Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
648 postów 12460 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 20.9.2018r, Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tylko u nas cisza

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

Tylko u nas cisza...

 


 

  a w sieci wre w o tym, co można wyczytać między wierszami mojej poprzedniej notki.

Ustępstwa Putina czynią 3WŚ nieuniknioną! Tak uważa również PC Roberts. Jego zdaniem, Putin, chcąc uniknąć za wszelką cenę konfrontacji prowadzącej do wojny na pełną skalę w Syrii, przeliczy się w wymiarze strategicznym. Brak stosownej reakcji na pogróżki, szykany, sankcje i prowokacje, rozzuchwala przeciwników, którzy posuną się do dalszej eskalacji tych wszystkich działań, aż do momentu, gdy Rosji nie pozostanie nic innego, jak uderzyć z całą mocą na "zachodnich partnerów", lub się bezwarunkowo poddać.

Ostatni incydent, określany jako celowa i przemyślana prowokacja, z zestrzeleniem "elektronicznego" Ił-20, pokazał naocznie opinii publicznej, iż Rosja pozwala "zachodnim partnerom" bombardować w Syrii co tylko chcą, i to w pobliżu swoich wojskowych baz. Już samo to, biorąc pod uwagę wspieranie przez Rosję legalnego rządu Syrii, świadczy o bezsilności. Zapowiadana ofensywa w Idlib została odwołana pod wpływem gróźb "zachodnich partnerów" oraz ich przygotowania do ostrzału Syrii ze wszystkich stron. Rosja, która przez lata, płacąc również daninę krwi, dążyła do eliminacji opłacanych terrorystów z Syrii, została zmuszona do pozostawienia Syryjskiej prowincji w ich rękach, i to pod tureckimi wpływami. Rozmowy w Soczi skończyły się ustępstwem wobec prezydenta Erdogana. Turcja uniknie przedarcia się terrorystów, których przez lata wspierała, na własne terytorium, ponadto, możliwe, że w przyszłości, syryjska prowincja przejdzie w ich ręce. Nowo utworzoną wewnętrzną granicę i strefę zdemilitaryzowaną przy niej mają patrolować nie tylko Rosjanie, ale i Turcy.

Putin w swojej wypowiedzi załagodził wymowę prowokacji, w której najwyraźniej brały udział nie tylko izraelskie samoloty, ale i francuska fregata. Najbliższe dni pokażą, na co ważą się wszystkie strony rozgrywki. Jeśli nic "małego" nie nastąpi, to para nie pójdzie w gwizdek.

KOMENTARZE

 • Żydowski Pax Russo - Americana cd.
  //Ustępstwa Putina czynią 3WŚ nieuniknioną! Tak uważa również PC Roberts.//

  Roberts bredzi, ale pewnie dobrze zarabia w szeklach i rublach...

  Warto jednak śledzić los tych terrorystów, którym znowu szykują autobusy tym razem z Idlib do miasta Hamah.

  Mapa
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/63/Syria_2004_CIA_map.jpg

  Jak gładko idzie współpraca wywiadów Rosji z Nato (Turcja) czyli USRaelem można przeczytać tu:

  //Turkish and Russian intelligence officials will soon meet to thrash out the numbers of radical rebels required to leave the province. The agreement suggests that those who agree to exit will be given safe passage to the eastern Hama desert region.//
 • @Arjanek 08:23:11
  Najprawdopodobniej bredzę ja, wróżąc, iż porozumienie w sprawie strefy zdemilitaryzowanej jest wstępem do podziału Syrii.

  Jeśli natomiast chodzi o publikacje Robertsa, to zawsze były bardzo krytyczne wobec obecnych władz i elit USA, przy czym były równocześnie bardzo racjonalne. W tym jego bredzeniu ja widzę prognozę tego, do czego zmierza świat, rozwój sytauacji. Oczywiście, właśnie między innymi dzięki tym jego bredniom, faktyczni gracze mogą zmienić plany i wszystko pójdzie inaczej, i za to mu dziękuję.
 • @interesariusz z PL 08:55:24
  Podobno dzisiaj delegacja Izraelska ma się tłumaczyć w Moskwie.
 • @Autor
  Putin to cwana bestia i jak już ustępuje to ma w tym jakiś ukryty cel.Być może chce sprowokować przeciwnika do tego aby uczynił pierwszy krok i zaatakował otwarcie a wtedy Rosja pokaże na co ją stać.
  Bardzo ważna będzie reakcja Chin i Turcji.Jeżeli wesprą Putina to koalicja usraelska zostanie zmieciona z powierzchni ziemi.
 • Rosjanie piszą, że...
  ich samolot uległ katastrofie : https://pl.sputniknews.com/swiat/201809208815340-sputnik-syria-rosja-asad-putin-depesza-katastrofa-il-20/

  Piszą także, że flota rosyjska będzie strzelać na Morzu Śródziemnym: https://pl.sputniknews.com/swiat/201809208815164-sputnik-morze-srodziemne-rosja-marynarka-wojenna-starty-rakietowe/

  Czy Rosja na Morzu Śrudziemnym ma zagrożone swoje granice?
 • @Talbot 12:23:21
  Takie pytania zadawaj Amerykanom oni ćwiczą na całym globie i to bez przerwy .

  A Rosja unika eskalacji jak tylko się da .. to cecha Putina kiedyś o tym mówił w wywiadzie." jak cie prowokuje jakiś chuligan czy bandyta unikaj konfliktu tak długo jak tylko się da... ale jak się rozzuchwali i nie da ci szans na uniknięcie starcia .. uderz raz mocno tak by już więcej nie wstał"

  .. i moim zdanie taką strategię realizuje Putin.
  Jak uderzy to tak by przeciwnika zniszczyć a nie żeby się z nim szarpać..

  My tego nie wiemy ale Putin wie czym może uderzyć... i pewnie nie chodzi tu o broń atomowa... która straszliwie zaśmieca środowisko.

  ale np broń neutronowa likwiduje siłę żywą pozostawiają środowisko czyste...idealna broń do niszczenia baz przeciwnika.... w połączeniu z desantem zajmującym te bazy.

  Jak skuteczna jest Rosyjska broń przeciwlotnicza ? tego nie wiemy a być może cała przewaga powietrzna USA nie istnieje.
  Przewago morskiej USA już dawno nie mają bo ich lotniskowce to łatwe cele do zniszczenia.

  Izrael jest praktycznie bezbronny..tych kilka lotnisk można w ciągu godziny zlikwidować (to zadanie jest przygotowywane przez Iranu).
  Bez lotnictwa Izrael nie może nic zrobić.. armia naziemna jest bezbronna wobec broni ppanc... a pozbawiona osłony lotniczej może tylko uciekać tyle że nie ma dokąd.
  Broń atomowa Izraela jest pewnie zlokalizowana i stale monitorowana i do zniszczenia w pierwszej godzinie ataku.

  Bibi błagał żeby Rosja nie dawała S300 Syryjczykom... teraz Rosja dostarczy im takie systemy podobnie z Iranem też dostanie S300.
  Dla Rosji to korzystne bo mają już S400 i mogą pozbywać się swoich S300.(wyrzutni i amunicji) za całkiem dobre pieniądze.

  Fundamentem przewagi zachody było lotnictwo... teraz ta przewaga już nie istnieje (skuteczna obrona przeciwlotnicza , przeciw rakietowa oraz możliwość skutecznego niszczenia lotnisk).

  A co jeszcze ma Putin o czym nie wiemy ?
  ...inna sprawa że też nie wiemy wszystkiego o tym czym dysponuje tzw zachód.

  Przypuszczam że Putin jest znacznie lepiej zorientowany w tym co tkwi pod dywanem.
 • @Oscar 12:50:52
  w sumie to marginalny problem, incydent.. bez strategicznego znaczenia.

  Wielkie rzeczy dzieją się na innej płaszczyźnie.
  Wielkie rzeczy światowa wojna handlowa toczy się w handlu oraz na płaszczyźnie walutowej.
  Poszczególne kraje odchodzą od dolara we wzajemnej wymianie handlowej.
  To początek procesu. Największy rynek amerykański ciągle jeszcze może płacić dolarami za import..

  Za chwilę dostawcy zażądają od USA płatności w ich walutach lub np w Euro czy innym jenie. To gigantyczna dźwignia miażdżąca wprost dolara.
  Gdy tak się stanie w przypadku wrażliwych dla USA produktów to USA będą miały gigantyczny problem.

  Ta walutowa gilotyna cały czas wisi nad USA na coraz słabszym sznureczku. Putin oraz Xi zdecydują kiedy ten sznureczek przeciąć.
 • @interesariusz z PL 08:55:24
  Krytyczne owszem, racjonalne z dużą domieszką pesymizmu. Roberts z każdego incydentu wróży natychmiastową eskalcję i wielką wojnę i według jego prognoz, ta wojna już powinna była się zacząć setki razy temu. No ale pewnie za którymś razem wywróży, pomimo, że nie wszyscy na całym świecie spieszą się do wojny jak amerykańskie sępy zwane „jastrzębiami wojny”, pomimo, że nie wszyscy myślą jak oni.
 • @Oscar 14:25:41
  Dlatego właśnie robią wszystko, by do tej wielkiej wojny jak najszybciej doprowadzić, zanim ten sznureczek zostanie przecięty.
 • @Oscar 12:50:52
  "...inna sprawa że też nie wiemy wszystkiego o tym czym dysponuje tzw zachód."

  Myślę, że ma technologię do wywoływania trzęsień ziemi, burz, susz itp.
  Do tego dochodzi pewnie broń biologiczna profilowana genetycznie. I pewnie już znajduje się na terytorium Rosji.
  Coś chyba było też już testowane w Kalifornii, gdzie pożary wyglądały bardzo dziwnie.
  Nie wykluczałbym też, że w Szwecji było podobnie bo kiedyś medialna ściema z ruskim okrętem podwodnym koło Sztokholmu nie wypaliła i za słabo prowokowali Rosję. Dziwne wydawało mi się to, że tyle polskich strażaków tam nagle pojechało. Ponad setka wozów... chyba tylko idiota nie wykorzystałby okazji, żeby czegoś nie przywieźć lub wywieźć i nie mam tu na myśli drobnego przemytu, bo to po prostu dziś byłoby głupie, ale coś o znaczeniu bardziej wywiadowczym, jakieś próbki, dane (szukam po omacku).
  Jest jeszcze oczywiście broń zainstalowana gdzieś w kosmosie, namiary na odpowiednie asteroidy, które wystarczy odpowiednio "trącić" żeby spadły gdzie trzeba.
  Poza tym przestrzeń wirtualna i sfera szeroko pojętej elektroniki... tu może być też nieciekawie, bo może cywilom sporo krwi napsuć.
  Rozważane też są pewnie nowe formy ataków ekonomicznych i monetarnych, sankcje na strategiczne technologie, unieruchomienie istniejących itp.

  No i nie wiem co jeszcze - myślę, że do celów militarnych można zatrudnić nawet filozofów i wszelkiej maści naukowców z dowolnej liczby dziedzin, aby wymyślili nowe pola konfliktów, opracowali ideę walki na nich, sposoby osiągnięcia przewagi aż wreszcie zniszczenia przeciwnika. Nawet jego własnymi rękami. I to tak, żeby myślał, że jest mu dobrze... :-(

  Chyba i tak coś pominąłem.

  Pozdro!
 • @ Autor
  5*

  Co do ciszy w sieci ws zestrzelenia iła, to od razu miałem o tym napisać, ale pomyślałem, że Ty zrobisz to lepiej.
  I dobrze myślałem.

  Pozdro!
 • @Talbot 12:23:21
  "Czy Rosja na Morzu Śrudziemnym ma zagrożone swoje granice?"

  Nie wiem, jak to nazwać. Kojarzy mi się z wystawieniem na penetrację, kampanią wszech-medialną i rozstawieniem drogowskazów, żeby nikt chętny nie zbłądził ;-)

  3m siem mocno ;-DDD
 • @Lotna 14:50:35
  Zgoda ... widać nerwowość w działaniach globalnej mafii żydowskiej.
  "mało casu, kruca bomba, mało casu".
 • Anegdotka mi się na myśl narzuciła
  Pewnie wasze dywagacje ją spowodowały .

  Dawno dawno temu pewien pan zdrowo skopał swego paroba . Inny odciągnął opatruje sińce i pyta czemu nie oddałeś jak cię kopał, silniejszy jesteś. A ten obity: no widziałeś jakim butem rachował mi żebra czysty safian rodem z Kordoby z guzami sadzanymi rubinami. Czysta rozkosz takim dostać!!!!

  Tak i wy od zadniej strony rozpatrujecie. Jak rozliczać, mścić to na ewidentnych decydentach tej sytuacji ekonomicznie to opłacalne bo zakup efektywnej broni jest ewidentnie kilkunastokrotnie droższy od wynajęcia bandy mniej lub bardziej profesjonalnych cyngli.
 • @Talbot 12:23:21
  Jakies nowe morze pan zes odkryl;Srudziemne

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930