Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
789 postów 20005 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 14-15.03.2015r - Quo vadis

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Im lepiej na Ukrainie, tym gorzej na świecie

 

Denis Puszilin, wicemarszałek DNR, bazując na przebiegu wideo konferencji z politykami zachodnio-ukraińskimi, jest optymistą, mówi o zrozumieniu, jak postępować, aby zweryfikować proces zawieszenia broni i wycofania broni ciężkiej, a co najważniejsze, udało się porozumieć w sprawie przejścia do politycznego rozstrzygnięcia konfliktu.

 

Rosja, członek MFW, jest obowiązana partycypować w jego kosztach, z tego powodu będzie musiała wypłacić Ukrainie 13 milionów 750 tysięcy dolarów, swój udział w pierwszej transzy 17,5 miliarda euro, którymi MFW ma wspomóc Ukrainę.

 

Na Ukrainie seryjny samobójca dotknął już sześciu polityków byłej partii regionów, której przewodził Janukowicz. Opozycja nie oskarża o zamachy, tylko twierdzi, że targnęli się na swoje życie w wyniku "terroru politycznego" władz. Czeczetow, który wyskoczył z okna własnego mieszkania, podobno napisał w liście pożegnalnym, że "nie ma już siły dalej żyć, tak będzie lepiej dla wszystkich". Wcześniej był aresztowany z tego powodu, że gdy był posłem wspierał "ustawy dyktatorskie". Stanisław Melnyk, zastrzelił się. Też oskarżano go o poparcie tych ustaw. 12 marca zastrzelił się były szef zaporoskiej administracji obwodowej, były poseł, Ołeksandr Pekłuszenko. Miał stanąć przed sądem za decyzję o rozpędzeniu demonstracji antyrządowej. Prokuratura wydaje następne listy gończe za kolejnymi członkami partii regionów. Może i są winni, ale atmosfera na Ukrainie nie sprzyja bezstronnym postępowaniom.

 

Z wypowiedzi Basurina, Ministerstwo Obrony DNR, chaotyczne łamanie zawieszenia broni przechodzi w skoordynowane bombardowania celów w Donieckiej Republice Ludowej. "Ukraińskie siły bezpieczeństwa nie prowadzą już chaotycznych ostrzałów, tylko koordynowany w sensie celu, czasu i miejsca ogień na nasze stanowiska i miejsca zamieszkałe z ciężkiego kalibru 120 mm, 122 mm i 152 mm. Nie możemy dalej przypisywać takich ostrzałów niesubordynowanym batalionom".

 

Jens Stoltenberg, Sekretarz generalny NATO ostrzegł, że rosnąca liczba rosyjskich gier wojennych, ćwiczeń bez uprzedzenia, w połączeniu z zanikiem regularnej wojskowej komunikacji pomiędzy NATO a Rosją, zwiększa ryzyko nieporozumień i incydentów, które mogą wymknąć się spod kontroli. Nagłe, nieprzewidywalne i niespodziewane manewry wojskowe przyczyniają się do niestabilności. Rosja przeprowadziła kilkanaście nagłych ćwiczeń w ciągu ostatnich dwóch lat. Przejęcie przez Rosję Krymu zostało przeprowadzone pod pozorem takich nagłych ćwiczeń. NATO nie przeprowadziło nagłych ćwiczeń od końca zimnej wojny.

 

Według "Die Welt" Polacy przygotowują się do wojny. Związki strzeleckie ćwiczą, minister obrony powołał pełnomocnika ds społecznych inicjatyw obronnych, według sondażu symboliczny procent, 39%, Polaków obawia się, że znowu może być wojna. Połowa nie wierzy w pomoc NATO.

 

Jak wiemy, ostatnio wprowadzono w Polsce szkolenia wojskowe dla wszystkich, oraz inne przepisy na wypadek wojny. Mało kto pamięta ustawę o obowiązkowych szczepieniach. Wówczas pytałem, dlaczego krytycy tej ustawy nie biorą pod uwagę tego, że przepis o obowiązku poddania się szczepieniom może być ustanowiony z myślą o wojnie biologicznej. Od dawna wojskowe laby są podejrzewane o próby wyprodukowania rasistowskiej zarazy, która dotknęłaby np. tylko rasę żółtą. Nie jest to rozwiązanie dla rodowitych Europejczyków. Tu można posłużyć się innym wybiegiem, sztuczna epidemia ptasiej grypy, szczepionka na nią, której wybrane serie zawierają również szczepionkę przeciwko innej śmiertelnej zarazie, a potem rozsiew właściwej zarazy. W ten sposób można zdecydować, kto zginie.

 

-------------------------------------------------------------------

PS. Jeśli mojej notki nie będzie na SG, to wystarczy odszukać dowolną, i pod uwagami kliknąć w odsyłacz do najnowszej.

KOMENTARZE

 • Putin zywy i zdrowy ?
  http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201311/1384285254_uc2pcw_600.jpg
  http://ic.pics.livejournal.com/ajbolit444/50742939/886042/886042_original.jpg

  Путин сегодня встретился с главой Верховного суда в Ново-Огареве, чем подтвердил то, что он жив и здоров
  --------------------------------------------------
  Putin dzisiaj spotkal sie z szefem Sadu Najwyzszego w Nowo-Ogarjewie, czym potwierdzil, ze jest zywy i zdrowy
  13 марта 2015 - 15:27
  Czytaj dalej:
  http://chto-proishodit.ru/news/2015/03/13/970015464

  i obejrzyj film ponizej:
  https://www.youtube.com/watch?v=N5gOAedMu6w
 • Oto co sadze...
  Sadze, ze rozpatrywanie w kategoriach politycznej celowosci - z punktu widzenia polskiego interesu narodowego i doszukiwanie sie uzasadnien - dla poparcia rezimu ukrainskiego przez rezim warszawski jest calkowitym nieporozumieniem.
  polskojezyczna ekipa wykonuje jedynie polecenia amerykansko -izraelskie z Niemcami jako faktorami. Jesli przeprowadzic szybka retrospekcje, to okaze sie, ze niezaleznie od nazwisk, poltycznych etykiet, i piarowego opakowania, wszyscy i w porozumieniu, byli/sa zdalnie sterowani. Minione 25 lat nie pozostawia watpliwosci. Po owocach ich poznacie. To co sie dzieje, to wcielanie strategicznego planu Usraela w celu wasalizacji/likwidacji(?) Rosji. To spelnianie polecen globalistow, zio-nazistow, usraela; jak zwal, tak zwal na jedno wychodzi. Jesli popatrzec na konsekwentna deindustralizacje pasa wschodniego pogranicza, polityke antyagrarna, wyrazana przez dotacje za pozostawianie ziemi odlogiem, zachety do sadzenia lasow na obszarach tradycyjnie rolniczych, klamstwa w sprawie osrodka tortur w Kiejdanach, to wyklucza to watpliwosci. Jesli przypomniec konsekwentne, po trupach (patrz zbiorowy samobojca), od 25 lat szczucie tubylcow z protektoratu na Rosje, to dzisiaj, z perspektywy czasu widac, ze to nie szalenstwo a metoda. takie rzeczy prosze Rodakow, sztabowcy i think-tanki planuja z dwudziestoletnim wyprzedzeniem. Jeszcze historycznie niedawno zachodnie rzady i presstytutki (z widoczna nadreprezentacja wybranego zywiolu etnicznego), szalaly zwalczajac neofaszystow. a dzisiaj eksponenci cudzego interesu w polskim kamuflazu, na wyscigi demonstruja uczestniczace poparcie dla kijowskiego kaganatu, co perspektywicznie oznacza wysylke polskiego miesa armatniego, na slowianski holocaust i w konsekwencji spopielenie Kraju. Chca nas wyslac na rzez do ostatniego Polaka i Ukrainca przeciw innemu slowianskiemu narodowi, dla otwarcia "liebensraumu" dla nowego Izraela, ktoremu "za goraco" na Bliskim Wschodzie. Konkludujac, nie widze, zadnej alternatywy wobec koniecznosci zblizenia sie - za wszelka cene - do Rosji. To nasza jedyna szansa przetrwania, jako Narodu. Szukaj przyjaciol blisko - a wrogow daleko!
  W perspektywie udzialu w zblizajacych sie wyborach, nie miejmy zludzen, to jedynie szopka dla legitymizacji rezimu.
  Planktonizacja zas opozycji to zamierzona dywersja polityczna, na rzecz wygranej systemu wladzy do nastepnych wyborow a w miedzyczasie zapewnienia warunkow do kontynuowania destrukcji.
 • @1abezmetki 09:05:09
  http://www.forwardeverforward.com/wp-content/uploads/2012/05/dead-e1338236959972.jpg
 • @1abezmetki 09:05:09 no i co z tego, że masz rację? spróbuj zmusić Polaków do szczęścia
  to będą Cię opluwać jak Gomułkę czy Generała Jaruzelskiego.
  Niech dostają po durnych ryjach aż nauczą się rozumu. Dla siebie można się modlić o przetrwanie tego obłędu.
  Jak rozmawiam ze znajomymi, to mam wrażenie, że oni w ogóle nie rozumieją, co mówią. Używają jakichś słów, które gdzieś zasłyszeli, ale co one oznaczają w praktyce, to już ich nie obchodzi. Dla nich ważne, że mogą sobie pogadać i czują się baaaardzo ważni.
  Oczywiście, za to zapłacimy cenę kolektywną, przynależąc do Narodu Polskiego. Ale taki to już los.
  Trzeba było urodzić się gdzie indziej :))))
  Więc może w przyszłym wcieleniu..?
 • Bez opetania w Gazecie Obywatelskiej...
  http://gazetaobywatelska.info/news/show/2564

  Niszczyć Ukrainę by ją uratować?- Albert Łyjak

  Dodano: 2015-03-11 09:54:36

  Oprócz nielicznych polskich mediów próżno znaleźć wyważoną, chłodną opinię o wydarzeniach na Ukrainie. Panuje emocjonalna antyrosyjska histeria. Nie zauważa się istoty problemu, pomija się niewygodne fakty, tworząc jednostronny przekaz – „jedynie słuszny”. (Skąd my to znamy?). Brakuje politycznej debaty, refleksji i analizy.

  Wszyscy, którzy próbują przedstawiać fakty odmienne od „ogólnie tworzonych”, to albo agenci Putina albo V kolumna. Brak publicznej dyskusji powoduje ferment, chaos, straty gospodarcze i jeszcze głębszą polaryzację społeczeństwa.

  Czy dozbrajać Ukrainę?

  Kryzys ukraiński ciągnie się ponad rok. Separatyści na wschodzie Ukrainy zyskują na popularności, a Prezydent Rosji nie poddaje się zachodnim sankcjom ekonomicznym. W ostatnim czasie wzrasta liczba osób domagających się dozbrajania Ukrainy. Ostatni raport autorstwa wiodących amerykańskich ekspertów, wyraża aprobatę dla wysłania Ukrainie zaawansowanej broni.

  Czy USA, UE i Polska powinny zacząć zbroić Ukrainę, by ta mogła lepiej przeciwstawić się, a może nawet pokonać wspieranych przez Rosję separatystów w jej wschodnich obwodach?

  John Mearsheimer – prof. nauk politycznych na Uniwersytecie w Chicago jeden z czołowych amerykańskich politologów na łamach New York Times napisał:

  Ludzie, którzy tak myślą są w błędzie. Wysyłanie broni Ukrainie nie tylko nie ocali jej armii, ale również doprowadzi do eskalacji działań wojennych. Krok ten jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ Rosja będzie się starała obronić istotny ze strategicznego punktu widzenia obszar, a ma w posiadaniu tysiące głowic nuklearnych.

  Nie ma wątpliwości, że Separatyści, którzy mają po swojej stronie rosyjskie wojsko i broń, znacząco przewyższają siłą ognia armię ukraińską. Co za tym idzie, ponieważ balans sił w zdecydowany sposób faworyzuje Moskwę, Waszyngton musiałby wysłać Ukrainie znaczącą ilość sprzętu wojskowego, w innym wypadku, armia ukraińska będzie bez szans(…)

  Wielkie mocarstwa ostro reagują, kiedy odlegli rywale poszerzają strefy militarnego wpływu, nie mówiąc o próbach zrobienia sojusznika z kraju z nimi sąsiadującego. Właśnie dlatego Stany Zjednoczone posługują się Doktryną Monroe, zgodnie z którą żaden amerykański przywódca nie tolerowałby możliwości wstąpienia Kanady czy Meksyku do sojuszu kierowanego przez inne mocarstwo.

  Rosja pod tym względem również nie jest wyjątkiem. Dlatego Putin nie ugiął się w obliczu sankcji i jest mało prawdopodobne, żeby w jakikolwiek sposób ustąpił, nawet w razie zwiększenia kosztów działań na Ukrainie.

  Jedyną możliwością rozwiązania kryzysu na Ukrainie jest dyplomacja a nie wyjście militarne. Kanclerz Niemiec – Angela Merkel wydaje się rozumieć ten fakt. Jak poinformowała, Niemcy nie będą wysyłać broni na Ukrainę. Problemem w tej sytuacji jest jednak to, że Merkel nie wie, jak zakończyć kryzys.

  Razem z innymi europejskimi przywódcami, Angela Merkel nadal marzy o możliwości wyciągnięcia Ukrainy z rosyjskiej strefy wpływów i o przyłączeniu jej do Zachodu. Wydaje im się również, że rosyjscy liderzy zaakceptują taką sytuację, jednak tak się z pewnością nie stanie.

  Aby uratować Ukrainę i ostatecznie przywrócić zdrowe relacje z Moskwą Zachód powinien dążyć do stworzenia z Ukrainy neutralnej strefy buforowej pomiędzy Rosją a państwami NATO. Powinna ona funkcjonować jak Austria podczas Zimnej Wojny. Aby rozwiązać tę sytuację Zachód powinien zaprzestać prób rozszerzania wpływów Unii Europejskiej i NATO, podkreślając, że jego celem jest niezagrażająca Rosji, neutralna Ukraina. Stany Zjednoczone oraz ich sojusznicy powinni również współpracować z Putinem w celu ocalenia ukraińskiej gospodarki. Jest to cel będący zdecydowanie w interesie wszystkich.

  Podbijanie stawki na Ukrainie

  Stephen M. Walt prof. stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Harvarda, jeden z najbardziej znanych teoretyków stosunków międzynarodowych, uważa, że za sytuację na Ukrainie odpowiada Zachód:

  Wydaje się, że dopóki »chłodniejsze głowy« nie będą przeważać, dopóty USA będzie dążyć do podbijania stawki na Ukrainie. Ta decyzja jest jednak w pewnym sensie zaskakująca, ponieważ tylko nieliczni eksperci są zdania, że ten upadły i podzielony kraj jest ważnym interesem strategicznym, zaś nikt nie wspomina o wysyłaniu amerykańskich wojsk, by walczyły w imieniu Kijowa. Tak więc pytanie brzmi: czy wysyłanie Ukrainie pęczków zaawansowanego uzbrojenia ma sens? Odpowiedź brzmi: nie.

  Jednym z powodów, by sceptycznie odbierać raport amerykańskich ekspertów, jest prześledzenie rejestru ich członków, wszyscy myślą bardzo podobnie. Owa grupa nie składa się ze zróżnicowanego grona osób, chcących badać szeroki wachlarz opcji i znajdować jakąś kreatywną płaszczyznę porozumienia. Jest dokładnie odwrotnie. Wszyscy ich członkowie to ludzie, którzy od dawna popierają ekspansję NATO i posiadają oczywiste pragnienie by bronić tej polityki, która odegrała centralną rolę w doprowadzeniu do obecnego kryzysu. Ostatecznie, są to ci sami ludzie, którzy od końca lat 90. mówią nam, że ekspansja NATO na wschód nie stwarza dla Rosji żadnego zagrożenia, lecz zamiast tego tworzy szeroką i trwałą strefę pokoju w Europie. Te przewidywania są dziś w strzępach, niestety, ale mimo tego owi eksperci dwoją się i troją, by bronić polityki, która była wątpliwa od samego początku i wyraźnie zaszła za daleko. Tak jak ostrzegali krytycy, nieograniczona ekspansja NATO zrobiła więcej by popsuć relację z Rosją, niż jakakolwiek pojedyncza zachodnia linia polityczna.

  Archaiczny model odstraszania

  Wielu polityków, którzy popierają dozbrajanie Ukrainy naiwnie wierzą w to, że „model odstraszania” jest poprawną drogą myślenia. Według nich Rosja, Putin to bezwzględny agresor, który próbuje odtworzyć sowieckie imperium i który doprowadzi w dalszym czasie do agresywnych działań w innych rejonach. Taki model zalecają amerykańskie „oddziały specjalne” złożone z Instytutu Brookings (Brookings Institution), Rady Atlantyckiej (Atlantic Council) oraz Chicagowskiej Rady ds. Globalnych (Chicago Council on Global Affairs). Polskie media i politycy bezmyślnie powielają takie opinie i obawy. Prof. Stephen M. Walt ma inne zdanie:

  Rosja nie jest ambitną, wschodzącą potęgą jak nazistowskie Niemcy czy współczesne Chiny. Jest starzejącą się, wyludniającą i chylącą się ku upadkowi wielką potęgą próbującą trzymać się jakiegokolwiek wpływu na sytuację międzynarodową, jaki jeszcze posiada i zachować skromną strefę wpływu w pobliżu swych granic, by silniejsze państwa –szczególnie Stany Zjednoczone – nie mogły osiągnąć korzyści z jej rosnącej wrażliwości. Putin i spółka są także autentycznie zaniepokojeni wysiłkami Ameryki promującymi »zmiany reżimu« na świecie, w tym na Ukrainie, czyli politykę, która ostatecznie może zagrozić ich własnej pozycji. To raczej przewlekły strach niż nieustępliwa ambicja podbudowuje reakcję Rosji na Ukrainie.

  Co więcej, kryzys ukraiński nie rozpoczął się od śmiałego ruchu ze strony Rosji czy nawet serii bezprawnych rosyjskich żądań. Zaczął się, gdy USA i UE spróbowały wyrwać Ukrainę z rosyjskiej orbity wpływów i umieścić ją w strefie wpływów Zachodu.

  Amerykańskie ingerencje

  USA obsadziły rząd Ukrainy i główne gałęzie gospodarki swoimi obywatelami oraz krajów sojuszniczych. Nuland została przyłapana na rozmowie telefonicznej z amerykańskim ambasadorem na Ukrainie, podczas której ustalała, kto będzie kolejnym przywódcą Ukrainy. Najbardziej zapamiętano jej zdanie: „Pie*****ć Unię Europejską”. Jednak w tej rozmowie Nuland wskazuje, że kolejnym przywódcą Ukrainy powinien zostać Arsenij Jaceniuk – były bankier, a obecnie premier ukraińskiego rządu.

  Z kolei czołowe miejsce w nowym rządzie, fotel ministra finansów, zajmuje Natalia A. Jaresko, długoletni urzędnik Departamentu Stanu USA, która trafiła na Ukrainę po pomarańczowej rewolucji (wspieranej finansowo przez USA). Obywatelstwo Ukrainy uzyskała w dniu nominacji na stanowisko ministra finansów.

  William Boardman, pisarz, dziennikarz i publicysta, opisał ją tymi słowami:

  Natalia Jaresko to obywatelka USA, która zarządzała utworzonym przez USA na Ukrainie funduszem hedgingowym, któremu zarzuca się nielegalne transakcje wewnętrzne. Zarządzała również funduszem CIA, który finansował ruchy prodemokratyczne i przez który przepuszczono 5 miliardów dolarów. Pieniądze te USA wydały na finansowanie opozycji i protestów na Majdanie, które doprowadziły do przewrotu w Kijowie w lutym 2014 roku.

  USA obsadziły swoimi ludźmi również strategiczne gałęzie ukraińskiej gospodarki. Hunter Biden (syn wiceprezydenta Joe Bidena) oraz Devon Archer (bliski znajomy sekretarza stanu Johna Kerry) po zmianie władzy w Kijowie zasiedli w radzie nadzorczej Burisma Holdings, największego niezależnego producenta gazu na Ukrainie.

  Kissinger, który był zaangażowany w szereg przewrotów politycznych twierdzi obecnie, że USA nie może narzucać swoich poglądów innym narodom. W rozmowie z „Der Spiegel” powiedział:

  Jeśli Ukraina ma przetrwać i dobrze funkcjonować, nie może być placówką żadnej ze stron, wymierzoną przeciwko drugiej stronie. Musi być mostem łączącym obie strony.

  Nasi politycy ze swoimi usłużnymi mediami dalej będą świętować „zryw wolnościowy na Majdanie”, który był czymś zupełnie innym. Będą namawiać do dozbrajania jednych Ukraińców przeciwko drugim, pomimo ofiar w ludności cywilnej. Będą przymykać oczy na odradzający się ruch banderowski i wspierać tych, którzy do dzisiaj nie rozliczyli się ze swoją ponurą historią. W czyim interesie to robią? Na pewno nie w naszym.
 • Zbrodnie wojenne ukraińskich służb bezpieczeństwa...
  Raport o zbrodniach wojennych na Ukrainie zostanie przedstawiony w ONZ
  © REUTERS/ Gleb Garanich

  18:08 13.03.2015)

  Autorzy raportu „Zbrodnie wojenne ukraińskich służb bezpieczeństwa: tortury i nieludzkie traktowanie” zamierzają przedstawić wyniki swojej pracy w Radzie Praw Człowieka ONZ.

  Powiedział w piątek zastępca sekretarza Izby Społecznej Rosji, przewodniczący Rosyjskiej Rady Społecznej ds. Międzynarodowej Współpracy i Dyplomacji Publicznej przy Izbie Społecznej Rosji Siergiej Ordżonikidze.

  Przedstawione w raporcie dane pochodzą z okresu od 25 sierpnia 2014 roku do 20 stycznia 2015. Przeprowadzono wywiad wśród ok. 200 osób, które znalazły się w ukraińskiej niewoli.

  Posiedzenie Rady ministrów Ukrainy
  © Sputnik. Nikołaj Lazarenko
  Miedwiedczuk: reżim Jaceniuka przegrywa w porównaniu z poprzednią władzą
  Ordżonikidze dodał, że nie jest to ostatni raport. „Dopóki będzie dochodzić do masowego łamania praw człowieka, będziemy walczyć, będziemy próbować zmusić rządy, aby przestały wspierać kryminalny reżim”, — powiedział.

  Ze swej strony przewodnicząca komisji Izby Społecznej Rosji ds. rozwoju dyplomacji publicznej i wsparcia rodaków za granicą Jelena Sutormina powiedziała, że raport zostanie przedstawiony w Genewie na sesji Rady ONZ w przyszłym tygodniu.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com//swiat/20150313/115236.html#ixzz3ULtImNYq
 • Ukraina, -"nie poszedł do wojska żaden z synków mafii celników"...
  http://1917.net.pl/node/20040

  Ukraina: Kto pojedzie na front umierać? - biedota
  cinco, ndz., 08/03/2015 - 22:35
  Ofiary wojny na Ukrainie

  http://1917.net.pl/sites/default/files/images/ukraina20.podgl%C4%85d%20do%20artyku%C5%82%C3%B3w.jpg

  Mimo podpisanego w Mińsku porozumienia - walki na Ukrainie nadal trwają, a żniwo śmierci zbiera coraz to obfitsze plony. Co za tym idzie - ukraińskiemu reżimowi powoli kończą się poborowi do wysłania na śmierć za rządy oligarchii.

  "Gdybym dziś trafił na listę mobilizacyjną spieprzałbym choćby kajakiem za morze. I żeby było jasne – jestem ukraińskim patriotą" - powiedział w wywiadzie dla reportera Gazty Wyborczej Igor T. Miecik. Od czasu wybuchu konfliktu na zachodzie kraju, Ukraińcy przeżyli już trzy fale mobilizacyjne. Problem polega na tym, że kto tylko może, ten bierze nogi za pas.

  Dlatego też oligarchia postanowiła werbować osoby o najgorszym położeniu materialnym. Tak wezwania do wojska dostali m.in. bezrobotni z Włodzimierza Wyłońskiego. Gdy pójdą w kamasze, ustanie również wypłacanie zasiłków, wynoszących 400 hrywien (ca 64,08 zł) miesięcznie.

  Z kompletnie inną sytuacja mają do czynienia synowie zamożniejszych rodzin:

  "Nie poszedł do wojska żaden z synków mafii celników, którzy pod miastem mają pałace, nie domy. Nie poszli synowie mera Petra Saganiuka, chłopy jak byki. 40-letni Rustan i 24-letni Andriej tylko ludzi prowokują swoimi terenowymi toyotami z ciemnymi szybami i felgami jak z platyny odlanymi".

  Wojna na Ukrainie trwa. Kogo następnego rzeźnicy z Kijowa wyślą na front?
 • @nana 09:18:46
  Szok totalny!!!
  Wielbicielka zdrajców Narodu ,sowieckich pachołków,której przeszkadza krzyż Zbawiciela w kościołach i która uważa,że należy do tego Narodu.Różne typy w życiu spotkałem,ale "czegoś"takiego jeszcze nie.To pewnie i Urbach też jest twym idolem,nanoczka? On też z tymi poprzednimi"zmuszał "Polaków do szczęścia.A widziała :"Towarzysza generała" Grzegorza Brauna?
  Pewnie uważasz,że dobrze zrobili,mordując księdza Jerzego Popiełuszkę i wprowadzajac stan wojenny?
  Taki mały cytacik sprzed kilku dni:
  @partyzant 13:39:47 a gdzie ten zamordyzm, jakim straszy się dziś dzieci?przecież nawet na zjeździe Partii ludzie wykrzykiwali co chcieli. Ciekawe, że każdy Polak zna ten zamordyzm tylko ze słyszenia, ale jego samego on nie dotknął. Oczywiście, złodzieje skazani prawnym wyrokiem mogą teraz dostawać dodatki kombatanckie, ale przecież tylko dlatego, żeby z Polaków drwić w żywe oczy. A nie dlatego, że złodziejom i innym pospolitym przestępcom działa się krzywda w PRLowskim więzieniu.
  Jak by nie patrzył, tamten czas był czasem prawdziwych ludzi."

  Czytając ostatnie zdanie,jakbym słyszał Wolińską-Brus lub Brystygierową.
  Hańba.
 • @1abezmetki 10:05:43 no i znowu to samo
  "Oprócz nielicznych polskich mediów próżno znaleźć wyważoną, chłodną opinię o wydarzeniach na Ukrainie. Panuje emocjonalna antyrosyjska histeria. Nie zauważa się istoty problemu, pomija się niewygodne fakty, tworząc jednostronny przekaz – „jedynie słuszny”. (Skąd my to znamy?)"

  co to jest takiego "skąd my to znamy"??? no co to jest???
  oczywiście, mamy rozumieć to jako PRLowski zamordyzm, ale przecież czegoś takiego W OGÓLE NIE BYŁO!
  Cenzura w PRLu mieściła się w ramach takich samych, jak cenzura na zachodzie, w rzekomych demokracjach, a nawet często była znacznie mniejsza.
  Skąd to wiem?
  Bo żyłam w PRLu i miałam okazję czytać setki gazet i czasopism miesięcznie - rozumie się!, było co czytać i było różnorodne. Mogłam za parę złotych kupować książki - aktualne wydania literatury światowej i choć w czytelniach przybibliotecznych były one za darmo, to w księgarniach ustawiały się kolejki. Tak, kolejki po książki. Czy dlatego, że książek było mało? nie! wydawano je w setkach tysięcy egzemplarzy i wznowienia nie był żadnym problemem. Po prostu ludzie mieli pieniądze na kulturę, czyli podstawowe potrzeby mieli już zaspokojone.
  W Konstytucji PRLu był zapis, że jest swoboda na wszelkie poglądy z wyjątkiem tych, które godzą w stabilność państwa polskiego.
  I co w tym dziwnego?
  Jeżeli jakieś państwo uchwala konstytucję, to właśnie taką, która gwarantuje jego, tego państwa istnienie.
  Teraz jest o wiele gorzej, bo cenzura jest nie tylko oficjalna i została nazwana dla zmyły "moderacją", ale także ludzie zostali tak zmanipulowani, że stosują autocenzurę, by uniknąć problemów w postaci napadu "brygad antyterrorystycznych" napadających ich dom o świcie i wywalających drzwi wejściowe bez żadnego ostrzeżenia.
  To są fakty.

  Więc pisanie "skąd my to znamy" jest przejawem tzw. pożytecznego idiotyzmu i niczym więcej.
  Cały tekst przez użycie takiego jednego sformułowania traci na wiarygodności.
 • "Polskie władze dostają kota na punkcie wojny z Rosją"..
  ttps://cyklista.wordpress.com/2015/03/13/nawet-niemcy-zauwazaja-ze-polskie-wladze-dostaja-kota-na-punkcie-wojny-z-rosja/

  Nawet Niemcy zauważają, że polskie władze dostają kota na punkcie wojny z Rosją

  13 piątek mar 2015

  Posted by Zygfryd Gdeczyk


  „Die Welt”: Polacy przygotowują się do wojny


  Po­la­cy po­now­nie boją się utra­ty nie­pod­le­gło­ści, dla­te­go coraz wię­cej mło­dych ludzi za­si­la sze­re­gi pol­skich or­ga­ni­za­cji pa­ra­mi­li­tar­nych, któ­rych celem jest pomoc w obro­nie kraju – pisze dzien­nik „Die Welt”.

  Prawie 39 proc. Polaków obawia się, że znów może dojść do wojny

  Foto: OnetPrawie 39 proc. Polaków obawia się, że znów może dojść do wojny

  Autor ar­ty­ku­łu, Jörg Win­ter­bau­er, opi­su­je ćwi­cze­nia grupy człon­ków miej­sco­we­go związ­ku strze­lec­kie­go w miej­sco­wo­ści Kąty i Wiel­gi, 50 km od War­sza­wy. W Pol­sce ist­nie­je około 70 tego typu or­ga­ni­za­cji zrze­sza­ją­cych około 30 tys. mło­dych męż­czyzn i ko­biet – za­zna­cza „Die Welt”.

  Nie­miec­ki dzien­nik pisze, że w li­sto­pa­dzie 2014 r. mi­ni­ster obro­ny na­ro­do­wej mia­no­wał spe­cjal­ne­go peł­no­moc­ni­ka ds. spo­łecz­nych ini­cja­tyw obron­nych. Ofi­cjal­nie MON za­prze­cza, że ma to ja­ki­kol­wiek zwią­zek z sy­tu­acją na Ukra­inie. „Jed­nak mo­ment, w któ­rym to na­stą­pi­ło świad­czy o czymś innym” – oce­nia „Die Welt”.

  Z son­da­ży cy­to­wa­nych przez „Die Welt” wy­ni­ka, że pra­wie 39 proc. Po­la­ków oba­wia się, że znów może dojść do wojny. Z kolei 49 proc. uważa, że w razie kon­flik­tu NATO nie do­trzy­ma zo­bo­wią­zań trak­ta­to­wych. „Dla­te­go po­li­ty­cy są za­in­te­re­so­wa­ni po­ten­cja­łem spo­łecz­nych or­ga­ni­za­cji pa­ra­mi­li­tar­nych” – wnio­sku­je „Die Welt”. Dzien­nik do­da­je, że w MON pro­wa­dzo­ne są kon­sul­ta­cje nt. ewen­tu­al­nej współ­pra­cy ta­kich or­ga­ni­za­cji z pol­ską armią.

  Obowiązkowe ćwiczenia wojskowe są tylko dla ochotników
  Choć brzmi to przewrotnie, to ćwiczenia wojskowe obowiązkowe są tylko dla ochotników. Przynajmniej na razie.
  Zobacz więcej

  „Die Welt” zwra­ca uwagę na to, że nie­któ­rzy eks­per­ci kry­ty­ku­ją dzia­łal­ność or­ga­ni­za­cji pa­ra­mi­li­tar­nych. Człon­ko­wie tych or­ga­ni­za­cji ucząc się za­bi­ja­nia i sto­so­wa­nia ma­te­ria­łów wy­bu­cho­wych mogą sta­no­wić za­gro­że­nie dla po­rząd­ku kon­sty­tu­cyj­ne­go. Poza tym, zda­niem cy­to­wa­ne­go eks­per­ta, w or­ga­ni­za­cjach tych dzia­ła wiele osób zwią­za­nych ze skraj­ną pra­wi­cą. Przed­sta­wi­ciel or­ga­ni­za­cji pa­ra­mi­li­tar­nych Sta­ni­sław Dro­sio prze­ko­nu­je jed­nak na ła­mach „Die Welt”, że związ­ki te mają cha­rak­ter apo­li­tycz­ny i nie są atrak­cyj­ne dla sym­pa­ty­ków skraj­nej pra­wi­cy, po­nie­waż muszą one współ­pra­co­wać z wie­lo­ma róż­ny­mi part­ne­ra­mi dla dobra kraju. Poza tym or­ga­ni­za­cje strze­lec­kie są nad­zo­ro­wa­ne przez wła­dze.

  Autor ar­ty­ku­łu za­da­je py­ta­nie czy grupa 30 tys. ochot­ni­ków byłby w sta­nie sta­wić opór wie­lo­krot­nie li­czeb­niej­szej armii ro­syj­skiej. „Die Welt” zwra­ca uwagę jed­nak na to, że wobec ro­syj­skich do­świad­czeń w Afga­ni­sta­nie, wy­szko­lo­ne w woj­nie par­ty­zanc­kiej od­dzia­ły pa­ra­mi­li­tar­ne mogą sta­no­wić sku­tecz­ny ele­ment od­stra­sza­nia prze­ciw­ni­ka we­dług mak­sy­my: „Chcesz po­ko­ju, szy­kuj się do wojny”.
  http://onet.tv/embed-video.html?mvp=347225.40463428&dv=WIADOMOSCI/SWIAT/swiatowe-media-o-polsce/ART&dr=http%3A//www.onet.pl/&du=http%3A//wiadomosci.onet.pl/swiat/die-welt-polacy-przygotowuja-sie-do-wojny/y46t97&site=WIADOMOSCI/SWIAT

  (MWL)
 • @Cheval Noir 11:14:09 czarny pasikonik, co ty słyszysz to już twoja sprawa
  może uszy masz nie te, a może z mózgiem też problemy?
  Jak możesz mówić, że Zbawiciela czcisz powieszonego na krzyżu? Co to za zbawiciel? I co, może tę ofiarę ludzkiej nienawiści jeszcze prosisz o pomoc? I ty uważasz się za normalnego? Kogoś powieszonego na krzyżu ty nie chcesz z tego krzyża zdjąć, lecz żebrzesz u niego o wsparcie?
  Nie masz się co sadzić, bo Jezus istniał PRZED kościołem katolickim. I Jezus nic nie zostawił na piśmie. Nic. Więc wszystko, co powiedział Jezus jest własnością wszystkich ludzi, a nie katolików.
  Wiesz, czarny pasikonik, skakać to ty możesz, ale marny twój skok.
  Co i kto jest moim idolem, nie twój zasmarkany interes, pasikonik.
  Może nie zauważyłeś, ale żyjemy w wolnym kraju :))))
  Księdza Popiełuszkę zamordowali mordercy i kto wie, czy nie ci sami, co pewnego bankiera banku watykańskiego w Londynie.
  W każdym razie PRLowskie służby bezpieczeństwa nie miały w tym żadnego interesu. A jak wiemy - i ty powinieneś też nieco z tym być obeznany (czy już może was w seminariach nie uczą łaciny?), że sprawcą jest ten, kto ma z tego korzyść. Największą korzyść odniósł ze śmierci Popiełuszki kościół katolicki i o tym wiesz najlepiej.
  Więc sobie plugawej gęby nie wycieraj Generałem Jaruzelskim, bo jesteś za mały numer nawet na Jego krytykę.
  Skąd ty wiesz, pasikonik, kto to jest urbach? ja nie wiem i nie jestem ciekawa. Ale jak widać, znajomych masz w sam raz, choć nie rozumiem, dlaczego udajesz, że się z nimi nie zgadzasz.
  No, więcej czasu ci, czarny pasikonik, nie poświęcę, bo mam przyjemniejsze zajęcia.
  A Bogiem to przestań się posługiwać tak, jakby On był na twoje, pasikonik, usługi.
  Jeżeli jesteś faktycznie wierzący, to także wiesz, że Bóg jest w stanie bronić się sam i byle kogo do swojej obrony nie potrzebuje.
  Gdyby zaś ten krzyż z Umęczonym i Upodlonym przez ludzi Jezusem był przez ludzi w sejmie pożądany, to nie musiał by być NIELEGALNIE wieszany w sejmie nocą.
  Ale ty, jako pasikonik, masz prawo rozumu wielkiego nie posiadać, no i nie posiadasz. Z tobą skończyłam.
 • @nana 11:23:19
  Zauwazylem rowniez, uznalem jednak, ze w calosci przedstawiaja korzystnie, wywazona opinie .
  Pozdrawiam Cie Nano.
 • @1abezmetki 11:42:17 pozdrowienia odwzajemniam :)
  tak tylko napisałam, wiesz, może ja mam jednak jakąś osobowość i dlatego niby zwyczajne wyrazy nabierają przez moją klawiaturę jakiegoś mocniejszego znaczenia? Ja siebie innej niż jestem nie znam :)))
  Wybacz to i w razie co także i co innego, proszę.
 • Nie zawsze sie udaje...
  http://www.presentermedia.com/images14/find_the_target.gif
 • @partyzant 11:50:09 straszne, ale dzięki Bogu nic nie trwa wiecznie
  i choć z pozoru przegrywa ten łagodniejszy, to jednak w efekcie końcowym to on jest wygranym.
  za wikipedią
  Estonia (est. Eesti, Republika Estońska – Eesti Vabariik) – państwo w Europie Północnej, nad Morzem Bałtyckim, powstałe po I wojnie światowej.

  Graniczy z Łotwą od południa i z Rosją od wschodu oraz z Finlandią przez Zatokę Fińską.

  Dawne skandynawskie sagi nazywają ziemie na południe od Zatoki Fińskiej Eistland.

  Biorąc pod uwagę silne wpływy skandynawskie w Estonii, wielu Estończyków czuje się Skandynawami. Wpływy szwedzkie czy duńskie były w Estonii bardzo silne. Sama nazwa stolicy Estonii – Tallinn znaczy „Duńskie Miasto”. Według prezydenta państwa, Toomasa Hendrika Ilvesa: „Estonia to postsocjalistyczny kraj skandynawski”. Pod względem kulturowym, wyznaniowym i wieloma innymi Estonia jest dość podobna do sąsiedniej Finlandii (Estończycy są najbliższymi krewnymi Finów), różnicą mogą być silne wpływy niemieckie w Estonii, których w Finlandii nie było w żadnym stopniu

  Estonia (podobnie jak jej południowy sąsiad – Łotwa) od wczesnego średniowiecza, aż do początków XX wieku, a więc przez wieleset lat, znajdowała się pod bardzo silnym wpływem kultury niemieckiej. Było to spowodowane tym, że obecna Estonia i Łotwa to dawne Inflanty i inne krainy historyczne (np. Terra Mariana), które najdłużej w swej historii były pod niemieckim panowaniem. Kultura niemiecka oddziaływała tam jednak znacznie dłużej niż tylko w czasie oficjalnego panowania Niemców na tym terenie, ale również w czasie panowania szwedzkiego, polskiego czy też rosyjskiego wyższą klasę społeczeństwa stanowili tam wciąż Niemcy, obejmowali oni też często najważniejsze urzędy w administracji, a miasta w tych krajach wciąż miały niemiecki charakter.

  Powierzchnia całkowita 45 226 km²

  Liczba ludności (2014) 1 311 870
  29 osób/km²
  Estończycy: 68,6%
  Rosjanie: 25,7%
  -------
  Czego więc mamy tu obraz? Otóż, mamy obraz niemieckiego przyczółka a nie jakiegoś kraju z jakimś estońskim narodem.
  Czemu miał i ma służyć ten niemiecki przyczółek?
  Temu, czemu takie przyczółki służą - dalszej ekspansji na Wschód.
  Praktycznym pociągnięciem było zrobienie ze Skandynawów zamieszkujących obecną Estonię - Estończyków.
  To prawie tak, jak ze Słowian Zachodnich zrobiono Ukraińców.
  Wielkiej pomysłowości w tym nie ma, więc ludzie może w końcu się w tym połapią i ten zdradziecki proceder kolonialny się skończy.
 • @partyzant 11:56:13
  Nalezy byc przygotowanym na wieksza prowokacje, ktora "napelni Polakow slusznym oburzeniem i zadza odwetu na podlych Moskalach". To staly fragment gry!

  http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201311/1384221826_ozx45x_600.jpg
 • @partyzant 11:33:38 ja czytałam, że Prezydent Putin wręczał kobietom kwiaty z okazji Dnia Kobiet, a więc 8.marca
  oczywiście, może zrobił to wcześniej, były tylko zdjęcia.
  Pewnie też czytałeś, że Putin być może został po raz piąty ojcem (dwie córki z Ludmiłą, troje dzieci z Aliną Kabajewą) i że Kabajewa urodziła mu córeczkę, w Szwajcarii.
  Z jednej strony cieszę się z nim, gdyby to była prawda, bo przecież narodziny dziecka to wielka radość. Poza tym Kabajewa jest piękną, mądrą i dobrze zbudowaną kobietą, a więc i ma dobre geny do przekazania.
  Ale z drugiej strony być może nie może to być oficjalnie podane z jakiegoś względu - cerkiew?
  I to jest fatalne, bo dzieci potrzebują ojca, nawet gdy jest on głową wielkiego państwa.
  Albo może fakt, że wrogowie nastają na głowę Prezydenta Putina powoduje konieczność ukrywania jego spraw osobistych?
  Mnie ucieszyła wiadomość, że są trzy "walizki z czerwonym guzikiem atomowym". Jedną ma ponoć Prezydent Putin, drugą Siergiej Szojgu, a trzecią nie pamiętam kto.
  Ale sam fakt podzielenia możliwości aktywowania systemu obrony Rosji na trzy daje gwarancję większej swobody i większego bezpieczeństwa samemu Władimirowi Putinowi, jako że z ataku na niego żadnej korzyści i tak by nie było. Rosjanie to mądry Naród.

  Co do samej osoby Prezydenta Putina, to pilnuję się, by nie bawić się we wróżkę. Nie dopuszczam ani jednej negatywnej myśli do siebie. Bo jak wiadomo, zła wieści dopadną człowieka wszędzie i zawsze i nie ma się co spieszyć z docieraniem do nich.
  Więc niech raczej będzie prawdą to, że Alina Kabajewa jest żoną Prezydenta Putina i mają oni trójkę ślicznych dzieci.
 • @partyzant 12:33:57 no proszę, nie tacy Polacy durni, jak by nasi wrogowie tego chcieli
  w moim otoczeniu są albo pacyfiści - to znaczy wygodniccy, chcący mnie raczej na wojnę wysłać :))) - albo zwolennicy porozumienia polityczno gospodarczego z Rosją.
  Takie porozumienie od ręki rozwiązało by bardzo wiele problemów nie tylko u nas w kraju, ale i Europie. Po prostu przywróciło by właściwe proporcje i stało by się normalniej. Czyli ponownie dało by się żyć.

  Ja zabieram się za prasowanie. Miłego dnia Panom życzę :)
 • @Cheval Noir 11:14:09
  Wiesz zawsze zastanawiałem się dlaczego po 45 ginęły nasze elity i coraz częściej dochodzę do wniosku że przenosząc to na dzisiejsze czasy kulkę dostawali ludzie którzy dziś nas okradają Tuski, Sikorskie, Szeremietiewy itd. mienią się obrońcami Polaków ale nie przeszkadza im że większość społeczeństwa żyje w ubóstwie ważne że sami mogą się dorwać do koryta.
  Jeżeli komuś "rusek" nie odpowiada droga wolna wspierać Ukraińców ale ja wiem że tylko ponowna "okupacja" braci ze wschodu pozwoli odzyskać Polakom honor i wiarę we własne państwo.
 • @nana 12:42:20
  Do nastepnego razu..
 • @nana 09:18:46
  Smutne ale prawdziwe. Nie widać także szans na poprawę tego stanu rzeczy.
 • @partyzant 12:21:00
  http://i.demotywatory.com/p/12/5594.jpg
 • @partyzant 12:47:37
  GSy chcecie przywrócić?
 • @partyzant 13:01:39
  Kukiz się uśmieje, reszta to okrągłostołowcy, więc pewnie się dogadacie :)
 • @partyzant 14:10:28
  On ich nie lubi.
 • @partyzant 12:56:05
  Lepper wymiania niejakiego Piskorskiego, który od pana S. otrzymywał łapówki. Chodzi tu o tego samego Piskorskiego z partii Zmiana ?
 • @nana 12:05:38
  Dołączyłam dzisiaj do grona.. Pierwszy komentarz zostawiam u Ciebie nano, a to z powodu solidarności przeciw czarnym pasożytom, nawet jak sami końmi się nazywają.
  Pozdrowienia dla partyzanta i w prezencie laurka obrazek z Narwy... szaPO BA dla tamtejszej mniejszości nawet jak stoi i śpiewa hymn narodowy - samotnie - po drugiej stronie ulicy.
  https://www.youtube.com/watch?v=iKiFCIS2GJU
 • @partyzant 14:18:31
  Pamiętam. Mój ojciec zarabiał wtedy jakieś 2000. Z socjalu pamiętam banany. Ojciec pracował raz w delegacji, w Warszawie i je przywiózł. Nie wiedzieliśmy, że trzeba poczekać żeby dojrzały i zamiast je zjeść, rzucaliśmy się nimi.
  Te bajki o komunistycznych luksusach możesz opowiadać młodym wykształconym z dużych miast, bo my, starsi, pamiętamy te czasy.
 • @partyzant 15:22:46
  Te bajki to jak już mówiłem - lemingom opowiadaj.
 • @niebieski2 15:37:20
  wynagrodzenie w latach 1956 - 2008

  > do 31 marca 1956 r. - 364 zł
  > od 1 kwietnia 1956 r. - 500 zł
  > od 1 lipca 1959 r. - 600 zł
  > od 1 sierpnia 1961 r. - 700 zł
  > od 1 kwietnia 1963 r. - 750 zł
  > od 1 sierpnia 1966 r. - 850 zł
  > od 1 grudnia 1970 r. - 1 000 zł
  > od 1 sierpnia 1974 r. - 1 200 zł
  > od 1 maja 1977 r. - 1 400 zł
  > od 1 maja 1978 r. - 1 600 zł
  > od 1 maja 1979 r. - 1 800 zł
  > od 1 stycznia 1980 r. - 2 000 zł
  > od 1 stycznia 1981 r. - 2 400 zł
  > od 1 stycznia 1982 r. - 3 300 zł

  Puls biznesu
 • @partyzant 15:41:32
  Teraz też jest nieźle. Statystycznie. Zauważ, że wtedy również nie wszyscy łasili się i aspirowali do klasy rządzącej.
 • @partyzant 15:49:48
  Zgubiłem jedno zero - moja pomyłka. Rok 1984 - zarabiał ok. 20.000. Pamiętam, bo ogladaliśmy wtedy przez szybę sklepu ZURT nowy zestaw Diory. 115.000zł, półroczne pobory mojego ojca. Zapytalismy na lekcji nauczyciela co robić, aby uzbierać na coś takiego - odpowiedział, że trzeba by wyjechać na zachód.
 • @partyzant 15:49:48
  a te podane linki to do czego maja się niby odnosić ????????
 • @partyzant 15:53:13
  Ależ to ci sami ludzie co wtedy. Transformacja. Ja nie twierdze, że obecna komuna jest lepsza od poprzedniej.
 • @partyzant 16:00:55
  aż strach sie bać - dlatego bardzo serdecznie przepraszam admina "partyzant" i wiecej w "merytoryczna" polemikę wdawać sie nie zamierzam
  pa,pa
 • @partyzant 14:20:23 Podziemie na Donbasie
  Dziękuję za powitanie nowej mnie.
  Co do dywersji w Zasadźce - Zacharczenko powiedział, że nie tylko uszkodzenia w kopalni ale i "uszkodzenia trupów" (sic!) wskazują na to, że to był wybuch ładunku - wybuchowego zresztą. No cóż. Ciemna strona mocy jest zdolna do wszystkiego. Ale i tak bez pół litra nie rozbierzemy kto komu i za ile sprzedaje albo nie chce sprzedawać czarnego donbaskiego złota. Jak to szachtiory mówią..." Tot zawod ustroił died, a władajet nim Achmet"..

  "Drogę do ojczyzny" obejrzę jutro po Wieściach ok 20:00 na Planecie RTR. Aż dziw, że w Polin jeszcze nie "wyłączyli".

  https://cs7052.vk.me/c540103/v540103570/2a053/0nPMANWgUl4.jpg
 • @partyzant 15:49:48
  w 1987r kupując z zza granicą przez Pewex - węgiel kosztował aż 50usd.

  Tamte ceny , które podałeś to grosze w porównaniu z obecnymi.Parchy dokonały hiperinflacji a potem okradły nas na 4-ro cyfrowo.
 • @all
  Podobno zabili motorole - psubrata.

  Ma ktoś z was jakieś info?
 • @Cheval Noir 11:14:09
  Spadaj debilu.
 • @partyzant 17:45:02
  dawaj bana ruski trollu

  ja pytam grzecznie. Mam info, że go ukraiński snajper odstrzelił jak motorola wychodził z jakiejś placówki bankowej.

  Potwierdzacie, czy nie?
 • @nana 11:37:39
  I tak za duzo.
  Wszelka polemika z nim - tylko go nobilituje.
 • @partyzant 15:22:46
  Ja jako kapitan pchacza zarabiałem wtedy lata 80 ub. wieku 12-15 tys zł w sezonie nawigacyjnym 9 miesięcznym , żona nie pracowała, troje dzieci, żyło się nam b. dobrze. W pracy mieliśmy bony na żywienie na statku 50 zł na dzień!/1500/miesiąc+ co 6 miesięcy ubrania robocze, koszule flanelowe, buty, czapka, ręczniki 2 /6 miesięcy, kawa, herbata, cukier, mydło, proszki, mleko w proszku 2 kg /miesiąc, woda mineralna 3 but. /dzień, sorty mundurowe na 2 lata/można było garnitur sobie uszyć, płaszcz, etc.., etc...pływając na zachód mieliśmy bony baltonowskie równowartości 4 $/ na dzień, no i nie należałem do PZPR, etc... więc niech szczyle nie pieprzą głupot o tamtych czasach.
 • @partyzant 17:24:11
  Super wywiad!
  W większości pasuje do polskich realiów; nie wiedziałem, że we Francji jest prawie taki sam syf, jak w Polsce.
  Trzeba trzymać kciuki za tych Hiszpanów!
 • @partyzant 17:35:27
  Krym, 14 marca.
  Krymski lider Siergiej Aksenov uważa, że Donbass nie będzie w stanie pójść "krymskim scenariuszem" i stać się częścią innego kraju.
  Opinię tę wyraził, mówiąc w programie "Wiesti w sobotę" na jednym z rosyjskich kanałów telewizyjnych. Uważa on, że dziś w Donbasie nie jets możliwe być powtórzenie scenariusza, po którym Krym w ubiegłym roku stał się częścią Rosji, bo to wydarzenie odbyło się w czasie, który Donbas, niestety, przegapił.
  "Na południowym wschodzie, ten czas , niestety przegrali. Ponieważ rząd Ukrainy otrzymał już nauczkę i nie wstydził się użycia siły zbrojnej wobec własnego narodu. Krymowi udało się w odpowiednim czasie uciec, ale na południowym wschodzie, myślę, że taki scenariusz jest niemożliwy "- powiedział Aksenov.
  Jednak uważa on, że DNR i LNR musi nadal walczyć o swój byt i niepodległość i bronić swojej aktualnej pozycji. Aksenov jest również przekonany, że przywództwo i mieszkańcy Republik Ługańsk i Donieck, mają wystarczająco dużo męstwa i ducha aby poruszać się w tym kierunku, gdyż "jest to jedyny właściwy sposób."

  Podzielam zdanie Aksenowa. Donbas nie ma wyjścia, musi walczyc o niepodległą Noworosję a nie o autonomię w ramach Ukrainy.
 • @Kula Lis 62 18:00:01
  "Dowódca Givi udzielił wywiadu agencji informacyjnej RPA. Givi mówił o" dziwnych wojskach ", najemnikach i o mężczyznach" uchodźcach ", którzy uciekli do Rosji, zamiast stać na straży wolności swojego regionu i walczyć z ukraińskimi okupantami".
  http://cs625825.vk.me/v625825866/2beee/CiPici0y3J8.jpg

  https://youtu.be/j_LSy8dZEGU
 • @Kula Lis 62 18:00:01
  Fakt, że pracowaliśmy w systemie 12 godzinnym, w latach 70 także 16 godzinnym, potem 20 dni po 24 i/10 dni wolne, był czas na bycie z rodziną, zrobienie coś w domu, wakacje żona i dzieci miały ze mną na jednostce, lub na koloniach czy obozach z zakładu darmo!!!nad morzem w Świnoujściu co roku, etc..były kredyty dla młodych małżeństw nie oprocentowane, w wysokości do 10 zarobków miesięcznych,(ja miałem dwa, za spłacenie przed terminem bank PKO i bank Rolny w nagrodę umorzyli mi 3 miesięczne raty!) była kasa zap. pożyczkowa w której miałem 50 tys zł na koniec do wybrania...etc...Za bony baltonowskie czy diety w zach. markach kupiłem Garbusa w Niemczech, potem Fiata 127....Teraz żegluga praktycznie razem z portami które są ruiną jak i drogi wodne z infrastrukturą nie istnieje jak i cała reszta przemysłu. Oto ten dorobek III RP... wraz z zamordyzmem jakiego za tej ponoć tak złej tzw. komuny której nigdy nie było nie znałem...
 • @partyzant 17:43:32 kij kremlowską z opozycją... ukłony dla Pokłońskiej
  Tutaj mam ciekawy film o Pani prokurator Krymu. Ukropy więdną jak to widzą. Zapraszam do obejrzenia. Trochę trwa, ale warto. Taka rozgrzewka przed jutrzejszą"...Drogą do ojczyzny".

  https://www.youtube.com/watch?v=ABkVe1i92C8
 • @Kula Lis 62 18:00:01
  No. My pchaczami nie byliśmy. Cukier mieliśmy - na kartki, proszek do prania załatwialiśmy przez rodzinę, od górników. Moja babcia nie dostała kartek na mieso, bo miała ok 0,5h ziemi.
  Wiem,że były grupy, które nie narzekały. PZPR, górnicy ..., pchacze.
  Mojemu koledze zazdroszczono, bo miał fajną kolekcję puszek po piwie.
 • @partyzant 18:15:28 to dla tych niedowiarków, kto chciał pracować to i zarabiał nawet więcej.
  Przeciętne wynagrodzenie

  Lata Przeciętne wynagrodzenie w zł
  1950 6 612 (551 x 12)
  1951 7 188 (599 x 12)
  1952 7 824 (652 x 12)
  1953 11 040 (920 x 12)
  1954 11 700 (975 x 12)
  1955 12 096 (1008 x 12)
  1956 13 416 (1118 x 12)
  1957 15 348 (1279 x 12)
  1958 16 176 (1348 x 12)
  1959 17 436 (1453 x 12)
  1960 18 720 (1560 x 12)
  1961 19 500 (1625 x 12)
  1962 20 160 (1680 x 12)
  1963 21 156 (1763 x 12)
  1964 21 792 (1816 x 12)
  1965 22 404 (1867 x 12)
  1966 23 208 (1934 x 12)
  1967 24 192 (2016 x 12)
  1968 25 272 (2106 x 12)
  1969 26 088 (2174 x 12)
  1970 26 820 (2235 x 12)
  1971 28 296 (2358 x 12)
  1972 30 108 (2509 x 12)
  1973 33 576 (2798 x 12)
  1974 38 220 (3185 x 12)
  1975 46 956 (3913 x 12)
  1976 51 372 (4281 x 12)
  1977 55 152 (4596 x 12)
  1978 58 644 (4887 x 12)
  1979 63 924 (5327 x 12)
  1980 72 480 (6040 x 12)
  1981 92 268 (7689 x 12)
  1982 139 572 (11 631 x 12)
  1983 173 700 (14 475 x 12)
  1984 202 056 (16 838 x 12)
  1985 240 060 (20 005 x 12)
  1986 289 140 (24 095 x 12)
  1987 350 208 (29 184 x 12)
  1988 637 080 (53 090 x 12)
  1989 2 481 096 (206 758 x 12)
  1990 12 355 644 (1 029 637 x 12)
  1991 21 240 000 (1 770 000 x 12)
  1992 35 220 000 (2 935 000 x 12)
  1993 47 940 000 (3 995 000 x 12)
  1994 63 936 000 (5 328 000 x 12)
  1995 8 431,44 (702,62 x 12)
  1996 10 476,00 (873,00 x 12)
  1997 12 743,16 (1061,93 x 12)
  1998 14 873,88 (1239,49 x 12)
  1999 20 480,88 (1706,74 x 12)
  2000 23 085,72 (1923,81 x 12)
  2001 24 742,20 (2061,85 x 12)
  2002 25 598,52 (2133,21 x 12)
  2003 26 417,64 (2201,47 x 12)
  2004 27 474,84 (2289,57 x 12)
  2005 28 563,48 (2380,29 x 12)
  2006 29 726,76 (2477,23 x 12)
  2007 32 292,36 (2691,03 x 12)
  2008 35 326,56 (2943,88 x 12)
  2009 37 235,52 (3102,96 x 12)
  2010 38 699,76 (3224,98 x 12)
 • @Looking4Silence 17:47:36
  Można napisać tak: Putin zniknął, chory na raka trzuski, mózgu, nie żyje. Jednak urodziło mu się dziecko w Szwajcarii i był przy porodzie, w szpitalu, który poradził mu jego przyjaciel Berlusconi.
  Motorola został zabity przez snajpera, urodziło mu się dziecko, był przy porodzie.
 • @lorenco 18:31:49
  o Putina nie pytałem.

  Co do Motoroli to jak już mówiłem, słyszałem, że dostał kulkę. Jeśli nie, to nic. Myślałem, że coś wiecie.
 • @Looking4Silence 18:33:53
  pewnie było tak

  https://www.youtube.com/watch?v=14rn9rqKMWE
 • @partyzant 18:32:40
  A bez kozery x 500.
 • @niebieski2 18:25:57
  Pierwsze kłamstwo: kartki nie należały się od 1 hektara ziemi. Musiała Cię babcia oszukiwać, abyś jej wszystkiego nie wyżarł.
 • @lorenco 18:36:44
  Od hektara, ale był jakiś współczynnik, przez który się przeliczało.
 • @niebieski2 18:40:23
  Kartek nie miała.
 • @Looking4Silence 18:33:53
  Motorola ma żonę, która spodziewa się dziecka. Dziecko kiedyś musi się narodzić. Jeśli marzeniem ukopa i niektórych Polaków, jest to, żeby Motorola zginął, najlepiej w piekielnych mękach, to i jego bliskim grozi niebezpieczeństwo.
 • @lorenco 18:13:54 i będzie walczył... wyjścia nie ma.
  Wczoraj w Ługańsku odbyło się spotkanie robocze grupy kontaktowej ... chodzi o umowę mińską. Chodzi głównie o ustalenie/określenie fizyczne tzw. ORDO i ORŁO (oddzielne rejony donieckiej obłasti i ługańskiej obłasti -obwodów - starej Ukrainy. Wiadomo przecież, że nie wszystkie tereny obwógów są pod kontrolą opołczeńców. No i na spotkanie przyjechało paru ukraińskich bojców, ale się raczej nie dogadali. Przypomnę, że to dziś 14 marca upływa termin ustalony w Mińsku i zapisany w umowie. Dejnego coś nie w sosie. Gadać z dziennikarzami nie chciał . Nie wiadomo czy Ukry nie chcą czy republiki. Czarno to widzę.

  http://riafan.ru/224378-ukrainskie-voennyie-nagryanuli-v-lugansk-pribliziv-proval-peregovorov/?utm_source=amaidan&utm_medium=vk&utm_campaign=amaidan
 • @lorenco 18:36:44
  Żarły takie czerwone świnie jak ty. My jedliśmy.
  Zanim kogoś nazwiesz kłamcą, najpierw spójrz w lustro i pomyśl.

  ZNALAZŁEM:
  "Warto podkreślić, iż wszystkie unormowania dotyczące systemu reglamentacji wymuszały pewne ograniczenia osób do nich uprawnionych. Różnego rodzaju wyłączenia dotyczyły m.in. rolników posiadających gospodarstwa rolne powyżej 0,5 ha, osób skoszarowanych, osób posiadających całodzienne wyżywienie z racji pełnionych obowiązków zawodowych, osób uchylających się od pracy, przebywających poza granicami kraju powyżej 30 dni. Wyłączenia te, przynajmniej w pewnych kwestiach, budziły zastrzeżenia."

  http://dzieje.pl/content/35-lat-temu-w%C5%82adze-prl-wprowadzi%C5%82y-kartki-na-cukier
 • @partyzant 18:48:45
  No to nie wciskaj bredni o socjalistycznej sielance lat 80'.
  To propaganda, a ja się nią brzydzę.
 • @niebieski2 18:40:23
  Nie było przelicznika, pracowałem wtedy m.inn. przy kartkach i dobrze wiem co i komu się należało a co nie.
 • @niebieski2 18:56:31
  PS.
  Zaraz pewnie zostanę nazwany pejsem czy jakoś tak.
 • @niebieski2 18:25:57
  Ja, żona, dzieci także kartki, ja 4.5 kg/ na miesiąc, żona 2.5, dzieci także, do tego kupowałem 2 świnie + cielaka/ na rok, kury, króliki, gęsi u rolnika, no i ryby ile tylko chciałem w tym wędzone, u rybaków, w tym beczkę solonych śledzi na rok. Dzieci były zdrowo odżywiane jak i my zresztą, także w dzieciństwie, bo rodzice, dziadkowie także coś w domu hodowali, mieliśmy wszystko swoje.. A kartki nie przysługiwały gdy miałeś ponad 1 hektar ziemi!!! Polska cofnęła się mocium panie w rozwoju, jest ruiną.
 • @Kula Lis 62 18:59:00
  No to muszę cie zmartwić. Byłeś okłamywany. Moja babcia nie miała 1Hha, a mięso jej nie przysługiwało.
 • @niebieski2 18:53:54
  Rolnicy dostawali kartki na cukier, papierosy, alkohol nie dostawali kartek na mięso, jeśli mieli areał większy niż jeden hektar. Jednak jak oddali do punktu skupu tyle a tyle różowych świń, dostawali talony na meble, sprzęt AGD czy inne tp.
  Skoro urodziłeś się za PRL i żyjesz, to musiałeś żreć, bo podobno inni to tylko pili ocet.
 • @lorenco 18:45:11 Trzysta pięćdziesiąta piąta śmierć Motoroli czyli jak strzelić z procy na księżyc
  http://nahnews.com.ua/177712-trista-pyatdesyat-pyataya-smert-motoroly-ili-kak-popast-iz-rogatki-v-lunu/
 • @Kula Lis 62 18:59:00
  zgadza się , u chłopa mogłeś kupić co chciałeś -wystarczyło mieć pieniądze.
 • @lorenco 19:03:33
  za świnie dostawali deputat na wegiel- tak dostałem od kolegi papier parę ton.
 • @partyzant 19:02:26
  Ja nigdzie nie pisałem o różnicy w spożyciu mięsa między obecną, a poprzednią komuną bolszewicki chamie.
 • @Kula Lis 62 18:59:00
  Wystarczyło, że ktoś w rodzinie był chłoporobotnikiem i kartki miała cała rodzina.
 • @partyzant 19:06:36
  A bez kozery x 500
  ROTFL :)))
 • @Kula Lis 62 19:07:13
  cha,cha,cha,tak ,ale on widać w Polsce tylko był,bo to kazdy wie.
 • @niebieski2 19:03:16
  Widocznie dziadek miał drugie 0,5 hektara albo więcej.
  Wszyscy poniżej 1 ha otrzymywali kartki na mięso: pracownik fizyczny 4,5 kg, pracownik umysłowy, 2,5 kg.
  Przestań już się kompromitować! Jak masz wiadomości o wojnie na Ukrainie, to podawaj tu i skończ te swoje wywody, zwłaszcza, że jesteś w wieku "wnuczkowym"
 • @partyzant 19:08:14
  jezdziłem MZK-ką na taki talon.Była wymiana,to też każdy Polak wie.
 • @partyzant 19:16:59
  jak ma babcię to niech jej to zamelduje ,a jak nie to-koniowi.
 • @lorenco 19:10:34
  To ty się nie kompromituj.
  Fakty są takie: nu\ie miała 1ha i kartek również nie miała.

  "Warto podkreślić, iż wszystkie unormowania dotyczące systemu reglamentacji wymuszały pewne ograniczenia osób do nich uprawnionych. Różnego rodzaju wyłączenia dotyczyły m.in. rolników posiadających gospodarstwa rolne powyżej 0,5 ha, osób skoszarowanych, osób posiadających całodzienne wyżywienie z racji pełnionych obowiązków zawodowych, osób uchylających się od pracy, przebywających poza granicami kraju powyżej 30 dni. Wyłączenia te, przynajmniej w pewnych kwestiach, budziły zastrzeżenia."

  http://dzieje.pl/content/35-lat-temu-w%C5%82adze-prl-wprowadzi%C5%82y-kartki-na-cukier
 • @partyzant 18:54:26 oszukiwani od 20 ... a u nich 4 fala mobilizacji
  Nie wiem co lepsze, oszukiwanie czy mobilizacja. Sąsiedzi, nie dość że oszukiwani, ogłupiani to jeszcze mordowani w majestacie... .
  Nie wiem czy regulamin pozwala na taki obrazek. Jak nie, to ocenzurujcie...

  http://vk.com/antimaydan?z=video-41232698_171296381%2Ffaf55dec0da4c91309
 • @kfakfa 19:18:42
  Nie żyje, ale ja pamiętam.
 • @kfakfa 19:09:01
  Tak, tak. Resztę w Izraelu, jak rozumiem?
  Wy macie jakiegoś pierdolca na tym punkcie.
 • @Berehynia 18:52:00
  13.03.15. Wywiad z Opołczeńcem. "Matros" - dowódca kompanii jednostek bojowych "Sparta" legendarnego Motoroli. Wywiad o lądzie i morzu, starego i nowego terminalu lotniska w Doniecku, na temat wojny i pokoju.
  http://cs7001.vk.me/c540103/v540103519/23dc8/Lr1el7FkWjQ.jpg
  https://youtu.be/Kvl67TaH-kU
 • @partyzant 19:27:27
  Już pisałem dlaczego.
 • @niebieski2 19:19:57
  Nie interesują mnie Twoje informacje podawane z netu.
  Jeszcze raz Ci napiszę: moim obowiązkiem w pracy była m.inn. reglamentacja kartek. Zatem wiem co komu się należało.
  Najpierw przytaczasz, co Ci babcia mówiła a teraz ściągasz z netu, babcia tam napisała?
 • @partyzant 19:27:27
  A mi się nie podoba, że śmiecicie tu komuszymi, propagandowymi wpisami.
  Zaglądam tutaj, bo interesuję mnie to co się dzieje w na Ukrainie. Nienawidzę banderowców i solidaryzuję się ze Słowianami z Noworosjii.
  I tylko tyle.
  Wy zaś wykorzystujecie sytuację i jak sępy chcecie na tym coś ugrać siejąc tutaj te swoje chore idee.
 • @kfakfa 19:04:24
  Kupowałem wszystko, jajek nigdy w sklepie, mleko u chłopa, choć to roznoszone w butelkach było b. dobre.. etc...a kartki wykupywałem bo się należało, choć mogłem się bez nich obejść, czasem znajomym oddawaliśmy, całe, zawsze w naszym domu była pełna lodówka + zamrażarka, mięsa, drobiu, kaczek, gęsi, królików, indyków, ryb. Za Gomułki gdy byliśmy dziećmi, wszystko w domu swoje, mięso, wędliny, pasztety, salcesony, warzywa, owoce, jajka, kury, gęsi, indyki, kaczki, króliki- Dziadek hodował ich był czas i część dla siebie reszta na sprzedaż 200 szt!, skóry były na sprzedaż, za nie były talony na AGD, węgiel, za świnie także, cielaki, owce, nutrie na kiełbasy, etc..skóry na sprzedaż, rocznie 6 - 10 świń hodowanych 2 - 3 dla siebie w tym jedna na same kiełbasy, które na strychu wisiały i szynki po 6-8 miesięcy, reszta na sprzedaż, ziemniaki swoje, choć nie byliśmy rolnikami, lecz dziadkowie mieli przed wojną majątek 250 ha, dzierżawiliśmy ponad hektar pola + łąkę, mieliśmy swoją paszę, wszystko było na naturalnych nawozach, żadnej chemii, musieliśmy oczywiście Dziadkom, Rodzicom pomagać, Tato nauczyciel, Mama kadrowa, źle nam nie było, tato dorabiał sędziowaniem na meczach, etc....mieliśmy w pierwsi telewizor Szmaragd w swej miejscowości, był to rok 1958, bywaliśmy na wakacjach na darmowych koloniach, obozach, także przez śp. Tatę prowadzonych, było nam dobrze. Nie znoszę jag gówniarze, szczyle wypowiadają się o czasach których nie znają, w których nie żyli, a się wymądrzają.
 • @lorenco 19:38:46
  Ja napisałem prawdę, zarzuciłeś mi kłamstwo, więc ci udowadniam, że nie kłamałem. Podałem ci link pod którym jest opisana ówczesna sytuacja dot. kartek dla ludzi posiadających ziemię.
  To ty kłamiesz, nie ja.
 • @partyzant 19:28:52
  To nie film jest przerażający, to życie... A filmów pokazujących co się naprawdę dzieje jest mnóstwo. Patrzę na to okrucieństwo od czasów "pokojowej demonstracji" na placu pod pomnikiem bogini, od której zaczerpnęłam imię i czuję się taka bezradna. Nie mam na nic wpływu. Widzę zło, wiem kto za to zło jest odpowiedzialny i wiem po co to robi i nie mogę nic zrobić. To też jest przerażające...
  https://bialczynski.files.wordpress.com/2013/12/a-ukraina_protesty_majdan600.jpeg?w=720
 • @Kula Lis 62 19:42:55
  Teraz leszcze mają taki sprzęt,że z babcią w zaświatach się łączą przez internet.
 • @partyzant 19:44:38
  tumanie zauważ ja piszę prawdę jak było i widzę jak jest w postkomunistycznym gównie.
 • @partyzant 19:44:38
  Dobra dobra, takie pierdy to sobie możecie w Rosji opowiadać.

  My Polacy jesteśmy na wasz bolszewizm odporni. Dobrze wiemy jak było w tym waszym raju. Jak wiecznie wszystkiego brakowało. Jak papier toaletowy był towarem luksusowym.

  Teraz jest wszystko, wszystko możesz kupić.

  A bajki o tym, że wtedy konsumpcja mięsa była pierdylion razy większa i to ma być dowodem na dobrobyt, to sobie możesz sobie prawić innym kałmukom.

  Te wklejki o wysokości pensji to, tez bzdura. Przecież wtedy ceny były inne, poza tym wg nich to najwięcej zarabialiśmy wtedy gdy była największa inflacja :P
 • @niebieski2 19:43:50
  Jeszcze raz Ci napiszę, że ja pamiętam dobrze z własnych doświadczeń. Rolnik za PRL był panem a na nas miastowych mówili "mieszczuchy pier...ne". Mlekiem karmili świnie, bo nie opłacało się im oddawać do punktu skupu, bo za tanio. Mieli swoje areały a i tak pracowali w fabrykach, urlopy wypoczynkowe wykorzystywali a to na sianokosy a to na żniwa a to na sadzenie a to na kopanki. Często przez nich stała produkcja bo nie było pełnej załogi. Itd. itp. długo by tu pisać, temat rzeka.
  A to nie ten temat!
 • @lorenco 19:55:41
  Rolnicy byli zaradni. Pochodzę ze wsi. Takich bogatych było kilku i żyli, bo bieli na łapówy itd. Wszystko się "załatwiało". Robotnik jak nie ukradł w zakładzie to miał g.
  Reszta oprócz gospodarstwa MUSIAŁA pracować w mieście, bo by nie wyżyła.
  ------------------------------
  Właśnie. To nie temat. Mówię to od dawna.
 • @partyzant 19:42:10 Głodówka i wielkie żarcie
  Katastrofa... nie dla wszystkich...Niektóre człekokształtne póki co nieźle się urządziły. Taka pilotka - Nadzieja we wrogim kraju "żre" już któryś z kolei dzień.
  We Wierchownej Radzie napisały - pewnie donieckie - że drugi ... było to 10 marca. No to dzisiaj "żre" już 6 dzień. Może to ma związek z zaginięciem Putina. Tak, oskarżona musi coś wiedzieć bo przestała głodować właśnie w tym samym czasie.

  http://cs624931.vk.me/v624931084/22df5/3R6sSEVeJ7A.jpg
 • @Kula Lis 62 19:42:55 Zakupy...
  Kupowałem wszystko, .... a kartki wykupywałem...
  ------------------------------------------------------------
  dlaczego wszystko można było kupOwać, a kartki wykupYwać...

  I nie żebym się czepiała, ale nowa jestem i wszystko mnie ciekawi.
  PS. Pomijając zakupy to lubię czytać twoje komentarze. :)
 • @Berehynia 20:12:24
  to proste-przeczytaj jeszcze raz
 • @Berehynia 20:12:24
  Jak ktoś był bogaty, to stać go było na kupno luksusowych towarów typu mieso, używki, papier toaletowy, za gotówkę od innych. Kartki miał, więc na nie kupił to samo w sklepie - "wykupił kartki". Większość nie miała takich możliwości.
 • @Looking4Silence 19:51:54
  Wy to się wyraźnie boicie, żeby Polacy żłobu wam nie odebrali i tylko o to chodzi!
  Tak samo było przed II WŚw.
  Jaśnie panowie się bawili, szlachta na zagrodzie, na wsiach jeszcze system feudalny, czworaki i ciemnota, w miastach lichwa żydowska i kamienice.
  O te swoje one się bały i nie pozwoliły przejść bolszewikom przez swoje włości do Francji, bo przecież bolszewicy mogli się zatrzymać na onych włościach i zaprowadzić kraj rad, zabrać onym wszystko i dać chłopom i mieszczanom!
 • @niebieski2 20:18:22
  Były sklepy komercyjne i Peweksy. Jak ktoś miał talony dolarowe lub dolary, mógł sobie kupić w Peweksie dżinsy i świecidełka typu reklamówka. Taki był czas jak one zaczęły strajkować, bo socjalizm został wypaczony, tak one głosiły!
  A jak tak dalej pójdzie, będziesz wycierał sobie tyłek gazetą, jak to było w latach 50-tych i 60 tych.
 • @lorenco 20:29:54
  cha,cha,cha

  "socjalizm- tak wypaczenia -nie"

  dzisij po-dstaw inne wy-razy
 • @lorenco 20:29:54
  Tak. Były peweksy, ale nie każdy miał rodzinę na zachodzie i mało kto miał dostep do dewiz. Po prostu nie było nas stać na zakupy w peweksie.
  BTW peweksy powstały desperacko w celu wyciągnięcia dewiz od obywateli. Pamiętam jak kupowało się żytnią odrobinę tańszą w peweksie niż w sklepie.

  Nie strasz. Przeżyłem poprzednią, przeżyję i obecną komunę. Moje pokolenie potrafi kombinować. Martw się raczej młodszymi.
 • @niebieski2 20:38:15
  Wnuczuś, Ty nawet nie wiesz jakim wtedy zaradnym Narodem Polacy byli! Gdybysmy nie zostali stłamszeni, oszukani przez bandę Michnków, Balcerowczów i im podobnym, bylibyśmy teraz przed Chinami!
  A Ty jesteś teraz takim mikro w tym trybie, pewnie jednak patriotą, jednak tak jak my wtedy, teraz Ty dajesz się oszukiwać.
 • @Looking4Silence 19:51:54
  Ojeju, jeju... "Jak wiecznie wszystkiego brakowało. Jak papier toaletowy był towarem luksusowym".
  ------------------------------------------------------------------------------------
  Z obsraną d..pą chodzłeś, czy co? Wody przecież nie brakowało. Nawet jeśli brakowało papieru, czy czegokolwiek, nie miało to wpływu na nasze zdrowie i życie. Nikt nie żebrał na ulicy, nie było bezdomnych, głodnych i nikomu niepotrzebnych ludzi. Nie popełniano samobójstw z przyczyn ekonomicznych. Nie było bezrobocia i innych patologii dzisiejszych liberoglobanych czasów. Miarą człowieczeństwa nie jest możliwość wytarcia sobie dupy atłasowym papierem. Można się podetrzeć przysłowiowym wiechciem i być człowiekiem.
  Śmieszny jesteś kiedy piszesz " My Polacy jesteśmy na wasz bolszewizm odporni". Sądząc po tym co wypisujesz nie możesz być Polakiem no i odporność masz ograniczoną ... ale nie na bolszewizm, którego nie widziano od prawie stu lat tylko na tzw. życiową mądrość.
 • @niebieski2 20:38:15
  Dodam, że zarabiało się wtedy jakieś 30$ miesięcznie. Flaszka żytniej w peweksie to o ile dobrze pamiętam 0,95$.
  Żyć nie umierać.
 • @partyzant 20:51:27
  Nie jestem czyjś. Nie mam tego waszego instynktu stadnego komuszku.
 • @partyzant 20:49:41
  Na Saur Mogile zakwitły pierwsze wiosenne kwiaty
  http://cs624018.vk.me/v624018429/23591/sT8osHE9jac.jpg
  http://cs624018.vk.me/v624018105/260d2/k7fifN4XW0k.jpg
  http://cs624018.vk.me/v624018935/2357b/npAe75QhH-k.jpg
 • @niebieski2 20:18:22
  Co ty pierdolisz jestem 74 rocznik matka wychowywała mnie sama pracując w AWIOTEX trochę pomagała babcia. Co roku jeździlem na kolonie z zakładu góry, morze, mazury jadłem mięso banany tylek za przeproszeniem wycierałem papierem, czyli chyba byl dostępny.
  Nie mówię że łatwo było ale do dzisiejszych czasów bez porównania. Po kilku latach dostaliśmy mieszkanie w bloku.
 • @lorenco 20:21:26
  Dokładnie tego boją się dziś stąd szczucie nas na Rosję
 • @partyzant 20:55:16
  Nie chce mi się bawić w te wasze demagogiczne wyliczanki. Ja wiem jak się wtedy żyło i jak się żyje teraz. O warunkach jakie ma obecnie mój syn ja bedąc w jego wieku nawet sobie nie mażyłem. Mój ojciec pracował tak samo ciężko, jak ja obecnie.
  Problem jest w czymś innym. Zarówno poprzednia komuna, jak i ta obecna zabijają nam marzenia. Żyć się dało wtedy, jak i dzisiaj ale większość musi rezygnowac ze swoich marzeń kosztem utrzymania czerwonej burżuazji, która przeszła z poprzedniego systemu w stanie nienaruszonym i teraz rozwija się jeszcze lepiej.
 • @partyzant 21:01:20
  To po co mnie atakujecie? Prawda kole?
 • @niebieski2 20:52:49
  Wódka z Pewexu, buhahahachaaaaaaaaaa:)))
  Trzeba było być debilem, aby kupować wódkę w Peweksie! Ale one tak mają: blichtr i świecidełka aby prowadzić tzw. zachodni tryb zycia, ot... Indianie XX i XXI wieku
 • @partyzant 21:06:03
  Nie pasuję do waszego komuszego szablonu i tyle.
 • @kfakfa 20:34:49
  :)))Podstawiłem sobie:)))
 • @Berehynia 20:50:46
  Pewnie, można było gazetą podetrzeć. Ale to nie państwo tylko żart. Kraj który nie potrafi zapewnić papieru toaletowego swoim obywatelom to kabaret, a piewcy tego kabarety to klauni.

  "Nikt nie żebrał na ulicy, nie było bezdomnych, głodnych i nikomu niepotrzebnych ludzi. Nie popełniano samobójstw z przyczyn ekonomicznych. Nie było bezrobocia i innych patologii dzisiejszych liberoglobanych czasów."

  HAHAHAHA ale ściema gościu. Ekonomicznie było dużo gorzej niż teraz.

  Weź sobie sprawdź jaka była długość życia ludzi wtedy a jaka jest teraz.
  Tearaz się dużo lepiej żyje. Nie musisz czekać na mieszkanie, samochód, w kolejce nie musisz stać.

  Sorry ale takie cos to było upodlenie człowieka. I ten "rok przyjaźni Polsko radzieckiej....
  na szczęście ani jednego dnia dłużej. :)

  @partyzan

  Ty jesteś znanym piewcą ubeckich wartości ;P
 • @lorenco 21:04:41
  Głupiś, ale wybaczam. Byłeś wtedy w Izraelu, więc możesz nie wiedzieć o co chodzi ;).
  Wódka "Żytnia" w peweksie po zakupie dolarów od konika była odrobinę tańsza niż w sklepie. Poza tym w sklepie trzeba było na nią polować.
  Po Embargu ze strony zachodu i konieczności spłacania gierkowskich kredytów, państwo dramatycznie szukało dewiz i postanowiło je w ten sposób wyciąnąć od posiuadajacych je (nielegalnie :) )obywateli
 • @partyzant 21:15:14
  Nie wiem dlaczego nie banują partyzanta za wyzwiska. za to jest ban.

  @ nana

  Tobie może się podobało życie na głodnego, bez cukru i jedząc kredę. ale większość ludzi woli normalnie. Może dlatego większość ludzi zdecydowała się obalić PRL.

  No i jak Ci za wypowiedź ledwo nie wywalili ze szkoły i nie dopuścili na studia to rzeczywiście - wolność słowa pełną gębą.

  Ale jak to mówię, są ludzie którzy nawet jak się potkną o prawdę to się otrząsną i pójdą dalej.
 • @niebieski2 21:04:38
  Chłopie! Życie nas nie pieści!
  Chodzi o to, że za PRL ja i moja rodzina, czuliśmy się bezpieczni. Teraz tego bezpieczeństwa NIE MA!
  Twój syn może na przykład zachorować albo zostać kaleką - czego mu nie życzę, jednak tak może się stać! - czy on będzie miał odpowiednia opiekę, jak nie będzie miał kasy?
  O jakiej czerwonej burzuazji Ty piszesz?
  Normalni komuniści czy socjaliści zostali stłamszeni! Odsunięci w niebyt!
  Zostało ono, czyli parchy knujące już od lat 70-tych aby zrobić z Polski Judeopolonię!
 • @partyzant 21:21:24
  cały czas mnie wyzywasz.

  jak mogli mnie zbanować jak cały czas piszę z jednego konta. innego nie miałem.
 • @niebieski2 21:22:13
  partyzant pisze niemal identycznie jak szczurobronny kiedyś. Wykazuje się takimi samymi poglądami i zacietrzewieniem :)

  Wyzwiska, od parchów, tumanów, pejsów są na porządku dziennym. Ale czego można oczekiwać od piewcy Armii Czerwonej. :)
 • @partyzant 21:26:03
  Nie znam człowieka. Do Noworosji nic nie mam.
 • @niebieski2 21:28:01
  A ja mam.

  Jej dowódcy - Motorola i Giwi - grozili mojej Ojczyźnie, grozili Polsce. Liczę na to, że ich Ukraińcy za to przykładnie ukarzą ;)
 • @niebieski2 21:16:16
  Byłem w Izraelu...i jestem głupi...człeku, nazwałeś mnie czerwoną świnią, ok. Może jestem głupi, ok. Jednak to, że byłem wtedy w Izraelu, to przegięcie z Twojej strony!
  Każdy myśli według siebie i na podstawie swoich doświadczeń!
  W Izraelu żyje wielu porządnych ludzi.
  Ty do nich nie należysz!
 • @Looking4Silence 21:30:43
  "Jej dowódcy - Motorola i Giwi - grozili mojej Ojczyźnie, grozili Polsce. Liczę na to, że ich Ukraińcy za to przykładnie ukarzą ;)" A Tobie brak jaj? w necie łatwiej szczuć pakuj się i jazda na Ukrainę
 • morał
  teraz w Polsce ludzie dzielą się na dwie grupy, na tych co robią ludzi w konia i na tych co dają się robić w konia w zależności gdzie się trafi życzę zdrowia
 • @Looking4Silence 21:30:43
  Trzeba byc kompletnym ignorantem aby brać takie pogróżki na poważnie!
  Dlaczego chcesz sie posługiwać Ukraińcami? Jedź na Donbas i sami ich ukaraj!
  Zdasz nam relacje!
 • @Looking4Silence 21:43:57
  Kacap to żydowska nazwa Rosjanina.
  Polak tak nie napisze.
 • @nana 21:37:47
  Aleś skomentowała. Same wyzwiska. W jednym komentarzu nazwałaś mnie: debilem, prostakiem, pomyłką, szumowiną, chamem i zakałą itd. Znać PRLowskie wychowanie. Wszyscy Wy komuniści jesteście tacy sami, jak dyskutant nie popiera waszych poglądów to wyzwiska i obrażanie. Ja ani razu Cię nie zwyzywałem.

  Mnie tam mało obchodzi co Ty lubisz, a co nie i co Ci się podobało.

  Mi się podoba co innego. Nie wiem za co zostałaś o mało co wyrzucona ze szkoły ale na pewno nie za popieranie władzy PRL.


  @mecenas

  Jestem żydem:) I siedzę w Tel Avivie, Aj waj
 • @nana 21:37:47
  Nana, Brawo!!!
 • @Szpuntek 21:35:38
  I dobrze mówisz. Niech się pakuje ..i "waliza, dworzec, UPAina". A najlepiej z tym kolaborantem Semon Nijakiem co to do lampki gada. Rosjanie śmieją się, że on przed konferencja na której obwieszczał konieczność wysłania na Donbas sił pokojowych, musiał napić się słynnej majdańskiej herbatki, no bo czym innym wytłumaczyć, że mówił do "lampeczki" nie omieszkając najpierw oświetlić nią swego promiennego lica.
  oryginał...

  #Юмор
  Министр обороны Польши лично продегустировал чаек с майдана перед пресс-конференцией, посвященной необходимости отправки на Донбасс польского миротворческого контингента

  Уровень русофобского бреда, который доносится из Варшавы, может сравниться, пожалуй только с эфирной сеткой украинских телеканалов. А чтобы держать марку, полякам, по всей видимости, поставляют легендарный "майдановский чай"

  Так, например, польский министр обороны Томаш Семоняк, скорее всего, выпил пару кружек бодрящего напитка непосредственно перед выступлением на пресс-конференции. Иначе, чем еще объяснить, зачем политик начал говорить не в микрофон, а в...лампочку.
  http://vk.com/antimaydan?w=wall-41232698_1003705
 • @lorenco 21:49:45
  Pochodzenie od chazaro-mongołów ,genezę mogę podać
 • @Looking4Silence 21:43:57
  Jeszcze trochę i będziemy was gnać do samego atlatyku
 • @Szpuntek 22:00:17
  Jesteś ruskiem?
 • @nana 22:02:14
  I ja tez się nie zamierzam zaprzyjaźniać.

  Ale nikogo też nie zamierzam wyzywać. W przeciwieństwie do Ciebie i twoich przyjaciół.

  Chciałem zapytać o jedną rzecz to zostałem zwyzywany. Jak piszę coś co się wam nie podoba to wyzywacie.

  mecenas stwierdził, że jestem żydem to mu powiedziałem, że jestem :)
 • @Looking4Silence 22:01:24
  Polakiem od kilku pokoleń w przeciwieństwie do Ciebie tchórzliwy pejsie
 • @Looking4Silence 21:30:43
  A ty ślepy (i głuchy) lukingu nie widzisz ( i nie słyszysz), jak Twoja i moja ojczyzna grozi rodzinom i bliskim Giwiego i Motoroli ? Nie widzisz, czy nie chcesz tchórzu widzieć ? Nie widzisz różnicy w groźbach werbalnych powstańców, a oficjalnym państwowym Polińskim kursem, polityką wojny, pomocą realną w różnej tajemniczej postaci - od dostaw huncie chleba z Przeworska, po szkoleniowców Czemp... ionow, najemników, po mundury, hełmy i czołgi. Huncie, która zabija swoich obywateli. Tego nie widzisz.. Bo nie chcesz widzieć. Jesteś złym człowiekiem. . .
 • @mecenas 21:41:33
  Minął czas na to, żeby ukropia wykonała punkt mińskiego porozumienia o statusie specjalnym Donbasu i wyszczególnieniu miejscowości majacych być w ramach autonomii regionu.
  Jutro obie republiki DRL I ŁRL oraz Rosja moga obwinić Ukrainę o złamanie mińskich ustaleń.
  Ukraina dostała kasę od MFW, więc znów może poszaleć, próbując zająć Donbas.
  Jak juz było wczesniej powiedziane, Duma Rosji uzna niepodległość obu republik w razie złamania mińskich ustaleń ze strony ukropii.
 • @ proszę wszystkich pyskujących
  o usunięcie swoich uwag

  ---------------------------------
  z dniem jutrzejszym będą blokady
 • @Szpuntek 22:08:13
  @Looking4Silence Polecam artykuły niejakiego Pietkuna w szczuciu na Rosję bije nawet Siemoniaka, będziesz się tam czuł jak w domu
 • @Berehynia 22:10:00
  Widzę i nie mam nic przeciwko by dawać Ukraińcom pomoc. Bronią się przed rosyjskim najazdem. A nowrosja to zbuntowana prowincja otrzymująca realną pomoc od Rosji. W interesie Polski jest pomagać ukraińcom, którzy chcieli się wyrwać spod dominacji Rosji.

  Widzę doskonale. Tylko oceniam inaczej.
 • @Looking4Silence 22:13:59
  Bez komentarza.
  https://youtu.be/h1yONCIegQA
 • @Looking4Silence 22:13:59 Cisza nie słucha ... nie dość, że ślepa to jescze głucha
  Jeśli oceniasz inaczej to czego tu szukasz. Nana napisała? Napisała. Idź swoją drogą ... i miej nadzieję że Poroszenko z Obamą rozprawi się z Giwim. Niedoczekanie twoje. Przez twoje i tobie podobnym mordercze instynkty takich jak Giwi i Motorola będą tysiące.
 • @japoniec 22:29:15
  Prawdopodobnie ukry już niedługo zaatakują, pocerowali co było do naprawy, dostali kasiorę i nowe zabawki niby nieśmiercionośne. Pewnie znów będzie jakaś prowokacja.
  Na Ukrainie pogłębia się bieda, ludowi wmawia się, że winni temu są terroryści w Donbasie i Putin. Trzeba się spieszyć Patroszenkom i Jajceniukom, bo coraz więcej Ukraińców zaczyna przecierać oczy ze zdumienia, jak mogli się tak nabrać!
 • @japoniec 22:29:15
  Przełożeni nic nie wiedzą, sami czekają na rozkazy:)

  Na moją głowę to jutro lub w poniedziałek (ale raczej jutro) złamiecie rozejm i ruszycie na Ukraińców. Ale ja prosty Mosze jestem więc nic nie wiem. :)

  @Berehynia

  chciałem się dopytać o Motorole u kolegów jego.
 • @interesariusz z PL 22:11:55
  Odezwa studentów Donbasu do studentów na całym
  świecie:
  https://youtu.be/cMD-wouC2AQ
 • @japoniec 22:30:33
  Ten gość nam wszystkim zapewni bezpieczeństwo. Śpijcie spokojnie ! Potrafi nawet czytać pod światło.
  https://youtu.be/2zlD_eNdVhA
 • @partyzant 21:01:20
  ująłbym to tak samo. Dziękuję, że mnie wyręczyłeś. Brzmiało dosadnie, lecz pasowało. Na koniec założyłbym łaskawie, że Niiebieski to nie troll, a zacietrzewony przygłupek, taki który z całego stanu wojennego zapamiętał tylko jemu skradzioną pompkę od rowera. Zbanować i wywalić. Obniża poziom
 • Coś szykują.
  Dziś przeczytałem fragment przemówienia Poroszenki "... jeśli separatyści złamią porozumienie Mińskie, wtedy Ukraina będzie natychmiast dobrze uzbrojona mogła się przeciwstawić...". Akcent padł na "natychmiast". Ponieważ dosłownie jest niemożliwe, więc znaczyć tylko może, że już jest dozbrajana. Niby wszyscy o tym wiemy, resztę się domyslamy, więc tylko pytanie "kiedy". Ten niecodzienny wysyp trolli tutaj wzbudza podejrzenia, że może się chciałoby, ażeby pewne wiadomości utoneły w zalewie. Jeśli coś się dzieje, napewno niechcący jest coś widoczne tu i tam.
 • @partyzant 19:39:51
  Do tych "samobójców" dołączył następny.
  32 - letni prokurator Odessy, wyskoczył z okna na dziewiątym piętrze...
  http://cs622027.vk.me/v622027703/24731/3WAbnuH3XTM.jpg
  Za:http://vk.com/amcomment
 • kartki i takie tam... pyskówki
  A propo wczorajszej "pyskówki" dotyczącej kartek, pewnie nikogo nie przekonam, ale w Internecie można dotrzeć do "źródeł", czyl ustaw, uchwał i rozporządzeń. Poniżej w linku jedno z nich.
  Tu można doczytać jakiego rodzaju były kartki i komu przysługiwały.

  Co można stwierdzić?
  1. Było kilka rodzajów kartek i podział ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, wiek, płeć itp.
  2. Z WLASNEGO doświadczenia wiem, że tak jak to w Polsce bywa (tak tej PRL i IIIRP) prawo sobie i życie sobie. System "kartkowy" był nieszczelny i ludzie różne "cuda wianki" wyprawiali.
  3. Pomimo kartek (wprowadzonych na życzenie Solidarności), poziom spożycia prawdziwego mięsa był wyższy niż obecnie wyrobów mięsopodobnych.

  http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_pdf/MPO/1981/7/57.pdf#zoom=90

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031