Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
632 posty 11566 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 22.06.2016r, Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Duma do duraków


 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

 Duma do duraków

.

  


  Duma, niższa izba parlamentu Rosji, debatuje nad odezwą do parlamentów państw NATO. W szkicu odezwy przedstawionym na posiedzeniu plenarnym Dumy przez przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Aleksieja Puszkowa, czytamy o "głębokim zaniepokojeniu w związku z rozmieszczeniem w Europie, w szczególności na terytorium Polski i Rumunii, amerykańskich systemów obrony przeciwrakietowej, które - będąc systemami podwójnego przeznaczenia - mogą zostać użyte łącznie z innymi środkami do napaści na Federację Rosyjską w ramach błyskawicznego uderzenia globalnego".

Czy Polska zostanie oceniona przez historię jako zapalnik kolejnej WŚ?

KOMENTARZE

 • Strategia Narodowego Bezpieczeństwa USA - 2015
  Cytat:
  "Te skomplikowane czasy przejrzyście ukazały moc i centralność niezastąpionego amerykańskiego przywództwa na świecie. Zmobilizowaliśmy i przewodzimy globalnym wysiłkom nałożenia sankcji w celu powstrzymania rosyjskiej agresji, zdeprecjonowania i w ostatecznego pokonania ISLL, stłumienia wirusa Ebola w jego ognisku zapalnym, ograniczenia dystrybucji materiałów nuklearnych, i „wyjścia zza rogu” w sferze globalnej emisji dwutlenku węgla. Istnieje silny consensus w naszym politycznym spektrum, że wątpliwością nie jest to, czy Ameryka będzie stać na czele, ale jak będzie przewodzić w przyszłości.”
  http://nssarchive.us/wp-content/uploads/2015/02/2015.pdf
  /National Security Strategy, strona 8, pierwszy akapit od góry/


  W dokumencie tym Rosja wspomniana jest aż piętnaście razy. W bezpośrednim sąsiedztwie słowa " Rosja" lub "rosyjska" znajduje się zwykle słowo "agresja". W tekście króluje patos i brak krytycznego spojrzenia na amerykańską rzeczywistość. Amerykańskie bezpieczeństwo narodowe zależne będzie od powstrzymania: rosyjskiej agresji, Państwa Islamskiego, wirusa Ebola, handlu bronią nuklearną i emisji dwutlenku węgla. Taka jest kolejność amerykańskich priorytetów - Rosja przed terrorystami i Ebolą.
 • @AgnieszkaS 07:53:20
  Należy przestać się dziwić i chwalić SZ za brak hipokryzji, przynajniej w takich dokumentach,

  rzeczywiście, bezpieczeństwo ich przywództwa jest zależne od braku przeciwników, którzy mogliby temu przywództwu zagrozić,

  do reszty świata należy osąd, czy pretendowanie po trupach do przywództwa załuguje na poparcie, i w czyim interesie owo przywództwo jest sprawowane.
 • w zasadzie, to interesuje mnie wyłącznie to, jak się licznik kręci
  natomiast ranga notki wyrażone gwiazdkami wcale,

  zwłaszcza, że ci, którzy oceniają, zazwyczaj nie wstawiają uwag wyjaśniających ocenę,

  licznik notki wieczorem wskazywał około 100,

  rano około 1000 (a w zasadzie symboliczne 966),

  czyżby w nocy była większa poczytność,
  czy może niska ranga zachęca do czytania?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031