Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
648 postów 12460 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 1.8.2016r, Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pan Antoni co nieco wymiękł, a Polska będzie najniebezpieczniejszym miejscem na ziemi

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

 Polska będzie najniebezpieczniejszym 
miejscem na ziemi !


.

 
 


Jak wcześniej zgadywałem w "Minister obrony, czy propagandy?" Powstańcy Warszawscy postawili się i zagrozili rezygnacją z wojskowej asysty honorowej, jeśliby na uroczystościach rocznicowych miałby być odczytany apel smoleński. I Pan Antoni spuścił z tonu - wykrętnie publicznie wymamrotał, że od początku chodziło tylko o jakiś mini-apel, w którym będzie wymieniony jego śp. Prezydent. W rezultacie "ugody" wymienionych było 3 powstańców i 2 prezydentów. Ale nie wszyscy są zadowoleni.

Zbigniew Galperyn, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Powstańców Warszawskich: "Jedni nazywają tę zmianę szerokim kompromisem, inni - optymalnym rozwiązaniem, a jeszcze inni - strategicznym sukcesem. Żadne z tych słów nie jest właściwe. Nam przyświecała jedynie myśl, aby obchody naszej powstańczej rocznicy nie były pozbawione godnej i tradycyjnej oprawy wojskowej i żeby nie doprowadzić do eskalacji szalejących emocji, jakie sprawie towarzyszą od kilku miesięcy. Nie chcemy dalszych rozłamów, pragniemy pojednania i pokoju. Ale, jak powiedział św. pamięci ksiądz Jerzy Popiełuszko, w pojednaniu musi być cel, a mianowicie dobro ojczyzny, poszanowanie godności ludzkiej. W tym dniu pamiętajmy o tym. W tym dniu pamiętajmy o tych wszystkich, którzy swym życiem, czynem i nieugiętą postawą dali świadectwo umiłowania wolności i godności ludzkiej. To jest ich święto i powinno należeć wyłącznie do nich" [...] "Jesteśmy pokoleniem odchodzącym w smugę cienia. Mamy nadzieję, że młode pokolenia przejmą od nas powstańców tradycję odwagi, waleczności i honoru. Przekazujemy je w ręce młodych ludzi, mając przekonanie, że kto ukształtuje młode pokolenie, wpłynie na los kraju i jego obywateli"

Jaka szkoda, że przeciwstawić się umiemy tylko w takich błahych sprawach jak przemówienia na jakiejś akademii. Czysty blichtr. A życie?


W odpowiedzi na rzekome rosyjskie zagrożenie, w które wątpi większość zagrożonych, nadal z wielkim zapałem budujemy wysuniętą amerycką redutę skierowaną przeciw Rosji. Redutę, którą Rosja MUSI zaatakować, jeśli dba o swoje bezpieczeństwo, zanim rakiety z głowicami atomowymi, a może i czymś gorszym, zostaną u nas rozmieszczone. Zanim powstanie NATOwska baza morska w Elblągu, tuż pod nosem rosyjskiej bazy w Królewcu. Czy ktoś zastanawia się nad tym, ile leci rakieta z Elbląga do Królewca? Jaki będzie czas na podjęcie decyzji? Sami zmuszamy Rosję, aby realne zagrożenie z jej strony powstało.

Tymczasem Rada Atlantycka w raporcie sporządzonym przez gen. Richarda Shirreffa, byłego Naczelnego Dowódcy Sojuszniczych Sił Europy (SHAPE) w latach 2011–2014 i "uznanego" analityka Macieja Olex-Szczytowskiego pod tytułem „Zbrojenie się, aby odstraszać. Jak Polska i NATO powinny skontrować odradzającą się Rosję”, jawnym tekstem wskazuje nam nasze miejsce. W tej analizie Polska ma maksymalnie opóźnić działania Rosji oraz sprawić, aby spodziewana rosyjska inwazja ugrzęzła u nas i nie wyrządziła niedopuszczalnych szkód [zachodowi]. Zadaniem oddziałów NATO w Polsce nie będzie wygranie wojny, tylko danie szansy reszcie członków NATO na przegrupowanie się.

Zdaniem autorów Rosja zaatakuje "hybrydowo", jak na Ukrainie, ale może też zająć Polskę albo kraje nadbałtyckie w zaledwie jeden dzień. W połączeniu z groźbą wykorzystania przez Kreml broni atomowej dałoby to Moskwie możliwość rozszerzenie jej strefy wpływów. Dlatego Polska powinna zadeklarować, że niezwłocznie i jednostronnie udzieli pomocy krajom bałtyckim (i Rumunii), jeśli zostaną one zaatakowane w dowolny sposób, zanim kraje NATO podejmą decyzję na podstawie artykułu 5-tego. Polska winna zadeklarować, że nie ulegnie nuklearnemu szantażowi, i że w odpowiedzi na rosyjską doktrynę "atomowego uspokojenia", zastrzega sobie prawo konwencjonalnego ataku na cele w Rosji, włączając w to Królewiec [można sądzić, że autorzy mają na myśli atak wyprzedzający]. Polska winna również zmierzać do włączenia się w natowską strukturę użycia taktycznej broni jądrowej, umożliwiając przenoszenie takiej broni przez polskie F-16.

Polska winna również zastrzec sobie prawo do przeprowadzenia ofensywnych cyberataków, z własnej inicjatywy (nie w odpowiedzi na atak rosyjski), a władze winny zasugerować potencjalne cele, jak np. moskiewskie metro, czy zasilanie St. Petersburga.

Czy Pan Antoni uległ temu szczuciu? A może od dawna w nim uczestniczy.  Dotychczas w intencji Pana Antoniego, ukazały się

 -----------------------------------------------

nigdy nie myślałem, że będę GO uważał za oszołoma

interesariusz.neon24.pl/post/132560,quo-vadis-7-7-2016r-wojna-o-nasze-dusze

Krzyżacy zostali zaproszeni dla naszej obrony

interesariusz.neon24.pl/post/132592,quo-vadis-9-7-2016r-wojna-o-nasze-dusze

Bułgarzy mają swój własny rozum

interesariusz.neon24.pl/post/132631,quo-vadis-11-7-2016r-wojna-o-nasze-dusze

Putin niewinien rzezi wołyńskiej, ale Rosja tak

interesariusz.neon24.pl/post/132661,quo-vadis-13-7-2016r-wojna-o-nasze-dusze

Minister obrony, czy propagandy?

interesariusz.neon24.pl/post/132702,quo-vadis-15-7-2016r-wojna-o-nasze-dusze

-----------------------------------------------

KOMENTARZE

 • Pan Antoni nie musi ulegać szczuciu
  bo on sam szczuje, łącznie ze swoim prezesem.
 • Może być i tak, że "dzieńki" działaniom pana Maciarewicza,
  Polska rzeczywiście jest bezpieczna.
  Chyba minister MON zna doktrynę wojenną Rosji, mówiącą o tym, że jakakolwiek prowokacja czy atak ze strony państwa europejskiego czy powiązanego, będzie skutkować atakiem rosyjskim nie na ten kraj, lecz na szczujnię, czyli USA? Ten kraj europejski też dostanie po paluchach, no ale to nie będzie zmasowane uderzenie jak na podżegacza i diabła jakim jest USA.
  Jeśliby atak czy prowokacja wyszła z Polski, to na pewno z baz Amerykanów, zatem rząd powie, że Polska niewinna, bazy miały nas chronić przed Iranem a nie atakować Rosji, zatem nie możemy dostać po paluchach:)
  Pan Maciarewicz to sprytny człek: może ta rusofobia to na pokaz a tak naprawdę to chce załatwić na amen USA?
  Któż to wie:)
 • @lorenco 01:16:35
  ile razy można odwrócić kota ogonem?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930