Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
648 postów 12460 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

+ Quo vadis 7.9.2018r, Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czy to już dziś?

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

Czy to już dziś?

 

Buuuummmmm

 

Takie pytanie będziemy sobie chyba stawiać codziennie.

Dziś zbiera się Rada Bezpieczeństwa ONZ na planowane otwarte  wysłuchanie "syryjskich głosów" w celu zapobieżenia "śmiertelnej pułapce" w prowincji Idlib, dotychczasowej strefie deeskalacji. Informować radę będą delegaci do "Syryjskiej komisji negocjacyjnej w Genewie."

Również dziś w Teheranie prezydenci Rosji, Iranu i Turcji mogą podjąć decyzje nie po myśli "wolnego świata".

Uprzednio Prezydent Stanów Zjednoczonych ostrzegł Rosję przed wywołaniem humanitarnej katastrofy w Idlib, a Rosja ostrzegała przed możliwą prowokacją z użyciem broni chemicznej.

Zapewne zbiegiem okoliczności, wczoraj, we wspólnym oświadczeniu przywódcy Francji, Niemiec, Kanady i Stanów Zjednoczonych wyrazili swoje oburzenie użyciem broni chemicznej w Salisbury i poparli brytyjskie twierdzenie, że byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala i jego córkę  zaatakowali nowiczokiem oficerowie GRU, Aleksander Pietrow i Rusłan Boszyrow. Przywódcy podzielają opinię Londynu, że "niemal na pewno" mieli oni zgodę władz Rosji.

Rosja ma wydać swoich obywateli, oskarżanych o zbrodnię, oraz ujawnić Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) wszystkie szczegóły dotyczące programu produkcji nowiczoka.

 

Patrz: uwagi niżej o koferencji Putina

KOMENTARZE

 • @
  Ale szopka... i pomyśleć tylko, że taki teatrzyk może się zdarzyć w przyszłości na terenie Polski.
 • @Arjanek 07:56:48
  Po buuuummmmmm już raczej nie.
 • @interesariusz z PL 12:48:54
  Myślę, że do aż takiego "bum" to nie dojdzie. No chyba, że do guzika dorwie się "chrześcijanin" chcący przyspieszyć Paruzję - ale to chyba wątpliwe.

  Oczywiście 5*

  Pozdro!
 • "Rosja ma wydać swoich obywateli"
  Może najpierw niech WB wypuści rosyjskich obywateli, Skripałów a przede wszystkim Julię, bo nie wiadomo co się z nimi dzieje a Julia chciała wrócić do Rosji!
 • @Arjanek 07:56:48
  choroba wściekłych krów to co? ja za dziecka jadłem bitki wołowe z makaronem jako tanie danie, teraz to jest drogie danie :( W Polsce ta szopka od dawna jest odgrywana, nie widzisz tego???
 • @Autor
  "Dziś zbiera się Rada Bezpieczeństwa ONZ"
  należy zadać pytanie, czy ta rada ma demokratyczny mandat?
  niech się jewronunijne prawaczki i te inne kurwy w togach zajmą się tym tematem!


  My tu na portalu za darmo zastępujemy setki urzędasów :(

  dam Ci 5* z przyzwyczajenia.. ale myśl w przyszłości,,

  Pozdrowił.
 • Nic nadzwyczajnego Putin nie wyjawił - działania będą kontynuowane
  Władimir Putin, po spotkaniu z Prezydentami Hassanem Rouhani i Tayyipem Erdoganem, stwierdził na konferencji prasowej, iż "Naszym wspólnym absolutnym priorytetem jest całkowita eliminacja terrorystów w Syrii", a wypędzanie ekstremistów z syryjskiej prowincji Idlib głównym celem na obecnym etapie zaprowadzania pokoju w Syrii. "Obecność bojowników stanowi bezpośrednie zagrożenie dla ... cywili w całym regionie".

  Rosyjski prezydent powiedział dalej, że trzej przywódcy omówili pewne "konkretne kroki" zmierzające do stopniowej stabilizacji strefy deeskalacji Idlib, która obejmuje propozycje pokojowego pojednania dla tych zbrojnych grup, które są gotowe do podjęcia dialogu. Putin wyraził nadzieję, że bojownicy "będą wystarczająco mądrzy", by złożyć broń i wycofać się, mówiąc, że trzech przywódców wezwało wszystkie strony konfliktu do powstrzymania przemocy.

  Prezydent pozytywnie ocenił fakt, że niektóre uzbrojone grupy opozycyjne, które działają w Idlib, również przystąpiły do ​​walki z terrorystami. Powiedział, że takie zmiany są "niezwykle ważne", dodając, że wspólna walka z ekstremistami przyczyniłaby się do budowania zaufania między rządem syryjskim a opozycją, ułatwiając w ten sposób łatwiejsze pojednanie. Tymczasem niektóre działania ekstremistów w Idlib stały się przedmiotem szczególnej uwagi, zwłaszcza że radykalne grupy najwyraźniej cieszą się zewnętrznym wsparciem.

  "Bojownicy z różnych grup budują tam drony i w jakiś sposób otrzymują części zamienne i wszystko, czego potrzebują do stworzenia takich UAV". Moskwa ma też wiarygodne dowody na to, że grupy terrorystyczne obecne w kontrolowanej przez bojowników prowincji usiłują przeprowadzić ataki pod fałszywą flagą z użyciem broni chemicznej. Takie działania służą interesom niektórych "zagranicznych aktorów". Niedopuszczalne jest to, że niektórzy z owych aktorów "chcą urwać terrorystów z haczyka pod pretekstem ochrony ludności cywilnej" i "zadają ciosy wojskom lojalnym wobec syryjskiego rządu".

  Oprócz walki z terrorystami przywódcy Rosji, Turcji i Iranu zgodzili się również na zwiększenie wysiłków mających na celu promowanie wewnątrz syryjskiego dialogu i poprawę sytuacji humanitarnej w zniszczonym przez wojnę kraju. Moskwa, Teheran i Ankara "przypisują ważną rolę skoordynowanym działaniom mającym na celu poprawę sytuacji humanitarnej w Syrii, a także odbudowę gospodarki i rozwiązywanie ostrych problemów społecznych".
 • @interesariusz z PL 21:48:48
  tymczasem, ściąganie i rozstawianie różnych śmiercionośnych zabawek w okolicach Syrii trwa. Oba mocarstwa najwyraźniej szykują się tam do bezpośredniej rozgrywki. Amerykanie już są zdolni do oddania salwy złożonej z setek rakiet, odpalonych o okrętów na morzu Śródziemnym i zatoce, z samolotów stacjonującym na dalszym wschodzie, z terenów opanowanych przez terrorystów.

  czy ktoś naciśnie guzik?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930