Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
648 postów 12460 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 6.2.2017r, Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To mi się podoba

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

  To mi się podoba, czasem w internie spotykamy bratnie dusze

Przeklejka

Dedykowana Antoniemu, bynajmniej nie świętemu

.

 
 

Korea Północna ma PKB mniejsze od Polski Z grubsza rzecz biorąc, my mieliśmy PKB na poziomie 477 mld $, natomiast KRLD tylko 16 mld $. PKB Korei Północnej stanowił zaledwie 3,4% naszego PKB. I przeżyli z niego! Skoro północni Koreańczycy potrafią funkcjonować za 16 mld $, to ja mam związaną z tym propozycję. Z naszego PKB w wysokości 477 mld $ przeznaczmy na funkcjonowanie społeczeństwa i państwa samą tylko końcówkę 77 mld $ a pozostałymi 400 mld $ spłaćmy jednorazowo wszystkie nasze zagraniczne długi. W jeden rok będziemy całkowicie oddłużeni! No ale czy Polska może funkcjonować za 77 mld $ rocznie? – A dlaczego nie! W 2015 roku, według Komisji Statystycznej ONZ północni Koreańczycy (jest ich ponad 25 mln) mieli tego swojego PKB po 646 $ na głowę. Nam sama tylko końcówka 77 mld $ dałaby 1995 $ na głowę, czyli ponad trzykrotnie więcej, niż mają północni Koreańczycy. Dlaczego mielibyśmy nie dać rady, mając ponad trzy razy więcej na osobę. Spójrzmy np. na wyżywienie. Według FAO dzienna dieta mieszkańca KRLD to ponad 2000 kcal i około 60 gramów białka. Trzy razy tyle, to ponad 6000 kcal i około 180 gramów białka. W żadnym państwie świata tyle nie jedzą, bo to nie da się zjeść, jeśli nie jest się super ciężko pracującym mężczyzną. Z każdą inną konsumpcją jest dość podobnie. Przypomnę w tym miejscu, że w KRLD praktycznie co tydzień otwiera się jakąś nową i nowoczesną fabrykę lub przynajmniej okazały obiekt publiczny. To my, mając w całym państwie do dyspozycji niemal pięć razy tyle (77 : 16 = ok. 5), powinniśmy otwierać takie nowoczesne obiekty niemal po pięć razy w tygodniu, czyli tyle, ile jest dni roboczych. A zatem z tych 77 mld $ możemy realizować zasadę: W całym roku nie ma dnia roboczego, w którym nie otwarto jakiegoś wielkiego i nowoczesnego obiektu. A co z armią? KRLD ma milionową armię. To proporcjonalnie, z tych 77 mld $, powinniśmy sfinansować pięć razy większą. Ale po diabła nam pięciomilionowa armia! Zróbmy milionową, ale pięć razy lepiej uzbrojoną. Na każdą północnokoreańską rakietę balistyczną, pięć naszych rakiet balistycznych. Na każdy ich okręt podwodny, odpalający rakiety, pięć naszych okrętów podwodnych, odpalających rakiety. Na każdy ich myśliwiec, pięć naszych myśliwców. Będziemy wtedy mieć najpotężniejszą armię świata. I wszystko w ramach tych 77 mld $. Wyżej opisałem tylko pierwszy rok, w którym spłacimy wszystkie nasze zagraniczne długi. W kolejnych dwóch latach będziemy mieć do zagospodarowania całe 477 mld $. Jeśli będziemy nimi gospodarować na wzór KRLD, to osiągniemy najwyższy w świecie poziom życia. Myślę że jest to cel, dla którego warto pojechać do KRLD (całe nasze władze państwowe), pokłonić się tam Szanownemu Przywódcy Kim Dzong Unowi do samej ziemi i poprosić, by udzielił nam bezcennych wskazówek na temat gospodarowania. Wszystkie wskazówki Szanownego Przywódcy nasze władze muszą skrzętnie zapisać w kajecikach i absolutnie złotymi literami (trzeba im wyprodukować długopisy piszące złotym kolorem).Zwiń

Czytaj więcej na //fakty.interia.pl/swiat/news-msz-ukrainy-stawia-zadania-rosji-chodzi-o-ostrzelanie-samolo,nId,2348668#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

KOMENTARZE

 • W Korei Północnej jest więcej wolności w zakresie leczenia jak w Polsce
  Choć pojawiają się i w naszym Kraju pierwiosnki sanacji etycznej systemu. Oczywiście oddolne. Jednak upowszechnienie tej wiedzy stanie się faktyczną rewolucją w tym zakresie. Zorganizowane szajki wrogów uzdrowienia leczenia Polaków zaczynają poważnie zastraszać Jerzego Ziębę, który ujawnia bardzo niewygodne fakty co do procedur naszej służby zdrowia i opieki skomercjalizowanej.

  Jerzy Zięba - O groźbach karalnych
  https://youtu.be/22P4jddQEZU
 • Kara najwyższa dla zdrajców Ojczyzny
  Na Polskich dzieciach prowadzi się nielegalne badania medyczne, bez wiedzy rodziców o takim fakcie - twierdzi Jerzy Zięba. Gdyby Kim Dzong Il dowiedział się o takiej sprawie w Korei, to organizatorzy procederu dostaliby czapkę a pomocny dożywocie w obozie koncentracyjnym Yodok, w którym rośnie nawet marihuana medyczna.

  https://youtu.be/Rka_KYlJKJM?t=11m49s
 • Świetna notka!
  Przy okazji taka myśl: gdzie się podziewają nasze pieniądze płacone do Skarbu Państwa? Podatki od pracy, płacy, żywności, używek, powietrza i wody, usług, mediów, podatki od podatków?
  Bo jak widać, co roku budżet pęka w szwach, na wszystko brakuje i tak już od prawie 30 lat.
 • @PontoSarmata 23:09:27
  lekarze tylko wykonują procedury, jak komputery, a pacjent i jego dobro w ogóle ich nie interesuje
 • @lorenco 03:25:15
  Powiedz mi, ile razy płacimy za śmieci ?

  Najpierw płacimy za opakowania i opłatę za utylizację produktu,
  a potem za wywiezienie tych śmieci i ich utalizację
 • 5*
  Gdyby PKB rozebrać na czynniki pierwsze, to okazałoby się, że rzeczywisty wypracowany przez Koreańczyków dochód/mieszkańca jest wyższy niż w Polsce.

  Liczba mieszkańców:
  KRLD - ok. 25 mln
  IIIŻydo-RP - ok. 26 mln (8 mln poza na przymusowej zarobkowej emigracji)

  W KRLD nie ma bezrobocia, a więc wypracowany dochód jest większy niż w IIIŻydo-RP, w której oficjalne bezrobocie wynosi ok. 10%. Poza tym w KRLD jest więcej ludzi w wieku produkcyjnym.

  Teraz PKB
  PKB - ten wskaźnik obowiązuje w IIIŻydo-RP od 1990r., poprzednio był liczony Dochód Narodowy.

  Różnica między PKB a DN

  DN - jest to dochód wytworzony przez rodzime przedsiębiorstwa (dochód ten był lokowany wyłącznie w kraju).

  PKB - jest to dochód wytworzony przez wszystkie przedsiębiorstwa istniejące na obszarze kraju. Zdecydowaną większość po stronie wytworzonego dochodu mają firmy zagraniczne (polskich prawie nie ma), które zyski transferują do krajów macierzystych.

  Do PKB - po stronie dochodowej !!! - wliczane są także zaciągnięte za granicą (lub w obcych bankach) państwowe kredyty oraz dochody ze sprzedaży obligacji (to są także długi państwa).

  (Już 10 lat temu całkowite zadłużenie kraju wynosiło 1800% wielkości PKB)

  Można więc śmiało twierdzić, że rzeczywisty PKB/mieszkańca jest w KRLD większy niż w IIIŻydo-RP.
 • Tak
  Świetny materiał poparty analizą i dowodem matematycznym.
  Wiadomo, matematyka nie kłamie. 5*

  pozdr
 • a jak ten Putin może podskakiwać ?
  PKB USA - 18 bilionów,
  Rosja - 1 z hakiem

  wyścig zbrojeń trwa od 70 lat !!!!!!!

  we wrocku położyli iglicę przed Halą Ludową,

  nie potrafili nawet śruby odkręcić, no to ucięli nogę palnikiem,

  a teraz od miesięcy leży, nie wiedzą, jak się zabrać do postawienia,

  a zaraz po wojnie przybyłe ze wschodu ludziki potrafiły ją zrobić i postawić.
 • Użycie prokuratury i służb specjalnych we własnej sprawie to syndrom szoku pourazowego
  http://static.blastingnews.com/media/photogallery/2015/10/6/main/antoni-macierewicz-wiceprezes-pis_449737.jpg

  Użycie prokuratury i służb specjalnych we własnej sprawie to syndrom szoku pourazowego, po wypadku , który miał Macierewicz niedawno pod Toruniem . Istnieje prawdopodobieństwo, iż prokuratura i służby czując pismo nosem oleją to rozpaczliwe wołanie Macierewicza o ratunek.

  http://www.tapeta-balwanek-szyszka-bombki.na-pulpit.com/zdjecia/balwanek-szyszka-bombki.jpeg

  Wataha , nota bene , złożona w dużej mierze ze swoich czuje już zew krwi. Oni mu już nie odpuszczą . Zrobią z niego bałwanka /efekt śnieżnej kuli/. Ta metamorfoza z groźnego wojennego jastrzębia w bałwanka dokona się na naszych oczach , a w zasadzie już się dokonuje.

  Wali się wierchuszka PIS-u .

  PS. Zespół stresu pourazowego (PTSD) klasyfikuje się jako zaburzenie lękowe, które często jest następstwem traumatycznego, zagrażającego życiu fizycznemu lub emocjonalnemu wydarzenia.

  http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/choroby-psychiczne/zespol-stresu-pourazowego-ptsd-przyczyny-objawy-terapia-ptsd_42083.html
 • @interesariusz z PL 14:16:47
  Cyt://we wrocku położyli iglicę przed Halą Ludową,...
  ...a zaraz po wojnie przybyłe ze wschodu ludziki potrafiły ją zrobić i postawić.//

  Ta iglica to komusza zemsta tych ludzików, zakłóca całą atmosferę tego spokojnego miejsca. Jak się przed nią stanie to nawet, co ciekawe, nie widać głównej Hali. Lepiej niech leży i zerdzewieje do szczętu. Byłem, widziałem:)
 • @Arjanek 14:46:07
  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/ab/32/57bc87a3ede2e_p.jpg?1472063991
 • @lorenco 03:25:15
  Rodzime pijaweczki i nieroby sie przyssaly .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930