Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
681 postów 14013 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 24.5.2019r. , Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Emerytalna Reparacja Wojenna

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

 
Emerytalna Reparacja Wojenna

 


 

  Podobno, wzorem Grecji i Polski, kraje bałtyckie żądają od Niemiec reparacji wojennych. W odpowiedzi Niemcy wskazują, że kwestię reparacji od strony prawnej zamyka traktat 2+4. Zamyka, ale, jak widać, nadal można wywierać presję na zasadzie moralnego obowiązku zadośćuczynienia za szkody, przy czym Niemcy podnoszą, że żądane od nich kwoty są nierealne. Nie tylko niemożliwe do wypłacenia, ale i, gdyby teoretycznie były wypłacone, to tak duże reparacje spowodowałyby nowe szkody, jak kolejne upokorzenie Niemiec, odnowienie odwiecznej wrogości między narodami, przegrzanie koniunktury w krajach, które tak duże reparacje by otrzymały. W wyniku zostałby wywołany kolejny kryzys gospodarczy, rodzący możliwość powtórzenia się historii, tj. dojścia do władzy narodowych socjalistów.

W Polsce są oszołomy, które mówią, iż od Niemiec otrzymaliśmy już ziemie odzyskane. Należy ich uważać za niemiecką agenturę. Ziemie odzyskane to zdobycz wojenna Związku Sowieckiego [pejoratywne określenie ZSRR, przyp. autora pod wpływem krytyki], którą nam darował, drugą ręką odbierając kresy wschodnie. Każdy, kto twierdzi, że uzyskaliśmy Śląsk, Pomorze, Warmię kosztem Niemiec, to wrogi istnieniu państwa polskiego wywrotowiec i rewizjonista domagający się 
w zawoalowany sposób zmiany wyniku II wojny światowej.

Są i inni, podzielający mój pogląd, iż szkody materialne II WŚ są nieistotne w porównaniu do zgładzenia 6 milionów obywateli, i to w większości nie w wyniku działań wojennych, a systematycznego, zaplanowanego ludobójstwa, opartego o listy proskrypcyjne polskich obywateli do eksterminacji, wymierzone w polską inteligencję, aby naród "pozbawić głowy". Jak wycenić tę szkodę? Jest tylko jeden sposób. Sporządzić listy proskrypcyjne dla współczesnych Niemiec na takiej samej zasadzie, jak owe z II WŚ dotyczące polskich obywateli, i poprosić Niemców o wycenę - ile dla narodu niemieckiego będzie warte ocalenie tych obywateli na listach.

Analogicznie wygląda sprawa odszkodowań dla ofiar holocaustu, których domagają się Żydzi. To nie Polacy pozbawili Żydów majątków, tylko Niemcy. Niech organizacje żydowskie domagają się tych 300 miliardów dolarów od Niemiec, a nie od Polski. Majątki Żydów zagarnęli Niemcy, a to, że potem prawem łupu wojennego Związku Sowieckiego, przypadły Polakom, to już całkiem inna historia. Należy pamiętać o tym, iż Polacy, obecnie pogardzane Ludowe Wojsko Polskie, istotnie wspomogli sowietów w pokonaniu Niemców i pozyskaniu łupów. To dzięki tym sługusom komuchów z LWP Związek Sowiecki podarował nam państwo.

A jeśli Żydzi nie zmienią adresata, należy im przypomnieć, kto sfinansował machinę wojenną Hitlera.

Pozostaje do rozważenia problem wysokości ewentualnych odszkodowań, no i komu one mają przypaść. Różnej maści hochsztaplerzy wnioskują, aby przypadły one cwaniakom, którzy "mają dowody, iż ponieśli szkody". Przypomina to mi roszczenia do kamienic, które ktoś tam kiedyś posiadał. Ci, którzy przeżyli wojnę, nie dokumentując poniesionych strat, w majątku, w członkach rodziny, oraz własnej martyrologii, mają być pominięci, jak również wszyscy, którzy po wojnie musieli odbudowywać Polskę dla dobra wspólnego.

Ja mam taką propozycję. Niech przez najbliższe 50 lat Niemcy wyrównują polskie emerytury do poziomu niemieckiego.  Wtedy dopiero będzie można mówić o jakiejś wspólnej Europie, gdy polski emeryt, a zwłaszcza taki, który przeżył wojnę, lub odbudowywał Polskę ze zgliszczy, będzie równy niemieckiemu.

,

KOMENTARZE

 • Dałbym 5...
  gdyby nie ten "Związek Sowiecki "

  Związek Sowiecki? Co to jest ten sowiecki i z czym się związał? Jak koniecznie sowiecki, to sojuz, a jak Związek, to Radziecki, i to z dużych liter, jeśli to nazwa.

  Termin Związek Sowiecki jest błędem językowym , polega na umieszczeniu w jednej nazwie słów z różnych języków, ale traktowaniu tego jak wypowiedzi w jednym języku. Prawidłowa nazwa to albo Związek Radziecki, albo Sowiecki Sojuz.
  Mój postulat nie dotyczy zaprzestania używania nazwy Związek Sowiecki. Uważam jednak że nowoczesna historia Polski została zdeterminowana na konferencjach, w których brały udział trzy państwa: Związek Sowiecki, Stany Junajted i Zjednoczony Kingdom.

  Dlaczego my tak bardzo się nie szanujemy ???
 • @SZS 15:43:27
  Tak, zauważ, że stylistycznie notka nie jest dopracowana, co nie znaczy, że użycie popularnego błędu językowego byłoby poprawione, gdybym bardziej się przyłożył.

  Zastanawia mnie jedno, nikt do meritum sprawy się nie odnosi, mimo że notka jest obrazoburcza, ponadto zwraca uwagę na polskie, nie żydowskie złodziejstwo.

  Widać, wszyscy je pochwalają.
 • jak widzę, notka promująca idiotyczną ideę zniesienia podatku dochodowego
  zyskała dyskutantów,

  oczywiście nikt z nich nie pyta, kto ma płacić podatki - zapewne ci, którzy nie mają dochodu, i muszą wyprzedać "rodowe srebra", ewentualnie swoje nerki i wątroby.

  I takie głupoty przechodzą.

  No to nic dziwnego, że Polacy uważają za normalne, aby reparacje za cierpienia narodu i 6 milionów ofiar, otrzymali nieliczni zaradni, "bogaci z domu".
 • @interesariusz z PL 23:00:28
  Napisałem notkę kontynuacyjną, ale niestety ją wcięło,

  biorąc pod uwagę stratę czasu, oraz nikły odzew pod niniejszą notką, chyba nie warto marnować tu czasu.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30