Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
632 posty 11566 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

+Quo vadis 16.02.2016r, Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dobrowolne obozy koncentracyjne /// --- warto czasem przeglądać też uwagi.

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

Dobrowolne (anty)obozy koncentracyjne

.

 We współczesnej Polsce, w której rozwarstwienie ekonomiczne społeczeństwa narasta od ćwierćwiecza, powstają domy i osiedla za zasiekami. Budzi to zdziwienie i niechęć społeczeństwa, które widzi w tym nowobogacką chęć oddzielania się od plebsu, nawiązywanie do komunistycznych ośrodków bez dostępu dla szarych obywateli. Powtórka z historii, z tym, że na masową już skalę, jedni mieszkają razem w Polsce, drudzy w wydzielonych, niedostępnych dla "obcych", "eksterytorialnych" kompleksach mieszkalnych, odgrodzonych od społeczeństwa zasiekami. Od obozów koncentracyjnych różnią się tylko tym, że nie można do nich wejść, a nie wyjść. Reszta jest podobna. Ich mieszkańcy udają się w "teren" w swoich brykach jak w czołgach, po drogach wybudowanych przez tereny okupowanej "dziczy" do miejsc pracy, czy zaopatrzenia. Pierwsze od początku są jak warownie, drugie jeszcze nie za zasiekami, ale i na to przyjdzie pora.

I ten sposób życia zgotowali konsumentom szczawiu i mirabelek ci u żłobu, i ci blisko żłobu, zbierający z niego okruchy. Nie ma co owijać w bawełnę - część Polaków to okupanci, część lud okupowany, zamieszkujący po PRL-owskie zabudowania, zanim te ostatnie całkiem nie zniszczeją w rękach prywaciarzy, kombinujący, jak tu przeżyć jeszcze jeden dzień.

Na zachodzie naszego kontynentu z innych względów powstawały dzielnice gorsze. Dzielnice kolorowych, bynajmniej nie kolorowe. Jak będzie wyglądać nasz kraj, gdy w tak podzielone społeczeństwo wnikną imigranci?

Ci z "zamkniętych osiedli" przestaną wysiadać z swoich bryk  "w Polsce", a reszta nie będzie już żyć bez obawy naruszenia nietykalności cielesnej. Ta pozostawiona plebsowi ziemia, będzie penetrowana przez obcych, a i powstaną wydzielone dzielnice, gdzie obcy będą mieli całkowitą władzę.

I taka będzie cała Europa. Multiculti i arogancja władzy zepchnie nas do czasów starożytnych, zwalczających się band, i nie będzie można podróżować bez lęku. Fala przemocy narasta w całej Europie, a zwaśnione społeczeństwo jej nie przeciwdziała. Bandyci i chuligani mogą już swobodnie, bez poczucia zagrożenia, na oczach tłumu robić swoje. Tłum nie broni ofiar, tylko biernie się przygląda, nie kojarząc, że za moment przyjdzie kolej na kogoś z gapiów.

Europa, która do tej pory żyła najbardziej swobodnym ze wszystkich możliwych sposobów życia, które istniały na świecie - w europejskim społeczeństwie obywatelskim, zamienia się w archipelag zamkniętych mieszkalnych enklaw, które jak średniowieczne warownie będą chroniły to, co dotąd było powszechne.

Taka jest cena przyzwolenia na odejście od zasad.

KOMENTARZE

 • Burleska
  Powinien powstać w witrynie dział - dotąd niewyobrażalne

  Dziecko odgryza drugiemu palec, Policja podwozi pod bar osiłka z łomem w celu rozbójniczym, a teraz interwencja strażników miejskich

  Zeznanie poszkodowanego w "TVN Warszawa" - nie widzę na jedno oko, mam wybity ząb i bark, i za to wszystko? Zróciłem uwagę strażnikom, że zajmują trzy miejsca parkingowe. Odpowiedzieli, że jestem pijany i mam sp....ć. No to zacząłem ich nagrywać na komórkę. A oni mnie pobili i spryskali gazem łzawiącym. Chcieli za wszelką cenę usunąć nagranie z telefonu, ale nie potrafili go odblokować. Wywieźli do lasku na Tarchominie, gdzie grozili mi śmiercią, jeśli puszczę farbę. Po symulowanym ataku astmy, odstawili mnie pod blok.

  "Trwają czynności wyjaśniające".
 • uwaga z sieci
  Uważam że każdy policjant czy strażnik miejski powinien mieć zamontowaną kamerę w umundurowaniu, która każdą interwencje by nagrywała
 • odwołano odsłonięcie tablic poświęconych Cichociemnym w Starokonstantynowie
  prezes ukraińskiego IPN Wołodymyr Wiatrowycz pisze, że z szacunkiem odnosi się do tego, iż Polacy chcą uczcić pamięć swoich bohaterów walczących przeciwko reżimom nazistowskiemu i komunistycznemu. Niemniej jednak zarówno Wacław Kopisto, jak i Leonard Zub-Zdanowicz mogli brać udział w "morderstwach Ukraińców".
 • Merkel poparła Turcję
  popierając tureckie żądanie ustanowienia strefy zakazu lotów w północnej Syrii.
 • Poroszenko wypuścił balon
  „W celu przywrócenia zaufania wobec władzy prezydent wezwał prokuratora generalnego i premiera do podania się do dymisji"
 • 5*
  To jest cena milczącego przyzwolenia na żydowską demokrację i żydowski kapitalizm - obydwa uzyskały poparcie Kościoła.
 • Pieniężno. Uroczystości związane z wyzwoleniem Polskich ziem przez Armie Czerwoną
  https://youtu.be/WcsIE70i1nA
 • Wywiad Sławomira Zakrzewskiego z ambasadorem Rosji
  W drodze do Pieniężna na uroczystości związane z wyzwoleniem ziem Polskich przez Armie Radziecką z pod okupacji Niemiec hitlerowskich, ambasador Federacji Rosyjskiej Siergiej Andriejew udzielił wywiadu dla Sławomira Andrzeja Zakrzewskiego z Ruchu Suwerenność Narodu Polskiego.

  https://youtu.be/CNQPpcA_pNg
 • uroczystości w Pienięznie
  Dwa filmy z przedsięwzięcia. Składanie kwiatów, wieńców, okolicznościowe przemowy. Uroczystości odbyły się pod rozbieranym - remontowanym? pomnikiem gen. Iwana Czerniachowskiego oraz na cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Pieniężnie.

  https://youtu.be/Lr-KUXFVBDw

  https://youtu.be/5bW0uiYrYic
 • Przestępczość na Ukrainie za Janukowycza (2013 r.) i obecnie
  Infografika pokazuje jest wzrost

  https://www.facebook.com/dtp.kiev.ua/photos/a.366712043494695.1073741829.357366564429243/582461005253130/?type=3&theater
 • @interesariusz
  "Europa, która do tej pory żyła najbardziej swobodnym ze wszystkich możliwych sposobów życia, które istniały na świecie - w europejskim społeczeństwie obywatelskim, zamienia się w archipelag zamkniętych mieszkalnych enklaw, które jak średniowieczne warownie będą chroniły to, co dotąd było powszechne."

  Tak właśnie przeskoczyliśmy kilka wieków do tyłu, prosto w feudalny system społeczno/gospodarczy. To wszystko w imię postępu, wolności, demokracji, wolnego rynku, itd. Piękne to były hasła, głoszone przez "emisariuszy" Zachodu, którzy bez problemu sprzedali nam szklane paciorki.

  Lata walki i wyrzeczeń pokoleń poszły wniwecz. Zapewne minie wiele czasu zanim dojdziemy do punktu, od którego zaczeliśmy schodzić w dół, a jest wielce prawdopodobne, że to już nigdy nie nastąpi. Nowe generacje będą znały tylko ze słyszenia, że kiedyś było inaczej. Z biegiem czasu te wspomnienia zatracą realne rysy i staną się jedynie legendą.

  Zwycięzcy, którzy napiszą nową historię, mozolnie usuną tą legendę z oficjalnej wersji dziejów, a nieobecni świadkowie tamtych czasów nie będą już w stanie oponować.

  Cywilizacje umierały na różne sposoby - podboje, katastrofy naturalne, głód - nasza umarła przez samozatracenie.
 • Osiedla zamkniete to obozy koncentracyjne, nie ma czego zazdroscic.
  Mieszkalem na takim osiedlu 6 lat.Wewnetrzne przepisy ciagle sie zmieniajace.Wewnetrzna policja dajaca mandaty za byle co, wewnetrzny podatek wyzszy niz powiatowy, oplaty za wode niebotyczne a przestepstwo takie jak i za plotem.Dzieci zasiadajacych w zarzadzie wlamuja sie do domow bo czuja sie bezkarne.Co roku co najmniej 2 samobojstwa, bo ludziom nerwy puszczaja.Przyklady:szybkosc maxymalna 24km/godz, 30 km/godz - $100 mandat.Pozostawienie kubla na smieci na noc przy ulicy - $100 mandat.Zaparkowanie samochodu na trawie -$100 mandat.

  Po wybudowaniu tam domu zwrocilem sie o pozwolenie mi posadzenia 20 sosen od strony zachodniej, na wspolnym zielonym terenie aby zlamac wiatr.Przyszla komisja , powbijali kolki gdzie sosny maja stac, zaplacilem po $150 za sosne i posadzilem.Gdy sosny urosly do wysokosci 6 m zmienil sie zarzad i zadecydowal, ze drzew na wspolnych terenach zielonych ma nie byc. Kazali mi te sosny usunac.Jak zaczalem sie szarpac to zaczalem otrzymywac anonimowe telefony z pogrozkami.Zamowilem ogrodnika, sosny wykopal po $100 za sztuke i przesadzili na moj teren.Wtedy powiedzieli mi z zarzadu, ze niepotrzebnie to zrobilem bo oni zdecydowali, ze te sony moga byc na terenie zielonym ale zapomnieli mi o tym powiedziec.Czara goryczy sie przelala.Sprzedalem dom Mexykanom, czego na osiedlu sie bardzo bali a na odchodne wysypalem kilka skrzynek gwozdzi do papy na parkingu przed zarzadem i na podjazdach czlonkow zarzadu.
 • Ot tak
  https://youtu.be/EdmZYu9Lths?list=RD-EkEc9a9j9I
 • @lorenco 05:09:42
  brakuje dwóch bardzo zabawnych zwrotek 6 i 8.

  Item Syjontki palestyńskie,
  Haluce, co lejecie tkliwie
  Starozakonne łzy kretyńskie,
  Że “szumią jodły w Tel-Avivie”,
  I wszechsłowiańscy marzyciele,
  Zebrani w malowniczą trupę
  Z byle mistycznym kpem na czele,
  Całujcie mnie wszyscy w dupę.

  Item ględziarze i bajdury,
  Ciągnący z nieba grubą rętę,
  O, łapiduchy z Jasnej Góry,
  Z Góry Kalwarii parchy święte,
  I ty, księżuniu, co kutasa
  Zawiązanego masz na supeł,
  Żeby ci czasem nie pohasał,
  Całujcie mnie wszyscy w dupę.
 • @staszek kieliszek 00:18:40
  opisujesz uroki lokalnego zarządu/samorządu,

  jedną z największych szkód, jaką zrobili Polsce, to powołanie lokalnych samorządów, bo podobno miejscowi wiedzą lepiej, jak wydać kasę na ciemiężenie innych miejscowych

  to jest całkiem odrębny temat, od podziału społeczeństwa na tych za drutami, i tych na ziemi "niczyjej".
 • @AgnieszkaS 22:18:39
  nowa historia jest pisana od ćwierczwiecza, i to nie tylko przez zwycięzów, ale również przez frustratów, którzy muszą światu udowadniać, że jak były państwowe fabryki, to było gorzej.
 • @ Dobrze, że akta Bolka wypłynęły,
  W tamtym okresie bohaterów było wielu, ale nie był nim Bolek.
 • Doskonała notka
  Jakże przygnębiająca. Nowoczesne średniowiecze. Mam nadzieję, że do takiego ponurego scenariusza jednak nie dojdzie... nadzieja umiera ostatnia.
  Pozdrawiam z 5x*
 • Wybuch samochodu -pułapki w Ankarze
  https://www.youtube.com/watch?v=mLbLZ9oAABo
 • Ukraina, Syria, Niemcy, islamofobia…
  https://opolczykpl.wordpress.com/2016/02/18/ukraina-syria-niemcy-islamofobia/
 • @PontoSarmata 18:17:54
  Pamięć historyczna w obecnej Polsce jest systematycznie niszczona przez władzę. Bierze w tym udział również wymiar sprawiedliwości, który nie będąc do tego uprawniony swoimi orzeczeniami sam usiłuje pisać historię . Do tego celu , co jest nadużyciem władzy, wykorzystywane są sądy powszechne , w tym wydziały cywilne , które pod przykrywką sprawy cywilnej np. o naruszenie dóbr osobistych , tak naprawdę pełnią rolę sądów politycznych, niszcząc mit o swojej niezależności i niezawisłości.

  Takim negatywnym przykładem jest sprawa zrealizowana przez Wydział I Cywilny Sądu Okręgowego w Łodzi, której prowadzącym był sędzia Karol Ike-Duninowski . Orzeczenie w tej sprawie tuszuje prawdę historyczną na temat oprawców , w tym Naczelnego Psychiatry LWP Zdzisława Rydzyńskiego , którzy w LWP wykorzystywali wiedzę medyczną dla dyskryminacji i eksterminacji niewygodnych osób.


  https://opolczykpl.wordpress.com/2016/02/14/kapitan-kontrwywiadu-wojskowego-lwp-moj-przyjaciel-michal-jarzynski-a-wolnosc-slowa-w-zgnojonej-i-zniewolonej-iii-rzydopospolitej/
 • Rada Najwyższa Urainy
  odrzuciła sprawozdanie rządu,

  po czym udzieliła mu wotum zaufania,

  co oznacza, że rząd utrzyma się do września,

  chyba że uwzględnione zostaną protesty, iż aparatura do głosowania sfałszowała głosowanie,

  teraz wiemy, po co te guziki, również w naszym sejmie.
 • Wikileaks opublikował raport
  kontradmirała Enrico Credendino z włoskiej marynarki wojennej dla Komitetu Wojskowego Unii Europejskiej i Komitetu Politycznego i Bezpieczeństwa UE

  Raport zajmuje się problemem powstrzymania fali uchodźców, w tym położenia im "tamy" na morzu.

  W tym celu proponuje UE okupację Libii, bo tylko poprzez okupację można skutecznie pilnować miejsce startu.

  Oczywiście, plan okupacji w białych rękawiczkach, najpierw instalacja spolegliwego rządu, który zaprosi do siebie NATO.

  Co Wam to przypomina?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031