Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
648 postów 12460 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 8.2.2017r, Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zamordowali Giwiego

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

  Zamordowali Giwiego


Dziś rano u siebie w biurze o 6 rano w zamachu zginął dowódca batalionu „Somali" Michaił Tołstych znany jako Giwi.

Cześć jego pamięci.


Przedstawiciel prokuratury DRL: ten atak terrorystyczny i wcześniejsze morderstwo Arsienija Pawłowa (pseudonim Motorola) to ogniwa jednego łańcucha. Za atakami terrorystycznymi stoją ukraińskie służby specjalne, które starają się zdestabilizować sytuację w kraju.

KOMENTARZE

 • biuro
  https://www.youtube.com/watch?v=x63RPJ4L8Ok
 • A kundle się cieszą...
  A kundle wielorasowe,z przewagą krwi eskimoskiej, się cieszą...
  http://dd.neon24.pl/post/136884,separatysta-givi-dzis-wylecial-w-powietrze
 • @Cheval Noir 16:50:26
  Tak, burek znów wkleił jakieś badziewie nakazane przez mocodawców i się cieszy. Nie będę sprawdzał skąd to jest, bo będzie miał jedno wejście na liczniku więcej i może przekroczyć całą dychę.
  A swoją drogą Neon mając takich blogerów, schodzi na PSY!
 • Wszyscy
  Smutne. Cześć Jego Pamięci.
  Oczywiście 5* za info
 • Nadieżda Sawczenko, bohaterka Ukrainy odnosząc się do dzisiejszego aktu terrorystycznego, w którym zginął legendarny dowódca
  bataliony "Somalii""Givi", powiedziała, że tym aktem zamknięto całkowicie drogę powrotu Donbasu do Ukrainy!Oraz że , jest to rozpoczęcie rzezi Donbasu.
  Dodała także "w plecy strzelają tym,z którymi boją się walczyć twarzą w twarz"!
  http://rusnewstoday24.ru/wp-content/uploads/2017/02/Savchenko-ob'yasnila-zachem-ubili-Givi.jpg
  http://politobzor.net/show-122150-savchenko-obyasnila-zachem-ubili-givi-poroshenko-razvyazyvaet-voynu.html
 • Tutaj wyrosłem,to moja Ojczyzna tutaj żyję i tutaj umrę na swojej ziemi!
  https://youtu.be/jBYZ3WDWKpE
 • W okno gabinetu Giwiego
  wystrzelono pocisk z ręcznego miotacza ognia "Trzmiel".
  Ci, co to zrobili, musieli przygotowywać zamach od dłuższego czasu, Giwi był dobrze chroniony, jednak taki scenariusz był nie do przewidzenia.
  Oczywiście, jak to teraz będzie, za tym stoi Putin, no bo przecież nie pełni pokoju i do rany przyłóż ukropskie ścierwa.
  Jakoś Putin nie cieszy się a na banderlandii jest festiwal radości.
 • Wielki czlowiek byl.
  Czesc jego pamieci.
 • @lorenco 19:47:32 Giwi był źle chroniony
  Taki sposób zamachu powinien przewidzieć każdy, kto zajmuje się ochroną. Okna gabinetu Giwiego nie powinny wychodzić na ulicę, a jeżeli wychodziły, to ulica powinna być chroniona.

  Podobnie zamordowano Motorolę, bo nie pilnowano windy i wejścia do niej z dachu.

  Ja nie wierzę, że te zamachy były możliwe bez pomocy wysoko postawionych we władazch DRL osób. Banderowcy ulokowali swoich ludzi w tych władzach i robią w DRL co im się tylko żywnie spodoba.
 • @interesariusz z PL 16:35:03
  Polecam. Pozdrawiam. http://zygumntbalas.neon24.pl/post/131799,mija-dzis-rok-od-smierci-aleksieja-mozgowoja .Teraz należy się zastanowić kto tam miesza .: http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/20703?t=Wielonarodowa-Brygada-z-nowym-dowodca ,ewentualnie Academy . Ave.
 • @jazmig 20:49:59
  Skąd wiesz, że okna Giwiego wychodziły na ulicę? I, że ulica nie była chroniona? I co ma ulica do miotacza ognia? Mamy tu do czynienia z rakietowym miotaczem ognia i w zależności od wersji, można taką rakietę wystrzelić nawet z odległości ponad 1 km. A broń złożona mieści się w plecaku.
  A dlaczego władze DRL miałyby zabić Giwiego? Wątpię, żeby tam zaczaili się banderowcy. Jakby to był jakiś pomocnik SBU, raczej zainstalowałby się wśród oficerów czy podoficerów "Somalii" Armii DRL a nie we władzach.
  Wszystko to są domysły.
  Tak czy inaczej polowanie na Giwiego było już od dawna, były już trzy zamachy nieudane, osoby powiązane z radykałami i rządem UPAiny wyznaczyły za głowę Giwiego pokaźną sumę pieniędzy.
 • @lorenco
  On pisze co mu każą . Przecież całkowitym niedojdą nie jest , podobno ?. Pozdrawiam. : https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @lorenco 21:50:44
  Analityk wojskowy twierdzi, że wszystkie te akty terroru na liderów , to robota "instruktorów" z Special Operations Command — SOCOM)USA , przy współudziale instruowanych!!!

  Общая численность этой структуры 58 тысяч человек. SOCOM работает на территории Афганистана, Пакистана и стран Ближнего Востока и Африки.

  Оригинал новости: http://nsn24.ru/mneniya/amerikanskijj-sled-v-ubijjstve-givi.html

  http://nsn24.ru/mneniya/amerikanskijj-sled-v-ubijjstve-givi.html
 • @trojanka 21:57:18
  Czyli trafiłem 100/100 Ave.
 • @Repsol 21:39:44
  Pewnie plan jest taki: wyeliminować najlepszych dowódców i bohaterów, osłabić morale wojska i ludności cywilnej a potem przystąpić do natarcia: najpierw propagandą a potem zbrojnie "odzyskać" Donbas, co wówczas nie powinno być trudne, przy minimalnej liczbie ofiar, reszta sama się podda - według oczywiście twórców tego planu.
  Pewnie szef wojny Antoni M i jego oblubieniec misio brali udział w tym planie. Taka "wielonarodowa" brygada, jak znalazł do pacyfikacji Republik.
 • @lorenco 22:02:29
  ciekawa strona
  http://www.geopolitics.ru/category/geopolitical-projects/
 • @lorenco 22:02:29
  Historia kołem się toczy . Ave. http://www.bibula.com/?p=92327
 • Rok 2017 ogłoszony na Ukrainie rokiem Bandery!Obchody rozpoczeły sie już 1 stycznia uroczystym marszem połączonym z
  odśpiewaniem hymnu UPA i podniesieniem sztandaru!
  http://m.onet.pl/_m/51e9e83a8f920d3d7651106a7e35b421,62,19.jpg
 • Lwów, plakaty na słupach "UPA żyje"!!
  http://m.onet.pl/_m/c87832ecf1c311a59dc39f7e5981e113,62,19.jpg
 • Bez komentarza
  http://m.onet.pl/_m/806edd665c35186995f2a4d748585646,62,19.jpg
 • @Repsol 22:12:49
  Dla mnie to niepojęte! Oni coraz bardziej prą w stronę nazizmu! Czy mój wnuk będzie kiedyś musiał ukryć się w szambie aby Ukraińcy go nie zariezali? W ten sposób przeżył mój dziadek, miał szczęście bo akurat udał się do wychodka. A moich pradziadków zariezali, głowę mojej prababci położyli obok dyni w ogródku, tacy dowcipni, podobnie jak niektóre tu potwory udający katolików i zoologicznych prawicowców.
  Jakąż oni mają radochę ze śmierci Giwi!
 • @fretka 22:07:02
  Fretko, może byś przetłumaczyła parę choć słów.
 • @lorenco 22:33:10
  Q ...a bez komentarza . Mamy podobnie , No pasaran. : https://www.youtube.com/watch?v=IVsNVijgfy0
 • @lorenco 22:33:10
  Oj tam Lorenco!!!!Goje to zwierzęta .. nie wiesz?????, jak giną to radocha?Kiedyś zostałeś tutaj obdarowany przezwiskiem, przez człena naroda chazarskiego "wiejski głupek".Nie pamiętasz???
  Ps.Jak to powiadają "Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy".Młyny Boże mielą powoli, ale dosięgną również tych "sprawiedliwych", albo ich nowe wnuki!
 • @trojanka 22:31:33
  Ludzie z całego świata piszą na różnych portalach, twitterach czy FB, YT że Giwi był bohaterem i bardzo Go żałują! Nie wiedziałem nawet, że jest tak znany i ma tylu sympatyków! I w Indii, Brazylii, w Niemczech, Francji, Egipcie, Australii, Portugalii, Nigerii, we Włoszech, Korei, Chinach, Czechach, Finlandii, Szwecji, GB, Kanadzie, Mozambiku, nawet USA, naprawę jestem bardzo mile zdziwiony, tych państw jest dużo więcej, nie będę wszystkich wymieniał bo trwało by to długo.
  O Giwim władze DRL
  https://youtu.be/QhkkLQ4EZuU
  Giwi o zamachu na niego, napisy w j. angielskim
  https://youtu.be/6yL1wn6Vr90

  Pogrzeb będzie 10 lutego
 • @lorenco 23:21:55
  Został kilkumiesięczny synek, tak jak u Motoroli!!
  Tu starszy synek Arsena Pawłowa- Motoroli na pogrzebie Ojca!!
  http://m.onet.pl/_m/c87398433bd5445dfc528c4b42dbcab3,62,19.jpg
 • @lorenco 23:21:55
  Po śmierci Motoroli na "pewnym" portalu, na którym wypowiada się również czołowy ostatnio blogger Neonu, on i jego "towarzysze" kipieli radością, i bardzo żałowali, że nie wyleciał wtedy,cały blok z ludźmi. No i masz jakieś wątpliwości????
  Dzisiaj przeczytałam, że powiesił się 50 letni mężczyzna , który dostał od ukraińskiego wojenkomatu,wezwanie do woja , do strefy operacji pacyfistycznej w Donbasie!Już tam był, jakoś udało mu się wrócić szybciej, i zaraz dostał ponowne wezwanie...nie wytrzymał psychicznie.Dzwonił do swojego brata i mówił , ze już psychicznie tego nie wytrzyma.........Zrobiło mi się go po prostu żal, i jego Rodziny!!!!
  Tak mordują ludzi po obu stronach!
  https://nahnews.org/986489-boec-vsu-svel-schety-s-zhiznyu-chtoby-ne-ehat-voevat-v-donbass

  Synek Motoroli na pogrzebie Ojca.
  http://m.onet.pl/_m/606207a4228930b4f8538b82462ffdac,62,19.jpg
 • @trojanka 22:48:41
  Najbardziej wkurza mnie ta hipokryzja: będą piać o tym jak to walczyliśmy, jacy byliśmy pokrzywdzeni, napadani i mordowani - wielcy obrońcy wolności - oczywiście wszystkiemu zawsze winna jest Rosja i sovieci - a jak idzie o to, że Donbas walczy o wolność, to już to zła walka, republiki winne poddać się Ukrainie i harować na darmozjadów a jak będą się burzyć, to ich spalą jak w Odessie. Wyszło na wierzch dziś. Ukropy chazarskie!
 • @trojanka 23:39:30
  Wymień Trojanko tego czołowego i jego towarzyszy. Ja chcę wiedzieć i pewnie te kilka tysięcy ludzi, którzy tu czytają też chcieliby poznać tych "radośnych"!
 • @lorenco 23:41:33
  Bo nie chcą czcić Bandery i UPA,i szczycić się nimi!Bo odżegnują się od nich i ich "osiągnięć".I nie chcą "dobrobytu made in USA i UE???może widzą to zgniłe żarcie "zachodnie", naćpane konserwantami i antybiotykami. Ukraińcy już biją się po stare ciuchy po nieboszczykach "zachodnich" , niebywała popularnością cieszą się "second handy". I taka filozofia towarzyszy "dobroczyńcom" :I tym sposobem upchniemy wszystkie śmieci, z "lepszej" cywilizacji.Stare uzbrojenie, stare ciuchy po umarlakach, zatrute żarcie i odpady radioaktywne!!
  W zamian zadłużymy ich po pachy,weksle będą w naszym sejfie,zajumamy im złoto ze skarbca,wykupimy perełki np.zakłady portowe w Odessie, zażądamy podniesienia wieku emerytalnego i podwyżki opłat komunalnych co miesiąc!!słabsi wymrą z zimna i głodu, mocni pójdą za parobków i niewolników!
  I ten guuupi Donbas takiego dobra nie chce!!!
  Taki "śmietnik" lepszej "cywilizacji!
 • @lorenco 23:46:07
  Czołowego znasz, a towarzysze z portalu, który wysłał harcownika żeby "rozpieprzył to towarzystwo"na Neonie!czyli nadludzie!!!
 • @trojanka 23:55:12
  Szkoda się zajmować, co oni znaczą? NIC!
  Dobrze, że te psie paszkwile wylądowały w lochu!

  Najnowszy film poświęcony Giwi, z piękną pieśnią
  https://youtu.be/6yL1wn6Vr90

  Pamiętasz może, jak pisaliśmy tu o tym, że Giwi strasznie kopci papierochy?
  Gdyby papierochy miały Go zabić pewnie by pożył jeszcze parę dobrych latek w wolnej Noworosji. Ani Jemu ani Motoroli a także Mozgowemu czy innym bohaterom ŁRL nie dane było aby móc wychowywać swoje dzieci.
  CHWAŁA BOHATEROM NOWOROSJI!!!
  CZEŚC GIWI!!!

  https://pp.vk.me/c402317/v402317174/9c1a/JJ1AjVWC76Y.jpg
 • @trojanka 23:55:12
  Graham Phillips
  yesterday at 3:25 pm
  Что я могу сказать о Гиви, Миша. Был период, в 2014 году, некоторые из 2015 я увидел его каждый день. Был период, я его видел реже, но, мы всегда видели друг друга, хоть бы иногда.

  Гиви действительно очень смелый, настоящий герой. Но и тоже, просто, хороший, а мог быть веселий парень. Он любил шутить, иногда да, танцуют, общение, он часто задавал мне вопросы - "как там в Лондоне, Крым, что случилось с тобой в Латвии?" и т.д. Наши отношения всегда были дружественными, позитивными. Он никогда не изменился, ведь когда я встретил его в 2014, никто не знал, Гиви, тогда все знали Гиви.

  Мог ли он быть жестокой, воин? Конечно уже. Но это уже война. Вообще -то я помню, как он пьет чай, шутили. А он действительно заботился о народ Донбасса, переживал о них. Он сделал все для его бойцов. Он был добрым, достойным, искренним. Гиви, Миша, батя.

  Эта ужасная новость просто, вообще, шок, удар для меня. Очень тяжелый день, для нас всех. Понятно что сегодня это 'фестиваль' для укропов. Но, благодаря Гиви, ДНР есть, и будет. Его геройство вечна, его подвигы навсегда.
  https://pp.vk.me/c637625/v637625630/3fd06/3ZNa--G4mmA.jpg
 • @jazmig 20:49:59
  też nie wierzę,

  ale tak to jest podczas wojny domowej, nikt nie wie, kto wróg, kto przyjaciel
 • @lorenco 21:50:44
  to było do przewidzenia,

  US też eliminują przeciwników po kolei, jeśli od razu nie mogą wziąść wszystkiego,

  liczy się potencjał, niestety, a nie zapał
 • @lorenco 22:33:10
  kto za srebrniki zapomina o historii i dumie dziadów,
  zasługuje na to, co go spotka
 • @lorenco 23:21:55
  krytykują go u nas za te padony, dawane do żżarcia, tym, co to chwilę wcześniej wojennym sprzętem mordowali wszystkich w ich domach, szkołach i przedszkolach,

  nasza propaganda jest w tym temacie jak banderowska

  pisuary mają chyba rozdwojenie jaźni
 • @lorenco 23:41:33
  nie wiem, czy pamiętacie traktat stowarzyszeniowy,

  też należymy, my, nasze państwo, do sitwy, która planowała splądrować Ukrainę,

  jak USA przestaną ich wspomagać, to ukropy o tym przypomną
 • @interesariusz z PL 01:14:28
  pozdrawiam wszystkich,

  starzy znajomi spotykają się tylko na pogrzebach,

  takie jest życie.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @lorenco 00:44:47
  Od Graham Phillips
  Przetłumaczyłem powyższy tekst jak umiałem, za błędy przepraszam z góry.
  =====================================
  Co mogę powiedzieć o Givi, Miszy. Na początku w 2014 roku i w 2015 roku widziałem go każdego ddnia, Był czas, widziałem go rzadziej, ale zawsze widzieliśmy się, choćby tylko sporadycznie.

  Givi naprawdę był bardzo odważny, prawdziwy bohater. Ale także, po prostu, dobry, był zabawnym facetem. Uwielbiał żartować, czasami taniec, towarzystwo, często zadawał mi pytania - "jak tam w Londynie, Krymie, co ci się stało na Łotwie" itd. Nasze stosunki zawsze były przyjazne, pozytywne. Nigdy się to nie zmieniło, bo gdy go poznałem w 2014 roku, nikt nie wiedział, kto to Givi, teraz wszyscy znają Givi.

  Mógłby on być zacięty, wojownik? Dłużej oczywiście. Ale to jest wojna. Generalnie pamiętam, jak on pije herbatę, żartując. I naprawdę dbał o ludzi z Donbasu, martwił się o nich. Robił wszystko dla swoich bojowników. Był miły, przyzwoity, szczery. Givi, Misza, tatko.

  To straszna wiadomość w ogóle, po prostu szok, szok dla mnie. Bardzo ciężki dzień dla nas wszystkich. Oczywiste jest, że dziś jest "festiwal" dla ukropów. Ale dzięki Givi, DNR jest i będzie. Jego heroizm jest wieczny, a jego wyczyny na zawsze.
 • @interesariusz z PL 01:11:37
  To, co zobaczył Giwi i jego ludzie na lotnisku, że ukropy nawet ciał nie pochowały, niech się one cieszą, że tylko pagony jadły i jeden dostał po pysku.
  Gdyby było odwrotnie, już Giwiego i jego ludzi narządy byłyby przeszczepiane Sorosowi i innym staruchom bogatym ponad stan.
 • @interesariusz z PL 01:14:28
  To logiczne, że przypomną.
  Oni nawet nam przypominają, że musieli żyć w chałupach z glinianą nalepą razem ze świniami i bydłem a polscy chłopi mieli domy z oddzielnymi stajniami. Zapominają jednak, że Polacy ciężko pracowali a ukropom to praca zwisała. Polscy chłopi wysyłali swoje dzieci do szkół a ukropskie dzieci ledwie kończyły kilka klas, bo taki był przymus a dalej kształci dzieci nie trzeba było.
  Jak nastała II RP, stanowiska były obsadzane ludźmi wykształconymi, czyli Polakami. Aj, jaka niesprawiedliwość dla ukropów to była! Jacy pokrzywdzeni byli! Po czterech klasach szkoły powszechnej chcieli stanowisk w administracji! bo one takie bidne są i dać im trzeba!
  Nic za bardzo nie zmieniło się od tamtych czasów.
 • @interesariusz z PL 01:17:49
  Miejmy nadzieję, że zdarzą się też wesela.
  Pozdrowienia:)
 • @interesariusz z PL 01:11:37
  Zastępca szefa MON DRL Eduard Basurin obwinił za zorganizowanie morderstwa Giwiego, doradcę Ministra Spraw Wewnętrznych Ukrainy Zoriana Szkirjaka. Ten oczywiście zaprzeczył.
  Taka heca przy okazji, tu podaję tekst poprzez tłumacza:

  Ambasada Niemiec na Ukrainie potępił incydent profanacji fragmentu Muru Berlińskiego posła Ludowej z Bloku Petro Poroszenko Alexey Goncharenko i uważają, że naruszenie Konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych. Zasada ta jest zawarta w uwagach dotyczących incydentu Embassy.
  Ambasada Niemiec przypomniał, że "upadek muru berlińskiego dla wszystkich Europejczyków symbolizuje wyzwolenie z komunizmu i sowieckiej hegemonii" i wyraził ubolewanie nad ustawą nieprzyzwoite zastępca Ukraińskiej Ludowej.
  "Ambasada Republiki Federalnej Niemiec bardzo ubolewa nad szkody i okaleczenia zastępca Goncharenko historyczny fragment muru berlińskiego, który znajduje się na terenie ambasady" - powiedział w oświadczeniu.
  "W tym samym czasie doszło do naruszenia Konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych" - podkreślił w ambasadzie.
  Przypomnijmy, MP Goncharenko namalowana na fragmencie muru berlińskiego, który znajduje się w niemieckiej ambasadzie w Kijowie, ogromnym napisem "nein" (nie), w proteście przeciwko kontrowersyjnej wypowiedzi niemieckiego ambasadora, że ​​wybory w Donbasie mogą nastąpić przed wycofaniem się armii rosyjskiej.

  http://amdn.news/media/cache/news_main_image/images/news/589b4f14754ca.jpg

  Naszą ambasadę pomaziali rosyjscy prowokatorzy jak to twierdzą oszołomy a Niemcy, proszę, znaleźli szybko Gonczarenko a on Rosjaninem ni jest.
 • @lorenco 02:06:54
  Zacharczenko o Zabiciu Giwi.

  Wstępne badania wykazały, że zabójstwo Bohatera DNR, dowódcy "Somalia" batalionu płk Michaiła Tołstoja "Givi" - to atak terrorystyczny.

  Zostało to ogłoszone dziś, 08 lutego, na oficjalnej stronie internetowej szefa DNR Aleksandra Zacharczenko

  "Dzisiaj został podle zabity legendarny dowódca batalionu" Somalia "Michaił Tolstoy, znany jako" Givi ". Wstępne badanie wykazało, że był to atak terrorystyczny. W tym momencie dochodzenie ustala sprawców. Wkrótce się dowiemy.

  Pragnę zauważyć, że walczymy w tej chwili z państwem, które stało się organizacją terrorystyczną. Na polu bitwy nie udało im się nas pokonać. Zabijają nas wrednie. Apeluję do wszystkich ukraińskich władz i wojska. Wy nas wszystkich nie zastrzelicie ", - powiedział Aleksander Zacharczenko.
  http://amdn.news/zaiavlieniie-zakharchienko-v-sviazi-s-ubiistvom-mikhaila-tolstykh-givi
  http://amdn.news/media/cache/news_main_image/images/news/589b27d71abd1.JPG
 • Bojec Ukraińskiej Armii Ochotniczej, dowodzonej przez członka Werchownej Rady Ukrainy Dmytro Jarosza /dawniej dowódca
  Prawego Sektora/Elena Belozerskaja, oświadczyła, że zamachy na Arsena Pawłowa i Motorolę oraz Giviego, to akcja służb Ukrainy.

  "Nie odstajemy od innych mocarstw, które tak załatwiają sprawy ze swoimi wrogami, gdziekolwiek by oni nie byli" oświadczyła.
  " Nie znałam szczegółów, ale że Giviemu na dniach przytrafi się " nieszczęśliwy wypadek- wiedziałam".
  Deputowany Werchownej Rady Ihor Mosijczuk dodał w wywiadzie dla kanału 112ua, że zna tych którzy zlikwidowali Motorolę - Ardena Pawłowa.

  https://lenta.ru/news/2017/02/09/bilozerska/
 • Dla przypomnienia ;Powstanie w Donbasie rozpoczęło się, po spaleniu żywcem 200 osób wOdessie
  w Domu Związkowym.Po meczu , sprowadzeni nazi, zaatakowali miasteczko namiotowe na Kulikowym Polu, w którym mieszkali,na czas rozgrywek w piłce, ludzie ze wschodniej Ukrainy,
  https://marucha.wordpress.com/2014/05/06/jak-zabijali-mieszkancow-odessy-w-budynku-zwiazkow-zawodowych-detale/
  młodzież nalewała benzynę do butelek wrzucanych do okien Domu Związków.

  https://youtu.be/4fCwA1hM-b4
  ratujących się skakaniem z okien dobijano strzałami lub na ziemi!!
  https://youtu.be/LLOD0aIcn_s

  Po tym potwornym wydarzeniu, poruszyły się miasta Wschodu Ukrainy, W odpowiedzi najpierw więc Sławiańsk został zbombardowany z samolotów, ludzie ginęli na ulicach!
  https://youtu.be/ItWaRqtMu6A
  Potem zaczęły się ataki na inne miasta, na domy mieszkalne itp.
  Ługańsk 2014 rok, maj!
  https://youtu.be/r0AdPLZI0ns
 • To jest chyba najlepiej opracowana oszukańcza kampania w historii propagandy – mówi Daniel McAdams,
  dyrektor Instytutu Rona Paula (Ron Paul Institute for Peace and Prosperity) na pytanie dziennikarza RT czy zgadza się z prezydentem Poroszenko, że to nie cywile są celem operacji i że wojsko wyzwala wschód Ukrainy.

  - Wszystko, co widziałem wskazywało na to, że kijowskie samoloty i wojsko dziesiątkują wioski. I myślę, że dla nikogo nie powinno to być zaskoczeniem, ponieważ nowy prezydent powiedział, że: "Będziemy atakować, i wyzwalać nasz kraj", a z drugiej strony członkowie jego administracji nazywali ludzi na wschodzie podludźmi, insektami i innymi wyzwiskami. Tak to przebiega, najpierw odczłowiecza się daną populację, a następnie wdraża kampanię działań etnicznych. Myślę, że to, co widzimy na wschodzie to początek kampanii czystek etnicznych. Jak dotąd, widzieliśmy, iż ponad 100 tysięcy ludzi uciekło do Rosji. (Zob. angielski orginal rozmowy: RT Op-Edge)
  W ciągu ostatniej doby ukrainskie oddzialy specjalne zajęly Sławiansk i Kramatorsk oraz trzy inne miasta odwodu donieckiego , z których w sobotę wycofali się powstańcy. Nad bu­dyn­ka­mi rad miej­skich wiszą już flagi pań­stwo­we Ukrainy. Kramatorsk został opuszczony przez samoobronę ze względu na zagrożenie zbombardowania miasta przez kijowskie lotnictwo i przez to narażenia życia cywilów.

  Członkowie sił samoobrony wycofali się ze wszystkich punktów kontroli, a główne siły wyruszyły kolumną do Doniecka. Przez cały dzień nad miastem latały samoloty wojskowe, bojownicy DRL spodziewali się nalotów i w rezultacie postanowili oddać miasto.
  Uwaga,drastyczne!!!
  https://youtu.be/HDhDd9ZebWM

  http://www.bumerangmedia.com/2014/07/ukraina-czy-to-poczatek-czystek.html

  itd....
 • Ługańsk na początku wojny, po "rozmowach" z władzami ukraińskimi!
  https://youtu.be/a263cB5QYxs
 • @trojanka 12:43:06
  Ługańsk 2014 rok,
  https://youtu.be/ns6tTH6fXnI
 • @trojanka 12:18:16
  Daniel MC Adams wywiad w oryginale!
  http://rt.com/op-edge/170592-cleansing-campaign-eastern-ukraine/
 • Dzisiaj rocznica zbrodni UPA w Parośli. Od tej strasznej daty, 9 lutego 1943 roku rozpoczęła się rzeź Polaków na Wołyniu!!
  DLA przestrogi!!!

  Zbrodnia w Parośli zbrodnia dokonana przez sotnię Ukraińskiej Powstańczej Armii pod dowództwem Hryhorija Perehijniaka "Dowbeszki-Korobki" (wg Władysława Filara dowodził Korziuk Fedir ps. Kora) w dniu 9 lutego 1943 na ludności polskiej we wsi Parośla w gminie Antonówka, w powiecie sarneńskim województwa wołyńskiego. Zbrodnia ta była pierwszym masowym mordem UPA i uważana jest za początek rzezi wołyńskiej. Liczba ofiar szacowana jest w granicach do 173 zamordowanych Polaków.

  http://upa.strefa.pl/zbrodnia.html

  http://zblogowani.pl/wpis/9177966/mord-w-parosli-preludium-do-rzezi-wolynskiej
  JEDNO UDERZENIE, JEDNA ŚMIERĆ


  Witold Kołodyński - ostatni świadek
  mordu w Parośli.
  Nagle, na umówiony znak, zaczęła się rzeź. Banderowcy wyciągnęli noże i siekiery. Nie oszczędzano nikogo. Leżącym ludziom rozrąbywano głowy, najczęściej pojedynczym uderzeniem siekiery. Jednych ostrzem, innych obuchem. Mężczyźni, kobiety i dzieci – mordowano wszystkich, po kolei, ze spokojem i uśmiechem na ustach oprawców. Miarowo, jak w morderczym zegarze, odmierzającym sekundy do zbliżającej się śmierci – jedno uderzenie, jedna śmierć. Niczym w zaplanowanej do ostatniego szczegółu egzekucji. Ukraińcy nie zlitowali się nawet nad niemowlętami, których małe główki przebijano wielkimi nożami. W kilku przypadkach niemowlęta zostały przybite bagnetami do kuchennych stołów. Jeden z ocalałych, 13-letni Witold Kołodyński (z całej jego 13-osobowej rodziny ocalał tylko on i jego siostra Teresa), tak opisywał po latach te tragiczne chwile:
  „Ocknąłem się po jakimś czasie, głowa mnie bolała. To cud, że nie zacząłem jęczeć, bo oni jeszcze byli w domu. Czekałem, byłem sparaliżowany strachem, udawałem nieżywego. Wtedy usłyszałem, jak mama odezwała się płaczliwym głosem. Ukrainiec poszedł, zamachnął się siekierą, rąbnął i zapanowała cisza. Potem trącali nas butem, sprawdzali, czy żyjemy. Nie wiem, jak to się stało, że wytrzymałem, że nie próbowałem uciekać. Sam nie wiem.”

  Zbrodnia w Parośli była pierwszym masowym mordem na wołyńskich Polakach, popełnionym przez UPA. Wyzwoliła w Ukraińcach wielkie pokłady wrogości, brutalności i morderczych żądz oraz dała początek rzezi wołyńskiej – aktowi ludobójstwa, którego w latach 1943-1944 dokonali ukraińscy nacjonaliści, przy znacznym wsparciu miejscowej ludności, wrogo nastawionej do mieszkających na Wołyniu Polaków. UPA, dowodzona między innymi przez Dmytrę Kljaczkiwskiego (ps. „Kłym Sawur”) oraz Iwana Łytwyńczuka (ps.„Dubowyj”), dokonywała masowych mordów na polskiej ludności. Największe nasilenie rzezi wołyńskiej zaczęło się 11 i 12 lipca 1943 roku. W tych dniach, w ponad 150 miejscowościach (w powiatach włodzimierskim, horochowskim i kowelskim), dokonano zmasowanych ataków pod hasłem „Śmierć Lachom!”. Ludzi zabijano w domach i kościołach. Polacy ginęli od siekier, młotków, kos, pił do drzewa, metalowych prętów, czyli od wszystkiego co mogło posłużyć za śmiercionośną broń.

  Do największych masakr na Wołyniu doszło między innymi w miejscowościach Janowa Dolina (600 ofiar), Wola Ostrowiecka (około 620 ofiar) i Ostrówki (520 ofiar). Według Ewy i Władysława Siemaszków, badaczy zbrodni UPA na Wołyniu – w latach 1943-1944 Ukraińcy zamordowali co najmniej 33 tysiące Polaków, jednak najbardziej prawdopodobna liczba ofiar rzezi wołyńskiej wynosić może nawet 60 tysięcy. UPA dokonała również masowych mordów na mieszkańcach z terenów dawnej Galicji Wschodniej (byłe województwa lwowskie, tarnopolskie i stanisławowskie). Według różnych szacunków, życie straciło tam kolejne 40 tysięcy Polaków, co daje łączną ilość ofiar rzezi wołyńskiej na przerażającym poziomie 100 tysięcy. Z rąk nacjonalistów zginęło również prawie tysiąc Ukraińców, którzy pomagali Polakom lub odmawiali wzięcia udziału w masowych mordach. Ich dokładna liczba nie jest dziś znana…....................

  Nie wszyscy mieszkańcy Parośli zginęli od razu. Część kobiet przed śmiercią była brutalnie gwałcona. Obcinano im również piersi. Niektórzy mężczyźni zostali niemal całkowicie obdarci ze skóry. Innym wyrwano żyły – od pachwin, aż po stopy. Wielu zamordowanym, przed zadaniem śmiertelnego ciosu siekierą, obcinano nosy, uszy, języki lub usta. Wyjmowano też gałki oczne z głowy, czasami je również obcinano. Ze szczególnym okrucieństwem Ukraińcy pastwili się nad komendantem miejscowego Związku Strzeleckiego, Walentym Sawickim, którego ciało zostało rozczłonkowane oraz nad miejscowym sołtysem Janem Chorążyczewskim, w domu którego oprawcy urządzili sobie libację tuż po zakończonej rzezi. Najmłodsze dziecko sołtysa, niespełna 12-miesięczny chłopczyk, został znaleziony martwy, przybity do stołu, tak jak inne niemowlęta. Był jednak jeden szczegół, który go wyróżniał. W jego malutkie usta jakiś zwyrodnialec włożył kawałek niedojedzonego, kiszonego ogórka – niczym chory symbol zemsty, dokonanej przez ludzi gnębionych głodem. Zupełnie tak, jakby o „wielki głód” na Ukrainie (z lat 1932-1933, który spowodował śmierć od 4 do nawet 7 milionów osób) banderowscy nacjonaliści oskarżali właśnie Polaków z Wołynia, a nie Józefa Stalina i jego polityki przymusowej kolektywizacji rolnictwa.

  Wszystkie gospodarstwa zostały po rzezi doszczętnie splądrowane i ograbione. Ukraińcy zabrali wszystko, co stanowiło dla nich jakąkolwiek wartość. Oprócz kosztowności, przywłaszczyli sobie żywność i zwierzęta hodowlane. Sąsiedzi bez skrupułów rabowali własność swoich niedawnych przyjaciół. Większość członków bandy Perehijniaka wywodziła się spośród cywilów, zamieszkujących najbliższą okolicę. Doskonale wiedzieli, jakie cenne rzeczy posiadali Polacy i gdzie mogli to ukryć. Po wywiezieniu wszystkich wartościowych łupów, wieś została podpalona. Kolonia Parośla przestała istnieć…

  Wbrew powszechnie panującej opinii, oprawcy nie pochodzili wyłącznie z „nizin społecznych”. Wielu z nich było ludźmi dobrze wykształconymi i majętnymi. Do bandy UPA należeli, między innymi, pracownicy wydziału oświaty z Włodzimierza oraz rodziny księży prawosławnych. Jednym z oprawców był nawet syn komendanta UPA z okręgu włodzimierskiego. Pokazało to, że akcja oczyszczania ukraińskiej ziemi z „polskiego elementu” miała swoich fanatycznych zwolenników zarówno wśród nizin społecznych, jak i na szczytach ukraińskiej inteligencji…
 • @trojanka 13:32:05
  " Pokazało to, że akcja oczyszczania ukraińskiej ziemi z „polskiego elementu” miała swoich fanatycznych zwolenników zarówno wśród nizin społecznych, jak i na szczytach ukraińskiej inteligencji…'
  Ta inteligencja a zwłaszcza popi w cerkwiach podburzała ciemnogród ukraiński przeciwko Lachom.
  Bo jak to pewien klasyk telewizyjny powiedział: "ciemny lud to kupi"
 • @trojanka 13:32:05
  No proszę. Na stronie АнтиМайдан pamiętają o rzezi w Porośli.

  https://pp.vk.me/c637226/v637226421/388f8/ETppN8mE8io.jpg
 • @lorenco 17:37:15
  Ekspert wojskowy potwierdza: po wstępnych wynikach śledztwa w sprawie kolejnego zamachu terrorystycznego,wiemy , że akcje te przygotowują zatrudniane specjalistyczne grupy "instruktorów" i pokazuje to , że mamy do czynienia z wysokoprofesjonalnym terroryzmem i doświadczeniem w branży terrorystycznej, choćby przemycenie wyrzutni z której został zabity Givi, jej obsługi czy śledzenie logowań Jego telefonu.nie obeszło się bez wewnętrznej pomocy itp..
  Już tydzień przed zamachem w sieci była zorganizowana "grupa pamięci Michaiła Tołstycha", na której pół dnia przed morderstwem pojawiła się fraza, "za pół dnia on umrze".
  https://youtu.be/2TvpoAOarHs
 • @trojanka 13:32:05
  nazywanie rzeźi wołyńskiej ludobujstwem jest zawoalowanym ukrywaniem bestialstwa tej zbrodni,
 • @interesariusz z PL 18:58:32
  Bandera nasz bohater!
  Ludobójstwa na Polakach na Wołyniu nie przebaczymy!
  A nienawiść do Rosji...
  Obejmijmy się.

  https://pp.vk.me/c626823/v626823518/3b201/ot_tlF02XzY.jpg
 • @trojanka 18:14:40
  Kijów pozbywa się bohaterów DRL licząc, że ich miejsce zajmą bardziej „ulegli"
  „Biorąc pod uwagę poszlaki, można z pewnością stwierdzić, że ta tragedia została zorganizowana przez ukraińskie służby specjalne. Nie wykluczamy, że z tym zamachem terrorystycznym ma także związek doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Zorian Szkiriak" — powiedział dziennikarzom przedstawiciel resortu obrony Donieckiej Republiki Ludowej.
  Moskwa
  © SPUTNIK. GRIGORIY SISOEV
  Kreml skomentował zabójstwo Giwiego
  Giwi zginął rano 8 lutego w wybuchu u siebie w biurze. Od maja 2014 roku brał udział w walkach o Słowiańsk, latem 2014 roku — w starciach w rejonie Iłowajska, a od wrześnie tego roku uczestniczył w walkach o lotnisko w Doniecku. We wrześniu 2016 roku otrzymał stopień pułkownika Donieckiej Republiki Ludowej (DRL).
  W Ministerstwie Obrony DRL zamach nazwano „kontynuacją wojny terrorystycznej rozpoczętej przez kijowskie władze przeciwko mieszkańcom Donbasu". Z kolei rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział, że „chodzi o próby destabilizacji sytuacji na Donbasie".

  Członek prezydium Ogólnorosyjskiej organizacji „Oficerowie Rosji", pułkownik rezerwy Andriej Gołowatiuk uważa, że działania ukraińskich służb specjalnych tylko komplikują sytuację na Donbasie.

  „To, co robią teraz ukraińskie służby specjalne, oddala od pokoju systuację na Donbasie. Dlatego, że zarówno Motorola, który zginął w październiku, jak i Giwi, który zmarł wczoraj — to ludzie, którzy cieszyli się autorytetem w proklamowanych w trybie jednostronnym republikach, są bohaterami narodowymi. Kiedy tacy ludzie są zabijani nie w uczciwej walce, a podstępnie, kiedy nie mają możliwości się obronić, to wygląda to, wyrażając się łagodnie, brzydko i tylko utrudnia sytuację. Kijowski reżim zdaje sobie sprawę, że z takimi ludźmi nie da się dogadać i po prostu się ich pozbywa, w nadziei, że ich miejsce zajmą bardziej ulegli. Właśnie na to liczą (ukraińskie władze — red.)" — uważa Andriej Gołowatiuk.

  Jego zdaniem Kijów celowo zaognia sytuację, gdyż chce zwrócić na siebie uwagę Zachodu.
  „Zachód odwraca się od Kijowa i Poroszenko oprócz eskalacji sytuacji na Donbasie nie ma po prostu innego wyjścia. I znów (Ukraińcy — red.) będą wplątywać w to wszystko Rosję. Wcale się nie zdziwię, jeśli rosyjskie służby specjalne również były tam "zupełnie przypadkowo" obecne. Kijów próbuje w ten sposób zwrócić na siebie uwagę. Ponieważ ani w rozmowie telefonicznej, do której doszło między prezydentem USA Donaldem Trumpem i Poroszenką, ani w oświadczeniach nowej administracji Stanów Zjednoczonych nie usłyszano (chęci — red.) popierania Kijowa. Widać, że Poroszenko traci grunt pod nogami, "tron" pod "królem czekolady" się chwieje i próbuje on odwrócić uwagę Ukraińców od problemów gospodarczych. Może on zaostrzać sytuację do tego stopnia, że wprowadzi stan wojenny w niektórych regionach kraju. A w warunkach stanu wojennego wybory się nie odbędą" — zaznaczył Andriej Gołowatiuk.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702094799862-sputnik-ukraina-drl/
 • @lorenco 22:02:29
  https://www.youtube.com/watch?v=EGJGbZyowPI


  Oznajmiam wszem i wobec!

  To Antoni Macierewicz jest wrogiem Narodu Polskiego, a NIE Rosja


  https://cont.ws/@id274487487/376479
 • @detektywmjarzynski 21:38:57
  Jest to Detektywie mocno prawdopodobne a ja nie mogę wyjść ze zdziwienia, dlaczego Macierewicz nie zostaje odwołany z rządu; tak jak on kompromituje ten rząd, to nawet Waszczykowski nie potrafi.
  To z tym Misiewiczem to już jest CYRK!
 • Texas Bentley komentuje zamach na Giviego.
  https://www.youtube.com/watch?v=bu75V379Myk
 • @staszek kieliszek 23:52:15
  Chciałoby się powiedzieć: Texas na prezydenta USA:)
  Staszku, wydaje mi się, że musicie Wy podawać jak najwięcej faktów na FB Trumpa czy twittera, właśnie takie filmy jak z Russelem, w Doniecku jest także inny Amerykanin bardzo sprzyjający Republikom, ożeniony z Donczanką, niestety nie pamiętam nazwiska.
  Także od Grahama Phillipsa w j. angielskim jest dużo materiałów.
  Widzę, że Trump szuka odpowiedzi a tych odpowiedzi nie znajdzie wśród fake news, które są nadal serwowane przez media.
  Myślę, że Trump posila się na wiadomościach z forum swoich wyborców czy fanów, dowód: senator MacCain zaczyna mieć przesrane.
  Bo to forumowicze dostarczyli mu wielu faktów na temat ostatnich działań tego krwawego dziada.
 • @lorenco 01:58:55
  Trump idzie pod wiatr.Sytuacja jest zla w kazdej dziedzinie.Nadchodzacy,nieuchronny, swiatowy kryzys finansowy, ktory wydarzy sie za jego prezydentury, na przyklad.Trump przygotowywal sie do tej prezydentury latami, poznal osobiscie rzadzacych tym swiatem, zna ich plany i sposob myslenia.Czy jeden czlowiek moze zmienic historie swiata, zapobiec wojnie swiatowej? Ja uwazam, ze tak.Malo prawdopodobne ale mozliwe.Ma gosc odwage niesamowita.
  domy Trumpa
  https://www.youtube.com/watch?v=uGyaDQo-xOk
 • @staszek kieliszek 04:34:51
  ale, jak widzę, sądy w stanach godne polskich, zupełnie nie związane prawem lub logiką, wot, samodzierżawie,
 • @interesariusz z PL 09:49:13
  Tak jest w USA.Polowala wiezniow w wiezieniach jest niewinnych.Interes.Wiezienia sa prywatne.Przyklady z mego podworka przytaczalem tu wiele razy.
 • @staszek kieliszek 04:34:51
  a tak swoją drogą to nie rozumiem, czemu wolne anonimy w sieci nie ujadają, że Brexit oznacza przystąpienie UK do ameryckiego planu podpalenia Europy.

  Czemu kaczor nie bierze przykładu ze szczurów, przecież przed zatonięciem one uciekają, a my co? pod rynnę?

  Dobrze, że te ameryckie wojska są głównie na zachodniej granicy.
 • @interesariusz z PL 09:55:38
  Nie wiem.Zbyt trudne sa Twoje pytania.
 • Pożegnanie z Michaiłem Tołstych "Givim".
  https://youtu.be/T4flIO5s9Gk
 • Brawo @Autor
  Ta śmierć bardzo boli. Bardzo szkoda, że oficjalna Warszawa popiera banderowskich zbrodniarzy UPA. Bardzo dobry artykuł, aczkolwiek bardzo smutny.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930