Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
632 posty 11566 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 3.02.2016r, Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zabawa w podpalanie genitaliów

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

Zabawa w podpalanie genitaliów

.

 


Rada Adwokatów Donieckiej Republiki Ludowej wniosła do Trybunału Sprawiedliwości w Hadze okarżenie o  stosowanie przemocy i tortur wobec osób zatrzymanych i przetrzymywanych przez ukraińskich funkcjonariuszy i żołnierzy. Do repertuaru tortur należało między innymi rażenie prądem, bicie pałkami i prętami, podpalanie owłosienia na genitaliach, przypalanie palców, symulacja egzekucji, itp. Prokurator trybunału rozważy, czy istnieją podstawy, aby sądzić udokumentowane przestępstwa wg właściwości tego Trybunału

Francuski Canal+ wyemitował film dokumentalny „Maski rewolucji" dziennikarza Paula Moreiry o wydarzeniach na Majdanie i o mordzie w Odessie 2 maja 2014 roku.

Władze Ukrainy oprotestowały emisję filmu jako fałszywego obraz wydarzeń na Ukrainie, żądając odłożenia go na półkę, co oburzło francuskie elity medialne.  Jacques Sapir z Wyższej Szkoły Nauk Społecznych (EHESS) w Paryżu oznajmił: „Prośba obcego rządu do francuskiego kanału telewizyjnego, by nie pokazywać tego czy innego filmu jest po prostu skandaliczna!".

Reportaż stara się zobiektywizować relację, dokumentując wypowiedzi ludzi z obu stron, w tym przedstawicieli nacjonalistycznej partii „Swoboda", formacji „Azow" i ugrupowania „Prawy Sektor", jak i ludzi o prorosyjskich przekonaniach. W filmie też naświetla się wpływ Stanów Zjednoczonych na wydarzenia na Ukrainie, w szczególności wizyty na Ukrainie byłego dyrektora CIA Davida Petraeusa i zastępcy sekretarza państwowego USA Victorii Nuland.

Film pobudził emocje. Po jego wyświetleniu pojawiło się w sieci mnóstwo komentarzy, z przewagą wyrażających uznanie za ujawnienie prawdy o wojnie.
Ludzie z różnych krajów dziękowali autorowi filmu za doskonałą pracę i śmiałość, nazywając go prawdziwym dziennikarzem. Niektórzy zaczęli się obawiać ukraińskiego  neonazizmu, i Ukrainy.

Według widzów [ja filmu nie oglądałem] w filmie jest pokazane, jak Nuland chodzi i rozdaje ciasteczka, jak protestujący rzucali preparatem gorszym od benzyny, tj. acetonem wymieszanym z plastikiem, który przykleja się do ludzi i jest odporny na gaszenie - musi się wypalić do końca. Jak protestujacy byli wyposażeni jak regularna armia w mundury. Zastraszanie ludzi - "pójdziesz z placu, to znajdziemy cię w domu", 25 dolarów płatne za dzień protestu.
.

Fragment filmu z angielskim lektorem

www.youtube.com/watch

Kopiować, bo się ulotni  https://www.youtube.com/watch?v=xdSiD_ruTCY

omówienie

www.youtube.com/watch

KOMENTARZE

 • minister Witold Waszczykowski
  „W interesie Polski leży wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Demokratyczne, stabilne politycznie i gospodarczo państwo ukraińskie jest ważnym elementem porządku i bezpieczeństwa europejskiego, zbudowanego po przemianach ustrojowych lat 1989-1991. W ciągu ostatnich dwóch lat, niepodległość naszego wschodniego sąsiada, jak nigdy wcześniej w ciągu ostatniego ćwierćwiecza, została poddana dotkliwej próbie. Skala presji, nacisku, prób destabilizacji odpowiada zarazem skali wolnościowych i demokratycznych dążeń narodu ukraińskiego. Proeuropejskie reformy, za którymi opowiedziało się ukraińskie społeczeństwo na Euro-majdanie, potrzebują wsparcia świata zachodniego oraz aktywnego zaangażowania Polski. Zaangażowanie to zadeklarował Prezydent Andrzej Duda podczas pierwszej wizyty oficjalnej na Ukrainie w grudniu 2015 r. W grudniu wizytę w Kijowie złożył również minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Będziemy pomagać Ukrainie, ale jednocześnie będziemy wymagać efektywnego wykorzystania tej pomocy.

  Wspieramy naszych ukraińskich partnerów w najważniejszych dziedzinach organizacji nowoczesnego państwa: tworzeniu systemu samorządów lokalnych, deregulacji, walce z korupcją, budowie sprawnej administracji państwowej, ale i w rozliczaniu trudnych i bolesnych kwestii historycznych. MSZ doradza i pomaga w przygotowaniu projektów aktów prawnych, a także szkoleniu urzędników. Udzielamy pomocy osobom, które działania wojenne zmusiły do opuszczenia dotychczasowych miejsc zamieszkania. W 2016 r. planujemy kontynuować realizację projektów humanitarnych oraz rozwojowych na rzecz ofiar wojny na wschodzie Ukrainy. Polska szeroko otworzyła drzwi dla setek tysięcy obywateli ukraińskich, którzy ze względów materialnych lub brak poczucia bezpieczeństwa chcą lub muszą szukać swojego miejsca poza ojczyzną.

  Będziemy zabiegać o konsekwentne wdrażanie w życie umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina oraz porozumienia o pogłębionej strefie wolnego handlu. Ściślejsza współpraca ekonomiczna i konkurowanie przedsiębiorców ukraińskich z europejskimi na tych samych zasadach będzie najlepszym bodźcem do wdrażania reform trwale modernizujących ukraińską gospodarkę. Będzie też realną odpowiedzią na próby destabilizacji sytuacji w tym kraju. Dodatkowym instrumentem budowania naszej solidarności z Ukrainą będzie wprowadzenie ruchu bezwizowego do UE dla obywateli tego państwa. W zakresie wsparcia dla reform ukraińskich współpracujemy także z krajami pozaeuropejskimi, w tym ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą, Japonią, Australią i Nową Zelandią”
 • autor
  https://www.youtube.com/watch?v=JOjEyZKSfvw
  Oto wywiad z autorem filmu w radio francuskim.
 • @babaraba 22:31:30
  https://www.youtube.com/watch?v=hrdpkesJRgU
  Tu zas fragment filmu pokazanego na francuskim canale +, ktory pokazuje prawde bez propagandy. Autorowi filmu lzemadia pseudo demokratycznego zachodu zarzucaly "rosyjska wersje" wydarzen, na co ten odpowiedzial, ze jest to inna wersja, moze niezgodna z "oficjalna" lecz nie znaczy, ze gorsza ..
 • @babaraba 22:40:49
  ciekawym komentarzy zwykłych ludzi we Francji

  podobnie, na tyle zapomniałem francuski, że trudno byłoby mi przetłumaczyć nawet z pomocą wujka google

  https://blogs.mediapart.fr/paul-moreira/blog/300116/ukraine-les-masques-de-la-revolution-reponse-aux-critiques
 • @interesariusz z PL 23:23:51
  Jest pozno, wiec odpowiem jutro , lub raczej pojutrze, bowiem nie mozna tego potraktowac jednym zdaniem. Francuski artykul ujawnia prawdzowa wersje wydarzen w Odessie...
  Pozdrawiam ...

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031