Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
698 postów 15021 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

+ Quo vadis 12.5.2019r. , Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Lament samolubnych hipokrytów

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

 
Lament samolubnych hipokrytów

 

 Na wstępie muszę zaznaczyć, aby zapobiec mylnemu rozumieniu notki, iż jestem przeciwnikiem oddania żydowskiego majątku bezspadkowego jakimś organizacjom żydowskim, czemu nie raz dałem wyraz na łamach neonu, i nie tylko,

i że popieram marsz przeciwko ustawie 447,

ale równocześnie gardzę tymi wszystkimi działaczami i politykami, którzy zajmują się wyłącznie problemami nadającymi się do zbicia kapitału politycznego w społeczeństwie pełnym samolubnej hipokryzji.

Propogandziści objawiający się jako obrońcy narodu przed konsekwencjami ustawy 447 lamentują, iż każda polska rodzina będzie musiała zapłacić 120 tys zł (podobno, jeden z szacunków). Aż 120 tys zł !

No i co z tego? Przecież to pikuś!

Państwo solidaruchów od początku rabowało, rabowało pospulstwo, przy jednoczesnym bogaceniu się "elit", znacznie prześcigając osiągnięcia komuchów w bogaceniu się "wybitnych jednostek". Rabowało dotkliwie. Dla przykładu, mnie państwo solidaruchów obrabowało z mieszkania wartego 700 tys zł, w którym rodzina mieszkała od czasu przesiedlenia z kresów wschodnich. Doznałem wielu innych krzywd majątkowych, jaki i niemajątkowych, jak przedwczesna śmierć bliskich w wyniku degeneracji służby zdrowia. 3 RP jest dla mnie państwem hochsztaplerów, bez czci i sumienia.

Lamentujący nad 447 hipokryci nigdy nie przejmowali się krzywdami pojedynczych ludzi, mimo, że wynikają one z rozbójniczego systemu, który sprzyja łajdactwom. Istotne jest tylko masowe poparcie ludu, rozbudzane emocjami. Skoro wielu lokatorów wykupiło mieszkania za 5% ich wartości, to krzywdy tych nielicznych, co wylądowali na bruku, nie są nośne politycznie.

Przypominacie sobie, jak za komuny wyśmiewano zasadę, iż jedni są równiejsi od drugich? Teraz "równi i równiejsi" to niemalże zasada ustrojowa.

Czy oni w ogóle kumają sens słowa "solidarność"?

19-05-13

Odzew pod tą notką jest powalający. W zasadzie ani jednej uwagi na temat. Na temat wprowadzenia drastycznej nierówności obywali w działaniu państwa, jak również systematycznego rabunku mienia narodowego od 30 lat, rabunku, przy którym strata z ustawy 447 nie jest wielka.


Jeśli nadal będziemy tak działać, to zamiast zmierzać do uratowania państwa, wywołamy jeszcze większe podziały w społeczeństwie i chęć zemsty jednych Polaków na innych Polakach. Przecież koszt wynikający ze zwrotu żydowskich majątków nie dotknie ludzi ani równo, ani sprawiedliwie. Oczywiście, lepiej byłoby go nie ponosić. Ale obrabują nas w ten, czy inny sposób. Najgorsze jednak jest to, że rabują nie tylko wrogowie. Ludzie będą pamiętać przede wszystkim rabunek dokonany przez "własne" państwo, i własnych sąsiadów wspomaganych panującym bezprawiem. Bez wyrównania krzywd, jakie zadali solidaruchowie, nigdy nie będzie zgody narodowej.


Może się nawet znaleźć taki, co zawoła, że chętnie zapłaci owe 120 tys., jeśli tylko czynem tym sprawi, że inni zostaliby zmuszeni do zapłacenia tej kwoty. Dziecinne zachowanie - "na złość odmrożę sobie uszy", a jednak przecież możliwe.

KOMENTARZE

  • Są sprawy ważne i ważniejsze.
    Na ten moment ważniejszej od 447 chyba nie ma! Bo będziesz musiał dołożyć do swoich strat następne kilkaset tysięcy.
  • @zadziwiony 20:56:24
    nie kilkaset, tylko kilkadziesiąt, i to jest pikuś,

    lekarzowi trzeba dać więcej, aby Cię wyleczył, zamiast leczyć.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031