Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
648 postów 12460 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

+++ Quo vadis 26.11.2018r, Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie do wiary, a jednak zdarzyło się

 

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

 
Nie do wiary, a jednak zdarzyło się

 
W pobliżu cieśniny Kerczeńskiej "taranowano" ukraińskie okręty.

Oto filmik.

twitter.com/twitter/statuses/1066771126448259072

Filmik pokazje ... no właśnie, co?  Ale refleksje napawają grozą.

 

Oczekuję uwag, co widać, co słychać, i jakie wnioski z tego można wyciągnąć? Bo, reperkusje międzynarodowe już wystąpiły, zgodnie z oczekiwaniami.

Potem może coś dopiszę,  -a może już - Czy zdajecie sobie sprawę, z tego, co to jest armia, i co mogą zbroić podwładni?

 

 

Czy wiecie, co to jest "opływanie"?

 

Jeśli filmik jest prawdziwy, to:

 Załoga nie jest opływana, nie ma pojęcia, ile przepłynie ich okręt rozpędem, jak się zachowa przy danym wychyleniu steru i ruchu maszyn, itd. Dowodzący zachowuje się tak, jakby po raz pierwszy przesiadł się z samochodu na okręt. A ten, niestety,  nie zachowuje się jak pojazd lądowy, tylko pływający. Tak po chłopsku, płynie tak, jak wjeżdża baba do garażu, drzwi urwane i auto rozbite.

 Na mostku, wierząc w prawdziwość ścieżki dźwiękowej, panuje chaos przypominający wiec. Ot, mołodcy, po raz pierwszy płyną, ale dadzą radę. Dopłyną, gdzie trzeba. Przy takich umiejętnościach powstaje uzasadniona obawa, że to nie Ukraińcy, tylko jakiś okręt rosyjskiej floty zwali most, bo nie trafi w prześwit.

 Sądząc po różnicy poziomu pokładu, nie jest to taki kajak, jak ukraiński. Całkiem spora jednostka. Wojskowa. I kto nią dowodzi? Kompletny dyletant?

 W  takim razie zasadne jest pytanie, a co z dowódcą rakietowego krążownika z bronią atomową na pokładzie? O ile jego fachowość jest większa??

 Putin nie zastąpi całej armii, nie może być na każdym stanowisku. Musi oddać zabawki ludziom. Tylko skąd wziąć ludzi odpowiedzialnych i rozumnych?

Największym zagrożeniem dla świata, prawdopodobną przyczyną wybuchu wojny, jest rażąca niekompetencja wojskowych, i nie chodzi bynajmniej o niekompetencję polityczną, czy też niekompetencję w sztuce wojny. Chodzi o niekompetencję w posługiwaniu się powierzonym sprzętem.


W imieniu Polski w Radzie Bezpieczeństwa ujadała amerykańska ambasador przy ONZ Nikki Haley:

"Składam oświadczenie w imieniu Stanów Zjednoczonych, Królestwa Niderlandów, Polski, Szwecji i Zjednoczonego Królestwa, jednocząc się przeciwko atakowi Rosji...Zdecydowanie popieramy suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy w ramach jej uznanych międzynarodowo granic sięgających do jej wód terytorialnych ... Wyrażamy głębokie zaniepokojenie incydentem, który stanowi niebezpieczną eskalację i naruszenie prawa międzynarodowego".

I wszystko jasne. Taka sama amerykańska prowokacja, jak zawsze. USA uważa wody terytorialne Krymu za wody ukraińskie, i na tym polega prowokacja - pokazanie Rosjanom, że Krym jest ukraiński.

Przedstawiciel Rosji w Organizacji Narodów Zjednoczonych Dmitrij Polanski, oczywiście, bazując na fakcie przynależności Krymu do FR, powiedział, że Ukraina w czasie incydentu w pobliżu Kerczu naruszyła kluczowe przepisy prawa międzynarodowego, w tym karty ONZ. "Fakt, że doszło do takiego naruszenia i zastosowanie bardzo niebezpiecznych środków w wąskiej cieśninie może stworzyć ryzyko dla normalnego ruchu wszystkich statków w tym konkretnym obszarze wody....Wzywamy partnerów w Radzie Bezpieczeństwa, aby nie brali odpowiedzialności za niebezpieczne zachowanie władz ukraińskich..... Ta prowokacja została wstępnie zaplanowana, to oczywiste, a państwa Zachodnie ją zaakceptowały".

 

Amerykański senator Menendez: "Administracja Trumpa musi natychmiast zwiększyć pomoc w sferze bezpieczeństwa dla Ukrainy, w tym zapewnić śmiercionośny morski sprzęt i broń"

Na jednym z okrętów było dwóch oficerów SBU, którzy "Mieli zadanie specjalne polegające na tym, aby działać właśnie w taki sposób".

2018-11-27

Rada Bezpieczeństwa wykręciła się sianem. Oznacza to przyzwolenie na dalsze ukraińskie prowokacje w tym stylu, czyli na militaryzację okolicy w połączeniu z groźbami zamachu na most. Gra w ciuciubabkę i berka będzie trwała nadal, aż dojdzie do prawdziwego nieszczęścia.

-----------------------------------------------------

+     - każdy plusik poprzedzający tytuł oznacza uzupełnienie notki, ta była uzupełniana trzykrotnie, no ale na tym już koniec. Od 2018-11-27 11:20 już tu nie zaglądam.

KOMENTARZE

 • Autor
  To że prowokacją była to fakt
  Pytanie czyja
  Obie strony są niewiarygodne, to też fakt
  Poczekajmy zatem
 • @
  No, i kto komu tu "pomaga" w najbliższych wyborach w marcu na Ukrainie?
 • @Husky 10:40:42
  Bardzo nie profesjonalne zachowanie Polski , uderzającej w alarmistyczne tony w rodzaju "rozlew krwi" etc, nie mając wiedzy na temat przebiegu całego incydentu. To ma być "profesjonalne" zachowanie polskiego MSZ? Ci durnie nie rozumieją, co to jest polityka międzynarodowa i jak się ją prowadzi. Poroszenko wysłał kutry, by zaognić sytuację i wprowadzić stan wojenny, by nie było wyborów, w których by nie miał żadnych szans. Władza deprawuje. On nie chce do wyborów dopuścić bo przegra a potem trafi do celi lub zostanie za swe zbrodnie i złodziejstwa powieszony. Ruscy gdyby chcieli to Ukrainę zajmują w 48 godzin, a Ukraińcy by ich witali kwiatami w Kijowie. Lecz po co Ruskim bankrut, by dopłacać i jego długi spłacać.
 • @Arjanek 10:56:10
  A co te okręciki robiły na wodach terytorialnych Rosji? Gdyby to samo zrobił na wodach USA, to okręciki byłyby przejęte lub zatopione. Trump także broni armią granicy z Meksykiem przed nachodźcami, ostatnio użyto siły.
 • @Husky 10:40:42 cieśnina ponownie już otwarta dla ruchu statków.
  Hehe chachłacka armia doprowadzona do gotowości bojowej, oj po łikendzie to trudna sprawa niech Moskale poczekają do środy bo tak na kacu wojować. No i jeszcze trzeba mieć czym wojować a tu magazyny z amunicją "spalone" /wyprzedane.
 • interesariusz z PL
  Przepowiednie dwóch jasnowidzów się sprawdzają. (francuskiego Nostradamusa i niemieckiego Irmaiera. Najpierw zapłonie miasto z żelazną wieżą, podpalone przez swoich mieszkańców (Paryż?) a potem nastąpią jeszcze szybko jedne po drugich inne znaki (zamach na polityków) i rozpocznie się IIIWS.
 • @Arjanek 10:56:10
  A to Ukraina ma jeszcze jakąś armię? Jak idę ulicą to nic tylko pełno Ukraińców po chodniku chodzi, w sklepie tylko Ukraińcy, na budowach przy ocieplaniu budynków wokół mnie Ukraińcy, nawet w barze, ekspresie pani co kawę, piwo, wódkę nosi to Ukrainka! To ja się pytam co oni tu robią w Polsce? Won do domu ojczyzny bronić a nie, że my naszymi trzema na krzyż F16 musimy ich nieba strzec! A po za tym co z przeproszeniem za Wołyń? I dlaczego nie chcą wpuszczać naszych specjalistów do ekshumacji naszych grobów? I jeszcze dlaczego dalej czczą bandytę i mordercę Stepana Banderę śmiertelnego wroga Rzeczypospolitej.
 • @Husky 10:40:42
  Myśliwce Su-25 patrolują Cieśninę Kerczeńską. Rosyjskie samoloty Su-25 patrolują obszar Cieśniny Kerczeńskiej z powodu działań ukraińskiej marynarki wojennej, która wysłała w ten rejon okręty wojenne. Cieśnina Kerczeńska, łącząca Morze Czarne z Morzem Azowskim, została zamknięta dla żeglugi cywilnej. Służba prasowa krymskiego departamentu granicznego FSB poinformowała wcześniej, że trzy okręty ukraińskiej marynarki wojennej, naruszając artykuły 19 i 21 Konwencji Narodów Zjednoczonych o prawie morza, przekroczyły granicę państwową Federacji Rosyjskiej, wpłynęły na czasowo zamknięte rosyjskie wody terytorialne i zmierzają w kierunku Cieśniny Kerczeńskiej, niebezpiecznie manewrując i nie podporządkowując się poleceniom rosyjskich władz. Później FSB podała, że kolejne dwa okręty opancerzone kutry ukraińskiej marynarki wojennej – zmierzają w kierunku Cieśniny Kerczeńskiej, rozwijając maksymalną prędkość.
  FSB Rosji podjęła wszelkie niezbędne działania w celu zapobiegnięcia tej celowej prowokacji. Szef Krymu Siergiej Aksenow powiedział, że prowokacje Kijowa na Morzu Czarnym to bolesna działalność, która w żaden sposób nie wpłynie na spokojne życie półwyspu, którego bezpieczeństwo jest zapewnione w sposób niezawodny i pełny. Ps..Brawo Rosja dodatkowo zaminować od strony banderlandu. Dla żeglugi banderowskiej powinna być zamknięta na zawsze. Flota państwa zajmującego się piractwem nie powinna mieć prawa do żeglugi. Cieśnina Kerczeńska powinna być całkowicie zamknięta, dopóki Rosjanie nie pozbędą się bandersynów ze swoich wód, a każde kolejne usiłowanie bandersyńskie wtargnięcia powinno być skutecznie uniemożliwiane. Gdyby to zrobił np. Meksyk z terytorium USA, już by były łajby zatopione. Cała marynarka bojowa Ukrainy bierze w tym udział, jak Rosja zatopi lub unieruchomi te 4 łajby(teraz już wiadomo, że je zatrzymała) to Ukraina będzie bez marynarki wojennej, i do ochrony wybrzeża zostaną motorówki... oraz łodzie z wiosłami.
 • interesariusz z PL
  „Naruszenie rosyjskich granic na Morzu Czarnym to rozkaz Poroszenki”. Rozkaz o prowokacyjnych działaniach Ukrainy na Morzu Czarnym w odniesieniu do Federacji Rosyjskiej wyszedł bezpośrednio od prezydenta Petro Poroszenki, powiedział rosyjski senator Aleksiej Puszkow. Serwis prasowy departamentu granicznego krymskiej FSB poinformował wcześniej, że trzy okręty ukraińskiej marynarki przekroczyły granicę państwową Federacji Rosyjskiej, wkroczyły do czasowo zamkniętego rosyjskiego obszaru wodnego i przemieszczały się z Morza Czarnego do Cieśniny Kerczeńskiej. „Nie ulega wątpliwości, że rozkaz pochodził bezpośrednio od prezydenta (Ukrainy Petro) Poroszenki. Myślę, że takie rzeczy bez wiedzy i zgody i bez inicjatywy głowy państwa się nie dzieją. Uważam, że jest to celowa prowokacja, która ma kilka celów” powiedział Puszkow na antenie kanału telewizyjnego „Rossija-24”. Zdaniem parlamentarzysty celem prowokacji może być odpowiedź Ukrainy na udany szczyt w Stambule pomiędzy prezydentami Turcji i Federacji Rosyjskiej dotyczący "Tureckiego Potoku" i na ogólną sytuację z gazem, ponieważ "Nord Stream 2" omija Ukrainę, co zmniejszy jej rolę tranzytową i większość rosyjskiego gazu będzie omijać Kijów. Z drugiej strony, Poroszenko musi podnieść swoją ocenę, ma raptem 5%, nie jest popularny, zajmuje czwarte miejsce wśród ukraińskich polityków, a na sześć miesięcy przed wyborami prezydenckimi musi budować napięcie, że wszyscy muszą zjednoczyć się w obliczu tak zwanego rosyjskiego zagrożenia, aby zademonstrować lepsze wyniki w wyborach, niż te, które jest w stanie dzisiaj zrobić” dodał senator.
  Ps..Nie dając się sprowokować Rosja wbija gwóźdź do trumny Porocha. Oczywiście, że jest to prowokacja Walcmana. Jednak trzeba tu dodać , że ten żyd nic nie robi bez zgody żydów z USA. Trudno się dziwić ukropom. Kilka procent dochodu narodowego stracą po zamknięciu rurociągów biegnących przez ten teren zwany krajem … Szkoda tych miliardów dolarów. Może krowopasy dodrukują trochę więcej tego papieru bez wartości i dostarczą go "sojusznikom"? A może ukropy mają jeszcze coś do sprzedania? Starsi bracia w wierze chętnie kupią od postawionych pod ścianą, za psie pieniądze. Trenowali ten wariant też u nas w Polsce, jak było jeszcze coś do sprzedania.
 • @Husky 10:40:42
  Poroszenko bardzo potrzebuje wojny, by tłumaczyć tym brak reform, biedę, inflację, podatki itd oraz żeby odwrócić uwagę od tego całego syfu jaki jest na Ukrainie. Więc robi co może by prowokować, zaogniać sytuację. Stąd ta afera z ukraińskimi łajbami. A Putin ma poparcie w kraju o jakim mogą marzyć prezydenci z całego świata. Po drugie to ukraińskie okręty naruszyły rosyjskie terytorium, nie stosowały się do ostrzeżeń, nie odwrotnie.
 • interesariusz z PL
  Rosja zajęła ukraińskie okręty. Unia Europejska i NATO zajęli tylko stanowisko. Ta dziwna "wojna" na Ukrainie jest niestety wyłącznie wewnętrzną sprawą Rosji i Ukrainy. Ukraina mówi coś o swych granicach. Tylko dlaczego do dziś Ukraina tych swych granic nie wytyczyła i w ONZ nie zarejestrowała. Po drugie to nie były żadne traktaty, poczytajcie o nich w Wuju Google.
 • @
  Мейдей! Мейдей! Хелп! Хелп!
  Же не манж па сис жур!!!!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=HdrxNDmqOZ8
 • @kula Lis i inni
  jak widzę, czytelników zajmują bardziej reperkusje międzynarodowe, oraz intryga, która do tego doprowadziła,

  tymczasem moją intencją było zwrócenie uwagi na samo wydarzenie. Też jest o czym mówić.

  a tak na marginesie, Ukraina wysłała kajaki, tyle że wcieliła je wprzódy do marynarki wojennej, stąd kajaki stały się okrętami.

  Widać na tym przykładzie, do jakich absurdów prowadzi prawo.
 • @interesariusz z PL 12:31:16
  Znowu Ukraińska Armia bez jednego strzału poddała się tym razem swoje okręty w ilości 3 sztuk. Przynajmniej raz by wystrzelili do rosyjskich kutrów. Skoro żołnierze Ukrainy nie chcą walczyć to jak tu popierać ten kraj?
 • @interesariusz z PL 12:31:16
  Zgodnie z umowami z 2003 r. Ukraina i Rosja uznają Morze Azowskie oraz Cieśninę Kerczeńską za swoje terytorium wewnętrzne, jednak państwa te nigdy nie dokonały delimitacji granicy na tych akwenach. Po przejęciu przez Rosję Krymu w 2014 r. Moskwa przejęła kontrolę nad całą Cieśniną Kerczeńską, a następnie zbudowała most łączący półwysep z rosyjskim terytorium.
 • @fretka 12:25:06
  Schwytani ukraińscy marynarze donoszą, że kaloryfery w niewoli są ciepłe, pod prysznicem jest gorąca woda no i że karmią.
 • @interesariusz z PL 12:31:16
  Trzeba zadać sobie podstawowe pytanie kim są Ukraińcy? Jest to społeczność większości zbiegłych chłopów z Ks. Moskiewskiego, Ks. Litewskiego, Korony Polskiej, Korony Węgierskiej i szlachty z tych ziem. Ludność tych obszarów w 20 wieku została zakażona socjalizmem, komunizmem. Oderwanie od wartości fundamentalnych i poszanowania pracy, godności, wolności to musi skutkować. Wystarczy wyciągnąć wnioski jak postępowali żołnierze Ukraińscy podczas zajmowania Krymu, jakie jednostki i z kogo złożone bronią obecne pozycje graniczne. Władze Ukrainy siedzące w kieszeni Rosji lub oligarchów ukraińskich prowadzących interesy z Rosjanami. Nie zajmujmy się sytuacją na Ukrainie, bo to wewnętrzna sprawa Ukrainy i Rosji, zajmujmy się naszą Ojczyzną! Nie leczmy, zapobiegajmy. Gdzie Polacy mają prawdziwą własność, gdzie naród Polski jest zasobny w dobra, gdzie Polacy mają broń w swoich domach i przy pasach aby bronić siebie, swojego, Ojczyzny? Jakby mój dziadek usłyszał, że musi mieć pozwolenie na szable, rewolwer, kniejówkę to by stwierdził, wnuczku zacznij myśleć częścią ciała, którą do tego przeznaczył stwórca. Dzisiaj Polacy w małym stopniu są narodem, bardziej społeczeństwem niewolników, strzyżonych podatkami, kredytami. Zwodzonymi przez polityków i niestety i kościół. Gdzie w W.P. wywiad i kontrwywiad? Wiele person powinno zostać straconych lub odsiadywać długoletnie wyroki. Gdzie w W.P. jednostki ofensywne z zabezpieczeniem? Gdzie w W.P. wydajny system zakłóceń? Gdzie w W.P. jednostki WRiA średniego i dalekiego zasięgu? Czy wojska rakietowe są w stanie zabezpieczać terytorium Ojczyzny? Czy w zasięgu oddziaływania sił powietrznych w tym WRiA są: Petersburg, Moskwa, Rostów, Smoleńsk, Kazań, Samara, Monachium, Hamburg, Kolonia, Frankfurt n. Menem. Właśnie z tych terytoriów wraz z jedwabnym szlakiem jest główne zagrożenie dla Polski. Armia europejska to wielki projekt Merkellandu aby przejąć kontrolę nad bronią atomową, w którą jest wyposażone jest upadające państwo Francuskie aby stać się partnerem Rosji w nowym ładzie Europy. W tym ładzie nie ma miejsca dla Polski, Litwy Łotwy, Estonii, Białorusi, Węgier, Słowacji, Czech, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Bośni, Czarnogóry, Macedonii, Bułgarii, Rumuni. Gdzie jest Marynarka Wojenna wraz obroną wybrzeża? Lewactwo w Szwecji doprowadza do upadku tego kraju. Czy w naszej armii są dowódcy odpowiedzialni kompetentni z duchem walki i moralni, nie tacy dla, których liczą się gratyfikacje, stanowiska i wypinanie wątłych piersi po ordery. Od ich decyzji zależy życie liniowców. Pan prezydent, premier, prezes zwodzą Polaków obietnicami jałmużnami. Chełpią się pomocą Arabom, udzielają pomoc finansową komunistom Wietnamskim, Chińskim, wspierają strategiczne partnerstwo z komunistami Chińskimi. Opowiadają, że są sojusznikami USA, że USA jest sojusznikiem Polski. Nikt normalny nie lubi dwulicowców. Bogaty rodak to bogata Ojczyzna i będzie walczył o swoje i swój kraj a politycy będą musieli trzymać pion odpowiedzialności i moralności. Dlatego główne ugrupowania polityczne patrzą niechętnie na powracających rodaków z zachodu, którzy poznali co to pewna normalność. Gwoli przypomnienia: "Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze..." Hr. A. Fredro.
 • @fretka 12:49:24
  No to pewnie o azyl poproszą.
 • Jestem ciekaw - czy ten
  incydent z kajakami bojowymi - to ustawka miedzy Putinem a Poroszenką - aby w Banderlandzie wprowadzono stan wojenny i tym samym skasowano najbliższe wybory na prezydenta.
 • @demonkracja 13:34:14
  Ja tam za ruskimi kacapami nie jestem, ale i banderowska Ukraina nie jest mi bliska. Niech się zatem nasi wrogowie za łby tarmoszą byle daleko od nas.
 • @fretka 12:49:24
  "Schwytani ukraińscy marynarze donoszą, że kaloryfery w niewoli są ciepłe, pod prysznicem jest gorąca woda no i że karmią."

  Dali się nabrać - to przecież agresja Rosji w postaci wojny hybrydowej ;-)

  Pozdro!
 • @kula Lis 67 13:19:15
  "Armia europejska to wielki projekt Merkellandu aby przejąć kontrolę nad bronią atomową, w którą jest wyposażone jest upadające państwo Francuskie"

  Aż tak bardzo to państwo francuskie nie upadło. Chyba...
 • @Husky 13:35:17
  no chyba nie aż tak daleko
  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/585943,mariusz-blaszczak-morze-azowskie-ukraina.html
 • @Jasiek 13:39:47
  To już Kalifat Francja.
 • @Husky 13:35:17
  Mam nadzieje, że jesteś legalnie w Anglii, bo wiesz, BREXIT się zbliża nieubłaganie.
 • @fretka 13:40:29 ten osobnik robi z siebie idiotę. Czy Polska leży nad Morzem Azowskim?
  Polskie służby nie raportują zwiększenia poziomu zagrożenia dla Polski w wyniku sytuacji, jaka ma miejsce na Ukrainie - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. Podkreślił, że rząd sprzeciwia się wszelkim działaniom, które naruszają porządek międzynarodowy.

  Ps...Już jestem spokojny skoro szef MON powiedział, że nie ma zagrożenia. Bu cha cha.
 • @fretka 13:40:29
  Jak płaczliwa Federica Mogherini zajmie się sprawą to jestem spokojny, że szybko ją rozwiąże. Zaznaczyła, że prawo międzynarodowe zobowiązuje Rosję do natychmiastowego otwarcia Cieśniny Kerczeńskiej która od rana jest już otwarta! UE wzywa Ruskich do oddania Ukrainie CAŁEJ FLOTY MARYNARKI WOJENNEJ! Ukraina posiada 3 ( TRZY OKRĘTY ) 1 stawiacz min, 1 fregata, 1 korweta! To się NATO wpierdoliło w kocioł! Z powodu 3 okrętów 3 wojna światowa! To UE mocno pogroziła Rosji. Pewnie Putin bardzo się przestraszy i wycofa się Nord Stream2, 3, 4.
 • @fretka 13:40:29 trochę humoru..Powrót Super Rysia. A Azory to starsi bracia psa Azorka
  Ryszard Petru znowu o sobie przypomniał! Pisze o eskalacji napięcia na... "Morzu Azorskim"! Ryszard Petru - lider parti Teraz - odniósł się do najnowszego aktu agresji Rosji na Ukrainę. Niestety, zaliczył przy tym kolejną wpadkę, nazywając Morze Azowskie... "Azorskim". Redaktor naczelny tvp.info Samuel Pereira zauważył, że szef partii Teraz mógł się pomylić przez pewne geograficzne skojarzenie...
  Ryszard Petru chciał być poważny, a wyszła groteska. Aż trudno uwierzyć, że jeden człowiek może zaliczać wpadki tak systematycznie.

  Szef partii Teraz! odniósł się do konfliktu między Ukrainą i imperialną Rosją. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie napisał, że do eskalacji konfliktu doszło na... "Morzu Azorskim".

  Jak zauważył mający portugalskie korzenie Samuel Pereira - należący do Portugalii archipelag Azory znajduje się całkiem niedaleko także portugalskiej Madery. A z tym pięknym miejscem wiążą się równie piękne wspomnienia. Może więc stąd takie skojarzenie... Mało znany fakt: z Madery na Azory leci się samolotem 2 godz. Geografia Petru się kłania! Chodzi o morze Azorskie którego nie ma, a nie o wyspy. Jesteś Rysio, nie do podrobienia. Ale wg. Ryska Rosjanie już tam są!  https://pbs.twimg.com/media/Ds7annkWoAATUOn.jpg

  http://niezalezna.pl/uploads/cke/1543237063_petru.jpg
 • @kula Lis 67 13:55:28
  E noo ponoć nasi już tam są, snajperzy,instruktorzy i mnóstwo broni od nas!
  Ale czy to prawda, skoro to mówią ci "gorsi" podludzie z Donbasu,z pobliskich wsi, że słyszą polski często!Tak że, spokojna nasza głowa,,,,,
 • @Husky 13:35:17 z ostatniej chwili..
  Petro Poroszenko podpisał dekret o wprowadzeniu stanu wojennego na Ukrainie na okres do 25 stycznia.
 • @fretka 13:40:29 następny przygłup dał głos.
  Szczerski: uważamy, że o ile Polska jest dzisiaj bezpieczna, to region został poddany kolejnej próbie destabilizacji. Szczerski: należy rozważyć i przedyskutować z sojusznikami na forum międzynarodowym zaostrzenie reżimu sankcyjnego wobec Rosji.
  Szczerski: w rozmowie z prezydentem Dudą prezydent Ukrainy Petro Poroszenko uznał i określił obecną sytuację jako groźną i poważną dla Ukrainy; jego zdaniem działania Rosji wyczerpują znamiona agresji.
 • A te stoją już 4 lata na Krymie bez załóg i zżera je rdza.
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/710/56/7105604.jpg

  Ruskie ponaglają by Ukraina sobie ten już złom zabrała, naliczają opłaty portowe i kary Ukrainie lecz Ukraina nie kwapi się do zabrania swego złomu.
 • @fretka 13:46:53
  Jestem za Brexitem
 • @trojanka 14:14:44 Pełny stan gotowości na banderowskiej Zapadlinie oznacza wzmożony ruch na granicy.
  Prowokacja Marynarki Wojennej Ukrainy

  Wczoraj rano okręty Marynarki Wojennej Ukrainy „Berdiańsk”, „Nikopol” i „Jany Kapu”, naruszając artykuły 19 i 21 Konwencji ONZ o prawie morza, przekroczyły granicę Rosji. Okręty wpłynęły na czasowo zamknięty rosyjski akwen i przez kilka godzin wykonywały niebezpieczne manewry, nie reagując na żądania towarzyszących im rosyjskich kutrów i okrętów.

  Zdecydowano się użyć broni. Wszystkie trzy okręty zostały zatrzymane około 20 kilometrów od rosyjskiego wybrzeża i 50 kilometrów na południowy zachód od zwykłego miejsca przejścia okrętów przez Cieśninę Kerczeńską pod Mostem Krymskim.

  Podczas incydentu trzech ukraińskich żołnierzy zostało lekko rannych. Otrzymali opiekę medyczną, nie ma zagrożenia dla ich życia.

  Rosja wszczęła sprawę karną dotyczącą naruszenia granicy i zwróciła się o zwołanie pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sytuacji na Morzu Azowskim. Wstępne spotkanie zaplanowano na godz 11:00 w poniedziałek (17:00 czasu środkowoeuropejskiego).


  Ps...Nareszcie jakieś kroki Rosja podjęła a nie cackała się z nimi jak z dziećmi. Wreszcie Rosja przestała się cackać z prowokacyjnymi zachowaniami Ukraińców sterowanych przez USA. Kutry ukraińskie miały zdobyć ten most napadem. Jakby dwóch światowych Ukrainie było mało. Dąży do rozpętania trzeciej. Ciekawe co chcieli Ukraińcy osiągnąć, pewnie zwrócić na siebie uwagę i wyżebrać jakieś pieniądze z UE bo zima idzie i gazu nie ma. Ukraina - to ciężko chory i niebezpieczny człowiek Europy. Wygląda na to, że takie incydenty to nie przypadkowy splot zdarzeń a dopiero początek wojennych prowokacji na granicach z Rosją. Nie ma też żadnych wątpliwości, kto stoi za plecami banderowskich szaleńców, skąd płyną dyrektywy wojny i kto się nimi coraz częściej cynicznie będzie się posługiwać. Dzisiaj nasi mędrcy ogłosili, że już jadą z pomocą bratniemu kraju "Banderowskiemu", tylko żeby wzięli ze sobą trumny.
 • @Husky 10:40:42
  Szkoda, że go nie staranował, bo byłby już na dnie. Ja widziałem na filmie, że lekko go potrącił . Ukropy to wyklepią w zakładzie blacharskim. Staranowana to była jednostka Norweska w czasie ćwiczeń NATO, która już spoczywa na dnie. To tyle o taranowaniu.
 • @Husky 10:40:42
  Jak podaje portal Magna Polonia "Ukraina zajęła piętnaście statków, które wcześniej zawinęły do portów na Krymie". Na tych trzech ukraińskich okrętach wojennych było 23 marynarzy, toż to łódki, albo żaglówki nie okręty. Oczywiste, że to podkręcanie histerii antyrosyjskiej.
 • Stan wojenny na upainie...
  Rozumiem, że teraz mężczyźni w wieku poborowym nie będą mogli wyjeżdżać za granicę, poborowi będą musieli wracać do kraju a jeżeli tego nie zrobią będą wobec nich wyciągane konsekwencje?
 • @kula Lis 67 14:42:55
  Ma polsko ukraińnskiej granicy też zawierucha w stylu ukrowskim...blachy im nie pasują, palą opony, wrzaski..itd czyli jak zwykle!
  https://twitter.com/twitter/statuses/1066779207018139649
 • @trojanka 15:01:47
  Tu chodzi o przerejestrowanie z polskich, etc blach na ukraińskie blachy i wszystkie z tym związane opłaty, czego Ukraina żąda od swoich.
 • @kula Lis 67 15:08:06
  Gruzini nie chcą powrotu Saakaszwilego i jego partii!!
  https://youtu.be/F4PL9WV9HbY

  O jejku nie chcą?? a dlaczego???
 • @trojanka 15:01:47 to przez to te blokady.
  Ukraińscy właściciele samochodów na zagranicznych numerach rejestracyjnych zablokowali w niedzielę drogi dojazdowe do przejść granicznych z Polską. Kierowcy są niezadowoleni z zaostrzenia zasad wwozu samochodów zarejestrowanych w krajach trzecich, które dotychczas ze względu na luki prawne były użytkowane bez zmiany numerów rejestracyjnych i uiszczania opłat skarbowych na terytorium Ukrainy.
 • interesariusz z PL
  Echo wojny: Trump zmusił rolników do niszczenia plonów. Rozpętana przez Trumpa wojna handlowa z Chinami znów uderzyła w amerykańskich rolników. Z powodu ceł odwetowych eksport nasion soi praktycznie został wstrzymany. W rezultacie tysiące rolników znalazło się na krawędzi ruiny. Co czeka amerykańskie rolnictwo i dlaczego próby ratowania tej branży coraz bardziej przypominają epokę Wielkiego Kryzysu?

  Żeby chociaż ostrzegli.

  Rosnący popyt na soję w Chinach nie mógł być zignorowany przez amerykańskich producentów rolnych, którzy od dawna byli przyzwyczajeni do eksportowania tej rośliny. W tym roku w Stanach Zjednoczonych przeznaczono 89,1 milionów akrów ziemi pod uprawę soi dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Rolnicy mieli nadzieję na zwiększenie i tak już wysokiego udziału soi w strukturze amerykańskiego eksportu (soja stanowi prawie 60% dostaw rolnych ze Stanów Zjednoczonych do Chin). Jednak konflikt Trumpa z głównym partnerem handlowym kraju doprowadził do tego, że Pekin nałożył 25-procentowe cło na amerykańską soję. W rezultacie opłacalność eksportu tej kultury spadła prawie do zera, a dostawy do Państwa Środka spadły o 98%.
  Chociaż soja jest strategicznym produktem dla Chin, Pekin słusznie zdecydował, że na świecie są inni dostawcy, którzy chętnie zastąpią Amerykanów. Według Departamentu Rolnictwa USA w latach 2017-2018 Stany Zjednoczone kontrolowały 35% światowego rynku soi. Udział Brazylii był tylko o 2% mniejszy, na Argentynę i resztę świata przypadało po 14%. Wskaźnik Chin wynosi 4%. Brazylia zajmowała 47% chińskiego rynku soi, a Argentyna tylko 5%. Teraz oba kraje liczą na wzrost. Zakończenie wojny handlowej jest jedyną rzeczą, na którą mogliby liczyć amerykańscy rolnicy. Teoretycznie może to nastąpić po rozmowach Donalda Trumpa z Xi Jinpingiem w przyszłym tygodniu w Argentynie podczas szczytu G-20. Jednak biorąc pod uwagę nowe wojownicze oświadczenia Waszyngtonu pod adresem Pekinu na przykład wezwanie do europejskich firm, aby nie kupowały produktów Huawei szanse przywrócenia normalnego handlu między tymi dwoma krajami są bliskie zeru. Wyhodowane w tym roku ziarna raczej nie doczekają się dobrych wieści. Problem polega na tym, że soję, w przeciwieństwie do kukurydzy czy pszenicy, trudno jest przechowywać. Najmniejsze zawilgocenie prowadzi do tego, że ziarna zamieniają się w gnijącą brązową breję. Dlatego popyt na wysokiej jakości spichlerze w Stanach Zjednoczonych jest teraz wyższy niż kiedykolwiek, co skutecznie wykorzystują ich właściciele. Według doniesień medialnych ceny przechowywania ziarna wzrosły o 40% w stosunku do ubiegłego roku. Większość rolników nie jest w stanie zapłacić według nowych stawek i próbuje znaleźć alternatywę. Niektórzy przechowują soję w jaskiniach.
  „Winogrona gniewu”. Jednak większość producentów soi dzisiaj po prostu niszczy plony, grzebiąc je w ziemi lub pozostawiając je gnijące na polu. Tak samo robili amerykańscy rolnicy podczas Wielkiego Kryzysu w latach 30. Prezydent Roosevelt był wówczas zmuszony do przyjęcia specjalnego aktu o pomocy dla rolników. Wielu ekonomistów nadal uważa ten dokument za kontrowersyjny: Roosevelt zmusił rolników do niszczenia upraw (a hodowców inwentarza), aby sztucznie stworzyć deficyt żywności na rynku i podnieść ceny. To, do czego doprowadziła taka polityka gospodarcza, najlepiej ilustruje powieść Johna Steinbecka „Winogrona gniewu”, która otrzymała nagrodę Pulitzera. To zbrodnia, która nie ma nazwy. To nieszczęście, którego nie można zmierzyć żadnymi łzami. To porażka, która obraca wszystkie nasze sukcesy w proch. Urodzajna ziemia, proste rzędy drzew, silne pnie i soczyste owoce. A dzieci umierające na pelagrę muszą umrzeć, ponieważ pomarańcze nie przynoszą zysku. I stoją w oszołomieniu i patrzą na przejeżdżające ziemniaki, słyszą kwik świni, które są zarzynane i zasypywane wapnem w rowach, patrzą na pomarańczowe góry, po których spływa cuchnąca ciecz; i w oczach ludzi klęska; w oczach głodnych dojrzewa gniew napisał Steinbeck w 1939 roku.
 • @trojanka 15:01:47
  Ta szopka ze stanem wojennym to jedyny sposób Poroszenki na utrzymanie się przy władzy. Skoro można przegrać wybory to lepiej zrobić prowokację z Rosją ta da się jej ponieść, Poroszenko wprowadzi stan wojenny i dalej trzyma się przy władzy. Jakby nie patrzeć, flota wojenna Ukrainy była na wodach terytorialnych Rosji. 20 km od linii brzegowej to ok.10,8 mil morskich. Wody terytorialne to akweny w odległości 12 mil morskich od linii brzegowej. Przekroczenie granicy państwa zawsze kończą się reakcją. Ukraina powinna się cieszyć, że Rosjanie zareagowali w sposób nader humanitarny i nie utopili intruzów. Statki doholowano do portu, rannych opatrzono. I po co był Ukrainie ten incydent? (Donald Tusk żąda od Rosji zaprzestania używania siły na Morzu Azowskim i zapowiada spotkanie z przedstawicielami rządu Petra Poroszenki). Donald Tusk żąda? Całkiem mu odjebało! Donald Tusk najpierw powinien skorzystać ze swoich prawników i sprawdzić prawo morskie, a potem spotykać się z prezydentem Ukrainy. Tu się nic nie da zamieść pod dywan. Są zdjęcia satelitarne, naruszenie granicy Rosji siłami zbrojnymi Ukrainy ewidentne. Stawanie po stronie Poroszenki to jawne przyzwolenie na wszczynanie działań wojennych w Europie! Chyba Donald Tusk ma tego świadomość!
 • @fretka 12:49:24
  Niebawem będziemy czytać nagłówki jak to Bruksela EU nawiązała współprace z Putinem i Rosją, a ja widzę to tak, jak określił to pan Andrzej Waligórski: "Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące w dość niewybredny sposób podtarł się zającem. Zając się potem żonie chwalił po obiedzie: Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem! "
 • @kula Lis 67 15:41:17
  Dokładnie o to chodziło. Walcman za wszelką cenę chce zostać przy władzy,poparcie ma nędzne... a stan wojenny to sposób na manipulacje wyborami!I wszyscy doskonale o tym wiedzą,zarówno w UE, Polsce, USA ,że ta akcja z podpływaniem do Mostu na Kerczu, to była zaplanowana w tym celu właśnie.Ale wrzask już się rozlega o rosyjskiej prowokacji.W tej chwili amerykański samolot z bazy w Grecji jest w drodze nad Morze Czarne!

  Ukraińskie "morjaki"z tych zatrzymanych katerów, przynajmniej się wykąpią w ciepłej wodzie i wyśpią w ciepłym wyrku!!
 • dodany "+"
  warto cofnąć się do notki.
 • @kula Lis 67 15:41:17
  Dowódca awanturującego się w Kerczu ,katera "Nikopol"Bohdan Nebylica był szkolony w USA!!
  Po tym został dowódca katera.
  https://vz.ru/news/2018/11/26/952400.html
 • @Husky 10:40:42
  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/926/26/9262633.jpg

  Rosja wzywa „zachodnich sponsorów" Kijowa do reakcji na „wojenną histerię". Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow skomentował pogorszenie stosunków między Moskwą a Kijowem. Wczoraj rano okręty Marynarki Wojennej Ukrainy „Berdiańsk”, „Nikopol” i „Jany Kapu”, naruszając artykuły 19 i 21 Konwencji ONZ o prawie morza, przekroczyły granicę Rosji. „Zdecydowanie wzywamy zachodnich sponsorów Kijowa do przytemperowania tych, którzy obecnie usiłują zdobyć punkty polityczne, wykorzystując histerię wojenną w związku z nadchodzącymi wyborami lub innymi wydarzeniami na Ukrainie" — oznajmił minister na konferencji prasowej. Ławrow doradził także Kijowowi, aby „zachowywał się bardziej odpowiednio", ponieważ Zachód „już czuje się głupio z powodu zachowania ukraińskich władz".
  Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow z kolei poinformował, że Rosja działała zgodnie z prawem międzynarodowym. Działań straży granicznej nie można nazwać „twardymi". Pogranicznicy w Cieśninie Kerczeńskiej działali zgodnie z planem na wypadek konieczności zamknięcia granic Rosji, nie można tego nazwać atakiem poinformował Pieskow. Przypomnijmy, wczoraj trzy okręty ukraińskiej marynarki wojennej przekroczyły granicę państwową Federacji Rosyjskiej i zmierzały w kierunku Cieśniny Kerczeńskiej, podała służba prasowa krymskiego departamentu granicznego FSB. Statki wpłynęły do zamkniętego akwenu około godziny 7:00 rano. Należy zauważyć, że statki złamały dwa artykuły Konwencji ONZ o prawie morskim, zgodnie z którym państwo nadbrzeżne jest odpowiedzialne za bezpieczeństwo w przestrzeni morskiej. W Kerczu ruch i dokowanie statków dozwolone są zgodnie z harmonogramem zatwierdzonym przez kapitana rosyjskiego portu morskiego. Wiecie, strona rosyjska działała w ścisłej zgodności z prawem, zarówno prawem międzynarodowym, jak i prawem wewnętrznym. Chodzi o inwazję obcych okrętów na wody terytorialne Federacji Rosyjskiej" powiedział Pieskow, odpowiadając na pytanie dziennikarza, czy działania rosyjskiej straży granicznej można nazwać ostrymi. Chodzi o to, że te zagraniczne okręty wojenne wpłynęły na wody terytorialne Rosji, nie odpowiadając na żądania naszych funkcjonariuszy straży granicznej, nie zareagowały na propozycję skorzystania z usług pilotażowych itd. itp. Dlatego wszystkie działania zostały podjęte w ścisłej zgodności z prawem dodał. Żegluga cywilna przez Cieśninę Kerczeńską, zamkniętą w niedzielę ze względów bezpieczeństwa, została przywrócona poinformował dzisiaj dyrektor generalny przedsiębiorstwa „Krymskie Porty Morskie" Alieksiej Wołkow. Interwencja rosyjskiego okrętu na Morzu Azowskim

  https://video.img.ria.ru/Out/Flv/20181126/2018_11_26_PolzTaranODIClean_tk5ap5fe.yq0.mp4


  Ps...Nie trzeba być geniuszem, żeby zauważyć, że ta cała afera zmontowana została po to, by zaostrzyć sytuację, sprowokować Rosję do twardych działań i w konsekwencji nałożyć na Rosję nowe sankcje. A Rosja nie ma tu innego wyjścia, jak w miarę twardo reagować (co też uczyniła). Zdumiewająca przy tym jest głupota dowódców ukraińskich, którzy wysłali te 3 nieszczęsne łajby by prowokować Rosjan. Jedna porządna salwa Rosjan zmiotła by tą "flotę" z powierzchni morza, a że się na kilku lekko rannych skończyło to tylko i wyłącznie wynik umiarkowania Rosjan, którzy bardziej liczą się z życiem marynarzy ukraińskich, niż ich dowódcy. A rodziny i znajomi marynarzy owej "floty" ukraińskiej powinni słać podziękowania do Rosjan, że ocalili życie ich bliskich. Okazuje się, że wszystkie działania Rosji są wbrew jej własnym interesom a dziwnym trafem pasują jak trzewiki szyte na miarę do polityki Walcmana-Porocha i jego sponsorów tylko ktoś kogo móżdżek jest mniejszy od żołędzia nie dostrzega tego.
 • @kula Lis 67 16:08:06
  Uważam, że Ukraińcy wykazali się mądrością, a nie głupotą. Dokładnie o to chodziło, wysłać nic nie warte kajaki, a to zrobią swoje.

  I zrobiły. Ukraińcy osiągnęli, jak na razie, co chcieli. Czy rogrywka polityczna, która w konsekwecji się toczy, im się powiedzie, tego nie wiadomo.

  Pożyjemy, zobaczym. Lada moment wyniki z RB.
 • @interesariusz z PL 16:18:32
  Stan wojenny ogłoszony, wraz z częściową moblizacją,

  w takim razie, komu służy blokada dróg do Polski?

  Czy można łączyć te fakty ze sobą? Czy Poroszenko jest na tyle przebiegły?
 • @interesariusz z PL 16:18:32
  Jeżeli nawet , to przecież nie sami na to wpadli.Tam pracuje cały sztab, "doradców i ekspertów"dołączyli eksperci i doradcy z Anglii, USA cały czas doradcy i instruktorzy,Kanada, Polska też!!
  https://izvestia.kiev.ua/item/show/103436

  https://rian.com.ua/columnist/20180218/1032425814/Ukraine-reformirovanie-USA-instruktori.html

  https://interfax.com.ua/news/political/368877.html

  https://interfax.com.ua/news/political/484594.html

  Eksperci marynarki wojennej Anglii pracują na Ukrianie:
  https://112.ua/politika/britaniya-namerena-rasshirit-voennoe-prisutstvie-v-ukraine-463337.html
 • @trojanka "Eksperci ochrony przestrzeni lotniczej Polski pracują w Rosji?:
  .


  https://youtu.be/cedtCPJOPOs?t=8m5s  .
 • @kula Lis 67 13:55:28
  Z ta swoja buzka i jej marsowym wyrazem nadawal by sie do pilnowania porzadku w Blue Oyester (klub dla zbokow z "Police Academy)
 • @trojanka 17:02:02
  oczwiście, że nie sami na to wpadli,
  na zestrzelenie samolotu nad donbasem też sami nie wpadli.
 • @interesariusz z PL 18:17:35
  Dokładnie tak!to takie same cyngle ,jak ISIS!!!po to ich hodowali!
 • @interesariusz z PL 18:17:35
  To taki myk, charakterystyczny dla żmijowego!!patrz zestrzelenie rosyjskiego samolotu transportowego nad Syrią,gdzie oszukano OP, chowając się za ten transportowiec!
  Ten sam reżyser, aż czuć pewne warzywo!!
  Już w Biblii ,jest werset o chytrości "synów tego świata",nad synami światłości!!
 • Już nas straszą !!!!
  czym?
  ano takiem scenariuszem: w Polsce jest ponad 2 miliony Ukraińców. Jak przyjdzie co do czego, to Rosjanie wykorzystają fakt tak licznej obecności ukraińskiej diaspory w taki sposób, który pozbawi Polaków współczucia dla sytuacji Ukrainy i jej obywateli.

  To jest groźba bandyckich napadów w stylu wołyńskim, organizowanych przez Rosjan podszywających się pod Ukraińców. A potem to już się zacznie, u nas.

  A więc, kupą mości Panowie, odbić Krym.

  Oczywiście, to nie Rosjanie straszą, tylko nasi przewidujący wszystko wojskowi.
 • -------------------------------------------------------
  drugi "+", po raz drugi uzupełniłem notkę

  co się dzieje w RB.
 • @interesariusz z PL 16:18:32
  To jest parcie do wojny z Rosją. Przypominam, że Stany Zjednoczone w 1988 roku zestrzeliły w Zatoce Perskiej Irański samolot pasażerski, tylko dlatego że trasa jego przelotu wypadała nad amerykańską flotą. Wyobraźcie sobie teraz, że trzy okręty wojenne Iranu podpływają pod wybrzeże USA. Zostałyby zatopione bez ostrzeżenia. Myślcie. I przypominam, że wojna z Rosją oznacza całkowitą zagładę Polski, niezależnie od tego, kto ten konflikt wygra.
 • @trojanka 15:59:44
  Po pierwsze nawet gdyby Ukraina chciała powojować to nie ma kim i czym, magazyny z amunicją nie istnieją, "spaliły" się/rozkradzione. Sprzęt złom, część Ukraińcy posprzedawali zbiorowo i indywidualnie nawet to co od USA czy nas dostali. Po drugie Rosja jest w stanie zająć całą Ukrainę w 48 godzin, i wierz mi, że większość Ukraińców, marznących, głodujących witała by Rosjan jak zbawienie bo mają dość Porocha i jego złodziei oraz dość zachodniej "demokracji" i pseudo wolności bo nią się nie najedzą czy ogrzeją. Rozmawiam z wieloma Ukraińcami tu gdzie mieszkam bo pracują obok na budowie, oni wręcz na to czekają unikając tym samym poboru do wojska, mówią wprost, niech Poroch sam walczy za swe fabryki w Rosji jak i jego oligarchowie..Rosja Ukrainy nie zajmie bo po co im bankrut zachodnia jej część bez przemysłu, ze sprzedaną ziemią, lasami i etnicznymi konfliktami z Węgrami, Rumunią, Mołdawią no, by ich długi spłacać i żywić marznącą bezrobotną biedotę?
 • Mój punkt widzenia...
  Rosja zamykając (anektując?) akwen, dopuściła się wg międzynarodowej opinii, nie tylko naruszenia prawa swobodnej żeglugi, ale i aktu agresji, zajmując jednostki, raniąc przy tym ukraińską załogę, głupio prowokując tym samym, konflikt z Ukrainą (z udziałem NATO) i nową porcję sankcji.
  Geniusz szachownicy śpi?

  UPrzedzam,że wszelkie ewntualne werbalne napaści, niezwiązane z tematem, będę zgłaszał Administracji i Właścicielowi Portalu!
 • @1abezmetki 03:44:40
  "wg międzynarodowej opinii"

  Czyli wg ścierowomediów opanowanych przez usrael?

  ------------------

  "Geniusz szachownicy śpi?"

  Geniusz blogosfery wychylił się zza bana?

  -------------------

  "UPrzedzam,że wszelkie ewntualne werbalne napaści, niezwiązane z tematem, będę zgłaszał Administracji i Właścicielowi Portalu!"

  Nie żałuj sobie ;-)
 • @1abezmetki 03:44:40
  "wg międzynarodowej opinii"

  To taka "piękna" argumentacja, że musiałem zacytować jeszcze raz ;-)
 • @interesariusz z PL 19:10:08
  "To jest groźba bandyckich napadów w stylu wołyńskim, organizowanych przez Rosjan podszywających się pod Ukraińców."

  "Oczywiście, to nie Rosjanie straszą, tylko nasi przewidujący wszystko wojskowi."

  Boję się, że jeśli nasi wojskowi to przewidują, to jest to już zaplanowane.
  Tylko, że to nie Rosjanie będą udawać Ukraińców, ale banderowskie ścierwo Rosjan.

  5*

  Ukłony
 • @1abezmetki 03:44:40
  Oczywiście, z ukraińskiej strony była to zamierzona prowokacja z typu "małego bijesz", co najmniej uzgodniona z Zachodem, jeśli nie wprost, wykonanie polecenia. Ale z rosyjskiej, skrajna głupota decyzyjna albo dywersja podstawiająca Putina pod bicie. Rozegrali to jak neptki. Ruskie poniosą jedynie straty a Ukraina zyska poparcie moralne tzw. międzynarodowej "opinii publicznej". Byó może jednak, był to krok zamierzony w kierunku rozhuśtania propagandowego własnej ludności na rzecz jej scalenia wokół Wodza i Cara dla podniesienia "image'a" i słupków poparcia. Tego nie wiem.
 • @1abezmetki 03:44:40
  Właśnie dlatego najbardziej zażarta wojna trwa o tubę propagadnową,

  jakoś tak jest, że wszystkie internetowe tuby są pod zarządem USraela, a ambasador w USA w Polsce, zagroziła nam konsekwencjami, jeślibyśmy próbowali założyć sobie własną.

  Rosja należy do innej cywilizacji, w związku z tym propagandowo jest dosyć nieporadna.

  Zamknięcie akwenu było czasowe, być może nawet zawczasu przygotowane, podobnie jak ukraińska prowokacja z okrętami. Usprawiedliwiali to ratowaniem jednostki z mielizny.

  No a przejęcie pancernych kajaków. Tak to jest, cały dzień bawili się z Rosjanami w berka, aż tamci nie wytrzymali. Jak stawiasz żołnierza na warcie, to po pewnym czasie prowokowania jego akcji, nie wytrzyma.

  Taranowanie nie było żadnym taranowaniem, tylko wypadkiem, zderzeniem w wyniku skrajnej niekompetencji rosyjskiego dowódcy. To jest właśnie porażające, niekompetencja żołnierzy na dość wysokim szczblu dowódczym, zarówno taktyczna - co zrobić, a po drugie, jeśli już, to umieć to zrobić.

  Dowódca nie umie pływać okrętem motorowym. Paranoja. Co by było, gdyby miał dowodzić żaglowcem?
 • @interesariusz z PL 08:14:09
  Kutry ukraińskie zostały ostrzelane!

  26 Нояб.15:10
  2018-11-26T16:35:50+03:00
  Общество
  Россия обстреляла украинские корабли в Керченском проливе, есть раненые
  Украина может ввести военное положение
  Ирина АВИДОВА

  https://www.kp.by/daily/26912.5/3958207/
 • @1abezmetki 08:38:05
  Prawdopodobnie też, aby nie było dowodów , zostały zaaresztowane/zarekwirowane.
 • @1abezmetki 08:38:05
  tak donoszą, ale jak wyglądał, i ile trwał, ów berek na morzu ?

  Zaczna się, dotąd Ukraina twierdziła, wspierana między innymi przez Polskę, że Krym jest ich, ale powstrzymywała się od zbrojnego egzekwowania tego stanowiska.

  Ta prowokacja, to pierwsze, śmieszne, bo przy pomocy pancernych kajaków, wtargnięcie na "swój Krym".

  I cały świat, łącznie z Polską, to popiera. Popieramy rajdy ukraińskiej armii na "ukraiński Krym".

  Czy to nie jest czyste awanturnictwo ?

  A Putin ma takich podładnych, jakich ma, nieudolnych i niezbyt rozumnych. I właśnie o TYM była ta notka. O RAŻĄCEJ NIEKOMPETENCJI WOJSKOWYCH.
 • @interesariusz z PL 08:51:00
  http://forum.nashtransport.ru/uploads/1470080959/gallery_27187_3471_749104.jpg
  Przechodzili pod rosyjskim brzegiem Zalewu, unikając mielizn.Utknęli jednak na.
 • @1abezmetki 08:59:19
  ad: "Ta prowokacja, to pierwsze, śmieszne, bo przy pomocy pancernych kajaków, wtargnięcie na "swój Krym"."

  Wg Ukrainy, kutry zmierzały do MARIUPOLA.
  Oczywiście była to prowokacja, którą bezprzecznie wygrali i korzystnie zdyskontują!
 • interesariusz z PL
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/926/80/9268044.jpg

  Zatrzymani przez Rosję ukraińscy wojskowi złożyli zeznania (wideo) FSB opublikowała nagranie z przesłuchania zatrzymanych ukraińskich żołnierzy, donosi RT. Na pytania odpowiadali starszy porucznik Andriej Dracz, marynarz Siergiej Cybizow i kapitan III rangi Władimir Lesowoj. Wszyscy trzej przyznali się do prowokacji, nielegalnego wtargnięcia na wody terytorialne Rosji i naruszenia jej ustawodawstwa. Dracz potwierdził, że ukraińscy marynarze zostali ostrzeżeni o naruszeniu rosyjskiej granicy. Z kolei Lesowoj dodał, że „celowo zignorowali prośby o zatrzymanie” od rosyjskiej straży granicznej. W momencie przejścia na pokładzie znajdowała się mała broń strzelecka i karabiny maszynowe DSzK z amunicją. „Zdawałem sobie sprawę, że działania grupy okrętów Sił Morskich Ukrainy w Cieśninie Kerczeńskiej mają charakter prowokacyjny” powiedział wojskowy. Prowokacja Marynarki Wojennej Ukrainy

  Rankiem 25 listopada okręty Marynarki Wojennej Ukrainy „Berdiańsk”, „Nikopol” i „Jany Kapu”, naruszając artykuły 19 i 21 Konwencji ONZ o prawie morza, przekroczyły granicę Rosji. Okręty wpłynęły na czasowo zamknięty rosyjski akwen i przez kilka godzin wykonywały niebezpieczne manewry, nie reagując na żądania towarzyszących im rosyjskich kutrów i okrętów. Zdecydowano się użyć broni. Wszystkie trzy okręty zostały zatrzymane około 20 kilometrów od rosyjskiego wybrzeża i 50 kilometrów na południowy zachód od zwykłego miejsca przejścia okrętów przez Cieśninę Kerczeńską pod Mostem Krymskim. Podczas incydentu trzech ukraińskich żołnierzy zostało lekko rannych. Otrzymali opiekę medyczną, nie ma zagrożenia dla ich życia.

  https://youtu.be/QVKOYBOZhLE
 • @interesariusz z PL 08:51:00
  Oczywiście nie znam prawdy, bo niby jak...
  Niemniej cała sekwencja rosyjskich międzynarodowych kompromitacji i ich uparte "w zaparte", przypomina mi anegdotę o kieszonkowcu w tramwaju, który choć złapany za rękę na gorącym uczynku, nadal się wypiera, a na pytanie czyja to ręka, - odpowiada, "a bo ja wiem".
  pozdrawiam, i wychodzę z debaty.
 • interesariusz z PL
  Trump zareagował na sytuację w Cieśninie Kerczeńskiej. Prezydent USA Donald Trump oznajmił w poniedziałek, że nie podoba mu się to, co wydarzyło się między Rosją a Ukrainą. „Nie spodobało mi się… Będziemy nad tym pracować, pracujemy nad tym z Europejczykami" powiedział dziennikarzom, komentując incydent na Morzu Czarnym. Spotkanie Trumpa z reporterami na trawniku Białego Domu transmitowała telewizja CNN. Prezydent Stanów Zjednoczonych wyraził nadzieję, że ten incydent zostanie uregulowany.

  Ps..Skoro Trump jest tak bardzo powściągliwy w komentarzu, to jednak jest to ukraińska prowokacja. Prezydent Trump zdając sobie sprawę ,że niewiele może zrobić w tej sytuacji, wypowiedział się nader ostrożnie, w przeciwieństwie do harcowników Dudy, Tuska, Szczerskiego i im podobnych. Ci ostatni powinni wiedzieć, że harcownicy długo nie "żyją". Słuchałem także wypowiedzi Trumpa do żołnierzy i pograniczników na granicy z Meksykiem, otwarcie powiedział by w razie zagrożenia swego życia i naruszenia granicy używali ostrej amunicji bez obaw o odpowiedzialność karną. Stąd jego wyważone słowa co do sytuacji na Morzu Azowskim, bo musiał coś powiedzieć. USA postąpiło by tak samo.
 • @interesariusz z PL
  Belgia: rosyjskie służby graniczne działały zgodnie z prawem. W incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej rosyjskie służby graniczne działały zgodnie z prawem międzynarodowym uważa deputowany do federalnego parlamentu Belgii z ramienia opozycyjnej „Partii Narodowej" Aldo Carcaci. „Uważam, że strona rosyjska działała zgodnie z prawem i w ramach prawa międzynarodowego" powiedział deputowany w rozmowie z agencją Sputnik. Zapytany o to, czy bierze pod uwagę pogorszenie sytuacji konfliktowej, Carcasi powiedział, że ma nadzieję, iż „zdrowy rozsądek weźmie górę". Rosja na pewno nie jest zainteresowana konfliktem, bo to nie ona stworzyła tę sytuację, lecz występowała jako strona broniąca się, a nie strona naruszająca ustalony porządek powiedział Carcaci.
 • @Jasiek 11:20:15
  Szanowny autorze tego komentarza, zgłoszono nadużycie w stosunku do tego komentarza. Myślę, że można to wyrazić w bardziej kulturalny sposób.
 • @Zawisza Niebieski 14:56:23
  Dziękuję. Trzeba uczyć kindersztuby.
 • @Zawisza Niebieski 14:56:23
  "Myślę, że można to wyrazić w bardziej kulturalny sposób."

  Niestety, komentarza już nie ma, więc nie bardzo wiem co mógłbym wyrazić bardziej kulturalnie :-(

  Pozdro!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930