Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
648 postów 12460 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 29.11.2016r, Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Już raz mieliśmy

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

 Już raz mieliśmy

.

 
 

sojusz z Wielką Brytanią. W praktyce okazało się, że ustalenia sojusznicze dają nam prawo do bronienia WB naszą krwią i za nasze pieniądze.

 

Teraz znów mamy przełom i "Sukces polskiej dyplomacji", Tak ocenił nasz niedoceniany minister, Antoni Macierewicz, plany podpisania bilateralnego traktatu dotyczącego obronności pomiędzy Polską a Wielką Brytanią.

W wywiadzie dla PAP po poniedziałkowych międzyrządowych konsultacjach w Londynie Macierewicz zdradził szczegóły traktatu pomiędzy oboma krajami i powiedział, że udało się uzyskać pełne poparcie rządu w Londynie dla umieszczenia dowództwa wschodniej flanki NATO w Elblągu.

Teraz już dokładnie wiemy, po co przekop przez mierzeję. Dwie bazy nuklearne dwóch światowych mocarstw o rzut beretem. Rakiety będą nieustannie "dymić" na stanowiskach. A my wreszcie poczujemy się bezpieczni, jak w 1939r.


KOMENTARZE

 • Autor
  5* Z pozdrowieniami. BJ
 • "rośnie kadra" w sukienkach
  We wtorek, w Kolegiacie Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz mianował na pierwszy stopień oficerski księży alumnów, którzy w okresie PRL zostali zmuszenia od odbycia służby wojskowej w Marynarce Wojennej.

  Po mszy św. z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej zostało odczytane postanowienie Prezydenta RP w sprawie mianowania ówczesnych alumnów-żołnierzy na pierwszy stopień oficerski. Szef MON wręczył patenty oficerskie grupie 11 alumnów seminariów duchownych, którzy w latach 1959-1980 odbywali przymusową służbę wojskową w tzw. jednostkach kleryckich.

  http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/awans-alumnow-d2016-11-29/
 • O tempora! O mores!
  Dawniej zdrajców wieszano. Dzisiaj zasiadają w rządzie.
 • pozdrawiam wszystkich dyskutantów
  notka telegraficzna, do tych, co pamiętają, jak nas Brytanie potraktowali po wojnie, won z parady zwycięstwa i proszę zapłacić rachunki.

  Teraz płacić będziemy z góry.
 • @Autor
  Zauważ jednak że martwi są bezapelacyjnie bezpieczni :) Po wszystkim jak już opad radioaktywny przestanie być niebezpieczny wróca na te ziemie mendy typu rycha czarneckiego i będą ściagać diasporę (nie tylko polską) i szczuć i judzić i stawiać krzyże poległym... Tak, bo tym razem poległy (prawdziwie poległy) będzie niemal cały naród z wyłączeniem tych co pojechali zasuwać na zmywaku u ciapatych lub zamelinowali się w juesej i na antypodach. Po to właśnie jest Nord Stream 1 i 2. Rurociągi trzeba konserwować przecież a polin będzie nauczką i ostrzeżeniem by misia nie zaczepiać. Znowu będziemy Mesjaszem narodów :) A martwy mesjasz ma tą zaletę nad zywym że nie woła o poklask i przywileje :D Niestety piss wyśle nas wszystkich do piekła.
 • @Arjanek 10:10:06
  serio chciałbyś brać udział w mordowaniu? Nawet te biedne żydki, co Ci zawinili? Ginęła głównie biedota poświęcona na ołtarzu powstania Erec Israel. Owszem gdybyśmy byli sojusznikiem Hitlera to miałby mały problem by nas potem zaatakować bo Włosi, Węgrzy i Japończycy z nami sympatyzowali a atak na sojusznika to ciężki grzech. Nie mniej jednak chciałbyś jako Polak mieć na sumieniu śmierć milionów Białorusinów, Rosjan i Żydków? Najlepszą jednak odpowiedzią na Twoja propozycję jest postawa Polaków, którzy żyli w tamtym okresie. Nie udało się stworzyć nawet jednej kolaboracyjnej kompani.
 • @czerwony baron 00:23:44
  to prawda,
  a teraz wszystkie ponazistowskie państwa są bratnimi narodami, a ci, którzy z nazizmem naprawdę walczyli, to nasi wrogowie,
  czy nie prosimy się o powtórkę z historii?
 • @interesariusz z PL 08:25:50
  Ave . Amigo . Dobrze obrazuje to rozmowa z końca lutego 1945 r. pomiędzy generałem Andersem i Churchillem:
  Churchill: -Pan nie jest zadowolony z konferencji jałtańskiej.
  Anders: -Uważam, że stało się wielkie nieszczęście. Naród polski nie zasłużył na takie załatwienie jego spraw. Rosja Sowiecka zabiera nam połowę terytorium, a w pozostałej części Polski chcą mieć swoje rządy.
  Churchill: -Mamy dość wojska i waszej pomocy nie potrzebujemy. Może Pan zabrać swoje dywizje. Obejdziemy się bez nich.
  Anders: -Nie mówił Pan tego przez ostatnie kilka lat. Rosja nie ma żadnego prawa do naszych terenów.
  Churchill: -Będę przemawiać w sprawie Polski w parlamencie. Spotkamy się ponownie niedługo potem. (W. Anders ,Bez ostatniego rozdziału, s.343-345)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930