Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
681 postów 14013 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis 29.5.2019r. , Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Profesory" komentują wyniki wyborów

 

 

Interesariusz: Wojna o Ukrainę, Świat i nasze dusze

 

 

 
"Profesory" komentują wyniki wyborów

 


 

 
Prof. Ryszard Bugaj:

"Wydaje mi się, że PiS uzyskał pozycję partii, która jest partią zaufania plebejskiego. (...) To nie jest przypadek, że w ich elektoracie jest stosunkowo dużo robotników, że w dużym stopniu panują nad wsią. Lecz ten podział jest nie tylko związany ze statusem ekonomicznym wyborców, ale też ze statusem kulturowym"

...
"Myślę, że ten podział w Polsce jest coraz bardziej klasowy. PO jest partią, która może zabiegać o poparcie klasy średniej. Natomiast PiS uzyskał coś na kształt monopolu na poparcie klas plebejskich".


Innymi słowy, PiS popierają nie tylko biedacy (biedni, bo nie zdobyli profesorskich tytułów), ale i chamy.

To jest ten sam Ryszard Bugaj, któremu po przełomie w 1989 roku przepowiadano objęcie stanowiska premiera, i który przyznawał się do socjalnych poglądów. Wygłosił w sejmie płomienne przemówienie za tym, aby przyznać ludziom rewaloryzację przedpłat na samochody, jednocześnie odwlekając rewaloryzację wkładów mieszkaniowych na świętego dygdy. I taki zdrajca ideałów solidarnościowych oraz powagi państwa (realność wkładów mieszkaniowych była gwarantowana przez państwo, i z tej gwarancji państwo wycofało się pod osłoną czołgów na początku stanu wojennego), jeszcze przez długie lata brylował jako "elita solidaruchów". A teraz nadużywa autorytetu profesora, okazując pogardę ludziom, którzy kiedyś stanowili trzon Solidarności.

A jakie zdanie ma słynna doradczyni Solidarności, kiedyś traktowana jak wyrocznia, Prof. Jadwiga Staniszkis:

 

"Jestem zaskoczona, bo nie spodziewałam się, że PiS osiągnie tak dobry wynik. Szczególnie, że niektórzy kandydaci nawet w mediach pokazywali swoją prostacką twarz. Musimy się jednak z tym liczyć, tym bardziej że - jak wiemy - to będzie dotyczyło także zmian w rządzie "

 

...

 

"PiS eksploatuje społeczną biedę, ale na dłuższą metę nie robi nic, żeby polskie społeczeństwo wynieść wyżej - przez inwestycje, przez radykalną, pozytywną zmianę w oświacie, poprawienie wynagrodzeń nauczycieli. Ja jestem bardzo rozczarowana i bardzo się o przyszłość Polski boję."

 

...

"Oni pozyskują elektorat, głównie dopłacając pieniądze. W biednym społeczeństwie to jest skuteczne, ale młodzież powinna myśleć o swoich perspektywach w skali kilkudziesięciu latach, o pozycji Polski w Europie, o europejskości, indywidualizmie i rządach prawa, które PiS niszczy"

Tak jakoś jest, że na PiS głosują i starzy, i młodzi. Widać młodzi nie czują tego, co Pani Profesor. Doradzała, doradzała, słuchano jej, a jakże, i gdzie się Polska znalazła, każdy widzi. Ja bym wolał, aby państwo zainwestowało w powszechną oświatę i dostęp do wiedzy, a nie w pensje dla nauczycieli, którzy kształcą podobnie, jak Pani profesor poucza. Jak Tusk, woli europejskość od polskości, gani prostackie twarze pisowców, pochwala (antysolidarny) indywidualizm, pewnie "z ludzką twarzą inteligenta", wyraźnie gardzi mniej "uczoną od niej" połową społeczeństwa, no bo co profesorowi wolno, to nie .......

KOMENTARZE

 • Rzeczywistość IIIŻydo-RP/Polin (nie ma znaczenia, która z żydo-partii jest u władzy)
  https://programwps.files.wordpress.com/2019/05/z21226313vod-160-do-300-posilkow-kazdej-zimowej-nocy-przez-1.jpg

  (11 stycznia 2017) Od 160 do 300 posiłków każdej zimowej nocy przez 12 lat. Samochód z łódzkiego schroniska rozwozi także ubrania i lekarstwa. Czasem, gdy jest bardzo zimo, zabiera chętnych z ulic ($Fot. Marcin Stpie / Agencja Gazeta)

  Na ten pojazd co noc czekają w Łodzi tłumy zmarzniętych i głodnych. – http://wyborcza.pl/

  A przecież Łódź nie jest tu jakimś specjalnym wyjątkiem.

  Nie przeszkadza to wcale syjonistycznej kreaturze, wykształconemu ekonomiście (!), niejakiemu J.Gugale w żydowskiej radiowej gadzinówce TOK FM twierdzić, że „nigdy Polakom w Polsce nie żyło się tak dobrze jak obecnie w IIIRP”.
 • @Rzeczpospolita 14:48:12
  Ludzi na samym dnie jest jeszcze stosunkowo mało, znacznie ważniejsze jest, że biednieją masy, wyprzedając "rodowe srebra" na bieżące życie.

  W szczególności emeryci nie zaznają spokoju przed śmiercią, i wielu z nich znajdzie się na bruku, co przyspieszy podatek katastralny.
 • Pani Staniszkis jest zwykła suką
  kiedyś łaszącą się do PIS-u a obecnie ze względu na karierę córki merdającą ogonem przed PO.
  Ale że PIS kupuje sobie wyborców to fakt.Kupuje.
 • profesory
  ałotorytety się wypowiedziały, skomlenie, mniałczenie, pyszczenie.
 • @ikulalibal 15:04:21
  No cóż, kiedyś miałem o niej dobre zdanie, podobnie, jak o Wałęsie, zanim nie został prezydentem,

  a o córce nic nie wiem, może trzeba było napisać, dlaczego.
 • @gerro28 15:13:21
  //A PRZECIĘTNA RODZINA PŁACIŁA BY 20ZŁ/MIESIĄC ZA ENERGIĘ.//

  No właśnie skoro już przy tym jesteśmy.Ponoć ceny za prąd bardzo ale to bardzo poszybują w górę.Nawet jeśli jakimś cudem teraz uda się je ( ze względu na kalendarz wyborczy ) przyhamować to wkrótce będzie kiepsko.
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ceny-pradu-energia,196,0,2416580.html
 • @gerro28 15:04:29
  wszystkie zapomogi, z wyjątkiem tych w naturze, winny być bez kryterium majątkowego,

  co przyniesie znaczne oszczędności na urzędnikach, oraz zbędnych zachowaniach wspomaganych.
 • @gerro28 15:13:21
  proponuję pisać normalnie, bo ja dużych liter nie daję rady odczytać.
 • NIE JA, jestem winny doboru zdjęcia reklamującego notkę
  mi się ono źle kojarzy,

  nie tylko przedstawia, jak się można domyślać na podstawie treści notki, karykaturalnie wyborców PiSu,

  to jeszcze jest tam dodany czosnek, co może budzić dalsze skojarzenia.  Zdjęcie zostało przeze mnie oprotestowane.

  Jak dotąd, nie zostało zmienione.
 • @interesariusz z PL 15:41:57
  "wszystkie zapomogi, z wyjątkiem tych w naturze, winny być bez kryterium majątkowego, co przyniesie znaczne oszczędności na urzędnikach, oraz zbędnych zachowaniach wspomaganych."

  Nie tylko to. Ci co najbardziej potrzebują pomocy, są często niezaradni i zagubieni. Tak więc nie przebiją się przez papierkowe wymagania.
 • @Pedant 15:55:30
  słuszna uwaga,

  wielu ludzi nie prosi, ani o zapomogę, ani o opiekę lekarską,

  był kiedyś taki przypadek, jak małżeństwo emerytów przestało wychodzić z mieszkania, bo i po co, nie ma co jeść, a mieszkanie i tak brzyd zagarnie.

  Nie pamiętam, po jakim czasie włamano się do środka.
 • Dobry tekst
  Bugaj udawał lewicowca ale zawsze tak jakoś fałszywie nieszczerze w istocie torpedował lewicowe inicjatywy... to żydowska wtyka/
  Sztaniszkis to kabaretowa idiotka jest język jest tak pogmatwany bu ukryć miałkość treści które wyraża... to typowa maniera "naukowców" którzy swój brak kompetencji ukrywają w specjalistycznym słowotoku... połowa publikacji "naukowych" jest pisana takim hermetycznym językiem.. publikacje są merytorycznie nic nie warte podobnie jak ich autorzy ale pozwalają awansować
  w naukowej społeczności (takie idiotyczne przepisy).
 • @Rzeczpospolita 14:48:12
  Takich oczekujących na posiłek można znaleźć
  w najbogatszych metropoliach świata , stąd daruj sobie
  tą swoją "społeczną wrażliwość na biedę "
  w mieście Łodzi
 • @Oscar 17:21:05
  tak właśnie jest, przy czym specjalistyczny słowotok jest używany nie tylko w stosunku do gawiedzi,

  znacznie więcej się mota w pracach doktorskich i habilitacyjnych, a niektórzy nawet na użytek takiej pracy wymyślają nie tylko pojęcia, ale i piętrowe sformułowania z użyciem wprowadzonych przez siebie terminów. W rezultacie żaden renzent nie czyta takiej pracy, bo mu się nie chce "uczyć się użytego w opracowniu języka", i wystawia laurkę bez poczucia, że praca jest cokolwiek warta, no ale to znajomy znajomych, a więc jest dobrze.
 • Obłęd się nadal szerzy
  "Ze zgłoszenia wynika, że do komisji wyborczej przyjeżdża grupa osób niepełnosprawnych, dowiezionych z miejscowego DPS. Te osoby uczestniczą w głosowaniu i mają przy sobie, na karteczkach pozapisywane imiona i nazwiska osób z jednego z komitetów wyborczych" -

  Postępowanie dotyczy art. 250 Kodeksu karnego. Dotyczy on naruszenia swobody głosowania; mówi o tym, że odpowiedzialność karną ponosi osoba, która przemocą, groźbą bezprawną lub przez nadużycie stosunku zależności, wywiera wpływ na sposób głosowania danej osoby albo zmusza ją do głosowania lub powstrzymuje od głosowania. Grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

  -----------------------------
  Ale zapewne nie są to osoby ubezwłasnowolnione, i mogą podjąć w lokalu samodzielną decyzję, czy głosować według swojej karteczki, czy w ostatnim momencie zmienić zdanie.
 • Po co komplikować ten demonkraturowy problem?
  Otóż sieroty po zamordowanej w ubiegłym wieku Polsce - dzieci diabła podzielili na:
  1.Tych - co to świat odbierają poprzez TVN-ny i Polsaty-y.
  2.Tych - co świat odbierają poprzez TVP.
  3.Tych - co świat odbierają poprzez TV TRWAM.
  W/w przekaziory decydują - na kogo sieroty po Polsce będą oddawać swoje głosy - i tyle.
  Wniosek?
  To nie do końca prawda, że w/w przekaziory nie ogłupiają ludzi wykształconych - czy ludzi posiadających dyplomy uniwerków czy politbud. Ogłupić da się każdego - kto nie jest wtajemniczony w dany plan ogłupiania.
 • @demonkracja 18:35:09
  Tłum rozumu nie ma, tylko emocje,

  a więc mendia sterując emocjami kierują tłumem,
  jeśli twórcy są odpowiednio biegli,
  bowiem o emocjach nie decyduje treść przekazu, tylko niuanse.
 • @interesariusz z PL 15:39:47
  Córka jest w nowośmiesznej tłustego Stasia pekińczyka Lubnauera.
 • @demonkracja 18:35:09
  "Ogłupić da się każdego - kto nie jest wtajemniczony w dany plan ogłupiania."

  Nie każdego da się ogłupić, ale samodzielnie myślący są małą mniejszością.

  Jeśli rządzą dobrzy i mądrzy ludzie, większość można nauczyć dobrych i mądrych rzeczy, jeśli rządzą ludzie nikczemni, społeczeństwo ulega zepsuciu.
 • @Pedant 15:45:10
  zgoda

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30