Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
632 posty 11566 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 13.02.2016r, Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Granica Rosyjsko-Niemiecka staje się faktem

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

Granica Rosyjsko-Niemiecka staje się faktem

.

 N
ic nie ustalono w negocjacjach naszych władz z Rosją w sprawie przewozów drogowych, a więc zawieszono przewozy tranzytowe. Polska nie zgadza się na zmianę przepisów ... w Rosji, bowiem ogranicza to polskie możliwości czerpania zysków z transportu towarów z zachodniej Europy do Rosji. Twardo powiedzieliśmy Rosji "niet". Kiedyś powiedzieliśmy "nie" ograniczeniu zysków Ukrainy z transportu gazu. W wyniku mamy rurociąg przez Bałtyk z pominięciem i Ukrainy,... i Polski. I niczego nas to nie nauczyło.

W odpowiedzi na naszą stanowczość Rosja postanowiła uruchomić towarowe połączenie promowe na trasie Bałtyjsk-Sassnitz. Będą to promy kolejowe. Na raz prom bierze na pokład 80 pociągów towarowych, jeśli tylko dwa razy w tygodniu, to będzie ...

Czy czujecie tę łapkę w nocniku? Lada moment transportu gazu przez Ukrainę nie będzie. W przyszłości ten strumyczek przez Polskę też wątpliwy. Tranzyt towarów przez Polskę właśnie ustał. Polskiego eksportu do Rosji od czasu embarga też nie ma. Sami jemy jabłka rozmyślając, jak to wspaniale wykorzystujemy nasze centralne położenie geograficznie, aby się nam lepiej żyło.

Stajemy się krajem na antypodach życia gospodarczego i politycznego.

PS. Miało być dziś o konferencji w Monachium. Ale obszczekiwanie Rosji przez nas i naszych sojuszników jest tak żenujące, że chyba nie zasługuje na wzmiankę. Jak powiedział Miedwiediew stosunki między Rosją a NATO osiągnęły poziom nowej zimnej wojny, linia polityczna NATO wobec Rosji jest nieprzyjazna i zamknięta.

 

Nasz prezydent uważa, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo, zwłaszcza wojskowe. Więcej NATO na granicach Rosji i zaangażowanie Polski w Syrii. Na początek humanitarne. Może jakiś szpital dla umiarkowanych obcinaczy głów.

Szkoda, że druga łapka też zaraz wpadnie nam do nocniczka.

 

Warto przejrzeć uwagi pod:  interesariusz.neon24.pl/post/129607,quo-vadis-12-02-2016r-wojna-o-ukraine-swiat-i-nasze-dusze

 

Waszczykowski o wojskach NATO w Polsce: inicjatywa nie jest skierowana przeciwko Rosji, która „negatywnie reaguje na działania sojuszu", bo „nie rozumie, czym jest NATO".

 

KOMENTARZE

 • a jak to potraktować ?
  Jak poinformował na wczorajszym briefingu/ 10 lutego/dla mediów przedstawiciel MON DRL Edward Basurin; wywiad sił zbrojnych DRL odnotował w różnych częściach strefy przyfrontowej obecność zagranicznych snajperów, którzy mają zadanie ostrzeliwać teren znajdujący się pod kontrolą władz DRL.

  Grupy snajperów pochodzących z krajów bałtyckich i Polski zostały rozmieszczone w mieście Dzierżyńsk, w północno-zachodnich obrzeżach Gorłówki i północnych obrzeżach Doniecka, w miejscowości Piaski. Snajperzy ci zostali przydzieleni pod dowództwo ukraińskiej 93 brygady zmechanizowanej.

  Poza tym grupa zagranicznych snajperów została zakwaterowana w internacie w miejscowości Nowotroiczkoje. Przypuszcza się, że mają oni zostać wykorzystani do przeprowadzenia prowokacji w okolicach miejscowości Dokuczajewsk.
 • Turcja już strzela
  Kurdyjskie Ludowe Jednostki Samoobrony niedawno odbiły bazę lotniczą Menagh przejętą przez terrorystów z Dżabhat an-Nusra w 2013 roku, leżącą na północy syryjskiej prowincji Aleppo na trasie prowadzącej do tureckiej granicy.

  Teraz nadeszła wiadomość, że turecka artyleria strzelała do pozycji kurdyjskich Ludowych Jednostek Samoobrony na terenie bazy lotniczej Menagh i we wiosce Marinaz na północy Aleppo.
 • !
  Kerry przestrzega, że jeśli prezydent al-Asad będzie nadal rządzić Syrią, to nie zdołamy powstrzymać wojny, i ostrzega, że jeśli wojska rządowe nie będą przestrzegać rozejmu, to pojawi się „dodatkowy kontyngent wojsk lądowych”.
 • z tureckimi ministrami Merkel spotyka się częściej, niż ze swoimi,
  prowadzi negocjacje, gdzie mają znaleźć schronienie wspierani przez Turcję terroryści, którzy uciekają masowo z Syrii.

  Może ktoś im podpowie?
 • Duda:
  to Rosja prowadzi działania o charakterze ofensywnym i imperialnym: rosyjskie naloty w Syrii, agresja na Ukrainę lub "wręcz prowokacyjne" ćwiczenia u granic NATO i militaryzacja obwodu kaliningradzkiego.
 • Pierwsi po rozum do głowy poszli Grecy
  podczas protestów przeciwko obniżeniu poziomu życia demonstrujący powiedzieli, że warunki życia stają się nie do zniesienia,

  a więc zostaną migrantami, albo u siebie, albo ruszą jako migranci do Niemiec,

  po co pracować na głodowych pensjach w kraju, gdy można mieć wikt i opierunek za friko?

  A co na to Polacy ?

  Kto chce zamienić swoją emeryturkę lub pensyjkę na zasiłek dla migranta ?
 • @interesariusz z PL 18:44:22
  Już nam zmieniają .Pzdr.
 • @interesariusz z PL 18:44:22
  Tu u mnie w okolicy przyjeli 19 "syryjskich chrzescijan" , ktorych "zyczeniem" jest jak najszybsze polaczenie z bliskimi, czyli ich przyjazd do Francji .Wiec z 19 bedzie co najmniej 190 biednych , uciskanych syryjskicn ( ???) uchodzcow. Szukaja juz womontariuszy do nauczania ich jezyka i pomocy, oraz apeluja do ludnosci o datki ..;Tymczasem wladze regionu zmniejszyly pomoc na opieke starszych ludzi. Podobno roznice , jaka byla oplacana przez panstwo maja zaplacic dzieci takze i wnuki, zgodnie z francuskim prawodastwem. Czyli okrada sie ludzi, ktorzy ciezko pracowali na rzecz panstwa, zeby dawac przybledom ze swiata, ktorzy " potrzebuja" pomocy !
  Niedawno pierwszy minister Francji , Manuel Valls , oswiadczyl twardo Niemcom, ze Francja moze przyjac " najwyzej" 30 tysiecy uchodzcow. Przecietny Francuz uwaza tymczasem, ze nie nalezy przyjmowac nikogo, bowiem jest juz tu dosyc chetnych na zasilki muzulmanow, z ktorymi nie wiadomo co zrobic .
  https://www.youtube.com/watch?v=MFcciuIRO90
 • Pomijając idiotyczne
  szarpanie Rosji po nogawkach i jeszcze głupsze wsparcie ukrów, a już ekstremalnie głupie pakowanie się do Syrii i instalacje obcych baz na terenie Polski, to te negocjacje z Rosją są prowadzone od dupy strony.

  Po pierwsze, należy uzależnić import ropy z Rosji od tego, ile środków uzyskamy ze sprzedaży naszych tam towarów i usług.
  Nie ma sprzedaży, nie ma importu ropy i gazu od nich.
  Przeżyjemy, oni też, tylko jak.

  O bezdennie głupiej polityce naszych władz wobec Rosji nie ma co pisać, wszyscy wiedzą.
  Chciałbym jednak zauważyć, że polityka rosyjska wobec Polski jest również głupia i samobójcza.
  Z jednej strony wszelkimi sposobami dowalają nam wspólnie z Niemcami, co wpycha nas w łapy amerykanów i brytyjczyków ze względu na słabość gospodarczą oraz obawy przed Niemcami.
  Praktycznie nie pozostawiają nam wyjścia skazując na rolę psa łańcuchowego Zachodu.
  Z drugiej futrują na wszelkie sposoby Niemcy hodując sobie drugie Prusy
  Dopóki Niemcy są zależne od amerykanów, maja z nimi wspólny cel, wypchnąć usa z Niemiec, a przy okazji z Europy.
  Jednak Niemcy po odzyskaniu niepodległości staną się dla nich śmiertelnym zagrożeniem i będą skłonne o wiele bardziej do sojuszu z usa i Wielką Brytanią, niż z Rosją.

  Być może Rosjanie boją się współpracy polsko-chińskiej, w tym politycznej i militarnej, ale przecież współpraca niemiecko-chińska, to dopiero będzie dla nich zagrożenie.

  Przegramy i my i oni.
  Tyle z tego będzie.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031