Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
681 postów 14013 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 8.2.2019r., Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cześć jego pamięci

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

 
Jan Olszewski nas opuścił

 

Od paru lat wiek dawał znać o sobie. Zemdlał w domu, trafił do szpitala.

Był obrońcą (papugą) represjonowanych opozycjonistów. Był premierem, z którym łączyliśmy wielkie nadzieje. Niestety, w świecie polityki był naiwny jak dziecko, i poległ podczas nocnej zmiany i rechotu Wałęsy. Potem był doradcą Lecha Kaczyńskiego, i innych, oraz funkcyjnym w komisji weryfikacyjnej WSI.

Cześć jego pamięci. Dla mnie pozostanie symbolem niespełnionych marzeń o Solidarności.

KOMENTARZE

 • Pamiętam
  Noc teczek. I Bolesława, Drzycimskiego, Wachowskiego w loży prezydenckiej. Na chwilę opadła zasłona, mogliśmy się przekonać o reformacji ustrojowej. No i kto jest kto.
 • @ Autor
  "Był obrońcą (papugą) represjonowanych opozycjonistów."

  Dodajmy, że Michnika i Kuronia.

  5*
 • @ Autor
  "No i kto jest kto."

  Miał tę zaletę, że sam się przyznał do bycia masonem.

  Pozdro!
 • Jednego Masona Mniej.
  Całej Polsce lżej!
 • @Adam Czeczetkowicz 11:25:22
  a Adamowicz?
 • @Adam Czeczetkowicz 11:25:22
  I Pan tak na pogrzebie ?

  A kogóż to będzie Pan opłakiwać ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:38:03
  "a Adamowicz?"

  Poszlaki wskazują na Kalifornię ;-)

  Ukłony
 • @ Autor - 1* .......... J.Olszewski - członek Klubu Krzywego Koła
  Na podkreślenie zasługuje fakt, że za poparciem i zgodą Julii Bristiger w 1955r. stworzono „Klub Krzywego Koła”, jako kuźnię przyszłych kadr. Założycielami tego „towarzystwa” byli: Garsteccy, Michał Bristiger (syn Julii), Król, Perlman, Sufin i inni. Klub ten podjął w miarę ścisłą współpracę z tygodnikiem „Po prostu”, w redakcji którego pracowali wyłącznie Żydzi.

  W czerwcu 1964r. Biuro Polityczne liczyło tylko 4-ch działaczy żydowskich (J. Cyrankiewicz, ST. Wędrychowski, E. Ochab i E. Szyr), natomiast w 8-mio osobowym Sekretariacie KC pozostało tylko dwóch( E. Ochab i Artur Starewicz).

  Na UW działało sprawne i dobrze zorganizowane środowisko młodzieży studenckiej pochodzenia żydowskiego pod nazwą „Komandosi”, którzy powstali po rozwiązaniu „Klubu Krzywego Koła” w dniu 2 lutego 1962r.

  Inspiratorami i duchowymi przywódcami „Komandosów” byli: Jacek Kuroń (Icek Kornblum), Karol Modzelewski (Samuel Mendel), R. Zambrowski (Rubin Nusbaum-Rachmin), Adam Michnik (Aron Szechter), S. Blumsztajn, Jan Lityński (J. Leman) i inni, zaś mocodawcami były następujące osoby: R. Zambrowski, S. Staszewski (Szuster), L. Szaff, K. Brandys, J. Albrecht, E. Ochab, J. Zarzycki, W. Matwin, K. Bauman, W. Brus, L. Kassman, J. Morawski i inni. Mając takich protektorów mogli dalej spotykać się w kawiarniach i prywatnych mieszkaniach w dwóch grupach:

  - pierwszą tworzyli: K. Modzelewski, A. Drawicz, T. Wróblewski, S. Gomułka, K.J. Kuroń, T. Monasterska, S. Marody, A. Jarecki, M. Żelaskiewicz, B. Fajkowski, A. Mazur i A. Klimontowicz.

  - Druga grupa zbierała się w domu Wojciecha Ziembińskiego. Należeli do niej: J. Lisocki, J. Drzędziński, P. Jasienica, A. Słonimski, J. Szpotański, S. Szechter (wujek A. Michnika), N. Kursow, L. Kołakowski, J. Haas, K. Steinberg,

  Jan Olszewski (Izaak Oksner)

  i A. Rudzińska.

  więcej na: http://www.blogmedia24.pl/node/43774
 • @Rzeczpospolita 13:04:00
  Patrzaj, patrzaj, ja go słuchałem z uwagą, a to Żyd, jakże to wkradł się w moje łaski ?

  Powtórzę pytanie kierowane do Adama,

  A kogóż to będzie Pan opłakiwać ?
 • „Cześć jego pamięci”?
  Że też zawsze na tym portalu znajdzie się ktoś opłakujący tych, którzy zgotowali nam dzisiejszą rzeczywistość. Syndrom sztokholmski, czy może jeszcze nie widać milionów na emigracji, nieistniejącego przemysłu, degrengolady intelektualnej i moralnej, im wyżej, tym większej i Polski sprzedawanej obcym za bezcen, kawałek po kawałku? Pytanie retoryczne.
  1*
 • @interesariusz z PL 13:15:22
  Polski interes narodowy i państwowy, polską rację stanu, można określić niemal z matematyczna precyzją.
  Opłakiwać można tych Polaków, którzy o powyższe podejmowali walkę.

  __________________

  B. premier J.Olszewski w programie radiowym "Czy polityka musi być brudna?" opowiadał jak przyniesiono mu dokumenty sprzedaży FSM w Bielsku i Tychach (to było przekazanie, a nie sprzedaż oraz zwolnienie z podatków na przyszłość - umowa sporządzona przez A.Olechowskiego) dla Fiata.
  Umowa sporządzona w j.włoskim, a nikt z nas nie znał włoskiego, trzeba było ją natychmiast podpisać - tak opowiadał premier IIIŻydo-RP/Polin, J.Olszewski.
 • @Lotna 13:41:00
  Sądzisz, że JO grał z tymi, których odsądzasz od czci, w jednej drużynie? Że był w zmowie?

  Dlaczego to Polacy nie są zdolni do żadnej zmowy, nawet w szlachetniej sprawie racji stanu ?

  Dlaczego uważasz, że termin "portal" jest bardziej adekwatny niż "witryna"? Czaisz różnicę skojarzeniową? Obawiam się, że nie. Może używasz słów, których nie rozumiesz, ale które, przecież są w powszechnym użyciu. A może wykorzystujesz nie tylko słowa, których nie rozumiesz? Jak z Tobą dyskutować?
 • @Rzeczpospolita 13:45:56
  Ciekaw jestem, jakbyś Ty działał w takich warunkach?

  Nie zapominaj, że załogi też chciały wyprzedawać swoje zakłady pracy. Propaganda wiadomego pochodzenia zupełnie pozbawiła rozumu i instynktu samozachowawczego.
 • @ a tak swoją drogą, to na pudle nieustannie powinna tkwić notka
  3WŚ wygra ten, kto pierszy uderzy na przeciwnika!!!!!

  tak się zmienia techologia,
  oraz lokalizacja środków napaści.

  Co ma zrobić Putin, gdy siła złego na jednego i pętla się zaciska ?
 • @interesariusz z PL 14:37:11
  A Ty uważasz, że był dobrym masonem? Przykro mi, ale takich nie ma. W którym miejscu widzisz jego szlachetność? Bo szlachetni ludzie, kiedy widzą, że wdepnęli w g., po prostu podają się do dymisji, a nie wyprzedają majątek narodowy. Gdzie tu widzisz polską rację stanu?

  „Cześć jego pamięci”!? Amoże cześć pamięci tych wszystkich Polaków, którzy wypruwali sobie flaki, pracując dla Polaków, w imię ideologii PRLu, którzy stracili zdrowie i niejednokrotnie życie, a w najlepszym wypadku cienko teraz przędą na głodowych emeryturach, podczas gdy ich dzieci i wnuki tułają się na emigracji, bo nie ma dla nich miejsca w wyprzedanej Polsce?

  Faktycznie, nie rozumiem Twoich pytań dotyczących portalu i witryny. Na polskich blogach nie piszę od zawsze i nie wiem, jakie słownictwo jest prawidłowe, wydawało mi się, że prawidłową nazwą jest „portal”. Witryna kojarzy mi się wyłącznie z witryną sklepową. Od last jestem na emigracji, z niewielkim kontaktem z Polską przez większość tego czasu. Jak sam widzisz, emigracja jest przypadłością, w przeciwieństwie do podróży.
 • @Lotna 15:12:15
  w pierwszej polskiej normie dotyczącej usług informacyjnych świadczonych przez sieć był użyty termin "witryna",

  witryna (nie tylko sklepowa, mebel również) służy do wystawiania rzeczy, jest to wystawa do oglądania, której zwartość zmiania się w miarę potrzeb,

  portal to skamielina, która odzwierciedla zamysł autora, ale jest tylko zabytkiem swojego czasu,

  z oczywistych względów więc trudno mi dyskutować z ludźmi, którzy uważają za prawidłowy termin "portal".

  Też "wypruwałem sobie flaki" za PRLu, ufając, że uczestniczę w budowie naszego państwa, które potem inni wydali na łup obcym, ale jeszcze nie możesz powiedzieć, cześć mojej pamięci.

  Emerytury wyliczyli mi 50zł miesięcznie, chodzi o część naliczoną z pracy na rzecz budowy 3RP.

  A szlachetność Premiera Jana Olszewskiego widzę w mowach, które wygłosił. Niestety, nie znałem go osobiście. Cenię też sobie jego ostrzeżenia, które po ludziach, których tak żałujesz, spłynęły jak po kaczakch. Arogancja nie popłaca.

  No i wracając do zasadniczej twoje myśli

  "szlachetni ludzie, kiedy widzą, że wdepnęli w g., po prostu podają się do dymisji"

  nie, szlachetni ludzie, których inni wynieśli do roli przywódcy, tkwią na posterunku do końca, bez względu na przemożne siły zła.

  Chyba nigdy nie pełniłaś funkcji publicznej, a jeśli tak, to współczuję twoim wyborcom.
 • @
  Prywatyzację majątku państwowego rozpoczął w 1991 r. rząd Jana Krzysztofa Bieleckiego, w którym ministrem przekształceń własnościowych był Janusz Lewandowski. Funkcję tę pełnił on także w rządzie Hanny Suchockiej w latach 1992-1993. W sumie jednak dochody z prywatyzacji w pierwszym okresie rządów postsolidarnościowych wyniosły niespełna 1,5 mld zł. Ekipa SLD-PSL, w której za przekształcenia własnościowe odpowiadał Wiesław Kaczmarek, przekroczyła tę kwotę już w pierwszym roku swego urzędowania. W następnych latach prywatyzacja znacznie przyspieszyła: w 1995 r. dochody z niej wyniosły 2,6 mld zł, w 1996 r. – 3,7 mld zł, a w 1997 r. – 6,5 mld zł.

  Rekordowa okazała się jednak kolejna kadencja, w której rządził Polską Jerzy Buzek. Jego ministrowie z koalicji AWS-UW, zwłaszcza Emil Wąsacz i Aldona Kamela-Sowińska, już w 1998 r. sprzedali majątek za 7 mld zł, w 1999 r. – za ponad 13 mld zł, w rekordowym roku 2000 – za 27 mld zł, zaś w 2001 r. – za 6,8 mld zł. Dochody z prywatyzacji znacznie zmalały za rządów Leszka Millera (2,8 mld zł w 2002 r. i 4,1 mld zł w 2003 r.), by znów wzrosnąć pod rządami Marka Belki, gdy ministrem skarbu państwa był Jacek Socha (ponad 10 mld zł w 2004 r. i 3,8 mld zł w 2005 r.). Na wstrzymanie masowej wyprzedaży mienia państwowego zdecydował się tylko rząd Prawa i Sprawiedliwości, dlatego był to okres najmniejszych wpływów z prywatyzacji (zaledwie 622 mln zł w 2006 r. i 1,9 mld zł w 2007 r.).  Powrót do forsownej prywatyzacji nastąpił pod rządami Donalda Tuska, szczególnie w jego pierwszej kadencji, gdy resortem skarbu zarządzał Aleksander Grad. Za sprzedany majątek w 2008 r. udało mu się uzyskać kwotę niespełna 2,4 mld zł, w 2009 r. – 6,6 mld zł, a rekordowy okazał się rok 2010, gdy przychody resortu skarbu sięgnęły 22 mld zł. W 2011 r. było to 13 mld zł, a rok później, gdy Grada zastąpił Mikołaj Budzanowski – ponad 9 mld zł. Ostatnie lata, gdy ministrem skarbu jestWłodzimierz Karpiński, nie przyniosły już tak dużych dochodów: w 2013 r. – 4,4 mld zł, a w 2014 r. – tylko 1 mld zł. Czy to oznacza powolne odejście od wyprzedaży majątku narodowego? Nie, po prostu tego majątku jest coraz mniej i nie należy już liczyć na takie kwoty, jak uzyskiwali Wąsacz czy Grad.


  http://www.naszapolska.pl/nowosci,gospodarka,1,1,25_lat_zniewalania_polski_raport,1.html

  Lista poszczególnych rządów prywatyzujących polską gospodarkę:

  Rząd Mazowieckiego UW od 12.09.1989r. rządził 16 m-cy, Przygotował ustawę o restrukturyzacji i prywatyzacji.

  Rząd Bieleckiego KLD od 12.01.1991 rządził 11 m-cy i 11dni. Sprzedał 1208 zakładów.

  Rząd Olszewskiego ROP od 23.XII.1991 rządził 6 miesięcy i 18 dni Sprzedał 1 zakład. Zatrzymał prywatyzacje.

  Rząd Suchockiej UD od 11.07.1993 rządził 15 m-cy i 14 dni. Sprzedała obcym 21 zakładów.

  Rząd Pawlaka PSL od 26X.1993r rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 zakładów.

  Rząd Oleksego SLD od 7.03.1995r. rządził 14 miesięcy. Sprzedał 598 zakładów.

  Rząd Cimoszewicza SLD 7II.96 rządził 20 m-cy,18 dni. Sprzedał 992 zakładów.

  Rząd Buzka AWS od 31.X.1997 rządził 47 m-cy 19 dni. Sprzedał 1311 zakładów.

  Rząd Milera SLD od 19X.2001r. rządził 30 m-cy 15 dni. Sprzedał 548 zakładów.

  Rząd Belki SLD od 2 V 2004r. rządził 17 m-cy 29 dni. Sprzedał obcym 477 zakładów.

  Rząd Marcinkiewicza PIS 31X05r rządził 8 m-cy 15 dni. Sprzedał 271 zakładów.

  Rząd Kaczyńskiego PIS od 14.07.2006 rządził 15 m-cy 24 dni. Sprzedał 18 zakładów.

  Rząd Tuska PO rządzi od 7.XI.2007r. Sprzedał 724 zakłady do 31.12.2010.

  http://www.historycy.org/index.php?showtopic=103502
 • @interesariusz z PL 19:12:32
  Ciekawe kto pobudowal te wszystkie zakłady?...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:28:38
  Konrad Rękas skrobnął krytykę Jana Olszewskiego, i nie tylko
  https://chart.neon24.pl/post/147633,olszewski-czyli-mazowiecki-centro-prawicy

  z którą się nie zgadzam, bowiem ja nie czekałem na upadek tego rządu, jak sugeruje autor,

  ponadto doskonale wiem jak trudno rządzić w polskim piekiełku, w którym każdy współpracownik ciągnie w swoją stroną i dołki ryje.

  W tamtych czasach Pana Jana nie było po prostu stać na walkę na wszystkich frontach.

  A co dokładnie miał na myśli oceniając UPA, tego się już nie dowiemy.
 • @interesariusz z PL 14:39:17
  "Nie zapominaj, że załogi też chciały wyprzedawać swoje zakłady pracy. Propaganda wiadomego pochodzenia zupełnie pozbawiła rozumu i instynktu samozachowawczego."

  Prajm Minister od tego jest prajm żeby być mądrzejszy niż omamione załogi i nie ulegać propagandzie.

  Źle myślę?

  Pozdro!
 • @Jasiek 21:47:15
  Dobrze Jaśku myślicie!
  PM powinien wystąpić w telewizorze i w prostych słowach wytłumaczyć wszystkie pułapki i zagrożenia otumanionym robotnikom.
  Ludzie by to zrozumieli.
  Najlepiej na przykładach...
  Można by do studia jeszcze zaprosić pokrzywdzonych robotników z takich sprywatyzowanych wcześniej zakładów.
  Oj by się działo...
  DO tego jednak trzeba mieć yaya.
 • @Robik 08:16:05 @ Jasiek
  Nie zmyślajcie

  Nie tylko premier, ale i inni nagłaśniali, co oznacza prywatyzacja w tamtych warunkach, co oznacza popiwek, i co oznacza otwarcie granic,

  Akurat premier JO był przeciwny prywatyzacji za psie pieniądze, uważał ją za utratę dorobku pokoleń, która może źle się skończyć dla państwowowści polskiej.

  ale tłuszcza goniła za kasą, tu i teraz, takie było zawołanie szabrowników, i przemytników.

  Na usprawiedliwienie mieli swojego Balcerka, i uważali, że tylko on ma wiedzę i rację.
 • @interesariusz z PL 09:13:41
  Dr Kulińska o Janie Olszewskim: Żaden uczciwy człowiek nie powinien po czymś takim podać mu ręki
  https://prawy.pl/66738-dr-kulinska-o-janie-olszewskim-zaden-uczciwy-czlowiek-nie-powinien-po-czyms-takim-podac-mu-reki/?fbclid=IwAR0XqSK_vwbwbILsNfHrIqwNXHD3Db8uiFxbvNLipOFxq26fNFQZ4y9fSfE
 • @lorenco 15:05:36
  jednym słowem, Jan Olszewski albo był niedoinformowany, albo był takim samym antyruskim czubkiem, jakich ostatnio mamy zalew?

  Aby się ustosunkować, musiałbym znać wypowiedzi i ich kontekst, zarówno wąski, jak i szeroki.

  Nie ma ludzi doskonałych, podobno.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30