Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
681 postów 14013 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 6.3.2019r., Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pozwać Państwo PiS i głowy w piasek

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

 
Pozwać Państwo PiS i wszyscy głowy w piasek!

 

Wczoraj pojawiła się notka praktyczna, o podział tortu (budżetu). I co? Przy byle teoretycznym zagadnieniu tłumy dyskutują, w tym wypadku, cisza. No to jak, Panie i Panowie, chcecie się rządzić przez swoich posłów? Nie macie własnego zadania?

Szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski, swoje zdanie miał, i wyraził publicznie "nauczyciele nie mają obowiązku życia w celibacie, w związku z powyższym także transfery, które są dzisiaj dokonywane dla polskich rodzin, na przykład 500 plus, też dotyczą nauczycieli". Słusznie, skoro nauczyciele zarzucali, że kasa na pierwsze dziecko jest, a dla nich nie ma.

Nauczycielka z dwójką dzieci, która dotąd dostawała 500+, a teraz dostanie drugie 500+, protestuje, nie mojemu dziecku, tylko mnie, 1000+. Niby więcej, ale gdyby było to możliwe (a nie jest ze względu na kostytucyjne przepisy), ja na miejscu rządu powiedziałbym - w porządku, dajemy wam od zaraz 1000+, ale pozbawiamy nauczycieli dodatku na dzieci, czyli 500+ na każde dziecko. Dość tej zawiści, głupiej zawiści, skoro chcecie strajkować o pierwszeństwo przed dziećmi.

Rzeczniczka ZNP Magdalena Kaszulanis o wypowiedzi Szczerskiego "jego słowa są dzisiaj tematem numer jeden w pokojach nauczycielskich, są one szokujące, są wyrazem braku szacunku dla pracy nauczycieli, pracy ciężkiej, odpowiedzialnej, wymagającej, pracy, do której trafia się z powodu pasji, bo jak wiemy nie zarobków, początkujący nauczyciel zarabia 1800 złotych netto".

Otwarcie przy tym przyznaje, że korzystają z doświadczeń policji, termin strajku tak dobrany, aby zrobić jak największy bajzel w państwie. Tak właśnie ma być, jak pisałem w poprzedniej notce -strażacy powinni strajkować latem, gdy płoną lasy, a żołnierze, gdy ruskie nas napadną.

Ot, i wszystko na temat polskich rządów w niby swoim kraju.

Ja bym wolał własne dziecko kształcić w domu, a nie wysyłać w nauczycielskie łapy, i narażać na szkolną falę. Nauka szkolna tylko do czasu umięjętności czytania i pisania, a potem domowe studia w sieci.

 

interesariusz.neon24.pl/post/147971,quo-vadis-5-3-2019r-wojna-o-nasze-dusze

KOMENTARZE

 • Autor
  Postawa rządu jest haniebna
 • @roux 18:30:05
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/morawiecki-skasujmy-im-matme-z-matury-nie-policza-ile-im-zabieramy-kiedy-im-dajemy.jpg
 • @roux 18:30:05
  5* DOKŁADNIE
 • @roux 18:30:05
  a to dlaczego ?
 • autor
  ,,Nauka szkolna tylko do czasu umięjętności czytania i pisania, a potem domowe studia w sieci."

  Jestem tego samego zdania.
  Podstawówka, pięć lat nauki w tym, czytanie, pisanie, matematyka, dodawanie, mnożenie, dzielenie.
  Później już tylko szkoły zawodowe i techniczne i do roboty.
  Kształcenie dzięki Internetowi i filmom choćby na You tube to kształcenie nowoczesne, szybki i o znacznie szerszym i pełniejszym zakresie.
  To nauka dla tych co chcą się uczyć.
  W takim układzie typowy nauczyciel może iść szukać sobie lepiej płatnej pracy na budowie, w fabryce, kopalni, na zmywaku w Londynie.
  Tak można zlikwidować wszelki szantaż z ich strony.
  W sumie większość z nich pracuje, lub udaje że pracuje, 6 godzin dziennie, 10 miesięcy w roku. Żaden z nich nigdy nie poznał naprawdę ciężkiej, wyczerpującej, a nierzadko także szkodliwej dla zdrowia pracy.
 • Nauczyciele a poziom edukacji
  Po pierwsze porównywanie czy też zestawianie 500+ na tzw. dziecko a 1000zł podwyżki dla pracowników oświaty a nie TYLKO nauczycieli to czysta albo pomyłka, albo głupota, albo PIS'dzielcza propaganda nastawiona na skierowanie wrogości Polaków do nauczycieli
  I to jest jedna kwestia

  Druga to zupełna pomyłka w zestawianiu ze sobą na równości "poziomu intelektualnego" uczącej się młodzieży z wpływem na to TYLKO i WYŁĄCZNIE nauczycieli - szczególnie w czasach obecnej Żoliborskiej dyktatury gdy nauczyciele praktycznie nawet gdyby chcieli dodać coś od siebie to nie mają na to czasu ani możliwości ze względu na choćby przepełnienie klas, a nawet gdyby chcieli, i czas jakimś cudem znaleźli - to nie mają do tego prawa które to właśnie obecne bydło u żłobu całkowicie im odebrało

  Na chwilę obecną praktycznie całkowitą winę za poziom wyuczenia młodzieży odpowiada kaczelnik i jego przydupasy (rodzice trochę również bo mniej czasu poświęcają dla swoich pociech, ale z drugiej strony i tak i tak od nauczania jest szkoła - a nie dom)

  Gdyby nie durne przepisy z durnym programem nauczania rzeczy kompletnie niepotrzebnych a pominięciem bardziej wskazanych, słabe płace nauczycieli zmuszające ich do łatania domowych budżetów kilkoma etatami i zabieraniem im czasu pozalekcyjnego samo nauczanie a co za tym idzie i jego poziom byłby zupełnie inny - zachowanie młodzieży również

  A pytania dlaczego tak jest zadawać nie trzeba gdyż odpowiedź jest znana: starzy muszą być zabiegani i załamani, a młodzi durni, lekkomyślni i bezmyślni bo takim "narodem głupim co wszystko kupi" łatwiej się steruje i prościej wykorzystuje
 • @Oświat 19:34:13
  "Podstawówka, pięć lat nauki w tym, czytanie, pisanie, matematyka, dodawanie, mnożenie, dzielenie.
  Później już tylko szkoły zawodowe i techniczne i do roboty"
  W tym jest sporo sensu, gdyż masa programu jest dla zdecydowanej większości uczni kompletnie zbędna a nawet można by rzec że szkodliwa
  Cały system nauczania powinien zostać zmieniony od samego dołu.... do samej góry
 • @interesariusz z PL 19:28:55
  "Który skrzywdziłeś człowieka prostego
  Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
  Gromadę błaznów koło siebie mając
  Na pomieszanie dobrego i złego,

  Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
  Cnotę i mądrość tobie przypisując,
  Złote medale na twoją cześć kując,
  Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

  Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
  Możesz go zabić - narodzi się nowy.
  Spisane będą czyny i rozmowy.

  Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
  I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta"
  Cz. Miłosz
 • @Hades 19:34:48
  /propaganda nastawiona na skierowanie wrogości Polaków do nauczycieli/
  to widać, słychać i czuć

  pzdr
 • @Oświat 19:34:13
  "W sumie większość z nich pracuje, lub udaje że pracuje, 6 godzin dziennie, 10 miesięcy w roku. Żaden z nich nigdy nie poznał naprawdę ciężkiej, wyczerpującej, a nierzadko także szkodliwej dla zdrowia pracy"

  To akurat nazwę stereotypową bzdurą - a przynajmniej na podstawie zony mojego .... kolegi
  Kobita zapiernicza od rana do nocy w szkole a pół weekendu w domu
  Wakacje 2 miesiące to mają uczniowie ale nie nauczyciele bo "ona" praktycznie pół wakacji spędza w szkole - nie jest dyrektorką tylko nauczycielką
  Nie wiem czy to standard, czy jej podejście do pracy (wiem że kocha ten zawód choć nie raz ma skwaszona minę), ale pamiętam z czasów szkolnych gdy moja podstawówka była pomiędzy blokami i całymi dniami w wakacje przebywaliśmy na boisku i trybunach szkolnych i tam życie nauczycielskie w tej szkole tętniło niemal jak w roku szkolnym

  Za poziom a w szczególności program odpowiada rząd a nie nauczyciele
 • @roux 19:43:12
  Żona prezydenta: Agate Kornhauser (duda) jest/była uczycielką i prezydent też nic złego w Polskim szkolnictwie póki co nie zauważył:

  https://pbs.twimg.com/media/D04D-1bX0AAqcQU?format=jpg&name=small
 • @Hades 19:53:58
  Na Ukrainie pensja nauczycielki z wieloletnim stażem wynosi ok 200 USD, żeby jej rodzina mogła przeżyć ona musi sprzątać domy w Warszawie.
  Niech ci, co szczują na polskich nauczycieli odpowiedzą ile zarabia nauczyciel w Austrii lub Grecji.
 • @Oświat 19:34:13
  Obecne systemy kształcenia uczą przede wszystkim siedzidupstwa. Przez blisko dwadzieścia lat siedzenia w szkolnej ławie, wykształcony pan magister ma na kamień wykute przyzwyczajenie (wykształcenie) do siedzenia, zatem nie wyobraża sobie innej pracy, jak za biurkiem, na stołku i z dużą kasą za przewracanie papierków.
  Ja bym proponował 5 lat podstawówki, do 4 lat naukę zawodów (zawodów w liczbie mnogiej) i szesnastoletni, dobrze wykarmiony i wyrośnięty byczek do roboty.
  Mniej nauczycieli i szkół więcej wykładów w Internecie.
  Przykład krótkiego, dobrego i praktycznego wykładu ponizej
  https://www.youtube.com/watch?v=Bff1zTv-d7k
  https://www.youtube.com/watch?v=zrdxntaRFH0&list=PL1IGHiHRUeHWp0IEhZUR_3452yS8uamiA
 • @Oświat 19:34:13
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  hmmm, myślałem, że czytelnicy zbuntują się przeciwko tej tezie,

  szkoła to nie tylko szkoła, ale i kontakt z rówieśnikami, tyle, że tę rolę pełni też przedszkole, prawdę mówiąc, trudno całkiem zrezygnować ze szkoły jako miejsca spotkań, a nawet pewnej rywalizacji,

  tyle, że współczesne czasy wyeliminowały pozytywną rywalizację w nauce, natomiast pozostawiły, a nawet rozwinęły rywalizację w dziedzinie wszelakich patologii

  A więc jedynym pozytywnym, ewentualnie, skutkiem szkoły jest edukacja, bo wychowanie już nie.

  To ewentualnie też się nie sprawdza, bowiem efekty nauczania często wynikają z edukacji pozaszkolnej, np. korepetycji.

  W obecnych czasach już można nauczać dzieci w domu, chodzą do szkoły tylko na egzaminy. Znam takie dzieci, które nie mogły się zaadoptować do "rywalizacji w szkole, we wszystkich dziedzinach, z ćpaniem włącznie".

  Ale bez wątpienia, można skrócić pobyt w szkole, przenosząc część zajęć do sieci, chociażby dla wyrównania szans. No i wielu nauczycieli odciążyć lub zwolnić.

  Nawet za komuny, gdy nauczanie nie było złe, a w mojej szkole podstawowej pracownie wyposażone, wiele się nauczyłem z lekcji fizyki, które były w telewizji.
 • @Hades 19:34:48
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  chmmm, czyli judzę ?!

  Po części tak. Mam dość kwadratury koła, w której z jednej strony brak dobrych nauczycieli, z drugiej strony zaniedbuje się użycie sieci do edukacji, jeden dobry nauczyciel fizyki mógłby obsłużyć cały rocznik w całej Polsce, a nawet za granicą.

  Czyli, twoim zdaniem, chodzi o to, aby sprzątaczka w szkole zarabiała o 1000 więcej niż w innym urzędzie ?

  Polacy i tak są nastawieni wrogo do nauczycieli. Nawet ja, odkąd chodziłem do szkoły. Ale jakbym teraz musiał chodzić, to bym chyba zdechł ze złości.

  Kaczelnik nic nie może zrobić w celu podniesienia poziomu edukacji, bowiem naczelnikuje buntowniczemu narodowi, który na złość kaczelnikowi odmrozi sobie uszy.

  Jak mniemam, tylko nauczyciele są zmuszeni do łatania domowych budżetów dorabianiem na prawo i lewo. Pewnie dlatego słabo uczą na lekcjach, aby mieć dodatkowe zajęcie.

  Kwestia programu nauczania jest zbyt skomplikowana, jak na te uwagi.
 • @Hades 19:38:43
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  No tak, np. przyszłym sędziom zupełnie nie jest potrzebna umiejętność czytania ze zrozumieniem.

  Jest coś takiego, jak rozwój, w tym tej masy połączeń w mózgu. Uczyć się trzeba nawet zbędnych rzeczy, do czasu, aż mózg przestaje się rozwijać.
 • @roux 19:39:09
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  ten wiersz Miłosza dedykowałem jako wyrzut Wałęsie, zgadnij dlaczego?
 • @Hades 19:44:26
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Tak, nauczyciele, jeśli nie olewają swoich obowiązków, zapierniczają z powodu złej organizacji pracy, i edukacji w ogóle
 • @interesariusz z PL 20:43:02
  Nie wydaje Ci się, że podstawowym obowiązkiem Państwa jest zapewnienie wszystkim obywatelom godziwej pracy?
 • @interesariusz z PL 20:46:05
  Bo jest uniwersalny?
 • @roux 20:48:17
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Nie wiem, co to jest godziwa praca. Ale uważam, że koncepcja pełnego zatrudnienia, jak w PRLu, nie jest zła.

  Natomiast podstawowym obowiązkiem państwa jest wyrównanie szans. Nie może być tak, że różne szkoły mają różne poziomy kształcenia. Właśnie dlatego edukacja powinna być wspomagana przez nauczanie w sieci, aby zapewnić porównywalny dostęp do wymaganej wiedzy i umiejętności.
 • @roux 20:51:13
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Nie, dlatego że obiecał przepędzić aferałów, puścić ich w skarpetkach, a jak został prezydentem, puścił naród w skarpetkach,

  a jak zrozpaczeni przyszli protestować przed pałacem, to się z nich wyśmiewał, szydził

  jak w wierszu

  Który skrzywdziłeś człowieka prostego
  Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
  Gromadę błaznów koło siebie mając
  Na pomieszanie dobrego i złego
 • @roux 20:48:17
  ,,Nie wydaje Ci się, że podstawowym obowiązkiem Państwa jest zapewnienie wszystkim obywatelom godziwej pracy''

  Przecież przeciw takiemu państwu, takiej komunie, zastrajkowało w 1980 r 10 mln Polaków.
  Mamy obecnie z woli narodu kapitalizm.
  ,,Pinondz” rządzi.
  Rząd jest wyłącznie od ściągania podatków, a nie od dawania pracy.
 • @interesariusz z PL 20:51:59
  Widzę, że w kwestiach zasadniczych mamy podobne zdanie.
  Oczywiście, że edukacja powinna być wspomagana przez nauczanie w sieci.
  BTW
  Na mnie to chyba trzeba brać poprawkę, od dłuższego czasu mam fioła na punkcie solidarności społecznej.
  Lubię zostawiać napiwki, bo uważam, że tak należy, co wiąże się z pewnym stresem, bo co zrobić jak kelnerka okaże się nieuprzejma?

  Ostatnio miałem dość traumatyczną przygodę, kelnerka była uprzejma lecz chyba nie wiedziała, że lunch składa się z trzech pozycji i przyniosła tylko zupy, po 40 minutach uratowała nas szefowa sali, i w ramach przeprosin zarządziła dwa lunche na koszt firmy, rachunek zatem wyniósł 7 zł (w międzyczasie była happy hour - drugie espresso gratis) - zapłaciłem 30 zł i dopiero w drodze do domu przestraszyłem się, czy to nie za mało, czy czasem moich lunchy nie potrącili kelnerce z dniówki,
  Restauracja jest w innym mieście gdzie bywam nie częściej niż raz w miesiącu.
 • @interesariusz z PL 20:43:02
  "Czyli, twoim zdaniem, chodzi o to, aby sprzątaczka w szkole zarabiała o 1000 więcej niż w innym urzędzie ?"
  Niepotrzebnie sztywno trzymasz się konkretnego zdania bądź tezy z niego płynącej - ale tak to bywa ze słowem pisanym. I tak samo mogę na takie pytanie odpowiedzieć: a ile ma pracy w tym innym urzędzie i ile czasu w niej spędza? Wszak czym innym jest "sprzątnięcie" w gabinecie dyrektora Banku a czym innym sprzątnięcie kibla w szkole podstawowej
 • @interesariusz z PL 20:45:06
  "No tak, np. przyszłym sędziom zupełnie nie jest potrzebna umiejętność czytania ze zrozumieniem"

  Sędziom owszem tak - ale chłopakowi który co jakiś czas machnie szuflą żwir do betoniarki już nie koniecznie
  I mowa jest tu tylko o czytaniu ze zrozumieniem a co dopiero z bardziej zawiłymi/trudniejszymi rzeczami? Biologia, Chemia, Fizyka....
  "On" jedynie musi wiedzieć ile na daną betoniarkę zalać wody, wsypać cementu i pasku, oraz później utrzymać równowagę pchając taczkę a nie znać reakcje chemiczne później zachodzące
  To tylko skrajny przykład

  Ale też mimo wszystko pokazuje na zły system a w zasadzie program nauczania
 • @interesariusz z PL 20:34:37
  "A więc jedynym pozytywnym, ewentualnie, skutkiem szkoły jest edukacja, bo wychowanie już nie...
  To ewentualnie też się nie sprawdza, bowiem efekty nauczania często wynikają z edukacji pozaszkolnej, np. korepetycji"

  Szkoła jest głownie od edukacji ale i od wychowania również - tyle że nie można na nią tego wszystkiego zwalać co bardzo często robią teraźniejsi rodzice - przy czym jedni z rzeczywistego braku czasu a inni z własnej wygody

  Korepetycje nie są od nauczania. Od nauczania są lekcje w szkołach, a korepetycje powinny być tak jak za moich czasów jedynie podciągnięciem słabszych osób.
  Gdy ja chodziłem do podstawówki na korepetycje mało kto musiał chodzić. Sądzę że średnia to może 1 osoba na dwie klasy - a teraz?
  I to nie jest wina nauczycieli tylko rządzących bo w czasie lekcyjnym ustawowo i programowo gówniano to ustalają, organizują i wymagają z jednoczesnym wręcz zakazem własnych inicjatyw czy treści
 • @interesariusz z PL 20:43:02
  "z jednej strony brak dobrych nauczycieli, z drugiej strony zaniedbuje się użycie sieci do edukacji, jeden dobry nauczyciel fizyki mógłby obsłużyć cały rocznik w całej Polsce, a nawet za granicą"

  Tutaj dalej wracamy w sumie do punktu wyjścia:
  - masa nauczycieli nie może podnosić swoich kwalifikacji zawodowych z wielu powodów: ustawowe ograniczenia, brak czasu, finanse
  - w sumie z tego samego powodu masa z nich nie może też podnieść (a część w ogóle się nauczyć) swoich umiejętności korzystania z nowych technologii o których słusznie sam wspominasz: INTERNET/sieć

  - no i jak już dojdzie do lekcji wirtualnych (a dojdzie) to będzie jeszcze kwestia tego aby uczeń chciał z nich korzystać co z obecna młodzieżą słabo widzę i na chwile obecną tylko obowiązkowe uczestnictwo na lekcjach szkolnych tego nie zastąpi
  Ale po woli z pewnością będzie się to posuwało do przodu - bo musi, bo technologi idzie do przodu

  Na chwilę obecną mamy szkoły z nauczycielami
  - szkoły niedofinansowane a zarazem niedoposażone
  - nauczycieli przepracowanych, słabo opłaconych, bez większych możliwości podnoszenia własnych kwalifikacji
  - no i w większości rozpieszczoną, rozwydrzoną, zarozumiałą, niemoralną, bandę gówniarzerii dla której szkoła to bardziej miejsce katuszy oraz rewii mody i spotkań koleżeńskich niż miejsce edukacji

  Zmian potrzeba ale nie należy ich szukać i wymagać tylko od nauczycieli, bo jest jeszcze wychowanie w domu a co do systemu nauczania to decydują o tym "owi wybrańcy" na Wiejskiej - obecnie ten z Nowogrodzkiej co na razie wziął się jedynie za zmiany historii i "kultury"
 • @interesariusz z PL 20:48:08
  "Tak, nauczyciele, jeśli nie olewają swoich obowiązków, zapierniczają z powodu złej organizacji pracy, i edukacji w ogóle'
  NIE.
  W chwili obecnej za PROGRAM NAUCZANIA w całości odpowiada TYLKO I WYŁĄCZNIE RZĄD - teraz PIS
 • @Hades 22:38:57
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  powtórzę w całości "Tak, nauczyciele, jeśli nie olewają swoich obowiązków, zapierniczają z powodu złej organizacji pracy, i złej organizacji edukacji w ogóle'
 • @Hades 22:36:51
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Ja tam widzę główny problem w tym, że pojęcie rzetelności leży, no i nauczyciele nie mają czasu uczyć, a uczniowie nie mają czasu uczyć się.

  Obłęd naszych czasów polega na tym, że nikogo nie obchodzi wynik, tylko czy wykonawca ma papiery do robienia tego, co robi, i pieprzy.

  No to będziemy mieli coraz więcej utytułowanych, którzy doprowadzają wszystko do absurdu i tragedii.
 • @Hades 22:15:54
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Temu, co to sypie szuflą do betoniarki, potrzebne jest wykształcenie, chociażby po to, aby głosować, bo jego głos liczy się jak głos profesora.

  Ponadto, jak schodzi z szychty, to staje się CZŁOWIEKIEM, i musi żyć pośród ludzi. Do tego też potrzebne jest wykształcenie.
 • @interesariusz z PL 23:27:29
  "Ja tam widzę główny problem w tym, że pojęcie rzetelności leży, no i nauczyciele nie mają czasu uczyć, a uczniowie nie mają czasu uczyć się."

  Yooo tylko trzeba dodać że uczniowie nie tyle nie mają czasu co bardziej nie chcą

  "Obłęd naszych czasów polega na tym, że nikogo nie obchodzi wynik, tylko czy wykonawca ma papiery do robienia tego, co robi, i pieprzy...
  No to będziemy mieli coraz więcej utytułowanych, którzy doprowadzają wszystko do absurdu i tragedii"

  Dokładnie tak. I to już mamy tylko póki co te tragedie nie są takie spektakularne (poza choćby wypadkami np. lotniczymi: Mirosławiec, Smoleńsk..., czy "prawnicy" - duda, wolfgangowa i inni) więc może tego aż tak nie widać
  W tym przypadku być może mamy szczęście w nieszczęściu że za bardzo nic swojego już nie mamy i za bardzo niczego sami nie tworzymy
  Może to dobrze że dużo składamy z gotowych i obcych prefabrykatów wg cudzych projektów :))
  A to co w wielu dziedzinach od A do Z robimy sami sypie się 10x szybciej niż to samo zbudowane za czasów komuny: choćby drogi :))

  Ale i tak na chwilę obecną za ten stan będę winił głównie rządzących.
  Nie dlatego aby siebie wybielić bo wiem jakie błędy świadomie (choć z pewnego musu) popełniam, ale wiem też swoje głownie z doświadczenia ze swoich młodych lat porównując obecnych do ówczesnych rówieśników
  Teraz nie wina tuska - a wina jarka
  Pzdr
 • @interesariusz z PL 23:30:30
  "Temu, co to sypie szuflą do betoniarki, potrzebne jest wykształcenie, chociażby po to, aby głosować..."

  Właśnie NIE. Podaje dowód, dostaje kartkę i ma umieć:
  - postawić kiedyś X (krzyżyk) a teraz PIS aby nie tracić głosów zmieniło definicję na "dwie przecinające się linie", czyli: jakieś dwie przecinające się kreski
  - i tymi dwoma kreskami trafić w nadrukowane okienko/kratkę

  I tyle wystarczy do oddania głosu.
  A na kogo? Powiedzą z ambony
 • @interesariusz z PL 23:30:30
  "Ponadto, jak schodzi z szychty, to staje się CZŁOWIEKIEM, i musi żyć pośród ludzi. Do tego też potrzebne jest wykształcenie"

  Też nie do końca bo np wcale nie będzie musiał aż tak dobrze liczyć, gdyż coraz bardziej ludzi przymusza się choćby do rozliczeń kartą (np. poprzez bardzo mocną redukcję ilości bankomatów)
  Idzie tam i tam, bierze to i to i tylko kartą cyk i po wszystkim - system policzy i weźmie ile trzeba :))
  A po drugie jeśli słabiej będzie liczył to i łatwiej się go orżnie

  Jak dla mnie to ludzi coraz bardziej się hoduje jako tępe bezmyślne bydło robocze - smutne ale dla mnie bardzo prawdopodobne
 • @Oświat 19:34:13
  Brawo!!!
  Ja wlasnie dokonalem mojemu sasiadowi operacji wyrostka robaczkowego...
  wszystko krok po kroku ogladalem na judupie posilkujac sie wpisami, ktore odnalazlem na pejsbuku...
  szybko i nowoczesnie...no ale troche sie nie udalo...ale nastepnym razem bedzie lepiej...
  Znam tez inny przypadek - czlowiek stracil reke, sasiad ja odnalazl i przyszyl i... facet moze chodzic!!!
  Nauczyciele sa wogole niepotrzebni a szkoly winno sie zamienic w swiatynie judupa i pejsbuka - tam jest prawdziwa wiedza!!!
 • @interesariusz z PL 23:27:29
  " Obłęd naszych czasów polega na tym, że nikogo nie obchodzi wynik, tylko czy wykonawca ma papiery do robienia tego, co robi, i pieprzy. "

  Tak.
  To jest zasada obowiązująca w czasach komercyjnego rozwoju wiedz. W epoce otwartej sieci wiedzy, taki typ pracy oparty na wartościowaniu rynku pracy, tworzy tylko pozory racjonalności.

  Od kilku lat pisuję na Neonie o potrzebie zmiany ustroju edukacji odpowiednio do dynamiki i możliwości solidarnego rozwoju wiedzy. O potrzebie oparcia się na Samokształceniu w rodzinie jako na paradygmacie zintegrowanego uczenia przez całe życie.

  I co ?
  I pedagogów i rodziców zastępują latarnice i latarnicy, a tutejsi piszą że to wszystko wina Naczelnika.
 • To jest haniebny strajk polityczny.
  Dobro dzieci jest najważniejsze.
  Nauczyciele istnieją wyłącznie dla dobra dzieci.
  To jest SŁUŻBA dla dobra dzieci.

  Strajk tak pomyślany by zdezorganizować egzaminy to gigantyczny szok dla dzieci. To uderzenie i w dzieci w w reformę szkolnictwa.
  Żądania są zaporowe (1000 zł) co dowodzi że strajk jest czysto polityczny i chodzi o rozwalenie reformy szkolnictwa.
  To czysty szantaż czyli bandytyzm polityczny realizowany kosztem dzieci.

  Takie metody stosowały solidaruchy w czasach gdy obalały PRL
  (zaporowe żądania i szantaż że rozwalą jakiś fragment gospodarki)
  To czysty bandytyzm tak uważałem w tedy i tak uważam teraz.

  Moim zdanie nauczycieli którzy przystąpią do strajku należy wywalić z roboty z zakazem pracy jako nauczyciel w ogóle.
  Dla nich dobro dziecka nie jest najważniejsze a to ich dyskwalifikuje jako nauczycieli.
  Nauczyciel to misja to oni kształtują przyszłe pokolenia.
  Ludzie o mentalności bandyty mający interes dzieci głęboko w d..pie nie powinni i nie mogą zajmować się kształceniem naszych dzieci.

  Nauczyciele mało nie zarabiają bo trzeba te zarobki znormalizować do ilości przepracowanych godzin (pensum)... do tego mają korepetycje , nadgodziny.
  W sumie nauczyciele zarabiają powyżej średniej krajowej.
  Nie ma biednych nauczycieli

  Ja jestem skrajnie oburzony tym strajkiem i szokiem dla mnie jest organizator strajku wywodzący się z Polskiej lewicy laickiej...
  Absolutna dyskwalifikacja moralna.
 • @Oscar 07:09:03
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Zgadzam się w pełni, nie tylko z oceną tego strajku, ale również z oceną czasów walki "o lepsze jutro" w przeszłości,

  dopiero z perspektywy czasu wielu ludzi dostrzega, że wówczas my, społeczeństwo, nasz ruch dziesięciu milionów, był inspirowany i sterowany przez agenturę. A taki mieliśmy zapał, takie wielkie nadzieje! Chyba psychicznie, w sensie zdolności do współdziałania, wyszliśmy z czasów Solidarności bardziej poturbowani, niż z wojny.

  Nauczycieli rzeczywiście można wywalić z roboty, jeśli nie wszyscy będą strajkowali, redukcja zawodu i przejście na wyższą jakość w sieci jest możliwa.

  A o tym, że nauczyciele kształtują przyszłe pokolenia, że są autorytetami, możemy już zapomnieć. Nie ma szans przywrócenia tej opcji.

  Z wielu względów. Uczciwość i wykształcenie już nie zapewnia pomyślności w życiu.
 • @siwekperu 02:56:04
  żarcik, na żarcik, jak mniemam
 • @Hades 00:50:13
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Może się zdecyduj, czy to dobrze, czy źle, że "ludzi hoduje się jako tępe bezmyślne bydło robocze".

  W mojej ocenie, każdy powinien mieć wychowanie fizyczne oraz edukację, możliwie szeroką, nawet zaszokuję, taką przygotowującą do spotkania z obcą cywilizacją.
 • @Andrzej Madej 06:59:04
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  No cóż., piszący uważają, że Naczelnik może robić wszystko, a przynajmniej wszystkiego dopilnować. Bez jaj. Wszyscy wiedzą, że wielokrotnie zawiódł chociażby w doborze wpółpracowników.

  Zasada to przede wszyskim dupokrytka --- jak to wyszedł syf, przecież zatrudniłem człowieka z kwalifikacjami!?

  Niestety, mimo Pana wysiłków, ja w dalszym ciągu nie kojarzę, co się kryje za terminem "solidarnego rozwoju wiedzy". Już z końcem ubiegłego wieku, gdy byłem jeszcze na uczelni, zauważyłem, że moi koledzy przestali wychowywać sobie konkurencję. Potem zaczęła się nowa era. Każdy zaczął szkolić sobie pracowników do działalności gospodarczej poza uczelnią. Ot, i cały zakres edukacji na wyższym poziomie.

  Wykszatłcenie w rodzinie zabiera mnóstwo czasu. Wiem o tym, bo w rodzinie nauczają dzieci w domu z powodu ich emocjonalnego nieprzystosowania do uczęszczania do szkoły.

  Jeśli chodzi o uczenie się przez całe życie, to z tym coraz trudniej. Sieć jest podobna do wybiórczej, na początku filozoficzne rozprawy, które czytało się z wysiłkiem, niektórzy z wykorzystniem słownika, a potem same reklamy.

  Rewelacyjne przedsięwzięcie Wiki pada, zaczna być traktowane z przymrużeniem oka, bo jakość ochotników i ich dzieła przedstawia coraz więcej do życzenia.
 • @Autor
  Ależ mnie Autor, znany z socjalistycznych poglądów, zaskoczył tak bardzo libertariańskimi propozycjami!
  Likwidacja państwowego szkolnictwa ponad poziomem podstawowym, likwidacja ograniczenia zatrudniania nieletnich - po prostu kwintesencja wolnego rynku. Dodatkowo jeszcze każdy sam odpowiada za edukację swoich dzieci bo wszystko co potrzebne jest równo dla każdego dostępne w sieci - czyli żadnego wykluczenia nie będzie, żadnych pretensji o nierówny start z powodu edukacyjnych braków.

  Jeżeli nauczyciele potrafili do takich poglądów przekonać Autora to znaczy że pierwszy raz robią naprawdę wartościową rzecz!
 • @siwekperu 02:56:04
  Dowcipny jesteś.
  Ja natomiast uważam, że lekarzem powinno się zostawać po czterech latach nauki w technikum.
  Albo jest się zdolnym i pojętnym chłopakiem czy dziewczyną by w ciągu czterech lat opanować niezbędną wiedzę, albo nie i jeśli nie, to niech szuka roboty przy betoniarce.
  Ten uczeń, co jest w stanie zdobyć w ciągu czterech lat szeroką, podstawową wiedzę medyczną, dalsze kształcenie winien odbywać już w szpitalu :
  jako stażysta,
  kolejno jako asystent
  i na koniec jako pełnoprawny doktor medycyny,
  dalej pogłębianie wiedzy i praktyki jako wysokiej klasy specjalista.
 • @Oscar 07:09:03
  Masz w tym co piszesz absolutną rację.

  Proponuję pani minister od edukacji, ostrzec nauczycieli, że w wypadku przystąpienia do strajku, obniżone zostanie im wynagrodzenie o 10% za każdy rozpoczęty miesiąc strajkowania, to jest jeśli by strajkowali 3 m–c to obniżka wyniosłaby 30%. i niech sobie strajkują, aż im zabraknie kasy na Mac Donalda i na bułkę z masłem w barze mlecznym.
  Jeśli chcą więcej zarabiać to niech zmienią zawód na hydraulików. W tym zawodzie ponoć można nieźle zarobić.
  Młodzież szkolna w trakcie strajku niech sobie robi wakacje, wagary, chodzi na baseny, na boiska szkolne i sportowe, do kina, do biblioteki, zdobywa wiedzę przez Internet, jeździ na wycieczki, bądź gra w berka.

  Jak będziemy ulegali tym co chcą podwyżek po 1000 zł to niedługo będziemy mieli powtórkę z roku 1998 kiedy wszyscy zarabialiśmy po parę milionów zł do póki premier Mazowiecki nie obciął na banknotach czterech zer.
 • @Oscar 07:09:03
  Masz w tym co piszesz absolutną rację.

  Proponuję pani minister od edukacji, ostrzec nauczycieli, że w wypadku przystąpienia do strajku, obniżone zostanie im wynagrodzenie o 10% za każdy rozpoczęty miesiąc strajkowania, to jest jeśli by strajkowali 3 m–c to obniżka wyniosłaby 30%. i niech sobie strajkują, aż im zabraknie kasy na Mac Donalda i na bułkę z masłem w barze mlecznym.
  Jeśli chcą więcej zarabiać to niech zmienią zawód na hydraulików. W tym zawodzie ponoć można nieźle zarobić.
  Młodzież szkolna w trakcie strajku niech sobie robi wakacje, wagary, chodzi na baseny, na boiska szkolne i sportowe, do kina, do biblioteki, zdobywa wiedzę przez Internet, jeździ na wycieczki, bądź gra w berka.

  Jak będziemy ulegali tym co chcą podwyżek po 1000 zł to niedługo będziemy mieli powtórkę z roku 1998 kiedy wszyscy zarabialiśmy po parę milionów zł do póki premier Mazowiecki nie obciął na banknotach czterech zer.
 • @Oświat 11:06:31
  Oczywiście za okres strajku nie dostają ani grosza.
 • @Oświat 11:01:23
  "Ja natomiast uważam, że lekarzem powinno się zostawać po czterech latach nauki w technikum. "

  Technikum medyczne? Dawniej to się nazywało szkoła felczerska.

  Reforma, którą proponujecie była już wypróbowana w Chinach w czasie Rewolucji Kulturalnej:

  https://en.wikipedia.org/wiki/Barefoot_doctor
 • @Pedant 12:25:45
  W czasie wojny wietnamskiej pielęgniarze pomagali lekarzom w operacjach, obcinali ręce, nogi, wyjmowali kule czy odłamki z brzucha, głowy, tyłka.
  Gdy wojna produkowała coraz większe ilości ofiar, ci wspomniani pielęgniarze robili to już nie jako pomocnicy lekarzy, a całkowicie samodzielnie.
  Po wojnie, po powrocie do kraju, rząd zdecydował dać im tytuły doktora chirurga i wszelkie w tym zakresie uprawnienia.
  Jak to mówią, praktyka robi mistrza.

  Umiesz jako tako jeździć samochodem, znasz jako tako przepisy drogowe dostajesz (w USA) prawo jazdy. Spowodujesz wypadek, a to sprawa już miedzy, tobą a ubezpieczycielem pojazdu.

  W medycynie mają podobnie. Nie dość dobrze złożył pan doktor złamaną nogę, poszkodowany idzie do sądu i wygrywa odszkodowanie w wysokości 20 tyś. $
 • @programista 10:27:17
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  Ja tam był wolał być posądzany o poglądy komunistyczne,

  Za głębokiej komuny chodziłem do superpodstawówki, w której współzawodnictwo było posunięte do ekstremum, oprócz normalnych stopni trzeba było zdawać egzaminy, aby mieć na okres coś więcej niż dostateczny, a ich wyniki wysiały cały rok na ścianach.

  Ale mimo superszkoły uważam, że lekcje fizyki w TV były fajne, chyba lepsze.

  Przejście na studiowanie w sieci, albo lekcje w sieci nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem, to raczej zmordyzm państwowy, komunistyczny.

  Rodzice rzeczywiście odpowiadaliby za postępy dzieci, ale egzaminy weryfikacyjne byłyby przecież niezbędne,

  chociaż, kiedyś byłem autorem koncepcji, aby na studiach wyższych studenci sami się oceniali na podstawie gotowych testów, i sami wystawiali sobie dyplomy. Taki dyplom nie byłyby przecież dużo mniej wiarygodny niż normalny. Uprawnienia zawodowr, np. do projektowania mostów, to całkiem inna bajka. I tak trzeba je zdobywać po studiach.
 • @Pedant 12:25:45
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  My tu dyskutujemy o redukcji etatów nauczycieli i przeniesienia części zajęć do sieci.
 • @Oświat 11:01:23
  masz jakies linki do kursow obslugi betoniarki na judupie?
  ...no a jak nie znajdziesz to co - rezygnujemy z budow?
  w sumie po co budowac...
  a tak juz bez dow-cipow - to ile ty masz lat? ja pamietam ze mialem podobne poglady w wieku 11/12 lat jak dostalem kilka "pal" z dyktanda i matmy...
  fajny wpis - powrocily wspaniale wspomnienia dziecinstwa
 • Żądanie nauczycieli w pełni uzasadnione
  .
  Autor zdaje się nie doceniać jak ważna jest praca nauczycieli w indoktrynacji przyszłych obywateli i wyborców dla organizacji tego państwa:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  W pocie czoła pracują nauczyciele aby wychować pokolenia półgłówków i półinteligentów, o odpowiednim i przy tym niezbędnym dla pełniących demokratyczną władzę poziomie chamstwa, prymitywizmu i tępoty. Pełniący władzę w Polsce w następstwie tych demokratycznych wyborów, uzurpatorów

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  powinni okazać wdzięczność swym wspólnikom, którzy z takim oddaniem starają się ułatwić działanie pełniącym władzę w wykonywaniu poleceń ich oficerów prowadzących. Uważam, że byłoby błędem nie docenić pracy tych ważnych wspólników, wspierających wszystkimi siłami tych, którzy od wielu kadencji uzurpują sobie prawo reprezentowania ludności.

  Byłoby rzeczą sprawiedliwą, gdyby pełniący władzę w Polsce podzieli się swym łupem nie tylko z policją, która w ich imieniu leje wyborców w mordę, ale także z nauczycielami, którzy przecie preparują wyborców półgłówków, co przecie znakomicie ułatwia pełnienie władzy pełniącym władzę i to niezależenie z której grupy tego PO.PiSu demokracji, któremu sekundują mniej eksponowane grupy hultajów oznaczanych kodem PSL, SLD, SP, czy też hultajstwa tworzonego na potrzeby etapu czy chwili, jak Palikokoty, Kukizki czy nowoczesne hultajstwo Petru.

  Wspomniane wyżej hultajstwo ma tak prostackie metod „robienia w wała” wyborców, że trzeba ich poziom umysłowy dopasować do tych prostackich metod, i to jest ważne zadanie nauczycieli, zresztą solidnie wypełnione.

  Komentarz @roux 18:32:04 znakomicie oddaje sens żądań nauczycielskich wspólników hultajów, także hultaje powinni swych wspólników wynagrodzić odpowiednio do zasług, nauczyciele zasłużyli na to, poziom umysłowy Polaków udało im się skutecznie obniżyć, naturalnie nie umniejsza to zasług wszelkiego rodzaju mediów gównego nurtu

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  a także innych grup społecznych kształtujących świadomość, bojowych kadr kościoła nie pomijając.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  te w końcu przysłużyły się Polakom niebywale, tak dalece, że nawet nie zauważyli jak w ramach prywatyzacji Sorosa noszącej imię Bacerowicza zostali obrabowani z wszelkiego majątku, a nawet cieleśnie zostali przejęci na własność POLTRANSPLANTu

  - https://bmiroslawska.pl/zastawke-serca-uszyc-na-miare/#comment-118

  Ten ostatni link są w stanie zrozumieć jedynie niedobitki, które z jakichś względów nie opanowały systematycznie wszczepianej, także przez nauczycieli, im głupoty.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30