast naciskasz na gruczoły łzowe w związku z sytuacją w Donbasie - i to siedząc w ciepłym i bezpiecznym domu. No to jak należy to rozumieć? W czyim interesie tu działasz?
  My, Polacy, powinniśmy się z Donbasem solidaryzować, ponieważ tam ludziom wyrządzana jest krzywda. I jest to naturalny odruch normalnego człowieka.
  Jaki jednakże ma to sens w świetle tego, że ponoć Polska jest krajem dziadów i ludzi bez perspektyw? Czy dziad może komukolwiek w czymkolwiek pomóc? Nie, dziad sam potrzebuje pomocy.
  Czy nędzarze wyjeżdżający z naszego kraju za chlebem są jakąś bazą dla Ciebie, że czujesz się taki silny?
  U siebie, w naszym kraju, w Polsce, musimy robić porządek. To naszym Rodakom, Polakom, należy się w pierwszym rzędzie wsparcie i współczucie.
  Donbasowi pomaga Rosja i będzie to robić.
  Jaki masz Ty w tym udział? - żaden. Informujesz o tym, ale to nie dzięki Twoim informacjom ci ludzie w Donbasie mają coś do jedzenia.
  Dlaczego upierasz się, że sprawa Donbasu jest dla Polaków ważniejsza niż Polska, ponoć opanowana przez żydów i gnojona na każdym kroku?
  Tu jesteś, w Polsce i Twoim obowiązkiem jest dbać o dobro naszego kraju, a nie pisać, że skoro Niemcy zajęli Świnoujście to są na swoim i mogą się już szarogęsić.
  Analogicznie możesz przecież przyjąć, że skoro banderowcy zajęli jakieś tereny na Ukrainie, to też mają to samo prawo co Niemcy u nas w Świnoujściu.
  Nie wiem, dlaczego nie można się z Tobą porozumieć. Miałam nadzieję wyjaśnić nieco przez skypa, ale nie chcesz i nie możesz. W porządku.
  Tylko czy wówczas, jeżeli mnie będziesz zwalczał czy próbował dyskredytować to będzie jakiś korzystny gest z Twojej strony wobec naszego kraju? Na pewno nie. Wbrew temu, co sugerujesz, jest wiele osób podzielających moje zdanie i ja o tym wiem, więc nie musi mi się nic zdawać.
  "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego" jest maksymą pozwalającą zachować równowagę w postrzeganiu realiów.
  Oczywiście, to jest blog poświęcony Noworosji. Ale czy Noworosjanie chcieli, by taki blog powstał, czy go autoryzowali? Nie sądzę. Jest to wyłącznie pomysł wrażliwych na cudzą krzywdę Polaków. I dobrze.
  To, czego tu brakuje to Polaków wrażliwych na krzywdę Polaków i poświęcających co najmniej tyle czasu i energii sprawom pokrzywdzonych Rodaków co nieszczęściom w Donbasie.
  Zajmowanie się samym Donbasem w sytuacji, gdy Polska idzie na dno to jakiś nowy przekręt. Wobec Polski mamy obowiązki i tylko wobec Polski na pierwszym planie.
  Kraj stabilny, kraj bogaty może nieść pomoc.
  Kraj niestabilny i biedny może tylko zawracać komuś głowę.
  I tak to wygląda z pomocą Polaków dla Donbasu. Zamiast wychodzić na ulice i protestować przeciw wysyłaniu polskich najemników na Ukrainę by mordowali oni Noworosjan są suche dane z frontu w postaci "dwie osoby zabite", "pięć osób zabitych" "toczka u rozwaliła blok mieszkalny" itd. Komu to tak naprawdę służy?
  Uważam, że ani Donbasowi ani Polsce.
  Jeżeli się denerwujesz, Szuwarek, to nie mój problem. Ja napisałam prawdę i ona istnieje niezależnie od tego, czy ktoś ją gdzieś napisze czy nie. Ja mam tę odwagę, bo mi na Polsce zależy.
  I jak to jest, że dygresje o Polsce są niemile widziane, a dygresje w postaci słodkich skądinąd kociaczków już mile widziane są? Czy to nie można połączyć jednego z drugim? Można. Ale komuś zależy, by nie łączyć. Czy tym kimś jesteś Ty, Szuwarek?
 • Powstańczy pies obronny!!
  http://m.onet.pl/_m/bb9b8ba855d12343aae0f28e606a24ad,62,19.jpg
 • interesariusz -> trojanka @13:05:52
  moja uwaga dotycząca (nie)czytania sprowokowana została wczorajszą dyskusją, w której jakby nie zauważono, co było napisane w notce.

  Ale przecież to nie jest ważne. Nie chodzi mi o palmę pierwszeństwa, albo laur autorytetu.

  Cykl jest utrzymywany dla WAS. Co prawda wykruszacie się, ale jeszcze piszecie. Skończy się dopisywanie uwag, to i ja przestanę pisać notki.

  Jako autor zawsze mogę zamieścić w następnej notce to, co moim zdaniem zasługuje na uwagę. Kiedyś wręcz cytowałem "wczorajsze" wypowiedzi.

  Też uważam, że im więcej wieści, tym lepiej, a szanowny Pan Wojtas musi się nauczyć czytać szybciej. Uwagi nie muszą się odnosić do treści notki, byleby dotyczyły wojny na Ukrainie, albo były z nią w jakikolwiek sposób powiązane. Dlatego nie mam żadnych pretensji, jak ktoś opisuje tu naszą polską niedolę, podobną do ukraińskiej, tyle, że bez krwawych ofiar.

  Sam zmieniłem formułę, i rzadko relacjonuję wydarzenia w Donbasie. Terez to nie tylko opis wojny, ale i refleksje, do czego nas to wszystko zaprowadzi. Quo vadis.
 • interesariusz –> szuwarek14 @13:35:41
  słuszne uwagi, ale nie kumam
  "Nas nie bardzo wsparło starsze pokolenie bo było wychowane jak Ukrainiec przy Rosji - w poczuciu że nawet jakby coś to Rosja pomoże"

  trąci mi fałszem.
 • @nana 15:19:32
  Witaj Nano,szuwarka nie ma gdzieś pojechał odpoczywać, nie wiem kiedy będzie!!! Masz dużo racji pisząc o Polsce i o tym że powinniśmy protestować przeciwko temu co się dzieje..Ale jeśli przeczytałaś dzisiejsze posty to widzisz że są pretensje o wszystko.. w końcu nie wiem czy chodzi o to że pisze się o Polsce , o żydach/ raczej To/,czy o memy i kotki.Jest to blog tematyczny WOJNA domowa na Ukrainie!!!!i większość postów powinna być na ten temat, no tak już jest. Co do protestów to widzisz co się dzieje na ulicach jak są protesty!!ludzie się boją i to jest SUKCES tej władzy, chcą mieć spokój, ustawa 1066 czy ileś tam o bratniej pomocy!!!!my jesteśmy sprzedani wiem ze Cię to złości jak tak mówimy ..ale wciąż pozostaje otwarte pytanie które już zadał Ci ktoś, poszukaj!!I CO W ZWIĄZKU z tym proponujesz??????? mnie też serce pęka jak mówi się o sprzedaży lasów Państwowych w wiadomym celu i CO MAM ROBIĆ???? 5 -ma głosami ustawa nie przeszła.Ileż to roboty przekabacić te 5 osób, pieniądzmi, prośbą, groźbą!!Mamy iść pod SEjm i co??? popatrzyć na przystojniaków z policyjnego kordonu????
  petycję pisac, przypominam zmielone petycje
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=zmielone%20przez%20rz%C4%85d%20podpisy&source=web&cd=10&cad=rja&uact=8&ved=0CFUQFjAJ&url=http%3A%2F%2Fwww.zelaznalogika.net%2Frzad-ustanawia-prawo-tylko-dla-kogo%2F&ei=pKKqVMnfDc6_PIjigdAM&usg=AFQjCNG85GRDXEHIAFB0AbR5NCI76HCqXA


  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=zmielone%20przez%20rz%C4%85d%20podpisy&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0CDoQFjAE&url=http%3A%2F%2Fniewygodne.info.pl%2Fartykul%2F00199.htm&ei=pKKqVMnfDc6_PIjigdAM&usg=AFQjCNEbSiQYQBUtf1S-fCKmXiAarIm76A


  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=zmielone%20przez%20rz%C4%85d%20podpisy&source=web&cd=17&cad=rja&uact=8&ved=0CD4QFjAGOAo&url=http%3A%2F%2Fwww.augustynski.eu%2Fwladza-ma-w-dupie-obywateli%2F&ei=RqOqVPGsOYmCPbHmgIAJ&usg=AFQjCNHsFLiq76xFtk3veOe8u2I8DrpLPw


  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=zmielone%20przez%20rz%C4%85d%20podpisy&source=web&cd=19&cad=rja&uact=8&ved=0CEoQFjAIOAo&url=http%3A%2F%2Femigracjazpolski.blogspot.com%2F2012%2F09%2Fmilion-podpisow-w-sparwie-jow-zmielono.html&ei=RqOqVPGsOYmCPbHmgIAJ&usg=AFQjCNHvunMpwDmeBPS88knz0SsnIxEYMA

  Na razie idę na Imieniny do przyjaciół więc poczytam Cie wieczorem!!!
 • interesarisuz -> nana @15:19:32
  TY nas tu wyraźnie krzywdzisz,

  Polską też się zajmujemy,
  i bezpośrednio, i opisując to, co się dzieje w Donbasie,

  kto chce, anologie zobaczy,

  ale jest pewna różnica, z wyjątkiem Ciebie, mnie i paru innych

  Polacy mają wszystko w d...e

  a w Donbasie są znaczne grupy, którym jeszcze zależy,

  ---------------
  ps. Zobacz, jaki był odzew
  http://interesariusz.neon24.pl/post/116645,sluzba-zdrowia-nie-dla-polakow
 • tAK!!!
  http://m.onet.pl/_m/7a5523a34d97f7f1e746f419c8f1d09c,62,19.jpg

  Trojanka
 • @szuwarek14 13:17:27
  Putin dyma zachód aż im dupa trzeszczy : dzięki tzw. kryzysowi rubla (pamiętamy pikującą giełdę w Moskwie) Putin wykupił prawie 100% akcji firm energetycznych i olejowych za grosze na sumę 20 mld$. a to znaczy, że kapitał pozostaje w Rosji. Banksterzy żydowscy z Wal Street zorientowali się za późno. W efekcie rubel odrobił 30% w zeszłym tygodniu. Solidaruch dostaje orgazmu. A tymczasem Putin dyma zachód drugi raz!. Przyjmując $ za gaz ale natychmiast wykupuje złoto po zaniżonej cenie przez żydowski FED. Na świecie centralne banki zakupiły 93 tys ton złota w tym Rosja 55 tys ton!. ECD wzorem FED-u rozpoczyna samobójcza politykę monetarną, czyli drukowanie pieniędzy. To jest dobre rozwiązanie lecz na krótko, ale prędzej czy później skończy się katastrofą. Tylko, że wtedy już odpowiedzialni za to szambo będą bezkarni - martwi albo na emeryturze.
 • @Kula Lis 62 16:24:22
  a co jest warta firma, która nie generuje zysku?
 • @trojanka 16:06:27
  Witajcie:) Ja to Was nie bardzo rozumiem! Ja walczę o Polskę na przykład na Onecie! Na portalu Neon24, na którym jesteśmy jest bardzo dużo tematów, gdzie można walczyć o Polskę, np. pan Stan Tymiński też prowadzi tu bloga, ma wiele propozycji, nie tylko on, czy czytacie?
  Tu jest blog na temat, można szybko zobaczyć naciskając klawisz PgUp, dla pana Wojtasa: PgDn tez istnieje, można szybko przewijać jak się nie chce oglądać kotków czy piesków.
  Dlaczego ludzie czytają tego bloga? Zaciagnąłem trochę informacji od młodzieży studenckiej, w skrócie, bo za długo byłoby pisać, a niektórzy nie lubią długich tekstów:)
  - bo panuje ciepła, rodzinna atmosfera
  - bo można uzyskać nie tylko wiadomości z Donbasu lecz także co naprawde dzieje się na Ukrainie
  - bo jest dużo filmów i zdjęć w tym temacie
  - bo można poznać powstańców i cywilów nie w/g oficjalnej propagandy
  - bo są także pierwiastki kultury rosyjskiej, która w Polsce jest tematem tabu
  - bo są nieraz ciekawe dyskusje i komentarze, satyra, śmieszne rysunki a i do kotków i piesków też się micha lubi uśmiechać.
  Po prostu jest życie.
 • @szuwarek14
  Gdy się poszuka w rosyjskich serwisach, to widać, że Rosja zaczyna się odbudowywać. Zaczęli od wojska. Biorą się za drogi. Następne jest rolnictwo. Być może za 5-10 lat będą mieć swojej żywności na tyle by być samowystarczalnym, jak w zbożach na dziś. Są na dziś jednym z największych eksporterów!!. W Rosji rocznie sprzedaje się 100 tys traktorów .. nowych!!! ...w/g rusofobicznych forumowiczów to pewnie rosyjscy oligarchowie kupują sobie te traktory do garażu ... bo przecież w w/g nich w Rosji rolnictwo nie istnieje ... przynajmniej w/g lokalnych rusofobów ... w zeszłym roku w Polsce sprzedano ok. 800 nowych traktorów!!! .. no ale my jesteśmy potęgą rolniczą, nieprawdaż ??? Kto zna rosyjski jeszcze z podstawówki dawno temu, niech sobie sam poszuka. Nikt tego u nas nie pisze. Rzeczywiście po części żyją z ropy i gazu więc mają jakiś tam kłopot, ale to wielki kraj. Dadzą sobie radę. Jak czytałem w Internecie rosyjskie odwetowe sankcje pogrążyły już bardzo gospodarkę Włoch, w Niemczech eksport spadł coś o ponad 10% , a Rosjanie w odwecie za nie przekazanie Mistrala przez Francję zerwali umowę z producentem Pendolino- ten oddał szybką kolej pomiędzy Petersburgiem a Moskwą, ale miał prowadzić dalej roboty w kierunku Kazania i dalej na wschód do Władywostoku. Budowę przejmą Chińczycy i czas przejazdu pociągu z Moskwy do Pekinu będzie wynosił 48 godzin.
  Rosjanie zerwali tez rozmowy z Niemcami na przejęcie przez nich udziałów w rosyjskich polach gazowych w zamian za udostępnienie Rosjanom podziemnych zbiorników do przechowywania gazu w Niemczech/ chyba chodzi o nieczynne kopalnie/ , a polscy rolnicy nie mogą sprzedać swoich produktów, a sankcje uderzają też w transport i w inne sektory. Polskie płody rolne już nie wrócą na rynek rosyjski, trzeba będzie wykarczować sady w rejonie Grójca i w innych rejonach, będzie istnieć też nadmiar mleka i mięsa. Tyle narobiły rządzące "wolną Polską " durnie chodzące na amerykańskiej smyczy, to samo politycy europejscy z kanclerz Merkel na czele.
 • @trojanka 16:45:57
  Mało jedzenia dużo alkoholu, będzie Ci się lepiej pisać:)))
 • @Kula Lis 62 16:45:37
  Tak na zwyczajny chłopski rozum: na co liczyła choćby Unia Europejska? Bo na co USA, to wiemy. Na wymianę Putina na Chodorkowskiego? Przecież społeczeństwo rosyjskie to nie Ukraina!
 • Krym z lotu ptaka!
  https://www.youtube.com/watch?v=Ozi-TTgfWAk&feature=player_embedded
 • @Kula Lis 62 16:45:37
  w Polsce sprzedaje się kilkanaście tysięcy nowych traktorów rocznie. 800 to w najgorszym miesiącu w zeszłym roku.
  co do Rosji to proszę podaj źródło, które potwierdzi twoje dane
 • @szuwarek14
  Euroland na wieki wieków?! Komisja Europejska: członkostwo w strefie euro jest nieodwołalne!(bo tak żydostwo brukselsko niemiecko francuskie widać postanowiło i goje nie mają już nic do powiedzenia jak widać!) http://media.wpolityce.pl/cache/6a/5c/6a5cfb3bbba52968b759ffb05ca67ae3.jpg Członkostwo państwa w strefie euro, zgodnie z unijnymi traktatami jest nieodwołalne – stwierdziła rzeczniczka Komisji Europejskiej w odpowiedzi na pytania dotyczące możliwego wyjścia Grecji z obszaru wspólnej waluty.
  Spekulacje w tej sprawie Grexitu (wyjścia Grecji z eurolandu) zaczęły się, kiedy greckiemu parlamentowi nie udało się wybrać prezydenta, w związku z czym 25 stycznia odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne. Sondaże pokazują, że największe poparcie może w nich zdobyć skrajnie lewicowa Syriza.
  Członkostwo w strefie euro jest nieodwołalne
  — przypomniała rzeczniczka KE Annika Breidthardt, podkreślając, że stanowi tak Traktat Lizboński. Inny z rzeczników podkreślał, że Komisja Europejska nie będzie spekulowała w sprawie potencjalnych wydarzeń w Grecji.
  W weekend tygodnik „Der Spiegel” podał, że rząd w Berlinie wbrew swojej dotychczasowej polityce jest obecnie przygotowany do wyjścia Grecji ze strefy euro.
  Zastępca rzecznika niemieckiego rządu Georg Streiter dementował jednak te doniesienia podkreślając, że Grecja w przeszłości dotrzymywała swych zobowiązań. Jak mówił, niemiecki rząd wychodzi z założenia, że Ateny także w przyszłości będą wypełniać swoje obowiązki.
  Tymczasem prezydent Francji Francois Hollande oświadczył w radiu France Inter, że to do Greków należy decyzja, czy ich kraj ma pozostać w eurolandzie.
  Z inicjatywy szefa Parlamentu Europejskiego Martina Schulza w niedzielę w Strasburgu ma dojść do spotkania Merkel i Hollanda.
  Pod koniec grudnia Unia Europejska zaapelowała do Grecji o potwierdzenie „silnego przywiązania do UE” i poparcie reform sprzyjających wzrostowi gospodarczemu.
  W demokratycznym procesie Grecy ponownie zadecydują o swojej przyszłości. Silne przywiązanie do UE oraz szerokie poparcie greckich wyborców i przywódców politycznych dla niezbędnych prowzrostowych reform będą kluczowe, żeby Grecja mogła rozwijać się w strefie euro
  — podkreślił w oświadczeniu unijny komisarz ds. gospodarczych i monetarnych Pierre Moscovici.
  W odpowiedzi na kryzys polityczny w Grecji Międzynarodowy Fundusz Walutowy ogłosił pod koniec grudnia, że rozmowy o kolejnej transzy pomocy dla tego kraju są zawieszone w oczekiwaniu na wyłonienie nowego rządu tego kraju. Wybory w Grecji zaplanowano na 25 stycznia.
  Lider Syrizy Aleksis Cipras zapowiedział, że jeśli jego ugrupowanie zwycięży, odejdzie od polityki zaciskania pasa i będzie się domagało umorzenia znacznej części greckiego zadłużenia. To z kolei wywołuje pytania o przyszłość Grecji w eurolandzie.
  Przypadek Grecji powinien szczególnie zainteresować prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który lansuje przyjęcie przez Polskę unijnej waluty. Skoro ze strefy euro – jak twierdzi rzeczniczka KE – nie ma wyjścia, to czy warto pchać się tam na wieki wieków?
  PAP/JUB Jak to Szwaby POdbijają Europę nie czołgami a walutą Euro. 1000 - letnia III Rzesza upadła po 11 latach. Eurokołchoz, niestety, jest trwalszy (brak wojny). Ale może coś się zdarzy ?
 • @trojanka 17:15:40 miłej zabawy, Trojanko!
  ja jednak wrócę do zasadniczego tematu, bo widzę, że nie zostałam zrozumiana. Dlaczego mamy pisać o Donbasie i wierzyć w ich zwycięstwo jednocześnie plując na Polskę i pisząc, że nie ma u nas na nic szans i wszystko przegrane? No, czy teraz już jaśniej? W czym sytuacja Donbasu jest lepsza czy bardziej warta naszej, Polaków, uwagi niż sytuacja w naszym kraju i szukanie nadziei na naprawę sytuacji w nas i u nas?
  Nie powiedziałam, że kotki i pieski mi przeszkadzają, a przeciwnie. Był to niejednokrotnie ważny przerywnik po obejrzeniu drastycznych zdjęć prawdziwych trupów.
  Nie zmienia to jednak faktu, że tak samo a nawet bardziej powinniśmy być ze sobą solidarni, wspierać się wzajemnie w sprawach Polski, a nie spychać każdego na pozycje przegrane dlatego, że mamy ponoć rząd jakiego nie chcieliśmy i mamy w kraju sytuację jakiej nie chcieliśmy. To nieprawda. Na taki rząd się zgodziliśmy tak jak godziliśmy się na demontaż naszego przemysłu i naszej służby zdrowia.
  Z jednej strony mieć nadzieję na zwycięstwo Powstańców w Donbasie a z drugiej nie mieć nadziei na naprawę sytuacji u nas w Polsce to jawna paranoja, nie sądzicie?
  Można dobrze życzyć Powstańcom i co najmniej tak samo dobrze życzyć nam, Polakom. Dlaczego tak trudno to zrozumieć?
  Blog o Donbasie i wszystko inne won? Proszę bardzo. I tym sposobem obudzicie się z przysłowiową ręką w nocniku. Na własne życzenie.
 • @trojanka 17:25:00
  Wywiad z Opołczeńcem Wasilijem, który przeszedł od majdanowców do Narodowego Opołczenia Donbasu i podtytuł:
  АНТИСНАЙПЕР ПРОТИВ ПОЛЬСКОЙ "ВАЛЬКИРИИ"
  Antysnajper przeciwko polskiej "Walkirii"
  Coś tam mówi, że po stronie ukrów walczy dużo Polaków, też by mógł dla nas potłumaczyć, co tam z tymi Polakami. Jest jakis polski oddział Walkiria?
  http://youtu.be/0rc239GpbsA
 • ----ŻYDZI kiedyś i DZISIAJ --Mengele , Hitler i reszta generalicji z pod gwiazdy DAWIDA
  http://whatreallyhappened.com/IMAGES/GazaHolo/index.html
 • @ad12 17:17:46
  Poszukaj, masz internet.
 • @lorenco 17:39:33
  Szuwarek przetłumaczyć, nie Ty Trojanko:)
 • @lorenco 16:59:25
  Nie tylko unia na to liczyła, żydzi z USA także i się przeliczyli.
 • @nana 17:30:16
  Nano, jest blog o Donbasie i mamy pisać o Polsce? To jest proste, jesli mogę Cię pocieszyć - będą niedługo wybory prezydenckie, nie trzeba wybierać Komorowskiego, czy tego z Pisu czy innych partyjniaków co siedzą od lat przy żłobie. Ludzie muszą iść na wybory, bo jak nie, to znów się sami wybiorą, czyli Komorowski. I musi być porządny kandydat/ kandytatka, Polak/ Polka z grubym portfelem lub zebranymi funduszami na kampanię. Trwają poszukiwania takiej osoby.
 • @Kula Lis 62 17:23:12
  A jak jednak Grecja się uprze i wyjdzie z UE, to Grecy będą seperatystami, terrorystami i UE zarządzi ATO, Ateny i Saloniki będą same się ostrzeliwały i zabijały swoich mieszkańców?
 • @Kula Lis 62 17:45:11
  Nawet jakbyś mu znalazł czarno na białym, to i tak uzna, że to ruska propaganda!
  Pokazywane były rosyjskie samochody, telefony komórkowe, to gula latała, więc rusofoby stwierdziły, że te wyroby są NA PEWNO naszpikowane zachodnimi komponentami!
 • @nana 17:30:16
  a w jaki sposób chcesz zmienić sytuację w polsce? wyborami, skoro nie ma na kogo głosować? jedyną szansą, jest zrobienie tego co robią mieszkańcy donbasu czyli skoczyć do gardła bandytom i złodziejom ale niestety polskie społeczeństwo zostało wykastrowane. zresztą z czym? z kijami na tanki? bo chyba nie jesteś na tyle naiwna by wierzyć że styropianowa banda da się od koryta odgonić demokratycznymi i pokojowymi metodami.
 • @szuwarek14
  Po Grecji strefę euro może opuścić Hiszpania. - Gdyby Grecy wyszli ze strefy euro, mógłby powstać trzeci poziom integracji. Mógłby powstać etap pośredni dla krajów, które czasowo występowałyby ze strefy euro - ocenia Sebastian Płóciennik, prawnik i ekonomista z Instytutu Spraw Międzynarodowych. Jego zdaniem, jeśli najbliższe wybory w Grecji wygra zapowiadająca wyjście ze strefy euro Syriza, a następnie zrealizuje ten plan, podobne rozstrzygnięcia mogą zapaść w innych krajach. (TVN24 Biznes i Świat/x-news) Ps. "czasowo występują z ojro".... ale jaja. Nikt nie nazwie tego po imieniu. EUROKOŁCHOZ się kończy. RWPG to był sprawiedliwy system - wszystkie kraje budowały swój przemysł. W UE przemysł ma być tylko w Niemczech, Francji i krajach Beneluksu, reszta to niewolnicy. Po to Niemcy z Francuzami stworzyli UE żeby na tym korzystać a nie rozdawać swoje majątki. To co Hitler chciał zrobić siłą teraz jest kupowane za wirtualne pieniądze a żeby było ciekawiej realne pieniądze z rezerw Polski poszły na ratowanie Grecji która jest o wiele bogatsza. Żal mi tylko ludzi którzy oddali życie podczas 2 wojny bo teraz wychodzi na to że ich śmierć była głupotą. Włochy, Grecja, Hiszpania i Portugalia to kraje które na 100% opuszcza strefę euro. Natomiast Anglia wyjdzie ze EU całkowicie co przyspieszy proces rozkładu EU. Po rozsypce EU Polska zostaje dozgonnym bankrutem z armią niewolników nie mając ni swojego, i o to żydom chodziło..
 • @szuwarek14
  UE = Upodlenie Europy = komunizm + faszyzm + czosnek z cebulą ! I zostaną Niemcy z dawnymi Demoludami !! Ziści się plan Hitlera "Drang nacht Osten" !! Zdobędą wschód bez jednego wystrzału !!
 • @lorenco 18:05:32
  Konduktorka pociągu "Odessa-Kijów" wyrzuciła rzeczy ukraińskich wojskowych 28 brygady, a ich samych nie wpusciła do pociągu, ponieważ "to nie jej wojna."

  "Pociąg się spóźnił 2 minuty. Konduktorka po prostu nie wpuściła nas do pociągu.. Wyrzuciła nasze rzeczy, zamknęła drzwi i wszystko. Powiedziała, że to nie jej wojna"- powiedział jeden z ukraińskich wojennych.

  Czterech strzelców chciało dostać się do siedziby swojej brygady. Mieli jechać z Nikołajewa tranzytem do Zaporoża.
  https://www.youtube.com/watch?v=JCDp6Qu6Ofo
 • @czerwony baron 18:12:29
  Do tego Donbas jest w tej lepszej sytuacji, że sąsiaduje z przyjaciółką Rosją a my z kim? Na kogo polski lud może liczyć?
 • @szuwarek14
  Cały Reuters jest o kryzysie Greckim, nurkującym euro w stosunku do dolara, o ostrzeżeniach kierowanych przez wszystkich polityków zachodnich, że jak nie zrobią jak im się każe, to poniosą dotkliwe konsekwencje. A w polskich mediach Grecja nie istnieje, spadki na giełdach w Eurozonie nie istnieją. Jest tylko Rosja. Jak polska gospodarka dostanie kopa, to nawet nie będziecie wiedzieli skąd, bo wszyscy się spodziewają, że cios może nadejść tylko ze wschodu. Pamiętajcie, w maju wybory parlamentarne w UK i akcje powroty dla kilkuset tysięcy polskich robotników. Czy będą miejsca pracy dla tych ludzi? jak myślicie.
 • @ad12 17:17:46
  Jeśli kryzys walutowy w Rosji jest zagrożeniem dla złotego to znaczy że sankcje w stosunku do Rosji uderzają w Polskę. Po co więc była ta szarża po Europie naszych polityków by namawiać inne kraje do sankcji wobec Rosji?
 • @lorenco 18:23:50
  Może by ta konduktorka startowała na prezydenta Polski, ma niewiasta "jaja":) Kartę Polaka załatwimy, fundusze zbierzemy...
 • @Kula Lis 62 18:35:18
  "Naszych polityków" hmmm..., to tak w nawiasie:) No i walczysz Lisku piórem o Polskę a Nana pisze, że nikt tego nie czyni.
 • @lorenco 18:44:44
  SBU nie udało się złapać ani jednego z niewidzialnych rosyjskich dywersantów GRU, FSB i desantowców, zatem ruszyli łowić rosyjskich artystów.
  https://pp.vk.me/c624419/v624419838/145cc/q_jVkO_4TZk.jpg
 • @lorenco 18:53:48
  Nowe zabawki dla dzieci ukraińskich, figurki prawego sektora.
  "nieładnie się bawicie - dla was to zabawa - nam chodzi o życie"
  http://youtu.be/JMaR1zwxwOw
 • @lorenco 18:33:05
  na kosmitów jedynie :D
 • @czerwony baron 19:03:00
  Właśnie widziałem jak lądowali, w jakimś filmie sf.
  Ciasnybok Тягнибок zaproponował aby wypuścic banknot 1000 hrywien, ze wzgledu na inflację, z wizerunkiem oczywiście Bandery - to ten, co niektórzy przekonują, że jest symbolem walki Ukraińców z Rosją.
  https://pp.vk.me/c624220/v624220874/135b9/gL57Pn9rMeY.jpg

  oryg.АнтиМайдан
  Тягнибок предложил выпустить купюру в 1000 гривен с портретом Бандеры

  Лидер партии «Свобода» Олег Тягнибок предложил выпустить купюру в 1000 грн и посвятить ее лидеру украинских националистов Степану Бандере.

  На купюре должен быть размещен портрет «национального героя». Тягнибок посчитал, что такая инициатива уместна и своевременна, учитывая прогрессирующую инфляцию в стране.

  Организатор и «вдохновитель» майдана не только мечтает о купюре с портретом своего кумира, он намерен добиваться того, чтоб Степану Бандере было возвращено звание Героя Украины.

  «Сегодняшняя власть обязана вернуть указ о присвоении звания Героя Украины Степану Бандере, который был отменен Януковичем», — заявляет Тягнибок и добавляет, что Бандера стал героем для всей украинской нации.
 • @lorenco 19:15:02
  Tu nowe o Batmanie:
  http://riafan.ru/188588-novosti-novorossii-gibel-betmena-i-voyna-kompromatov/
 • @ad12 17:17:46
  MIELIZNA i REKODZIELO. Zielona Wyspa? : Zamiast przemyslu - rekodzielo. Zamiast fabryk z wlasnymi biurami konstrukcyjnymi i badawczo-rozwojowymi - manufaktury i montownie. A kto - z mlodych wyksztalconych, z duzych miast - wie, ze kiedys w Polsce produkowano generatory elektryczne dla najwiekszych elektrowni? Ze produkowano turbiny o mocy 500 MW, a przymierzano sie do turbin 1500 MW? Ze polowa chinskich, indyjskich, indonezyjskich, greckich i tureckich, libijskich i irackich elektrowni wyposazona byla / jest nie w amerykanskie, czy niemieckie, a w polskie turbiny? Ze produkowano u nas smiglowce, samoloty tlokowe i odrzutowe, ze produkowano 40.000 ciezarówek, ze wytapiano 20 mln ton stali, ze bylismy na 2 miejscu - za Japonia - w produkcji statków rybackich, a te zdobywaly Blekitna Wstege Atlantyku - w tej kategorii? Ze nasze zestawy audio - radio, wzmacniacz, glosniki, gramofon, magnetofon Radmoru bily amerykanskie i japonskie? Ze nasze sprezarki chlodnicze kupowalo wiele krajów swiata? Ze juz w latach 50-tych nasz Star byl napedzany gazem LPG i mial NIM chlodzone nadwozie? Kto pamieta, ze pierwszy PC komputer powstal w Erze - przed ZX Spectrum? W tzw. socjalizmie wybudowano:
  - trasa Warszawa-Katowice (GIERKÓWKA, niecale 300 km - jedna z nielicznych dzis dróg dwujezdniowych o tej dlugosci w Polsce),
  - trasa Lazienkowska wraz z drogami dojazdowymi w Warszawie,
  - dwujezdniowa droga Tuszyn-Lódz,
  - szpital "Centrum Zdrowia Dziecka",
  - szpital "Centrum Zdrowia Matki Polki",
  - rafineria ropy naftowej w Gdansku,
  - odlewnia zeliwa w Koluszkach,
  - Zaklady Dziewiarskie "Kalina" w Lodzi,
  - zaklady produkcji dywanów "Dywilan" w Lodzi,
  - zaklady odziezowe "Cotex",
  - zaklad produkcji profili gietych w Bochni,
  - zaklady przetwórstwa owocowo-warzywnego w Lezajsku i Lipsku,
  - huta miedzi w Glogowie,
  - produkcja blach walcowanych na zimno w Hucie im. Lenina (obecnie im. Tadeusza Sendzimira),
  - Plocka Fabryka Maszyn Zniwnych (wyd. 2,5 tys. sztuk kombajnów zbozowych BIZON),
  - zaklady mleczarskie w Wegrowie, Ciechanowie, Chodziezy, Zabrzu,
  - produkcja autobusu Jelcz w Kowarach,
  - zaklady miesne w Ostródzie, Sokolowie Podlaskim, Zielonej Górze,
  - Port Pólnocny i naftoport (mielismy wtedy wlasne tankowce),
  - zaklad kineskopów kolorowych na licencji amerykanskiej w Piasecznie (wtedy jedyny zaklad w Europie produkujacy tej klasy sprzet),
  - produkcja ukladów scalonych i pólprzewodników w Naukowo-Produkcyjnym Centrum Pólprzewodników CEMI w Warszawie,
  - 11 elektrowni (w tym najwieksza - Kozienice I - o mocy 1200 MW; - po 1989 r. - ZERO elektrowni)
  - i wiele, wiele innych.
  - w latach 70' oddawano do uzytku ok. 300 tys. MIESZKAN rocznie, a obecnie ok. 1/3 tej liczby, w latach 90', jeszcze mniej.
  - w latach 1970-75 place wzrosly o 40%,
  - w dekadzie 1970-80 - wzrost PKB o ok. 80% (po 1989 r. potrzeba bylo na taki sam wyczyn 20 lat),
  - spozycie miesa na glowe bylo wyzsze niz dzis, miesa nie myto i nie nasaczano (CONSTAR),
  - w 1982 (rok kryzysu wywolanego przez "Solidarnosc" finansowana przez CIA)
  - od tego roku mierzy sie w Polsce liczbe osób zyjacych ponizej minimum socjalnego
  - zyjacych ponizej tego minimum - 24 %, obecnie - powyzej 60%!!!.
  - we wrzesniu 1980 r. (kiedy Gierek odchodzil) zadluzenie Polski w Klubach Paryskim i Londynskim wynosilo ok. 17,6 miliardów dolarów. Na osobe (615 USD) bylo ono mniejsze niz na Wegrzech (836 USD) lub Jugoslawii (856 USD). Pod wzgledem zadluzenia bylismy na 12-13 miejscu w swiecie, co odpowiadalo naszej ówczesnej produkcji. Przypominam, ze Polska posiadala wówczas rezerwy walutowe w wysokosci ok. 1,3 mld USD, 4 mld USD w surowcach i pólfabrykatach, jak równiez blisko miliardowa nadwyzke eksportu nad importem (wartosc eksportu w 1980 to ok 10 mld USD; bilans handlowy pogorszyl sie po strajkach "S"). Dlug Gierka zostal prawie calkowicie splacony w roku 2009. Gierek, kiedy rzadzil, mieszkal w rzadowych willach (które przy niektórych dzisiejszych chalupach wygladaly jak psia buda). Po internowaniu mieszkal w domku typu klocek w Ustroniu. Jezdzil maluchem 126p kupionym na talon. Zyl tylko z emerytury belgijskiej za okres przepracowany w tamtejszych kopalniach
 • @ad12 17:17:46
  "Rosja drugą potęgą militarną świata.
  Rosja pod względem potencjału wojskowego zajmuje drugie miejsce w świecie po Stanach Zjednoczonych - wynika z raportu Global Firepower Index.
  Ranking został opublikowany przez "Business Insider".
  Pierwsze miejsce USA wynika przede wszystkim z ogromnego budżetu wojskowego tego kraju: ponad 612 mld USD rocznie.
  Chiny, które pod względem ogólnego potencjału wojskowego znajdują się na trzecim miejscu, a pod względem wydatków na uzbrojenie - na drugim, bardzo odstają od USA. Budżet wojskowy ChRL obejmuje mniej niż jedną trzecią amerykańskiego - 126 mld USD na rok.
  Rosja, która pod względem potencjału wojskowego zajmuje w rankingu drugie miejsce, wydaje na obronę, zgodnie z wyliczeniami Global Firepower Index, 76 mld USD rocznie. Jednak, jak podaje Business Insider, Rosja już zwiększyła swoje wydatki na obronę do rozmiarów 88 mld USD i planuje zmodernizować swoje arsenały.
  Polska w tym samym rankingu została sklasyfikowana na 18. miejscu.
  Global Firepower Index uwzględnia łącznie ponad 50 czynników wpływających na potencjał wojskowy, m. in. budżet obronny, potencjał demograficzny, jakość sprzętu wojskowego, a także dostęp do surowców naturalnych."
  ---
  - drugą czyli pierwszą biorąc pod uwagę morale Rosjan którzy walczą o swój kraj a morale żołnierzy amerykańskich którzy walczą sami nie wiedzą gdzie i po co, grunt że płacą a nawet częstują narkotykami.
 • @Kula Lis 62 19:21:26
  Porządne podsumowanie osiągnięć naszych ojców i dziadków! BRAWO!
 • @lorenco 19:31:41
  Tłumacz:
  Prokurator Generalny Ukrainy Witalij Yarema ogłosił rozpoczęcie dochodzenia i wszczęcia postępowania karnego przeciwko 38 prokuratorów, pozostałych prac w Donieck i Ługańsk samozwańczej Republiki Ludowej. Oświadczył to na konferencji prasowej w poniedziałek 05 stycznia.
  "Pracownicy, którzy pozostali na terytoriach okupowanych, jest 38 pracowników, 23 z Ługańsk i Donieck 15 prokuratorów, którzy zatrudnieni terrorystów i pełnią funkcje prokuratorów w DNI i LC" - powiedział.
  Wcześniej w "Charków" poinformował, że Witalij Jarema, wraz ze swoim zastępcą naczelnego prokuratora wojskowego Anatolij Matios i głowice aparatów działów przybył w obszarze operacji zabezpieczenia na spotkanie z pracownikami regionach prokuratorzy Doniecka i Ługańska, a także prokuratorów wojskowych.
  Podczas wizyty roboczej, strony zamierzają omówić egzekwowania prawa i prokuratorskiej nadzoru w obszarze ATO.
  Wcześniej stwierdzono, że Prokurator Generalny Ukrainy Witalij Jarema wspiera powrót Ukrainy do systemu sądów wojskowych.
  http://nahnews.com.ua/132929-yarema-sotrudnikov-prokuratury-nakazhut-za-rabotu-v-dnr-i-lnr/
 • @lorenco 19:56:27
  https://pp.vk.me/c7008/v7008699/af9df/2i_kNXhKaYo.jpg
 • interesariusz -> lorenco @17:54:40
  a z jakiego powodu facet z kasą ma być lepszy od "partyjniaków" ?
 • interesariusz -> czerwony baron @18:12:29
  no nie do końca tak jest

  wspomnij, Gandhiemu się udało.

  Problem nie w styropianowej bandzie,
  tylko w tym, że nikomu już na Polsce nie zależy.
 • interesariusz -> Kula Lis 62 @18:14:49
  gorzka prawda,

  też mam cały czas uczucie, że nasi wojenni bohaterowie w grobach się obracają,

  wszyscy jesteśmy zdrajcami ich poświęcenia.
 • @interesariusz z PL 20:22:44
  Tak sobie myślę, że prezydent RP powinien być niezależny od każdej partii, nie powinien być z klucza partyjnego, tego co obecnie zasiada w sejmie i senacie, . A pieniążki są potrzebne na kampanię.
 • @interesariusz z PL 20:22:44
  A dodam jeszcze do tego, że powinien byc coś na kształt Orbana a takiego wśród tych partyjniaków nie znajdziesz. Nawet jakby był, to sitwa partyjna ściągnie go do parteru.
 • interesariusz -> lorenco @20:36:25
  gdyby nam się chciało chcieć,
  i gdyby ktoś zasługiwał na nasz szacunek,
  zrobiliśmy mu kampanię bez kasy,
  a zresztą, pogląd Tymińskiego, o powszechnych datkach na kampanię nie jest głupi, tyle, że Polacy musieliby się obudzić.
  ----------------------------------------------
  od dawna lansuję tezę, że w obecnej krytycznej sytuacji
  "trzeba zrezygnować z tajności wyborów",

  czyli, zamiast głosować na jakąś partię,
  wstępować do jakiejś partii,
  składki partyjne wystarczą na kampanię.
 • @interesariusz z PL 20:42:24
  Mój znajomy, zacny człek, wymyslił, że wstąpi do pewnej partii z tych wiodących, widząc w niej błędy lecz do naprawienia. Bardzo się zawiódł. Nie dało się nic naprawić. Ile róznych innych partii startowało w wyborach? Głosy poniżej wymaganego limitu. Samoobronie się udało, to ją uziemniono i zniszczono. Stana Tymińskiego też zniszczono.
  Póki naród śpi albo udaje głupa albo jest głupi i leniwy, bo nie chce zapoznać się z innymi kandydatami, to przecież nie ma na kogo głosować," więc po co mam iść na wybory"- rzecze jedna z drugim, prezydentem będzie BUL! Do tego "mendia" sugerują, że BUL miażdży przeciwników!
 • @lorenco 21:02:51
  Port lotniczy Donieck 4.01. 2015. Jaki rozejm?
  http://youtu.be/vhPEJhNuzWU
 • @lorenco 21:07:44
  Dla przypomnienia mapka, co i kiedy sprezentowano Ukrainie:
  https://pp.vk.me/c7008/v7008699/afaba/CZiI23FuRUE.jpg
 • @lorenco 21:02:51
  To nie Stana wtedy zniszczono, nie Stana. Zgadnij Lorenko kogo?
  To nie Stana wtedy oszukano, nie Stana. Zgadnij Lorenko kogo wtedy oszukano i kto oszukał?
 • @lorenco 21:22:36
  Prezydent Francji łaskawie uwierzył, że Putin nie chce anektować wschodniej Ukrainy a tylko powstrzymać Ukrainę od wstąpienia do NATO.
  Prezydent Francji powiedział, że Rosja musi respektować integralność terytorialną Ukrainy i zatrzymać "wspieranie separatystów".

  Może Hollande. za jakiś czas łaskawie uwierzy, że znakomita większość ludności Donbasu nie chce być częścią Ukrainy. Może by łaskawie to uszanował!
  Lecz na to liczyć nie można! Co tam wolności człowieka w ramach przepisów ONZ w sprawie samostanowienia! Najważniejsze jest aby nie było wyjątków w regule, że to możni tego świata ustalają co dla ludu jest najlepsze. A Hollande, przydupas USA będzie dyktował Rosji co Rosja MUSI zrobić!
  Ta ussamańska marionetka naraża obywateli Francji na straty, miejsca pracy w stoczniach, bo nie może przekazać Mistrali: będą musieli zwrócic pieniądze wraz z odszkodowaniem, helikopterowce pójdą na zyletki, bo Rosja ma je już daleko w żopu! Praca setki stoczniowców na żyletki! Do tego duzy spadek Francji jako partnera handlowego i producenta!
  Tu fajne:
  https://pp.vk.me/c540101/v540101713/35939/lhFNUToq01I.jpg
  Olać Mistrale i zwrot pieniędzy za nie. Mistrale gówno, pieniadze powietrze. Liczy sie terytorium. Korsykę weźmiemy:))
 • @Henryk Kreuz 21:38:49
  Nie pisałem, że Stana oszukano lecz zniszczono. Stan okazał się być tym, według mendiów, co jada grzybki halucynogenne i leje żonę.
  Jak coś wiesz, to napisz po prostu.
 • @lorenco 22:05:04
  Uropy ochrzaniają prezydenta Czech.
  Ambasada Ukrainy w Republice Czeskiej skomentowała słowa Prezydenta Republiki Milos Zeman, który skrytykował marsz zwolenników Bandery w Kijowie.
  "Ukraińska ambasada uważa, że należy podkreślić, że pomimo ewentualnych różnic w opiniach na temat Stepana Bandery, dla większości Ukraińców, jest symbolem walki o wolność i niepodległość naszego kraju" - powiedział
  Ambasada podkreślił również, że kierownictwo oficjalnego stanowiska w Pradze, wspierac integralności terytorialnej Ukrainy, a nie kwestionować udział Rosji w konflikcie w terenie Donbasu.

  Przypomnijmy, że Zeman porównał procesji z pochodniami, zorganizowanej z okazji 106. rocznicy urodzin Stepana Bandery, z marszem nazistów w hitlerowskich Niemczech. Przypomnijmy, że ideologia ukraińskiego ruchu nacjonalistycznego Stepan Bandera urodził się 01 stycznia 1909 na terenie Austro-Węgier. W II wojny światowej współpracował z Niemcami.
  http://riafan.ru/189585-kiev-napomnil-cheshskomu-prezidentu-o-roli-banderyi-v-ukrainskoy-istorii/
 • @lorenco 22:37:46
  Mosiychuk ogłosił rozpoczęcie wojny partyzanckiej przeciwko Rosji
  http://riafan.ru/189133-mosiychuk-obyavil-o-nachale-partizanskoy-voynyi-protiv-rossii/
  Ramzan juz doczekać się nie może na tego upasionego wieprza, który skakał z radości na wieść o zamachu w Groznym
 • @lorenco 22:44:09
  Dwa samoloty ładunku pomocy humanitarnej dla ukraińskiej armii z Kanady "rozpłynęły się" w Ministerstwie Obrony ukropii.
  http://nahnews.com.ua/133102-dva-samoleta-s-kanadskoj-gumpomoshhyu-rastvorilis-v-minoborony/

  Normalka w ukropii, pociotkowie banderowców w Kanadzie zdziwieni? Przecież niedaleko pada jabłko od jabłoni!
 • @lorenco 22:53:17
  Tłumacz:"Bandera szydzą z Bożego Narodzenia Święto miłości i życzliwości zamienił się w" pięć minut nienawiści "W przeddzień prawosławnego Bożego Narodzenia we Lwowie otwartej jaskini, z udziałem aktorów i zwierząt żywych Zamiast jednej z głównych postaci w tradycyjnym jaskini -.. Króla Heroda - aktor wcieli się prezydent Rosji Władimir Putin. role tradycyjnie den bohaterowie wykona "ukraińskich harcerzy." Każdy może dokonać darowizny w polu obok środków pozyskanych pójdzie pomóc "ATO". w grudniu, balet "Życie" ujawnił w wykonaniu lwowskiego dla dzieci "Polowanie na druhny w Ziemi Światła ", którego głównym bohaterem był królem krainy ciemności Pavutin Pająk, prototyp z których według autorów był Władimir Putin."
  oryg,
  Сводки от ополчения Новороссии
  05.01.15. Сообщение от журналистов.

  "Бандеровцы глумятся над Рождеством: Праздник любви и добра превратили в "пятиминутку ненависти". В канун православного Рождества во Львове откроют вертеп, при участии актеров и живых животных. Вместо одного из главных персонажей в традиционном вертепе — царя Ирода — актер будет изображать президента РФ Владимира Путина. Роли героев вертепа традиционно будут выполнять "украинские пластуны". Каждый желающий сможет составить пожертвование в ящик рядом, собранные средства пойдут на помощь "АТО". В декабре балет "Жизнь" показал во Львове спектакль для детей "Незваные гости в Стране Света", главным героем которого стал царь Страны Тьмы паук Павутин, прототипом которого по замыслу авторов являлся Владимир Путин".
  27 minut temu|Odpowiedz
 • @lorenco 23:03:48
  Streszczenia milicji Nowej Rosji
  5.1.15. Wiadomości i zdjęcia dziennikarzy.

  "Poroszenko dziś udział w ceremonii przekazania Sił Zbrojnych ponad 150 sztuk broni i sprzętu, w tym dwóch samolotów wojskowych. Na lotnisku wojskowym Ozernoye miejscowości w regionie Żytomierz Poroszenko przedstawiła certyfikatów dla sprzętu wojskowego, broni i broni strzeleckiej, a także dwa wojska . MiG-29 i Su-27 dwa Poroszenko powiedział, że nadszedł czas na rozejm w Donbasu i został ulepszony sprzęt ukraińskiej armii: "Jak wykorzystaliśmy czas na rozejm? Podczas działań wojennych nie udać, musimy w pełni przywrócona zdolność bojową jednostek. Bo jak 5 września, mieliśmy 20% sprzętu i amunicji, dziś - nie jest w 100% ".

  Prezydent Ukrainy może być dumny: wczoraj i dziś Donieck został brutalnie zastrzelony ukraińskich wojowników ze wsi Piaski i miasta Avdeevka.Łuskanie znokautowany trzy podstacje i gazociągów, rany 14 cywilów, jeden zabity, domy zniszczone. Rejestrowane jako wchodzące w rejonie kopalni im szybu wentylacyjnego. Zasyadko, w wyniku pożaru.Ostrzał prowadzono z artylerii haubica, zapraw Donieck i wyrzutnie rakiet. A wszystko to - w czasach tzw rozejmu, który jest tak dumny z Poroszenko. Czego oczekują mieszkańcy Donbasu, gdy wznowiono działania wojenne na część "pokoju" armii ukraińskiej, co było dostać wszystko inne i wojskowe samoloty. "
  oryg;
  Сводки от ополчения Новороссии
  05.01.15. Сообщение и фото от журналистов.

  "Порошенко принял сегодня участие в торжественной церемонии передачи Вооруженным Силам более 150 единиц вооружения и техники, в том числе два военных самолета. На военном аэродроме пгт Озерное в Житомирской области Порошенко вручил военным сертификаты на технику, вооружение и стрелковое оружие, а также на два военных самолета МиГ-29 и два СУ-27. Порошенко заявил, что именно за время перемирия на Донбассе, и было усовершенствовано оснащение украинской армии: "Как мы использовали время для перемирия? Пока не идут активные боевые действия, у нас полностью восстановлена боеспособность части подразделений. Потому что по состоянию на 5 сентября у нас оставалось 20% техники и боекомплекта, сегодня - есть 100%."

  Президенту Украины есть чем гордиться: вчера и сегодня Донецк был жестоко обстрелян украинскими вояками со стороны поселка Пески и города Авдеевки. В результате обстрела выведены из строя три подстанции и газопровод, раны 14 мирных жителей, один убит, разрушены жилые дома. Зафиксированы также попадания в районе вентиляционного ствола шахты им. Засядько, в результате чего возник пожар. Обстрел Донецка велся из гаубичной артиллерии, минометов и систем залпового огня. И это все - в дни так называемого перемирия, которым так гордится Порошенко. Чего же ждать жителям Донбасса, когда возобновятся военные действия со стороны "мирной" украинской армии, которая стала получать ко всему прочему и военные самолеты".
 • @Kula Lis 62 19:21:26
  dzięki za to zestawienie. Tylko część była mi znana. Będzie pomocne przy dalszych dyskusjach
 • @lorenco 23:06:20
  Nowości Noworosji TV
  http://youtu.be/qICdFQMQAn4
 • @lorenco 22:05:04
  Ok. Wyjaśnię. Stana ani nie zniszczono ani nie oszukano, bo niby jak, przecież on znał prawdę i żyje też dobrze.

  Oszustwo i kłamstwa to broń podstawowa broń naszych wrogów, broń psychologiczna. Jeżeli wróg rzuca oszczerstwa i kłamstwa na Twojego kandydata w wyborach to wiedz, że ta broń skierowana jest przeciwko Tobie, przeciwko nam, abyśmy pod ich wpływem opuścili swojego dobrego dowódcę. Wróg czyni tak dlatego, że pod dobrym dowództwem byśmy go pokonali, więc oszukiwał nas i podstawił analfabetę LW jako męża stanu, wtedy nasz wróg mógł zrobić z nami co chciał, bo tak naprawdę zostaliśmy pozbawieni PRZYWÓDZTWA. Sami pozbawiliśmy się Przywództwa pod wpływem OSZUSTW i KŁAMSTW naszego wroga i nierozumienia istoty kłamstwa.
 • @lorenco 23:30:42
  Tłumacz:
  Streszczenia milicji Nowej Rosji
  5.1.15. Evening Post Aktualności milicji Novorossia

  "Oddziały ukraińskie ponownie zaczął aktywnie korzystać artylerii pozycji bombardowania milicji. W ciągu ostatniej doby w przypadku znaczących zmian w strukturach dyslokacji karne siły Ukrainy zostały zidentyfikowane. Bandera aktywnie zaangażowany w działalności sabotażowej i wywiadu, w niektórych obszarach, z naruszeniem zawieszenia broni obserwowane wypalania pozycji milicji. Znacznie wzrosła liczba naruszeń przy użyciu ciężkiej artylerii. w DNR pozycji słońca w pobliżu Tavriceskoye (26 km na północny wschód od Mariupol) na 8,40 poprowadził ataku moździerzowego Chermalyk i 9,50 z dział samobieżnych z Zamozhniy.

  Na 9,10 naziści zwolniony z broni strzeleckiej i granatników automatycznych na stanowiskach w Siłach Zbrojnych LC Stanichno-Ługańsk (2 km na północny-wschód od Ługańsk).

  O godzinie 10.05 ze strony nazistów Peace wykonane pozycje wyłuskanie słońca w dziedzinie nowych DNI Marevka (40 km na północny wschód od Mariupol).

  O godzinie 12.50 od ognia artylerii Novoselovka Punishers ponownie obrońca Donbass regionu Tavriceskoye.

  Na 14.20 została przeprowadzona przez ataku moździerzowego na pozycji słońca Avdiyivka DNI w rejonie kopalni października (północnych obrzeżach Doniecka), na tym samym obszarze w 16,50 bombardowanie przez faszystów doprowadziły Sands.

  W pobliżu lotniska pozycji Donieck Sun DNI ciągu dnia znalazł się pod ostrzałem z moździerzy i broni strzeleckiej pięć razy, ogień był z Piasków. "
  oryg:
  Сводки от ополчения Новороссии
  05.01.15. Вечернее сообщение Информбюро ополчения Новороссии

  "Украинские войска снова начали активно применять артиллерию при обстрелах позиций ополчения. За прошедший день значительных изменений в дислокации формирований карательных структур Украины не выявлено. Бандеровцы активно ведут диверсионно-разведывательную деятельность, на отдельных участках в нарушение договоренностей о прекращении огня отмечаются обстрелы позиций ополченцев. Значительно увеличилось количество нарушений с применением тяжелой артиллерии. По позициям ВС ДНР в районе Таврическое (26 км северо-восточнее Мариуполь) в 8.40 велся минометный обстрел со стороны Чермалык, а в 9.50 из самоходных артиллерийских установок со стороны Заможное.

  В 9.10 фашисты вели огонь из стрелкового оружия и автоматических гранатометов по позициям ВС ЛНР в Станично-Луганском (2 км северо-восточнее Луганска).

  В 10.05 со стороны Мирного фашистами произведен артиллерийский обстрел позиций ВС ДНР в районе Новая Марьевка (40 км северо-восточнее Мариуполь).

  В 12.50 со стороны Новоселовка артиллерийскому огню карателей вновь подверглись позиции защитников Донбасса в районе Таврическое.

  В 14.20 велся минометный обстрел со стороны Авдеевка по позициям ВС ДНР в районе шахты Октябрьская (северная окраина Донецка), по этому же району в 16.50 фашисты вели минометный обстрел со стороны Пески.

  В районе аэропорта Донецк позиции ВС ДНР в течение дня подвергались обстрелам из минометов и стрелкового оружия пять раз, огонь велся со стороны Пески."
 • @Henryk Kreuz 23:38:17
  Oczywiście, że ta broń była skierowana przeciwko wyborcom, bez wyborców kandydat nie istnieje. I odwrotnie, zatem kandydat jest przedstawicielem wyborców, zwolenników, bo przeciez musi zdobyć wymaganą ilość podpisów aby kandydować.
  Ja nigdy nie opuściłem tego, kogo uważałem za dobrego dowódcę. Nigdy nie był nim bełkot Bolek - Kohne, filipinka Stolzman, Kalkenstein - pilot bombowca czy BUL- slawa Ukrainie, prawdziwego nazwiska na ten czas zapomniałem. Pozdr.:)
 • @lorenco 23:56:37
  http://youtu.be/6frYDY8DvVo
 • @lorenco 00:05:02
  Na dobranoc w ramach nieoficjalnego Roku Kultury Rosyjskiej w Polsce:
  Żeby wszyscy byli szczęśliwi!
  http://youtu.be/FaTk689tuQ0
 • @Klincz 00:10:48
  Witaj Klinczu Złoty:) Nie wiem co Ci się znów stało. Ludziska piszą tu co chcą o ile jest mniej czy więcej w temacie a nawet nieraz daleko od tematu i jest okej.

  Napisz tu publicznie dlaczego Repsol jest "zjeb" i "łajza parchata"?
  Zbanował Cię jak pamiętam na miesiąc, teraz od kilku dni jak widzę, piszesz z powrotem. Ale teraz żeś poleciał, że hohohoho!!!
 • @Klincz 00:31:58
  Piękna polska klasyka!
  Taki pomysł mam, abyś to Ty założył tu bloga, co Ty na to?
 • @lorenco 00:57:14
  I już całkiem na Dobranoc w ramach nieoficjalnego Roku Kultury Rosyjskiej, który miał być w Polsce w 2015 roku a został odwołany przez "polskie władze" pieśń super.
  http://youtu.be/-bBdFcdPJiQ
 • Ich Polityka Wschodnia...
  http://polish.ruvr.ru/2015_01_05/Wasza-polityka-wschodnia-5645/
  Maciej Wisniowski
  Wasza polityka wschodnia - list do polskich władz

  Polityka polsko – rosyjsko – ukraińska właśnie trafia w ręce oszołomów i agresywnych nacjonalistów. Na wasze własne polskie życzenie. Możecie tego gorzko żałować, nie, my możemy tego gorzko żałować. Ale to będzie wyłącznie wasza wina. Polityka zagraniczna Rosji budzi dzisiaj strach. Jej symbolem w Europie i USA jest Ukraina. Przejmujecie się więc Ukrainą fałszywie, aż trzeszczy. Bo przecież nigdy nikomu nie chodziło o nią samą, tylko o Rosję.

  Nie da się dzisiaj rozmawiać o Rosji nie mówiąc o ukraińskim konflikcie. A w tym robicie błąd za błędem. W imię dobrych relacji polsko-ukraińskich mówicie nieprawdę, przemilczacie albo udajecie ślepych. A dobre są one dla was tylko wtedy, kiedy łączy je wspólna antyrosyjskość.

  Uważacie, że realizujecie testament Giedroycia, choć od jego czasów zmieniło się wszystko: świat, Europa, mentalność Rosjan, Ukraińców i wasza.

  Wygłaszając więc takie zaklęcia uważacie, że można nie widzieć silnego faszyzującego nacjonalizmu obecnego nie tylko w części społeczeństwa ukraińskiego, ale też w ukraińskich władzach. Rozgrzeszacie siebie samych nie zauważając ani nacjonalistycznych symboli, ani faszystowskiej ornamentyki, ani nie słuchając przemówień czerpiących obficie z teorii ruchów radykalnie nacjonalistycznych. Kiedy prezydent Poroszenko zacytował ideologa radykalnego nacjonalizmu Dmytro Doncowa nikt z was nie zareagował. Ciekawe, czy gdyby jakikolwiek inny polityk powoływał się na Rosenberga, też byście milczeli? Zamiast tego wzywacie, żeby w imię poprawności politycznej i polskiej racji stanu nie mówić o wołyńskiej rzezi. Postulujecie, żeby zakazać sprzedaży rosyjskich książek i projekcji rosyjskich filmów. Potraficie powiedzieć, że czytaliście poważne publikacje, które przekonują, że współczesny ukraiński nacjonalizm nie ma nic wspólnego z ideologią UPA i OUN oraz że pełni pożyteczną rolę w tworzeniu ukraińskiego państwa. To, że to nieprawda - to pół biedy. Gorzej, że nic wam to nie da.

  Rzecz nie w tym, żeby relacje polsko-ukraińskie opierać na tamtych setkach tysięcy okrutnie zamordowanych. Tak się nie prowadzi polityki. Ale nie można udawać, że ich nigdy nie było. Bo takie podejście tworzy dwa zjawiska naraz. Po pierwsze, daje do ręki argumenty tym Ukraińcom, którzy chcą w swoim radykalnym nacjonalizmie widzieć spoiwo narodowe, nie rozumiejąc, że budują tykającą bombę. Po drugie, oddaje w tej sprawie w Polsce pole aktywności skrajnym nacjonalistom i kibolom, którzy dzięki temu, że pamiętają o tym, o czym wy chcecie zapomnieć, przyprawiają sobie twarz empatycznych patriotów i uczciwych ludzi. Pojawiają się w przestrzeni publicznej jako strażnicy nie tylko pamięci narodowej, ale jako ludzie optujący za elementarną sprawiedliwością. To ich cywilizuje, nadaje im rangę pełnoprawnych - bo uczciwych - uczestników dialogu politycznego. Ludzie najczęściej nie podzielają ich agresji, ale chcą tylko, żeby udzielono im trochę uwagi i nachylono się nad pamięcią o swoich zabitych bliskich. A prawicowi nacjonaliści im to właśnie dają, uzyskując w zamian wdzięczność i przekonanie, że tylko oni są warci poparcia.

  Polscy nacjonaliści biją na alarm przy każdym poważniejszym sygnale o odradzającym się ukraińskim nacjonalizmie, wołając jednocześnie o rozliczenie się z tamtej zbrodni lub choćby o pamięć. Mają rację.

  Zobaczcie spotkania rodzin kresowych. Ja tam byłem. To starzy ludzie, ale są wśród nich i w średnim wieku. Wszyscy mają poczucie krzywdy, że państwo polskie kładzie zwłoki ich bliskich na ołtarzu wartości, których nie rozumieją. I te emocje prawicowcy wykorzystują doskonale. I będą zbierać tego owoce. Wy uważacie, że to można przemilczeć, oddając im pole. Hodujecie w ten sposób potwora.

  Popieracie tylko jedną część Ukrainy przeciwko drugiej. I Rosja, i Ukraina używają propagandy do wzajemnych oskarżeń. Wy dołączacie sę do jednej ze stron, używając tych samych chwytów i łgarstw. Robicie coś obrzydliwego: nakręcacie wojnę domową. Wy szczujecie jednych na drugich. Bo chcecie pokonać Rosję.

  Rosja dla was ma twarz Putina. Nie ma obelgi, której byście mniej lub bardziej zawoalowanie nie powiedzieli pod jego adresem. Putin jest autorytarnym przywódcą, który nieuchronnie prowadzi Rosję do zguby, a świat do zagłady. Szkodzi rosyjskiemu narodowi. Jesteście gotowi na wiele, a może i na wszystko, żeby go nie było. Nie rozumiecie, że usunięcie jakimkolwiek sposobem Władimira Putina nie przyniesie oczekiwanego przez was rezultatu: Borys Jelcyn nie wróci. Nigdy nie będzie powrotu do Rosji jelcynowskiej, kiedy z każdego dolara wydobywanej rosyjskiej ropy jedynie 20 centów zostawało w Rosji, a resztę brały zachodnie kompanie. Następny, który przyjdzie po Putinie też będzie chciał silnego państwa. Bo tego chcą Rosjanie i są gotowi na wiele, by ten cel osiągnąć.

  Na razie jednak wybraliście, poza sankcjami, jeszcze jeden, specyficznie polski sposób prowadzenia polityki zagranicznej. Obraziliście się na Putina osobiście i na Rosję jako całość. Nie chcecie z nimi gadać, nie przyznajecie im żadnego prawa do istnienia w przestrzeni cywilizowanego świata. Obrażają się lokaje i subretki. W polityce każda rozmowa jest coś warta, ale wy tego nie rozumiecie. Zamiast tego stosujecie to, co wam wychodzi najlepiej: nadymacie się. Choć nie tylko.

  Polskie media na każdą aktywność Rosjan w Polsce reagują tak samo: agenci Kremla sączą propagandę. Warto ją więc skompromitować, ale nie da się tego uczynić mówiąc jedynie, że jest propagandą i lamentując, że polskie służby specjalne nie czynią swojej powinności zakazując wjazdu rosyjskim pisarzom, publicystom czy uczonym. Jeżeli łżą, to łatwo ich będzie przecież ośmieszyć. Prawda się obroni, a prawda jest po naszej stronie, więc nie ma się czego bać. Jeżeli wy nie będziecie gadać, to Rosjanie znajdą innych słuchaczy: tych samych nacjonalistów. Dodadzą im siły i znaczenia. To znaczy wy im dodacie.

  W Brukseli uczestniczyłem w obradach szczytu Rosja – Unia Europejska. Może Rosjan tam nie lubią, ale jednak ktoś uznał, że warto ich do Europarlamentu wpuścić i choćby wysłuchać, co mają do powiedzenia. To Europy nic nie kosztuje. A nas owszem – kiedy rozpoczynają się rozmowy o sytuacji za naszymi granicami, nas nie zapraszają. I wtedy strasznie to przeżywamy. Prawda, byłbym zapomniał – przecież jesteśmy obrażeni.

  Podzielam wasz strach. Duża Rosja - to duża siła i duże zagrożenie. Nawet mógłbym podzielić wasze marzenie, żeby niedaleko nas leżała mała, rozczłonkowana Rosja, miłująca demokrację i reguły rządzące zachodnią cywilizacją. Można by wtedy odetchnąć z ulgą. Problem jednak polega na tym, że miedzy Rosją dzisiejszą, a Rosją z waszych marzeń jest duża przestrzeń czasowa i mentalna.

  Rosja to dla was tylko Kreml, a w nim - Putin. Nie przyjmujecie do wiadomości, że nawet kremlowska władza ma kilka twarzy. Z jednej strony to twarz dalekowzrocznego analityka i publicysty Fiodora Łukjanowa, uczonego Siergieja Karaganowa, a z drugiej - agresywna gęba Władimira Żyrinowskiego. Swoimi głupimi reakcjami wpychacie ich do jednego worka, budując we wszystkich poczucie oblężonej twierdzy i biało-czarne widzenie otaczającego ich świata.

  Obiektywnie popychacie do wojny w imieniu Europy i Polski, choć nie zapytaliście - czy zwykli ludzie tej wojny chcą? Ale nawet jeśli wojny nie będzie, to w przyszłości waszymi tłumaczami z rosyjskiego na polski będą radykalni polscy nacjonaliści i naziole.

  Maciej Wiśniowski,polski publicysta, Warszawa
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2015_01_05/Wasza-polityka-wschodnia-5645/
 • Jeszcze o "Batmanie"
  Голос Севастополя- Glos Sewastopola
  http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/8569-situaciya-s-betmenom-chast-3.html
  Ситуация с "Бэтменом" - Часть №3
  Sytuacja zwiazana z "Batmanem"
  Bogata kolekcja opinii i wnioskow na powyzszy temat w formie audio-wizualnej i tekstowej.
 • @szuwarek14 10:36:25
  Oto portret dzisiejszego USA: państwo kierowane przez paranoiczne żydoelity, nieufne zarówno wobec swego społeczeństwa, jak i zewnętrznego świata. Państwa operującego wedle logiki siły i rozumiejącego wyłącznie taki język. To jest dokładny opis żydojankeskiego rządu.
 • Jutro rozpoczynają się święta prawosławne - Rożdiestwo Christowo /odpowiednik naszych świąt Bożego Narodzenia/
  i będą trwały 3 dni. Wszystkim wyznawcom tej religii, w tym przede wszystkim donbaskim powstańcom życzę by święta te przebiegły w spokoju.

  Film pt. "Narodziny prawosławnej armii"

  https://www.youtube.com/watch?v=m9D_UIBKZxU#t=89

  Oryginał malowany ustami. Autor : Aleksandr Iwanov .

  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10897780_1752687488290800_226670209453690375_n.jpg?oh=0856bb2e42d654732c086583724de082&oe=553B9CA5&__gda__=1428420217_5cba180f20700be7b059e25df49c116a
 • nauka
  Hej! Polecam naukę języa uraińsiego przez skypa preply.com/pl/ukrai%C5%84ski-przez-skype
 • no co ty!
  Wiele osób twierdzi, że nie można samodzielnie i szybko nauczyć się chińskiego w domu. Oszczędność pieniędzy - do nauki języka chińskiego przez Skype nie są wymagane żadne dodatkowe podręczniki. Chiński dla dzieci - już nie musisz wozić dzieci na zajęcia dzięki skorzystaniu z możliwości jakie dają ekorepetycje. Jestem przekonana, że znajdziesz na http://preply.com/pl/chiński-przez-skype dużo informacji dotyczących nauki języka chińskiego przez skypa za darmo oraz innych języków w formie potocznie zwanej ekorepetycje. Skupiamy się na 'głębokim czytaniu oraz słuchaniu' co pozwoli lepiej przyswoić słówka/ wyrażenia do Twojej podświadomości, a przez to polepszyć jakość komunikacji w języku chińskim. Lekcje/nauka prowadzone przez doświadczonych lektorów.
 • ciekawe
  Czy będzie to na Skype, czy lekcje z lektorem face to face, czy jeszcze coś innego, to zależy tylko od ciebie, od twojej osobowości i podejścia do nauki. Dzięki rozmowom poprzez skypa, poznajesz język ukraiński za darmo od najbardziej praktycznej strony. Ich http://preply.com/pl/ukraiński-przez-skype skuteczność potwierdzają nie tylko liczne referencje, ale przede wszystkim - Wasze zadowolenie z nauki języka ukraińskiego i osiągnięte dzięki niej cele w biznesie i życiu codziennym.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031