Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
706 postów 15346 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

+ Quo vadis Vox populi (6), Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

___konfitury___

 

 

Interesariusz: Wojna o nasze dusze

 

 

 
"konfitury"

 

 

 
Społeczności kilku wielkich polskich miast same pokarały się nowo wybranymi władzami. Jedne wymyśliły radosny marsz z okazji wybuchu II Wojny Światowej, inne postanowiły bez żenady dobrać się do "należnych władzy" konfitur. Gdzie ta spiżarnia, zapytacie. Spytajcie dowolnego członka spółdzielni mieszkaniowej. Tam w szczególności wszystko to, co miało być zbudowane zgodnie z rozsądkiem dla korzyści ogółu, jest budowane bez sensu, partacko, i jak najdrożej. Co ma z tego prezes spółdzielni, skupiający na sobie niezadowolenie członków? Nikt nie wie, ale podejrzewa się wzajemne finansowe przenikanie oficjalnej oraz czarnej strefy.

We Wrocławiu było pokomunistyczne skrzyżowanie, jakoś tam funkcjonujące. Korki na nim tworzyły się głównie z braku przepustowości skrzyżowań sąsiadujących. Pomijając godziny szczytu, dało się przejechać. Nowy prezydent ukraińskiego miasteczka nad Odrą, zamiast usprawniać przejazd w newralgicznych punktach, albo rozbudować alternatywne szlaki, postanowił, a jakże, wymienić drogie skrzyżowanie z estakadami do bezkolizyjnych skrętów w lewo na jeszcze droższe. Po co usprawniać wąskie gardła, skoro można w kółko budować jedno i to samo, a wypływająca z miejskiej kasy forsa sama znajdzie sobie drogę do odpowiednich kieszeni.

Zaczęto od zastąpienia jednej estakady tradycyjnym lewoskrętem zbudowanym na terenie zielonym. Zdaniem urzędników, którzy przeprowadzili symulacje, przeniesienie ruchu z estakady na skrzyżowanie nie obniży przepustowości skrzyżowania! Sic! Jednym słowem, estakady były zbędne, nie usprawniały ruchu.

W tej sytuacji zagadkowe staje się zarezerwowanie pasów ruchu dla autobusów, i....... taksówek. Dla aut amatorskich i innych pozostanie ledwie część przepustowości dotychczasowego skrzyżowania. Mieszkańcy poruszający się samochodami będą mieli powód do zadowolenia, zwłaszcza że usprawnienie w postaci rozbiórki estakady to tylko drobne 4 miliony zł.

Pretekstem do rozbiórki estakady był jej rzekomy tak zły stan techniczny, iż nie opłacało się jej remontować. Jednakże jak zdradza nowy prezydent miasta Jacek Sutryk, z placu Społecznego zniknie nie tylko estakada prowadząca z centrum w kierunku mostu Pokoju, ale i druga z placu Grunwaldzkiego w kierunku ul. Traugutta. W planach na przyszłość żadnych estakad nie ma, i nie będzie, i bardzo dobrze, bo należy przestrzeń, jaką zajmuje skrzyżowanie, uwolnić, planując takie rozwiązania komunikacyjne, które sprawią, że przez plac Społeczny będzie się przejeżdżało płynnie. Zapewni tę płynność wybudowanie na powierzchni placu Społecznego biurowców, budynków mieszkalnych i galerii handlowej, tym samym plac ulegnie całkowitej likwidacji przez gęstą zabudowę, a przejazd dla aut zapewni poszerzona stara trasa przebiegająca obok dotychczasowego wielopoziomowego skrzyżowania, poszerzona kosztem przylegającego do skrzyżowania parku, stanowiącego otulinę zabytkowych budowli muzealnych i panoramy racławickiej.

I będzie git. Zapatrzone w Amerykę komuchy wybudowały całkiem niepotrzebnie wielopoziomowe skrzyżowanie, które i tak się zatyka. Wprowadzenie w to miejsce handlowej zabudowy z siecią uliczek à la średniowiecze, usprawni przepływ pojazdów przez dwa najważniejsze mosty w śródmieściu Wrocławia.

Ministerstwo inwestycji i rozwoju, na wniosek miasta, ogłosiło przetarg, który ma wyłonić doradcę (prawnego, ekonomiczno-finansowego oraz technicznego), który pomoże "opracować formułę, według której plac Społeczny zostanie przebudowany", czyli znaleźć prywatnego inwestora, ponieważ przebudowa placu ma się odbyć w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Już chyba wszystko jasne. Tylko jak się dzielą konfiturami PO i PiS?

 

 

Polecam notkę na pokrewny temat - konfitur:

swiatowid.neon24.pl/post/150238,libertarianizm-wasze-ulice-nasze-kamienice

 

Skończyłem swoją prawie dziesięcioletnią działalność na nE/neon24 z dniem 24 czerwca 2019r. z powodu braku aktywnych czytelników. Pożegnanie i deklaracja, iż ograniczę się do pisania notek dla siebie, zostało zamieszczone w notce
interesariusz.neon24.pl/post/149459,quo-vadis-24-6-2019r-wojna-o-nasze-dusze
jak również ukazała się w tym dniu notka z nowej serii osobistej (999)
interesariusz.neon24.pl/post/149462,quo-vadis-24-6-2019r-999-wojna-o-nasze-dusze

Miałem ograniczyć działalność do tej serii, która jednak okazała się zbyt trudna dla mojej niezabliźnionej psychiki, muszę trochę się uspokoić,


tymczsem powstała seria szydercza
Dokąd zmierzasz głosie ludu,
poprzednia notka z tej serii to:
interesariusz.neon24.pl/post/150137,quo-vadis-vox-populi-wojna-o-nasze-dusze-5

  + ------------------------------------------------

Po wyborach będzie lepiej, Lech Wałęsa: "Jeśli chcecie Polskę uratować, to bierzmy się do roboty. Jak najszybciej musimy ich rozliczyć i odstawić. A jeśli nie - pierwszy powiedziałem dawno temu - że to się skończy  wojną domową. I jestem przekonany, że tak będzie (...) Przypilnujcie tych oszustów, tych bezczelnych ludzi, którzy niszczą Polskę. Przypilnujcie ich i odstawcie ich - to jest moja prośba, to jest moje żądanie. Jak to zrobicie, to jeszcze raz się z wami spotkam i podziękuję"


Tylko że w tych kilku polskich wielkich miastach nie zwyciężył PiS, wprost przeciwnie. W Gdańsku nawet nie próbował. Tam właśnie jest wylęgarnia antypolskich drani.

KOMENTARZE

 • brak uwag, świadectwo jak temat obchodzi czytelników
  Poniżej trochę cytatów z sieci

  Zdrowy beton, rozwałka to skandal.

  Samochody won, chodniki won, będą tylko ścieżki rowerowe, jak przez pole na wsi.

  Sk.....le wszystkie grunty wyprzedaja zagranicznym inwestorom. Po kawałku sprzedają Polskę!!!!

  Ludzie to miasto jest przegrane z powodu wyboru takiego prezydenta

  Urzędnicy chcą potajemnie sprzedac pl spoleczny inwestorom pod deweloperke. Liczy sie tylko KASA dla magistratu. Wszystko fajnie tylko co w takim razie zrobic z ruchem samochodowym ? W d. to maja.

  Jak to pan prezydent powiedział "upłynnić ruch na placu społecznym". Czy ma ludzi za debili?
 • Brak czytelników na n24, to i brak komentarzy
  Więcej odsłon będzie wieczorem, nie ma co się frustrować. Temat jest niszowy - lokalny, mimo, że w całej Polsce samorządy robią podobne przekręty. Kojarzę teksty K. Rękasa o jakichś przekrętach z planowanym parkiem miejskim w Lublinie, tam też nie było odzewu. A wycinanie parków miejskich i przydrożnych szpalerów drzew w miastach całej Polski to obecnie istna plaga. Tam, gdzie kiedyś przyjemnie się spacerowało w cieniu, dziś panuje skwar i nie ma czym oddychać. Nieważne, że tysiące mieszkańców będą miały gorsze warunki życia, ważne, żeby do kasy miasta (i kieszeni) wpadło parę groszy.

  Dziękuję za odsyłacz do mojego tekstu. I proszę nie zostawiać n24 ekipie "Kamińskich", "Husky-ch" i "Mind Service'ów" na pożarcie. Szkoda starej szkapy dla rzeźników ... Ktoś tu musi zbłąkanym Polakom palić choć kaganek, jak już latarni morskiej być nie może.
 • @Światowid 15:10:06
  Jeśli chodzi o przydrożne szpalery drzew, to podobno były zbyt niebezpieczne, auta się na nich zatrzymywały.

  Z tego powodu zastąpiono je ROWAMI ŚMIERCI. Nawet na ten temat pisałem. Strach jeździć. Kiedyś wylatywało się w pole, teraz kończy się w rowie śmieci.

  Znajomy zabił tak swoją narzeczoną. Nawet nie wpadł, tylko zsunął się autem do rowu śmierci. Boczne uderzenie w głowę, i został sam.
 • @interesariusz z PL 14:40:39
  Przecież PO to partia dla której zysk, korzyść jest bogiem.
  Ich wszystkie działania mają przynosić zyski .. problem w tym że niekoniecznie obywatelom których niby reprezentują.. ale szwagrom i samym urzędnikom.

  To są zdegenerowani rządzą korzyści zombi.
  Oni wszystko sprzedadzą sprywatyzują .. za korzyści dla siebie..
  Nie tylko Wrocław jest tak rządzony.
 • 5*
  Spokojnie - to żadna nowość
  W mojej "wiosce" na jednej z bardzo bardzo bardzo mocno obłożonej wylotówce "ze wsi" w której zbiegają się 3 ulice (1 obwodnica i 2 wylotówki) jest tak jak powinno być, czyli: RONDO bez sygnalizacji świetlnej
  Dzięki temu ruch nawet w godzinach szczytu czyli ok 16.00-17.30 przebiegał niezbyt szybko, ale w miarę płynnie
  Mógłby być jeszcze płynniejszy gdyby rondo powiększyć z czym nie ma w tym miejscu najmniejszego problemu gdyż weszłoby ono na jakiś kawał łąki czy pola które na dodatek jak mniemam jest własnością nazwijmy to Skarbu Państwa i od lat służy jako dziki parking na klepisku

  Lecz miejscy włodarze wymyślili (jak na IDIOTÓW przystało) coś zupełnie innego...

  PRZEBUDOWUJĄ NA SKRZYŻOWANIE Z SYGNALIZACJĄ ŚWIETLNĄ !!!!!

  Dla wzbogacenia wiadomości podam iż ruch (i to nie mały) odbywa się tam całą dobę
  Teraz w szczycie korki będą, że głowa mała - no ale obwodówka jest szeroka i długa więc jest gdzie stać
  A w nocy auta będą stały w miejscu i kotłowały paliwo - ot takie działanie pro'ECO

  Także debili Ci u Nas w całym kraju dostatek
 • @Hades 20:35:37
  W wrocku przebudowano ulicę Curie-Skłodowską na dwa pasy w każdą stronę, plus dodatkowe przed krzyżówkami, no i wszędzie światła, niezsynchronizowane. Na dodatek wybudowali duży parkingo pod ZOO. Kiedyś, gdy była to normalna ulica z jednym pasem w każdą stronę, jechałem swoje 3 km góra 5 minut, teraz od 10 do 40.

  Rok myśleli, zanim zlikwidowali jedne ze świateł na bocznej ulicy. Gdy były światła była cały czas w zasadzie nieprzejezdna.
 • @interesariusz z PL 22:24:32
  Problemy komunikacyjne Wrocławia i nie tylko! są świadectwem bylejakości Polski dzisiaj! Nie ważne czy przy "korycie" jest PO czy PiS czy inne ugrupowania. Problemem jest mentalność, która swe źródło ma w religii stojącej nad kulturą. Ludzie wybitni są usuwani na margines życia społecznego gdzie na tzw. zachodzie grają pierwsze skrzypce. Nic w tym kraju się nie zmieni dopóki nie pozbędziemy się "raka wspakultury" czyli rzymskiego katolicyzmu. Kontrreformacja wygrała w Polsce na zachodzie Reformacja a na wschodzie Rewolucja i tu jest sedno dzisiejszej rzeczywistości do której wstępem była transformacja ustrojowa czyli burżuazyjno-katolicka. Panie/Panowie żyjemy w Królestwie Bożym wg. biskupów i ich klakierów! A we Wrocławiu coraz większa przepaść między bogatymi i biednymi. Brak klasy średniej jest prawidłowością sięgającą czasów chrześcijańskiego Rzymu. Tam gdzie władzę ma KRK tam musi być biednie i głupio co widać w braku planowania przestrzennego i tragediach zwykłych ludzi. Amon!
 • @Tomasz M.Wandala 11:45:46
  Zgadzam się, iż debilizmy, które nas otaczają, są świadectwem przyzwolenia Polaków na bylejakość.

  Zgadzam się, że u nas do władzy są wynoszeni złoczyńcy.

  Ale nie zgadzam się z tym, że ze wspomnianą patologią ma cokolwiek wspólnego rzymski katolicyzm.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829