Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
681 postów 14013 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 10.5.2019r. , Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rokosz, jak to się skończy ?

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

 
Rokosz

 

  Strajk jest ekstremalną formą negocjacji warunków zatrudnienia. Niezadowoleni pracownicy, powstrzymując się od świadczenia usług właścicielowi przedsiębiorstwa, uświadamiają mu, iż na takich warunkach jak dotychczas nie będą dla niego dalej pracować. Właściciel musi sobie skalkulować, czy poprawiając warunki zatrudnienia, nadal będzie opłacało mu się prowadzić przedsiębiorstwo.

W przypadku produkcji ciągłej (np. piekarnia) czasowe zawieszenie przedsiębiorstwa jest proste. Nic nie produkuje, to nie przynosi zysku, pracownikom się nie płaci. Stratne są obie strony, w proporcji wynikającej z dotychczasowego podziału zysku. Inaczej jest w przypadku produkcji pojedynczych wytworów (np. stocznia). Strajk, nawet na początku wytwarzania, jest dla właściciela groźniejszy niż w produkcji ciągłej ze względu na podjęte zobowiązanie, a strajk pod koniec procesu ukończenia dzieła jest po prostu rozbojem. Pracownicy, podejmując w takim czasie strajk, powinni zwracać wszystkie pobrane od początku produkcji wynagrodzenia, oraz zapłacić za materiały, które zmarnowali, wytwarzając nieukończone, niezbywalne dzieło.

W tej ostatniej sytuacji właściciel w wyniku presji musi minimalizować straty, a nie kalkulować, na jakim poziomie ustawić podział zysku ze sprzedaży. W rezultacie tego typu strajk jest formą wymuszenia takich warunków pracy, przy których dalsze prowadzenia przedsiębiorstwa jest nieopłacalne. Uzyskana strajkiem umowa jest w zasadzie chwilowa, ponieważ kończy się likwidacją przedsiębiorstwa po sprzedaży dzieła.

Tak właśnie postąpili nauczyciele. Uczyli dzieci, uczyli, brali pieniądze, a gdy nadeszła pora wypuszczenia absolwentów, zastrajkowali. To jest czysty rozbój, tym większy, iż wymierzony nie tylko w państwo, które im płaci, ale również w uczniów, produkt pracy nauczycieli, który nie jest rzeczą. Ten produkt to wyedukowane istoty ludzkie, mające swoje prawa.

Polacy w połowie popierają strajk nauczycieli, strajk w czasie promocji do dalszego etapu nauki. Ten naród w swojej mądrości nie przewiduje, iż zapewne żołnierze z utęsknieniem czekają na wojnę, która umożliwi im równie skuteczny strajk, co nauczycielom. Ciekaw jestem, jak ów przemądrzały naród  odniósłby się do strajku pod lecącymi z nieba bombami?

Polityczni spekulanci zauważają, iż celem strajku nie było wyłącznie uzyskanie lepszych warunków zatrudnienia, ale dyskredytacja rządzących w oczach społeczeństwa, celem uzyskania innego wyniku wyborczego, o czym świadczy wygórowanie żądań płacowych. I takie postępowanie zyskało aplauz połowy społeczeństwa?! Wierzyć się nie chce.

Samorządy wielkich miast, sprzyjające innej opcji zarządu państwem, podjęły decyzje zmierzające do zrekompensowania nauczycielom utraty zarobków w okresie strajku. Z naszych pieniędzy, na przekór rządowi.

To jest rokosz. Ze wszystkimi konsekwencjami. Polacy nie znają własnej histori, a ci, co znają, żadnych konkretnych wniosków z niej nie wyciągają. W dalszym ciągu Polak Polakowi wilkiem, o przepraszam, gołębiem. To gołąb potrafi konkurenta zadziobać na śmierć.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Strajk popierają nie Polacy, a udający Polaków.
  Do tego są to durnie i nieroby chcące żyć na cudzy koszt.

  Kalkulacja tego tałatajstwa jest taka, że (tak jak wszystko inne), wykształcenie (cenzus) należy się im "z urodzenia".

  Nauczyciele zastrajkowali, aby (kryjąc swoje lenistwo i niedoróbki) przyznano tej niedokształconej młodzieży maturę za to, że chodzili do szkoły. Bo inaczej rząd nie będzie miał co z nimi zrobić.

  Ot, cała kalkulacja "intelektualistów nauczycielskich".
 • Nie oceniam notek, a otrzymywane oceny zazwyczaj mnie bawią
  ponieważ własne notki oceniam całkiem inaczej, to i z ocenami się nie zgadzam,

  jak widać, notkę czytała ta część społeczeństwa, która popiera strajk nauczycieli,

  oraz poparłaby strajk wojska w obliczu wojny (3 pały).

  Ciekawe poglądy. Można by rzec, gdyby ci, którzy oceniali notkę, nie byliby równocześnie uprawnieni do decydowania o naszym losie, w tym moim, w głosowaniu powszechnym.

  W istocie oceny te promują zagładę państwa.

  Debilizm polskiego prawa strajkowego jest oczywisty. Prawo, ustanowione przeciwko komuchom, jest obecnie wykorzystywane do niszczenia resztek majątku narodowego.

  Polski rząd wcale nie odstaje od dużej części społeczeństwa, gotowej, tak jak on, robić laskę obcym. Za to krajana Polacy mają w głębokiej pogardzie, i raczej skoczą razem z nim do szamba, niż ustąpią w jakiejkolwiek sprawie.

  Najwyraźniej, czasy ostateczne, zaczną się w Polsce.

  Szczęśliwi ci, którzy ich nie dożyją.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:17:48
  Tylko jak zrobić, aby żyć w otoczeniu Polaków?

  To jest pytanie praktyczne. W tym środowisku, które się objawia obecnym jazgotem, nie chce się dalej żyć.
 • Idzie wyższa "cywilizacja"do naszych szkół...
  https://t.co/wd4UJOnDMW

  PILNE!!! W warszawskiej szkole zaatakował nożownik. Jedna osoba NIE ŻYJE!
  W warszawskiej szkole podstawowej doszło do ataku nożownika! Młody człowiek został zaatakowany „ostrym narzędziem”. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

  Do zdarzenia doszło na terenie warszawskiej szkoły podstawowej numer 195 przy ulicy Króla Maciusia.
 • Należy zacząć od tego, że niejaki
  Broniarz jest integralna częścią okupanta atrapy Polski. To okupant kazał Broniarzowi wywołać strajk a nauczyciele jak te dzieci we mgle poszli za wilkiem w owczej skórze.
  Wniosek?
  Jaki był zasadniczy cel strajku - dowiemy się po wprowadzonych w szkolnictwie zmianach - i na pewno nie będą to zmiany pozytywne dla okupowanych tubylców. Czy strajk coś przysłonił? Chociażby to, że ludzie nie gadali tyle o - 447.
 • @demonkracja 13:31:32
  to, że nauczyciele poszli na lep, nie zwracając uwagi na wygórowane żądania, oraz wybrany moment, jest zrozumiałe w świetle opinii, jaką się cieszą w społeczeństwie,

  ale że 50% społeczeństwa poparło strajk nauczycieli, taki strajk i w takim momencie, dowodzi, że połowa społeczeństwa jest przeciwna dalszemu istnieniu państwa,

  to zupełnie jak przed wiekami, też byli tacy, którzy uważali, że albo państwo im się podporządkuje, albo należy je zniszczyć,

  skąd w Polakach bierze się taka samobójcza zawziętość i debilizm ?
 • @trojanka 12:52:02 - "właściwe" działanie
  "Naszym celem jest w tym momencie przede wszystkim zapewnienie właściwej opieki psychologicznej i pedagogicznej uczniom tej szkoły"

  po co ?

  aby wszystkich przyzwyczaić do amerykańskiego stylu życia.
 • @interesariusz z PL 14:03:51
  Dokładnie tak!należy "przyzwyczajać tubylców do " nowego".
  Opieki psychologicznej, jak już kolega leży zadźgany w kostnicy???
  A opieka psychiatryczna dzieci i młodzieży leży całkowicie/ zaniedbania wieloletnie/.Zamknięto oddziały psychiatrii dziecięcej i telefon zaufania dla młodzieży!
  Słuchałam wywiadu z szefową tego telefonu, która mówiła ze odbierają telefony, od dzieci stojących już na torach. I wielu ,potrafią odwieść od zamiaru pozbawienia się życia!
  To dlatego JAKIM prawem zamyka się takie instytucje, w sytuacji gwałtownie rosnącej fali samobójstw zwłaszcza wśród młodzieży.
  ONI sobie nie radzą jak widać z "nowym"systemem, mimo ze w nim się urodzili!

  https://rodzina.wiara.pl/doc/5279232.Fatalna-sytuacja-w-polskiej-psychiatrii-dzieciecej

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/alarm-dla-telefonu-zaufania/
  A starsi??to samo!

  A minister MSZ zawozi dotacje dla psychiatrii na Ukrainie/Fakt/

  Dlatego takie zdarzenia jak to w szkole , niestety będą się nasilały!na wzór 'hamerykański", dwa dni temu w szkole w USA też była rzeź!
  WSZYSTKO będziemy robić na wzór naszego hegemona!!

  https://www.tvp.info/42522866/znow-strzelanina-w-amerykanskiej-szkole-zmarl-jeden-z-rannych-uczniow

  Jest na portal o puszczy dla pewnego pana..
  https://oko.press/2970-zl-z-publicznych-pieniedzy-za-jednego-widza-to-koszt-portalu-o-puszczy-fundacji-sakiewicza/
  Dla Banku JP Morgan, nie wiadomo na co i za co???itp

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30