Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
717 postów 15822 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Trole górą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zanim zmarnuję czas na pisanie czegoś z sensem na poważnie, konstatuję,że przed chwilą w lewej szpalcie strony głównej było rekalmowanych 5, słownie pięć, notatek podobno najbardziej znienawidzonego trolla, w tym 4 z dnia wczorajszego !

Jakiż to algorytm pozwala np. na jednoczesną reklamę więcej niż jednej notatki autora ?

NIe mówiąc już o tym, czemu algorytm nie jest przedmiotem dyskusji ? 

Wedłu ŁŁ forum  wewnętrznej dyskusji nad kształtem nE dopiero za 3 tygodnie !

Ale czemu gorący temat "ekran" jest martwy.

Może tak naprawdę sposób funkcjonowania witryny nikogo nie obchodzi. Autorzy po prostu wciskają się wszędzie, to i na nE też. A jaki będzie nE to obchodzi ich mniej więcej tyle, co wszystko, co jest na zewnątrz, za progiem ich mieszkania.

KOMENTARZE

 • @interesariusz
  Nie od razu Kraków zbudowano. Wolałbyś czekać na Nowy Ekran pół roku, by wszystko ruszyło na 100%? Ale wtedy nie byłoby tych wszystkich informacji zwrotnych, które dostaje Administracja i też byłoby wiele niedociągnięć. To normalne że na początku nie wszystko działa jak byśmy chcieli. I normalna jest w takiej sytuacji krytyka. Warto jednak zamiast dezawuowania wszystkiego z powodu kilu niedoróbek - zgłaszać pomysły racjonalizatorskie i komunikować błędy. Wszystko w swoim czasie. Administracja na pewno pozbiera do kupy wszystkie uwagi i gdy aktualne prace zostaną zakończone - wtedy ruszy do ustalania harmonogramu dalszych prac.

  Natychmiastowe reakcje na życzenia i uwagi pamiętam jedynie z filmów "Latający Czestmir", "Arabella", "Akademia Pana Kleksa", albo "Zaczarowany ołówek". Nawet jednak tam czarodzieje mieli nieznaczne kłopoty ;-))))
 • "zamiast dezawuowania wszystkiego z powodu kilu niedoróbek " krytyka
  interesariusz 12:42 @Igor Czajka

  No właśnie, ta notatka to "normalna jest w takiej sytuacji krytyka", czy "dezawuowania wszystkiego z powodu kilu niedoróbek " ?

  Jak ja czytam siebie po raz drugi, też zawsze mi wychodzi na to, że co innego czytam, niż przed chwilą napisałem.

  A jednak nie mogę się zgodzić.

  W notatce na początku jest alarm - algorytm generuje taką listę, że może znaleźć się na niej aż 5 notatek kogoś, na którego wielu wczoraj psioczyło, wielu, a ja ich hamowałem,

  dalej jest uwaga, że nie rozumiem, czemu algorytmy nie ograniczają liczby na raz rekalmowanych wystąpień dowolnego autora. Krytyka konstruktywna.

  Ale zasadnicza krytyka w notatce odnosi się nie do witryny nE, czy też jej administacji, co do społeczności. W mojej ocenie po raz kolejny wychodzi ta sama prawda, co o zebraniach partyjnych, każdy pierwszy do mądrzenia się na zaproponowany przez siebie temat, ale do podjęcia jakiejkolwiek dyskusji wymagącej zastanowienia się i uzgodnienia kompromisów dla wspólnego dobra, to jak do jeża.
 • co ma piernik do wiatraka ?
  interesariusz 12:58 @AmbiwalentnaAnomalia

  Czemu, wiadomo, Pani, robi sobie kpinę z tego, co napisałem.

  Skoro, jak wynika z notatki, chiałbym, aby ograniczyć reklamę na stronie głównej do jednego wystąpienia danego autora, to tym samym chciałbym, aby na SG reklamowano więcej autorów. Czyli coś przeciwnego do "Gotowanie się we własnym sosie", czy "nE będzie tylko tablicą dla ogłoszeń jednej wizji swiata", no i na pewno nie zmierza to do ograniczenia polemiki.
 • @interesariusz
  "ta notatka to "normalna jest w takiej sytuacji krytyka", czy "dezawuowania wszystkiego z powodu kilu niedoróbek " ?" - odpowiadam: jedno i drugie. Za krytykę chwalę, za ogólne potępianie nE z powodu niedoróbek - ganię ;-)
 • ach to przywiązanie do formy
  interesariusz 13:14 @Igor Czajka

  Rozumiem,

  zamiast:
  - czemu to nie ma...
  - jak to się stało, że
  trzeba nieśmiało:
  - a może to i to coś by polepszyło....
  - a może byśmy tak co zasiali....

  a w ogóle to najlepiej nie budzić społeczności, aby podjęła dyskusję na temat nE, dyskusję, do której zapraszał właściciel,

  bo przecież każdy najlepiej lubi poufnie się o pewnych rzeczach dowiedzieć, aby mógł brylować udaniej niż pozostali

  Jeśli powyższe zdanie wydaje się zbyt ostre, to proszę poczytać - i ocenić, ilu wypowiadających się o SG i podobnych, miało wiadomości nie z jawnej zawartości informacyjnej nE.
 • @interesariusz
  1) to nie jest przywiązanie do formy, choć może trochę. Uważam bowiem, że zdanie w stylu "Może tak naprawdę sposób funkcjonowania witryny nikogo nie obchodzi." jest zbyt daleko idącą nadinterpretacją. ;-) Natomiast na pewno nie chodzi mi o to "a może by tak..." ("wszystko zmienić" - nie jestem fanem de-mono) ;-)

  2) zgadzam się, że info o planach i etapach rozwoju, przynajmniej w tych prozaicznych sprawach powinny być publikowane w jednym okreslonym miejscu.
 • @all
  może jakieś głosowania/punktacja, która by spychała trolli tam gdzie ich miejsce?
 • Interesariuszu
  Właśnie dzięki temu ujawniły się poważne wady algorytmu które zgłaszamy do naprawy. Nie bij piany, to dopiero rozpoznanie bojem.
 • @AmbiwalentnaAnomalia
  Masz słuszność, trzeba zderzać argumenty inaczej się zaziewamy i zeżremy własny ogon.
 • @Ciri
  Ciri od założeń do ich bezblłednej realizacji droga wyboista. Dzieki trolom wiemy, że jest problem. Interesariusz może by zorganizował to wszystko lepiej, fajniej i szybciej. Nie wiem. Ale zapewniam, że bardzo mi zależy na tym by publicyści, komentatorzy i czytelnicy byli zadowoleni. Piszesz Ciri że to nie wina algorytmu - wina, nie działa tak jak chciałem. Inna sprawa, że prawdziwy cwaniak potrafi oszukać każdy algorytm. Powinno być tak: wskazywany jest jeden autor (najlepszy) oraz notki najlepsze. Dziura mogła powstac bo nie mamy jeszcze ocen tekstów. Może to? Czasem brakuje jednego elementu i wszystko wali na opak. Jeszcze raz proszę o cierpliwość - naprawdę działamy.
 • Żeneralnie
  to jestem zdania że pierwsze sliwki robaczywki - czy jak tam Bolek gadał.

  Tak wywiad z Wileckim, jak i traktowanie towarzyszy Kozaków jako istoty współrodzajowe widze jako błąd.

  Jedna z najlepszych sentencji brzmi: po owocach poznacie ich.

  A tu jak pisałem pierwsze sliwki z robactwem pokroju Kozaka.

  Rad bym zarazić innych swoja cierpliwością. Incjatywa sprawia wrażenie ciekawej, mamy czas, nic sie nie pali.

  Gospodarze tego miejsca latają jak oparzeni bo wszyscy chcielibyśmy by było "fajnie".

  Po pierwsze to fajnie jest wyłacznie na własnym blogu.
  Po drugie radzę traktować Ekran jako jedno z wielu miejsc w sieci - a nie jedyne. Dla własnego dobra.

  Póki co Ekran jako jedyne miejsce w sieci postrzega najwyraźniej towarzysz gnida Kozak, ale mysle że za miejsiąc nikt nie będzie o tym czymś pamietał. Ekran "ma papiery" na ciekawe, a nawet dośc opiniotwórcze miejsce w sieci.

  Obaczymy.
 • @Bieszczadnik
  "Zero wizyt, zero komentarzy."

  Dokładnie.
  Zresztą szkoda na to czasu; każdy, kto do niego zajrzy, wie, że to tylko autopromocja polegająca na zazwyczaj kretyńskiej prowokacji.
  Pozdrawiam
 • @Nurni
  "Ekran "ma papiery" na ciekawe, a nawet dośc opiniotwórcze miejsce w sieci."

  A te papiery to papiery wartościowe - kody do Ekranu sprzedają na aukcji jako takie właśnie :)
 • @Łażący Łazarz
  W chwili, gdy to piszę, na SG są cztery wpisy sygnowane "Jarosław Kozak" po lewej stronie ekranu i jeden wśród najnowszych, po prawej.

  Obecność tego po prawej mogę zrozumieć. Ich wartość merytoryczna jest zerowa.

  Cztery wpisy po lewej zabierają miejsce przyzwoitym blogerom.

  Czy, jeśli algorytm nie działa, nie można ręcznie usuwać tych śmieci?
 • @Traube
  Zdanie o wartości merytorycznej źle mi się wpisało. Miało być po "przyzwoitym blogerom".
 • @AmbiwalentnaAnomalia
  No właśnie, sensowne słowa. Interesariusz wspominał coś o społeczności. Ja tu jednak widzę, że większość tej społeczności nE (przynajmniej ta najbardziej hałaśliwa)to towarzystwo wzajemnej adoracji, co nE traktują jako swój własny folwark katolicko-pisowskiej propagandy.

  Każdego z innej opcji, nawet z opcji PRAWDA i FAKTY mają od razu za wrogiego trola, którego trzeba ocenzurować, zakneblować i obsobaczyć.

  Ot, taką mamy na razie wspólnote mądrych inaczej na nE. Nie wróżę temu dalszego sukcesu.
 • @Nurni
  Nie pisz drugiemu, co tobie nie miło. Katolu gnido Nurni. Jak dla mnie to ty jesteś wiekszą zakałą tutaj niż pan Kozak (jesli w ogóle jest).
 • @Łażący Łazarz
  interesariusz 17:06 @Łażący Łazarz 05.02.2011

  Daruj, ale według twoich zapowiedzi algorytm miał wynikać z konsensusu autorów.
 • @Ciri
  Interesariusz 17:07 @Ciri 05.02.2011

  Jak widzę odgadujesz zasady algorytmu promocji,

  moim zdaniem powinny one być jawne, nawet jeśliby miały ułatwić życie trolom.

  Proponuję jednak mimo całego zniechęcania nas do zajmowania się nE na etapie rozwoju opisywać swoje zdanie na temat promocji autorów i notek na SG.
 • Dooooooooo wszystkich
  interesariusz 17:26

  Chociaż jestem za promocją poważnych i dobrych autorów, to również jestem za promocją nowych myśli, a te, jeśli nie są napisane przez erudytę mogą przypominać trolowanie.

  A więc, nawet jeśli jestem za odstawianiem troli do kąta, to jednak nie za całkowitym usuwaniem ich z pola widzenia czytelników.

  Równocześnie jeszcze raz nadmieniam, że każdy troll, aby skutecznie trollować musi mieć trochę racji, jak każdy złośliwiec. W przeciwnym wypadku trollowanie przechodziłoby niezauważnone, bez reakcji. Każdy, kto zauważy tę kwestię, która stanowi o dokuczliwości trollowania, może ją umiejętnie odeprzeć, a tym samym pozbawić trolla jego żądła.
 • @
  interesariusz 17:28

  jedną z bolączek nE jest to, że nie miałem przez dwa dni pojęcia, że pod tą notatką pojawiły się jakieś komentarze, na które nie odpowiedziałem.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930