Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
648 postów 12460 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 16.10.2018r, Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

wyborcza agitka

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

 
Wyborcza agitka

 czyli tumanienie ludu

Wybory w Polsce nadal są tylko "teoretyczne". Lud głosuje stadnie, wszystko jedno na kogo, byle przeciwko onym, wiadomo. Chodzi o to, aby kogoś wdeptać w ziemię, nie zastanawiając się wcale, w czyich łapach przyjdzie żyć. Kiedyś agitka była wymyślana przez biuro partyjne. Teraz jest samowładnie podchwytywana przez "mondrych" kandydatów z wiszącego w powietrzu "tryndu", aby nie wykroczyć poza obowiązujące komunały. Czym nas wabią?

Po pierwsze - bezpartyjnością. Kandydaci z rękoma unurzanymi we władzy, przedstawiają się jako bezpartyjni. To ma być niby lepsze - osobiste widzimisię nad kierunek polityczny jakiejś partii. Wyborcy nie kierują się przecież jakąś wizją przyszłego życia - przyszłość nie ma dla nich żadnego znaczenia, ale osobiste sympatie, owszem. Bezpartyjny, to swój chłop/ica, taki jak ja. Olewa partie i wszystkich, którzy do czegoś dążą. Nieprawdaż?

Przetłumaczmy parę frazesów z programu wyborczego bezpartyjniaka (nazwisko znane autorowi), dumnego tym, że ma dzieci, jest absolwentem, i działaczem, społecznym, nie mylić z partyjnym, rzecz jasna.

Pierwsze zawołanie, to walka za smokiem, tfu-uuu, smogiem.
- wsparcie najbiedniejszych w wymianie pieców,
- powołanie EkoStraży
- edukacja obywatelska o skutkach zanieczyszczonego powietrza

krótko tłumacząc --- nowa straż będzie gnębić, ale, spoko, tylko najbiedniejszych, przymuszając tych, którym emeryturę już zabiera kamienicznik, do przejścia na kosztowne sposoby ogrzewania. Kamienicznik będzie miał nowe piece, ulgowo, z dopłatą, które będą służyć lokatorom tylko do ozdoby, bo na ich zasilanie już nie starczy. Więcej "niepotrzebnych" zamarznie w "swoich mieszkankach", a wytrzymałych ogolimy mandatami za to, że nie mają w domach co najmniej 16 st C. Nauczymy ich prawa.

komunikacja zbiorowa (dla mas, nie dla limuzyn)
- likwidacja wakacyjnych rozkładów jazdy
- 10-minutowy cykl kursowania
- bezpłatna dla studentów i doktorantów


czyli, banderowcy zapisani na studia, którzy od nas wszystkich już mają dopłaty do studiów, a będą mieli, w odróżnieniu od naszych emerytów, dopłaty do czynszu za zajmowane apartamenty, będzie jeździć za darmo, korzystając z podwójnych przystanków, na których żaden emeryt, czy niepełnosprawny, nie ma szans wsiąść, bo nie zdąży dopaść drzwi. Za to kursów ma być aż 6 na godzinę. W wakacje też. A może nie zrozumiałem, w wakacje w ogóle nie będzie komunikacji.

odkorkowanie limuzyn
- budowa sieci parkingów PARK&RIDE
- promocja komunikacji miejskiej
- rozbudowa ścieżek rowerowych
- realny dialog z kierowcami


Po naszemu, nie po angolsku: władze będą prowadzić realny dialog, czyli  indoktrynować kierowców, aby wydawali kasę i na auta, i na parkingi, ale też i na ... , tę darmową dla studentów, komunikację. Przy okazji zamieni się chodniki na ścieżki rowerowe, tak, aby żaden staruszek nie śmiał pojawić się na ulicy, ze strachu przed potrąceniem. Dotychczasowa praktyka, gdy z jednej strony wlepia się mandaty za parkowanie bez pozostawienia 1,5m dla pieszych, a z drugiej wyznacza ścieżkę rowerową tak, aby pieszym pozostawić 0,5m, będzie kontynuowana, ku chwale ojczyzny. Dziewięćdziesięciolatkowie - na rowery! Już czeka na nich pogotowie bez lekarzy, taki antykomuszy wynalazek. Mają też być nowe "buspasy", dla autobusów, do których staruszek nie wsiądzie, dla karetek bez lekarzy, a jakże, oraz taksówek, bo jazda taksi nobilituje, a własnym rzęchem nie.


Zachwaścimy, tfu-uuu, zzielenimy miasto
- budowanie nowych parków i zielonych skwerów
- zerwanie z wylewaniem betonu na remontowanych placach
- zwiększenie roli osiedli we wskazywaniu miejsc dla rekreacji

Gruszki na wierzbie. Kandydat obiecuje zamianę opodatkowanych kamienic na skwery i parki. A jeśli nasadzenie się nie uda, to mają być kocie łby zamiast betonu. To osiedla mają wskazywać, które chatki są do wyburzenia. Władza umywa od tego łapki.

troska o dzieciątka
- jasne kryteria naboru do żłobków i przedszkoli,
- budowa nowych żłobków
- wsparcie dla prywatnych żłobków
- rozwój programu "zdrowe żywienie małych"

ciekawe, kto i jak ma konkurować do miejsc w żłobkach? rodzice, czy może dwulatki? Wszyscy mamy złożyć 
się na nowe, prywatne żłobki, zakładane przez zaradnych, którzy przecież łakną dofinansowania, tudzież na szczaw i mirabelki, bo masło i mięso są niezdrowe.

troska o bezpieczeństwo
- więcej patroli policji,
- więcej patroli straży miejskiej,
- stała obserwacja (po ichniemu monitoring),
- oświetlenie


aby patrole nie bały się chodzić, a i aby naganne zachowania obywateli było widać jak na dłoni.


Czy taki program będzie miał wzięcie? A może liczy się tylko aparycja. Ostatecznie na pierwszym planie jest zdjęcie uśmiechu kandydata.


ps. każdy zapewne się domyśla, jakie to miasto, w sprawie kandydata, niekoniecznie.

KOMENTARZE

 • Polska to hojny kraj i zapewne bogaty!!szkoda, że nie dla nas Polaków !!
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/klotnia-w-pis-poszlo-o-500-dla-emerytow/7lv2n6s

  https://dziennikzachodni.pl/500-plus-dla-emerytow-nie-bedzie-przeciwnikiem-pomyslu-ma-byc-premier-mateusz-morawiecki/ar/13531684

  Miliony z naszych podatków, na szczepienia min.Ukraińców w Polsce!

  https://kresy.pl/wydarzenia/rzad-przeznaczy-miliony-zlotych-na-obowiazkowe-szczepienia-dla-migrantow-z-ukrainy/

  Właśnie idę na kontrole do lekarza ortopedy.Terminy na NFZ zajęte do końca roku!
  Wizyta będzie mnie kosztować 200 zł plus ew. leki czy badanie kontrolne!!potem następna!
 • @trojanka 11:58:26
  Udaj się do neonowego "Pasjonata Ruchu". MOże CI pomoże bez kolejki
 • @zadziwiony 15:20:07
  No że też na to nie wpadłam. Jednak w bajkach jest dużo prawdy jak w tej o Koziołku
  "Westchnął cicho nasz koziołek i znów poszedł biedaczysko po szerokim szukać świecie tego co jest bardzo blisko."
 • Być może zmęczenie lub brak czasu, albo po prostu tumiwisizm nas ogranicza do tego żeby wymagac od ludzi których
  wybieramy, dotrzymania obietnic.Przede wszystkim mierzi mnie okłamywanie wyborców,w "żywe oczy" i na bezczela.
  Manipulacja społeczeństwa została dobrze opracowana, tam siedzą u każdej partii sztaby Tymochowiczów i pracują dniami i nocami.
  Myślę, że z naszych podatków idących na dotacje partyjne,partie zatrudniają setki psychologów społecznych i speców tzw.inżynierii społecznej .Opracowują w pocie czoła, strategię okłamywania ciemnego ludu.
  Jeszcze inni manipulatorzy zlecają nagrywanie u Sowy, żeby pociągać za sznurki.Bagno do potęgi n-tej.
  Kiedyś pani na targu od której czasem biorę jajka ,powiedziała mi tak:"Ten nasz premier to jest od Boga .Pytam ją , a co się pani najbardziej podoba w jego działaniu.
  Pani odpowiada "ON tak pięknie mówi.... /dosłownie/.
  Ja nie wdaję się w dyskusje polityczne na targu, ale mnie ścięło!
  Nie nie to, że pani się podoba pan premier ,wolno jej, ale to według jakich kryteriów go oceniła.
  Ja wiem, że on robi co mu każą i co z USA i właściciela USA przywiezie w teczce i wiele do gadania nie ma!
  Jeśliby miał, to zakładam że wpierw dotowałby Polaków a nie nachodźców zza Buga czy Pakistanu.Nie plótłby ,że nie ma na oddłużenie szpitali,na dodatkowych lekarzy żeby skrócić kolejki ,dla emerytów na jednorazowe 500+, czy 300+, bo gdyby Polska nie była okradana to byłoby na wszystko!!!z naddatkiem!
  Poza tym, rzeczywiście ładnie mówił u Sowy
  Pytanie KTO Polsce wmusza ministrów finansów.Pan Rostowski Rothfeld, bez Pesel,nagle wepchnięty Polsce z Londynu. Z mety zabrał się za zabieranie wszystkiego co się da, ulg internetowych,budowlanych, zasiłku pogrzebowego, pakt fiskalny, bezustanna podwyżka podatków, miliardowe wycieki Vat-u.
  Przyjechał z długami, w Polsce został milionerem, a córka zaraz po ukończeniu studiów wylądowała jako wysokiej klasy specjalistka u Sikorskiego w MSZ.
  Po prostu zwykły Polak, tubylec jest rąbany na potęgę na każdym kroku, grupa benficjentów krajowych i zagranicznych broni zażarcie ekip przy których się obławiają.
  Reszta ma harować na miskę ryżu i nie odzywać się i nie krytykować, zwłaszcza polityki zagranicznej. No i oczywiście chodzić na wybory i wybierać. Tych którzy więcej naobiecują!
  Ci którzy najwięcej skorzystali zagłosują na dobroczyńców.
  PIS miał wygrać poprzednie wybory, dlatego "inżynierowie społeczni"mocodawców popuścili popręgi "programem społecznym".
  Te wybory, też prawdopodobnie wygrają.
  PO wyborach nastąpi znaczna podwyżka ceny :gazu/już były 2 w tym roku/,prądu, śmieci, centralnego ogrzewania,paliw, dalsza żywności.Za tym pójdzie podwyżka wszystkiego!
  I tak przez kolejne lata!!
 • @trojanka 16:45:46
  No cóż, miałem nadzieję napisać szyderczo-śmieszną notkę, ale nie wyszła tak, jak pierwsza moja reakcja na ulotkę wyborczą, na ulicy, tam słuchacze współgrali z ironią sprowadzającą program do absurdu. Widząc reakcję, łatwiej znaleźć odpowiednie słowa, i trafiać.

  Oczywiście, ważne jest, aby wreszcie realizować programy wyborcze. Ale nie mniej ważne jest to, aby miały one sens. Tymczasem, na poziomie samorządu, nadal robi się (i obiecuje) jedynie to, przy czym można skręcić kasę.

  Miliony idą w absurdalne, szkodliwe posunięcia, jak owe podwójne przystanki, dobre dla przepychających się łysoli, nie do skorzystania przez ludzi nie w pełni sprawnych. Trasy rowerowe, stwarzające zagrożenie dla wszystkich. Przebudowę dróg, która tylko wydłuża czas przejazdu. Piece, zamiast taniego prądu i ciepła. Dotacje dla zaradnych, zamiast normalności dla wszystkich.

  Radni i burmistrz powinni być z łapanki, losowej łapanki. Lepszy normalny, zwykły człowiek, który nie umie kraść, niż fachowiec. Ciekawe, czy tylko w swoim zawodzie.
 • "Quo vadis 16.10.2018r,"
  Nie dokąd idziesz tylko - dokąd cię prowadzą - dzieci Szatana.
  Otóż prowadzą cię do Piekła.
 • @interesariusz z PL 18:29:48
  No jest szyderczo śmieszna, co jeszcze bardziej pokazuje jak mało się przyglądamy temu co kłamią w kampanii wyborczej i jak wielu Polaków jest dziecinnie łatwowiernych!I jak niewiele trzeba żeby oszukać wyborcę i zamulić jego czujność!
  Po tylu kłamstwach jakie już były przed wszystkimi wyborami!
 • Obama byl lepszy w obiecankach. Obiecal szybkie koleje w USA.
  Oto jak obiecywal: https://www.youtube.com/watch?v=-0gpaVwcKyI
  A oto co zrobil:

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930