Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
681 postów 14013 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 1.5.2019r., Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mądry naród ...

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

 
Mądry naród ...

 

Polacy są najbardziej proeuropejscy spośród wszystkich krajów członkowskich. Zwolenników UE jest ponad 80%.

Podobno unię ceni się za realizację idei wyrównania poziomu życia, w tym poziomu dochodów w krajach członkowskich [zwłaszcza emerytów]. Dzięki UE Polska otworzyła się na świat [a nie pozostała zamknięta jak Szwajcaria], a Polacy mogą korzystać z wolnego przepływu osób, kapitału, siły roboczej, towarów, usług. Nie ma żadnych ograniczeń swobód obywatelskich. Sic!

Na papierze Polska otrzymuje z budżetu UE znacznie więcej, niż wpłaca składek. W zamian za to nie ma wolnej woli w tym, jakie inwestycje realizować, i jak je realizować. Ponadto, według komisarza ds. Budżetu UE Günthera Oettingera, rzeczywiste przepływy finansowe między UE a Polską są korzystne dla rozwiniętych krajów UE. Dla przykładu, z każdego euro wypłacanego Polsce z budżetu UE, pochodzącego z wpłat Niemiec, aż 80 eurocentów trafia z powrotem do gospodarki niemieckiej.

W sensie wizualnym "pomoc" UE widać na każdym kroku, wszędzie tablice upamiętniające, i zarazem wypominające, że to coś zrealizowano ze środkków UE. Tyle tylko, że zrealizowano nieproporcjonalnie drożej do stosunku  wypłat/wpłat Polski do budżetu UE.

Zapomina się o tym. że część polskiego społeczeństwa nie akceptuje pewnych zachowań kulturowych i modeli cywilizacyjnych, płynących z Unii Europejskiej. Właśnie ta kulturowo-cywilizacyjna kolonizacja jest przyczyną rozwarstwienia Polaków na dwa różne narody, a nie wojna pisowsko-platformerska, która jedynie uwidacznia ów podział, niebezpieczny podział narodu, który w razie zawieruchy wojennej źle się skończy.

Już jest tragicznie. Według samego Jeffreya Sachsa amerykańskie sankcje doprowadziły do śmierci 40 tysięcy Wenezuelczyków. Sankcje nie są postrzegane jako wojna, zwłaszcza taka, jaka się zaczęła 1 września 1939r., ale są równie krwawe. Co prawda zwłoki nie leżą na ulicach, ale systematycznie pojawiają się w szpitalach i domach z powodu głodu, braku higieny, braku zagranicznych leków i innego niezbędnego zaopatrzenia.

I taka sama wojna trwa w Polsce. Nie jest tak spektakularna, bo formalnie nie podlegamy żadnym sankcjom. A jednak żyjemy do pewnego stopnia, jakby one były. Widać to na każdym kroku, a zwłaszcza w służbie zdrowia. Jak pisałem, służba jedną ręką leczy, drugą zabija. W niej strajk, strajk włoski, trwa cały czas. Nieogłoszony, i tolerowany przez władze. Depopulacja Polski jest przez kogoś organizowana różnymi makroekonomicznymi pociągnięciami.

Czy się obudzimy i rozpoznamy, kto dąży do zguby narodu?

 

Dzisiaj 1 maja. Jak się Wam kojarzy? Dla mnie jest symbolem powstania ludu przeciwko ciemiężcom.

KOMENTARZE

 • Dzisiaj 1 maja. Jak się Wam kojarzy?
  Z kiełbaskami i szaszłykami w chorzowskim parku kultury i wypoczynku.
  https://www.youtube.com/watch?v=6Vt0ecX1lNU
 • Zabijać ludzi można na wiele sposobów, nie tylko strzałami z broni palnej. .Najperfidniejszym ,
  bo zakamuflowanym jest sposób stosowany od 30 lat min . w Polsce.
  Ograniczenia wydatków na służbę zdrowia,również złe gospodarowanie środkami,oraz "limity", "wycena procedur medycznych", szacowania wyłącznie pod kątem "opłacalności", doraźnej zresztą, powoduje tysiące zgonów co roku!
  Pod koniec roku "limity" są wyczerpane.Pamiętam jak składaliśmy się koledze z pracy , choremu na nowotwór, na kolejną fazę chemii. Nieszczęśnik /już ś.p/miał pecha bo kolejna chemia złapała go pod koniec roku.Nie było już "piniendzy".
  Skandalem niewyobrażalnym jest, odmowa wysłania karetki do wysoko gorączkującego dziecka czy nawet dorosłego z ostrym bólem.Syn znajomych/ miasto wojewódzkie/ dostał silnych bólów brzucha.Dyspozytorka zaleciła podanie Apapau.
  Po godzinie zwijania się 14 latka z bólu, Matka zdesperowana zagroziła powiadomieniem telewizji, policji, Straży Pożarnej, ministra Zdrowia.
  W końcu za 3 telefonem przysłali karetkę. Dziecko ,miało już rozlany wyrostek i zapalenie otrzewnej.Leczenie w szpitalu,trwało ponad miesiąc, gdyż infekcja rozniosła się po organiźmie. Groziła mu amputacja jąder.
  Uratował go, starszej generacji lekarz w szpitaliku powiatowym znajomy Rodziców, gdzie go po operacji zawieźli.
  Pytanie ILE to kosztowało????Gdyby został szybko przewieziony do szpitala i zoperowany, sprawa trwała by z tydzień, góra dwa.
  dalej,masowe amputacje nóg w Polsce, jeden z najwyższych wskaźników w Europie..
  Pytanie ILU Polaków niepotrzebnie zmarło z powodu ograniczeń finansowych, niedbałości lekceważenie, braku odpowiednich procedur i nadzoru nad szpitalami.Często młodych ludzi, zdolnych do dalszej pracy po wyleczeniu??
  Kolejnym powodem śmierci Polaków jest długotrwały stress z wiązany z warunkami życia, stratą pracy ,kredytami, egzekucjami komorniczymi,eksmisjami z mieszkań.
  Ten stres, przekłada się także na ok. 6000 udanych samobójstw co roku/ w tym dzieci i nastolatków/, rolników z powodu sankcji i niemożności sprzedania swoich produktów i spłaty kredytu../ważne że Ukraina nam sprzedaje maliny i jabłka oraz kurczaki i opłacamy im rozwój sadownictwa i produkcji mleczarskiej//

  Opieka psychiatryczna Polaków leży i kwiczy!
  Jak widać mimo propagandy "beneficjentów dobrze urządzonych"Oświatowych, nie wszyscy Polacy są bogaci, mają emerytury za pracę w Ameryce, kupkę dolarów w piwnicy,po 2 samochody i gospodarstwo ogrodnicze.
  Lekarze alarmują!!
  https://www.rpo.gov.pl/pl/content/rpo-stan-psychiatrii-dzieci-i-m%C5%82odziezy-zagra%C5%BCa-ich-zdrowiu

  Plus wyrzucanie noworodków do śmieci.

  Przykład "cichego" unicestwienia....Kraków ulica Skałeczna, Józefa. 5 kamienic odebranych przez członka narodu chałatowego.Eksmisja lokatorów,po ciężkiej walce część z nich dostaje mieszkania, rudery 3 razy mniejsze od obecnych, po kolejnych walkach sądowych,z lekka wyremontowane.
  Wielu z nich przeżyło w starych mieszkaniach całe życie, reszta młoda..
  4 z nich nie przeżyło " nowego", 2 zawały, wylew i udar mózgu i próba samobójcza.....ze stresu.
  I takich przypadków jest tysiące.Po wejściu ustawy JUST 447 podwoją lub potroją się.TO JEST ZRESZTĄ ICH CEL!!
  A że ludzie umierają???No to CO??

  PS. sankcje na Wenezuelę /koncernów paliwowych / -amerykańskich/zabijają tam setki tysięcy ludzi, głodem, brakiem leków, ataków na elektrownie, z braku prądu zmarło w szpitalach masa ludzi, w tym dzieci.
  W tej chwili szef Balckwater, zaleca wysłanie tam swojej grupy na pomoc amerykańskiemu przydupasowi masonowi Guaido i "zrobienie "porządku".Ze złożami ropy głównie, bo ludzie nie dostana z tego NIC!!miskę ryżu!
  https://eladiofernandez.wordpress.com/2019/01/25/venezuela-juan-guaido-es-un-mason-grado-13-perteneciente-a-la-misma-logia-masonica-benjamin-franklin-de-nueva-york-a-la-que-pertenecen-george-soros-y-donald-trump-una-logia-pedofila/
 • @ikulalibal 11:07:12
  Piękne czasy !!!
  Później (w czerwcu) otwierali "Falę", w lipcu Święto Niepodległości (też z kiełbaskami, szaszłykami i piwem), a jeszcze później (we wrześniu) święto Trybuny Robotniczej (z kiełbaskami, szaszłykami i piwem - a jakże !)...
  To wszystko w WPKiW.
  I komu to przeszkadzało ?
 • @SZS 13:42:40
  //Później (w czerwcu) otwierali "Falę", w lipcu Święto Niepodległości (też z kiełbaskami, szaszłykami i piwem)//

  No przecież weź się i opamiętaj! z jakim piwem? chyba na początku z wodą firmową i lodami na tarasie restauracji Przystań.
  Pamiętasz?
  http://bi.gazeta.pl/im/6a/94/15/z22629226FBW,Restauracja-Przystan-w-Parku-Slaskim-zostala-wlasn.jpg

  Piwo ewentualnie później.W liceum czy techniku.Chociaż muszę ci powiedzieć że w tamtych czasach w moim środowisku trunkiem bardziej popularnym było wino.Już nawet nie przysłowiowe "patykiem pisane" tylko "lepsze"-greckie bo jak raz Gierek coś tak kombinował z Grecją i na rynku pokazało się w sporej ilosci wina i wyroby firmy Dodoni.W metalowych puszkach a nie tak jak teraz w usranych kartonowych
  https://retro.pewex.pl/uimages/services/pewex/i18n/pl_PL/201302/1359974742_by_krzys_500.jpg?
  Spośród owych win najbardziej smakowało mi wino Samos.Było tylko nieco droższe od klasycznego jabcoka.
  Pamiętam jeszcze to że do parku nie tylko przy okazji wielkich świąt można było iść o każdej porze dnia i wieczora bez obawy o życie i zdrowie.Wiem co mówię bo od wtedy do dziś mieszkam w pobliżu parku i od wtedy do niedawna mam jakiegoś psa.Nie wiem jak osiągali stan łady bez kamer,bez nasłuchów,radarów ,dronów,satelitów i cholera jeszcze wie czego.Było spokojnie.A może ludzie byli jacyś inni.
 • Wolne żarty!
  „Dzisiaj 1 maja. Jak się Wam kojarzy? Dla mnie jest symbolem powstania ludu przeciwko ciemiężcom.”

  A konkretnie? Masz na myśli lud atakujący Bastylię, czy lud wywołujący krwawą „Wielką Rewolucję Październikową”?

  Mi się kojarzy z okultystycznym świętem masonów i iluminatów, czyli tego „ludu” wywołującego „powstania przeciwko ciemiężcom”.
  A także z coroczną namolną nagonką szkolną na pierwszomajowe pochody.
 • @trojanka 12:29:11
  Tak właśnie wygląda ludobójstwo. W Polinie - Palestynie będzie jeszcze gorzej.
 • @ikulalibal 14:27:52
  chyba na początku z wodą firmową
  Mały wtedy byłem, więc nie pamiętam. Chociaż może i tak było, jak z mamą jeździłem "Elką", podziwiając z wysokości mój piękny Park na trasie Wesołe Miasteczko - Stadion Śląski - Planetarium
  Lecz jak zacząłem samodzielnie uczestniczyć w tych imprezach, to piwko było obowiązkowe. I człowiek pijąc je robił to ostentacyjnie...
  A ludzie rzeczywiście byli jacyś inni. Tak jak te pękate butelki 0,333 l. z Karlikiem i Karolinką....
 • Nic podobnego!
  "Dzisiaj 1 maja. Jak się Wam kojarzy? Dla mnie jest symbolem powstania ludu przeciwko ciemiężcom."
  -------------
  Jest to symbol tego, że czarci pomiot podparł się klasa robotniczą ( nie pytając jej o zgodę) w jednostronnej wojnie z ludzkością stworzoną przez Boga.
  Wniosek?
  Obecnie czarci pomiot klasę robotnicza porzucił aby zastąpić ją zboczeńcami seksualnymi i intelektualnymi, k*rwami, złodziejami, bandytami, pospolitymi świrami, etc. - więc z chwilą porzucenia robotników - 1 Maja - powinien kojarzyć się z rynsztokiem. Z rynsztokiem!
 • @demonkracja 18:28:47
  Nie przesadzasz? może powinieneś z siebie ździebko spuścić tego nadęcia które najwyraźniej cie rozsadza.W końcu gospodarz zaledwie zadał pytanie "z czym ci się kojarz" nie "czym jest w historii ludzkości" a jakie są twoje osobiste wspomnienia i impresje.Nie masz żadnych? to albo się nie wypowiadaj albo napisz:"byłem w komie a zmysły odzyskałem dopiero 4.VI.1989"
  Co to? niczego nie pamiętasz? żadnych baloników? piosenek Mazowsza puszczanych przez niemiłosiernie trzeszczące głośniki? chudych ale czarownie pachnących żółtych narcyzów? nic?
  To może bodaj pamiętasz to że tuż po 1 maja zaczynały się Dni Oświaty,Książki i Prasy a z nimi kiermasze.Wszędzie kiermasze i wszechobecne stragany z książkami.Boże drogi z jakimi książkami!!! i Filonek Bezogonek i Rekreacje Mikołajka o serii Arkadego Fidlera nie wspominając.
  Co ty kuźna? Filonka nie lubisz?
 • @ikulalibal 11:07:12
  też pamiętam jedzonko na świeżym powietrzu,

  było bardziej towarzysko niż w dzisiejszych "ogródkach", i nie miało znaczenia, kto jest za, a kto jest przeciw.
 • @Arjanek 11:36:01
  zakląć każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej,

  tylko po co ?

  a tak na poważnie, nie przestrzegam poprawnej nowomowy, dalej mówię pedał, czy sprzątaczka. Jakiekolwiek uwagi o uwłaczających określeniach to nie do mnie.
 • @Arjanek 11:36:01
  no i wyjaśnienie,
  powstanie przeciwko ciemiężcom, z którym kojarzy mi się 1 maja, a nie zburzenie Bastylii, ma bezpośredni związek z treścią notki, która dotyczy narodu wyprowadzonego na manowce. Najwyższy czas na pobudkę.

  Nawet dziś, po raz pierwszy od wielu lat, błąkałem się po mieście, w poszukiwaniu pochodu, pierwszo-majowego.

  Udało mi się tylko spotkać marsz anarchistów. O zgrozo. Wiele haseł mogliby wykrzykiwać komuniści.
 • @ikulalibal 11:50:58
  ;-)))
 • @trojanka 12:29:11
  stawiam orzechy, że najwięcej osób zmarło w wyniku niedbałości.

  To coś gorszego, niż strajk włoski.

  A jeśli chodzi o mieszkania, co jakiś czas wygłaszam tezę, że Solidaruchy zrealizowały hasło "nasze kamienice, wasze ulice", zamach na mieszkania nastąpił już w drugim miesiącu stanu wojennego. Dokończył go Balcerek. Solidaruchy wymyśliły następny etap.
 • @ikulalibal 14:27:52
  pracowałem za komuny w firmie w samym centrum miasta. W budynku była stołówka z tarasem pod parasolami. 1 maja było tam sprzedawany znakomity "full wrocławski", i to już przed pochodem, ale dopiero po pochodzie, to była zabawa.
 • @Lotna 14:40:06
  a może strajk? to też forma powstania. A może ścięcie Ludwika?

  Uważam, że jesteśmy ciemiężeni, i to nie przez jedną siłę.

  I właśnie 1 maja jest świętem samozorganizowania się mas w samoobronie. Na tej zasadzie skrzyknięto kiedyś Solidarność.
 • @Arjanek 14:45:20
  Hitler żył i działał,
  no to może Ty prawem przekory ......
 • @demonkracja 18:28:47
  chyba Cię nie rozumiem,

  czy zanim powstała "klasa robotnicza" "czarci pomiot" nie podpierał się innymi siłami?

  Dlaczego owa "klasa robotnicza" wytoczyła wojnę ludzkości? Samej sobie?
 • @SZS 14:46:42
  //A ludzie rzeczywiście byli jacyś inni. //

  No powiedz że nie.A pamiętasz (niedawno mięła kolejna rocznica) takie sportowo-obyczajowe zjawisko pt AS Roma :Górnik Zabrze ?
  Czy ty to pamiętasz? ja pamiętam wyraźnie choć jakby przez szklaną szybę bo bez emocji. ( w moim domu nikt nie interesował się piłką nożną więc nie było komu zarazić pasją )
  Pamietam jak po meczu ludzka fala wylała się na ulice. Dorośli mężczyźni płakali.Obcy ludzie padali sobie w objęcia.Kierowcy (na szosie Bytom-Katowice) zatrzymywali samochody pytali przechodniów o wynik a potem naciskali klaksony zaś milicja już nawet nie zwracała na to uwagi.To były emocje! Nigdy potem nic podobnie emocjonalnego się nie powtórzyło .
  Coś tam prawią że niby po podpisaniu porozumień sierpniowych w 80 ale to gówno prawda.To co działo się na mieście po meczu AS Roma Górnik Zabrze nie zdarzyło się już nigdy więcej.
  Trochę żałuje że ominęło mnie "emocjonalne uczestnictwo" w tym wydarzeniu ale cieszę się że przynajmniej znam je jako daleki widz.
  https://www.youtube.com/watch?v=jJvoLcfBQBU
 • @interesariusz z PL 19:56:41
  "czy zanim powstała "klasa robotnicza" "czarci pomiot" nie podpierał się innymi siłami?"
  ---------------
  Klasa robotnicza miała usprawiedliwiać wymordowanie mądrzejszych tubylców - i zagarnięcie ich dorobku. Taki nowy etap piekielnej mądrości. Inne siły na tej drodze do klasy robotniczej - na której opierał się czarci pomiot - to hołota, podpuszczona hołota - którą bezpośrednio ów pomiot mordował wspomnianych wyżej ludzi.
  --------------
  "Dlaczego owa "klasa robotnicza" wytoczyła wojnę ludzkości? Samej sobie?"
  --------------
  Klasa robotnicza nic nie wytaczała chociażby dlatego, że była ona zajęta piciem szampana - ustami czarciego pomiotu.
 • @demonkracja 21:52:07
  A dajże spokój z tym "czarcim pomiotem" bo robisz się nudny.A choć kreujesz się na osobę "świętą" to jesteś (przynajmniej przez mnie) odbierany jako zwykły świętoszek.Mając do wyboru niebo ale z twoim towarzystwem to wybieram raczej kącik w piekle z jakimś czortem brzdąkającym na gitarze Hasta Siempre.

  PS
  a może jednak i ty dasz się namówić . Interesariusz zagra na gitarze a ty,ja i SZS potańcujemy i pośpiewamy.Nie z motywów ideologicznych.Z powodów estetycznych.Co ty na to panie Tartuff?

  https://www.youtube.com/watch?v=86LSuXi5TLU
 • @ikulalibal 20:14:54
  "Czy ty to pamiętasz?"
  Czy pamiętam ?
  Ja na tym meczu byłem. Razem z pozostałymi 110 tysiącami kibiców.
  Ta bramka Lubańskiego z zerowego kąta w dogrywce...
  Ten powrót "szóstką" na zderzaku, trzymając się okna (wejście do środka było niemożliwością) do centrum Katowic...
  Te dyskusje, czy bramka w dogrywce liczy się podwójnie....
  Pieronie, to były czasy....
  A podobna sytuacja zdarzyła się trzy lata później po meczu Polska-Anglia, w którym również miałem zaszczyt uczestniczyć...(jako kibic rzecz jasna )
  Wielkie dzięki za te chwile wspomnień !
 • @ikulalibal 22:11:48
  "a ty,ja i SZS potańcujemy i pośpiewamy."
  Jeśli mam śpiewać i tańcować, to znaczy że jestem w piekle ...:)
 • @SZS 23:55:25
  :))))) Umówmy się! śpiew jest obowiązkowy i tu i tam.Z tą tylko różnicą że w niebie śpiewa się Pierwszą Brygadę a w piekle Hasta Siempre.
  Więc tylko od ciebie zależy który repertuar bardziej ci odpowiada.
  Choć głowy nie dam czy nie jest wręcz odwrotnie.Że to w piekle śpiewa się Pierwszą Brygadę a w niebie Hasta Siempre.
 • @ikulalibal 22:11:48
  Ta wersja jest lepsza.
  https://www.youtube.com/watch?v=IwKp7XfSmLM
 • @fretka 06:45:45
  Owszem.Dobrze zrobiony clip.Na tyle dobrze że pewne kadry można zastosować w podobnym choć zgoła innym kontekście.
  Zobacz to oczyma wyobraźni:rok 2030.Cały Zachód opanowany jest już przez LGBT-owców.W regionach o korzystnej geografii trwa ruch oporu.
  Niemowlak kończy 11 miesięcy i w myśl obowiązujących przepisów musi zostać poddany pierwszej fazie edukacji seksualnej.Jego zrozpaczona matka jest samotna.Jej mężczyzna wkrótce po spłodzeniu potomka odkrył w sobie kobietę i teraz jest wysoką blondynką w służbie LGBT.
  Więc wzięła na ręce niemowlę,na ramię karabin bo w mieście trwa tradycyjny już comiesięczny festiwal miłości.Będzie przedzierała się do partyzantów którzy ukrywają się w pobliskich górach.
  https://pic.rutube.ru/video/79/bf/79bfe8354c2873626262731ac5057ab0.jpg
 • @ikulalibal 08:52:21
  W 2010 r. Natalie Cardone wsiadła na turecki statek z ładunkiem humanitarnym, który następnie udał się do Strefy Gazy zablokowanej przez Izrael.
 • @fretka 09:24:08
  Przeżyła?
  Dugin wygłosił wtedy świetny felieton.To dziwne ale jak ulał pasujący do naszej (polskiej) aktualnej sytuacji.
  (jeśli musisz włącz polskie napisy bo są)

  https://www.youtube.com/watch?v=KyHm8T0hRWQ
 • @fretka 09:24:08
  Opozycjonista Reznik
  https://twitter.com/RadioStydoba/status/1123681131507920896
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D0%BA,_%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC_%D0%9B%D1%8C%D0%B2%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
 • @fretka 09:24:08
  To ten statek na który wtargnęły oddziały specjalne Izraela i zabiły 19 aktywistów a 60 raniły ? No, to miała więcej szczęścia niż kilkadziesiąt osób zabitych na francuskim statku podobno przewożącym broń z Belgii na Kubę, który został zatopiony w porcie w Hawanie przez Amerykanów.
 • @ikulalibal 08:52:21
  Wizje masz lepsze niż Orwell...
 • @SZS 10:15:15
  Tu jest o tym
  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.worldbulletin.net/diplomacy/french-singer-cardone-visits-gaza-aid-ship-in-turkey-h57976.html&prev=search
 • @SZS 10:15:15
  Abordaż „Mavi Marmara”
  Wkroczenie izraelskich żołnierzy na pokład „Mavi Marmara” spowodowało brutalne starcie pomiędzy aktywistami a Izraelczykami, którego przebieg jest różnie opisywany przez obie strony konfliktu. Operacja rozpoczęła się wczesnym rankiem, o godzinie 4:30. Motorówki i trzy helikoptery Black Hawk, każdy z 15 żołnierzami na pokładzie, wyposażonymi w markery paintballowe i pistolety, zbliżyły się do Flotylli. Pasażerowie „Mavi Marmara” donieśli później o strzałach, niebieskich flarach i ogłuszających dźwiękach wydobywających się z pierwszego helikoptera
 • @SZS 10:15:15
  //To ten statek na który wtargnęły oddziały specjalne Izraela i zabiły 19 aktywistów a 60 raniły //

  Prawda że dziś mało kto o tym pamięta? A i wtedy sprawa 19-stu zabitych członków humanitarnego konwoju nie wywołała nadzwyczajnego rozgłosu.
  Dosłownie kilka miesięcy przed tym bo we wrześniu 2009, w moskiewskim areszcie śledczym umiera "biało-kołnierzykowy" kryminalista Sergiej Magnickij.Umiera na 200% jako ofiara własnego szefa gdyż ten ma we zwyczaju likwidować niepotrzebnych mu już współpracowników a już zwłaszcza tych którym przygląda się prokurator.
  Od tamtego czasu do teraz sprawa jest głośna a Rosja obłożona jest wszelkimi możliwymi sankcjami zgodnie z "listą magnickiego"
  https://www.newsweek.pl/swiat/lista-magnickiego-rosjan-lamiacych-prawa-czlowieka-newsweekpl/k2frsyt

  Dla lepszego zrozumienia sprawy (a i własnego położenia w tym świecie) proponuję zaznajomienie się z tekstem popełnionym przeze mnie jakiś czas temu.
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/132715,historia-jednego-kredytu-z-mfw-16-07-2016

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30