Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
632 posty 11566 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 12.02.2016r, Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Międzynarodowe prawo kolonialne

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

Międzynarodowe prawo kolonialne

.

  Przemówienie Eleny Mazur z Donbasu do żołnierzy Gwardii Narodowej przed siedzibą prezydenta Poroszenki, oraz wywiad w trakcie XII Soboru Wszechsłowiańskiego.Wielu z Was nie ma jeszcze własnej rodziny, a już jedziecie zginąć ku radości tłustych świń, które Was tam wysyłają. Posyłają Was, abyście zabijali takich samych gołodupców jak Wy. Nie jedźcie na wojnę. Jeśli wszyscy będą przeciw, wojna zdechnie. Specjalnie tworzą Wam takie warunki, bezrobocie. Przez 25 lat pokazali, że nie są zdolni do pobudzenia wzrostu gospodarczego. W ciągu takiego czasu w ZSRR zbudowaliśmy nowy przemysł, wygraliśmy wojnę, a nasi ojcowie w dwa lata po wojnie odbudowali całą gospodarkę. A u nas? Wasi rodzice zostali bez pracy i bez emerytur, ich się prześladuje. Emerytura 1200, a opłaty komunalne 1400. Czy to nie ludobójstwo.

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Lapidarna celność i waga komunikatu! Prawda - w odróżnieniu od kłamstwa, nie wymaga wielu słów. Nie pamiętam już kto powiedział.
 • Interesariusz z PL
  https://www.youtube.com/watch?v=Jy0n_pEyB_E
  Oto filmik pokazujacy zatrzymanie przez policje generala Christiana Piquemala.
  General Chr.Piquemal , byly dowodca Legii Cudzoziemskiej dzialajacy w asocjacji "Calais ideoscope" jest jedna z 20 osob zatrzymanych w zwiazku z manifestacja ( wedlug wladz "nielegalna" ) zorganizowana 6 lutego 2016 roku przez mieszkancow Calais w ramach solidarnosci z wystapieniami grupy PEGIDA... Tak wyglada " wolnosc, rownosc, sprawiedliwosc" we wspolczesnej Francji ...
 • @nocny gryzoń 23:27:11
  Ukraina. O czym powinniśmy pamiętać, aby nie dać sobie zrobić z głowy spluwaczki dla mediów


  1. W roku 2013 na Ukrainie nie rządził satrapa mordujący masowo naród, ani żadem dyktator, ale prezydent wybrany dużą przewagą głosów przez Ukraińców w wolnych demokratycznych wyborach Wiktor Janukowycz. Co więcej, był to człowiek, który już kilka lat wcześniej - aby uniknąć wojny domowej – ustąpił przeciwnikowi mimo wyraźnej wygranej. Pod presją tzw. Pomarańczowej Rewolucji, czyli wieców w Kijowie, organizowanych za amerykańskie pieniądze, zrezygnował i oddał władzę Wiktorowi Juszczence, żonatemu z amerykańską agentką. Ten okazał się tak wielkim nieudacznikiem, że w kolejnych wyborach zdobył 5,7 proc. głosów i po pięciu latach jego rządów Wiktor Janukowycz tryumfalnie powrócił do władzy zdobywając (w drugiej turze) 48,95 głosów. To było w 2010 r.

  2. Następne wybory miały się odbyć w 2015 r. Pod koniec 2013 r. Wiktor Janukowycz odłożył podpisanie negocjowanej z Unią Europejską umowy stowarzyszeniowej, uznając, że jest ona niekorzystna dla Ukrainy i podpisał bardzo opłacalną dla Ukrainy umowę z Federacją Rosyjską. To wywołało kolejną falę protestów zwolenników wejścia do UE, która w efekcie doprowadziła do jego ucieczki do Rosji.

  3. Wiktor Janukowycz nie zezwolił na użycie broni przeciw protestującym na kijowskim Majdanie. To protestujący na Majdanie używali siły, obrzucając formacje porządkowe Koktajlami Mołotowa, a później zajmując budynki administracji publicznej. Dziś już nie ma co do tego wątpliwości, że to majdaniarze są zbrodniarzami.

  4. Za przewrotem na Ukrainie stały Stany Zjednoczone.
  - W kwietniu 2013 r. Victoria Nuland, podsekretarz stanu USA ds. Europy i Eurazji, powiedziała w wywiadzie dla telewizji CNN, że USA wydały na Ukrainę, „na podtrzymanie nadziei narodu ukraińskiego na silną demokratyczną władzę” około 5 mld dolarów. Demokraja bowiem demokracją, ale według amerykańskich polityków rządzić musi „nasz skurwysyn”. Gdy uważnie przejrzeć wydarzenia, można bez trudu dostrzec szatańską rękę „wielkiego brata” zza oceanu, który nimi sterował:
  - Aktywistów Majdanu już kilka lat wcześniej przeszkolono w Polsce i na Litwie – z taktyki walki ulicznej, od dezinformacji do podkładania bomb.
  - Kiedy zaczęły się demonstracje na Majdanie, spowodowane niepodpisaniem przez W. Janukowycza umowy z UE, ten wziął na przeczekanie, i wydawało się, że to dobra taktyka. Był moment, kiedy aktywiści rozchodzili się już do domów, ale wtedy media znajdujące się w żydowskich rękach rozpoczęły wielką akcję propagandową pod hasłem „Na Majdanie biją nasze dzieci” – choć nikt tam jeszcze nikogo nie pobił. Od tego momentu władzę tam przejęły przygotowywane od lat bojówki banderowskie.
  - Istnieje bardzo dużo przekazów, że ambasada USA bezpośrednio finansowała demonstracje na Majdanie. Mówi się o 2000 dolarów na dzień dla aktywistów! [W tym czasie średnia miesięczna płaca wynosiła na Ukrainie ok. 100 dol.] To musi być prawda, gdyż zwykłych obywateli nie byłoby stać na manifestowanie przez całe pół roku. Trzeba by było założyc, że wszyscy tam manifestujący sa bezrobotni.
  - W Internecie można znaleźć filmik, na którym jeden z czołowych aktywistów Majdanu, niejaki Muzyczko, noszący pseudonim Sazka Biły, straszy policjantów takimi mniej więcej słowami:
  „Spróbujcie nas zaatakować. My mamy wśród was swoich ludzi, których przekupiliśmy. My im płacimy, a oni nas informują, kto z was z nami walczy. Już my takich dopadniemy!” [Nie chce mi się tego filmiku szukać.] Przecież nie Muzyczko ze swojej kieszeni przekupywał siły porządkowe. To przekupstwo sięgało wysoko, do najwyższych władz państwa.
  - Kiedy trzech durniów, piastujących funkcje ministrów spraw zagranicznych Polski, Niemiec i Francji, wymusiło na demonstrantach i W. Janukowyczu rozejście się do domu i wycofanie sił porządkowych, ktoś następnego dnia zaczął strzelać do jednych i do drugich. Nie wiadomo, kto. - Później, minister spraw zagranicznych Estonii Urmas Paet w rozmowie z szefową dyplomacji UE Catherine Ashton, podsłuchanej i nagranej przez rosyjski wywiad, powiedział, iż są poszlaki, by podejrzewać, że strzelał ktoś z demonstrujących. Dziś już wiadomo, że strzelali majdaniarze.

  5. Majdaniarze siłą przejęli władzę, atakując budynki administracji publicznej i zajmując posiadłości prezydenta. Potem rozpoczął się okres terroru. Banderowscy bojówkarze zastraszali radnych oraz wrogich im działaczy politycznych, niektórych zabijali. Pobili dyrektora telewizji publicznej. Na ich żądanie wyłączono rosyjskie kanały telewizyjne. Zastraszona Rada Najwyższa podjęła uchwałę o zakazie używania w urzędach języka rosyjskiego, sprowadzając tym samym połowę ludności Ukrainy do grupy obywateli drugiej kategorii.

  6. Kiedy rosyjskojęzyczna ludność się zbuntowała, to Stany Zjednoczone wymusiły na nowych władzach siłową rozprawę z nią.
  - Nie pomożemy wam – oświadczyły oficjalnie – jeżeli nie zrobicie porządku w kraju. Teraz możemy wam dać co najwyżej na armię.
  Zawsze, kiedy rysowała się szansa na porozumienie z ruskojęzyczną ludnością na wschodzie Ukrainy, przyjeżdżał do kijowa jakiś amerykański dygnitarz, czy to wiceprezydent, czy to szef CIA, i następnego dnia na nowo podejmowano walki z „terrorystami”, jak zaczęto nazywać rosyjskojęzycznych buntowników.

  7. Za wojnę domową na Ukrainie odpowiada też prezydent Federacji Rosyjskiej i Rada Federacji, ale nie dlatego, że wysłała tam swoje wojska, ale dlatego, że – ich nie wysłała. Rada Federacji podjęła uchwałę, że nie zostawią bez pomocy Rosjan poza granicą. Kiedy mieszkańcom Krymu udało się przeprowadzić referendum w sprawie przyłączenia do Rosji i Rosja Krym zaanektowała, mieszkańcy Donbasu podjęli działania w tym samym celu. Niestety, Władimir Putin zostawił ich samych sobie. Rada Federacji po pewnym czasie wycofała uchwałę o zobowiązaniach wobec Rosjan za granicą. To tak, jakby sobie rodakami za granicą podtarli dupę.

  8. Rząd rosyjski odmówił uznania niepodległości Ługańskiej Republiki Ludowej i Donieckiej Republiki Ludowej [ŁRL / DRL], które powołali mieszkańcy Donbasu. Nie otrzymały one żadnego oficjalnego poparcia z Moskwy, wręcz przeciwnie – rząd rosyjski poprosił o przełożenie terminu referendum niepodległościowego, i wielokrotnie apelował o złożenie broni i międzynarodowe, wynegocjowane porozumienie. Przywództwo ŁRL i DRL odmawiało.

  9. Nie znaczy to, że powstańcy w Donbasie nie mają wsparcia z Rosji. Z pewnością masa ochotników przyjeżdżała walczyć w szeregach armii obu zbuntowanych republik i z pewnością w Rosji istnieje silna grupa wojskowych, która optuje za siłowym rozwiązaniem konfliktu. Trudno jednak zarzucić Rosji podtrzymywanie tej wojny domowej. Władimir Putin robi wszystko, żeby ją zakończyć w sposób pokojowy - z ogromną szkodą dla rosyjskojęzycznych mieszkańców Ukrainy.
  .
  10. Wbrew temu, co serwuje nam propaganda, Rosja nie ma interesu ani w anektowaniu ziem Noworosji, ani w ekspansji terytorialnej. Jedno i drugie kosztuje. Woli – wzorem państw zachodnich – prowadzić ekspansję gospodarczą i polityczną, jak również kulturową.

  11. Chyba wszyscy [nie sprawdzałem dokładnie] tzw. oligarchowie na Ukrainie, czyli magnaci, którzy po 1991 r. przejęli (czytaj: ukradli) ukraiński majątek narodowy, są narodowości żydowskiej. Za wyjątkiem Rinata Achmetowa, Tatara. Zaraz po zdobyciu władzy przez majdaniarzy jeden z najważniejszych Think Thanków amerykańskich, nie pamiętam który, zalecił nowym władzom oparcie się na…, właśnie – na oligarchach.
 • dziękuję wszystkim za cenne uwagi
  nawet te nocnego gryzonia,
  bo są jawnym świadectwem co amerycka propaganda potrafi zrobić z umysłami ludzi

  ciekawe, czy JK ma ten sam pasztet w głowie?


  i przepraszam, że nie mam czasu udzielać się w polemikach, czy wzajemnym nakręcaniu,

  może to lepiej, że uwag teraz mało, za to celne i godne refleksji.
 • @nocny gryzoń 23:32:47
  "janukowycz jednak stracił poparcie a jako polityk okazał się nieskuteczny"

  1. Być może stracił poparcie. W normalnych demokratycznych krajach czeka się do następnych wyborów, aby to zweryfikować.

  2. Co do nieskuteczności Janukowycza to się zgadzam. Normalny prezydent ma obowiązek wziąć hołotę za pysk i przywrócić porządek. W wojnie domowej na Ukrainie zginęło już kilkadziesiąt tysięcy ludzi, z których pk. połowy to cywile. Gdyby W. Janukowycz wydał rozkaz zrobienia porządku na Majdanie, zginęło by najwyżej 200 - 300 ludzi. Widzisz różnicę?

  Z pozostałymi uwagami nie będę dyskutował, bo szkoda czasu.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031