Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 15023 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

+ Quo vadis 10.10.2018r, Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mordercze poduszki

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

Mordercze poduszki

 


Czy coś wymyślone do ratowania ludzkiego życia może zabijać?

Każdy kij ma dwa końce. Na Słowacji przeważył ten drugi. Poduszki zabiły. Nie, nie tego, któremu wlazły pod twarz, zabiły niewinnego Słowaka, który zrobił wszystko, aby się uratować, a zabił go pewny siebie arogant, samego siebie zasłaniając poduszką.

Słowak, w gorszym autku, zginął, a posiadacz wypasionego Porsche Cayenne Turbo wyszedł bez obrażeń. I ta konstatacja faktów przemawia za tym, że właściwym sprawcą są poduszki, które dodały mordercy pewności siebie. Podobnie działa na morderców alkohol. To poduszki sprawiły, że mógł sobie pozwolić na zabijanie samochodem bez szkody dla siebie. To one dodały mu skrzydeł, szkoda, że rozumu nie.

Przed kilkunastu lub więcej laty, zginął mój znajomy. Był to początek obecności poduszek na naszych drogach. Wracał do domu, z przeciwka sznur samochodów, a tu ktoś z tyłu wyskoczył na lewy pas i gna przed siebie, aby wyrolować tych frajerów wlokących się w kolumnie. Może liczył na lukę w kolumnie, a może na to, że jadące z naprzeciwka samochody umkną na pobocze, którego prawie nie było. Był pewny swego, bo przecież miał jedną z pierwszych poduszek, a ten jadący zgodnie z przepisami cymbał z naprzeciwka z całą pewnością nie. No to właśnie on powinien uciekać, jako nieuzbrojony. Tylko, że nie mógł. Zamiast pobocza był tam rów śmierci. Jeden z pierwszych na naszych drogach. Teraz kopie się je nagminnie, ku uciesze obywateli, którym wystarczy wypaść z drogi do rowu, aby zginąć. Dawniej potrzebne było drzewo.

Porszak na Słowacji miał ogląd sytuacji, widział wszystko nad niskim Ferrari. I co? Zdecydował się zjechać na pobocze, tam, gdzie był jedyny ratunek dla jadącego z naprzeciwka Słowaka, który chciał uniknąć czołowego zderzenia z Ferrari. Świadomie wybrał, nie Ferrari, nie samochód jadący prawem pasem, tylko właśnie Skoda, na poboczu.

Przepisy ruchu są niekompletne. Co ma robić kierowca, który widzi debila gnającego lewym pasem na czołówkę? Uciekać na pobocze, czy jechać swoim pasem dalej? Na Słowacji debil też uciekł na pobocze.

Nie ma zasady, nie ma ratunku !!!

 

youtu.be/8TEcy86VkXw

Czy twórcy prawa drogowego to też debile, czy może sabotażyści?

Wszystkie wypasione auta winny zostać pozbawione poduszek. Niech burżuazja ryzykuje własnym życiem, a nie cudzym.


ps. Notka miała być napisana na czasie, zabrakło werwy. Do zamieszczenia jej dzisiaj skłoniło mnie zdarzenie drogowe, w którym kierowca wypasionej bryki nie tylko wymusił pierwszeństwo, ale jeszcze zatrzymał się na skrzyżowaniu po to, aby obluzgać tych, którzy swoim refleksem nie dopuścili do wypadku. Do napisania tej uwagi zachęciły mnie uwagi nibiru, poniżej. Najbardziej mnie wkurza sugestia, iż przykazanie "nie zabijaj" to urawniłowka, przeciwko której dusza Nibiru się buntuje.

 

Sądząc po uwagach, mało kto rozumie, co jest napisane wyżej.


1. Dlaczego nie ma przepisu, kto ma uciekać na pobocze w sytuacji jazdy na czołówkę jednym pasem ?


2. Dlaczego wzdłuż naszych dróg kopie się rowy śmierci ? (moja znajoma została osobą niepełnosprawną, gdy z małą szybkością osunęła się w taki rów, dawniej nawet samochód wyszedły bez szwanku).


3. Dlaczego, skoro są ograniczenia szybkości, nawet na autostradach, sprzedaje się samochody rozwijające większe szybkości? Przecież są to przyrządy do popełniania wykroczeń.


4. Dlaczego toleruje się najgroźniejsze wykroczenia na drogach, a mianowicie stosowanie prawa silniejszego, czyli jazdy na zderzenie. Silniejsze są zarówno TIRy, jak i auta wyposażone w poduszki.

KOMENTARZE

 • Hasła dnia !
  Rozkułaczyć burżujów z poduszek i rozdać biednym !!!

  Poduszka synonimem brawury i pogardy !!!

  Wypasione bryki won do Ameryki !!!

  Wypasione fury to brak kultury !!!
 • @Nibiru 22:24:14
  dzięki za wierszyk,

  pseudonim przejęty z planety śmierci, i takież poglądy,

  poduszki winni mieć wszyscy, albo nikt,
  a jeśli już, to ci, którzy nie zamierzają zabijać innych.

  Zapewne uważasz, że ci, których na to stać, powinni mieć broń, z bombą A włącznie.
 • @Nibiru 22:24:14
  ps.

  twój wierszyk jest nadzwyczaj udany,

  od dawna uważam, że im droższa fura, tym większy cham za kółkiem.
 • @interesariusz z PL 22:31:26
  cyt.: "pseudonim przejęty z planety śmierci, i takież poglądy",
  Nie wiedziałem że mam poglądy pochodzące z planety śmierci. Może jakieś przykłady proszę.

  cyt.: "poduszki winni mieć wszyscy, albo nikt,
  a jeśli już, to ci, którzy nie zamierzają zabijać innych."
  Poduszki są standardem i nie produkuje się już od wielu lat aut bez poduszek. Czy w motocyklach też byś instalował? Poza tym jak rozpoznasz tych którzy "nie zamierzają zabijać"? Grzecznie zapytasz?
  W zderzeniu czołowym SUV z sedanem (gdzie oba pojazdy mają poduszki) to raczej zawsze ginie kierowca sedana z uwagi na dużą różnicę mas. Wnioskuję że następnym Twym postulatem będzie aby wszyscy mieli samochody o jednakowych masach, lub nikt.


  cyt.: "Zapewne uważasz, że ci, których na to stać, powinni mieć broń, z bombą A włącznie."
  Wcale tak nie uważam, bo nawet jeśli ktoś nie ma środków finansowych na zakup broni masowego rażenia, to teoretycznie może ją ukraść i też użyć, jeśli jest złym człowiekiem.

  Jesteś przesiąknięty marksizmem do szpiku kości. Boję się takich radykałów i trzymam od nich z daleka (nie wykluczam kontaktów przez internet) :-)
 • @interesariusz z PL 22:33:25
  dziękuję za komplement

  cyt.: "od dawna uważam, że im droższa fura, tym większy cham za kółkiem."

  To teraz już wiem dlaczego jestem takim okropnym chamem. Chyba pozbędę się mojej wypasionej fury, myślisz że pomoże ? :-)
 • @Nibiru 22:52:05
  przykładem jest szyderstwo w twojej uwadze,

  to, że nie produkuje się aut bez poduszek, nie oznacza, że wycofano wszystkie bez poduszek, nadal na szosach jeżdżą jedne i drugie.

  TIRy mają większą masę niż SUVy, a jednak nie gnają 200km/godz.

  Tak, SUVy powinny być zabronione, nie tylko ze względu na większą masę, ale i inne utrudnienia dla innych kierujących.

  Rozpoznaję morderców po tym, że dosiadają szybkie wozy, oczywiście, z pełnym zestawem wszystkich możliwych poduch, i znajomą papugą na zawołanie.

  Nie uważam, że biedacy nie powinni mieć możliwości nabycia TRI tylko dlatego, że ktoś to sobie wąchał, a w obrocie mogą być drogie produkty dla wykolejonych burżujów.

  Niestety, muszę Cię rozczarować, nigdy w życiu nie miałem czasu na przestudiowanie Marksa. Żałuję, i się wstydzę. Nie wiem też, w jaki sposób wyrażone poglądy na temat zapobiegania skutkom wypadków i ograniczenie liczby morderstw popełnianych z rozmysłem wiążą się z marksizmem.

  Co do kontaktów, to mimo, że jestem twoim zdaniem "radykałem", to jednak nie zabijam ludzi, ani ich nie biję. Wydaje mi się, że to raczej z Tobą należy unikać bezpośrednich kontaktów. No bo przecież takich radykałów, jak ja, się tępi, nieprawdaż?
 • @Nibiru 22:59:22
  myślę, że pomoże to, że zdajesz sobie sprawę z tego, że jesteś chamem, i chcesz się poprawić.
 • @interesariusz z PL 23:08:32
  cyt. "No bo przecież takich radykałów, jak ja, się tępi, nieprawdaż?"

  Broń Boże aby tępić takich radykałów. Oni, oraz ich przepraszam za wyrażenie, spuścizna są potrzebni młodzieży w celach edukacyjnych, aby się uczyła na negatywnych przykładach co doprowadziło do upadku ich przodków. Śpij spokojnie Interesariuszu. Jutro zapewne przyjdą Ci do głowy nowe rewolucyjne idee urawniłowek i implementacji odpowiedzialności zbiorowej w najmniej spodziewanych dziedzinach. Pa, pa.
 • Wyprzedzac innych nalezy w szkole, w pracy, ale nie na drodze.
  Ile zyskamy w dotarciu do celu? Sekundy? Minuty? Dla rozrywki ogladam wideo z ruskich czy polskich kamer.najlepszy rezyser takiej glupoty by nie wymyslil. Nalezy jezdzic jak "old Jewish lady"- jak stara Zydowka. Jezdrze juz 40 lat po USA i moja zona bezwypadkowo. Trzymac dystans hamowania, nie wyprzedzac na waskiej drodze i sie nie spieszyc. Jezdzic tylko deczko ponad limit. Raz jezdzilem po Europie i palce na kierownicy byly biale ze skurczu. Nigdy wiecej. W USA moga jezdzic nastolatki od 16 roku zycia i ucza ich ,ze nalezy jezdzic defensywnie. W Europie, Rosji i innych krajach niedorozwinietych jezdzi sie ofensywnie i to dostarcza swierzej rozrywki na Youtube. Szerokiej drogi.
 • Nie w sprawie poduszek, ale ten bezmózg i inne bezmózgi, /którym się wydaje ze są bezkarni i lepsi od innych bo mają lepsze
  samochody lub więcej pieniędzy/, następnym razem mam nadzieję że rozjadą kogoś ze swojej nędznej familii!!Np.tatusia który wychował bezmózga, bez refleksji, empatii i szacunku do życia drugiego człowieka i z nudów /okraszonych ekstremalnymi przeżyciami/, zabijającego męża, ojca, być może żywiciela rodziny.Zrujnował życie normalnej rodziny,mam nadzieję że sprawi wielka uciechę współwięźniom , gdziekolwiek będzie siedział.
  Nawet nie pomogą obiadki z najlepszej restauracji które zapewne tatuś obstaluje!
  Czasem zasada "oko za oko..." miałby racje bytu!!
 • @staszek kieliszek 04:00:39
  Tak sobie myślę, że skoro i tak pragniemy być pod amerykańską okupacją, a nasze przepisy drogowe są do bani, całkiem idiotyczne, to może przyjąć u nas amerykańskie prawo o ruchu drogowym, i o wyposażeniu pojazdów też. Trzeba to podszepnąć Trampkowi. Powstałaby brama do europy dla amerykańskiego przemysłu samochodowego, a i wojska okupacyjne sprawniejby się poruszały.
 • @trojanka 06:45:30
  niestety, na szosie obowiązuje prawo silniejszego. TIRy, wielkie osobówki wyposażone w cały wachlarz poduszek, wymuszają na innych ustępowania z drogi.
 • @
  Nie wydziwiałbym nad tym przypadkiem.
  Po prostu tego mordercę należałoby pozbawić obywatelstwa polskiego.

  Takie zachowanie nie liczące się z nikim i niczym jest sprzeczne z polskością. Tacy ludzie powinni być z grona Polaków usuwani.
 • @staszek kieliszek 04:00:39
  jeszcze jedno.

  Możliwość poruszania się po drodze winni mieć wszyscy, no prawie wszyscy. Wymagania wobec kierowców winny maleć, tak, aby osoby starsze, które już tylko mogą się poruszać samochodem (jak np. mój ojciec, który z powodu niewydolności krążenie w kończynach przejdzie najwyżej 100 kroków), mogły załatwiać swoje sprawy. Tymczasem u nas następuje tak lawinowa komplikacja rozwiązań drogowych, że wymagania sprawnościowe wobec kierowców będą takie, jak dawniej wobec pilotów.

  Wszystkie te biegnące wężykiem pasy, kończące się znienacka, drogi rowerowe, na których niewidoczny rowerzysta ma pierszeństwo, wymagają oczu dookoła głowy i dobrego refleksu, umiejętności koordynacji w czaso-przestrzeni. U nas jest taka droga, już od dawna, że jak chcesz skręcić w lewo, to musisz przepuścić samochody z naprzeciwka, również rowery z naprzeciwka i z tyłu, i tramwaje w obie strony, za drzewami. Wypadki wciąż tam się zdarzają, zwłaszcza tramwaje nagminnie taranują samochody i rozjeżdżają pieszych. No, ale nikt za to nie odpowiada.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:25:03
  Szanowny Panie,

  notka nie została napisana w intencji nagonki na sprawców, chociaż wyciągnąłem fakty świadczące o podwójnej winie kierowcy Porsche.

  Notka został napisana w intencji ustalenia, KTO MA UCIEKAĆ NA POBOCZE, GDY AUTA JADĄ NA CZOŁÓWKĘ ?????

  Stosowny przepis winien być w przepisach ruchu drogowego. Jak i inne. Inne przepisy, które określają, co robić, gdy w wyniku przestępstwa jestśmy zagrożeni utratą życia. Takich przepisów niestety nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @interesariusz z PL 07:39:01
  To nie jest nagonka na TYCH sprawców, a jest to refleksja ogólna wskazująca na to, że aby zmienić sytuację w jakiej się znajdujemy konieczna jest też zmiana mentalności.

  PS. Na filmie, który został zrobiony z tym wypadkiem widać, że Ferrari uciekało w prawo, co dawało szanse na zmieszczenie się trzech samochodów obok siebie, gdy Porche poszło w lewo, na czołówkę.
  Czyli kierowca - to dodatkowo debil.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:56:46
  Tak, debil, albo złoczyńca. Proszę podziwiać kierowcę z prawej, który też odsuwał się na pobocze, widząc, co się dzieje. Wszyscy mieli szansę wyjścia bez otaracia. Zmieściłyby się czetery samochody obok siebie.

  Porschak popełnił wiele błędów, między innymi doprowadził do znalezienia się w sytuacji bez wyjścia - gnanie lewym pasem za lepszym samochodem, ale tragiczna w skutkach była jego decyzja, aby wyprzedzać Farrari poboczem (wyprzedzać z konieczności, bowiem nie mógł hamować równie skutecznie). Tego, że jadąca z naprzeciwka Skoda ucieknie na pobocze, mógł się spodziewać. Z trzech ryzyk, wybrał najgroźniejsze, zamiast wjechania w kufer Ferrari, lub samochodu po prawej, wybrał jazdę na czołówkę.
 • Na miejscu zginął 57-latek, który osierocił kilkoro dzieci. Natomiast 50-latka i 21-latek jadący razem z nim są ciężko ranni.
  Zmarły osierocił kilkoro dzieci!!
  26-latek, poruszający się mercedesem okazał się dziennikarzem zajmującym się motoryzacją. Mężczyzna został wynajęty przez Mercedes Benz Polska do zaprezentowania samochodu. Mercedes, którym jechał był mu udzielony tylko na pewien czas, aby dziennikarz pokazał jak wygląda i czym się charakteryzuje samochód.

  https://kobieceinspiracje.pl/117544,wypadek-na-slowacji-jeden-ze-sprawcow-to-polski-dziennikarz.html
 • @trojanka 08:22:01
  https://youtu.be/8TEcy86VkXw
 • @trojanka 08:22:01
  Tragiczne w tej sprawie jest to, że ów "staruszek" wykazał się refleksem i uciekł na pobocze, hamując, aby uniknąć czołówki z Ferrari. Zrobił wszystko, co mógł. Zginął, bo debil w Porsche postanowił minąć Ferrari poboczem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:56:46
  W Polsce za taki wypadek jak na Słowacji, winowajca dostałby ze 2 lata i odpowiadał z wolnej stopy. Reszta w ogóle by nie poniosła odpowiedzialności
  Czy wobec przestepcow drogowych nie wprowadzic kary chlosty, jak w Malezji czy Singapurze.Przydałoby się takie traktowanie w Polsce - 25 razów ratanem na gołą dupe z uderzeniem 160 kmh. Może takie typki jak frogi i spółka zastanowiłby się dwa razy.
 • @trojanka 08:25:20
  może to błąd, że nie zamieściłem odsyłacza do filmu. Myślałem, że już wszyscy widzieli. Poprawię.
 • @trojanka 08:22:01
  Mam nadzieję, że za zamordowanie tego bezbronnego człowieka i ranieniu dwóch osób, poniosą najsurowszą karę!

  Najgłębsze wyrazy współczucia dla Rodziny zamordowanego Słowaka.
 • @interesariusz z PL 08:04:50
  Z oglądu filmu - on stuknął Ferrari (spóźnione hamowanie).
  Jedyne co dodać: niech siedzi jak najdłużej.
 • @Husky 08:28:33
  Mamy sądownictwo hierarchiczne; wskazane rozwiązanie byłoby możliwe, gdyby sądownictwo było zorganizowane jako system rozjemczy.
  Wtedy wskazana kara byłaby możliwa jako forma "rozjemstwa".
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:49:26
  zanim stuknął Ferrari, hamując, uciekał na lewo, na pobocze. Nie wyszło mu ani jedno, ani drugie.

  Tak to jest, jak się gna za lepszym.

  Powinien raczej zostać niewolnikiem ocalałych ze Skody.
 • Przyłączam się do Waszego ataku na idiotów na drodze...
  Ale co Wam te wypasione fury zawiniły? I te poduszki?
  Tak reagują niedołężni starcy i Ci którzy tylko pomarzyć o takich brykach mogą - to z zawiści.
  Silne, szybkie auto jest bezpieczniejsze od tego muła ledwo wleczącego sie po drodze. Faktyczne bezpoieczeństwo zalezy od ludzi za kierownicami tych aut.
 • @zadziwiony 09:04:46
  "silne, szybkie auto jest bezpieczniejsze od tego muła" - no właśnie, zachęca do "bezpiecznej" szybkiej jazdy, i efekt, jak na obrazku.

  Dlaczego ten w owym "silnym, szybkim autku" sam wychodzi bez szwanku, jak kogoś zabije?

  Może i jestem niedołężnym starcem, ale też chcę jeszcze żyć. Dlaczego ma mnie bezkarnie zabić ktoś uzbrojony w "silne, szybkie auto z poduszkami"?
 • @
  sądząc po punktach, oraz niektórych uwagach, pewna część czytelników jednak skrycie marzy, aby poszaleć sobie takim Ferrari, zostawiając wszystkich w tyle.
 • @interesariusz z PL 09:23:10
  "sądząc po punktach, oraz niektórych uwagach, pewna część czytelników jednak skrycie marzy, aby poszaleć sobie takim Ferrari, zostawiając wszystkich w tyle."...


  No wiesz, dla niektórych to sens życia, przedłużenie mizernej męskości, dowartościowanie wątłego ego,"pokazanie kolegom" somsiadom"i niedołężnym starcom KTO jest lepszy i tu rządzi.I haczyk na laski!!ten sam poziom!
  Jak nie ma czym zaszpanować, to tylko cóż pozostało!!
  Szaleć to sobie za miastem, na starej drodze.
  Jak mało dla niektórych idiotów, warte jest ludzkie życie, dopiero jak im pukną mamusię, tatusia, wnuka, synka czy córeczkę śmiertelnie na kawałki na drodze ,to ło jejku co się dzieje, co za wrzask i płacz i rwanie włosów..
  Innego można rozjechać, bo co on tam warty.
  Nawet jeśli potrącony człowiek nie zginie, to ILE go czeka operacji, rehabilitacji, utraty dochodu na życie, czasem kalectwo i wózek lub kule do końca życia i ból !!I męka Rodziny !!
  Dlatego rzućmy hasło:"Nie bądź dupą,nieudacznikiem....zarabiaj,jedź na saksy stare Niemry i Niemcy i ich pampersy czekają na ciebie...kup se dobre auto,będziesz bezpieczniejszy podczas wyścigów i szybkiej jazdy".
  I nie będziesz "blokował" Skodą jazdy porządnym ludziom, wlekąc się!
  Jeśliś nieudacznik i cielę to na tym świecie nie ma miejsca dla takich, liczy się asertywność, inicjatywa, zaradność, siła !
  Starych i schorowanych NIE potrzebujemy!!! won do kliniki do Szwajcarii tam załatwią sprawę w try miga!
 • @zadziwiony 09:04:46
  Jestem za tym, aby takie wypasione autka oznaczać napisami (NAJLEPIEJ GWOŹDZIEM NA DRZWIACH).
  Że to potencjalni mordercy. A co tam...
 • @admini
  zastąpienie oznaki autora nieczytelnym zdjęciem jest niedźwiedzią przysługą.

  Równocześnie konstatuję, że konstruktywne notki dotyczące naszego bytu nigdy nie cieszyły się uznaniem redakcyjnym.
 • @interesariusz z PL 10:22:52 @ admini
  ps. notka została przeniesiona, a więc jeśli zamieszczenie zdjęcia było wstępem do tej operacji, wybaczam.

  Jest to pierwsza notka tego rodzaju, wyniesiona na samą górę.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:25:03
  Pełna zgoda Wojtas.
 • @
  Nie wiem, czy wszyscy zauważyli,

  jeśli uzupełniam notkę, to jej tytuł poprzedzam znakiem "+",

  takie wizualne zaznaczenie, że warto przeczytać jeszcze raz.
 • @interesariusz & Wojtas
  To może byśmy na Fordzie T się zatrzymali?
  O ile ma pamięć mi służy, to już dorożki powodawały wypadki śmiertelne, nie wspomnając o Syrenach i małych fiatach.
  Wszystko w rękach kierowców i możecie jak chcecie nawet Pobiedami sobie jeździć.
  Ja jeżdżę czynnie o 1978 roku, różnymi autami( nie takimi jak na filmie) I jeszcze rzadnego wypadku nie spowodowałem, a swego czasu za młodu jeździłem dośc aktywnie.
  A najgorszymi kierowcami sa tacy panowie jeżdżący jeszcze na czarnych tablicach i leżący na kierownicy. Te auta są w takim stanie , jak oni sami- próchno się sypie z obydwóch.
  Bandytów na drogach powinnosię jednak karać, a w przypadku spowodowania smierci szczególnie ostro z odszkodowaniem dla rodziny. Ale litość, nie mścijmy się na samohodach, bo one nie są niczemu winne.
 • @trojanka 09:47:44
  Co ma wspólnego przyzwoity samochód do tego co napisałaś, to nie rozumiem.
  "Haczyk na laski". Kobieto! Zobacz co napisałaś? Wy kobiety takie haczyki uwielbiacie! Na Skodę MB 1000 , to nawet w sanatorium żadnej nie poderwiesz!!! Najwyżej Cię wyśmieją. A co dopiero dzisiejsze laski rozochocone takimi facetami jak Ronaldo, Lewandowski czy inny Wojewódzki. Sama dobrze wiesz , że one idą nie na to ufryzowane i wyolejkowane ciało, a na pękające w szwach konto. Potem się dziwisz, że faceci lubią poszpanować. Kobiety uwielbiają takich mężczyzn, a mężczyźni piękne kobiety które za tymi furami ciągną jak muchy za gównem .Przeciętni faceci to muszą się naprawdę natyrać i mieć dożo farta , by atrakcyjną kobietę zdobyć. W przeciwieństwie do tych pierwszych, którzy przebierają w " super towarze" jak w ulęgałkach. Życie. Ale nie samochody za to trzeba winić.
 • @zadziwiony 11:40:53
  jak to nie są winne samochody ? Dziecku nie daje się zapałek. Jak dziecko coś podpali, winne są zapałki. Jeśli daje się jednemu auto "a tobie się nic nie stanie", i wpuszcza takie auto pomiędzy auta starożytne, to tak, jakby dziecku dać zapałki.

  No i co z tego, że się z kogoś próchno sypie? Dziadek ma prawo przejść po pasach, i tak samo jeździć. To jemu jest bardziej potrzebny samochód, niż Tobie. Chociaż, biorąc pod uwagę twój staż, Ciebie już też określają mianem próchno.
 • @interesariusz z PL 12:15:00
  Ha! Ha! Sądzisz, że mi dopiekłeś? Nic z tego. Już sam sobie się nie podobam!!!!. Też jestem już na emeryturze. Ale Wy zupełnie mentalnie się zestarzeliście.
  Zamknęliście się w zatęchłej skorupie!!!

  "Trzeba z żywymi naprzód iść,
  po życie sięgać nowe,
  a nie w uwiędłych laurów liść z uporem stroić głowę."


  Ostatnio na gumówce złamałem sobie palec. To wina gumówki? Wybacz, ale to logika .... no przynajmniej dziwna!
 • @zadziwiony 12:27:07
  Wcale nie zamierzałem dopiec ! Skąd taki wniosek ? A wiesz, od kiedy ja jeżdżę, i ile miałem wypadków?

  Nie idziesz z duchem czasu, skoro porównujesz wypadek sam na sam z gumówką do tego drogowego. Właściwe porównanie, to jakbyś zagrał ze mną kręcącą się gumówką w siatkówkę, ja w rękawicach, a ty z gołymi łapkami.
 • x
  Z tego wszystkiego, to potwierdzam, że drogi są budowane zabójczo po niemiecku. Rowy czołgowe, często w skrajni, jeszcze z betonowymi przepustami, żebyś przypadkiem się nie prześlizgał. Brak poboczy, nawet nieutwardzonych. Wąskie pasy. TIRy jeżdżą na milimetry.
  Wszędzie ciągłe. Ciekawe, czy ktoś się zajmie wyliczeniem, ile już procent dróg pokrywa podwójna ciągła i pojedyncza ciągła.
  Tragiczne błędy urbanizacyjne.
  Do tego notoryczne ograniczenia prędkości. Wystarczy, że gdzieś doszło do zdarzenia, nie daj Boże z udziałem pieszego, albo roweru i pach! Działacze się wykazują i 40.
  Kiedyś i to nie było tak dawno, 40tka to było poważne ostrzeżenie dla kierowcy, teraz wstawiają to wszędzie i ludzie zlewają.

  Wymuszenie pierwszeństwa, jest przestępstwem/wykroczeniem, wszystko jedno czy czołgiem, czy piechotą. Czasem niezamierzonym, ale to nie zwalnia od odpowiedzialności.

  Zamiast wydziwiać z poduszkami, zacząłbym wsadzać agresywnych. Takie zachowanie "kierowcy", że coś mu się nie podoba, wysiada i chce bić innego kierowcę, moim zdaniem powinno się kończyć pierdlem pewnym i to nie ma nic wspólnego z kodeksem drogowym, tylko karnym.

  Osobiście mam małego rudego, średniego legendarnego suva i dostawczaka.
  Miałem małego wariata, średniego wariata, ponton kombi i gibałem z przyczepą długą, długim dostawczakiem. To dopiero jest przech..
  Mam gdzieś motury, ze względów bezpieczeństwa właśnie, nawet nie klimatycznych. To jest trochę samobójcze.
  Jeżdżę kompletnym złomem i "ładnym cackiem". Jeżdżę wszystkim.

  Na drogach jest pełno kamikadze pieszych i terrorystów na góralach. Niebezpiecznie jest w zasadzie wszędzie.
  Pierwsza zasada - nie daj się zabić.
  Druga, większy - zejdź z linii strzału.
  Jakoś żyje. Miałem ok 6-8 niewielkich kolizji. Trochę blachy, plastiki. Mniej więcej połowa z mojej winy.
  Zasada trzecia - ta blacha jest od tego, żeby się giąć. Gdy się nie da uniknąć kolizji, kombinuj tak, żeby energia poszła po blachach.
  Zasada czwarta- miej kontrolę do końca. Nawet jeśli uderzenie jest nieuniknione, to znaczenie ma jak.

  Niczego się tak nie obawiam, jak czołówy. Wtedy nie ma przebacz, strefy zgniotu, przy 80 - 100+, to sobie można, poduchy, pasy, w zasadzie też. Mielonka.
  Pełno chamów samobójczych walących drugim pasem. Się ustępuje. Jak to jest głupek, to w końcu trafi tak, że nie-e. Dalej już nie pojedzie.

  Sam kilka razy w życiu też wymusiłem. Źle oceniłem odległość, coś zasłaniało, albo muł się nie zbierał, jak trzeba. Nigdy z premedytacją. Co robili ci z naprzeciwka? Oczywiście ustąpili.
  Tak zazwyczaj jest, przy wyprzedzaniu tirów, bo się nie schowasz, a już szczególnie jak to są trzy tiry, a jeszcze za nimi stoi 30stu gamoni. Cóś pięknego! No i zachowują się jakby stali po mięso za komuny. Sam niczego nie wyprzedzi, bo jest zesrany. O przepraszam! Bezpiecznie jeździ! No tak, tylko ten bezpieczny kierowca nie wie, że zostawia się miejsce w takiej sytuacji, miejsce na pojazd, a nie jedzie na zderzaku. Jak się chowam wyprzedzając kolumnę takich debili na raty, to mi jeszcze trąbi, że go do rowu chciałem zepchnąć! Oczywiście, że bym go zepchnął.
  Więc zdziwiony w kloce, kolejny debil na jego zderzaku w kloce i tak dalej i tam gdzieś na końcu, tych bezpiecznych kierowców - jeb.
  No w praktyce rzadko, ale każdy prawdziwy kierowca wie dlaczego, albo wyprzedzasz, albo puść. Natomiast, gdy 30stu burasów zesranych, jedzie zderzak w zderzak, żeby nikogo nie wpuścić, to w razie hamowania nakłada się zwłoka reakcji, tych świetnych kierowników, która od razu można założyć, jest poniżej średniej grubo i psychotestów to oni nie widzieli nigdy, za to fikuśny kapelutek ma.
 • @interesariusz z PL 12:40:51
  Trzeba by jakiś protokół rozbieżności....
  Ja obstaję przy stwierdzeniu , że to nie technika i techologia jest winna , a człowiek który nie dorósł do jej obsługi. Przed samym rozwojem techniki nie ma ucieczki . I znowu nie ona jest groźna , a wykorzystanie jej w łapskach ludzi, którzy niedorośli mentalnie i moralnie do jej zastosowania. A tutaj zagrożenia idą coraz szerszym frontem dla nas wszystkich.
  Przykład? Nie obrót bezgotówkowy jest groźny, a całkowite wyeliminowanie gotówki z obrotu .
  Nie obowiązkowy GPS w samochodach , a jego obowiązkowe stosowanie pozwalające władzom śledzić i monitorować nasz każdy krok.
  ITP.
 • @zadziwiony 13:34:26
  nie ty mi wrogiem, tylko twój koń przyjacielem
 • @Torin 13:26:22
  Zgadzam się, a najgorsi to Ci niedzielni nie objeżdżeni, co to niczego wokół siebie nie widzą. Jeśli się robi przynajmniej 50km dziennie, to jeździ się wręcz instynktownie. To trzecie oko ma nad wszystkim kontrolę. No nietety najgorsi są CI którzy po prostu nie dorosli do możliwości samochodów którymi podróżują i wtedy skutki takie do jakich notka się odwołuje. No i telefon. Całkowicie rozprasza uwagę.
 • @interesariusz
  Przyszedł mi do głowy taki przykład.
  Widzisz na drodze dwa samochody. Kto wg. Ciebie może potencjalnie spowodować większe zagrożenie? BMW ze 150 konnym silnikiem, czy Opel insygnia z 250 konnym?
 • @zadziwiony 13:45:48
  Jasne. Ja tego nie analizowałem, nawet nie muszę. Chłopce się naoglądali "Szybkich i szybszych". Jakoś dorwali się do luksiurnych furek i dekielek się poluzował. Nawet nie wnikam, czy tata kupił, czy zajumał.
  Sam dobrze wiesz, jak potrafi być w mieście nawet, jak podjeżdżasz na światłach "trochę dłubanym" i na drugim pasie stoi taki kolo. Sam wiesz..:) No musi:)
  No i coś takiego się właśnie stało. Dwóch nieśmiertelnych w ferarii i porsche, nawzajem się nakręcili.
  Doświadczenie mizerne, zdolność przewidzenia wydarzeń, śladowa i banalny finał.
  Tak to się kończy czasem. Ich pech, że są ofiary. Kolejny pech, że sam przeżył. To sobie teraz popierdzi..

  Z tym telefonem, hmm, tak. Sam używam, ale to tak właśnie jest, że mam świadomość i wiem co ma priorytet. Potem dialog wygląda tak:
  "Co? Weź powtórz co mówiłaś. Nie, nie, słucham cię, ale wiesz - ja tu prowadzę samochód, więc powtórz."

  Gorzej jak w robocie, to ci wydzwaniają cięgiem właściwie i ciężko powiedzieć: "tu poczta głosowa, po sygnale.."
 • @Torin 14:08:55
  Teraz z innej beczki.
  Stoi sobie taka kolumna. Dwa tiry i dwudziestu leszczy.
  No, ale jadę trupem, którego trzeba trzymać obiema rękami, żeby do lasu nie pojechał, albo po prostu jestem zmęczony i nie chce mi się z tymi kolesiami bezpiecznymi kombinować, albo mam już "niedaleko", więc też nie ma co kombinować, albo na drucie podali, że misiaki łowią.
  Więc sobie jadę w tej kolumnie. Jadę rozumnie, więc zostawiam miejsce dla tych, którym się chce wyprzedzać. I co się dzieje?

  Te pajace i paździerze za mną, nagle widzą swoją "szansę"! Wyprzedza mnie, ale tylko mnie. I zadowolony z siebie, że się wpierdolił w kolejkę po mięso, wykorzystując moją nieuwagę. Od razu rośnie w swoich oczach.

  No więc, znowu robię to samo. Zostawiam miejsce. I następny złamas. Tym sposobem, po chwili jadę na końcu, a oni oczywiście kolumny nie wyprzedzą. Nawet nie próbują, zrobił tyle ile umiał.
  Wpindolić się komuś, bo on jeździ bezpiecznie.
 • @zadziwiony 12:06:39
  Jak przeczytasz ze zrozumieniem to co napisałam, to pogadamy!

  Oczywiście ,że puste lale lecą na kasę i samochód, no to wszystkiego najlepszego!!
  No to brać puste lale i syneczkowie niech też biorą za małżonki lale, będą całe lata co wieczór siedzieć przed kominkiem i przeliczać wspólnie ILE mają, bo na inne tematy nie da rady pogadać. Jak się fart odwróci, bo fortuna kołem się toczy, to kopa w tylną część ciałka.
  Takie są kobiety jak je w domu wychowano, i jakie wartości im wpajano...mężczyźni też!!
  Oczywiście, że kobiety lubią stabilizację , nazywa się to "syndrom gniazda". Wiedzą, że będą chowały młode i oczekują że będą zabezpieczenie materialne na tę okoliczność.
  Ale wcale normalne młode kobiety nie są takie puste, widzę dziesiątki młodych matek spacerujących po parku.Zwykłe dziewczyny , w zwykłych ciuchach ,ze zwykłymi wózkami.
  Ale połączenie pustego gnoma szpanującego samochodem i kasą z lalą która tylko to ceni jest istotnie optymalnym doborem pary!!
  Na krótko!!

  PS. Porsche choćby mi za darmo dawali to nie chcę!nawet gdybym miała 18 tkę!Wyjątkowe niepraktyczne brzydactwo.Tylko dla szpanu!
  Jak ktoś musi inaczej się udusi..to niech szpanuje i zabija swoja rodzinę!
 • @Husky 08:28:33
  Wszyscy trzej aresztowani, nie pomogło temu z Ferrari 20 euro kaucji. Wyprowadzeni z sali sądowej w kajdankach do aresztu. Odwoływać się mogą z celi, jak np. w USA. U nas by byli wolni.
 • @kula Lis 67 15:32:45
  20 tysięcy euro mamusia wpłaciła!!
 • @kula Lis 67 15:32:45
  Ukarać przykładnie, może dotrze do innych deeeebili...Odsiadka i zasądzone sowite odszkodowanie dla rodziny tego Słowaka. Tępić patologie i morderców, może w końcu na drogach zacznie być spokojniej
 • @Husky 08:28:33 skąd te cymbały mieli takie auta .
  Tam wymiar sprawiedliwości jest normalny. U nas zapewne sprawcy by mieli jakąś pomroczność. Adam S. i Łukasz K. Dlaczego nie można opublikować nazwisk tych bohaterów? Może są jakieś wątpliwości, że to nie oni jechali tymi samochodami. Zabić człowieka się nie wstydzili a wstydzą się swoich nazwisk? U nas jednak trzeba całkowicie zmienić prawo. Bardzo dobrze, do pierdla z bandziorami i na 25 lat za zabójstwo z premedytacją! Czas najwyższy surowo sądzić bandziorów, nie ważne z jakiego są kraju. Słowacki sąd wyda wyrok odpowiedni dla zbrodniarzy-celebrytów. Może brać przykład polska kasta sądownicza. Też mam prawie 300 konny samochód ale nigdy nie odpierdzieliłem takiego debilstwa na drodze. Powinni płacić jeszcze wysokie odszkodowanie rodzinie poszkodowanego.
 • @Husky 15:40:32
  Wreszcie mogę się z Tobą zgodzić. Dodam tylko, że moim zdaniem najwięcej powinien dostać ten bloger od mercedesa, bo to on zorganizował, on ustalał reguły, on prowadził, a dwa matoły z tyłu próbowały mu tylko dorównać. Z relacji prasy wynika, że w rajdzie brało udział więcej szybkich aut, czyli , że przynajmniej dwa zostały w tyle. Zatem chyba można mieć i szybkie auto i odrobinę oleju w głowie, choć osobiście już samą chęć posiadania takich aut uważam za lekkie skrzywienie.
 • @trojanka 15:03:57
  To był terenowy Porsche.
 • @trojanka 15:35:34
  Mam prawko od 16 roku życia, czyli już 53 lata, żadnego wypadku, żadnego mandatu, tak w Polsce jak i zagranicą. Jeździłem Junakiem, Harleyem. Jeżdżę obecnie Fordem Explorerem 5.2l z 298 konnym silnikiem od ponad 25 lat, to już trzeci. A jeździłem i terenowymi Hummerem, Range Roverem..
 • @trojanka 15:35:34
  Prawda jest banalna "ta ekipa ma pieniądze"
  Ta dwójka już chyba wróciła do Polski i wątpię aby grzecznie wróciła na Słowację do aresztu.
  Przepadek 20 tys. EUR na Pani Szczublińskiej, matce Adama Sz. nie zrobi wrażenia.
  Nie po to ma firmę Grafmaj aby się takimi drobnymi przejmować.
 • @kula Lis 67 15:58:07
  No i brawo!!rozumny człowiek szanuje swoje życie i bezpieczeństwo i innych ludzi też!Po to Bozia dała rozum !!
  Ta rodzina została praktycznie bez Rodziców.Ojciec nie żyje, matka w ciężkim stanie, nie wiadomo z jakimi skutkami wypadku zostanie. Będą musieli Ojca pochować sami!I być może opiekować się Mamą.Dzieci kilkoro , nie wiadomo w jakim wieku, ten co jechał z nimi ma 21 lat, a reszta?? na pewno są jeszcze niepełnoletnie dzieciaki wśród nich!
  A co potem???

  A tym bilom de ,grozi wyższa kara!!
  teraz będą się ścigać w więzieniu, w wyścigu po maść na hemoroidy!!
  https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wypadek-na-slowacji-kierowcom-grozi-do-20-lat-wiezienia-scig,nId,2643095
 • @Husky 16:00:12
  No tak jest!
  jeden synuś wielkopolskiego "byznesmena" drugi przedsiębiorca -branża chemiczna z Wybrzeża.
 • @Husky 16:00:12
  Musieli wrócić i stanąć przed sądem. Są aresztowani.
 • x
  No nie wiem. To głupota, nie premedytacja. Po dychu to i tak sporo. Nieumyślne spowodowanie śmierci..

  Dwadzieścia, to jak weźmiesz młotek i komuś zrobisz dziurę w głowie.

  Gdy masz rozkoszny bajzel na budowie i komuś spadnie młotek i się wbije w głowę, to nie.
  To jest wypadek, a czy to można było przewidzieć..
  Walają się młotki po rusztowaniu, nie zabezpieczone, na dole łażą ludzie..

  Tak, można było to przewidzieć i co 20? Oj ludzie, ludzie..

  Chodźcie, kogoś spalimy na stosie?!
  Będziemy ciągnąć słomki.
 • @Husky 16:00:12
  W środę słowacki sąd zdecydował o tymczasowym aresztowani całej trójki. Teraz za przestępstwo umyślne bo taką kwalifikację przyjął prokurator grozi im nawet do 20 lat więzienia. Najwyższy czas nauczyć cwaniaczków odpowiadać za swoje czyny. Dobrze że sprawca jest bogaty. Powinien stracić większość majątku na rzecz rodziny zabitego Słowaka. Każdy kto jest bogaty powinien się liczyć z możliwością utraty majątku na rzecz osoby której wyrządzi krzywdę.
 • @Torin 13:26:22
  dobre podsumowanie
 • Autor
  Cos jest zlego w prawie ktore zezwala na taki super bezpieczny taran (dla kierowcy tego tarana) na poruszanie sie po drogach i stanowienie zagrozenia dla innych uzytkownikow drogi(dotyczy to konstrukcji i zabezpieczen dla kierowcy np. pasy,poduszki)
  Kiedys powodzeniem w wesolych miasteczkach cieszyly sie takie super bezpieczne pojazdy ktorych zadaniem bylo powodowanie kolizji ,ku uciesze kierowcow.
 • @zadziwiony 13:34:26
  oczwiście, sama technika nie jest winna,

  tylko że nie można dawać PRZEWAGI debilom,

  to, co opisywałem, śmierć znajomego, przed 20 kilku laty, spowodowane było daniem debilowi bezpiecznego samochodu, w którym mógł przeżyć czołówkę, no, skoro miał taki samochód, to i wyprzedzał kolumny, zmuszając tych z przeciwka do ucieczki na pobocze, nie zauważył, że tam pobocza nie było, to i zabił, a co mu tam.
 • @zadziwiony 13:59:28
  nie wiem, oba mają za dużo i powinny mieć ograniczniki prędkości.
 • @Torin 14:08:55
  ja tam potrafię za kółkiem jeść lody, no, kiedyś tak robiłem, teraz już lodów nie jem,

  brak manewrowości związany z trzymaniem telefonu to pikuś, gorsze jest rozproszenie uwagi,

  statyski nawet twierdzą, że po rozmowie telefonicznej powinno być jeszcze 5 minut postoju, aby odreagować wywołane nią wk....nie
 • @Torin 14:35:48
  też mnie to wkurza, ale przecież nie będę jechał ciasno, czasem zwalniam o 10km/godz i cała kolumna odjeżdża w siną dal. Do najbliższej krzyżówki.
 • @mac 16:41:08
  Jednak moim zdaniem brak zasady, kto ucieka na pobocze, jest karygodny. Przepisy powinny nakazywać zachowania w sytuacjach, które nie mają prawa legalnie zaistnieć.

  Nie tylko to jest karygodne. Niektóre samochody mają tak silne czerwone światła z tyłu, że oślepiają. Obecne reflektory, małe, też powodują szkody na siatkówce. Producenci mają bezpieczeństwo w kicie, z wyjątkiem tych cech, które są obowiązkowo testowane.
 • @ o winie
  Na filmie widać, iż Ferrari w zasadzie wyhamowło, gdyby porszak go nie stuknął, to miałoby szansę wrócić na swoje miejsce w szeregu po prawej stronie.

  Niektórzy obserwatorzy twierdzą, że zamiast hamować, mogłoby wyprzedzić, być może, ale przecież tam już hamował mercedes.
 • uwaga z sieci, jeszcze jedno potwierdzenie konieczności przepisu
  Ale ta Skoda przecież nie jechała prawidłowo! Zjechała na pobocze przekraczając linię ciągłą. Zakładając, że koleś z Porsche, który musiał gdzieś uciekać, by ratować się przed wypadkiem postanowił zjechać z pasa "pod prąd" to Słowak z Fabii zachował się jak niedzielny kierowca. Można zatem przedłożyć w sądzie tezę, że to kierowca Fabii spowodował ten wypadek na skutek niewłaściwej oceny sytuacji. Po prostu pechowa śmierć. Stawiam na 3 lata w zawiasach dla Polaka. Bez odsiadki.
 • @zadziwiony 11:40:53
  Synciu!!!
  Ja mam prawo jazdy od 1963 roku. Od chyba 90-tego - zawodowe.
  Trochę pojeździłem.

  PS. Czy mścić się na samochodach?
  Jeśli największą wartością dla tych "morderców za kierownicą" jest ich autko, to jak najbardziej - to jest to, co ma na nich wpływ.
 • @interesariusz z PL 16:48:11
  Jak to już tak jest jak piszesz, to nie będę jeszcze zwalniał na trasie. Zazwyczaj, wtedy patrzę na wachomierz i orlen:)
  Lody to chyba nigdy, ale kawa z rana.. Kiedyś myślałem zabudować ekspres:))
  Manewrować to jeszcze można, po pierwsze wspoma, po drugie np korba. O ile ci nie znosi, bo taki klekot. Nawet bez wspomy luzik.
  Ale rozprasza, fakt. Krótko mówiąc nie widzę problemu, że mam jedną rękę, spoko.
  Jednak gadanie, to tego problemu nie rozwiązuje głośnomówiący, szczególnie jak masz coś ustalać, przypominać sobie itd.

  Skoro ustaliliśmy, że ta cała droga to strefa śmierci, to bardzo nie lubię, jak coś mnie rozprasza nawet na sekundę. Np gadatliwy pasażer. Ostatnio nawet radia nie słucham.
  Kiedyś się zastanawiałem. To całe car audio. Nawet raz miałem tubę, ale to do luftu jest.
  Mam takie coś, odpalam: "umcy, umcy", dam na pięć kresek i nie słyszę własnego silnika, zawieszenia, ani ijo, ijo za mną. Bez sensu..
  Ukręcę wał, albo wpadnę pod strażaków.
 • @interesariusz z PL 17:12:21
  Ten v tom mercedese prvý čo šiel dostane 2 až 5 rokov basy. ostatní dvaja aj 20 rokov a doživotný zákaz vstupu na Slovensko. Kurvy jebnuté .
 • @rabszak 18:54:13
  Kary to jedno, nie przeczę, że powinny być srogie,
  ale braki w przepisach, to drugie,

  odpowiedz mi, widzisz kogoś jadącego na czołówkę, i co, uciekasz na pobocze, czy nie?
 • nigdy nie zwracam uwagi na notowania,
  ale kolejna próba notki konstruktynej - zróbmy coś razem - skłania mnie do obserwacji, co się z nią dzieje,

  po prawie dobie prezentacji
  liczba odsłon - 819 - najwyraźniej, neon nie jest popularny,
  średnia ocena - 3,2 (9 głosów) - najwyraźniej oceniają posiadacze wypasionych aut, którzy chcą zachować poduszki

  no to już wiemy, kto czyta neon24 !!!
 • pod konkurencyjną notką pojawiła się uwaga na temat OC
  rzeczywiście, jak to jest. Na drogach jeżdżą samochody za 1000zł, i takie za 1 000 000 zł,

  a stawka OC uśredniona, ba, nawet naciągana na niekorzyść owych aut po 1000 zł.

  Najwyższy czas, aby ograniczyć odpowiedzialność z tytułu OC, powiedzmy, do 50 000 zł, reszta z AC,

  nie może być tak, aby po ulicach jeździły bryki ze złota, i za ich ubezpieczenie płacili wszyscy.
 • @interesariusz z PL 19:37:02
  Nie, nie poczekaj. Na moje niech ma nawet za 10mln, ale to on płaci to ubezpieczenie, które pokryje tak wysoką szkodę, a nie ty używający pojazdu o wartości 1k. OC od pojazdu wartości 1k powinno wynosić w granicach 200, a od furki za 10mln stosownie 2mln i gra gitara. Niech jeździ nawet takim za 100mln! Mnie pasi..
 • @interesariusz z PL 16:42:18
  Nie gniewaj , ale mentalnym dziadkiem już jesteś.
  Dla mnie inna kategoria ludzi jeździ BMW - Przeważnie młodzi , szybcy,szpanerzy i inna np taką insygnią z tą pierwszą grupą nie mającą nic wspólnego.
 • @zadziwiony 20:16:42
  chmmmm, brak znajomości mody wskazuje na to, że jestem dziadkiem?

  może, niech będzie,

  w każdej normalnej kulturze, są dwie kategorie dziadków,
  zrzędy, i mędrcy,

  do której mnie zaliczasz ?
 • @interesariusz z PL 20:27:15
  W tej notce do z zrzędów. Drzewiej lepiej bywało- znaczy starzejesz się.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:20:36
  Tatuśku!!! Znaczy ręce Ci się trzęsą, powieki opadają na oczy- nie powinieneś samodzielnie już powozić. ;)
 • @zadziwiony 20:52:46
  uffff, gdzieś mi tu od miesiąca zalega nie opublikowana notka,
  jak ją znajdę, to dopiero będziesz mi mógł dołożyć.
 • konkludując;
  Jak widzę Interesariuszu frekwencja pod Twoim blogiem dopisała jak rzadko kiedy. Jest sporo zdroworozsądkowych opinii, wśród których znalazłeś się niestety w "strefie zgniotu". Masz zatem szansę wyciągnąć wnioski, przemyśleć problem i zrewidować swoje widzicisię.
 • @trojanka 15:03:57
  "Jak przeczytasz ze zrozumieniem to co napisałam, to pogadamy!"

  Zapewniam Cię Trojanko, że mam rzeczywistość dość dobrze rozpoznaną, szczególnie tą dotyczącą stosunków damsko męskich. Znam środowiska żyjące z zapomóg i takie które furami za milion jeżdżą. Znam ludzi, którzy jednego partnera znaleźć nie potrafią i takich co mają małe haremy po 7-8 kochanek, przeważnie mężatek. Znam i takich, co potrafią ze trzy kobiety dziennie obsłużyć, mogliby i więcej tyle, że sił już w wieku lat 50 brakuje.
  . Mam dobre kontakty z dziećmi znajomych od nastolatków po 30- latki i dużo od nich wiem.
  Tak więc spoko, temat mam dość dobrze obskakany.
 • @AgnieszkaS 21:48:52
  Nie dalej jak kilka dni temu , tacy młodzi dranie w moim mieście roznieśli na strzępy 40-latka idącego drogą. Jechali starym BMW. O tym akurat nikt nie mówi. Gdyby to było BMW 750 za 700 000zł. oddźwięk był by znacznie większy i Agnieszka by komentowała.. Jeszcze raz powtarzam, to nie samochody są winne, a ludzie.
  Zdecydowana większość krytyków tych drogich samochodów kupiła by takie gdyby kumulację trafiła. Ludzie sa obłudni , zazdrośni i zawistni..
  Ludzie w Polsce dzielą się nie na zwolenników PIS I PO, a na biednych i bogatych. Jedni lekko w zadowoleniu sobie żyją, drudzy na wszystko narzekają . faktem jest także to , że pieniądze nic dobrego z ludzką świadomością nie robią.
 • @AgnieszkaS 21:48:52
  Co racja to racja, tylko w jakim celu ograniczać się do "drani z drogich aut"? To tak jakby draniom z tanich aut przyznać immunitet w kwestii "mordowania niewinnych ludzi". Czy do wyznaczenia wagi morderstwa należy pomnożyć je przez stan konta bankowego, wtedy będzie sprawiedliwiej?
 • @Nibiru 22:21:08
  Niestety ludzie w zastraszający sposób tracą zdolność racjonalnego myślenia. Myślą emocjami.
 • @AgnieszkaS 22:26:22
  W dalszym ciągu nic nie rozumiesz...
 • @AgnieszkaS 22:26:22
  Dałem Ci autentyczny przykład z mojego miasta, że biedni w biednych samochodach też zabijają....
 • @Nibiru 21:39:48
  doprawdy, kiedyś była wielokrotnie większa,

  ale nie o to chodzi,

  na palcach można policzyć tych, którzy zrozumieli, co napisałem.

  Wielka szkoda, notka nie odniosła skutku, nadal debile będą się zabijać, Ty w prawo, to ja w lewo, i bummmm,

  dalej będą kopać rowy śmierci,

  dalej będą dawać bogatym możliwość polowania na dziadów,

  wszystkie ideały ludzkości to mrzonki.
 • @interesariusz z PL 23:21:11
  Interesariuszu, to co Ci spędza sen z powiek, to polska patologia odnosząca się tylko w pewnym procencie do ruchu drogowego. W krajach bogatszych i z jakimi takimi elitami tych problemów prawie nie ma. A jak są to sie je szybko identyfikuje i koryguje. Jak zapewne wiesz, Polacy z większym od średniej IQ zostali z premedytacją wymordowani bądź wywiezieni przez "czterech jeźdźców apokalipsy": Żydów, Niemców, Ruskich i Ukraińców. Część z tych których przeoczono wyemigrowała, a niedobitki siedzą jak mysz pod miotłą i wolą nie wychylać się, gdyż nie ma nic gorszego niż udowodnić prymitywowi że nie ma racji - będzie się mścił do końca życia. Aby kraj działał i prosperował normalnie, rodzime elity muszą osiągnąć pewną "masę krytyczną", tzn, musi ich być określona ilość, muszą trzymać się razem, muszą posiadać autorytet u wyborców oraz jasno określone zasady moralne przekładające się na wizję rozwoju kraju. Tego w Polsce nie ma i długo nie będzie. W kraju skorumpowanym i zepsutym moralnie "zaradni" i przestępcy też boją się o siebie oraz swoich bliskich i stąd ten pęd u nich do oddania kraju w obce ręce, byle tylko było normalnie. Tak więc to że kuleją takie proste sprawy jak: przepisy ruchu, zasady ubezpieczeń, oznakowania dróg, standard dróg, praca policji i sądów, to są tylko pochodne tego zjawiska o którym napisałem powyżej.
 • @Nibiru 23:52:48
  Nie podzielam poglądu, iż zgładzenie inteligentnych pociąga za sobą ogólny spadek inteligencji populacji, efekt dopiero dałoby systematyczne takie działanie.

  Co innego z dobrym wychowaniem. Zgładzenie dobrze ułożonych, mądrych elit daje efekt natychmiastowy.

  Owszem, elity muszą osiągnąć masę krytyczną, tyle, że aby to nastąpiło, musimy chcieć. Nie widać, aby elit nam przybywało, tendencja jest raczej spadkowa. Można powiedzieć, że buractwo dawno przekroczyło masę krytyczną i będzie ciągnąć w dół, aż do całkowitego unicestwienia polskości.
 • @zadziwiony 22:28:42
  Niestety ludzie w zastraszający sposób tracą zdolność racjonalnego myślenia. Myślą emocjami.

  zadziwiony 11.10.2018 22:28:42
  --------------------------
  To mnie tak nie dziwi, że baby w maglu się emocjonują.
  To co jest straszne, to że rządy, do tych rozbuchanych przez media emocji, się dostosowują i wpływa to na kodyfikację prawa. Ogon macha psem. Np obcy koncern prasowy, który histerię wywołuje.
  W końcu słupki są najważniejsze..

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031