Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
648 postów 12460 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

+ Quo vadis 21.11.2018r, Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z ręką w nocniku

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

 
Z ręką w nocniku

 wszyscy, którzy mieli nadzieję, że traktaty Unii Europejskiej im cokolwiek gwarantują, już chyba przejrzeli na oczy. Tak jak jest nieważne, kto jak głosuje, tylko kto liczy głosy, tak samo zupełnie nieważne są zapisy prawa, tylko wykładnia tego prawa przez niezawisłego w todze.

Niezawisłość sądów i sędziów stoi w jawnej sprzeczności ze sprawiedliwością i logiką. W istocie jest oparciem domiaru niesprawiedliwości na indywidualnym widzimisię niezawisłych uprawnionych, którzy mają całkowitą swobodę orzekania. Zupełnie bez znaczenia jest, jakie prawa uchwali naród. Niezawisły uprawniony w todze może je w dowolny sposób obrócić w przeciwieństwo. I nikt nie może tego zakwestionować. Wprowadzając wymiar sprawiedliwości na takich zasadach, sami oddaliśmy się w niewolę. W niewolę najgorszą z możliwych. Pozbyliśmy się prawa decydowania, według jakich zasad mamy żyć.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że sąd krajowy musi spełniać wymogi unijnej zasady skutecznej ochrony sądowej i niezawisłości tylko i wyłącznie dlatego, że może rozstrzygać kwestie bezpośrednio związane z prawem unijnym – niepotrzebne są żadne dodatkowe warunki.

Z tego powodu krajowe przepisy dotyczące sądownictwa, które wchodzą w zakres kompetencji wyłącznych państwa członkowskiego, mogą być badane pod kątem wymogów wynikających bezpośrednio lub pośrednio z prawa UE.

Po raz kolejny wyszło na to, że wybraliśmy na naszych pełnomocników (posłowie są naszymi pełnomocnikami w kwestii ustanawiania zasad, według których żyjemy) kompletnych naiwniaków, zachowujących się jak dzieci we mgle.

Przykro patrzeć, jak minister Ziobro, odwołuje wszystko, co z takim prężeniem muskułów zostało uchwalone.

Nasi umiłowani przywódcy nie znają reguł gry, w którą grają w naszym imieniu i na nasz koszt. Stach pomyśleć, że to samo dotyczy spraw istotnych, a nie jakiś tam bzdetów w sprawie kasty nietykalnych.

-------------------------------

No cóż. Najważniejszy temat demokracji okazał się niewart dyskusji. Wszyscy najwyraźniej uważają, że paradoks sprzeczności pomiędzy demokracją a niezawisłością sędziów jest nie do ruszenia do tego stopnia, że jest to temat tabu. Ja uważam przeciwnie. Dopóki nie będzie ograniczenia na niezawisłość sędziowską, sądy będą ferowały absurdalne wyroki, naruszające zasady nie tylko sprawiedliwości i przyzwoitości, ale i prawa logiki, czy arytmetyki.


Milczenie w tej sprawie wyraża zgodę na niepewność co do "bycia na prawie", a zatem niepewność co do wyniku dowolnego procesu. Jest to zaprzeczeniem praworządności, bowiem nie można kierować się w postępowaniu prawem, którego się nie rozumie, a zatem nie odróżnia czynów prawem niedozwolonych od dozwolonych.

KOMENTARZE

 • Jedyny sposób na rozj.....nie UE
  https://pbs.twimg.com/media/Dsi1gNWWwAA86Ei.jpg

  ps.
  ale po Brexicie
 • @Husky 19:09:52
  dlaczego po wyjściu ZK ? czyżby kraina króla Artura miała ocaleć?
 • @Husky 19:09:52
  UE nie jest złym pomysłem. Polska nie jest złym pomysłem. Jedynie realizacja szwankuje.
 • @interesariusz z PL 19:13:26
  no comment
  8-))))
  ale ja chcę żyć
 • @interesariusz z PL 19:14:16
  Z jednej strony mamy Europarlament, który jest jakąś wydmuszką, żartem, a z drugiej strony mamy ponad tysiącletnie państwo polskie.

  Polska będzie trwała jeszcze długo po tym, jak cała historia UE zamieni się w jeden malutki akapit w ogromnym podręczniku od historii
 • @Husky 19:21:42
  Nie jestem tego pewien. Właśnie Niemiec wziął województwo Opolskie. We Wrocławiu mniejszość ukraińska zmierza w kierunku większości. Może rozbiory nie będą tak spektakularne, jak kiedyś, ale kroczą zgodnie ze strategią buldoga.
 • @Husky 19:21:42
  Raczej Polin. Już PiS zadba o to. Wyszmalują nas z kasy, własności ,a Duda, Morawiecki i reszta tej hołoty jako szabesgoje będą usługiwać nowej szlachcie jerozolimskiej
 • @interesariusz
  Tiu, kto by tam jakimś dziennikarzyną się przejmował. 450 lardów piechotom nie chodzi.
  In any case, our relationship is with the Kingdom of Saudi Arabia. They have been a great ally in our very important fight against Iran.
  https://www.cnbc.com/2018/11/20/trump-says-us-stands-with-saudi-arabia-despite-khashoggi-killing.html
 • @zbig71 20:07:20
  Koszmar
 • @Husky 19:18:17
  Po co?
 • Czas na narodową zmianę.
  Do pookrągłostolowych elit i ich mocodawców!

  Daliście się podpuścić tym z Radia Wolna Europa(zachód Europy) i Głosowi Ameryki(Ameryka) nie mając pojęcia o rządzeniu państwem.
  Zasiedliście przy okrągłym stole z komunistami którzy potem uwłaszczyli się na majątku narodowym i zabezpieczyli się strukturalnie na przyszłość.
  Zachłysnelicie się władzą i dopuściliście do zniszczenia dorobku powojennych pokoleń(zrujnowanie przemysłu i rolnictwa) bez walki politycznej i ulicznej w obronie ludzi tracących pracę (Lepper potrafił to robić ale nie był wasz!) co poskutkowało masową emigracją i niżem demograficznym.
  Wepchneliście nas do UE i podpisaliście wszystko z naiwnością oraz bez zabezpieczeń zapominając o doświadczeniach z Krzyżakami i Rozbiorach Polski.Skutkuje to brakiem suwerenności oraz dalszym upadkiem rolnictwa i perspektyw rozwoju gospodarczego.
  Wszystkie elity polityczne po 1989 działają tylko na swoją korzyść lub na korzyść tych którzy ich podpuścili bo na pewno nie działają dla dobra Polski i Polaków!
  W państwie bez jednomandatowych okręgów wyborczych,wyborów sprawdzających w połowie kadencji,numerowanych kart do głosowania oraz surowych kar za korupcję i podejmowanie decyzji na niekorzyść Polski bez możliwości powrotu do polityki i administracji nic się nie zmieni bo całe zło z którym mamy doczynienia pochodzi z bezkarności!
  Nie trudno jest coś rozwalić(Polska) ale bardzo ciężko sprawić żeby to coś działało tym bardziej gdy rządzi się aby rządzić albo dla dobra tych w imieniu których się rządzi(nie Polaków)!
  Naród polski nie potrzebuje takich liderów-powinno was tu już nie być zniszczyliście ten kraj i tego wam nie wybaczymy!Kłamaliście i kłamiecie!
  Czas na partię narodową pracującą dla Polski i narodu a nie dla was lub waszych kolesi!
 • @maro 22:28:50
  czas na zmianę, owszem, czas na solidarność narodową,

  ale nie poprzez jednomandatowe okręgi wyborcze JOW, to dopiero będzie klęska, a do władzy dojdą same szumowiny.
 • @interesariusz z PL 07:39:47
  Nie sądzę do sejmu wejdzie ten którego ludzie wybiorą a nie prezes namaści.Będziesz do niego chodził i mówił co chcesz a jeśli nie to po 2 latach w połowie kadencji wymiana tak jak w USA.
 • @maro 15:28:00
  i co z tego, że ludzie wybiorą jakąś szumowinę? źle wybrall, niech cierpią! Sami sobie winni, a nie prezes. I to ma być dobrze?

  Prezes ma znacznie większe możliwości poznania człowieka niż ludzie. Tylko prezes ma możliwości dokonania wyboru, ludzie nie.

  No i należy pamiętać, że to ludzie wybierają partię, a zatem i prezesa.

  "Będziesz do niego chodził i mówił co chcesz a jeśli nie to po 2 latach w połowie kadencji wymiana tak jak w USA."

  A jak nie posłucha, to mam go zastrzelić, jak w USA? Jaka wymiana? Na inną mendę z tej samej kliki?

  Polemizować z posłami to można było za komuny, teraz to jak gadanie do obrazu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930