Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 15346 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 22.02.2015r - Quo vadis

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trochę refleksji Georga o politykach.

Nie sposób nie kląć, gdy się czyta wzmianki o tych polskich artylerzystach w Delbacewie, o polskich mediach, które filmowały zniszczenia spowodowane rzekomym bombardowaniem przez separatystów, a nawet o tym, że bombardowania były na zamówienie naszych mediów, itd.

https://www.youtube.com/watch?v=fvlmf6eY5Lg

Z kim będziemy się kojarzyć? Czy Polak stanie się synonimem zbója, jak dawniej banderowiec? Przecież polscy politycy za wszelką cenę chcą zatrzeć różnicę, zasypać tę przepaść.

George Carlin, fragment wystąpienia

www.informationclearinghouse.info/article41001.htm
 

(uwaga: wulgaryzmy)


Ale istnieje przyczyna. Jest przyczyna. Jest przyczyna tego stanu rzeczy, jest przyczyna tego, że edukacja jest do bani, i jest to ta sama przyczyna, która nigdy, przenigdy nie zostanie usunięta.

Nigdy nic nie będzie zmierzało ku lepszemu, nie spodziewajcie się tego, cieszcie się tym, co macie.

Ponieważ właściciele, właściciele tego kraju, nie życzą sobie, abym mówił teraz o prawdziwych właścicielach, WIELKICH właścicielach! Bogaczach... RZECZYWISTYCH właścicielach. O wielkich zyskach dochodowych biznesów, które kontrolują wszystko i podejmują wszystkie ważne decyzje.

Zapomnijcie o politykach. Oni nie mają znaczenia. Politycy są stworzeni wyłącznie po to, aby łudzić nas, że mamy wolność wyboru. Nie. Nie mamy wyboru! Mamy WŁAŚCICIELI! Oni NAS posiadają. Są właścicielami wszystkiego. Są właścicielami wszystkich wartościowych terenów. Oni posiadają i kontrolują korporacje. Oni dawno temu kupili i opłacili Senat, Kongres, urzędy, ratusze, mają sędziów na swoim żołdzie i mają w rękach wszystkie środki masowego przekazu, a więc kontrolują niemal całość wiadomości i informacji, z jakimi możemy się zapoznać. Trzymają nas za jaja.

Wydają miliardy dolarów każdego roku na lobbowanie, lobbują, aby dostać to, czego chcą. Wiemy, czego chcą. Chcą więcej dla siebie i mniej dla wszystkich innych, ale powiem wam, czego nie chcą: Nie chcą populacji obywateli zdolnych do krytycznego myślenia. Nie chcą świadomych, dobrze wykształconych ludzi zdolnych do krytycznego myślenia. Oni nie są tym zainteresowani. To ich nie wspomoże. Byłoby to przeciwko ich interesom. To prawda. Oni nie chcą na tyle bystrych ludzi, którzy byliby w stanie zasiąść za kuchennym stołem i pomyśleć o tym, jak bardzo ich wyruchał system, który wyrzucił ich za burtę 30 pieprzonych lat temu. Nie chcą tego!

Czy wiecie, czego chcą? Chcą posłusznych pracowników. Posłuszni pracownicy, to ludzie, którzy są na tyle bystrzy, aby obsługiwać maszyny i wykonać papierkową robotę. I jednocześnie na tyle głupi, by biernie akceptować wszystkie te coraz bardziej gówniane roboty z niższym wynagrodzeniem, dłuższymi godzinami pracy, obniżonymi świadczeniami, bez kasy za nadgodziny i ulatniającymi się emeryturami w momencie, gdy ktoś chce je pobierać, w końcu oni przychodzą zabrać kasę na  Ubezpieczenia Społeczne. Oni chcą naszych funduszy emerytalnych. Chcą je mieć z powrotem, aby mogli przekazać je swoim znajomym kryminalistom na Wall Street, i wiecie co? Oni je zagarną. Oni nam to wszystko zabiorą, prędzej czy później, ponieważ oni posiadają to pieprzone miejsce! To wielki klub, a my do niego nie należymy! Ty i ja, nie należymy!

Nawiasem mówiąc, jest to ten sam wielki klub, który nas wali po głowie cały dzień, aby nam powiedzieć, w co mamy wierzyć. Cały dzień biją nas po głowie ich media, przekazujące w co wierzyć, co myśleć i co kupić. Ludzie, stół jest krzywy. Gra jest ustawiona i nikt tego nie zauważa. Nikt się tym nie przejmuje! Dobrzy, uczciwi, ciężko pracujący ludzie, w białym kołnierzyku, w niebieskim kołnierzyku, kolor koszuli nie ma znaczenia. Dobrzy, uczciwi, ciężko pracujący ludzie  nadal, są to ludzie ze skromnymi środkami, nadal wybierają tych bogatych skurwieli, którzy mają nas w dupie, którzy nas pierdolą, którzy nas pierdolą.

Nie dbają o nas w ogóle ... w ogóle ... W OGÓLE. I nikt nie wydaje się tego zauważać. Nikt się tym nie przejmuje. Na to właśnie liczą właściciele. Na to, że Amerykanie prawdopodobnie pozostaną na własne życzenie nieświadomi tego, że wielki czerwony, biały i niebieski kutas jest im wciskany w dupę na co dzień.

Ponieważ właściciele tego kraju znają prawdę, to to się nazywa amerykański sen, bo trzeba spać, aby w to uwierzyć.

KOMENTARZE

 • Natowskie układy
  Litewska armia ma obecnie 300 transporterów amerykańskiej produkcji M113. Podobno do kitu. W obawie przed rosyjską agresją poprosiła rząd Niemiec o dostarczenie jej transporterów opancerzonych Boxer, produkowanych przez niemiecko-holenderskie konsorcjum ARTEC GmbH. Niemcy odmówili.
 • @
  Doszło do wymiany 140 ukraińskich wojskowych i członków sił bezpieczeństwa na 52 separatystów. TASS podał, że wymianę organizował prorosyjski lider ruchu Ukraiński Wybór Wiktor Mewedczuk.
 • @
  Kerry i szef brytyjskiej dyplomacji Philip Hammond po spotkaniu w sobotę oświadczyli, że winę za brak postępów w strefie konfliktu ponosi Moskwa. Amerykański dyplomata oskarżył Rosję o "zagrabienie ziemi" na Ukrainie, zapewne indiańskiej. No to Rosji trzeba docisnąć śrubę. Czy tylko nowe sankcje?
 • @
  Lądek Zdrój pod ukraińską okupacją. Leczą tam ukraińskich bohaterów. Odwiedził ich Komorowski: "Trzeba okazywać szacunek tym, co walczą o wolność" - "Odczuwamy wielki szacunek do tych, którzy walcząc o swoją ukraińską wolność, umacniają także wolność Polski"

  Makarenko do prezydenta: - "Walczymy z regularną armią rosyjską, a nie jakimiś oddziałami czy terrorystami. Jednak nawet nasze matki i żony są gotowe chwycić za cokolwiek - choćby za widły i walczyć, by nie wpuścić naszego wroga dalej. Jaką zapłacimy za to cenę, dopiero się okaże."

  Dmitrij Rudenko: - "ze strony mieszkańców Lądka Zdroju i kuracjuszy odbierają wiele gestów sympatii i zrozumienia."..."wszyscy w Polsce nie mają wątpliwości, z kim my walczymy, że to wojna z armią rosyjską, a nie z pospolitymi przestępcami. Takie zrozumienie jest dla nas ważne"


  Ja tego zrozumienia nie mam, zwłaszcza że na pobyt w sanatorium muszę czekać 4 lata, co sensu nie ma, żadnych podań już nie składam. Ostani raz byłem w Lądku w początkach 3RP, gdy jeszcze wszystko jechało siłą rozpędu nabraną za PRLu.
 • @
  Były działacz Samoobrony Mateusz Piskorski podczas pierwszego zgromadzenia krajowego partii politycznej Zmiana protestował przeciwko niewpuszczeniu do Polski zaproszonych na Zgromadzenie Krajowe gości ze wschodniej Ukrainy, którzy - jak mówił - "walczą z faszystowskim reżimem na Ukrainie".
 • @interesariusz z PL 08:55:02
  Dzien dobry w niedzielny poranek
 • @partyzant 14:22:47
  Wybuch podczas marszu "jedności" euromajdanu
  http://www.ustream.tv/recorded/59133699
  3 osoby zginęły.
 • Swięto upadku.
  Ukraina wraz z Polską obchodzi dzień upadku panstwa demokratycznego i powołanie rezimu faszystowskiego.Na dzis to tyle
  http://litera.fr/category/news/
 • Marsz hańby - białoczerwona obok banderówki
  .."Jak zobaczyłam polską flagę dziś w Kijowie na tym marszu i obok banderowska to myślę ,ze polak nazizta i banderowski to dwa bratanki . Styropian przez 25 lat z polski zrobił poligon rusofobów -naziztów i miłujących naziztów ukraińskich . Nasi pomordowani na Wołyniu -200 tys Polaków przewracają się w grobie"...

  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-marsz-godnosci-w-kijowie,nId,1675667#pst86107000

  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-marsz-godnosci-w-kijowie,nId,1675667#pst86107000

  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-marsz-godnosci-w-kijowie,nId,1675667#pst86107000
 • marsz hańby
  Sorki, coś nie poszło z linkami do to jest własciwe

  .."Jak zobaczyłam polską flagę dziś w Kijowie na tym marszu i obok banderowska to myślę ,ze polak nazizta i banderowski to dwa bratanki . Styropian przez 25 lat z polski zrobił poligon rusofobów -naziztów i miłujących naziztów ukraińskich . Nasi pomordowani na Wołyniu -200 tys Polaków przewracają się w grobie."


  http://i.iplsc.com/-/00040DSRULGJATB4-C116.jpg


  http://i.iplsc.com/-/00040DSUQ5I7HRH1-C116.jpg


  http://i.iplsc.com/-/00040DSSHAXVNKWV-C116.jpg
 • @xyz01 15:50:53
  Tłumacz:
  Sekretarz Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Alexander Turchinov ogłosił rozpoczęcie operacji antyterrorystycznej w Charkowie. Tak więc, gdy tylko staną się zmilitaryzowane Charkowie miasta.
  "W związku z atakiem, który odbył się w Charkowie, w trakcie którego, według wstępnych danych, zginął jeden policjant, a rannych pięciu policjantów i cywilów w mieście wprowadzono najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego i zainicjował operacji antyterrorystycznej" - powiedział Alexander Turchinov.
  Wcześniej SBU poinformowały o aresztowaniu czterech osób podejrzanych o zorganizowanie serii zamachów terrorystycznych w Charkowie. Osoby te zostały znalezione agencji wywiadowczych natychmiast po wybuchu w pobliżu Pałacu Sportu.
  Pochopnych wypowiedzi wyraził, jak mówią, bez procesu, dziś dokonał kilku wyższych urzędników Ukrainy. Tak więc, według szefa departamentu polityki informacyjnej ukraińskiego MSZ, tragedia jest dowodem terrorystycznego przyrody DNR i LC.
  Dziś w Charkowie podczas wiecu na cześć rocznicy ucieczki byłego prezydenta Wiktora Janukowycza, doszło do eksplozji. Według prokuratorów, urządzenie domowej roboty, ukryte w śniegu, pracował wokół Pałacu Sportu. Trzy osoby zginęły (według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - dwa), rannych doznał dziesięć obywateli.
  http://nahnews.com.ua/162702-snbo-obyavil-o-nachale-ato-v-xarkove/
 • @xyz01 15:50:53
  Film z momentem wybuchu w Charkowie
  https://www.youtube.com/watch?v=HFM2MFLZHmo#t=63
 • @interesariusz z PL 08:51:59
  Złapać za widły, siekiery i piły... Ale to było dobre tylko na bezbronnych polaków na Wołyniu! W Debalcowie nawet nowoczesne zachodnie uzbrojenie nie pomogło!
 • @lorenco 16:10:41
  wszędzie tam gdzie pojawia się usa z bratnią pomocą zaczynają wybuchać bomby.
 • @partyzant 17:02:32
  Niech gadają z Rosją na temat Ukrainy, natomiast na temat Noworosji trzeba rozmawiać z Noworosją.
 • @partyzant 17:08:32
  Tłumacz:
  Nazwiska ofiar ataku terrorystycznego, który miał miejsce dzisiaj w Charkowie podczas wiecu z okazji rocznicy "Euromajdan". Zgodnie z jego strony doradcy Facebook Anton Gerashchenko minister spraw wewnętrznych, eksplozji zginęło Charkow działacz Igor Tolmachev i podpułkownik Rybal'chenko, który powstał na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pochodzi Pervomaisk utrzymania ładu i porządku w mieście.
  "Nie zostały również rannych 11 protestujących. W tym pięciu policjantów, maszerujących kolumn demonstrantów w kordon "- powiedział Gerashchenko.
  Według niego, obecnie na miejscu kontynuować prace materiałów wybuchowych i agentów. Organy ścigania wykorzystać dane z kamer znajdujących się w okolicznych domów. Strzeże również wezwanie Charkowie, spędzić noc lub rano na alei Marszałka Żukowa, widok z ich zapisów rejestratorów. Może przypieczętowały osobę ", który przeprowadził manipulacji w zaspach."
  Przypomnijmy, według wstępnych danych, domowej roboty bomba została ustawiona do prospektu emisyjnego z góry i ukryte w zaspie. W związku z wybuchem w mieście oświadczył ATO.
  http://nahnews.com.ua/162750-nazvany-imena-pogibshix-pri-vzryve-v-xarkove/
 • @lorenco 17:53:17
  Turczynow ogłosił ATO w Charkowie, ciekawe co na to mieszkańcy.
 • @partyzant 17:08:32
  Tłumacz:
  Kijów, 22 lutego.
  Szef państwa Poroszenko wyraził kondolencje rodzinom tych, którzy zginęli w wybuchu w Charkowie, i obiecał wszystko winny rebuff.
  "Dzisiaj jest Shrove niedziela, ale tego dnia szumowiny terrorystyczny pokazał swoje drapieżne wnętrza. Pragnę wyrazić moje najgłębsze kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar "- napisał prezydent na jego stronie na Facebooku.
  Ukraiński przywódca obiecał przynieść organizatorów i sprawców wybuchu do wymiaru sprawiedliwości.
  "Wybuch, który reżyserowane nieludzi podczas pokojowego marszu w Charkowie, w tym odważną próbą rozszerzyć obszar terroryzmu. Ci, którzy są zaangażowani w to, będzie ciężko walczyć! Sprawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności "- dodał Poroszenko.
  Według ostatnich doniesień, wybuch zabił dwie osoby: Charkow aktywistów i oficer policji z Pervomaisk. Cierpiał wszelkiego rodzaju informacje na temat, od ośmiu do jedenastu. W szpitalu, pogotowia są teraz cztery osoby, w tym dwóch ciężko rannych, w jakiej działają. Szpital №17 - trzech żołnierzy batalionu "Charków-1", jeden - z poważnych urazów nerek. W Szpitalu Dziecięcym №7 hospitalizowano dwóch rannych, jeden już dopuszczone do domu, druga nastolatka z uszkodzeniem mózgu w śpiączce.
 • @lorenco 18:08:39
  Tłumacz:
  Komentarz Boris Rozhina ("colonelcassad").

  "W Charkowie, w marszu poparcia jedności Ukrainy eksplodował. Ponieważ na tym etapie, Rosja jest bardziej zainteresowany zamrożonego konfliktu, jest mało prawdopodobne, że pro-rosyjskich partyzantów odbędzie takich akcji i osłabić Rosję organizowanie procesu zamarzania konflikty i pojednania z junty. Ale ci, którzy są zainteresowani poprawy stopnia eskalacji konfliktu i hybrydowym wojny, takie działanie jest oczywiście korzystne, aby sabotować porozumienie Mińsk. motywem jest tu bardzo jasne. Tym bardziej, że chęć deklarują dni i LC organizacje terrorystyczne, junta doświadcza od czasu prowokacji "Boeing". Więcej niż pewien, że to nie jest ostatnia akcja tego typu. Warto zauważyć, że w poprzednich dniach, junta mediów aktywnie histerii, że VSN przygotowują ofensywę przeciwko Charkowie i Mariupol, na kierownictwie DNR był nawet zmuszony do publicznego obalenia twierdzeń junty, że żaden plan ataku Mariupol specjalnie na teraz, nie. Właściwie z tego i spróbować połączyć wystąpił wybuch, mówią VSN przygotowuje atak na Charkowie i dlatego zdetonował bombę, więc w ten sposób o historii i będzie służył przez media ukraińskie. I bardzo prawdopodobne, następna prowokacja po Charkowie będzie ponownie w Mariupol. "
  za vk strelkov
 • @xyz01 15:24:03
  jeszcze raz zbezcześcili polską flagę te szumowiny u władzy. Marsz godności ostatnich łajdaków. Tusk zrujnował Polskę, kraj którym rządził, obiecał zieloną wyspę, pozostawił głodujące dzieci i starców, a Polskę wyprzedał za srebrniki na pole bitwy nuklearnej. Poroszenko zrujnował Ukrainę, spustoszył jej część, tam miało zginąć 50 tys. przeważnie bezbronnych. Aztekowie z ich krwawymi ofiarami byli mniej krwiożerczy. Lecz to wszystko odbywa się nie w imię jakieś religii ku chwale bogów, lecz dla zysków nielicznej grupy bezwzględnych szumowin idących po trupach
 • @daanekbb 18:40:56
  A tutaj, jeszcze nie wiadomo co i jak, czy Piskorski będzie kandydował na prezydenta a już go atakują
  http://radioszczecin.pl/1,121797,wiadomosci&dtx=&szukaj=&go=morelist&s=7
 • @daanekbb 18:40:56
  W Kijowie nie było nikogo z ważniejszych osób światowej czy nawet europejskiej polityki, pełna kompromitacja!
 • @lorenco 18:52:50
  tych dresowców z antypolskich "elit" już nic nie jest w stanie skompromitować. Nie potrafią sobie wyobrazić kogoś, kto jeszcze gorzej może się zeszmacić. Argumenty w tym artykule są dziecinno-bezczelne, np. jawnie antypolska partia, której to wygarnięto miliony razy, zarzuca rzekomą antypolskość Piskorskiemu w czymś, co jest dbaniem o polską reację stanu (dobre stosunki z Rosją). Zeszmacenie i absurdalność tej "elity" osiągnęły szczyty
 • @daanekbb 18:40:56
  Astekom historię napisali ludzie z Watykanu.
  Odnalezione ofiary w masowych mordach to sprawka inkwizycji.
  Historię piszą zwyciężcy - tak jak nam przypisują obozy zagłady

  Pozdrawiam ;)
 • @daanekbb 19:02:03
  A tu o tym, że nie wpuszczono do Polski przedstawicieli Noworosji i oczywiście komentarze z nagonką i setki łapek na plus, jak to zwykle w Gazeta.pl od Michnika.
  Ledwie wczoraj odbyło się spotkanie załozycielskie partii Zmiana a już dziś chazary szaleją!
  http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,17466817,Przedstawiciel_Noworosji_nie_wpuszczony_do_Polski_.html
 • @partyzant 19:09:54
  Oby juz takie tylko zdjęcia były do oglądania:)
 • @partyzant 19:22:12
  A na kogóż to Tusk tak patrzy swoimi "wilczymi oczami":)?
 • @Lechita 19:36:55
  Tłumacz:
  22.02.15. Wysłany przez voenkorov "rosyjskiej wiosny".

  "Ukraińska Artemovsk:.. Strach i odraza w Potwierdź informacje, teraz z mieszkańców, że w Artemowsk wszystko jest bardzo złe Po tak zwanej" wycofanie "z Debaltsevskogo kotła, z których większość uciekła do Artemivs'k, falę miasta grabieży sklepów, rozboje, naruszenie praworządności z wykorzystaniem broni automatycznej (łuskane szpitalnych).

  Pijani pasażerowie na sobotę gorąco wokół centrum miasta na zbiorniku. O dziesięć gwałt, zabijając dwóch cywilów, mężczyzn w średnim wieku. Jeden 42 lat, druga około 50. Zabili ich oficerowie zatrzymany.

  Z powodu grabieży większości sklepów są teraz otwarte do godziny 18:00. W trosce o taksówkarzy, którzy są teraz boi się pasażerów. Wieczorem ulice są prawie nie ma ludzi.

  Sytuacja w mieście nie jest tak sterowany, że piszą o nim nawet zachodnich dziennikarzy.

  Nastrój obywateli można opisać w dwóch słowach - strach i nienawiść. Jeśli przed najeźdźcy APU i "ochotnicy" z wszystkich możliwych terbatalonov po prostu nie lubił, teraz otwarcie nienawidzą. A także lokalnych działaczy pro-ukraińskich z wolontariuszy.

  Jak podano w samych sieciach społecznych ukraińskich Punishers, ratowaniu środowiska, był tak "planowane", która wyłoniła się z kotła do ludzi była po prostu gdzie spać.

  Komenda APU niektóre z nich nawet nie na osiedlenie się, choć nie opublikował ponad 2000 osób, w zależności od Kijowa, a dużo mniej. "
  Za vk strelkov
 • @lorenco 20:06:48
  Tłumacz:
  Streszczenia milicji Nowej Rosji
  22.02.15. Sprawozdawczość Lifenews.

  "Żołnierze naruszył warunki rozejmu APU Gorlowka
  LifeNews publikuje dowody wideo naruszeniem umów Mińska przez wojska ukraińskiego. Poza kontrolą regionalnych jednostek zbrojnych Kijów regularnie ostrzelania pozycji milicji. Regularna armia ukraińska przestrzega rozejmu, ale niekontrolowane Kijów bataliony terytorialne natsgardvii naruszają umowę Mińsk i regularnie otwartego ognia na pozycji milicji. Pod jednym z tych ataków hit korespondentów telewizyjnych LifeNews bezpośrednio podczas kręcenia raportu o warunkach zawieszenia broni w strefie Gorlovki.

  W tym czasie, gdy reporter LifeNews rozmawiał z jednym z wolontariuszy, nastąpiła kolejna eksplozja - bojownicy APU pozycje armii zaczął strzelać zapraw DNR, których stosowanie jest zakazane zgodnie z warunkami zawieszenia broni. Załoga wraz z bojownikami milicji trzeba biec pod ogień do najbliższego schronu, aby ukryć z muszli.

  - To zawieszenie broni - mówi jeden z milicji.

  W bezpieczne miejsce na linii styku jest niezbędne do jazdy o milę, a droga jest widoczna z ukraińskich pozycji i stale łuskane. Po ostrzał zatrzymał, załoga musiała uciekać do przodu.

  Zauważ, że pozycje wszystkich broni milicji są osłonięte, choć zgodnie z warunkami zawieszenia broni granat może być wzdłuż linii styku.

  - Bardzo trudno byłoby pożądane, aby nie dostał się ludzi piwnicy ze schronisk. Bo okazuje się, że niewinni ludzie giną znacznie więcej niż wojskowych - powiedział żołnierz armii Alex DNR ".
  https://www.youtube.com/watch?v=eEa94bjygQ8
  http://cs7001.vk.me/c540103/v540103519/22a39/Ri5tbfjUY8g.jpg
 • @lorenco 20:19:06
  Wszystko naprawimy i będzie cudne - wywóz zdobycznej ukropskiej techniki wojskowej spod Debalcewa
  https://www.youtube.com/watch?v=V9CpRlbpNME#t=130
  http://cs624623.vk.me/v624623531/1d26b/bUeaHOqXl2Q.jpg
  http://cs624030.vk.me/v624030061/1c472/CBDOm4uFbKo.jpg
  http://cs624030.vk.me/v624030945/220ac/fx74krgsAd4.jpg
  http://cs624030.vk.me/v624030963/1b4a3/Y4GMhHium_4.jpg
  http://cs623418.vk.me/v623418607/1e8e1/cKhUP8wGGpY.jpg
 • @partyzant 21:23:34
  daję tę mapę i źródło:
  http://swiatowidz.pl/2013/01/rosyjska-mapa-europy-w-2035-roku-zmiany-granic-polski/
  http://s15.postimg.org/8qxy7wcu3/90916_0.jpg
 • marsz hańby
  może nie na temat, ale w związku z dzisiejszym marszem...
  nowy portret wodza
  http://iv.pl/images/04943108989826390145.jpg
 • @partyzant 20:49:47
  Jestem ,ale mam problemy z netem. Pzdr.
 • @Repsol 21:47:28
  Tłumaczenie:
  Kijów, 22 lutego.
  Prezydent Polski Bronisław Komorowski wyraził poparcie dla prezydenta Ukrainy Poroszenko o oddanie sił pokojowych ONZ na terenie Donbasu. Poinformowano przez służby prasowej państwa ukraińskiego.
  Komorowski podkreślił, że popiera realizację porozumień w Mińsku, ale zawsze będzie przypominać Francję i Niemcy, że mają szczególną odpowiedzialność.
  Ponadto, podziękował za zaproszenie do świadczeń Poroszenko Marsh.
  "Byłem tu nie może być, nie może być prezydentem Polski w rocznicę Majdanie. Była to okazja do wyrażenia solidarności między Polską a Ukrainą, która jest dramatyczna walka o niepodległość "- powiedział.
  Również prezydenci omówili i postanowiły zacieśnić współpracę między Ukrainą i Polską w sektorach obronności i energetyki.
  Warto zauważyć, że podczas polskiego prezydenta powiedział, że jego kraj nie będzie dostarczać broń do Ukrainy.
  Co ciekawe, premier Łotwy Laimdota Straujuma po spotkaniu Poroszenko powiedział również, że wsparcie jej kraju do wprowadzenia sił pokojowych na terytorium Donbasu.
  Laimdota również zauważyć, że w przypadku umieszczenia sił pokojowych ONZ byli w USA i Wielkiej Brytanii. Poroszenko, zgodnie Laimdota zamierza prosić o wsparcie i Francji.
  http://nahnews.com.ua/162780-polsha-litva-ssha-i-velikobritaniya-podderzhali-ideyu-vvoda-mirotvorcheskoj-missii-v-donbass/
 • Patroszenko odgraża się Rosjanom za wybuch w Charkowie
  Poroszenko znów chce już nie tylko ukraińskim Rosjanom wybić zęby, lecz i samej Rosji. Poprzednie grożenia przyniosły skutki wręcz odwrotne. Wydaje się przez to coraz bardziej bezsilny i pajacowaty. Rosjanie w Charkowie walczą o wyzwolenie spod okupacji faszystów. To się staje coraz bardziej podobne do Polski. Ten reżim tutaj może ideologicznie nie jest faszystowski, lecz praktycznie nim jest. To widać po skutkach i zamiarach. Oni nie tylko nas rozgrabili i sprowadzili na nas katastrofę, lecz i chcą nas wykończyć wpychając w wojnę i ażeby było jeszcze bardziej upokarzające, pomagając tym, którzy chlubią się mordami na bezbronnej polskiej ludności, którzy zapowiadają dalsze mordy na Polakach.
 • @partyzant 22:28:31
  Nie rób sobie jaj:) Nie mogę jak poprzednio poprawiać tekstu aby miał większy sens po polsku; tłumacz google nagle od przedwczoraj stracił narzędzie "błąd" i teraz się nie da wygodnie poprawić, dlatego podaję tylko to, co jako tako można zrozumieć. Jakoś tak parchy to zrobiły, że jak sam coś napiszesz, możesz poprawić a tekst wklejony nie da się. Dotyczy to tylko tłumaczenia z j. rosyjskiego na polski; z angielskiego na polski nie ma problemu, można poprawiać. Co chwilę jakieś górki.
 • @partyzant 22:27:50
  Hahahahchacha:) Prędzej Warszawę ukropy zdobędą niż "odzyskają" Podkarpacie!
  A korzenie to ona ma - ale gnijące we łbie!
  A mamę to już pewnie wraz z tatuśkiem wyriezali, bo nic dziewczę nie wspomina?
 • @daanekbb 22:55:18
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył, że Rosja nie może i nie będzie uczestniczyć w misji pokojowej na południowym wschodzie Ukrainy.
  Poroszenko wypowiedział się w tej sprawie na konferencji prasowej z komisarzem ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji akcesyjnych Johannesem Hahnem.
  Prezydent Ukrainy powiedział, że Ukraina „rozpatruje przyszłą misję UE w ramach wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony jako najbardziej optymalny wariant operacji pokojowej”.

  Ale kuźwa Patroszenko - mocarz!
  Rosja może przeprowadzić operację pokojową w jeden dzień w Donbasie a w kilka dni także i w Kijowie. Tego nie zrobi, bo nie da sie wciągnąć w wojnę.
  Jednak jak już Rosji znudzi się ten kabaret to poczyni ona kroki takie, co sygnalizował Miedwiediew: ropa stop, gaz stop, węgiel stop, prąd stop, zamknięcie granicy z Ukrainą.
  Sojusznikom Patroszenki, też stop jak w/wymieniłem. Zakręcenie kurka "Przyjaźń" na Białorusi a także rurociągów wiodących przez państwa nadbałtyckie.
  Niech sobie przywiozą z Hameryki statkami.
  Nam Polakom oczywiście tez przywiozą.
 • @partyzant 23:31:34
  MSN Rosji wysłało do Rostowa nad Donem dwa samoloty z pomocą humanitarną dla mieszkańców Debalcewe i innych ukraińskich miast, gdzie panuje trudna sytuacja humanitarna – poinformował przedstawiciel resortu Oleg Woronow.
  Samoloty dostarczyły żywność, leki i artykuły pierwszej potrzeby. W obwodzie rostowskim pomoc zostanie załadowana na ciężarówki, stanowiące część konwoju humanitarnego.
  Konwój humanitarny MSN wyruszy do Doniecka i Ługańska w ciągu doby.
  Czytaj dalej: http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/news/2015_02_19/MSN-Rosji-wyslalo-dwa-samoloty-z-pomoca-dla-mieszkancow-Debalcewe-1884/
 • @lorenco 23:34:35
  Wypowiedź ministra obrony Wielkiej Brytanii Michaela Fallona o zagrożeniu stwarzanym przez Rosję dla państw bałtyckich nie wpisuje się w etykę dyplomatyczną – powiedział rzecznik MSZ Rosji Aleksander Łukaszewicz.
  Zgodnie z jego słowami, „poważne napięcie w regionie euroatlantyckim” powoduje nie Rosja, a NATO.
  Michael Fallon mówił w czwartek o realnym obawach, że Rosja spróbuje destabilizować sytuację w krajach bałtyckich, tj. na Łotwie, Litwie i w Estonii. NATO powinno być przygotowane na agresję ze strony Rosji, niezależnie od nadanej jej formy.
 • @lorenco 23:34:35
  Rzecznik MSZ Rosji Aleksander Łukaszewicz powiedział, że resort jest zaniepokojony realizacją postanowień wrześniowego szczytu NATO w Walii.
  Zgodnie z jego słowami, konsekwentna, praktyczna realizacja postanowień, które zatwierdzono w ubiegłym roku na szczycie NATO w Walii o wzmocnieniu potencjału militarnego sojuszu, zintensyfikowaniu obecności wojskowej w kierunku wschodnim i zwiększeniu liczby i skali ćwiczeń na rosyjskiej granicy nie może nie wywoływać niepokoju.
  Dwie papużki nierozłączki
  http://cdn.ruvr.ru/2015/02/13/1498037790/2023-12-17T125638Z_142593624_BM2EACH126Y01_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-MEETING.JPG
 • @lorenco 23:52:47
  Warte przeczytania:
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20150219/18054.html
 • @lorenco 00:01:17
  Ciekawa wypowiedź na OUNecie
  Brak zdjęcia
  ~zielony kielce : wzywam was do opamietania, czy nie rozumiecie ze prezydent Poroszenka jest jednym gwarantem wzglednego spokoju ? ze Prawy Sektor dzwoni i szuka swoich bojownikow spod debalcewa ? cale bataliony maja byc podobno w marioupoolu , slawnasku, artemowsku, ale telefony nie odpowiadaja, a Kijow nie odbiera zwlok poleglych pod debalcewem ?
  wiecie co bedzie jak sie dowiedza, ze ich kolegow poprostu nie ma a zamarzneite zwoki sa objadane przez wyglodniale wilki, psy ?
  jak sie wypowiadja nasi wojskowi na lamach prasy, doszlo do zdrady na niewyobrazalna skale -porozumienia z Minska mowia o wycofaniu ciezkich wojsk, ale nie mowi nic o cichej wojnie partyzanckiej na bagnety, siekiery, pily i widly. Podobno w maiuplolu walcza kobiety z widllami przeciwko azow, jednostki sa odciete od zaopatrzenia, zywnosci, mieszkancy odmawiaja wspolpracy. Podobnie w artiomowsku i slawianksu, wojna rozlewa sie na wszstkie okregi.Jezeli Prawy Sektor dowie sie o rozmiarach strat i wewnetrzej zdrady w kijowie zacznie sie rzez.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829