Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
632 posty 11566 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 9.02.2016r, Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze 2

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy program 500+ jest dla Polaków ?

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

Czy program 500+ jest dla Polaków ?

.

 
Jak jest pomyślany program 500+ ? Nie na każde dziecko, tylko na drugie i następne. Jakie narody mają największą dzietność, bez względu na to, czy u siebie, czy za granicą? Kto, no kto bije dzietnością Polaków na głowę?

 

Na pierwsze dziecko tylko skrajnym biedakom. Kto decyduje się na dziecko nie mając kasy? No kto?

W Polce przebywa już pod milion Ukraińców. Spodziewani są również przybysze z bliskiego wschodu. Zwłaszcza ci ostatni lubią seks, a nie jest to niewinna zabawa, która spełza na niczym.

Których dzieci będzie w Polsce znacząca ilość? Czy aby na pewno tych mówiących po polsku?

Minister Rafalska zapewniła, że każda osoba, która legalnie przebywa na terytorium Polski na czas określony, bądź pobyt stały może składać wnioski w ramach programu 500+. Program ma objąć też cudzoziemców.

Czy w związku z tym będziemy cierpieć jakiś najazd bachorów?

 

Nie koniecznie.

Rządowe Centrum Legislacji opublikowano również opinię MSZ do ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci wprowadzającej świadczenie wychowawcze. W opinii tej  zwraca się uwagę, że jeśli przyjmiemy, że świadczenie wychowawcze jest świadczeniem rodzinnym w rozumieniu przepisów rozporządzenia w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, należy uznać, że objęte jest ono obowiązkiem zapewnienia równego traktowania.

Czyli dokładnie ten sam problem, co ma Cameron, tylko wydmuchany do n-tej potęgi. Skoro w odniesieniu do obywateli polskich projektowana ustawa przewiduje przyznawanie świadczenia wychowawczego bez względu na miejsce zamieszkania członków rodziny, to zasada równego traktowania wymaga podobnego traktowania cudzoziemców, którzy mają prawo do pracy w Polsce.

Będziemy nie tylko płacić na obce wielodzietne rodziny mieszkające w Polsce. Zapłacimy również pracującym tu banderowcom na ich dzieci na Ukrainie.

Czy taki był nasz plan ratowania narodu polskiego?

KOMENTARZE

 • Tusk małpuje Merkel
  "Rosyjskie naloty w Syrii pogarszają i tak złą sytuację, pomagając prezydentowi Baszarowi el-Asadowi, osłabiając umiarkowaną opozycję i wyzwalając kolejne fale uchodźców zmierzających do Europy"
 • to jest druga notka dzisiaj
  pierwsza

  http://interesariusz.neon24.pl/post/129522,quo-vadis-9-02-2016r-wojna-o-ukraine-swiat-i-nasze-dusze
 • @Autor
  Czyli najlepiej jakby 500 na dziecko przysługiwało tylko bogatym - bo to na pewno nie będą uchodźcy a i dzieci pewnie zechcą mieć więcej bo kasę mają.
 • @programista 15:42:54
  dobre, tylko nie na temat,

  sam zawsze byłem za tym, aby wszystkim Polakom zamieszkującym kraj rodzinny wypłacać równą zapomogę, czyli dzieciom też. Podchwyciła Szwajcaria.

  Minimum administracji, urzędnicy z opieki społecznej na bruk. Nieroby z ZUSu też.

  Jeden prosty mechanizm. Wszystkim uprawnionym (obywatelstwo + zamieszkanie) zasila się konta bankowe, i już.
 • Działania pozorne
  Te 500 zł na drugie i następne dziecko, owszem pomoże biednym rodzinom, do czasu, ale ogólnie jest tak pomyślane, żeby efekt był tragiczny. Jak zrobić, aby wyglądało, że jest lepiej, a było gorzej.

  Na dodatek trzeba pewnie będzie zatrudnić następne tabuny urzędników, którzy przecież społecznie nie pracują. A czy ktoś, kto zarabia 6 000 zł czy więcej, nie da sobie rady bez tych 500 zł na drugie dziecko? A ktoś kto ma 20 000? Przecież wypłaty powinny być dostosowane do wielkości zarobków odwrotnie proporcjonalnie, inaczej to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto.
 • @fan-wolności 12:49:34
  Okazuje się jednak, że ten zasiłek nie ma być dla wszystkich a tylko dla najuboższych rodzin, gdzie przypada do 800 zł na osobę. Partia Kukiza dokonała obliczeń i wykazała, że program ten przyniesie tylko kilka procent przyrostu naturalnego, a koszt zasiłku na każde dziecko prawie dwukrotnie przekroczy wkład, jaki to dziecka jako osoba dorosła wniesie do gospodarki. Nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać.
  A wystarczyłby ulgi podatkowe dla rodzin mających dzieci, które są praktyką w każdym jako tako normalnym państwie ( szczerze mówiąc nawet nie przypuszczałam, że nie istnieją one w Polsce).
 • @Lotna 13:38:46
  Po polsku myśli tylko Stowarzyszenie Kukiz 15.

  Dawać zasłki z podatków, bez przemysłu polskiego dziwna sprawa.

  Kukiz ma rację lepiej znieść podatki i dać ludziom pracę..

  Pozdrawiam
 • @goodness 20:56:55
  Dokładnie.
  http://youtu.be/lbvo8OBQX7o

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031