Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
632 posty 11566 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 8.02.2016r, Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

pełzająca eskalacja

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

Pełzająca eskalacja

.

 Ostatnie 3 dni w Donbasie przeszły jak ostatnio, pod prowokacyjnym ukraińskim bombardowaniem. Ukraińskie wojsko strzelało z kierunku Mariupola przy użyciu 120 i 82 mm moździerzy do zachodnich przedmieść miejscowości Komiternowo, pod Donieckiem do północnych przedmieść Gorłówki i osiedla Zajcewo, również osiedla Trudowskoje. Znów poszkodowane były dzieci.

Nie inaczej było w rejonie frontu ługańskiego, gdzie ukraińskie wojsko dopuściło się w rejonie kontrolowanym przez siły zbrojne ŁRL 36 incydentów naruszających warunki zawieszenia broni.

Tymczasem intensyfikowane są kontakty w ramach formatu normandzkiego. W najbliższych dniach mają się spotkać ministrowie spraw zagranicznych, aby coś ustalić przed planowaną w dniach 12-13 lutego Konferencją Bezpieczeństwa w Monachium. Wbrew pozorom, faktyczna rozgrywka toczy się nie w trójkącie Rosja, Ukraina i UE, a pomiędzy państwami starej UE i USA, które mają na Ukrainie całkowicie rozbieżne interesy. Z tego wynika, że my gramy przeciwko UE.

Po drugiej stronie Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły gotowość do inwazji lądowej na Syrię (ramię w ramię z Arabią Saudyjską i Bahrajnem), oczywiście pod warunkiem przewodzenia tej krucjacie przez USA. Z tego właśnie powodu Rosja ciągle wzmacnia swoją obecność wojskową w Syrii. Od niedawna stacjonują tam 4 myśliwce SU-35, których zadaniem jest pełnienie roli latającego systemu obrony przeciwlotniczej. Według rosyjskich przechwałek myśliwce są w stanie obserwować przestrzeń w promieniu 400km i razić 8 celów na raz. Bez wątpienia wystarczy to do zapobieżenia incydentom, ale co będzie w razie zmasowanego ataku tureckiego?

Syryjski minister spraw zagranicznych Walid al-Muallim ostrzegł Turcję i inne kraje, że lądowa interwencja wojskowa na terenie Syrii bez zgody syryjskiego rządu będzie aktem agresji, któremu armia syryjska stawi opór, a agresorzy wrócą do swych krajów w trumnach.

Rzecznik Ministerstwa Obrony Rosji gen. Igor Konaszenkow potwierdził obawy w sprawie tureckich przygotowań do interwencji wojskowej w Syrii.

Syria zaczyna się jawić postawem czerwonego sukna.

----------------
Jak widać z przyrostu odsłon, notki są czytane tylko przez pierwsze parę godzin po ukazaniu się. Trzeba zmienić politykę wydawniczą. Może kroczące notki są jakimś rozwiązaniem. A więc powtórzenie ogórkowej uwagi spod ostatniej.

To się działo naprawdę, w Polsce

Podczas posiłku w szkole "gryzoń" odgryzł 6 letniej koleżance czubek środkowego palca. Podobno "higienistka", nie pielęgniarka, zaopatrzyła ranę, twierdząc, że konieczne są szwy, stąd szkoła powiadomiła matkę dziewczynki, niech se zabiera skaleczone dziecko na pogotowie. Nie wiadomo, czy higienistka zdawała sobie sprawę, że brakuje czubka palca, i nie wiadomo co się z nim stało. Może nie było mięsa w zupce, bo gryzoń po incydencie ze smakiem jak ją dokończył. Potem w szatni pchnął poszkodowaną tak, że sobie łepek rozwaliła. Dzieciaki, rób ta co chce ta. Po czym szkoła załadowała wszystkich do autobusu i w drogę, do mam, oprawca razem z poszkodowaną.

KOMENTARZE

 • @
  Po ogłoszeniu przez Koreę Północną, że przy pomocy rakiety dalekiego zasięgu umieściła na orbicie okołoziemskiej satelitę, Tokio rozważa jest gotowe na "nieprzewidziany rozwój wydarzeń". Sankcje, sankcje, na suwerenne państwo za rozwój techniczny.

  Polska nie jest objęta sankcjami, bo (uwagi z sieci)

  ten ponad 40mln. naród (z 5 mln za granicą) nie ma własnego przemysłu, tylko objazdowe firmy zagraniczne. Kraj 35mln. z zasobami naturalnymi, a kupuje transporter opancerzony od Finlandii, a od Niemiec bierze złomowane czołgi. Krajowy przemysł nie jest w stanie wyprodukować dobrego zegarka lub odkurzacza. Nie jest w stanie nawet ukraść zaawansowanych technologii.

  Dlaczego Francja, Wlk. Brytania czy Włochy to potęgi? Przy nich jesteśmy technologicznie jak plemiona z amazońskiej dżungli. Tak cofnęliśmy się przez 25lat.
  Korea Północna mimo podłego ustroju i 17mln. ludności technologicznie trzyma fason z najlepszymi tego świata. Nie wstyd nam? Zobaczcie zdjęcia z ich stolicy jak są poubierani ludzie. Zobaczcie zdjęcia z Warszawy i porównajcie np. metro. Polacy za Edwarda Gierka coś robili, produkowali. Mieli armię, przemysł ciężki i lekki. Jak my już robiliśmy komputery to Azjaci byli jeszcze w lesie. Konsumpcja mięsa była 3 krotnie większa, chociaż w sprzedaży niby go nie było, niż teraz.Mieliśmy własne kombajny, ursusa, polskie fiaty.

  A Korea Północna produkuje pociski balistyczne, rakiety kosmiczne. Kraj, który według propagandy przypomina obóz koncentracyjny z PKB 20 razy mniejszym niż Polska.
 • @interesariusz z PL 21:25:21
  https://www.youtube.com/watch?v=QQb9ngCsNxA
  tytul filmiku : dondas okupowany przez ukrainska armie ..
  Pozdrawiam
 • Waszyngton,
  w związku z potrzebą obrony Europy i strategią odstraszania Rosji, zwiększy swoje wydatki wojskowe.

  Pentagon złoży wniosek budżetowy na wydatki w Europie w 2017 roku w wysokości 3,4 mld dolarów, co stanowi czterokrotność obecnego budżetu na ten cel (789 mln dolarów).

  Stany Zjednoczone w znaczący sposób zwiększą ilość m.in. ciężkiego uzbrojenia oraz pojazdów opancerzonych w bazach Europy Środkowej i Wschodniej.
 • Kiedyś
  Właśnie.Uważam że Neon jest nawet nie prowincjonalny, czuć upadek.Kto w taki sposób prowadzi portal?,stronę?.Ciężko określić , co to jest.Poplątanie z pogmatwaniem.Swego czasu chciałem dołączyć do blogierni, szkoda wysiłku.Moim zdaniem,całkowita zmiana.Obecnie wygląda to na stronkę z 2000 roku.Nie chcę nikogo urazić, ale takie są fakty.Bo przecież niektóre teksty są ciekawe, a w takiej formie, nigdzie się nie przebiją.Neon się cofa.
 • @prese 08:02:36
  wdzięczny byłbym za rozwinięcie tematu,

  zarówno w stosunku do witryny i całokształtu publikacji,

  jak i do mojego cyklu notek,

  pozdrawiam
 • angole ćwiczą wojsko w celu użycia go we wschodniej europie
  Armia Brytyjska rozmieszcza 1,600 żołnierzy w Jordani celem ćwiczeń wojska na wypadek konfrontacji z Rosją we wschodniej europie.

  Daily Telegraph “to nie jest ćwiczenie przeciwko Isil. Jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie, to znacznie większe dla przygotowania nas do wsparcia USA na Ukrainie, niż w Syrii."
 • Parubij kierował mordem w Odessie?
  https://www.youtube.com/watch?v=Gtlp-r2RVVM&feature=youtu.be
 • WPS
  Warto wysłuchać:  https://www.youtube.com/watch?v=yE-UQyX9wZE
 • @interesariusz z PL 08:42:30
  Neon jest totalnie nieczytelny.Jest zapewne jasny dla tych co piszą, także dla stałych odbiorców.W jaki sposób myślicie zdobyć nowych czytelników?.To totalna klęska.Mało kto puszcza wasze teksty w powtórkach(chociażby facebook), pomimo że wiele tekstów jest bardzo wartościowych.Schemat neona to także prehistoria.Neon to forum Polaków.
  Zgoda.Wspaniałe teksty o Rosji,Donbasie czy Ukrainie.Tylko dla wąskiej grupy odbiorców.Polska jednak dzisiaj żyje imigrantami.Temat ukryty.Swego czasu doradzałem w sposobie tworzenia wpolityce.Powtórzę podobnie.Oprócz publicystyki, szybki serwis informacyjny.Trzeba przyciągnąć uwagę Polaków bieżącym tematem(imigracja) żeby dotrzeć z Rosją.Wbrew pozorom, są to sprawy podobne.Mogę zaryzykować stwierdzenie-są to sprawy powiązane z Rosją.Nie wolno zamykać się w obrębie jednego tematu, trzeba wczuwać tematykę, którą interesuje się społeczeństwo.Dokładnie dziś i w tej chwili.
 • @prese 18:47:50
  nie jest mi znany bzzzzznes plan witryny,
  w związku z tym nie odpowiadam, i nie wiem, co zamierzają właściciele w sferze kompletności oferty informacyjnej,

  trudno mi odpowiedzieć, zwłaszcza, że nie wiem, czy miałeś na myśli nieczytelny (rozwiń), czy też nie czytany,

  czytelników, wobec braku etatowych autorów, można zdobyć tylko intelektem i oryginalnością, niestety,

  ja jestem amatorem, a to znaczy, że nie mam praktyki i sprawności w pisaniu, ale nawet ci, co mają, też oferują tylko wiadomości powielane z innych źródeł, plus własne przemyślenia

  notki o wojnie były myślane jako forum, tzn każdy coś dorzuca, no ale zainteresowanie wyczerpało się,

  temet imigrantów jest zbyt śliski, jak się okazało, budzi staszne emocje, złe emocje. Nie wiem, czy czytelnicy do niego dorośli.

  No i bolączką jest to co wszędzie, każdy patrzy tylko swojego nosa, wielu pojawiło się tu tylko po to, aby się wypromować.

  Wychodzi na to, że my, Polacy, nie jesteśmy w stanie stworzyć żadnej wspólnoty.


  ps. żadne notki na temat wielkich problemów ludzi, rzeczywistych, a nie tych z wielkiej polityki, nie wzbudziły zainteresowania. Jak nie można się pluć, to nikt się nie odzywa. Bardzo mało mamy do powiedzenia.
 • komisja ONZ w raporcie dotyczącym Syrii
  napisała, że winne zbrodni są wszystkie strony, a najbardziej rządowa,

  - rząd popełniał zbrodnie przeciwko ludzkości takie jak unicestwienie, zabójstwa, gwałty lub inne formy przemocy seksualnej, torturowanie, aresztowania i inne nieludzkie akty

  - Terroryści z Dżabhat an-Nusry i inne grupy pozarządowe popełniły zbrodnie wojenne, takie jak zabójstwa, okrutne traktowanie i torturowanie.

  - ISIS stosowało wobec aresztowanych przemoc, w tym tortury i masowe egzekucje.
 • Spółka Merkel z Erdoganem
  Kanclerz Niemiec Angela Merkel oskarżyła Rosję o zwiększenie napływu uchodźców z Syrii

  „W ostatnich dniach jesteśmy nie tylko wystraszeni, jesteśmy przerażeni tym, jakie cierpienia dziesiątkom tysięcy ludzi zadały naloty, przeważnie rosyjskie" W tych warunkach trudno sobie wyobrazić przeprowadzenie międzysyryjskich rozmów w Genewie.
 • Zacharowa
  „Ponownie potwierdzamy, że operacja Sił Lotniczo-Kosmicznych Rosji ma na celu wyłącznie usunięcie zagrożenia terrorystycznego w Syrii. Wybór celów i działania w ramach tej operacji są wyważone i regularnie podawane w mediach w informacjach Ministerstwa Obrony Rosji. Jednocześnie nie przedstawiono nam żadnych przekonujących faktów, świadczących o śmierci cywilów w wyniku rosyjskich nalotów"
 • @interesariusz z PL 20:05:26
  Dostrzegam i wzrastająco cenię "solidność zabudowy" i cichą suwerenność autora notki.
 • @interesariusz z PL 20:05:26
  Oh. Znowu ci okropni Polacy do czegoś nie dorośli, tym razem do islamizacji Polski. Oburzające.
 • @Lotna 08:32:15
  Ja mogę tak pisać o nas samych, ponieważ jestem Polakiem i żyję w PL całe moje życie.

  Krytykując Polaków piszę o własnym narodzie.

  Przynajmniej mi się wydaje, że ciągle jeszcze możemy mówić o narodzie.

  Mówiąc o islamizacji nie zapominaj, że myśmy kiedyś sprowadzili Krzyżaków do katolizacji naszych sąsiadów.

  Myśmy napadli na Irak i Afganistan, sprzyjali innym napaściom naszego sojusznika, tuszowali jak się naprawdę sprawy mają w Syrii. Mamy swój udział w zgotowaniu muzułmanom piekła.
 • @interesariusz z PL 09:29:43
  Dlatego że sprowadziliśmy Krzyżaków, powinniśmy sami się poddać islamizacji? Jak to logicznie powiązać?
  Ja też mówię o swoim narodzie i jestem zmęczona tym bezustannym narzucaniem bicia się w piersi. Osobiście maszerowałam z całą rodziną na -26 stopniowym mrozie w proteście przeciwko wojnie w Afganistanie, nie mam sobie nic do wyrzucenia.
  Fakt, że niektórzy Polacy przyczynili się do niedoli muzułmanów, wcale nie świadczy o tym, że Polska powinna przyjmować agresywnych muzułmańskich migrantów ekonomicznych udających uchodźców, których największym marzeniem jest zaprowadzić Islam na całym świecie. Nie mam najmniejszej ochoty zakładać burki przy wjeździe do Polski.
 • @Lotna 23:06:01
  Napisałem, że czytelnicy nie dorośli do rzetelnej dyskusji na temat imigrantów, tylko tyle, i aż tyle.

  W mojej uwadze było więcej powodów do bicia się w piersi.

  Chwała Ci za protestowanie przeciwko wojnie.

  A jeśli chodzi o problem uchodźców i ich przyjmowania, to jest dość złożony, i wątpię, abyśmy bez dłuższej dyskusji doszli do jakiegoś konsensusu.

  Też mi się nie podoba islamizacja Polski, jak również banderyzacja. Już się czuję zagrożony, fizycznie zagrożony na ulicy. Ale z drugiej strony żyjemy w społeczeństwie, któremu podobał się rozbiór Jugosławii i bombardowania Serbii, które pozwala rządowi na wspieranie banderyzmu, które popiera szatany zjednoczone w tym, co ludziom na całym świecie czynią. Jeśli to nie my osobiście jesteśmy temu wszystkiemu winni, to winni są nasi sąsiedzi. Co mają robić ludzie, którym nasz sojusznik obcina głowy ?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031