Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
648 postów 12460 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 6.12.2015r, Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezent na Świętego Mikołaja

Mając do wyboru zatrzęsienie dołujących informacji,

postanowiłem zamilknąć, aby nie psuć dzisiejszego natroju,

na zdjęciu plon z okolicznych drzew, Wrocław

 

KOMENTARZE

 • a tak swoją drogą, ciekaw jestem,
  ilu moich czytelników jest z Wrocławia?
 • O wyższości chodzenia na smyczy Amerykanów , od bycia na wolności, w tym artykule oprotestowanym moim komentarzem :
  O wyższości chodzenia na smyczy Amerykanów , od bycia na wolności,
  w tym artykule oprotestowanym moim komentarzem :

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2015/11/29/na-dlugiej-smyczy/

  O lizaniu d..y Amerykanom!

  Ministerstwo obrony Polski planuje poprosić NATO o umieszczenie amerykańskiej broni jądrowej na swoim terytorium. Tak stwierdził zastępca dyrektora departamentu WP Tomasz Szatkowski. Według brytyjskiej gazety The Guardian, ministerstwo dyskutuje włączenie Polski w program "odstraszania nuklearnego", aby zwiększyć poziom samoobrony.

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2694987

  Nasz kraj Polska jest moim krajem ojczystym. Ten rząd, ta cała władza to zdrajcy Ojczyzny.
 • @interesariusz z PL
  Zakazany film – Europa 2029 - Smutny, ale i wstrząsający obraz Europy, która może nas czekać jeśli się w porę nie przebudzimy z snu poprawności politycznej, oraz dyktatury multi kulti. Są to nowoczesne narzędzia cenzury, które nie pozwalają głośno mówić o zagrożeniu, które nadciąga. Nie jest to czcze gadanie, poniższy film jest zakazany na facebooku i kasowany wszędzie tam, gdzie tylko się pojawi. Kopiować na dysk bo znika! https://youtu.be/Hq6QMar6cu4 Jeśli w 2029 roku będzie tak strasznie jak pokazują nam na tym filmie czyli Europa będzie zalana i zdewastowana przez islam i islamistów to natychmiast należy włączyć czerwone światełko w głowie i uzmysłowić sobie komu tak naprawdę będziemy to zawdzięczać. W czyim to żywotnym interesie popchnięto Amerykanów i Europejczyków do tych wszystkich okrutnych krwawych wojen w Afganistanie, Iraku, Libii i Syrii. Oraz w czyim interesie zdestabilizowano resztę wcześniej w miarę spokojnych krajów Bliskiego Wschodu. Jak sobie już odpowiemy na to podstawowe pytanie to będziemy wiedzieli kto i po co ten filmik zmajstrował. Nie ma obaw – będzie on pozornie znikał by znowu się pojawiać w ulepszonych wersjach ku przerażeniu światowej gawiedzi. Autorzy tego filmu bali się wskazać otwarcie, że to faktycznie żydzi są autorami tego chaosu! Jest to już ewidentne, jest na to cała masa dowodów, że inspiratorami oraz sponsorami całego krwawego zamieszania, niszczenia instytucji krajów na Bliskim Wschodzie, Afryce oraz ta cała migracja napadanych narodów w celu destabilizacji ich życia, organizowania najazdu na Europę są żydomasoni i ludobójcza bezkarna żydowska malina "biały dom" dziś zwany czarnym barakiem z Waszyngtonu/New Yorku ! To całe zamieszanie w celu całkowitego destabilizowania różnych państw na Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie a nawet samego USA jest "inżynierowane" przez potwora o nazwie Izrael !I tyle. Po niżej głos jedynego jak na dziś rozsądnego Francuza: „Były doradca Nicolasa Sarkozy’ego, Maxime Tandonnet, na łamach francuskiego dziennika „Le Figaro”:
  Osiągnąłem już taki poziom obrzydzenia i odrazy, że najchętniej bym milczał. Ale sumienie mi na to nie pozwala. Ogromna fala imigrantów, głównie młodych mężczyzn, ucieka z Iraku i Syrii do Europy, pozostawiając za sobą garstkę kobiet, jazydek, które w ich miejscu walczą z Państwem Islamskim. Kobiety walczą, a mężczyźni uciekają. Fajnie, co? A Europa rozlewa łzy nad tymi mężczyznami i szeroko otwiera im swoje drzwi. Jazydki i chrześcijanki są więzione przez Państwo Islamskie, publicznie gwałcone i torturowane. Sprzedaje się je w niewolę. I gdzie są feministki? A gdzie obrońcy praw człowieka? Europa sączy obłudę, tchórzostwo, ślepotę, do tego stopnia, że robi się od tego niedobrze. To, że Europa na coś takiego pozwala, na takie barbarzyństwo, to hańba absolutna! Polityka, chęć do działania, do podejmowania decyzji, zdechła w Brukseli już dawno jak stara opona. Zastąpił ją tani moralizm propagowany przez najgorszych klaunów. Dziękujemy droga Komisjo, jesteś aż za dobra dla nas. Dziękujemy. Bruksela domaga się, by nasze (francuskie-red.) gminy przyjęły 36 tys. imigrantów, jakby nie miały ich już wystarczająco. Każdy poucza każdego. Papież Franciszek (i mówię to z największą przykrością) robi dokładnie to samo. Poucza nas, katolików, ilu muzułmanów powinniśmy przyjąć. Jednocześnie nie zająknął się słowem o mordowanych na Bliskim Wschodzie chrześcijanach. Jak to możliwe, że Watykan nie zamienił się jeszcze w obóz dla chrześcijańskich uchodźców? Co tu się dzieje, bo nie rozumiem? — pyta były doradca byłego prezydenta Francji. Jego zdaniem Europa, która „pozwala na mord chrześcijan o dwa kroki od siebie, z tchórzostwa i zaślepienia, jednocześnie chełpiąc się swoją własną dobrocią, rezygnując po drodze ze swoich granic, to Europa, która jest w trakcie poddania się najgorszemu rodzajowi totalitaryzmu i niewolnictwa, którym jest islam. To Europa u końca swojej drogi — dodaje Tandonnet. Najgorszymi hipokrytami, uważa politolog i historyk, są Niemcy!
 • @interesariusz z PL
  A durne rusofoby zachwycają się Turcją :) Turecka policja przeprowadziła nalot na redakcję gazety, która opublikowała dowody na wspieranie Państwa Islamskiego przez Turcję. W tureckiej gazecie "Bogun" ukazał się artykuł o dostarczaniu broni i materiałów wybuchowych Państwu Islamskiemu przez rząd Erdogana. Na zdjęciach z monitoringu pokazano jak materiały są przewożone przez granicę, a celnicy się tylko przyglądają. Po tej publikacji, policja przeprowadziła "nalot" na redakcję. O wtargnięciu policji poinformował na Twitterze redaktor naczelny gazety "Bogun" Erhan Başyurt. W 2014 roku, kilka ciężarówek zostało przechwyconych przez żandarmów w dwóch prowincjach Hatay i Adana po donosie na prokuraturę, o nielegalnym przewozie broni do Syrii. Prokuratorzy, którzy wszczęli dochodzenie w tej sprawie zostali pozbawieni uprawnień, a następnie postawiono im zarzuty o "zdradę" i "członkostwo w organizacji terrorystycznej", która ma na celu obalenie rządu. Dziennikarze z "Bogun" są teraz w podobnej sytuacji, partia Erdogana próbuje im zamknąć usta. Autorom artykułu grozi dożywocie, są oskarżeni o "szpiegostwo polityczne" podając "informacje niejawne".
  Według raportu prowadzonego przez gazetę "Bugün" nie tylko broń i materiały wybuchowe były dostarczane, ale także materiały budowlane, różnego rodzaju przewody elektryczne. Z innych źródeł możemy dowiedzieć się, że Turcja potajemnie wspiera ISIS od ponad roku, USA i NATO przymykają na to oczy z uwagi na silną geopolityczną pozycję Turcji. Państwo Islamskie bez pomocy Turcji najprawdopodobniej już dawno zostało by zgładzona przez Assada i Rosję. Dziennik Today’s Zaman pisał na początku tego roku, że: "ponad 100.000 fałszywych paszportów tureckich wydano bojownikom ISIS.” Czy Turcja wszystkim będzie chciała zamknąć usta?"
 • @interesariusz z PL
  Wideo: ciężarówki przekraczają syryjsko-turecką granicę!..Ministerstwo Obrony opublikowało wideo, na którym widać, jak ciężarówki bez przeszkód przekraczają syryjsko-turecką granicę niedaleko Reyhanlı. Resort odnotował również trzykrotny wzrost obecności dronów koalicji nad Syrią.
  https://youtu.be/qAgp5gkV-K4
  No to nazista Erdogan ma dowód. Obiecał ustąpić .
 • @interesariusz z PL
  W Kanadzie też rządzą żydzi i Ukraińcy! A pomoc Dla PI/ISIS-Daesh, Al Nusra to dla Kanady normalka! Rosja zwróciła się do Kanady z powodu wycieku do sieci danych rosyjskich lotników. Na jednej ze stron internetowych, która znajduje się pod jurysdykcją Kanady zostały opublikowane portrety oraz dane osobowe rosyjskich pilotów, którzy biorą udział w operacjach Rosji w Syrii. Strona rosyjska zwróciła się do władz Kanady z prośbą o usunięcie tych danych. Rosja zwróciła się do władz Kanady z prośbą o usunięcie danych o rosyjskich pilotach biorących udział w operacji antyterrorystycznej w Syrii ze strony internetowej, która znajduje się pod jej jurysdykcją. W Ottawie na razie „zastanawiają się”, opowiedział dyrektor departamentu ds. nowych wyzwań i zagrożeń MSZ Rosji Ilja Rogaczew. „Już zwróciliśmy się do odpowiednich władz Kanady, aby usunięto te dane. Kanadyjskie władze na razie rozmyślają” powiedział Rogaczew występując na posiedzeniu Rosyjskiej Rady Społecznej ds. współpracy międzynarodowej i dyplomacji publicznej. Podkreślił on, że Moskwa będzie kontynuować naciski w celu usunięcia tych danych z internetu.
 • @detektywmjarzynski 12:29:36
  zagraniczni agenci, tylko sztatany zjednoczone mają w tym interes.
 • @Kula Lis 65 18:23:50
  jak wielu cztelników zauważyło, nie ma co prosić, tylko publikować dane kandolskich urzędników i wojskowych.
 • @interesariusz z PL
  Rosji nie musimy kochać ale handlujmy z nią i nie narzucajmy coraz więcej durnych amerykańskich sankcji, które nam nie służą ekonomicznie..
  Sankcje wyrządziły szkody Rosji. Secrieru: decyzja o ich zaostrzeniu zaskoczyła Putina
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sankcje-wyrzadzily-szkody-rosji-secrieru-decyzja-o-ich-zaostrzeniu-zaskoczyla-putina/4gbmt7 Czemu ten cały "znafca" Secrieru nic nie wspomina o tym, że efektem sankcji na Rosję jest dramatyczny, spadek zbytu na żywność na zachodzie a co za tym idzie spadek cen skupu na produkty rolne …Nadwyżki mięsa, mleka czy masła z którymi nikt nie wie co zrobić idą w parze z pełnymi zwierząt chlewniami i oborami z którymi to na tej samej zasadzie nikt praktycznie nie ma pojęcia co zrobić. Szkody jak wyliczono idą tu na dziesiątki jeżeli już nie setki miliardów euro a za tym wszystkim nadciąga tu utrata miejsc pracy, która dotyczyć będzie całego rolnego sektora i nie tylko tego bo i innych także w całej Europie..
  Niech wówczas ten "mundrala" Secrieru idzie między tych ludzi i im tłumaczy, że to wszystko za Ukrainie.Tu sądzę że bez pobytu w szpitalu te tłumaczenia dla niego się nie opłacają…! Całkiem niedawno prezydent Putin powiedział, że każdy ma prawo wybierać sobie partnerów handlowych i politycznych jakich chce i potrzebuje. Rosja nikogo nie będzie zmuszać do współpracy. Po drugie podkreślił, że sankcje bardzo dobrze wpływają na zmianę mentalności rosyjskich przedsiębiorców. Po trzecie, Rosja już jest na takim etapie rozwoju, że sankcje w minimalnym stopniu są niekorzystnie na jej gospodarkę. Niemcy i Francja całkiem niedawno zrozumiały, że Rosji nie zależy na Unii podległej USA. I to jest pocieszające dla Europy. Idę o zakład, że akurat z Rosjanami nie da się nikomu zrobić tzw. "kolorowej rewolucji" czy "majdanu" u nich. Rosjanie, to bardzo specyficzna mentalność. Oni i za Carów nie mieli dobrobytu, ale Car, to dla nich był Batiuszka, a Rosija, to Matuszka. Oni będą głodować, ale tego się nigdy nie wyprą, nawet za najbardziej wypasiony smartfon :)... W tej chwili Putin, to dla nich Car, Batiuszka (zresztą jak i prezydent Łukaszenka na Białorusi dla Białorusinów!) i będą dla niego głodować, jak trzeba będzie:) Dla tzw. zachodniej mentalności, to zupełnie niezrozumiałe…Popatrzcie na mapę i porównajcie sobie obszar Rosji i całą UE. Trzeba też pamiętać, że mają prawie całą tablicę Mendelejewa a chcą jeszcze. W dłuższym okresie straci tylko UE, a Ukraina to tylko pretekst, który już się nie liczy. Teraz wszelkie "majdany" i kiedyś nasza Solidarność zostały ograne przez koszernych jak przygłupie dzieciaki. Na szczęście narody zaczęły się budzić i tak jak nasz wywalą na śmietnik historii nieudacznych i szkodliwych polityków i wszystko wróci do normy, jeżeli jakiś szaleniec wcześniej nie pociągnie jakiegoś kolejnego ogłupionego narodu do wojny. Rosjanie już nie raz mieli tzw. "szkołę przetrwania". To dla nich nic nowego i nie pierwszyzna. Tzw. "wielki głód" dotyczył nie tylko samej Ukrainy, ale też i innych części rolniczych terenów ówczesnego ZSRR. Ale, nie ma tam "chuja, dupy i kamieni kupy", tylko dalej żyją ci, których rodziny przetrwały. Rosjanie przetrwają sankcje, bo są zaprawieni i przyzwyczajeni do wyrzeczeń. Ja bym się bardziej martwił o bogatą Europę, bo ta jak widać w wyniku nadmiernego dobrobytu sama się wykastrowała i zamiast się bronić, to stara się popełnić samobójstwo wskazując islamistom, gdzie mają ciąć po jej gardle.
 • @Kula Lis 65 18:44:00
  jakoś zupełnie nie martwię się o Europę na zachód od Odry.
 • @interesariusz z PL
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/131/94/1319420.jpg W Berlinie zatrzymano mężczyznę, który groził Merkel...Berlińska policja w sobotę przed budynkiem niemieckiego parlamentu zatrzymała mężczyznę, który groził, że zaatakuje Angelę Merkel poinformował "Bild". Wcześniej 39-letni mężczyzna aktywnie namawiał w sieciach społecznościowych do obalenia Merkel ze stanowiska kanclerz. Liczył na poparcie ultraprawicowych sił. Policja zatrzymywała mężczyznę kilkakrotnie. W 1999 roku wdarł się z pistoletem zabawką do studia telewizji n-tv i zagroził, że popełni samobójstwo. W 2011 roku z siekierą wszedł do centrum biznesowego w Berlinie.

  Ps...Dlaczego moim zdaniem oni są już straceni? Ano dlatego iż rządząca żydolewacka junta z Merkel na czele, nie chce słyszeć o ograniczeniach w nachodźcach, a jedyna przeciwwaga dla tego stanu rzeczy, niejakie AfD koleboce się na poziomie kilkunastu procent poparcia, ale podkreślić należy kluczowa rzecz, na czym ta przeciwwaga polega. Otóż rzekomo "nacjonalistyczne"AfD nie chce, deportować nachodźców. Nie chce też zaostrzać warunków zostania azylantem. Jedyne czego chce AfD to ustalenia górnego limitu nachodźców. Nie szkoda mi was Niemcy, za tyle lat trudnej historii dupsko zostanie złojone, na własne niemieckie życzenie. A ten artykuł jest odzwierciedleniem mojego powyżej zaprezentowanego twierdzenia. Niemiaszek po latach prania mózgu eurokołchozowymi "mądrościami" jedyne na ile ma odwagi, to wpisy na portalu społecznościowym(to tez odwaga bo Niemcy zwalczają to nawet w sieci), lub akcja z pistoletem! (plastikowym pistoletem).. To właśnie są dzisiejsze Niemcy.. Europa,Polska również jest zarażona tym rakiem i nie powiem, że mniej niż Niemcy., taki plastikowy pistolecik.. Na wodę.. Tymczasem islamiści mnożą się w coraz szybszym tempie, wszak w namiotach potrafią żyć z małymi dziećmi i przejść pół kontynentu, więc obóz po takiej wędrowce jest jak raj. To, że nie ma zamachów, to nic nie znaczy, nawet brak zamachów gra na ich korzyść, mnożą się bezkarnie, niejednokrotnie z białymi kobietami. Jesteśmy w większym niebezpieczeństwie niż ktokolwiek sobie wyobraża, co chcecie ludzie zostawić dla swoich wnuków??? pytam...
 • @interesariusz z PL 19:04:45
  Dodam tylko, że ten "wielki głód" był spreparowany przez żydostwo! Tak jak kryzys w USA w latach 30tych ub. wieku, który pochłonął życie 7 mln Amerykanów! Czemu tego się nie nagłaśnia?
 • Epizod z Hassanem
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/12/rzucic582-sic499-hassan-na-sc582abszego.gif?w=400&h=343
 • @Kula Lis 65 19:12:32
  historia zatoczyło koło,
  jest jak za feudalizmu, społeczeństwo to robole i mięso armatnie,
  po prostu towar,
  z punktu widzenia burżuazji tylko ona się liczy,
  mnożyć się będą we własnej klasie,
  i to z wykorzystaniem manipulacji genetycznych na embrionach,
  a więc, jak się im uda, będą genetycznie lepsi od ludzi poczętych metodą naturalną.
 • @interesariusz z PL
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/52/51/525181.jpg Strzeżcie się rosyjskiego wywiadu: amerykański pilot o kampanii Zachodu w Syrii!...Tajne informacje o sprzęcie wojskowym i taktyce Stanów Zjednoczonych oraz ich sojuszników w walce z Daesh w Syrii mogą znaleźć się u rosyjskich specjalistów, pisze pilot-instruktor lotnictwa wojskowego USA Jahara Matisek dla portalu Defense One.

  Ekspert zauważa, że Rosja niedawno skierowała do regionu wybrzeża prowincji Latakia krążownik rakietowy „Moskwa”, na którego pokładzie znajdują się pociski kompleksu obrony przeciwlotniczej S-300P. Ponadto, w rosyjskiej bazie lotniczej Hmeimim rozlokowano ЗRS S-400 "Tryumf", jeden z najlepszych na świecie systemów zdolnych do zestrzelenia nawet niewidocznych dla radarów samolotów, np. F-22. Maksymalne granice strefy pokrycia zasięgu tej rakiety wynoszą 400 km. Jahara Matisek zakłada, że rosyjscy wojskowi będą „przyglądać się” wielozadaniowemu myśliwcowi piątej generacji F-22 "Raptor", który po raz pierwszy był aktywny nad Syrią we wrześniu 2014 roku i od tej pory stale atakuje w ramach kampanii zachodniej kolicji.
  Rozmieszczenie rosyjskich środków obrony przeciwlotniczej w Syrii stawia przed amerykańskim dowództwem wojskowym dodatkowe zadanie: atakowanie z powietrza w pewnym sensie będzie teraz sprzeczne z koniecznością ukrycia charakterystyk broni i uniknięcia wycieków informacji z miejsca przeprowadzenia operacji, dodaje analityk. „Podobne „gry wojenne w warunkach bojowych” obok aktywności wywiadowczej dają rosyjskim specjalistom „system ograniczonego dostępu” (A2/AD) przestrzeń, czas i niezbędne informacje, aby poprawić swoje systemy obronne” – zauważa Matisek. Otrzymane dane mogą zostać wykorzystane w celu udoskonalenia algorytmów trekingu samolotów i podniesienia efektywności systemów obrony przeciwpowietrznej.
  Ekspert jest zdania, że kierownictwo Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych powinno przestać korzystać z F-22 w kampanii syryjskiej, podobne operacje można prowadzić bez udziału „niewidzialnych” samolotów. Ich aktywne wykorzystanie w Syrii pozwala rosyjskiemu wywiadowi zebrać dane, na podstawie których Moskwa może przestawić swoją wojskową doktrynę, strategię i taktykę.
 • @interesariusz z PL
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/158/88/1588869.jpg American Thinker o Turcji i Daesh (ISIS): Rosja zdemaskowała „wszystko, co najgorsze”!!!... Udane ataki lotnicze Rosji na pozycje terrorystów w Syrii stały się przyczyną incydentu z rosyjskim bombowcem Su-24, pisze były kierownik grupy badawczej ds. związanych z Rosją w sztabie sił powietrznych Stanów Zjednoczonych, starszy pracownik naukowy strategicznego centrum badawczego RAND Murphy Donovan w artykule dla American Thinker. „Ten lot tureckich F-16, najprawdopodobniej odbywał się pod kontrolą punktu dowodzenia sił powietrznych Stanów Zjednoczonych – powietrznego lub lądowego – z wydaniem potwierdzających rozkazów. I twierdzenie, że Turcy lub Amerykanie w bazie lotniczej Indżirlik nie mogą rozpoznać znajdującego się w powierzu Su-24 jest co najmniej absurdalne. Ten incydent był w najgorszym razie zaplanowany, a w najlepszym – działania pilotów były koordynowane w powietrzu” - pisze Murphy Donovan.
  Jego zdaniem, zniszczenie samolotu przez siły NATO może być „ostrzegawczym strzałem” w stronę Rosji, która atakuje ciężarówki z ropą Daesh, albo wybuchem złości Erdogana i Obamy.
  „Jednak, jeśli już do tego doszło, to Rosjanie znajdują się w Syrii na zaproszenie władz, a Amerykanie i Turcy – nie” – podkreśla autor artykułu. Według słów Donovana, ataki lotnicze strony rosyjskiej pozwoliły na zdemaskowanie „wszystkiego, co najgorsze”, co starannie było ukrywane i na co przymykał oko Waszyngton.
  Publicysta zwraca uwagę, że kierowana przez USA kampania powietrzna nie stawiała sobie za cel bombardować obiekty Daesh, związane z naftowymi machinacjami albo jadących w kierunku północnym wozów z ropą tak długo, dopóki do Syrii nie trafiło rosyjskie lotnictwo.
  Autor zauważa, że Południowa Turcja jest de facto prawdopodobnym miejscem przygotowania terrorystów-sunnitów, składowania broni oraz kryjówką dla bojowników i przemycanej ropy naftowej.
  Jednocześnie Turcja obawia się, że zwycięstwo nad Daesh w Syrii i Iraku pod kierownictwem Kurdów zapewni Kurdystanowi legitymację. W tym zakresie interesy Turcji i ISIS w regionie są zbieżne.
 • @interesariusz z PL
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/159/46/1594670.jpg National Interest wymienił pięć kroków, które pomogą Rosji w Syrii....Amerykańskie pismo The National Interest opublikowało listę pięciu poważnych kroków Rosji, które może ona przedsięwziąć w Syrii, aby poprzeć syryjskie wojska rządowe i prezydenta Baszara al-Asada.

  Na pierwszym miejscu pismo postawiło wysłanie do Syrii rosyjskich szturmowców opancerzonych Su-25, które „mogą szybko i znacznie zmienić sytuację na polu boju”. Su-25 uważany jest za radziecki odpowiednik A-10 i może przenosić ogromną liczbę pocisków. Jednakże, jak zauważa pismo, może przegrać ze stosunkowo niewielką bronią. Rosja, jak uważa National Interest, będzie okazywać wsparcie syryjskim wojskom przede wszystkim za pomocą dodatkowych sił lotnictwa bojowego. Drugie miejce zajmuje rozmieszczenie zenitowego kompleksu rakietowego S-400. W sensie politycznym wysłanie przez Rosję do Syrii tego systemu oznacza, że siły zachodnie nie będą mogły stworzyć strefy wolnej od lotów i zacząć kampanii przeciwko al-Asadowi.
  Na trzecim miejscu znalazły się wysiłki rosyjskich dyplomatów. Jak pisze autor artykułu, „najważniejsza broń, jaką Rosja może zastosować dla uratowania al-Asada to jej korpus dyplomatyczny”. Rosja nadal ma siły i możliwości, aby zawrzeć porozumienie z różnymi wpływowymi graczami w konflikcie syryjskim. Do takich graczy należą zarówno sąsiedzi Syrii w regionie, jak i państwa członkowskie Unii Europejskiej, które nie są gotowe do inwestowania swoich zasobów w uregulowanie konfliktu, a także bardziej oddalone państwa, które w ten czy inny sposób mogą wpłynąć na przebieg walki. Wszystko to może przesunąć aspekt debat wokół konfliktu syryjskiego w stronę zachowania reżimu al-Asada, pisze pismo. Ponadto, Rosja może pomóc syryjskim wojskom rządowym środkami wywiadu, monitoringu i rozpoznania. Jak zauważa National Interest, „aktywy Rosji w tej sferze składają się nie tylko z samolotów wywiadowczych i dronów, ale i z możliwości prowadzenia wojny elektronicznej, które mogą analizować komunikaty powstańców”. Rosyjski wywiad w pełni może przeanalizować te dane i przedstawić je w wygodnym formacie dla rosyjskich i syryjskich żołnierzy w Syrii.
  I wreszcie, zdaniem pisma, Rosja może zapewnić syryjskiej armii „ogniwo kierownicze” z własnych wojskowych, w tym specnazu.
 • @interesariusz z PL
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/159/43/1594343.jpg Portal WikiLeaks twierdzi, że tureckie władze rzekomo planowały ataki na rosyjskie samoloty już w październiku.

  Portal powołuje się na źródło w tureckich władzach, które posługuje się pseudonimem Fuata Avni.

  — 10 października — sześć tygodni do incydentu z rosyjskim samolotem – tureckie źródło poinformowało na Twitterze o planach Erdogana zestrzelić samolot – czytamy na Twitterze WikiLeaks.


  https://pbs.twimg.com/media/CVe88OFWIAA-GKt.png
 • @Kula Lis 65 20:36:49
  https://pbs.twimg.com/media/CVktSi6WIAAgHfS.png:large
  Terrorysta i umiarkowana opozycja
 • @lorenco 00:19:22
  Tymczasem na Ukrainie: gloryfikacja banderyzmu rośnie z dnia na dzień. Członkowie organizacji faszystowskich w mieście Lwów zażądali, aby banderowską flagę UPA uznać za sztandar Sił Zbrojnych Ukrainy.

  6 grudnia, we Lwowie odbył się marsz poparcia dla petycji do oficjalnego uznania czerwono-czarnej flagi jako flagi Sił Zbrojnych Ukrainy

  Źródło, lokalne media

  http://imgcdn1.luxnet.ua/zaxid/resources/photos/news/500_DIR/201512/1375409_1401534.jpg
  http://imgcdn1.luxnet.ua/zaxid/resources/photos/news/500_DIR/201512/1375409_1401535.jpg
  http://imgcdn1.luxnet.ua/zaxid/resources/photos/news/500_DIR/201512/1375409_1401536.jpg
  http://imgcdn1.luxnet.ua/zaxid/resources/photos/news/500_DIR/201512/1375409_1401538.jpg

  http://zaxid.net/news/showNews.do?u_lvovi_proyshov_marsh_za_viznannya_chervonochornogo_styagu_ofitsiynim_praporom_zsu&objectId=1375409
 • W pobliżu granicy z Krymem pijani i uzbrojeni członkowie banderowskiego batalionu "Ajdar" pobili odwiedzających bar
  W nocy z 4 na 5 grudnia w barze "24" w miejscowości Kałanczak doszło do bójki pomiędzy mieszkańcami i uzbrojonymi bojcami z opaskami batalionu "Ajdar".
  Według świadków, to wszystko zaczęło się spięcia między członkiem Ajdar w stanie upojenia alkoholowego, a jednym z gości baru. Agresor rezun wyszedł z baru, by wrócić po chwili z pomocą: kilku towarzyszy, uzbrojonych w broń palną i białą. Kamera zarejestrowała napastników z karabinem wyglądającym jak AK, z pistoletem i nożem. Według relacji naocznych świadków, na ubrania "gości" były insygnia batalionu "Ajdar". Po wtargnięciu do baru, faszyści zaczęli bić obecnych tam gości.
  Po incydencie dwaj mieszkańcy byli hospitalizowani.
  Na stronie internetowej policji w regionie chersońskim nie publikuje się informacji na temat incydentu. Według lokalnych mediów, policjanci zostali poinstruowani, aby nie interweniować do takich sytuacji i nie uruchamiać żadnego śledztwa.

  https://youtu.be/XWuJ0_wDp7k
 • @PontoSarmata 00:40:30
  Ukraina - "Dziki Zachód" gdzieś tam w Europie...
 • @lorenco 00:55:45
  Przewidywaliśmy już w początku 2014 r. na Neonie że oni nam tu drugi Meksyk organizują.
 • Obserwacja ostatnich wydarzeń i działań terrorystów w Syrii, Iraku, Afganistanie oraz aktualne działania
  ich zagranicznych zaoceanicznych sponsorów, w tym na Ukrainie wskazują, że USA z konsekwencją szaleńca realizuje swój tajny plan okrążania Rosji i wzniecania wokół jej granic i miejsc , w których znajdują się jej wojska tj. Syrii wojennego pożaru, co obrazowo można tak zilustrować :

  https://z-1-scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/12108801_1901388696754011_5372533673089549468_n.jpg?oh=7c7484b7dfa81c42da970b53250fba73&oe=571B570D


  Prawdopodobnie temu celowi ma służyć przylot na Ukrainę pomocnik generalnego sekretarza USA ds. Europy i Eurazji Wiktorii Nuland , która po przylocie swe pierwsze kroki skierowała wprost do siedziby Służby Bezpieczeństwa Ukrainy

  http://voicesevas.ru/news/18763-nuland-pribyla-v-kiev-i-otpravilas-v-sbu.html

  Nadmieniam, iż od jej wizyty na Ukrainie, gdzie „charytatywnie” rozdawała ciasteczka ludziom na Majdanie w Kijowie zaczął się bałagan na Ukrainie , który trwa do dzisiaj . Przypomnę tę jej wizytę :

  https://www.youtube.com/watch?v=fbjNJbjEy04

  Według mnie przyjechała dolać oliwy do ognia na Donbasie . Podobno tak nie dawno miała udar. Nic ją życie nie nauczyło. Czynienie innym zła jest u niej silniejsze , niż troska o własne zdrowie i życie.

  Idź do diabła kobieto i daj innym normalnie i spokojnie żyć.

  Przypomnę, iż we wtorek na Ukrainę ma przybyć wiceprezydent USA Bajden, który ma wystąpić przed Radą Najwyższą.

  Ta amerykańska ofensywa dyplomatyczna na Ukrainie nic dobrego nie wróży , to zapowiedź popchnięcia Ukrainy do wszczęcia nowych bojowych działań na Donbasie, naturalnie –tak jak zawsze dotychczas- przy jednoczesnym obciążeniu tym faktem powstańców i Rosji. Hipokryzja jakiej świat nie widział.
 • @lorenco 00:19:22 oto stan USSAF! pewnie i całej armii, brak $$$$!
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/158/87/1588736.jpg Media: lotnictwu USA nie wystarcza amunicji do walki z DAESH (ISIS)....Zapasy pocisków lotnictwa Stanów Zjednoczonych do atakowania radykalnego ugrupowania „Państwo Islamskie” (w arabskim wariancie DAESH, organizacja zabroniona w Federacji Rosyjskiej) są „poniżej niezbędnego poziomu”, informuje telewizja CNN powołując się na anonimowego przedstawiciela amerykańskich sił zbrojnych.

  Rozmówca powiedział telewizji CNN, że lotnictwo poprosiło o dodatkowe finansowanie w celu nabycia rakiet Hellfire do udziału w kampanii antyterrorystycznej. Według jego danych, resort opracował również plany w zakresie zwiększenia produkcji broni, aby szybciej uzupełnić zapasy amunicji. Jednocześnie rozmówca podkreślił, że uzupełnienie zapasów może zająć „do czterech lat od momentu wydatku do uzupełnienia aktywów”. „Potrzebujemy zapewnienia niezbędnego finansowania nie tylko po to, aby poradzić sobie z dzisiejszymi wojnami, ale i po to, aby odpowiedzieć na wyzwania jutra” – oznajmił.
  Kierownik sztabu lotnictwa Stanów Zjednoczonych Mark Welsh przyznał, że resort w chwili obecnej „użytkuje pociski szybciej niż może uzupełnić ich stan”. „Potrzebujemy finansowania, aby zagwarantować, że jesteśmy gotowi do długiej wojny. To poważne zapotrzebowanie” – powiedział.

  Ps....W Wietnamie też by wygrali ale po tylu latach strzelania i bombardowania zabrakło im amunicji. Ale Chińczycy mają, można dokupić... Oni wszystko skopiują. Dobra zaleta, że będzie to nowe a nie stare z magazynów.
 • @lorenco 00:19:22
  http://cdn2.img.pl.sputniknews.com/images/38/54/385447.jpg Analityk: terror Daesh wywołany został przez powszechną ingerencję USA!...USA nie mogą wygrać wojny przeciwko ISIS (Daesh, organizacja terrorystyczna zakazana w Rosji) z tego powodu, z jakiego nie udało im się wygrać w Wietnamie: dlatego, że są „niepopularnymi obcokrajowcami-okupantami”, uważa założyciel i członek honorowy amerykańskiego Instytutu Polityki Gospodarczej Jeff Faux.

  Nawet, jeśli USA skierują wystarczającą liczbę żołnierzy i broni, aby przegonić Daesh z powrotem na pustynię, to powróci ono w tej czy innej formie, pisze analityk w artykule dla Huffington Post. Według niego, amerykańskie media rysują obraz przeciwnika jako grupki religijnych fanatyków, którzy zwariowali na punkcie surowych wersów Koranu. Jednak nie takie są korzenie problemu, twierdzi Faux, ponieważ ludzie czytają Koran już 1300 lat. Problem amerykańskiej wojny z terrorem polega na tym, że USA są najeźdźcami, następcami brytyjskich i francuskich kolonizatorów i zmuszają inne narody do zmiany swojej kultury na wzór amerykańskiej oraz do oddania ropy naftowej pod kontrolę Waszyngtonu, uważa Faux.
  Choć bestialstwo Daesh i Al-Kaidy są niepopularne wśród ludności państw arabskich, to dążenie ekstremistów do uratowania regionu przed dominacją Zachodu, który za pieniądze i władzę podkupuje miejscowych liderów, nie może nie znaleźć poparcia wśród ludności, uważa autor artykułu. Według jego słów, właśnie te uczucia wykorzystał Osama bin Laden, kiedy przyznał się do dokonania zamachów 11 września w USA z powodu obecności 40 tysięcy amerykańskich żołnierzy w Arabii Saudyjskiej, skąd pochodził. Od 1980 roku USA ingerowały, okupowały lub zbombardowały 14 państw muzułmańskich, pisze analityk. Dochodzi on do wniosku, że Waszyngton być może powinien w ogóle odejść z regionu i dać miejscowym siłom samodzielnie rozwiązać swoje problemy.


  Ps...To najlepsze rozwiązanie. USA nie ma ani moralnego ani politycznego prawa do ingerencji innych państw Dla mnie to USA tworzy terrorystów! Nie może odejść, bo ropa z tamtych terenów to dla niego jedyny ratunek przed śmiercią głodową. :-(( W zagnojonych buciorach USA wdeptuje w obce im, nieznane kultury.
 • @lorenco 00:19:22
  Czym różnią się dżihadyści od rebeliantów, których jak widać uzbrajają Amerykanie? Według mnie niewiele. Te same okrzyki Allahu Akbar...!
 • @detektywmjarzynski 04:08:46
  Biden obiecał Kliczce kontynuowanie sankcji wobec Rosji. No cóż „kruk krukowi oka nie wykole”

  http://voicesevas.ru/news/18774-bayden-poobeschal-klichko-prodolzhenie-antirossiyskih-sankciy.html
 • @lorenco 00:19:22
  http://www.gatestoneinstitute.org/pics/large/826.jpg Turcja: niewłaściwy partner do walki z terrorem...

  Rasizm jest bez wątpienia zły. Ale walka z terroryzmem nie jest rasizmem i to nie rasizm jest powodem, dla którego dżihadyści zabijają „niewiernych”, włącznie z innymi muzułmanami w ziemiach muzułmańskich. Niestety, wolny świat czuje się zmuszony do zawarcia partnerstwa w walce przeciwko islamskiemu terrorowi z niewłaściwym krajem.

  Gospodarzem tegorocznego szczytu G-20, który odbył się zaraz po zamachach w Paryżu 13 listopada, był prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. W swoim normalnym języku zwolennika supremacji sunnickiej oskarżył ofiary dżihadu zamiast dżihadystów. „Nowe tragedie będą nieuniknione – powiedział– jeśli narastający rasizm w Europie i w innych krajach nie zostanie powstrzymany. Rasizm w połączeniu z wrogością wobec islamu, jest największym nieszczęściem, największym zagrożeniem”.

  Tymczasem Erdogan ochoczo ignoruje rasizm, ksenofobię i antyzachodnie, dżihadystyczne poglądy, które w coraz większym stopniu zawłaszczają umysły i serca Turków. Szybkie spojrzenie na kilka zawodów sportowych i zachowanie kibiców w ostatnich tygodniach mówi wiele o tureckich postawach i nastrojach.

  13 października, trzy dni po podwójnym samobójczym zamachu bombowym w stolicy Turcji, Ankarze, gdzie zginęło ponad 100 Kurdów i prokurdyjskich, lewicowych i świeckich Turków, w anatolijskiej prowincji Konya, która jest wylęgarni politycznego islamu w Turcji, odbył się mecz kwalifikacyjny na Euro 2016 między Turcją i Islandią. Przed rozpoczęciem meczu obie drużyny stały podczas minuty ciszy, żeby zaprotestować przeciw tym zamachom bombowym – powszechny gest szacunku dla ofiar. Niestety, ten moment ciszy zakłóciły gwizdy i szydercze okrzyki: najwyraźniej kibice futbolowi w Konya kpili z ofiar i nie protestowali przeciwko ich dżihadystycznym mordercom.

  Każdy, kto miał wrażenie, że cały świat wyraża solidarność z Paryżem, powinien pomyśleć raz jeszcze. Setki kibiców tureckich buczały i skandowały „Allahu Akbar” („Allah jest większy” po arabsku) podczas minuty milczenia by uczcić pamięć ofiar zamachów paryskich przed meczem Turcja-Grecja. Raz jeszcze Turcy pokazywali solidarność z terrorystami, nie zaś z ich „niewiernymi” ofiarami.

  Całkiem niedawno, 21 listopada, policja turecka musiała wysłać 1500 policjantów, żeby kibice tureccy nie poturbowali drużyny koszykarek izraelskich. Tysiąc pięciuset policjantów do pilnowania meczu koszykówki żeńskiej! Mimo tego tureccy kibice rzucali przedmiotami w zawodniczki izraelskie, kiedy śpiewały hymn Izraela. Kibice buczeli także na izraelskie zawodniczki, a inni oklaskiwali tych, którzy zachowywali się agresywnie.

  Kibice tureccy wymachiwali palestyńskimi flagami. Izraelskie koszykarki miały zakaz opuszczania hotelu poza wychodzeniem na treningi i zawody.

  Nic z tego nie zaskakuje, chociaż teoretycznie Turcja jest państwem kandydującym do członkowstwa w Unii Europejskiej. Nowe badanie Pew Research Center ujawnia, że 8% Turków ma przychylną opinie o Państwie Islamskim (ISIS), więcej niż na terytoriach palestyńskich, gdzie poparcie dla ISIS wynosi 6% i tylko o jeden procent mniej niż w Pakistanie. Dziewiętnaście procent Turków „nie wie” czy ma przychylną, czy nieprzychylną opinie o ISIS – co znaczy, że 27% Turków nie ma nieprzychylnej opinii o tej dżihadystycznej machinie śmierci. A to stanowi ponad 21 milionów ludzi! Z badanych krajów Liban miał w 100% nieprzychylną opinie o ISIS, a Jordania 94%. W Indonezji, najliczniejszym kraju muzułmańskim, 4% podało przychylną opinie o ISIS, połowa tego, co w Turcji.

  To jest „neo-osmańska” i coraz bardziej islamistyczna Turcja Erdogana. Po zamachach w Paryżu widziałem tweety, w których ofiary nazywano „padliną”; w których pisano, że „teraz niewierni nie będą mogli spać ze strachu” i inne, które gratulowały terrorystom „krzyczącym Allahu Akbar”.

  Tymczasem, paradoksalnie, wolny świat nie widzi, że jego sojusznik w walce z dżihadystami jest jeszcze jednym dżihadystą. Jak Erdogan ma walczyć z terrorem islamskim – czymś, co jego zdaniem nie istnieje? Jedną ze słynnych uwag Erdogana jest „nie istnieje żaden terror islamski”. Uważa on jednak, że „tak samo jak faszyzm” syjonizm jest zbrodnią przeciwko ludzkości. Jest takie tureckie powiedzenie, które chyba opisuje sojusz wolnego świata z Turcją Erdogana przeciwko terrorowi dżihadystycznemu: „Kuzuyu kurda emanet etmek” („powierzyć owce wilkowi”).

  autor: Burak Bekdil
  6 grudzień 2015

  Oryginał angielski: Turkey: Wrong Partner to Fight Terror
  Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

  Za: http://pl.gatestoneinstitute.org/7011/turcja-partner-terroryzm Ps.... Jeśli ktoś nie ma pojęcia w sprawach UE, a tym samym zastanawia się czy Turcja powinna znaleźć się w tym Eurokołchozie, to należało by jedynie pomyśleć o wskrzeszeniu Hitlera. Sam pomysł przyjęcia Turcji do UE, jest wystarczającym powodem by ewakuować się z tej żydolewackiej, pedalskiej Unii, bo nie ulega wątpliwości, że Niemcy pod rządami Merkel i żydolewaka, pederasty Schultza mają jeden cel – wyposażyć kraje Europejskie w dzichadżystów i wraz z Turcją pod rządami Recepa Erdogana wprowadzić "pokój osmański" w Eurokołchozie.
  Polska na zupełnie innych zasadach przystępowała do UE, jak i np. Kraje grupy Wyszehradzkiej i dziś nie ma wątpliwości, że zamiary Niemiec, Izraela a i również USA, z nic nie mogącym na dziś już NATO można o Dupę potłuc, bo to żaden sojusz militarny w ich strefach wpływów, a sojusz z antychrześcijańskimi mordercami.
 • @lorenco 00:19:22
  http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/159/65/1596560.jpg Ofiarami nalotu sił koalicji w Syrii padło czterech żołnierzy!... Lotnictwo międzynarodowej koalicji uderzyło w magazyn amunicji armii syryjskiej w prowincji Deir-ez-Zor na wschodzie państwa, w wyniku czego zginęło czterech żołnierzy armii syryjskiej, kolejnych 16 zostało rannych, informuje RIA Nowosti powołując się na źródła z syryjskiej armii narodowej.

  "Nalot uderzył w magazyn amunicji armii syryjskiej w prowincji Deir-ez-Zor. Według naszych danych, zginęło czterech żołnierzy, a 16 zostało rannych. Zniszczono dwa czołgi. Tutaj zadziałało lotnictwo międzynarodowej koalicji” – powiedział rozmówca agencji. Koalicja z USA na czele atakuje pozycje ISIS w Syrii od września 2014 roku z pominięciem Rady Bezpieczeństwa ONZ. Od 30 września Rosja na prośbę prezydenta Baszara al-Asada zaczęła punktowo prowadzić naloty na obiekty Państwa Islamskiego (organizacja zabroniona w Rosji, w arabskim warancie Daesh) i Dżebchat an-Nusry. Prezydent Władimir Putin zlecił koordynowanie działań rosyjskiej grupy z wojskami francuskimi, które także zintensyfikowały bombardowania pozycji ISIS po zamachach w Paryżu. Wieczorem 2 grudnia parlament Wielkiej Brytanii zatwierdził jej udział w operacji wojskowej w Syrii.


  Ps...Nic dziwnego, że się mylą skoro mają tylko tak wspaniały wywiad, jak jednoosobowe Syryjskie Obserwatorium w Londynie!!! Dziwi mnie dlaczego upierają się w opowiadaniu bajek, że walczą przeciwko PI/ISIS-Daesh w której ginie ktoś inny??? Dlaczego mnie to nie dziwi? Jak nie szpital to wesele, jak nie wesele to kondukt żałobników a teraz żołnierze państwa na który napadli! Syryjczycy powinni zakazać lotów jankesom i ich ratlerkom w przestrzeni syryjskiej. A każdą taką próbę likwidować przy pomocy S 400! To znaczy, że zachód atakuje wojska Asada, a nie PI/ISIS-Daesh. Mam pytanie, a po co tam do cholery jest Rosja? Dlaczego pozwalacie na te zbrodnie?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930