Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
681 postów 14013 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 19.5.2019r. , Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nasze kamienice, wasze ulice

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

 
Nasze kamienice, wasze ulice

 


 

 3RP jest od samego początku totalnie zakłamanym państwem. Tak, skrycie, a potem jawnie, zanegowała dziedzictwo Solidarności, jej ideały oraz samą solidarność, rozumianą jako podstawę uczestnictwa obywateli we wspólnocie.

Jednym z koronnych dowodów na realizację sprzecznej z ideami solidarności zasady "nasze kamienice, wasze ulice" jest ustawa o "ochronie" praw lokatorów, w której wysokość czynszu porównuje się wartością odtworzeniową budynków, bez względu na stan nieruchomości. Ustawa ta stworzyła ekonomiczną podstawę do wywłaszeń biedaków z lokali zamieszkiwanych przez nich od wojny. Należący do układu cwaniak nabywał zrujnowaną kamienicę z lokatorami za symboliczną złotówkę, i już mógł im podyktować czynsz w wysokości 3% wartości odtworzeniowej rozumianej jako 3% przeciętnego kosztu wybudowania nowego bloku. Formalnie, w ciągu 33 lat gromadził fundusz na nową kamienicę, w praktyce szybciej, bo przecież działkę i infrastrukturę miał w owej złotówce. Przy okazji najbiedniejsi najemcy szli do mieszkań socjalnych w kontenerze, albo pod most. Taki to bizzzznes Solidaruchy sobie wymyśliły, no i cały szereg podobnych.

Teraz nieRząd proponuje ulepszyć ustawę o "Krajowym Zasobie Nieruchomości", wprowadzjąc obowiązek powoływania zarządu już w 4-ro podmiotowej wspólnocie mieszkaniowej. Już nie będzie potrzebna jednomyślność. Każdy z lokatorów znajdzie się na "musiku" co bardziej "zaradnych" sąsiadów. Ekonomiczne eksmisje z małych domków wejdą do polskiej codzienności.

Wyobraźmy sobie typową szeregówkę, z 4 mieszkaniami w klatce. Zamieszkaną przez emerytów, jeden z nich umiera, i mieszkanie trafia w ręce obrotnego młodzieńca. Emeryci nie są w stanie wytwarzać papierów wymaganych przez biurokratyczne państwo, i nie mają wyjścia. Muszą do zarządu powołać młodzieńca, bo zawodowego zarządcy nie mogą ze względu na koszty. A ów, mając przewagę ekonomiczną, zaczyna gnębić emerytów ulepszeniami, na  które oni nie mają kasy. W wyniku emeryci muszą albo głodować, i wysupłać kasę na niepotrzebne im ulepszenia, albo pójść do sądu, co też oznacza kasę, kasę, i jeszcze raz kasę. Dlaczego przegrają? Otóż obrotny młodzian, pragnący ekonomicznie eksmitować emerytów i przejąć całość szeregówki, ma po swojej stronie bzdurne prawo budowlane, nakazjące budować "wiadomo po co", jak najdrożej. Jeśli młodzian jest wystarczająco cwany, to wszystkie jego budowlane fanaberie będą miały oparcie w prawie, a właściwie to w "lewie", bo tak polskie ustawy należy chyba nazywać.

Ach, dodam jeszcze, że nawet mała wspólnota będzie musiała posiadać roczny plan gospodarczy. Wszelkie rozliczenia finansowe będą musiały być prowadzone poprzez dedykowany rachunek bankowy, płatny, przecież nie oszczędnościowy, tylko gospodarczy. Zarząd będzie musiał składać coroczne sprawozdanie z działalności, zatwierdzane przez wspólnotę, bez żadnych konsekwencji wynikających z niezatwierdzenia.

W zasadzie, to będziemy mieli wprowadzone wszystkie patologie spółdzielni mieszkaniowych do 4-ro osobowych wspólnot.

Ciekawe, kiedy trzeba będzie powoływać zarząd do zarządu bliźniakiem, lub pojedynczym, rodzinnym mieszkaniem?

KOMENTARZE

 • @Autor
  ,,Ciekawe, kiedy trzeba będzie powoływać zarząd do zarządu bliźniakiem, lub pojedynczym, rodzinnym mieszkaniem?"

  Jutro!
 • Kiedy żydzi przyjdą ukraść twój dom, ten, w którym mieszkasz – Polskę…
  https://forumdlazycia.files.wordpress.com/2018/02/92c7a4a6-f222-4df7-8119-8926762b830f.png
  ----------------------Polska jest w stanie wojny--------------------
  https://forumdlazycia.wordpress.com/2018/02/12/kiedy-zydzi-przyjda-ukrasc-twoj-dom-ten-w-ktorym-mieszkasz-polske/?fbclid=IwAR0ePQiMKLsDqPa4saGktvCF2SRG_oKsy5yk-Khj-wn2CoMNcONnPA-efcM
 • Polskę czarci pomiot
  zamordował w ubiegłym wieku i rękami hitlerowskich Niemiec i rekami stalinowskiej Rosji i rękami banderowców - więc nie dziwcie się, że ów pomiot pomiata teraz sierotami po Polsce - jak tylko zechce.
  Wniosek?
  Wiedz przynajmniej sieroto po Polsce, że Polska z powodu jak wyżej - już się za tobą nie ujmie.
 • JAK ZABIć POLSKę ?
  .
  @Witkacy 14:57:42

  Dowolnie za W. Broniewskim:
  "Kiedy żydzi przyjdą podplalić dom.
  ten, w któ­rym miesz­kasz - Pol­skę,
  i pod drzwia­mi sta­ną, i nocą
  kol­ba­mi w drzwi za­ło­mo­cą -
  ty, ze snu pod­no­sząc skroń,
  stań u drzwi.
  Ba­gnet na broń!
  "
  Taka jest wizja przyszłości w kraju, w którym nawet grupy przestępcze, jak ta

  - https://pppolsku.wordpress.com/2019/03/06/przyklad-kolab

  otrzymują predykat patriotycznych, choć przygotowują chyba największy rabunek mienia polskiego przez żydów w historii, chodzi o operację USRAela "JUST Act 447".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30